Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Odpowiedź osobom niechętnym kultowi Matki Boskiej

Posted by Marucha w dniu 2012-01-21 (Sobota)

Moja odpowiedź wszystkim, którzy wybrzydzają na kult Matki Boga, że pogański i nie ma go w Biblii.

Wszystkie dogmaty są kwestią wiary, ale Kościół nie „wyssał ich z palca” tylko sformułował na podstawie tekstów Pisma Św.:

Obecność Matki Pana we wszystkich podstawowych wydarzeniach Odkupienia, od Zwiastowania do Zesłania Ducha Świętego, implikuje:

a. Jej nieodzowny i niezaprzeczalny udział w tym Dziele Boga.

b. Jej dobrowolną i zaangażowaną współpracę.

c. Jej wielką godność: sam Bóg Ją powołuje i czeka na Jej fiat – zgodę:  „Niech mi się stanie według słowa twego.” Łk1,38)

d. Archanioł Gabriel pozdrawiając Dziewicę słowami: ”Bądź pozdrowiona Pełna Łaski, Pan z Tobą” zapoczątkował kult tej wyjątkowej Osoby! (Łk 1,28)
A krewna Elżbieta wykrzyknęła na Jej widok: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest Owoc Twego łona. A skądże mi to (ten zaszczyt), że Matka mojego Pana przychodzi do mnie” (Łk 1,42-43).
I właśnie na podstawie tych dwóch ewangelicznych wypowiedzi powstała modlitwa „Zdrowaś Maryjo”

e. Jej prorocza pieśń Magnifikcat zapowiada kult powszechny i usprawiedliwia go: „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim, bo wejrzał na uniżenie służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię”  (Łk 1, 48-49)

f. Była inicjatorką cudów Syna, zwróciła Jego uwagę na ich potrzeby, przez co stała się Pośredniczką Łask, co jeszcze bardziej uwidacznia wzmianka w Dziejach.Apostolskich. na temat nowenny modlitw o zesłanie Ducha Świętego, którego była przecież Oblubienicą – z Jego mocy i woli poczęła Syna!

g. Pod Krzyżem współcierpiąc z Synem rodziła w boleści ducha Jego Kościół, stając się Współodkupicielką i Matką Kościoła, na mocy Testamentu Jezusa: „Oto syn Twój – oto Matka twoja”.

h. A od kogo niby mieli Ewangeliści (św. Łukasz) czerpać informacje o dzieciństwie Jezusa: „Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu” ! Można Ją więc uważać za współautorkę Ewangelii.

i. Wspomagała Apostołów w ich duszpasterstwie, np.do dziś Hiszpanie w Saragossie wierzą, że ich ogromny kościół El Pilar został założony przez Maryję, która ok 40 r.n.e. „przybyła w śmiertelnym ciele” do ich miasta przez cudowną bilokację, aby pomóc apostołowi Jakubowi.
Do dziś głośniki na placu przed kościołem powtarzają co jakiś czas ten akt strzelisty: ”Błogosławiona niech będzie godzina, w której Najświętsza Maryja przybyła w swym śmiertelnym ciele do Saragossy” – przybyła osobiście jako żyjąca na ziemi, a nie objawiła się z nieba, a sanktuarium to przypisuje sobie bycie pierwszym miejscem kultu Maryi na świecie! (V. Messori: Znak dla niewierzących. Agape 2008)
Potem był Efez i kult domku Maryi, w którym przez pewien czas mieszkała i tak przez wieki dzięki pomocy Matki, Współodkupicielki, Pośredniczki Łask powstawały i rozwijały się razem: chrześcijaństwo i kult Matki Boga – a nie z woli i inicjatywy wiernych czy kleru, czyli przez ludzkie zachcianki i „widzimisię”, bo tak było poprzednio w pogańskich kultach!

Nadesłała p. Maria Flis – „Maria1”.

Dom Marii Dziewicy w Efezie, ostatnie miejsce Jej zamieszkania.

Komentarzy 88 do “Odpowiedź osobom niechętnym kultowi Matki Boskiej”

 1. Radosław37 said

  …wybrzydzają tylko protestanci i częściowo niektórzy katolicy posoborowi.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Niewielka to różnica 😉

 3. j said

  Gorace podziekowania dla Pani Marii za to piekne i czytelne przeslanie dla wszystkich tu „watpiacych”. NIc dodac nic ujac.
  Mam tez nadzieje, ze gleboko rozwaza je w swoim umysle i w swoim sercu.
  Bardzo serdecznie pozdrawiam

 4. j said

  Jednoczesnie korzystam z okazji by szanownemu Panu Gajowemu z calego serca podziekowac za polecenie blogow zwiazanych z dzialalnoscia ks.dr Piotra Natanka. Zauwazylam dopiero wczoraj i nie ukrywam, ze ogarnela mnie wielka radosc z tego powodu.
  Jesli szanowna Pani Gajowczyna Maruszyna pozwoli – siarczyscie caluje Pana Gajowego w oba policzki 🙂

 5. Kapsel said

  Re 1 i 2

  Żydzi też ! ..chociaż się z tym tak bardzo nie afiszują.

 6. A Panie gajowy, niech Pan mi wytłumaczy, dlaczego wobec tego księża i wysocy dostojnicy kościelni postsoborowego kościoła nie kwestionują kultu Matki Bożej, za to działa na nich jak płachta na byka kult Jezusa Chrystusa? Dziwisz, to nawet twierdzi, że Natanek podważa nauki kościoła. Ciekawe dlaczego głoszenie kultu Jezusa Chrystusa i chęć żarliwa powołania go na króla Polski, tak bardzo podważa nauki kościoła. Czyzby kościół negował wielkość Jezusa Chrystusa, a wywyższał Marię nad Jezusa? Bo nie rozumiem tego.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Głoszenie kultu Jezusa Chrystusa nie podważa oczywiście nauk Kościoła (skąd taki pomysł?) – natomiast może być nie na rękę łże-biskupom wiadomego pochodzenia.

 8. Tylka said

  Niech poniższa wypowiedź służy za dowód kompletnego pomieszania z poplątaniem, jakie panuje w głowach wielu osób. Z każdego niemal słowa wyziera tu herezja. Nie wiem, czy autorka uważa się za katoliczkę. Powinna szukać zrozumienia w jednej z tysięcy pseudochrześcijańskich sekt, z których każda głosi swoje „racje”. -admin

  Jestem ochrzczona, zawsze przyjmowałam słowa płynące z ust księdza, za pewnik. Ale przyszedł czas, że i ja Biblię zaczęłam czytać. W ST napisano, nie cytuje dokładnie: ” Po smierci człowieka, żałoba trwa 3 dni, a potem wracamy do zycia”, oraz” „Nie nalezy modlić się za umarłych i do umarłych”.
  Abstrachując od powyższego powiem tak, jak ja czuję: Uznaję Jezusa, że przyszedł na ten świat, aby głosić słowo Boże, to, że jesteśmy współistotni Bogu, podobnie jak Jezus, i jesteśmy, podobnioe jak Jezus jego dziećmi, a ponadto Bóg jest w nas, w naszej duszy, i wrócimy do Niego po śmierci.
  Cytat, uważam najważniejsze słowa Jezusa, ze wszystkich słów, jakie wygłosił:
  „Jezus, powiedział : „Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: ‚to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami’. Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeżeli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą”.

  Jeżeli nie widzimy Boga w drugim człowieku, w pięknie przyrody, w nas samych, nigdy nie znajdziemy Boga, bo Bóg jest we wszystkim, co stworzył.
  Abstrachując ponownie, powiem, że Matka Boska była człowiekiem, była matką Chrystusa – człowieka.
  Uznaję nauki Jezusa o Bogu, ale uważam, że w wierze chrześcijańskiej uprawiamy kult Matki Boskiej i Jezusa, z pominięciem Boga, stworzyciela Nieba i Ziemi. Kult obrazów.. itd… nie ma nic wspólnego z Bogiem naszym Stwórcą, trzymającym to co stworzył( kosmos i życie) w swojej niepojętej sile i miłości. Tyle!
  Pozdrawiam

 9. Dnaruj Łowca said

  Lubię panski blog lecz myli sie pan bardzo.Jedyny posrednik -Jezus Chrystus.”Oto ja sluzebnica panska” – sluzebnica boginia? Artemida efezka, Ishtar, Izyda to Czarna Madonna, krolowa nieba, posredniczka. Kazda zydowka w czasie pologu szla oczyscic sie do swiatyni,MIriam zrobila to samo, nie byla niepokalana, złożyła w ofierze dwie synogarlice, po Jezusie urodzila co najmniej czworo dzieci. Septuaginta rozroznia brata duchowego od brata krwi. Ofiara Jezusa- jednorazowa, na krzyzu, nie w wieczerniku, powtarzanie jego bezkrwawej ofiary [msza]
  umniejsza ofiare krzyza,ludzie uznali, że śmierć na krzyżu nie była doskonałą ofiarą. UCZYNKI [ np.chodzenie do kosciola] nie zbawia,zbawienie poprzez laske, zeby czlowiek nie chelpili się przed Bogiem. Boze Narodzenie,Wszystkich Swietych, Droga Krzyzowa itd.- poganstwo. Rzezby,obrazy,pogon za bogactwem – balwochwalstwo. Kult krzyza – narzedzie tortur;co jest wazniejsze osoba boska czy kawal drewna? Modlitwy do swietych [do ludzi],podwaza posrednictwo Jezusa, niepotrzebnie umarl za nasze grzechy? Wieczerza Panska – symbol uczestnictwa w ofierze,raz w roku pierwsi chrzescijanie spotykali sie w celu uczczenia smierci i zmartwychwstania CHRYSTUSA,symbol!- Śmierć na krzyżu jest ofiarowaniem, przelaniem krwi za nasze grzechy! DUSZA LUDZKA-smiertelna ,niesmiertelny tylko Bog.Niektóre nauki KrK- neoplatonizm – poganstwo. Piotr nie byl pierwszym papiezem,[zaparl sie Jezusa ], czlowiek grzeszny ulomny, Duch Swiety brama nie do przebycia dla mocy piekiel. Obecnosc Jezusa do konca swiata, rekojmia zabezpieczenia ,grzeszni ludzie zawsze zawodza! Moja wypowiedź nie jest atakiem ani na ludzi wierzących ani na kościół katolicki, gdyż Polska dzięki wierze, mimo, że straciła państwowość, przetrwała duchowo jako naród. Ludzie wierzący,` w ekstremalnych warunkach przeżywają częściej, niż ludzie pozbawieni nadzieji. Objawienie 22:18-19 „Co do mnie to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze. A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta opisanego w tej księdze.”Kosciol dodawal i ujmowal. Nauki Jezusa były bardzo proste i uniwersalne, Biblia jest napisana prostym językiem, dla prostych ludzi. Nie potrzebujemy ludzkiego pośrednika, by zrozumieć jej przesłanie. Król Jan Kazimierz ofiarował Polskę Maryi, popełnił nierząd duchowy, od tego czasu zaczął się upadek Rzeczpospolitej. Operowałem skrótami myślowymi.

 10. Marucha said

  Re 8:
  Proszę nie poprawiać Magisterium Kościoła i nie wypisywać bredni rodem z jakiegoś „Kodu da Vinci”.
  Powinienem właściwie Pański wpis wywalić, jako obraźliwy dla katolików.

 11. osoba prywatna said

  RE 6
  Wpis jednego z internautow pod filmem.

  „Episkopat Polski jest zazydzony i masonski, stad Jezus Chrystus jako krol Polski jest dla nich nie do przyjecia. Dziwie sie ze blogoslawiony JPII, przez 38 lat nie nawrocil Dziwisza na wiare katolicka. Co z niego za blogoslawiony? Przypuszczac nalezy, ze sam nie wierzyl w Boskosc Jezusa Chrystusa. Tabernakulum z krwia i cialem Pana Jezusa wyrzuca sie z centralnego miejsca w kosciele, a w to miejsce wstawia sie krew pupilka zydomasonerii. Komunia na reke, a dotykanie butow JPII na kleczaco”.

  ktomasz999 2 godz. temu

 12. Dnaruj Łowca said

  Panie Gajowy, bardziej zgadza się pan ze słowem ludzkim, czy ze Słowem Bożym? Tradycja czy SLOWO BOZE -„ze wzgledu na wasza tradycje uniewazniliscie slowo boze” -JEZUS. TWOJE SLOWA SA PRAWDA -JEZUS O OJCU.Kanon Pisma sw.ustalili wierzacy Zydzi, [nie Chazarzy],pod natchnieniem Ducha sw. Apokryfy nie sa czescia kanonu,dodane w 16 wieku!Ekumenizm czy Pismo Swiete?Jezeli zbawienie jest w kazdej religii ,Jezus umarl niepotrzebnie,bujanie sie pod Sciana Placzu wystarczy . Jezeli odrzucimy Pismo Swiete to co pozostanie ?Obwinia pan Synagoge Szatana o zawladniecie kosciolem,byc moze stalo sie to duzo wczesniej ,nie po SW II ?Jezus powiedzial ,ze bramy piekielne nie przemoga jego kosciola,dlaczego wiec KrK zostal opanowany przez SS? [CHAZAROW] .Jakimi pasterzami sa sludzy kosciola ,ze pozwolili na to? Ludzie wola tkwic w bledzie niz sie do niego przyznac ,to nazywa sie pycha.
  Nie ogladam filmow amerykanskich [tandetny schemat] ,wole rosyjskie czy czeskie,nie odladam telewizji,nie czytam zaklamanych gazet. Ukorzyc sie przed BOGIEM ,znaczy uslyszec jego glos w sumieniu.Jezeli szuka pan prawdy, dlaczego unika pan tematow, ktore nie sa spojne z panskim swiatopogladem? Panska decyzja czy pan mnie wyrzuci ,[ prywatna inkwizycja ,cenzura???].Pamietam – to jest prywatny blog! -tylko dla katolikow . Wyrazy szacunku.

 13. JO said

  Panie Gajowy, prosze byc konsekwentnym i usunac wpisy Pana Lowcy.

  To jest Forum Katolickie.

  Takich wpisow mamy miliony w ofercie od Unych, tak by konfudowaly nas.

  Prosze o konsekwencje i usunac prosze wpisy obrazajace Sw Magisterium i obrazajace Katolikow, ktorzy maja w obowiazku unikac czytania takich cherezji.

  Takich cherezji jak pisalem mamy w kolo miliony.

  Tu ich nie potrzebujemy.

  Prosze banowac takie wypowiedzi tak jak Pan deklarowal …..

 14. JO said

  ad.10. Przez pontyfikat JPII miliony Katolikow Stracilo Wiare. JPII narazil miliony na cierpienie i upadek dusz….

  Jestem swiatkiem, my jestesmy swiatkami Owocow JPII i bedziemy zawsze swiadczyc o JPII upadku.

  JPII nie jest i nigdy nie bedzie Blogoslawiaonym Kosciola Katolickiego – to co uzurpatorzy sobie poczynaja w KKatolickim nie swiadczy o tym , ze jest Faktem

 15. Jan said

  Jan powiedział/a
  Aby wypowiadać się o Najświętszej Pannie Maryi trzeba posiadać przynajmniej trochę wiary oraz znajomości chociażby nauk św. Tomasza z Akwinu, św. Maksymiliana i św. Ludwika de Monfort. Nasza wiara nie opiera się jak u pogrobowców Lutra na zapisanym „słowie bożym” lecz na całej integralnej nauce Kościoła, opartej na Objawieniu Bożym. Kto odrzuca pośrednictwo Niepokalanej przypisuje je Panu Jezusowi, zapominając że BÓG w TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY
  objawił się w Jezusie Chrystusie. Skąd ta nienawiść do Niepokalanej nawet nie tylko u niewierzących ale i u ignorantów – oczywiście z inspiracji nienawidzącego Ją piekła.

 16. Realista said

  Artykul.

  Bylem w Efezie. Wielkie przezycie.

 17. znalazłam takie info z 2010 roku przypadkiem, bo obserwowałam fotki Benedykta XVI z 2010 roku i te aktualne. Obserwuję na tych fotkach uszy. Nie ważne. Ale znalazłam takie info oficjalne „Benedykt XVI: Żydzi nie są winni śmierci Chrystusa – Ojciec Święty jednoznacznie stwierdza, że naród żydowski ani nie był winny śmierci Jezusa, ani tym bardziej nie może ponosić za nią zbiorowej i pokoleniowej odpowiedzialności. Opinia i wszystkie najważniejsze media amerykańskie żywo komentują ujawnione w tych dniach fragmenty drugiej części dzieła autorstwa papieża Benedykta XVI (Jospeha Ratzingera) „Jezus z Nazaretu”. Chodzi przede wszystkim o papieską interpretację Ewangelii Mateusza w przedmiocie odpowiedzialności za śmierć Jezusa Chrystusa.

  Ojciec Święty jednoznacznie stwierdza, że naród żydowski ani nie był winny śmierci Jezusa, ani tym bardziej nie może ponosić za nią zbiorowej i pokoleniowej odpowiedzialności.

  Papieska jednoznaczność i dobitność w uwolnieniu Żydów od zarzutu bogobójstwa została bardzo pozytywnie przyjęta przez amerykańskie organizacje żydowskie, w tym mające swoje siedziby w Nowym Jorku – Światowy Kongres Żydów i Ligę Przeciw Zniesławianiu (ADL), chrześcijańsko-żydowskie organizacje dialogowe, jak też przez wielu przedstawicieli Kościoła rzymskokatolickiego w USA, w tym z waszyngtońskiego Catholic University of America.

  Specjalny list do Benedykta XVI skierował premier Izraela Benjamin Netanjahu. Wyraża w nim wdzięczność za odrzucenie przez papieża „fałszywych oskarżeń, które służyły za podstawę do szerzenia przez stulecia nienawiści wobec Żydów”.

  Abraham Foxman, dyrektor liczącej niemal sto lat wpływowej Ligi Przeciw Zniesławianiu (ADL) wydał oświadczenie, w którym jasne sformułowanie stanowiska Benedykta XVI uznaje za „ważne i historyczne wydarzenie dla stosunków katolicko-żydowskich”.

  Podkreśla, że Benedykt XVI wprowadza w życie „drugą fazę” Drugiego Soboru Watykańskiego. Powinno nią być wcielenie w praktykę życia religijnego doktryny Kościoła wyrażone w deklaracji „Nostra Aetate” z 1965 roku, swoiste „przetłumacznie” na język, jakim zwracają się do swych wiernych księża w kościołach.

  „Fakt, iż papież jest teologiem i obrońcą wiary czyni oświadczenie ze Stolicy Apostolskiej bardziej znaczącym dziś i dla przyszłych pokoleń. Jest on kontynuatorem w zachowaniu tradycji Jana Pawła II odrzucania kalumni oskarżeń rzucanych na Żydów i podnoszenia dzieła „Nostra Aetate i Drugiego Soboru Watykańskiego na wyższy poziom” – pisz Foxman.

  W swej książce, Benedykt XVI zajmuje się Ewangelią Mateusza oraz jej kontrowersyjnym wersetem: „A cały lud zawołał: Krew Jego na nas i na dzieci nasze” (Mt 27,25). Przez stulecia interpretowano go jako zbiorowe przyjęcie przez Żydów, pokoleniowej odpowiedzialności za śmierć Syna Bożego wskutek czego przestają być ludem wybranym przez Boga oraz stają się przezeń odrzuceni i przeklęci.

  Sobór Watykański Drugi we wspomnianej deklaracji „Noastra Aetate” stwierdzał:

  „A choć władze żydowskie wraz ze swoimi zwolennikami domagały się śmierci Chrystusa, jednakże to, co popełniono podczas Jego męki, nie może być przypisane ani wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym, ani Żydom dzisiejszym.

  Chociaż Kościół jest nowym Ludem Bożym, nie należy przedstawiać Żydów jako odrzuconych ani jako przeklętych przez Boga, rzekomo na podstawie Pisma Świętego. Niechże więc troszczą się wszyscy o to, aby w katechezie i w głoszeniu słowa Bożego nie nauczali niczego, co nie zgadzałoby się z prawdą ewangeliczną i z duchem Chrystusowym”.

  A nieco wyżej Sobór powiada, że mimo nieprzyjęcia Ewangelii przez większość tego narodu, mimo nawet aktywnej opozycji wobec jej orędzia, „Żydzi nadal ze względu na swoich przodków są bardzo drodzy Bogu, który nigdy nie żałuje darów i powołania”.

  Benedykt XVI w „Jezusie z Nazaretu” wyraźnie – i w duchu „Nostra Aetate” – definiuje o jakich Żydach jest mowa u ewangelisty Mateusza. Pisze: „Najpierw zapytajmy jednak: Kim właściwie byli oskarżyciele? Kto nalegał na wydanie na Jezusa wyroku śmierci?”.

  Po czym odpowiada: „W odpowiedziach Ewangelii zachodzą różnice, nad którymi musimy się zastanowić”. Według Jana są to po prostu „Żydzi”. Jednak to określenie – podkreśla papież – absolutnie nie oznacza u Jana – całego narodu izraelskiego jako takiego.

  Chodzi jedynie o „arystokrację świątynną”, która zdecydowała o śmierci Jezusa. Definiując natomiast tłuszczę (nazywaną przez Mateusza „całym ludem”), wznoszącą okrzyki poparcia dla ukrzyżowania, papież stwierdza jasno, że byli to jedynie „zwolennicy Barabasza”.

  Opisywane okrzyki tłumu pojawiają się zresztą tylko u Mateusza, nie ma o nich nic u innych ewangelistów. Można to tłumaczyć tym, iż jego Ewangelia adresowana była głównie do Żydów, który miał ambicję „nawracać”, uprzednio wskazując na ich „odpowiedzialność” za zbrodnię bogobójstwa oraz dalsze tego konsekwencje.

  Obarczanie za to Żydów ówcześnie żyjących w Jerozolimie czy tym bardziej wszystkich, jacy wtedy żyli oraz tych, jacy mieli się urodzić jest oczywistym krzywdzącym nadużyciem nie mającym nic wspólnego z nauką Kościoła. Taka jest konkluzja lektury „Jezusa z Nazaretu” pióra Benedykta XVI.

  Nowojorski rabin Eric Greenberg, renomowany specjalista dialogu żydowsko-chrześcijańskiego oraz znany publicysta-watykanista z rzymskiego dziennika „La Repubblica”, Giancarlo Zizola formułują niemal identyczna opinię, iż „novum” dokonanej przez papieża-teologa „dekonstrukcji historycznego fałszerstwa” polega na tym, że odważnie poddaje „analizie krytycznej” uważane dotąd za „nietykalne” świętych tekstów Kościoła.

  Zizola dodatkowo zwraca uwagę, że: „w tekście Ratzingera znaleźć też można echo żydowskiego punktu widzenia, jak ten, zaproponowany przez Chaima Cohna, sędziego Sądu Najwyższego Izraela, że Jezus skazany został na śmierć przez rzymskiego namiestnika Palestyny w latach 26–30, zgodnie z prawem rzymskim i na podstawie przyznania się do winy”.

  Konsekwencja tego jest oczywista: Jezus miał rzymski proces, w którym otrzymał rzymski wyrok, który wykonali rzymscy oprawcy.

  Historyczna krytyka tekstów ewangelicznych, odważnie podjęta przez Benedykta XVI jest odpowiedzią na postulaty płynące z wieloletniego dialogu – chrześcijańsko-żydowskiego, w tym jednego z jego amerykańskich liderów księdza profesora Johna Pawlikowskiego z Chicago.

  Jak wielokrotnie podkreślał ten teolog polskiego pochodzenia, ponowne, jasne odniesienie się Kościoła do potwarzy „żydowskiego bogobójstwa” może jedynie sprzyjać osiąganiu pozytywnych rezultatów tego dialogu i dalszego zbliżania „na nowo odnalezionych braci”, jak określał chrześcijan i Żydów Jan Paweł II.

  – Mamy świadomość, że dzieją się rzeczy przełomowe – mówi nam Abraham Foxman. – Papież dokonuje niezwykle ważnego kroku na drodze wytyczonej przez jego poprzedników, w tym Jana Pawła II.

  Dokonana przez Benedykta XVI interpretacja jest twórczym rozwinięciem dzieła soborowego i „Nostra Aetate”, najjaśniej jak można mówiącym: Żydzi nie są winni śmierci Jezusa i naród żydowski za nią nie odpowiada.

  Interesujące, jak nauczanie Ojca Świętego wybrzmi w kościołach podczas nadchodzących świąt Wielkanocnych. Papieska książka „Jezus z Nazaretu” ukazuje się już 10 marca br.

 18. Marucha said

  Re 12:
  Nie wiem, skąd u Pana takie pytanie: „Panie Gajowy, bardziej zgadza się pan ze słowem ludzkim, czy ze Słowem Bożym? Tradycja czy SLOWO BOZE -”ze wzgledu na wasza tradycje uniewazniliscie slowo boze”.

  Święta Tradycja to nie jest „słowo ludzkie” – lecz skutek działań Świętego Ducha w ciągu wieków. Tradycji nie deklarował nigdy żaden człowiek.
  Dla katolika, powtarzam, filarem wiary jest Ewangelia i Tradycja. Kto tego nie uznaje, nie jest katolikiem.
  Ponadto dla nas Nowy Testament anuluje wszystko, co w Starym Testamencie jest z nim sprzeczne. Nie odrzucamy go, lecz traktujemy przez pryzmat Ewangelii.

  Poza tym – Kościół jeszcze nie przegrał, Panie Łowco. Nie znamy zamiarów Boga i nie wiemy, jak chce nas doświadczyć. Jest w Kościele wielu ludzi niegodnych, co sam Pan zauważa, ale są już i pierwsze jaskółki odnowy. To, że Kościół będzie w tarapatch, jest przewidziane w Księdze Apokalipsy.

 19. Zapomniałam dodać źródła http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110307/KRAJSWIAT/30284122 a notka dodana została 7 marca 2011, 12:11

 20. Marucha said

  Re 15:
  Nienawiść do Niepokalanej to najbardziej charakterystyczna cecha Szatana. Nienawiść połączona ze śmiertelnym lękiem. Potwierdzi to każdy egzorcysta, który choć raz rozmawiał z demonami siedzącymi w osobach opętanych.
  Pod tym kątem należy oceniać wszelkie „chrześcijańskie” religie, które negują rolę Maryi w Dziele Odkupienia i Jej wyjątkowość jako człowieka.
  Człowieka, który znalazł się tak blisko Boga, jak nikt już nigdy się nie znajdzie – człowieka ukochanego i wybranego przez samego Boga – Stella Maris – Domina Coeli…

  Ave Maria, gratia plena,
  Dominus tecum,
  benedicta tu in mulieribus,
  et benedictus fructus ventris tui Iesus.
  Sancta Maria mater Dei,
  ora pro nobis peccatoribus, nunc, et in hora mortis nostrae.
  Amen

 21. Marian said

  wynika z tego wszystkiego , że Tradycja to dla Kościoła Rzymskokatolickiego coś Ekstra, jak Ekstradycja.

  Re 17:
  „To, że Kościół będzie w tarapatach, jest przewidziane w Księdze Apokalipsy.”

  Szanowny Panie Marucha,

  Zaiste Kościół Rzymskokatolicki w świetle Objawienia Jana jest w poważnych tarapatach.

  Czytałem w pewnym miejscu, że Bóg w czasach ostatecznych pobudzi serca wielu ludzi do demaskacji Syna Zatracenia…

  Jest w Apokalipsie (Objawieniu) dużo więcej na temat Kościoła Rzymskokatolickiego.

  tu można poczytać:
  http://prawda2.info/viewpost.php?p=179560

  i o Królowej Nieba też:
  http://prawda2.info/viewpost.php?p=179825
  http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/palla/krolowa.htm

  Re 17:
  „Ponadto dla nas Nowy Testament anuluje wszystko, co w Starym Testamencie jest z nim sprzeczne. Nie odrzucamy go, lecz traktujemy przez pryzmat Ewangelii.”

  Można odrzucać również Stary Testament, chociaż Pan Jezus nie przyszedł znieść Prawa i Proroków, ale je wypełnić.

  (Ew. Mt 5:17-20)
  (17)Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim.

  Pismo mówi aby bardziej ufać Bogu niż ludziom.

  Pozdrawiam serdecznie.

 22. Kapsel said

  Re 20
  Potwierdzi to każdy egzorcysta, który choć raz rozmawiał z demonami siedzącymi w osobach opętanych.

  Tutaj stosowny fragment :
  Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów
  Ks. Egzorcysta Pellegrino Eretti

  …..Szczególną nadzieją napawa Maryjne doświadczenie, płynące z egzorcyzmów. Kiedy mówi się o Matce Bożej, demony reagują atakami furii. Nienawidzą Matki Bożej, nigdy nie odważą się wypowiedzieć Jej imienia. Mówią „ona” albo „tamta”. Pada cały stek najgorszych bluźnierstw pod adresem Matki Bożej. Uskarżają się, że niszczy ich plany. Demon reaguje gwałtownie, na wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Wykrzykuje, że ten… taki nie taki (i tu mówi o Janie Pawle II słowami, których nie da się powtórzyć) poświęcił świat Temu Niepokalanemu Sercu, i że ten akt pokrzyżował piekłu pewne plany na skalę światową.

  Jeżeli chodzi o Różaniec Święty, kiedyś założono koronkę Różańca na szyję osoby egzorcyzmowanej. Demon zaczął krzyczeć: „przygniata mnie, jaki to nieznośny ciężar! Zabierzcie ten łańcuch z Krzyżem na końcu!”. Egzorcysta powiedział: „Od dziś, nasza siostra będzie codziennie odmawiała Różaniec”. A diabeł natychmiast odparł: „I co z tego? I tak jest was niewielu! To nic nie znaczy, w porównaniu z całym światem! (mówił o osobach odmawiających Różaniec). W to mi graj! Przeszkadza mi, kiedy ja wzywają, to mi przypomina Jego życie” (ma na myśli życie Pana Jezusa, które rozważamy w Różańcu). Innym razem egzorcysta, wyjął z kieszeni koronkę Różańca. Demon natychmiast zaczął krzyczeć: „zabierz ten łańcuch!”. „Jaki łańcuch?” „Ten z krzyżem na końcu. On nas biczuje tym swoim łańcuchem!”. Z pewnością chodzi tu o swoistą metaforę, jednak pozwala ona zrozumieć, i to w sposób bardzo konkretny, jak wielka jest moc Różańca i jak bardzo demon się go lęka.

  Innym razem, ku wielkiemu zaskoczeniu egzorcysty, kiedy podczas modlitwy, odczytywane były wezwania do Matki Bożej, demon zaczął krzyczeć: „Tylko Ona jest wszędzie. Ona mnie zabija. Zawsze mnie zabijała. Wszystko przewraca do góry nogami. Ten Jej przeklęty płaszcz mnie dusi, za każdym razem. Żaden z nas tego nie wytrzyma”. Wtedy egzorcysta zawołał: „Dziękuję Ci Matki, dziękuję Twemu Niepokalanemu Sercu!” Demon odpowiedział: „Zostaw to Serce w spokoju. Przebiliśmy Je mieczem – a Ono nie umarło. Ukrzyżowaliśmy Jej Syna, a Ona nie umarła, dostała więcej dzieci!”. Podczas innego egzorcyzmu, kiedy egzorcysta oddawał cześć Niepokalanemu Sercu Maryi demon powiedział: „Jej Serce, sprawia nam ból. Im bardziej przebijaliśmy to Serce, tym mocniej biło. Im bardziej miażdżyliśmy to Serce, tym bardziej Ona miażdżyła nas. Im bardziej cierpiała, tym bardziej cierpieliśmy i my. Chcieliśmy zrobić jej na złość, a Ona zabijała nas swoim płaczem. Jej łzy są ogniem, który nas zabija”. Innym razem ten sam egzorcysta wzywał wstawiennictwa Niepokalanego Serca Maryi, a demon zaczął mówić o kolcach, które tkwią w tym Sercu (są one symbolem grzechów ludzkich) oraz o ludziach, którzy chcą ofiarować Maryi swe zadośćuczynienie. Powiedział wtedy: „Ludzie pomogli mi wbić w to Serce mnóstwo kolców, tysiące miliardów. Samiście mi pomogli wbić te wszystkie kolce. Właśnie wy! Ale im więcej kolców, tym większą ma siłę! Im więcej krwi, tym więcej mocy! Im więcej cierpienia, tym więcej chwały! Wasze grzechy zamieniły się w chwałę, bo wiele dusz poświęciło się Jej, żeby zadośćuczynić za zniewagi. Każda dusza, która Jej się poświęca, wyciąga kolec z Jej serca. A każdy taki wyciągnięty kolec, jest jak ognisty pal, który przebija nasz mózg. My ich bijemy, pokonujemy ich, palimy, drapiemy, rozszarpujemy ich na kawały, a oni padają na kolana i się modlą. My im ubliżamy, szkalujemy ich, znieważamy – a oni padają na kolana i się modlą. Ta tortura nigdy się nie skończy! Ta tortura nigdy się nie skończy! Jest ich za dużo! Za dużo! Tylu głupców się Jej poświęca. Tylko na to czekają, żeby umrzeć dla tej… i dla Jej Syna!”.

  Podczas innego egzorcyzmu, demon chełpił się, że zadał cierpienie niewinnym ludziom. Egzorcysta zaczął modlić się tymi słowami” „Panie Jezu Chryste, wydawało się, że zostałeś pokonany na Krzyżu – wydawało się, że moce ciemności zwyciężyły, a w rzeczywistości TY odniosłeś decydujące zwycięstwo”. Diabeł odparł: „To wszystko przez Nią! Wszystko z winy Jego Matki! Uczyłem tę idiotkę (mówił o osobie dręczonej) nienawiści do Niej, a Tamta i tak wygrała. Ona (tzn. Matka Boża) nieustannie się modli. Nawet przez chwilę nie siedzi cicho. I ciągle nas biczuje tymi swymi modlitwami”. Z pewnością znaczy to, że Maryja wstawia się u Boga za tą dręczoną osobą. Chodzi także o to, że ta kobieta coraz bardziej kochała Maryję. Podczas innego egzorcyzmu demon powiedział: „Za każdym razem, kiedy schodzi tu na ziemię, pogrążamy się coraz niżej. Każda Jej łza, to dziura w naszej skórze. Każde Jej spojrzenie, szarpie nasz mózg na kawałki. Każdy Jej krok, to nasz koniec. Usiłujemy Ją powstrzymać, ale nie możemy, bo Ona jest silniejsza od nas. Zły nie ma nad Nią żadnej władzy”.

  Innym razem miał miejsce szczególnie wstrząsający epizod. Pewnego dnia, zwracając się w stronę wizerunku Matki Bożej, znajdującego się w pomieszczeniu, gdzie sprawowany był egzorcyzm, demon zaczął krzyczeć: „Czemu wszystko ofiarowałaś Temu? Dlaczegoooooo! Po coooooo!”. Egzorcysta zapytał: „Co ofiarowała?” A demon odrzekł: „Pod Krzyżem Tamtego! Ona cierpiała!” Niewątpliwie, odnosi się to do ofiary cierpienia, którą Maryja złożyła Ojcu Przedwiecznemu w imieniu własnym, i w imieniu Syna, podczas ukrzyżowania.

  Wtedy egzorcysta powiedział: „Pamiętaj, że Maryja, u stóp Krzyża, ofiarowała Bogu Ojcu Jezusa i siebie samą wraz z Nim. Za nas ofiarowała to cierpienie, ponieważ jesteśmy Jej dziećmi”. W tym momencie zaczęły się wrzaski nie do opisania. Nie mogąc znieść siły płynącej z ofiary Chrystusa i Maryi, złożonej na Kalwarii, powiedział: Dosyć! Dosyć tego! Nie przypominaj mi tego! Basta! Pali mnie to żywym ogniem!”

  W Wielki Piątek 2006 roku, kiedy egzorcysta odczytywał fragment Ewangelii Świętego Jana, przy słowach, które Pan Jezus skierował do Maryi i Świętego Jana: „Niewiasto, oto syn Twój”, „Oto Matka twoja!”, demon nie wytrzymał i powiedział: „W jednej chwili umiłowała swe dzieci. Przez wszystkie pokolenia. I znowu powiedziała”tak”. Angolowi powiedziała „tak”, a pod Krzyżem znowu powiedziała „tak” swemu Synowi. Po to, żebyście stali się Jej dziećmi”. Egzorcysta zrozumiał, że demon wbrew swojej woli, musiał wyznać coś, czego nigdy nie chciałby powiedzieć. Czytał dalej: „Od tej chwili, uczeń wziął Ją do siebie”. Diabeł, okazując wielką odrazę, która przejawiała się w tonie głosu i w całej postawie, dodał: Czyste dusze przyjmują do serca Matkę Boga. Wasze ciało i wasz duch to dom Pański i do tego domu Ją przyjmujecie. Wszystkie dzieci Boże, powinne wziąć Maryję do siebie. Tego was uczyła swoim życiem. W Maryi, macie wielką pomoc, powinniście częściej z niej korzystać. Módlcie się, módlcie się do Niej więcej. Weźcie Ją do siebie. Ona towarzyszy każdemu z was”. Egzorcysta wiedząc, że Wielki Piątek jest dniem szczególnej łaski, przypomniał wtedy ofiarę Pana Jezusa na Krzyżu, poniesioną z miłości do nas. Jego rany. Jego krew i cierpienie. Jego upokorzenie i ofiarę złożoną Bogu Ojcu, łzy i cierpienie Maryi u stóp Krzyża i ofiarę, którą złożyła Bogu Ojcu, łącząc się z ofiarą Syna. Kiedy modlił się, wspominając te wielkie wydarzenia, demon stwierdził, ku wielkiemu zdumieniu egzorcysty: „My też staliśmy pod Krzyżem. Podburzaliśmy niektórych przeciwko Niemu, żeby Mu ubliżali, żeby Go obrażali, żeby rzucali Mu wyzwania. Innych kusiliśmy, wzbudzając w nich wątpliwości. Wmawialiśmy im, że to nie może być prawdziwy Mesjasz. Niektórzy poszli tam, żeby zobaczyć jakiś cud i przekonać się na własne oczy, że to On jest Mesjaszem. Co za durnie! Przepędziliśmy stamtąd mnóstwo ludzi. Przestali w Niego wierzyć, przerazili się widząc jak umiera. Zostało paru niedobitków. Oni z kolei, doszli do przekonania, kiedy już umarł, że to wszystko nieprawda. Bo skoro umarł, to już po wszystkim. Nic się już nie da zrobić. Kiedy zdejmowali ciało z Krzyża, kusiliśmy nawet Jana. Wmawialiśmy mu, zobacz jak skończył wasz Mesjasz! Zobacz, jak skończył Ten twój Mesjasz. Kusiliśmy nawet jego Matkę. Miała rozdarte Serce. Ale jednocześnie, w tym Sercu panował nieopisany pokój. Wszystko przebaczała. Kochała i cierpiała. Jej przebaczenie było całkowite. Jej miłość była całkowita. Jej ofiara była całkowita. I to nas pokonałoooooo! Bezskutecznie podkopywaliśmy Jej wiarę. Ona nie przestawała się modlić. Tylko Ona Jedna wierzyła Zmartwychwstanie. Jej Serce już wszystko wiedziało. I tamtego dnia o świcie, w dzień po szabacie, On przyszedł najpierw do Niej. Nie wiemy co do siebie mówili. Widzieliśmy ich. Widzieliśmy tylko, że to spotkanie promieniowało pokojem i nieskończona miłością. Anie nie mogliśmy nic słyszeć. Ich rozmowa była poza naszym zasięgiem. A potem zobaczyliśmy Magdalenę idącą do grobu”. …..

  Tutaj całość:
  http://www.pmk-sa.com/dokumenty/egzorc1.htm

 23. Marucha said

  Re 21:
  Wybaczy Pan, ale po czymś takim:
  wynika z tego wszystkiego , że Tradycja to dla Kościoła Rzymskokatolickiego coś Ekstra, jak Ekstradycja.
  nie mam chęci do dalszej dyskusji.

 24. Bob2012 said

  Proszę nie cytować fałszywej ewangelii bo ten cytat jest fałszywy „„Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim, bo wejrzał na uniżenie służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię” (Łk 1, 48-49)”
  Prawidłowy przekład brzmi:
  „Wielbi dusza moja Pana,i rozradował się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim,bo wejrzał na uniżoność służebnicy swojej. Oto bowiem odtąd błogosławioną zwać mnie będą wszystkie pokolenia.” (Łk 1, 48-49)
  Widzicie fałszerstwo?
  Powinno być „błogosławioną zwać mnie będą” a nie
  „błogosławić mnie będą” Pismo Święte wyraźnie mówi:
  „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus” (1 Tym 2,5)
  Jest jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi – Jezus rozumiecie to? Wątpię.
  Dla was pośrednikiem chyba nie jest Jezus lecz Królowa Niebios i ci w czarnych sukienkach…

  Kult „Królowej Niebios” jest pogańskim Kultem potępionym w Biblii:
  „W starożytności Królową Niebios czczono pod różnymi imionami ( Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska). Kiedy chrześcijaństwo stało się religią państwową, poganie zaczęli masowo wchodzić do Kościoła wnosząc ze sobą wiele niebiblijnych wierzeń. Wśród nich kult Królowej Niebios, który ci nie w pełni nawróceni ludzie, przenieśli na Marię, matkę Pana Jezusa.
  Bóg przestrzegał swoich wyznawców przed oddawaniem czci istocie, która przyjmuje postać Królowej Niebios:

  „Ty zaś nie wstawiaj się za tym narodem, nie zanoś za niego błagań ani modłów, ani też nie nalegaj na Mnie, bo cię nie wysłucham. Czy nie widzisz, co czynią w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy? Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla „Królowej Nieba”, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. Czy Mnie obrażają – wyrocznia Pana – czy raczej siebie samych, na własną hańbę?” ( Jer.7:16-20). ”

  http://www.swch.pl/ostrzezenia/kult_krolowej_niebios.html

  http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/krolowan.htm

 25. Dnaruj Łowca said

  Szanowny panie gajowy,podjal pan kulturalna dyskusje ,bez sankcji.To ,ze nie zgadzamy sie w pewnych sprawch nie swiadczy o tym ,ze jestem panskim wrogiem czy bron Boze wlasnego kraju. Czy Polak musi byc katolikiem ,zeby moc wyrazic poglady na katolickim blogu, przeciez tak tworzymy getto. Nie czytam onetow gdyz nienawidze bezczelnych klamstw . JEZUS byl wypelnienien ST i zarazem jego koncem ,prawo starozakonne nie nioslo zbawienia lecz pokazywalo nasz grzech.JEZUS jest nowym prawem . Nie mozemy zapominac ze proroctwo zapowiadajace przyjscie zbawiciela Bog wypowiedzial zaraz po tym, jak pierwsi ludzie zgrzeszyli .Nadejscie Mesjasza zapowiada caly ST.Polska jako kraj chrzescijanski byla buforem dla Europy,ciagle wojny z islamem ,z panstwami osciennymi i co najgorsze z wrogiem wewnetrznym [kiedys a przede wszystkim dzisiaj z inwazja czerwonych hunow chazarskich],doprowadzilo to do upadku nasz kraj. Wiara jest najwyzszym bodzcem naszego postepowania ,nawet gdy czasem mamy mylne pojecie o meritum .Pismo sw. jest bardzo dlugim listem od Boga pokazujacym [instrukcja] ,jak przezyc nadchodzacy Dzien Sadu.Gdyby ludzie mogli zbawic sie przy pomocy tradycji,to Pismo sw. jest niepotrzebne, skad w taki razie wiedzielibysmy o Zbawicielu ?Podam przyklad naszej grzesznosci:czy ktokolwiek chcialby” wyswietlic”swoje mysli z calego zycia w publicznym miejscu przed rodzina i przyjaciolmi ?Ewangelia wyklucza tradycje , jedno zaprzecza drugiemu ,nie ma swietej tradycji ,pan tworzy fakty jak ta koszerna gazeta ,to jest ludzki wymysl,nawet tzw. ojcowie kosciola zaprzeczaja sobie, natomiast BIBLIA jest wewnetrznie spojna mimo ,ze pisana na przestrzeni 1500 lat ,przez roznych ludzi .Tradycja to furtka dla zmian .Idac panskim tokiem myslenia ,ci co teraz” przejeli” KrK, postepuja zgodnie z tradycja, przeciez zmiany sa dopuszczalne .Prawa boskie sa niezmienne [fizyczne i moralne] ,prosze pokazac mi w Biblii cytat gdzie matce Jezusa nalezy sie czesc rowna Jezusowi czy Bogu? Szacunek tak , nie boska czesc ,to JEZUS UMARL ZA NASZE GRZECHY NIE JEGO MATKA .Oblubienica z Apokalipsy to nie matka JEZUSA lecz lud bozy ,jezyk paleohebrajski posluguje sie symbolami ,Syn Bozy nazwany jest brama owiec , dobrym pasterzem czy mamy traktowac to doslownie ?.Decyzje dotyczace kosciola podejmuje episkopat , jak pan sobie wyobraza odejscie od ram przez nich wyznaczonych? Czy kosciol wyjasnia ludziom Dobra Nowine o wyzwoleniu czlowieka spod jarzma diabla i jemu poslusznych ludzi?

 26. Marucha said

  Zdaje się, że trzeba będzie zrobić porządek z heretykami, którzy włażą na stronę Tradycyjnych Katolików aby wypisywać androny.

  Re 24:
  Nie wiem, z jakiego tłumaczenia Pan korzystał (ze Świadków Jehowy?), ale Magnificat brzmi następująco:
  Wielbi dusza moja Pana *
  i raduje się duch mój w Bogu,
  Zbawicielu moim.
  Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. *
  Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia.
  Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, *
  a Jego imię jest święte.
  Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie *
  nad tymi, którzy się Go boją.
  Okazał moc swego ramienia, *
  rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich….

  Od Królowej Niebios proponuję się odwalić, i to już, bo mi się kończy cierpliwość. Nic mnie nie obchodzą jakieś pogańskie kulty. Za ubliżanie Matce Boskiej skazywano dawniej na śmierć.

  Re 25:
  Właśnie dlatego, że nie dostrzegłem u Pana chęci pouczania „błądzących katolików”, lecz, jak mi się wydaje, chęć podzielenia się wątpliwościami – podjąłem dyskusję.

  Stary Testament ma dla katolików pewną wartość: głównie chodzi o przewijające się w nim proroctwa nadejścia Chrystusa. W pewnej mierze zawiera też wciąż ważne nauki moralne, choć pełno w nim opisów czynów totalnie niemoralnych pozbawionych jakiejkolwiek oceny..

  Mielibyśmy szansę na jakiś consensus, niestety Pana stosunek do Tradycji, która, powtarzam, jest jednym z dwu filarów Kościoła – jest zupełnie błędny. A stwierdzenie, że „tradycja jest furtką dla zmian”, powala po prostu na wznak. Tradycja właśnie jest zaporą przeciwko zmianom. Pan nie rozumie, że Tradycja pochodzi od Ducha Świętego, a nie od ludzi – że nikt jej nie dekretuje, nie „wymyśla”, nie tworzy.

  Ciekawi mnie, do jakiego Kościoła Pan należy.

 27. Dnaruj Łowca said

  Egzorcyzmy nie sa zadnym dowodem.Diabel jako klamca [i jego demony] ,oszukuje ludzi podszywajac sie pod zmarlych ,pod matke Jezusa [nie zyje od 2 -och tys. lat ] ,udaje aniola swiatlosci aby zwiesc jak najwiecej ludzi gdyz jest klamca i ojcem klamstwa .NIE jest stworzeniem z rogami lecz byl pieknym i inteligentnym aniolem ,pycha ktora zrodzila sie w jego sercu popchnela go do buntu. Przemawial do aniolow w imieniu Boga ,byl uzdolnionym muzykiem [w j.angielskim nazywany czasem Piper [pajper],stal sie demiurgiem ,wrogiem Boga i wszelkiego stwrzenia .Demony pokazuja ,ze wczasie egzorcyzmow sluchaja glosu Maryji i ustepuja -jak mozna wierzyc klamcom !-to jest perfekcyjne zwiedzenie !

 28. Dnaruj Łowca said

  Panie gajowy,od 30 lat czytam Biblie proszac Boga o zrozumienie w modlitwie ,wszelkie zorganizowane religie sa pod kontrola Synagogi Szatana ,nawet gdy pan w to nie wierzy. Jesli pan chce , przestane zajmowac glos , chociaz jestem zwolennikiem prawdy a prawda to milosc ,dobro , piekno ,harmonia i taki jest Bog!

 29. wielki wieszczu said

  re 24:
  p. Gajowy dlaczego przekrecasz pan slowa Lukasza 1:48 ?
  Prosze sobie wejsc na oficjalna strone Watykanu, vatican.va i przeczytac.
  Podaje bezposredni link (po angielsku, bo po polsku ewangelia na tej stronie nie jest przetlumaczona)
  http://www.vatican.va/archive/ENG0839/__PWK.HTM

  A slowia brzmia nastepujaco:
  „For he has looked upon his handmaid’s lowliness; behold, from now on will all ages call me blessed.”

  jeszcze raz powtarzam „…. call me blessed.” – beda „wolac mnie blogoslawiona”, a nie „blogoslawic mi beda”.

 30. wielki wieszczu said

  mialo byc re. 26

 31. wielki wieszczu said

  Chcialbym jeszcze dodac, ze tylko KK uwaza Maryje za wspolodkupicielke. Inne koscioly, nie tylko zydzi i protestanci jak tu sie wyraziliscie na poczatku, ale takze prawoslawni, nie uznaja tego. Poza tym, widze ze nie jestem sam w szukaniu odpowiedzi na niescislosci pomiedzy kosciolem a zapisanym slowem swiadkow zycia Jezusa, wiec dobrze by bylo podac jakies logiczne argumenty a nie zwyzywac, tak jak to mialo kilka artykulow wczesniej pod moimi wpisami.
  Rowniez chce zaznaczyc, ze powyzszy artykul nie podaje zadnych argumentow na to aby Maryji oddawac taka sama czesc jak Jezusowi.

  Ja i wydaje mi sie kilku tutaj rozmowcow przede mna nie nienawidza Maryji tak jak to niektorzy pisza, tylko widzimy niescislosci i probujemy je zrozumiec, bo chyba nie mozna przymykac oko na cos co jest same w sobie sprzeczne. I tak np. Totus Tuus, czyli Caly Twoj, wyznawany przez JP2 tez nie za bardzo pasuje do ewangeli. W ewangeliach chyba chodzilo o to zeby oddac sie „caly” Bogu aby zostac zbawionym, a nie Maryji lub komukolwiek innemu. Tego rodzaju niescislosci jest duzo duzo wiecej, ale ze hierarchia KK dazy do ustanowienia „dogmatu” na temat Maryji jako odkupicielce (nie jest to jeszcze dogmatem z tego co wiem, ale jak sie myle to prosze mnie oswiecic), przez to uwazam ze ta niescislosc jest na dzien dzisiejszy w KK najwazniesza. Inna niescislosc z ktora sie spotykam dosc czesto miedzy tym co glosi KK a ewangeliami to jest dogmat czyscia. Ale to oddzielny temat.

 32. mgrabas said

  BIADA GŁOSZĄCYM NIEBIBLIJNE NAUKI I TRADYCJE!

  apostoł Paweł napisał o takich w Liscie do galatów:

  Paweł, apostoł nie z ludzkiego ustanowienia czy zlecenia, lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który Go wskrzesił z martwych, i wszyscy bracia, którzy są przy mnie – do Kościołów Galacji:
  Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. Jemu to chwała na wieki wieków! Amen.
  Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!

  a oto co mówi Biblia, czy się to komuś podoba czy nie:

  Nie będziesz miał bogów cudzych przed oczyma mymi. (Biblia Jakuba Wujka)
  Nie będziesz miał bogów innych przede mną. (Biblia Gdańska)
  Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (Biblia Warszawska)
  Nie będziesz miał, oprócz Mnie, żadnych bogów. (Biblia Warszawsko-Praska)

  sam Jezus zganił ludzi za obłudne tradycje i przestrzegł przed zwiedzeniem

  kto posłucha Boga ten będzie żyć, a kto słucha ludzi i demonów ten już nie żyje, chyba że zawróci – do Boga!

 33. Rysio said

  re 28. Dnaruj Łowca – czy mógłbyś jeszcze raz raz to napisać po trzeźwemu?

  Za cholerę nie wiem o co Ci chodzi.

  😦

 34. RomanK said

  Magníficat ánima mea Dóminum, Uwielbiaj duszo mego Pana
  et exsultávit spíritus meus i rozraduj sie duszo moja
  in Deo salvatóre meo, w Bogu zbawicielu moim
  quia respéxit humilitátem docenil (staropolskie-wejrzal) bowiem pokore
  ancíllæ suæ. sluzebnicy swojej/

  Ecce enim ex hoc beátam Oto wlasnie dlatego blogoslawiona
  me dicent omnes generatiónes, nazywac mnie beda wszystkie pokolenia
  quia fecit mihi magna, Bo uczynil mi wielkosc ( wielkie rzeczy)
  qui potens est, Ten- Ktory jest potezny
  et sanctum nomen eius, i Ktorego jest Swiete Imie….
  et misericórdia eius in progénies MIlosierdzie Jego na potomnych
  et progénies timéntibus eum. i ich potomnych, ktorzy sie go boja.
  Fecit poténtiam in bráchio suo, Pokazal moc Swego Ramienia
  dispérsit supérbos mente cordis sui; Rozproszyl tych z pycha w sercach swoich
  depósuit poténtes de sede Zrzucil wielmozow z tronow
  et exaltávit húmiles. i wywyzszyl ponizonych
  Esuriéntes implévit bonis Glodnych nasycil dobrem
  et dívites dimísit inánes. A bogaczy z niczym odprawil
  Suscépit Ísrael púerum suum, Pomogl Israelowi pacholeciu swemu
  recordátus misericórdiæ, pomny na milosierdzie Swoje
  sicut locútus est ad patres nostros, Jakie obiecal Ojcom Naszym
  Ábraham et sémini eius in sæcula. Abrahamowi z potomstwem jego na wieki.

  Glória Patri et Fílio
  et Spirítui Sancto.
  Sicut erat in princípio,
  et nunc et semper,
  et in sæcula sæculórum.

  Amen.

  To moje tlumaczenie , bez poetyckosci psalmisty,,po tp zeby pddac dokladnie znaczenie slow..w tym fragmerntow kontroweersyjnych.
  .blogoslawic beda…czy blogoslawona beda nazywac….
  Dlatego jest konieczna lacina w Liturgii i jej znajomosc!

 35. mgrabas said

  Maria z Nazaretu, Miriam, Maryja (aram. מרים Marjam; gr. Μαριάμ, Μαρία María; arab. مریم marjam) (ur. przed 20 p.n.e. w Jerozolimie lub Seforis, zm. po 30 n.e. wg tradycji w Efezie) – matka Jezusa Chrystusa, żona Józefa z Nazaretu wyraźnie powiedziała o sobie i o Zbawicielu swoim:

  exsultávit spíritus meus
  in Deo salutári meo

  tym samym przyznając, że potrzebuje zbawienia [oczywistym jest, że od grzeszności swojej]

  całość:

  Magníficat * ánima mea Dóminum,
  et exsultávit spíritus meus *
  in Deo salutári meo;
  quia respéxit humilitátem ancíllæ suæ, *
  ecce enim ex hoc beátam me dicent omnes generatiónes.
  Quia fecit mihi magna, qui potens est: *
  et sanctum nomen eius,
  et misericórdia eius a progénie in progénies *
  timéntibus eum.

  Fecit poténtiam in bráchio suo, *
  dispérsit supérbos mente cordis sui,
  depósuit poténtes de sede, *
  et exaltávit húmiles,
  esuriéntes implévit bonis, *
  et dívites dimísit inánes.
  Suscépit Israel, púerum suum, *
  recordátus misericórdiæ suæ,
  sicut locútus est ad patres nostros, *
  Abraham et sémini eius in sæcula.

  Glória Patri, et Fílio, *
  et Spirítui Sancto.
  Sicut erat in princípio, et nunc et semper, *
  et in sæcula sæculórum. Amen.

  http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=282&doc=214

  jedynie osoba Jezusa Chrystusa będąc Bogiem [ze swej natury] i poprzez [najpierw przybranie postaci archanioła Gabriela, a następnie ukazanie się Maryi Dziewicy „i mówiłem do niej, a jej serce przyjęło i uwierzyła, uśmiechnęła się, a Ja, Słowo, wszedłem do niej i stałem się jej ciałem, i Ja sam byłem wysłannikiem siebie samego, w postaci anioła tak czyniłem, a potem powróciłem do mego Ojca. – fragment apokryfu: Księga, którą Jezus Chrystus objawił swoim uczniom (ISBN 83-7097-789-8)] stanie się synem Człowieczym jako człowiek nie miał żadnego udziału w ludzkiej grzeszności

  wszyscy pozostali ludzie, bez żadnego wyjątku, są grzeszni, o czym w wielu miejscach tak mówi Biblia, zgrzeszyli i potrzebują zbawienia od swoich własnych grzechów.

 36. Kapsel said

  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

  Zacznijcie wargi nasze, chwalić Pannę świętą,
  Zacznijcie opowiadać cześć jej niepojętą.

  Przybądź nam miłościwa Pani, ku pomocy,
  A wyrwij nas z potężnych nieprzyjaciół mocy.

  Chwała Ojcu i Synowi Jego Przedwiecznemu,
  I równemu Im w Bóstwie Duchowi Świętemu.
  Jak była na początku i zawsze i ninie,
  Niech Bóg w Trójcy Jedyny na wiek wieków słynie.

  Pani, wspomagaj modlitwę moją,
  A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie.

  http://msza.net/i/go_02.html

 37. Dnaruj Łowca said

  Panie Romanie,Pismo Sw. po to zostalo przetlumaczone na wszystkie jezyki swiata aby ” wszelkie stworzenie glosilo chwale BOGA”,nie tylko wybrana grupa ludzi znajaca lacine ,czyz Bog jest rasista ?.Septuaginta [70-siedemdziesieciu ludzi tlumaczylo , ten tekst ze starohebrajskiego na jezyk grecki ok.282 r.BC{ before Christ}, stad nazwa
  gdyz Jezus jako nasz zbawiciel stoi u szczytu dziejow ] .Miriam jako matce naszego zbawiciela nalezy sie szacunek ale nie boska czesc. „Ktos” wykorzystuje jej wizerunk aby odwrocic uwage od prawdziwego Boga .
  Dzieje 4:12 ‚i nie ma w nikim innym zbawienia ; albowiem nie ma zadnego imienia pod niebem danego ludziom, przez ktore moglibysmy byc zbawieni’
  Panie Marucha , Sw.Jehowy to sekta zalozona przez masona Rusella i finansowana przez loze masonska ,w celu rozbijania innych wyznan. Jehovah -hovah=podzegacz maciwoda ,krzywdziciel ,niszczyciel :Strong Concordans .Glosza krolestwo podzegacza i maciwody .Chyba wszystko jasne.
  Nie naleze do zadnej sekty , jestem wolny wolnoscia JEZUSA CHRYSTUSA ,ktory powiedzial ,ze prawda wyzwoli kazdego ,kto podaza za nim ,nie place za swoje zbawienie : Mat 10:8 ‚ Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie ‚.

 38. Marucha said

  Re 27:
  Demony oczywiście kłamią, dlatego egzorcyści z nimi nigdy nie dyskutują, tylko nakazują w imię Jezusa i Jego Matki, aby odpowiadały na pytania. Strach demonów przed Matką Boską nie jest udawany – niech Pan nie poucza całych pokoleń egzorcystów, wśród których wielu było wykształconymi ludźmi, nawet ze studiami psychologicznymi.
  Pierwszym i najpiękniejszym hymnem Polski była „Bogurodzica”.

  Re 29 i inne.
  Wielki Wieszczu usiłuje udowodnić fałszywość tłumaczenia biblijnego na podstawie….wersji anglojęzycznej!!! Poza tym czepia się zupełnie nieistotnego szczegółu, który przy tłumaczeniu z innego języka można wyrazić nieraz na wiele sposobów. I do tego zarzuca „fałsz”.
  Co za różnica, czy „ja głaszczę kota” czy „kot jest głaskany przeze mnie”?
  Łaciński tekst, jaki przytoczył p. Roman rozwiewa wszelkie wątpliwości.

  To, że inne „kościoły” nie uznają Maryi za współodkupicielkę, obchodzi nas tyle samo, co fakt, że Hindusi mają wielu bożków, a Litwini czcili węże.

  Re 32:
  Panie MGrabas, znamy doskonale różne heretyckie poglądy i proszę je głosić gdzie indziej.

  Nadmienię jeszcze, że na innych forach ich uczestnicy nie cieszą się aż tak wielką swobodą wypowiedzi atakujących sedno wiary katolickiej.
  Jestem człowiekiem, który niejedno przeżył i niejedno widział, stąd chyba bierze się moja wyrozumiałość dla błądzących. Proszę jej nie nadużywać.

 39. aga said

  Panie Gajowy dołączam się do podziękowań pani J.
  Warto wspomnieć o telewizji internetowej na żywo

  http://www.piotrnatanek.pl/christus-vincit-tv

 40. wielki wieszczu said

  re 38: Czy moglby p. Roman w takim razie wyjasnic ostatnie zdanie:
  „blogoslawic beda…czy blogoslawiona beda nazywac….”
  z tego co widze to p. Roman odroznia te dwa slowa (tak jak ja) i ze oznaczaja cos innego (nie to samo, jak pan panie Gajowy podal przyklad z tym „kotem” jednoczesnie powolujac sie na post p. Romana), ale moge sie mylic.
  Chce poprostu ponad wszelka watpliwosc wiedziec dokladnie jak jest to zapisane, czy zinterpretowane.
  Poza tym, nawet w modlitwie „zdrowas Mario” stoi „jestes blogoslawiona miedzy niewiastami” a nie „badz blogoslawiona … / blogoslawimy Cie” czy cos w tym stylu, a „dla mnie” to jest roznica, bo 1-sza forma mowi o tym ze zostala wyrozniona (przez Boga) i ludzie poprostu to wyrazaja, akceptuja jako fakt, a 2-ga forma jest forma adoracji (przez ludzi, nie przez Boga), czyli modlitwy/prosby „bezposrednio do” Maryji, tak jak do Boga.
  Nie wiem, moze sie myle, moze tutaj jest problem stylistyki j. polskiego, czy angielskiego. Jezeli ktos potrafi to prosilbym o oswiecenie.
  Szczegolnie, poprosilbym p. Romana, czy te dwa wyrazenia w jego poscie znacza to samo, czy tez nie. To jest dla mnie wazne, bo albo ja nie potrafie czytac ze zrozumieniem (wtedy przyznam Gajowemu racje i bede wiecej poswiecal czasu na uczenie sie tutaj pewnych zagadnien i mniej udzielania sie w rozmowach), albo Gajowy.

 41. Marucha said

  Re 40:
  Jest to rozdzielanie włosa na czworo.

 42. RomanK said

  Daruj Lowco… wlasnie tak zostalo przetlumaczone, ze na kazde tlumaczenie ma inna wersje ipraktycznie znaczy zupelnie co innego! Wszystkie tlumaczenia pochodza od textu Vulgaty bo innego nie ma! Zwlaszcza ze Septuaginta byla przekladem tylko Starego Testamentu bez Ksiag Daniela, ktore to tez przetlumaczyl sw. Hieronim.
  Takie tlumaczenia jak tzw Biblia Tsiaclecia,ktora szumnei nzywana jes ttlmaczeniem Biblii Jerozolimskiej, ktora jest tak szumnie nazwana zwyklym tlumaczenien francuskim. czy inne wersje pozwalaja sobie na karygodne i wrecz heretyckie przeklamania.
  Dlatego zawse mozna sprawdzic w oryginale…oczywioscie zrobi ten co nauczyl sie laciny,,inni musza wierzyc na slowo tlomokowi..ale klocic sie na temat w oparciu o interpretacje tlkomokow nikomu nie radze.
  ade 41,,
  Nie wiem- panie Marucha- czy to dzielenie wlosa na czworo….

 43. Marucha said

  Re 42:
  Jedyne wiarygodne tłumaczenie Biblii na język polski to tłumaczenie ks. Wujka.
  Jest dostępne na sieci, trzeba trochę poszukać.
  No i oczywiście, jak zauważył p. Roman, istnieje Vulgata.
  Opierać się o jakieś tłumaczenia z innych tłumaczeń jest niedopuszczalnym błędem metodycznym.

 44. RomanK said

 45. Baron Srul Radziwiłł said

  Szanowne Proszepaństwo,

  Ponieważ religia talmudyczna, a także od niej pochodzące protestantyzmy, jehowici, adwentyści i inne nie uznają cześć na Matkaboska, a nawet odwrotnie – to katolicy są osamotnieni i cały świat się na nich śmieje.

 46. adam said

  Witam! zacytuje kilka wersetów – wnioski niech każdy wyciągnie sam.
  Słowo Boże czy tradycja?

  (1) Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: (2) Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem. (3) On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji?
  (Ew. Mateusza 15:1-39, Biblia Tysiąclecia)

  (13) I znosicie słowo Boże przez waszą tradycję, którąście sobie przekazali. Wiele też innych tym podobnych rzeczy czynicie.
  (Ew. Marka 7:1-37, Biblia Tysiąclecia)

  (6) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. (7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. (8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! (9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście – niech będzie przeklęty!
  (List do Galatów 1:1-24, Biblia Tysiąclecia)

  Czy Chrześcijanin, powinien „odrzucić” Stary Testament?

  (16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości – (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.
  (2 List do Tymoteusza 3:1-17, Biblia Tysiąclecia)

  Dodam od siebie, że Jezus cytował ST, to jakżeż my mielibyśmy odrzucić, Tą część Biblii. Kto zna oba Testamenty, to wie, że jeden nie może istnieć bez drugiego. One się pięknie uzupełniają, ale to trzeba się „zmusić” – i przeczytać obydwa jednym „ciągiem” zaczynając od Księgi Rodzaju a zakończyć czytanie na Apokalipsie Jana. Po takiej „lekturze” sprawy same się wyjaśnią.

 47. Krzysztof M said

  Ad. 46

  „Po takiej „lekturze” sprawy same się wyjaśnią.”

  – Co do ST, to sprawy wyjaśniają się przy zezwoleniu Boga (sic!) na wyrzynanie w pień tubylców. Zezwolenie Bóg wydał Żydom. To jakiś inny Bóg musi być. Mój by na taki numer nie poszedł.

 48. Kapsel said

  Re 46
  zaczynając od Księgi Rodzaju a zakończyć czytanie na Apokalipsie Jana

  Nowy Testament jest ukryty w Starym Testamencie.
  Zacząć od Ewangelii i w ST poznawać odnośniki do konkretnych słów Ewangelii.Resztę w wolnym czasie po zrozumieniu tychże.

  „zmusić” – i przeczytać obydwa jednym „ciągiem”

  Do niczego się nie zmuszać a czytać ze zrozumieniem zaczynając od Ewangelii.
  Dobrze wydawana Biblia właśnie tak powinna wyglądać.

 49. Marucha said

  Re 46:
  Co to za postawienie sprawy – Słowo Boże, czy Święta Tradycja???
  I jedno, i drugie jest fundamentem katolicyzmu.
  Pan to chyba jakąś inną religię wyznaje…

 50. Krzysztof M said

  Ojciec Krąpiec kiedyś powiedział, że jedyne, co zasługuje na uwagę w ST, to zapowiedź przyjścia Mesjasza.

 51. z youtube said

  RADIO POLONIA 2000 z CHICAGO – 20.01.2012

 52. z youtube said

  Ksiądz biskup broni ks. Piotra Natanka

  Biskup z Hiszpanii w Obronie ks. Piotra Natanka

 53. Kapsel said

  Re 51 i 52

  W Krakowie robi się co raz cieplej !

  Zupełnie nie tak dawno ks.Piotr mówił że czuje nadchodzącą wiosnę.

 54. Lucyfer bogiem Judaizmu?
  Posted by Marucha w dniu 2011-08-10 (środa)
  Zródło: Henrymakow.com
  Will Newman, tłumaczenie: Radtrap
  Will Newman: Żyd, licencjonowany religioznawca, jego krewni związani są z talmudyzmem, kabałą, B’nai Brith i masonerią.

  W roku 1976, Walter White Jr., „zaniepokojony patriota,” przeprowadził wywiad z młodym Żydem imieniem Harold Rosenthal, asystentem senatora Javitsa z Nowego Jorku.
  Wywiad z Rosenthalem
  W wywiadzie tym, zatytułowanym „Ukryta Tyrania”, arogancki Rosenthal mówił bez skrępowania (co nagrywane było na taśmie), o tym, że Żydzi sfabrykowali różne „fałszywe historie, mające ukryć ich naturę i chronić ich status i władzę.”
  Rosenthal obala powszechnie akceptowane kłamstwo o tym że „Żydzi są Izraelitami i co za tym idzie są narodem wybranym przez Boga.”
  Rosenthal: „Większość Żydów tego nie przyzna, ale naszym bogiem jest Lucyfer – tak więc nie kłamałem – jesteśmy jego narodem wybranym. Lucyfer jest bardzo prawdziwy.”
  http://www.macquirelatory.com/Wallace%20Interview%201967.htm
  Co jest celem Lucyfera? „Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego” (Izajasza 14:14). Uzurpuje on sobie cześć składaną Bogu (Mateusza 4:9).
  Lucyfer chce zwieść (i zwodzi) cały świat (Objawienia 12:9) przez przedstawienie siebie jako anioła światłości (2 Koryntian 11:4). Idealnie przedstawia to działanie masonerii. Ich motto „czynić dobrych ludzi lepszymi” tworzy dla publiki fałszywy obraz i przesłanie, które powinno raczej brzmieć: „Jak dać się opętać przez demona w 33 łatwych krokach.” Żydowska i masońska religia czci tego samego boga.
  JASNE ŚWIATŁO
  W żydowskiej synagodze jasny płomień reprezentuje ich boga. Hebrajskim słowem określającym Lucyfera jest Hillel (Strong’s Concordance- Konkordancja Stronga #H1966) i oznacza „jasne światło”. Co ciekawe, nazwę tą przyjęła żydowska organizacja studencka. Najważniejszym tekstem kabały jest „Zohar”, co oznacza książke światłości lub splendoru.
  Tzw. żydowska gwiazda (heksagram) jest najpotężniejszym symbolem w okultyzmie i znana jest pod wieloma nazwami – Gwiazda Molocha/Saturna/Chiun/Remphana. Jest to symbol unii mężczyzny i kobiety, ma znaczenie identyczne z masońskim cyrklem i ekierką, które również jest symbolem o sześciu wierzchołkach. Masońska litera „G” reprezentuje akt seksualny. W wielu miejscach litera „G” zastępowana jest w żydowskich gwiazdach przez יהוה
  Hebrajskie חי noszone przez wielu Żydów jako ozdoba na szyi oznacza „życie” (lachaim). Słowo te tłumaczy się dosłownie „żyjąca rzecz” lub „bestia” (H2416); ten symbol jest znakiem Bestii.
  Żydowskie imię boga reprezentuje tetragrammaton יהוה (YHVH) który wymawia się Jahwe lub Jehowa. Znaczenie imienia Boga jest w Biblii podkreślane wielokrotnie.
  Prawdziwe znaczenie imienia Jehowa (Yah-Hovah) w języku hebrajskim: ”Yah” (#H3050) oznacza „bóg”. „Hovah” (#H1942) tłumaczy się na „chętnie pożądany, upadły, pragnienie, ruina, klęska, wina, intryga, niegrzeczny, obrzydliwy, perwersyjny, bardzo zły”.
  Jehovah jest synonimem Baala:
  „Baali (#H1180) od ba’al ; mój mistrz; Baali, symboliczne imię Jehowy.
  The Jewish Encyclopedia, Encyklopedia Żydowska („Adonai and Ba’al”) oznajmia: „Imię Ba’al (..) najwyraźniej jest ekwiwalentem dla Yhwh.”
  Od czasów Jeremiasza Żydzi zapomnieli prawdziwego imienia Boga i zastąpili je „Baalem” lub „YHVH”. Stary Testament wyraźnie zwraca uwagę na kłamliwych proroków i okres gdy to nastąpiło:
  „Słyszałem to, co mówią prorocy, którzy prorokują fałszywie w moim imieniu: Miałem sen, miałem sen! Dokądże będzie tak w sercu proroków, przepowiadających kłamliwie i przepowiadających złudy swego własnego serca? Zmierzają ku temu, by przez sny swoje, które jeden drugiemu opowiada, poszło w niepamięć moje Imię u mojego ludu, podobnie jak zapomnieli mego Imienia dla Baala ich przodkowie.” (Jeremiasz 23: 25-27)
  YHVH i Ba’al reprezentują boga seksualnej perwersji i zła, Szatana.
  Żydzi twierdzą że imienia tego (YHVH) nie można wypowiadać głośno, co jest sprzeczne z nakazem samego Boga, nakazem głoszenia jego imienia całemu światu (Wyjścia 9:16). Dlaczego ignorują ten nakaz?
  GŁOSZENIE IMIENIA BOŻEGO
  Judaizm uważa siebie za autorytet w rozumieniu Starego Testamentu; dlaczego więc nie praktykują tego czego nauczają? Ubierają się w czarne szaty, w kolor śmierci, mimo zalecenia Pisma by ubierać się na biało (Koheleta 9:8), odrzucają Chrystusa jako Mesjasza, (który zapowiadany był przez cały Stary Testament) i odmawiają wymawiania „Imienia Bożego”, łamiąc tym samym nakaz Pisma Świętego.
  Nie wymawiając imienia swego boga (YHVH) Żydzi tworzą atmosferę tajemnicy i świętości wokół tego imienia, pobudzając ciekawość ludzi zaintrygowanych jego mocą. Gdy ciekawscy Żydzi i nie-Żydzi widzą tetragrammaton używany podczas rytuałów okultystycznych, dziwią się dlaczego ci magowie wykorzystują mistyczną moc tego imienia.
  Wicca, satanizm, Tarot, katolicyzm, masoneria i kabała używają swej znajomości „świętego imienia boga” jako przynęty do rekrutowania nowych członków kultu. Gdyby nie było ono takie tajemnicze, tym mistycznym kultom zabrakłoby kluczowego narzędzia przy rekrutacji. Nie mogłyby oferować innym zakazanej wiedzy gdyby Żydzi, samozwańczy autorytet w sprawach Boga, wymawiali jego Imię otwarcie.
  Szkoły Tajemnic i sabaty czarownic mają wielki dług wobec Judaizmu który utrzymuje powszechną akceptację znaczenia i sekretności imienia YHWH. Wymawianie jego imienia na głos jest zarezerwowane dla „wybrańców”, którzy nauczą się kabały (i zapłacą za to grubą kasę), a dla profanów jest zabronione. Doktryna judaistyczna jest kluczowa dla sprzedawania ludziom okultyzmu jako czegoś praworządnego.
  Szatan jest twórcą zamieszania i występuje pod wieloma imionami. Wielu antycznych, pogańskich bogów było Szatanem lub jego aniołami w innych formach („Dwa Babilony”, A. Hislop). Żydzi używają wielu fałszywych imion dla Boga w czasie swoich rytuałów, alternatywnych tytułów Szatana i innych potężnych demonów.
  W tym samym duchu magowie i sataniści przyzywają demony. W Biblii Szatana, Żyd Anton LaVey przedstawia szeroką listę „imion piekielnych”, przez których przyzywanie czarownik ma otrzymać nadludzkie możliwości, inteligencje, władzę, umiejętności manipulacji, niezwykłą kreatywność, zamożność i satysfakcję z swej pożądliwości.
  MODLITWA
  Żydowskie modlitwy odprawiane są w Jidysz, kompozytowym języku dalekim od oryginalnego hebrajskiego (A.C. Hitchcock, „The Synagogue of Satan” 1). Modlitwy we współczesnych synagogach są ukrytymi inwokacjami demonicznymi. Są hipnotycznymi zaklęciami, podobnymi w wymowie do języka enochian używanego w Kościele Szatana.
  Młodzi Żydzi spędzają wiele godzin przygotowując się do Bar Mitzvah (Bar Micwy), innymi słowy wkuwają na pamięć długie pieśni, uczą się przy tym właściwego rytmu i tonacji. Większość z nich, po Bar Micwie nie będzie w stanie przetłumaczyć więcej niż garści słów. Ci młodzi chłopacy i dziewczyny nie mają pojęcia co mówią i do kogo się modlą. Wywołują oni demony o imionach Adonai, Elohim, el Shaddai, Zeba’ot, Diyenu (Diana).
  Mechaniczne powtarzanie i kiwanie głową pomaga im podczas modłów w osiąganiu stanu transu. Wielka liczba niewierzących Żydów w miejsce religii wybiera coś innego: angażują się w pseudo-religijny kult statusu społecznego i wiedzy. Jak pisał Bill Cooper: ”KULT (coś zupełnie innego od NAUKI) wiedzy, technologii i dyscyplin naukowych jest SATANIZMEM w najczystszej formie, a bogiem tej religii jest Lucyfer” („Behold A Pale Horse,” 70). Judaizm wystawia swoich wiernych na identyczne moce i wpływy jak Kościół Szatana i masoneria.
  KABAŁA
  Założenia kabały i satanizmu są identyczne: odwrócenie ról między Bogiem i Szatanem. Jest to poszukiwanie ukrytej (occult) wiedzy w celu otrzymania podobnych bogu umiejętności, poprzez przyzywanie imion tzw. „bogów”. Są to imiona upadłych aniołów/demonów/mistrzów duchowych, strażników tajemnej wiedzy (Rodzaju 6:4, księga Enocha, księga Jubileuszów). Podczas gdy nie wszyscy Żydzi praktykują kabałę, wszyscy akceptują najwyższe kabalistyczne imię swego boga – YHWH.
  Niesławny kabalista i satanista Aleister Crowley pisał: „Są tu 72 Anioły… imiona ich pochodzą od „Wielkiego Imienia Boga”… Imieniem jest Tetragrammaton: I.H.V.H., znany jako Jehowa. Jest on Najwyższym Władcą… całego wszechświata (Księga Thota, 43). Wiele innych odmian imienia YHVH używanych jest w okultyzmie w odniesieniu do Jahwe czy Jehowa.
  „Z 54 świętych imion w żydowskiej kabale, najważniejszym jest YHWH” (R. Hathaway „Sacred Name of God? Or Blasphemy”,
  http://remnantradio.org/Archives/articles/sacred_name.htm).
  Żydowskie credo, Shema, mówi: „Nasz Pan jest Jeden”. Po co więc przyzywać te inne imiona?
  DEMONOLOGIA
  Sekretem antycznych Egipcjan, oraz ich współczesnych spadkobierców masonów, jest demonologia i przyzywanie demonów dla uzyskania mocy – poprzez diabła, Jehowę. Na pewnym stopniu wtajemniczenia mason „dowiaduje się że diabeł, w przebraniu Jahbuhluna, jest najświętszym Panem – imię Jahbulun (Jahbulon) jest połączeniem imion Jahwe, Baal i Ozyrys. Inwokuje on: Jah-buh-lun, Jah-buh-lun, Jah-buh-lun, Je-hov-ah” (Texe Marrs, Codex Magica, roz. 4). Albert Pike opisuje obszernie kabalistyczne/masońskie znaczenie AHOVAH w swojej książce Morals & Dogma (66, 213, 401, 467, 519).
  SKĄD TE IMIĘ W BIBLII?
  YHVH zostało włączone w tekst Starego Testamentu przez faryzeuszy i innych praktykujących babiloński satanizm (prekursora kabały i talmudyzmu). Dla tych którzy nie wierzą, że Talmud jest księgą satanistyczną, polecam lekturę przynajmniej niektórych fragmentów, jak np. tego o Chrystusie w piekle, gdzie gotuje się w gównie i nasieniu (Gittin, 56b, 57a).
  Pomiędzy żydowskimi Masoretami a Kościołem katolickim zwarto umowę po roku 1000. Zgodzono się wtedy, by imię Boga w hebrajskim Starym Testamencie zamienić na pogańskiego Jahwe/Jehowa poprzez tetragrammaton (http://emnantradio.org/Archives/articles/sacred_name.htm).
  To wyjaśnia słowa Rosenthala: „Jesteśmy zdumieni głupotą chrześcijan, którzy przyjmują nasze nauki i propagują je jako swoje własne.”
  Henry Ford: „Chrześcijanin nie czyta Biblii inaczej, niż przez żydowskie okulary, a co za tym idzie czyta ją źle.” („Międzynarodowy Żyd” cz. IV, 238).
  PRAWDZIWE IMIĘ BOGA
  Demoniczną pogardę dla ludzkości wykazaną przez lucyferiańskiego Żyda, Harolda Rosenthala, dopełnia zabójcze połączenie: żydowskich rytuałów, połączonych z kultem wiedzy i samego siebie. Żydzi jako ludzie, poprzez odrzucenie Boga i/lub akceptację Jehowy, trwają w stanie opisanym w Liście do Rzymian (1: 28-31)
  „A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe – pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości.”
  Oczywiście, pan Rosenthal był członkiem tzw. elity, jawnie satanistycznej mniejszości wśród narodu żydowskiego. Zwykły Żyd nie wie o tym, że bóg jego religii jest w rzeczywistości Szatanem, ukrywającym się za mistycznym imieniem. Dla Szatana nie ma różnicy czy wielbiony jest bezpośrednio, czy dzięki subtelnym kłamstwom i zwiedzeniu (Rodzaju 3).
  Mądry Salomon pytał: „Kto wstąpił do nieba i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje garście? Kto wody owinął płaszczem? Kto krańce ziemi utworzył? Jakie jest jego imię? – A jakie syna? Wiadomo ci może?” (Przysłów 30:4). Imieniem Boga jest אהיהAHAYAH, co oznacza JA JESTEM. Jest to imię przekazane Mojżeszowi razem z Prawem.
  Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. (Wyjścia 3: 14-15)
  Will Newman poleca stronę http://www.macquirelatory.com. Nie jest to jego strona, ale jest w kontakcie z jej autorem i uważa jego pracę za wyjątkową.
  http://www.macquirelatory.com/Templates/Index2.html
  http://www.macquirelatory.com/Article%20Index.htm

  Zobacz też:
  Bóg Kabały
  Heksagram i kult Saturna (1&2)
  Kim jest Baphomet: alchemia, kabała, heksagram i hermetyzm
  Imię Boga
  http://radtrap.wordpress.com

 55. Kapsel said

  ks. Robert Nęcek (rzecznik kurii krakowskiej)

  ………….W episkopacie widzi masonów, zaprzecza też np., by Izrael był narodem wybranym. Szkodzi Kościołowi. …………

 56. maran said

  „W czerwcu przyjął nagrodę najwyższej loży masońskiej, kardynała Bea. To niemiecki kardynał, największy rozbójnik na Soborze Watykańskim, i krystaliczny mason najwyższym stopniem. Po drugie: nad kamieniem węgielnym, w budowanym Centrum Jana Pawła II, jest piękne wsadzony trójkąt masoński! Niech kardynał wyjaśni dlaczego. ”
  Opis: o Stanisławie Dziwiszu
  http://pl.wikiquote.org/wiki/Piotr_Natanek

 57. maran said

  ad 52 Ta rozmowa z ks Biskupem jest REWELACYJNA.
  Warto to video rozpowszechniac gdzie sie da. I posluchac. Super.

 58. Kapsel said

  Ad. 54
  Źródła do powyższego:

  http://pl.wikiquote.org/wiki/Piotr_Natanek

  http://www.rp.pl/artykul/669748.html

  Serdecznie pozdrawiam:

  RADIO POLONIA 2000 z CHICAGO

 59. sipango said

  @do Krysztof M
  GDY Izzraelici wyszli z Egiptu i podazali do ziemi Kaanan ,Bog nakazal im wyciac w pien mieszkancow tej krainy poniewaz uprawiali wszystkie podlosci tego swiata [wczesniej byli ostrzegani 23 lata] jak prostytucja swiatynna , kult falliczny czy skladanie dzieci na ofiare Molochowi [w pewnych tajnych zwiazkach trwa to do dzis,robia to druidzi czy kabalisci] I demonom.Kabala to najwyzszy rodzaj czarnej magii i dlatego Zydzi posiedli pieniadze tego swiata od swego boga Lucyfera.

 60. Marucha said

  Słusznie napisał p. Krzysztof M. Byłem świadkiem wypowiedzi o. Krąpca – za którym inni filozofowie nie są godni kałamarza nosić – w której wyraźnie powiedział, że w Starym Testamencie ważna jest tylko zapowiedź nadejścia Mesjasza, a reszta to – cytuję – „takie żydowskie bajeczki”.

  Oczywiście jest w ST wiele miejsc pięknych, wzruszających i dających nauki moralne – ale pełno w nim również opisów przerażających zbrodni dokonywanych przez „naród wybrany”, mordowania kobiet, dzieci i nawet zwierząt domowych, oszustw, prostytuowania własnych żon, eksterminacji całych plemion… wszystko za zgodą, a nawet ku zadowoleniu Boga Jahwe.
  Czy to na pewno ten sam Bóg, co w Nowym Testamencie?

 61. sipango said

  Katoolicy nie posiadaja wiedzy biblijnej i dlatego kler latwo nimi manipuluje wyludzajac pieniadze , a przeciez zbawienie jest za darmo poprzez krew JEZUSA CHRYSTUSA!
  Izraelici zostali odrzuceni jako narod poprzez ktory .Bog objawil swiatu siebie i mesjasza z chwila ,gdy zamordowali Jezusa rekami Rzymian .

 62. sipango said

  Pani Katarino,Dnaruj poruszyl problem powierzchownie ,pani zrobila to perfekcyjnie.Dziekuje.

 63. sipango said

  Mimo ,,ze nie zgadzam sie z katolickimi doktrynami to cenie odwage ks. Natanka,opisuje zjawiska poprawnie.

 64. adam said

  Panie Gajowy! Ja wierzę w:

  (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
  (Ew. Jana 14:1-31, Biblia Tysiąclecia)

  (28) Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!
  (Ew. Jana 20:1-31, Biblia Tysiąclecia)

  Również uważam, że Jezus to: „Pan mój i Bóg mój!”

  (19) Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. (20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (21) Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów.
  (1 List Jana 5:1-21, Biblia Tysiąclecia)
  Proszę zwrócić uwagę na werset 21.
  —————————————–

  Proszę zwrócić uwagę na wersety 3:4

  (1) Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu. (2) Unikamy postępowania ukrywającego sprawy hańbiące, nie uciekamy się do żadnych podstępów ani nie fałszujemy słowa Bożego, lecz okazywaniem prawdy przedstawiamy siebie samych w obliczu Boga osądowi sumienia każdego człowieka. (3) A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. (5) Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas – jako sługi wasze przez Jezusa
  (2 list do Koryntian 4:1-18, Biblia Tysiąclecia)

  —————————————————————-
  Na koniec taki ciekawy werset.

  (11) Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest.
  (Dzieje Apost. 17:1-34, Biblia Tysiąclecia)

 65. Marucha said

  I po cóż te wszystkie cytaty, skoro w niczym nie obalają uznawanego przez Kościół faktu, iż Maryja jest pośredniczką Łask Bożych i nie można Jej pomijać zwracając się do Jezusa Chrystusa?
  Czyż to nie na Jej prośbę Jezus dokonał cudu w Kanie Galilejskiej?
  Czyż to nie Ona ukazuje się w licznych objawieniach?

  Oczywiście, Maryja nie jest „boginią” – jest człowiekiem. Ale najdoskonalszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek pojawił się na Ziemi i jaki już nigdy się nie pojawi. Człowiekiem wyróżnionym przez samego Boga.

  Kimże są ci heretycy, którzy usiłują pomniejszyć Jej znaczenie i rolę w dziele Odkupienia?
  Na kolana przed Królową!!!

 66. adam said

  Widzę, że tniesz Pan równo…….., no cóż – Pański to ogródek, więc masz Pan pełne prawo dopasować go do swoich poglądów.
  Zadam Panu pytanie. Proszę mi powiedzieć z jakiego Testamentu ( Stary czy Nowy ) pochodzi cytowany fragment? Jak również, proszę powiedzieć o Kim jest w nim mowa.?

  (1) Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli? na kimże się ramię Pańskie objawiło? (2) On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał. (3) Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic. (4) Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego. (5) Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie. (6) Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich. (7) Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich. (8) Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje Jego losem? Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć. (9) Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało. (10) Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego. (11) Po udrękach swej duszy, ujrzy światło i nim się nasyci. Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie. (12) Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami.

 67. Marucha said

  Re 66:
  Tnę i będę ciął wypowiedzi, atakujące lub wyszydzające katolicyzm, jego Świętą Tradycję, dogmaty i Magisterium Kościoła.
  Toleruję obecność niekatolików, dopóki nie zaczynają tu sączyć jadu swych herezji.

  A cytowany fragment to proroctwo Izajasza mówiące o Jezusie Chrystusie – skoro już zechciał Pan urządzać mi jakieś testy…

 68. adam said

  Panie Gajowy! To nie był test – tylko próba pokazania Panu jak, bardzo jest ważny Stary Testament dla Chrześcijan.
  Izajasz był jednym z największych proroków Starego Testamentu ( żydowskiego testamentu, jak niektórzy twierdzą ) zapowiedział przyjście Odkupiciela, Mesjasza Jezusa Chrystusa.
  Żydzi natomiast nadal czekają na swojego” mesjasza” chociaż wystarczyłoby tylko znać zacytowany przez mnie rozdział.
  Pański portal odwiedzają różni goście, może kiedyś trafi się Bogobojny Żyd, to proszę mu zacytować ten rozdział, ciekawe co Panu odpowie.
  Na tym kończę.
  Pozdrawiam.

 69. Marucha said

  Re 68:
  W Starym Testamencie dla katolików ważne są jedynie proroctwa tyczące nadejścia Zbawiciela. I tego nikt nie neguje.
  Nowy Testament jest podstawą. Stary Testament – uzupełnieniem o walorach historycznych.

  A bogobojny Żyd? Zgodzi się z proroctwem, ale powie, że Jezus nie był tym Zbawicielem, jak im został obiecany.

 70. focuspocus said

  http://www.youtube.com/watch?v=1ew77TStxGY <— prawda o KrK

 71. focuspocus said

  I list Pawła do Tymoteusza 4
  „A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, (2) uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, (3) którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem. (4) Bo wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre, i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem; (5) albowiem zostają one poświęcone przez Słowo Boże i modlitwę. (6) Gdy tego będziesz braci nauczał, będziesz dobrym sługą Chrystusa Jezusa, wykarmionym na słowach wiary i dobrej nauki, za którą poszedłeś. (7) A pospolitych i babskich baśni unikaj, ćwicz się natomiast w pobożności. (8) Albowiem ćwiczenie cielesne przynosi niewielki pożytek, pobożność natomiast do wszystkiego jest przydatna, ponieważ ma obietnicę żywota teraźniejszego i przyszłego. (9) Prawdziwa to mowa i warta chętnego przyjęcia; (10) gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących. (11) To głoś i tego nauczaj.”

 72. sipango said

  Ad.69
  „W Starym Testamencie dla katolików ważne są jedynie proroctwa tyczące nadejścia Zbawiciela”
  Czyż to nie jest dodawanie i ujmowanie z Biblii? Czyż to nie jest wybiórcze działanie?

 73. Marucha said

  Re 72:
  Proszę mi w takim razie odpowiedzieć, jakie znaczenie dla katolików może mieć – pierwsze z brzegu przykłady – np.
  – opis prostytuowania własnej żony przez Abrahama
  – opis okradzenia Egipcjan przez Żydów

 74. Marucha said

  Re 71:
  Jaki cel ma wklejanie cytatów z Pisma Świętego, które nie odnoszą się do tematu?

 75. Marian said

  Szkoda że Gajowy tego nie widzi, przecież wszystko co obserwujemy w dzisiejszym świecie dowodzi, że świat jest we władaniu Bożego przeciwnika.

  Szkoda, że p. Marian chyba czytuje tę witrynę od wczoraj i nie zauważył SETEK artykułów i komentarzy właśnie na ten temat – admin

  mam nadzieję, że ten post pójdzie…

  Na świecie toczy się zażarta walka, atakowane są wszystkie Boże Przykazania.

  Po tym choćby można poznać gdzie leży prawda – przez prostą negację tego co światowe i na świecie powszechne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Bóg stworzył pierwszych ludzi i połączył ich w rodzinę i pobłogosławił.
  Ta rodzina jest dziś zaciekle atakowana.

  http://biznes.onet.pl/eksperci-w-polsce-nastapil-kryzys-rodziny,18512,4998742,1,news-detal

  2. Bóg potępił sodomię.
  Nietrudno nie zauważyć, że homoseksualizm czyli sodomia jest wręcz promowany i nachalnie narzucany w demokracjach 99 procentom ludzi, którzy się homoseksualizmem brzydzą. Conajmniej dziwne.

  http://www.piotrskarga.pl/ps,8220,2,0,1,I,informacje.html

  3. Bóg stworzył Niebo i Ziemię w sześć dni.
  Cały świat naucza od najmłodszych lat kłamstwa ewolucji..

  http://www.rp.pl/artykul/191927.html

  4. Wiemy z Nowego Testamentu,

  że jedynie Pan Jezus przeżył swoje życie bez grzechu,
  Jedyny, Który z Nieba zstąpił i do Nieba w ciele wstąpił,
  jest naszym Jedynym Pośrednikiem,
  jedynie Jemu dana jest wszelka władza na Niebie i Ziemi, jest Królem królów i Panem panów, Władcą Wszechświata,
  jest naszym Jedynym Odkupicielem i zbawienie jest jedynie w Jego Imieniu, i nikt nie przychodzi do Ojca tylko przez Niego.

  Jeżeli książę tego świata rzeczywiście istnieje będzie chciał tą wiedzę ukryć przez ludźmi zwodząc cały świat promując inną postać, jako bliższą człowiekowi, a świat nada jej analogiczne tytuły:

  – niepokalanie poczęta
  – wniebowzięta
  – orędowniczka, pocieszycielka,
  – królowa wszechświata, królowa Polski,
  – współodkupicielka

  genialne zwiedzenie, dla tych którzy nie mają w sobie dość pokory, aby przyznać, że byli całe życie oszukiwani !

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/piaty-dogmat-wzbudzil-kontrowersje-w-kosciele,1,3570216,wiadomosc.html

  5. Bóg stwarzając świat pobłogosławił siódmy dzień, czyli sobotę i dał go swojemu stworzeniu na odpoczynek.

  Jeżeli „ojciec kłamstwa” rzeczywiście posiada władzę nad tym światem zrobi wszystko, żeby nikt Soboty nie święcił..

  Jakież było moje zdziwienie kiedy usłyszałem z ust księdza w niedziele w kościele, że zbieramy się tam, aby uczcić pierwszy dzień tygodnia.

  Wiedzieliście, że Niedziela nie jest siódmym dniem tygodnia ?!

  http://adonai.pl/rodzina/?id=94

  Jeżeli ktoś wierzy w Boga musi wiedzieć, że ten świat dawno temu, za sprawą naszych rodziców, za bezcen, za kłamstwo oddany został we władanie szatanowi.

  Powinniśmy zatem z podejrzliwością przyglądać się temu co ten świat nam dzisiaj proponuje i do czego nas namawia i co jest w nim uznane i powszechnie akceptowane, bo jest on zarządzany przez Bożego przeciwnika i jego bardziej lub mniej świadomych popleczników. W to chyba nikt nie wątpi.

 76. Marian said

  .

 77. koala said

  Egipcjanie byli starozytna Synagoga Szatana ,kaplani swoja wiedze czerpali z kontaktow z diablem [w nowozytnych czasach ma to miejsce rowniez ,J.Parson ,Openheimer , brali udzial w okultystycznych seansach ] ,dlatego Bog JESTEM ,nie YHWH ,kazal ograbic ludzi sluzacych diablu.
  Dawid byl sluga bozym a jednak popelnil grzech [Betszeba ,zona Uriasza ] ,zaplacil za niego ,jego syn Absolom wystapil przeciw niemu ,to jest opisane w ST ,ktory pan ignoruje .Pan nie grzeszy ?Katolicy chodza do spowiedzi , obiecuja poprawe ,a grzesza nadal , to swiadczy o tym jak grzeszna i zepsuta nature posiadamy.Biblia pokazuje nikczemnych i wspanialych ludzi ,bo tacy jestesmy ,obnaza nasza istote.

 78. focuspocus said

  1 Piotr. 2:15
  15. Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich.

  Tyt. 3:9
  9. A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.

  pozdrawiam serdecznie

 79. Marucha said

  Re 77:
  Daj Pan spokój, nawet ze Starego Testamentu wynika, że Egipcjanie pod wieloma względami znajdowali się na wyższym poziomie moralnym, niż Żydzi.
  Kapłani byli na owe czasy ludźmi wykształconymi, a ich obowiązkiem było m.in. pomaganie chorym.
  To, czy ktoś w Egipcie uprawiał jakąś czarną magię ma takie same znaczenie, jak uprawianie satanizmu w Polsce.

 80. focuspocus said

  MARUCHA CENZURUJE SWOJE FORUM USUWA NIEWYGODNE KOMENTARZE CO TO ZA DYSKUSJA!!

 81. koala said

  Panie Marucha, panskie sztywne dogmaty ,ktorych pan sie trzyma ,czynia z tego bloga oblezona twierdze ,przypuszczam ze, z tego samego powodu Inkwizycja mordowala ludzi inaczej myslacych ,pod pozorem zachowania porzadku ,Przepych i bogactwo kosciola zaprzeczaja pokorze i skromnosci nauk Jezusa .Jestem pewien ,ze jest pan ksiedzem lub kilkoma i stara sie pan obronic tradycyjny katolicyzm ,sadze ,ze jest za pozno ,poniewaz episkopat jest opanowany przez obcych ,ktorzy w sprawach dotyczacych POLSKI dziwnie milcza.Fanatyzm powoduje to ,ze ludzie popelniaja zlo, myslac ze spelniaja wole BOGA.

  Jestem księdzem, albo nawet kilkoma? Brawo za przenikliwość. Niektórzy uważają mnie co prawda za Żyda, za byłego ubeka itd.
  A to, kiedy Kościół uwolni się od Piątej Kolumny, wie Bóg. Nie nam odgadywać Jego zamiary i twierdzić, że jest „za późno”. – admin

 82. koala said

  CENZUR A jest bronia klamcow.

  Albo obroną przed zalewem głupoty – admin

 83. Kapsel said

  ………………….Paszoł won od Gajowego !!!……………

  Jak się idzie do kogoś w gościnę to się szanuje Gospodarza a wam w głowie pogańskie obyczaje…na znak szacunku dla gościa gospodarz dawał mu na noc swoją zonę …tego wam się chce !!!

  A nie łaska wcześniej nim sie zapuka do Gajówki zapoznać się z jej obyczajami ???
  ..
  …..Wyjątkiem od powyższych zasad są osoby zabanowane, czyli z różnych powodów wykluczone z ogólnej dyskusji.
  Typowe powody zabanowania:
  – nadmiernie agresywny i wulgarny styl wypowiedzi
  – ataki na Kościół i religię (w tym rozpowszechnianie popularnych kłamstw)
  – wpisy noszące znamiona prowokacji, np. mające agresywny charakter lub nawołujące do stosowania przemocy, nie zawierające żadnych faktów prócz pustosłowia
  – ataki na właściciela witryny, insynuacje pod jego adresem itd.
  – wchodzenie z butami w życie prywatne gajowego.

  I wreszcie: jest niedobrym obyczajem wpisywanie tego samego komentarza wielokrotnie pod różnymi artykułami. Dodatkowe wpisy będą usuwane.

  https://marucha.wordpress.com/cenzura/

 84. focuspocus said

  nie chodzi tutaj o fakt czyje to podwórko chodzi tylo o fakt ze nie macie żadnych merytorycznych argumentów aby prowadzic dyskusję na temat zbawienia, cenzura!
  Proszę wskazać choć jeden wulgarny styl wypowiedzi lub „agresywny charakter nawołujący do stosowania przemocy”
  Brak argumentów = frustracja.
  Pomodle się o Państwa do PRAWDZIWEGO BOGA!

  Pan nie rozumie najwidoczniej po polsku. Gajówka nie jest miejscem na prezentowanie jakichś „alternatyw” względem katolicyzmu. Czy wyrażam się jasno? – admin

 85. koala said

  Lecz byli tez falszywi prorocy miedzy ludem , jak i wsrod was beda falszywi nauczyciele ,ktorzy wprowadzac beda zgubne nauki i zapierac sie beda Pana ktory ich odkupil ,i wielu pojdzie za ich rozwiazloscia ,a droga prawdy bedzie przez nich pohanbiona , z chciwosci wykorzystywac was beda przez zmyslone opowiesci lecz wyrok potepienia od dawna na nich zapadl i zguba ich nie drzemie .2 piotr 2;1-3.
  Kol.2;8.Baczcie aby was kto nie sprowadzil na manowce filozofia i czczym urojeniem opartym na podaniach ludzkich i na zywiolach swiata a nie na Chrystusie.

 86. salabimek said

  cytat użytkownika : koala powiedział/a

  „CENZURA jest bronia klamcow”.

  odpowiedz admina :

  „Albo obroną przed zalewem głupoty – admin”

  ADMIN SAM ZŁAMAŁ REGULAMIN 😉

  – nadmiernie agresywny i wulgarny styl wypowiedzi
  -wpisy noszące znamiona prowokacji, np. mające agresywny charakter

  Pozdrawiam

 87. wet3 said

  @ Marucha
  Zazdroszcze Panu cierpliwosci. Mnie juz dawno by nerwy popuscily po przeczytaniu tylu beznadziejnych glupstw – zwlaszcza tych napisanych przez „Koala”. To musi byc jakis szczegolnie nawiedzony niedzwiadek …
  Duzo zdrowia Panu zycze.

 88. Dario said

  Witam, przeczytałem wszystkie wypowiedzi i wiem kto ma rację…., to wyraźnie widac…jasno można odróżnic monolog faryzeuszy i zainfekowanych dusz od wychodzących im naprzeciw ze światłem w sercu …. dziękuję Panie Marucha….jest Pan Dobrym i Prawdziwym Chrześcijaninem , niech Bóg Pana i wszystkich tu błogosławi

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: