Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Antares o Atak serca ze strachu przed… a…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Traktat w Poczdamie z 1720 r.

Posted by Marucha w dniu 2012-01-17 (Wtorek)

Elity gotowe współpracować z obcymi stolicami przeciw suwerenności własnego państwa, skłócony sejm niechętny wszelkim głębszym reformom, niewydolność sądownictwa, wojsko nadające się jedynie do odbywania parad, wyszydzanie polskości, małpowanie zagranicy, zapaść gospodarcza, upadek szkolnictwa – oto opis Rzeczpospolitej XVIII, ale czy nie przypomina Polski współczesnej? A skoro tak, jeśli z historii ma płynąć nauka, wróćmy myślą do wydarzeń sprzed prawie trzech wieków i przypomnijmy sobie pewien prawie zupełnie zapomniany fakt. Wydarzenie to miało miejsce na długo przed rozbiorami, ale do destrukcji Rzeczpospolitej nieuchronnie prowadziło.

Mam na myśli traktat w Poczdamie zawarty między Prusami a Rosją 17 lutego 1720 r., w którym to dokumencie strony zobowiązały się do prowadzenia wspólnej polityki wobec Rzeczpospolitej. Tylko tyle i aż tyle! Po prostu wspólnie prowadzona polityka!

W akademiach dyplomatycznych Wschodu i Zachodu poczesne miejsce zajmuje analiza rozwiązań dyplomatycznych, które już miały miejsce w historii. Nie jest możliwe, aby w znanych z profesjonalizmu akademiach niemieckich i rosyjskich, nie studiowano modelowo prostego i modelowo skutecznego traktatu z Poczdamu. Umowa ta na ponad 50 lat zagwarantowała umawiającym się stronom, że ich sąsiad przestanie być podmiotem polityki międzynarodowej wewnętrznie zaś tkwił będzie w nieustającej anarchii. Zastosowanym środkiem było nie użycie siły, ale takie skorumpowanie rządzących Rzeczpospolitą elit, żeby żaden proces modernizacyjny nie mógł być przeprowadzony, w szczególności zaś, aby nie została unowocześniona armia. Działania te prowadzone były przy zachowaniu pozorów praworządności. W ten sposób, rękami polskich elit, stopniowo, przygotowano grunt pod likwidację ich kraju. Rozszerzenie układu o Austrię z 13 września/13 grudnia 1732 wynegocjowane przez rosyjskiego posła w Berlinie Karla G. von Loewenwolda praktycznie przesądziło o dalszym losie państwa Polaków i Litwinów. Z impasu mógłby wyrwać Rzeczpospolitą jedynie konflikt między sygnatariuszami, a i to pod warunkiem posiadania na ten czas patriotycznych elit chcących i potrafiących prowadzić pro-polską politykę, a takich nie było.

Fryderyk Wilhelm I, Król Prus 1713-1740.

Byłoby dziecinadą mieć pretensje do polityków rosyjskich i pruskich, że najlepiej jak umieli dbali o interesy swoich krajów. Wszak, na tym etapie, nie używali przemocy a jedynie strumieni odpowiednio adresowanych pieniędzy. Trudno żeby Prusacy i Rosjanie byli polskimi patriotami. [A jednak takie właśnie stanowisko przebija i dziś z wypowiedzi niektórych patryjotów, obwiniających Putina, że nie dba przede wszystkim o polskie interesy – admin]

Odrazę budzą natomiast ówczesne elity Rzeczpospolitej. Od tych panów patriotyzmu można wszak było wymagać, tyle, że oni właśnie nie identyfikowali się z krajem w którym żyli a odniesieniem dla nich były obce stolice.

Czy i ta postawa nie przypomina nam czegoś na wskroś współczesnego? A jeśli tak, to co robić poza podejrzliwym tropieniem ewentualnej zmowy sąsiadów? Otóż sytuacja nasza jest lepsza od sytuacji w jakiej ponad dwa wieki temu znaleźli się nasi pra, pra dziadowie: wówczas przynależność do elity wynikała z urodzenia i ilości posiadanej ziemi. Taką elitę trudno było zmienić. My możemy rządzących nas nieudolnie panów wymienić za pomocą kartek do głosowania. Musimy się tylko zorganizować. Ale to już materiał na zupełnie inna opowieść!

Paweł Milczarek
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 171 do “Traktat w Poczdamie z 1720 r.”

 1. Wlaściwie to porażka na każdym kroku ,szkolnictwo,służba zdrowia,finanse,nowobogackie społeczeństwo nie dbające o rozwój Kraju, i brak jakiejkolwiek normalności to nawet w Czechach normalniej, dużo normalniej,,,,,,,,,,,,pozdrawiam anna,,,,,,,,,,,a u nas te inwestycje na wyrost nie służące nikomu i niczemu poza przelewem pieniędzy,,,,,,,,,,,,weżmy przyjrzyjmy się choćby mosirom każdy na własnym, podwórku przelew pieniędzy z miasta na grupę sportową ktora płaci za nasze społeczne mosirowe sale czy to uczciwe, a młodzież dalej nie ma środków by uprawiać sport,bo koszty sali pochłoneły wszystkie środki ,czy sport też robi się zabawą dla bogatych noworyszy ,dla dzieci lepie sytuowanych , anie dla zdolnych,,i jeszcze te nominacje Roku,też trzeba je przeanalizować,,,,pozdrawiam anna

 2. Kronikarz said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie_po%C5%82abscy

  Odzyskamy posiadłości Słowian połabskich według linii od Hamburga do Wurzbugra i wtedy będzie spokój !

 3. KaRabin said

  Polacy muszą zacząć się wzajemnie szanować .Jest to pierwszy i zasadniczy krok to tego aby przywrócić jedność narodu

  To prawda. Szanować się i wykazywać solidarność nie tylko w razie jakiejś tragicznej katastrofy – admin

 4. Kronikarz
  Wielka Polska od Łaby po Don i od Ingrii po Krym!

 5. KaRabin said

  Znalezione w necie:

  „Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 6 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 80 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 – przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie – od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE!!!”

 6. Marucha said

  Re 5:
  Gorzkie, ale prawdziwe.

 7. KaRabin said

  Średnio zamożni oraz ubodzy Żydzi których mijacie na ulicy mają takie same problemy jak i wy ,”narodowi’ goście Gajówki .Mam nadzieję ,że w końcu to pojmiecie i przestaniecie utożsamiać przeciętnego „zjadacza macy” z wyzyskiem ,trzęsieniami ziemi ,gradobiciem itd….

 8. Zerohero said

  Re 7,KaRabin.

  Jest dokładna statystyka ukazująca szanse przeżycia na Titanicu ze względu na klasę biletu. I klasa: ok. 40%, II klasa 50%, III klasa 75%. Czyli bez względu na zdolności, charakter itd. decyduje ustawienie. Tak jest z Żydami. Oni też giną, ale szanse na przeżycie mają jak pasażerowi wyzszej klasy. Są aktorki gojki, ale żydówki częściej robią karierę, żydowscy pisarzy częśćiej zbierają dobre recenzje od żydowskich dziennikarzy itd. Wystarczy aby świat robił się odrobinę żydocentryczny.

  7 z 12 dyrektorów regionalnych FED jest Żydami. Dwóch ostatnich dyrektorów FED jest Żydami. To jest do sprawdzenia na wikipedii. 9 na 10 oligarchów w Rosji jest Żydami. 20% milionerów w USA jest Żydami. W Europie panuje kuriozalne prawo skazujace za negowanie holokaustu. Kto je bolbbował? USA i Europa bezwarunkowo popierają Izrael co przyjmuje czasem groteskowe formy, np. zapłacenie Izraelowi za 3 miesięcy zwłoki w kolonizacji terytoriów palestyńskich. Rabini szmuglują narkotyki, sprawa się wydaje, na co reaguje Hollywood kręcąc film o złych gojach szmuglerach przebierających się za ortodoksyjnych Żydów w celu nie wzbudzania podejrzeń. Ludzie którzy przeżyli oblężenie Lenigradu dostają od Niemców odszkodowanie pod warunkiem, że są Żydami. Polacy finansują antypolski ŻiH itd…można to ciągnąć długo.

  Z pewnością nie można winić Żydów za całe zło i wmawiać, że bez nich będzie lepiej. Z pewnością nie wszyscy Żydzi są źli, nie wszyscy są bogaci i „elitami”. I co z tego?

  Niech KaRabin weźmie sobie analogie z Niemcami. Zły naród? Jakby wygrali wojnę, to nawet najdobrotliwsi i najbiedniejsi z nich mieli by tanią ziemię w Europie Wschodniej i kilku słowiańskich odmóżdzonych niewolników do pomocy. Oni o to nie prosili.

  Tak jest z tym biednymi i „średnio” zamożnymi Żydami. Niby doświadczają tego co my, ale w perspektywie mają to co Niemcy gdyby wygrali wojnę. Jak leży to nie brać? Wystarczy, że Rotshild był syjonistą i w pół wieku doprowadził do przesiedlenia biednych żydowskich mas do Izraela. Przeciętny Żyd w Izraelu nie ma lepiej niż np. Kanadyjczyk. Jednak jego status (np. ziemia) dokonał się kosztem Palestyńczyków. Biedni Żydzi z Polski w Palestynie okazywali się nie gorsi do Banderowców.

  Przyznam, że nie wiem co zrobi ten opisany przez Ciebie „biedny Żyd”, ktorego mijam na ulicy, gdy żydowskie elity ogłoszą ostateczną rozgrywkę. Zachowa się jak Menachem Begin w Deir Yasin?

  Twoje słowa byłby najzupełniej prawdziwe gdyby ten biedny mijajacy mnie Żyd nie miał za sobą superbogatych nacjonalistycnzych elit, rabinów ględzących o zwierzęcej naturze gojów i boskiej żydów (odsyłam do google).

 9. Kar said

  ..Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE!!!”

  to zasluga-wsad panskiej rasy, p. KaRabin, ze Polska siedzie w tym gownie od 966r

 10. Zerohero said

  Mała errata do FED:

  http://www.bibula.com/?p=47572

  Wniosek. Nieskońcozny strumień pieniędzy. Są pieniądze na różne stypendia, wycieczki, organizacje, domy opieki itd. Skąd np. utrzymuje się ADL? Ten „biedny Żyd” musi się bardzo starać by go omineły.

  Czy pan KaRabin wie, że we wczesnym PRL „biedny Żyd” emigrujący do Izraela dostawał od „polskiego” rządu wyprawkę w postaci 50 pensji? Czy pan KaRabin wie, że podobne wyprawki dostają Żydzi w rónych miejscach świata? Że taki np. Zuckerberg prędzej dostanie kredyt na Facebooka niż Karpiński na swój komputer?

  Cholera, może nie wszyscy, pierdoła znajdzie się wszędzie, a nawet odszczepieniec jak Finkelstein.Pana nie dziwi, że Norman Finkelstein dostał wilczy bilet? Jak widać Żydzi suma sumarum działają podle i są w stanie niszczyć ludzi. Dla równowagi powinni być tacy co go poprą. Zabrakło ich, a tylu milionerów, tylu redaktorów i wydawców! Nawet na wikipedii w haśle o Finklesteinie więcej jest Żydów bojowników niż Żydów zwykłych ludzi

 11. wet3 said

  Nie zgadzam sie z autorem gdy pisze, ze elity mozna zmienic za pomoca kartki do glosowania. Mozna je oczywiscie zmienic, ale tylko przy pomocy rozwiazania silowego. Innej mozliwosci absolutnie nie widze.

 12. 166 bojkot TVN said

  11/Wet3
  Jak to sobie Wet3 wyobraża, kiedy większości nie chce się ruszyć 4 liter żeby głosować, a co dopiero pomyśleć o naturalnym prawie do posiadania broni, że o naturalnym prawie do obrony i realizacji konstytucyjnych praw SUWERENA nie wspomnę.
  Kto ma użyc siły, skoro wojsko to w większości naturalna selekcja psów wykonana przez Jaruzela, a Tusk zlikwidował obowiązek obrony? Ciekawe jak przebiega nabór do zawodowej armii. Do mnie docierają tylko niepokojące sygnały od odrzuconych kandydatów. Kto jest teraz przyjmowany do WP? Ci z odpowiednimi PESEL-ami?
  Policja i prokuratura to też dziwne środowisko, powstałe po II wś,
  Kto ma walczyć skoro młodzi są masowo sqrwiani przez media?
  Nadzieja w EURO 2112 i w stadionach!
  Może to być prawdziwy bonus z tych kosmicznych inwestycji, kiedy młodzież męska pojmie swoją siłę i po co istnieje. To od dziecka wie każdy Arab i Turek.

 13. Przeclaw said

  „Byloby dziecinada miec pretensje do politykow rosyjskich i pruskich, ze najlepiej jak umieli dbali o interesy swoich krajow”.

  No wiec, co takiego przynioslo tym krajom rozgrabienie i zniszczenie od tysiaca lat istniejacego wielkiego panstwa w centralnym punkcie Europy ???

  1. Niemcy. Po rozlaniu sie niczym zlosliwy rak panstwa pruskiego, podbechtywanego do ekspansji przez Londyn, nastapily 2 wojny swiatowe, ktore przyniosly kres cywilizacji europejskiej. Natomiast PRUSY zostaly, jak przystalo na zlosliwy nowotwor wypalone goracym zelazem, a Niemcy wyrzuceni kopniakiem za Odre, do stanu wyjscia z okresu Sredniowiecza.

  2. Austria. Cofnela sie w. r.1945. do wielkosci marchii wczesnosredniowiecznej.

  3. Rosja. Owocem rozgrabienia RP,juz na poczatku bylo wykolejenie planow skutecznej wojny z Turcja, zajecia Konstantynopola i wyzwolenia ciemiezonej od 400 lat ludnosci slowianskiej, greckiej, kurdyjskiej, ormianskiej itp. To bylo mozliwe tylko we wspolnej akcji z Polska, o czym przestrzegal Katarzyne Poniatowski. Konstantynopol nigdy nie zostal wyzwolony spod jarzma ottomanskiego, a inicjatywe w Grecji i na Bliskim Wschodzie z czasem przejela Anglia, Rosja dzialala na Balkanach w ograniczonym zakresie.
  Nastepnie przyszly niekonczace sie klopoty z tlumieniem powstan na zajetej czesci ziem RP, oslabienie przez wojne z Napoleonem, bo w wypadku braku rozbiorow nie bylo by powodow, aby Polska brala udzial w napasci Napoleona na Rosje.
  Dlasza konsekwencja jest przegranie IWS i rewolucja pazdziernikowa, kompletna degradacja narodu rosyjskiego, zniszczenie inteligencji.
  W r.2012 zapasc demograficzna, niepewny dalszy los.

  Takie to wspaniale interesy porobili.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Dbali najlepiej, jak umieli. A czasami może coś nie wyjść.
  Zresztą nie ma się co litować nad losem np. Niemiec, dziś znów trzęsących Europą.

 15. Przeclaw said

  „Odraze natomiast budza owczesne elity Rzeczpospoitej”.
  Pieknie skrojone zdanie i teza, ktorej spozniony o 300 lat mentor – p.Mielczarek na wszelki wypadek nie rozwija.

  Elita, ktora najwiecej miala do powiedzenia byl krol i stworzony przez niego rzad, najczesciej importowany z Saksonji. Byl to rzad okupacyjny, wspierany bagnetami nie tylko wojsk saksonskich, ale cala potega Rosji, bo Piotr I byl sojusznikiem Augusta II i obiecal wspierac gomw rzadach nad RP.

 16. Przeclaw said

  #14

  Alez ja sie nie lituje nad losem Niemiec – najbardziej grabiezczego kraju od stuleci niszczacego porzadek europejski.

  Prawda jest taka, ze ci politycy wcale nie dbali o interesy swoich krajow, a raczej dbali pozornie, to byly interesy owczesnych banksterow, sprzeczne z interesami tych krajow, o czym p.Mielczarek nie wspomina.
  W interesie panstw narodow jest najczesciej zachowanie rownowagi historycznej.

 17. Brat Dioskur said

  Re11, Wet3
  A jak zmieniono elity na Wegrzech? Przy pomocy broni czy glosowania?

 18. Brat Dioskur said

  Re1,
  Zdaje sie ,ze Anna myli tafle z dnem.Porazke ponosi sie w wypadku smialego przedsiewziecia zaplanowanego na sukces, natomiast zapasc w III RP wszystkiego co tylko moze przyjsc na mysl jest celowa i drobiazgowo zaplanowana zbrodnia na Narodzie Polskim.
  Ciekawy tez jestem jakaz to date przypisuje KaRabin sformulowaniu „od zawsze” ,orzekajac ,ze Polacy byli okradani?
  Natomiast po rzezi elit Polacy moga co najwyzej zawierac wysoki procent glupcow ,ale nie oznacza to jeszcze ,ze sa najglupszymi na swiecie.Jak madrzy sa Niemcy ,wylozyl gdzies Przeclaw.Od gigantycznego cesarstwa po mala RFN.Z wlasnej nieprzymuszonej woli.I niech mi tu nikt nie pisze ,ze dzisiejsze Niemcy tarzaja sie w dobrobycie .O hartz IV sie slyszalo?

 19. Lech said

  # 5, 7
  „Polacy to najgłupszy naród na świecie – od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów).”

  To nie Polacy to polactfo. Polacy wsrod polacfta licza sie dzisiaj w promilach. Polakow wybito, wyemigrowali i wielu wolalo zginac (vide powstanie W-wskie) niz zyc w nieowli i upodleniu co obecnemu polactfu nie przeszkadza.

  Co do respektu to zwracalem wielokroc uwage na chamstwo jakim faszerowane sa wpisy pod wiekszowcia artykulow. Ale to do wiekszosci nie trafia, bo ci ludzie nie maja ani kultury ani poszanowania dla siebie.

  „Mam nadzieję, że w końcu to pojmiecie i przestaniecie utożsamiać przeciętnego „zjadacza macy” z wyzyskiem ,trzęsieniami ziemi ,gradobiciem itd….”

  Aby to sie stalo drogi Panie nieodzownym warunkiem jest postawa i CZYNY „przecietnego konsumenta macy” swiadczace o czys innym niz nieustajace dowody uleglosci i poparcia dla miedzynarodowej bandy zydobanksterow.

  # 12
  A propos wpisu nastepnego „przecietnego konsumenta macy” – Bojkota ktory dalej streczy i namawia durni do glosowania na zydowstwo grabiace kraj:
  „Jak to sobie Wet3 wyobraża, kiedy większości nie chce się ruszyć 4 liter żeby głosować….”

 20. Lech said

  # 17
  Zobaczymy niebawem czy byla to zmiana czy podmiana.

 21. KaRabin said

  RE 8 /10
  W czasie zagrożenia liczy się przede wszystkim bystrość umysłu ,rasa tu nie ma nic do rzeczy.

  Zapomniał Pan napisać jeszcze o dentystach 😉

  Panu się wydaje ,że nacja jest istotą bytu. Mógłbym tu wymieniać historyczne poczynania Polaków które nie należą do chwalebnych ale znając Pański tok rozumowania okaże się ,że rozkazy wydawali Żydzi. Jeśli chodzi zaś o różnego rodzaju analogię przypomnę ,że wojny toczyły się od wieków np. w starożytnej Japonii czy Chinach gdzie niezaprzeczalnie Żydzi wpływów nie mieli. Walczyły też ze sobą plemiona Indiańskie w krwawy sposób zajmując tereny sąsiadów. To paskudna natura człowieka powoduje konflikty , nacja drogi Panie nie ma tu nic do rzeczy. Uczciwy człowiek ma w nosie rozgrywki możnych tego świata bo najważniejsza jest dla niego rodzina i spokój

  Władza proszę Pana „wali po szarych komórkach” tak samo jak przypływ gotówki
  Bogaty ma głęboko w d..pie biednego bez względu na narodowość i każdego ubogiego uważa za konia do roboty .

  „rabinów ględzących o zwierzęcej naturze gojów i boskiej żydów”
  Proszę poczytać komentarze niektórych duchownych o Żydach

  .Niemcy mówią ,że Polacy to złodzieje i bandyci, Anglicy maja nas za „buraków „.
  Czy garstka „tyfusów” jest reprezentacyjną grupą narodu?

  Dla Pana za całe zło na świecie odpowiedzialni są Żydzi ,choć tak naprawdę osobiście żadnego pewnie Pan nie zna. Jeśli chodzi o przedsiębiorczość jest podobnie jak z opinią, że w PRL nie dawali paszportów .Kiedy zapytasz człowieka głoszącego te opowieści
  -starałeś się o paszport?
  -nie
  -to skąd wiesz?
  -inni tak mówili.

  I daj Pan spokój z tą wikipedią to Żydowska tuba propagandowa jak i zresztą wszystkie media z których Pan tak skrupulatnie czerpie swoją wiedzę 😉

 22. Guła said

  Szczególnie jak ktoś miał podwójne obywatelstwo, to problemów nie było, to prawda. Ale jak toś miał jedno obywatelstwo – z wyjątkiem wiadomych, i rodzinę na tzw zachodzie, to mógł sobie występować. Skolko ugodno.

  Ksiądz chodzący po kolędzie przed chwilą wyszedł. Już nie błogosławią święconą woda, tylko ręką.

  Na sucho 😉

 23. Guła said

  Zapewne coby tych dialogujących w tych znamiennych dniach nie wywiało.

 24. KaRabin said

  Re 20
  A na półkach w sklepach był tylko ocet 😉

 25. Piotrx said

  Re 19″

  „To paskudna natura człowieka powoduje konflikty , nacja drogi Panie nie ma tu nic do rzeczy. Uczciwy człowiek ma w nosie rozgrywki możnych tego świata bo najważniejsza jest dla niego rodzina i spokój”

  Tylko problem w tym gdy tą „paskudną naturę czlowieka” sankcjonuje się prawnie /Talmud/ , wtłacza do głów i stawia za wzór kolejnym młodym pokoleniom od najmłodszych lat. A Judaizm rabiniczny wcale nie uczy uczciwości wobec gojów, wręcz przeciwnie. Wiec skąd niby ci młodzi żydzi mają czerpać dobre wzorce?

  *********************

  Żydowskie dzieje i religia
  Izrael Szahak

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_30.html

  Morderstwo a ludobójstwo

  „Zgodnie z zasadami religii żydowskiej, morderstwo popełnione na Żydzie jest zbrodnią karaną śmiercią i stanowi jeden z trzech najcięższych grzechów (pozostałe dwa to bałwochwalstwo i cudzołóstwo). Żydowskie sądy religijne oraz władze świeckie zobowiązane są do karania — nawet poza zwykłym wymiarem sprawiedliwości — każdego winnego zamordowania Żyda. Żyd, który niebezpośrednio (np. nieumyślnie) przyczyni się do śmierci innego Żyda, popełnia według prawa talmudycznego jedynie grzech przeciwko „prawom Niebios”, podlega więc raczej karze boskiej niż karze wymierzonej przez człowieka. Z chwilą gdy ofiarą morderstwa jest goj, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Żyd, który dopuści się zamordowania nie-Żyda, winien jest jedynie popełnienia grzechu wobec „prawa Niebios” i nie podlega karze sądowej. Nieumyślne spowodowanie śmierci goja w ogóle nie jest grzechem. I tak, jeden z dwóch najważniejszych komentatorów Szulchan Aruch wyjaśnia, że gdy chodzi o goja, „nie należy podnosić na niego ręki, można jednak wyrządzić mu krzywdę niebezpośrednio, na przykład usuwając drabinę, by nie mógł się wydostać z rozpadliny, do której wpadł… taki czyn nie jest zabroniony, ponieważ nie został popełniony bezpośrednio”. Wskazuje on jednocześnie, że czyn prowadzący do śmierci goja jest zabroniony, o ile może on spowodować wybuch wrogości wobec Żydów. Morderca goj, który podlega jurysdykcji żydowskiej, powinien zostać stracony bez względu na to, czy dopuścił się zabicia Żyda czy goja. Jeśli jednak ofiarą zbrodni był goj, a morderca przejdzie na judaizm, wówczas karze nie podlega.

  Wszystko to ma bezpośrednie, praktyczne odniesienie do realiów współczesnego państwa izraelskiego. Mimo iż państwowe prawo kryminalne nie czyni rozróżnień między Żydami i nie-Żydami, rozróżnienia takiego dokonują ortodoksyjni rabini, którzy prowadzą swą trzodę według wskazań halachy. Szczególnie ważna jest tu instrukcja, której udzielają religijnym żołnierzom. Ponieważ jedyny, śladowy zresztą, zakaz mordowania dotyczy „gojów, z którymi [my, Żydzi] nie jesteśmy w stanie wojny”, różni uczeni komentatorzy pism wyciągnęli stąd logiczną konkluzję, że w takim razie podczas wojny wszyscy goje są Żydom nieprzyjaźni, a zatem mogą, a nawet powinni zostać zabici. Od 1973 roku doktryna ta jest publicznie propagowana jako wskazówka dla wierzących żołnierzy izraelskich. Nawoływanie do zabijania gojów (z którymi Żydzi są w stanie wojny) pojawiło się po raz pierwszy w broszurze armii izraelskiej, opublikowanej przez dowództwo Centralnego Rejonu, który obejmuje obszar Zachodniego Brzegu. W broszurze tej Naczelny Kapelan dowództwa pisze:

  „Gdy nasze oddziały natkną się na cywilów, czy to w czasie działań zbrojnych, pościgu za wrogiem czy rajdu zwiadowczego, to dopóki nie ma pewności, że cywile ci nie zagrażają naszym oddziałom, zgodnie z halachą mogą, a nawet powinni zostać zabici… Pod żadnym pozorem nie należy wierzyć Arabowi, nawet jeśli sprawia wrażenie osoby cywilizowanej… W czasie wojny, gdy nasze oddziały atakują wroga, halacha zezwala, a nawet zaleca, by zabijały nawet niegroźnych cywilów, to znaczy z pozoru niegroźnych.”

  (…)

 26. wet3 said

  @ Brat Dioskur (17)
  Wyskakuje pan za bardzo do przodu. Gra dopiero sie zaczela, a juz chca decydowac o zmienie konstytucji Wegier i doslownie uskuteczniaja napasc medialna na ten kraj. Osobiscie nie wierze, ze Orbanowi pozwola na przeprowadzenie jego reform. To mi, w pewnym sensie, bardzo przypomina ogloszenie naszej konstytucji w XVIIIw.

 27. Wnioski płynące z tego artykułu są następujące:
  1)Nikt nie zadba o Naród nasz Polski jeżeli sami o siebie nie zadbamy a to wymaga od nas żebyśmy nigdy nie pozwalali obcym narodom na rządy w Polsce.To musi być po prostu zakazane w konstytucji.Żyd,Niemiec i każdy inny naród ma mieć zakaz sprawowania funkcji rządowych,samorządowych,nie może pracować tam gdzie jest wpływ na sprawy publiczne.Jedyną opcją dla nich może być zatrudnienie się w firmach prywatnych, z dala od spraw państwowych.,
  2)Najbardziej musimy się obawiać dywersantów wewnątrz kraju.,
  3)Musimy pojąć to,że tylko Idea Narodowa jest dla nas ratunkiem.Wszelkie idee kosmopolityczne należy niszczyć.,
  4)Należy bezwzględnie likwidować zdrajców ponieważ nic tak nie zachęca do zdrady (i w ogóle do jakiejkolwiek zbrodni) jak zbrodnia bez kary.,
  5)Samodzielność myśli i działąń.Za wszelką cenę należy unikać niewolnictwa myśli – podpinania się pod jakiekolwiek obce mocarstwo.,Niestety większość Narodowców i innych polskich patriotów ma swojego zagranicznego ulubieńca,którego stara się bezmyślnie naśladować.Żadne Niemcy,żadna Rosja,żadna UE,żaden Izrael,żaden Nowy Porządek Świata,żadna masoneria,żadna ,,Słowiańszczyzna” – tylko Wielka Polska Narodowo-Katolicka.,
  6)Należy zlikwidować wszelkie partie i organizacje,które mają swoje siedziby zagranicą,finansuje zagranica,głoszą idee sprzeczne z Ideą Narodową,prowadzą akcję wywrotową.Przykłąd masonerii i jurgieltników jaki zaistniał w Polsce od połowy XVII wieku i doprowadził Polskę do upadku i ponad stuletniej niewoli musi rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie.,
  7)Historia jest nauczycielką życia.Darmowa wiedza tylko czekająca na to aż ktoś wreszcie się od niej czegoś nauczy.My Polacy mamy straszną tendencję do lekceważenia historii choć ta dawałą nam tyle przykłądów na to czym to się kończy.,
  8)Należy zawsze kierować się ideą Wielkiej Polski tj. stale mieć na uwadze ekspansję kraju ponieważ tylko naród zdobywca jest wielkim zaś gdy naród przestaje zdobywać zaczyna gnić aż w końcu upada nie bez pomocy sąsiadów,któzy nie zapomnieli o tej prostej prawdzie.

 28. Guła said

  „chociaż półgodzinna emisja, niechby raz w miesiącu”

 29. KaRabin said

  re23

  Czytał Pan kiedyś Talmud?
  Czy zna Pan osobiście jakiegoś Żyda?
  Opinie swoje Pan opiera na osobistych doświadczeniach czy na tym co zostało znalezione w necie?

  o. Tadeusz Bartoś będzie dobrym przykładem? Jak będę go cytował ucieszy się Pan? A może ks .Bonieckiego? 😉

  Rozum, tylko rozum może nas uratować !!!
  (własny) 🙂

 30. 166 bojkot TVN said

  29/KaRabin
  A ogląda pan na żywo wywiady z Szewachem Weissem, albo rodziną Szurmiejów? No to może chociaż Wojewódzkiego, Majewskiego Szymona, albo Kazię Szczukę? Nie?
  A redaktorów z Gazety Wyborczej? Michnika, Maziarskiego?
  A Nelly Rokitę? No to może samą obecną prezydentową?

 31. KaRabin said

  re 30
  Ręce opadają jak płetwy kiedy się czyta to co Pan wypisuje.

 32. KaRabin said

  RE19
  @Lech
  „Aby to sie stalo drogi Panie nieodzownym warunkiem jest postawa i CZYNY „przecietnego konsumenta macy” swiadczace o czys innym niz nieustajace dowody uleglosci i poparcia dla miedzynarodowej bandy zydobanksterow”

  Jakieś przykłady uległości i poparcia ,czy to tylko Pańskie domniemania?

 33. Na wszelki wypadek said

  Rozum, tylko rozum może nas uratować !!!
  Przed czym? KaRabinie jeśli łaska?

  Czy znam jakiegoś Żyda? I owszem, wielu. Ba, nawet moja pierwsza żona, jest ganc Żydówką, no nie taka jak jej matka, a moja była teściowa, która nadal, o zgrozo, jest moją rodziną jako Gross muter moich dzieci. Ale było to w czasach kiedy zdarzało się że na półkach sklepowych bywał tylko ocet. Teść za to był biała gwardia po wieloletnim internowaniu na wschodzie…

  Druga panie Rabin po wielu latach, również katoliczka, odkrywa pochodzenie i raptem z dnia na dzień wszystko w domu cokolwiek ma wspólnego z Wiarą Ojców Moich, nie jej, idzie precz.
  Aj waj w jej oknach świat doświetlać zaczyna menora.

  Nie, nie czytałem Talmudu, ale jak mnie pan pożyczysz chętnie przeczytam. Napisany w języku polskim ma się rozumieć.

  O tak zwanych niezawisłych sądach pisać nie będę, sam pan rozumiesz, po co?

 34. 166 bojkot TVN said

  19/Lech
  O przypadku węgierskim Lech jeszcze nie słyszal? W jaki sposób Węgrzy zupełnie zmienili władze w 2010 roku? O wyborach w 2005 roku w Polsce nie wie?
  To jak nie słyszał i nie wie,to niech nie podskakuje do 166.

 35. KaRabin said

  re33

  W Pańskim przypadku przed kobietami 😉

  Teściowa jak teściowa ,wszystkie są miłe i nas wręcz ubóstwiają (tu chyba wszyscy się zgadzamy)

  To Pan pantoflarz jesteś.

  Nie ma wersji w języku polskim

  Rozumiem

 36. 166 bojkot TVN said

  31/KaRabin
  Czyżby ci ludzie nie byli Żydami, którzy osobiście włażą do domu każdego z nas za pośrednictwem telewizorów, nie pozwalając wejść tam już nikomu innemu, bo doba ma tylko 24 godziny=1440 minut=86 400 sekund. Ten czas jest zajęty przez Żydów.

 37. KaRabin said

  Mój 29 post był oczywiście skierowany do „Piotrx ” tekst nr 25

 38. 166 bojkot TVN said

  37/KaRabin
  Nie szkodzi,że był do PiotraX
  Reszta też widzi.i czyta rabina
  Dla odświeżenia wybiórczej rabinackiej pamięci:

 39. 166 bojkot TVN said

 40. Lech said

  # 24
  „A na półkach w sklepach był tylko ocet 😉

  Znamy, znamy te metody – ocet na szmacie podawany na wloczni dla zaspokojenia pragnienia przed smiercia.

  # 32
  Jakieś przykłady uległości i poparcia ,czy to tylko Pańskie domniemania?

  Jesli pan nie zna i nie widzi zadnych przykladow to radze wlozyc okulary i poczytac.
  Dyskutowac z zaklamanym zydem nie bede z bo szkoda czasu.

  Jeden Szenicer wsrod paru milionow polskich zydow i kilku zydow na calym swiecie odstajacych od reszty ogolnej opinii o zydach zmienia.

 41. Usa said

  # 33
  „Czy zna Pan osobiście jakiegoś Żyda?”

  Marze od urodzenia by poznac choc jednego, ale jak? W Polsce ich przeciez nie ma. Jakies sugestie?

  „Rozum, tylko rozum może nas uratować !!! (własny)”

  Zgoda panie Rabin(ka).
  Rozum wlasny trzeba miec. Pan o nim tylko moze marzyc smarujac dyrdymaly.
  Ile tego rozumu ma przecietnie polski zyd skoro jest mniej wart niz jedna izraelaska krowa!
  A tosmy slyszeli wszyscy z miarodajnego zrodla.

 42. Na wszelki wypadek said

  Jest w języku polskim, miałem toto nawet w ręku, ale nie przywiązywałem do tego żadnej wagi.

  „Rozum, tylko rozum może nas uratować !!!”
  Przed czym? KaRabinie jeśli łaska?

  Tez odważysz się?
  Nigdy w życiu!

 43. Na wszelki wypadek said

  Ot i cali wy.

 44. usa said

  # 33
  „Czy zna Pan osobiście jakiegoś Żyda?”

  Marze od urodzenia by poznac choc jednego, ale jak? W Polsce ich przeciez nie ma. Jakies sugestie?

  „Rozum, tylko rozum może nas uratować !!! (własny)”

  Zgoda panie Rabin(ka). Rozum wlasny trzeba miec. Pan o nim tylko moze marzyc smarujac dyrdymaly.
  Ile tego rozumu ma pan lub inny przecietny polski zyd skoro jest mniej wart niz jedna izraelaska krowa! A tosmy wszyscy slyszeli z miarodajnego zrodla.

 45. Tomek-Kolejarz said

  Ad 13

  Interes zrobily właściwie tylko Prusy, a Rosja dała się im wydymać jak bura suka. Wynikało to z faktu, że wielu etnicznych Niemców służyło w rosyjskiej armii i dyplomacji niekoniecznie w rosyjskim interesie a pruskim właśnie. No cóż przy moim całym podziwie dla wielkości słowiańskiej Rosji uważam, że Rosjanie są jednak często za głupi, żeby stać się supermocarstwem nr 1 na świecie.

  Do czasu rozbiorów Rosja miała całą Polskę w garści, bo sprawowała nad nią faktyczny protektorat, poparty obecnością rosyjskich wojsk w naszym kraju. Świetna strefa buforowa pod bezpośrednim nadzorem. W wyniku rozbiorów Rosja załapała dużo gorsze kęsy niż Prusy, które zabrały najbardziej zaludnione i najlepiej zagospodarowane części Rzeczpospolitej. Sytuację na korzyść Rosji zmienił dopiero Kongres Wiedeński. Car Aleksander był sprytny i bardzo konsekwentny w realizacji swego pomysłu budowy Królestwa Polskiego. I czasy późniejsze pokazują, że Rosja zrobiła na tym dobry interes. Czy ktokolwiek z gajowkowiczów wie o tym, że aż 1/3 wpływów podatkowych całego ogromnego imperium carskiego pochodziła z Kongresówki. A co tu dużo ukrywać podatki były wówczas mniejsze niż dziś i nie gnębiły tak ludzi jak obecnie.

  Co do Niemiec obawiam się, że prusacki nowotwór wcale nie został wypalony. Współczesne RFN to w prostej linii spadkobierca Niemiec zjednoczonych przez Prusy. Zniknęła tylko nazwa landu Prusy wraz z częścią odebranych Niemcom poprusackich terytoriów podzielonych między ZSRR a Polskę. Resztki dawnych Prus istnieją w swoim zalążkowym kształcie jako land Brandenburgia, a właśnie stamtąd wywodzi się cała prusacka zaraza. Stolicą RFN jest jak za przeklętych Hohenzollernów Berlin, a nie np. Bonn, czy Akwizgran. W początkach średniowiecza Niemcy tkwili sporo na zachód od lini Łaby, więc żeby sytuacja wróciła do stanu pierwotnego trzeba by było pogonić ich z terenów poenerdowskich. Zresztą powoli wskutek zapaści demograficznej Niemcy wyludniają się i kto wie, czy za pół wieku nie pozostanie po nich tylko szereg kalifatów na zachodzie, a Polska i Czechy nie przesuną swych granic na teren dawnego NRD, czego nam bym życzył. Początki już są – w niemieckim Gorlitz zdaje się mieszka więcej Polaków niż Niemców.

 46. Kudlaty said

  @Karabin
  Paul A.Fisher
  William T.Still
  Gary H.Kah
  Walter White Jr
  George A.Barton
  Bernhard Pick
  A.F.Saubin
  J.Pranajtis
  A.Niemojewski
  Ks.Kruszynski
  Dr M.Balaban
  Ks.ST.Trzeciak
  M.Dluzniewski
  Izaak Kramstuck
  T.Jeske-Choinski
  Z. L.Sulima
  A.Kraushar
  DR.H.Skimborowicz
  H.Nussbaum
  P.A.Fisher
  T.Bednarczyk
  R.Dmowski
  E.Flis
  H.Ford
  K.Gajewski
  R.Gladkowski
  Ks.Hojnowski
  F.Koneczny
  H.Rolicki
  K.Kowalski
  S.Wysocki
  H.Graetz
  S.Hirszhorn
  F.Eger
  P. de Villemarest
  J.Cotter
  A.L.Szczesniak
  I.Pogonowski
  M.Poradowski

  iwieluinnych.
  Oni wszyscy pewnie sa niekompetentni wedlug Karabinow.

 47. KaRabin said

  Re 40
  Z nad wyraz uprzejmej odpowiedzi wynika tylko tyle ,że nie Pan nic do powiedzenia. Na wszelki wypadek podaję też link który powinien wyjaśnić Panu co oznacza termin dyskusja http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja dżentelmenie 😉

 48. Przeclaw said

  #45

  Nigdzie nie twierdzilem, ze niebezpieczenstwo niemieckie juz nie istnieje.
  Prusy zostaly jednak formalnie i faktycznie rozwiazane na oczach calego swiata i w aurze hanby. A ze korzenie jeszcze sa i moga odrosnac, to inna sprawa. Tylko niech Pan powie, czy ktokolwiek z tych Fryderykow, Wilhelmow, bi-Smarkow i milionow im podleglych aroganckich bucy przewidywal, ze kiedys dostana takiego kopa ze z tobolkiem klamotow na grzbiecie znajda sie posiniaczeni az z drugiej strony Odry ???

 49. KaRabin said

  re 46
  Panie „Kudłaty” Polacy są zle postrzegani przez:

  Niemców
  Anglików
  Irlandczyków
  Francuzów
  Rosjan
  Ukraińców
  Litwini nas nienawidzą
  Czechów
  I wielu innych

  Mają rację czy nie?

 50. Tomek-Kolejarz said

  Re 48

  Nie przewidywał oczywiście, ale całym sensem mojej wypowiedzi było właśnie jeszcze istniejące niemieckie niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że wizja demograficznej śmierci Niemiec szybko się spełni i nasze dzieci i wnuki będą miały śmiertelnego wroga mniej.

  Pozdrawiam!

 51. KaRabin said

  re44

  Skoro nie udaje się osobnikowi ”Usa” błysnąć intelektem ,podaję przepis na błysk bez wysiłku:

  Wziąć musisz kilogram margaryny „palma”
  Dokładnie się wysmarować
  Stanąć w nasłonecznionym miejscu

 52. Kudlaty said

  Panie Karabin

  Jest takie przyslowie”kto nie zna historii,jest jak dziecko” Tej rpawdziwej ,odklamanej,oczywiscie.
  A czyja to robota ze jestesmy tak postrzegani?
  Kto ma w Lapach media ,prase TV,szkoly .
  Kto manipuluje, przekreca szkaluje klamie.
  Kto pisze programy szkolne od trzech pokolen,
  Kto odmozdza mlodziez,niszczy katolicyzm.?????????
  Kto rozbija rodziny,dlawi patriotyzm?

  Tak,qrwa,to wasza robota.
  A potem bezczczelnie kpicie,ze Polacy to czy tamto,czy sramto.

  Zegnam

 53. Przeclaw said

  #50.

  Oczywiscie, zyczmy tego sobie. Ale samo sie nie spelni, musimy pomoc losowi.

 54. Marucha said

  Mili goście,
  Zachowujmy się wobec p. KaRabina tak, jak byśmy chcieli, aby zachowywano się wobec nas. Znajduje się on na terenie niezbyt dla siebie przyjaznym, mimo to nie ukrywa, kim jest i głosi swe poglądy w sposób kulturalny.
  Oczywiście – prostujmy te opinie, jeśli są niesłuszne, przedstawiajmy swój punkt widzenia, argumentujmy (bo chyba z p. KaRabinem da się to robić) – ale unikajmy obrażania człowieka.

 55. wet3 said

  @ Marucha (54)
  Prosze nam wyjasnic czy jakikolwiek sens ma dyskusja z osobnikiem, ktory neguje fakty z tragedii WTC tylko dlatego, ze byli to zydzi z radoscia nagrywajacy tragedie???! Dlatego dla mnie tacy ludzie NIE istnieja i nigdy nie wdam sie z nimi w jakakolwiek dyskusje!!!

 56. wet3 said

  @ Przeclaw
  Podzielam panski punkt widzenia na Niemcy, Rosje i Austrie. Historia dala im porzadny wycisk.
  Niemcy zostali wypchnieci na linie Odry (choc powinni byc na linii Laby – ale dobre i to!). Polska radzila sobie zupelnie niezle z zydami przez 700 lat do polowy XVIIw. Potem juz Polska nie rzadzila sie sama.Tymczasem wystarczylo im nieco ponad 100 lat aby zeszmacic Rosje i powalic ja na kolana. Austria zas z wielkiego imperium (ok. 670 tys.km2) wrocila do obszaru Marchii Wschodniej – 84 tys.km2 !

 57. Marucha said

  Re 55:
  Są ludzie-kłamcy i są ludzie niepoinformowani. Propaganda i ogłupianie ludzi istnieje nie tylko wśród Polaków. Myślę, że i wśród Żydów znajdują się ludzie, którzy mają takie a nie inne poglądy, gdyż zawierzyli swoim mediom.
  A w ogóle to jako znany antysemita jestem w niewygodnej sytuacji, wypowiadając się tutaj niczym jakiś młody, wykształcony i z dużego miasta 🙂

  Re 56:
  Co do Austrii, to zgoda. Imperium się rozpadło – oczywiście skutkiem działań iluminatów niszczących, było nie było, chrześcijańską monarchię.
  Natomiast Niemcy z powrotem stały się głównym rozgrywającym w Zjednoczonej Europie, a i Rosja w dużym stopniu odzyskała swe znaczenie w świecie.
  Czego nie można powiedzieć o Polsce.

 58. JO said

  ad.5. ad.6. Jestescie Panowie Dnem wlacznie z Panem Gajowym Marucha – serwujac takie poglady a przeciez znajacy Historie.

  Wiele razy upominalem Pana Gajowego

  Pan Gajowy wie, ze Polska jest w takim polozeniu i od wiekow miala taka Religie i tak ja Wyznawala, ze stala sie glownym celem Zla na ziemi. Na drodze zla do niszczenia Dobra, Prawdy…ludzi, zawsze byla Polska.

  Przeciwko Polsce wyciagano od wiekow najwiekrze amunicje – poczynajac od Grunwaldu a i wczesniej….

  Pan Gajowy jest sam przykladem podejmujac publiczna olbrzymia prace na zaprzeczenie slow , ktore tak latwo popiera w zdaniach Pana Ka Rabina.

  Jestescie Panowie „smarkaczami” i glosicie falsz. W swiecie nie licza sie wylacznie pieniadze jak to Pana Ka Rabin wskazuje a i nalezy pokazac co te niby pieniadze robia.

  Popatrzmy na Anglie – niby imperium a w niej samej bieda byla nie gorsza wsrod „dolu” ludzi niz w porozbiorowej Polsce.

  Popatrzymy na Elity Angielskie – Wymordowane, lub tak zasrtaszone i przerobione, ze doprowadzaly zawsze swoj Narod do Moralnej-Etycznej niewoli a stan, ktory jest dzis jest totalna eliminacja Anglikow w Anglii…..

  Panowie jestescie „oslami”. Pan Gajowy nie ma Prawa popierac takich bzdur – populizmow, gdyz Prawda nie jest tak prosta jak to Rabin glosi i obaj Panowie to wiecie.

 59. JO said

  „Jestescie Panowie Dnem wlacznie z Panem Gajowym Marucha – serwujac takie poglady a przeciez znajacy Historie.”

  Glosicie Panowie Denne poglady nie „wspolgrajace” z wasze inteligencja – niech bedzie mi wolno poprawic zdanie, ktorym nie chcialem obrazic ani Pana Rabina ani Pana Gajowego….znowu poniosly mnie emocje…..

 60. Zagrypiona said

  Pan JO … @58

  Ale akurat w @5 KaRabin ma racje. Tak jest w Polsce. Nie ma sie co oburzać. Jesli pan, panie JO zyjesz w Polsce (probujesz przetrwac i jestes rodowitym Polakiem) to powinien pan to zauwazyc.

  Pewnie ze pieniadze to nie wszystko. Ale my tak malo zarabiamy, o ile juz laskawie rzuca nam jakas robote, ze ciezko sie samodzielnie utrzymac doroslej osobie – a co tu dopiero mowic o zalozeniu rodziny i prokreacji. Nigdzie indziej tak nie ma – nawet w Grecji czy Wloszech na ktore mamy my sie zrzucac. Ludzie biernie sie na to godza, a jak im mowie ze to nie w porzadku ze tak tu jest, to sie glupio ciesza, ewentualnie przyjmuja do wiadomosci i mowia ‚no coz tak to musi byc, co zrobic’, wiec panie JO … SZANOWAC sie trzeba, a nie oburzac na gorzka prawde, ze Polacy obecnie sie nie szanuja.

  Po co nasi dziadkowie walczyli w powstaniach i na wojnach o nasza wolnosc? Po to zeby to bydlestwo dzisiaj dawalo sie pomiatac za miske ryzu? Panie JO odpowiedz sobie na to pytanie. To juz nie czas na udawanie ze my jestesmy w tym bez winy. My dajemy sie skubac. Porozmawiaj pan z normalnymi ludzmi ktorzy teraz haruja na umowach smieciowych i sa na kazdym kroku ojebywani. To przez system, to przez pracodawce. Zaden nie powalczy o swoje nie podniesie reki, ba nawet o tym nie pomysli. Taka jest niestety prawda o naszym spoleczenstwie. Czasy ludzi odwaznych, madrych i szanujacych sie minely.

 61. KaRabin said

  RE 55
  WET 3 !!!!

  Widzę człowieku ,że nie możesz ogarnąć zagadnienia zatem informuję cię mędrku nie wiem który już raz:

  Nie wierzę w żadne oficjalne informacje na temat 11.09

  Wiem ,że przed 11 09 wieże stały (widziałem osobiście)

  Wiem ,że po 11.09 nie stały (widziałem osobiście)

  Nie wierzę ,że można za pomocą awionetki nauczyć się latać boeingiem w dwa tygodnie .

  Nie wierzę ,że papierowy paszport domniemanego zamachowca przetrwał uderzenie a czarne skrzynki nie

  Nie wierzę ,że trzecia wieża zawaliła się z powodu spadających elementów dwóch wieży

  Nie wierzę….w nic co mówią ,piszą w mediach oraz na forach różne oszołomy na ten temat.

  Nie wierzę w to ,że o tajnej akcji poinformowano 3tyś żydów żeby nie przyszli do roboty

  Nie wierzę żę na wysokości 3 tyś metrów można rozmawiać przez telefon komórkowy

  Nie wierzę…..

  ALE NIE WIERZĘ TEŻ W TO ŻE TRZECH TAJNYCH AGENTÓW MOSADU W PRZEBRANIU ARABÓW SKAKAŁO I KRZYCZEŁO Z RADOŚCI W CENTRUM MIASTA NA DACHU SAMOCHODU!!!?????

  PS:
  Ty mnie chyba trochę lubisz bo jak wyjaśnić ,że ciągle mnie zaczepaisz tym samym tekstem 😉

 62. aga said

  Cóz wypadałoby współczuć ka-rabinkom i wszystkim żydom tak mentalnie zniewolonym:

  Andrzej Niemojewski
   
  DUSZA ŻYDOWSKA
  W ZWIERCIADLE TALMUDU
   
   
   
   
   
  Warszawa — 1914
  Nakładem autora (Marszałkowska 55 m. 8)
  Wszystkie prawa zastrzeżone
  Druk L. Bilińskiego I W. Maślankiewicza

  Andrzej Niemojewski
   
  DUSZA ŻYDOWSKA
  W ZWIERCIADLE TALMUDU
   
   
   
  Talmud jest jedynym źródłem, z którego
  żydostwo wypłynęło, jest gruntem, na którym
  żydostwo istnieje, i jest duszą żywiącą,
  która żydostwo kształtuje i utrzymuje.
  Samson Raf. Hirsch
  TALMUD MÓWI:
   
  Kto widzi domy gojowskie zamieszkałe, mówi: „Pan zburzy dom pysznego!” A kto widzi zburzone, ten mówi: „Boże pomsty! Objawił się Pan, Bóg zemsty!”
   
  Talmud Babiloński, Berachot 58 b.
   
  A OBROŃCY TALMUDU MÓWIĄ:
   
  Talmud uczył żydów życzliwości i uczynności dla narodów współzamieszkałych.
  Samson Raf. Hirsch.

  1. CZYM JEST TALMUD DLA ŻYDÓW.
   
  „Talmud jest jedynym źródłem, z którego żydostwo wypłynęło, jest gruntem, na którym żydostwo istnieje, i jest duszą żywiącą, która żydostwo kształtuje i utrzymuje”.
  W tak lapidarny i zachwytliwy sposób określa dziejowe znaczenie Talmudu Samson Hirsch, zastanawiając się nad jego stosunkiem do żydostwa i do społecznego stanowiska jego wyznawców (Ueber die Beziehung des Talmuds zum Judentum und zu der sozialen Stellung seiner Bekenner, Frankfurt n. M. 1884, str. 5).
  Opinje Samsona Hirscha przytacza Strack w swej ściśle naukowej pracy „Einleitung in den Thalmud” ( Lipsk 1900, wyd. 3-cie, str. 93 i nast.). Zalicza go do najwybitniejszych mężów żydostwa „Jutrzenka”, warszawski „tygodnik dla Izraelitów polskich” ( N 24 z dn. 13 grudnia 1861 r. na str. 191 ).Żydostwo, mówi dalej Samson Hirsch, „jest jako formacja historyczna nawskroś produktem nauki talmudycznej”. Talmud wpoił żydom wszystkie cnoty dnia powszedniego, Talmud nauczył ich „posłuszeństwa i wierności dla władców i władz, a życzliwości i uczynności względem narodów współzamieszkałych”, „a jeżeli gdziekolwiek żydzi zo-
  bojętnieli dla Talmudu, zaraz się to odbiło ujemnie na ich właściwościach”.
  „Kto rozumie Talmud, rozumie wszystko”, pouczał na głębokiej Litwie Jozue Majmon swego syna Salomona, późniejszego filozofa, polecając mu usilnie studjowanie Talmudu ( Autobiografja Salomona Majmona, przekład polski L. Belmonta, Warszawa 1913, str. 22 ).
  Strack stwierdza, iż żydzi prawowierni używają wyrażenia „Święty Talmud” (Einleitung, str. 93). Tak się o nim wyraża żydowski „Przegląd Codzienny” z 27. I. 1914.
  Gdy zagranicą uczeni hebraiści, odpierając groźne ataki na Talmud, starali się wykazywać, że niezmiernie trudno jest określić z powodu licznych sprzeczności, co w Talmudzie obowiązuje a co nie obowiązuje ( Ludwig Stern, Ueber den Talmud, Wuerzburg 1875 ), gdy Strack tłomaczył, iż jest rzeczą „całkiem opaczną” podawać różne spotykane w Talmudzie mniemania rabinów za „naukę Talmudu” i pociągać za nie do odpowiedzialności całe żydostwo (Einleitung, str. 96), gdy najusilniej popierał takie Stracka mniemanie Bischoff i starał się wykazać, że Talmud jest „dyskusją”, która rzadko się kończy „niewątpliwą decyzją” (Thalmud-Katechismus, Lipsk 1904, str. 35), i gdy warszawski „Izraelita” wedle tych wskazań wszelkich sił dobywał, aby bronić Talmudu na gruncie naszym (N* 46 i 47 z r. 1913), szczersza a może tylko naiwniejsza ” Jutrzeka” warszawska, gdyż wtedy nikt u nas Talmudu nie rozpatrywał, w N* 24 z 13 grudnia 1861 roku przypomniała prawidło, wedle którego najsprzeczniejsze mniemania talmudystów mają znaczenie słowa bożego: „hallo osrin behallo metirin, alo wealo duwre elohim chaim”, „Ci zabraniają, a tamci pozwalają, jedno i drugie są to wyrazy Boga żywego” ( str. 191 ).

  2. TALMUD JAKO ŻYWA KSIĘGA ŻYCIA.
   
  Całe środowisko żydowskie jest przesycone Talmudem i talmudyzmem, to jest literą i duchem Talmudu.
  „Jeżeli w innych wyznaniach wychowanie religijne ludu ogranicza się na samym tylko wykładzie katechizmu mniej lub więcej obszernym, stanowiąc w ten sposób małą bardzo stosunkowo cząstkę ogólnego wykładu”, powiada redakcja „Jutrzenki” w N* 24 z 13 grudnia 1861 roku, „to wychowanie religijne współwyznawców naszych daleko ważniejszą w ogólnym planie nauk odgrywa rolę”. A dalej mówi, że jest to najpierw konieczne ze względu na wielką ilość przepisów obowiązujących każdego żyda, a następnie dlatego, iż wstyd jest uchodzić w kwestjach religijnych za nieokrzesańca (am haarec). To właśnie było przyczyną, że gminy żydowskie utrzymywały od wieków szkoły talmudyczne (str. 89).
  Istotnie, przepisów tych, regulujących życie żyda w każdej chwili dnia, jest mnóstwo przerażające. Zwykle mówi się o 613 przepisach, czyli o 248 nakazach, gdyż wedle żydów tyle członków ma ludzkie ciało, oraz o 365 zakazach, albowiem tyle żył doliczyli się rabini w ludzkim ciele (Loewe, Schulchan-Aruch, przedmowa do przekładu niemieckiego, Wiedeń 1896, wyd. 2-gie, t. I, str. XIV).
  Ale w rzeczywistości przepisów tych jest daleko więcej. „Piske Tosafot, wymieniające tylko najważniejsze, wyliczają aż 5931 przepisów obowiązujących”, powiada Eryk Bischoff (Thalmud-Katechismus, str. 40).
  Jaką grozą są otoczone niektóre z tych przepisów, świadczy Orach Chajim § 4 art. 19: „Kto kazał sobie puścić krew z pleców a nie dokonał ablucji rąk, będzie się bał przez siedm dni; kto się ogolił a nie dokonał ablucji rąk, będzie się bał przez trzy dni; kto sobie obciął paznokcie a nie dokonał ablucji rąk, będzie się bał przez dzień, wcale nie wiedząc, dlaczego się właściwie boi”. Ablucje te mają charakter czysto magiczny; chodzi o odpędzenie złego ducha, który się specjalnie czepia rąk (art. 2). Gdy brak wody, można zmyć ręce „piaskiem, żwirem lub trocinami” (Berachot 15a).
  Otóż ” nieokrzesańcem” (am haarec) jest żyd, który nie zna tego rodzaju odczyniań magicznych.
  „Przepisy dotyczące czystości (rytualnej) były jedną z przyczyn podziału narodu (żydowskiego) na ludzi, znających i zachowujących zakon, i na ludzi nie znających i nie zachowujących zakonu. Pierwsi odłączyli się od prostego ludu i starali się nie dotykać osobników, uchodzących za nieczystych”, powiada Pereferkowicz w przypisku do swego przekładu Talmudu (Tałmud, Petersburg 1904, t. VI, str. III).
  Dziecko żydowskie zaczyna naukę religji od 5-go roku życia i uczy się do 16-go. Młodzież pozostaje w chederze często aż do zawarcia związków małżeńskich (Leo Belmont, w N* 30 „Myśli Niepodległej”, str. 828).

  http://chomikuj.pl/rys46/Religie+Wierzenia/Judaizm/Niemojewski+Andrzej+-+Dusza+*c5*bcydowska+w+Zwierciadle+Talmudu,442909949.doc

 63. KaRabin said

  JO

  Żeby zyskać miano alfy i omegi forum trzeba się postarać ,ty człowiecze jeszcze musisz bardzo dużo ćwiczyć .Strofujesz wszystkich i pouczasz kompromitując się co rusz.

  Profondus maximus – zawsze wie najlepiej niezależnie od tematu. Jednak jego wiedza nie wspomoże forum, bo jej po prostu nie ma. WIELKI ZNAWCA będzie używał wielkich słów, naukowych terminów i czasem nawet… ekhm… łaciny, żeby tylko wydawać się kompetentnym.

  Zarzucasz mi ,że: „Jestescie Panowie „smarkaczami” i glosicie falsz. W swiecie nie licza sie wylacznie pieniadze jak to Pana Ka Rabin wskazuje a i nalezy pokazac co te niby pieniadze robia.”

  Gdzie ja tak napisałem? Kłamco!

  A skoro ja z Gajowym jesteśmy osłami to kim ty jesteś bystarzyku?

 64. Kronikarz said

  JO % KaRabin

  …i buUum po zebach !

  „Wielki znawca” JO a pospolity nieuk dostał po zębach od rabina.
  Ale czy zacznie pracować nad sobą, to nie wiadomo, bo od czego zaczynać – wqur.wiasz mnie, bo kompromitujesz katolikow.

  JO, ja Ci mówię po dobremu, Ty się póki co do poważnych dyskusji nie mieszaj i nie przerywaj wątków, a tak będzie najlepiej.

 65. Kronikarz said

  % JO

  CZY MOŻNA JEDNYM CIĘGIEM WIĘCEJ BZDUR HISTERYCZNYCH i KOŁTUŃSKICH NAPISAĆ NIZ TUTAJ…:

  JO powiedział 2012-01-18 (środa) @ 09:29:36
  ad.5. ad.6. Jestescie Panowie Dnem wlacznie z Panem Gajowym Marucha – serwujac takie poglady a przeciez znajacy Historie.
  Wiele razy upominalem Pana Gajowego
  Pan Gajowy wie, ze Polska jest w takim polozeniu i od wiekow miala taka Religie i tak ja Wyznawala, ze stala sie glownym celem Zla na ziemi. Na drodze zla do niszczenia Dobra, Prawdy…ludzi, zawsze byla Polska.
  Przeciwko Polsce wyciagano od wiekow najwiekrze amunicje – poczynajac od Grunwaldu a i wczesniej….
  Pan Gajowy jest sam przykladem podejmujac publiczna olbrzymia prace na zaprzeczenie slow , ktore tak latwo popiera w zdaniach Pana Ka Rabina.
  Jestescie Panowie „smarkaczami” i glosicie falsz. W swiecie nie licza sie wylacznie pieniadze jak to Pana Ka Rabin wskazuje a i nalezy pokazac co te niby pieniadze robia.
  Popatrzmy na Anglie – niby imperium a w niej samej bieda byla nie gorsza wsrod „dolu” ludzi niz w porozbiorowej Polsce.
  Popatrzymy na Elity Angielskie – Wymordowane, lub tak zasrtaszone i przerobione, ze doprowadzaly zawsze swoj Narod do Moralnej-Etycznej niewoli a stan, ktory jest dzis jest totalna eliminacja Anglikow w Anglii…..
  Panowie jestescie „oslami”. Pan Gajowy nie ma Prawa popierac takich bzdur – populizmow, gdyz Prawda nie jest tak prosta jak to Rabin glosi i obaj Panowie to wiecie.

  JUŻ CI TYLE RAZY MÓWIŁEM = naucz się milczeć oraz modlić a, na początek, przeczytaj dla samego siebie Psalmy x 15 chociaż.

 66. Kar said

  A skoro ja z Gajowym jesteśmy osłami to kim ty jesteś bystarzyku?

  ..“The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which.” …

  …George O. :

 67. Kronikarz said

  KaRabin

  powiedział 2012-01-18 (środa) @ 10:01:45 RE 55 WET 3 !!!!

  Wiem, że przed 11 09 wieże stały (widziałem osobiście)

  Wiem ,że po 11.09 nie stały (widziałem osobiście)

  Nie wierzę ,że można za pomocą awionetki nauczyć się latać boeingiem w dwa tygodnie .

  Nie wierzę ,że papierowy paszport domniemanego zamachowca przetrwał uderzenie a czarne skrzynki nie

  Nie wierzę ,że trzecia wieża zawaliła się z powodu spadających elementów dwóch wieży

  Nie wierzę….w nic co mówią ,piszą w mediach oraz na forach różne oszołomy na ten temat.

  Nie wierzę w to ,że o tajnej akcji poinformowano 3tyś żydów żeby nie przyszli do roboty

  Nie wierzę że na wysokości 3 tyś metrów można rozmawiać przez telefon komórkowy

  Nie wierzę…

  Ej, ej, Panie Rabin,

  Kręcisz Pan niemiłosiernie, Człeku, wciskając nam litanię w miejsce rozumowania ale to, jak Talmud, stare chwyty. Owszem, Pan Mordka, może nam takie kręcenie kota ogonem serwować. Ale nie rabin !!! do poważnej !!! dyskusji nas tu wciągający. No bo co niby, tylko tyle „wiesz” o 911, co tu w litanii podajesz°? Jeśli tylko tyle wiesz, toś zwykły leniuch albo tchórz, jeśli zaś wiesz choć odrobinę – tylko odrobinę – więcej o 911 a zastawisz się swoim „nie wierzę”, to sobie z ludzi na Gajowce kpisz.

  Przykro mi, gdyż myślałem, ze wreszcie porządnego Żyda spotkałem – przykro, bo krętaczy jak Geremek i Blumsztajn i Smolar (Alik) i wielu takim jak Stein (Karol) czy tez bardziej skrytych i pospolitych widziałem na własne oczy i lodziłem się. Zatem, przebaczam Ci po chrześcijańsku wpis #61 a Ty się ocknij i nie zestawiaj się tym, jakiś to ważny, boś „widział”, bo alboś rabin i myślisz – do czego sama natura talmudu przymusza – alboś jest tu w roli myślowego rozbójnika w polityce drobnych kroków.

 68. Kronikarz said

  ???

  Czy „Kar” = KaRabin w 66 ?

  Bo, jeśli tak, wdajesz się w niepoważne pyskówki.

  Przemyśl sobie lepiej 61 % 67 i odpowiedz jak się patrzy – czekamy na odrobinę powagi i szacunku.

  Kłaniam sie

 69. KaRabin said

  re67
  ?
  . Post 61 był, odpowiedzią na nieustanne zarzuty Wet 3 odnośnie 9.11 .Wyskoczył Pan jak „Filip z konopi” jakie chwyty? Kręcenie? Jeśli chce Pan podyskutować na temat 9.11 proszę podać czas i miejsce chętnie podejmę wyzwanie ale różnicy w poglądach wielkiej nie będzie. No może poza przebranymi za arabów agentów mosadu. 😉

  Kupić to mogę sobie kg jabłek .Jestem na tym forum bo lubię dyskutować a rozmowa w towarzystwie wzajemnej adoracji mnie mierzi i nudzi.

  A mnie nie jest przykro bo się już przyzwyczaiłem ,że jak adwersarz jak nie wie co napisać to mnie miesza z błotem .

  Tego co Pan nawpisywał w poście 68 nie rozumiem, nigdy nie podszywam się pod inne niki to domena Trolii

 70. Kar said

  re:68

  …czekamy na odrobinę powagi i szacunku.

  -od kiedy to jestesmy per TY, panie szanowny Kronikarzu?
  -pisz Pan w liczbie pojedynczej, i tylko za siebie!
  – no i odpimpaj sie pan serdecznie, prosze!

  nie dyrguj mi poganski lobuzie co mam robic na drugi raz, bo powiem Ci pare pikantnych slow do sluchu

 71. wet3 said

  @ Marucha (57)
  Panska odpowiedz jest, delikatnie mowiac, nieadekwatna czy tez niespojna lub bardzo poblazliwa. Takiego osobnika jaK „KaRabin”, zgodnie z sensem jego wypowiedzi, klasyfikuje sie jednoznacznie jako swiadomego KLAMCE celowo manipulujacego zaistnialymi faktami. Kazdemu normalnie myslacemu czlowiekowi zdrowy rozsadek nakazuje traktowanie takich „rzemieslnikow” jak tredowatych lub jak powietrze.

 72. usa said

  # 54
  „Zachowujmy się wobec p. KaRabina tak, jak byśmy chcieli, aby zachowywano się wobec nas. Znajduje się on na terenie niezbyt dla siebie przyjaznym, mimo to nie ukrywa, kim jest i głosi swe poglądy w sposób kulturalny.”

  Czyzby stale szukano nastepcy na miejsce ks. Czajkowskiego do „dialogu” z zydami?
  Widze ze Gajowy doszedl do wniosku ze jednak jest sens „dialogu” z zydami – w tym wypadlku jakims (ka)rabinem kulturalnie wtykajacym brednie i klamstwa w typowy dla nich sposob.
  Jaka jest wartosc kitu jaka wtykaja: (ka)rabin, bojkot 166 czy Sono?
  To sa duskusje? Naprawde? Chcecie tracic czas – wolna wola.

 73. 166 bojkot TVN said

  72/Usa
  Prosze o linki do kitu wciskanego przez 166
  Usa jak widzę padł ofiarą wrogiej propagandy i manipulacji – niech sam poszuka tego kitu – życzę powodzenia w poszukiwaniach, a nie powtarza cudze oszczerstwa. Myślący człowiek nigdy by tego nie zrobił.
  Czekam z niecierpliwością na na ten KIT znaleziony przez Usa

 74. Ur said

  # 62
  „„hallo osrin behallo metirin, alo wealo duwre elohim chaim”, – Ci zabraniają, a tamci pozwalają, jedno i drugie są to wyrazy Boga żywego.

  Zupelnie jakbym sluchal jurka owsika – „robta co chceta” – jak bog przykazal.

 75. Kronikarz said

  Usa 😉

  Mozna sobie pożartować, tylko tyle, bo z Bojkotka nie dojdziesz ładu – z 166 to jak na jarmarku, gdzie interes a nie logika się liczy.

 76. usa said

  „Czekam z niecierpliwością na na ten KIT znaleziony przez Usa”

  Czekaj tatka latka.

 77. 166 bojkot TVN said

  76/Usa
  ak właśnie 166 myślało. Sam Usa potwierdził, że kitu nie znajdzie, czyli nie ma żadnego kitu we wpisach 166. Wszystko sama prawda ….

 78. Kronikarz said

  Kar 70/

  Szanowny Panie,

  Co jest ? Zadałem pytanie i ponawiam je :

  – Czy Kar = KaRabin : TAK czy NIE ?

  Po co sie Pan Czcigodny denerwuje zamiast odpowiedzieć na proste pytanie ?!

 79. Kronikarz said

  #69 KaRabin

  Powtarzam pytanie i czekam na odpowiedz :

  KaRabin pisze tak :

  Wiem, że przed 11 09 wieże stały (widziałem osobiście)

  Wiem ,że po 11.09 nie stały (widziałem osobiście)

  Nie wierzę ,że można za pomocą awionetki nauczyć się latać boeingiem w dwa tygodnie .

  Nie wierzę ,że papierowy paszport domniemanego zamachowca przetrwał uderzenie a czarne skrzynki nie

  Nie wierzę ,że trzecia wieża zawaliła się z powodu spadających elementów dwóch wieży

  Nie wierzę….w nic co mówią ,piszą w mediach oraz na forach różne oszołomy na ten temat.

  Nie wierzę w to ,że o tajnej akcji poinformowano 3tyś żydów żeby nie przyszli do roboty

  Nie wierzę że na wysokości 3 tyś metrów można rozmawiać przez telefon komórkowy

  Nie wierzę…

  Proszę o odpowiedz na moje pytanie, bo powyższe confiteor przypieczętowane w ten oto sposób, to niepoważne :

  re67
  ?
  . Post 61 był, odpowiedzią na nieustanne zarzuty Wet 3 odnośnie 9.11 .Wyskoczył Pan jak „Filip z konopi” jakie chwyty? Kręcenie? Jeśli chce Pan podyskutować na temat 9.11 proszę podać czas i miejsce chętnie podejmę wyzwanie ale różnicy w poglądach wielkiej nie będzie. No może poza przebranymi za arabów agentów mosadu.

  Kupić to mogę sobie kg jabłek .Jestem na tym forum bo lubię dyskutować a rozmowa w towarzystwie wzajemnej adoracji mnie mierzi i nudzi.

  A mnie nie jest przykro bo się już przyzwyczaiłem ,że jak adwersarz jak nie wie co napisać to mnie miesza z błotem .

  Tego co Pan nawpisywał w poście 68 nie rozumiem, nigdy nie podszywam się pod inne niki to domena Trolii

  Po co te niejasności, po co nowe wykręty „proszę podać czas i miejsce chętnie podejmę wyzwanie” – wszak, proszę zauważyć, ze moje pierwotne pytanie było tyczyło konkretnego tematu na tym Forum, a tu co :

  – „wyzwanie” to czy groźba ?
  – pogrywa Pan na polisemii słowa „kopic”, ale po co ?
  – dyskusja to dyskusja a nie „towarzystwo wzajemnej adoracji”, wiec co jest ?
  – jakie „miesza z błotem” – wcale tego nie zamierzalem – co to znaczy ?
  – za pytanie w #68 przepraszam, naprawdę przepraszam !

  NO WIEC WRÓĆMY DO TEMATU czyli :

  Wiem, że przed 11 09 wieże stały (widziałem osobiście)

  Wiem ,że po 11.09 nie stały (widziałem osobiście)

  Nie wierzę ,że można za pomocą awionetki nauczyć się latać boeingiem w dwa tygodnie .

  Nie wierzę ,że papierowy paszport domniemanego zamachowca przetrwał uderzenie a czarne skrzynki nie

  Nie wierzę ,że trzecia wieża zawaliła się z powodu spadających elementów dwóch wieży

  Nie wierzę….w nic co mówią ,piszą w mediach oraz na forach różne oszołomy na ten temat.

  Nie wierzę w to ,że o tajnej akcji poinformowano 3tyś żydów żeby nie przyszli do roboty

  Nie wierzę że na wysokości 3 tyś metrów można rozmawiać przez telefon komórkowy

  Nie wierzę…

 80. KaRabin said

  Re 78
  Ad 69

 81. Kronikarz said

  Usa

  Na żydowskie matactwo 166 machnij ręką, bo to taki głuchy telefon = liczy się dlań cel talmudyczny a nie przedmiot dyskusji.

 82. Kronikarz said

  Usa
  Zobacz w #80 tez 😉

 83. 166 bojkot TVN said

  81/Kronikarz – podaj linki do matactw, o których piszesz – dopóki tego nie zrobisz będziesz OSZCZERCĄ I KŁAMCĄ

 84. KaRabin said

  re 79

  Proszę jasno podać temat dyskusji. Mam dzisiaj trochę czasu i jestem otwarty na propozycje.
  Chętnie też odpowiem na Pańskie pytania

 85. Kronikarz said

  Bojkotka
  Czy 166 glosowala na Pali Kota Jarkowego – oto jest pytanie, a na odpowiedz wszyscy tu czekamy.

 86. Kronikarz said

  cf. 79

 87. JO said

  ad.60.Pan Rabin i popierajacy go nie maja racji.

  Gdyby nie wymordowano Polakow Elity – Polska miala by sily intelektualne postawic sie.

  Wymordowano ponad 90 procent ludzi po uniwersyteckim wykrztalceniu.

  Przez 60 lat wyprodukowano – „nowa elite” z chlopow lub z Antypolakow.

  A Tacy jak Pan Rabin i popierajacy go Gajowy Marucha i inni smia pisac zdania, ze Polacy to durny Narod to idioci, ktorzy na wlasne zyczenie sa parobkamu.

  To jest po prostu skurwy…sy…n…s..w…o tak sie wypowiadac, wiedzac co sie stalo tylko na przestrzeni 80 lat a coz o 300 latach wstecz….

  Polacy ratuja sie jak moga a robia to indywidualnie , gdyz takich jak Gajowy jest niewielu a ile to mozna zobaczyc po przyjrzeniu sie stronom , ktore Pan Gajowy wymienia….

  Nie mozna cytowac zdan, ze Polska to zydowski leb z polskim tulowiem i wysmiewac Polakow wiedzac , co sie stalo z Polski Glowa!

  Do jasnego groma, toz to plucie na samego siebie.

  Popatrzcie na Bractwo Piusa X i wezcie przyklad z niego. Ci ludzie odbudowywuja Elity, ktore kiedys przejma wladze. Wezcie sie za prace i nie bluznijcie.

  Panu Gajowemu Radze, by zanim poprze kogos z Taka opinia, by „wytrzezwial” bo nie wierze, ze Gajowy po trzezwemu moze popierac takie opinie….

 88. JO said

  ad.60.Pan Rabin i popierajacy go nie maja racji.

  Gdyby nie wymordowano Polakow Elity – Polska miala by sily intelektualne postawic sie.

  Wymordowano ponad 90 procent ludzi po uniwersyteckim wykrztalceniu.

  Przez 60 lat wyprodukowano – „nowa elite” z chlopow lub z Antypolakow.

  A Tacy jak Pan Rabin i popierajacy go Gajowy Marucha i inni smia pisac zdania, ze Polacy to durny Narod to idioci, ktorzy na wlasne zyczenie sa parobkamu.

  To jest po prostu ……….. tak sie wypowiadac, wiedzac co sie stalo tylko na przestrzeni 80 lat a coz o 300 latach wstecz….

  Polacy ratuja sie jak moga a robia to indywidualnie , gdyz takich jak Gajowy jest niewielu a ile to mozna zobaczyc po przyjrzeniu sie stronom , ktore Pan Gajowy wymienia….

  Nie mozna cytowac zdan, ze Polska to zydowski leb z polskim tulowiem i wysmiewac Polakow wiedzac , co sie stalo z Polski Glowa!

  Do jasnego groma, toz to plucie na samego siebie.

  Popatrzcie na Bractwo Piusa X i wezcie przyklad z niego. Ci ludzie odbudowywuja Elity, ktore kiedys przejma wladze. Wezcie sie za prace i nie bluznijcie.

  Panu Gajowemu Radze, by zanim poprze kogos z Taka opinia, by „wytrzezwial” bo nie wierze, ze Gajowy po trzezwemu moze popierac takie opinie….

 89. KaRabin said

  re86
  Wybaczy Pan ale post 79 jest dla mnie mało czytelny,proszę więc o wyrozumiałość i jasno postawione pytania

 90. JO said

  Trzeba pamietac, ze Polacy to nie tylko ci CO ZYJA ale cala przeszlosc z ludzmi, ktorz sa naszymi Ojcami

  Trzeba pamietac, ze Polacy po tylu traumach to nie motloch ktory ich reprezentuje ale ludzie Tacy Jak Gajowy!

  Co taki Gajowy , procz zalozenia strony i zycia ….moze zrobic – zabic kogps? Toc Uni na to tylko czekaja. Przeciez juz probuja roboic zamieszki……by wsrod nich powybijac dalej tych co jeszcze nie wygnali, nie powiesili, nie zgineli „od zawalu”, w „wypadku” etc, etc, etc.

  Popatrzcie ile w Polsce powstaje osrodkow Tradycji i porownajcie to Tepo Rozwoju Tradycji z Innymmi Krajami a zobaczycie Polske, ktora walczy, mimo „zatrucia” , dzieki Lasce Bozej sie Budzi z Trucizny

  Pan Rabin, nawoluje do – jak to gajowy mowi „bicia sie z Koniem”….tendencyjnie…jak zawsze tacy….opluwacze polskosci i Polakow

 91. 166 bojkot TVN said

  85
  z KLAMCAMI I OSZCZERCAMI SIE NIE DYSKUTUJE

 92. Kronikarz said

  KaRabin
  88 % 79
  Prosiłbym o wypowiedz na temat 911 – a jeśli nie, to nie jest konieczne.

 93. Kronikarz said

  JO
  Powiedział Pan kilka mądrych rzeczy w 87 – ostrożnie, bo idąc za ciosem, to Pan przedobrzy jak już się czuje w 91.
  Odczep się Pan od Gajowego – nie podoba się, to załóż Pan JoGajowke – mnie sie tez nie podoba, ze trzyma 166 tutaj, ale co…

 94. KaRabin said

  RE 91

 95. Rysio said

  re 90 Bojkot no przyznaj się chłopie na kogo głosowałeś – jak na spowiedzi – zobaczysz że zaraz lepjej się poczujesz.

 96. Piotrx said

  Re 29: „Czytał Pan kiedyś Talmud?”

  Tak, a Pan?

  Czyli jak rozumiem Pańskim zdaniem prof. Izrael Shahak pisze nieprawdę ?- to poważny zarzut kwalifikujący się jako „antysemityzm”

  czy słyszał Pan o żydach nawróconych na katolicyzm oskarżających Talmud – pierwsze oskarżenia Talmudu wyszły własnie od nich

  czy słyszał Pan o publicznych dysputach z rabinami w których oskarżano Talmud i to nie pomówieniami ale na podstawie rzeczowych dowodów . Czesto oskarżycielami byli niegdysiejsi rabini nawróceni na katolicyzm doskonale obeznani z literaturą talmudyczną

  czy słyszał Pan o dziele ks Pranajtisa, lub innych dziełach badaczy krytycznych wobec Talmudu ? czytał Pan ?

  A z nowszych czasów czy zna Pan publikacje biblisty ks. prof W.Chrostowskiego

  Albo jest to prawda albo fałsz – trzeciej mozliwosci nie ma – proszę więc wykazać fałsz u wymienionych autorów i u innych krytyków Talmudu.

  A jaka jest praktyka dziejowa – czyli stosowanie zasad talmudycznych w praktyce – pytanie raczej retoryczne – ale to temat do osobnej dyskusji

  „o. Tadeusz Bartoś będzie dobrym przykładem? Jak będę go cytował ucieszy się Pan? A może ks .Bonieckiego?”

  Moze Pan cytować kogo uważa mało mnie to obchodzi. A Pan Bartoś jest apostatą gdyż porzucił zakon (a jesli sie nie mylę także kapłaństwo?) wiec literka „o” przed jego nazwiskiem wprowadza w bląd.
  A jaki jest dorobek naukowy i kwalifikacje naukowe obu tych osób zakresie
  biblistyki , znajomosci Talmudu i hebraistyki?

 97. 166 bojkot TVN said

  94/Rysio
  166 czuje się świetnie i bez spowiedzi. Powiem ci psycholu, że spowiedź nie jest mi potrzebna do dobrego samopoczucia, czego ty pewnie nie pojmiesz.

 98. KaRabin said

  RE95
  🙂
  🙂
  A słyszał Pan o Chrześcijanach którzy stali się ateistami i plują na swoją religię?
  ……
  …….
  ……

  Człowiek zaangażowany emocjonalnie nie jest w stanie wydać sprawiedliwej i obiektywnej oceny.

 99. Inkwizytor said

  To czuj sie tak dalej pisiacka stręczycielko 🙂 tylko już wiecej nas do swojego żydowskiego burdelu nie zapraszaj 🙂

 100. 166 bojkot TVN said

  99/marucha
  Zgłaszam wpis inkwizytora do usuniecia ….

 101. Marucha said

  Re 58, 59:
  Istotnie, poniosły Pana emocje.
  To, co napisał Pan KaRabin w komentarzu nr 5 jest po prostu prawdziwe. Jeśli nie, to niech Pan pokaże, co w tym komentarzu jest fałszem. Przyczyny takiego stanu rzeczy (i ewentualne okoliczności łagodzące) to inna sprawa.

  Re 71, 72:
  Nie widzę sensu w dialogu katolików z żydami (judaizmem), natomiast mogę widzieć sens w rozmowie na argumenty z konkretnym Żydem.

  Re 87/88:
  Nigdzie nie „popierałem” p. KaRabina. Po prostu zgodziłem się z jego opinią na temat opłakanej sytuacji Polaków – opinią zresztą nie odbiegającą w niczym od opinii wielu innych gości gajówki.
  Nie robię też z Polaków narodu idiotów – moja pomoc jest im w tym niepotrzebna. Czekam tylko, czy i kiedy Polacy w końcu się obudzą…
  Bo nikt tego nie jest w stanie dokonać samymi słowami, choćby w 100 procentach opierały się na faktach i logicznych argumentach.

  W wielu polskich rodzinach stoi w pokoju ogromny, nowoczesny telewizor (LCD, plazma itd) o formacie ekranu 16:9. I z reguły obraz jest rozciągnięty do tego formatu, nawet gdy powinien być oglądany w formacie 4:3 – co powoduje, iż aktorzy mają gęby nienaturalnie szerokie, jak nie przymierzając p. Ryszard Kalisz.
  – Macie źle ustawiony telewizor – mówię.
  – Nie, jest dobrze jak jest – pada odpowiedź.
  – Ale proporcje obrazu są niewłaściwe, obraz jest za bardzo rozciągnięty w poziomie.
  – Tak oglądamy od zawsze.

  Nie wytrzymuję. Łapię pilota i paroma naciśnięciami guzików ustawiam obraz tak, jak powinien wyglądać. Konsternacja…
  – Zrób z powrotem tak, jak było – mówi gospodarz/gospodyni.
  – Ale czy nie widzisz, że dopiero teraz jest dobrze?
  – ZRÓB TAK JAK BYŁO PRZEDTEM!

  To jest w pigułce mentalność większości Polaków. Nie przekonuj ich do niczego, nie wyjawiaj im prawdy. Nie posłuchają cię, a tylko narobisz sobie wrogów. Polacy nie chcą znać prawdy i nie chcą się dowiedzieć niczego, co może im zaburzyć codzienność.

  Tak, ja wiem. Wymordowano nam elity….

 102. osoba prywatna said

  Dla p. Ka-rabina i innych obslugujacych karabiny made in Talmud.

  Troche wybranych cytatów:

  1. Cyceron / właśc. Marcus Tullius Cicero / (106-43 p.J.Ch. – p.n.e.), rzymski mąż stanu, wybitny mówca, pisarz i filozof: „Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo jacy są liczni, jak solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów.”

  2. Diodor (30 p.n.e.-20 n.e.): „Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tą, jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte, zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy.”

  4. Tacyt (ok.55-120 n.e.): „Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko, co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich.”

  5. Kasjusz Dio (ok. 155-235 n.e.), historyk rzymski – opisywal barbarzynskie powstanie Zydów przeciw Imperium Rzymskiemu, które uznano za punkt zwrotny w losach panstwa:
  „Żydzi niszczyli tak Greków, jak i Rzymian. Jedli ciala swych ofiar, robili sobie pasy z ich wnętrzności i nurzali się w ich krwi. 220 000 ludzi straciło życie w Cyrenie, 240 000 na Cyprze, toteż żydzi nie mogą dziś postawić stopy na tej wyspie!”

  6. Tertulian (ok.160-220 n.e.), religioznawca: „Synagogi żydowskie są źródłem, skąd się rozchodzą prześladowania.”

  7. Mahomet (571-632 n.e.), według Koranu, l. Sura, str. 178: „Nie przestawaj w odkrywaniu oszustw dzieci Izraela. Oszustami bowiem są oni z małymi wyjątkami.”

  8. św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), filozof, teolog: „Żydom nie powinno się pozwolić, aby zatrzymali to, co uzyskują z lichwy; najlepiej byłoby, aby skłonić ich do pracy tak, że mogliby zarabiać na życie zamiast nie robić nic oprócz pielęgnowania swego skąpstwa.”

  . Jan Długosz (1415-80): „Żydzi mieszkający w Krakowie, zamordowali chrześcijańskie dziecię i w jego krwi spełniali obrzydliwe praktyki. Na kapłana, wiozącego wiatyk do chorego, rzucali kamieniami.”

  13. Giordano Bruno (1548-1600), włoski astronom i matematyk: „Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego nie zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych.”

  „To zawsze czolgajace sie i zamkniete w sobie plemie nieznosne dla innych narodów, zwierzeco je nienawidzi i jest slusznie przez nich nienawidzone”. „Speccio della bestia triomfante”

  14. Voltaire (1694-1778), francuski publicysta, filozof, dramaturg, poeta, historyk i prozaik, zaciekły postępowiec, mason, wróg katolicyzmu, …i żydostwa: „Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość (…)

  Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom; zawsze zabobonny, zawsze zawistny za wszelkie dobro należące do innych, zawsze barbarzyński – pozorny w nieszczęściu i zuchwały w powodzeniu” (…) ( „Essai sur les moeurs”).

  „Znajdziecie w Żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których Żydzi się bogacą” („Juif” Dictionnaire Philosophique)

  Żydzi nie są niczym więcej, jak nieuświadomionym i barbarzyńskim ludem, który od długich czasów łączy w sobie najbrudniejszy egoizm z obrzydliwym zabobonem i nieugaszoną nienawiścią do wszystkich narodów, które ich znoszą i na których się wzbogacają (…)

  Wszyscy oni mają wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzący się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości. („Letters de Memmiusa Ciceron” 1771)

  16. Maria Teresa (1717-1780), cesarzowa Austrii: „Nie znam gorszej dżumy dla państwa od narodu, który przez oszustwa, lichwę i umowy pieniężne przyprowadza lud do stanu żebraczego oraz wykonuje wszystkie czyny, którymi uczciwy człowiek się brzydzi. Wobec tego, należy ich jak najmożliwiej od nas (odtąd) wstrzymywać i liczbę ich zmniejszać. Jesteśmy zdziwieni z istnienia nienawiści i pogardy, którymi wszystkie narody żydów traktowały. Jest to nieuchronne następstwo ich, żydów, zachowania się. Huroni, Kanadyjczycy, Irokezi byli filozofami humanitaryzmu w porównaniu z Izraelitami.”

  17. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), mason, największy poeta niemiecki: „Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów.

 103. Piotrx said

  re 98:

  oczywiście, że słyszałem i nawet widziałem i jaki to ma związek z talmudycznym wychowaniem od najmłodszych lat ? Stali się ateistami z własnego wyboru a nie dlatego że chrześcijańscy rodzice ich tego ateizmu uczyli od małego mowiąc, że jest to dobre. A jesli ich tego od małego uczyli to nie byli chrzescijanami.

  Czy to już wszystkie „argumenty” Panie „niezaangażowany emocjonalnie”?
  Chyba skończyła się w ka-rabinie amunicja?
  Ja wybieram prawdę
  żegnam

 104. usa said

  # 79
  Bez ich nawrotu na wiare chrystusowa, wylegitymowania sie transplantem napletka i regularnego uczeszczania do Kosciola, spowiedzi i Komunii Swietej nie ma co tracic czasu na rozmowy z przezuwaczami macy. To klamcy, kretacze i oszusci i bandziory.

  W # 80 A to co? Karabin sie zacial?

  W # 98 Probuje sie przedstawic jako czlek niezaangażowany emocjonalnie. Przyklad glupoty i zydowskej paplaniny.

  # 101
  „Nie widzę sensu w dialogu katolików z żydami (judaizmem), natomiast mogę widzieć sens w rozmowie na argumenty z konkretnym Żydem.”

  Niestety z konkretnym nikim Pan to nie dialoguje tylko z anonimami. Zyd ks. czajkowski „dialogowal” tez. Czyli belkotal s soba w lustrze. Inny przyklad od 50 lat to „doalog” z Palestynczykami przy pomocy neutralnego Usraela… przykladow na pewno jest wiecej.

  „To jest w pigułce mentalność większości Polaków”
  Tu dal Pan dobry przyklad. Za inny moze sluzyc wyjasnianie polactwu ze GW-no to propaganda i nie ma co kupowac, na co odpowiedz jest: „zawsze to czytalem”.

 105. Ara said

  # 97
  „Powiem ci psycholu, że spowiedź nie jest mi potrzebna do dobrego samopoczucia, czego ty pewnie nie pojmiesz.”

  Belkot 166 wlasnie skonczyl czytac codzienna porcje talmudycznych nauk i jest w formie.

  # 100
  Zglaszam propozycje nagrody dla Inkwizytora.

  # 101
  „aktorzy mają gęby nienaturalnie szerokie, jak nie przymierzając p. Ryszard Kalisz.”

  Alez naturalne, jak najnbardziej i wcale nie rozciagniete. Typowy zydowski ryj ma taki wymiar – 16:9 🙂

 106. Marucha said

  Re 104:
  Niestety z konkretnym nikim Pan to nie dialoguje tylko z anonimamI

  Akceptuję to, gdyż sam przecież występuję pod pseudonimem. Niczym Bolesław Prus 🙂

 107. wet3 said

  @ Marucha (101)
  A ja nie widze sensu rozmowy z klamcami zaprzeczajacymi wydarzeniom, ktore mialy miejsce. Pochodzenie etniczne nie ma tu dla mnie zadnego znaczenia. Klamstwo sie tu liczy!

 108. Kronikarz said

  Wiedzieliscie ?
  – „Che” Guevara był Żydem o nazwisku Sheinerman !
  …z Sharonem skoligacony – lansowany jak przystoi !
  cf. SS

 109. JO said

  ad.101. Panie Gajowy, jak napisalem – PAN JEST i wiele innych jak Pan. To co napisal Pan Rabin – to populizmy. Gdyby Grecy byli w Polozeniu Polskim w doslownym tego slowa znaczeniu – to Grekow juz dawno by nie bylo i tej nazwy.

  Prosze napisac mi – jak ma Polak niby WALCZYC o wyzsze pensje? o wolny kraj?

  Przeciez Pan wie – Pan walczy i inni walcza u Pana Boku, ze tak sie wyraze.

  Tak, z pozoru wyglada, ze Polak jest glupi, tak sie dal nabrac a teraz dziwka i parobkiem jest calej Europy. A Czech i czeszka nie? A Bulgarka nie? A serb i serbka? Panie Boze ja widze na zachodzie nas wszystkich. Jezeli taki Czech ma moze sie pochwalic Skodo to tylko z przyczyn politycznych a praktycznie ona jest niemiecka.

  Polska to nie Czech – ktore wyzekly sie Katolicyzmu juz Dawno. Polska to dla Unych…… i dlatego Ja tak niszcza i pluja

  A TAK NIE JEST i Pan jest tej Polski Przykladem i tu piszacy i walczacy jak Pani Aga chociazby

  Przepraszam , ze mnie poniosly nerwy wczesniej napisalem tak obrazliwe slowa. Jest mi wstyd za nie, za kazde obrazliw e slowa….

 110. KaRabin said

  Kronikarz@
  Nie ma Pan nic do powiedzenia?A może moja odpowiedz nieadekwatna?

 111. KaRabin said

  Re 103
  O Żydach wiesz chłopie tyle co Tusk o przyzwoitości :)A prawda jest taka ,że naczytałeś się człowieku internetowych mędrków i żadne argumenty ani „amunicja” tu nie pomogą .Podobnie jak przypadku usera Wet3 nie rokuję nadziei na poprawę. Co by człowiek nie napisał to i tak zinterpretujesz po swojemu ,nienawiść przyćmiewa ci umysł. Zamiast prowadzić dyskusję przeprowadzasz na ślepo z kondensowane ataki w których zasadniczo nic od siebie nie w nosisz.

 112. KaRabin said

  PS

  Teraz idę oglądać mecz Barcelona vs Real i mam nadzieję ,że Ronaldo napuka im bramek 😉
  Gdyby kogoś interesował to na cyfrze będzie leciał o 22 g na kanale 128 .

 113. Kronikarz said

  bezczelny ten karabin, ciągle ta wyższość

  Panie Gajowy,

  Po co on Panu tu potrzebny ?

 114. wet3 said

  @ Kronikarz (113)
  Panie szanowny – to nie jest wyzszosc. To jest az nadto typowa ignorancja zydowska.
  Niech sobie pisze. Robcie to co ja – ignorujcie, bo z takimi typami sie nie dyskutuje.

 115. Kronikarz said

  114 Wet3
  Zgoda.
  Oczywiście, chodzi o jego poczucie wyższości, o bezczelność, co jest choroba – sam widziałeś jak się rozłożył w temacie 911.
  Swoja droga, to każdy może być kompetentniejszy od innych w jakiejś dziedzinie ale czy oznacza to wyższość – co to znaczy ?
  Żyd to jednak typowy rasista, bo tak mu wmówili oraz w gaciach mu to odnotowali.
  W ’68 roku tak ich podobno sprawdzali 😉
  Taki tam *uj !

 116. Kronikarz said

  skandal

 117. Kronikarz said

  http://www.grzegorzczelej.pl/nagrody-i-wyr%C3%B3%C5%BCnienia

 118. Zagrypiona said

  @ 109

  Ja tam Panem Gajowym nie jestem, ale moge powiedziec:

  „Prosze napisac mi – jak ma Polak niby WALCZYC o wyzsze pensje? o wolny kraj?”

  – Ma przed wszystkim nie lazic na wybory i w zaden inny sposob nie popierac zdrajcow. Typowy Polak natomiast lezie na wybory odpindraczony jak na odpust i cieszy sie z demokracji (takze u mnie w pracy sa takie osoby co tyraja na smieciowych umowach i radosnie utrwalaja to badziewie ktore u sterow wladzy) Zenada i szczyt upodlenia.
  – Polak ma sluchac tych co mu madrze prawia, co probuja go obudzic, co probuja odklamac zaklamana historie i przywrocic mu godnosc Polaka – a nie od oszolomow wyzywac, polusmieszkiem kiwac glowa. Panie JO ja to juz na swojej skorze doswiadczalam wiem co mowie, zaden stereotyp – tacy sa Polacy – ich dusze sa chyba nieodwracalnie uprowadzone przez sily…… . A mozgi przezarte aspartamem i fluorem + propaganda z TVNU. Do wiekszosci nic nie dociera. albo dociera czesciowo w taki sposob ze jednego dnia kiwaja glowa ze zrozumieniem a drugiego dalej sie podniecaja np tvnem i swoja gowniana praca na smieciowej umowie.
  – Ma korzystac z wiedzy podanej na tacy przez swiadomych Polakow.

  Gdyby wszyscy zaczeli robic co powyzej, to po jakims czasie by sie poprawilo. I nie byloby strachu walczyc o swoj honor.

  My tu mowimy o bezmozgich istotach ktore sa pozbawione polskosci i przez swe zachowanie ja odrzucaja (nie wiem z glupoty albo z premedytacji) … Pan JO ich broni z jakichs irracjonalnych dla mnie przyczyn. Ale to niestety oni sa glowna sila hamujaca i uniemozliwiajaca zmiany w tym kraju.

  W pojedynke to conajwyzej mozna……………. A i tak to nic nie da bo wiele takich przypadkow bylo i co? 😉

  Chyba pan rozumie ze w pojedynke o godna place nikt nic nie zdziala, do tego potrzebni sa wszyscy zgodni i chcacy cos zmienic, a nie stado lemingow ktore ciesza sie z 1000 pln na miesiac, i ktore jeszcze ci noge podloza za wywrotowosc by sie szefowi podlizac.

  Eh szkoda mi juz slow i jezyka strzepic bo widac ze zyjemy w dwoch roznych rzeczywistosciach i w roznych srodowiskach sie widac obracamy i jeden drugiego nigdy nie zrozumie – jalowa taka dyskusja. I bardzo zniechecajaca.

 119. Kronikarz said

  http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=ppw&sectio=17-01-12

 120. KaRabin said

  @ Kronikarz

  Pominę niestosowne uwagi i przypomnę ,że chciał Pan poznać moje stanowisko w sprawie 11.09
  Zamiast pisać elaboraty podparłem się wersją multimedialną która odzwierciedla moje poglądy.(patrz ad 94)
  Uważam ,że „smoke” zrobił świetny film który podobał się rzeszy ludzi zainteresowanych tematem No cóż, w Pańskim przypadku uprzedzenie rasowe odbiera Panu trzeźwe spojrzenie na zagadnienie.

 121. KaRabin said

  @kronokarz
  żenua

 122. JO said

  ad.118. Przede wszystkim , to Pani jest w „chmurach”. Wybory sa nie tylko manipulowane poprzez system tak potezny, ze sami ludzie w kosciele Katolickim w wielkiej mierze mu ulegli ale Falszowane – powtarza Pani za oficjalnymi danymi „rzadowymi” i promuje tu to G-no.

  W Polsce, gdzie kazdy emigrant jest wk-ny na Po, gdzie kazdy Chlop malorolny wie , ze zabili Leppera, ktory go Bronil i „bereciaz”, ktory glosowal na pis i po Smolensku 2 razy glosuje na pis – WYGRYWA PO a taka Zagrypiona mowi, ze Polacy ida i Glosuja…..

  Kobieto, idz do garow i tam filozofuj i opluwaj gary a nie Polakow i Polske

 123. Marucha said

  Re 122:
  Proponuję, aby Pan sobie porozmawiał z przypadkowymi ludźmi. To powinno Pana przekonać, iż wyborami w Polsce nie trzeba manipulować, aby rządzili ci, co rządzą. Jakieś mniejsze oszustwa mają miejsce, ale ich wpływ na ogólne wyniki wyborów nie jest wielki.

 124. Niedaleko said

  Ad. 13
  „Takie to wspaniale interesy porobili.”
  Dodam jeszcze jeden

  4) Pozwoliły by lichwa spotężniała (na zarobkach wojen) to potęgi światowej, a cały czas będąc nie widoczna

 125. Kronikarz said

  MANIPULACJA = wpisy KaRabina #61 do 121 = KaRabin NIEWINNY przecież = czytając pobieżnie MANIPULACJI tej nie zobaczysz.

 126. Niedaleko said

  Ad. 25

  W NADZIEI doszkolenia przytaczam tą bardzo prostą i krótką lekcje. Proszę powoli przeczytać i przemyslic. Wywody które JA z niej uzyskałem są,

  1) Świat Żydów widzi tylko dwa gatunki ludzi, Żydzi i resztę.
  2) Żydzi są wyżej moralnie niż reszta
  3) Skoro pytają rabina „czy” ratować nie-Żyda potwierdza 1) i 2)

  http://www.thejewishweek.com/editorial_opinion/letters/saving_life

  „Ratowanie zycia
  Sroda, 14 wrzesnia 2011

  Twój artykul („Tragic Rescue”, 02 wrzesnia) slusznie wychwala bohatera
  David Reichenberg, którzy poswiecili swoje zycie, aby uratowac zydowskiego chlopca. Nasuwa sie pytanie, czy Zyd jest zobowiazany do ratowania nie-Zyda.

  W tlumaczeniu angielskim ArtScroll Talmudu, uzywane przez wielu ortodoksyjnych
  Zydów, stwierdza: „Ten kto ratuje zycie zydowskie, Pismo uwaza to, ze tak jak gdyby uratowal caly swiat” (Sanhedryn 37a). Nie mówi: „Ten kto ratuje jedno zycie …” Micwa aby „nie stac bezczynnie przed krewia swego siasiada” (Ksiega Kaplanska 19:16) odnosi sie tylko do Zydow (Sefer HaHinuch, Majmonides, Talmud). W niektórych interpretacjach judaizmu ortodoksyjnego, w przeciwieństwie do Żydów i trosce o jego nieskończonej wartości, nasze stosunki z nie-Żydami nie opierają się na miłości. Na przyklad, nie wolno dac prezent nie-Zyda, bez otrzymania czegos w zamian i podziwiac lub chwalcie, oparte na Ksiedze Powtórzonego Prawa 7:2, przykazanie nie okazuja litosci do balwochwalców.

  Ratowania zycia nie-Zyda jest w oparciu o zasady, takie jak nie podzeganie do wrogosci wobec Zydów przez bezczynnosc i odwrotnie, uswiecania imienia Bozego (Kiddush Haszem).

  Jacob Mendlovic
  Toronto

  Ważne zdanie jest te !!!!!

  „W niektórych interpretacjach judaizmu ortodoksyjnego, w przeciwieństwie do Żydów i trosce o jego nieskończonej wartości, nasze stosunki z nie-Żydami nie opierają się na miłości.”

 127. Niedaleko said

  Ad. 55

  „Prosze nam wyjasnic czy jakikolwiek sens ma dyskusja z osobnikiem, ktory neguje fakty z tragedii WTC tylko dlatego, ze byli to zydzi z radoscia nagrywajacy tragedie???!”

  Pozwala nam wysłuchać druga stronę i analizować jak ona sobie kształci „swój światopogląd”. Zamknąć się tylko w gronie swoich sympatyków to nie zdrowe.

  No ja to tak widzę ;->

  Tak ze zapraszam KaRabina wyjaśnić mi to co przytoczyłem z thejewishweek.com. ;->

 128. Kronikarz said

  Niedaleko

  Daj se z nim spokój, bo Cie pozłości i oszuka.

 129. KaRabin said

  Kronikarz

  Kronikarz, powiem ci tylko tyle „ rzadki jesteś jak woda z kranu” Dyskusji prowadzić nie potrafisz a przyparty do muru potrafisz powiedzieć tylko ” pomidor”, ewentualnie posługujesz się kłamstwem i oszczerstwami.

  Np. (115):” sam widziałeś jak się rozłożył w temacie 911”

  Wskazałem ci moją odpowiedz to post nr 94 ale ty wciąż udajesz ,że go nie ma.

  Jesteś jak „TRĄDZIK” który ciągle narzeka na to jak bardzo świat i wszystko wokół jest do bani.”Troll trądzik” to zazwyczaj nastolatek ze średniej klasy z nieograniczonym dostępem do komputera i mający ZBYT dużo wolnego czasu. Jego argumenty w dyskusji są zbiorem tekstów z 20 giga mptrójek, które trzyma u siebie na dysku. Rozmowa z nim jest zupełnie bezsensowna, bo do niczego nie prowadzi.

 130. KaRabin said

  re127
  Nikt z was Talmudu na oczy nie widział ,podpieracie się jakimiś opracowaniami z internetu i oczekujecie że będę to komentował. A coś od siebie ,jakieś własne spostrzeżenia ?
  Wciąż macie na ustach wzniosłe zasady i dostojne frazesy,ale jakoś fakt ,że wychowani w katolickim duchu miłosierdzia wylewacie morze nienawiści ,wulgaryzmów nie przeszkadza prawie nikomu.
  Jak zmieszany z błotem został „166 bojkot TVN” .Poniżaliście go bo kiedyś z deklarował się jako zwolennik PiS. Sami się nie szanujecie a oczekujecie ,ze inni będą was szanować?
  Wstyd.

 131. Marucha said

  Re 130:
  To prawda, większość z nas nie miała Talmudu w ręce, a nawet gdyby miała, to by nie zrozumiała hebrajskiego. Do tłumaczeń jakoś zaufania nie mamy…

  Natomiast nie musimy bynajmniej opierać się wyłącznie na Internecie, aby tego i owego się o Talmudzie dowiedzieć. Co więcej, poważne prace na ten temat powstały na wiele lat przed wynalezieniem Internetu – że wspomnę parę nazwisk: prof. Koneczny, ks. Pranajtis, ks. dr Trzeciak, ks. prof. Poradowski.

  Jeśli chodzi o obrzucanie się błotem, to oczywiście zgadzam się z Panem – choć czasami czyjś upór, jawnie okazywana zła wola i nieuczciwość intelektualna, mogą niejednego sprowokować do ostrych wypowiedzi.

 132. Guła said

  Dialogu też nie pominięto. Brawo Gajowy.

  Antrakt

 133. Kronikarz said

  Zobaczcie

  * najpierw MANIPULACJA = wpisy KaRabina patrz 61 do 121

  * następnie WALKA o ostatnie słowo = dobrze Hioba przyswoił

  * ostatecznie, PIEPRZY jak w gorączce, jeśli mu coś nie pasuje = jak w 129

  * zobaczcie argumentacje = jest „TRĄDZIK” – goj – „rzadki jak woda z kranu” ORAZ KaKabin…

  * AKAPITY argumentacji ostre jak brzytwa = choć ich zawartość to lipa – olśniewające dla lemingów :

  – Kronikarz = elegancja
  – Kronikarz = żeby Wam dobrze weszło do głowy, ze to o tego „pomidora” chodzi
  – Np. (115) = coś konkretnego dla leminga czytelnika nie znającego prawideł retoryki
  – Wskazałem = „ci moją odpowiedz”, ok, ALE skąd możecie wiedzieć, iż a) owe wideo to wielkie gówno, b) to wideo to wykręt…
  – Jesteś jak… = Czytelniku, jeśli doszedłeś do tego punktu, to Ci gratulacje, ale co nowego wiesz… NIC, prawda !

  Wiecie juz teraz, ze KaRabin manipuluje, ale to nie nowość z jego strony.

  Ale czy wiesz, ze prowokuje pisząc pierdoły dla formy, co jest definicja hasbary w necie…
  Czy zauważyłeś, ze ja staram się zachować reguły logiki, ale im bardziej się tego trzymam tym Karabin ma się czego czepić !
  On się czepi tak czy owak, bo jeżeli znajdzie u mnie jakieś odchylenie od logiki, to mnie na śmierć z*ucha, to wiadomo.

  Po co sie ja z nim spieram ???

  A no po to, byście zobaczyli chwyty manipulacji ka-rabina jako zawodowca pasożyta etc. etc. etc.

  Te ich CHWYTY należy uświadomić młodzieży naszej.

 134. Marucha said

  Re 132:
  W związku z czym powyższe wideo i komentarz?

 135. KaRabin said

  re131
  Witam Gajowego
  O ile sobie przypominam prowadziliśmy już dyskusję na ten temat. Odpowiem tak jak wtedy ,autorzy których Pan był łaskaw wymienić niestety nie byli/nie są z mojego punktu widzenia obiektywni gdyż mówiąc krótko Żydów nie lubili 🙂

  Gajowy dobrze wie ,że mnie wywody teologiczne nie bardzo interesują a angażuję się wyłącznie w sytuacji kiedy ktoś z braku pomysłu na dyskurs lub z czystej złośliwości wypala: „a w Talmudzie napisali….” ,sam takich tematów nie poruszam .

  Mnie też nerwy czasami ponoszą kiedy wiedzę bezgraniczną głupotę co niektórych jednak nie przyszło by mi do głowy ,żeby nazwać kogoś „stręczycielką” zwłaszcza ,że jest mężczyzną.

 136. Niedaleko said

  Ad. 130

  Przekonał mnie Pan. Nie ma sensu próbować dyskutować metrycznie z Panem bo skora Pan miał bezpośredni kontakt z Talmudem to nic Pan nie powiedział do tej pory, by ta niby wielka wiedza Pan coś nam tu wyjaśniła.

  „Wstyd”, to jest argument swojej słuszności???? Z kim Pan chce dyskutować, z dziećmi ?

  Tak jak rozumie Pana, to skoro Jacob Mendlovic z Toronto pisze w Interncie, to ta informacja jest mylna !!! Będzie trzeba wybrać się do synagogo, ale nie jestem pewny ze mnie wpuszcza. Miłego wieczoru :->

 137. 166 bojkot TVN said

  130/KaRabin
  166 jest mieszane z błotem za coś czego nie popiera – czyli za PiS tylko przez tych co mają obrzezane mózgi i nic do nich nie dociera, bo nie dociera …., bo mają odcięty fragment mózgu odpowiedzialny za empatyczny kontakt z otoczeniem

 138. Kronikarz said

  Marucha – mozna prosic o przepuszcznie mojego wpisu…

 139. KaRabin said

  RE 135
  Proszę nie zapomnieć zabrać jakiegoś nakrycia głowy, pióropusz nie przejdzie 😉

 140. Marucha said

  Re 135:
  Nie wiem, czy np. prof. Koneczny nie lubił Żydów. W swojej książce „Cywilizacja żydowska” nie omieszkał podkreślać tego, co uważał w niej za dobre. Moim zdaniem był obiektywnym uczonym, opierającym swe wywody na faktach.

  Weźmy teraz ks. prof. Chrostowskiego, kilkanaście lat temu zwolennika dialogu chrześcijańsko-judaistycznego; do roku 1998 był współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Trudno go podejrzewać o niechęć do Żydów. A jednak po kilku latach całkowicie zniechęcił się do owego dialogu, czemu dał wyraz w wywiadzie-rzece „Kościół, Żydzi, Polska”.

 141. KaRabin said

  Re 133

  Zostałem zdekonspirowany .Uczynił to Mastermind w krótkich spodenkach kronikarz. Idę się wypłakać gdyż jestem zdruzgotany nieprawdopodobnie celną analizą :)Normalnie szok!!!

 142. KaRabin said

  Re 140 Gajowy@
  Ale jaki ma to związek z Gajowego czy moim punktem widzenia? Pan naprawdę wierzy, że każdy Żyd czytał Talmud i nim się w życiu kieruje? A ilu Katolików czytało Biblię i postępuje z godnie z tym co tam napisane? Co ja mam z tego ,że Rothschild jest bogaty? Myśli Pan ,że co miesiąc mi przelewa na konto 5tyś eur.A może idę do banku puszczam oko do gościa z linii kredytowej i dostaję pożyczkę na preferencyjnych warunkach? 🙂 Dla niektórych gości tego forum jestem skażony bo nik mój „KaRabin” i wszystko co pisze to podstęp intryga i chęć mącenia ,przecież to chore .

 143. Marucha said

  Re 142:
  Na pewno mamy wielu wśród żydów i katolików, którzy b. słabo znają swoje święte księgi.
  Ale tu bardziej chodzi o wzrastanie i wychowywanie się w pewnej cywilizacji, która wpływa na nasze poglądy, zachowania, system wartości.
  Wielu uczciwych ateistów mówi o sobie, że są wychowani w kulturze chrześcijańskiej.

 144. JO said

  ad.123. ….tylko od wieliu , wielu lat manipuluje sie ludzmi w tym za pomoca nawet trywialnej inzynierii genetycznej – czyli cholokaustu na Polakach …jak juz wspominalem….Gdyby Pan Panie Gajowy byl nieco dzialal jawnie….zapewne tak jak S.P. Lepper – „powisil by Pan sie…” i tyle by Polacy mieli z Pana Gajowki.

  Niechze Pan odda sprawiedliwosc Panie Gajowy a nie popiera populizm.

  Sam Pan wie, ze ludzi Myslacych jest w mniejszosci a wiekrzosc idzie za Elitami.

  Polakow myslacych nie brakowalo w przeszlosci i wciaz jest Polakow myslacych sporo – sam Pan ukazuje strony internetowe…..jaki Narod Ma tyle takich Stron? a ile Narodow w zasadzie nie ma nic do gadania w sprawach , ktore ich dotycza?

  Polska tak zostala ustawiona…. a inne narody inaczej, miedzy innymi by dac Opor Polakom.

  Sam Pan pisal, ze najwiecej sledzi sie Polakow….
  Pan zaprzecza sobie samemu Panie Gajowy. Uparty jest Pan czasem w niektorych tezach jak osiol….mimo, ze nie ma Pan Racji i jak mi sie zdaje Pan o tym dobrze wie….czasami Pana mi jest ciezko zrozumiec.

 145. JO said

  A co do Pana Rabina…to taki Rabion jak z koziego Tylka Instrument…. Ktos sie podstawia za Zyda, choc nim nie jest i widac to z daleka. Ktos prowadzi dyspute dla dysputy i to chyba tak by wylacznie zaspokoic swoje EGO….poziom rozmowy pana Rabina jest zaden, same ogolniki, zadnej wiedzy…..rozmowa „akademicka wykrztalciucha”

 146. Marucha said

  Re 144:
  Przyczyn obecnego stanu rzeczy możemy się doszukiwać tu i tam. Ja tylko stwierdzam, jak jest, a jak jest – każdy widzi.

 147. Zagrypiona said

  @ 122 JO

  Nie pluje na Polske ani na Polakow. Kocham moja Ojczyzne i nie moge patrzec jak tepe barany poprzez swoja biernosc i glupote ja niszcza. I dodatkowo jak ci wespol z ktorymi mozna by cos naprawic do gardla skacza. To jest dla mnie niezwykle przykre.

  Akurat bylam na ostatnich wyborach jako osoba towarzyszaca starszej osobie i widzialam jak sie Polacy odpindraczyli i na PO / PIS / SLD (jeden pies jak dla mnie) szli glosowac, ponadto w ciagu dnia cale osiedle rwalo – tuz po mszy – wybierac POLSKI rzad – obserwowalam to. Tacy to ‚katolicy’. Wybrali sobie ‚katolicki’ rzad. 😉 Ha ha. Nawet w rodzinie mam takich co mimo moich blagan poszli na PO glosowac (zydami nie sa ale Polakami, po prostu ciemnota karmieni i tvnem). Co jest dodatkowo straszne, ze wczesniej ich ojcowie a moi dziadkowie walczyli w powstaniach. Co oni by powiedzieli na to? Pewnie tak jak Pan, Panie JO poglaskali po glowkach i pochwalili jakze madrych swych potomkow, POLAKOW. Polakiem sie jest nie tylko z nazwy ani przynaleznosci geograficznej. Trzeba sie tez jak Polak zachowywac i o Ojczyzne swoja i swoj honor dbac i walczyc.

  Sam pan jestes w chmurach. Siedzisz pan w chacie i nie masz pojecia o realnym zyciu. Tak jak Pan Gajowy radzi, proponuje wyjsc do ludzi realnych i zagaic do nich na te wszystkie tematy od polityki, przez zaklamana historie po depopulacje narodu – sie bedziesz Pan musial ucieczka ratowac. ewentualnie tlumaczyc sie zes Pan jest przy zdrowych zmyslach.

  Jeszcze co do walki o ‚swoje’ – to powiem rowniez ze swego doswiadczenia, ze kiedys w pewnym miejscu pracy udalo mi sie namowic caly zespol do pojscia do szefa z propozycja nie do odrzucenia, i powiem ze cudownie podzialalo. Tylko do tego trzeba miec jaja a nie galarete w galotach. Oczywiscie z tego wszystkiego jedna pokichana ze strachu osoba sie wylamala. Jak to zwykle. Polka, a jakze.

  A to:

  „Kobieto, idz do garow i tam filozofuj i opluwaj gary a nie Polakow i Polske” – jest moj ulubiony fragment panskiej wypowiedzi. Prawdziwy mezczyzna sie odezwal co jak ma niezgodnosc pogladow z baba to do garow wysyla. Ciekawi mnie, czy jak zona ma odmienne zdanie czy matka to tez sie jej mowi zeby szla do garow? 😉 Nie no, z takimi to w tym kraju nie ma czego obalac, bo gorszy rezim bedzie niz za tuska, stalina i hitlera. Tym pan dowiodl ze nie warto sobie jezora strzepic dla tego narodu (albo raczej tego co po nim zostalo) ani tez ryzykowac zycia.

  Jak tylko dojde do jakiejs kasy (chocby na bilet) to sie do lasu wyprowadzam, w szalasie zyc bede i korzonkami sie zywic. Ludzie w dzisiejszych czasach dzialaja mi na nerwy. Tak wiec jestem w stanie poswiecic wygody zycia w cywilizacji niz dzien w dzien sie uzerac z takimi oto. A i niektorymi gorszymi jeszcze.

 148. KaRabin said

  Re Gajowy

  Pisze Pan :” Ale tu bardziej chodzi o wzrastanie i wychowywanie się w pewnej cywilizacji, która wpływa na nasze poglądy, zachowania, system wartości”

  Biorąc pod uwagę w jaki sposób traktują się wzajemnie Polacy i z jaką pogardą wypowiadają się innych narodach( i nie mam tu na myśli Żydów ) jest tajemnicą poliszynela w jakiej cywilizacji się wychowywali
  Dzisiaj człowiek na przystanku autobusowym dostał zawału. Mimo ,że dookoła było pełno ludzi wychowanych w cywilizacji chrześcijańskiej ,mieli w nosie nieszczęśnika .Tylko jedna kobieta udzieliła mu pomocy dzięki czemu mam nadzieję przeżył.

 149. Marucha said

  Re 148:
  Widzi Pan, gdybym chciał być złośliwy, to napisałbym, że taki jest niestety wpływ cywilizacji żydowskiej na Polskę: podkopywanie fundamentów cywilizacji łacińskiej. I nie byłbym w wielkim błędzie.

  PS1. Człowiek z przystanku przeżył.
  PS2: „Polacy” na forach niekoniecznie muszą być Polakami. Łatwo ich poznać po atakowaniu wszystkiego, co polskie – nawet gdy chodzi o jakiś sukces sportowy, po zupełnie oszołomskich napaściach na Kościół…

 150. Niedaleko said

  Ad. 148 – A jaka jest „poliszynela w jakiej cywilizacji się wychowywali” ci co zrobili to ?

  http://www.guardian.co.uk/galleryguide/0,6191,377275,00.html

  http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DvyWsPdsaocs

 151. veri said

  Po tej lekturze nasuwa sie pytanie : kto jest Polakiem – jakie kryterium musi wypelnic dany osobnik aby byc nazwanym Polakiem ( no i kto jest tym weryfikatorem, kto o tym decyduje ) ?

 152. veri said

  149. @Marucha

  ps.2 – … celna uwaga. Mnie wystarczy przeczytac wpis ( dla mnie bardziej wsluchac sie w melodie przekazu ) aby wiedziec z kim ma sie do czynienia… a esencja tego wszystkiego co antypolskie na necie jest, w mojej opinii ten blog : http://eliza-dumoulin.blog.onet.pl/ – tyle bezposredniego jak i zakamuflowanego jadu jaki tam sie wylewa dzien w dzien na Polske, na Polakow to ja nigdzie nie spotkalem ( a czytam sporo ) – … i moje zdumienie, ze az tak mozna przeradzalo sie czesto w chapeau bas nad ich propagandowym majstersztykiem. Reakcja na oponowanie ( m innymi z mojej strony) jest wycinanie postow – nie pozwola na to aby chociaz cien pozytywnych tresci zagoscil na tym blogu. Dla mnie nie ma watpliwosci, ze ten blog jest sponsorowany. Aaaaa, i pisza najczystsza polszczyzna !!!

 153. wet3 said

  @ Zagrypiona (147)
  Bardzo trafny wpis. To, zo sie dzieje wsrod narodu po 1989 r. przechodzi ludzkie pojecie. Na stan taki zlozylo sie bardzo wiele przyczyn. Wymienie tylko z nich trzy, ktore uwazam za glowne. 1 – Najbardziej obwiniam tu posoborowy KK z kompletnie zazydzonym episkopatem, ktory tragedii naszego narodu przyglada sie bezczynnie – chyba tylko dlatego, ze ma narod gdzies. Postawe taka poglebil jeszcze nieszczesny ostatni sobor. Gdyby zyl kard. S.Wyszynski to KK by reagowal zupelnie inaczej. 2 – Po za tym cala pejsata „waaadza” ma za soba gremialne poparcie koszernych, antypolskich mas me(r)diow propagujacych otwarcie antypolonizm oraz wszelkiego rodzaju zboczenia i otwarcie zaklamujacych historie naszego kraju. 3 – Trzecia glowna przyczyna jest brak jakiejkolwiek prawdziwie polskiej partii narodowo-prawicowej, ktora pomogaby ludziskom otworzyc oczy – i tu jest prawdziwa tragedia !!! Jak do tej pory, rzadzace krajem wywodzace sie z PRLu sitwy jewropejsatej zydokomuny z wielkim powodzeniem blokuja wszelkie propolskie odruchy i przez ponad 20 lat narod tarza sie w blocie…
  PS – W zaistnialej sytuacji nie jestem zbyt sklonny do ciaglego obwiniania narodu.
  Pozdrawiam.

 154. KaRabin said

  re149
  Gajowy@

  Moim zdaniem człowiek takim podłym ,chytrym, zazdrosnym… itd. został stworzony. Dostał też w prezencie małą cząstkę dobroci którą musi w sobie rozbudować. Być dobrym to wielka sztuka gdyż zło jest łatwe i proste w obsłudze . Największym jednak wyzwaniem jest umiejętność przebaczania .

  Z rzucanie winny na innych nie jest złośliwością tylko łatwizną szanowny p.Gajowy. Ten kto korzysta z szarych komórek wie co jest dobre a co złe. Przyznam jednak ,że rozum to ostatnio deficytowy towar
  😉

 155. JO said

  ad.147. Pani Zagrypiona, nie ma kobiety ktora powinna rzadzic. Pani wypowiedzi mozna wysluchac. Jezeli byla by madra, to wysnuc wniosek i tyle. Pani nie ma pojecia o czym pisze.

  Pan Wet 3 podal Pani przyczyny tylko 3 a ja wymienilem kilka wiecej.

  Pani jednak tego nie zrozumie.

  Pani woli Tupac, nawolywac wrzeszczac i pomstujac.

  Pani powinna siedziec przy garach bo tam Pani jest miejsce.

  A jezeli ma Pani Dobrego meza, to On powinien Pani kazac sie modlic.

  Raz jeszcze napisze, ze to co sie dzieje w Polsce i Polakami to Kukulka nie podrzucila a mechanizm jak WAL walcowal polskie spoleczenstwo i walcuje.

  Tylko to co robie Pan Gajowy, Bractwo Piusa X, Tradycjonalisci moga ZA LASKA BOZA cos zmienic i ZMIENIAJA.

  TAK, wiele ludzi jak widac ginie i zginie i tak ma sie wypelnic co ma sie stac.

  Jednak, zostana Ci co maja Laske i onia prosza, modla sie, blagaja – bo to im Pan Bog oddal Ziemie i obiecal , ze bedzie ich jak Gwiazd Na niebie…..
  ———————————————————————-

  Ja wiem, ze zamiast opluwac Polakow i Polske wole sie modlic za nich i za nia….wiem, ze wiecej zdzialam modlitwo niz opluwaniem a modlitwa To czyn Kosciola Walczacego….za modlitwa idzie czyn, ktory ma sile, noc, czyn, ktory zwycieza….

  ———————————————————

  Jak pisalem, Pani niech pluje na swoje Gary

  ————————————————————

  Pan Gajowy, niech sie nie da omamic i niech Robi swoje, niech pokazuje Upadek Nas Polakow i Przyczyny wyjasnia. Starajmy sie podnosic Kazdego Upadlego ktory chce pomocy, otrzepujmy pyl od tych co sie odwracaja, co nie sluchaja ale nie plujmy na nich, to Polacy Upadli – skoro modlimy sie za Zydow, jak wiekrza powinna byc modlitwa za nasze Dzieci, Ojcow, Braci – Polakow….

  —————————————————————

  Ten czas smierci i zgorszenia kiedys minie. My musimy trwac i przetrwamy, bo nie raz przetrwalismy. Polakom Taka sytuacja nie jest obca. My Zwyciezamy. Co z tego, ze mamy pensje mniejsze?……

  My Trwamy przy Bogu a Bog jest z Nami z Kosciolem Walczacym i my zwyciezamy, Polska Zwycieza, Polska To My i Polske przekazujemy Pokoleniom Nowym

 156. JO said

  ad.154, Ile Pan jeszcze pisci glupich oczek Panie bredzacy i nic nie wnoszacy?

 157. Kapsel said

  Re 154
  Moim zdaniem człowiek takim podłym ,chytrym, zazdrosnym… itd. został stworzony.

  Dobra Nasza
  Przysyłają co raz głupszych.

 158. Kronikarz said

  Czy nie widzicie, ze jest to seria wyświechtanych formul, by sie rozmowcy przypodobac.

 159. Kronikarz said

  no no

 160. Zagrypiona said

  @ JO

  Ale ja nigdzie nie napisalam ze to jest jakas naturalna wina narodu czy cecha Polakow, jak tak to prosze wskazac fragment. To jest oczywiste ze wina za to spada w glownej mierze na psychopatow ktorzy przejeli od mediow po religie to co na polskiej ziemi. W kazdym poscie trzeba o tym pisac? Pan tu poraz pierwszy jest czy sprawdza moj stan wiedzy? Bo nie pierwszy raz taka zaczepka. Zabrano nam wiele rzeczy polskich, ale na Boga, my mamy rozumy i wolna wole wciaz, tego nam nie zabrali prawda? (dowodem na to ze mozna zyc/myslec inaczej jest Gajowy, mimo wszystko pan JO, ja i inni bywalcy Gajowki, dlaczego do nich dociera a do calej reszty nie?) Wciaz jest wybor czy isc z pradem czy pod. A modlic zawsze sie mozna a nawet trzeba jak JO slusznie zauwazyl.

  PS. Ja nie chce rzadzic – wiec nie wiem po co ta aluzja. Moze ma sie samoubiczowac ze udalo mi sie chociaz raz namowic ludzi zeby zawalczyli o swoje? Szkoda nerwow. Oczekuje jedynie minimum szacunku. A nie odsylania do garow. I czytania moich wpisow ze zrozumieniem. Nie przez pryzmat jadu i zdziczalych emocji.

  PS2. Jakbys Panie JO dostawal pensje 700 zlotych za miesiac pracy to bys insze mial opinie na ten temat i inne porady. (i byl w wieku kiedy ostatni dzwonek by zakladac rodzine i dom swoj, spróbuj Pan to zrobic z taka pensja i umowa smieciowa podpisywana na 3 miesiace). Bo chyba Pan nie wierzy ze kazdy Polak zarabia 1380 zl minimum 😉 Modlic sie trzeba, ale czynic rowniez. Bo modlitwa zoladka nie napelnisz. Ani dziecka nie ubierzesz, wychowasz. Bo dzisiaj dostajesz mala pensje, a za rok beda wyplacac ci w smieciowym zarciu i tak dobija ostatni gwozdz do trumny tego narodu. Jak sie nikt nie sprzeciwi temu fizycznie.

  Tymczasem… Wylaczam sie z tej dyskusji jalowej. Szkoda mojej energii.

 161. Żródło said

  Idziemy nr 43
  Ks. prof. Chrostowski: Obecni żydzi nie są naszymi starszymi braćmi w wierze

  „… Skąd wzięło się to wypaczenie?
  W przemówieniu w synagodze rzymskiej Jan Paweł II powiedział: „Religia żydowska nie jest dla naszej religii «zewnętrzna», lecz w pewien sposób «wewnętrzna». Mamy zatem z nią relacje, jakich nie mamy z żadną inną religią. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. W przekładach tego przemówienia wyrzucono słowa „w pewien sposób”, na skutek czego formuła stała się bezwarunkowa. I to jest właśnie ów wielki teologiczny błąd, który oznacza poważne zafałszowanie wypowiedzi papieskiej i wypaczenie samych podstaw teologicznych relacji chrześcijańsko-żydowskich.
  Jakie skutki niosło bezwarunkowe określanie Żydów jako naszych „starszych braci”?
  Współczesny judaizm, czyli judaizm rabiniczny bądź talmudyczny, jest traktowany przez większość chrześcijan, co gorsza przez wielu teologów chrześcijańskich, jako religia Starego Testamentu. Sądzą oni, że współczesna religia żydowska jest kontynuacją religii biblijnego Izraela. W związku z tym twierdzą, że stanowi proste przedłużenie wiary i pobożności Starego Testamentu, co sprzyja traktowaniu chrześcijaństwa jako swoistej na nim narośli. Tymczasem, o czym doskonale wiedzą Żydzi, a często nie chcą wiedzieć teologowie chrześcijańscy, współczesny judaizm nie jest zwyczajną kontynuacją religii biblijnego Izraela! Na jej glebie wyrosły dwie religie: ta, która uznała Jezusa za Mesjasza, czyli chrześcijaństwo, oraz ta, która tego nie uczyniła i w dużej mierze ukształtowała się w konfrontacji z chrześcijaństwem, czyli judaizm rabiniczny…”

 162. wet3 said

  @ Zagrypiona (159)
  Prosze sie NIE wylaczac. Poza religia absolutnie nie musimy sie we wszystkim zgadzac co do joty. Na tym wlasnie polega wymiana mysli. Oczywiscie nie potrzeba nam tu zadnych wtyczek, rozbijakow czy tez aroganckich przemadrzalcow.

 163. Marucha said

  Re 154 (KaRabin) oraz komentarze (155, 156, 157, 158)

  Człowiek, rodząc się, jest obarczony grzechem pierworodnym, o czym chyba nie trzeba w tym gronie przypominać.
  Dlatego dobro walczy w nim całe życie ze złem, nie zawsze wygrywając.
  KaRabin nie napisał nic, z czym nie można się zgodzić. Może nie jest tak, że każdy rodzi się z gruntu zły, podły, chciwy, zazdrosny – ale w każdym tkwi jakaś cząstka zła.

  Dobro może być wspierane wychowaniem religijnym, moralnym, czy wreszcie Łaską. Ale zło ma jeszcze więcej popleczników: Lucyfer dysponuje wieloma środkami, wieloma sposobami, które są dla człowieka pociągające i powabne. Przede wszystkim media i przemysł rozrywkowy, ale także wielu „autorytetów” i „celebrytów”, których jedynym zadaniem na tej ziemi wydaje się być dostarczanie Lucyferowi niewolników.

  Zło jest łatwe w obsłudze, napisał KaRabin – i to prawda. Zło nie wymaga od nas poświęceń, dokonywania trudnych wyborów, wyrzeczeń. Bywa pociągające, jak rozebrana piękna kobieta; kto będzie wolał spojrzeć się na nieładną zakonnicę?

 164. Marucha said

  Re 160:
  Pani Zagrypiona, proszę nam tego nie robić, proszę pozostać z nami. Pan JO to porządny człowiek, ale w gorącej wodzie kąpany i zanim pomyśli, to powie.

  Re 161:
  Przykład ze starszymi „w pewien sposób można by powiedzieć” braćmi jest modelowym przykładem niejasności i dwuznaczności, jakich pełno po II Soborze. Coś takiego nie miało dawniej miejsca: dokumenty, wypowiedzi papieskie, nauki – były krystalicznie jednoznaczne i nie pozostawiały miejsca na żadne wątpliwości.
  A dziś? Mimo, iż od II Soboru minęło 46 lat, wciąż trzeba go „interpretować”, „wyjaśniać” itd.
  Prawdą jest, o ile wiem, iż JPII wyraził się, że żydzi są naszymi starszymi braćmi „w pewien sposób, można by powiedzieć” (w jaki sposób, konkretnie?) – i prawdą też jest, że później nigdy nie sprostował tłumaczenia, z którego wyrzucono owe „w pewien sposób”, a nawet, jak się wydaje, w pełni się z nim pogodził.

 165. Kronikarz said

  163/ aha

  …aha ! to niby co ? o mistykę tu chodzi ? w takim plurilogu ! no można i tak, hmm…

 166. aga said

  Dla ka-rabina wiarygodni sa tylko ci autorzy ,ktorzy lubia żydow. co tam obiektywizm,prawda.Liczy się to co jest uzytaczna dla obecnej sytuacji haggadą.

  A poza tym goj nie ma racji,bo jest goim; talmud się kladzie cieniem na tej pseudosykusji ,nawet jesli ka-rabin go nie czytał.

  A w ogóle to skąd ten nick? Jakby powiedział ziomal Ka-rabina, Freud,podświadomie chciałby zapewne gajowkowiczow powystrzelać.A potem i tak skończyłby jak ci chazarzy-izraelczycy :

 167. Kronikarz said

  Pani Zagrypiona,

  W trudnych sytuacjach nie czas na pustosłowie – jak powiedział wieszcz :

  W słowach tylko chęć widzim, w działaniu potęgę;
  Trudniej dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę.

  Pobożniejszego czynu dokonasz, Kobieto, dzieci nakarmiwszy niż teologię jakowąś z abstrakcyjnym ćwierć doktorem waląc.

 168. Kapsel said

  Re 163
  Moim zdaniem człowiek takim podłym ,chytrym, zazdrosnym… itd. został stworzony.

  Pan mówi o narodzeniu a Karabin o stworzeniu.

  To taka „drobna” różnica.

  Chyba nie muszę rozwijać tego tematu bo jest jasny dla wszystkich.
  Dlatego moja reakcja taka bezkompromisowa.

 169. veri said

  149. @Marucha

  ad. ps2. –

  „niech każdy zainteresowany wygogluje po polsku strony „narodowe”, „patriotyczne”, „niezależne”. Okaże się wtedy, że ogromna większość z nich jest powiązana a to z żydo-PiS-em, a to z żydo-Solidarnością, a to z JKM – Goldbergiem, a to z inną sterowaną przez żydowską agenturę instytucją czy organizacją. Nawet miliony rodowitych Polaków, dla których język polski jest językiem ojczystym, idzie na lep tej żydo-propagandy i za Prawdziwych Polskich Patriotów uważa żydowskich sayanów i agentów. W ogromnej dżungli internetu znaleźć rzeczywiście wolne od fałszywek i agentury strony jest niezwykle ciężko. Nawet w ojczystym języku.

  … takie „cus” mi sie znalazlo na necie.

 170. Kronikarz said

  169/ taaak

 171. veri said

  170.@Kronikarz

  Kiedys na tym blogu : http://eliza-dumoulin.blog.onet.pl/ stosownie do poruszanych tam kwestii wpisalem taka uwage ” Polityka to domena Zydow – Polacy musza pracowac ” Nie musze dodawac, ze na „wizji” bylo to tylko kilka minut ( round o’clock pilnuja wytyczonej linii – takiego maja stracha 🙂 ).

  … ostatnio na Niepoprawnych zagoscil taki wpis :

  http://niepoprawni.pl/blog/2541/kto-i-w-czyim-interesie-obrzydza-polityke

  Wszystko uklada sie w jakas, antypolska calosc ! – tak to widze.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: