Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Albin Siwak o Doladzie Tusku – szokujące wspomnienie

Posted by Marucha w dniu 2012-01-19 (Czwartek)

[Ostatnio zamieszczamy wiele fragmentów Albina Siwaka, ponieważ jest chyba jedynym, znanym nam byłym politykiem z czasów PRL, który odważnie pisze o sprawach zakazanych. – admin]

Donald Tusk 13 czerwca 1992 r. na Kongresie Kaszubskim przedstawił Pomorską Ideę Regionalną – swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze. „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi”. Tak dzisiaj „bez strachu” przedstawia sprawę Albin Siwak – znana postać z PRL.

„(…) A jeśli idzie o zachowania i przeszłość to myślę, że warto, żeby ludzie wiedzieli jaki był i co mówił obecny nasz premier Tusk. I nie piszę tego wspomnienia żeby człowieka pognębić, bo przecież nie jemu jednemu zdarzyło się powiedzieć coś nie tak jak trzeba. Może i nawet dziś tak nie myśli będąc premierem i zabiegając o prezydenturę, może wyrósł z tej piramidalnej głupoty, taką mam nadzieję i wątpliwości.

Otóż w 1992 roku, po powrocie z Libii zaprosił mnie do siebie dyrektor jednej z firm, mającej kontrakt w Libii. A że zżyliśmy się i uważaliśmy się za przyjaciół, to zaprosił mnie do siebie do Gdańska. Było to tuż po upadku rządu Bieleckiego i Zarząd Główny Związku Kaszubów Polskich robił drugi Kongres Kaszubski. Przyjaciel jako biznesmen sponsorował ten Kongres, gdyż czuł się Kaszubem, a wtedy była moda na sponsorowanie, gdyż prawie wszystkie zarządy główne były biedne jak myszy kościelne. Więc ten mój przyjaciel otrzymał zaproszenie na dwie osoby i to w pierwszym rzędzie.

Nie byle jaką sensację wywołała moja gęba, znana wtedy z telewizji. Więcej robiono nam zdjęć niż siedzącym w prezydium. Donald Tusk był wtedy wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego i miał oczywiście programowe wystąpienie. Cała impreza odbywała się w domu technika w Gdańsku przy ulicy Ratajskiej 6. Głos zabrał pan Tusk 13 czerwca, mówiąc tak:
„Moje wystąpienie ma charakter programowy, by rozpisać go na kierunki działań i wcielać w życie, nosi to wystąpienie tytuł Pomorska Idea Regionalna jako zadanie polityczne”.

Przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze.

Słuchałem osłupiały, czy on mówi to poważnie, czy też za chwilę powie, że żartował. Mój przyjaciel z tytułem doktora kazał mi bym go mocno uszczypnął, bo może śpi i śni mu się ta mowa. Ale to było poważne, nie żaden żart czy sen. Na taką mowę ksiądz profesor Janusz Pasierb i posłowie Szablewski i Feliks Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków, oraz wielu innych delegatów wyraziło swe oburzenie. Oni nie widzieli Kaszub inaczej jak w Polsce, jak i Polski bez Kaszub. Poseł Feliks Pieczka wskoczył na estradę do mównicy i powiedział:
„Oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec racji stanu, ale i wobec interesu Kaszub”.

Przypomniał słowa hymnu kaszubskiego: „Nie ma Kaszub bez Polonii, a Polonii bez Kaszub”. Zrobiło się duże zamieszanie i wszyscy, którzy zabierali głos po Tusku w ostrych słowach potępiali mówcę, a niektórzy pytali się, czy dobrze się czuje.

Mój przyjaciel, Kaszub z krwi i kości, nie mógł ochłonąć z wrażenia, że coś takiego mógł mówić Kaszub. Wiele osób długo nie mogło się uspokoić i wracało do tego, co usłyszeli od Tuska. Nic też dziwnego, że przewodniczący Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego w dokumencie, sygnatura akt VI NS rej.E.w.p.206, Kartuzy 22.VI.2005 rok, zadał takie pytanie:
„Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi” (…)”

[Fragment książki A. Siwaka „Bez strachu”]
http://www.portalpomorza.pl/

Nie miejmy złudzeń. Donald Tusk, jak był, tak i pozostał wrogiem polskości i Polski, o czym najlepiej świadczą jego wystąpienia na forach Unii Europejskiej, za które powinien stanąć przed plutonem, bynajmniej nie honorowym. – admin.

Komentarzy 21 do “Albin Siwak o Doladzie Tusku – szokujące wspomnienie”

 1. kama said

  I to powinni wiedzieć ludzie przed wyborami.Nasze mendia o tym milczą.Boję się że internet też zawładną ,to jedyne miejsce gdzie można o tym przeczytać.

 2. Kar said

  kluje jakos w oczy ten Dolad

 3. błysk said

  Rzecz jest mi znana od kilku lat , ktoś mi dał ulotkę obrazująca to wystąpienie Tuska .Ale co można było zrobić? jak to nagłośnić?

 4. Boryna said

  Tusk przynosi wstyd wszystkm Kaszubom, dlatego nie kandyduje tam.

 5. Czytelnik said

  Cenzura ?
  Bog zaplac !

  Pana wpisy zawierały zero informacji czy przemyśleń, były natomiast po prostu wulgarne. – admin

 6. Wosiu said

  Re4

  Tusk nie może przynosić wstydu Kaszubom, bo po matce, Ewie Dawidowskiej, jest Żydem.

 7. Zenon K. said

  Nazywanie Tuska -Kaszubem to jakieś nieporozumienie. A przynajmniej niedopatrzenie ze strony p. A.Siwaka. Najwięcej Tusków mieszkało w II Rzeczpospolitej na Mazowszu- podobno żyło ich tam około tysiąca rodzin. Także i oni nosili bardzo oryginalne imiona- było wśród nich wielu Jankielów, Sruli i Mośków. Przodkowie Donalda nosili też rdzennie „kaszubskie” nazwiska, jak Lalowicz, czy Dawidowski.
  Obecny minister spraw zagranicznych Polin, występujący oficjalnie pod nazwiskiem „Sikorski” w ramach tej samej polityki, stwierdził iż: „Polskę byłoby łatwiej reformowac, gdyby porzuciła wyeksploatowane regiony, takie jak Śląsk”. Ciekawe ile i które regiony miał zięc Appelbauma na myśli?

 8. 166 bojkot TVN said

  Tyż o Tusku i innych jako mafii:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6810&Itemid=4

  Polska w okowach mafii !

  Imię i nazwisko: Donald Tusk
  Miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska
  Zawód: historyk
  Ksywa [y]: Rudy, Donek, Słońce Peru
  Organizacja mafijna: Platforma Obywatelska
  Funkcja: Ojciec chrzestny
  Żołnierze: J.Palikot S.Niesiołowski
  Hobby: malowanie kominów
  Działalność przestępcza: OMERTA- wszyscy wszystko wiedzą, ale nikt nic nie wie
  Organizacje wspomagające: Polskie Stronnictwo Ludowe
  W chwili obecnej: Prezes Rady Ministrów
  Cel organizacji: uśmiercić emerytów, rencistów, zlikwidować służbę zdrowia, stocznie, zamknąć IPN, ocenzurować internet, zwiększyć bezrobocie, podnieść podatki, powoływać nasze komisje śledcze, wytruć tych którzy coś wiedzą, winnych afer uhonorować, zapanować nad Polskim Narodem, wygrać wybory i ogłosić się prezydentem wszystkich Polaków.

  I oto oni, korzystając z uwiarygodnienia danego im przez dawnych działaczy antykomunistycznej opozycji, części hierarchi kościelnej, ogłupionej młodzieży, rozgrabują nasz kraj w majestacie luk prawnych, wyprzedają za psie pieniądze majątek narodowy. Afery FOZZ, starachowicka, afera Rywina, oraz ostatnio głośna afera hazardowa jest dowodem, —— Polską rządzi mafia.

  Znikają bez śladu szyfranci znający najtajniejsze hasła, szyfry, eliminuje się z gry ekspertów z dziedziny zarządzania jak P.Guły, zakazuje się wyświetlania w polskich kinach ,,łowców skór”, dokument który o mordercach z łódzkiego pogotowia nakręciła Szwecja, atakuje się IPN i żąda jego zamknięcia,– a gdzie najwyżsi rangą SB-cy których akta są w zastrzeżonym zbiorze IPN. Oszustwa dokonane na stoczniowcach przy sprzedaży stoczni katarskiemu inwestorowi, zakazuje się leczenia chorych chemioterapią szpitalom w których nie pracują wojewódzcy konsultanci onkologii.
  Morderstwo z zimną krwią wykonane na gen. M. Papale stało się początkiem wielu dziwnych zgonów:
  Nikodem S. ksywa ,,Nikoś”-zabity w kwietniu 1998r
  Andrzej M. i Piotr G. – zgineli latem 1998 r, pierwszy atak serca, drugi wypadek samochodowy
  Kazimierz H. zastepca Nikosia, zmarł na raka przed przesłuchaniem
  Rafał K. ksywa ,,Gruby”, zabity strzałem głowę- wrzesień 1998r
  Krzysztof W. gangster z Ukrainy, pomagał grubemu-zginął w wypadku1999r
  Mieczysław Z. ochroniarz gangu utonął w Egipcie
  Jeremiasz B. mieszkał w Wiedniu, powiesił się w więzieniu, maj 2003r
  Janusz R. prokurator kupiony przez Nikosia, samobójstwo 2006r
  Artur Zirajewski. zatruł się lekami.
  Afera hazardowa, którą za wszelką cenę mafia próbuje ukryć, i przeczekać gdyż podobno umaczany jest w tym sam ojciec chrzestny, Donald Tusk, —— to celowe działanie mafii, która z polskiego społeczeństwa robi idiotów.

  W normalnym, demokratycznym kraju rząd po takich wyczynach przestałby istnieć, musiałby się podać do dymisji- chyba pora obudzić się z marazmu, bo mafia rozwali państwo od środka, — a jeszcze trochę, i zdementuje się cały Naród.
  (…..)

 9. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2012-01-19 (czwartek) @ 12:06:21

  Tyż o Tusku i innych jako mafii:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6810&Itemid=4

 10. tutaj said

  „[Ostatnio zamieszczamy wiele fragmentów Albina Siwaka, ponieważ jest chyba jedynym, znanym nam byłym politykiem z czasów PRL, który odważnie pisze o sprawach zakazanych. – admin]”
  Od czasu śmierci Piotra Jaroszewicza z żoną nie ma odważnego który by napisal „przerywam milczenie”. A strach jest w pełni uzasadniony…ilość tajemniczych śmierci, wypadków, samobójstw jest niewiarygodna.

 11. Kapsel said

  Re 8
  Tutaj to pełna zgoda.
  Nic do ludzi lepiej nie trafi jak publikowanie listy nieżyjących w ostatnich latach w dziwny i niewyjaśniony sposób.

 12. zdrada said

  Witam wszystkich !! … dziwie sie ze Polska jeszcze oddycha co raz wolniej ale …. tyle razy okradana przez zydokomune , obecnie sam premier walczy z Polakami i kombinuje jak te zgraje unicestwic … a polacy hurra Donald brawo Donald , i Donald wygrywa kolejne wybory, glosujacy to bandzziory , oszusci, tzw. politycy , nowobogadzcy, szuje roznej masci , tak oni glosuja na bydlaka Tuska i jego POpaprancow , proste gdyz Tusk na wszystko pozwala , a reszta tzw. spoleczenstwa to debile i idioci stosuja ciagle chwyt „po co na wybory jak to nic nie da” i kolko sie zamyka , Debile obudzcie sie !!!!!!!!!!!

 13. Marucha said

  Re 12:
  Ok, na kogo Pan radził głosować w ostatnich wyborach?

 14. Mordka Rosenzweig said

  Ja Pan Mordka musi znowu skrytykowac pan Gajowy, ktury pisze nieprawda i wierutne klamstwo:

  „Donald Tusk, jak był, tak i pozostał wrogiem polskości i Polski”

  Pszeciesz pan Tusk to jest premier Polszy, a wiec jak mosze byc jej wrogiem?

 15. maran said

  Pan Mordka racje ma.
  Jak Polacy mogli, w koncu demokratycznie, czyli inaczej dobrowolnie ( w koncu im nikt kuli do pustych lbow nie przystawial) wybrac wroga narodu??
  A jak wybrali, to jak to swiadczy o nich samych??
  Maja takiego premiera na jakiego zasluguja. Zreszta nikt porzadny by w Polsze nie wytrzymal.
  Zjedliby go zywcem.

 16. ponury said

  Nie mam siły! Co za szuja!

 17. 166 bojkot TVN said

  Kolejny, tym razem PALĄCY TEMAT tym razem z Gdańska
  http://cirilla.nowyekran.pl/post/48804,plonie-hala-produkcyjna-na-terenie-stoczni-gdanskiej
  Czyli ktoś metodą KGB-owską hurtowo zalatwił kila spraw za jednym zamachem, czyli pożarem

  (…)
  Aktualizacja 20:56 Znamy szacunkowy bilans strat, jakie spowodował ogień.

  – W hali spłonęło pięć jachtów i dwie formy do budowy kolejnych. Straty będą ogromne, ale najważniejsze, że nic nie stało się naszym pracownikom – mówi Ewa Stachurska z firmy HTEP Sunreff Yachts, która specjalizuje się w budowie luksusowych jachtów. – Będziemy musieli znaleźć nową halę produkcyjną i rozpocząć produkcję jachtów na nowo. Byliśmy ubezpieczeni, ale niestety, nie będziemy w stanie uniknąć wielomiesięcznych opóźnień w realizacji kontraktów.

  Po ugaszeniu pożaru hala na terenie stoczni będzie się nadawała już tylko do rozbiórki. Wiadomym jest ogólnie, że na terenie Stoczni Gdańskiej planuje się budowę kompleksów handlowych, jednak wobec protestów byłych pracowników SG o reaktywowanie, realizacja projektu stoi pod znakiem zapytania.

  Jest to – po spłonięciu zajezdni tramwajowej w Nowym Porcie – kolejny tajemniczy pozar na terenach atrakcyjnych inwestycyjnie.

  Uzykaliśmy informację od Posła PiS, Andrzeja Jaworskiego, iż pozar, który już został opanowany, nie wybuchł na OBECNYM terenie Stoczni Gdańskiej, lecz na terenie, który wcześniej do SG nalezał, ale został przejęty w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach, przez spółkę Synergia.

  Z ostatniej chwili: Hala produkcyjna spłonęła – budynek zawalił się. W pożarze prawdopodobnie nikt nie ucierpiał.

  Aktualizacja 21:33 – Potwierdzam zawalenie się dachu hali, który był drewniany na stalowej konstrukcji. Ściany hali stoją. W tej chwili z ogniem walczy 12 zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu ognia strażacy będą musieli wejść do hali, przegarnąć pogorzelisko. Do dogaszania jeszcze daleka droga, ale ogień jest już znacznie mniejszy – informuje dyżurny Miejskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku.

  Ciri

 18. Janik said

  to warto przeanalizować:

 19. stan said

  Co stalo sie z Narodem Polskim??????

  Wybierac wlasnego wroga na premiera?????

  Czy to przeklenstwo Lucyfera czy Bog odebral nam rozum??????

 20. Krzysztof M said

  Ad. 19

  „czy Bog odebral nam rozum??????”

  – Sami się rozumu pozbyliśmy. My – POLACY. Jak daleko sięgnę pamięcią wstecz, zawsze w Polsce pluło się na mądrzejszego. Zawsze się pluło w Polsce na tego, który myślał inaczej, niż stado…

 21. dm said

  jak wybrali tak beda mieli

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: