Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Walka o suwerenność Polski w cieniu traktatu lizbońskiego

Posted by Marucha w dniu 2012-01-16 (Poniedziałek)

Znacie? – Znamy. – No to posłuchajcie … – admin

Wielu przezornych ludzi ostrzegało przed wejściem Polski do Unii Europejskiej i negatywnymi następstwami tej decyzji, ale w okresie, gdy dokonywano „anschlussu”, byli oni powszechnie wyszydzani przez polityczny establishment i wpływowe media, jako przedstawiciele anachronicznej kasty patriotów. W „owczym pędzie” do wygodnego życia zagubiono całkowicie poczucie realizmu i przyzwoitości, a krajowi decydenci owładnięci wizjami oszałamiających karier na unijnych salonach, w ogóle nie przejmowali się warunkami naszej akcesji, dążyli tylko, do jak najszybszego wcielenia Polski do „wspólnoty”, bez względu na cenę, jaką Polacy musieli za to zapłacić.

W chwili obecnej, gdy z perspektywy minionych kilku lat, możemy w sposób chłodny i bardziej rzeczowy (ponieważ dysponujemy większą wiedzą i licznymi doświadczeniami) ocenić nasze uczestnictwo w Unii, należy wyraźnie stwierdzić, że nie do takiej instytucji wchodziliśmy, w jakiej przyszło nam teraz funkcjonować. Warunki naszej akcesji ulegały stałemu pogorszeniu, przy okazji każdego ważniejszego szczytu unijnych przywódców.

Dzisiaj już nikt w Europie nie pamięta o ustaleniach podjętych w Kopenhadze, nie ma też chętnych do „umierania” za Niceę, natomiast obowiązuje przyjęty z wielką aprobatą większości polskich polityków traktat lizboński, który udało się Niemcom „przepchnąć”, pomimo przejściowego oporu Irlandii i wcześniejszej porażki z konstytucją europejską. W czasie, gdy w polskim sejmie decydowały się losy tego traktatu, a tym samym również przyszłość naszego państwa, zapewniano nas, że Polska zachowa suwerenność, a nawet wzmocni swoją pozycję wśród narodów starego kontynentu. Stało się jednak inaczej, gdyż zostaliśmy w cyniczny i podły sposób wykorzystani w brudnych gierkach prowadzonych przez krajowych politykierów. Nie ziściły się mrzonki o „silnej Polsce w Europie”, a w międzyczasie zostaliśmy pozbawieni większości atrybutów przynależnych suwerennemu państwu. Daliśmy się ubezwłasnowolnić, chociaż jeszcze do niedawna byliśmy narodem, który wysoko cenił swoją wolność i podmiotowość.

Dzisiaj na własne oczy możemy obserwować, jak dokonuje się ruina naszego rodzimego „świata” i jak dewaluują się znane nam do tej pory pojęcia: patriotyzmu, odpowiedzialności i honoru, z których wyzuci są całkowicie dzisiejsi politycy. Fiasko „polskiej” prezydencji i narastająca, wprost proporcjonalnie do skali zaostrzającego się kryzysu w strefie euro, presja niemiecko-francuskiego tandemu decyzyjnego, ukazały w całej pełni jałowość i szkodliwość dotychczasowej polityki, a nade wszystko miałkość i bylejakość rządzących nami polityków. Pamiętam dobrze, jak zgodnym chórem recytowano, jakie to „szczęście” spotkało Polaków, że „nasi” przedstawiciele w osobach Janusza Lewandowskiego i Jerzego Buzka, zostali wybrani na tak ważne stanowiska w UE, jak funkcja przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i komisarza ds. budżetu. Zapewniano przy tym, że zrobią wiele dobrego dla Polski, która będzie mieć z nich wielki pożytek, zwłaszcza, że zapłaciliśmy za ich „stołki” rezygnacją z ważnych dla naszego kraju postulatów. Okazało się jednak, że ci unijni (bo przecież nie polscy) urzędnicy, potrafią tylko dbać o własne kariery i prawie natychmiast z reprezentantów Polski w Brukseli, przemienili się w uczynnych akwizytorów unijnych interesów. Doświadczenie to, powinno nas w przyszłości wyczulić na podobnego rodzaju zagrywki, ze strony rodzimego chowu karierowiczów, którzy w zamian za posady w unijnych instytucjach, będą chcieli przehandlować polskie interesy narodowe.

W tego typu postawę wpisuje się również skandaliczne zachowanie szefa MSZ Radosława Sikorskiego, który podczas wystąpienia na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie przedstawił rzekomo „polską” wizję Unii Europejskiej. Sikorski stwierdził tam, że przyszłością Unii jest federacja i że będzie się domagał, aby państwa członkowskie miały tyle tylko autonomii, ile mają stany USA. Jednocześnie „łaskawie” wyłączył spod władzy Brukseli: edukację, moralność publiczną i podatki, które miałyby pozostać w gestii państw członkowskich, ponieważ jego „skromnym” zdaniem „w Unii mogą funkcjonować obok siebie kraje różniące się godzinami pracy czy prawem rodzinnym”. Zaproponował także wzmocnienie najwyższych instytucji UE, poprzez połączenie stanowisk przewodniczących Rady i Komisji Europejskiej, wejście w skład Komisji bliżej nieznanych nam „prawdziwych przywódców z autorytetem i charyzmą” (być może miał na myśli Angelę Merkel i Nicholasa Sarkozy’ego) oraz wybór deputowanych do Parlamentu Europejskiego z ogólnoeuropejskiej listy kandydatów.

Z jego toku rozumowania wynika, że z jednej strony pragnie on wzmocnienia Unii poprzez zwiększenie prerogatyw jej nadrzędnych organów oraz przekazania przywództwa w ręce polityków niemieckich lub ewentualnie francuskich, a z drugiej chodzi mu ewidentnie o zapewnienie sobie i innym „namaszczonym” politykom europejskim wygodnego azylu na unijnych salonach, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wpływu poszczególnych krajów na wybór „swoich” przedstawicieli w Brukseli. Tak, więc rozwiązania proponowane przez Sikorskiego zmierzają w kierunku całkowitego ubezwłasnowolnienia państw członkowskich i poddania ich arbitralnym rozstrzygnięciom unijnych technokratów, realizujących interesy najważniejszych europejskich graczy.

Zachowanie Sikorskiego nie jest jakimś incydentalnym „wyskokiem”, czy odosobnionym przypadkiem, ponieważ wyraźnie można dostrzec, że jest to element przemyślanej i konsekwentnie realizowanej strategii rządu Donalda Tuska, który przyjął rolę bezkrytycznego realizatora założeń niemieckiej polityki wobec Unii. Świadczy o tym, między innymi brak jego reakcji na słowa wypowiedziane przez Sikorskiego, który boi się mniej „niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności”. Zresztą cały aparat rządowy i jego propaganda wprzęgnięte zostały w ralizację tego planu, a zapewne wielu Polakom dźwięczą jeszcze w uszach słowa ministra Rostowskiego, który parę miesięcy wcześniej straszył Europejczyków wojną, która rzekomo miałby być następstwem rozpadu strefy euro. Dlatego uprawnionym jest rozumowanie, że ani wypowiadane przez „lokajów” Tuska deklaracje, ani ich kontekst i miejsce nie były przypadkowe. Sikorski jadąc do Berlina miał świadomy zamiar, zapewne uzgodniony ze swoim pryncypałem, złożenia hołdu niemieckiej polityce i przygotowania gruntu pod usankcjonowanie jej dominacji w Europie. Temu właśnie celowi miała służyć cała „polska” prezydencja, która, jak wiemy, nie posiadała innych godnych uwagi priorytetów.

Jednak, jak się rychło okazało, plan przekształcenia ostatniego brukselskiego szczytu w wielkie „zwycięstwo” zwolenników idei pogłębionej integracji UE i narzucenia jej niemieckiego przywództwa całkowicie zawiódł. Prezydencja firmowana przez Tuska i jego ekipę doznała sromotnej porażki i upokorzenia, a stało się to za przyczyną premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, który stwierdzając dobitnie, że państwo przez niego kierowane nigdy nie przyjmie wspólnej waluty i nigdy nie porzuci swojej suwerenności, wylał kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy fanatycznych euroentuzjastów. Przywódcom Niemiec i Francji udało się jedynie skłonić większość państw członkowskich (poza Wielką Brytanią) do akceptacji projektu ustanowienia tzw. paktu fiskalnego, który miałby być podpisany pod koniec marca bieżącego roku, w formie porozumienia międzyrządowego. Zgodnie z jego założeniami „złota reguła” dotycząca nieprzekraczalnego deficytu 3 proc. PKB i długu 60 proc. PKB miałaby być wpisana do konstytucji wszystkich uczestników porozumienia, a za jej złamanie przewiduje się sankcje finansowe, które nakładać ma Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Wspomniane państwa mają także partycypować w kosztach związanych z ratowaniem eurowaluty, co ma się odbyć poprzez udzielenie „pożyczki” dla MFW, który będzie rozdzielał pomoc finansową dla najbardziej zadłużonych krajów eurolandu. Premier Tusk zobowiązał się, że Polska na ten cel przeznaczy 10 proc. swoich rezerw walutowych, które wynoszą obecnie ok. 73 mld euro. W przyszłości przewidywana jest również pomoc w ratowaniu komercyjnych banków: niemieckich, francuskich, belgijskich, włoskich i innych, które utraciły wiele miliardów euro na zakupie „lipnych” obligacji emitowanych przez największych europejskich dłużników. Widać więc, że za rozrzutność i życie ponad stan mieszkańców zachodniej Europy, zapłacić ma w dużej mierze uboższy od nich podatnik polski, czeski, słowacki etc. A zawdzięczamy to „szczodrobliwości” premiera Tuska! Nie ma w tym oczywiście nic złego, że w trudnych sytuacjach państwa sobie pomagają, zwłaszcza, jeśli mogą w przyszłości liczyć na wzajemność. Jednak, jaki Polska może mieć w tym interes, aby ratować z opresji pazernych bankierów i ponosić wyrzeczenia dla utrzymania dotychczasowego poziomu życia przez niemieckiego emeryta?

Natomiast z całą pewnością, wyprowadzając tak duże sumy z naszych rezerw walutowych narażamy stabilność własnej waluty, zmniejszając skuteczność interwencji NBP na rzecz wzmocnienia kursu złotówki. Poza tym, jest kwestią zwykłej przyzwoitości, aby rząd nie drenował krajowej gospodarki i kieszeni zubożałego polskiego emeryta, w interesie obcych państw i społeczeństw, które dotychczas nie przejmowały się zbytnio naszym losem. Jest chyba rzeczą zrozumiałą dla wszystkich, że ten, kto narobił długów, powinien je również spłacać, choćby przyszło mu teraz „zacisnąć pasa”.

Pomimo wszystko, nie powinniśmy się jednak zbytnio dziwić nędzy polskiej polityki, a w konsekwencji słabości naszego państwa, którego władze nie potrawią nawet poprawnie zdefiniować naszego interesu narodowego, skoro na czele rządu stoi taka miernota jak Donald Tusk. Już bowiem w 1987 roku na łamach pisma „Znak”, stwierdził on, że „polskość to nienormalność”, a nasza rodzima tradycja i historia to dla niego „wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń”. Polskość jawiła mu się jako „brzemię”, którego nie miał „specjalnej ochoty dźwigać”, co wywoływało u niego „niezmiennie odruch buntu”. Nielepiej zresztą przedstawia się obraz kierowanej przez niego partii, w której pełno jest dyletantów i nieuków, kierierowiczów, pozerów i serwilistów. Nie może, więc dziwić upadek etosu służby publicznej, bo któż z dzisiaj rządzących miałby pozostać wierny zasadzie pracy pro publico bono, jeśli są to w większości ludzie słabi moralnie i łasi na wszelkie zaszczyty. A służba publiczna, to przede wszystkim uczciwość, odpowiedzialność i ciężki obowiązek.

W moim przekonaniu, w najbliższej perspektywie czasu, z polskiego parlamentu nie wyjdzie żaden impuls do pozytywnych zmian i odrodzenia narodowego, ponieważ w panującej tam atmosferze prywaty i partyjnych intryg dojrzewa raczej kolejna Targowica. Jak, bowiem przejść obojętnie wobec faktu, że w 2008 roku sejm uchwalił przytłaczającą większością głosów traktat lizboński, którego wejście w życie pozbawiło państwo polskie suwerenności i umożliwiło unijnym biurokratom stałą ingerencję w nasze sprawy wewnętrzne. Stało się to za przyzwoleniem wszystkich partii posiadających wówczas swoją reprezentację parlamentarną. W chwili obecnej dalsze pogłębianie procesu integracji europejskiej, za cenę demontażu polskiej państwowości, popierają zdecydowanie PO, SLD i PSL. Swoje pięć groszy do publicznej debaty dorzucił ostatnio również znany oszołom Janusz Palikot, który stwierdzając w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” z 8 grudnia 2011 r., że dla niego „narodowa suwerenność jest (…) niczym więcej niż retoryczną figurą” i opowiadając się zdecydowanie za budową federacyjnego państwa w Europie, kosztem unicestwienia państw narodowych, moim zdaniem, wykluczył się całkowicie z jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji na temat przyszłości naszego kraju. Dał on, bowiem przykład skrajnego cynizmu i zaprzaństwa, a za plugawe i antynarodowe wypowiedzi, tak on, jak i jego „hunwejbini” zasłużyli sobie na to, aby ich publicznie napiętnować i „rozdeptać”, jak robactwo najpodlejszego gatunku.

Jedynie słabnący PiS próbuje obecnie skupić wokół siebie elektorat patriotyczny, występując z ostrą retoryką „bogoojczyźnianą” i zaciekłymi atakami na ekipę Tuska, za lansowaną przez niego i jego pupila Sikorskiego „politykę” bezwarunkowej kapitulacji wobec interesów Wielkich Niemiec. Ale czy można przy tym mówić o zupełnej szczerości prezesa Jarosława Kaczyńskiego? Prawdą jest, że dostrzegał on i podkreślał zagrożenie niemieckie, szczególnie w kontekście zacieśniającej się współpracy niemiecko-rosyjskiej, lecz jednocześnie popierał proces pogłębiania integracji UE, jakby nie dostrzegając faktu dominującej w tej instytucji roli Niemiec. Głosował też za ratyfikacją traktatu lizbońskiego, a nieżyjący prezydent Lech Kaczyński, który wyrażał się z entuzjazmem o Unii Europejskiej, mówiąc między innymi, że to „niezwykle wspaniały i udany eksperyment ludzkości”, zatwierdził go swoim podpisem. Podobnie jest z liderami nowego ugrupowania powstałego w wyniku secesji grupy parlamentarzystów z PiS-u, którym przewodzą europosłowie Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski. Jaką bowiem w tej kwestii, mogą mieć wiarygodność, skoro Ziobro głosował za traktatem, a Kurski jedynie wstrzymał się od głosu.

Sikorski występując w imieniu rządu z tezami o ograniczeniu suwerenności Polski nie tylko obraził nasze społeczeństwo, ale także przekroczył swoje kompetencje i sprzeniewierzył się prawom Rzeczypospolitej Polskiej. Poza tym definiowanie przez obecny rząd polskiego interesu narodowego, jako całkowicie zależnego od przyszłości Unii i strefy euro oraz forsowanie na siłę dalszej integracji „wspólnoty” i nieliczenie się ze stratami, jakie Polska będzie musiała ponieść, jest ewidentnym działaniem na szkodę narodu i państwa polskiego. Dlatego postępowanie Sikorskiego jest godnym najwyższego potępienia, ponieważ wykorzystując autorytet swojego urzędu i fakt sprawowanej przez Polskę prezydencji głosił on tezy niebezpieczne dla naszego narodowego bytu. W zamieszaniu wokół jego wypowiedzi i szkodliwych działań rządu, nie chodziło wcale o jakąś wyimaginowaną debatę nad przyszłością Unii, ponieważ o kierunkach jej przekształcenia zdecydowały już Niemcy i Francja, będące faktycznymi hegemonami w Europie, co skrzętnie przemilczeli inspiratorzy całego zajścia. Tak naprawdę, gra toczyła się o najwyższą dla nas stawkę, czyli dalsze losy polskiej państwowości.

Dlatego w sytuacji, gdy rządząca nami klasa „pasożytnicza”, składająca się w większości z ludzi pozbawionych poczucia patriotyzmu i honoru oraz „zaczadzonych” kosmopolityzmem, pracuje intensywnie nad upadkiem Rzeczypospolitej, potrzebna jest nowa inicjatywa polityczna zmierzająca do odrodzenia narodowego naszej ojczyzny. Jeśli w najbliższym czasie, ludzie o dobrej woli i czystych intencjach, jakich jest jeszcze wielu w naszym kraju, nie podejmą koniecznych działań, to o naszej przyszłości może zdecydować „ulica”. Tylko, że wtedy na czele „oburzonych” może stanąć ktoś, kto nie będzie miał na celu odbudowy polskiej państwowości i kto może być jedynie kreaturą jakiejś międzynarodówki.

Myśląc o naszej wspólnej przyszłości pamiętajmy, że suwerennością państwa i wolnością narodu, jako wartościami nadrzędnymi i bezcennymi, nie ma prawa nikt kupczyć, bez względu na swoje przekonania polityczne, czy zajmowaną pozycję społeczną, ponieważ: „Państwo Polskie jest wspólnym dobrem wszystkich obywateli. Wskrzeszone walką i ofiarą najlepszych swoich synów ma być przekazywane w spadku dziejowym z pokolenia na pokolenie. Każde pokolenie obowiązane jest wysiłkiem własnym wzmóc siłę i powagę państwa. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada przed potomnością swoim honorem i swoim imieniem”.

Wojciech Podjacki
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 10 do “Walka o suwerenność Polski w cieniu traktatu lizbońskiego”

 1. aga said

  Pan Podjecki przejął szabelkę od Kaczora i wymachuje szermując na wszystkie możliwe sposoby słowo suwerennośc, niepodległośc,etc. A zapomniałn,że wyrzekł się tychże skladając swój podpis na Trktacie ten „najbardziej patriotyczny ? z preziów.

  A teraz rożnej maści samozwanczy „patrioc” będa wymieać tę suwrennośc przez wszytskie przypadki.

  W naszej sytuacji wymienianie przez wszystkie przypadki przez różnych pp.Podjeckich słów tak faryzejsko wyeksploatowanych przez formację PiS / o ktorej udziale w demontażu Polski jakoś dziwnie Pan Podjecki nie wspomnina …/
  budzi juz takie reakcje jak Macierewicze i inne wycieruchy chazarskie z haslem Smoleńska.
  Może jakieś konkretne propozycje Panie Podjecki???
  Bo Sikorski to tylko nazwa l rzeczy po imieniu; te rzeczy ,kt ore realizwaoli z wielkim zapalem ,poprzebierani w patriotyczne fartuszki bracia K.

 2. halszka said

  kto wg autora prowadzi ta walke??? Prosze pokazac palcem!!!!!!!1

 3. maran said

  Teraz wszyscy udaja, ze niby nie byli za Unia ,a kilkanascie lat temu to by tylek skopali tym, co sie przeciw wejsciu do Unii wypowiadali glosno.
  Glupi narod. Ma to co chcial, a teraz kweczy, narzeka, paluchami wskazuje jeden na drugiego, glupkow nadal wybiera po to by minute pozniej na nich psy wieszac. Wegrzy nie gadaja glupio, ale sie bioro do roboty i ostro dzialaja.
  A Polacy??
  Najepiej, zeby inni za nich zrobili wszystko , oni sie tylko beda troszczyc o swoja sakwe aby pelna byla.
  A jak trzeba to jeden drugiemu noge podstawi, coby za dobrze nie mial i tyly mu obrobi wymyslnymi klamstwami i oszczerstwami. Czesc naiwna i zaczadzona az do bolu, czesc zas tak wycwaniakowana, ze ma zadnych oporow aby w goowno wejsc ,byle z tego jakakolwiek korzysc dla siebie miec.
  A czesc, co autentycznie chce cos zmienic na lepsze, zakrakana jest zarowno przez tych naiwnych i zaczadzonych, co sie boja wlasnego cienia, jak i przez tych cwaniaczkow wszelakich, ktorzy w kazdej sytuacji,
  tak jak goowno, na wierzch wyplyna i swoje wyszarpia.

 4. Lech said

  „Lech Kaczyński, który wyrażał się z entuzjazmem o Unii Europejskiej, mówiąc między innymi, że to „niezwykle wspaniały i udany eksperyment ludzkości”, zatwierdził go swoim podpisem.”

  Patryjotycznego kaczora i cala jego zydowska ferajne polactfo musi uczcic budowa pomnikow i panteonow.
  „Tysiac kaczych pomnikow na kazda rocznice jewrounijnego wstapienia”.

  I ostatnie przykazanie z ambony. Glosowac na pisuar!!!

 5. Art said

  #1
  Ma Pani racje.

  Nastepny belkot: „Myśląc o naszej wspólnej przyszłości pamiętajmy, że suwerennością państwa i wolnością narodu, jako wartościami nadrzędnymi i bezcennymi, nie ma prawa nikt kupczyć,”

  Co za kretynstwo „suwerennośc państwa i wolnośc narodu” w jerounii, co za obluda i zaklamanie.

 6. Kapsel said

  I następny bełkot tym razem z „góry”

  Spotkanie wicepremiera Pawlaka z wicepremierem Izraela
  Podziel się

  Współpraca gospodarcza Polski i Izraela oraz możliwości jej rozszerzenia to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka oraz wicepremiera, ministra spraw zagranicznych Izraele Avigdora Libermana. Spotkanie odbyło się 15 stycznia 2012 r. w MG.

  Wicepremier Pawlak podkreślił, że relacje polsko-izraelskie głownie ze względów historycznych mają szczególny charakter. – Nasze obecne kontakty dwustronne również pozostają intensywne, niezależnie od uwarunkowań wewnętrznych czy regionalnych – powiedział.

  Wicepremier Pawlak przypomniał, że wartość obrotów handlowych między naszymi krajami w okresie styczeń-październik 2011 r. wyniosła prawie 631 mln dol. W jego opinii jednym z kluczowych elementów polsko-izraelskiej współpracy może być eksport naszej żywności. – Jesteśmy także zainteresowani możliwością wymiany doświadczeń w zakresie hi-tech oraz projektów badawczo-rozwojowych – dodał.
  Wicepremier Izraela Avigdor Liberman nawiązał do międzynarodowej sytuacji gospodarczej. – Nasze kraje znalazły się w grupie państw, które najmniej odczuły skutki światowego kryzysu finansowego. To dla nas szansa na dobrą współpracę handlową – powiedział. – Chcielibyśmy aby polskie i izraelskie firmy podejmowały wspólne projekty, szczególnie w dziedzinie przemysłu obronnego i nowoczesnych technologii – wyjaśnił wicepremier Liberman.

  ***

  Polsko-izraelskie obroty handlowe w okresie styczeń-październik 2011 r wyniosły prawie 631 mln dol. Eksport w tym czasie osiągnął wartość prawie 330 mln dol., natomiast import – ok. 331 mln dol.

  Do Izraela eksportujemy najczęściej maszyny i urządzenia, art. spożywcze (gł. kakao, napoje i wody, przetwory, wyroby piekarnicze), środki transportu i ich części, produkty przemysłu chemicznego, metale i wyroby metalowe, wyroby przemysłu papierniczego i tworzywa sztuczne.

  Do Polski sprowadzamy głównie wyroby chemiczne, urządzenia mechaniczne i elektryczne, broń i amunicję, wyroby z tworzyw sztucznych, produkty pochodzenia roślinnego (gł. warzywa, cytrusy)

  http://www.mg.gov.pl/node/15271

  Przed chwilą usłyszałem z Radio RMF Classic
  ….wicepremier, minister spraw zagranicznych Izraele Avigdora Libermana przebywający w Warszawie powiedział że nie wyklucza zbrojnej interwencji w Iranie.Polityka Izraela w tym regionie spotyka się z pełnym poparciem naszego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego…
  Owe radio kilka razy przytacza też wypowiedź prof.Miodka.
  …do tej pory nie doceniałem poezji a teraz na szafce w sypialni mam kilka tomików poezji i jeden czy dwa wiersze czytam przed zaśnięciem,,Miłosz,Szymborska….i tu kończy się wypowiedź.

  Nawet nad muzyką nie maja litości !!!

 7. błysk said

  Pan Podjacki naogół dość wiernie opisał Tuska i Sikorskiego /zapomniał wspomnieć o Bul- Komorowskim / jak również i znane niebezpieczeństwa UE ,zapomniał jednak dodać ,że sam protestuje przeciwko dyktaturze na Białorusi oraz przeciwko stanowi wojennemu.Tak ,że jego postawa nie jest jednoznaczna. Nie wysuwa też najmniejszej nawet propozycji działań do zmiany takiego stanu rzeczy /a np. Pan Krzysztof Zagozda taka próbę podejmuje/ .Tak,że jest to wypracowanko i zwracanie na siebie uwagi.

 8. AF said

  #7 „Tak,że jest to wypracowanko i zwracanie na siebie uwagi.”

  Moze raczej propagandowe wypociny? Szkoda na to miejsca.

 9. askaou said

  Chcialam sie podzielic pewnym spostrzezeniem. Otoz, nie sadzilam, ze na niezalezna.pl panuje taka cenzura, jak po przeciwnej stronie ‚mocy’! Juz drugi raz nie zamieszczono mojego komentarza, poniewaz najwyrazniej nie odpowiadal on atmosferze tamtejszego fanklubu PiSu.
  Bylam tym bardziej w szoku, ze nie napisalam nic obrazliwego. Zapytalam tylko, co sadza o informacjach dotyczacych pochodzenia braci Kaczynskich, a ktore to pytania znalazlam na stronie polonica.net (funkcjonuje w sieci juz tylko jako ‚kopia’). Tekst jest nastepujacy:

  ” Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego.

  Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.

  W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalkii, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków
  i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską.

  Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?

  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? ”

  Co sadzicie o tym nadzwyczajnie „bezstresowym”, jak na owczesne warunki, pieciu sie Kaczynskich do wladzy ?

 10. Jurand Łowca said

  Czerwone odpady ,ktorych przywlekly sowieckie bagnety, nigdy by nie zaistnieli w zyciu publicznym zdrowego moralnie narodu, poniewaz oni nie maja nic do zaproponowania inteligentnym ludziom,sa jak rak w zdrowym organizmie. Wladze zdobyli terrorem, wycinajac mieczem droge do koryta,mordujac prawdziwa elite[Stalin w Rosji,Hitler i Stalin w Polsce] ; Unia jest tworem tych samych ludzi] .POLSKA pozbawion” glowy” stala sie latwym lupem Synagogi Szatana.[obj.2;9]Ich wodz to Lucyfer,dlatego spisek ten za przyzwoleniem Boga, dotyka tak bardzo kraje o przeszlosci chrzescijanskiej.Jestem wierzacy,czytam Biblie I WIEM,ze Bog nie wyznaczyl zadnej religii ktora zbawi ludzi,TYLKO CHRYSTUS jest zbawieniem a wszystkie zorganozowane systemy religijne sa pod kontrola diabla i jemu poslusznych ludzi, nawet jesli zwykli ludzie maja dobra wole.Tylko biblijny punkt widzenia jest w stanie wyjasnic to, co sie dzieje wokol nas.Europa czy USA sa w rekach satanistow,wypelniaja biblijne proroctwa dotyczace czasow konca. Nikt nie byl panem na tej przepieknej planecie, nawet gdy to jest moc diabla i jego synagogi,poza tym jak mozna wierzyc ojcu klamstwa.Wydarzenia wokol nas sa potwierdzeniem prawdy biblijnej.NIE WCHODZ W UKLADY Z PRZEGRANYMI! „.Zaglada przyjdzie na nich jak bole na rodzaca tak iz nie umkna” .Wiecej wiary!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: