Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Czaruś o Mocarstwowość z podkulonym…
  NC o Po latach bezmyślnego ruchania…
  Parch o List z Moskwy do polskich…
  TTT o Po latach bezmyślnego ruchania…
  MatMati o Izrael przyznaje się do udział…
  Emilian58 o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  minka o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  prostopopolsku o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Po latach bezmyślnego ruchania…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Dumanie o prawicy

Posted by Marucha w dniu 2012-01-18 (Środa)

Kiedy niedawno napisałem, że w sensie politycznym znajduję się na „polach niczyich”, gdyż ze względu na marną ofertę programowo-personalną oraz estetyczno-intelektualny entourage polskiej prawicy jestem z nią niekompatybilny, dowiedziałem się z przesłanych maili, że podobnie myśli bardzo wielu Internautów. To była pouczająca i krzepiąca lektura. Okazało się, że nie jestem sam. Miłe uczucie.

Dominujące na prawicy narracje tak naprawdę odsłaniają jej mizerię, pokazując niezrozumienie procesów dekonstruujących stary świat, do którego przyssana jest prawica. Nie ma jednak ona siły go obronić, bo ugrzęzła w okopach Świętej Trójcy, z których grzmi jedynie świętym oburzeniem wcale nie świętych ludzi, zamiast spróbować zaprojektować przyszłość na zasadzie – czego chce, a nie czego nie chce. Prawica wybrała rolę aktywnego i głośnego wioślarza, ale na rzece, która i tak wartko płynie własnym nurtem, czyniąc wszelkie ruchy wioślarszy jałowymi.

Polska prawica stała się opcją defensywną, opierającą swoją tożsamość na imponderabiliach i emocjach, które nie wystarczają do tego, by rzucić wyzwanie współczesnemu światu na zasadzie – tam właśnie zmierzamy i wiemy jak to zrobić! Prawica ugrzęzła w zgryźliwej kontestacji wszystkich i wszystkiego, co ma pożądany walor diagnostyczno-poznawczy, ale nic poza tym. Nie wygenerowała z siebie żadnego ambitnego projektu, który by korespondował z procesami globalizacyjnymi, które zostały uznane przez nią za główne zagrożenie.

Hasło „Europy ojczyzn” opartej na cywilizacji łacińskiej, to stanowczo za mało, by porwać za sobą wchodzące z każdym rokiem w dorosłość pokolenia. Dla nich taka prawica będzie pełną egzotyką, choć z pewnością znajdzie się grono młodych jej wyznawców, bo co by nie mówić, prawica jako taka posiada sporo powabu i atrakcyjności. Ale czy na pewno prawica polska, skoro jej emanacją przez najbliższe lata będą nurty smoleńsko-populistyczne, widowiskowo wyrywające sobie prawicowe pierworództwo, choć poczęte zostały w tym samym czasie i w tej samej alkowie?

Nie sądzę jednak, żeby Polska poniosła szkodę na nieobecności tego rodzaju prawicy u władzy. Dyskomfortem jednak jest to, że dla rządów obecnej koalicji alternatywą jest właśnie taka prawica. Na szczęście posiada ona, co ciekawe, swoisty instynkt propaństwowy, który polega paradoksalnie na jej niezwykłej skłonności do podziałów i tym samym eliminowaniu się z wpływu na sprawy kraju. Jest to zabawna cecha smoleńsko-populistycznej prawicy, która zarzucając sobie wzajemnie niezdolność dojścia do władzy, w cudowny i nieprzymuszony sposób się od tej władzy oddala.

No tak, ale zaraz może ktoś zauważyć – chwila, chwila, ale czy to na pewno jest prawica? Ot, ciekawe pytanie.

Maciej Eckardt
Za: eckardt.pl
http://sol.myslpolska.pl/2012/01/dumanie-o-prawicy/

Komentarzy 15 do “Dumanie o prawicy”

 1. tutaj said

  Niestety, „farbowana prawica” skutecznie odbiera głosy ludzi o poglądach „pro polskich”, prawicowych, katolickich, konserwatywnych, patriotycznych itp. „Prawdziwa” prawica politycznie prawie nie istnieje.W kazdym razie nie istnieje w sejmie. I jest to skutek działań „farbowanej prawicy” wspieranej niestety przez katolicką „wolną rozgłośnię”.

 2. RKK said

  pan/pani?TUTAJ MA 100% racji.

 3. błysk said

  Nie jest to żadna „prawica”.Sam Marek Jurek współpracuje z globalistycznym Klubem Windsor , a jako marszałek Sejmu pozdrowił żydów z okazji ich święta chanuki.

 4. Isreal said

  ad3
  z czułością błogosławił „polskie” misje wojskowe argumentując koniecznością obrony interesów israela – też jako marszałek,

 5. veri said

  Polska prawica … hmmm – na moje oko w przełomowym czasie ( a prawdopodobnie jeszcze wcześniej) wyszło zlecenie na zagospodarowanie prawej strony politycznej sceny no i ktoś musiał zostać „prawicowym” politykiem, „prawicowym” dziennikarzem, „prawicowym” … ,

  … bo po prawdzie – czy w Polsce istnieje polska prawica sensu stricte ?

  ” Bronislaw Gieremek: No, to teraz nie bedzie sie pani zastanawiac, ze caly ruch spoleczny, ktory tworzymy oraz ozywimy go najroznorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze panstwowo-gospodarczej Polski, aby Zydom w Polsce zylo sie zawsze lepiej jak Polakom.”

  … bardziej niz wymowne, prawda ?

 6. Rysio said

  Prawica i lewica – obie bieżą w kierunku totalnej tyranni.

  Tyle że pierwsi prawą a drudzy lewą stroną drogi.

  PS. A przeciwagą jest w USA – Ron Paul. 🙂

 7. askaou said

  Ron Paul to „zjawisko” zbyt piekne by moglo byc prawdziwe. Tak czule i po masonsku wita sie z amerykanskimi politykami, ze czlowiek ma wrazenie jakby ta cala machina byla skrzetnie zaplanowana „odgornie”. Takie zludzenie, ze istnieje pluralizm polityczny a poslowie/senatorowie maja rozne poglady, jest konieczne. Tymczasem oni wszyscy graja wspolna melodie, ktora zwie sie New World Order. Innymi slowy, wszystkie drogi prowadza do Rzymu 🙂

 8. maran said

 9. Brat Dioskur said

  „zabawna cecha smoleńsko-populistycznej prawicy…”

  Jezeli „smolensko” moze byc na sile uwazane za okreslenie pejoratywne ,to szastanie pojeciem „populizm” swiadczy o lenistwie intelektualnym osoby tak piszacej. Populizm jest niczym innym tylko spelnianiem ,powiem nawet dobitniej -piciem z dziobkow narodu/elektoratu!
  Z niewiadomych powodow lewaccy szarlatani rzucili klatwe na to slowo a renomowani nawet publicysci bez zastanowienia sie temu dyktatwi podporzadkowuja.
  Natomiast jezeli Veri ma problemy ze znalezieniem w Polsce prawicy sensu stricto to podejrzewam ,ze nie slyszal o sztandarowej partii polskiej Endecji jakim jest LPR!Tylko Endecja jest rzezcywista prawica przez duze ‚P’.

 10. Kapsel said

  Przepraszam za zmianę tematu ale są nowe wiadomości w sprawie prokuratury wojskowej:

  Tusk: będzie korekta w ustawie o prokuraturze

  Zdaniem szefa rządu Donalda Tuska, nie może dochodzić do sytuacji, w której poszczególne organy prokuratury będą ze sobą skonfliktowane.
  Tusk poinformował, że zlecił ministrowi sprawiedliwości Jarosławowi Gowinowi pilne przygotowanie projektu zmian w ustawie o prokuraturze dotyczących m.in. usytuowania prokuratury wojskowej. Tusk oświadczył, że ani on, ani minister sprawiedliwości, ani prezydent nie mają wątpliwości, że takie korekty są potrzebne.

  Rozbieżności między szefami prokuratury cywilnej i wojskowej wyszły na jaw po incydencie w Poznaniu, gdzie pułkownik Mikołaj Przybył tuż przed oddaniem do siebie strzału powiedział na konferencji, że protestuje m.in. przeciwko łączeniu prokuratury wojskowej z cywilną. Po tym zdarzeniu Naczelny Prokurator Wojskowy generał Krzysztof Parulski dał do zrozumienia, że popiera swojego podwładnego, czym naraził się prokuratorowi generalnemu.

  Naczelnego Prokuratora Wojskowego, który jest jednocześnie zastępcą Prokuratora Generalnego, powołuje i odwołuje prezydent. Wniosek w tej sprawie składa Prokurator Generalny w porozumieniu z ministrem obrony.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/519762,Tusk-bedzie-korekta-w-ustawie-o-prokuraturze

 11. wet3 said

  @ Tutaj (1)
  Prawde Pan pisze. Dlatego pocieszam sie, ze Zjazd Katolickiej Polski taka partie utworzy – taka prawdziwa bez wtyczek. Zycze im tego z calego serca.

 12. Rysio said

  re 7. Ron Paul jest zwolennikiem New World Order?!

  😦

  Askaou – gdzieś ty takie bzdury przeczytał?

  PS. New World Order – przenigdy nie zgodzi się na wolny rynek kapitalistyczny (laisses-fair) promowany przez Austryjacką Szkołę Ekonomiczną, której Ron Paul jest wielkim zwolennikiem.

 13. Rysio said

  re 7. „……..Takie zludzenie, ze istnieje pluralizm polityczny a poslowie/senatorowie maja rozne poglady, jest konieczne……….”

  No ale żeby tylko jeden, jedyny Ron Paul miał inny pogląd od całej reszty?
  No nie coś się chyba niedogadali….

  😉

  On July 3, 2004, Ron Paul was the only Congressman to vote against a bill hailing the 40th anniversary of the 1964 Civil Rights Act.

  http://www.ronpaul.com/on-the-issues/civil-rights-act/

 14. Krzysztof M said

  Ad. 13

  To niemożliwe. A gdyby nawet się udało, w co nie wierzę, to będzie nieskuteczne.

  Tzw. „kościelność” kandydatów na posłów nie jest żadną gwarancją tego, na czym nam zależy.

 15. 166 bojkot TVN said

  http://rc.nowyekran.pl/post/48718,premier-viktor-orban-u-pospieszalskiego

  O węgierskich reformach możemy usłyszeć u Jana Pospieszalskiego, w rozmowie z premierem Węgier.

  Już dziś, w TVP Info, o godz. 22.30 ekskluzywna rozmowa z premierem Węgier, Viktorem Orbanem. Czy można być dziś niepodległym krajem w Unii Europejskiej? Jak naprawdę wyglądają węgierskie reformy? Zastanowimy się skąd bierze się antywęgierska histeria w Europie? Na ile zmiany przeprowadzone przez rząd w Budapeszcie można i warto przeprowadzić w Polsce. (….)
  ==================
  —- o 22.30 czasu warszawskiego – nie gajówkowego 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: