Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Cywilizacja łacińska

Posted by Marucha w dniu 2012-01-08 (Niedziela)

Niech poniższy artykuł (na który zwróciła uwagę pani J) będzie odpowiedzią dla tych, którzy chcieliby pokazać Bogu miejsce w szeregu – aby nie wpychał się przed Ojczyznę, Honor, Rodzinę itd. – admin

Polska od przeszło tysiąclecia należy do cywilizacji łacińskiej, która wyrosła na bazie antycznego Rzymu, ale ukształtowana została pod wpływem etyki Kościoła Katolickiego. Kościół Katolicki działa w wielu cywilizacjach i wszędzie wychowuje ku określonym pojęciom cywilizacyjnym, jednak przyjęcie katolicyzmu nie oznacza natychmiastowego przyjęcia cywilizacji łacińskiej. Tylko w przypadku cywilizacji sakralnych (np. bramińskiej czy żydowskiej) nawrócenie na katolicyzm musi oznaczać pożegnanie się nie tylko z dotychczasową religią, ale i z cywilizacją na niej zbudowaną; dlatego jest to takie trudne. W innych cywilizacjach następuje inkulturacja. Adaptacja do wiary katolickiej tego, co z danej cywilizacji nadaje się do przejęcia i odrzucenie tego, co się nie nadaje. Przyjęcie cywilizacji łacińskiej wcale nie jest konieczne. Polska jednak, porzucając pogaństwo w 966 roku, wtopiła się bez reszty w cywilizację łacińską, stając się szybko częścią Zachodu, dziedziczką spuścizny Rzymu, antycznego i chrześcijańskiego.

Każda cywilizacja ma swój własny sposób na rozwój duchowy, materialny i intelektualny. W cywilizacji łacińskiej odbywa się on w oparciu o etykę Kościoła katolickiego. Dekalog obowiązuje zawsze i wszędzie, we wszystkich dziedzinach życia prywatnego i zbiorowego, również międzynarodowego. A więc nawet polityka i wojna nie są wolne od ograniczeń etycznych! To nas różni od cywilizacji bizantyńskiej i turańskiej, od Niemiec i Rosji (patrz dalej).

W cywilizacji łacińskiej źródłem prawa jest etyka, dzięki czemu następuje rozwój moralności. Dekalog formułował zakazy, definiował grzech, straszył gniewem Bożym. Kazanie na Górze dało nakazy, definiowało cnoty, apelowało do miłości Boga i bliźniego. Był to wzrost wymagań i podnoszenie waloru motywacji. Dekalog nie został odwołany, ale było to odejście od litery prawa, a zwrócenie uwagi na intencję Prawodawcy.

W dziejach cywilizacji łacińskiej mamy stale rosnące wymogi etyczne i doskonalenie prawa w oparciu o nie. Istniała kiedyś instytucja pojedynków, traktowanych jako Sąd Boży, a dziś są one grzechem. Kiedyś niewolnictwo uznawano za rzecz dopuszczalną, zaś dziś na samą myśl o nim wzdrygamy się z obrzydzeniem. Kiedyś istniał moralny obowiązek pomszczenia krewniaka (msta, wendetta), dziś samosądy są grzechem. Życie stale przynosi nowe problemy i potrzebne są nowe orzeczenia z pozycji etyki (strajki, dziecko z próbówki, podatek progresywny, pasy w samochodach itd.). Nie wszystko, co etyczne musi być natychmiast zapisane w prawie, jednak nowe prawa muszą uwzględniać etykę. Każde pokolenie przenosi coś z etyki do prawa. Z drugiej strony, gdy coś nieetycznego, wcześniej zakazanego prawem, staje się dopuszczalne (zabijanie nienarodzonych, rozwody, praktyki homoseksualne), traktujemy to jako regres prawa, jako cofanie się cywilizacyjne. Dopuszczalny jest tylko wzrost wymagań prawnych, a tę poprzeczkę stale podnoszą nam święci. Coś, co jest cnotą heroiczną w jednym pokoleniu, w następnym staje się normą etyczną, a wreszcie prawem.

W cywilizacji łacińskiej istnieje dualizm prawny, tzn. równocześnie funkcjonuje prawo prywatne i publiczne. Pierwsze rozwijało się w rodzie, drugie w grodzie, czyli wśród ludzi nie spokrewnionych i żadne nie zostało zupełnie wyparte przez drugie. Prawo prywatne funkcjonuje w obyczajach rodzinnych, w stowarzyszeniach, spółdzielniach, partiach politycznych, cechach, izbach zawodowych itd. Państwo nie wtrąca się, a w każdym razie nie powinno się wtrącać do tych prywatnie pisanych i przyjmowanych statutów i regulaminów. Z drugiej strony istnieją prawa państwowe regulujące stosunki międzyludzkie, zapewniające bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne.

W cywilizacji łacińskiej relacja między prawem a wolnością polega na tym, że wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się prawo drugiego. Doktryna Pawła Włodkowica o prawie pogan wyrosła z tego sposobu myślenia, wyrosła z miłości bliźniego i na tej zasadzie powstała unia Polski z Litwą. Wszelka unia w ramach cywilizacji łacińskiej ma szansę trwania tylko wtedy, jeżeli bazuje na tej zasadzie.

W cywilizacji łacińskiej obowiązkowa jest zarówno tolerancja religijna, jak i rozdzielenie władzy cywilnej i duchowej. Nie ma jednak tolerancji dla zła (nie do przyjęcia jest obojętność etyczna na przykład w edukacji czy służbie zdrowia).

W cywilizacji łacińskiej obowiązuje monogamia. Tylko przy monogamii możliwa jest własność prywatna, bowiem każdy związek małżeński jest równocześnie powołaniem do życia nowej jednostki gospodarczej. Nowożeńcy przestają być cząstkami wspólnot majątkowych swoich rodzin i stają się cząstkami tej nowej jednostki. Przy poligamii takie zmiany nie zachodzą: własność pozostaje rodową, wspólną, lub patriarchy. Chrystus podnosząc małżeństwo do rangi sakramentu, czyniąc je monogamicznym i nierozerwalnym, równocześnie nadaje rodzinie wolność ekonomiczną.

Siłą cywilizacji łacińskiej jest zdolność do samoorganizacji, do samonaprawiania się, do oddolnego działania, czyli do pracy organicznej. Stąd tak ważne dla tej cywilizacji jest życie lokalne, samorządy, lokalne wybory, spółdzielnie, komitety budowy tego czy owego, kasy pożyczkowe itd. Gdy takie życie lokalne jest bogate, można ograniczyć zadania państwa do minimum. W wojsku, w infrastrukturze komunikacyjnej, w polityce zagranicznej, sterowanie centralne, odgórne, jest potrzebne, w innych dziedzinach przeszkadza.

Skutkiem oddolnej organizacji życia zbiorowego jest nierówność wynikająca ze zróżnicowanego podejścia do różnych spraw, ze zróżnicowanych wysiłków. W wyniku obserwacji tych nierówności następuje dążenie do równania wzwyż, ku najbogatszemu, ku najmądrzejszemu, ku najlepszemu. Dążenie do doścignięcia najlepszego podnosi materialnie, intelektualnie i duchowo. Natomiast równość, wymuszana odgórnie, np. przez rząd, to równanie w dół, to marnowanie wysiłków i pomysłowości, to obniżanie woli dźwigania się. Nikt nie lubi pracować na innych, na tych, którzy nie chcą pracować, na nierobów. Tak więc akceptacja nierówności jest ważną cechą cywilizacji łacińskiej, siłą napędową jej rozwoju i postępu.

W cywilizacji łacińskiej mamy do czynienia z najwyższym stopniem opanowanie czasu. Czas traktuje się jako dobro, które trzeba szanować, zagospodarowywać, oszczędzać. Istnieje więź poprzez pokolenia, historyzm, współodpowiedzialność za przeszłość i przyszłość.

Tylko w cywilizacji łacińskiej wytworzyły się narody w takim sensie jak to rozumieją Polacy, to znaczy jako naturalny związek duchowy, oparty na dobrowolności. Naród rodzi wspólne obowiązki oraz wspólne prawa i jest ponadczasowy.

http://konserwa.blox.pl

Komentarzy 27 do “Cywilizacja łacińska”

 1. Unia Europejska oparta jest na zbitce cywilizacji bizantyjskiej [struktury organizacyjne] i cywilizacji żydowskiej [prawo, mówimy o talmudyzacji prawa] i siłą rzeczy wymierzona jest w cywilizację łacińską, zwalcza cywilizację łacińską.
  Wszelka oddolna aktywność ludzka skrępowywana jest niezliczoną ilością przepisów i tworzonych przy ich pomocy przeróżnych barier utrudniających lub wręcz uniemożliwiających oddolną aktywność ludzką. Samorządy terytorialne stały się atrapą samorządów w rozumieniu cywilizacji łacińskiej. Stały się w istocie terenowymi komórkami władzy centralnej [aktualnie UE – superpaństwa] poprzez rozliczne prawne i finansowe ich skrępowania.
  Samorządy terytorialne stały się bastinami sił politycznych odpowiedzialnych za wepchnięcie Polski do UE – za poddanie Polski niszczycielskim wpływom obcych dla Narodu Polskiego cywilizacji, odpowiedzialnych za ciągłe utrzymywanie tego niszczycielskiego wpływu UE na Polskę i Naród Polski.

  Zbudowane w 1998 r. mechanizmy dla samorządów terytorialnych [pod potrzeby superpaństwa] można z łatwości prześledzić zapoznając się z opracowaniami z 2002 r.:

  „MATRIX 2 – Samorządy terytorialne na usługach UE cz.1”

  Click to access matrix_2_czesc_1_samorzady_terytorialne_na_usludze_ue.pdf

  „MATRX 3 – Samorządy terytorialne na usługach UE cz.2”

  Click to access matrix_3_czesc_2_samorzady_terytorialne_na_usludze_ue.pdf

  Zostały one zapięte pod mwchanizm centralny ukazany w:
  „MATRIX 1 – Mechanizmy władzy kolonialnej nad Polską”

  Click to access matrix_1_mechanizmy_wladzy_kolonialnej_nad_polska.pdf

  Opracowania te nic nie straciły na swej wartości od chwili ich wykonania. Ukazane w nich mechanizmy zostały przez ten czas [od obecnej chwili] jedynie „udoskonalone i doprecyzowane” w zakresie jeszcze większego skrępowania samorządów terytorialnych pod centralistyczne potrzeby UE.
  Nie ma ucieczki od zapoznania się z tymi materiałami jeśli w sposób odpowiedzialny chce się myśleć o radykalnej zmianie obecnego stanu rzeczy i o uwolnieniu potencjału energii [do działań na różnych płaszczyznach] tkwiącego w Narodzie Polskim.

  Obudowa państwa polskiego na gruncie cywilizacji łacińskiej staje się dziś dziejową koniecznością dla Narodu Polskiego – jeśli chce on zachować swe istnienie, podmiotowość i być gospodarzem na własnej Ojczystej ziemi.
  Nie będzie to jednak możliwe w ramach UE – i to z całą mocą musi być podkreślane i uświadomione całemu Narodowi Polskiemu.

 2. Kronikarz said

  😉

 3. 777 said

 4. 166 bojkot TVN said

  http://wzzw.wordpress.com/
  http://wzzw.wordpress.com/2012/01/05/owsiakowe-szalenstwo-jednego-dnia-przed-nami/

  Dzisiaj kolejna, coroczna niedziela pełna zgiełku i hałasu, czyli finał kosztownego, jednodniowego szaleństwa ,
  Czyli znowu szaleństwo Owsiaka, orkiestra, która zaburza fale mózgowe, zagłusza logiczne myślenie, to taki czarodziejski flet, który potrafi wprowadzić w bezbronny trans niebezpiecznego węża jakim jest polska młodzież.

 5. maran said

  Cywilizacja lacinska upada drodzy panowie i panie. Upada na pysk i nic na to sie na da poradzic.Mozemy sobie pofarmazolic jaka to byla piekna i szacowna.
  Mam coraz wieszy szacunek dla Arabow, bo oni bronia i szanuja swa religie i kulture, nawet jezeli wymaga to oddania zycia.
  Cywilizacja lacianska sprzedala sie jak tania prostytutka na rogu, za pare blyszczacych monet i pustych obietnic. Wychodowala ludz nijakich, ktorzy juz sami nie wiedza czego chca, i co jest dla niech wazne. Chcieli lekko, latwo, szybko, duzo i przyjemnie. Wyglada na to ,ze bedzie calkwice odwrotnie.
  Cywilizacja lacinska sie skundlila, zaprzedala, dala sie zwiesc za nos falszywym prorokom przy biernej , bezwolnej akceptacji tlumow zajetych pogonia za „chlebem,” a w wolnym czasie zajetych ogladaniem coraz bardziej dennego „cyrku”. I mamy cyrk na kolkach, tylko nikomu sie smiac juz nie chce, bo sie orientuja, ze zostali nabici w butelke i wyjsc z tej butelki bedzie trudno, o ile w ogole mozliwe. A i chleba moze malo byc. Wiec teraz rozpaczaja nad ruinami cywilzacji lacinskiej, ktora byla i puff, juz jej nie ma. Poki bylo co do garka wlozyc, nikt sie specjalnie nie zamartwial sie daleko posunieta prostutucja cywilizacji lacinkiej. Wlasciwe wile sie tym zachwycalo. Mowili, ze taka niby wyzwolona, europejska/swiatowa sie staje.
  Super bylo. Teraz placz i rozpacz wielka. Z prostytutki juz sie niestety nie da zrobic dziewicy, a lata prostytucji wywieraja pietno fizyczne, emocjanalne i psychiczne, ktorego nie da sie odwrocic czy ukryc.
  Czyli jest po tzw. ptakach. Skorupka od jajka sie rozbila, posklejac sie jej nie da, a nawet jak i da ,to widac, ze rozbita. Czy jest szansa na ratunek?? Probowac mozna a nawwet trzeba. Widac, ze prostytutke drecza jakies wyrzuty sumienia i ma zamiar jednak ze swej drogi zejsc.
  Lepiej pozno niz wcale. Czy przezyje??. Czy chroby weneryczne toczace jej cialo od lat wielu pozwola na przezycie??
  Trudno powiedziec. Nadzieja zawsze umiera ostatnia, wiec miejmy nadzieje ,ze jednak.

 6. Chutor said

  Ad 1 Jozef Bizon

  „Unia Europejska oparta jest na zbitce cywilizacji bizantyjskiej”

  Nie mam kwalifikacji by rzeczowo porownac i wykazac wyzszosc lub nizszosc ciwilizacji lacinskiej wobec bizantyjskiej.

  Jednakze, martwiloby mnie to gdyby tak bylo, ze Unia jest oparta na cywilizacji bizantyjskiej. Cos musialo byc solidnego w cywilizacji bizantyjskiej, Rzym jako centrum cywilizacji lacinskiej zostal na trwale zajety przez najezdzcow o tysiac lat wczesniej niz podobna sytuacja przydarzyla sie w Konstantynopolu, centrum Bizancjum.

  Uwazam, ze Unia powstala na bazie Talmudu. Talmuld nie jest panstwotworczy. Oczywiscie moze stworzyc stuktury panstwowe bez fundamentow i takie tak szybko sie rozlatuja jak powstaja.
  Imperium mongolow powstalo na koniu. Mongol po zejsciu z konia natychmiast je stratil i nic trwalego po tym nie zostalo.

 7. Pokręć said

  Tak, Polska przyjęła cywilizacje i spuściznę Rzymu. Tylko, powiedzcie mi, dlaczego akurat tego schyłkowego, kiedy tam wszystko się sypało, do cholery?!?!

 8. Marucha said

  Re 7:
  A skąd Pan to wziął?

 9. TomUSAA+ said

  Panie Maran! W Polsce tez byli ludzie, którzy oddawali życie za Cywilizacje Łacińską! Wszyscy oni (setki tysiecy) swa śmiercią dają przykład innym, jak trwać.

 10. RomanK said

  „W cywilizacji łacińskiej źródłem prawa jest etyka, dzięki czemu następuje rozwój moralności. Dekalog formułował zakazy, definiował grzech, straszył gniewem Bożym. Kazanie na Górze dało nakazy, definiowało cnoty, apelowało do miłości Boga i bliźniego. Był to wzrost wymagań i podnoszenie waloru motywacji. Dekalog nie został odwołany, ale było to odejście od litery prawa, a zwrócenie uwagi na intencję Prawodawcy.” i dalej z zadeciem..godniejszym wiekszego celu:-))))

  I wlasnie to jest powszechna praktyka w Polskich Sadach i Rzadach:-)))) organach scigania i skupie siana!
  Z daleka poznajemy ze sa lacinskie,,,czyli nasermatter:-))))) czyli wg lacinskiej zasady…
  qurwa , qurwarum poganiarum:-))))c czyli ze wg tej zasdady nikt niczego nie musi oddawac zwlaszcza zycia..za to wszyscy biora ile , kiedy i jak najwieecj sie da!

 11. Piotrx said

  Re 10:

  Nie rozumiem tego bełkotu.
  Widać RomanK dostaje „białej gorączki” na samo określenie „łaciński”
  podobnie gdy ktoś gdzieś wspomni o „katolickiej Polsce” ale widocznie to takie typowe prawosławne kompleksy.

  Re 5:

  „Cywilizacja lacianska sprzedala sie jak tania prostytutka na rogu, za pare blyszczacych monet i pustych obietnic. ”

  nie ma Pan pojecia co oznacza termin „cywilizacja łacińska” , cywilizacja może np. upaść ale nie może się sprzedać, a sprzedawali się i nadal sprzedają konkretni ludzie , tak bylo jest i bedzie, bo taka jest natura człowieka.

 12. Zbigniew Kozioł said

  @5, 6, 10, 11

  „Nie mam kwalifikacji by rzeczowo porownac i wykazac wyzszosc lub nizszosc ciwilizacji lacinskiej wobec bizantyjskiej.”

  Co jest lepsze? Jabłka czy pomarańcze?

  A które są ładniejsze?

  Ktoś nie znający odpowiedzi na te pytania chce się wypowiadać o cywilizacjach?

 13. Marucha said

  Re 11:
  – ad 10: Chyba źle Pan rozumie ironię i gorycz p. Romana.
  – ad 5: Oczywiście, że cywilizacja nie może się nikomu sprzedać. Cywilizacja łacińska jest taka, jak w opisie zawartym w powyższym artykule. To, co widzimy obecnie, cywilizacją łacińską nie jest, lecz stanem zbliżonym do acywilizacyjnego.

 14. Marucha said

  Re 12:
  Profesor Koneczny dość precyzyjnie wykazuje, dlaczego cywilizacja łacińska była najpełniejsza i wyższa od pozostałych.
  Cywilizacja łacińska nie jest sakralna, choć opiera się na supremacji sił duchowych, cechuje ją emancypacja rodziny monogamicznej, państwo buduje na prawie publicznym i etyce, podobnie jak życie społeczne, ma charakter personalistyczny nie zaś gromadny, zna wreszcie poczucie narodowe i historyzm. Jest to zatem cywilizacja najpełniejsza i najbardziej harmonijna. Jej źródłem był starożytny Rzym, a strukturę wyznacza chrześcijaństwo.

  Niestety, w konfrontacji wyższego z niższym, często właśnie to niższe zwycięża. Barbarzyńcy pokonali Rzym.

 15. TomUSAA+ said

  Re 14: pieniądz gorszy ZAWSZE wypiera lepszy. (Kopernik ?)

 16. Mieczyslaw said

  ”Niestety, w konfrontacji wyższego z niższym, często właśnie to niższe zwycięża. Barbarzyńcy pokonali Rzym”

  To nie ”Barbarzyncy pokonali RZYM. To RZYM oddal IM swoja CNOTE za 2 grosze, bo byl nieudolny moralnie, kontynuowac swojego DZIELA.

 17. Chutor said

  Ad 12 Zbigniew

  „Ktoś nie znający odpowiedzi na te pytania chce się wypowiadać o cywilizacjach?”

  Tak czesto bywa, po to sa fora.

  Filozof Sokrates powiedzial: wiem ze nic nie wiem. Mimo to wyglaszal swoje opinie do tego stopnia, ze zaplacil za to zyciem. 🙂

 18. osoba prywatna said

  Wspanialy artykul !
  Re 14.
  Panie Gajowy – brawo !

 19. RomanK said

  Zgadza sie panie Piotrex,,nie rozumie pan…..wspolczuje:-))))
  Czyzby nie poznawal pan swoje cywilizaci po objawach zewnetrzych????:-)))
  Niech pan nie stawia mi diagniz, ale leczy swoje goraczki:-) lodem:-))

 20. RomanK said

  Objawy cywilizacji lacinskiej Polskiego Wymiaru Sprawiedliwosci…

  Szanowni Pañstwo,

  Proszê o zainteresowanie siê kolejnym przypadkiem skandalicznego dzialania prokuratury i pomoc w naglosnieniu sprawy.

  Dziêkujê.

  Maciej Lisowski

  Fundacja LEX NOSTRA

  Pistolet przystawiony do glowy dluznika to wed³ug prokuratury … niekonwencjonalna metoda windykacji !

  Bartlomiej Olejnik ( zbieznosc nazwiska z prokuratorem Kazimierzem Olejnikiem jest przypadkowa ) , Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. ( KRS 0000114416 ) prócz windykacji podejmuje siê równiez „zadañ specjalnych” – przynajmniej tak siê reklamuje na swojej stronie internetowej.

  Nie do koñca wiadomo co Bartlomiej Olejnik przez to rozumie ( strona internetowa w budowie ), lecz zglaszaj±cy siê do nas jego „klienci” mówi± wprost – to bandyta.

  Wedlug swiadków Bartlomiej Olejnik stosowal bandyckie dzia³ania polegaj±ce na lamaniu prawa poprzez zastraszanie, nêkanie, grozenie rzekomym dluznikom i ich rodzinom.

  Tak te¿ by³o w przypadku szanowanego w¶ród spo³eczno¶ci podlaskiego przedsiêbiorcy Janusza K., którego „dlug” p. Olejnik nabyl w dziwny sposób i od razu zaczal jego windykacjê. Przedsiêbiorca swoje zobowi±zanie wraz z kolosalnymi odsetkami splacil, lecz jego rodzina po dzieñ dzisiejszy nie ¶pi spokojnie.

  Windykator wielokrotnie nachodzi³ przedsiêbiorcê gro¿±c dla niego i jego ¿ony – posun±³ siê nawet do tego, i¿ w pewnym momencie wyci±gn±³ pistolet i przystawiaj±c do g³owy „d³u¿nika” da³ mu tydzieñ czasu…

  Wokó³ domu przedsiêbiorcy kr±¿yli te¿ mê¿czy¼ni o wygl±dzie bandytów, którzy regularnie informowali mieszkañców miasteczka, ¿e Janusz K. „zad³u¿y³ siê mafii” i wkrótce wszystko straci. Bart³omiej Olejnik zamie¶ci³ te¿ w lokalnym wysokonak³adowym pi¶mie zdjêcie domu Janusza K. z informacj± o maj±cej siê wkrótce odbyæ licytacji nieruchomo¶ci.

  Gdy ju¿ Janusz K. by³ na skraju wyczerpania nerwowego – zg³osi³ siê do Prokuratury Rejonowej w Bia³ymstoku, która… umorzy³a postêpowanie stwierdzaj±c ( pomimo zeznañ ¶wiadków ) , i¿ Bart³omiej Olejnik nie pope³ni³ przestêpstw, co najwy¿ej … stosowa³ nieetyczne metody windykacji !

  Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. nie skoñczy³ tak jak windykator w filmie „D³ug”.

  Janusz K. sp³aci³ „d³ug” i …wytoczy³ sprawê cywiln± swojemu prze¶ladowcy. Ta jednak nie mo¿e siê zakoñczyæ, a w³a¶ciwie zacz±æ, gdy¿ pozwany przedstawia zwolnienia lekarskie wydane przez uprawnionego lekarza – specjalistê … ginekologa. S±d Okrêgowy w Bia³ymstoku jest bezradny.

  „Cubic Consultant” Sp. z o.o. ( KRS 0000114416 ) jest w trakcie likwidacji, podobnie jak Cubic Consultant II Sp. z o.o. ( KRS 0000201182 ).

  Fundacja „LEX NOSTRA” wyst±pi³a do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wznowienie ¶ledztwa i zbadanie kolejnego skandalu w bia³ostockiej prokuraturze.

  Z uwagi na charakter sprawy Fundacja „LEX NOSTRA” prosi o kontakt osoby pokrzywdzone dzia³aniami Bart³omieja Olejnika – Prezesa „Cubic Consultant” Sp. z o.o.

  Maciej Lisowski

  Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”
  ——————————–
  Czy widzicie Panstwo- panie Piotrex,,,wyzszosc etyki i moralnosci bijacy z Porzadku Prawnego tych lacinnikow cywiizacyjnych???
  Ta szlachetna ocena prokuratury, rozpoznajaca wlasciwosc niekonwencjonalnych metod:-)))????
  Nie to co ten chamski bizantyzm:-))))))

  Inne informacje o dzia³alno¶ci Bart³omieja Olejnika:

  http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/359608,windykacja-bez-kompromisow,id,t.html

  http://cubic.home.pl/

 21. RomanK said

  Fundacja LEX NOSTRA

  Pistolet przystawiony do glowy dluznika to wed³ug prokuratury … niekonwencjonalna metoda windykacji !

  Bartlomiej Olejnik ( zbieznosc nazwiska z prokuratorem Kazimierzem Olejnikiem jest przypadkowa ) , Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. ( KRS 0000114416 ) prócz windykacji podejmuje siê równiez „zadañ specjalnych” – przynajmniej tak siê reklamuje na swojej stronie internetowej.

  Nie do koñca wiadomo co Bartlomiej Olejnik przez to rozumie ( strona internetowa w budowie ), lecz zglaszaj±cy siê do nas jego „klienci” mówi± wprost – to bandyta.

  Wedlug swiadków Bartlomiej Olejnik stosowal bandyckie dzia³ania polegaj±ce na lamaniu prawa poprzez zastraszanie, nêkanie, grozenie rzekomym dluznikom i ich rodzinom.

  Tak te¿ by³o w przypadku szanowanego w¶ród spo³eczno¶ci podlaskiego przedsiêbiorcy Janusza K., którego „dlug” p. Olejnik nabyl w dziwny sposób i od razu zaczal jego windykacjê. Przedsiêbiorca swoje zobowi±zanie wraz z kolosalnymi odsetkami splacil, lecz jego rodzina po dzieñ dzisiejszy nie ¶pi spokojnie.

  Windykator wielokrotnie nachodzi³ przedsiêbiorcê gro¿±c dla niego i jego ¿ony – posun±³ siê nawet do tego, i¿ w pewnym momencie wyci±gn±³ pistolet i przystawiaj±c do g³owy „d³u¿nika” da³ mu tydzieñ czasu…

  Wokó³ domu przedsiêbiorcy kr±¿yli te¿ mê¿czy¼ni o wygl±dzie bandytów, którzy regularnie informowali mieszkañców miasteczka, ¿e Janusz K. „zad³u¿y³ siê mafii” i wkrótce wszystko straci. Bart³omiej Olejnik zamie¶ci³ te¿ w lokalnym wysokonak³adowym pi¶mie zdjêcie domu Janusza K. z informacj± o maj±cej siê wkrótce odbyæ licytacji nieruchomo¶ci.

  Gdy ju¿ Janusz K. by³ na skraju wyczerpania nerwowego – zg³osi³ siê do Prokuratury Rejonowej w Bia³ymstoku, która… umorzy³a postêpowanie stwierdzaj±c ( pomimo zeznañ ¶wiadków ) , i¿ Bart³omiej Olejnik nie pope³ni³ przestêpstw, co najwy¿ej … stosowa³ nieetyczne metody windykacji !

  Prezes „Cubic Consultant” Sp. z o.o. nie skoñczy³ tak jak windykator w filmie „D³ug”.

  Janusz K. sp³aci³ „d³ug” i …wytoczy³ sprawê cywiln± swojemu prze¶ladowcy. Ta jednak nie mo¿e siê zakoñczyæ, a w³a¶ciwie zacz±æ, gdy¿ pozwany przedstawia zwolnienia lekarskie wydane przez uprawnionego lekarza – specjalistê … ginekologa. S±d Okrêgowy w Bia³ymstoku jest bezradny.

  „Cubic Consultant” Sp. z o.o. ( KRS 0000114416 ) jest w trakcie likwidacji, podobnie jak Cubic Consultant II Sp. z o.o. ( KRS 0000201182 ).

  Fundacja „LEX NOSTRA” wyst±pi³a do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o wznowienie ¶ledztwa i zbadanie kolejnego skandalu w bia³ostockiej prokuraturze.

  Z uwagi na charakter sprawy Fundacja „LEX NOSTRA” prosi o kontakt osoby pokrzywdzone dzia³aniami Bart³omieja Olejnika – Prezesa „Cubic Consultant” Sp. z o.o.

  Maciej Lisowski

  Dyrektor Fundacji „LEX NOSTRA”
  ——————————–
  Czy widzicie Panstwo- panie Piotrex,,,wyzszosc etyki i moralnosci bijacy z Porzadku Prawnego tych lacinnikow cywiizacyjnych???
  Ta szlachetna ocena prokuratury, rozpoznajaca wlasciwosc niekonwencjonalnych metod:-)))????
  Nie to co ten chamski bizantyzm:-))))))

  Inne informacje o dzia³alno¶ci Bart³omieja Olejnika:

  http://lodz.naszemiasto.pl/archiwum/359608,windykacja-bez-kompromisow,id,t.html

  http://cubic.home.pl/

 22. Re. 6. [Chutor]
  W ad. 1 napisałem:
  „Unia Europejska oparta jest na zbitce cywilizacji bizantyjskiej [struktury organizacyjne] i cywilizacji żydowskiej [prawo, mówimy o talmudyzacji prawa]”

  a nie jak to „Chutor” sugeruje przycinając mój zapis do:
  „Unia Europejska oparta jest na zbitce cywilizacji bizantyjskiej”
  Takie coś nazywa się manipulacją – po której następuje reszta wywodu.

 23. biscoter said

  Cały czas myślałem, że tolerancja w cywilizacji łacińskiej jest uznawana tylko w przypadku, gdy brak tolerancji dla zła doprowadziłby do większego zła – stąd brak krucjat przeciwko protestantom, ponieważ doprowadziłoby to do ogromnej rzezi, zniszczeń i zacofania gospodarczego.
  Nie była ona jednak koniecznością, co pokazują na przykład krucjaty przeciwko katarom (albigensom).
  Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

 24. aga said

  ad. 13
  Panie Marucha czy Pan naprawdę sugeruje,że Piotr X nie odróznia ironii i gorycZy od nienawiści/nienawistnictwa ,które tutaj na każdym kroku prezentuje Roman K?
  Prosze n.p.sięgnąc do pism Prymasa Tysiąclecia; tam jest gorycz na Polaków ale podszyta miłościa do narodu polskiego a nie nienawiścią.

 25. Marucha said

  Re 24:
  To właśnie sugeruję. I dotyczy to nie tylko cenionego przeze mnie pana PiotraX.

  Znam p. Romana tak długo, że wiem, jakie są jego poglądy i jak – nieraz w sposób przewrotny – je wyraża.

  Być może fakt, że niekiedy sam, choć jestem Polakiem, nie potrafię się powstrzymać przed rzygnięciem żółcią w stronę własnego narodu, pozwala mi lepiej zrozumieć p. Romana.

 26. Marucha said

  Re 23:
  Jest tak, jak Pan pisze.
  Autor, mówiąc o tolerancji religijnej, miał – jak mniemam – właśnie taką tolerancję na myśli. Tolerancja kończyła się, gdy innowiercy zagrażali porządkowi społecznemu, bezpieczeństwu państwa, lub samemu Kościołowi.

 27. Zgroza said

  Cywilizacja jest to metoda życia społecznego, cywilizacje nie łączą się, nie uzupełniają, jeśli się zetkną walczą ze sobą, w najlepszym razie pozostają wobec siebie obojętne. Nie można być cywilizowanym na dwa różne sposoby. (prof. F. Koneczny)
  Na obszarze Polski stykają się cztery cywilizacje: łacińska,turańska, żydowska i bizantyńska – to dlatego nasza historia jest tak dramatyczna, a przyszłość także przyniesie wiele niepokojów. (o. prof.M. Krąpiec)
  Z tego wynika, że niemożliwe jest zjednoczenie Europy a wszelkie usiłowania w tym kierunku doprowadzić muszą do konfliktów, te z kolei do potrzeby władzy silnej ręki, czyli reżimu, albo do rozpadu tego zlepku cywilizacyjnego, słusznie określanego jako talmudyczny.
  Cywilizacje powstają, trwają czas pewien, czasem tysiące lat, i giną. Cywilizacja łacińska jest cywilizacją względnie młodą i prężną. Wcale się nie sprostytuowała, ani nie upadła i nic nie zapowiada jej schyłku, ma znakomitą podbudowę filozoficzno-moralną. Ale cywilizacja ta obecnie jest w ogniu ostrej walki. Jest bezwzględnie atakowana, zawsze była atakowana, przez jedną z najstarszych cywilizacji, cywilizację żydowską, dla której jest wrogiem numer jeden. Dzisiaj mamy do czynienia z zafałszowaną optyką tej walki, wynikającą z finansowo-medialnej dominacji judaistycznej w świecie zachodnim, zwłaszcza w USA, największym mocarstwie światowym.
  Nie znaczy to wcale, że wynik walki pomiędzy tymi dwoma cywilizacjami jest przesądzony. Cywilizacja łacińska ma ogromną przewagę demograficzną. Ale np. odsetek ludności żydowskiej, a więc reprezentującej cywilizację żydowską, w USA wynosi 2%. Nie przesądza to jednak już obecnie sprawy na korzyść cywilizacji łacińskiej, gdyż ten nikły odsetek jest niezwykle krzykliwy i aktywny, poza tym uzyskał trzydziestoprocentowy udział w elitach decyzyjnych Stanów Zjednoczonych. (A. Sołżenicyn).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: