Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jak otworzyć drogę powrotu

Posted by Marucha w dniu 2012-01-12 (Czwartek)

Z Jakubem Płażyńskim, pełnomocnikiem Komitetu „Powrót do Ojczyzny”, rozmawia Maciej Walaszczyk

Ilu Polaków wraca do Ojczyzny oficjalną drogą, zgodnie z zasadami ustawy repatriacyjnej z 2000 roku? Podobno jest ich bardzo niewielu?
– Tą oficjalną drogą, a więc na podstawie zaproszeń wysyłanych przez samorządy, jest to niespełna 200 osób.

A ilu Polaków wyjechało z byłych republik sowieckich poza oficjalnym systemem repatriacyjnym, za który odpowiada państwo?
– Można powiedzieć, że istnieją trzy drogi powrotu do Polski na stałe. Pierwsza poprzez wysłanie zaproszenia przez samorząd zgodnie z obowiązującą ustawą. Może on również zapraszać wskazane przez siebie osoby lub całe rodziny sam, z pominięciem ustawy oraz pomocy państwa, i w pełni ponosić wszelkie koszty takiej repatriacji. Trzecią możliwością jest po prostu droga rodzinna. Poza oficjalną, ustawową drogą w ten sposób powróciło do Polski około 4 tysięcy osób. Dochodzą do tego również ci, którzy już w Polsce zostali uznani za repatriantów.

Z której z byłych republik sowieckich nasi rodacy i ich potomkowie najczęściej decydują się wracać do Polski?
– To przede wszystkim Kazachstan i pogranicze państw ościennych, a więc ci Polacy i ich potomkowie, którzy znaleźli się tam w wyniku zsyłki. To po prostu byli obywatele Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej, których zesłano w te rejony w liczbie kilkuset tysięcy.

Od upadku ZSRS minęło właśnie 20 lat. Tymczasem sprawa repatriacji zesłańców wciąż nie została rozwiązana. Jak sam Pan wspomniał, gdyby nie determinacja samorządów, rodzin, to oficjalnie proces powrotów do Ojczyzny właściwie nie istnieje. Co takiego proponują Państwo w projekcie ustawy, by w ciągu 3 lat zamknąć tę sprawę?
– Chcielibyśmy w pierwszej kolejności zamknąć tę kolejkę, która w ostatnich latach powstała w oczekiwaniu na powrót do Polski. Chodzi o tę część osób, które złożyły już wnioski o wydanie im wizy repatriacyjnej. Są to osoby, które przeszły procedurę przed polskim konsulem i otrzymały promesy na otrzymanie wizy wjazdowej. Łącznie to już około 2600 Polaków, a ich lista znajduje się w rejestrze RODAK, który prowadzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W zależności od możliwości finansowych i woli politycznej chcielibyśmy zamknąć tę sprawę właśnie w ciągu najbliższych 3 lat. Po rozładowaniu tej kolejki chcielibyśmy , by w dalszym ciągu proces repatriacji był prowadzony. Wszystko zależy jednak od możliwości finansowych państwa. Jeśli takie możliwości będą, to mamy nadzieję, że oba procesy będą toczyły się równolegle.

Jaka – w Pana ocenie – jest szansa na to, że ustawa ta wraz z nowymi zasadami przenoszącymi koszty repatriacji z samorządów na państwo w ogóle zostanie w tym Sejmie przyjęta?
– Szansa jest duża. Wszystko zależy od dobrej woli i pracy nad szukaniem dobrych rozwiązań. My przedstawiliśmy propozycję, która zakłada, że system ten będzie w końcu efektywny. Najważniejsze jest dla nas to, by repatriacja się odbywała i w końcu na dobre rozpoczęła. By każdy, kto już otrzymał promesę polskiej wizy, w najbliższym czasie mógł powrócić do kraju, a nie – tak jak obecnie – na powrót musiał oczekiwać 8-10 lat.

Dziękuję za rozmowę.

http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 8 do “Jak otworzyć drogę powrotu”

 1. kazikh said

  Utrudnianie Polakom to skandal nad skandale!
  Wszyscy jesteśmy winni zaniechania,wszyscy mamy znieczulicę.

 2. RomanK said

  To najwieksza Hanba Polski i Polakow! A Zbrodnia tzw Elit Polska Rzadacych-..ktora karac nalezy przez powieszenie za leb!

 3. JO said

  ad.2. Pan wie, ze Polski – nie ma a przynajmniej tej Wolnej – wiec o jakiej i czyjej Hanbie Pan pisze?

  Jezeli Pan Nazywa Pana Gajowego „Haniebnym” jako Polaka i wielu takich jak On – to Pan jest w bledzie rzucajac takie oszczerstwa.

  Jezeli Pan rzuca oszczerstwa na tych co zabrano glos poprzez terror, wieszanie ludzi, zabijanie skrytobojczo czy ekonomiczne wyniszczanie a nawet „redukcje” – to tylko swiadczy o Panu

  —————————————————–
  W czasach dzisiejszych jedynie wzmacnianie siebie w sposob jaki to robia Tradycjonalisci moze przyniesc poprawe sytuacji dla Polakow i Polski

  Dzis Jest Wojna na Sumienia – Wojna Religijna – Wojna Postaw a nie wojna na Karabiny.

  Karabiny sa wycelowane w Narody a Narody popychane sa metodami Talmudycznymi do Limeralno – modernistycznego Tanca

  Tylko czlowiek z wiedza – wiara moze ten Taniec zamienic na Prace i Modlitwe – Narodu – a wowczas wolnosc Narodu, Grupy, Rodu, Rodziny – …jednostki
  ——————————————————

  Hanba Dla Judeopolonii i Zydow i Lemingow – taki powinien byc okrzyk Romana K – gdyby byl Polakiem – tak by krzyczal

  ——————————————————-

  Polak nie ubliza Polakowi i Polsce

  Pan Roman K, robi to Nagminnie

  Panie Romanie, szanujac Pana….. Upominam Pana

 4. RomanK said

  Panie Jo,,popros pan dziecko- zeby panu tlumaczylo pisane..prosze….nie wyglupiaj sie pan publicznie nawet uzywajac nicka… ,,dzieci sie wstydza…
  Ja pan lubie,,i nawet rozumiem…ale na milosc Boska..niech pan sie troche wysili…postara czytac- ze zrozumieniem.
  Ja nawet panu wierze zes pan szlachcic..czystej krwi ..tych z pol elekcyjnych…tamci tez tak rozumieli pisane mowione..lazili i fanzolili trzy po trzy…napij sie pan zimnej wody…

 5. JO said

  Panie Romanie….ja wysilam swoj umysl i odczytywac Pana potrafie dopiero po „enigmy” odszyfrowaniu Pana Tekstow.

  Jezeli dobrze Pana rozumiem, to chcial Pan napisac, ze Polacy Nazywaja dzialania Elit Rzadzacych – Haniebnymi, przynoszace dzisiejszemu PRL Bis – Hanbe

  Pan to na emigracji juz myslec po polsku zaczyna moze nie potrafic – jak ja pisac gramatycznie poprawnie 🙂

  A ja wierze, ze z Pana Kozak, ktory slucha Zydow i reke podnosi na Matke-Ojczyzne

 6. JO said

  Poza tym , Pana nawolywania do „wieszania” tez sa nie na miejscu Panie Romanie. To nawolywania macicieli a nie Polakow w dzisiejszej sytuacji. Czy Pan chce zaliczyc sie do takich prowodyrow Powstan? Pilsudczykow..? (…za szkola Gajowego…)

 7. JO said

  Panie Gajowy – rez jeszcze Panu i innym dziekuje za wyleczenie mnie z Gloryfikacji powstan i za pomoc w zrozumieniu problemu… dzis moge oddac pouczajac Pana Romana K 🙂

 8. RomanK said

  Naucze pana starego przyslowia ciotki Tekli panie JO:
  Ucol Morcin Morcina ,,a som gupi -jak swinia….

  Wieszanie nie ma nic wspolnego z powstaniami ani z msciwoscia- panie JO..to poprostu sprawiedliwy sposob wymierzenia sprawiedliwej kary za zbrodnie!
  Przez legalny Polski Sprawiedliwy Sad.

  Niech pan poprosi dziecko o wytlumaczenie tegoz oto artykulu:

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/06/juz-cat-mackiewicz/

  //Jeszcze raz panu wytlmacze o co loto wyzej:
  To ze tych Polakow do dzis nie sprowadzono do domu jest Hanba Polski i Polakow,,,tak- moja, pana, pana Gajowego i calej reszty…zesmy niewiele w tym kierunku zrobili.. Zesmy nie orotestowali, nie nachodzili wladz nie nakazywali poslom zeby sie o to upominali…to nasza Hanba!

  A wladze POlski ..ponosza odpowiedzialnosc za zbrodnie jakiej sie dopuscili…zbrodnie zaniechania wykonania swietego ich obowiazku w naszym imieniu…to zbrodnia karalna kara smierci- bo zrobili to z rozmyslem..sprowadzajc setki tysiecy Zydow, a zostawiajac na pastwe losu Polakow…
  Za nasza hanbe my..bedziemy sie wstydzic do konca zycia..ja juz sie wstydze 20 lat…( pan nie bedzie ,,zanim do pana dotrze bedzie za pozno)
  Oni panie JO za swoje zbrodnioe powinni wisiec powieszeni za leb….
  Dotarlo??J ak nie popros pan ktore z dziecow,,aj nie mam sily…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: