Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Żenada ks. Adama Bonieckiego

Posted by Marucha w dniu 2011-12-29 (Czwartek)

Tylko tak można określić obecne zachowanie 77-letniego zakonnika, który przed laty w czasie swoich rządów jako generał zgromadzenia marianów bardzo wiele wymagał od swoich podwładnych. Dzisiaj jednak nie wymaga tego od siebie. Oczywiście jest on „podkręcany” przez konkretne środowiska, które na ogół nie mają nic wspólnego z Kościołem i wartościami chrześcijańskim.

W sumie to żal. ks. Bonieckiego, bo kompromituje się ustawicznie. Poza tym jego fałszywi „przyjaciele” wcześniej czy później porzucą go jako niepotrzebną zabawkę.

Ks. Boniecki dziękuje hakerom za atak na jego prowincjała

No i za co oni mnie prześladują?

To, że znalazła się grupka hakerów, którzy postanowili wyrazić swoją solidarność z mającym zakaz wystąpień publicznych zakonnikiem, zapychając skrzynkę mailową jego przełożonego, prowincjała zgromadzenia księży Marianów, listami o treści: „Oddajcie głos księdzu Bonieckiemu” nie jest niczym dziwnym, chociaż z moralnego punktu widzenia można takie działanie uznać za naganne.

W prawdziwe zdumienie wprawiła mnie natomiast reakcja kapłana, który za pośrednictwem TVP Info nieoficjalnie podziękował tej grupie za wsparcie, chociaż przyznał, że taka forma protestu może mu zaszkodzić.

Ślubujący posłuszeństwo swoim przełożonym zakonnik publicznie wyrażający wdzięczność osobom atakującym jego zwierzchnika – „to jest dopiero coś”, by zacytować fragment jednego z wierszy Edwarda Stachury.

Jerzy Bukowski
http://www.isakowicz.pl/

Komentarzy 12 do “Żenada ks. Adama Bonieckiego”

 1. ARTUR said

  Śluby posłuszeństwa składane człowiekowi są nieważne gdy kolidują z prawami Boga które zostały nałożone na człowieka .Równie dobrze można bronić hitlerowców bo ślubowali posłuszeństwo swojemu hersztowi .Ks. Boniecki nie będzie po śmierci sądzony ze swych ślubów zakonnych lecz z tego czy rozmawiał z niewierzącymi ,ilu potrafił nawrócić na dobrą drogę ,jak walczył z satanizmem pokazując jego prawdziwe oblicze .Są prawdy wiary o których prowincjał nie chce pamiętać i stosować gdyż musiałby się nawrócić i czynić dobro jak apostołowie ,niestety Bóg Mamon ma nad nim większą władzę .

 2. Marucha said

  Re 1:
  Z jakimiż to prawami Boga kolidowały śluby, które dobrowolnie złożył ks. Boniecki?
  Usiłuje Pan sugerować, że śluby zakonne, kapłańskie czy inne, które człowiek składa (nie przed prowincjałem, ale przed Bogiem) można sobie dowolnie anulować?
  Dlaczego Pan usiłuje bronić tego judeokatolika?

 3. witek said

  Mysle , ze ktos w kosciele powinien sie wypowiedziec na temat dzialalnosci Bonieckiego. Rozumiem , ze wszedzie moze sie znalesc czarna owca ale taka , jak ten „kaplan” robi naprawde duzo zlego kosciolowi i Polsce. Jest wielka grupa Polakow bardzo malo odpornych na perfidna , dzisiejsza propagande. To do nich trafia glos Bonieckiego , Sowy i paru innych niby-kaplanow.

 4. maran said

  Podejrzewam ,ze ten 77 letni zakonnik ma juz powazne problemy psychiczne.
  Jakies „zgabczenia” mozgu?? Poczatki demencji starczej, Alzhemera??

 5. Marucha said

  Re 4:
  Judeoksiądz Boniecki od samego początku był bardziej rabinem, niż księdzem.
  Teraz po prostu mniej umiejętnie to ukrywa.

 6. — Gdy boje tocza miedzy soba ludzie ktorzy powinni byc wzorem , swiecic przykladem , byc lekarzami dusz ludzkich , to i skutki dla wiernych Kosciola , dla spoleczenstwa w Panstwie musza byc zle .
  Wojsko Polskie , ktore praktycznie sie juz rozpirzylo , tylko w liczbie generalow dobrze stoi . Episkopat w przedwojennej wiekszej obszarem liczyl podobno ok. 50 biskupow , po wojnie tez tak . Obecnie chyba bedzie okolo 150 biskupow . Ciasno na piedestale . I z jakoscia co raz gorzej .
  A w wczorajszym artykule „Teorie konspiracji” J.E. Biskup Richard Williamson mozna rzec w tym temacie wyrazil opinie ze — problemem dla Kosciola nie sa jego wrogowie , lecz spadek Wiary wsrod ludzi .
  Zacytowal rowniez Papieza Piusa X — ” Niech kazdy czyni to , co jest jego powinnoscia , a wszystko bedzie na wlasciwym miejscu ” .
  Byscie dobrymi Pasterzami byli , musi prosimy .

 7. błysk said

  Sądzę,że ks. Boniecki, za swoje poparcie dla satanizmu powinien być ekskomunikowany. Dziwne doprawdy jest łagodne traktowanie go ,jakieś upomnienia ,zakazy.

 8. JO said

  ad.7. Przez Koko ma byc exkomunikowany? Czy mysli Pan o sataniscie glownym w Watrykanie, ktorego nazywamy Papiezem?

  Przeciez po rozmowach Lefebrystow z Watykanem jasno widac kto jet kto a Pan mowi o exkomunice satanisty?

  Tacy jak Papiez Benedykt XVI predzej exkomunikuja raz jeszcze Lefebrystow niz sataniste Bonieckiego.

  Jasne jest, ze Tacy jak Boniecki i modernistyczni Papieze sa poza Kosciolem a exkomunika na nich pada od samego Pana Boga i Sw Kosciola Katolickiego, ktory odrzuca ich jak Chora, obumarla czesc ciala a raczej trzeba powiedziec powolujac sie na Biblie – Oni odpadaja jak sucha galazka od Drzewa Oliwnego – Rolnik ja – te galazke sucha – odcina i to sie dzieje na naszych oczach.

  Kazdy kto siedzi na tej suchej galazce Umiera, zostaje usuniety – smierc go pochlania. Przypatrzmy sie modernistycznym rodzinom – umieraja bezdzietne etc, etc, etc – umieraja duchowo …..idac za satanistycznymi cool pradami…

  Pan Bog dziala, nierychliwie ale sprawiedliwie

 9. Rysio said

  re 7. Nie ma w tym nic dziwnego – swój swojego kryje

  😉

 10. ARTUR said

  To chyba nie jest proces żydowskich kapłanów nad Jezusem .Największym oskarżeniem jakie ci opaśli bałwochwalcy wnieśli przeciw Jezusowi było służenie szatanowi i odwiedzanie niewiernych ,nierządnic i celników .Czyż nie tak powinni nauczać księża ,nie powinni krzyczeć z ambony że szerzy się satanizm a potem chować się na plebanii lecz powinni nauczać tych co nie chodzą do Ołtarza ,powinni rozmawiać i nauczać wątpiących i niewierzących bo co z nich za apostołowie co nauczają tylko tych co wierzą .Zdrowy nie potrzebuje lekarza lecz chory.

 11. zofia said

  Oto przyklad wystapienia A Bonieckiego w dyskusji nad filmem PASJA.

  http://polish-jewish-heritage.org/pol/marz_04_Debata_Pasji_TP.htm

  Ja nie moge powiedziec do tego czlowieka prosze ks., bo nie uznaje on w JEZUSIE CHRYSTUSIE BOGA pozwalajac mowic o NIM „potworny, skrwawiony strzęp”

  A Holand „Zobaczyłam natomiast bezinteresowne, bezmyślne okrucieństwo. Zobaczyłam Chrystusa nie jako człowieka, który daje miłość, wiarę i nadzieję, ale jako jakiś potworny, skrwawiony strzęp”

  A Boniecki „Można wyciągnąć wniosek, że właśnie na tym polega tajemnica wiary, tajemnica śmierci Chrystusa, Syna Bożego. A ciężar i wyjątkowość Chrystusowego krzyża nie polega na tym, że to były największe tortury. W tamtym czasie krzyżowano tysiące ludzi. Jezus umarł szybko, inni umierali na krzyżu parę dni, co było torturą jeszcze straszniejszą.”

  i jeszcze raz AB „O drugim bardzo ważnym elemencie mówiła pani Agnieszka. Kościół przez dwa tysiące lat zastanawiał się nad tymi tekstami, a zwieńczeniem tej refleksji był Sobór. Nie wiem, czy Gibsonowi towarzyszył Duch Święty, ale wierzę, że Kościołowi towarzyszy i że to On doprowadził do stwierdzenia „Pan Bóg jest wierny przymierzu ze swoim narodem”. Nie można powiedzieć: my jesteśmy nowym Izraelem, a tamten został odrzucony.”

 12. — Do wpisu 11 — Pani Zofii — Po tym pierwszym , to drugie wyrazenie sie
  A Bonieckiego , juz nawet nie szokuje , bo to jest najczystrzej wody deklaracja .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: