Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Ile tak naprawdę kosztuje Polskę Wielka Orkiestra Promocji Owsiaka?

Posted by Marucha w dniu 2012-01-11 (Środa)

Jest gorzej, niż myśleliśmy…

Należy kliknąć na obrazek, aby go powiększyć i móc przeczytać tekst.

Autorstwo: Marcin Kuncewicz.
https://plus.google.com/u/0/109291244981408046758/posts/PZsqJFWxcaR

Dziękujemy „Kapslowi” za link – admin.

Komentarzy 47 do “Ile tak naprawdę kosztuje Polskę Wielka Orkiestra Promocji Owsiaka?”

 1. Tom said

  A można prosić o źródło ?

 2. Marucha said

  Re 1:
  Już dodałem odpowiedni link, którego zapomniałem zamieścić.

 3. PS said

  Zawsze jak widzę takie zestawienie to jestem pewien że ktoś próbuje mną manipulować. Proszę o informację ile kwotowo jest te 7 % Caritasu. Bo może się okazać że to znacznie więcej niż Owsiak w ogóle zbiera. Inna sprawa że kiedyś czytałem opracowanie dziennikarzy którzy próbowali poskładać rzeczywiste przychody i wydatki Caritas jednej z diecezji i wyszło że koszty utrzymania to prawie 60%.

  Wygląda na to, że Pan już dał się zmanipulować. Ważny jest procent wydatków, a nie absolutna ich wartość – admin

 4. Brat Dioskur said

  Re PS (3),
  Gdyby nawet,to w wypadku polskiego Caritasu pieniadze pozostaja , jak sie to mowi w rodzinie,natomiast WOSP utrzymuje w luksusie renegatow i przywianych tu przez wiatry Historii roznych przybledow!

 5. PS said

  A co z utrzymywaniem nieruchomości przekazywanych na Caritas później remontowanych i zamienianych na luksusowe „pensjonaty” dla księży? Tak naprawę to na działalność „statutową” idzie niewielka część zebranych pieniędzy. I wszystko rzeczywiście ZOSTAJE w rodzinie. Dodatkowo sprawozdania Caritas o takim stopniu szczegółowości jak WOŚP i ze świecą nie znajdziesz.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Widzę, że p. PS pomylił gajówkę z forum G*** Wyborczej. W ramach wolności słowa – proponuję tam się udać i tam wygłaszać swe rewelacyjne opinie, w których zabrakło tylko jeszcze legendarnego maybacha.

 7. tutaj said

  Myslę, że w sprawie WOSP nie potrzeba żadnych rozliczeń finansowych. Ciekawe co powiedziałby ..ot chocby p. PS gdyby p. Owsiak z tak wielką pompą zbierał pieniadze…. „na premie dla urzędnków”! A przecierz to jest dokładnie to samo. WOSP zastępuje budżet panństwa w obowiązkach zakupienia sprzętu dla szpitali itd. Budżet oszczędza ok 40 mln zł, które to pieniądze urzędnicy mogą sobie wypłacic w postaci premii. I to robią…
  Innym tematem jest czy gdyby cel zbiórki WOSP był zupełnie inny, jakaś bezposrednia pomoc ubogim, rodzinom wielodzietnym itpd., ale podkreslę – „bezposrednia” pomoc nie zastępująca skarbu państwa w jego obowiązkac, to czy WOSP miałaby zapewnioną taką przychylność urzędników wszystkich szczebli, całodniowy czas antenowy i inne…. ?

 8. Po czym szpitale wraz z całą aparaturę idą i pójdą w prywatne ręce.

 9. @ Każdy który się ośmieli bezczelnie krytykować Owsikową Orkiestrę nie jest godny aby być obywatelem umiłowanej Unii Europejskiej.

 10. karol szymanski said

  prawda jest jak dupa, kazdy ma swoja. a teraz mnie swedzi ,ale nie wiem moze to owsiaki czy cus.

 11. Rysio said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Owsiak

  „….Jerzy Zbigniew Owsiak – jest prezesem spółki „Złoty melon”.
  Jest także witrażystą i posiada uprawnienia psychoterapeuty..”.

  No to Owsiak ma jeszcze lepsze kwalifikacje jek ten on wszów – no jak mu tam? Aaa – Niesiołowski.

  😉

 12. Tom said

  Re. 2

  Chodziło mi raczej o źródła informacji zawartych w powyższych wykresach. Ale o to powinienem chyba raczej zwrócić się do p. Kuncewicza.

 13. TomUSAA+ said

  Re: 10 – Opinia jest jak…, a nie prawda.

 14. PS said

  Re 6
  A pan Gajowy ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja doskonale wiem gdzie się wypowiadam. Nie czytuję tego g..wna i proszę się powstrzymać od tego typu uwag. Nie wspomniałem o panu Rydzyku chyba że Maybach był zarejestrowany na Caritac diecezji Toruńskiej. Artykuł o którym napisałem ukazał się kilka lat temu w FiM nie twierdzę że to jakieś ultra wiarygodne źródło ale w artykule podawane były odnośniki do oficjalnych dokumentów urzędowych.
  Jeśli Gajowy taki pewny to proszę bardzo o link do sprawozdania finansowego Caritasu.
  Nie przepadam za Owsiakiem, ale też nie mogę przejść obojętnie nad taką ewidentną manipulacją jaką jest ten wykres. Podaje się 25% owsiak vs 7% Caritas tylko 25 % z 24 mln a 7% z 270mln stanowi zasadniczą różnicę.

 15. PS said

  Re 7 Więc uwarza pan ża jak by Owsiak zebrał 25 mln na pomoc dla 25 osób na kosztowne zabiegi ratujące życie i rechabilitację to było by lepiej niż zakup sprzętu na uratowanie dziesiątków albo i setek istnień. Gratuluje logiki rozumowania.
  Żadna zbiórka na pomoc bezpośrednią nie ma sensu to zmarnowana energia i pieniądze. Trzeba zainwestować w zmiany systemowe żeby poprawić czyjś los trwale a nie tylko przez krótki czas przez który będzie na kroplówce z gotówki od fundacji a póniej dalej pogrąży się w rozpaczy i bezradności.

 16. wet3 said

  @ PS
  Pitol, pitol, a ja poslucham… Odplyn stad i wiecej nie truj nam tylkow!

 17. Marucha said

  Re 14, 15:
  W cywilizacji, do której należę, zarzuty udowadnia osoba stawiająca zarzuty. Zatem proszę Pana
  – o konkretne dane na temat przejmowanych przez Caritas budynków
  – o link do sprawozdania finansowego Caritasu

  Nie proszę o zrozumienie, że efektywność organizacji określa się nie bezwzględnymi liczbami, ale stosunkiem kosztów własnych do całkowitych przychodów (czyli w procentach), bo widzę, że to przekracza Pańskie możliwości.

  Najbardziej efektywne są właśnie zbiórki bezpośrednie – choćby za pomocą skarbonek na pomoc dla biednych umieszczanych w kościołach. Na ogól proboszcz świetnie wie, komu w jego parafii jest potrzebna pomoc.

  Zmiany systemowe są konieczne, tylko zanim w nie „zainwestujemy” (jak?) osoby potrzebujące pomocy mogą odejść z tego świata. Zresztą żaden system, choćby najdoskonalszy, nie zagwarantuje, iż nikt nie będzie potrzebował pomocy.

 18. PS said

  Co do moich możliwości proszę się nie wypowiadać bo nie ma Pan o nich bladego pojęcia. Z tego co mi wiadomo to nie znamy się.
  Nie wiem do jakiej pan należy cywilizacji ale jeśli zarzucanie komuś ograniczenia umysłowego jest tam sposobem na prowadzenie dyskusji to ja dziękuję.

  Właśnie podstawowa wątpliwość to sprawozdanie Caritasu którego nikt nie widział mówię o sprawozdaniu w którym ujęte są zarówno kwoty jak i struktura przychodów i wydatków. Czyli ile zebrano ile wydano i na co a ile przechowuje się na kontach.

  Na podstawie dwóch parafii z mojego miasta mogę powiedzieć że jeden proboszcz wie że najbardziej potrzebujący jest jego dopieszczany kościółek, a drugi że najbardziej potrzebujący jest jego stoliczek karciany do pokera więc proszę bez tej egzaltacji wiedzą proboszczów

  Efektywność liczy się ile zebrano ile wydano a ile się zainkasowało dla siebie. bo ile się zebrało w stosunku do kosztów może świadczyć o skuteczności przedsiębiorcy który chce się „nachapać” a nie organizacji charytatywnej.
  To mój ostatni post Opuszczam wasze towarzystwo wzajemnej adoracji.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Zdaje się, że to Pan właśnie zaczął się wypowiadać na temat moich zdolności rozumienia:
  „pan Gajowy ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem”
  więc daj Pan sobie siana z oburzeniem.
  Co do Pana możliwości (intelektualnych) to właśnie nabrałem o nich pewnego pojęcia. Szczególnie ubawiło mnie Pańskie nowatorskie wyobrażenie, czym jest efektywność organizacji.

  Nb. po polsku mówiło się „zielonego pojęcia”, a nie „bladego”.

 20. PS said

  Proszę przeczytać jeszcze raz moje posty i znaleźć miejsce gdzie się pan zgubił. Jak już się pan odnajdzie i zrozumie o czym mówię. proszę dać znać.
  Blady jest jaśniejszy od zielonego , proszę dośpiewać sobie resztę może coś „zaświta”

  Nie wiem, czy bardziej podziwiać Pańską głupotę, czy bezczelność. Żegnam – admin

 21. PS said

  I co zabrakło argumentów.

 22. p.e.1984 said

  Wracam po uzgodnieniu stanowisk z Gajowym.

  Jestem gorącym przeciwnikiem kwest powiązanych z balami, koncertami itp. hucpą. To jest zaprzeczenie idei dobroczynności. Całą orkiestrę może zastąpić zwiększenie składki na ubezpieczenie zdrowotne osób zatrudnionych w Polsce o 1,85 zł na rok. Takie zwiększenie składki nie spowoduje powstania ogólnospołecznych kosztów organizacyjnych (takich choćby jak ochrona koncertów przez policję i straż miejską w większości miast Polski). Chciałbym, żeby cała energia i idealizm tej armii ludzi zostały skierowane na wymuszenie na gangu rządzącym Polską zmian systemowych, pozwalających sfinansować należytą opiekę zdrowotną i dostęp do usług medycznych.

  Problemy polskiej służby zdrowia widać na tym wykresie:

  Niedofinansowanie służby zdrowia służy bardzo konkretnym celom – pogorszenie standardów obsługi – po to, by ludzie sami zaczęli się domagać prywatyzacji. Jest to planowa dywersja.

  Trochę więcej o dobroczynności:
  Co do jednostkowego altruizmu – jest on z gruntu nieskuteczny w eliminacji problemów społecznych. Dlatego osoby o niedostatkach etycznych (łotry), niedorozwoju osobowości, zaburzeniach empatii i innych defektach psychicznych (socjopatia, psychopatia), które zinternalizowały antynarodową ideologię libertariańską/ „wolnorynkową”/ „wolnościową”/ neoliberalną (lub są antynarodowo-egoistyczne same z siebie) muszą być mobilizowane nieludzkim systemem ubezpieczeń społecznych ( https://prawda2.info/viewtopic.php?p=212904#212904 ) i bandyckim systemem podatkowym ( http://img687.imageshack.us/img687/6872/taxation.png ) do zacnych odruchów serca (można to nazwać wielką ogólnonarodową altruistyczną fundacją, taką Wielką Orkiestrą Codziennej Pomocy – bez debilnych koncertów, fajerwerków i ogłupiania dzieciaków – oraz – niestety bez tego jakże cennego uspokojenia zakłamanego sumienia dziadowskim datkiem). Jaki procent swojego dochodu wrzuca do skarbonki emerytka, a jaki – Kulczyk, Gudzowaty, Krauze i reszta sfory?

  Czyjeś zdrowie i życie nie może zależeć od czyjegoś kaprysu – pomoże/nie pomoże. I nie ma mowy o czekaniu, aż się znajdzie dość osób „dobrej woli”, które zrzucą się na pomoc dla potrzebującego, bo kwesta na sfinansowanie tej pomocy zajmuje sporo czasu, przez który stan zdrowia może się pogorszyć (i wyleczalna choroba może zakończyć się w przypadku spóźnionego leczenia trwałym kalectwem).

  http://lubczasopismo.salon24.pl/Namarginesie/post/240225,pandada-miazdzy-wolnorynkowcow-w-ich-sztandarowej-konkurencji .
  Z ważniejszych komentarzy:
  „Akcje charytatywne są koniecznością w przypadku upośledzenia systemu. Można to odbierać jako szantaż moralny, żebranie, ale jeśli, będąc przeciwnikiem takiego pozostawienia czyjegoś życia i zdrowia łasce przypadkowych ludzi, spotkam osobę, która bez owych wpłat musi umrzeć, albo do końca życia wegetować z jakimś strasznym kalectwem, to muszę powiedzieć: trzeba się zrzucać, ratować tę jedną osobę, która w tym momencie znaczy tyle, co cały świat.”
  ________________________________________________________________
  „>>”A co do tego, co napisał Panu Jack: jak Pan myśli, kto płaci w Holandii na Pana leczenie? Państwo. Państwo czyli kto? Obywatele. Zatem jest to przymusowa akcja charytatywna.”<<
  Tak! Tylko, że nikogo nie muszę prosić, wzbudzać litości, nikt mi nie musi robić łaski!
  Zdradzę pani coś. Co miesiąc „charytatywnie” płacę na system zdrowia 112 €. Ponieważ podobnie czynią miliony innych, nie ma większych problemów z finansowaniem skomplikowanych operacji czy wyposażaniem szpitali
  .”
  ______________________________________________________________
  „Anarchiści atakują akcje charytatywne takie jak wiedeński bal, gdzie krezusi w blasku fleszy, w drogich frakach, wśród migotania diamentów, rzucają okruchy biedakom.
  Ja jestem przeciwny takim hecom pełnym obłudy, ale nie sabotuję żadnych akcji, ponieważ w danym momencie byłoby to wystąpienie przeciw im beneficjentom, konkretnym problemom ludzi, którym się nie poszczęściło.
  Jestem przeciw idei, ale w konkretnym przypadku kibicuję, żeby się udało. Jednocześnie żal mi tych rodziców, którzy muszą wystawić nieszczęście swoich dzieci na publiczny widok, próbować wzruszyć itd, ze świadomością, że od ich siły przekonywania może zależeć życie dziecka.

 23. Rysio said

  Każdy kto zarobił uczciwie pieniądze – może je wydać na to na co ma ochotę. Całkiem spora część Polaków zadecydowała wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na Owsiaka.

  I na tym Panie i Panowie polega piękno wolnego rynku kapitalistycznego – każdy ma prawo wydać swoje pieniądze na mądre albo głupie rzeczy.

  🙂

  PS. Natomiast dotowanie (nawet jak najmniejsze) Owsiaka czy kogokolwiek innego – przez państwo jest jak najbardziej nieprawidłowe, szkodliwe, nieuczciwe – jest po prostu złodziejskie.

 24. Marucha said

  Re 22:
  Proszę również zajrzeć tu:
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/10/tanczaca-dobroczynnosc/
  Artykuł sprzed stu lat – i zadziwiająco aktualny.

 25. GW said

  ad. 21

  A mial byl byc OSTATNI.

 26. PS said

  Dostałem Ban

  Przecież sam Pan już się z nami pożegnał, dodam że w średnio elegancki sposób… – admin

 27. Szanowny Panie PS!
  Ja przyznaję rację na Pana rozumowanie.
  Nasz dobry znajomy, Pan Jojne Zygielbaum, założył taka prywatna Fundacja Ofiar Antysemityzmu i udało mu się zebrać 1000 dolarów.
  Tak się złożyło że on ta cała suma pieniężna musiał przeznaczyć na administracja tej Fundacji.
  I kto powie, że ta Fundacja była nieefektywna? Przecież pochłonęła tylko głupie 1000 dolarów!
  Ja muszę tego nauczyć nasz syn, Arik, co dopiero się uczy biznes.

 28. Marucha said

  Re 23:
  No ma Pan rację, Panie Rysiu. Naszym zadaniem jest m.in. przekonanie naiwnych, że robią głupio, choć może mają szlachetne pobudki. Ale zakazywać im tego się nie godzi.
  Co do dotowania Owsiaka przez państwo, to szkoda w ogóle gadać na ten temat.

 29. Rysio said

  re 22.
  No cóż P.E.1984 – pięknie to ująłeś – jeszcze tylko brakuje okrzyku – Proletarisze Wszystkich Krajów Łączcie Się!

  „… Całą orkiestrę może zastąpić zwiększenie składki na ubezpieczenie zdrowotne osób zatrudnionych w Polsce o 1,85 zł na rok……….”

  Co ty taki skąpy jesteś – a dlaczego nie 1850 zł na rok – mielibyśmy wtedy służbę zdrowia mlekiem i miodem płynącą.

  Ech ty złodzieju socjalisto!

 30. Rysio said

  „…Co do dotowania Owsiaka przez państwo, to szkoda w ogóle gadać na ten temat….”

  Urzędnicy którzy dotują Owsiaka czy kogokolwiek innego powinni zostać postawieni pod sąd, skazani na długoletnie więzienie i pozbawieni całego swojego majątku.

 31. p.e.1984 said

  Ad. 28
  Głupawe argumenty ad absurdum, epitety – rutyna w kontaktach z umysłem wyznania „wolnorynkowego”.

  Ja nie będę pisał n-ty raz tych samych elaboratów, proszę sobie poczytać tu (tam klony o Pana poglądach pisały z tej samej foremki) – o systemie ubezpieczeń społecznych (czyli również – składkach na służbę zdrowia):
  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=212904#212904
  i tu:
  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=212981#212981

  A o „wolnym rynku” – syjonistycznym bożku libertarian/ „wolnorynkowców”/ „konserwatywnych liberałów” można poczytać tu:
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=18586
  A tu jest „przewodnik” po tym wątku, bo czemuś strasznie jakiesik paskudziły tam:
  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=212858#212858

 32. Marucha said

  Re 31:
  Gdyby jakieś Pańskie komentarze nie ukazały się natychmiast, to najprawdopodobniej jest to sprawka systemu antyspamingowego, który – acz świetny – swoje błędy też robi. Prędzej czy później zostaną wrzucone na forum.

 33. Rysio said

  re 31. P.E.1984 a swoje ideały komunistyczne jak będziesz wdrażał?

  No bo chyba nie wierzysz, że ludzie dobrowolnie się na komunistyczne składki zgodzą?

  PS. Zapewne przy pomocy więzienia, artykułu 58 i kuli w łeb.

 34. jaszmija said

  Hmmm… Być może troszkę czepiam się szczegółów, ale „PS” pisał o jakowyś 7% i 25%, czyli jakby nie o tych wykresach.
  Zamglone je jakoś widział, czy wie coś innego niż wykresy ;)))
  „…jestem pewien że ktoś próbuje mną manipulować…” – też tak myślę ;)))

 35. no i co said

  Un, ten Owsiak zmienia naszą rzeczywistość już od 89 adekwatnie do reform wszelkiej maści.
  Ile jeszcze tych reform 100 lat?
  Może i dłużej.

 36. no i co said

  Ale zdaje się że już ktoś to zauważył niezależnie i szybciej.

 37. no i co said

  A pamiętam jak w dewizach jemu Polonia kabzę nabijała.
  A czy jeszcze nabija?

 38. Czy tylko w kwestii zydowskiego „owsika” na glownym miejscu i najwazniejszym jest „szmal” ile to zarobil ze swoja mafia, ile zainkasowal, ile sprzeniewierzyl???
  Obudzcie sie Moi Drodzy. Nie chodzi bynajmniej o „szmal”, czy o „owsika” podarunki dla szpitali, ktore sa tak „potrzebne” jak amunicja z Londynu dla Powstancow Warszawy…zupelnie nieprzydatna.
  Chodzi „owsikom” glownie o to, aby zdemoralizowac i upodlic do poziomu zwierzecia (bydla) jak najwieksza ilosc mlodych (i nota bene oglupionych) ludzi, ktorych pozniej bedzie bardzo trudno odzyskac spowrotem.

  Jakie sa komentarze w zydowskich „gadzinowkach???” Ano takie, ze w pod-tekstach zydostwo jest przekonane, ze z Polakami moga robic co tylko chca…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. p.e.1984 said

  Ad. 33.
  Rysio: re 31. P.E.1984 a swoje ideały komunistyczne jak będziesz wdrażał? No bo chyba nie wierzysz, że ludzie dobrowolnie się na komunistyczne składki zgodzą? PS. Zapewne przy pomocy więzienia, artykułu 58 i kuli w łeb.

  Ludzie dobrowolnie się godzą – jak widać na przykładzie Wielkiej Orkiestry Odświętnej Obłudy płacić o wiele większe składki niż te „komunistyczne” 1,85 zł – bo finansują orkiestrową hucpę (koncerty, cały ten teatr i wygłupy – plus demoralizatorski „Woodstock”), orkiestrowych złodziei i pomniejsze biznesowe pijawki. Więc ja chcę „komunistycznie” zmniejszyć obciążenie ludzi – kupując przy tym tyle samo sprzętu (albo – więcej – i ten potrzebny http://januszwojciechowski.salon24.pl/379130,ile-owsiak-dal-a-ile-wzial-zeby-dawac ) co hucpiarski Owsiak. Proszę sobie popatrzeć, czy Polacy wydają dostatecznie wiele na służbę zdrowia – i przemyśleć, zanim się zacznie pisać o „komunistycznych” składkach:

  Co do wdrażania „koministycznych ideałów”, to całkiem nieźle udało się kanclerzowi Erhardtowi w powojennym RFN. A z aktualnie działających rozwiązań – skandynawom też całkiem nieźle wyszło jeśli chodzi o gospodarkę (gorzej w sferze obyczajów („tolerancyjny” terror, odbieranie rodzicom dzieci itp) i kwestiach imigracji). Proszę poczytać, może w kwestii snkandynawskiego modelu gospodarczego spadną wreszcie neoliberalne klapki z oczu:
  bhttp://prawda2.info/viewtopic.php?t=18735

  ______________________________________________
  Dołóż się babciu, dołóż na karetkę,
  oddaj pierścionek i złotą bransoletkę.
  Oddaj babciu wszystko, wszystko co masz
  na złote serduszka, które kupi bank

  Prawnuczek już chodzi z puszką po mieście,
  nie śpij babciu – dorzuć na karetkę.
  Renty masz czterysta, to starczy ci na chleb
  chcesz trafić do nieba, no to dorzuć się !

  To pospolite ruszenie,
  solidaryzm społeczny.
  Rząd kupuje Lancie,
  a babcia – karetki

  Ruszyła machina – wszyscy w telewizji;
  banki i konsorcja, dyrektorzy dziwni.
  Nastał DZIEŃ DOBROCI !!!- góra polityków,
  najsławniejsi aktorzy, elita muzyków.

  Już na Woronicza są chłopcy z UOP-u,
  sam premier wygłosi orędzie do Narodu.
  Cudowna atmosfera ! – jak zebrania AMWAY-a.
  Ciekawe, która wioska najwięcej nazbiera ?

  To pospolite ruszenie,
  solidaryzm społeczny.
  Rząd kupuje Lancie,
  a babcia – karetki

  Dorzuć się babciu, Dorzuć na karetkę,
  sprzedaj telewizor, tapczan i kozetkę,
  pchnij gdzieś kołdrę, co przysłała unia
  i tak niedługo czeka cię trumna …

  To pospolite ruszenie,
  solidaryzm społeczny.
  Rząd kupuje Lancie,
  a babcia – karetki

  http://w234.wrzuta.pl/audio/8qVvmNpcdrU/kukiz_i_piersi_-_panstwo_wielkiej_powszechnej_niemocy

 40. p.e.1984 said

  Errata do 39:
  Popsułem link, jest bhttp://prawda2.info/viewtopic.php?t=18735 , powinno być http://prawda2.info/viewtopic.php?t=18735 .

 41. osoba prywatna said

  Dziesięciolatkowie z roku 1991 byli w szoku! KRĘCIOŁA! Coś takiego i to w teleferiach dla dzieci! Największym szokiem było to, że gość prowadzący nie dość, że głupkuje, to jeszcze się jąka. Myślano, że gra jąkającego się! A jaki luzak! I do tego przechwala się, że kiedyś w szkole przebijał nauczycielom opony w samochodach i palił dzienniki szkolne, a jednak wyrósł na „wielkiego człowieka”. Dla dziesięciolatka to idol – Jurek Owsiak!
  Wielu z nas zostało tymi ogłupionymi dziesięciolatkami do dziś. Innym, tym myślącym, otworzyły się oczy, że Owsiak to syn wysoko postawionego milicjanta. Lewak walczący z Kościołem Katolickim, który gniewnie odrzuca lokowania „Przystanku Jezus” w pobliżu jego „Przystanku Woodstock”, za to gorliwie wspiera „Hare Kriszna”.
  I znów, jak co roku o tej porze zagra nam, chcemy czy nie chcemy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod dyrekcją “Jurka” Owsiaka, hałasem trąb i cymbałów obwieszczając światu, jak szlachetnym człowiekiem on jest – natomiast wszelkie informacje o prawdziwych kosztach zorganizowania tej imprezy i o zysku netto zostaną dyskretnie pominięte. A przecież są to koszty niebagatelne: “darmowy” czas w TV w porze największej oglądalności, dodatkowe godziny pracy policjantów, strażników, służb medycznych i paramedycznych, “darmowe” czynności banków, koszty benzyny, elektryczności, tantiemy dla artystów. Kto za to wszystko płaci? Płaci państwo, – czyli podatnicy. Nawet ci, którzy zamiast Owsiakowi wolą dać pieniądze Caritasowi, albo po prostu włożyć je po cichu do skarbonki dla biednych w kościele. Tak więc za państwowe pieniądze Owsiak może odgrywać rolę Wielkiego Dobroczyńcy. Tylko osoba bardzo naiwna może uwierzyć, że Owsiak, człowiek znikąd, mógł o własnych siłach zrobić tak wielką karierę medialną. Owsiak to osoba wykreowana przez polskojęzyczne media i z całą pewnością ma za sobą określony sztab ludzi, którzy nim kierują od samego początku, pod pozorami działań dobroczynnych propagując demoralizujące treści „róbta co chceta”.
  Jest to bez wątpienia jedna z największych manipulacji w dziejach Polski.
  Pan Kręcioła kręci, żeby żyło się lepiej…

  http://niepoprawni.pl/blog/3075/pan-kreciola

 42. Kapsel said

  Warto przypomnieć:

  Na czym polega „wielka ściema” Owsiaka i jego WOŚP?

  Z rodowodu Jerzego Owsiaka: dywersant, oszust, ateista, renegat, syn ubeka, degenerat polskiej młodzieży, propagator ruchu Hare Kryszna, piewca wszelkich patologii, anarchii, narkomanii i rozwiązłości, spec od anarchizmu i deprawacji …n
  Róbta co chceta… – przykazania Owsiaka
  Nie liczta się z innymi, hałasujta
  Urządzajta parady techno..

  Tutaj całość:
  https://marucha.wordpress.com/2010/07/08/na-czym-polega-wielka-sciema-owsiaka-i-jego-wosp/

 43. wet3 said

  @ 39
  Dlaczego NIGDY nie dam ani grosza takim organizacjom jak Czerwony Krzyz lub np. UNICEF czy Owsiakowi? Ano dlatego, ze nie mam najmniejszej ochoty tych darmozjadow utrzymywac.

 44. karola said

  Kurcze, bardzo mi zależy na tym, żeby odczytać powyższe zestawienie, ale jakość jest kompletnie nieczytelna…Pamiętam, że jak rok czy dwa lata temu sprawdzałam to nie było tego problemu…Czy można temu coś zaradzić?

 45. Fran SA said

  Widac najbardziej sie w Polsce oplaca kuglarstwo i system niewolniczy..
  Taki kuglarz – przebrany raz za Demisa Russosa, raz za podupadla dame z zamtuza, potrafi zebrac bande zebrakow ulicznych, ktorzy wyciagaja ludziom pieniadze z kieszeni na te biedne, chore dzieci.
  Za te uzebrane pieniadze moznaby juz dawno wybudowac przynajmniej z 10 nowoczesnych szpitali z pelnym wyposazeniem.

  Wielu naiwnych ‚fundatorow’ kuglarskich wystepow nie potrafi jak widac liczyc, a i ‚wielka rewolucja Solidarnosci’ niczego ich nie nauczyla, choc pochlonela miliardy podarowanych przez Zachod dolarow.

  Co ja osobiscie mam do zarzucenia panu Owsiakowi:
  – Publiczne fundusze powinny byc rozliczane publicznie; Public Trustee, komisja obywatelska zlozona z przedstawicieli tych ulicznych zebrakow oraz ksiegowych ze szpitali, ktore te pomoc otrzymuja..
  -Poniewaz takie fundacje nie placa podatkow, musza byc rozliczane z mozliwych dochodow. Prokurator powinien siedziec na takiej fundacji dzien i noc.
  -Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy jest funduszem- nie jest organizacja charytatywna, poniewaz dawcami nie sa fundatorzy, tylko uliczna zbieranina..
  -Ja doskonale pamietam, ze pan Owsiak ze swoja zadyma zagoscil w naszych skromnych progach. Nalezaloby sprawdzic, jakie zyski przynosi Fundacji dzialalnosc zagraniczna.
  -Istnieje, zdaje sie, mocne podejrzenie, ze pan kuglarz zongluje pieniedzmi zebranymi na ulicy i uzywa do innych, mniej spolecznych czynow.
  Jest to zreszta doskonaly sposob dorobienia sie majatku w krotkim czasie: banda niewolnikow-naganiaczy napelnia puszki, oddaje ‚bosowi’ dzienny ‚utarg’, a bos kupuje sobie ciastko z kremem w uznaniu zaslug za trud zbierania puszek od stojkowych – zupelnie bezplatnej sily roboczej. Pomyslec tylko, ze w tym biznesie nie trzeba placic podatkow i nie potrzeba wlasnego wkladu finansowego, zeby uchodzic za … dobroczynce.
  – Takich zlodziejskich biznesow na swiecie sie porobilo pelno:
  Bill Gates truje afrykanskie dzieci szczepionkami, ale szczepionki toksyczne nie sa oplacane z kieszeni pana Billa Gates’a, tylko z ‚uzbieranych datkow’ a panstwa afrykanskie dostaja bardzo intratna pozyczke na zakup szczepionek.
  I wilk syty i owca zjedzona.
  -Niektore zlodziejskie firmy zostaly juz zidentyfikowane ( kilka z nich w Nowym Jorku) i toczy sie sprawa sadowa, ale czy beda ukarane – to sie jeszcze okaze, bo kazda ma podpisana konstytucje tak, zeby diabel sie na niej nie wyznal- przygotowana przez sprytnych prawnikow-

  Slusznie zauwazyl pan Srul Radziwil, ze kazda taka zlodziejska fundacja ma ‚wydatki administracyjne’. Wiec pan kuglarz zamawia, w ramach datkow na cele spoleczne darmowe serduszka w pokatnej firmie na zapleczu- moze i u krewniaka co ma komputer i drukarke; inna firma tez w ramach datkow, daje w prezencie papierowe wisiorki i ozdobki reklamowe, a niewolnicy rozwieszaja ten kicz po sklepach i osrodkach handlowych, razem ze zdjeciem pana kuglarza-dobroczyncy , ktory chetnie tez wystepuje publicznie w przebraniu pajaca, zeby zwrocic uwage zatroskanej o zdrowie dzieci -publiki.

  Zastanawia mnie jednak -widac nie tylko moje osobiste odkrycie: im wiekszy
  kicz- reklamowy, tym wiecej tlumow przyciaga

  To kiczowate pajacowanie po jarmarkach wpisuje sobie kuglarz jako wydaki administracyjne i pewnie doklada amortyzacje samochodu, ktory trzeba bylo posmarowac farbami, zeby doliczyc koszt farby i robocizny. Naturalnie, im drozszy samochod -tym lepiej sie oplaca w rozliczeniu ‚kosztow administracyjnych’.

  Nic dziwnego, ze biznes kwitnie, ludzie placa, ponad 130 tysiecy niewolnikow wystaje na mrozie, deszczu czy upale i zgarnia majatek dla szefa-kuglarza.

  Marzylby mi sie taki biznes, ale do tego potrzebny jest pewien charakter. Checi i marzenia nie wystarcza.

 46. bemek said

  Z tego, co pamiętam, poziom skomplikowania komputerowego sprzętu medycznego nie zmienił się od lat (bo nie miał raczej powodu), a ceny wciąż kosmiczne. Może jedyną drogą jest sprzedaż tego sprzętu jedynie poprzez przewał?

 47. […]   |   11 stycznia 2012 r.   |   Wiadomości Niezależne   |   czyta: […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: