Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (82 – …
  minka o Ku „zamrożeniu konfliktu”?
  minka o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o Aktualność geopolityki!?
  Szczepan Zbigniewski o Czy komentowanie polityki ma j…
  Ja o Cynizm zachodnich postępowców
  Ja o Cynizm zachodnich postępowców
  NICK o Polska dla Polaków
  Kazek o Wolne tematy (82 – …
  Józef Bizoń o Nie strasz, nie strasz, b…
  lewarek.pl o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  revers o Wolne tematy (82 – …
  Liwiusz o Polska dla Polaków
  Marucha o Nie strasz, nie strasz, b…
  MatkaPolka o Polska dla Polaków
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Czerwone dynastie – potomek Józka?

Posted by Marucha w dniu 2012-01-18 (Środa)

(…)
Pan redaktor Bartosz Węglarczyk, jednocześnie udzielający się dla TVN, jest w linii prostej potomkiem osławionego Józefa Światły, co to naprawdę nazywał się Izaak Fleischfarb i był wicedyrektorem X Departamentu

Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. W 1953 roku zwiał na Zachód, bo obawiał się, że po aresztowaniu w Związku Sowieckim Wawrzyńca Berii, tubylcze komuchy mogą pociągnąć smykiem również po nim. Józef Światło podlegał bowiem bezpośrednio Berii i dlatego m.in. zbierał materiały nawet na Bieruta.
Źródło: http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2327

Józef Światło, pierwotnie Izak Fleischfarb (ur. 1 stycznia 1915 w Medynie koło Zbaraża, zm. 2 września 1994 w Stanach Zjednoczonych) – wysoki funkcjonariusz Ministerstwa Bez­pie­czeń­stwa Publicznego, pochodzenia ży­dow­skie­go m.in. wice­dy­rek­tor Departamentu X MBP. Obawiając się czystek po aresztowaniu Ławrientija Berii w 1953, uciekł na Zachód podczas podróży służbowej do Berlina Wschodniego.
Urodził się w Medynie koło Zbaraża w żydowskiej rodzinie Gabriela Fleischfarba, magazyniera w młynie. Jego matka nosiła nazwisko Wieseltur. Ukończył siedem klas szkoły podstawowej, po czym pracował w Krakowie jako szewc. W młodości działał w organizacji syjonistycznej Gordonia, a następnie od 1933 w Komunistycznym Związku Młodzieży Polskiej w Krakowie, za co został aresztowany w 1934 i 1936. W połowie 1936 ożenił się z Frydą Zollman. Od 1936 działał w związkach zawodowych.

W 1938 został powołany do służby wojskowej, w kampanii wrześniowej służył w 12 pp do 20 września, kiedy to trafił do niewoli niemieckiej. Po ucieczce przedostał się na tereny południowo-wschodniej Polski okupowane przez Armię Czerwoną.Po pewnym czasie pobytu na terenach zajętych przez ZSRR został aresztowany i wywieziony w głąb Związku Radzieckiego. Tam poznał i 26 kwietnia 1943 poślubił swą drugą żonę, Justynę Światło i przyjął jej nazwisko.

Służąc w batalionach pracy skorzystał z amnestii w 1943. Nie zabiegał o przyjęcie do armii gen. Andersa, natomiast wstąpił do polskiej dywizji Zygmunta Berlinga. Po ujawnieniu swojej komunistycznej przeszłości szybko awansował, już w 1943 został podporucznikiem i oficerem w wydziale politycznym w LWP.

Z wydziału politycznego LWP do nowo uformowanego Resortu Bezpieczeństwa Publicznego został skierowany przez gen. Konrada Świetlika, zastępcę szefa Wydziału Politycznego Dywizji Kościuszkowskiej, późniejszego wiceministra bezpieczeństwa. Rozmowę wstępną w Lublinie Józef Światło odbył z Mieczysławem Mietkowskim, również późniejszym wiceministrem bezpieczeństwa, od którego dostał skierowanie do Departamentu Personalnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie.

Znany był z osobistego uczestnictwa w przesłuchaniach aresztowanych z użyciem siły oraz w obławach i pacyfikacjach. Odegrał decydującą rolę w najważniejszych zatrzymaniach oraz aresztowaniach tamtego okresu.

Głównie dzięki znajomości z pierwszym wiceministrem Mietkowskim Światło był w 1945 kolejno zastępcą komendanta Urzędu Bezpieczeństwa w Warszawie, Olsztynie i Krakowie. Odpowiedzialny za represje i liczne aresztowania działaczy Polski podziemnej, w tym ostatniego dowódcy AK – gen. Leopolda Okulickiego. W 1948 już w stopniu majora został przez R. Romkowskiego przeniesiony z powrotem do MBP w Warszawie, do organizowanego Departamentu X. Początkowo była to komórka specjalna, w której poza Romkowskim był Światło i sekretarka, lecz wkrótce komórkę przekształcono w Biuro Specjalne pod kierownictwem płk. Anatola Fejgina, a 7 marca 1950 oficjalnie w Departament X. Po przemianowaniu biura na departament, jego dyrektorem został Fejgin, a Józef Światło objął stanowisko pierwszego wicedyrektora, już w stopniu podpułkownika, na który awansował w 1949. Wpływy Światły szybko stały się większe niż jego bezpośredniego przełożonego, specjalne zadania przeznaczone dla Departamentu X odbierał wprost od Bolesława Bieruta. M.in. na podstawie osobistego polecenia Bieruta aresztował w Krynicy Władysława Gomułkę i jego żonę Zofię. Wykonywał aresztowania innych prominentnych działaczy, jak marszałka Michała Rolę-Żymierskiego, któremu skonfiskował wysadzany brylantami radziecki Order Zwycięstwa (odznaczenia nie odnaleziono po ucieczce Światły). Miał też prawo do bezpośrednich rozmów telefonicznych z Ławrientijem Berią, ówczesnym wicepremierem i marszałkiem ZSRR w szczególnie ważnych wypadkach. W dwóch szafach żelaznych w jego gabinecie znajdowały się wszystkie najtajniejsze kartoteki, akta i dokumenty aparatu bezpieczeństwa i Biura Politycznego Partii i jedynie on miał do nich stały dostęp. Jak później wspominał – … były tam dowody i zeznania każdego czołowego działacza partii przeciw każdemu innemu, zarówno w partii jak i poza nią, gotowe do wykorzystania w chwili politycznie właściwej.

Miał ogromną władzę, wynikającą nie tylko z formalnie pełnionej przez niego funkcji; wykorzystywał ją do prowadzenia rozrzutnego i rozwiązłego trybu życia, nie ukrywając swych związków osobistych z podległymi mu funkcjonariuszkami resortu.
W listopadzie 1953, Bolesław Bierut za pośrednictwem Jakuba Bermana polecił ppłk. Józefowi Światle uzyskać we wschodnioniemieckim ministerstwie bezpieczeństwa (Stasi) tzw. „uciszenie” (wyeliminowanie) Wandy Brońskiej. W tym celu Światło wyjechał do Berlina Wschodniego wraz z dyrektorem Departamentu X Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego płk. Anatolem Fejginem. Na miejscu odbył konferencję z sekretarzem stanu ministerstwa bezpieczeństwa Erichem Mielke, przedłożył mu całą dokumentację i w imieniu polskiej bezpieki zażądał uciszenia Wandy Brońskiej. Mielke przyrzekł, że poczyni odpowiednie kroki. Mając trochę czasu razem z Fejginem postanowili przejechać się kolejką i przypadkowo znaleźli się w Berlinie Zachodnim w sektorze francuskim.

Józef Światło wspominał – Tam zobaczyliśmy wielkie sklepy bardzo ładnie urządzone, ogrom towarów, zupełnie odcinające się od Berlina Wschodniego. Raczej uważaliśmy, że jesteśmy we Wschodnim Berlinie, tylko że dotychczas nie widzieliśmy centrum. Weszliśmy do sklepu i zaczęliśmy kupować różne rzeczy, które nam się podobały w owym czasie. Kiedy mieliśmy zapłacić za towar, okazało się, że potrzebne nam są zachodnie marki i wtedy dopiero zorientowaliśmy się, że znajdujemy się w Berlinie Zachodnim.

Józef Światło uciekł następnego dnia, 5 grudnia 1953. Wspominał – Na drugi dzień wraz z pułkownikiem Fejginem udaliśmy się na nowo do Berlina Zachodniego. Ja z zamiarem ucieczki, on z zamiarem zakupienia rzeczy, które mu się podobały. Gdy przejechaliśmy do Berlina Zachodniego, wstąpiłem do jednej takiej budki z zamiarem wymieniania pieniędzy na zachodnie. Płk. Fejgin był na ulicy przed tym sklepem, czekał na mnie. Umówiliśmy się w ten sposób, że następnie on wejdzie i wymieni walutę. Liczyłem, że po jego wejściu do sklepu będę mógł odejść od niego i zwyczajnie uciec, będę miał trochę czasu na odłączenie się. W Berlinie Zachodnim zgłosiłem się do władz amerykańskich. Było to dla nich zupełne zaskoczenie, kiedy się wylegitymowałem i kiedy dowiedzieli się, kim jestem. W Berlinie Zachodnim spędziłem tylko jedną noc.

6 grudnia 1953, czyli już następnego dnia, amerykańskie władze przewiozły Józefa Światłę z Berlina do Frankfurtu, następnie 23 grudnia odleciał specjalnym samolotem do Stanów Zjednoczonych, do Waszyngtonu. Występował w audycjach Radia Wolna Europa w cyklu Za kulisami partii i bezpieki, a jego wystąpienia oraz zrzucane od lutego 1955 za pomocą balonów 40stronicowe ulotki pod tym samym tytułem doprowadziły do głębokich zmian w bezpiece i likwidacji MBP. Sprawa emisji audycji Światły wzbudziła nie tylko w zespole Polskiej Sekcji RWE silne kontrowersje i sprzeciwy etyczne wobec osoby ocenianej jak kat. Audycje wprowadzono na antenę w wyniku osobistej decyzji Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Ujawnienie nieoczekiwanej ucieczki Światły spowodowały histeryczne reakcje władz PRL – natychmiast wysunięto standardowe oskarżenie, że był długoletnim, zakonspirowanym agentem wywiadu USA, który podstępnie wkradł się na zajmowane stanowiska.
W Polsce pozostawił żonę oraz dwoje dzieci.

Źródło: http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=swiatlo

Za http://czerwonykiel.blogspot.com

Komentarze 34 do “Czerwone dynastie – potomek Józka?”

 1. Zbyszko said

  I tacy to są polacy (pomijając juz inne przypadłości). Zobaczył kolorowy sklep i postanowił w nim poprosic o azyl… a potem zapisał sie do wolnej europy

 2. aga said

  a jaki wygląd słowiański ma rzeczony „WEglarczyk” :)…
  Zapewne o tym by nie pisnął:

  http://wolnemedia.net/prawo/zyd-malowal-swastyki-i-napisy-antysemickie/

 3. atryda said

  Czy czytanie ze zrozumieniem sprawia koledze Zbyszko trudność, a może to myślenie boli, kiedyś dziadek mi mawiał, ze do myślenia potrzebny jest mózg.
  Otóż co najwyżej towarzysz Światło jest obywatelem polskim, co przecież nie jest równoznaczne, że był tez Polakiem.
  Takich Polaków jak towarzysz Fleischfarb mamy więcej i to oni obecnie mają wpływ na wydarzenia w Polsce.
  Polacy co najwyżej przez swą naiwność stają się obywatelami drugiej kategorii tylko ci pierwsi nie chcą o tym mówić, a ci drudzy nie chcą tego przyjąć do wiadomość i tak pędzimy do świetlanej przyszłości, która okaże się przepaścią dla jednych i drugich.

 4. Dnaruj Łowca said

  Pochodzenia zydowskiego? -to nie jest precyzyjne stwierdzenie.ZYD=Chazar=Talmud=Kabala=plemie zmijowe=Synagoga Szatana. Obj.2;9.Pasozyd! Czyzby Jezus byl antysemita.Chazarzy nie sa semitami,TO KACI I PODPALACZE SWIATA jak ich bog Lucyfer.To sa fakty .A moze prawda jest antysemicka?-chyba tak ,skoro sluza bogu i ojcu klamstwa!”Zaglada przyjdzie na nich jak bole na rodzaca tak iz nie umkna.”

 5. aga said

  http://tv.wolnemedia.net/filmy-dokumentalne/khazarska-konspiracja-rzadzi-swiatem/

 6. błysk said

  Artykuł bez głębszej analizy zjawiska.Otóż Izaak Fleischfarb wcale nie musiał obawiać się odpowiedzialności karnej w Polsce /vide Berman ,który pozostał w Kraju i żył spokojnie aż do naturalnej śmierci ,a nawet został przez PZPR odznaczony/. J. Światło wykonywał głębokie i dalekosiężne plany żydowskiej centrali w Moskwie /miał bezpośredni kontakt z Berią/.Otóż w dniu 28 czerwca 1953r.żydowskie rządy w Moskwie zostały obalone przez zamach marsz. Żukowa i nastały rządy Chruszczowa.Wtedy ,to żydowska centrala postanowiła skompromitować sługusów Kremla w KDL-ach i do tego celu został użyty Światło,któremu umożliwiono głoszenie audycji w radiu Wolna Europa .Oczywiście rządy żydowskie w Polsce , po lekkich zawirowaniach Października ,zostały zachowane .Podobnie było i w ZSRR, gdzie wkrótce obalono Chruszczowa , a władzę uzyskał Jurij Andropow ,który przygotowywał spokojnie pierestrojkę i upadek ZSRR za Gorbaczowa .Wtedy ,też w roku 1953 zapadła decyzja o likwidacji idei komunizmu w ZSRR i przejścia na system „demokratyczny” czyli masoński. Dziwię się,że lekko i rzekłbym lekkomyślnie ogłasza się podobne opinie i do tego na forum Pana Maruchy.

 7. ussus said

  Dokładnie, wszystko zostaje w jednym kibucu! Ech chłopaki poszli na wódkę i stary ubol na spontanie postanowił zwiać na zgniły zachód tak, tak… Tak… baloniki doprowadziły do reformy UB, no i jeszcze zarządca mienia pożydowskiego. Czasy się zmieniły, stare kłamstwa trzeba zastąpic nowymi. Paskudne, stalinowskie UB odchodzi, a w jego miejsce wkraczają profesjonaliści z SB. No i jaka gratka zrobić z czerwonego człowieka honoru! Mit Swiatły – Fleischfarba nadal funkcjonuje w wielu głowach.

 8. atryda said

  K. Błysk, ale odnoszę wrażenie, że ww. artykuł miał inny cel niż opis historii utrzymania władzy przez członków, synagogi szatana, miał li tylko uzmysłowić nam, że środowiska opinio twórcze w Polsce w swym widzeniu świata niczym nie różnią się od komisarzy ludowych i morderców narodu polskiego, a gdzie ich obecna pozycja zaistniała w wyniku spisku sił wrogich Polsce jak i wynika ze więzów krwi, jaka łączy dawnych morderców z obecnymi elytami 😦
  Gdzie się nie odwrócimy to z łatwością odnajdujemy powiązania rodzinne tych elyt z osobnikami, którzy mają na rękach krew i jak tu napisać by można ogarnąć ogrom ich win;
  Krew patriotów, krew Polaków, krew chrześcijan, krew Rosjan, krew ludzi konsekrowanych, krew inteligencji, krew prawych Żydów, krew swoich poświęconych dla zwycięstwa, krew dzieci, kobiet, matek, żon, ojców, krew starców, oni mordowali i oni będą mordować, bo ich bogiem jest szatan, który nienawidzi piękna i dobra, który nienawidzi tego, co jest Boga i co chce należeć do Boga.
  Jeden z ostatnich przykładów ich dzieła to Smoleńsk i jak by tego nie tłumaczyć głupi uwierzy, mądry odgadnie.

 9. Zerohero said

  Węglarczyk jest znany ze swoich syjonistycznych sympatii. Krytykował książkę „israel loby and us foreign policy” w sposób bardzo pokrętny i manipulatorski, wylewa kubły pomyj na Palestyńczyków itd. Co zo sformułowanie wobec dziadka: „żydowskiego pochodzenia” jak żydowski nacjonalizm kwitnie w 3 pokoleniu.

 10. Zbyszko said

  Atryda @3… polacy przez małe „p”

 11. Chutor said

  Ad 6

  „Wtedy ,też w roku 1953 zapadła decyzja o likwidacji idei komunizmu w ZSRR i przejścia na system „demokratyczny” czyli masoński.”

  To, logicznie i na zdrowy rozum, laczy sie z faktem, ze imperium ZSRR zostalo 40 lat pozniej rozczlonkowane bez widocznego sprzeciwu Rosjan; widocznie za czasow Gorbaczowa nie bylo ich juz u zrodel wladzy.

  Zwiastunka tego procesu pewnie bylo przekazanie w roku 1954 przez Moskwe rosyjskiego Krymu Ukraine. Nawet dzisiaj na Krymie mieszka wiecej Rosjan niz Ukraincow i jezyk rosyjski jest tam jezykiem dominujacym.

 12. Polo said

  Tak, skur…. Zostawił żonę i 2kę dzieci, lecz przeżyli. A co stao się z półkownikiem Kuklińskim, a szczególnie z 2ką jego synów. Myślę że nie był Żydem.

 13. obserwator said

  W artykule brakuje wyjasnienia pokrewienstwa „Weglarczyka” i „Swiatly”.

 14. atryda said

  Zbyszko @ 10
  Atryda @3… polacy przez małe „p”
  Raczysz żartować, jedyny wyraz w tym tekście jest , co z samej swej konstrukcji każe mi napisać z małej litery, nie wiem mnie tak kiedyś uczyli, a jeśli się coś zmieniło to chyba za przyczyną takich indywiduów jak osobo, o której jest ten art.
  A tak proszę sobie przyjrzeć się swemu pismu, gdzie odnajdujemy;

  @1 Zbyszko powiedział/a
  2012-01-18 (środa) @ 10:16:32

  I tacy to są polacy (pomijając juz inne przypadłości). Zobaczył kolorowy sklep i postanowił w nim poprosic o azyl… a potem zapisał sie do wolnej europy

  Przyganiał kocioł garnkowi :), czy kolega czasem nie strzelił sobie w kolano i wyszło, że coś jest na rzeczy by zasady ortografii wyssał z innej piersi jak matki Polki.

 15. Piotrx said

  „redaktor Bartosz Węglarczyk, jednocześnie udzielający się dla TVN, jest w linii prostej potomkiem osławionego Józefa Światły”

  Czy ktoś się może orientuje jakie jest to dokładnie pokrewieństwo B.W. z „Józefem Światłą”?

 16. Marek said

  Grzebanie się w gównie to ulubione zajęcie Polaków. Ja się wyrodziłem. Możecie sprawdzać mój rodowód, mam to w d….. Przecież wszyscy to bracia, to bliźni. Więc kocham Węglarczyka jak siebie samego, czy to źle, czy to sprzeczne z czymś?

 17. Niedaleko said

  A jakie są poglądy na temat Jana Nowaka-Jeziorańskiego. coś nie do końca jestem przekonany jego wielkościom. Na TV Historia pokazali jak Geremek go witał gorąco kiedy powrócił do Polski. To nic nie udowodnia ale niektóre jego wypowiedzi pachną wykrętnie.

 18. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka tesz naleszal do ZMP (Zwiazek Mlodzieszy Polszy).

  Ja pan Mordka jak byl w szkole podstawowej, kturej niestety nieukonczyl, to kupil sobie koszule z naszywka ZMP na rekawie.

  Wszystkie nauczyciele zaczeli mlodemu panu Mordka od razu dawac same piatki i pan Mordka zdawal z klasy do klasy.
  Niestety jak pan Gomulka rozwiazal ZMP to antysemici wyszucili pan Mordka ze szkoly, pod pretekstem sze nie moszna powtaszac jednej klasy wiecej nisz 5 razy.

 19. Marucha said

  Re 6:
  Artykuł nie miał na celu analizowania postaci Światły ani machinacji kryjących się za jego ucieczką (czy może „ucieczką”) – ale był przyczynkiem do wykazania, iż stare ubeckie dynastie wciąż mają wielkie wpływy w Polsce.

 20. wet3 said

  @ Marucha
  Dlatego zawsze twierdze, nawet przeciw opinii Pana, ze III RP to jest nic innego a tylko PRL-bis!

 21. Kapsel said

  Re 16
  Przecież wszyscy to bracia, to bliźni.

  EWANGELIA WG ŚW. ŁUKASZA

  …”A kto jest moim bliźnim?” ..

  Jezus nawiązując do tego, rzekł: „Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. 31 Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. 36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?” 37 On odpowiedział: „Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: „Idź, i ty czyń podobnie!”

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/10.php

  Jeśli panowie wymienieni w artykule postępowali lub postępują się wg.słów Jezusa to rzeczywiście nic złego.
  A może jakiś dowód na takie postępowanie ???

 22. Kapsel said

  cd. do 21

  EWANGELIA WG ŚW. MATEUSZA

  „Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?”

  I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/12.php

  Trzymajmy się kurczowo Płaszcza Ewangelii bo inaczej nas rozmyje i nawet naszych morderców zaczniemy nazywać….bracia. ..Ale nie wybiórczo i skrótowo ale pełnym zdaniem tak jak jest zapisane..Takim rozmywaniem jest też odrzucenie łaciny w Liturgii.Pan Bóg jak chciał skłócić ludzi …podzielił im języki
  Księga Rodzaju, (Rdz 11,1-9
  …Są oni jednym ludem, i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!

  Dlatego przy budowaniu NWO zmuszają nas do mówienia jednym językiem…tolerancji , miłości itp….fałszują Ewangelię poprzez wybiórcze cytowanie wygodnych im fragmentów i co raz częściej odwołują się do słów drugiego człowieka a i te manipulują dla swojego pożytku.

  Mówmy językiem Ewangelii ale pełnym zdaniem.
  ..skróty nas zwodzą !!!

 23. Dnaruj Łowca said

  Uczynki czlowieka swiadcza o nim, nie slowa,gdyz wyplywaja z serca.Jezel ktos poniza moj kraj i Polakow, bede sie przeciwstawial.Nie wiem czyj plemnik zrobil tego pana,wiem, ze jest czlonkiem redakcji gazety, ktora opluwa wszystko to co polskie ,jest moim przeciwnikiem.Przebaczenie nalezy sie tym,ktorzy wyrazaja skruche i odwracaja sie od swych zlych czynow.PRZEBACZENIE TO NIE AUTOMAT.Kazdy Zyd, ktory przynajmniej nie szkodzi temu krajowi, moze byc moim[naszym] przyjacielem!Musimy mowic glosno o tych uczciwych. Mam duzo lat inadal ucze sie nasladowacJezusa i widze swoja grzeszna nature.

 24. — Panie Marku z wpisu 16 —
  Polacy zdecydowanie za malo wiedza o obywatelach polskich , niepolakach , ktorzy zoologicznie nienawidza Polakow . Ich nienawisc do Narodu Polskiego nie przeszkadza im chelpic sie i z duma obnosic sie , przybranymi polskimi nazwiskami .
  To oznacza ze sie wstydza swoich prawdzi\wych nazwisk .
  ps. bardzo wulgarnie przedstawia Pan swoja racje w wpisie 16

 25. Wandaluzja said

  Pisarz polityczny Kazimierz Brandys mówił w TV, że Najważniejszym Wydarzeniem PRL była UCIECZKA JÓZEFA ŚWIATŁY. Tak jak są 3 życiorysy Szymona Wiesnthala – a ja mam IV – tak są 2 wersje Ucieczki Józefa Światły. MOJA wersja Ucieczki JŚ była omawiana za Solidarności I we Wrocławiu na zebraniu KW Stronnictwa Demokratycznego:
  JŚ uciekł samolotem generała Freya-Bieleckiego na Bornholm z II na III 53 i udał się do Izraela, zabierając ze sobą 2 nesesery Najważniejszych Dokumentów Państwowych. Ponieważ był wzywany przez swego szefa Fejgina do powrotu więc jesienią 53 umówił się z nim w Berlinie Francuskim, ale na spotkanie nie przybył tylko zgłosił się do Amerykanów, co zostało nagłośnione jako Ucieczka Józefa Światły.
  Światło miał najlepsze archiwum polityczne, którego bali się Wszyscy, a zwłaszcza szantażowany przez Bermana Bierut. Spekulowano, że Berman szantażował Bieruta jakąś „konspiracją antystalinowską”, ale Berman szantażował Bieruta ujawnieniem urzędu Komisarza Kominternu w Egzekucji Katyńskiej.
  W książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001) piszę, jak JŚ swą ucieczką ZAMORDOWAŁ STALINA: Ponieważ głównym antagonizmem politycznym była walka Żukowa z Berią, i widomo było, że jeden z nich PAŚĆ MUSI, więc mój dziadek oskarżał JŚ o konspirowanie z Agencją Żydowską, wobec czego Rokossowski bił JŚ jako NAJSŁABSZE OGNIWO FRONDY ANTYSTALINOWSKIEJ. aż ten nie wytrzymał i uciekł na Bornholm.
  Tym Stalin pozbywał się frondy, bo przekazanie Rekomendacji JŚ KC KPZSb powodowało aresztowanie Berii, Chruszczowa, Maleńkowa i Bułganina, toteż frondowcy musieli zamordować Stalina PRZED PRZEKAZANIEM tych Rekomendacji dla KC. UCIECZKA JŚ był więc nie tylko Najważniejszym Wydarzeniem PRL, ale i ZSRS.

 26. wet3 said

  @ Dnaruj … (23)
  Wydaje mi sie, ze gra w znajdowanie tych uczciwych jest nie do przyjecia gdyz stanowczo jest za droga. Fortune wyda pan na swieczki, a uczciwych nie znajdzie …
  Poza tym nie wynaleslismy jeszcze maszyny do czytania mysli.

 27. Wojwit said

  A Breżniewa Pan zjadł?

 28. Wojwit said

  To do komentarza nr 6.

 29. GW said

  ad 16

  Panie Marku, Pan gajowy Marucha juz byl pisal o milosci chrzescijanskiej dosadnie i klarownie jak najbardziej. Prosze poszperac.
  Moze nie pomoze, ale nijak nie zaszkodzi. Polecam.

 30. Kapsel said

  Dla 16
  Artykuł i komentarze:

  Fałszywe pojęcie miłości

  “Jeśli czynisz dobrze, wiedz, komu czynisz, a będzie wielka wdzięczność za dobrodziejstwa twoje. Czyń dobrze sprawiedliwemu, a znajdziesz zapłate wielką, jeśli nie od niego, to na pewno od Pana. Bo nie dzieje się dobrze temu, który trwa w złym i który jałmużny nie daje; ponieważ i Najwyższy ma w nienawiści grzeszników, a lituje się nad pokutującymi. Dawaj miłosiernemu, a NIE WSPOMAGAJ GRZESZNIKA; i bezbożnym i grzesznikom odda pomstę, zachowując ich na dzień pomsty. Dawaj dobremu, A NIE WSPOMAGAJ GRZESZNIKA. Czyń dobrze pokornemu, a NIE DAWAJ BEZBOŻNEMU; zakaż mu dawać chleba, aby przezeń nie stał się mocniejszy od ciebie; BO DWA RAZY TYLE ZŁA OTRZYMASZ ZA WSZYSTKO DOBRO, któreś mu uczynił; gdyż i Najwyższy nienawidzi grzeszników, i bezbożnym odda pomstę.” (Eklz 12:1-7)

  Całość:
  https://marucha.wordpress.com/2011/11/06/falszywe-pojecie-milosci/

 31. Rysio said

  re 23. „…Przebaczenie nalezy sie tym,ktorzy wyrazaja skruche i odwracaja sie od swych zlych czynow….”

  Dooookładnie tak – dlatego Rysio tym którzy nie wykazują skruchy i nie odwracają się od swych złych czynów – nie przebacza.

 32. Krzysztof M said

  Niech ktoś mądrzejszy ode mnie wypisze tu warunki przebaczenia grzechów człowieka.

  I nie próbujmy w życiu cywilnym być bardziej święci i „wybaczający”, niż Pan Bóg.

 33. wet3 said

  @ Rysio (31)
  Niezupelnie! Ktos zapomnial wyraznie o zadoscuczynieniu.

 34. Extremista Bartosz Węglarczyk biologicznie NIENAWIDZI i zwalcza etnicznych Polaków ! said

  SKRAJNY polono-fob Bartosz Węglarczyk wychowanek KSENOFOBA Michnika w czasie swojego HANIEBNEGO pobytu w Waszynktonie w latach 1998–2004 jako korespondent żydowskiego KŁAMLIWEGO szmatławca „gazeta wyborcza” zajmował się bezkarnym fabrykowaniem OCZERNIAJACYCH tekstów Amerykańskiej Polonii oraz SKŁUCANIEM Poloni z roadakami zamieszkałymi w Kraju.

  Jego teksty były tak NIENAWISTNE i tak ZAFAŁSZOWANE pod adresem chrześcijańskiej Polonii Amerykańskiej, że przechodziło ludzkie wyobrażenie zwłaszcza OCZERNIAJĄC Kongres Polonii Amerykańskiej oraz Związek Narodowy Polski. OCHYDNY zakłamany Węglarczyk był znany w USA z wypisywania PASZKWILI na Polonie Amerykańską oraz Polaków na ZAMÓWIENIE KLUBÓW żydoskich założonych w celu WYŁUDZENIA od polskiego podatnika tzw. „odszkodowań” dla paserów żydoskich z PRZENMYSŁU holocoustu z New Yorku, Waszynktonu i Tel-Avivu. W czasie Zimowej Olempiady w Salt Lake City w 2002 roku w USA, Węglarczyk w sposób wyjatkowo KŁAMLIWIE CYNICZNY sfabrykował cały szereg SKRAJNIE paszkwilancki tekstów wyśmiewajacych polskich i polonijnych turystów, którzy przyjechali ogladać tą Zimową Olimpiadę.

  Posadzenie anty-polskiego paszkwilanta Węglarczyka na stanowiska w jakiej kolwiek polsko-języcznej gazecie w Polsce NALEŻY uznawać za przejaw WYMIERZONY w etnicznych Polaków oraz na SZKODĘ polskich obywateli.

  Polacy w Kraju powinni NIE dopuscić, aby taki anty-polski ekstremista SZKODNIK nie-nawidzacy Polaków na taką skalę SZKODZIŁ Polakam, dlatego on NIE może być zatrudniony do jakich kolwiek mediów dopłacanych przez polskiego podatnika.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: