Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  angol o Wolne tematy (49 – …
  kolejarz o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  angol o Wolne tematy (49 – …
  angol o Wolne tematy (49 – …
  angol o Wolne tematy (49 – …
  angol o Wolne tematy (49 – …
  angol o Wolne tematy (49 – …
  Lily o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  corintians o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  Olo o To nie Ukraińcy są uchodźcami…
  Lily o Banderowska propaganda
  Lily o Wolne tematy (49 – …
  lewarek.pl o Skwer Bohaterskiego Mariupola,…
  revers o Wolne tematy (49 – …
  Lily o Wolne tematy (49 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 618 obserwujących.

Nord Stream – symbol nowego porządku

Posted by Marucha w dniu 2011-12-30 (Piątek)

Otwarcie Gazociągu Północnego zostało w Polsce przemilczane. Nasze media i elity polityczne zajęte były rozliczeniami powyborczymi oraz układaniem rządu. To milczenie można by uznać za właściwe, wszak mamy tu do czynienia z jedną z największych porażek polskiej dyplomacji, a nawet szerzej – polskiej polityki w ostatniej dekadzie, i nie ma czym się chwalić. Wydarzenie to bowiem przypieczętowało nowy układ sił w Europie, z malejącą pozycją naszego kraju. Dyskusja o tym powinna więc być w centrum debaty publicznej i stać się punktem wyjścia do przewartościowania polskiej polityki, aby skuteczniej prowadziła ona do ochrony naszych narodowych interesów.

Czy można było temu zapobiec?

Umowa o budowie została podpisana 8 września 2005 r. przez niemieckie koncerny energetyczne E.ON i Wintershall, z udziałem holenderskiej firmy Gasunie (potem dołączył jeszcze francuski GDF Suez) oraz rosyjski Gazprom. Odbywało się to pod auspicjami ówczesnego prezydenta Rosji Władimira Putina i lewicowego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera. Do zbliżenia między Berlinem a Moskwą doszło w związku z podziałem krajów UE na zwolenników i przeciwników interwencji amerykańskiej w Iraku. Dwa tygodnie później SPD przegrała wybory i do władzy doszła prawicowa koalicja CDU/CSU. Rząd Angeli Merkel prezentował zdecydowanie bardziej proamerykańskie nastawienie niż poprzednia ekipa i początkowo był bardzo krytyczny wobec projektu budowy gazociągu na dnie Bałtyku.
Polska zdecydowanie sprzeciwiała się temu projektowi. Ówczesny minister obrony narodowej Radosław Sikorski zasłynął wypowiedzią, że jest to drugi pakt Ribbentrop-Mołotow. A polska kontrofensywa odnosiła momentami nawet pewne sukcesy, np. europosłowi PiS Marcinowi Libickiemu udało się przeforsować w Parlamencie Europejskim rezolucję potępiającą budowę gazociągu. Silnym argumentem było zagrożenie skażeniem środowiska. Z tego powodu kraje skandynawskie początkowo nie zgadzały się na przeciągnięcie rury przez ich wody terytorialne. Ale to wszystko zostało przełamane i, zgodnie z planem, 8 listopada 2011 r. gaz popłynął pierwszą nitką Gazociągu Północnego.

Wśród serdecznych przyjaciół…

Strona niemiecka przyznaje, że gazociąg przez Bałtyk jest sprzeczny ze strategicznym interesem Polski. Można o tym przeczytać np. w raporcie związanej z CDU Fundacji Konrada Adenauera „Spór o gazociąg przez Bałtyk. Zagrożenie czy konieczna poprawa bezpieczeństwa energetycznego?”, opublikowanym w języku polskim i niemieckim. Jego autorem jest Stephan Raabe, dyrektor oddziału Fundacji w Polsce. Czytamy w nim: „(…) rurociąg pod wieloma względami pozostaje w wyraźnej sprzeczności z polskim interesem: Polska straci na znaczeniu jako kraj tranzytowy rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej. Gazociąg Nord Stream udaremni realizacje alternatywnych projektów Jamał II i rurociągu Amber. Jednocześnie Polska nie spodziewa się żadnych korzyści ekonomicznych z tytułu realizowanego projektu, gdyż jako kraj nie uczestniczy w tej transakcji. Co więcej, konflikt z Rosją mógłby wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo energetyczne Polski”.

A więc politycy niemieccy doskonale wiedzą, co dla nas oznacza realizacja tego projektu. A mimo to doprowadzili do jego realizacji. Dodatkowo poprowadzili rurę tak, że zablokowali rozwój portów w Szczecinie i Świnoujściu [A to wszystko wina Putina! – admin]

Polskiej dyplomacji nie udało się zorganizować grupy państw poszkodowanych przez nowy gazociąg. A uderza on bezpośrednio także w interesy krajów nadbałtyckich i Białorusi, a pośrednio także Ukrainy i Słowacji. Najboleśniejszym doświadczeniem jest jednak brak skutecznego wsparcia ze strony USA, Wielkiej Brytanii i Szwecji. A przecież to wspólnie ze Sztokholmem forsowaliśmy program Partnerstwa Wschodniego i razem mieliśmy równoważyć w naszym regionie Europy współpracę niemiecko-rosyjską. Również USA np. potrafiły znaleźć skuteczny sposób, aby zablokować przejęcie koncernu Opla przez niemiecko-rosyjskie konsorcjum, bo szkodziło to ich interesom gospodarczym. Dlaczego nie wstawiły się w obronie polskiego sojusznika tak zdecydowanie wspierającego Waszyngton w okresie irackiej interwencji?

Nowy porządek

Autor wspomnianego opracowania w konkluzji stwierdza: „Współpraca z Rosją, krajem dysponującym zdecydowanie największymi zasobami gazu, leży niekwestionowanie w podstawowym interesie Unii Europejskiej”. I to jest istota zachodzących procesów. Zawirowania na światowej scenie gospodarczej zarówno Berlin, jak i Moskwa wykorzystują do ugruntowania swojej pozycji w najbliższym otoczeniu. Unia Europejska, która pierwotnie była pomyślana jako kaganiec na mocarstwowe zapędy Niemiec, poprzez kryzys strefy euro stała się narzędziem w rękach Berlina. Widać już, że program ratunkowy dla Grecji i innych krajów zagrożonych bankructwem doprowadzi do niemieckiej dominacji gospodarczej w strefie euro, m.in. poprzez wspólny tzw. rząd gospodarczy.

Podobnie czyni Rosja. Zacieśnia integrację ekonomiczną z Kazachstanem i Białorusią, a wydaje się, że kwestią czasu jest dołączenie do tego grona Ukrainy. Prezydenci tych trzech pierwszych krajów podpisali w listopadzie kolejne umowy, które mają doprowadzić do pogłębienia integracji, w tym do powstania Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej, na wzór Komisji Europejskiej. Rozpocznie ona działalność 1 stycznia 2012 r. i będzie kierować Wspólnym Obszarem Gospodarczym obejmującym terytorium tych trzech państw. W tym samym dniu władzom na Kremlu udało się ostatecznie złamać opór Mińska i w zamian za kredyty oraz obniżkę ceny gazu Gazprom przejął pełną kontrolę nad tym odcinkiem gazociągu, który biegnie z Rosji na zachód przez Białoruś.

Na naszych oczach powoli, ale konsekwentnie tworzą się dwa centra dominacji gospodarczej na Starym Kontynencie. Zachodnią część zaczynają kontrolować Niemcy, a wschodnią – Rosja. Zacieśniająca się współpraca między nimi, wydaje się, że przy cichej akceptacji USA, pozwala im nawzajem umacniać pozycję w swojej strefie wpływów i dyscyplinować mniejszych partnerów. Tak oto powstał nowy europejski koncert mocarstw.

Bogusław Kowalski
Artykuł ukazał się w tygodniku “Niedziela”, nr 50/2011, za http://www.niedziela.pl

http://sol.myslpolska.pl

Komentarze 24 do “Nord Stream – symbol nowego porządku”

 1. Tomek-Kolejarz said

  Wszystko dopiero się okaże. Putin, Schroeder i Frau Aniela nie biorą pod uwagę, że: gaz generalnie potaniał, bo spadł na niego popyt. Gaz z Rosji jest sporo droższy od tego z Zatoki Perskiej, który przypływa do gazoportów w Holandii tankowcami. W Ch…ni zasiał się ferment, bo wiele krajów uważa, że Ruskie proponują wygórowaną cenę i Gazprom musi ją obniżyć, jeśli chce, żeby w ogóle ich gaz ktoś kupował.

  Ja zatrzymałem się na etapie, kiedy było wiadomo, że wydano na budowę nord stream prawie trzykrotnie więcej niż zakładano. Ciekawe jak niemieckie i ruskie głąby sprawią, że budowa i eksploatacja im się zwróci? Poza tym Ruscy wkrótce będą musieli zaiwestować w modernizację urządzeń wydobywczych i sieci przesyłowej do gazociągów. Skąd wezmą pieniądze? Groszem to oni zanadto nie śmierdzą. Na coś im zabraknie – pewnie min. na modernizację armii. Są tacy, którzy im chętnie pożyczą, ale to nie są tanie sprawy.

  Ostatnia sprawa to brak rozumu u autora artykułu. skąd pomysł, że UE to miał być kaganiec na Niemcy? Przecież od początku było wiadomo, że oni w ten sposób realizowali marzenie Hitlera zawarte w „Mein Kampf” o budowie Zjednoczonej Europy, czyli IV Rzeszy. Publikowanie tej książki i dostęp do niej są zakazane właśnie po to, żeby się nie pokapować skąd pomysł Zjednoczonej Europy. Ruskim, a właściwie Postsowieckim Wielkorusom do jakich należy zaliczyć min. Putina taki pomysł w postaci UE (rządzonej przez partie lewicowe naszpikowane jeszcze za czasów ZSRR sowiecką agenturą) to świetny sposób na realizację budowy ZSRR bis. Do tego dodajmy właśnie budowaną przez Rosję Unię Eurazjatycką i pierwsze przebąkiwania o współpracy, a może nawet połączeniu obu Ch…i i tej Europejskiej i tej Eurazjatyckiej i już wiadomo o co chodzi. Tyle tylko, że zarówno Szkopy jak i Ruskie zapomnieli nauki z historii jak to się im ich Rzesza i ZSRR zawaliły, wcześniej doprowadzając świat do najstraszniejszej z wojen.

 2. JO said

  Panei Tomku, ale Pan miesza? Czy Pan czyta gajowke? Czy moze wstapil tylko na chwilke?

 3. Tomek-Kolejarz said

  Re 2

  Nic nie mieszam. Proszę podać mi konkretnie, w czym się mylę? Dyskusja cywilizowanych ludzi musi mieć charakter ad rem a nie ad personam.

 4. JO said

  ad.3. Panie Tomku
  1. Dyskusja bedzie zawsze ad personem a nie mo masonsku ad rem. Rozmawiam z Panem a nie z powietrzem. Jezeli Jest Pan Krolem – moge sie sie zwracac – „Jego Wysokosc” – co i tak oznacza, ze mowie do Pana.

  2. Miesza Pan wiedze, ktora tu w Gajowce jest dawno ujawniona. Zarowno Nazizm jak i Komunizm to wytwor Zydow a wiec cokolwiek jest robione to znow przez te sama Grupe ludzi i tylko jedna
  3. Jacy Ruscy? Ruscy to mieszkaja w Polsce, Litwie i Ukrainie dziesiejszej a w Rosji Mieszkaja Rosjanie lub Uni
  ……
  ……
  …….

  nie operuje Pan slownictwem ustalonym przez…. pewien poziom wiedzy , co powoduje, ze Pana Wypowiedz traci na wartosci i obnaza Pana…. Po prostu z powodu takich gaf w Pana tekscie „nie chce sie” z Panem dyskutowac bo trzeba Pana prostowac teksty w tematach , ktore tu byly poruszane tysiace razy.

  Prosze sie nie obrazac za uwage. Moze lepiej by Pan na poczatek troche poczytal tu tekstow zanim sie Pan wypowie.

  Pana tekst wydaje sie typowym tekstem wykrztalciucha, ktory „Szkopow i Ruskich” dzialania uznaje za autonomiczne……rece sie zalamuja jak Pana czytam

 5. wi42 said

  Re 1: Tomek

  Kilka faktow, ktore obrazuja, ze Pan lekko mowiac przesadza z wnioskowaniem:
  1. Jezeli jest tak zle ze spredaza gazu, to dlaczego buduja nie tylko druga nitke NS, ale rozpoczeto prace nad 3 i 4 (Pan zapewne o tym nie wie):
  http://www.lenta.ru/news/2011/12/28/potok/
  2. W 2012 r rozpocznie sie budowa South Stream
  http://www.lenta.ru/news/2011/12/30/south/

  Mysle, ze Ci co buduja troche umieja liczyc pieniadze. A my…jak zawsze jestesmy najlepsi w medrkowaniu.

 6. monitorpolski said

  UWAGA: DZISIAJ O GODZ 21-SZEJ BEZPOŚREDNIA TRANSMISJA Z KANADY – ROZMOWA Z DR PIOTREM BEINEM. TEMATYKA – NWO, SZCZEPIONKI, III WOJNA ŚWIATOWA. DLA CHĘTNYCH DO DYSKUSJI PRZEZNACZYMY SPECJALNY ADRES SKYPE, A TAKŻE MOŻNA BĘDZIE ZADAĆ PYTANIA CZATEM.
  http://WWW.LIVESTREAM.COM/MONITORPOLSKI

 7. jasiek z toronto said

  Wreszcie! A myslalem ze pozostaniemy w tyle w sieci Internetu…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. osoba prywatna said

  Re 6

  Czy bedzie mozliwosc uslyszenia powtorki?

 9. ARTUR said

  Osobiście bardziej polegałbym na naszych analitykach niż na Kanadyjskich ale każdy ma wybór .W sprawie rurociągu Polska jak zwykle zadziałała jak pies ogrodnika ,sam nie zje i drugiemu nie pozwoli .Niemcy już dawno zaczęli przygotowania do przestawienia energetyki na gaz i węgiel ale w Polsce jak zwykle wszyscy są zajęci wszystkim tylko nie gospodarką ,chyba że należy ściągnąć daniny na wypłaty urzędnikom.Niemieckie magazyny gazu mogą zasilić cały kraj przez pół roku tak więc rurociąg jest tylko drobnym szczegółem dla ich gospodarki a nam przy dołączeniu do niego mógłby obniżyć emisję CO2 i pozwolił na większe zyski ze sprzedaży limitów .To samo dotyczy ceny za gaz która ze starych rurociągów jest zabójcza ze względu na kosztowną infrastrukturę przesyłu a Niemcy i inne kraje Europy kupują ten sam gaz z nowej rury super tanio ,niestety będziemy ten gaz odkupywać od Niemców lub będziemy musieli kupić gotową energię elektryczną już z elektrowni gazowej .Tak więc jak zwykle nasi politycy powinni popełnić harakiri aby udowodnić że zrobią z polski drugą Japonię .

 10. Tomek-Kolejarz said

  Re 4

  Załamać ręce należałoby raczej nad Pańską postawą. Nie wiem jak Szanowny Kolega, ale ja jestem wychowany w duchu cywilizacji łacińskiej opartej na 3 filarach: greckiej filozofii (szczególnie Arystotelesowskiej definicji prawdy), rzymskim prawie i głoszonej przez Kościół Rzymsko-Katolicki wierze i moralności.

  Ad 1

  Sztuka prowadzenia dyskusji, czyli słownych sporów nazywana jest erystyką i została stworzona przez starożytnych Greków. Jej zasady przyjęli Rzymianie, a następnie Kosciół Katolicki – dyskusje na choćby średniowiecznych uniwersytetach toczyły się według zasad, jakie wymyślili starożytni Grecy. Otóż oni stwierdzili, że spór powinien dotyczyć rzeczowych argumentów, czyli inaczej mówiąc dyskusja musi być ad rem, bo używać należy argumentum ad rem, czyli argumentów merytorycznych – rzeczowych. Oczywistym zatem jest, że należałoby w naszym przypadku napisać dlaczego nie zgadza się Pan z moim np. stwierdzeniem, że Putin to Postsowiecki Wielkorus, bo … Zamiast tego zaserwował Pan litanię epitetów pod moim adresem, dotyczącą moich rzekomych cech np. że mój tekst jest typowym tekstem wykształciucha. Gdzie tu rzeczowość dyskusji? Poprzez przypisanie mi pewnych cech udowodnił Pan, że nie ma żadnych kontrargumentów wobec moich i jedyne co Panu pozostało to próba zdyskredytowania mnie, celem wykazania nieprawdziwości moich tez. Takie właśnie zachowanie to dyskusja ad personam, przez cywilizowanych ludzi uznana za niedopuszczalną.

  A swoją drogą skąd pomysł, że to masoni wymyślili, że dyskusja ma być ad rem? Czy może ich loże istaniały gdzieś pod Akropolem?

  Ad 2

  Co konkretnie mieszam? Czy aby na pewno wszystkie tezy zawarte w artykułach publikowanych w Gajówce i komentarzach forumowiczów są obiektywną prawdą, o jakiej mówił Arystoteles, czy św. Tomasz z Akwinu?

  Ad 3

  No toż to czysta logomachia, czyli z grecka spór o nazwę rzeczy, zjawisk czy osób. Określenie Ruscy w języku polskim oznacza ni mniej ni więcej tylko Rosjan, Szkopy – Niemców. Na Ukrainie to mieszkają Rusini, nazywający siebie Ukraińcami, z wyjątkiem mieszkańców Rusi, czy inaczej Ukrainy Zakarpackiej, bo ci wprost uważają się za Rusinów.

  Ponadto nie jestem wykształciuchem. Nie skończyłem żadnych „gender studies” i z tego powodu nie mam pretensji o bycie lepszym. Studia podjąłem niedawno i to na kierunku typowo technicznym (elektrotechnika na Politechnice), co jest prostą pochodną mojej pracy zawodowej – jestem elektromonterem. Do tej pory moja edukacja to liceum i szkoła pomaturalna.

  Odnośnie pańskich poglądów wypada stwierdzić jedynie, że choć czytał Pan opublikowany ostatnio w Gajówce tekst Jego Ekscelencji bp. Williamsona to chyba Pan go nie zrozumiał i wyznaje Pan skrajną teorię spiskową z Żydami jako sprawcami wszelkiego zła na świecie. Ja osobiście nie wątpię, że spiski różnych grup Żydów istnieją, ale za bp. Williamsonem staram się zachować właściwy balans, czyli umiar zwany przez Arystotelesa „złotym środkiem”. No ale cóż, Jego Ekscelencja i moja skromna osoba z pewnością zostaliśmy ukształtowani w duchu cywilizacji łacińskiej. Bez obrazy, ale naprawdę zachodzę w głowę – w duchu jakiej cywilizacji Pan – Panie Kolego żyje?

 11. Tomek-Kolejarz said

  Re 5

  Może to i mędrkowanie, ale z jakiego powodu cena hurtowa 1000 metrów sześciennych gazu w USA wynosi 110 do 150 dolarów i spada, a Gazprom ma nam sprzedawać gaz za 400 dolarów. za 1000 metrów sześciennych.

  Dla ułatwienia dodam, że w USA zaopatrzeniem ludności w gaz nie zajmuje się państwowy monopolista jak PGNiG w Polsce.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Odpowiedź: magia napiwków… pardon, łapówek.

 13. 1111 said

  otóż to Panie Gospodarzu. W cenie gazu są nie tylko gaz i bombonirki.

  Podobnie jak z ceną węgla dla kopalń, a cena łapów dla agentów Central Handlu Zagranicznego za PRLu.

  Centrala była obstawiona przez wiadomych handlowców HIHIHI

 14. wi42 said

  Ad.11-13

  Otoz znow jestesmy w ulubionej pozie ofiary (wysokiej ceny, braku korzysci ekonomicznych) – szczegolnie ta poza przystoi, jezeli zlo plynie od Rosji.
  Jak to pisze p. Boguslaw (autor):
  ” Polska straci na znaczeniu jako kraj tranzytowy rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej. Gazociąg Nord Stream udaremni realizacje alternatywnych projektów Jamał II i rurociągu Amber.”
  Wystarczy przypomniec jak Polska traktowala Jamal II w latach 90-tych i mozna powiedziec tylko tyle, ze Polska sama wpakowala sie na sile w obecny uklad. Na horyzoncie emocje lupkowe i …wszystko wskazuje na to, ze wpadniemy z deszczu pod rynne.

 15. Już dawno było wiadomo że gazociąg nie tylko popsuje nam wszystkie szyki a przede wszystkim zamknie nasz port przed większymi statkami, i od początku trzeba było zaciekle walczyć o pogłębienie kanału portowego poniżej 14 metrów i wpływu do niego,za póżno płakać nad nieudacznictwem mediów ,nad bezsilnością,,a i teraz ogranicza się dostęp do wiadomości,do propagowania ich i rozpowszechniania nasz Kraj nie ma żadnego wsparcia ,czego dokładnym wyrazem jest brak jakiegokolwiek zainteresowania sprawą Smoleńska,,Zmowa Ciszy”, Następny przykład z 5ciu otrzymanych stron udało mi się ootworzyć tylko tę jedną.Nie wiem też dlaczego brak ikonek dorozsyłania wiadomości czy tak slabe jest oparcie Gajówki,że nie można jej przerzucać na fejs czy naszą klasę yaho,lub you tube,,,,czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego że większość ludzi nie loguje się nigdzie indziej i nie chce się logować, a polityka w waszym własnym gronie nigdy nie uświadomi zwyczajnych prostych spracowanych ludzi i Będziecie się wtedy kiśić we własnym gronie ,nie tędy droga,,,,proszę to przemyśleć pozdrawiam dorotka

 16. z sieci said

  Można posłuchać na żywo Piotra Beina z Kanady

  http://www.livestream.com/monitorpolski/video?clipId=flv_7fbcaee4-1f03-4545-b4d7-bf56c0f89d74

 17. Zwyczajni, prości, spracowani ludzie [jak Pani to ujęła] w Polsce przy rozlicznych jeszcze innych obowiązkach nie mają czasu [a i siły pod koniec dnia] na korzystanie z internetu.
  To obowiązkiem tych uświadomionych [lepiej przygotowanych intelktualnie] jest uświadamianie innych w codziennych z nimi kontaktach. Do dzieła więc proszę Pani!
  A odnośnie braku zainteresowania sprawą smoleńską
  – toż to zdrowy objaw prostych ludzi, przejadła się, bo ileż można?
  W kółko Smoleńsk [niedługo będzie dwa lata], a w międzyczasie Polskę do cna okradają i na polskiej ziemi instalują się obcy
  [a ma w tym i swój udział gro tych spod Smoleńska].

 18. Ad. Tomek- kolejarz.
  Przerysował Pan – sprawcami wszelkiego zła na świecie, to nie, bo i nikt o zdrowych zmysłach tak nie twierdzi.
  No i musi Pan wiedzieć, że już nas wybalansowali

 19. BM said

  „……..polskiej polityki, aby skuteczniej prowadziła ona do ochrony naszych narodowych interesów.”

  Jakie „nasze” inetersy ma autor mysli i jakiej Polski?
  Kaczor sprzedal Polske zydo-Uni. Jest REGION polski ktorego interesy nie istneja. Liczy sie natomiast polityka i interesy Unii (czytaj: unych czyli Niemiec i Francji).

 20. Guła said

  #15
  Ale z tymi Kaczorami, pani Anno, nic nie było można. Tak twierdzi PO i jej elektorat.

  A tak w ogóle to sobie myślę do czego te rury można będzie wykorzystać – jak znów będzie po wszystkim.
  Może oczyszczalnie ścieków da radę podłączyć i niechaj spływają gdzie ich miejsce …

  Morze stanie się czyste …Ryb przybędzie, limity połowów poznikają, statki będą wodowane w nowych odbudowanych stoczniach.

 21. Krzysztof M said

  I nikt nie pyta, czy ten rurociąg może być wkopany, położony głębiej… 🙂 A takie pytanie paść powinno. 🙂

 22. Marucha said

  Re 15:
  Pani Anno,
  1. W sprawie smoleńskiej – w zupełności zgadzam się z p. Bizoniem. To się już przejadło. A w międzyczasie Polska kona…
  2. Gajówka nie jest, i raczej nie będzie, powiązana z tzw. „portalami społecznościowymi”. Nie interesują nas osoby, dla których Internet to wyłącznie Facebook.
  3. Nie rozumiem, co ma Pani na myśli pisząc, że „nie można przerzucać gajówki na fejs czy naszą klasę, yahoo, lub youtube,,,”.

 23. av3kpl said

  Panie JO czy każda Pana wypowiedź musi koniecznie trącić ‚wiochą’ i obciachem…? Aż się czytać komentarzy odechciewa…

 24. Joe said

  Gula 20…na te rury sa dwa rozwiazania.1-sze to wczesniej czy pozniej jakis 100-tys.pociagnie kotwice w sztormie i bedzie po rurach.A drugie to ze w Niemczech i w Rosji dojda do wladzy ludzie madrzejsi od Stalina i Hitlera…i zakopia te rury na odcinku kilku mil…dla swietego spokoju i z okazaniem odrobiny zdrowego rozsadku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: