Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
  Józef Bizoń o Rosyjski archeomodernizm
  bryś o Turbina wkracza na scenę
  J o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Carlos o Położyć kres patologii
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  ! o Grzech śmiertelny: hałas
  ! o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  kontra o Wolne tematy (58 – …
  Andzia o Żydowska kloaka przetacza się…
  Ale dlaczego? o Żydowska kloaka przetacza się…
  kontra o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pijana Temida

Posted by Marucha w dniu 2011-12-30 (Piątek)

Sędzia Sądu Rejonowego w Krasnymstawie Marta B.- N. stanęła przed sądem dyscyplinarnym obwiniona o prowadzenie rozpraw w stanie nietrzeźwym. Było to 6 lutego 2009 roku. Rozpoznała sześć spraw, po czym wyszła z sali rozpraw, nie odraczając reszty, czyli czterech spraw i nie informując stron o losach i terminach procesów.
Obwiniona tłumaczyła się, że bolały ją zęby i nie mogła z tego powodu kontynuować sesji. Jednakże sędzia B.-N. nie udała się do dentysty, lecz pozostała w swoim pokoju służbowym. Wreszcie po kilku godzinach prezes polecił odwiezienie obwinionej do domu.

Sędziemu Marcie B.-N. postawiono jeszcze cztery inne zarzuty. Dotyczyły one poprawiania dat posiedzeń i postanowień sądu. Jednak sprawy te przedawniły się i sąd umorzył postępowanie w tych punktach.

Minister żądał usunięcia z urzędu.

Sąd dyscyplinarny I instancji 29 lipca 2011 r. uznał, że sędzia Marta B.- N. jest winna wszystkich wymienionych czynów ( naruszenie art.107 par.1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych). Wymierzył Marcie B.-M. karę przeniesienia na inne stanowisko służbowe w okręgu lubelskim.

Od tego wyroku odwołał się minister sprawiedliwości żądając złożenia sędziego z urzędu, a także sama zainteresowana. W ocenie ministra kara była rażąco niewspółmiernie łagodna do popełnionego czynu. Co więcej – zachowanie obwinionej po popełnieniu czynów nie rokuje na poprawę. Wymierzenie najsurowszej kary spowoduje skutek zapobiegawczy – argumentował minister. Zdaniem zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego sędziego Lesława Dąbrowskiego karę należy utrzymać, gdyż obwiniona do tej pory nie była karana i przez 25 lat solidnie pełniła swoją służbę.

SN liczy na zmianę postawy obwinionej

Sąd Najwyższy rozpatrując sprawę Marty B.-N. po raz drugi utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Słusznie Sąd Apelacyjny dał wiarę zeznaniom przewodniczącego sądu i innych sędziów poświadczających nietrzeźwość sędziego Marty B.-N., a nie protokolantki. Choć zeznania tej ostatniej nie były jednoznaczne. Twierdziła ona, że nie wyczuła alkoholu, ale sędzia B.-N. używała bardzo silnych perfum.

– Badanie alkomatem nie jest uchybieniem godności sędziego – mówił na rozprawie w SN sędzia Marian Buliński. – Odmowa poddania się badaniom powoduje, że stwierdzenie sędziego o swej trzeźwości ulegają osłabieniu, wręcz deprecjacji – dodał sędzia.

Sąd Najwyższy utrzymując karę orzeczoną przez sąd I instancji kierował się dobra postawą sędzi przez 25 lat pracy i tym, że do tej pory nie była karana dyscyplinarnie. SN brał pod uwagę również trudną sytuację rodzinną obwinionej.

– Mamy nadzieję, że kara dyscyplinarna wstrząśnie sędzią B.-N.- konkludował sędzia Buliński. – Jest to ostatni dzwonek dla niej i wierzymy, że ostatnia sprawa dyscyplinarna – dodał sędzia sprawozdawca.
Sygnatura akt SNO 44/11

http://www.aferyibezprawie.org

Naszym zdaniem przy ocenie sędzi Marty B-N należy wziąć po uwagę czy częściej przychodziła do pracy pijana, czy może jednak częściej bywała trzeźwa. Ponadto jako okoliczność łagodzącą powinno się uwzględnić sam fakt pracy w polskim wymiarze sprawiedliwości, którego obecny stan może nawet abstynenta wpędzić w pijaństwo. – admin

Komentarzy 19 do “Pijana Temida”

 1. nipies said

  Prosze Was.

  Jesli ja niechcacy wpisze wynik badania nie w te rubryke co trzeba, ide na dywanik do szefa. Za drugim razem wylatuje na zbity ryj z roboty.

  Jesli sedziuwa przychodzi do roboty ubzdryngolona tak, ze musi isc sie odespac do pokoju, dostaje za kare przeniesienie na stanowisko rownorzedne. Bo ma trudna sytuacje rodzinna.

  A ja mam rzecz oczywista latwa sytuacje rodzinna. Ja to jak tylko puszcze bonka to mi stamtad leca zielone dolary na utrzymanie Psa, dzieci i Zony.

  Spoleczna szkodliwosc postawy sedziuwy jest niewielka. Ot, najwyzej jakis polaczek moze pojsc przez omylke do pierdla na cztery lata dluzej, coz to za strata. Natomiast szkodliwosc mojego zachowania, gdy wpisze wynik nie w te rubryke, co potrzeba, jest kolosalna. Albowiem gdy inny pracownicy dostrzega moje zaniedbanie, sami tez zaczna sie zaniedbywac, a to szkodzi spolecznie.

  Bo konsekwencje postepowania sa rozne dla roznych osob. Jako ze od kazdego oczekuje sie na innym poziomie.

  Nie spodziewajmy sie sprawiedliwosci w wypaczonej Naturze, poniewaz samismy Ja wykrzywili starajac przerobic na nasze w naszym domniemaniu kopyto. A ludzka spolecznosc,niestety, pozostaje czescia Natury. Zatem nie spodziewajmy sie sprawiedliwosci w czlowieczym spoleczenstwie.

  A nade wszystko, nie utozsamiajmy prawa ze sprawiedliwoscia.

  Tyle na dzis, do zobaczenia, jak powiadal pan Wicherek.

 2. aga said

  A może tą sędziną jest jakaś zrozpaczona gojka ,która zapija robaka :)),iż trafila do takiego koszerne-ubeckiegio pomiotu jak sędzina Iwona Konopka,która skazała
  Daniela Kloca skopanego przez sadystę policjanta na karę 3 miesięcy i 300 zł!!!!

 3. wiktor said

  Nie rozumiem rysunku obok tekstu.Co oznacza „małpa” na szali wagi ?

 4. tutaj said

  Polecam realną ocene Polski
  http://wirtualnapolonia.com/2011/12/29/polska-w-zaniku/#more-16062

 5. Chutor said

  Jak sie chce psa uderzyc to kij sie znajdzie

  „Wymierzenie najsurowszej kary spowoduje skutek zapobiegawczy – argumentował minister.”

  Najlepszym argumentem dzialajacym na korzysc sedziny jest fakt, ze rzad jest przeciwko niej.

 6. Piotrx said

  Moskwa wybrała już następce Baszara al – Assada i zawarła porozumienie z USA
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/12/28/moskwa-wybrala-juz-nastepce-baszara-al-assada-i-zawarla-porozumienie-z-usa/

 7. maran said

  „kare przeniesienia na inne stanowisko sluzbowe w okregu lubelskim”.
  To troche przypomina postepowanie KK w sprawie pedofilii w Kosciele.
  Przenoszono podejrzanego do innej parafii i po klopocie.

 8. Maciej said

  Może i to na miejscu, ponieważ ściśle dotyka tematu niesprawiedliwości. Dla wszystkich którzy oglądali Defiladę Andrzeja Fidyka, jest jeszcze jeden film godny obejrzenia:

 9. Przeclaw said

  aby rozlozyc spoleczenstwo polskie zydzi obsadzili stanowiska sedziow siksami ze srodowisk metow spolecznych najczesciej o czerwoym zabarwieniu, natomiast dzieci w szkolach „ucza” wylacznie tzw.”nauczycielki „czyli rowniez nieodpowiedzialne idiotki. Jesli oswiata spoczywala by na rodzicach, czy ktokolwiek placil by takiej idiotce za robienie z dziecka trwalego idioty na cale zycie ?

 10. maran said

  ad 9 No coz wyglada na to ze tzw europejsko-chrzescijansko-zachodnie towarzystwo to grupa zachlannych, sprzedajnych naiwniakow i idiotow, ktora dala sie podejsc tym niedobrym Zydom.
  Jedynie” zle, niedouczone i niedobre” araby mialy nosa i odwage ,zeby im sie opierac.
  Europejsko-chrzescijansko-zachodnie towarzystwo, zaczadzone i wyprane medialnie z mozgownicy, teraz placze jak im to niedobrze, jak to ich wystrychnieto na dudka. I poza placzem niewiele zrobi.
  A tacy niby madrzy i wyksztalceni i pracowici i ………..

 11. revers said

  ad6 „no to mają droge otwartą na Iran! Syria juz nie stanie na drodze, ciekawe za co Putin sprzeda Iran ?”

  Kogo ustawia w Iranie? NWO dziala bez granic a ekipa Putina pracuje nad biometrycznym systemem indefikacyjnym, wcale nie odbiegajacym od INDECA.

  Jesli polaczy sie te systemy identyfikacji, globalna kontrola stanie sie realna, z marienotkowymi podrzadami.

 12. aga said

 13. Zbigniew Kozioł said

  Nie na temat ten.

  Filmów oglądanie bywa, że jest dla mnie całkiem ciekawym zajęciem. A już filmów rosyjskich w szczególności. Hah, ja wiele z tej rosyjskiej czy radzieckiej twórczości filmowej wręcz nienawidzę. A wiele uwielbiam niezrównanie.

  Bałbym się zaryzykować powiedzenie, że filmy nowsze są pod piętnem jewrjeskiego mieszania w głowach. Są, ale chyba nie większość z nich. Już prędzej uwierzę, że sami „rosyjscy” „twórcy” obecnej sztuki filmowej mają nieźle w głowach pomotane. Problem jest trudny do zrozumienia, do rozwikłania. Sami Rosjanie też mają myślenie tak dla mnie niewiarygodnie wręcz dziwacznie skrzywione, że aż czasem dech mi zapiera (acz zwykli ludzie szukają jednak prawdy i są w stanie rozmawiać poważnie, krytycznie).

  Jedna z tez jakie staram sie podkreślać od dawna jest taka, że narody nasze manipuluje się. Manipulacja myślenia społeczeństwa to jest wbrew pozorom spora sztuka, wyuczana od kołyski. Manipuluje się, posługując bazą myślenia już istniejącego, jakoś wykształtowanego, opartego na lokalnej kulturze, tradycjach, historii, odnoszącego się, czasem bardzo subtelnie, i do religii też, nawet w stosunku do niewierzących.

  Zadaniem manipulacji jest odcięcie od myślenia kategoriami innymi niż wytresowane przez media. Nie uczy sie wzorców zachowań i myślenia wychodzących poza pewne szablony.

  Tutaj jest przykład. Czy zgadniecie, o czym ja piszę? Tu jest film. Klasyczny przykład ośmieszania prawdy i historii. Własnej dla Rosjan, tragicznej niewyobrażalnie historii. Mieszanie prawdy z komedią kiepską, z kiczem. Ale kto to zauważy iż do czynienia mają z obrazoburstwem, intelektualnym qurestwem? Film jednako powstał za późnego Jelcyna, a to już mniej dziwi.

 14. Mordka Rosenzweig said

  Szanowna pan Aga,

  Ja pan Mordka musi wytlumaczyc co sie stalo na ten film z pan Witold Misiak.

  Pan Misiak wlasnie sie dowiedzial sze w Polszy jest straszny antysemityzm i ta wiadomosc tak nim wstszasnela sze nie mugl stac na nogach.

 15. Krzysztof M said

  Ad. 2

  „Natomiast szkodliwosc mojego zachowania, gdy wpisze wynik nie w te rubryke, co potrzeba, jest kolosalna.”

  – Oczywiście. Ktoś musi karmić sędzinę. A jak źle pracuje, to nie karmi! ZROZUMIANO??!!

  🙂

 16. Marucha said

  Re 12:
  Jest to grubymi nićmi szyta prowokacja sługusów dyktatora Łukaszenki.

 17. RomanK said

  Mnie interesuje jedno!
  Czym sedzina narazila sie miejscowej sitwie i Cappo di tutti conoscitricci??:-)))
  To co zrobila bowie to jesr poprostu smiesznostak w porownaiu do wybrykow sadow w Polsce..vide sad pana Kobylanskiego:-=))))
  jeja jak berety:-))) lata ciagnace sie vokandy i wyrok….rzygnac no…

 18. Marucha said

  Re 17:
  To prawda, panie Romanie… to co zrobiła sędzina, to w porównaniu mały pryszcz…

 19. Rysio said

  http://www.shtfplan.com/headline-news/justified-self-defense-mom-kills-armed-intruder-with-12-gauge-9-1-1-operator-gives-her-the-ok-to-shoot_01042012

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: