Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nikt nie lubi prokuratora Przybyła

Posted by Marucha w dniu 2012-01-12 (Czwartek)

Na prawicy, bo nie „nasz”

Dlaczego na gwałt likwiduje się prokuraturę wojskową? Oszczędności na 167 prokuratorskich etatach na 6 tyś, Tuska, który dodatkowo zatrudnił 100 tys nikomu niepotrzebnych urzędasów. Raczej nie, więc o co chodzi?

Jedyny powód, to kwestia utrzymania władzy. Po to była „afera bilingowa”i nagonka. Właśnie po to, żeby mieć pretekst do szybkiej likwidacji prokuratury wojskowej.

Jaki był scenariusz Tuska &Co?

Nagle w poniedziałek wybucha afera, lecą dymisje, Tusk z poważną miną, zdecydowanym głosem mówi „Jako rząd jesteśmy zdeterminowani by szybko wprowadzać reformy oraz przeciwdziałać inwigilacji dziennikarzy” i ogłasza likwidację prokuratury wojskowej (Wpolityce twierdziło, że w poniedziałek, wtorek miało to być ogłoszone), tak jak 36 Pułku Specjalnego Lotnictwa Transportowego. Wszczęcie śledztwa przeciw i Przybyłowi i odpowiedzialność nadzorującego go Parulskiego. Komputery i akta pakowane są na oczach kamer (były po cichu). I wszyscy zadowoleni. Prawica, bo znienawidzony Parulski rzucony na pożarcie, przy okazji doczepiono by mu wszelkie grzechy śledztwa smoleńskiego. Lemingi, bo rząd zdał kolejny raz egzamin. Przekręciarze, bo ukręci się łeb sprawom rozkręconym przez Przybyła. Odpowiedzialni za śledztwo smoleńskie, bo papiery przerzucane tu i tam się pogubią, wątki pogmatwają. Będzie bajzel w bajzlu, zwali się na reorganizację. Rząd, bo dba o wolności obywatelskie, broni dziennikarzy, kryzys receptowy przykryty i podwyżki też, i być może ma w ręku haki na prezydenta i siebie. Lud ma igrzyska. Nawet prawicowi blogerzy „z pewną nieśmiałością” chwalą.

Wszystko kończy się „wesołym oberkiem” jak pisze w takich wypadkach Michalkiewicz. PR kieruje, rząd rządzi. A wszyscy szczęśliwi. Jak tu nie popierać Tuska.

Tylko ten cholerny strzał.

Prawica i tak płk Przybyła nie lubi, bo ten uważa swojego dobrego znajomego, też poznaniaka, szefa Parulskiego za „człowieka honoru”(?) i chciał go bronić. Bo ten z kolei nie przeszkadzał mu w robocie. Wiedział, że to co ma w papierach nigdy nie ujrzy światła dziennego bez osłony z jego strony, miał w końcu doświadczenie pracy w cywilnych strukturach. Już w parę godzin po strzale akta i komputer wywieziono, czyli przygotowano to wcześniej. Mogły wysadzić rząd czy prezydenta z siodła? Ale to kompletnie nikogo nie obchodzi.

Na dodatek bezczelnie się nie zastrzelił. Mimo to, przebił swoim przedwojennym zachowaniem wszystkich prawdziwych prawicowców. A to już jest nie do wybaczenia.
Nikt nie lubi Przybyła. Na prawicy, bo nie „nasz”, Pasionka gnębił. Wśród lemingów też ma przegrane, bo się postawił rządowi.

Warto było? Po co się było starać? Ganiać za przekrętami, przejmować się ponad miarę. Po co Panu pułkownikowi te problemy. Mógłby Pan siedzieć spokojnie „ pieniędzy worek uczciwy nazbierać”, tu coś umorzyć, tam ad akta, POdziałać, a Panu za siłaczkę chciało się robić.
Psa by Panu nikt nie zabił, tylko dokarmiał, Pana też. Śrub w samochodzie nie odkręcał. A Pan wybrał takie pieskie, czy raczej ludzkie życie. W nagrodę trafi Pan do psychiatryka i nikt nie będzie protestował, jak w wypadku badań prezesa. Linia narracji widać została już ustalona. Jak zwykle następnego dnia. Za parę miesięcy będą wszyscy o Panu pamiętać, jak o tym człowieku, który się podpalił pod kancelarią premiera, czyli wcale. Po co te rejtanowskie gesty. Tylko normalnych ludzi drażnią.

Niesiołowski sugeruje, że prokurator to wariat, nie róbmy politycznej awantury – dzwoni na trwogę, prawicowi blogerzy wtórują, że oszust, nie chciał się zastrzelić, powtarza to telewizja i Gowin. Jaki zgrany chór, tu sopran, tam alt. Wprost – „nie wytrzymał presji związanej z pracą” dodaje basem. Libicki falsetem, ostrożnie z „gloryfikacją”. Wyborcza bębni o walce prokurator, i własnej uczciwości dziennikarskiej (?!). Prezes, że prokuratura wojskowa to przeżytek. Ziobro wątpi. Wielka orkiestra polskiego piekiełka gra.

A mnie ciekawi co on i na kogo miał w papierach?

Wielu jest wyraźnie rozczarowanych tym, że pułkownik przeżył. Konsylia „ekspertów”, takich co nie raz sobie w głowę strzelali, którzy na niejednej wojnie proch wąchali i specjalistów medycyny sądowej wyrażają z absolutna pewnością swoje w pełni uzasadnione wątpliwości. Za to wypowiedzi realnych speców nigdzie nie widać.

Czy Przybył mógł jakoś wygrać stając przeciw prokuratorowi generalnemu i rządowym planom likwidacji prokuratury wojskowej, mediom? Nie mógł. Więc zrobił to, co wielu polskich oficerów robiło przed nim w podobnej sytuacji, walczył do końca. Bo przecież korupcja, niczym się w swojej istocie nie rożni od wojny wypowiedzianej państwu.

Ja szanuję to, że wreszcie ktoś w tej naszej armii-w-likwidacji pokazał, że potrafi walczyć o jakąś jej część, nie siedzieć cicho jak żołnierze 36 pułku, którzy teraz tego żałują. No i lubię serial JAG, o „przeżytku PRL” w wersji amerykańskiej.

Czy chciał się zabić, czy okaleczyć, nie ma dla mnie znaczenia, w obu wypadkach stawiał życie na szali. A wierzę bardziej jemu, niż wszystkim innym komentatorom. Cieszę się że sobie życia nie odebrał, jeszcze się ono temu krajowi przyda.

PS. Kilka konkretnych prac Przybyła:

W ub.r. Leszek S. alarmował, że pod adresem jego i jego rodziny – a także prowadzącego sprawę prokuratora – jeden z jego dawnych znajomych miał kierować groźby. Twierdził, że pracownik jednej z wojskowych instytucji w Zielonej Górze przyszedł do jego domu z ostrzeżeniem, że jeśli Leszek S. nie zmieni zeznań, zostanie zabity, żona i córka trafią do domu publicznego, a prokuratorowi może przydarzyć się wypadek. Natomiast w zamian za amnezję S. miał dostać milion złotych. Sprawę gróźb prowadzi obecnie Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Dzięki zeznaniom Leszka S. w Zielonej Górze i Wielkopolsce skazano już 11 osób. Cztery sprawy jednak nadal się toczą. Pod koniec kwietnia br. pojawiła się informacja, że Leszek S. uciekł z Polski. Sprzedał resztę swojego majątku i z rodziną wyjechał prawdopodobnie do Kanady.

(….) Zobaczymy – mówi płk Przybył. Nie ukrywa, że nieobecność głównego świadka komplikuje sprawy, jednak są one dobrze udokumentowane.(…)

Przed ucieczką z kraju Leszek S. powiedział dziennikarzowi: „Przestrzegam wszystkich, by nie stali się zakładnikami wymiaru sprawiedliwości. Bo prawo bardziej chroni przestępców niż takie osoby jak ja”.

http://www.rp.pl/artykul/61991,495925_Swiadek_musi_zniknac.html

„Jak poinformował zastępca wojskowego prokuratora okręgowego w Poznaniu ds. przestępczości zorganizowanej płk Mikołaj Przybył, grupa działała od ponad roku i „ustawiała” postępowania przetargowe o łącznej wartości kilku milionów złotych.

– Wybrane firmy otrzymywały pełen pakiet informacji o mającym odbyć się przetargu, na długo przed jego oficjalnym ogłoszeniem. Mogły się do niego przygotować poprzez opracowanie oferty idealnie wpasowanej pod zamówienie, eliminując w ten sposób konkurencyjne firmy. Dochodziło do podmian dokumentów i ich fałszowania – poinformował płk Przybył.”
http://wiadomosci.wp.pl/title,Zatrzymania-w-Marynarce-Wojennej-RP-powazne-zarzuty,wid,14090830,wiadomosc.html

Początkowo koszt budowy każdej z siedmiu wielozadaniowych korwet szacowano na 250-300 mln zł. Ostatnie informacje z MON wskazywały już na kwotę 1,46 mld zł. Inwestycję powierzono Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2001 roku ówczesny premier Leszek Miller uroczyście zainaugurował budowę pierwszego z Gawronów. Brak pieniędzy sprawił, że Marynarka Wojenna jeszcze w 2002 r. zmuszona była zrezygnować z budowy pięciu korwet, potem program skurczył się do budowy jednej. A i ta inwestycja w niedługim czasie została wyhamowana.

Prokuratorzy badają też tryb i zasady, na jakich wybrano gdyńską stocznię, która przeżywała wówczas spore problemy finansowe
– Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek. Więcej na tym etapie powiedzieć nie mogę – ucina płk Mikołaj Przybył, wiceszef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
http://wiadomosci.wp.pl/title,Ile-pieniedzy-utopiono-przy-budowie-okretu,wid,13997197,wiadomosc.html

Ppłk Henryk W. został uznany winnym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstw przyjmowania korzyści majątkowych na łączną kwotę 400 tys. zł., wyłudzenia na szkodę Wojska Polskiego na kwotę w sumie kilkuset tysięcy złotych, fałszowania dokumentacji i ustawianie postępowań przetargowych – poinformował szef Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu płk Mikołaj Przybył.

http://wiadomosci.wp.pl/page,4,query,miko%B3aj%20przyby%B3,szukaj.html?ticaid=1db71

„Nikt nie sprawdził, że prace, za które zapłacono w ramach pierwszej umowy, były zwykle opłacane podwójnie płk Mikołaj Przybył”
http://wiadomosci.wp.pl/title,Skandal-w-polskiej-armii-przekrety-na-miliony-zlotych,wid,12556725,wiadomosc.html

Trwa analiza materiału dowodowego, oceniany jest zabezpieczony materiał dowodowy w postaci dokumentacji postępowań przetargowych oraz dokumentacja finansowa. Szacowana jest również skala możliwych strat zaistniałych na skutek przestępczej działalności osób, którym przedstawiono zarzuty. W świetle zeznań świadków szkoda, która mogła powstać w mieniu Wojska Polskiego, może sięgać 75 mln zł – powiedział Przybył.

Jak wyjaśnił, w marcu 2010 r. prokuratura przedstawiła zarzuty dziewięciu osobom: żołnierzom zawodowym, pracownikom cywilnym Wojska Polskiego oraz osobom cywilnym.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Korupcja-w-armii-straty-rzedu-75-mln-zl,wid,12221654,wiadomosc.html

Itd., itp. sporo jeszcze można sobie wygooglać

http://info-horyzont.pl/z-prokuratury-w-poznaniu-wywieziono-dokumenty.html
http://nrohirrim.salon24.pl/379970,zadrasniety-w-policzek
http://wpolityce.pl/wydarzenia/21193-nasze-zrodla-informuja-w-najblizszych-kilkudziesieciu-godzinach-miala-zostac-ogloszona-likwidacja-prokuratury-wojskowej

http://romanzaleski.nowyekran.pl

KOMENTARZE

skomentuj
Przybyl mial racje
wskazal sporo niejasnych sytuacji a pismaki zajmuja sie tym ze ktos chcial ich billingow. byc moze nawet slusznie bo to mogloby wskazac zrodlo „wspolnej wersji wydarzen” i „nie daj boze” tego kto podsuwal pismakom tresci, a raczej wyssane z palca plotki ze w kabinie tu-154 byly naciski.
nadużycie link skomentuj
xtc 11.01.2012 16:01:51
@xtc
Mainstreamowi to się mogą bać ujawnienia treści SMSów, pewnie mają takie same jak w PO a może te same.
nadużycie link skomentuj
R.Zaleski 11.01.2012 16:34:44
@ Autor
„Odpowiedzialni za śledztwo smoleńskie, bo papiery przerzucane tu i tam się pogubią, wątki pogmatwają. Będzie bajzel w bajzlu, zwali się na reorganizację” – bardzo rozsądna uwaga!!!!!

W chwili reorganizacji ustrojowej wszystko zostanie zaprzepaszczone, pogubione!
Proszę zwrócić uwagę, że aktualnie w Prokuraturze Genaralnej Rosji też dokonywane są „czystki”. Tu prokuratorzy giną jak muchy! Ponoć zajmowali się nielegalnym hazardem.
A nasi czym???
nadużycie link skomentuj
Tatarka 11.01.2012 17:08:18
@Tatarka
Komorowski w Rosji miał po drodze do Chin „międzylądowania”. Po takich „międzylądowaniach” zawsze się coś dzieje. U Tuska tę rolę płenią pewnie częste „urlopy”, w hotelach, bez wścibskich kamer i list osób z którymi się spotkał.
nadużycie link skomentuj
R.Zaleski 11.01.2012 17:19:21
Lud woli prokuratorskie interpretacje poscigów w kręgach podejrzeń po korytRZASCH HOTELOWYCH
lub pokaz „gwoździa do trumny Lepera” niz wykazy afer doprowadzonych do sadowych wyroków niemal samotnego niedoszlego samobójcy
nadużycie link skomentuj
telewidzacy 11.01.2012 21:59:17
@telewidzacy
Lud woli, lud dostaje. I co z tego ma?
nadużycie link skomentuj
R.Zaleski 11.01.2012 22:27:35
OSTATNIE POSTY
Lekarze nie ufają obietnicom ministra
Dzisiejszy komunikat po spotkaniu w dniu 9.01.2012r.
czytaj więcej
Średnia ocena: 5.0R.Zaleski10.01.20126
Dlaczego prokurator strzelił?
Słychać, że strzał padł natychmiast po przeładowaniu, bez czasu na celowanie.
czytaj więcej
Średnia ocena: 5.0R.Zaleski09.01.201223
Dziś grała orkiestra
Mam tu nieodparte skojarzenie z filmem „Kabaret”.
czytaj więcej
Średnia ocena: 5.0R.Zaleski08.01.20128
MOJE POSTY
najnowsze najpopularniejsze
Nikt nie lubi prokuratora Przybyła
R.Zaleski11.01.20126
Lekarze nie ufają obietnicom ministra
R.Zaleski10.01.20126
Dlaczego prokurator strzelił?
R.Zaleski09.01.201223
Dziś grała orkiestra
R.Zaleski08.01.20128
Całoroczny NFZ, jednodniowy Owsiak
R.Zaleski07.01.20123
Obyście mieli końskie zdrowie
R.Zaleski04.01.20122
Lekowy horror – w komentarzach
R.Zaleski03.01.20124
Ilu ludzi umrze przez partactwo rządu w sprawie lekarstw?
R.Zaleski02.01.201228
Orędzie noworoczne prezydęta Lemingstanu
R.Zaleski01.01.20128
2011 – polskie gotowanie, rosyjskie wrzenie
R.Zaleski31.12.201110
MOJE KOMENTARZE
więcej
Lud woli, lud dostaje. I co z tego ma?
Nikt nie lubi prokuratora Przybyła
R.Zaleski 11.01.2012 22:27:35
Komorowski w Rosji miał po drodze do Chin „międzylądowania”. Po takich „międzylądowaniach” zawsze się coś dzieje. U Tuska tę rolę płenią pewnie częste „urlopy”, w hotelach, bez…
Nikt nie lubi prokuratora Przybyła
R.Zaleski 11.01.2012 17:19:21
Mainstreamowi to się mogą bać ujawnienia treści SMSów, pewnie mają takie same jak w PO a może te same.
Nikt nie lubi prokuratora Przybyła
R.Zaleski 11.01.2012 16:34:44
Każdy nie nasz wywiad jest obcy, że zaprzyjaźniony to też nie znaczy że może u nas robić co chce i bez kontroli. Pod kontrolą, tyle że przyjazną. Swoją drogą, to czy ten nasz wywiad,…
Dlaczego prokurator strzelił?
R.Zaleski 11.01.2012 15:44:01
Jak sobie premier zrobił z gęby cholewę to efekty są jakie są. Pytanie, dlaczego nie chcą dać niczego na piśmie. Chcą napuszczać ludzi na lekarzy, jak widać po komentarzu wyżej, to…
Lekarze nie ufają obietnicom ministra
R.Zaleski 11.01.2012 15:38:48
ARCHIWUM POSTÓW
« STYCZEŃ 2012
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
SZUKAJ NA BLOGU

szukaj
TAGI
bankructwo bezpieczeństwo debata demonstracje dezinformacja gmo kaczyński korupcja kryzys lemingi lepper lotos media nawalny news nowa mafia pis po policja politycy polska prezydent protest prywatyzacja putin reformy relacja rewolucja rosja rostowski rząd satyra smoleńsk system sławek wróbel telewizja tusk wrocław wyborcza wybory
ULUBIENI AUTORZY
więcej

Ewa Rembikowska
posty: 83 komentarze: 463

tipsi
posty: 29 komentarze: 667

Szeremietiew
posty: 72 komentarze: 913

Rebeliantka
posty: 48 komentarze: 2745

Okowita
posty: 67 komentarze: 356

Janusz Szewczak SKOK
posty: 6 komentarze: 8

Kornel Morawiecki
posty: 10 komentarze: 2

Marek Kajdas
posty: 33 komentarze: 5689

Andrzej Wienczar
posty: 2 komentarze: 24
POLECANE STRONY
Lata 80te
http://sw.org.pl

Komentarze 22 do “Nikt nie lubi prokuratora Przybyła”

 1. Rysio said

  „………Dlaczego na gwałt likwiduje się prokuraturę wojskową?………”

  Dlatego że wojsko już dawno zostało zlikwidowane – więc po cholerę prokuratura wojskowa?

  Co?
  Za darmo chleb mają żreć?

 2. RomanK said

  O i pan Rysio siem rozbrykal”:-)))
  Mowi co widzi:-))))
  TYle Prokuator,,tyle policjoff jednojajowych, dwujaowych, bezjajowych sadow lataja szukaja ,dochodzom, modzom, biora premie i pensje , dowmiaty i nadgodziny i co..ujawniaja a do dzis nikt nioe wie kto Kradnie??????? I co??…. dalej pstro!!!!!!!….a zlodzieje koncza krasc…wszystko co zostalo…na samym koncu ukradna szpitale , kostnice i cmentarze…. Terasz juz Wieksze Zlo zaczyna zezerac Zlo Mniejsze, a nawet wyzera mu jaja z gniazda:-))))

  Niech zyje Kapitalizm na zamowieniach panstwowych!!!!

  A mendrcowie anonimowie patrza, kiwaja glowami ,,podpisuja sie krzyzyem swientym i…preoruja…oj rozbryali sie… rozbrykali…. rozbrykowniki bezczelne..siwych wlosow szlacheckich nie sznuja ,legend nie szanuja, pierdol nei pisza, nie odmawiaja paciorkow do Lellum Legendum Pollelum Sarmatum.

  Pomodlmy sie o zdrowka….bo o rozumek to bylaby straszliwa bezczelnosc, ocierajaca sie o herezje:-)))

 3. Joker said

  Wydaje ci się, że jesteś lepszy ode mnie ?

 4. Z zezem said

  @ 1 i@2

  „Przestancie dzieci, bo sie zle bawicie.
  Dla was jest to igraszka…”

  Juz teraz widac jak media uciekaja od tematu,za tydzien lub dwa o sprawie bedzie cicho.Uny czuwa! Zlinczuja tych co odslaniaja prawde.

  Kolejnym przykladem linczu,jest sprawa Pani ginekolog z Rzeszowa.

  Takie parchate czasy.

 5. kazikh said

  Człowiek honoru?
  Tak mówił Michnik vel Szechter o Kiszczaku.
  Jak obaj są honorowi wydało się po czasie,wypłyneło jak rzadkie gówno,,,,

 6. Maciej said

  Intuicyjnie, oceniając po dostępnych informacjach:

  – ufam prokuratorowi Przybyłowi, to co zwerbalizował oraz przemycił między wierszami wydaje się być stanem faktycznym imitacji struktur państwa polskiego.

  – nie wierze w jego chęć odebrania sobie życia, w mojej opinii to była akcja która wymuszała zwrócenia uwagi na problem katastrofalnego stanu państwa polskiego wynikającego z braku takich ludzi jak prokurator Przybył oraz jemu podobni w najwyższych kręgach administracyjnych w Polsce.

  – reżimowe media uruchomiły już machinę która dezinformacją pozbawia prawdy możliwości dotarcia do opinii publicznej, skupiając się na samej próbie samobójczej oraz roli dziennikarzy w tym zdarzeniu, które nie ulega wątpliwości było kurestwem.

  Niżej pierwsza strona wp, tematu brak …

  http://www.wp.pl/

  Onet:

  http://www.onet.pl/

  Płk Przybył w psychuszce, jak sobie świetnie okupant Polski poradził z Polskim pułkownikiem, nie był potrzebny cichy las i wapno, nie te czasy. Plankton już zapomniał o całej sprawie i karmi się dalej …

 7. czytelnik said

  Czas jednak ucieka i niektorym pod nogami sie pali.

  Wojska w Polsce faktycznie nie ma ,no bo co to znaczy pare tysiecy najemnikow i to w dodatku z mieszana krwia bedacych na roznych misjach .

  Po co wiec prokuratura wojskowa lepiej juz inwestowac w kapelanow wojskowych,ci przynajmniej zapewniaja niebo zolnierzom ,kropidla uzywaja i ci co gina na obcych wojnach latwiej maja umierac z nadzieja na lepsze jutro.
  Prokuratura wojskowa to przezytek ,na dodatek do cywili sie mieszaja/wtracaja ,na rece patrza ,dziennikarzy chca podsluchiwac ,bilingow im sie chce i to z rozmow miedzynarodowych.

  Pulkownik Przybyl jak przybyl z cywila do wojska to sie dowiedzial jak to w tym wojsku jest i co sie w nim dzieje .
  Byl przekonany,ze to WP ale okazalo sie ,ze Polakow z niego juz dawno zwolnili i wyslali na rozne emerytury i renty .
  Gdy do tego dowiedzial sie o „handlu w wojsku” ,kto ,jak i czym handluje to odrazu wlosy z glowy zaczely mu wypadac, a z handlarzami roznie bywa i nie ma zartow – kto nie z nimi ten przeciwko nim !
  To nie to samo co scigac tych co w PGR-ach kradli.

  No i stalo sie to co stac sie musialo.
  Teraz problem ma az sam pan p-rezydent i nie daja mu drzemac w dzien,jest niewyspany poniewaz noca inne ma uciechy i to jakie.

  Na dodatek wszystkiego jeszcze te miesiecznice smolenskie i Jaroslaw Kaczynski bedacy przy zyciu.

  I jak tu nie klac qwa go mac gdy dobrze bywa na urzedach i spac nie daja .
  Wszystko mialo byc wyciszone a tu strzaly padaja i to gdzie ?!

 8. Sołtys said

  Tu dopiero gówno wypłynęło. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanie-sprofanowali-ciala-talibow-barbarzynski,1,4995889,wiadomosc.html

 9. RomanK said

  Soltysie…w tej cywilizacji obowiazuje powiedzenie..”
  I will piss on your grave!… w innej wersji ..on your dead body…. jeszcze innej… on your corps….no i szcza,,,,Po tym poznaje sie cywilizacje -po znamionach zewnetrznych. Ludzie dotrzymuja slowa,, i zachowuja sie zgodnie ze swoja cywilizacja. jej regulami!
  Zatem jak pan cos takiego uslyszy od Amerykana,,niech pan robi zeby naszczac na jego grob pierwszy..inaczej zrobi to napewno…

  Roznice pomiedzy cywilizacja lacinska tzn czyms co istnieje tylko w literaturze prof Konecznego…amerykanska a polska sa dosc wyrazne.
  POlega na tym ze jak Amerykanin mowi ze zrobi to zrobi…a jak mowi Polak tzn ze mowi ..a co mowi… nawet nie musi pan sluchac..nie ma to bowiem absolutnie zadnego znaczenia- dla nikogo.

 10. Marucha said

  Re 9:
  Panie Romanie, cywilizacja łacińska istniała – najpełniej właśnie w Polsce. Nigdzie nie występowała w krystalicznie czystej postaci, bo była od samych początków atakowana i zapaskudzana przez wszystkie inne cywilizacje. Ale istniała.
  Jest wielką tragedią naszych czasów, iż ta cywilizacja wydaje się być skazana na zagładę… ale nie znamy planów bożych.

 11. RomanK said

  Szanowny panie Gajowy!

  Nie ma pan racji,,nie istniala ,,NIGDY!
  Prosze przyopmniec sobie definicje cywilizacji lacinskiej prof Konecznego:

  Cywilizacje lacinska okresla obowiazujacy porzadek prawny…oparty o sprawiedliwosc i etyke-moralnosc….
  Rozni sie tym od rzymskiej..opartej o sprawiedliwosc i sile.

  W Polsce- Krolestwie, od momentu przyjecia kuratlei Ottona III Cesarza Rzymskiego Narodu Niemieckiego za kilkadziesiat worow srebra, za ktore dostal tytul i stara dzide….zwana dla przyzwoitosci…. sw Maurycego:-)))
  Potem w Rzeczypospolitej zawsze obwiazywalo kilka systemow prawa wspomagane przez kilkadziesiat wywodzacych sie ze Zwyczaju, czyli Prawa Slowian Naturalnego-Poganskiego….nota bene najbardziej sprawiedliwego przez to wiele przetrwalo do dzis:-)))dzieki temu dalo sie zyc:-))

  Funkcjonowalo prawo saskie( Saksische Bilde(, magdeburskie, woloskie, ruskie.Kodeks WJLItewskieg…etc…etc etc…a potem rozbiory i trzy rozne prawa i jego systemy…po wojnie kopiowanie napoleonskich praw..dzis kopiowanie edyktow soboru malp z rodziny skorumpowanych pawianow:-))))

  Okres panowania Arendy, Propinacji,Panszczyzny, ….tzw okres Zloty Rzeczpyospolitej Sarmackiej..bo chyba pan mysli o tym okresie……to okres najwiekszego upodlenia Czlowieka na terytoriach slowianskich…zrownanie chlopow i mieszczan z bydlem.. przy gloszeniu sloganow o sprawiedliwosci i etyce….i moralnosci:-)))
  CHlop i mieszczanin mial mniejsze prawa i ochrone Prawa niz niewolnik w Rzymie. Gdzie etyka gdzie moralnosc??? Gdzu Dekalog nawet nie zapytam..gdzie Kazanie na Gorze????

  Panie Gajowy..czy nie stac nas..Polakow na powiedzenie sobie,,mowienie sobie…. Prawdy???
  Zarowno Rzymska jak i lacinska czyli koscielna katolicka cywilizacja zaklada oparcie zycia spolecznego na pewnych pryncypiach!@
  Mialo to swoje uzasadnienie praktyczne Rzym opieral swoja sankcje..zabezpieczenie Prawa na sile…zwyklej sile..
  Kosciol Katolicki niemial takiej sily zatem sankcje opieral na autorytecie etyczno moralnym straszac Wiecznym Potepieniem i Pieklem za zlamanie prawa…tu tkwi roznica!
  Ale to dzial tylko na ludzi rzeczywiscie wierzacych…po dwotach to splywa,,ba zacheca do ozynania i Kosciola i Prawa i Frajerow…czuje pan cos znajomego:-))???

  Sa narody ktory je stosuja,,w tym uznaja za jeden z waznych pryncypiow….. sile….

  To co tu wielu uwaza za tzw cywilizacje lacinska..de facto jest niczym innym tylko pajacowaniem z mruganiem i puszczaniem oczek…. opartym na sloganach! Przeniesione do sfery publicznej owocuje dokladnie tym co pan oglada i doswiadcza…a wiekszosc zdecydowana Polakow na wlasnej skorze.
  Odnosze wrazenie ze te nasze Polakow rozmowy sa dokladne odbiciem rozmow w domu smiertelnie chorego..w ktorym nie wolno powiedziec slowa rak…choroba…smierc…z zakazem pokazywnia choremu lusterka:-))))

 12. RomanK said

  I pardon przoczylem jeden najwazniejszy chyba fakt…istnienia przez 800 lat calkowicie odrebnego systemu praw Judajskich- Talmudycznych..i grupy ktorej pozwolono sie nim rzadzic. dzieki czemu lala ona cieplym moczem na wszystkie inne systemy orawa gojow w Rzeczypospolitej wiedzac ze jest bezkarna.majaca wiele przywilejow i zadnego obowiazku!!!!!!!!!
  Fakt ten oczywiscie wplywal na stosunek do prawa calej reszty…skoro wolno Srulowi..i wojewodowi..i szlachcicowi..na zgorodzie ,,to i tobie smrodzie…

  Troche to skomplikowane ale ,,nie tak znowu bardzo:-))) a tym bardziej ze analogie ma pan widoczne do dzis!
  Kazdy chce meic przywileje i zadnegfo obowizku..powdzial idzie poprzz spoleczenstwo wg starozyctnej sarmackiek linii demarkacyjenej..jedni same przywileje .,.inni same obowiazki…czyli cywilizacja sloganow…ktora dla naiepoznaki nazywamy lacinska:-)))

 13. Rysio said

  re 2. „…………..Kapitalizm na zamowieniach panstwowych!!!!……..” ma nazswę – Faszyzm.

  PS. Czuję się jak młody źrebak wypuszczony na łąkę.

 14. RomanK said

  Nie panei Rysiu..Faszyzm to dobry system…to prywatny przemysl pod kontrola panstwa.
  To co pan widzi to capitalistic cronism.,….

 15. KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

  WYSTARCZY, ŻE NACIŚNIESZ W NAZWĘ FILMU, BĄDŹ W ZDJĘCIE, A MOŻESZ OGLĄDAĆ ONLINE WYBRANY PRZEZ CIEBIE FILM Z NASZEJ KOLEKCJI FILMÓW PRAWDY.

  LINK: https://filmyprawdy.wordpress.com/2012/01/12/kliknij-i-ogladaj/

  Więcej informacji: https://filmyprawdy.wordpress.com/

  Pozdrawiamy
  Redakcja Filmy Prawdy

 16. Piotrx said

  Re 11: Nie ma pan racji,,nie istniala ,,NIGDY!

  A u mnie w chałupie i u sąsiada istnieje nadal
  można nawet przyjechać i pooglądać

 17. 166 bojkot TVN said

  Jakaś cisza medialna, a tu taka sensacja, w dodatku wywleczona na wierzch przez GW: PUŁKOWNIK PRZYBYŁ OPUŚCIŁ SZPITAL NA WŁASNE ŻYCZENIE (szpital psychiatryczny, gdzie zgodził się byc na obserwacji po postrzeleniu)
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11126078,Plk_Przybyl_wyszedl_ze_szpitala_na_wlasne_zadanie.html

  No no. Pokotem poleciały głowy, które miały polecieć, tylko po co było robić taki makabryczny teatr?

 18. Przeclaw said

  #11 RomanK

  „zrownanie chlopow i mieszczan z bydlem”…To jak sie to stalo, ze w samych latach 1760′ ucieklo z Rosji do RP 300 tysiecy chlopow, wg.obliczen rosyjskich, chcieli byc bydlem ? A trzeba dodac, ze po 66 latach saskich bylo todno systemu panszczyznianego.
  Rowniez w tym samym czasie, lub raczej w II pol. 18w. na duza skale przyjezdzalo do polski mieszczanstwo z calej Europy, np.ojciec Chopina, przodkowie Matejki – chcieli nedzy ?

 19. JO said

  Panie Romanie, Zydzi w I RP zostali zaprzegnieci przez Panujacy Kosciol Katolicki do Zycia Narodowego, zgodnie z Sw Magisterium . To oni dostali prawa i z nich mogli kozystac i kozystali. Oni nie mieli Ziemi i nie mogli miec ale mogli handlowac a handel to dobra rzecz w Panstwie. To, ze jak i dzis byli niegodziwymi slugami, to inna sprawa i inna opowiesc. To , ze Magnateria byla niegodnym sluga wielokrotnie to tez inna sprawa i inna opowiesc….

  Byl szlachcic, i byl chlop, ktory byl szlachcicem!!!! , bo szlachcic to nie tylko Osoba Szlachcecka czy Rodzina jego Bliska ale wszyscy Bliscy w tym niespokrewnieni – ci ktorzy Pomagali, ktorych „szlachcic” reprezentowal.

  Szlachcic wiec To byla Personifikacja Grupy Ludzi, ktorych jedna Rodzina Reprezentowala – Takie sa zalozenia Katolicyzmu, ze kazdy ma swoja role i miejsce. Tak jak Krol byl reprezentantem Narodu a nie Krolem dla siebie, tak szlachcic byl reprezentantem swojej Grupy Ludzi, czesto na poczatku to byla grupa Plemienna….To na dluga bylo widac wsrod Wolochow, gdzie jeden byl Szlachcicem reprezentujacym Grupe, ale nie byl on czyms wyzszym a Mial Wyzsza Role – inna Role do spelnienia w chierarchii spolecznej.

  Tak jak Dyrektor zakladu, ma Pracownikow

  Tak jak Wlasciciel Firmy ma Pracownikow – coz firma jest praktycznie jego, ale pod moralnym wzgledem Firma Nalezy Do wszystkich co o nia dbaja…My , juz skazeni , upadli tak batrdzo – nie potrafimy sobie tego wyobrazic i ulegamy Falszom Zydowskim o pieknej relacji Szlachty, ktora byl moralnie Kazdy z Grupy ale jeden przedstawiciel, a reszta miala zadanie inne i nazywala sie Wloscianinem, nalezacym do Tego Szlachcica a nie innego….z relacji spolecznej, moralnej, z obowiazku przed Panem Bogiem, ktory i mial Wyznaczony na Szlachcica….

  To co Pan publicznie tu Wyglasza, to masonsko-Zydowskie Klamstwa, powielane przez Masonski Zwiazek Szlachty Polskiej …..a wczesniej Komunistyczno-masonski PRL

  Jest wiele dowodow , ze w relacjach panszczyznianych Szlachcic – Chlop panszczyzniany, Chlop mial Lepiej niz w relacjach , gdy wprowadzono uwlaszczenie chopa. Jest wiele Ksiazek, gdzie wyczytac mozna tresci o czasach z pogranicza panszczyzny i uwlaszczenia i sa tam tresci , w ktorych Chlopi byli Dumni, ze sa z tamtych czasow i nalezeli Do….Pana….bo Byli Panem, tym realnym, tym Zywym…..To co bylo w RP bylo zywcem przeniesienie relacji z relacji Plemiennych przedchrzescijanskich…..

  Ta zaleznosc pomiedzy Dworem a Wsia dotrwala do poznych czasow, gdzie lojalnosc Chlopska nakazywala zwrocic ziemie dla dziedzica, ktory byl wywlaszczony a chlop ja po prosu kupil. Takie przypadki wciaz sa znane do dzis….

 20. JO said

  Szlachcic, to stan Rycerski. Rycerz mial Druzyne, giermkow, pomoc i ten Rycerz mial kogos obcego do pomocy????. Czy Pan Panie Romanie wzlal by kogos na Wycieczke-wojne, ktoremu by Pan nie ufal albo zaufanie mial tylko za pieniadze?

  Ci ludzie wielokrotnie byli Krewnymi a przynajmniej z tego samego Plemienia, ktorych Pan tak ilosc i nazwy zna….

  Gdyby Bylo tak jak Pan Mowi, to czy taki szlachcic moglby spokojnie spac> Czy taki Rycerz moglby spokojnie mieszkac w drewnianej chatynce??

  Ano nie, wiec Drogi Przyjacielu, zacznij myslec i odkryj, ze na terenach RP weszla tylko Wiara Nowa ale nie relacje miedzyludzkie. Relacje plemienne i postplemienne slowianskie – One zostaly zniszczone pozniej a rozerwane w czasach nowozytnych po wprowadzeniu Uwlaszczenia a potem Kapitalizmu a podminowane Oswieceniem i intrygami Finasowymi tych co zle sluzyli….

  To, ze Ktos sie mieni dzis byc szlachcicem odwiecznym, jest dowodem tykko tego, ze byl reprezentantem ROWNYCH SOBIE Wloscian majacych inne zadanie w spoleczenstwie, ktorch reprezentowal i Budowal w imieniu swoich w tym Wloscian, wspolnie z innym rycerstwem-szlachta Panstwo i Narod i jego Prawa…..

 21. Rysio said

  re 14. „…Faszyzm to dobry system…to prywatny przemysl pod kontrola panstwa…”.

  No to dlaczego nie wystawiono jeszcze pomników w Polsce Adolfowi?

  A prywatny przemysł pod kontrolą państwa to mamy i w Polsce, i w UE, i zaczynamy mieć w USA.

  Widać jak wszyscy są bardzo z tego zadowoleni.

  PS. Nic, nic co jest pod kontrolą państwa nie jest dobre – NIC.

  Widzę, że istnieje nie tylko homosovieticus ale i homosovieticuspolakus.

  😦

 22. Marucha said

  Re 21:
  Pomnikiem wystawionym faszyzmowi jest wspaniała dzielnica Rzymu, którą Mussolini kazał wybudować na Targi Światowe w 1942 roku.
  Panu Rysiowi, podobnie jak G*** Wyborczej, faszyzm kojarzy się tylko z Hitlerem…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: