Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wojny amerykańsko-irańskiej na razie nie będzie

Posted by Marucha w dniu 2012-01-17 (Wtorek)

Dyplomatyczna wojna Iranu i USA z Rosją w tle

Iran powinien zaprzestać wzbogacania uranu i powrócić do stołu negocjacyjnego. Takie wezwanie pod adresem Teheranu rozległo się podczas nadzwyczajnych konsultacji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie irańskiego programu jądrowego. Mediatorzy uważają, że tylko w taki sposób Republika Islamska może udowodnić swoje pokojowe zamiary.

W odpowiedzi Iran powiedział, że chce się pozbawić to państwo prawa do pokojowego wykorzystania energii atomowej. Po Iranie oświadczenie w tej sprawie złożył także MSZ Rosji.

Obecnie jednym z głównych problemów są groźby Iranu, że zablokuje on Cieśninę Ormuz. To wodna arteria, która łączy Ocean Indyjski i Zatokę Perską. Pod każdym względem cieśnina ma wielkie znaczenie strategiczne i ekonomiczne. Nieprzypadkowo właśnie z powodu tej wąskiej cieśniny rozgorzała teraz intensywna dyplomatyczna walka między USA i Iranem.

Rosja wezwała Iran i państwa Zachodu, by unikały wypowiedzi i działań, które mogłyby zaostrzyć sytuację wokół Cieśniny Ormuz. Opinię strony rosyjskiej wyraził wiceminister spraw zagranicznych, Siergiej Riabkow. Powiedział on, że Cieśnina Ormuz jest międzynarodowa i musi w niej być zapewniona swoboda żeglugi. Dyplomata powiedział także, iż Rosja w równym stopniu uznaje prawo Iranu do troski o zapewnienie sobie bezpieczeństwa samoobrony, w tym także do wprowadzania odpowiednich procedur. Dalsza eskalacja konfrontacji jest tendencją bardzo niebezpieczną, więc teraz wszyscy powinni zachować maksymalną powściągliwość – powiedział rosyjski wiceminister.

„Operacja wojskowa przeciwko Iranowi byłaby ciężkim błędem, bardzo grubą pomyłką – powiedział ten wysoko postawiony rosyjski dyplomata – Konsekwencje takiego hipotetycznego rozwoju sytuacji dla bezpieczeństwa regionalnego i globalnego byłyby jak najdalej idące. (…)Rozwiązanie militarne z samej definicji nie nadaje się do przywracania wiary w pokojowy charakter irańskiego programu nuklearnego” – powiedział Riabkow. Źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=682801

Konowałow: „Do operacji wojennej w Iranie nie dojdzie”

Atmosfera wokół irańskiego programu jądrowego znacznie się zagęściła, lecz według prezesa rosyjskiego Instytutu Studiów Strategicznych, Aleksandra Konowałowa, jest mało prawdopodobne, by doszło do działań wojskowych. Swój punkt widzenia Konowałow zaprezentował w wywiadzie dla telewizji „Rosja 24″.

Zdaniem tego eksperta, trwa wielka i różnorodna walka o przywództwo w świecie islamu. Tym niemniej, ani Iranowi, ani Stanom Zjednoczonym, ani innym państwom nie jest potrzebna wojna. Aleksander Konowałow nazwał także irańskie oświadczenia o zamiarze zamknięcia Cieśniny Ormuz „rzucaniem czapką”.

„Jeśli Iran nagle zdecyduje się blokować cieśninę, to musi uwzględnić fakt, że obecność przybyłych już na miejsce dwóch amerykańskich lotniskowców świadczy o poważnych zamiarach Zachodu. Ale nie wystarczą one nawet do przeprowadzenia uderzenia z powietrza, nie mówiąc już o operacji naziemnej.” – powiedział prezes Instytutu Studiów Strategicznych.
Konowałow uściślił, że – według ocen ekspertów wojskowych – dla spowodowania poważnych szkód w jądrowej infrastrukturze Iranu i przeprowadzenia wyłącznie operacji powietrznej, niezbędne jest posiadanie w tym rejonie co najmniej pięciu lotniskowców. Oprócz tego, zniszczenie infrastruktury jądrowej Iranu jest bardzo trudne, szczególnie ze względu na to, że jeden z tych zakładów, który znajduje się w pobliżu miasta Kom, ukryty jest we wnętrzu góry.

Aleksander Konowałow zasugerował, że USA liczyły na szybką i sprawną operację powietrzną. Nie ma żadnych oznak, że Ameryka przygotowuje inwazję naziemną. „W celu wtargnięcia do takiego kraju, jak Iran, z jego górzystym położeniem, z jego mieszkańcami, potrzebna byłaby co najmniej milionowa armia. A ją trzeba jeszcze skądś wziąć. To praktycznie całe siły zbrojne USA. Należy także wziąć skądś pieniądze na transport tej armii. I w ogóle w przypadku prezydenta Obamy, który stoi teraz na progu wyborów prezydenckich, wzięcie na siebie odpowiedzialności za jeszcze jedną wojnę byłoby krańcową nierozwagą” – podsumował ekspert. Źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=682769&tid=95414

Opr. i tłum. G.G.
http://piastpolski.pl/

Komentarzy 25 do “Wojny amerykańsko-irańskiej na razie nie będzie”

 1. Józef Piotr said

  No i nareszcie coś pocieszającego. Narazie wojny nie będzie!
  USA doświadczyły, onegdaj ,co nieco ,podczas proby odbijania zakładników
  Chyba że ktoś zrobi prowokację.
  A ma kto .

 2. Chutor said

  „Wojny amerykańsko-irańskiej na razie nie będzie”

  Rowniez dlatego ze moze sie za kilka dni okazac, ze obecny Prezydent Stanow Zjednoczonych nie posiada legalnych uprawnien by sprawowadz urzad Prezydenta USA od samego poczatku.
  Oczywiscie potencjane skutki takiego orzeczenia sadu w Georgii rownaloby sie politycznemu, prawnemu i wielu innym trzesieniom ziemi. Np. Co by sie stalo z wszyskimi aktami prawnymi podpisanymi przez prezydenta, ktory to uczynil bezprawnie bo nie byl legalnym prezydentem?
  „Sedzia z Georgii wzywa Obame i zada przedlozenia wszystkich istotnych documentow.”
  „Tak jest jak czytasz. Sedzia ze stanu Georgia, na to wyglada, wezwal naszego ukochanego Glownego Szefa wlasnej kampanii wyborczej – Barack’a Obama’y by stawil sie przed sadem 26 stycznia 2012 r. i ostatecznie przedstawil Amerykanom wlasciwa dokumentacje potwierdzajaca jego obywatelskie kwalifikacje aby moc sprawowac urzad Prezydenta Stanow Zjednoczonych…”
  „On (Obama) sam przyznal, ze jego ojciec byl rodowitym Kenejczykiem i podwladnym wladzy brytyjskiej, juz tylko to wskazuje, ze Barack Hussein Obama nie wypelnia konstytucyjnego wymogu „naturalnie urodzonego obywatela” ktory to zostal orzeczony jednoglosnie w 1875 roku przez Sad Najwyzszy w sprawie Minor przeciwko Happersett. DLACZEGO? Poniewaz Sad zadecydowal bardzo jasno w tej sprawie i innych, ze „naturalnie urodzonym obywatelem” jest ten ktory urodzil sie na amerykanskie ziemi z rodzicow bedacych amerykanskimi obywatelami”
  „Georgia Judge Subpoenas Obama, Demands ALL Vital Records”

  „YOU READ THAT RIGHT. A Georgia Judge has issued what appears to be a subpoena demanding that our beloved Campaigner-in-Chief Barack Obama appear in court January 26 AND finally provide the American people with proper documentation proving his citizenship eligibility to be President of the United States…”

  „By his own admission that his father was a Kenyan native and British subject, Barack Hussein Obama already does NOT meet the Constitutional standard of „natural born citizen” that was established by the 1875 unanimous Supreme Court ruling Minor v. Happersett.WHY? Because the Court decided very clearly in this case and in others that a „natural born Citizen” is one who is born on U.S. soil to U.S. citizen parents.”

  http://us2.campaign-archive2.com/?u=0c63abc741fff5c4813d80e0a&id=7e99529cb2&e=8b6f594bd3

 3. maran said

  super , krotkie video , graffiti i plakaty mowia o stanie dziesiejszego swiata.

 4. maran said

  Poki co wyglada na, ze Izrael jest „bombardowany” przez cyber-attacks.
  Hackerzy przystapili do akcji i atakuja Izraelskie banki, lotniska, stocks exchange etc.
  http://mondoweiss.net/2012/01/cyber-attacks-strike-israeli-stock-exchange-airline-banks.html

 5. Rysio said

  re 1. „…No i nareszcie coś pocieszającego. Narazie wojny nie będzie!..”

  Nieprawda! Wojna będzie!

  Rozmawiałem dzisiaj rano na ten temat z murzynem Obambo – zapewnił mnie wielokrotnie, że wojna będzie.

  PS. Obmamo mówił, żeby nie zwracać uwagi na to co piszą w gazetach – powiedział, że „to dla zmylenia przeciwnika” .

 6. wet3 said

  Gdy nam wmawiaja, ze wojny nie bedzie – to z pewnoscia ona BEDZIE !!!

 7. Boryna said

  Podobnie jak z wojna japońsko-amerykańską, miało jej nie być.

 8. maran said

  Wojna jest im potrzebna aby wprowadzic rzad swiatowy.
  Bez niej i bez swiatowego „kryzysu” nie moga tego zrobic.

 9. Brus_Zły_Lis said

  dziennikarz gWna potomkiem Józefa Światło ??
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2012/01/czerwone-dynastie-potomek-jozka-cz30.html

 10. czytelnik said

  Warto zapytac : KOMU DZISIAJ POTRZEBNA WOJNA ?
  Bez wojen was i wasze potomstwo zabijaja i to na rozne sposoby !

 11. maran said

  Wojna z nami juz sie odbywa, od wielu lat.
  Jak Michalkiewicz pisal, sa 2 metody prowadzenia wojny.
  Jedna, manu militari ,za pomoca armii, sil zbrojnych, bezposredniego ataku i zabijania. Bardzo kosztowna i niszczaca dwie strony.
  Jest jescze druga wojna, ktora mozna przeprowadzac w czasach tzw pokoju, a uzywa sie do niej klamstw, podstepu, przekupstwa, sabotazu, niby samobojstw ludzi, ktorzy o tym otwarcie mowia etc.
  Ta wojna, za „ciemna kurtyna”, dzieje sie od wielu lat, a skutki jej sa oplakane.
  To co Unia zrobila z Europa, to jeden ze skutkow tej wojny. To co Sobor Watykanski 2 zrobil z Koscilem,
  to sa oplakane skutki tej wojny, to co feminizm zrobil kobietom ( i facetom tez) to sa oplakane skutki tej wojny , to co tzw. postmodernizm/liberalizm zrobil z kultura, wartosciami, edukacja to sa kolejne oplakane skutki tej wojny, to co niby niezalezne mass media zrobily z lepetynami przecietnych obywateli, to sa oplakane skutkie tej wojny.
  To jest tez wojna o nasze dusze. Kto jak na razie wygrywa???

 12. maran said

  Ciekawe. Zauwazylam ,ze flaga wegierska, iranska, libijska i palestynska sa bardzo podobne do siebie. Zwlaszcza iranska i wegierska, oraz libiska i palestynska. 13. WE said

  # 2
  Mozemy byc swiadkami kolejnego usuniecia nieposlusznego pajaca ktory odmawia podskaiwania w rytm AIPAC-ku. Na jego miejsce jest caly chetnych do sluzenia Israelowi.

  #11
  Jak Michalkiewicz pisal,……
  To „je” expert……..glownie od razwiedki, Judejczykow i malenkich uczonych – zenada

 14. maran said

  Zeby pam mial 1/1000 tej madrosci i przenikliwosci co pan Michalkiewicz to moglibysmy porozmawiac.
  Poki co to bye bye.

 15. maran said

  Flaga syryjska i bialorusi maja tez podobna palete kolorow do flag wymienionych w ad 12.

 16. Zenek said

  Michalkiewicz zdolny facet,dobrze gada ,ladnie pisze ale co po za tym ?

 17. Tomek-Kolejarz said

  Obawiam się, że Rysio ma rację – wojna będzie. Ciekawsze od samej wojny są jej potencjalne skutki.

  USA do spółki z Izraelem są w stanie zniszcyć atomowe marzenia Iranu, ale mogą zapłacić za to straszną cenę. Po pierwsze przekonamy się, ile są warte w praktyce rosyjskie rakiety ziemia-powietrze i ziemia-woda, jakie na wyposażeniu ma irańska armia. Jesli są dobre to koalicja izraelsko-amerykańska przypłaci wojnę sporymi stratami.

  Kolejnym skutkiem wojny może być definitywne bankructwo USA. Czekają na to Chińczycy, którzy chętnie zmienią world order z pax americana na pax sinica. Właśnie szykują się do detronizacji króla dolarka i zastąpienia go nową walutą, co przypieczętowałoby ich pozycję na świecie jako supermocarstwa.
  Polecam lekturę artykułu: http://biznes.onet.pl/chiny-a-zloto,18527,4990702,1

 18. maran said

  ad 16 Co poza tym??
  A pan mysli, ze zbawi on cala ludzkosc zbawi?? Ktorej wiekszosc i tak nie chce byc zbawiona??
  Najlepiej to placem w bucie nie kiwnac, ale za to psy wieszac i gromko zza komputera ujadac na tych, co probuja co nieco lepetyny puste oswiecic?

 19. Zon said

  ad 17 Podana strona nie istnieje.

 20. maran said

  Wojna bedzie, bo szemrane towarzystwo z piekla rodem za dlugo sie do niej przygotowywalo, za duzo kasy w nia wrzucilo, aby sie tak poddac bez walki. Pozatym wiedza, ze sobie nagrabili na calym swiecie i na sucho im to nie przejdzie, wiec wojna i sztuczne wywolywanie krzysu jest dla nich rozwiazaniem i dalsza kontynuacja trzymania ludzkosci na smyczy.
  A teraz??
  Teraz to taka przyslowiowa cisza przed burza. Cisza przed burza, ktora nadejdzie…. ktora nadchodzi.

 21. Miet said

  Ad.16

  Pan Zenek:
  „Michalkiewicz zdolny facet,dobrze gada ,ladnie pisze ale co po za tym ?”

  A to panie Zenku nalezaloby zadac to pytanie zonie Michalkiewicza – ja spotkalem Michalkiewiczow tutaj w San Francisco i jestem przekonany, ze stanowia bardzo udana pare.:-)))

  Teraz na powazniej, to mowiac delikatnie wk…am sie, gdy ludzie oczekuja od kogos jakichs niemozliwych czynow a sami potrafia zaledwie belkotac i przypinac innym latki.
  Michalkiewicz jest beeee, bo nie wyciagnal Polski z UE, nie zastopowal rabunku polskiej gospodarki, nie przejal mediow i nie przekazal w polskie rece, nie zakazal Kaczynskiemu podpisywac traktatu lisbonskiego i czego tam jeszcze nie zrobil…?
  Na koniec, zeby chociaz spowodowal aby emerytury Polakom troche sie podniosly aby bylo „co wypic i czym zakasic” – a on nic.

 22. wet3 said

  @ WE (13)
  Nie jestem fanem Michalkiewicza, ale przyjmuje jego poprawne spostrzezenia Takich jest u niego bardzo wiele.

 23. revers said

  Tak jak nie ma kajdanek dla bizmesmenow z nie tego kregu „przyjaciol” lub pracownikow McDonalda

  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/kajdanki-zamiast-kontraktu-polski-biznesmen-niewpuszczony-do-usa

 24. Miet said

  Przed chwila telewizornia przedstawila jak Tel Aviv ostro krytykuje Obame.
  Ponoc Obama „maluje” obraz Ameryki, w ktorym „niebezpiecznie” pokazuje jej slabosci, a to moze zagrazac calemu swiatu milujacemu pokoj i wolnosc.
  Wypowiedz Tel Avivu byla tak ostra, ze kazdy przecietny Amerykanin chyba zrozumie, kto tu rzadzi.
  Ciekaw jestem czy jakis polityk odwazy sie nazwac to po imieniu i powiedziec, ze to zwyczajny nacisk na Stany, celem wywolania kolejnej zawieruchy wojennej tym razem z Iranem.
  Wyglada na to, ze z Obama jest tak, ze murzyn zrobil swoje i moze sobie odejsc.

 25. Tomek-Kolejarz said

  Re 19

  Być może źle przepisałem link. Wystarczy wejśc na onet biznes i wpisać w wyszukiwarce tytuł „Chiny a złoto”. wtedy artykuł znajdzie się pewnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: