Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (7 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Zbigniew Kozioł o Jak koty nas widzą
  Boydar o Jak koty nas widzą
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Godzimir o Hodowle komórek z aborcji. Eks…
  bardzo o Jak koty nas widzą
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  minka o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Głos Prawdy o Jak koty nas widzą
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Polski parowóz wyhamowuje

Posted by Marucha w dniu 2012-01-03 (Wtorek)

Spadek liczby nowych zamówień w przemyśle i spadek zatrudnienia w tym sektorze wskazują, że aktywność gospodarcza w Polsce wyraźnie maleje.

Przemysł coraz silniej odczuwa zmniejszenie zamówień związane z kryzysem strefy euro i ograniczaniem deficytu budżetowego oraz presję na wzrost kosztów produkcji w kraju spowodowaną przyjęciem przez Polskę pakietu CO2.

W grudniu wyprzedzający wskaźnik koniunktury HSBC PMI dla polskiego sektora przemysłu pogorszył się w porównaniu z listopadem i wyniósł 48,8. Jest to najniższy poziom od października 2009 r., gdy wyniósł on 47,6. Tempo spadku wskaźnika było najszybsze od czerwca 2009 roku. Raport HSBC podkreśla, że PMI już drugi miesiąc z rzędu utrzymuje się poniżej poziomu neutralnego (50 proc.). Wskaźnik PMI wyliczany jest na podstawie wskaźników dotyczących nowych zamówień w przemyśle, wzrostu produkcji, poziomu zatrudnienia, czasu dostaw i poziomu zapasów.

Siódmy miesiąc z rzędu spada liczba nowych zamówień z rynków eksportowych, choć w grudniu tempo spadku nieco wyhamowało w porównaniu z listopadem. Wzrost produkcji został utrzymany, choć tempo wzrostu było słabe. W grudniu spadł poziom zatrudnienia. Tempo spadku liczby miejsc pracy było najszybsze od października 2009 roku.

Po raz pierwszy od grudnia 2010 r. zmalała liczba miejsc pracy w przemyśle. Przyczyną był spadek liczby nowych zamówień oraz presja na ograniczanie kosztów spowodowana wyższymi cenami energii, paliw i metali oraz droższym importem w związku z osłabieniem złotego. Jednocześnie ceny wyrobów gotowych w przemyśle wzrosły tylko nieznacznie, co oznacza, że firmy starały się nie przerzucać kosztów na klienta, aby utrzymać konkurencyjność na rynku.

– Dane wskazują na dalsze spowolnienie aktywności gospodarczej zarówno krajowej, jak i zagranicznej – powiedziała ekonomistka HSBC Agata Urbańska. – W połączeniu z malejącym wskaźnikiem zatrudnienia dowodzą one złagodzenia presji inflacyjnej i stanowią argument przeciwko podwyżce stóp procentowych. Obecnie podstawowa stopa NBP wynosi 4,5 procent.

– Pogorszenie wskaźnika PMI odzwierciedla obniżenie koniunktury u naszych głównych odbiorców za granicą wywołane problemami strefy euro, a także osłabienie koniunktury w kraju związane z uczestniczeniem Polski w „procesie oziębiania klimatu” – komentuje dr Cezary Mech. – Udział Polski w pakiecie CO2 [redukcji emisji dwutlenku węgla – przyp. red.] zmniejsza konkurencyjność polskiej gospodarki i uniemożliwia nam wykorzystanie krajowych zasobów tanich surowców energetycznych, takich jak węgiel kamienny i brunatny – wyjaśnia finansista. W spadającym PMI widoczne jest także wyraźne osłabienie siły nabywczej polskiego społeczeństwa związane z dążeniem do zmniejszenia deficytu budżetowego.

Małgorzata Goss
http://naszdziennik.pl/

.

Komentarzy 40 do “Polski parowóz wyhamowuje”

 1. W Polsce 60% obywateli żyje na granicy minimum socjalnego, a 20% nie stać na ogrzewanie.
  http://gielda-inwestora.pl/menu-wiadomosci/wiadomosci/fala-kryzysu-uderzyla-w-kobiety

 2. Kar said

  „polski” oziębly klimat…

  p. Tuwim i jego lokomotywa kaput.. nasza bolszewia dostala obstrukcji- brak pary w kotle… nowy Prestidigitator jest pilnie poszukiwany- (one who practices tricks and illusions for entertainment <a skilled prestidigitator can make entire buildings seem to disappear)

 3. Rysio said

  „………….Przemysł coraz silniej odczuwa zmniejszenie zamówień …….”

  Nie jest to nic niezwykłego – zwykły cykl koniunkturalny.

  Austryiacka Teoria Cyklu Koniunkturalnego występuje w każdej ekonomii a w ekonomii lorad keynesa w szczególności – tę którą mamay obecnie, występuje, że tak powiem do kwadratu.

  Click to access Jaroslaw_Cholewinski.pdf

  Austrian Business Cycle Theory powstaje w wyniku złego inwestowania.
  Nikt nie jest w 100% bezbłedny jeżeli chodzi o inwestycje.

  PS. Ale – prywaciarz/kapitalista ryzykujący własnym kapitałem robi takich błedów dużo mniej niż państwowy biurokrata/urzędnik, który przez całe swoje życie pierdział w stołek i nigdy nie miał własnego prywatnego biznesu.

 4. Joe said

  Rysiu…wiemy jeszcze z czasow kiedy hadlowalismy kartoflami…ze jak komus dalo sie wcisnac znilka,to nalezalo go zapamietac,
  i nasrepnym razem jak siedzial cicho… to dostawal dwa znilki.
  Tak samo z akcjami na gieldzie…jak nasz klijent stracil mala sume i nie rozpaczal ,to nastepnym razem rzucamy jego pieniazki na szersze wody…bo najlepiej zdobywac doswiadczenie ryzykujac cudzymi pieniazkai ….siedziec na stolku wydzielajac CO2.

 5. Rysio said

  re 4. To jeżeli ktoś chce ryzykować na giełdzie swoimi pieniędzmi to jego sprawa – ma do tego prawo. Może na niej zarobić lub stracić.

  Natomiast z czym całkowicie się nie mogę zgodzić to to że wszystkie OBOWIĄZKOWE plany emerytalne muszą być ulokowane OBOWIĄZKOWO na giełdzie.

 6. Joe said

  Re#5…bo w zadnym powaznym kraju…nie ryzykuje sie pieniedzmi emerytow.Wszyscy powazni ludzie zdaja sobie sprawe czym to grozi…bo wiedza czym jest gielda.
  A w Polsce wszysko mozliwe….bo zawsze tak bylo.

 7. Rysio said

  Joe – bardzo jestem ciekaw, które to są te poważne kraje, które nie ryzykują pieniędzmi emerytów.

 8. Joe said

  Pamietasz Rysiu co chcial zrobic szalony Busch Jr.?…i z jaka mina” musial dac sobie siana’.Podobnie jest w Kanadzie.Norwegii,Szwecji i w kilku innych krajach…gdzie w parlamentach jest jeszcze troche politykow ktorzy wiedza co robia,
  i po co taam sa.
  Czego nie moge powiedzie o tych nad moja ukochana rzeka Wisla.

 9. Qqłka said

  W odróznieniu od gospodarki, kłamstwo CO2 i mit ocieplenia klimatu oraz promotorzy tego kłamstwa mają się dobrze.

 10. Amag said

  3# Rysio po swiatecznych trunkach jeszcze nie otrzezwial : -)

  Kazdy bowiem, chocby z jedna klepka we lbie, wie ze tzw. cykle ekonomiczne to bzdura gloszona przez banksterskich pacholow-ekonomistow, wyznawcow i piewcow roznych toeryji „łekonomicznych” celem ukrycia machinacji ktore prowadza od wzrostu to recesji lub depresji.
  Okres wzrostu to nabor baranow ktorzy beda pracowac, a recesja to czas ich strzyzenia.

  „Natomiast z czym całkowicie się nie mogę zgodzić to to że wszystkie OBOWIĄZKOWE plany emerytalne muszą być ulokowane OBOWIĄZKOWO na giełdzie.”

  Mozesz protestowc az ci spuchnie geba :-)))
  A twoje emerytalne pieniadze i tak zostana OBOWIĄZKOWO ukradzione przez banksterow.
  Ich emeryci jak i cala reszta ludzi obchodzi tyle co mnie zeszloroczny snieg.

 11. Amag said

  Pani Goss zapewne nie widziala parowozu. Inaczej napisala by ze: „Polska ciuchcia wyhamowuje”

 12. Rysio said

  http://drudgereport.com/

  :)))

 13. Rysio said

  re 9. Amag – jeżeli to piszesz na trzeźwo to jesteś durniem, a jeżeli nadal jesteś pijany to jeszcze z tobą jest OK.

  :)))

 14. ARTUR said

  PMI poniżej 48 to znaczy że państwo nie kontroluje wypływu pieniędzy i zadłużenia gmin ,grozi to greckim syndromem i bankructwem obywateli .Jeżeli Polska nie uruchomi rezerw złota to nie wystarczą one póżniej nawet na pokrycie odsetek.

 15. czytelnik said

  Odsetki pokrywac , komu ?
  Biedni sie tym nie przejmuja .

 16. Z sieci said

  KLAMSTWO!!!!!! PUBLICZNIE POKAZANO JUZ DOKUMENT , Z KTOREGO WYNIKA, ZE POLSKA ZAPLACILA WSZELKIE ODSZKODOWANIA DAWNO TEMU!!!!

  *****************************
  Testament
  http://www.tvp.pl/katowice/spoleczne-i-reportaze/magazyn-reporterow/wideo/1-czerwca-testament/4617023

  inimum 60 mld dolarów – na tyle szacuje się nierozliczoną wartość mienia w Polsce należącego niegdyś do Żydów. Brak ustawy reprywatyzacyjnej to ogromne pole manewru dla zorganizowanych grup przestępczych, zainteresowanych przejęciem tego majątku. Łupem oszustów padła między innymi jedna z bielskich nieruchomości.

  Kiedy w 2005 r. Urząd Miasta kończy remont kamienicy przy ul. Cechowej 11. nagle w Izraelu odnajduje się testament, a w Australii spadkobierca. Chociaż dokumenty przedstawione w sadzie budzą wiele wątpliwości, niespełna rok później mężczyzna jest już właścicielem budynku.

  W trakcie dwóch rozpraw pełnomocnicy bielskiego prezydenta, nie złożyli ani jednego wniosku, aby kamienica wyceniona na 4 mil.300 tys. zł złotych pozostała własnością miasta. Sędzia nie widział niczego podejrzanego w testamencie, a prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia. Nasze dziennikarskie śledztwo ujawnia, że doszło do rażących nieprawidłowości. Udajemy się do Izraela, aby zweryfikować informacje zawarte w testamencie. Udaje nam się dotrzeć do autorki, jak się okazuje sfałszowanego dokumentu. W Sydney odnajdujemy mężczyznę, który podszywa się pod spadkobiercę. Ujawniamy niegospodarność włodarzy miasta, oraz naciski ze strony prokuratury, która kazała policji umorzyć sprawę. Wykazujemy również, ze od początku w całą sporawe są zamieszani krakowscy adwokaci. Nasze działania kończą się sukcesem. Jako pierwsi ujawniamy, że doszło do wyłudzenia.

  Sąd zabezpiecza nieruchomość, a prokuratura stawia już pierwsze zarzuty.

 17. RomanK said

  Panu Rysiowi..i kazdemu kto czyta po angielsku polecam:

  http://distributistreview.com/mag/2012/01/friends-and-strangers-a-meditation-on-money/

  ””””Cykl koninkturalny:-))))w Polsce… byc moze nawet kryzys nadprodukcji, ktory jest prostym skutkiem przedobrzenia dobrobytowego,,,wszsycy nazarci , ubrani za cieplo maja po 3 mieszkania i 5 samochodow…..nic nikomu nie trzeba…wszystkiego jest za duzo:-)))pieniedzy tez za duzo
  Tylko podwyzek..brak:-)))

 18. zdecydowany said

  To nie parowóz ale parostatek i nie wyhamowuje tylko osiadł na mieliźnie…

 19. Kapsel said

  Nie tak prędko do apteki!

  Do lekarza po receptę, następnie do NFZ-u po pieczątkę i dopiero potem do apteki – tak, zdaniem prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, powinna po 1 stycznia wyglądać droga pacjenta od lekarza do domu

  „Apel częstochowski” to nazwa stanowiska, jakie obradujący w sobotę w Częstochowie krajowy samorząd lekarski przekaże rządowi w związku z tzw. ustawą refundacyjną. Przewiduje ona, że lekarz przed wystawieniem recepty musi potwierdzić, czy pacjent jest ubezpieczony. Ryzykuje bowiem zwrotem z własnej kieszeni refundacji za leki.

  http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,10522551,Nie_tak_predko_do_apteki_.html

 20. Guła said

  ad 19

  Nie uwzględniono wizyty u lichwiarza, a bez niego za nic brać pracująca nie wykupi lekarstw. Nie wiadomo do teraz jakie leki będą apteką refundowane i może zdarzyć się, a o to chodzi w tej akcji coby zebrać penądz na ratunek dla euro – jakby nie mogli wydrukować, że zamiast spodziewanej kwoty 30 PLN apteka zażąda 1000 PLN. Co już zdarza się. Być może kiedyś zwrócą różnicę klientowi. Być może, ale to właśnie minimalnie zarabiający te g***o ma wg kapitalistów – i co za różnica o jakim przekonaniu politycznym, kapitalista, skoro cel jest jeden – finansować.

 21. Guła said

  Insulina skoczyła 500% i ta – dla odmiany- blać lewacka, kapitalistyczna w d**ie ma, czy cukrzyk wykupi czy nie wykupi medykamenty.

  Andrzej Czuma, zdaje się że potomek płk. Waleriana Czumy o którym wspomniał pan PiotrX, wyczuł to towarzystwo zaraz z początku jego kariery w POrządzie i powiadomił bezpośrednio zainteresowanych, że bez kałacha z tym badziewiem międzynarodowym rozmowy nie będzie.

 22. Kapsel said

  Re 20
  A będzie co raz „weselej” :

  lekarz czy biurokrata?

  W chwili wolnej pragnę podzielić się moją obserwacją dot. organizacji ochrony zdrowia.Często czytam narzekania na polskich lekarzy pracujących w ramach kontraktu z NFZ. Jednakże należy zwrócić uwagę, że NFZ nie płaci za prawidłową diagnostykę i leczenie. Pracownicy NFZ nie kontrolują prawidłowości leczenia ale – UWAGA – kontrolują to, jak wypełniona jest dokumentacja medyczna (tzw kartoteka). Co to znaczy?
  Jeśli przyjdziesz do lekarza i on solidnie cię zbada, wszystko wytłumaczy i
  zaordynuje skuteczne leczenie – to NFZ ma to W DUPIE !!! Jeśli zaś
  lekarz „spuści cię po brzytwie” ale starannie wypełni kartotekę (zgodnie z
  wymogami NFZ) – to w zasadzie można mu skoczyć
  Tak więc wymagania stawiane przez monopolistę zmuszają przeistoczenie lekarza w biuralistę; leczenie odbywa się tu niejako przy okazji, jest produktem

  ubocznym (a nie głównym celem) systemu.

  Odrębnym problemem są dziwaczne wymagania stawiane przez NFZ. Np pacjent tzw „pierwszorazowy” musi być starannie opisany. Niby logiczne – ale co ma wspólnego np woskowina w uchu z tym, że pacjent miał 10 lat temu złamaną nogę?Jednak należy wpisać w kartotekę wszystkie przebyte przez pacjenta schorzenia.
  Często jednak pacjenci są zaskoczeni dogłębnymi acz zupełnie niezwiązanymi ze swoją dolegliwością pytaniami; trudno wytłumaczyć przeziębionemu biedakowi, po co mi wiedza o tym, na co umarł jego dziadek 50 lat temu (tzw „wywiad rodzinny”). Czy miał nowotwór? Cóż, być może. A miał raka czy białaczkę? A może na chłoniaka? Tak – miał raka-chłoniaka! – to bardzo częsta desperacka odpowiedź. Ale wymogi NFZ są nieubłagane – wywiad rodzinny MUSI BYĆ.
  Jeśli bowiem nie będzie wpisany – kontroler z NFZ może nałożyć karę finansową na poradnię (co bezpośrednio odbija się na zarobkach lekarza)

  Oczywiście te wszystkie dogłębne pytania i starannie notowane odpowiedzi
  zabierają CZAS – czas, którego potem brakuje na zwykłą rozmowę, na staranne badanie, na zastanowienie się nad wynikami badań dodatkowych. Szczególnie,
  jeśli lekarz dostaje procent od wypracowanych punktów.

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,305,66637719,66637719,lekarz_czy_biurokrata_.html

 23. Kapsel said

  Lekarze na receptach: „Refundacja do decyzji NFZ”
  W kraju pojawiły się recepty ze stemplem „refundacja do decyzji NFZ”, w związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących leków.

  „Lekarz to nie biurokrata, ma leczyć pacjentów”

  Około 30 osób, które pojawiły się w nowy roku w przychodni na warszawskim Mokotowie, otrzymało recepty ze stemplem „refundacja do decyzji NFZ”. Wielu medyków, którzy przyłączyli się do protestu, nie chce podawać swego nazwiska. Lekarka dyżurująca w przychodni podkreśla w rozmowie z IAR, że zdecydowała się oznaczać w ten sposób recepty, ponieważ nie chce żeby to lekarz decydował o poziome zniżki dla pacjenata. Zdaniem wielu lekarzy, sprawdzanie jak poszczególne leki sa refundowane obciąża lekarzy papierkowa robotą, przez co mają mniej czasu dla pacjentów.

  całość tutaj:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/509507,Lekarze-na-receptach-Refundacja-do-decyzji-NFZ

 24. Kapsel said

  …..„Oni” są już dawno wybrani. Od dwudziestu lat „oni” są już dawno wybrani przy stolikach. A my tylko chodzimy im robić publikę, procenty głosowań. My nigdy nie jesteśmy wyborcami. My tylko uwiarygadniamy ich okupację Polski…..

  ……Druga przyszłość przed następnym komunistą, to będzie kariera niejakiego pana Arłukowicza – pamiętacie Państwo, w tej komisji. On jest forsowany. Ale ja oglądnąłem go podczas posiedzenia tych komisji, rozpoznałem trzy gesty masońskie, jakie do kamer wykonuje. Takie gesty wykonuje się w ułamku sekundy, ale to wtajemniczonym wystarczy. Natomiast ludzie, którzy tych gestów nie znają, to można im demonstrować i przez pół godziny i nic z tego nie uchwycą……

  http://polonuska.wordpress.com/2011/11/24/henryk-pajak-dwa-pochowki-jedna-hanba/

 25. Kapsel said

  …..10 maja 2011 został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu[6][7]. Następnego przeszedł do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej…..
  …..od 18 listopada 2011 minister zdrowia w drugim rządzie Donalda Tuska…..

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Ar%C5%82ukowicz

 26. Guła said

  A są pełne listy leków refundowanych? A dano czas na wprowadzenie tej „reformy” tz. drastycznych podwyżek na ceny leków, a wiadomo jaka jest stawka ubezpieczenia zdrowotnego za 2012 r?
  A k**wa dlaczego to ma robić lekarz? Ja proponuję coby do tego celu wykorzystać członków partii koalicyjnej i dobrać jakby zabrakło z elektoratu wyborczego.

  Ludzie lekarz ma leczyć a nie grać z badziewiem w salonowca jednostronnego.
  Tak nasrane we łbach, to tylko mają ci którym się cuś tam wydaje i zamiast rządzić bawią się w arbitrów. Pan premier uważa że …

  Lekarz nie przyjmie już tej samej ilości pacjentów tylko odpowiednio mniej. Od poniedziałku nie mogę zarejestrować się do rodzinnego. Mają komplet. Pół godziny trwała dziś rejestracja i siur, znów pozamiatane.

  Ktoś te opisane recepty będzie kontrolował i do tego celu kadry sum, najpewniej świeżo przybywające i na ten cel penądz też będzie, godny. I całe osiedla dla tego aparatu ucisku powstają … Z tym to dobrze, nie zmarnuje się.

 27. Kapsel said

  re 26
  A k**wa dlaczego to ma robić lekarz?

  w imię…. „DEMONKRACJI”…. prawdziwi sprawcy schowani za białe kitle lekarzy będą zacierać ręce a my będziemy zdychać…bo my zwierzęta.!!!

 28. Shakespear said

  Ale nie tym goscion, parowuz pruje do przodu

  „Jak ustaliliśmy, do koncernu zgłosiła się niemiecka firma G.EN., która chce odkupić gaz wydobyty przy okazji testów. G.EN., spółka zależna koncernu VNG, która jest właścicielem sieci gazociągów w kilku pomorskich gminach, będzie dostarczać to paliwo do odbiorców m.in. w Parszczycach, Połchówku, Jeldzinie, Białogórze, Brzynie, Prusewiu, Karlikowie, Lisewie oraz Sobieńczycach i Odargowie. W sumie surowiec może trafić do 3,5 tys. klientów G.EN.”

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/373746,gaz-lupkowy-juz-w-tym-roku-ogrzeje-domy-na-pomorzu.html

 29. Guła said

  ” – Ktoś się rąbnął przy tworzeniu ustawy refundacyjnej. Pani marszałek Ewa Kopacz się nie wypiera, że to ona nad nią pracowała. Ustawa składa się ze stu artykułów, a my chcemy zmienić jeden, art. 48, do tego wystarczy wola polityczna – mówił Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej w „Poranku” radia TOK FM. Komentował w ten sposób protest „pieczątkowy” lekarzy, który trwa od 1 stycznia.

  – Jesteśmy w kleszczach, nie da się wypełnić wymagań ustawy. Nakłada się na nas absurdalne zasady, za których niewypełnienie grozi nam kara – stwierdził Radziwiłł…”

  wiadomości onet pl

  Powtarzam jeszcze raz; lekarz ma leczyć i g*wno powinna obchodzić go cena leku. Ordynuje to co uważa za najlepsze dla pacjenta. Geszeft firm farmaceutycznych to nie jego ani pacjentów spraw. To sprawka POrządu – i szukają jako i zwykle frajerów do roboty.

  Aha
  Dlaczego nie jestem w stanie zarejestrować się? Ano ilość osób w rejestracji zmniejszono o połowę.
  Chyba czas wykopać …

 30. Guła said

  No tak.

  jest; „Ano ilość osób w rejestracji zmniejszono o połowę.”

  ma być; „Ano, ilość osób rejestrowanych do lekarza, na dany dzień, zmniejszono o połowę.”

 31. Kapsel said

  Re 29
  Ale jest też druga strona medalu…

  Jak firmy farmaceutyczne korumpują lekarzy

  Wiem z wiarygodnych źródeł że w tym reportażu jest dużo prawdy……niestety…..
  Koncerny farmaceutyczne to plaga i mafia….

 32. Kapsel said

 33. Kapsel said

  Gwen Olsen, przez 15 lat pracowała jako reprezentant dla takich gigantów farmaceutycznych jak Johnson & Johnson, Syntex Labs, Bristol-Myers Squibb, Abbott Laboratories czy Forest Laboratories. Zrezygnowała z pracy w roku 2000 i od tego czasu ostro występuje publicznie przeciwko firmom farmaceutycznym, które jej zdaniem nie działają na korzyść pacjenta, a jedynie dla własnego zysku. W 2007 roku uzyskała nagrodę Human Rights Award za swoją działalność humanitarną. Poniżej przedstawiam skrót tłumaczenia jej wystąpienia, które znajduje się na YouTube:

  Pharmaceutical companies DO NOT CURE DISEASES – Ex-Pharma Sales Reps Speaks Out

  „Chcę obalić mit, że przemysł farmaceutyczny ma na celu poprawę zdrowia i leczenie. W rzeczywistości jego celem jest utrzymywanie chorób i zarządzanie objawami. Przemysł ten nie jest zainteresowany leczeniem raka, Alzheimera czy chorób serca, ponieważ gdyby tak było, to działali by na własną szkodę – utraty biznesu, a to nie ma sensu. Nie chciałabym, żeby ludzie myśleli, że jestem zwolenniczką „teorii konspiracji”, gdyż w rzeczywistości za tym co mówię nie stoi żadna „teoria”, a wszystko co mówię jest do udowodnienia. Można udowodnić, że przemysł farmaceutyczny wcale nie chce leczyć ludzi.

  W szczególności, jeśli chodzi o leki psychotropowe – są to środki, które powodują uzależnienie od przemysłu farmaceutycznego. Wprost się mówi, że jeśli będziecie brać np. lek antydepresyjny czy anty-psychotyczny, to będziecie od niego uzależnieni do końca życia.

  I faktycznie, ludzie znajdują się w sytuacjach, że muszą przyjmować dany środek przez długi okres czasu, o ile nie na zawsze, gdyż jest prawie niemożliwe uniezależnienie się od nich. Gdy przestaje się brać dany preparat, następują bardzo ostre reakcje organizmu, nawet jeśli próbuje się stopniowego zmniejszenia dawek.

  Dlatego ważne jest by rozumieć jakie motywacje kierują produkcją leków, które są dostępne na rynku. Przykładem mogą być preparaty obniżające poziom cholesterolu – te faktycznie obniżają znacząco jego poziom, ale powodują inne stany chorobowe. Tak więc musicie być bardzo ostrożni jeśli chcecie leczyć się chemią w celu utrzymania waszego zdrowia. Nikt wam nie będzie tłumaczył, że leki są zawsze testowane klinicznie poprzez porównywanie ich z placebo. Placebo są to po prostu pigułki z cukrem. W rzeczywistości wiele leków nie jest skuteczniejsza od pigułek placebo. Niedawno w Anglii przeprowadzono testy z jednym z leków antydepresyjnych i wyszło to, że nie jest on skuteczniejszy od pigułek cukrowych. A przecież ponad 44 miliony ludzi go zażywa, większość z nich z niewielkimi objawami depresji.

  Można udowodnić, że leki antydepresyjne w ogóle nie są skuteczne, z wyjątkiem pacjentów z bardzo silnymi objawami. Na podstawie własnego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że można by poprawić stan ich zdrowia psychicznego bez przyjmowania tabletek, w sposób o wiele bardziej skuteczny niż placebo.
  Niedawno dowiedziono, że ćwiczenia fizyczne są o wiele bardziej skuteczne od placebo czy leku antydepresyjnego. Ale nigdy nie usłyszymy tego w mediach, gdyż główne stacje telewizyjne i wydawnictwa, są sponsorowane przez te duże firmy farmaceutyczne.

  Musimy się więc oprzeć na naszym zdrowym rozsądku i zrozumieć, że przemysł farmaceutyczny zarabia 5-6 razy więcej niż jakakolwiek inna kompania spośród największych Fortune 500 w USA. I nie dadzą łatwo sobie odebrać tego zarobku. Tak naprawdę jesteśmy dla nich tylko „ludzkim towarem” – nasze dzieci, rodzice, dziadkowie są dal nich tylko „krowami dojnymi”, na których żerują reprezentanci firm farmaceutycznych, jakim i ja byłam. Są oni zainteresowani tylko zdobywaniem rynku, bez uwzględniania konsekwencji jakie to przyniesie pacjentom. Nie interesuje ich to, że sieją dezinformację, że dane z badań klinicznych są ukrywane czy też fałszowane, że skutki uboczne są minimalizowane czy też prezentowane w niewłaściwy sposób.

  Pracowałam przez 15 lat w tym biznesie, byłam jedną z najlepszych. Mówię wam, że ten przemysł oszalał. Znaleźliśmy się w dziejowym punkcie zwrotnym – musimy jako naród przejąć władzę i rozliczyć tych ludzi za ich działania i szkodliwe produkty, które wsadzają na rynek. Nie minie bowiem dużo czasu gdy każdy Amerykanin zostanie poszkodowany przez tę katastrofę. Musimy zdawać sobie sprawę jakie są różnice pomiędzy chorobami, zaburzeniami i zespołami. Jeśli bowiem nie ma weryfikacji naukowej – testów krwi, moczu, CAT-skanów, RMI – dowodu, że jesteś chory, to masz tylko zaburzenie (disorder).
  Należy sobie zdać sprawę z tego, że są są inne opcje, o wiele bardzie efektywne niż leki, poprawy twojego stanu zdrowia. Szczególnie należy zwrócić uwagę na suplementy w diecie, ćwiczenia, taki styl życia, który sprzyja zdrowiu. Jeśli zaczniesz przyjmować leki, jeden za drugim, staniesz się klientem przemysłu farmaceutycznego na całe swoje życie i będziesz miał ograniczone możliwości wyboru. Tak więc proszę was o to byście się edukowali i podzielili informacjami z innymi. Następną ofiarą może być bowiem ktoś kogo kochacie.”

  Zob. też:

  http://www.gwenolsen.com/

  http://www.globalnaswiadomosc.com/intencjefarmacorp.htm

 34. Odnośnie numero 18 to ja się całkiem z Panem zgadzam, tylko że nie parostatek, ale rower, i nie osiadł na mielizna tylko przebił gumę.
  Choć moja żona Ruchla mówi, że nie rower, tylko koń i nie przebił guma, tylko złamał nogę.

 35. Res said

  #16
  „POLSKA ZAPLACILA WSZELKIE ODSZKODOWANIA DAWNO TEMU!!!!”

  No i co z tego skoro starsi i madrzejsci kaza placa znowu. A kwity sa i gdzie?

 36. Krzysztof M said

  Ad. 33

  „Niedawno dowiedziono, że ćwiczenia fizyczne są o wiele bardziej skuteczne od placebo czy leku antydepresyjnego.”

  – Ja to powtarzam już od lat! Ćwiczeniami fizycznymi można osiągnąć wiele. Ta gałąź wiedzy w ogóle nie jest rozwijana, świadomość tego jest zerowa. Poza bardzo wąskim gronem NIEKTÓRYCH masażystów i NIEKTÓRYCH fizykoterapeutów nie wie o tym NIKT.

  Gdyby Polacy o tym wiedzieli, to efektem byłoby zamknięcie połowy aptek. I połowy szpitali.

 37. Kapsel said

  Re 36
  – Ja to powtarzam już od lat!

  Niech Pan nie przestaje…cierpliwość jest gorzka ale owoce słodkie.

  Gdyby Polacy o tym wiedzieli,

  A które narody wiedzą i czy tylko Polacy są z tą wiedza do „tyłu” ?

 38. Piotrx said

  Odpowiedzialność za całokształt pracy rządu i podległych ministrów ponosi premier a wiec za cały bałagan w służbie zdrowia i w NFZ także on . W końcu kto ustala budzet dla państwa i decyduje ile srodków bedzie przekazanych do NFZ – premier i jego rząd.

  Co do protestu lekarzy i nowego systemu refundacji leków to sa tez takie dwa powazne problemy sprzeczne z elementarnymi zasadami prawa:

  – w przypadku błędu w ocenie refundacji danego leku lekarz ma odpowiadać finansowo – ale nie w wyniku prawomocnego wyroku sądu a tylko na skutek decyzji /widzimisię/ urzędnika – czy premier , minister lub jakiś urządas w ministerstwie czy w NFZ odpowiada także finansowo kazdorazowo za swoje błędy?

  – lekarz ma obowiązek stwierdzenia prawdomówności pacjenta – tzn ma sprawdzić i z pełną odpowiedzialnością potwierdzić ze dany pacjent jest ubezpieczony . W jaki sposób i z jakiej przyczyny – nie wiadomo?

  Jesli np. jakiś pacjent przedstawi sfałszowaną legitymację ubezpieczeniową , lekarz w dobrej wierze uzna ją za prawdziwą wypisze drogie leki, a NFZ zakwestionuje /po zapisaniu tych leków przez lekarza/ ubezpieczenie pacjenta, to konsekwencje finansowe oszustwa pacjenta /znowu bez wyroku sądowego/ ponosi w pierwszej kolejnosci tenze lekarz. Mimo ze z tego tytułu nie odniósl on zadnej korzysci dla siebie. Jesli nawet takiemu pacjentowi wytoczona zostanie potem jakaś sprawa karna to trwać będzie ona latami. Bywa czesto i tak ze np pacjent jest faktycznie ubezpieczony w ZUS ale ten fakt nie jest „potwierdzony” w systemie w NFZ , przez ten ostatni jest uznawany jako nieubezpieczony. I znowu lekarz ponosi konsekwencje bałaganu na linii ZUS-NFZ.

  Kiedyś robotę takiego wojewodzkiego NFZ /rozdzial srodków na poszczególne placówki/ wykonywał jeden lekarz i dwie sekretarki /ZOZ/.
  Jakie są kosmiczne koszty utrzymania NFZ, jego licznych gmachów, komputerów, systemów informatycznych, armii urzędnikow i dyrektorów z niemałymi poborami – to pytanie retoryczne…. Tutaj o oszczedności sie nie mówi. Jest to po prostu kolejny sposób na wyprowadzanie pieniedzy z kieszeni zwykłych obywateli. A zarabiaja tez przy okazji liczne firmy zewnetrzne – np dostarczyciele systemow informatycznych dla NFZ.

 39. Kapsel said

  Spotkanie Donalda Tuska z protestującymi lekarzami z OZZL i PZ zakończyło się bez jasno określonego porozumienia. Szef rządu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosił, że ustawa refundacyjna jest nie do ruszenia, a zmiany mogą dotyczyć tylko zapisów dotyczących wypisywania recept na leki refundowane. Tusk wyraził gotowość prac nad zmianą, która zawiesi system kar dla lekarzy. Premier zapewnił, że rozumie protest lekarzy, którzy dbają o swój komfort pracy.

  Zdaniem Tuska ustawa, nawet jeśli jej zapisy są kwestionowane przez środowisko lekarzy, musi być przez nie respektowana. – Nie może być tak, że ustawa, która nie odpowiada jakiejś grupie zawodowej nie będzie przestrzegana. Na temat ochrony lekarzy przed dodatkowymi obowiązkami możemy rozmawić i nie jest potrzebny żaden protest – wyjaśnił.

  Więcej
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/premier-tusk-po-spotkaniu-z-lekarzami-zmiany-w-wypisywaniu-recept-na-leki-refundowane_220848.html

 40. Kapsel said

  O dokumentację z przebiegu negocjacji między Ministerstwem Zdrowia a koncernami farmaceutycznymi poprosił szef sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha. W odpowiedzi usłyszał, że dostęp do tych dokumentów jest ograniczony. Wynika to z nowych przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej. Według niedawno wprowadzonego prawa, można odmówić ujawnienia dokumentacji, jeśli w grę wchodzą interesy finansowe państwa.
  całość:
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szczegoly-negocjacji-z-koncernami-farmaceutycznymi-pozostana,nId,424925

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: