Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wojenne machiny: Blackwater, Monsanto i Bill Gates

Posted by Marucha w dniu 2012-01-20 (Piątek)

Machines of War: Blackwater, Monsanto, and Bill Gates
http://english.pravda.ru/business/companies/14-10-2010/115363-machines_of_war_blackwater_monsanto_billgates-0/
Autor: Silvia Ribeiro, 14 X 2010 r., przekład: Ussus

3 X 2003 r. Paul Bremer, "namiestnik" Iraku, w otoczeniu "pracowników" Blackwater. Najwyżsi urzędnicy ds. okupacji zawsze korzystają z ochrony najemników.

Raport Jeremy’ego Scahill’a (Blackwater’s Black Ops, 9/15/2010) ujawnił, że największa armia najemników na świecie, Blackwater (teraz nazywająca się Xe Services) została potajemnie sprzedana międzynarodowemu koncernowi Monsanto. Blackwater zmieniło nazwę w 2009 r. po tym jak stało się „sławne” z licznych nadużyć popełnionych w Iraku, włączając w nie masakry cywili. Pozostaje jednak największym kontrahentem amerykańskiego Departamentu Stanu, jego „służbą bezpieczeństwa”; umożliwia dogodne praktykowanie państwowego terroryzmu poprzez możliwość zaprzeczania jego istnieniu.

Wielu wojskowych i byłych oficerów CIA pracuje dla Blackwater lub innych powiązanych firm, utworzonych w celu odwracania uwagi od jego złej reputacji oraz zwiększania wpływów z niecnych usług poczynając od informacji, wywiadu i infiltracji, a kończąc na politycznym lobbingu i szkoleniu paramilitarnym – usług świadczonych dla innych rządów, banków i międzynarodowych korporacji. Według Scahill’a międzynarodowy biznes, z korporacjami takimi jak Mosnsanto, Chevron i gigantami finansowymi jak Barclays, Deutsche Bank, jest kierowany przez dwie spółki będące w posiadaniu Erika Prince’a, właściciela Blackwater: Total Intelligence Solutions oraz Terrorism Research Center. Tacy udziałowcy i dyrektorzy są w posiadaniu Blackwater.

Jednym z nich jest Cofer Black, znany z brutalności, jeden z dyrektorów CIA. Nawiązał kontakty z Monsanto w 2008 r. jako dyrektor Total Intelligence. Podpisał kontrakt na szpiegowanie oraz infiltrowanie organizacji chroniących prawa zwierząt, anty GMO, oraz skupiających się na innych niecnych poczynaniach biotechnologicznych gigantów.

Kevin Wilson kierownik Monsanto odmówił Scahill’owi komentarza, jednak później potwierdził w The Nation, że wynajął Total Intelligence w 2008 i 2009 r. jedynie w celu prześledzenia „publicznych rewelacji rynkowych” rywali Monsanto. Powiedział również, że Total Intelligence „było zupełnie innym bytem niż Blackwater”.

Jednakże Scahill, po spotkaniu z Wilson’em, wszedł w posiadanie kopii emaili Cofer’a Black’a, w których ten wyjaśnia innym byłym agentom CIA używając ich firmowych (z Blackwater) adresów email, że „konkluzja z dyskusji z Wilson’em była taka iż Total Intelligence zostanie „ramieniem wywiadowczym Monsanto”, szpiegującym aktywistów oraz przeprowadzającym inne akcje np. „nasi ludzie legalnie integrujący te grupy”. Monsanto zapłaciło dla Total Intelligence 127.000 w 2008 i 105.000 $ w 2009 r.

Nic dziwnego, że spółka zaangażowała się w „śmiercionośną naukę” tak jak Monsanto, które jest odpowiedzialne za produkcje i rozprzestrzenianie toksyn takich jak Agent Orange, PCBs, pestycydów, hormonów, genetycznie modyfikowanych nasion i jest powiązana z jedną z wielu bandyckich firm.

Niemal równocześnie z opublikowaniem artykułu w The Nation, Via Campesina doniosła o zakupie 500,000 akcji Monsanto, za ponad 23 miliony dolarów, przez Fundację Bill’a i Melindy Gates’ów; akcja ta zupełnie obnaża „filantropijną” działalność tejże fundacji. Kolejny niezbyt zadziwiający związek.

Jest to mariaż dwóch najbrutalniejszych monopoli w historii przemysłu: Bill Gates kontroluje ponad 90 % rynku komputerowego, a Monsanto około 90 % rynku transgenicznych nasion oraz większą część rynku pozostałych nasion. Nie ma żadnego innego tak niszczącego monopolu jak te wymienione, których istnienie jest zupełnym zaprzeczeniem kapitalistycznej zasady „rynkowej rywalizacji”. Zarówno Gates jak i Monsanto są bardzo zawzięci w obronie swoich monopoli.

Mimo że Bill Gates próbuje udawać, że jego fundacja nie jest powiązana z biznesem to wszystko wskazuje, że jest odwrotnie: większość datków jest spożytkowywana na komercyjne inwestycje potentata. Nie tylko same „datki”, ale również płacone podatki. Zyski inwestuje tam, gdzie jest to dla niego najwygodniejsze, włączając propagandę swoich dobrych intencji. „Donacje” finansują projekty takie jak niszczycielska geoinżynieria lub zastępowanie naturalnej medycyny przez opatentowane medykamenty hi-tech w najbiedniejszych rejonach świata. Cóż za przypadek, że byli sekretarze zdrowia Julio Frenk i Ernesto Zedillo są doradcami fundacji Gatesa!

Gates, tak jak Monsanto, próbuje niszczyć na całym świecie tradycyjne rolnictwo. W tym celu wykorzystują głównie „Alliance for a Green Revolution in Africa” (AGRA) [sojusz dla zielonej rewolucji w Afryce – Ussus]. Projekt działa niczym koń trojański. Pozbawia ubogich rolników w Afryce dostępu do ich tradycyjnych nasion, zastępując je swoimi nasionami, a ostatecznie genetycznie modyfikowanymi (GM). W 2006 r. fundacja Gatesa wynajęła dyrektora Monsanto Roberta Horsch’a. Teraz Gates, osiągając wielkie zyski, rusza prosto do źródła.

Blackwater, Monsanto i Gates są trzema składnikami jednego narzędzia: machiny wojennej walczącej przeciwko planecie oraz większości jej mieszkańców. Walczą oni z rolnikami, autochtonicznymi społecznościami, ludźmi dzielącymi się ze sobą nawzajem swoją wiedzą i informacjami oraz z wszystkimi innymi, którzy nie chcą stać pod egidą zysków oraz niszczycielskiego kapitalizmu.

http://ussus.wordpress.com/

Na własnych stronach internetowych Monsanto prezentuje się jako dobroczyńca ludności zwalczający głód na świecie. Zastanawia więc, po co im prywatna armia najemników? Czyżby do przekonywania rolników i konsumentów, iż są dobroczyńcami? – admin. 

Komentarzy 35 do “Wojenne machiny: Blackwater, Monsanto i Bill Gates”

 1. Pokręć said

  Dopóki istnieje Linux, Billu nie będzie spał spokojnie.
  Zastanawiam się, w co wierzy taki Gates? Bo zachowuje się, jakby tu i teraz chciał zyć wiecznie. Tak sobie szykuje gniazdko, mosci je, ustawia… Może faktycznie się sam oszukał? Zapomniał, jak odszedł Steve Jobs? A taki był bogaty, dla niego przeszczep wątroby był pewnie tak drogi, jak dla nas zrobienie małej plomby u dentysty…
  Trzeba, żeby ktos temu Gatesowi powiedział „memento mori” i to, że nie dozyje tego raju co go dla siebie i swoich kumpli tu usiłuje budować…

 2. aga said

  pozyteczni idioci…

  „gdyby nie wy nie bylibysmy w stanie zrealziwac naszych celow.” David Rockefeller

  http://tv.wolnemedia.net/filmy-dokumentalne/fenomen-zaginione-archiwa/

 3. Sołtys said

  Nie na temat ale to dosyć ciekawe.Proszę zwrócić uwagę na nazwisko dyrektora z pomorskiego.
  http://biznes.onet.pl/firmy-rezygnuja-z-dotacji,18543,5004266,1,prasa-detal

 4. maran said

  Bill Gates jest wielkim zwolennikem zredukowania ludzkosci. Dawal temu wyraz publicznie niejeden raz.
  Podejrzewam ze zakupienie tej armii ( i pewnie planowany „rozrost” najemnikow) ma zwiazek z obawami, ze armie w poszczegolnych krajach moga sie lucyferianom zbuntowac (USA Armia bardzo popiera Ron Paula).
  Musza sie oni zabezpieczac na te mozliwosc. Wiadomo pecunia non olet i za kase niejedna dusze sie kupi i przymusi do czynienie najgorszych bezecenstw.
  Gates to BARDZO niebezpieczny facet. Jeden z wielu globalnych zbrodniarzy /lajdakow w super drogich garniturkach, ktorzy (jeszcze pokojowo) spekuluja jak tu sie pozbyc ponad 90% zbednej ludzkosci.
  Jak do tej pory udaje im sie wprowadzic wiekszosc swoich zamiarow w zycie, wiec sa pewni zwyciestwa.

 5. maran said

  Buduja w demon-kracjach armie Satanow Zjednoczonych.

 6. monitorpolski said

  Adam Słomka o Ubekistanie i operacji „URNA”: http://www.youtube.com/watch?v=pyFU_JyNoOg

 7. Al said

  Uzywajac Windows i produkty Microsoftu popierasz B. Gatesa i to co robi.

 8. Realista said

  A jakie korzenie ma Gates? Jak czytelnicy mysla?

 9. Rysio said

  „…Najwyżsi urzędnicy ds. okupacji zawsze korzystają z ochrony najemników…”

  Najemnicy są dobrze opłacani ( nie tak jak żołnierze którzy praktycznie walczą za friko) i jest większe prawdopodobieństow że żadnemu z nich nie przyjdzie do głowy głupi pomysł aby …… 😉

  „…Bill Gates…..Zyski inwestuje tam, gdzie jest to dla niego najwygodniejsze,….”

  Bill ma ludzi którym dobrze za to płaci za to aby jego pieniądze inwestowali w opłacalne inwestycje.
  Tak zresztą postępuje każdy kapitalista – z wyjątkiem tych najbiedniejszych, których po porstu nie stać na opłacenie wybitnych speców od inwestycji.

 10. Rysio said

  re 8. Na pewno nie żydowskie. W USA głośna była sprawa (jakieś 20 lat temu) gdy Gates chciał należeć do żydowskiego klubu miliarderów w NYC. Do tego klubu można być tylko zaproszonym przez któregoś członka. Jakiś jeden parch przedstawił Bila kandydaturę – ale reszta grupy nie zgodziła się.

  Ten parch który go rekomendował strasznie się po tem bał o swoją skórę.

  A Bill no cóż – jest samotny – a jednynym jego przyjacielem jest miliarder Warren Buffet – przypuszczam że też nie żyd.

 11. Rysio said

  re 7. Haaaaaaaaaaahahaaaa dobre i prawdziwe.

  Na tym blogu wszyscy blogowicze popierają żydow bo kupują ciuchy, żarcie, i wszystko inne produkowane przez parchów.

  Co niektórzy pewnie z tego powodu nie będą mogli spać

  🙂

 12. RomanK said

 13. — Do zdjecia w artykule —
  Nie wierze w istnienie ludzi , chcacych zyc dzien i noc i jeszcze dlugo dluzej w otoczeniu najnowoczesniejszych urzadzen do zabijania , i to jeszcze sprawia przyjemnosc i satysfakcje . Moim zdaniem , ze Ziemia nasza kochana , zapelnia sie bytami ktore nie maja nic wspolnego z rodzajem ludzkim . Prowadza nas tam gdzie chca zaprowadzic .

 14. Rysio said

  re 13.

  Nie ma to jak przyjemna drzemka z Bronią,

  😉

 15. niepamietny said

  Charles Taylor – „rzeźnik z Liberii” wg najnowszych wrzasków Ścieku robiący dla CIA – to dopiero gorący kartofelek.

 16. Realista said

  re 10

  Panie Rysiu,

  Myli sie pan. Gates jest z naszych, a to ze go nie chcieli w klubie to byla hutzpa dla publiki.

 17. Marucha said

  Tak myślę, że gdyby Bill Gates nie pochodził z narodu wyznania handlowego, to nie miałby żadnych szans na stworzenie takiego imperium, jakie stworzył.

 18. Zerohero said

  Niekoniecznie. Mógł byc słupem jak Solorz.

 19. Rysio said

  re 16. na 100% nie wiem – być może się mylę – ale pamiętam dokładnie ten artykuł – zdaje się że był w New Yorker Magazine – kupę lat temu (jeszcze przed internetem)..

 20. Rysio said

  re 17. Zatanawiające jest jednak to, że Gates nie pcha się do polityki.
  Po prostu wie kto rządzi światem i doskonale zna swoje miejsce.

 21. Rysio said

  Nie wiem na ile można na tym polegać.

  😉

  http://www.jewornotjew.com/profile.jsp?ID=760

 22. Rysio said

  A tu jeszcze jeden dowód że Gates to jednak nie parch

  😉

 23. TomUSAA+ said

  Rysio, nie wiem o Gatesie, ale Buffet to na pewno koszerny. Poza tym, Gates nie musi sie pchac do polityki. Ona sie pcha do niego.

 24. wet3 said

  @ Rysio
  Nie wiem dokladnie, ale pdzielam opinie p.Maruchy. Taka „furtka” i „bufet” pachna chyba czosnkiem … Najbardziej przemawia tu jego bardzo silna chec ograniczenia liczby ludnosci.

 25. wi42 said

  Oto co podaje Wiki:
  His parents are of English, German, and Scotch-Irish descent.[12][13] His father was a prominent lawyer, and his mother served on the board of directors for First Interstate BancSystem and the United Way. Gates’s maternal grandfather was J. W. Maxwell, a national bank president.

  Badz tu madry i pisz wiersze…poza narodowoscia ? ma dobry rodowod bankowy – to jest bezsporne.

 26. 166 bojkot TVN said

  Rysio znowu zrobił z tematu to co jest pod grzędą …. guano

 27. Rysio said

  Ale za to nie głosowałem i nie nawoływałem do głosowania na parchów tak jak ty PISiura.

  No powiedz – nie wstyd ci?

 28. Psychobserwator said

  re 8 – a siostra Billa Gates ma na imię Kristie 😉

 29. Marucha said

  Re 28:
  A Berman-Borowski ma na imię Marek, jak ewangelista.

 30. Katon Najmłodszy said

  Jak wygląda węgierska „faszystka”?
  To nie Węgry są powodem całkowitego fiaska Unii Europejskiej i załamania waszego systemu. Zamiast badać kwestie suwerenności i samostanowienia Węgier, dlaczego nie przyjrzycie się sobie, swoim decyzjom? całość http://katonisliwka.wordpress.com/

 31. tadzio12 said

  Plany wytrucia getentyczna zywnoscia 80 procent medialnie porazonego bydla podatkowego wybitnie i jaskrawo wskazuje ze Bill Gates musi byc …talmudysta !!! shalom

 32. Al said

  Rysio:
  „A Bill no cóż – jest samotny – a jednynym jego przyjacielem jest miliarder Warren Buffet – przypuszczam że też nie żyd.”

  Ha, ha, – Nie jest zydem, samotny i z prawa reka zydem Balmerem, ktoremu musial ustapic miejsca i ktory teraz „rzadzi” firma a Bill jest taki Prezio w stanie pol-emerytalnym. Ty Rysio jestes naiwniak albo mieszadlo. Poczytaj pejsatego stratega ekonomii to zlapiesz 2gi oddech.
  Gdyby nie byl z naszych to by go wykonczyli podczas procesow o monopol.

  Rysio na tym blogu to jeden nie popierajacy zydow, choc pracuje dla zyda. Poza tym, nie kupije ciuchow i chodzi nago i nie je, dlatego spi spokojne ; – )))

  „Nie ma to jak przyjemna drzemka z Bronią,”
  Ale czy Rysio zauwazyl ze Bronia ma krzywe nogi i cuchnie jej z geby? : -)))

 33. z sieci said

  Mafia medyczna – szczepienia z dr Ghislaine Lanctôt
  sty 18, 2012

  Urodzona w Kanadzie, doktor Ghislaine Lanctôt nie jest twórczynią wyssanych z palca, szalonych teorii spiskowych, lecz LEKARZEM!

  Przez 25 lat kierowała różnymi klinikami w Kanadzie i USA.
  Jak więc widać była na dobrej drodze do prawdziwie wielkiej kariery. I pewnie by ją zrobiła, gdyby nie drobny problem: doktor Ghis nie tylko umie samodzielnie MYŚLEĆ, ale ma coś niezwykle rzadkiego w dzisiejszym świecie: SUMIENIE!

  Dzięki zdolności myślenia odkryła, że cudowny świat medycyny z poświęceniem ratującej zdrowie i życie ludzi to czysta iluzja, a raczej bezczelne oszustwo!

  Prawda jest zupełnie inna, szokująca i bardzo brutalna: medycyna nastawiona jest na zysk za wszelką cenę, ponieważ w całości kontrolowana jest przez finansistów i bankierów. I nie chodzi tu nawet o to, żeby wciskać chorym jak najwięcej drogich leków. Tu chodzi o coś zupełnie niewiarygodnego: o to, żeby zdrowych ludzi doprowadzać do choroby, a potem móc ich drogo, nieskutecznie i dzięki temu przez długie lata „leczyć”!
  Według dr Ghis „jest to system tworzenia chorób”.

  Doktor Ghis potrzebowała 25 lat, żeby przejrzeć ten system. Kiedy w końcu zrozumiała, jak on działa napisała książkę „Mafia medyczna”. Wyjaśnia w niej, że ludzie wpadają w tryby tego potwornego systemu tylko dlatego, że dali sobie wmówić, że są biednymi i bezsilnymi owcami, które potrzebują pasterza i zbawcy, który zagwarantuje im bezpieczeństwo i ochronę. Medycyna, identycznie tak samo jak polityka, bazuje na ludzkiej niewiedzy, nieświadomości i wynikającym z tego zabobonnym lęku. Tak, jak mafia wymusza „ochronę” przed zmyślonymi przestępcami, tak medycyna wymusza wykupowanie ochrony przed iluzorycznymi wirusami i bakteriami.

  Mafia jest mafią, bez względu na to, czy tworzą ją zwykli ulicznicy i bandyci, czy profesorowie w białych kitlach. Zadzieranie z nią może się skończyć nawet śmiercią. Jeśli nie fizyczną, to przynajmniej moralną i zawodową. Oczywiście tego, co zrobiła dr Ghis nie można było puścić płazem, więc wytoczono jej proces i pozbawiono ją prawa do wykonywania zawodu.
  Jak działa mafia medyczna i jak możemy się przed nią bronić opowie państwu sama doktor Ghis:
  http://www.sekretyameryki.com/index.php/mafia-medyczna-szczepienia-z-dr-ghis/

 34. osoba prywatna said

  Chcialbym serdecznie zaprosic zainteresowanych tematyka zdrowia, prawidlowego odzywiania, wysluchania co dr Kulisz (lekarz leczacy dzieci z autyzmu ) ma do powiedzenia w sprawie szczepien i szczepionek, co mowi o swoich kolegach po fachu, ich podejsciu do pacjentow i wielu innych ciekawych sprawach. Zainteresowani na pewno sie nie rozczaruja sluchajac rozmowy.

  Plik otwiera się b. wolno, ( ok. 20 min. ) ale naprawde warto poczekac.

  [audio src="http://www.kontestacja.com/audio/27/Pigulka_2012-01-19.mp3" /]

 35. osoba prywatna said

  Re 33
  I wlasnie dr Kulisz mowi miedzy innymi o ogromnej szkodliwosci szczepien , a odpowiedzialnych za nie, powinien czekac taki sam proces jaki mieli nazisci-ludobojcy w Norymbergii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: