Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dyktatura bankierów i finansowych spekulantów

Posted by Marucha w dniu 2012-01-08 (Niedziela)

Międzynarodowy system finansowy, sieci powiązań pomiędzy poszczególnymi instytucjami obracającymi pieniędzmi, a zwłaszcza potęga niektórych banków, to czynniki, od wielu lat w ogromnym stopniu wpływające na światową gospodarkę. Kryzys trwający od 2008 roku z całą wyrazistością pokazał konsekwencje potęgi finansowych spekulantów, którzy zaczynają rozdawać karty nie tylko w sferze ekonomii, ale i polityki. Świat tzw. Zachodu, do którego się zaliczamy, zmierza w kierunku dyktatury finansowych spekulantów [Zdaniem admina świat zachodni już jest taką dyktaturą]

Prof. Krzysztof Rybiński, prognozując jakiś czas temu, że kryzys finansowy zmieni się w finansowe tsunami, napisał m.in.: „politycy i bankierzy zgotowali ludziom ten los”. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Ostatnie dekady to czas niezwykłej prosperity finansowej elity. Spekulacja w tym obszarze ekonomii stała się dziedziną, w której osiągano i osiąga się olbrzymie zyski. Pieniądz, z założenia mający być środkiem płatniczym, wyrażającym wartość realnie istniejących dóbr, stał się sam w sobie nadrzędną wartością w gospodarce. Co więcej – w przytłaczającej większości był to tzw. „pieniądz pusty”, który nie miał pokrycia w żadnych realnie istniejących dobrach.

Politycy powiązani z bankierami tworzyli odpowiednie ramy prawne i dawali im gwarancje państwowe, ci zaś odwdzięczali się tworzeniem „wzrostu gospodarczego” opartego o miraże stabilności. Tak skonstruowany system zaczął się ostatnio sypać, nie powoduje to jednak zmniejszenia władzy finansistów – wręcz przeciwnie, zaczynają po nią sięgać w sposób zupełnie otwarty. Rządy poszczególnych państw, w reakcji na problemy sektora, który stanął na skraju przepaści ze względu na chciwość i nieodpowiedzialność swoich kluczowych graczy, wpompowały setki miliardów dolarów i euro (a także innych walut) w system finansowej spekulacji. Skutek – menedżerowie wypłacili sobie gigantyczne premie, a gospodarki wspomnianych państw mają się coraz gorzej.

Były sekretarz skarbu USA, odpowiedzialny za wpompowanie 85 mld „ratunkowych” dolarów w AIG, Henry Paulson, był poprzednikiem obecnego prezesa banku Goldman Sachs na tym stanowisku. Bez owych 85 mld Goldman Sachs, największy wierzyciel AIG, najprawdopodobniej by upadł. W najnowszym Newsweeku przeczytać możemy, że „lista amerykańskich urzędników, którzy w apogeum kryzysu 2008-2009 byli wobec Goldmana przychylni” jest długa. Szef nowojorskiego oddziału Rezerwy Federalnej, Stephen Friedman, był wcześniej jego wiceprezesem. „A o błyskawiczną wypłatę zapomogi zadbał zaś szef rządowego funduszu ratunkowego Neel Kashkari, również były pracownik Goldmana.” Problem nie dotyczy jednak wyłącznie USA, podobnie jak działalność potężnego banku Goldman Sachs, kierowanego przez Lloyda Blankfeina, nie ogranicza się do Ameryki.

Z nieco innego rodzaju dyktatem finansowym mamy do czynienia w Europie. Perspektywy rysują się w naprawdę ciemnych barwach. W połowie grudnia przywódcy państw UE zdecydowali o powstaniu Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (EMS). Czym będzie EMS? Oddajmy głos red. Markowi Magierowskiemu z Rzeczpospolitej: „[…]bizantyjska struktura władzy, przy której „złote parasole” amerykańskich bankierów, kosmiczne uposażenia komisarzy europejskich czy diety eurodeputowanych wydadzą nam się błahostką. Instytucja, która będzie „zasysać” pieniądze z budżetów narodowych niemal na żądanie, ale jednocześnie pozostanie poza jakąkolwiek demokratyczną kontrolą. Przypomnijmy: mowa o organizacji, która będzie zarządzać kwotą co najmniej 700 miliardów euro.”

Dyrektor zarządzający funduszu EMS będzie miał prawo „popędzać” państwa opóźniające się z wpłatami, które będą miały 7 dni by podporządkować się jego decyzjom w sposób „nieodwołalny i bezwarunkowy”! (art.9 pkt.3 traktatu ustanawiającego EMS). EMS będzie miał prawo inwestować na rynku i… zapożyczać się, a także w każdej chwili podwyższyć swój kapitał (na który składają się pieniądze państw członkowskich). Pracownicy EMSu będą posiadali pełen immunitet sądowy, nie będzie można ich poddać „jakiejkolwiek restrykcji, regulacji i kontroli”. Wszelka własność należąca do funduszu, wszelkie dokumenty będą „nienaruszalne”. Oczywiście, pracownicy tej instytucji, będą zwolnieni z płacenia podatków… (Rzeczpospolita, 5-6 stycznia 2012)

Niepokorni, którzy dyktatu międzynarodowych gremiów finansowych nie zechcą przyjąć, będą srogo karani. Attila Szalaim, radca finansowy ambasady Węgier w Warszawie, mówi jednoznacznie: „Widać jak na dłoni, że nadepnęliśmy na odcisk instytucjom globalnym, które arbitralnie mają zamiar sterować finansami świata.”(Nasz Dziennik, 7 stycznia 2012). Nie potrzeba żadnych spiskowych teorii by stwierdzić, że kasta finansistów, która w minionych dekadach zdobyła niesamowitą pozycję w międzynarodowych strukturach gospodarczych i politycznych, dziś próbuje swoją władzę nie tylko utrzymać, ale i rozszerzać. Można oczywiście powiedzieć, że problemy z jakimi borykają się USA są nieco innego rodzaju niż te, które dotykają państw europejskich. Jednak clou sprawy jest to samo.

Problemem nie jest bowiem jedynie fakt, że sekretarzem skarbu, szefem nowojorskiego oddziału FED czy szefem rządowego (USA) projektu ratunkowego są byli pracownicy Goldman Sachsa, przeznaczający publiczne pieniądze na ratowanie m.in…. Goldman Sachsa. Jeśli spojrzymy na nowych premierów Grecji i Włoch, powołanych pod naciskiem UE, Lucasa Papademosu i Mario Montiego, a także nowego szefa Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghiego, to okaże się , że wszyscy oni również pracowali w banku Goldman Sachs (Newsweek 2-7 stycznia 2012). W tym kontekście pytanie o to, komu będzie służył powołany niedawno Europejski Mechanizm Stabilizacyjny, wydaje się czysto retoryczne. Jedno wiemy na pewno – nie będzie służył narodowym gospodarkom i ekonomicznej pomyślności obywateli państw, które znajdą się pod jego „opieką”.

Kontrola nad systemem finansowym jest dla każdego państwa wymogiem racji stanu. Dlatego musimy obronić złotówkę jako środek płatniczy obowiązujący w Polsce. Dlatego również musimy zadbać o odzyskanie naszego systemu bankowego, prawie w całości sprzedanego podmiotom zagranicznym, bądź zbudować własne instytucje finansowe, pozostające w polskich rękach. Czynna obrona przed dyktaturą bankierów i finansowych spekulantów jest ważnym elementem walki o narodową suwerenność.

Robert Winnicki
http://narodowcy.net/

Komentarzy 35 do “Dyktatura bankierów i finansowych spekulantów”

 1. kibic said

  Wielce Szanowny Panie Zbigniewie!

  Na wstępie zaznaczam, że: na list otwarty do Pani Marszałek Sejmu nie uzyskałem odpowiedzi.

  Także na list otwarty do Pana i Klubu SPLIDARNA POLSKA nie uzyskałem odpowiedzi, jak również nie uzyskałem odpowiedzi na szereg listów, które przesłałem (do wiadomości) do Pana i Klubu SP nie uzyskałem odpowiedzi.

  Wobec powyższego i w OBLICZU ŚMIERTELNEGO ZAGROŻENIA BYTU mieszkańców Polski ze strony władców pieniądza, SPRAWCÓW światowego kryzysu finansowego, nie sposób przejść obojętnie i do zwykłego porządku dziennego.

  A zatem nie ulega żadnej wątpliwości, że jesteśmy śmiertelnie jako mieszkańcy Polski ZAGROŻENI KATASTROFĄ FINANSOWĄ, której korzenie znajdują się w ZBRODNICZEJ konstytucji RP. Okazuje się zatem, że WINOWAJCĄ JEST KONSTYTUCJA, czyli konstytucyjny BURDEL, w którym za „Alfonsów” rezydują „czarne partyjne owce” (OPOZYCJA kontra WŁADZA), które są podporządkowane właścicielowi burdelu, czyli światowej władzy pieniądza w sensie – Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Szanowny Panie Zbigniewie!

  Wobec powyższego – w Imieniu oddolnego Ruchu Społecznego, nazwanego Małym Pospolitym Ruszeniem i własnym jako Rzecznik MPR APELUJĘ do Pana o to, by ZŁAMAŁ PAN przysięgę konstytucyjną dochowania wierności tej ZBRODNICZEJ konstytucji RP i STANĄŁ razem z nami w szranki w walce o zmianę tej zbrodniczej konstytucji RP na rzecz nowej pt; KONSTYTUCJA POLSKI – MODEL 2012. To znaczy by skorzystał Pan z procedury Referendalnej opisanej na FORUM http://www.husarz33.fora.pl – w dziale OGŁOSZENIA i gdy zobaczę w skrzynce kontaktowej Referendalnej, której adres jest na Karcie Referendalnej, to uznam, że JEST PAN Z NAMI.

  A zatem ma Pan JEDNĄ z dwóch ALTERNATYW do wykorzystania:

  ALTERNATYWA PIERWSZA – to wykonać zadanie REFERENDALNE, a Wasze Biura SP w terenie przekszta łcić w Komisje Referendalne, bo Centralny Magazyn głosów w REFERENDUM już działa i gromadzi referendalne głosy.

  ALTERNATYWA DRUGA – to stać na straży tego konstytucyjnego burdelu i dalej ćmić ofiary o tym – jacy to jesteście sprawiedliwi i uczciwi, w nadziei że OFIARY tej Zbrodniczej konstytucji RP, ZNÓW SIĘ NABIORĄ NA WASZE PLEWY.

  Dokładnie TO SAMO dotyczy Klubu SPOLIDARNA POLSKA, a także innych parlamentarzystów.

  Szanowny Panie Zbigniewie.

  Ma Pan ostatnią szansę, by wyspowiadać się z grzechu zaniechania, w nadziei, że jeśli STANIE PAN PO STRONIE OFIAR tej niewątpliwie ZBRODNICZEJ konstytucji RP, to jestem pewien, że OFIARY wybaczą Panu i innym parlamentarzystom WASZĄ dotychczasową zbrodniczą działalność.

  W przeciwnym wypadku, tak Pan, ani żaden potencjalny oszust, czyli „czarna partyjna owca” nie ma szans na to, by świat pod władzą zbrodniczej konstytucji RP, dalej okradał swe ofiary, bo nikt nie ma siły, by to zmienić. To nie jest prawda.

  NIC takiego nie będzie miało miejsca jeśli OFIARY się połapią na Waszym oszustwie. Głosów REFERENDALNYCH PRZYBYWA. Kwestią czasu jest data, w której tych głosów będzie 16 milionów. Każdy dzień bez Waszego UDZIAŁU w budowaniu siły, która będzie władna zainstalować KONSTYTUCJĘ POLSKI – MODEL 2012 – wydłuży czas do godziny ZERO. A zatem im szybciej podążycie za naszym Małym Pospolitym Ruszeniem, tym mniejsze koszty poniosą OFIARY zbrodniczej konstytucji RP. Wszystko zatem Przed Panem i Klubem SP jeśli będziecie się miarkowali w swym postępowaniu, a czasu już NIE MACIE.

  Jako uzasadnienie merytoryczne i mentalne oparte na pojęciu sprawiedliwości, załączam dodatek w postaci załącznika pt: DYSTRYBUCJONIZM z moim komentarzem do tego tematu.

  Kazimierz Józef Styrna – z Kęt – RZECZNIK MPR.

  PS: brak odpowiedzi będzie odpowiedzią, że wybrał Pan ALTERNATYWĘ DRUGĄ. Wcale nie będę nawet zdziwiony, bo sądząc po dotychczasowej Pańskiej REAKCJI zdziwienie by było, gdyby Pan wybrał ALTERNATYWĘ PIERWSZĄ.

  To taka jest dziś uroda czarnych partyjnych owiec.

  KJS.

  Dnia 24-11-2011 o godz. 14:15 Kazimierz Józef Styrna napisał(a):

  Szanowni Państwo KLUBOWICZE z SOLIDARNEJ POLSKI.

  Piękna sprawa tworzyć KLUBY, ale mam pytanie: do czego TE Kluby mają służyć???

  Jeśli do głosowania na KONSTYTUCJĘ POLSKI 2012 to się chwali (będzie się chwalić), a jeśli NIE, to…….

  Z wyrazami Szacunku KJS.

  Dnia 24-11-2011 o godz. 12:52 Kazimierz Józef Styrna napisał(a):

  Szanowni Posłowie z Klubu SOLIDARNA POLSKA.

  Pisałem list otwarty do Pani Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Odpowiedzi BRAK!

  Prosiłem posła p. Janusza Piechocińskiego, by dostarczył ten list otwarty do rąk Pani Marszałek, bo mam wątpliwości, czy list ten dotarł do jej rąk. Brak reakcji i odpowiedzi.

  Wobec powyższego nie mam innego wyjścia ( właściwie mamy wyjście – REFERENDUM KONSTYTUCYJNE) i piszę do Państwa Posłów z Klubu SOLIDARNA POLSKA.

  Do pytań jakie postawiłem Pani Marszałek dołączam nowe, na które jak mniemam, tym razem doczekam się odpowiedzi (?). Pytania te stawiam w Imieniu oddolnego Ruchu Społecznego pod tymczasową nazwą Małe Pospolite Ruszenie. Oto one:

  1 – Czy zamierzacie dochować wierności ZBRODNICZEJ konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku?

  2 – Z jakimi sprawami idziecie do wyborców, tworząc BIURA Waszego Klubu SOLIDARNA POLSKA?

  3 – Czy zamierzacie skorzystać z przykładu jaki dali nam Islandczycy?

  Mam jeszcze tych pytań wiele, ale te trzy wystarczą, by RUSZYĆ SPRAWĘ SUWERENNOŚCI POLSKI DO PRZODU.

  Nie wiem, czy Państwo Posłowie zdają sobie sprawę z faktu przysięgi jaką złożyliście w Sejmie? Obawiam się że NIE?

  Przysięgając dochować wierności zbrodniczej konstytucji z jednej strony – realizując art. 1 (DOBRO WSPÓLNE), niesiecie WODĘ (życie) na jednym ramieniu, a na drugim ramieniu niesiecie zaprzeczenie tego dobra, zapisanego w art 84 i 227 (lichwa i podatki), czyli OGIEŃ, który spala życie.

  1 -Wobec powyższego ZAPUTUJĘ Państwa posłów, czy zamierzacie nieść DALEJ do wyborców ogień i wodę, która natychmiast zamienia się w parę, a która w całości wali w gwizdek?

  2 -Czy zamierzacie skorzystać z naszych podpowiedzi i PLANÓW wyzwolenia się spod globalnego terroru i przystąpić do naszego Ruchu Społecznego (MPR) i razem z nami ZROBIĆ TO, CO ZROBILI ISLANDCZYCY???

  Nasze PLANY w całości są dostępne na FORUM http://www.husarz33.fora.pl

  INNEJ DROGI NIE MA!!!

  Kazimierz Józef Styrna – Rzecznik MPR.

  Kęty 24 listopada 2011 roku

  Dnia 11-11-2011 o godz. 11:54 Kazimierz Józef Styrna napisał(a):

  Dnia 11-11-2011 o godz. 0:06 Wrocławski Komitet napisał(a):

  Szanowny Panie Józefie,

  Dzisiaj Pański „Lost Otwarty do Marszałka Sejmu” został opublikowany na stronie Wrocławskiego Komitetu:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/790-list-otwarty-do-marsza%C5%82ka-sejmu

  Przy okazji zachęcam do zapoznania się z informacją o powołaniu I Konwentu Narodowego Polski:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/786-komunikat-nadzwyczajny-powo%C5%82ano-konwent-narodowy-polski

  Z poważaniem
  Marek Delimat
  GI WKP

  Dziękuję Panie Marku – KJS – MPR

  W dniu 2011-11-08 16:03, Kazimierz Józef Styrna pisze:
  Wielce Szanowna Pani Marszałek!

  Czy Pani wie, że:

  * Lichwa ZABIJA na raty?

  * Lichwa NIE JEST DŁUGIEM, tylko ZBRODNIĄ DOSKONAŁĄ, uprawianą w majestacie „prawa”?

  * Źródłem tej ZBRODNI jest Konstytucja RP z dnia 2 kwietnia 1997 roku?

  * Lichwa jest zbrodnią PRZECIWKO LUDZKOŚCI, która nie ulega przedawnieniu?

  * Jedynym skutecznym sposobem na odwrócenie tego zbrodniczego procederu jest zmiana konstytucji na taką, która nie będzie dyktowała uprawiania ZBRODNI?

  * Lichwa zabija całe noarody i indywidualnie? GRECJA.

  * Ja i miliony mieszkańców Polski są OFIARAMI tej konstytucyjnej ZBRODNI, bo doświadczają jej codziennie, o każdej porze dnia i nocy, uprawianej przez banki i poborców podatkowych?

  * Polska stoi grzecznie w kolejce do…?

  Ciąg dalszy listu w załączniku – List Otwarty do…

  Wielce Szanowna Pani Marszałek.

  Przed chwilą dziś 8 listopada 2011 dokonała się po raz kolejny z rzędu, na Sali Sejmu, PROFANACJA wizerunku CHRYSTUSA wiszącego na krzyżu w Sejmie. PROFANACJA ta, to przysięga Posłów, że dochowają wierności ZBRODNICZEJ konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku. Dowodem profanacji jest ta Konstytucja RP – art. 84 i 227.

  Dnia 27.10.2011 podczas rozprawy przed sądem przeciwko małoletniemu zbrodniarzowi (TV – Anna Maria Wesołowska) prokurator Artur Łata zapytał młodocianego mordercę: „Ile warte jest życie?” – odpowiedzi brak.

  Dziś, kiedy jest jasne ponad wszelką wątpliwość, żw lichwa zabija na raty, ja w imieniu MPR pytam ile warte jest życie OFIAR zbrodniczej konstytucji RP, na którą przed chwilą złożyliście ślubowanie dochowania jej wierności, a wcześniej zagłosowaliście, by stała się Najwyższym Prawem???

  Tyle było mowy dziś w Sejmie o katastrofie smoleńskiej. Tymczasem ten lot ku katastrofie z kwietnia 2010 można porównać do sytuacji Polski będącej pod pręgierzem władzy pieniądza w światowym wydaniu. Oceniam, że nasz „LOT” jest w fazie przed uderzeniem skrzydła samolotu w brzozę. To jest katastroficzna ALTERNATYWA.

  Jest jednak i inna ALTERNATYWA, którą porównuję do twardego lądowania na brzuchu samolotu w dniu 1 listopada 2011. Alternatywą tą jest KONSTYTUCJA 2011.10.10. – którą załączam do listu.

  PLAN dojścia do CELU, czyli zainstalowania nowej konstytucji, która GWARANTUJE lądowanie bez OFIAR w ludziach jest opublikowany na FORUM http://www.husarz33.fora.pl

  Ostatnio zgłosili się do mnie eksperci z propozycjami poprawy jakości mego projektu KONSTYTUCJI POLSKI 2011.10.10. Większość poprawek już zaakceptowałem i podjąłem prace od początku nad projektem KP 2012, bo istnieje potrzeba poprzestawiania „klocków” i uściślenia oraz uzupełnienia KP w tej nie doskonałej wersji.

  Wobec powyższego mam dla Pani Marszałek i całego Sejmu propozycję wspólnej pracy na nową KONSTYTUCJĄ POLSKI – model 2012. Proponuję zatem, by powstał w Sejmie klub problemowy, ponadpartyjny pod nazwą KLUB KONSTYTUCYJNY. Jestem otwarty do współpracy z tak powstałym klubem pod warunkiem, że: po pierwsze – zasady etyczne, moralne, polityczne, gospodarcze i finansowe projektu KONSTYTUCJI POLSKI 2011 nie zostaną naruszone, a po drugie: zastrzegam sobie wyłącze PRAWO do ostatecznej redakcji KP – model 2012 bezpośrednio przed końcowym uchwaleniem KP przez Sejm.

  Brak reakcji z Pani Marszałek strony na naszą MPR propozycję będę uważał za odmowę współpracy, czyli odrzucenie przez Panią i Państwa Posłów naszej oferty. W związku z powyższym ewentualnym odrzuceniem naszej oferty, oświadczam w imieniu MPR, że nie weźmiemy odpowiedzialności za działanie OFIAR, podburzonych przez PODPALACZY różnej maści, a odpowiedzialność spadnie na Pańswo i jego władze.

  My jako oddolny Ruch społeczny chcemy polubownie wyprostować ścieżki NARODU, a jeśli się to nam nie uda, to czeka nas wariant grecki, egipski, libijski, a może i jakiś gorszy, czyli katastrofa, podobna do smoleńskiej.

  Z Wyrazami Szacunku.

  Kazimierz Józef Styrna – rzecznik MPR.

  Kęty dnia 8 listopada 2011.

  Dnia 4-11-2011 o godz. 9:33 Marek Chrapan napisał(a):

  W dniu 2011-11-04 09:26:46 użytkownik Marek Chrapan napisał:

  W dniu 2011-10-29 09:44:22 użytkownik Marek Chrapan napisał:
  Czego nie powiedział profesor Poznański „Jeszcze Polska nie umarła Póki my żyjemy Ale umrzeć musiMy jej pomożemy”Ilu polskojęzycznych polityków recytuje co dnia ten wiersz? W tydzień po moim występie w centrum Jana Pawła II przy Cawthra Rd Mississagua;
  odbyło się spotkanie z profesorem Kazimierzem Poznańskim dotyczące również oceny sytuacji polityczno-ekonomicznej Polski. W swej prelekcji; jak też później w odpowiedziach na zadawane pytania; profesor Poznański potwierdził wszystko;
  co tydzień wcześniej powiedziałem Polonii o sytuacji w kraju.
  Podkreślił wyraźnie;
  że tracąc suwerenność gospodarczą oddaliśmy suwerenność polityczną i niezawisłość Polski na dziesięciolecia o ile nie stulecia.Na pytanie o szanse ratunku dla Polski;
  Profesor Poznański stwierdził; że nie widzi go z żadnej strony; ponieważ sprawy zaszły za daleko;
  a w zdemoralizowanym społeczeństwie polskim nie widzi żadnej siły zdolnej podjąć trud odzyskania suwerenności gospodarczej.Swą wypowiedź zakończył informacją z podtekstem;
  że oto Polakom przybył kolejny „malarz”;
  ponieważ przebywając niedawno w Chinach nauczył się tej sztuki od Chińczyków. Ja – z kolei; który malarstwem zajmuję się 40 lat;
  a uczyli mnie tej pięknej dziedziny nie Chińczycy lecz – między innymi; Polacy żydowskiego pochodzenia;
  pozwoliłem sobie nie zgodzić się z opinią Profesora dotyczącą szans na ratunek dla Polski.Nieprzypadkowo matka Adama Michnika vel Szechter;
  oraz on sam z ogromnym zapałem fałszują historię Polski. W niej bowiem mamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Trzeba je tylko umieć odczytać.Z podobną do obecnej – sytuacją – upadku Rzeczypospolitej mieliśmy do czynienia 300 lat temu;
  kiedy po oddaniu (za wiedzą i zgodą Kościoła Katolickiego) rynku finansów w Polsce w ręce żydowskie;
  doszło do malwersacji na ogromną skalę;
  zakończonych upadkiem gospodarczym Polski Szlacheckiej. A upadek gospodarki – jak wskazał profesor Poznański kończy się upadkiem politycznym. Tak więc – czego żaden z historyków do tej pory nie powiedział;
  czynnikiem uruchamiającym lawinę – zakończoną rozpadem Rzeczypospolitej Szlacheckiej było załamanie finansów państwa. Po trzystu latach;
  kiedy dopuściliśmy do podobnej sytuacji; należy się zastanowić nad naukami płynącymi z przeszłości.Po 1989 roku;
  kiedy Polscy politycy zaczęli masowo zadłużać swój kraj w zagranicznych instytucjach finansowych docierały do mnie niezrozumiałe sygnały. Dla przykładu;
  słysząc o pożyczkach udzielonych krakowskim przedsiębiorstwom komunalnym przez Bank Światowy dowiaduję się;
  że na samym końcu każdej pożyczki stał żydowski bank;
  który czerpał korzyści z umowy.W jednym ze swoich tekstów pod tytułem „Globalizm”;
  opublikowanym przez Israela Shamira (niezależnego dziennikarza Izraelskiego) stwierdziłem; iż wygląda na to;
  że podobnie jak w ubiegłych wiekach w Polsce – przejmując kontrolę nad finansami;
  żydowscy gangsterzy ekonomiczni doprowadzili do upadku mojego Kraju;
  tak samo dziś kontrolując gospodarkę świata doprowadzą do jego upadku;
  co potwierdzają kolejne wydarzenia w stylu afery World Com.Dzisiaj mogę tylko podkreślić tą wypowiedź podpierając ją kolejnymi dowodami.Ale jest w świecie cała masa ekonomistów;
  którzy prowadząc analizy gospodarcze doszli do tych samych wniosków. Chociaż ich wyniki są przemilczane przez największe światowe;
  a więc żydowskie media.W 1913 roku;
  w drodze matactwa politycznego grupa syjonistów w Kongresie Stanów Zjednoczonych doprowadziła do przejęcia kontroli nad emisją dolara przez prywatny żydowski bank;
  który dla kamuflażu nazwano „Federal Reserve” . Przez blisko sto lat żydowska mafia drukuje najważniejszą na świecie walutę;
  decydującą o gospodarce Świata; a co za tym idzie o pokoju;
  lub wojnie na Świecie.W 2001 roku post-stalinowska Gazeta Wyborcza podawała;
  że Stany Zjednoczone posiadają nadwyżkę budżetową w wysokości 1400 miliardów dolarów (po angielsku 1400 billion) .Po zburzeniu WTC informacja ta została wykreślona z mediów a niedługo później dowiedzieliśmy się o 30. miliardowym deficycie budżetowym Stanów Zjednoczonych. Gdzie więc rozpłynęło się owe 1400 miliardów dolarów?Jeżeli podam Państwu;
  że na 22; 23;
  24 piętrze północnej wieży WTC były przygotowane dokumenty do sprawy sądowej przeciwko Alanowi Greenspanowi (szefowi Federal Reserve) ;
  Morgan and Company; Goldman Sachs za niesłychane nadużycia finansowe na całym świecie (również w Polsce) ; jasnym staje się;
  kto najbardziej zyskał na ataku na te budynki.Podobny do amerykańskiego scenariusz działań zastosowała żydowska mafia w Polsce przejmując kontrolę nad emisją i drukiem polskich złotych. Przez swego agenta Izaaka Stolzmana;
  vel Aleksandra Kwaśniewskiego wprowadzili w 1996 roku do podstępnie zredagowanej Konstytucji zapis o niezależności od Rządu;
  Społeczeństwa i Wymiaru Prawa działań Narodowego Banku Polskiego;
  który drukuje polskie złote w żydowskich drukarniach w Londynie. Owi geszefciarze cały czas pilnują aby żaden goj nie nie zbliżył się do kontroli nad polskim złotym dlatego zaciekle bronią stanowiska Prezesa NBP. Roszada zastosowana za czasów rządów AWS-hołoty mająca uwolnić Balecerowicza od odpowiedzialności za doprowadzenie do co najmniej 60 miliardowego deficytu budżetowego (na stanowisku ministra finansów – wtedy mówiono o 90mld deficytu) polegała na wyciągnięciu Hanny Gronkiewicz Waltz ze stanowiska prezesa NBP do międzynarodowego żydowskiego banku nazwanego cynicznie „Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i posadzeniu w jej miejsce Balcerowicza.Świat oplątany jest nicią przestępczych powiązań funkcjonujących poprzecznie do ustrojów politycznych i gospodarczych. Ich trzon stanowią instytucje przestępcze;
  wśród których Bank Światowy;
  EBOiR i grupa Sorosa tworzą centrum tej przestępczej struktury. Istnieje między nimi szereg uzależnień;
  a do pomocy mają narzędzia medialne w postaci właścicieli mediów na całym świacie i agenturalnych fundacji – w rodzaju Fundacji Batorego;
  za pomocą których manipulują społeczeństwami.Prezydent John Kenndy chciał uporządkować amerykański rynek kapitałowy;
  odbierając żydowskim bankierom prawo emisji pieniądza; za co zapłacił życiem. Rozstrzelany na oczach tysięcy ludzi. Dziś wiadomo;
  że strzelało do niego co najmniej trzech morderców.Zarówno profesor Poznański;
  jak też niektórzy Polacy na obczyźnie widzą w Chinach ratunek dla Polski bowiem już dzisiaj niektórzy ekonomiści przewidują;
  że w wyniku działań globalnych geszefciarzy gospodarka amerykańska ulegnie całkowitemu załamaniu za 20 lat. Podobnie było w Rzeczypospolitej Szlacheckiej;
  kiedy importowanym gorszym ale tańszym towarem zastąpiono miejscową produkcję.Po latach obcowania z tematem żydowskim doszedłem do wniosku;
  że mimo buńczuczności i aroganckich wypowiedzi żydzi są bardzo głupim narodem;
  skoro od dwóch tysięcy lat kręcą bicz na własną zgubę. Tak jest w przypadku globalistów;
  żerujących i robiących ogromne fortuny na niskiej wartości pracy najemnej w Chinach. Za kilka lat geszefty te obrócą się przeciwko nim samym. Do tego wprowadzone w USA i Kanadzie przez żydowskich polityków rozrzedzenie populacji europejskiej przez masowe przyjmowanie Azjatów stanie się przysłowiowym gwoździem do trumny.Naiwnością jest nadzieja – wyrażana przez niektórych polskich emigrantów;
  że Chińczycy mogą być naszym sojusznikiem – bo to wielka Puszka Pandory;
  która prędzej czy później obróci się przeciw nam samym. Choć wcześniej zniszczy globalistów czyli żydowskich geszefciarzy.Mądra polityka polega na inspirowaniu waśni między naszymi wrogami. Powinniśmy przypatrywać się i wykorzystywać na swą korzyść nieodległą wojnę ekonomiczną pomiędzy Chinami a żydowskim międzynarodowym geszeftem.Osobiście jednak;
  pomny doświadczeń historycznych widzę całkiem inną drogę do ratowania Polski.Wbrew temu; na co liczą niektórzy Polacy;
  rozwiązania nie znajdzie się na ulicach;
  ale w konsumpcji całej wiedzy jaką pozostawiła nam historia.Proszę na chwilę odłożyć wszystkie posiadane informacje dotyczące historii i polityki ostatnich 200 lat i spróbować zrozumieć następujący wywód.Mniej więcej 200 lat temu;
  kiedy w wyniku odkryć naukowo technicznych powstały pierwsze maszyny;
  grupa Żydów dysponująca kapitałem zainwestowała w ich zakup i rozpoczęła produkcję na skalę przemysłową.Mając pełen monopol na zatrudnienie dyktowali bardzo ciężkie warunki pracy i głodowe płace.Taka sytuacja rodziła bunt zatrudnionych. Poszedł on generalnie w dwóch kierunkach : społecznym – lewicowym i narodowym. Wywodzący się z chłopstwa ciemiężeni robotnicy;
  którzy nie posiadali wcześniej żadnej świadomości narodowej teraz czuli się wyzyskiwani i poniżani przez obcych. Poszukiwania metod oporu doprowadziły do rozwoju silnych ruchów narodowych w większości krajów europejskich. W zagmatwanej politycznie dziewiętnastowiecznej Europie mieliśmy wiele narodów nie posiadających suwerenności – takich jak: Włosi;
  Węgrzy; Czesi; Polacy; Norwegowie;
  Finowie. W nich to ruch narodowy był ściśle związany z lewicowym ruchem społecznym.W przypadku Polski była to w pierwszym rzędzie „Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy”;
  która przeistoczyła się w Polską Partię Socjalistyczną. Nadmienić należy;
  że Józef Piłsudski był członkiem radykalnej frakcji PPS.Tak więc ponad sto lat temu dążenia narodowe mieszały się walką o byt.Podobne ruchy społeczne w miały miejsce w środowisku Żydów.Masy żydowskie – gnębione od tysiącleci przez kastę zdemoralizowanych rabinów i żydowskich oszustów stworzyły swoją odmianę lewicy w postaci komunizmu. Był to – jak już kiedyś napisałem wojujący neochrześcijanizm ekonomiczny ponieważ łączył w sobie walkę z rabinami;
  z żydowską tradycją i dążeniami społecznymi. Tak więc – w XIX wieku mieliśmy całą gamę ruchów społecznych;
  które choćby częściowo nastawione były przeciwko żydowskiemu kapitałowi. Ten zaś – tworząc przeciwwagę poparł Theodora Herzla w jego koncepcji budowy Wielkiego Syjonu. Chcąc w ten sposób zneutralizować wrogie sobie ubogie masy żydowskie.I Wojna Światowa doprowadziła do ogromnego osłabienia politycznego;
  gospodarczego i społecznego państw europejskich. Skutkiem takiej sytuacji były kolejne rewolucje burzące dotychczasowy porządek społeczny. Mało kto dziś chce pamiętać;
  że głównym beneficjentem żołnierskiej niedoli byli wtedy kapitaliści;
  którzy nabijali kabzę na zamówieniach wojennych. Masy żołnierskie doskonale wiedziały przeciwko komu występują.Ponieważ jednak mieliśmy do czynienia z pierwszym w historii podobnym przewrotem nie było metod i narzędzi do zabezpieczenia właściwego kierunku przemian. W rezultacie czego;
  zamiast budować nowoczesne społeczeństwa – po dziesiątkach rzezi;
  w tym wymordowaniu rosyjskiej inteligencji żydowscy komuniści stworzyli w neo-feudalizm ekonomiczny. Jeżeli chodzi o I Wojnę Światową największym sukcesem Polaków był brak istotnego zaangażowania w walkę zaborców. Dzięki temu mieliśmy później siły i kadry do odbudowy niezawisłego Państwa Polskiego.Jest wielce prawdopodobne;
  że w niedługim czasie dojdzie do globalnego konfliktu.Żydokomuna; w osobach Kwaśniewskiego;
  Belki chce nas wciągnąć do walki i uczynić z Polaków mięso armatnie. To element szerszego planu zapanowania nad Światem.Tworzące się na Świecie ruchy antyglobalistyczne;
  jak żywo przypominają dziewiętnastowieczne ruchy lewicowe. Wtedy i teraz ukierunkowane są przeciwko żydowskim oszustwom ekonomicznym – ponieważ tak naprawdę nigdy nie było kapitalizmu bez złodziejstwa i oszustw. (Przykład tego mieliśmy na spotkaniu z Profesorem Poznańskim;
  na którym wystąpił również niejaki Adam Wilmann;
  prowadzący wcześniej biuro maklerskie. W swej działalności dopuścił się wielomilionowych oszustw wobec inwestorów a na spotkaniu chwalił wolny rynek powołując się na Financial Times.Kiedy Poznański stwierdził;
  że Financial Times to gazeta analfabetów; których prognozy gospodarcze to bajkopisarstwo;
  choć bardzo przydatne dla ludzi pokroju Balcerowicza;
  tenże Wilman nie miał już niczego do powiedzenia.)W jakimś sensie rewolucja bolszewicka była pogromem Żydów;
  ale zorganizowanym i przeprowadzonym przez Żydów.Wspominałem wielokrotnie;
  że ostatnie tysiąc lat historii Żydostwa dzieli się na okresy od pogromu do pogromu;
  które oddziela czas oszustw i matactw dokonywanych przez żydowskich gangsterów.Istnieje wielkie prawdopodobieństwo;
  że mamy prze sobą kolejny wybuch ludzkiego niezadowolenia.Machinacje ekonomiczne globalistów-syjonistów w szybkim tempie zbliżają nas ku temu. Postawa młodzieży kanadyjskiej upewniła mnie w tym przekonaniu.Nasza szansa tkwi w światowym ruchu antyglobalistycznym;
  w który winniśmy się włączyć intelektualnie. Jeżeli gangsterzy ekonomiczni zostaną zaatakowani w każdym kraju świata;
  na nic się nie zdają posiadane majątki i władza syjonistycznej agentury.Historia już raz przyniosła nam wielki prezent;
  kiedy w 1918 roku rewolucje komunistyczne osłabiły kraje zaborcze torując nam drogę do odrodzenia Państwa Polskiego. O taki cud modlili się dziewiętnastowieczni patrioci. Dziś nie musimy się modlić;
  lecz powinniśmy działać!Pilnować należy jednak aby tym razem nie doszło (podobnie jak po I wojnie światowej) kolejny raz do przejęcia władzy przez wrogów ludzkości.Znajomi ostrzegają mnie;
  że w światowym ruchu antyglobalistycznym syjoniści i żydowscy gangsterzy od dawna mają swoje wtyki. Ale czy z tego względu mamy zrezygnować z jedynej szansy ratunku?Wrogowie naszych wrogów powinni być naszymi sojusznikami. Nie muszą być przyjaciółmi.Tylko skończeni głupcy i najlepiej zakonspirowani wrogowie Polski nie chcą widzieć ratunku dla Polski tkwiącego w światowym ruchu antyglobalistycznym. Wolą dopuścić do wieloletniej niewoli Polski;
  a być może nawet rozpadu Państwa Polskiego; niż współdziałać z tymi;
  których przez własną ociężałość umysłową nie rozumieją.”Jeszcze Polska nie umarłaPóki my żyjemyAle umrzeć musiMy jej pomożemy”(Słowa Żydówki z Florydy wypowiadane do jej koleżanki przy każdym spotkaniu;
  jak mantra….)Żyją na świecie ludzie podli;
  których należy omijać i nie wdawać się w dyskusję.Realizacja planu zneutralizowania syjonistów i geszefciarzy-złodziei obarczona jest ryzykiem powrotu do faszystowskiego terroru;
  lub komunizmu. Cały czas głoszę;
  że dla zapewnienia bezpieczeństwa Świata należy najpierw uświadomić i wychować ogłupione masy żydowskie. W przeciwnym wypadku po raz kolejny wrogowie ludzkości wygrają a my staniemy się bestiami. 23 styczeń 2005 Artur Łoboda ——————————————————————————–Kontakt Zaprasza.netFundacja Promocji KulturyCopyright © 2002 – 2011 Polskie Niezależne Media

 2. Ay vey, zaraz tam „dyktatura”!
  Każdy musi z czegoś żyć. Malinowski z kopanie rowów. Goldszmit z handel pośredniczący. I każdy jest zadowolony.

 3. dumnyPolak said

  Ten Rybiński to zajął się nagle gorliwie krytykowaniem systemu który sam współtworzył i w którym bardzo dobrze się ustawił- był min. konsultantem Banku Światowego. Teraz to samo robi Kołodko. Bezczelna hipokryzja z ich strony. Ciekawe kiedy Belka do nich dołączy?

 4. Kronikarz said

  3/ dumnyPolak

  a) czy to nie najszybsza droga ?
  b) czy lepiej by byl niemyslacy ?
  c) czy robic jak Rysio jest lepiej ?

  d) bardzo mocno polecam te serie :

  http://www.youtube.com/user/rybinskitv/featured

 5. Kronikarz said

  DumnyPolak

  A to Pan zna… ???!!! …warto sie zapoznac°:

  2010-03-19 13:21:25 by rybinski :
  Ostatnio profesor nauk ścisłych opowiedziła taki żart: z astrologii wyłoniła się astronomia, ze znachorstwa wyłoniła się medycyna, z alchemii powstała chemia, ale wszyscy się zastanawiają jaka nauka wyłoni się z ekonomii.
  W moim niedawnym wykładzie na SGH o polityce pieniężnej pokazałem, że teoria i praktyka polityki pieniężnej zbankrutowała już cztery razy (standard złota, keynesism, agregaty pieniężne a ostatnio strategia bezpośredniego celu inflacyjnego). Wykład jest tutaj:
  http://resources.rybinski.eu/resources/viewResource:5174f17e-3351-11df-b987-001b24eff4d8

 6. Kronikarz said

  DumnyPolak

  I na deser :

 7. kibic said

  Dzien dobry,

  Przedmowca wymienia nazwiska: Rybinski, Kolodko, Belka.
  Brak chyba dwoch najwazniejszych: Leszek BALCEROWICZ i Marian ZACHARSKI.
  Wszyscy wymienieni – obok grupy innych wybitnych/wyrozniajacych sie „wychowankow socjalistycznych oàrganizacji mlodziezowych (ZMS, ZMW, ZST…itd)” zostali wyslani na zachodnie uczelnie aby tamtejsza wiedze posiasc i pozniej adoptowac w Polsce. To byla rutynowa procedura w latach siedemdziesiatych (za Edwarda GIERKA. Odcieci od technologii (rozne embarga), pozbawieni mozliwosci swobodnej wymiany walut bylismy zmuszeni do SZPIEGOWANIA!
  Zreszta w podobnej sytuacji byli JAPONCZYCY, ktorych masowe wycieczki do Europy sprowadzaly sie do spisywania spostrzezen przez uczestnikow . Spostrzezen mogacych udoskonalic gospodarke japonska.
  Obecnosc naszych „orlow” zakonczyla sie w wiekszosci przypadkow badz zdrada badz przejsciem na druga strone. Wszelkie rekordy pobil chyba Leszek Balcerowicz, ktory po objeciu stanowiska – po powrocie do kraju – po prostu rozpoczal wyprzedaz i niszczenie Polski i tego co polskie.
  Nie przez przypadek do dzis jest zagorzalym obronca szalbierstwa skrywajacego sie za Funduszami Emerytalnymi wyprowadzajacymi kapital z Polski.
  Byly jednak i wyjatki jak np.: Marian ZACHARSKI. Wydobyl/wykradl z USA informacje wyjatkowej wagi gospodarczo/militarnej. Po wpadce: wybral wiezien od zdrady.
  Pozniej zostal wymieniony za tabun (caly autobus) szpiegow amerykanskich.
  Po latach, jak przedstawiciel nowej Polski, sluzbowo odwiedzil LUBIANKE. Wszyscy tam pracujacy cisneli sie przy oknach aby podziwiac powitanie „najslynniejszego bylego szpiega bloku wschodniego”.
  Pech, ze na uczelnie ekonomiczne wysylalismy zbyt wielu ludzi o mentalnosci i zasadach pulkownika KUKLINSKIEGO.

  KIBIC
  z REims,
  8.01.2012

 8. dumnyPolak said

  Do Kronikarz
  Rybiński myśli, oczywiście że myśli, jak tu dalej być beneficjentem systemu i wykonuje polecenia tych co mu zlecają tą krecią robotę. Oczywiście że facet teraz mądrze gada, ci „wybitni” profesorowie to zawsze mądrze gadają a studenci bezmyślnie kiwają głowami, robiąc przy tym mądre miny. Przecież można odkurzać tak bez końca niektóre postaci i oglądać w tv ciągle te same mordy z tego samego układu np:dawno niewidziane małżeństwo Rokitów czy Marjan Krzaklewski, oni pewnie też chętnie by zostali nowymi rebeliantami walczącymi z systemem. Ale wtedy będzie znowu gruba kreska, a to żydokomunistycznoliberalnolewackie bydło zmieni szyld i będą jechali dalej na karkach Polaków.

 9. Kronikarz said

  7/ Kibic

  Niechze sobie Pan najpierw poczyta Rybinskiego.
  Wszystko to jest nie tak oczywiste jak sie czestomowi.

  K z Paryza

 10. Kronikarz said

  DumnyPolak

  Owszem i na pewno tak jest w duzej mierze.
  Widzi Pan, ja tez w tym bylem w sensie, ze pisalem nawet podreczniki w tych dziedzinach lat temu 20 do szkolenia w biznesie.
  WTEDY nie mialem dzisiejszej perspektywy krytycznej – DZISIAJ nie mialbym tak krytycznej perspekywy bez tego, co robilem.
  Rzecz polega na tym, ze ja WTEDY nie mialem wcale zlych intencji – wrecz przeciwnie, przekonany bylem, ze Polska szybko pojdzie do przodu.

  ad 8/ KRYTYKUJE Pan, a co PROPONUJE ?

 11. dumnyPolak said

  Do Kronikarz
  Ja tych wykładów to już się nasłuchałem przez te parę lat studiów tyle, że już po prostu nie mogę tego „zmemłać”. A jeden się nawet chwalił, że doradzał Balcerowiczowi, ale potem ich drogi się rozeszły. To ich gadanie, to jak gadanie erotomana- teoretyka, przecież żaden z nich nigdy nie działał na tym magicznym „rynku” i nie prowadził działalności konkurencyjnej itp. Zawsze zajmowali tylko urzędniczo- bankowo- instytucyjne synekurki, a że będą to robić to wiedzieli gdzieś w wieku 14-15 lat, jak tylko jakieś pierwsze przebłyski otaczającej rzeczywistości zaczęły do nich docierać. Dam przykład- mój kolega zdawał do klasy 0 do liceum- zamiast do 8 klasy podstawówki szło się od razu do liceum, razem z synem Belki tam startowali, a znali się z podstawówki. Młody Belka się dostał, kolega nie, po jakimś czasie wyszło, że młody Belka znał zagadnienia matematyczne jakich miał się nauczyć na egzamin- wykraczały poza program matematyki omawiany w podstawówce. I tak samo jego tatuś zapewne swoją karierę zrobił.

 12. revers said

  Daleko nie szukac, napasc na broniace swa suwerennosc i konstytucje Wegry, gdzie rozne finansowe korporacje od biedy i standardow, ocenily Wegry na poziomie smieci BB+ w rankingu rekinow i zombi ekonomii.

 13. dumnyPolak said

  Prawdopodobnie nie ma idealnego systemu ekonomiczno- społecznego, który by spowodował, że wszyscy będziemy szczęśliwi, nie ma też rycerzy Jedi, którzy będą pilnowali porządku. Ja w kwestii ekonomii to nic nie proponuję, bo nie mam nawet wykształcenia ekonomicznego, tylko że Rybiński też nic nie proponuje, on przede wszystkim krytykuje to co sam współtworzył i współtworzy nadal. Facet dalej chce mieć synekurę tu i tam i występowac w roli dyżurnego autorytetu. I ja też bym chciał taką świetnie opłacaną synekurkę dla siebie, ale dopóki on i inne Belki, Bauce, Kołodki i całe to żydowski, antypolskie parchactwo wymyśla reguły gry dla mnie, to ja tej synekury nie uzyskam.

 14. Kronikarz said

  DumnyPolak

  Jestem rownie sceptyczny jak Pan – usiluje czasami jednak cos pozytywnego widziec / zauwazac / proponowac / robic…

  Na zasadzie = Wiara Nadzieja Milosc

  Pod katem = Piekno Dobro Prawda

  Rzecz w tym, ze wcale ale to wcale nie potrzebuje do tego jakichkolwiek 15-wiecznych dogmatow, bo zycie samo nakazuje kochac.

 15. Krzysztof M said

  Ad. 2

  „Każdy musi z czegoś żyć. Malinowski z kopanie rowów. Goldszmit z handel pośredniczący. I każdy jest zadowolony.”

  – A szanowny pan Baron nie myszli, że powinni się miejscami zamieniać co jakiś czas? To by było bardzo dhemokratyczne!

 16. Pokręć said

  Jest taki pomysł: zlikwidowac ustawe o powszechnym środku płatniczym i zrobic z Polski kraj bez oficjalnej waluty. I niech sobie kontrahenci sami ustalają, czym za co chcą się wymieniać. Bez żadnych teorii, praktyk i bankructw teorii. Pieniądz sam się znajdzie – albo waluty obce, albo złoto, albo Bitcoin, albo… chleb, buty i kapota oraz pół litra.
  Albo wprowadzić pieniądz niefałszowalny i smiercią (przez kamieniowanie) karać pożyczanie na procent. A weksle wystawiać na to, co się rzeczywiście pozyczyło, bez wymieniania kwoty. jak handlowiec weźmie towar z hurtowni „na odroczona zapłatę”, to się weksel wystawia na pożyczony towar, nie na pieniądze (których obie strony mogły w ogóle nie mieć). Spłata weksla powinna nastąpić tym, na co weksel był wypisany, chyba, że strony sie umówią inaczej. (Np. wypłata ekwiwalentu w pieniądzu albo czymkolwiek innym po cenach z dnia spłaty). Wtedy Rosenzweig z Żółtkiem będą MUSIELI się wziąć do roboty, albo iśc gdzie indziej łupić innych na lichwie.

 17. król złoty said

  A jak złupią nas do ostatniego grosza, to wywołają III wojnę światową dla zatarcia śladów, bydlaki.

 18. Baron Srul Radziwiłł said

  Panie Krzysztof (numero 15), Pan mnie wprowadziłeś w duże rozśmieszenie.
  Czy Pan sobie wyobrażasz Żyda, jak rowy kopie albo kuje z ciężki młot? A czy Pan sobie wyobrażasz Malinowski żeby jakiś bank kierował?
  Krowa nie pojedzie na motocykiel, Panie Krzysztof.

 19. kibic said

  @ 9 i 10

  Po pierwsze: co mowi to mowi – osadzany jednak bedzie z tytulu tego co robil i robi. BANAL!
  Po drugie: propozycji jest wiele. Wnosza je ludzie zdrowo-rozsadkowi. Trudno oczekiwac po „dyplomowanych ekonomistach” rewolucyjnych pomyslow. ONI tylko przetwarzaja informacje zaczerpniete z przeszlosci. Ich zdolnosci analityczne i przewidywalnosc sa znikome.
  Przyklad: prosze przejrzec wywiady z Balcerowiczem. Bezmyslnie powtarza wyuczone/zapozyczone slogany. Znikoma zdolnosc do samodzielnego myslenia.
  Po trzecie: zblizaja sie czasy znane z rewolucji 1917 roku. Wowczas posiadanie „bialych dloni” bylo podstawa do otrzymania wyroku: „kara smierci !” Za kilka lat, jesli nic sie nie zmieni,
  podobnie zostana potraktowani posiadacze dyplomow z tytulem „ekonomista”.

  Kibic

 20. Kronikarz said

  Baron Srul Radziwiłł 18/

  2012-01-08 (niedziela) @ 16:55:43

  Slusznie Pan Srul mowi,

  Bo co ten Krzysztof sobie mysli, ze Zydzi pojda do roboty z wlasnej woli ? Oni pojda ale na rozkaz JudenRatow – jak H. Arendt to zauwazyla – na polecenie Judenratow oraz zydowskiej kadry oficerskiej Hitlera pod nadzorem swoich z Nsdp, z SS, z Gestapo, to to tak, prawda ?!

  Jesli adolfowi swoi ludzie im kaza, to „pojda kopac rowy” i nawet smalec wieprzowy jesc a rabin znajdzie uzasadnienie, no nie…

  Oni nawet pojda rowy kopac w Katyniu, zeby sie Stalinowi przypodobac, no nie tak, Panie Srul…:

 21. Krzysztof M said

  Ad. 18

  Szanowny pan Baron! Jakby żydy rzeczywiście były takie lepsze, to goje nic by o bankach nie wiedziały. A wiedzą coraz więcej. Ja się bardzo boję, pan Baron, że to się skończy jaka wojna. Bo inaczej, to żyd do łopaty ani chybi trafi. A tego chyba z nas nikt nie chce. I ja to panie Baron najszczerzej mówię. No nie chciałbym widzieć żyda przy łopacie. Toż to śmiech byłby! A z żydów śmiać się nie wolno, bo to antysemityzm.
  Niech pan Baron pozdrowi swoja żona Ruchla. Ona by bardzo przeżyła, że nie może jechać na wakacje tam, gdzie ona potrzebuje.

 22. Kronikarz said

  AD 21

  PASUJE JAK ULAL = nawet nie umiesz do pana Barona sie odezwac jak przystoi !
  Prosze :
  https://marucha.wordpress.com/2012/01/08/wariactwa-ziemkiewicza/#comment-135238

 23. Mieczyslaw said

  Z Attilą Szalaiem, radcą Ambasady Węgier w Warszawie, rozmawia Piotr Falkowski

  W okresie przed przystąpieniem państw naszego regionu do UE, np. przed referendami w 2003 r., Węgrzy byli największymi optymistami, jeśli chodzi o akcesję. Teraz mówi się o Węgrzech jako o czarnej owcy Wspólnoty – że w Unii się nie odnalazły, bo nie przyjmują europejskich wartości.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120107&typ=sw&id=sw03.txt

 24. Joe said

  To wydaje mi sie ze Pan Baron zapomnial takie piekne karty historii…jak Wasze pelne szczescia ludzie szli do kopania rowow i jeszcze ze spiewem.
  „A nasz Smigly Rydz nie nauczyl nas nic…a nasz Adolf zloty nauczyl nas roboty”
  Takie chwile trzeba pamietac…zeby znow cos glupiego do glowy nie przyszlo….

 25. Rysio said

  A od ilu % zaczyna się lichwa?

  I dlaczego KK jej nie krytykuje już od 200 lat?

 26. Kronikarz said

  25/ a nie mozesz rozszerzyc sobie troche horyzontow ?

 27. Mordka Rosenzweig said

  re 21

  Oj pan Krzysztof M,

  Teraz to pan powiedzial dobry chumor sze goje wiedza coraz wiecej o bankach!

  One tylko wiedza gdzie pujsc i poszyczyc pieniadze na procent albo jak myc ubikacje w bankach dla dobry klient i dla wysokie kierownictwo.

  Co do pracy lopata to ja pan Mordka czasami musze ja uszywac wlasnorecznie aby szuflowac zlote sztabki do sejfu bo nikomu innemu nie moge ufac nawet mojej Salcie.

 28. Baron Srul Radziwiłł said

  Najuszanowanszy Pan Krzysztof M z numero 21,

  W temacie merytoryczności bankowej to mój przyjaciel, Pan Mordka, już Panu odpowiedział wyczerpywalnie i ja niczego tu nie mogę dodać.
  Goje to sobie mogą założyć Samopomoc Chłopska w Pikutkowo Górne.

 29. Baron Srul Radziwiłł said

  Panie Joe z numero 24:
  Takie nieszczęśliwości się nam zdarzały.
  A dla gojów to jest stan normalny.

 30. Niedaleko said

  Ad. 29

  A jednak Baron jest uczulony na takie komentarze jak Joe-a !!! Hehehhee..

  My tu gadamy o lichwie ale o wiele gorszy problem jest tusz tusz za horyzontem. Nisza produkcja ropy naftowej na potrzeby świata. Wtedy będzie się gotowało bo zarobić by spłacić długi będzie bardzo trudne.

  http://www.theoildrum.com/node/8797#comments_top
  http://www.peakoil.pl/

 31. revers said

  Na portalu wpolityce.pl mozna lepsze gnioty przeczytac, ze to banksterka przez smieciowe rankingi dla Wegier, walczy z faszyzmem na Wegrzech.

  Tak jak by nie bylo wiadomo kto stal za dwoma wojnami swiatowymi i wypromowaniu faszyzmu w Niemczech. A jest tych wplywowych rodzin banksterkich i korporacyjnych
  na swiecie.

 32. Arrancar said

  Panowie, moim zdaniem przede wszystkim powinno się odzyskać podaż pieniądza przez naród, lub narodowy rząd. Tak, by jak ktoś wyżej napisał, ilość pieniędzy odzwierciedlała ilość dóbr i oczywiście byłyby to pieniądze nie mające źródła w długu tylko w prawie narodu do zapewnienia ich sobie, więc nie były by obciążone długiem.

  Panowie (i ewentualnie jeśli są obecne tu Panie) proszę o wyrażenie opinii co myślicie na temat kredytu społecznego. Opisany tu http://michaeljournal.org/lekja1.html

  kolejne lekcje dostepne po wejsciu, z głównej strony gazety w archiwum ( lata 2006 i 2007). Szczególnie interesuje mnie opinia dotycząca społecznej dywidendy (http://www.michaeljournal.org/lekja5.htm) i regulacji cen dywidendą czy jakoś tak (http://michaeljournal.org/2007octnovdec-lekcja6.html).

  Czy to nie zbyt piękne by było prawdziwe? Czy to już nie socjalizm? A może ja nie do końca rozumiem ten pomysł. Liczę na starszych i, mam nadzieję, mądrzejszych ode mnie. Szczególnie w dziedzinie ekonomii. O odpowiedzi proszę tu w komentarzach lub na maila podanego przy okazji pisania powyższego (myślę, że Pan Gajowy udostępni chętnym).

  Pozdrawiam:)

 33. revers said

  Mordki, Barony my trzymali banki zydow, i widzieli jak wam rece drza przy liczeniu lub wydawaniu pieniedzy, po co wam tyle stresow, gdy kasa sie zgadzala jak Va Banku, ale gdy trzeba bylo to robnelo sie kase i zydowi, pozorujac brak alarmu, lub skutecznych zabezpieczen.

 34. Mnie bardzo zadziwia że Szanowne Proszepaństwo macie taką nieufność na żydowskich pracowników bankowych. Gdzie wy znajdziecie lepszych?
  Czy wy sobie wyobrażacie jakiś Malinowski albo Pyrdoł na stanowisko dyrektor banku? Jeśli o mnie rozchodzi się, to takie myślenie już mnie przyprawia o paroksyzmatyczny wybuch śmiechu.

 35. Rysio said

  Kronikarz: sam se rozszerz – in anal sphincters.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: