Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lesnick o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Będziemy nadal ujadać

Posted by Marucha w dniu 2012-01-15 (Niedziela)

Jak poinformowały media, Barak Obama podpisał „Ustawę o demokracji i prawach człowieka na Białorusi” (Belarus Democracy and Human Rights Act).

Akt prawny wytycza główne priorytety amerykańskiej polityki wobec Białorusi, jednym z nich jest wsparcie mediów elektronicznych nadających w języku białoruskim – w tym telewizji Biełsat (choć jest to stacja finansowana z pieniędzy polskiego podatnika). Wpisanie Biełsatu do treści dokumentu odbyło się przy aktywnym działaniu polskiego ambasadora w USA Roberta Kupieckiego.

Pięknie – czyli zamiast zwijać sztandar „demokratycznej krucjaty” i zacząć prowadzić politykę realną – sami podrzucamy drew do ognia. Wydaje się, że ceną jaką płacimy za korektę polskiej polityki wschodniej, jaka dokonała się w okresie rządów Donalda Tuska (wyciszenie odcinka gruzińskiego, znormalizowanie relacji z Rosją, ostrożniejsza polityka ukraińska) – jest misjonarska nadgorliwość wobec Białorusi.

Co ciekawe pojawiają się sporadycznie głosy nawołujące do rozsądku. Andrzej Talaga na łamach „Rzeczpospolitej” delikatnie daje do zrozumienia, że nie tędy droga. Za wzór postępowania daje kraje UE (głównie Niemcy). Nie dały się one namówić na sankcje ekonomiczne wobec Mińska – podtrzymały bliskie więzi ekonomiczne, zwiększając import towarów białoruskich. „W ubiegłym roku eksport Białorusi do UE wzrósł o ponad 120 procent. Do samych Niemiec zaś aż trzykrotnie” – pisze autor. I kończy: „Z trzech najbardziej prawdopodobnych wariantów rozwoju wypadków: rozpadu państwa białoruskiego wskutek ekonomicznych protestów, może połączonych z buntem części wojska, przejęciem pełni władzy przez Moskwę przy zachowaniu pozorów białoruskiej niezależności, trwania reżimu próbującego mimo niekorzystnych warunków balansować między Moskwą i Unią, ten trzeci jest najkorzystniejszy. Nie stać nas na kryzys na wschodniej granicy, dość mamy kłopotów ze wstrząsami w strefie euro”.

Nie dla wszystkich, jak się okazuje, jest takie jednoznaczne. W MSZ grają chyba na wariant pierwszy i drugi. Aż trudno uwierzyć, że nieświadomie.

Jan Engelgard
http://sol.myslpolska.pl/

Prezydent Łukaszenka powinien zainicjować i podpisać „Ustawę o Prawach Człowieka i Demokracji w USA”. Ciekawe, jak by zareagowały międzynarodowe media. – admin.

Komentarzy 5 do “Będziemy nadal ujadać”

 1. Kronikarz said

  Guantanamo

  Prezydent Łukaszenka powinien zainicjować i podpisać „Ustawę o Prawach Człowieka i Demokracji w Guantanamo”.

 2. Kazik said

  Pan Prezydent Łukaszenka powinien odpowiedzieć Obamie : nie wsadzaj nosa do cudzego prosa .

 3. Tomek-Kolejarz said

  No i jak tu nie być rasistą i nie wierzyć, że czarni to gamonie. Murzyn Obama jest tak głupi, że aż ręce opadają. Wspieranie mediów elektronicznych w tym telewizji Biełsat to kasa wyrzucona w błoto – ot, że się pewnie ktoś nakradnie – z tego wsparcia sobie kilku sprytnych np. domy pobuduje jak niektórzy robotnicy budowlani za komuny pobudowali się z materiałów wyniesionych z budowy.

  Kwestia jeszcze istotniejsza. Na Białorusi większość ludzi na co dzień nie mówi po białorusku. Znam nawet takich, którzy tego języka nie rozumieją. Najważniejsze jest jednak to, że nie istnieje jedna nazwijmy to oficjalna wersja tegoż języka, której uczono by dzieci w szkole i uznawano za poprawną.

  Ludzie na Białorusi jesli nie mówią po rosyjsku to mówią jak sami określają „po naszemu”. Nie wiem co to za język, z pewnością słowiański, ale czysty rosyjski to nie jest, białoruski taki jak w tv Biełsat też nie, polski też nie, raczej to luźne i radosne pomieszanie trzech w/w języków.

  No ale Obama pewnie nigdy na Białorusi nie był, jego pożal się doradcy pewnie też.

  Ad 2

  Myślę, że nie będzie gadał, tylko z prosa wyłoni się ciężka łapa Baćki, chwyci kinol Obamy i go starmosi.

 4. Kapsel said

  Re 3
  jak niektórzy robotnicy budowlani za komuny pobudowali się z materiałów wyniesionych z budowy.

  Tak wspominał spowiedź z tamtego okresu, znany mi osobiście murarz:

  …ukradłem cement na państwowej budowie…..wyznaje
  Ksiądz zamilkł i zamyślił się na chwilę…… po czym mówi:
  …Mój Boże,tam się tyle tego marnuje…..a uważaj mój synu żeby cie nie złapali…..

 5. Easy Rider said

  Będziemy nadal ujadać – jak kundel poszczuty przez pana, w polowaniu z nagonką na przywódcę sąsiedniego, słowiańskiego kraju, który nam nic nie zawinił i który w żaden sposób nam nie zagraża.

  Cieszcie się, wszyscy obalacze komuny z wypranymi mózgami, bo przyczyniliście się do tego, że Polska stała się żydowską prostytutką.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: