Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Jak Europa masakruje Orbana

Posted by Marucha w dniu 2012-01-11 (Środa)

Viktor Orbán podjął radykalną walkę z fatalną sytuacją finansów państwa i całej węgierskiej gospodarki. Robi dokładnie to, czego oczekujemy od polityków w czasie kryzysu.

Jest politykiem odważnym, z wizją, zdeterminowanym, by naprawić zrujnowane finanse państwa i wzmocnić społeczeństwo swojego kraju. To prawda, że porusza się czasem jak słoń w składzie porcelany. Jednak wiele podejmowanych przez niego decyzji jest racjonalnych i uzasadnionych. Nie jest kunktatorem zapatrzonym przede wszystkim w słupki popularności, jak większość lekkomyślnej i nieodpowiedzialnej europejskiej klasy politycznej. Jasne było, że wiele z tych decyzji spotka się z oporem, że popularność jego i jego partii będzie maleć.

Czy jego reformy przyniosą oczekiwany skutek? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy na pewno jedno: że ambitnemu, choć niewolnemu od błędów, czasem zanadto pewnemu siebie węgierskiemu premierowi udało się wywołać histerię w całej Europie. Przewodniczący Fideszu stał się dyżurnym chłopcem do bicia europejskich przywódców i liderów opinii publicznej. Oskarżany jest o wszelkie możliwe grzechy: o łamanie zasad demokracji, łamanie zasad gospodarki wolnorynkowej i wolności słowa. (…)

„Niszczenie Węgier” [według europejskiej prasy – przyp. red] to wprowadzenie podatku liniowego na poziomie 16 proc., a także prorodzinnych ulg podatkowych, to zarządzenie ostrych cięć budżetowych w administracji, likwidacja wielu niepotrzebnych instytucji, weryfikacja przechodzących wcześniej na emeryturę ludzi zdolnych do pracy, wydłużenie wieku emerytalnego o trzy lata – z 62 do 65 lat. Czyli wszystko, czego finansowe dziennik i najpoważniejsi ekonomiści oczekują dziś od polityków. (…)

„Węgry są państwem niedemokratycznym” – oświadczyła w jednej z ostatnich „Kropek na d i” Monika Olejnik. Miała na myśli kraj, w którym odbywają się wolne wybory parlamentarne i samorządowe, opozycja łaja rząd w swoich gazetach, organizuje legalne demonstracje, problem tylko w tym, że zdecydowanie wygrywają tam konserwatyści z Fideszu.

Lawinę krytyki spowodowało nałożenie ekstra podatku kryzysowego na banki, telekomy i hipermarkety. Węgry znalazły się w dramatycznie trudnej sytuacji i gdzieś trzeba było szukać pieniędzy. Orban wykazał się odwagą, której nie miało wielu europejskich polityków – podjął decyzje, które zabolały i zwykłych wyborców, i duży biznes. Ciął wydatki, gdzie się dało. A jednocześnie chciał wzmocnić małe i średnie węgierskie firmy, zapowiadając radykalne obniżenie podatków dla nich od 2013 r. Za wprowadzenie podatku kryzysowego spotkał się z ostrym atakiem z wielu stron. Na temat wprowadzenia dodatkowego podatku od transakcji bankowych zaczęli jednak mówić i Jose Manuel Barroso i Donald Tusk. (…)

Austriacki „Der Standard” wprost pisał o „autorytarnej” polityce Orbana, której „należy postawić tamę”: „W Europie nie ma miejsca na okrutne metody i brutalną przemoc, które wstrząsnęły kontynentem w połowie XX w. Viktor Orban o tym wie i dlatego myśli raczej o legalnym puczu, o sterowanej demokracji, w której przeciwników politycznych się nie zabija, lecz knebluje, a w razie konieczności wtrąca do więzienia”. Ten tekst dobrze obrazuje poziom histerii części zachodnich mediów. (…)

Oczywiście, Orban nie jest rycerzem bez skazy, jedynym uczciwym wśród zgrai złodziei. Decyzja o nacjonalizacji funduszy emerytalnych budzi poważne wątpliwości. Ale przypomnijmy, że podobną decyzję – choć na mniejszą skalę – podjął szef polskiego rządu.(…) Ludzie Fideszu obsadzają wszelkie możliwe stanowiska w węgierskiej administracji, mediach publicznych – tak to prawda. Robią dokładnie to samo, co wcześniej węgierscy socjaliści. To choroba całej węgierskiej polityki, a nie tylko przypadłość Fideszu, Zresztą prawie tak samo postępuje Platforma Obywatelska. (…)

Ważną rolę w budowaniu wizerunku Orbana i Węgier za granicą odgrywają liberalni oraz lewicowi węgierscy politycy i intelektualiści. Są niezwykle aktywni w publicznym potępianiu obecnego szefa rządu. (…) Na Węgrzech trwa bowiem od lat zimna wojna domowa między dwoma obozami, które zwalczają się niezwykle brutalnie. (…) Jak głębokie są to podziały, niech świadczą napisane kilka lat temu słowa jednego z przeciwników Fideszu Mihalya Kornisa (cytuję za polskim „Przewodnikiem Katolickim”): „Oni nas szczerze nienawidzą. Natomiast my, liberałowie, nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć tego, co według mnie naprawdę odczuwamy, mianowicie, że my o wiele bardziej nienawidzimy was niż wy nas”.

Tekst jest fragmentem artykułu. Całość dostępna jest w najnowszym numerze tygodnika „Uważam Rze” oraz na stronie www.uwazamrze.pl

http://www.piotrskarga.pl

Komentarzy 26 do “Jak Europa masakruje Orbana”

 1. 166 bojkot TVN said

  Równie prawdopodobne jest, że Orban i Węgry stanowią poletko doświadczalna na którym przeprowadzane jest doświadczenie ekonomiczne ściśle kontrolowane i sterowane przez jakąś komórkę banksterską z NY, albo innego londyńskiego City, której to komórce podpadają Polska i Węgry. Wiele o tym świadczy. Przede wszystkim identyczny system podatkowy. Jakie jest bowiem prawdopodobieństwo, że w dwóch niegraniczących ze sobą niepodległych państwach mogą być identyczne zasady podatkowe? Zerowe.
  Dlatego zajawka J.Kaczyńskiego, że u nas będą Węgry, nie jest jak to chcą matoły bredzeniem opozycji. Może to być ujawnienie planów, jakie bracia fartuszkowi mają w stosunku do Polski. Tym uważniej powinniśmy się przyglądać temu co na Węgrzech. Szczególnie pod kątem praw rdzennych Węgrów.
  Najlepiej jakby naświetlił węgierskie zmiany Polak/Polka tam mieszkający, interesujący się polityką i bywający w gajówce.

 2. Brat Dioskur said

  Tymczasem ,prawie ze wygrazajac piescia Orbanowi ,wrzeszcza wszelakiego koloru i sortu eurokolchozowe merdia ,ze …”Wolnosc publikowania jest zakotwiczona we wszystkich ukladach EU”!
  Aaaaa,…no to ci dopiero nowina dla „naszego” Radiokomitetu ,ktory wlasnie bezczelnie dyskryminuje Radio Maryja odmawiajac mu miejsca na multiplexie.No ale sa rowni i rowniejsi….Orwell forever!

 3. Admin said

  Trybunał Wojskowy o destrukcyjnej działalności Putina

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/01/11/trybunal-wojskowy-o-destrukcyjnej-dzialalnosci-putina/

 4. Re. 1
  „że w dwóch niegraniczących ze sobą niepodległych państwach mogą być identyczne zasady podatkowe? Zerowe.”
  Czy na „166 Bojkocie” też robiono jakiś eksperyment, że widzi obecną Polskę jako kraj niepodległy?

 5. 166 bojkot TVN said

  4/JB
  Widzę znowu, ze nie potrafi Pan rozumieć trochę tylko dłuższego wywodu logicznego … Ale to już nie mój problem,

 6. To znaczy – zdaniem Bojkota – że to dobrze, że PiS w jesiennych wyborach dostał w skórę …

 7. 166 bojkot TVN said

  6/JB
  Panu znowu króliki się na strychu mnożą w postępie potęgowym, n>1000

 8. To PiS miał jeszcze jakiś inny plan fartuszkowy niż to Bojkot podaje?

 9. myszka said

  To właśnie dobrze znaczy, PiS dostał odpowiedź że Polacy mają dosyć ich fałszu.
  Reformy na Węgrzech to poligon jak naprawiać system kosztem ludzi i ukrywając własne szwindle.

 10. Re. 9
  Rzecz w tym, że moim zdaniem ten system jest nienaprawialny.

 11. Sara said

  „Czy na „166 Bojkocie” też robiono jakiś eksperyment, że widzi obecną Polskę jako kraj niepodległy?”

  Jasze zadziwiam. Jak Pan Bizon chce ten eksperyment sobaczyc to niech zajrzy bojkotowi do kaleson.

 12. desperado said

  Ciekawi mnie to dlaczego starsi i mądrzejsi odpuścili Islandii,a na Węgrach jeżdżą jak na łysej kobyle.Prawdopodobnie gdyby nie polityka donkowo-pawlakowa to samo miałoby miejsce w Polsce,totalny atak na Rząd,który chciałby wprowadzać normalność w Polsce.Marzę jednak o takich czasach,o latach kiedy zostaną rozliczeni i surowo ukarani zdrajcy,może się doczekam.

 13. król złoty said

  http://robertgwiazdowski.nowyekran.pl/post/47538,cozes-ty-europie-uczynil-orbanie

 14. wow said

  Orban był zwolennikiem UE,wysyłania wojska na zagraniczne „misje” itp. Na razie dokonuje bardziej gestów pod publikę niż faktycznych reform. Fidesz nie jest też partią narodową, to taki węgierski PiS.

 15. Kuku na muniu said

  Cios w program atomowy Iranu. Zamach na naukowca
  WYBUCH BOMBY W TEHERANIE. „ZA TYM STOI IZRAEL”

  W zamachu bombowym w stolicy Iranu zginął uniwersytecki profesor, a dwie inne osoby są ranne – podała irańska agencja prasowa Fars. Naukowiec nadzorował wzbogacanie uranu w zakładzie w Nantaz. – Za tym zabójstwem stoi Izrael – oświadczył zastępca gubernatora Teheranu, Safarali Baratloo. Zamach miał wyglądać bardzo podobnie do ataków przeprowadzonych ponad rok temu, kiedy zabito dwóch innych naukowców pracujących przy programie nuklearnym
  Ofiarą dzisiejszego ataku ma być według agencji Fars 32-letni prof. Mostafa Ahmadi-Roshan, naukowiec odpowiadający za wzbogacanie uranu w zakładzie w Natanz. Dziewięć lat temu uzyskał on dyplom z chemii na teherańskim uniwersytecie Szarif, najbardziej renomowanej technicznej uczelni w kraju.

  Bomba była magnetyczna. Taka sama jak te wykorzystane przy poprzednich zamachac na naukowców. To sprawka Syjonistów.
  Zastępca gubernatora Teheranu, Safarali Baratloo
  Według zastępcy gubernatora Teheranu, który wypowiedział się dla agencji Fars, atak na profesora to dzieło Izraela. W ocenie polityka ma to zdestabilizować sytuację przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na początek marca.

  Zamach miał według irańskich mediów przypominać atak sprzed roku, gdy zginęli naukowcy związani z programem atomowym. – Bomba była magnetyczna. Taka sama jak użyta w poprzednich zamachach – stwierdził zastępca gubernatora stolicy.

  Według świadków, do samochodu wiozącego profesora podjechało na motorze dwóch mężczyzn, którzy następnie przyczepili do auta bombę i odjechał. Po chwili ładunek eksplodował zabijając naukowca i raniąc dwóch innych pasażerów pojazdu. Według świadków zginął także przechodzień, ale nie potwierdziły tego oficjalne irańskie media.

  „Im więcej, tym lepiej”. Izraelski ślad w wybuchu w Isfahanie
  Przypadek czy świadomie wysłany sygnał ministra obrony Izraela? Ehud Barak… czytaj więcej »
  Wojna w cieniu

  Śmierć Ahmadi-Roshaniego jest kolejnym ciosem w irański program nuklearny. Dotychczas w zamachach i tajemniczych wybuchach zginął szereg naukowców i specjalistów.

  Środowy zamach miał miejsce dokładnie w drugą rocznicę ataku na naukowca Massouda Ali Mohammadiego, specjalisty ds. technologii jądrowych. Tego samego dnia w styczniu 2010 roku przeprowadzono inny zamach na Fereidouna Abbassi Davaniego, obecnego szefa Irańskiej Organizacji Energii Atomowej, który jednak uniknął śmierci. Również w 2010 roku, ale 29 października, zginął Majid Shahriari, naukowiec pracujący przy irańskim programie jądrowym. Wszystkie zamachy były przeprowadzone w podobny sposób.

  Dwa razy użyli bomb. Iran trzecim celem Izraela?
  Pojawiali się z zaskoczenia, zrzucali bomby i w ciągu kilkudziesięciu… czytaj więcej »
  Iran twierdzi, że za wszystkimi atakami stoi Izrael. Pomimo braku wyraźnych dowodów, od dawna spekuluje się, że Tel-Awiw przy wsparciu Waszyngtonu stara się powstrzymać rozwój irańskiej broni jądrowej za pomocą wywiadu, a nie siły militarnej. Świadczy o tym seria zamachów na kluczowych naukowców, pojawienie się tajemniczego wirusa Stuxnet, który atakował zakłady wzbogacania uranu i elektrownię atomową w Buszerze, czy niewyjaśniony wielki wybuch w ośrodku badań nad bronią rakietową pod Teheranem, w którym mieli zginąć kluczowi naukowcy i dowódcy.

  Za pośrednie potwierdzenie zaangażowania Izraela w skryte sabotowanie irańskiego programu nuklearnego, uznano wtorkową wypowiedź szefa izraelskiego sztabu generalnego, generała Bennyego Gantaza. Wojskowy stwierdził podczas wystąpienia przed komisją ds. obrony w Knesecie, iż Iran „powinien spodziewać się kolejnych zdarzeń, które nie będą naturalne” w 2012 roku.

  mk//gak/k

  http://www.tvn24.pl/-1,1731001,0,1,cios-w-program-atomowy-iranu-zamach-na-naukowca,wiadomosc.html

 16. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka jest bardzo dumny sze demokracja na caly swiat postepuje tak szybko.

  Jusz teraz nie tylko sze mosze byc malszenstwo dwuch tatusiuw czy dwie mamusie ale ruwniesz mosze byc rozwud.

  DC Council Considering Gay Divorce Bill « CBS Washington

  http://washington.cbslocal.com/2012/01/10/dc-council-considering-gay-divorce-bill/

 17. Realista said

  Do Ka Rabina,

  Przegladajac zalegle wpisy natknalem sie ten ironiczny wpis ponizej:

  Karabin powiedział/a:
  2012-01-09 (poniedziałek) @ 23:08:17
  „Nie mogę się nadziwić ile w was miłosierdzia i miłości do blizniego;)”

  Mysle rabinie, ze twoja bezczelnosc osiagnela juz poziom niedopuszczalny.

  Ty przedstawiciel i potomek rasy, ktora wymordowala w ciagu ostatnich dwoch stuleci stulecia ponad 100 milionow ludzi, prawi nam Polakom o milosierdziu i milosci blizniego?

  Jesli ktos tego nie zauwazyl to to jest nastepna zydowska hutzpa.

 18. Zamiast Orbana – A w bastionie PiS
  http://www.rzeszow.pl/kultura-i-sport/aktualnosci-kulturowe/xv-dzien-judaizmu-w-kosciele-katolickim-w-polsce

 19. revers said

  Jesli ktos steruje Wegrami w tle to Soros, koszerny Wegier, w Polsce nie bez przypadku dziala fundacja Sorosa im Batorego.

  Potrafi na walutach, obligacjach nie jeden kurs zaburzyc, wywrzec silna presje..

 20. maran said

  Okazuje sie ze ci co nie zawodzili wystarczajco glosno (lub wcale) swej zalosci z powodu smierci tyrana i despoty w Pln Korei moga za kare posiedziec co najmniej pol roku w gulagu i tam beda mieli okazje nadrobic stracona okazje do wyrazania zalu.
  Moze faktycznie, tak jak JKM nspisal ,Bog stworzyl swiat i potem sie od niego odwrocil. Bo niby swiat jest juz doskonaly i nie potrzebuje zadnych zmian, przerobek czy poprawek???
  http://ki-media.blogspot.com/2012/01/comrade-you-go-to-jail-for-not-shedding.html

 21. maran said

  super komentarze, warte przeczytania
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/47612,nikt-nie-lubi-prokuratora-przybyla
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/47243,dzis-grala-orkiestra

 22. maran said

 23. maran said

  Bardzo ciekawy artykul Michela Chossudovsky o USA przygotowaniach do h ataku na Iran ,
  ktore zaczely sie juz ladnych pare lat temu.

  „…………….Revealed last April by William Arkin, a former US intelligence analyst, writing in the Washington Post, TIRANNT was first established in May 2003, following the invasion of Iraq.

  „In early 2003, even as U.S. forces were on the brink of war with Iraq, the Army had already begun conducting an analysis for a full-scale war with Iran. The analysis, called TIRANNT, for „theater Iran near term,” was coupled with a mock scenario for a Marine Corps invasion and a simulation of the Iranian missile force. U.S. and British planners conducted a Caspian Sea war game around the same time. And Bush directed the U.S. Strategic Command to draw up a global strike war plan for an attack against Iranian weapons of mass destruction. All of this will ultimately feed into a new war plan for „major combat operations” against Iran that military sources confirm now exists in draft form. [This contingency plan entitled CONPLAN 8022 would be activated in the eventuality of a Second 9/11, on the presumption that Iran would be behind it]

  … Under TIRANNT, Army and U.S. Central Command planners have been examining both near-term and out-year scenarios for war with Iran, including all aspects of a major combat operation, from mobilization and deployment of forces through postwar stability operations after regime change.” (William Arkin, Washington Post, 16 April 2006)

  First Iraq, then Iran

  The 2003 decision to target Iran under TIRANNT should come as no surprise. It is part of the broader military roadmap. Already during the Clinton administration, US Central Command (USCENTCOM) had formulated in 1995 „in war theater plans” to invade first Iraq and then Iran…….”

  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=4888

 24. j said

  Sprawa, moze nie wegierska ale polska i bardzo bardzo wazna. Mocny glos ks. Natanka, ktory obrone Radia Maryja nazywa obrona Kamienca Podolskiego.

  http://gloria.tv/?media=241117

 25. […] pomocą Jak Europa masakruje Orbana « Dziennik gajowego Maruchy. This entry was posted in Europa by admin. Bookmark the […]

 26. Brat Dioskur said

  A w zachodnich TV nie cichnie wycie z uciechy z powodu zwrocenia sie Wegier do MFW o zastrzyk €1.8 mld!Juz sie stawia warunki takiej pozyczki ukryte pod niewinna nazwa „repspektowanie praw unijnych”.Forint doluje i wydaje sie ,ze Orban musi isc na kompromis.Przypomina to przed laty sytuacje ,kiedy to prawica wygrala wybory i z Zachodu przyszedl telefon do szefa zwycieskiej partii ,ze na wicepremiera powinien mianowac wegierskiego „drogiego Bronislawa”.Kiedy odmowil to po 5 min. dostal drugi telefon ,tym razem od Leylanda ,ze ten wycofuje z Wegier 1 mld. funtow ,co polozyloby na lopatki
  wegierskiegogiganta produkujacego autobusy.
  Z innej beczki.Wlasnie prezydenture Unii obejmuje Dania i media Beneluksu cmokaja z zachwytu nad niezwykle skromna oprawa przejecia tej funkcji podajac ,ze Dania wydala na nie zaledwie €30 mln.Dla kontrastu podali ,ze Polska postawila sie na €115 mln a Francja €177 mln.Wielkopanski gest „naszych” wladz tlumaczy lawine podwyzek ,ktora spadla zarowno na lemingow jak i pojmujacych,ktorzy teraz bez wyjatku stali sie dojna krowa elementu o ktorym wspomnial Przybyl.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: