Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Sprawa pułkownika Przybyła widziana oczami gajowego

Posted by Marucha w dniu 2012-01-11 (Środa)

Do napisania tego krótkiego tekstu skłoniły mnie zarówno wypowiedzi typu „To nieważne, nie ma czym sobie zawracać głowy”, jak i robiące z pułkownika Przybyła kabotyna, chcącego zwrócić na siebie uwagę.

W odróżnieniu od niektórych komentatorów nie jestem Duchem Świętym i nie wiem, jakie myśli przebiegały przez głowę wojskowego prokuratora w chwili, gdy naciskał spust. Nie wiem, czy chciał naprawdę popełnić samobójstwo, czy tylko próbę taką pozorował. I naprawdę nie ma to większego znaczenia.

Płk Przybył osiągnął cel: zwrócił uwagę mediów nie tylko w Polsce, ale i na świecie, na poniedziałkową konferencję prasową i mogące szokować fakty istnienia korupcji na najwyższych szczeblach, a co z tego wynika – zagrożeń bezpieczeństwa państwa i życia żołnierzy.

Czyn płk Przybyła uniemożliwił przejście do porządku dziennego nad poniedziałkową konferencją prasową i rutynowe wmiecenie pod dywan poruszonych na niej ogromnej wagi problemów.

Nie dajmy się zwieść dziennikarskim i politycznym prostytutkom, jak na komendę usiłujących powiązać sprawę płk Przybyła ze śledztwem tyczącym katastrofy w Smoleńsku. Jest to wątek mało istotny. Powtarzam: chodzi głównie o sprawę korupcji w wojsku. Korupcji obejmującej najwyższe kręgi władzy.

Osobom cynicznie traktującym próbę samobójstwa prokuratora proponuję, aby sami sobie włożyli do ust lufę pistoletu – nawet pneumatycznego – i przestrzelili policzek. Ciekawe, czy starczy im odwagi…

Gajowy Marucha

Komentarzy 117 do “Sprawa pułkownika Przybyła widziana oczami gajowego”

 1. czytelnik said

  Przystapiono do likwidacji wojskowej prokuratury ,bo nie mozna sie bylo do niej „dostac” i wydawac cywilne polecenia.
  To likwidacja ostatnich przyczolkow obronnosci polskiej i wojska polskiego.
  Pulkownik M.Przybyl i paru innych wojskowych prokuratorow stali na przeszkodzie tym co Polski i Polakow nienawidza .

  POLSKA ZOSTALA ROZBROJONA,w wojsku zwacym sie jeszcze polskie nie ma czystej krwi zolnierzy zawodowych Polakow,wojskowe polskie szkolnictwo zostalo juz dawno zlikwidowane czego nie dokonal nawet okupamt sowiecki,jedynie wtedy generalow ksztalcono w Moskwie ale do szkol oficerskich w Polsce (15) byl nabor Polakow,a ci po „pierestrojce” stali sie „niebezpieczni dla nowego ustroju globalistycznego, mogli przeciez obronic Polske,oslonic polskie niebo wiec i pilotow zmuszono do ostaniego ladowania (czytaj zabito).
  Zlikwidowano polski przemysl zbrojeniowy ,sprzedano majatek wojskowy ,zaczeto rozkradac koszary i wszystko to co do wojska nalezalo .
  Przyszedl wiec dzien,ze i prokurator wojskowy „niewytrzymal”,szkoda,ze strzelil do siebie zamiast do….. lub chocby do obcych hien dziennikarskich.

  Rozegral to zle .

 2. Kronikarz said

  Gajowemu bravo za medialna strategie.

  Pulkownikowi tym bradziej bravo, jesli rzeczywiscie nie chcial sobie odebrac zycia.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Jak Pana zdaniem powinien to rozegrać?
  Rzucić się po pociąg?
  Wysadzić w powietrze budynki rządowe?

 4. Kar said

  Ciekawe, czy starczy im odwagi…

  moj dobry znajomy, kiedy mial juz serdecznie dosyc otworzyl szeroko okno na osciez i zawolal na ciekawa gawiedz… a potem pomalu z namaszczeniem wlozyl sobie lufe shotgun do ust, i duzym palcem od nogi pociagnal za spust…no i na 100% dziennikarzy przy i po fakcie nie bylo

 5. Kronikarz said

  Kazachstan – tam Katyń trwa

  Ukarani za polskość

  Najgłębiej tkwiącym w pamięci zbiorowej symbolem eksterminacji Polaków na Kresach jest zbrodnia katyńska. Należy jednak pamiętać, że planowe komunistyczne ludobójstwo wybranych kategorii Narodu Polskiego rozpoczęło się już w latach 1937-1938, gdy na mocy rozkazu Jeżowa nr 00485 wyznaczano kategorie Polaków i osób polskiego pochodzenia zamieszkałych w ZSRS, które ulec miały zagładzie. Równocześnie rozpoczął działania zespół specjalistów NKWD zajmujący się tzw. sprawą polską. Zaledwie dwa lata później specjaliści od „sprawy polskiej”, po słynnych konferencjach NKWD – gestapo, jakie miały miejsce na przełomie 1939 i 1940 roku, kontynuowali eksterminację już na terenach do niedawna niepodległego państwa polskiego.

  Ukarani za polskość
  Skala ludobójstwa z okresu od sierpnia 1937 r. do sierpnia 1938 r. była gigantyczna. Rozstrzelano 111 tys. osób, skazano ponad 50 tys. na 10-15 lat łagru. Żony zamordowanych były automatycznie zsyłane na 5-8 lat łagru. Zgodnie z tym samym rozkazem Jeżowa dziesiątki tysięcy dzieci skazanych miały być poddane rusyfikacji w domach dziecka.
  Jedną z kategorii, jaką poddano prześladowaniom w ramach tej akcji, stanowili Polacy zamieszkali w okolicach Żytomierza i Kamieńca Podolskiego, których w ramach oczyszczania sowieckiego pasa przygranicznego przesiedlono do Kazachstanu. Nie byli na tyle groźni, by zginąć, jak dwa lata później oficerowie, ale posiadali ważną umiejętność – byli dobrymi rolnikami. Było to szczególnie ważne, gdyż w Kazachstanie po sztucznie wywołanym w latach 1932-1933 głodzie, gdy zginęło nie mniej niż 1 mln 100 tys. Kazachów – czyli ok. 1/3 narodu, całkowitemu załamaniu uległa gospodarka rolna. Polaków zesłano w latach 1936-1937 na opustoszałe kazachstańskie stepy oczyszczone w ten barbarzyński sposób z ludności rdzennej. Kazachowie byli w tym okresie przychylnie nastawieni do Polaków, rozumieli bowiem, że przyjeżdżali nie osadnicy, ale takie same ofiary ludobójstwa.
  Zaledwie dwa lata później, w 1940 i 1941 r., do wykopanych przez polskich zesłańców ziemianek trafiły żony i dzieci oficerów i urzędników zamordowanych podczas zbrodni katyńskiej, co dobitnie świadczy o ciągłości akcji ludobójstwa i „oczyszczania” Kresów z Polaków. Jednakże była jedna istotna różnica! Rodziny oficerów, o ile przeżyły, mogły wyjechać z armią Andersa lub wrócić do Polski, natomiast władze PRL i ZSRS nie zgodziły się na powrót etnicznych Polaków. Nasi rodacy spod Kamieńca i Żytomierza muszą dalej odbywać karę za swą polskość. Nigdy nie mieli szansy powrotu. W trakcie wojny do polskich wsi zsyłani byli również masowo nadwołżańscy Niemcy (ok. 1 mln) oraz Czeczeni i Ingusze.
  Wydawało się, że po 1989 roku Polska przypomni sobie o tych ostatnich ofiarach sowieckiego ludobójstwa na Kresach. Stało się jednak inaczej…

  Tylko 8 rodzin
  Jest to szczególnie bolesne dla kazachstańskich Polaków, zważywszy że już na początku lat dziewięćdziesiątych Niemcy zabrały wszystkich chętnych do przesiedlania Niemców. W ramach „polityki zadośćuczynienia” w 1992 r. określono kontyngent roczny powracających z byłego ZSRS na 225 tys. osób, a po pewnym okresie ustalono go na poziomie 103 tysięcy. Z samego Kazachstanu wróciło ponad 700 tys. Niemców. Co warte szczególnego podkreślenia, sam Kazachstan równocześnie rozpoczął dużą akcję powrotu tzw. oralmanów – czyli osób oraz ich potomków, które uciekły przed sztucznym głodem i prześladowaniami sowieckimi do Chin, Mongolii, Iranu. W sumie na opuszczone po Niemcach tereny od 1991 do 2009 roku powróciło 192 tys. kazachskich rodzin, czyli około 750 tys. osób. Obecnie repatrianci, wraz z dziećmi i nielegalnie przybyłymi członkami rodzin, stanowią ok. 1 mln ludności, czyli blisko 10 procent wszystkich Kazachów! Każdego roku aparat prezydenta Nazarbajewa ustala kwoty roczne repatriantów – oralmanów. W 2009 r. podwyższono tę kwotę z 15 tys. do 20 tys. rodzin rocznie. Również od 2008 roku podobną „politykę powrotu” podjęła Rosja. Powołała do istnienia biura repatriacyjne, szczególnie w byłych republikach azjatyckich. W okresie pierwszych dwóch lat (do 2010 r.) rocznie powracało około 8000 osób.
  Polska w ramach „Ustawy o repatriacji” z 2000 r. i działania systemu „Rodak” jest w stanie sprowadzić rocznie od 8 do 25 rodzin. W prowadzonej przez MSWiA bazie „Rodak” (w 2009 r.) nadal czeka z pisemnym przyrzeczeniem repatriacji ze strony rządu RP 1621 rodzin (2544 osoby). Średni okres oczekiwania wynosi, zgodnie z obietnicą rządu, od 7 do 9 lat. Po ilu setkach lat wrócą potomkowie polskich zesłańców?
  Swoistym chichotem historii może być fakt, że obecnie najwięcej polskich repatriantów znajduje się w Rosji i w Niemczech. Oczekujący od ponad 20 lat Polacy, tracąc nadzieję na powrót do Ojczyzny, wykorzystali więc systemy repatriacyjne innych państw. Z prostych i oczywistych względów pracowitości i dużej dzietności opłaca się Rosjanom i Niemcom zapraszać Polaków do swoich krajów. Natomiast w Polsce, zdaniem MSWiA oraz MSZ, ci sami zesłańcy są niezaradni i zbyt roszczeniowi, a ich powrót jest zbyt dużym ciężarem dla kasy państwowej.
  A wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy istnieje artykuł 52 pkt 5 Konstytucji RP, gdzie stwierdza się, że każda „osoba, której pochodzenie polskie zostało stwierdzone zgodnie z ustawą, może osiedlić się na terytorium Rzeczypospolitej na stałe”. Pomimo stwierdzenia swego pochodzenia Polacy w Kazachstanie wrócić jednak nie mogą, gdyż nie istnieje taka ustawa, a próby uchwalenia wynikającego z Konstytucji pakietu ustaw „powrotowych” (m. in. społeczny projekt „Ustawy o powrocie z zesłania”) są skrzętnie blokowane. Nie budzi to również zatroskania Rzecznika Praw Obywatelskich czy innych kompetentnych instytucji, że od kilkunastu lat łamane są prawa konstytucyjne. Jest to szczególnie bolesne w tym okresie, gdy wprowadzana jest w Polsce abolicja dla uchodźców. Warto zapytać urzędników z MSWiA zajmujących się do niedawna równocześnie uchodźcami i repatriantami w ramach Urzędu ds. Uchodźców i Repatriacji (obecnie Departament ds. Obywatelstwa i Repatriacji), dlaczego osoby, które przybyły tu nielegalnie, wbrew prawu mogą otrzymać zgodę na pobyt w Polsce, zaś legalnie oczekujące od lat tysiące kazachstańskich Polaków z pisemną obietnicą rządu polskiego w ręku nie otrzymają od MSWiA takiej szansy. Wręcz odwrotnie, MSWiA blokuje im możliwość przyjazdu. Czy jest to państwo prawa?

  Czekają na powrót
  W obliczu całkowitego fiaska ciągnącego się od 2000 r. państwowego systemu „Rodak” z inicjatywy Wspólnoty Polskiej i jej prezesa śp. Macieja Płażyńskiego oraz we współpracy ze Związkiem Repatriantów RP powstała społeczna propozycja „Ustawy o powrocie do Rzeczypospolitej Polskiej osób pochodzenia polskiego deportowanych i zesłanych przez władze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich”. Główną naszą ideą było zrównanie w prawach i zastosowanie rozwiązań stosowanych wobec uchodźców. Jedyną istotną różnicą było danie środków na zagospodarowanie oraz możliwość zdobycia prostego, przydatnego w Polsce zawodu.
  Samoograniczaliśmy się w naszych propozycjach, nie chcieliśmy, by łatwo było wykorzystać przeciw powrotowi z Kazachstanu zwykłą zawiść ludzką, jaka rodzi się w obliczu biedy w Polsce, by nikt nie mówił, że przyjmujemy „Ruskich”, a ludzie czekają na lokale komunalne czy na pracę. Oczywiście uważaliśmy, że słuszna byłaby polityka zadośćuczynienia ze strony państwa polskiego za 76 lat zesłania. Zsyłano bowiem ludzi świadomych swej polskiej tożsamości, silnie związanych z Kościołem, zaradnych i przedsiębiorczych, mogących stanowić źródło oporu. Przesiedlono całe rodziny, by zniszczyć i złamać je psychicznie oraz fizycznie, wykorzystać do niewolniczej pracy, zaś dzieci zrusyfikować. 20 lat potwornego głodu i niewolniczej pracy do śmierci Stalina, kolejne 50 lat zesłania – czy nie są dostatecznym dowodem na ich polskość? Kto przerwie karę tych Polaków? Czy obecna polityka polska nie wpisuje się w dalszy ciąg ich gehenny? Chcemy zatem w ustawie znieść również egzaminy z języka polskiego, wiedzy o Polsce, nie mają ich przecież nawet uchodźcy. Przywołam tu jedno z zadawanych obecnie przez konsula pytań np. o patrona Krakowa. Jeżeli nie wiecie, drodzy Czytelnicy, że to św. Florian, a nie Stanisław, to nieważne, że wasz dziadek zginął rozstrzelany, że rodzeństwo zmarło z głodu, że nie było szans na naukę języka polskiego i historii. Nie macie prawa powrotu. Cóż, tylko Rosjanie bez egzaminów uznali tych zesłańców za Polaków!
  Projekt ustawy o powrocie z zesłania został zaatakowany na pierwszym spotkaniu podkomisji sejmowej i zdecydowanie odrzucony przez stronę koalicyjną i MSWiA. Jawne odrzucenie projektu nie wchodziło jednak w rachubę w obliczu ponad 200 tys. zebranych podpisów i możliwości strat wizerunku w roku przedwyborczym. Powstała zatem równocześnie w Senacie RP propozycja kolejnej, już trzeciej nowelizacji starej, niedziałającej „Ustawy o repatriacji” z 2000 r., która przeszła całą procedurę senacką przy poparciu wszystkich partii (sic!) i weszła pod obrady Sejmu. Połączenie obu projektów – społecznego i koalicji rządowej, w ramach podkomisji doprowadziłoby do zakończenia prac nad wspólnym już projektem z końcem kadencji Sejmu. Pamiętać bowiem należy, że tylko projekty „czysto” społeczne przechodzą do dalszych prac w nowo wybranym parlamencie. W ten sposób osiągnięto by w białych rękawiczkach zakończenie prac nad projektem. Ale zdecydowana postawa kilku osób z koalicji PO – PSL szczęśliwie na to nie pozwoliła. Cały czas projekt napotykał zdecydowany opór, pomimo że wszyscy stwierdzali w obliczu konkretnych danych, że repatriacja prawie nie istnieje. Winne były gminy, które nie zapraszały repatriantów, z czym w pełni się zgadzaliśmy. Więc kiedy proponowaliśmy konkretne tematy i propozycje zmian, brak było na nie zgody. Nie osiągnęliśmy zgody strony MSWiA nawet na ustalenie harmonogramu spotkań, nie mówiąc o konkretnych tematach tam poruszanych. W sumie w ciągu roku spotkaliśmy się zaledwie cztery razy. Skąd bierze się ta niechęć ze strony urzędników MSWiA, którzy wykazali się przez lata kompletną niekompetencją i nieudolnością, ponieważ nie tylko że przyjmują zaledwie 8-25 rodzin rocznie, to jeszcze nie byli nawet w stanie od 11 lat wykorzystać przyznanych środków na repatriację. Dzieje się to w obliczu wielotysięcznej kolejki oczekujących w systemie „Rodak”. Około 20 procent przyznawanych środków każdego roku jest zwracanych, np. w 2008 r. z przyznanych 8 339 798 zł urzędnicy nie wykorzystali 1 660 202 zł, zaś w 2009 r. z przyznanych 7450 202 nie wykorzystano 1 615 718 złotych. Problemu z powrotem Polaków z Kazachstanu nie da się zatem sprowadzić tylko do kwestii braku środków na repatriację, co jest głównym zarzutem strony koalicyjnej wobec projektu społecznego ustawy. Wyraźnie widać tu obok wadliwości dotychczasowej ustawy brak kompetencji i niechęć urzędników, a przecież są to ci sami ludzie, którzy zajmują się dziesiątkami tysięcy spraw uchodźców, emigrantów.
  Polacy w Kazachstanie są nadal tylko dobrym tematem dla PR-owskich poczynań, nie stanowią rzeczywistego elektoratu, z którym musieliby się liczyć politycy. Mieszkają 5 tys. km od Polski i nie są nawet w stanie demonstrować w swoich sprawach. To tylko Państwo, którzy złożyli podpisy, którym nie jest obcy ich los, którzy w rodzinach doświadczyli gehenny zesłania, stanowią realną siłę mogącą im pomóc. Tylko naciski społeczne mogą zmusić polityków do działania, trudno jest bowiem po okresie 20 lat zaniechania mówić o ich dobrej woli. My, którzy pisaliśmy tę ustawę, prosimy o pomoc, o naciskanie swoich posłów, o kontakt ze Związkiem Repatriantów. Każde środowisko, wszelkie inicjatywy, wszystkie pomysł są cenne. Nie pozwólmy, by po cichu, w ramach gier koalicyjnych skazano dziesiątki tysięcy Polaków na dalsze zesłanie, bo gdy czytają Państwo te słowa, w północnym Kazachstanie jest około 20 stopni mrozu i jak co roku od 76 lat zamarzają tam w buranach (burze śnieżne) nasi rodacy.

  Dr Robert Wyszyński Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski

  Wirtualna Polonia w dniu 2012-01-11 Nasz Dziennik

 6. Marucha said

  Re 4:
  I cóż z tego faktu ma wynikać, oprócz współczucia dla jego bliskich?
  Twierdzi Pani, że każdego mocnego w gębie krytykanta stać na coś takiego?

 7. Podzielam stanowisko Pana Maruchy.

 8. Joe said

  Teraz gebelsowka bedzie obrzucac blotem tak dlugo az przyschnie.Juz ruszyla sprawa roweru i kapsli od samochodu.
  Prokuratura wojskowa to ostatni bastion Polskiego MPi…Atak na to cialo.polaczony z atakiem na Radio Maryja…kazdemu myslacemu Polakowi mowia wszystko…dokad zmierza”polityka tuskowego milosierdzia”.

  Ps….Amerykanie z ktorymi rozmawiam na temat koncesji dla Radia Maryja pytaja mnie co to jest ta rada ktora wydaje koncesje…co to za stwor,skad ono sie tam wzielo?

 9. Niedaleko said

  „Nie wiem, czy chciał naprawdę popełnić samobójstwo, czy tylko próbę taką pozorował. I naprawdę nie ma to większego znaczenia.”

  Dokladnie tak jest

  Ad. 1 –
  „Przystapiono do likwidacji wojskowej prokuratury ,bo nie mozna sie bylo do niej „dostac” i wydawac cywilne polecenia.
  To likwidacja ostatnich przyczolkow obronnosci polskiej i wojska polskiego.”

  A to jedna z najbardziej celnych obserwacji tego co się dzieje w Polsce. To jest cel ich cyrku z Niesiołowskim na czele.

  Ten wywiad to przypomina czasy NKWD.
  http://www.tvn24.pl/16290,1,kropka_nad_i.html

 10. Marucha said

  Ad 9:
  Warto zacytować gnidę Niesioła:

  – Po tym, co zrobił nie nadaje się do pracy w prokuraturze, jest niewiarygodny i powinien być przebadany przez psychiatrę – tak Stefan Niesiołowski ocenił w TVN24 prok. Mikołaja Przybyła, który strzelił do siebie w przerwie konferencji. Poseł PO porównał go do ludzi, przy których bał się zasnąć, kiedy siedział w więzieniu. Tłumaczył też, dlaczego w związku z całą sprawą nie chce zwołać sejmowej komisji obrony, której przewodniczy.

 11. Re.8
  No to trzeba zauważyć co wyprawia teraz PiS [pupil RM i ND] za pośrednictwem Jarosława Kaczyńskiego.
  Też zainteresowany jest zmieceniem z powierzchni ziemi prokuratury wojskowej.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-pis-donosi-na-parulskiego-chodzi-o-smolensk,1,4994837,wiadomosc.html

 12. Re. 8
  A w sprawie TV TRWAM nie jest tak źle skoro:
  Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje ws. TV Trwam. „Brak transparentnych kryteriów”
  http://wiadomosci.onet.pl/media/helsinska-fundacja-praw-czlowieka-interweniuje-ws-,1,4994861,wiadomosc.html

 13. Joe said

  Re#11 i 12…Kaczynski znow strzelil sobie w stope,Kilka lat temu oddajac wladze bo chcial pokazac swoja wyzszosc rasowa nad Polakami.A teraz w sprawie prokuratury wojskowejDlatego na to co ten facet wygaduje juz dawno przestalem zwracac uwage.Ale co do „multikompleks nie jest prywatna inwestycja czlonkow KKriT,ale dobrem narodowym”…jak najbardziej sie z tym zgadzam….Tylko dreczy mnie jedno pytanie…. ktorego narodu?
  Czy tego ktory na tej ziemi zyje od ponad 1000-ca lat czy tego ktory sie tam zadomowil kilkaset lat temu i ciagle manipuluje jakby to dobro posiasc” na wsie czasy”.

 14. Brat Dioskur said

  Mnie zas rzucil sie w oczy pewien szczegol.Mianowicie w jednym z filmikow w momencie kiedy Przybyl wyprasza dziennikarzy przelotnie widzimy pakujaca sie dziennikarke.Jej przygaszony wzrok przypominal mi oczy mojego psa ,kiedy uczylem go przechodzic przez ulice dopiero na moj rozkaz.Ta babina nie napisze nigdy tego wszystkiego ,co uslyszala z ust pulkownika.Celu wiec swojego ,jak to napisal gajowy,ten strzal nie osiagnal.Pamietamy przeciez jak komisja sejmowa „zalatwila” afere hazardowa,okazalo sie ,ze byl to wytwor fantazji jakiego prokurora.

 15. mocniejszy said

  Znaczący jest ten atak (momentami grubiański) grupy trzymającej władzę (i różnych „poinformowanych”) na pułkownika Mikołaja Przybyła. Warto przeczytać w całości jego oświadczenie:

  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/01/09/pulkownik-mikolaj-przybyl-w-obronie-wojskowego-wymiaru-sprawiedliwosci/

  Jakie to schematyczne i toporne robienie gęby każdemu, kto krytykuje rządców…

 16. Z zezem said

  @10

  Nie tylko Niesiola,trzeba tez zwrocic uwage na wypowiedz,najwiekszego lotra i parcha,A. Macerewitza.To bydle,rozwialo moje watpliwosci.Niesiola i Macierewitza,PO i PiS,laczy nienawisc do Narodu POLSKIEGO i wielka milosc do mafi swiatowej.
  Podobno plk M. Przybyl, zostal przeniesiony na wydzial psychiatryczny.

  Miej Go Wielki Boze w opiece.

  Takie wyjatkowo PARCHATE czasy.

 17. 166 bojkot TVN said

  16/ZZ
  Jeśli płk. Mikołaj Przybył trafi na ten sam oddział co syn Eugeniusza Wróbla, to może dowiemy się wreszcie kto naprawdę zamordował E. Wróbla i pokroił w kawałki na żer sumom i innym szczupakom

 18. myszka said

  Mogą nadejść czasy że masowo będą się postrzeliwać by usunąć zaszyte chipy, kto przejmuje władzę, kościół i żydzi, dlatego wojska na całym świecie są im posłuszne, a gajowy napisać tego nie może, ja mogę, życie mi obrzydło od kiedy wiem że każda czynność mojego mózgu jest ściśle kontrolowana, dziękuję komunizmowi namaszczonemu przez katolicko żydowski kościół. To dotyczy wszystkich wojskowych, agentów, tw, nie mogą nic zrobić, buntujących sie spotykają nagłe zawały, wypadki i inne przykrości.

 19. myszka said

  Mamy w głowach urządzenia dekodujące nasze myśli emocje i wysyłające sygnały do poszczególnych narządów, stąd można się postrzelić wbrew własnej woli.

 20. Kapsel said

  Re 18
  …pokroił w kawałki na żer sumom i innym szczupakom…

  Bardzo proszę o nie „talmudyzowanie” przecudnych stworzeń jakimi są ryby.Katolikom i nie katolikom przypominam że oprócz chleba są jedynym stworzeniem na ziemi cudownie rozmnożonym przez Pana Naszego Jezusa Chrystusa:

  EWANGELIA WG ŚW. JANA
  …Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?” 10 Jezus zatem rzekł: „Każcie ludziom usiąść!” A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. 11 Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał…
  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/6.php

  Jako miłośnik tych zwierząt chcę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że nie znam żadnej ryby drapieżnej czy to sum czy szczupak i inne która zabijała by bez powodu zaspokojenia głodu.A i w tym przypadku na swój łup wybierają chore i niedołężne.I tym „szczegółem” zdecydowanie górują nad dumnym człowiekiem.Kiedyś przeczytałem w Gajówce też że…lemingi najbardziej znają się na wędkach….Temu kto tak powiedział doradzam przesiedzieć całą noc w samotności i pod gwiazdami z wędka obok jako dodatkiem ale też i nie koniecznie…. a z różańcem w reku.I gdy niebo robi się już atramentowe razem z całą potęgą stworzenia zaśpiewać na Chwałę Matki Przenajświętszej…zacznijcie wargi nasze chwalić Pannę Świętą..zacznijcie opowiadać Cześć Jej niepojętą….

  http://w922.wrzuta.pl/audio/8Vn0iFg1ylx/symfonia_natury

 21. 166 bojkot TVN said

  20/kapsel
  Co ma piernik do wiatraka?

 22. Kapsel said

  Re 21
  Problem w tym, że wbrew pozorom piernik i wiatrak mają dużo ze sobą wspólnego:

  wiatrak może się zawsze spierniczyć;

 23. obserwator said

  #4. Nie nalezy w obronie wlasnej godnosci odbierac sobie zycia – trzeba tak sie zorganizowac, by ci, ktorzy chca odebrac ci godnosc, tozsamosc i ojczyzne sami bali sie o wlasne zycie.

 24. RomanK said

  Polacy…. zawsze robia rzeczy na wspak!
  Jesli chcial zwrocic uwage,,mogl strzelic we wlasciwy leb..a nawet policzek.!
  Jesli bede chcial popelnic samobojstwo z patriotyzmu…to nazwe po imieniu i nazwisku wszystkicj lesnikow i gajowych, ktorzy petaja sie po Gajowce, powiem- ktorzy Gajowemu wychlal nalewke, ktory wyzarl szpyrke, ktory spal w portakch pod jego pierzyna..i ktorzy molestowali sarenki w oborce oraz doili koze, i ktorzy dopuszczali sie czynow z nia lubieznych:-))
  Potem zaladuje fuzyje..liczac patrony..i po kolei strzele w leb kazemu, kotry wininen – zaczynajac od ostatniego molestuacego koze..ostatni przeznacze dla siebie.
  Zanim pociagne paluchem cyngiel zawolam….”
  Przez gory pola lasy i waly…
  dla ciebie Gajowao i dla twej chwalu….odprawie Nowenne.. moze dwie…..zjem co nieco..,napije sie… i jak sie nie pojawia kamery..uciekne do lasu:-)))))) i sie wypre:-))))))wszystkiego Kruca…po polsku!

 25. Janusz Korwin Mikke o sprawie Przybyły

  „Jasne jest, że jeśli człowiek jest tak zdesperowany, że strzela sobie w głowę – to również jest w stanie powyjawiać tajemnice śledztw. I któraś ze służb, tym zagrożonych, może zechcieć dopomóc Mu w zejściu z tego świata.

  W tej sprawie parę godzin przed powieszeniem tego postu napisałem tak:

  To dopiero początek…
  Jak mówił tow.Stalin: „W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się”. To samo dotyczy budowy euro-socjalizmu.
  Teraz, gdy widać, że tworzenie UE było katastrofą, służby specjalne, które pomagały ja budować, próbują zwalić winę na konkurencję. P.płk.Mikołaj Przybył z Prokuratury Wojskowej w Poznaniu najwyraźniej nie wytrzymał tego napięcia.
  Postąpił dość dziwnie. Zwołał konferencję prasową, potem wyprosił dziennikarzy „w celu przewietrzenia sali” – i strzelił sobie w głowę.
  Na szczęście – przeżył, Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
  To znaczy: z powodu postrzału. Bo jasne jest, że jeśli człowiek jest tak zdesperowany, że strzela sobie w głowę – to również jest w stanie powyjawiać tajemnice śledztw. I któraś ze służb, tym zagrożonych, może zechcieć dopomóc Mu w zejściu z tego świata.

  (Przypominam wywiad jednego z wyższych oficerów tych służb opublikowany w „NIE„. Oficer ów powiedział:

  „Tak – macie rację: we wszystkich większych aferach maczają palce służby specjalne; ale nigdy tego nie wykryjecie – bo gdyby to groziło, służby uciekną się do kłamstw, pomówień, szantażów – a w ostateczności do fizycznej likwidacji„.)
  (…) A musicie Państwo wiedzieć, że – o czym nie raz już pisałem – we wojsku korupcja jest bodaj największa w Polsce. Można by nawet orzec, że zbrojenia służą głównie braniu łapówek – bo niby z kim mamy prowadzić wojnę.
  P.Przybył coś wie. Nie potrafi powiedzieć prawdy.
  Więc strzelił sobie w łeb.
  Na szczęście: będzie ciąg dalszy.
  Oby!

  W miedzyczasie to i owo się wyjaśniło.

  Wyjaśniło się, mianowicie, że Naczelny Prokurator Wojskowy, p.gen.Krzysztof Parulski, całkowicie popiera tezy p.płk.Przybyła o korupcji we wojsku. Natomiast p.Andrzej Seremet, prokurator generalny, próbuje odebrać te sprawy prokuratorom wojskowym, nakazał też kontrolę nad sprawą… Prokuraturze Apelacyjnej we Warszawie. Jest jasne, że Układ jest zaniepokojony.
  Proszę zauwazyć, że – jak donosi „Rzeczpospolita”:
  http://www.rp.pl/artykul/10,789131-NPW–badanie-dzialan-prokuratury-wojskowej-cywilom—niestosowne.html

  „Joachim Brudziński (PiS) komentując próbę samobójczą prok. Przybyła, powiedział, że powinna nastąpić natychmiastowa dymisja szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen.Parulskiego”. Zauważmy, że p.Seremet był faworytem śp.Lecha Kaczyńskiego – o którym teraz źle nie piszę, bo pisałem o Nim źle za Jego zycia – jak najsłuszniej zresztą.

  Tak na oko: zdymisjonowany powinien być p.Seremet – ale przecież nie po to Konstytucja daje Prokuratorowi Generalnemu ogromny zakres ochrony swobody – by teraz to naruszać. Dlatego należałoby chyba wyłączyć czasowo Prokuraturę Wojskową spod nadzoru Prokuratora Generalnego.
  Ja w każdym razie do p.Seremeta i prokuratur warszawskich nie mam za grosz zaufania. Natomiast o prokuraturze wojskowej mam na ogół dobre wyobrażenie.

  I będę z boku patrzył uważnie na rozwój sytuacji – bo w tej branży nie zawsze wiadomo, kto naprawdę jest kim. Ludzie się maskują. Np. agenta rosyjskiego poznaje się po tym, że nigdy nie przychodzi do Ambasady Federacji Rosyjskiej i psioczy na Moskwę ile wlezie…
  Więc poczekajmy.. Wszystko się szczęśliwie wali – postarajmy się by nie dać się zasypać gruzom!”

  Article source: http://jkm.nowyekran.pl/post/47357,sprawa-pulkownika-przybyla

 26. nj said

  Zgadzam się z P.Gajowym

  Ps.co się dzieje z Wiejskm Chamem? brak mi jego komentarzy

 27. Rysio said

  re 7. Ja też.
  re 25. Ja też bardzo tęsknię za moim przyjacielem Wiejskim Chamem z którym uwielbiałem się sprzeczać.

 28. wi42 said

  Sluzby sa bezwzgledne, dzisiaj w Iranie:

  http://news.yahoo.com/bomb-kills-iranian-nuclear-expert-122304552.html

 29. Sara said

  Tysze Bojkot tylko doglepnie zastanuf. To ma tyle wspolnego co nasi kalkensztajn i tuzek z polskim patriotyzmem.

  Ten RomanK to bysze nawet do naszej armii w Israel na nadal. On nawet foli sarenki od Sary.

 30. Rysio said

  re 3. Ech panie Gajowy – po co wysadzać budynki rządowe które niczemu nie są winne. Prokurator – miał przecież bezpośredni dostęp i spotykał się z tymi „motającymi” – mógł przecież na niejednym takim spotakniu strzelić w łeb komu trzeba.

  PS. Every normal man must be tempted at times to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats. H. L. Mencken

 31. RomanK said

  http://johnkaminski.info/

  John Kaminski – 27.09.2011 tłumaczenie Ola Gordon

  Och, co za konkurs! Ludzkość na paradzie, podaj worek na wymioty.

  Który ze 196 uznawanych krajów na naszej kiedyś pięknej planecie, może słusznie rościć sobie tytuł najgłupszego kraju na ziemi? Jedno jest pewne – nie brakuje uzasadnionych kandydatów.

  Potwierdzając własne dziedzictwo, moim pierwszym wyborem zawsze będzie Polska – niby-kraj, który tak naprawdę nigdy sobą nie rządził, a nawet teraz płaszczy się ze strachu po tym, kiedy cały rząd zniszczono w jednej katastrofie lotniczej, doskonały przykład nadużyć jakie cierpiała ze strony nawału bandytów, którzy przez wieki oszukiwali i wykorzystywali wiecznie zdziwionych Polaków. Ale gardzę Polską, ponieważ karmiła i pielęgnowała groźbę syjonistyczną – Żabotyńskiego, Begina i terrorystów Irgunu, którzy mordowali w drodze do Izraela – i również dlatego, że Polska była cichym partnerem W Brytanii w rozpoczęciu II wojny światowej, zdradzając zarówno siebie jak i ludzkość, i do dzisiaj nie chce się do tego przyznać.

 32. król złoty said

  @30
  Kamiński nie zna historii. Polska nie była cichym partnerem WB w rozpoczęciu II wś. Polska została w tę wojnę przez WB i Francję wmanewrowana.
  http://ofiaromwojny.republika.pl/teksty/0344.htm

 33. król złoty said

  Podejrzewam, że Kamiński to jakiś germanofil, zafascynowany III Rzeszą (niestety, wśród WASPowskiej prawicy sporo takich osób), przechodzący do porządku dziennego nad sojuszem niemiecko-sowieckim z lat 1939-41, skierowanym przeciw Polsce oraz przechodzący do porządku dziennego nad tym, że podczas II wś Niemcy wymordowali kilkadziesiąt milionów Słowian, głównie ludności cywilnej.

 34. król złoty said

  A syjonistów II RP sponsorowała (to samo robiła III Rzesza

  ), bo był w tym polski interes: pozbycie się Żydów z Polski, czego chcieli także syjoniści (przesiedlenia Żydów do Palestyny). W Polsce nawet ONR utrzymywał w tej sprawie kontakty z syjonistami.

 35. JO said

  ad.30. A Pan Roman znow mowi niedomowieniami i nie „swoimi slowami”

 36. lake of fire said

  To jest walka między dwoma grupami chasydzkimi o przejęcie części wpływów z okradania Polski i Polaków. Co za różnica która wygra i tak nas okradną. Strzelił sobie w policzek i padł na ziemię, to ci dopiero. Byłem świadkiem odcięcia dłoni i ten człowiek nie padł na ziemię,
  Adrenalina robi swoje.

 37. A tu Maciarewicz wywalił z siebie słowotok. Próbuje nieudolnie coraz bardziej nieudolnie mataczyć w sprawie.

 38. Rysio said

  „…To jest walka między dwoma grupami chasydzkimi o przejęcie części wpływów z okradania Polski i Polaków….”

  Oooo to właśnie – nic dodać nic ująć – amen.

 39. j said

  Dwoma rekami podpisuje sie pod krotka i sensowna analiza szanownego Gajowego.

 40. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/21297-donald-tusk-jest-uroczy-nie-ma-nas-przy-euro-stole-trudno-nie-wszystko-mozna-wygrac

  jeden z komentarzy:

  MO=PO (83.26.178.***) 11 stycznia 2012 18:06:51

  Marek Król ma soje kanały informacyjne? Przecież szefował WPROST! W związku z tym trafił do niego nieautoryzowany zapis rozmowy prok. Parulskiego ze swoim podwładnym? Tak było? A może to tylko drwina z tego zdarzenia doskonale ujęta w słowa? W „środowisku” od dawna mówi się, że Facebook to najlepsza skarbnica informacji.

  W tej sytuacji wypada śledzić dyskusję na tym portalu społecznościowym. Nawet jeśli to tylko dworowanie Marka Króla, który pisze na swojej tablicy – „Dotarł do mnie nie autoryzowany zapis rozmowy w prokuraturze wojskowej sprzed tygodnia”. Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć, że chodzi o hipotetyczną rozmowę jaką rzekomo przeprowadził szef Prokuratury Wojskowej ze swoim podwładnym.
  A niby tak to leciało – „Mikołaj, chcą nas rozpierdolić, a ciebie wpieprzyć w te SMS-y pismaków, co je bez zgody sądu odczytałeś-drżącym głosem oznajmił prok. Parulski. Ten „chuczyboj” Pasionek, co go chcieliśmy wpierdolić w szpiegowanie na rzecz Jankesów, zostanie na moje miejsce twoim szefem. To wiesz, co cię czeka. Masz przechlapane, bo to ty wrobiłeś go w to śledztwo” – informuje Parulski. W dalszej części rozmowy, która tak de facto nie wiemy, czy się odbyła w realu jest już jasna instrukcja co i jak pułkownik ma zrobić. A jest to ciekawe, bo padają takie słowa – „Ty zrób w Poznaniu konferencje prasową. Nawrzucaj Seremetowi, że śledztwem w sprawie SMS-ów pismaków uderzył w jądra Twojego honoru. Co on pieprzy, że nie miałeś zgody sądu. My w wojskówce żadnej zgody, k..wa, nie potrzebujemy. Po wygłoszeniu oświadczenia, ogłoś przerwę. W gabinecie zostanie włączona tylko kamera WSI-24. Z nimi mamy to dogadane. Położysz się pod biurkiem i strzelisz sobie ze ślepaka w ucho” – szczegółowego scenariusza inscenizacji medialnej. W końcu jest i finał rozmowy, a w nim padają zapewnienia ze strony prok. Parulskiego – „Wszystko będzie załatwione: dobra renta wojskowa no i jakiś etat doradcy u mnie za uratowanie nam dupy. A i jeszcze coś, załatwimy ci implanta w to ucho, które poświeciłeś dla uratowania wojskowej prokuratury…” – którym ciężko się oprzeć podwładnemu i stąd ta tragedia?

  A na dokładkę to koniec, bo Marek Król stwierdza w swoim wpisie na Facebook’u – „Tu taśma się urywa, bo Parulski nie rozmawia przy sikaniu. Nawyk z okopów PRL” – kończy swój felieton były Redaktor Naczelny WPROST. A może są to tylko suche fakty jakie udało się mu pozyskać od informatora? Trudno wyczuć, ale czy taki scenariusz nie mógł być zrealizowany, bo zaczęło się prokuratorom palić pod czterema literami?

  A tu link do piosenki http://soundcloud.com/agentomasz/agentomasz-miko-aj-chc-nas

 41. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/21297-donald-tusk-jest-uroczy-nie-ma-nas-przy-euro-stole-trudno-nie-wszystko-mozna-wygrac
  Jeden z komentarzy:

  MO=PO (83.26.178.***) 11 stycznia 2012 18:06:51

  Marek Król ma soje kanały informacyjne? Przecież szefował WPROST!
  W związku z tym trafił do niego nieautoryzowany zapis rozmowy prok. Parulskiego ze swoim podwładnym? Tak było? A może to tylko drwina z tego zdarzenia doskonale ujęta w słowa?

  W „środowisku” od dawna mówi się, że Facebook to najlepsza skarbnica informacji. W tej sytuacji wypada śledzić dyskusję na tym portalu społecznościowym. Nawet jeśli to tylko dworowanie Marka Króla, który pisze na swojej tablicy – „Dotarł do mnie nie autoryzowany zapis rozmowy w prokuraturze wojskowej sprzed tygodnia”. Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć, że chodzi o hipotetyczną rozmowę jaką rzekomo przeprowadził szef Prokuratury Wojskowej ze swoim podwładnym. A niby tak to leciało – „Mikołaj, chcą nas roz.ierdolić, a ciebie wpie.rzyć w te SMS-y pismaków, co je bez zgody sądu odczytałeś-drżącym głosem oznajmił prok. Parulski. Ten „chuczyboj” Pasionek, co go chcieliśmy wpi.rdolić w szpiegowanie na rzecz Jankesów, zostanie na moje miejsce twoim szefem. To wiesz, co cię czeka. Masz przechlapane, bo to ty wrobiłeś go w to śledztwo” – informuje Parulski.

  W dalszej części rozmowy, która tak de facto nie wiemy, czy się odbyła w realu jest już jasna instrukcja co i jak pułkownik ma zrobić. A jest to ciekawe, bo padają takie słowa – „Ty zrób w Poznaniu konferencje prasową. Nawrzucaj Seremetowi, że śledztwem w sprawie SMS-ów pismaków uderzył w jądra Twojego honoru. Co on pieprzy, że nie miałeś zgody sądu. My w wojskówce żadnej zgody, k..wa, nie potrzebujemy. Po wygłoszeniu oświadczenia, ogłoś przerwę. W gabinecie zostanie włączona tylko kamera WSI-24. Z nimi mamy to dogadane. Położysz sie pod biurkiem i strzelisz sobie ze ślepaka w ucho” – szczegółowego scenariusza inscenizacji medialnej.
  W końcu jest i finał rozmowy, a w nim padają zapewnienia ze strony prok. Parulskiego – „Wszystko będzie załatwione: dobra renta wojskowa no i jakiś etat doradcy u mnie za uratowanie nam dupy. A i jeszcze coś, załatwimy ci implanta w to ucho, które poświeciłeś dla uratowania wojskowej prokuratury…” – którym ciężko się oprzeć podwładnemu i stąd ta tragedia?
  A na dokładkę to koniec, bo Marek Król stwierdza w swoim wpisie na Facebook’u – „Tu taśma sęe urywa, bo Parulski nie rozmawia przy sikaniu. Nawyk z okopów PRL” – kończy swój felieton były Redaktor Naczelny WPROST. A może są to tylko suche fakty jakie udało się mu pozyskać od informatora? Trudno wyczuć, ale czy taki scenariusz nie mógł być zrealizowany, bo zaczęło się prokuratorom palić pod czterema literami?

  A tu link do piosenki http://soundcloud.com/agentomasz/agentomasz-miko-aj-chc-nas

 42. RomanK said

  Krolu Zloty!!!!!!

  Kogo?????? ma obchodzic holocaust Slowian…skoro ich samych nie obchodzi????

  aaa Kaminski to nie germanofil..to typowa polsko irlandzka miesznina..ni to- ni sio…wychowane na kielbasie i po irlandzu luczonych zimniokach ze smazona na sloninie cebula z maslanka …i ciemnym piwie…dobrze sie czuje i w pubbie i gospodzie i kosciele na weselu.

 43. Miet said

  Ja rowniez podpisuje sie pod bardzo jasna i logiczna wypowiedzia p. Gajowego.

  Wszystkim przesmiewcom i ujadaczom, pragne zwrocic uwage, ze pulkownik osiagnal cos bardzo waznego – jak zaznaczyl p. Gajowy, zwrocil uwage Polakow i nie tylko, co sie dzieje w Polsce na szczeblach rzadowych.
  Nie mogl tego opublikowac nigdzie, bo w kregach w jakich sie obracal, nie organizuje sie konferencji dziennikarskich na zywo, gdzie mozna paplac co sie chce.
  Oczywiscie przesmiewcy beda rechotac, ze nie powystrzelal polowy rzadu i innego talatajstwa, a przeciez mogl bo pistolet mial i troche amunicji tez.:-)))
  Przesmiewcy sami zdolni sa do puszczania bakow ale innym to potrafia objasniac jak powinni sie zabijac i czym, zeby zasluzyli sobie na podziw.:-)))

  Sam, tak od siebie jestem przekonany, ze pulkownik nie planowal popelnienia samobojstwa a tylko chcial sie okaleczyc.
  Nie moze teraz wszystkim tego powiedziec, bo media zrobilyby z niego niepoczytalnego wariata i sprawa by ucichla w piec minut i wszystkie brudy szybko by wmieciono pod dywan.

 44. JO said

  ad.39. Pan jest niepoprawny Panie Romanie K. Niech Pan uwierzy, ze taka gadka nie poplaca bo jest falszywa.

  Pan wie, ze tych co obchodzil cholokaust na slowianach i byli Szlachta – Elita Narodu – Dzentelmenami – wymodrowano – tak w Polsce przez duze P jak i przede wszystkim w Rosji.

  Ci co zostali sa poprostu niewykrztalceni- niedoinformowani-nieprzygotowani na Odpowiedz jaka dali by ci ich Krewniacy , ktorych wymordowano

  Jak na taki cholokaust i to co po nim zostalo to i tak trzeba dziekowac Bogu, ze ” powstaja popioly”

  Jest Pan ponurakiem i Pana polityka tu wypowiedzi jest ohydna, klamliwa, niesprawidliwa, niepomocna a druzgocaca, dolujaca….czy robi Pan to celowo?

  Chba Pan jest tak sflustrowany , zbity, ze tylko tym mozna Pana Wypowiedzi tlumaczyc….

 45. Marucha said

  Re 18:
  Istotnie, pani Myszko, gajowy nie może napisać takich bzdur, że „Kościół przejmuje władzę”…

 46. Sołtys said

  Re 39 Panie Romanie obchodzi obchodzi choćby mnie mieszkam w okolicy gdzie taki słowiański cholokaust byl na porządku dzienym http://www.majorhubal.pl/index.php?dzial=aktualnosci_pokaz&id=70 albo tutaj http://www.medianet.pl/~naszapol/0818/0818hubi.php myślę że po przeczytaniu pan przeprosi.Podpisuje się pod tym co pan Marucha napisał, to nie iest takie proste przestrzelić sobie nawet tylko policzek.

 47. Sołtys said

  Przepraszam za błędy w moim poprzednim wpisie ,ale się lekko zdenerwowałem na Romana.Zapraszam kiedyś pana na cmentarz w Skłobach.Byłem latem ubiegłego roku i mówię wam ,że serce się kraja jak patrzy się na leżące obok siebie mogiły 17l syna 40l ojca i 65l dziadka.Jak można tak powiedzieć?Przecież są ludzie ,którym na tym zależy ale kto ma to nagłośnić?Żydomedia? Czy żydowładze?

 48. Marucha said

  Re 41:
  A jednak p. Roman ma rację w odniesieniu do większości Polaków. Cóż ich obchodzi, oprócz jedzenia, spania, oglądania telewizji i paru innych rzeczy, o których hadko pisać?

 49. RomanK said

  Panie Gajowy…pan wie..a innym juz nie mam sily tlomocyc:-))))

  Mam tylko dobre pomysly:-))) np zeby zwrocic..powtarzam zwrocic Polakow uwage powtarzam panie JO,,mowie wolniej i wielkimi i swoimi literami Uwage!!!! Polakow!!!!!!…kazdy patriota zamiast przestrzelic sobie policzek powinien popelniac publicznie HaraJaja!!!!!

  Najwiekszym brakiem,wada i bieda Polakow jest bowiem nic innego tylko i wylacznie brak Uwagi.-.panie Mieczyslawie…to podstawowy szkopul…i balast historii nieszczesliwosci polskiej.!!! Jak zwroci sie uwage to siem wszystko rozwiaze samo wybierze sie drugiego papieza Polaka no i zara potem Matka Boska z Krolem Polski wszystko szastrrrr…. prasrrrrrt…….jenududbu duppp……ale do rzeczy…czyli do HaraJaja.:
  Robi sie to tak:
  Zwoluje sie konferencje prasowa…w trakcie prosi sie o chwile przerwy… przesiada sie na biurko spuszcazjac pory, kalesony i spodenki gimnastyczne ogolnowojskowe wojskowe…. szybkim szlacheckim ruchem wyciaga sie z pochwy bagnet ogolno wojskowy oficerski oczywiscie i pewnym ruchem po czym poznaje sie szlachte patriotyczna ,w szumie kamer obrzyna sie… no moze na paczatek pagony..tlumaczac, ze mialo sie zamiar tego…. ale siem wzielo za wysoko przez operatora swiatla, bo zaswiecil w oczy….
  Wskazane jest wzniesienie okrzyku tlumiacego bol ..w postaci np, Honur, Wor i Sznur..albo Dla Ciebie i dla Twej Chwaly..albo Moj ci On Jest chocia do kwadratu…..czy tez Nie Oddam was katu Jejzesciesom :-))))))

 50. Piotrx said

  Re 31:
  Po braku jakiegokolwiek komentarza czy wyjaśnienia wnoszę, że RomanowiK także są bliskie sercu takie pełne pogardy wypowiedzi pod adresem Polski jak tego cytowanego żałosnego ignoranta. Jak to „przyjemnie” jest znowu wbić „Panom Sarmatom” kolejną szpilę …….. . No cóż wystawia świadectwo tylko o sobie samym i pokazuje gdzie za przeproszeniem „ma” Polaków i Polskę. A Polska to nie tylko rząd czy rządy.

 51. RomanK said

  Soltysie Szanowny!
  Nie mamy mediow…zgoda…ale czy nie mozecie oficjalnie wyrzucic swojego abonamentu na TelAwizje i Radyjo???? Wstawic ostentacyjnie do obory i powiedzic ze jak kun oglada niech kun placi????
  Pare dni temu…obrzydliwe widowisko…WOOwsika…it ysiace, setki tysiecy Polakow, Slowian…zebyto cieleta, kozy, baranki etyc…ale ludzie….pakuje do kieszen parchatej bandzie ciezkozaronione grosiki…odejmujac sobie od geby i swoim dzieciom….
  Na to patrza ludzie ..w tym Jasiek Kaminski zwany Johnem…

 52. RomanK said

  Panie Piotrex…bije pan fyzjera za to….. ze pokazal panu lusterko….:-)))
  Tocv to anskie wlasne rylo…tak nie poznaje pan>??? kaprae slipki, sczec parodniowa i popekane wargi z chuchu:-)))
  Nie klnij pan fryzjera ,,umyj sie pan i ugladz fisiss:-)))

 53. RomanK said

  I panie PIotrex…to pan uzywa zamiennie Polak Polska za Sarmacja Sarmata…ja- jak pan udaje, ze nei widzi zawsze dokladnie rozrozniam:-)_)
  Bo jedno do drugiego nijak sie nei ma…o czym pan dobrze nei wie:-)))

 54. Sołtys said

  Co do owsika to się zgadzam.Ale jeśli chodzi o pamięć naszego męczeństwa to są jeszcze ludzie którzy pamiętają ale nie mają siły przebicia Może taka zagrywka ze strony Przybyła to skuteczne zwrócenie uwagi na problem?

 55. RomanK said

  Soltysie///nie ludzcie sie….co do meczenstwa tro ..nie naszego..ale tych co meczono…to nasza wszystkich wina…tak samo jak to ze macie takie rzady jakie sa…
  PO coscie glosowali nba tych coscie glosowali??? Nie lepi to bylo w chalupie… czesac zgrzeblem kobyle ….jak ja to robie??? zamiast ulegac Bojkotowi 166 i jego podszeptom szatnskim:-)))

 56. lake of fire said

  Powiedzieli co wiedzieli, a dalej będzie tak jak jest. Jak może zmienić cokolwiek kilkanaście procent zdrowo myślących Polaków. Skoro można w dowolny sposób manipulować umysłami pozostałych 85% teletubisi, którym wystarcza coś zjeść, wypić, zapalić, poskakać i pościskać się. Główni reżyserzy są w cieniu, a szabesgoje skaczą jak kukiełki na sznurkach(strzelają w policzki)czy też udają wielce oburzonych. Te same dwie grupy rozrywają kawałki sukna jakim jest POLSKA, jak najwięcej wydrzeć dla siebie. Te same które walczyły w aferze Rywina, żydowskie Szechtery i spółka z pozostałym żydowsko szabesgojowskim ścierwem.

 57. Marucha said

  Gdyby Pana Romana nie obchodziła Polska, to by nie poświęcał jej tyle uwagi w swych wpisach.
  Zacytuję – nie pierwszy raz – znany czterowiersz Mickiewicza:

  Pochlebca i potwarca za zasługą łażą;
  Brzydź się więcej pochlebstwem niżeli potwarzą.
  W potwarzy dla dobrego jest zawżdy nauka;
  Pochlebstwo złych zatwardzi, a dobrych oszuka.

 58. Sołtys said

  Mój wniosek na koniec.Trzeba zaczekać aż teletubisiom braknie jedzenia ,palenia,picia i prądu.Dobranoc wszystkim

 59. Zbyszko said

  Panie Gajowy, bardzo trafnie Pan to ujął.

 60. Guła said

  #32
  Oj Królu Złoty jakżeż nie była partnerem W Brytanii. Była.

  A było to tak. Polska miała uzbroić się po cichu i po zęby za 800 mld zł. A Niemcy jak wiadomo tylko za 16,5 mld. Niemców podpuścić na Polskę miała W Brytania i Francuzi, a Polacy mając taką przewagę mieli dać Germańcom łupnia i byłoby pozamiatane.
  I teraz są dwie możliwości; pierwsza, nawet przy tak gigantycznej przewadze militarnej, Polacy spierniczyli sprawę.
  Druga ewentualność to ta że te 800 mld nie poszło na uzbrojenie tylko do „żyda” niemieckiego.
  Wsi o jasna.

 61. Kronikarz said

  RomanK

  – SIE ROZBRYKAL i MIALBYM SIE MODLIC jak W INDIACH przez WIZERUNKIEM RomanaK = to lusterku jak w 52 dla Romcia.

  – RomanK sie rozbrykal tym bardziej, ze Gajowy mu przyznal wczoraj racje w sporach z JO = oj brzydko to Romus wykorzystuje.

  RomanK moglby i nawet powinien wyrazac sie normalnie zamiast stroic sie na raz papuge, raz na pawiana, a raz na medrca, bo po co mi/nam jakies szarady – ze specjalista od takich spraw warto porozmawiac, Pania Romanie,
  Pozdrawiam

 62. Maciej said

  Jakie to szczęście, że pan pułkownik Przybył wprawdzie „chciał” popełnić samobójstwo, ale mu się to nie udało! Jacyś pedantyczni dociekliwcy mogliby co prawda wyciągnąć z tego wnioski, że ta próba stanowi symbol skuteczności działań naszej niezwyciężonej armii, ale nie ma co zaprzątać sobie tym głowy, bo jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, więc i od pana pułkownika nie wymagajmy zbyt wiele. Jak ktoś się chce wykazać, to niech sam się zastrzeli i zobaczymy, czy zyska taki rozgłos, że aż sami najważniejsi prokuratorowie będą na oczach całej Polski ściągali sobie nawzajem kalesony.

  Znacznie większą zasługę w Niebiesiech będzie miał pan pułkownik Przybył z powodu ujawnienia, że nasza niezwyciężona armia stanowi żerowisko dla „zorganizowanej przestępczości”. Kto tę przestępczość zorganizował, na jakich zasadach i dlaczego jej żerowisko ulokował akurat w naszej niezwyciężonej armii – to pytania, na które odpowiedź wychodzi naprzeciw podejrzeniom, iż nie tylko nasza niezwyciężona armia, ale w ogóle cała III Rzeczpospolita jest żerowiskiem dla przestępczości, zorganizowanej jeszcze w 1989 roku przez „człowieków honoru”, którym „lewica laicka” stworzyła wygodny parawan z demokratycznej fasady.

  Stanisław Michalkiewicz

 63. Rysio said

  „…RomanK się rozbrykał…”

  A co on – źrebak jest?

  Haaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahaaaaa !!!

 64. Chutor said

  Kruk krukowi oko wydziobie

  Obecni wladcy Europy obdzieraja do nagiej kosci kazdy kraj z osobna i wszystkie razem; sama radosc? Czy gdy sie dobrze oblowia inni zechca uczynic to samo. Tacy juz sa, tych ogoloconych zostawia w spokoju bo niczego od nich nie mozna uzyskac. Ci nedzarze moga byc im nawet pomocni, nowej fali wandali. Poludnie i Wschod najezdza Europe.
  Rdzenni Europejczycy beda ich przymowac jezeli nie jako wybawcow to przynamniej z cicha uciecha spogladajac gdy dzisiejsi wazni beda ubierac sie w lachmany i spac w szopach by nie zwracac na siebie uwagi, ludzac sie, ze sasiedzi ich wybawia, to sie okaze.

  Tak, tak, tak ci co nabyli bogactwa i stanowiska beda je przeklinac a ci co ich nie uzyskali beda to uznawali za lut szczescia.

  Ostatni beda pierwszymi.

 65. no i co said

  Afery w wojsku? Kiedy ich nie było, poczynając, bo jakiś początek być musi od II RP.
  Pamiętam nie tak dawno, jedną w ciągłości afer po aferowej drodze, kiedy to minister wojny wsadzał za kraty swojego wiceministra twierdząc ze jeżeli myli się co do jego winy, to zrezygnuje z kariery politycznej. Drugiego zaś, udającego się na urlop, aresztował na wodach terytorialnych – to nic że neutralnej Szwecji – o mało co nie wywołując kolejnego POTOPU, bo tamci już postawili swoje obronne lotnictwo w stan gotowości bojowej. Zniewoliliby nas jednym skrzydłem własnej eskadry, bo my po kolejnej aferze mamy co prawda bojowe lotnictwo, tyle tylko że nie uzbrojone i nielatające. Ot takie a w sam raz na WOŚP. Do obrony ma się rozumieć przed bandytami. Albo na licytację jak tego Miga czy jak mu tam było. Afera okazała się nietrafiona. Znaczy trafiona bo odbyła się skoro nie miał już kto przeszkadzać. Aresztowanie za to wiceministrów okazało się nietrafione.Wiceministry po latach opuścili więzienie oczyszczeni z zarzutów a wiec uniewinnieni. A minister dotrzymał słowa. Już jako całkiem apolityczny obywatel został prezydentem wszystkich w narodzie. Jak w produkcji Hollywood. Łza sama ciśnie się do oczu.
  The End?
  Zaś tam.

 66. no i co said

  ad #65
  No i offset mamy na wyposażeniu sił zbrojnych pierwszego uderzenia. Tyle tylko że nikt nie znaju jak tego offsetu w razie co użyć.

 67. król złoty said

  @60
  Oj, Guło.
  III Rzesza była o wiele bardziej bogata i ludna (w Polsce należy odliczyć mniejszości narodowe i rdzennych Polaków i zostawało 20 mln, czyli przewaga ludnościowa III Rzeszy do II RP wynosiła 4:1). Polski nie miał nikt dozbrajać (skąd te dyrdymały?), ale wręcz przeciwnie – po sfinansowanym przez WB (Żydów z Banku Anglii) przewrocie majowym była systematycznie rozbrajana.
  https://marucha.wordpress.com/2011/12/30/pilsudski-zwolennikiem-bolszewii/#comment-133916
  http://prawica.net/node/12977
  W dodatku cała strategia obronna II RP przed III Rzeszą była zaplanowana na obronę przez parę dni, do rychłego wejścia do walki wojsk brytyjskich i francuskich, co – jak wiemy – nie miało miejsca i nie miało mieć.
  Polska została rzucona na pożarcie 2 wilkom planowo. Tzw. holokaust to przypadek. Po 2 latach Stalin miał uderzyć na Niemcy i ponieść rewolucję na zachód (żadnego mordowania Żydów nie było w niemieckich planach i globaliści nie brali czegoś takiego w ogóle pod uwagę), tylko że plan się skomplikował, bo Hitler Stalina uprzedził (wg niektórych teorii o kilka dni, a nawet o godziny). Finał miał być taki, że w 1941 roku Polska miała być w całości podbita przez Związek Sowiecki (co zapewne skończyłoby się eksterminacją wielkiej części Polaków, skoro kilkadziesiąt milionów Rosjan Żydom udało się eksterminować bez większych problemów), a ludność żydowska w Polsce miała do 1941 r. wyjść bez większych uszczerbków (tak jak wyszła po I wś) i Polska zapewne zostałaby żydowskim państwem narodowym. Jednak plan się skomplikował 22 czerwca 1941 r.

 68. król złoty said

  Ten niemiecki plakat propagandowy – choć wieszany przez okupanta w konkretnym celu – przedstawia prawdę

 69. król złoty said

  @RomanK
  Więc co miały znaczyć słowa Kamińskiego:
  „Potwierdzając własne dziedzictwo, moim pierwszym wyborem zawsze będzie Polska – niby-kraj, który tak naprawdę nigdy sobą nie rządził”

  Kamiński nie zna historii.

  „a nawet teraz płaszczy się ze strachu po tym, kiedy cały rząd zniszczono w jednej katastrofie lotniczej”

  W tej katastrofie zginęli prawie sami zdrajcy, którzy przeforsowali traktat lizboński likwidujący polską państwowość (żal mi tam tylko kombatantów, duchownych i załogi samolotu).

  „Ale gardzę Polską (…) również dlatego, że Polska była cichym partnerem W Brytanii w rozpoczęciu II wojny światowej, zdradzając zarówno siebie jak i ludzkość, i do dzisiaj nie chce się do tego przyznać.”

  Nie wiem, o jaką zdradę ludzkości chodzi. Stąd moje podejrzenia Kamińskiego o germanofilskie skłonności . Mniemam, że przeciwstawienie się III Rzeszy jest wg niego tą zdradą ludzkości. Nie jest za to dla niego taką zdradą 2-letni sojusz tejże Rzeszy z bolszewią przeciw katolickiej Polsce.

 70. Niedaleko said

  Ad. 52 –
  „Panie Piotrex…bije pan fyzjera za to….. ze pokazal panu lusterko….:-)))”

  Panie Romanie, wiem co Pan próbuje powiedzieć ale rozpoczynają Pana emocje brać i gubi Pan równowagę.

  Poprosił bym Pana Gajowego może zamieścić tą historie Pana Franka Walusia o której czytałem w książce Pana Bednarczyka. Jest ona dobrym „lustrem” dla nas by pokazać co to jest BRAK Solidarności.

  http://polskainfo2.tripod.com/images/249_HISTORIA.htm

  By sprawdzić Pana Walusia potrwało by władzom miesiąc góra. TEGO NIE ZROBILI. Pochłonęła ta sprawa Pana Walusia majątek, długie lata stresu, zawały serca i człowieka nie winnego wczesny zgon.

  Wszystko dzięki akcje Bohatera w USA Nr. 1 Wiesenthala, sędzia w Chicago z tego samego plemiona, plemiennych kontaktow i brak Solidarności ze strony swoich rodaków, ich organizacji i Kościoła. W końcu Niemcy mu najwięcej pomogli.

  Lustro nie kłamie. Dlatego jest coś co się nazywa „lustracja”, zdrowa kuracja duszy.

 71. Kar said

  re 63

  przystojniak (?)..

 72. aga said

  ad. 57
  Co nie przeszkadza Riezunowi K zasypywać szkalować Polakow a zasypywac pochlebstwami Rosjan, Ukraińców, Rusinow i wszystkich Słowian oczwiście za wyjatkiem Polakow.
  Panie Gajowy juz to kiedys napisalam; jest Pan zbyt inteligentna osoba aby nie odrózniać goryczy od nienawiści a nagany od szkalowania.

  Pani Ago, z całą powagą oświadczam, że nigdy nie podejrzewałem ani nie podejrzewam p. RomanaK o nienawiść do Polski i Polaków. Prawdą jest, że wyraża się niedyplomatycznie i nie kadzi, co wielu Polaków bardzo razi. – admin

 73. aga said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10949453,_Zyd_ukrywa_sie_pod_PESEL_em___Pani_ginekolog_ujawnia.html?as=1&startsz=x

  http://www.uzdrawiamy.com.pl

 74. aga said

  ad.71

  i oczywiście falszować historię i dezinformować na korzyśc tych lepszych w/g Riezuna K Słowian czyli Rusinów…

 75. KaRabin said

  Znalazłem taki kwiatek:
  http://soundcloud.com/agentomasz/agentomasz-miko-aj-chc-nas

 76. JO said

  ad.48. Polak to nie tylko ten co Zyje ale i ten co zyl a jest tylko duchem wsrod Nas.

  Osoba wykrztalcona nie powinna tak wyrazac sie jak Pan Roman K ogolnie w czambul nie tylko strofowac Polakow ale i caala slowianszczyzne…

  Tylko prostak, niewiedzacy nic o przeszlosci , nie umiejacy oddac godnosci dla przeszlosci …moze tak ogolnikowo sie wypowiadac.

  Panie Gajowy…to rowniez szpilka pod Pana Adresem, gdyz przystajac z Panem Romanem ma Pan ku tego rodzaju – jakosci wypowiadania sie – tendencje….

  Choc trzeba przyznac, ze w wiekrzosci Pan rozroznia Polakow na Myslacych i Lemingi….

  Jak pisalem czesto, przyznaje Panu Racje w okresleniu tych co nie maja Laski ….ale ogolniki to Przekroczenie Granicy – populizm, ktory nie przystoi Panu Romanowi K jako osobie , ktora ma badz co badz tu Autorytet

  Coz, niech bedzie to moje upomnienie kolejne katolickie….. o ktore , jezeli mi sie nalezy i ja prosze….i czesto dostaje….za co jestem wdzieczny

 77. wet3 said

  @ Aga (72)
  Podobnie jak „Przeclaw”, „Piotrx, „JO” oraz inni, stoje po stronie Pani.

 78. Marucha said

  No i widzi Pan, Panie Romanie K….
  Przez Pańską hadką gębę grozi nam rozłam w gajówce!

 79. Piotrx said

  Re 52: „Panie Piotrex…bije pan fyzjera za to….. ze pokazal panu lusterko….:-)))
  Tocv to anskie wlasne rylo…tak nie poznaje pan>??? kaprae slipki, sczec parodniowa i popekane wargi z chuchu:-))) Nie klnij pan fryzjera ,,umyj sie pan i ugladz fisiss:-))

  Pięknie , pięknie, bardzo ładnie pisze RomanK z dalekiego Teksasu, coż za poziom i co za głębia myśli , jestem pod wrażeniem . I pomyśleć, że kiedyś przed laty podziwiałem niektóre artykuły i wpisy RomanaK na forum Ojczyzna za ich precyzję i merytoryczność. A tutaj po latach taki upadek do poziomu rynsztokowego. A moze to prawda zabolała ? Po „wycisnięciu” większości obecnych postów RomanaK z chamstwa, złosliwosci i frustracji oraz kompleksów wobec polskości zostaje niewiele.
  No cóż, jego wola, niech sobie wystawia dalej swiadectwo o sobie samym.

  A tutaj fragment świadectwa sprzed paru lat od śp. Pana Zbigniewa z portalu Ojczyzna na temat innych „popisów” RomanaK.

  http://forum.ojczyzna.pl/read.php?f=3&i=16222&t=16218

  „Sama forma tekstu mówi już dużo o jego Autorze. Mało konkretów – wiele wyzwisk, demagogii, nielogiczności. I wiele kłamstw. I znów – gdybym tylko przeczytał powyższy tekst – odrzuciłbym go jako inspirowany raczej wątrobą niż rozumem, ale wstrzymałbym się jeszcze od konkretnej oceny.

  Ale znam Pańskie działania i pisanie od wielu lat, Panie Romanie. Udowodniłem Panu kilka razy kłamstwa, brak rzetelnej wiedzy w tematach, na które się Pan wypowiada, i wreszcie udowodniłem Panu uczestnictwo w bardzo podejrzanych działaniach mających na celu rozwalenie i zniszczenie ROP-u jak i zdyskredytowanie ich przywódców – Olszewskiego, Macierewicza i innych.

  Pomimo tej mojej wiedzy wciąż miałem nadzieję, uważając się za Pańskiego przyjaciela, że z czasem zrozumie Pan, jak często kierował się niewiedzą, niechęcią, że nie zadał Pan sobie trudu poznania prawdy, że dał się Pan prowadzić swoim „gurus” (sądząc z Pańskich reakcji – raczej miernych), kimkolwiek oni są.

  Powyższy tekst pokazuje, że moje nadzieje były płonne, Roman Kafel niczego się nie nauczył, i dalej woli „walić z biodra” zgodnie z teksańską zasadą – najpierw strzelaj, pózniej ewentualnie pytaj. „

 80. Przeclaw said

  #72,77 Aga, Wet3

  Uwazam, ze powolywanie sie na jakiegos trolla, dla zmylki nazywajacego sie „Kaminski”, ktory mowi ze „gardzi Polska” jest wyjatkowo ohydne.

  Przypominam, ze nomen omen, byl juz jeden „Kaminski”, na imie mu bylo Bronislaw, tez „Polak”, a rozwalony przez samych Niemcow w r.1944 , ktorzy mieli juz dosyc tej kreatury.

 81. Kronikarz said

  Ah, to Kafel jest ten Roman, to on jest od tej…, jak jej, no tej chorej… – bravo, Gajowy !

 82. Niedaleko said

  Ad. 79
  „I pomyśleć, że kiedyś przed laty podziwiałem niektóre artykuły i wpisy RomanaK na forum Ojczyzna za ich precyzję i merytoryczność. A tutaj po latach taki upadek do poziomu rynsztokowego. ”

  Przypuszczam ze to stres patrzenia jak USA pada na kolana dzięki dzikiemu plemionu Wiesenthala które ma się świetnie. Patrząc dziennie na ludzi na ulicach bez pracy żebrzą już nie jest rzadkością w Teksasie.

  http://www.pjvoice.com/v43/43310dc.aspx

 83. wet3 said

  @ Przeclaw
  Oprocz tego wystapienia Romana K., ktore traktuje jako potwarz, najbardziej wnerwila mnie jego wypowiedz na temat Lwowa, w ktorej stwierdzil iz podstawowa cecha Lwowa byla jego wieloetnicznosc. Przeciez wiemy dokladnie, ze Lwow (do czasu kiedy Austriacy nie zdazyli wrogo nastawic do nas Rusinow, bo zydow do tego „stopu” nie wolno zaliczac!) to byl wieloetniczny, polski STOP (Polacy, Rusini, Ormianie, Niemcy, Wolosi …), ktory zawsze byl tylko i wylacznie propolski i nigdy swej Matki Rzplitej nie zdradzil !!!
  PS – Osobiscie nie mam zadnej watpliwosci odnosnie pochodzenia Dzierzynskiego. Poza wymienionym artykulem w zupelnosci wystarcza mi opinia prof. L.Szczesniaka oraz wypowiedz H.Pajaka. Przypomne, ze Selman tez wypowiadal sie o krwawym Felku jako o swym kuzynie – co ptwierdza tylko koszerne pochodzenie ich obu.

 84. Guła said

  Wet3
  Takie układy zatajone to możliwe były i są w centralnej. Na Kresach nigdy. Nie znaczy to ze nie było przejęć majątków i przez Żydów. Ale o tym wieść gminna pamiętała przez pokolenia. I pamięta.

 85. Przeclaw said

  #83

  Wystarczy porownac Rusinow z Zytomierskiego z Rusinami /Ukraincami/ z Galicji. Tam gdzie nie bylo austriackiego podburzania, dywersji, ktora trwala od r.1772, czyli 170 lat /bo okres miedzywojenny tez trzeba wlaczyc/ tam stosunki polsko-rusinskie byly wiecej niz poprawne.
  Wolyn nie jest wyjatkiem, gdyz tam agitacja trwala w XX-leciu, a poza tym byl w zasiegu zorganizowanej akcji z pobliskiej Galicji.
  Na terenie Rosji tez byla akcja robienia z Rusinow Rosjan, jednak nigdy nie przybralo to form tak zwyrodnialych tj naklaniania do mordow miedzyslowianskich. Wniosek z tego jasny, ze Rosja carska, pomimo duzego udzialu Prusakow w rzadach, stala wyzej pod wzgledem cywilizacyjnym niz Austria i Niemcy /nie mowie o poziomie materialnym/. Normalny czlowiek chyba nie mysli, ze to podburzanie bylo w interesie Ukraincow ?

  Odnosnie Dzierzynskiego, to juz wypowiedzialem sie i nie chce sie powtarzac.
  Nie nalezy byc zbyt pochopnym w sadach, trzeba miec konkretne dowody, a nie niczym nie poparte opinie. Poza tym warto przeanalizowac jego dzialalnosc, a okaze sie im dalej w las tym wiecej drzew, moze wyjsc ze wcale nie byl takim demonem jak go maluja, jest wiele znakow zapytania.

 86. Marucha said

  Śp. szlachetny pan Łabędzki znał się na polityce, jak Marucha na hodowli strusi. Sam poniższy cytat o tym świadczy:

  udowodniłem Panu uczestnictwo w bardzo podejrzanych działaniach mających na celu rozwalenie i zniszczenie ROP-u jak i zdyskredytowanie ich przywódców – Olszewskiego, Macierewicza i innych.

  I co, nie miał Pan Roman może racji?

 87. Re.79
  Panie PiotrX kupił Pan sam i sprzedaje teraz dalej innym mity o ROP-ie.
  Poczytaj Pan to:
  „Jan Olszewski i Układ Europejski z 16.12.1991 r.”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/21/jan-olszewski-i-uklad-europejski-z-16-12-1991-r/

  a i to
  „Nocna zmiana – czy nocna zdrada?”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/nocna-zmiana-%e2%80%93-czy-nocna-zdrada/
  – może przejdzie zaćma.

  Panie Gajowy – nie jest tak źle, bo mnie śp. Łabęcki zbanował ze śmiertelnym oburzeniem, że ośmielam się nastawać na największych polskich patriotów w osobach Olszewskiego i Macierewicza.

 88. 166 bojkot TVN said

  86/Marucha
  Teraz niektórzy tak samo znają się na zamachu smoleńskim …
  CAŁKIEM JAK MARUCHA NA TYCH STRUSIACH.

  Dziwne się wydaje mi się tu w gajówce obwinianie ofiary oszustów, że dała się oszukać. Widać lata tresury dają żniwo nawet w gajówce. Szujom łatwo otumanić nas, bo stanowią zgraję tajną, zorganizowaną, skoordynowaną, sterującą naszymi emocjami, dawkująca prawdę, zgraję informująca tyko o wybranych faktach.
  Pretensje do jakiegoś nieboszczyka, ze dał się oszukać, to jeszcze większe s..yństwo niż samo oszustwo, bo odwraca uwagę od oszustów i ich zbrodni, czyniąc z ofiary winnego.
  Kolejna tu żenada.

  I co? Jeszcze ktoś ma się zamiar za nich modlić?! Nie za Polaków pomordowanych za to, ze byli Polakami, że walczyli o polskość, za pomyślność ojczyzny, za odzyskanie władzy nad naszymi dobrami?!
  Modlić się za Olszewskiego, Macierewicza, Urbana, Jaruzela, Michnika, Geremka, Kuronia, Szewacha Weissa, Balcerowicza, Sorosa, za Rockefellerów, Rothschildów to jak modlić się za diabły, żeby się nawróciły.
  Przegrana sprawa.

 89. Marucha said

  Re 88:
  Panie Bojkot, po co to oburzenie?
  Napisałem prawdę. Nie wyraziłem żadnych „pretensji”, a jedynie to, że powoływanie się na opinie śp p. Łabędzkiego jest nierozważne.
  A Pańskie poglądy na modlitwę pasują bardziej do judaizmu, niż katolicyzmu.

 90. 166 bojkot TVN said

  89/Marucha
  Dobry dowcip ….
  Szczególnie kiedy zanika różnica miedzy oboma religiami, rabini oblekli się w sutanny i każą modlić się za Żydów, co to mają się nawrócić.
  Jedno zbiorowe nawrócenie Żydów na ziemiach polskich zostało zarządzone przez Jakuba Franka ze skutkami dla Polaków tragicznymi. Ci nawróceni weszli (wżenili się) do znamienitych polskich rodów i rozłożyli je od środka, przejmując ich dobra.
  Z frankistami nie można się uporać do dziś. Czy śp.Z Łabędzki wiedział o tej morderczej sekcie – nie wiadomo.
  Dziś w Polsce wśród żywych mało kto wie o frankistach, a pojęcie masoneria traktuje jak bajkę o Babie Jadze.
  Ale już się wszyscy szykują modlić za nawrócenie Żydów i do obchodów Dni Judaizmu, w czasie kiedy do mediów nie przedarła się jeszcze informacja o zeznaniach mordercy Widro z Katynia, obywatela Izraela, który ujawnił, że wszyscy mordercy polskich oficerów to byli Żydzi. Więc kiedy światowa opinia publiczna dowie się o tym, kiedy mordercy będą osądzeni i zadośćuczynią rodzinom ofiar, wówczas można będzie się modlić o ich nawrócenie, a nawet zbawienie – NIE WCZEŚNIEJ. I TO POWINIEN SAM RABIN SZEWACH WEISS I SCHUDRICH.
  Obchody dnia judaizmu to jakiś kolejny, tym razem kościelny matrix, ściema jakich pełno codziennie.

 91. Marucha said

  Re 90:
  Bywalcom gajówki, jak myślę, całkowicie wystarczy zaangażowanie Bojkota w teorię zamachu smoleńskiego dokonanego rękami Rosjan.
  Dlatego powinien raczej powstrzymać się od wchodzenia z butami na obszary zarezerwowane dla wierzących katolików, zwłaszcza jeśli mylą mu się „Dni Judaizmu” z modlitwami o nawrócenie Żydów.
  Gdyby Bojkot wiedział w ogóle, o czym bredzi, to by zauważył, że to właśnie Żydzi i ich szabesgoje z furią zwalczają modlitwy za Żydów jako „uwłaczające” i „antysemickie”. Natomiast chętnie akceptują różne Dni Judaizmu.

 92. aga said

  Panie Wet 3 dziękuję.

 93. 166 bojkot TVN said

  91/Marucha
  Ale przegięcie …

 94. Kronikarz said

  90-91/
  Bojkota 166 nie czytam wcale już, bo i tak nie rozumiałem w tym nic ani nic.

 95. Rysio said

  re 94. Bojkot wrzuca tak dużo materiału no bo jak tylko może stara się odwrócić uwagę blogowiczów od tego że głosował i namawiał do głosowania na żydów.

  Bojkot – no przyznaj się wreszcie, na którego parcha oddałeś swój głos?

 96. 166 bojkot TVN said

  95/Rysio!
  odklej się od gumofilca Inkwizytora

 97. Piotrx said

  Re 86:
  „Śp. szlachetny pan Łabędzki znał się na polityce, jak Marucha na hodowli strusi. Sam poniższy cytat o tym świadczy”

  Na polityce może i za dobrze się nie znał (tak jak zresztą i Pan) ale na postawach ludzi, z którymi miał styczność, znał się o wiele lepiej. A ponadto domagał się z reguły przedstawienia jakiegoś dowodu w danej sprawie a nie tylko rzucania na kogoś samych obelg czy inwektyw. Zaś ironizowanie nt. zmarłego który już teraz nie może się bronić nieładnie świadczy też o Panu.

  Ostrzejsze reakcje „Gajówkowiczów” na „wyskoki” RomanaK określa Pan „jazdą po bandzie”. Natomiast gdy on z pogardą i arogancją odnosi się do innych lub im ubliża, jest to przyjmowane przez Pana z aprobatą lub pomijane całkowitym milczeniem.

  Re.87:
  Panie PiotrX kupił Pan sam i sprzedaje teraz dalej innym mity o ROP-ie.
  Poczytaj Pan to:

  Panie Bizoń dlaczego Pan też manipuluje faktami?
  Zacytowałem fragment opinii innej osoby znającej RomanaK na temat jego postaw. Nigdzie nie „piałem” z zachwytu nad Macierewiczem czy Olszewskim czy ROP-em ani nie „sprzedawałem mitów” na ich temat. Wyrwał Pan z kontekstu jeden fragment i usiłuje dowodzić swoją tezę, a pomija zupełnie krytyczną ocenę postaw RomanaK tam zawartą. Zresztą dalszy ciąg dyskusji między tymi dwoma osobami znajduje się w linku który podałem i każdy może sobie to sam ocenić. Dziwi mnie np. dlaczego skoro RomanK był tak przekonany o swojej racji tłumaczył się śp. Zbigniewowi z podpisania tego listu „na odległość”. To, że śp. Pan Zbigniew mylił się w ocenie działań ROP-u nie dowodzi jeszcze, że mylił się także w ocenie postaw RomanaK. Natomiast autoreklama Pańskiej strony mnie nie interesuje.

  Dziwną dwoistą etykę kierujecie się Panowie i rożne miary przykładacie do rożnych osób, nie wiem i nie chcę wiedzieć co was łączy z RomanemK poza linią telefoniczną . Dziwne jest bowiem wasze milczenie w kwestii jego mętnego zachowania i wypowiadania się w wielu sprawach i częstego „plucia” w Gajówce, szczególnie gdy kończą mu się argumenty do dyskusji.
  Jeśli ma rację w danej kwestii lub dobrze czyni trzeba mu to oddać (ja także cytowałem nieraz jego dawniejsze wartościowe artykuły) natomiast jeśli się myli lub podle czyni trzeba mu to też wytknąć. I odnosi się to też do każdego. TYLKO tyle i AŻ tyle.

  A podłe w tym wątku było między innymi przytoczenie przez RomanaK tego żałosnego tekstu owego „Kamińskiego” w takim kontekście i bez jakiegokolwiek wyjaśnienia, jak również rzucane potem obficie obelgi. Taka postawa ma niewiele wspólnego z etyką chrześcijańską . Chyba, że RomanK hołduje innej etyce ale to już jest jego problem.

 98. Marucha said

  Re 97:
  Nie miałem najmniejszego zamiaru uwłaczać pamięci p. Łabędzkiego. Nie mam też zamiaru mu uwłaczać pisząc, iż – niestety – nie miał nawet części tego rozeznania politycznego, jakim dysponuje prosty gajowy.

  Trzeba po prostu, oddać mu sprawiedliwość: był człowiekiem szlachetnym i przyzwoitym, a zarazem był naiwnym, wierzącym w najrozmaitsze trzyosobowe kanapy około-polityczne, jakie wtedy pojawiały się w wielkich ilościach – a ponadto, jak większość Polaków, biorącym pobożne życzenia za rzeczywistość.

  Niech zaświadczy o tym fakt, którego byłem świadkiem: otóż Sejm w owych czasach podjął jakąś uchwałę o nadrzędności polskiego prawa nad unijnym. Dla niego oznaczało to wielkie zwycięstwo. Nie docierało do niego, iż uchwała nie miała żadnej mocy prawnej, a była jedynie zajęciem stanowiska w określonej sprawie. Nie docierało do niego, że Unia może sobie nią dupę za przeproszeniem podetrzeć, co też i się stało.

  Dlatego opinie p. Łabędzkiego, w tym opinie o ludziach, są tylko opiniami samego p. Łabędzkiego i niosą niewielki ładunek argumentacyjny. Vide jego zachwyt Olszewskim czy Macierewiczem.

  Ma Pan prawo do krytyki wypowiedzi pana RomanaK, ale – na miłość boską – niech Pan ją podbuduje lepszymi autorytetami, niż śp Łabędzki. A to właśnie Pan uczynił.

 99. 166 bojkot TVN said

  Różne tu są stosowane miary tolerancji wobec błędnej oceny osób, poglądów i zdarzeń.

  166 jest z natury lekko złośliwe, więc przypomni zachwyty wielu tu piszących nad Poliszynelem vel..vel… coś tam, i karczemne wręcz ataki na 166, które w tych zachwytach nie tylko nie uczestniczyło, ale od początku krytykowało Poliszynela.
  Tak jak od początku pisało o raporcie MAK: BIG MAK SHIT

  Teraz z uporem maniaka będę krytykować wszystkich uczestników dni judaizmu, jako członków V kolumny żydowskiej, przed która nie potrafimy się obronić, bo nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo nasze życie publiczne jest zainfekowane. Do tej pory wydawało się, że tylko to świeckie. Od ingresu abp Wielgusa wiadomo, ze kościelne tak samo, albo nawet bardziej. Dni judaizmu i modlitwy za Żydów zarządzone przez hierarchów, to taka wysypka świadcząca o śmiertelnej chorobie. Śmiertelnej dla kościoła katolickiego w Polsce.

  Kronikarz mam nadzieję, że nie będzie tego czytał. Bo po co?

 100. 166 bojkot TVN said

  Tu na wypadek gdyby zniklo, i dla zagranicy
  http://www.zapiszjako.pl/1462852,youtube,jan-pospieszalski-blizej-2-3-12-01-2012-dlaczego-mikolaj-przybyl-strzelil-sobie-w-policzek.html
  Tu Bliżej z 12.01.2012 bezpośrednio z serwera TVP
  http://www.zapiszjako.pl/1462852,youtube,jan-pospieszalski-blizej-2-3-12-01-2012-dlaczego-mikolaj-przybyl-strzelil-sobie-w-policzek.html

 101. 166 bojkot TVN said

 102. 166 bojkot TVN said

  Tu pierwszy, sorry za pomyłkę

 103. 166 bojkot TVN said

 104. Marucha said

  Re 99:
  Panie Bojkot, moja tolerancja się kończy i wisi na jednym włosku. Po ekspozycji ignorancji, jaką Pan tu zaserwował, spróbuję jednak jeszcze raz…

  Dowiedz się Pan wreszcie, że:

  1. Modlitwy za Żydów nie mają NIC wspólnego z Dniami Judaizmu, a są ich wręcz przeciwieństwem. Celem Dni Judaizmu jest jakiś „dialog” z Zydami i pozostawienie ich przy swojej wierze. Celem modlitw jest nawracanie Żydów na chrześcijaństwo.

  2. Modlitw za Żydów nie zarządzili żadni hierarchowie – przeciwnie, hierachowie żydowskiego pochodzenia systematycznie je zwalczają.

  3. Modlitwa za Żydów pochodzi z czasów Piusa V, a nie Jana Pawła II, co Pan wydaje się zakładać.

  Nich Pan żesz chociaż tu zajrzy: https://marucha.wordpress.com/2009/01/26/modlitwa-za-zydow/

  Albo odp… się Pan od katolicyzmu i naszych modlitw,

 105. 166 bojkot TVN said

  Oto jeszcze nie nawróceni:
  http://www.bibula.com/?p=17920

 106. Kronikarz said

  Bojkot

  166 gada, bo gada i nikogo to nie obchodzi prócz Rysia chcącego wiedzieć, na jakiego żyda glosuje.

  Gajowy mowil kiedys, jak pytalem, ze nie zawsze rozumie gadania tego bardzo gadatliwego glosu, az tu raptem cos dojrzal, ha !

  Wielkokrotnie tez pytalem Bojkota 166, jakiej skladni i semantyki uzywa, bo lepiej Pana Barona i Pan Mordke pojmuje niz to.

  Nic nie wskuralem – Teraz prosze, to 666 lepsze jest niz Sobor wolnomularzy – No no, to ci dopiero – Takie to przemadrzale !

 107. Inkwizytor said

  Bojkotko powiesz nam wreszcie na którego żyda z PiSu głosowałaś ? I nie stręcz nam tu tego, żebyśmy za żydow się nie modlili bo będziemy to robić chociaż tobie i twoim współplemiencom katolicka modlitwa za was się nie podoba 🙂

 108. 166 bojkot TVN said

  107/Inkwizytor
  To za którego Żyda modlisz się razem z Rysiem?

 109. 166 bojkot TVN said

  106/Kronikarz
  Przecież 166 prosiło, żeby Kronikarz nie czytał skoro nie rozumie ani składni, ani semantyki

 110. wet3 said

  @ 166 Bojkot
  Bardzo prosze skonczyc z wyglupami. Niepotrzebnie kompromituje sie Pani.

 111. 166 bojkot TVN said

  110/Wet 3
  Nie rozumiem dlaczego ten apel jest taki wybiórczy, tylko do 166, kiedy MOJE WPISY SA TYLKO ODPOWIEDZIAMI NA …..

 112. Kapsel said

  Re 111

  a tak w ogóle to …..jestem facetem.

 113. Rysio said

  Bojkot – ja po nocach spać nie mogę – tak mnie intryguje na którego żyda z PISu głosowałeś ?

 114. Inkwizytor said

  Chazarska stręczycielko Bojkotko, na którego żyda głosowałaś !!! Miej odwagę i powiedz po tylu tygodniach stręczenia żydoPiSu albo idź w PiSdu 🙂

 115. Re.97
  Panie PiotrX sprzedawać mity o ROP można na wprost lub pośrednio poprzez kogoś [w tym wypadku śp. Łabęckiego]. Potwierdzeniem tej pośredniej sprzedaży przez Pana mitów o ROP [a także aby te mity puszczone innymi kanałami pozostały nietkniete] jest próba odwiedzenia czytelników od zapoznania się z merytorycznymi materiałami odnośnie Olszewskiego i Macierewicza pod wskazanymi przeze mnie linkami – twierdząc, że to autoreklama [przekaz dla innych w domyśle – nie ma co tego czytać].
  Wychodzi więc na to, że zależy Panu na funkcjonowaniu tych mitów – ciekawe dlaczego?
  Więc kto tu manipuluje p. PiotrX?

 116. zofia said

  @99-103
  „Modlić się za Olszewskiego, Macierewicza, Urbana, Jaruzela, Michnika, Geremka, Kuronia, Szewacha Weissa, Balcerowicza, Sorosa, za Rockefellerów, Rothschildów to jak modlić się za diabły, żeby się nawróciły.
  Przegrana sprawa.”

  Najpierw nazywa sie MACIEREWICZA DIABLEM a potem uzywa sie jego slow aby znow „mlocic” „KLAMSTWO SMOLENSKIE”.
  Jaka role odgrywa ta osoba?

 117. Rysio said

  Ja już od tego wszystkiego głupieję

  😦

  Bojkot to una czy un?

  Bojkot a ty to jesteś kolegą czy koleżanką Sono?

  PS. Bo jak jesteś una to ja bym cię chetnie wziął na zęba.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: