Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
  Emilian58 o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  JW o Polska wzywa do demilitaryzacj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Służby mogą czytać SMSy bez wiedzy abonentów i operatorów sieci?

Posted by Marucha w dniu 2012-01-04 (Środa)

„Retencja danych”, czyli praktyka polegająca na prowadzeniu bazy informacji o naszej aktywności w sieciach komórkowych pozwala służbom specjalnym i tzw. „wymiarowi sprawiedliwości” na daleko posuniętą inwigilację. Dane takie niemal bez ograniczeń są dostępne na żądanie np. policji czy prokuratury. Służby specjalne natomiast nie są w żaden sposób kontrolowane bądź rozliczane z dostępu do takich danych.

Trzeba jednak przyznać, że Prokurator Generalny, podobnie jak często angażujący się w dość kuriozalne inicjatywy Rzecznik Praw Obywatelskich, w podobny sposób skrytykowali tak łatwy i nieograniczony dostęp służb i wymiaru sprawiedliwości do poufnych danych, jakimi są nie tylko informacje o połączeniach, ale jak się okazuje, również wiadomości tekstowe, czyli popularne SMSy. Polecenie ujawnienia treści SMSów w sprawie dwóch dziennikarzy miała wydać Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Ponieważ w ujawionej ostatnio sprawie nie chodzi już o zwykłych szarych obywateli, a przedstawicieli mediów, sprawą zainteresowały się największe organy medialne w Polsce, w tym Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza oraz TVN. Chodzi o sprawę uzyskania przez służby dostępu do treści SMSów dziennikarzy Cezarego Gmyza i Macieja Dudy. Ponieważ operatorzy sieci nie kontrolują informacji, które pobierają służby, ufając, iż te robią to zgodnie z prawem, nie jest też blokowany dostęp do danych, które składają się na wiadomości tekstowe, czyli SMSy. Służby mogą zatem po odpowiednim odkodowaniu przeczytać SMSy przesyłane i odbierane przez danego abonenta.

Jest to w chwili obecnej tylko hipoteza, aczkolwiek ma ona solidne podstawy w faktach, Fundacja Panoptykon zwraca uwagę, że przekazy takie jak SMSy czy e-maile są objęte tajemnicą komunkacyjną i zgodę na dostęp do nich musi wydać sąd. Korzystanie z nich bez zgody sądu jest złamaniem prawa. Jeśli hipoteza się potwierdzi, niekontrolowanemu dostępowi służb do danych telekomunikacyjnych może stanąć na drodze śledztwo.

Na podstawie: Dziennik Internautów
http://autonom.pl

Tak oto wygląda „ochrona danych” w demokratycznym państwie prawa, będącym do tego jeszcze członkiem NATO, Unii Europejskiej oraz nieformalnego, ale prężnego Ogólnoświatowego Stowarzyszenia Popierania Narodu Wybranego. Z jednej strony brak jakiejkolwiek listy lokatorów na klatce schodowej, co jest chyba ewenementem na skalę europejską – z drugiej zaś czytanie SMS-ów i diabli wiedzą czego jeszcze bez żadnego nakazu prokuratury czy sądu. – admin

Komentarzy 13 do “Służby mogą czytać SMSy bez wiedzy abonentów i operatorów sieci?”

 1. Kronikarz said

  Admin podaje :

  „NATO, Unia Europejska oraz nieformalne ale prężn Ogólnoświatowe Stowarzyszenie Popierania Narodu Wybranego”
  A Pentagon, warty 662 miliardów dolarów w roku 2012, sie nie liczy…, chyba ze wliczony jest w sciane placzu :

  Widzicie jak dobrze jest kontrolowany BXVI ?!
  Czy moze ktos pomoc z zrozumieniu tego :

 2. Ola Gordon said

  Webcam takes a photo when I open an application

  Webcam robi mi zdjęcie kiedy otwieram program
  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=38700
  Peter Myers, Australia – 30.11.2011 tłumaczenie Ola Gordon

  Kiedy otwieram program, moja zewnętrzna kamera na Mac OS X robi mi zdjęcie. Tak się działo kiedy zmieniałem kamery. Zapala się światełko, otwiera się obiektyw i włącza się flasz.
  Mając nowsze, szybsze komputery, możliwe jest, że użytkownicy nie zauważą flasza.
  Zaniepokojony tą inwigilacją, szukałem innych, którzy maja takie samo doświadczenie. Okazuje się, że Adobe Flash Player rutynowo pozwala witrynom innych firm na działanie kamery, a nawet przechowywanie danych na moim komputerze, chyba że to pozwolenie jest wyłączone w ustawieniach. [więcej http://blog.eset.com/2010/10/06/adobe-flash-the-spy-in-your-computer-%E2%80%93-part-1%5D.
  Kiedy wszedłem na stronę ustawień Flasha, dowiedziałem się, że Flash autoryzował takie wykorzystanie kamery, bez pytania, tzn. że jest Default.
  Biorąc jednak pod uwagę, że Flash może nie być jedynym sprawcą takiej inwigilacji, wprowadziłem również własne rozwiązanie failsafe. Kupiłem przedłużacz, który podłącza się do portu komputera. Aby korzystać z kamery, te dwa kable muszą się połączyć, w przeciwnym razie, nie ma zasilania.
  Takie rozwiązanie jest niemożliwe dla kamer wewnętrznych.
  Amerykański rząd ma teraz technologię Rozpoznawania Twarzy, przy pomocy której identyfikuje pojedyncze osoby w tłumie. (więcej tutaj http://groups.yahoo.com/group/shamireaders/message/2232%5D
  Technologia ta jest naprawdę przerażająca. Być może wiedza, że ją mają, uspokaja władze, że mogą pokonać każde wyzwanie stawiane przez siły Occupy.
  Ale kiedy rozpada się ład społeczny, żadna ilość nadzoru nie uchroni władzy. Krew na ulicach w Ameryce, nie tylko w Egipcie, tylko zintensyfikuje sprzeciw. Nie da się utrzymać w tajemnicy na zawsze więzień i tortur. Kiedy obudzi się gniew narodu amerykańskiego, nie da się go zatrzymać.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Proponuję zakleić kamerkę (nieistotne, czy wbudowana, czy doczepiana zawnętrznie) kawałkiem niebrudzącej taśmy, plastra lub tp. a odklejać tylko wtedy, gdy np. rozmawiamy z kimś przez Skype.

 4. OL said

  A po co lista lokatorów na klatce schodowej? Nasze dzielne sluzby wiedza kogo szukac i gdzie znalezc : -)

  „—niekontrolowanemu dostępowi służb do danych telekomunikacyjnych może stanąć na drodze śledztwo.”
  Czy to dotyczy „polskich slectw” i „proku(rw)atury”? A. Lepper, dr. Ratajczaki inni poswiadcza czekaja na sledztwo .

  #2
  „Mając nowsze, szybsze komputery, możliwe jest, że użytkownicy nie zauważą flasza.”
  Nie zauwaza flaszu? BZDURA!!!

  Kazdy kto uzywa Abobe Flash jest nieswiadoma ofiara Flash kukis jakie Flash gromadzi dodatkowo do normalnych kukis nie mowiac juz o ryzyku infekcji roznym wirusami na ktore wiekszosc produktow Adobe jest podatna.
  Moja rada usunac Adobe Flash, a najlepiej wszystkie programy Adobe, chyba ze uzytkownik ma te programy na kompie ktorego nigdy nie podlacza do sieci.

 5. Krzysztof M said

  Ad, 4

  „A po co lista lokatorów na klatce schodowej?”

  – List nie ma, żeby nie było wiadomo, gdzie „Branickich” szukać. Których Branickich? No… tych, którzy potrzebują się tak nazywać. 🙂

 6. Kapsel said

  Re 1
  Papież Benedykt XVI: „Dlaczego mnie atakują”

  ……Sandro Magister w Autobiografii Pontyfikatu (Rzym, 3 września 2010) zauważa, że odkąd Józef Ratzinger został wybrany na papieża, stał się celem nasilających się ataków z wewnątrz i zewnątrz Kościoła. Czy kieruje tym jakaś „niewidzialna ręka”?…
  …Książka wydana przez watykanistów, Paolo Rodan i Andrea Tornielli, rozważa liczne ataki skierowane przeciw działaniom i wypowiedziom Benedykta XVI: począwszy od wykładu w Regensburgu do pozwolenia na Mszę św. „trydencką”; od zniesienia ekskomuniki z biskupów, lefebvrystów do potępienia używania prezerwatyw w walce z AIDS; od zaproszenia Anglikanów do Kościoła Katolickiego aż do skandalu z pedofilią.

  Rodari i Tornielli odtwarzają w szczegółach każdy w tych przypadków, łącznie z nieznanymi wcześniej informacjami. Wnioskują oni, że można wyróżnić trzy rodzaje wrogów:

  1) Główny i pierwszy wróg wywodzi się w zewnątrz: są to krążące opinie i ośrodki wrogo nastawione do Kościoła i papieża;

  2) Drugim wrogiem są katolicy, łącznie z niektórymi księżmi i biskupami, którzy postrzegają Benedykta XVI jako przeszkodę w realizowaniu swojego projektu „modernistycznej” reformy Kościoła;

  3) Trzeci rodzaj wroga stanowią oficjałowie Kurii Watykańskiej, którzy zamiast wspierać Papieża, godzą w niego przez swoją nieudolność, ignorancję i nawet opozycję….

  …..W homilli wygłoszonej w czasie Mszy św. na zakończenie Roku Kapłańskiego, 11 czerwca 2010, Benedykt XVI także zwrócił się do „wrogów”:

  „Można było oczekiwać, że nowe promieniowanie kapłaństwa nie spodoba się ‘wrogowi’; wolałby, żeby ono zanikało, tak aby Boga ostatecznie usunąć ze świata. Tak się też stało, że w tym właśnie roku radości z sakramentu kapłaństwa wyszły na jaw grzechy kapłanów, szczególnie nadużycia wobec nieletnich, u których kapłaństwo, mające ukazywać dobroć Bożą w stosunku do nich, obróciło się przeciwko nim.”

  Na początku swojej podróży do Fatimy, 11 kwietnia 2010, Papież mówi:

  „Ataki przeciw Papieżowi i Kościołowi pochodzą nie tylko z zewnątrz. […] Największe prześladowanie Kościoła pochodzi nie od nieprzyjaciół z zewnątrz, ale wywodzi się z grzechu wewnątrz Kościoła, stąd też Kościół potrzebuje głębokiej odnowy pokuty, by uzyskać oczyszczenie.”…

  W związku z tym – wyjaśnia Papież – odrzucenie Boga łączy się tak często z atakami na kapłaństwo i na celibat, który go na zewnątrz wyróżnia.
  Dlatego – kontynuuje Papież – celibat „jest wielkim skandalem”, nie tylko w obecnym świecie, „w którym Bóg się nie liczy, ale też dla chrześcijaństwa, w którym już nie rozważa się Boga w przyszłości, ale wydaje się wystarczającym teraz, w tym świecie.

  „Nasz świat stał się całkowicie pozytywistycznym. Bóg jawi się w nim co najwyżej jako hipoteza, nie jako konkretna rzeczywistość, dlatego potrzeba, aby znalazł się on w Bogu w sposób najbardziej konkretny i radykalny, potrzebuje świadka o Bogu, który jest zdecydowany przedstawić Boga jako środowisko, w którym znajdzie się własne istnienie.”

  tutaj całość:

  http://www.malirycerze.koszalin.opoka.org.pl/start/index.php/dzielmy-sie-wiara/z-ycia-kocioa/676-papie-benedykt-xvi-dlaczego-mnie-atakuj

 7. jaszmija said

  Clean IT – projekt, który oczyści internet

  W ciągu ostatniej dekady internet stał się bardzo istotnym medium propagandowym dla różnego rodzaju ekstremistów oraz grup terrorystycznych. Być może nigdy nie trafiliście na stronę, która propaguje skrajnie nielegalne treści, ale te strony istnieją. Unia Europejska powołała projekt Clean IT, który ma oczyścić internet z nielegalnych i niepożądanych treści.

  W ramach projektu Clean IT instytucje publiczne współpracują z sektorem prywatnym. Do najważniejszych partnerów projektu należą organizacje państwowe, które odpowiadają za bezpieczeństwo: BMI (Niemcy), Home Office (Wielka Brytania), CUTA (Belgia), CNCA (Hiszpania), NCTV (Holandia), EUROPOL. Pod koniec października 2011 partycypanci Clean IT spotkali się na warsztatach w Amsterdamie. Na podstawie notatek oraz korespondencji mailowej z tego spotkania powstał szkic dokumentu, który opisuje najważniejsze cele projektu.
  Nadrzędnym celem Clean IT jest stworzenie zasad, które pozwolą poprawić komunikację między użytkownikami, dostawcami internetu, przedstawicielami prawa i innymi organizacjami rządowymi oraz międzynarodowymi. Projekt zakłada, że internauci będą mogli oznaczać treści jako nielegalne lub niepożądane w sieci. Na zgłoszenia te będą reagować odpowiednie instytucje, z sądami i prokuraturą włącznie.
  Zakazanymi materiałami mają być wszelkie informacje pochodzące od grup terrorystycznych i ekstremistycznych, bez względu na formę przekazu. Dodatkowo internet ma zostać oczyszczony również z treści ksenofobicznych, rasistowskich, pedofilskich czy propagujących przemoc. Inicjatywa jest jak najbardziej godna poparcia, musimy jednak patrzeć politykom na ręce, gdyż projekt zakłada, że usuwane z sieci treści niekoniecznie muszą być nielegalne – wystarczy, że będą niepożądane, a do tej kategorii można zaliczyć niemal wszystko.

  http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Clean-IT-projekt-ktory-oczysci-internet,wid,14138480,wiadomosc.html

 8. Kronikarz said

  ad 7 / ze co ?!?
  ze „DODATKOWO” ???

  Eee, ty zartujesz czys powazny ?

  ZADNE „dodatkowo” !!! Ah, nie chce mi sie argumentowac = czleku, terroryzm to PRETEKST, bo ustawy sa, a glowny cel to istoty wyzsze, takie jak ty pewnie !

  „Dodatkowo (= NIE OGLUPIAJ NAS, jeslis nie über alles czy cos takiego )

  internet ma zostać oczyszczony również
  z treści ksenofobicznych,
  rasistowskich,
  pedofilskich czy
  propagujących przemoc.”

 9. jaszmija said

  Re 8

  Artykuł krótki, więc skopiowałem w całości podając pod spodem źródło wiadomości.

  Ech… nogi opadają… linku kliknąć się nie chce ? … grrr …

 10. maran said

  „Orędzie noworoczne prezydęta Lemingstanu

  Wielce szanowne Lemingi,

  kture mnie wybrałyście – jesteście kompletnymi idiotami, większymi nawet niż ja. Tych kturzy nie głosowali mam głęboko w …, jesteście dla mnie warci „mniej niż zero”. Na tych kturzy głosowali przeciw nam, mamy telewizję, bojówki, armatki wodne, gaz i sądy. Lepsi jesteśmy niż Łukaszenka i Putin. A co.

  Możemy wam wcisnąć każdy kit a wy go łykacie. Trzymajcie tak dalej. Dwa miesiące temu obiecaliśmy wam że dostaniecie 300 miliardów i wybraliście moich kolesi, teraz macie na to samo konto wpłacić kilkadziesiąt miliardów i nawet nie piśniecie. Koham was za to. Moglibyście jeszcze na moje wpłacić, te co mi kolega na Kajmanach otworzył. Ten co na niego ostatnio głosowaliście. Jak zobaczyłem wyniki to myślałem, że padnę. Trzymajcie tak dalej. Jesteście wspaniali, siema.

  Obrobiliśmy w 20- lat was z waszego majątku narodowego, zadłużywszy wasze dzieci i wnuki, ciągle pakujemy was w nowe problemy. Frank niedłógo bedzie po 5 zeta, ceny waszych mieszkań lecą na pysk, niczego co obiecaliśmy nie dotszymaliśmy. A wy dalej na nas głosujecie, wystarczy tylko szyld zmienić co jakiś czas, inny kit wstawić. Tak trzymać. Palanty. Wystarczyło tylko powiedzieć że to światowy kryzys, nie my. Hińczyki u których ostatnio byłem jakoś go nie odczóły, ale to szczeguł. Nie na waszą percepcjem.

  Wybierajcie dalej nas – waszych dennych polityków, kompletne moralne i intelektualne dno tego społeczeństwa. Tak trzymać. Paru zaprzyjaźnionych maherów z telewizji „specjalistów od śpiewu i mas”, za wyłączność na koncesje i etaty, robi z wami co chce. Uwieżycie im we wszystko. W mordercze skłonności królewny Śnieżki, szajkę złodziei 7 krasnoludków, kapelę cygańską, pancerną brzozę. Byle tylko podłechtać waszą próżność. Wystarczy powiedzieć że jesteście młodzi, wykształceni i nie ze wsi. Głąby kapuściane.

  Jak ja lubię to wasze cfaniakowanie, te wasze zakompleksienie wobec zahodu, to wasze chodowane przez nas poczucie niższości, to liczenie że ktoś wam coś da za darmochę, naiwniaki. Cieszcie się że wam coś budujemy, na prowizjach mamy połowę z tego. Jełopy.

  Proszę was, NIE ZMIENIAJCIE SIĘ, dawajcie się napuszczać na waszych rodaków tak jak do tej pory, bo zostało jeszcze w tym kraju coś do opędzlowania, potem i tak przejmie to syndyk bagsterów za długi a on będzie potrzebował jakiegoś nadzorcy niewolników, a ja się świetnie nadaję. Macie do mnie zaufanie :)))))

  „A teraz drogie dzieci pocałujcie misia w d…….”

  Wasz prezydęt (ten zpod parasola)”Orędzie noworoczne prezydęta Lemingstanu
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  Trochę dzisiaj już ten, teges wypiłem, ale co tam, napiszem to orendzie, nie ten kit mi dali, co go wczoraj przeczytałem, sam napisze.

  Wielce szanowne Lemingi,

  kture mnie wybrałyście – jesteście kompletnymi idiotami, większymi nawet niż ja. Tych kturzy nie głosowali mam głęboko w …, jesteście dla mnie warci „mniej niż zero”. Na tych kturzy głosowali przeciw nam, mamy telewizję, bojówki, armatki wodne, gaz i sądy. Lepsi jesteśmy niż Łukaszenka i Putin. A co.

  Możemy wam wcisnąć każdy kit a wy go łykacie. Trzymajcie tak dalej. Dwa miesiące temu obiecaliśmy wam że dostaniecie 300 miliardów i wybraliście moich kolesi, teraz macie na to samo konto wpłacić kilkadziesiąt miliardów i nawet nie piśniecie. Koham was za to. Moglibyście jeszcze na moje wpłacić, te co mi kolega na Kajmanach otworzył. Ten co na niego ostatnio głosowaliście. Jak zobaczyłem wyniki to myślałem, że padnę. Trzymajcie tak dalej. Jesteście wspaniali, siema.

  Obrobiliśmy w 20- lat was z waszego majątku narodowego, zadłużywszy wasze dzieci i wnuki, ciągle pakujemy was w nowe problemy. Frank niedłógo bedzie po 5 zeta, ceny waszych mieszkań lecą na pysk, niczego co obiecaliśmy nie dotszymaliśmy. A wy dalej na nas głosujecie, wystarczy tylko szyld zmienić co jakiś czas, inny kit wstawić. Tak trzymać. Palanty. Wystarczyło tylko powiedzieć że to światowy kryzys, nie my. Hińczyki u których ostatnio byłem jakoś go nie odczóły, ale to szczeguł. Nie na waszą percepcjem.

  Wybierajcie dalej nas – waszych dennych polityków, kompletne moralne i intelektualne dno tego społeczeństwa. Tak trzymać. Paru zaprzyjaźnionych maherów z telewizji „specjalistów od śpiewu i mas”, za wyłączność na koncesje i etaty, robi z wami co chce. Uwieżycie im we wszystko. W mordercze skłonności królewny Śnieżki, szajkę złodziei 7 krasnoludków, kapelę cygańską, pancerną brzozę. Byle tylko podłechtać waszą próżność. Wystarczy powiedzieć że jesteście młodzi, wykształceni i nie ze wsi. Głąby kapuściane.

  Jak ja lubię to wasze cfaniakowanie, te wasze zakompleksienie wobec zahodu, to wasze chodowane przez nas poczucie niższości, to liczenie że ktoś wam coś da za darmochę, naiwniaki. Cieszcie się że wam coś budujemy, na prowizjach mamy połowę z tego. Jełopy.

  Proszę was, NIE ZMIENIAJCIE SIĘ, dawajcie się napuszczać na waszych rodaków tak jak do tej pory, bo zostało jeszcze w tym kraju coś do opędzlowania, potem i tak przejmie to syndyk bagsterów za długi a on będzie potrzebował jakiegoś nadzorcy niewolników, a ja się świetnie nadaję. Macie do mnie zaufanie :)))))

  „A teraz drogie dzieci pocałujcie misia w d…….”

  Wasz prezydęt (ten zpod parasola)

 11. maran said

  link do oredzia
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/46272,oredzie-noworoczne-prezydeta-lemingstanu

 12. maran said

 13. Ola Gordon said

  Report: Israeli company sold surveillance equipment to Iran

  Raport: Firma izraelska sprzedała Iranowi sprzęt monitorujący
  http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/report-israeli-company-sold-surveillance-equipment-to-iran-1.403107

  Jak mówi raport Bloomberg, Allot Communications Ltd. wysłała urządzenia monitorujące internet do Danii, gdzie je przepakowano i sprzedano dystrybutorowi w Iranie.
  Haaretz – 23.12.2011 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

  Izraelska firma sprzedaje do Iranu urządzenia do monitorowania internetu przez dystrybutora w Danii, RanTek A/S. Raport cytuje izraelskich i duńskich partnerów biznesowych mówiących o Irańczyku Hossein, do którego je wysłano. Według izraelskiego prawa handel z Iranem jest zakazany.
  NetEnforcer, produkt sprzedany do Iranu dokonuje „wnikliwej inspekcji pakietów” internetowych, i wykorzystywany jest w celach komercyjnych, takich jak optymalizacja ruchu. Jednak oprogramowanie może być wykorzystywane do przechwytywania poczty elektronicznej i innych prywatnych danych lub, zabraniania korzystania z internetu. Według raportu, technologię „wnikliwej inspekcji pakietów” wykorzystano w Tunezji do aresztowania dysydentów. […]
  * * *

  Warsaw Jews debate demolition of Holocaust-era building

  Warszawscy Żydzi debatują nas zburzeniem budynku z czasów holokaustu

  Stary biurowiec znajdujący się na terenie nazistowskiego getta zostanie zastąpiony 180 m wieżą mieszczącą mieszkania, biura i hotel dla ultra-ortodoksyjnych Żydów.
  http://www.haaretz.com/jewish-world/warsaw-jews-debate-demolition-of-holocaust-era-building-1.403032
  Roman Frister – 23.12.2011 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

  Co jest ważniejsze: pieniądz czy tradycja? Warszawska wspólnota żydowska debatuje nad sprawą zburzenia budynku i zastąpienia go 180 m wieżą. Stary budynek leży w sercu miasta. Oczekuje się, że projekt ten przyniesie znaczne dochody.
  Rada miasta Warszawy pozytywnie odnosi się do projektu. […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: