Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
  Emilian58 o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  JW o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

ACTA – zamach na wolny internet?

Posted by Marucha w dniu 2012-01-21 (Sobota)

Już 26 stycznia polski rząd podpisze kontrowersyjne porozumienie antypirackie ACTA. Negocjacje ws. porozumienia zostały utajnione.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA. Jego nazwę można przetłumaczyć jako „porozumienie przeciw obrotowi podróbkami”. Porozumienie ma zostać wprowadzone w życie w celu chronienia przemysłu i „własności intelektualnej”, jednak eksperci oraz internauci uważają, że ściganie komputerowych piratów będzie się odbywało kosztem wolności internetu.

Członkowie stowarzyszenia ISOC Polska zwrócili uwagę, że choć porozumienie ACTA zostanie podpisane już 26 stycznia, rząd nie przeprowadził w tej sprawie konsultacji społecznych, a Rada Ministrów zdecydowała o podpisaniu paktu zaraz po wyborach „w trybie obiegowym”, a nie na posiedzeniu rady.

Rada Ministrów decyzję o podpisaniu go podjęła na odbywającym się w ramach polskiej prezydencji posiedzeniu 15-16 grudnia 2011. Posiedzenie było w głównej mierze poświęcone rolnictwu i rybołówstwu, a przewodniczył mu minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Podpisanie porozumienia może przyczynić się do największego buntu internautów w historii. Nastroje panujące wśród internautów dobitnie pokazuje przykład zamknięcia przez FBI serwis internetowy Megaupload.com i błyskawiczny odwet hakerów.

Internauci protestują już na całym świecie. W środę angielskojęzyczna wersja internetowej encyklopedii Wikipedia została wyłączona na 24 godziny w ramach protestu przeciwko dwóm podjętym w USA inicjatywom ustawodawczym, uznanym za zagrożenie wolności internetu – podano we wtorek.

Chodzi o projekty: SOPA (Stop Online Piracy Act – ustawa o wstrzymaniu piractwa internetowego) oraz PIPA (Protect Intellectual Property Act – ustawa o ochronie własności intelektualnej). Mają one przeciwdziałać udostępnianiu w internecie pirackich kopii twórczości intelektualnej.

– W razie uchwalenia obie ustawy (w tej sprawie) miałyby niszczycielskie skutki dla wolnego i otwartego internetu – głosi oświadczenie utrzymującej Wikipedię fundacji Wikimedia.

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska Paweł Zienowicz powiedział, że chociaż to prawo ma regulować rynek amerykański, to może mieć wpływ również na polski internet.

– Zapisem, który budzi spore kontrowersje jest np. pomysł, aby strony uznane za powielające cudze treści, nie mogły być obsługiwane przez wyszukiwarki. Ponieważ większość z nas korzysta z amerykańskiej wyszukiwarki Google, nasz dostęp do niektórych stron zostałby ograniczony. Może się zdarzyć, że jakaś strona padnie ofiarą włamania internetowego, pojawią się na niej treści, które ktoś uzna za łamanie prawa autorskiego, strona trafi na czarną listę i stanie się niedostępna – tłumaczył. [Co więcej, nazwa domeny może zostać po prostu przejęta przez USA – admin]

Według rzecznika Wikimedia Polska europejski internet może zareagować buntem na decyzję Rady Unii Europejskiej o przystąpieniu do międzynarodowego porozumienia ACTA.

– Celem ACTA jest nawiązanie międzynarodowej współpracy, aby poprawić egzekwowanie prawa własności intelektualnej i stworzyć międzynarodowe standardy działań przeciw naruszaniu własności intelektualnej na dużą skalę. Negocjacje zakończyły się w listopadzie 2010 r. – czytamy w komunikacie prasowym wydanym po posiedzeniu Rady Ministrów.

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska Paweł Zienowicz podkreśla, że największe zastrzeżenia budzi tryb negocjacji porozumienia.

Ustalenia trwały od 2007 r., ale były tajne. Nie było żadnych konsultacji społecznych. Decyzja o podpisaniu umowy została ogłoszona na 40 stronie komunikatu prasowego, dotyczącego rolnictwa i rybołówstwa. To świadczy o tym, jak politycy nas szanują. Prawo, które ma mieć wpływ na życie wszystkich ludzi na kuli ziemskiej nie może być uchwalane w sekrecie – powiedział.

http://niezalezna.pl/

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż pod pozorem ochrony praw autorskich (a w rzeczy samej ochrony dochodów najróżniejszych pośredników, zgarniających 90% śmietany) odbędzie się próba ocenzurowania Internetu. A fakt, że „polski” rząd utrzymuje tę sprawę w tajemnicy przed własnym społeczeństwem, świadczy dobitnie, iż śmierdzi ona niczym Niesiołowskiemu z gęby. – admin.

Komentarze 4 do “ACTA – zamach na wolny internet?”

 1. kazikh said

  Internet jest potęgą która może zagrozić trzymającym władzę!
  Oddanie władzy z własnej woli nie wchodzi w rachubę.
  Trzymający władzę mają dobre „radzieckie” wzorce i sposoby jak ją utrzymać.
  Jednym ze sposobów jest emigracja najmądrzejszych,najwartościowszych obywateli, innym zaś eutanazja ludzi starych,chorych,niezamożnych poprzez utrudnianie dostępu do lekarzy-specjalistów [np.kolejka do kardiologa 6mcy].
  Wiadomo że emerytów z 900zł. nie jest stać na wydanie 100-150 zł.za prywatną wizytę.Zaś słowa posłanki lubelskiej a obecnie minister sportu pani Muchy aby nie leczyć ludzi po ukończeniu 75 lat życia nie leją w serca nadziei.A Mucha za swoje podejście dostała cukierka:tekę ministerialną!
  NARODZIE OBUDŻ SIĘ!!!

 2. Zbigniew Kozioł said

  Rzeczy zwykle mają co najmniej ze dwie strony.

  O „ISOC Polska” zbyt wygórowanego mniemania nie posiadam. Nie zmienia to istoty – przeważnie ich zdanie ma sens i rzeczywiście, ogólnie, bronią pewnych podstawowych wolności wspólnych nam wszystkim. Na mnie w przeszłości, gdy więcej te rzeczy śledziłem, bardzo dobre wrażenie robił serwis Vagla. Tutaj, gdzięś o tym było, też staje po tej samej stronie.

  Ot, jeden więcej przykład arogancji władz.

 3. osoba prywatna said

  Jest dokladnie tak jak glosi motto umieszczone pod dziennikiem p. Gajowego – ” blogi internetowe zagrazaja demokracji” – slowa wypowiedziane czarnymi ustami prezydenta Usra-ela.
  I wlasnie , zeby „demokracji” nic sie nie stalo, trzeba internautom nalozyc kaganiec by jej nie kasali. To zreszta bylo do przewidzenia, ze zydo-cenzura zainterweniuje.

  Korzystajac poki co z tego, ze jest jeszcze wolny przeplyw informacji chcialbym serdecznie zaprosic zainteresowanych tematyka zdrowia, prawidlowego odzywiania, wysluchania co dr Kulisz (lekarz leczacy dzieci z autyzmu ) ma do powiedzenia w sprawie szczepien i szczepionek, co mowi o swoich kolegach po fachu, ich podejsciu do pacjentow i wielu innych ciekawych sprawach. Zainteresowani na pewno sie nie rozczaruja sluchajac rozmowy.

  Plik otwiera się b. wolno, ( ok. 20 min. ) ale naprawde warto poczekac.

  [audio src="http://www.kontestacja.com/audio/27/Pigulka_2012-01-19.mp3" /]

 4. Zon said

  Zapraszam do odwiedzenia witryny

  http://krzysztofgonciarz.com/2012/01/acta-w-polsce/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: