Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (84 – …
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wielki atak hakerów na Polskę? Nie działają ważne serwisy.

Posted by Marucha w dniu 2012-01-21 (Sobota)

Od kilku godzin nie działa strona internetowa Sejmu.

Najprawdopodobniej padła ona ofiarą ataku hakerów. Do ataku na strony polskiego parlamentu przyznała się grupa Anonymous. Na swoim profilu na Twitterze krótki komunikat – „TANGO DOWN – sejm.gov.pl”. To angielskie określenie, zaczerpnięte z żargonu żołnierzy, można w skrócie przetłumaczyć jako „wróg wyeliminowany”. Kłopoty mają także strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydenta.

Niewykluczone, że atak hakerów m.in. na stronę Sejmu ma związek z kontrowersyjnymi regulacjami znanymi jako ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli międzynarodowym porozumieniem dotyczącym walki z naruszeniami własności intelektualnej. Polska ma podpisać ACTA 26 stycznia w Tokio. Rząd przyjął już uchwałę o udzieleniu zgody na podpisanie ACTA i o warunkach jej wykonania.

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni poinformował wczoraj, że poprosił premiera o ponowną dyskusję ws. ACTA. Spotkanie to odbędzie się prawdopodobnie we wtorek. Jak poinformował Boni, zwrócił się on w liście do premiera o ponowną dyskusję ws. ACTA, ponieważ są pewne wątpliwości w tej sprawie. Zgłosili je uczestnicy spotkania grupy Dialog, czyli forum wymiany opinii rządu z organizacjami społecznymi i przedstawicielami pracodawców związanych z internetem.

Porozumienie ACTA zostało już zaakceptowane przez Komisję Europejską i Radę Unii. Czeka obecnie na ratyfikację przez Parlament Europejski. Podpisanie umowy przez poszczególne kraje – w tym przez Polskę – oznacza jednak zgodę na zmianę niektórych przepisów karnych.

Jak czytamy w komunikacie, prezentującym stanowisko MKiDN w sprawie umowy dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA), przesłanym do PAP, podstawową korzyścią z przystąpienia do ACTA dla UE i jej państw członkowskich będzie zapewnienie skuteczniejszej ochrony unijnych, a więc także polskich właścicieli praw własności intelektualnej (zarówno twórców, artystów, wydawców, producentów oraz nadawców, jak i przedsiębiorców, których kapitałem są prawa własności przemysłowej) poza granicami Unii.

Ministerstwo kultury wyjaśnia, że ACTA zawiera szereg przepisów gwarantujących, że stosowanie umowy nie będzie prowadzić do naruszania praw podstawowych, w tym prawa do prywatności i wolności słowa. A także, że żaden przepis ACTA nie wprowadza wymogu blokowania legalnych treści w internecie. W swoim stanowisku MKiDN podkreśla, że katalog praw własności intelektualnej, za których naruszenie mogą być nakładane sankcje karne, jest w prawie polskim szerszy niż w ACTA.

Stanowisko Rządu RP popierające podpisanie ACTA przez Unię Europejską zostało przyjęte na posiedzeniu Komitetu do spraw Europejskich Rady Ministrów w dniu 2 sierpnia 2011 r. oraz pozytywnie zaopiniowane przez Komisje do spraw Unii Europejskiej Sejmu i Senatu. Swoje poparcie dla przystąpienia Polski do umowy ACTA wyraziły podmioty reprezentujące rynki wydawniczy, filmowy, muzyczny i oprogramowania m.in.: ZPAV, ZAiKS, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych, Business Software Alliance, FOTA i Polska Izba Książki.

Według artykułu 39. ACTA ostateczną datą na jego podpisanie jest 31 marca 2013 r.

Wikipedia protestuje przeciwko SOPA.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska popiera protest Wikipedii przeciw ustawom o ochronie praw autorskich w USA. Przerwa w działalności polskiej Wikipedii może jednak nam grozić z powodu innego – międzynarodowego prawa – poinformował rzecznik stowarzyszenia.

Angielskojęzyczna wersja internetowej encyklopedii Wikipedia zostanie w środę o godzinie 6 rano czasu polskiego wyłączona na 24 godziny w ramach protestu przeciwko dwóm podjętym w USA inicjatywom ustawodawczym, uznanym za zagrożenie wolności internetu – podano we wtorek.

Chodzi o projekty: SOPA (Stop Online Piracy Act – ustawa o wstrzymaniu piractwa internetowego) oraz PIPA (Protect Intellectual Property Act – ustawa o ochronie własności intelektualnej). Mają one przeciwdziałać udostępnianiu w internecie pirackich kopii twórczości intelektualnej. „W razie uchwalenia obie ustawy (w tej sprawie) miałyby niszczycielskie skutki dla wolnego i otwartego internetu” – głosi oświadczenie utrzymującej Wikipedię fundacji Wikimedia.

Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Wikimedia Polska Paweł Zienowicz powiedział PAP we wtorek, że chociaż to prawo ma regulować rynek amerykański, to może mieć wpływ również na polski internet.

„Zapisem, który budzi spore kontrowersje jest np. pomysł, aby strony uznane za powielające cudze treści, nie mogły być obsługiwane przez wyszukiwarki. Ponieważ większość z nas korzysta z amerykańskiej wyszukiwarki Google, nasz dostęp do niektórych stron zostałby ograniczony. Może się zdarzyć, że jakaś strona padnie ofiarą włamania internetowego, pojawią się na niej treści, które ktoś uzna za łamanie prawa autorskiego, strona trafi na czarną listę i stanie się niedostępna” – tłumaczył.

W związku z tym stowarzyszenie, zrzeszające osoby edytujące polskojęzyczną Wikipedię, zamierza wydać oświadczenie popierające amerykański protest. Podobnie, jak dodał Zienowicz, mają postąpić grupy związane z Wikipedią w innych krajach, np. w Rosji. Nie ma jednak planu wyłączenia polskojęzycznej internetowej encyklopedii na znak protestu przeciw amerykańskim ustawom.

Według rzecznika Wikimedia Polska europejski internet może jednak zareagować buntem na decyzję Rady Unii Europejskiej o przystąpieniu do międzynarodowego porozumienia ACTA.

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA. Jego nazwę można przetłumaczyć jako „porozumienie przeciw obrotowi podróbkami”, dotyczy jednak ochrony własności intelektualnej w ogóle, również w internecie. Rada decyzję o podpisaniu go podjęła na odbywającym się w ramach polskiej prezydencji posiedzeniu 15-16 grudnia 2011. Posiedzenie było w głównej mierze poświęcone rolnictwu i rybołówstwu, a przewodniczył mu minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

„Celem ACTA jest nawiązanie międzynarodowej współpracy, aby poprawić egzekwowanie prawa własności intelektualnej i stworzyć międzynarodowe standardy działań przeciw naruszaniu własności intelektualnej na dużą skalę. Negocjacje zakończyły się w listopadzie 2010 r.” – poinformowała rada w komunikacie prasowym wydanym po posiedzeniu.

Zienowicz podkreślił, że największe zastrzeżenia budzi tryb negocjacji porozumienia. „Ustalenia trwały od 2007 r., ale były tajne. Nie było żadnych konsultacji społecznych. Decyzja o podpisaniu umowy została ogłoszona na 40 stronie komunikatu prasowego, dotyczącego rolnictwa i rybołówstwa. To świadczy o tym, jak politycy nas szanują” – powiedział.

Społeczności europejskich Wikipedii rozważają podjęcie takiego protestu jaki planuje na środę amerykańska. Ma być on skierowany przeciw podpisaniu przez UE porozumienia ACTA bez wcześniejszych konsultacji społecznych jego treści. „Prawo, które ma mieć wpływ na życie wszystkich ludzi na kuli ziemskiej nie może być uchwalane w sekrecie” – tłumaczył Zienowicz.

Polska wersja Wikipedii powstała 26 września 2001 roku, jest jedną z 200 wersji językowych. Licząc ponad 850 tys. artykułów jest szóstą co do wielkości po edycjach: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, niederlandzkiej i włoskiej.

Autor: RZ
Źródła: Onet Wiadomości, PAP

http://wiadomosci.onet.pl

G…no tam „atak na Polskę” czy „piractwo internetowe”… Chodzi po prostu o atak na rządzące Polską szumowiny. Gnidy nie miały nawet na tyle cywilnej odwagi, aby poinformować społeczeństwo o planowanych ustawach związanych z cenzurowaniem Internetu. – admin.

Komentarzy 38 do “Wielki atak hakerów na Polskę? Nie działają ważne serwisy.”

 1. Zbigniew Kozioł said

  Dziecinada.

  To jest tania prowokacja.

  Hakerzy wcale nie są aż tak zorganizowani.

  To jest g*wno blade a nie atak hakerów.

 2. Pokręć said

  Bez przesady, jakie ważne serwisy? Ja na nich chyba nigdy nie byłem i sie nie wybieram…

 3. revers said

  nie takie g.. skoro strona nie dziala http://www.mkidn.gov.pl/

 4. Zbigniew Kozioł said

  Idiota.

  Komputer można wyłączyć i samemu.

 5. revers said

  Mozg rowniez j.w.

 6. Zbigniew Kozioł said

  no to do trzeciej.

  Kretyństwo.

 7. Marucha said

  Myśli Pan, Panie Zbyszku, że rząd sam powyłączał swe strony, aby mieć pretekst do wzięcia się za hackerów?

 8. Zbigniew Kozioł said

  A co mi rząd, panie Gajowy. Czy ktoś jeszcze traktuje tę bandę poważnie?

  Żont może wyłonczył, a może i nie, któż to wie.

  Pan wie, że pracowałem z serwerami. To jest bezdenna głupota. Urodziłem się fizykiem, ale zajmowałem serwerami. He, he.

  Te dupki będą mnie teraz kształcić. Oh…

  Jeśli serwer nie działa, to znaczy, że nie chcą, aby działał. I wszystko!

 9. Jupik said

  ad8) To wszystko zależy, bo zauważmy, że mamy noc z soboty na niedzielę – administratorzy pewnie imprezują, ściągnąć ich będzie problem,a jeśli włam objął system operacyjny i na dodatek usunęli pliki strony – to jeśli nie ma pełnego backupu i to w miarę świeżego, to przed poniedziałkiem nie ma się co spodziewać cudów 🙂

 10. Raa said

  Rząd, a raczej nieRząd 😉 – rozpoczyna walkę z czymś o czy nie ma większego pojęcia (co do sił i środków).
  Efekty już widać…
  Hakerzy :))))
  Polecam do obejrzenia o co m.in. chodzi z AKTA
  http://demotywatory.pl/3656793/O-co-chodzi-z-ACTA

  i co możesz zrobić:

 11. motyl said

  Przyznała sie grupa Anonymous… czyli nikt sie nie przyznał :/

 12. Zagrypiona said

  @9

  A coz tam takiego waznego na tych stronach jest zeby musialy byc na gwalt przyworcone jeszcze dzis w sobote w nocy? Przeciez my na Gajowce siedzimy i tu czytamy a nie na polskojezycznej nedznej jakiejs rzadowej stronie. Poki Gajowka jest (i inne ciekawe blogi) to rzadowe moga wszystkie byc ‚shakowane’ jesli chodzi o mnie.

  A tak poza tym to chca przykrecic srubke nam znowu. Wiec wymyslili sobie wroga, jakis anonymus. (podobnie jak osamabinladen ktorego nikt nie widzial, a dzieki rzekomo ktoremu ograniczono nasze ludzkie prawa niektore)

  Te ataki to sa takie zabiegi bysmy mysleli ze jest jakas grupa w ktorej nadzieja tkwi ze nam pomoze. 😉 Tym sposobem stajemy sie bierni na jakis czas i oczekujemy co sie wydarzy. To sie potem wyda ze byla manipulacja, ale ja zastapi jakas nastepna sciemka czy cos co da ludziom nadzieje i tak w koleczko beda kreowac nasze nastroje i pare z gwizdka spuszczac by ludnosc utrzymac w jako takich ryzach. Grac w dobrego i zlego gline – typowa zagrywka.

  Poza tym jakiz to atak na Polske? 😉 Polska jest od wewnatrz atakowana i upadlana kazdego dnia, a nie tam takimi teatrzykami jak ten opisany w artykule.

 13. 166 bojkot TVN said

  A może od niedzieli, poniedziałku będziemy mieli mniej wesołe atrakcje. Ostatecznie jakieś fajerwerki w tygodniu judaizmu być muszą – jakiś mord rytualny na dużą skalę?
  > III wojna światowa?
  > zmiana rządu?
  > przewrót wojskowy?
  > atak wojsk UE na Węgry
  > jakieś samobójstwo płk. Przybyła w szpitalu psychiatrycznym?
  > katastrofa samolotu prezydenta Komorowskiego?> a może katastrofa samolotu premiera Tuska/

 14. Jupik said

  ad11) Możesz mieć rację, zważywszy na to co podpisywał prezydent o cyberatakach w zeszłym roku. Przyjdzie nam poczekać na „poniedziałkową” oficjalną reakcję.

 15. WW said

  To Poniżej ma już trochę rozgłosu takze w j. polskim. „Polska wrogiem” twierdzi Rick Santorum, (kandydat na prezydenta US), „ulra prawicowy” to tak jak „Solidarność” – kogo i wobec czego. Tertmin „prawica” ma takie same znaczenie. „Patriota” – to samo, nigdy nie mówi się jakiej ptrii, z małymi wyjątkami.
  Teraz gawiedź uważa to za pomyłke. To nie pomyłka to prawicowość tyle że ta gawiedz nie wie co znaczy prawica i dla kogo.

  http://wiadomosci.wp.pl/title,Zaskakujace-slowa-amerykanskiego-senatora-nt-Polski,wid,14144584,wiadomosc.html?ticaid=1dc80

  Był już taki, „wielki” naukowiec i profesor Rudolph J. Rummel, który ustawił Polskę na 4 miejscu wśród megamorderców.
  http://www.homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/rummel.html

 16. Jupik said

  Miało być ad12 (Zagrypiona) 🙂

 17. Twierdzicie, że na tych stronach [sejmu, prezydenta, rządu] nie ma istotnych i ważych informacji? To się grubo mylicie, bo tam nie zaglądaliście. Tam jest mnóstwo trefnych prawdziwych informacji z przeszłości i najlepiej aby one teraz zniknęły pod pretekstem hakerów.
  Np. na stronie sejmu: wyniki głosowań, teksty przemówień w Sejmie, baza aktów prawnych;
  na stronie prezydenta: dokumentacja [wraz ze zdjęciami] z wojaży do Izraela [głównie L. Kaczyńskiego], hanuki u prezydenta;
  podobnie na stronie rządowej.
  Niemal całość informacji [wraz ze zdjęciami] jakie podaję na swej stronie
  http://jozefbizon.wordpress.com
  pochodzi z tych trzech źródeł oficjalnych [Sejmu, Prezydenta, Rządu].

 18. wet3 said

  Ciekaw jestem co nastepnego wymysla jeszcze jewropwjsate elyty rzadzace Polska?

 19. Zbigniew Kozioł said

  Tu jest wielki atak:

 20. MatkaPolka said

  Wyglada na, ze Izrael jest „bombardowany” przez cyber-attacks.
  Hackerzy przystapili do akcji i atakuja Izraelskie banki, lotniska, stocks exchange etc.

  http://mondoweiss.net/2012/01/cyber-attacks-strike-israeli-stock-exchange-airline-banks.html

 21. WW said

  Ad: 20.
  Internet. Co, kto kiedy i dlaczego.
  Obama administration nasila, szczególnie ostatatnio intensywność tematu internetowego hakerstwa. On sam ale to nie on sam.
  Wszystko jest przygotowane łącznie z po cichu podpisaną przez niego ustawą NDAA na domiar tego wszystkiego co przygotowano wcześniej.
  Stopniowe przygotowania do „reformy” internetu albo „globalna reforma” pozostaje do zadecydowania. Globalna w sensie Stanów Zjednoczonych”.
  Jeszcze przed nami odprawa US sztabu NATO wraz G8 w Chicago a po tym ores przed wyborani lokalnymi US w listopadzie.
  W miedzyczasie przygotowywanie społeczeństwa US. US to nie USA.
  To społeczeństwo ma sie samo domagac tej „reformy i ją sfinansować

 22. Centuria said

  A czy ktos moze wytlumaczyc rodaczce na obczyznie co to za tworek – Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji?

 23. Zbyszko said

  @22 już ich tam jest w tej administracji państwowej tylu, że oni sami się już w tym nie łapią, więc powołali sobie administrację od administracji

 24. Zbyszko said

  Polecam artykuł Jana Pospieszalskiego nt Marszu Wegrów
  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/49151,jan-pospieszalski-klamstwo-budapesztanskie

 25. Kapsel said

  Irena Jarocka nie żyje. „Była tytanem pracy”

  Zmarła w sobotę artystka nie tylko ciężko pracowała, ale była też „bez zadęcia i bufonady” – wspominają jej współpracownicy.

  Zmarła legenda polskiej piosenki Irena Jarocka. Artystka od kilku miesięcy walczyła z ciężką chorobą. Trzy miesiące temu przeszła poważną operację.

  – Była tytanem pracy, nad każdym przebojem potrafiła pracować wiele godzin. Na swój sukces ciężko zapracowała – mówi Wojciech Korzeniewski, wieloletni impresario artystyczny Ireny Jarockiej i wieloletni dyrektor festiwalu w Sopocie.

  Korzeniowski wspomina, że Jarocka wiele rzeczy potrafiła zrobić bezinteresownie. Przy okazji promocji swojej książki „Motylem Jestem” zdecydowała się zagrać spontaniczny koncert.

  – Był otwarty dla publiczności, bez żadnej gaży – przypomniał.

  Jej zacięcie do pracy wspominał także Krzysztof Cugowski. Lider Budki Suflera mówi, że z Jarocką spotykali się głównie przy okazji festiwali, m.in. w Opolu.

  – Była taką bardzo spokojną, miłą osobą, niekonfliktową. Bez jakiegoś zadęcia i bez bufonady, co w naszej branży jest rzadkością – przyznaje Cugowski.

  http://www.polskieradio.pl/5/562/Galeria/521778

  http://kow77.wrzuta.pl/audio/0yoV9qvJmvz/irena_jarocka_-_motylem_jestem

 26. Kapsel said

  Jarocka ciężko chorowała. Zmarła w jednym z warszawskich szpitali – poinformowała menedżerka artystki Agnieszka Pasternak.
  Debiutowała w 1968 r. na festiwalu w Sopocie. Jej pierwszym przebojem była piosenka „Gondolierzy znad Wisły”. Przez lata spopularyzowała tak znane utwory jak: „Motylem jestem”, „Kocha się raz”, „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam Cię”, „Beatlemania story”. Zagrała także w filmie „Motylem jestem czyli romans czterdziestolatka” i sztuce Mrożka „Piękny widok”.

  Była laureatką wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki. Była laureatką plebiscytów prasowych i radiowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku. Nagrała wiele płyt, ostatnie z nich to „Małe rzeczy” wydane w 2008 r. i „Ponieważ znów są Święta” w 2010 r.

  Od 1990 roku mieszkała w USA, ale w ostatnich latach wróciła do Polski.

  Jarocka zostanie pochowana w Katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie.

  Złóż kondolencje

  http://wiadomosci.wp.pl/title,Irena-Jarocka-nie-zyje,wid,14187547,wiadomosc.html

 27. Kapsel said

  Zmarła Irena Jarocka

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,14187594,title,Zmarla-Irena-Jarocka,galeria.html

 28. KaRabin said

  „- Trudno mówić tutaj o ataku hakerów, bo w żaden sposób żadna z zablokowanych stron, ich zawartość nie została naruszona. Nie było próby włamania się na serwery czy zmiany treści tych stron – powiedział Graś w Radiu ZET.

  – To zjawisko, które obserwujemy wynika z ogromnego zainteresowania tymi stronami i tematyką – dodał.”!!!!!!!!!!!!!!

  🙂 🙂

 29. Guła said

  Padło im na um. Une, stojąc pode drzwiami, potrzebują na gwałt prestiżu.

  Powolniak jeden taki powołuje się że we Francji, Anglii i w Niemczech to za abonament rtv tyle i tyle płacą i une tyż chcę byśmy im tak płacili. Czy une nie powinni sobie posady poszukać we Francji, Anglii i w Niemczech?
  Mieliby tak samo.

  A atak hakerów to będzie wówczas jak dowiemy się kto, gdzie i ile trzyma. No nie? Mam takiego znajomka któren jak tylko ma wolne, to grzeje na bliski wschód. Obowiązkowo już w każde kanikuły.

  Powiedz mi gdzie spędzasz wakacje?
  Dobre pytanie.

 30. Robol said

  Kto się chce pobawić w „Anonymousa” – niech zajrzy tutaj:

  http://anonymouswiki.forumotion.com/t2-how-to-get-loic-to-ddos

  🙂

 31. Rysio said

  Eeee tam, te ataki hakerów przypominają mi karteczkę w oknie zamkniętego kiosku RUCH z napisem: „zaraz wracam”.

 32. Robol said

  Ad 31. Rysio.

  A mnie przypominają pikiety i manifestacje lub wysyłanie e-maili. Pewnie, że to nie ma nic wspólnego z hackingiem ani nawet crackingiem i bardzo dobrze. Można by rzec, że to wręcz legalna forma protestu. Chociaż władze, pewnie mają odmienną opinię na ten temat (zresztą, jak zawsze).

 33. Zbigniew Kozioł said

  A cóż to za forma protestu. Toż to czysty wandalizm dla dzieci. DDoS (distributed denial of service) polega na wysyłaniu z różnych miejsc, możliwie wielu, automatycznych żądań dostępu do servera (w tym wypadku – pobieranie stron www). Metoda destrukcyjna nie jest. Po prostu jeśli tych żadań będzie bardzo dużo jednocześnie, to serwer przestaje dawać sobie z nimi radę i inni użytkownicy nie są w stanie z niego korzystać. Jeśli serwer nie jest dobrze skonfigurowany, to mogą powstać poważniejsze problemy. Przed atakiem tego rodzaju można się bronić, ale nie w sposób w pełni skuteczny. Można natomiast trywialnie łatwo namierzyć tych wyrostków. No powiedzmy, że można. Prawdziwi hakerzy nie dadzą się łatwo namierzyć, ale dzieci – bez trudu.

 34. Robol said

  Ad 33. Zbigniew Kozioł

  Jeśli nie widzi Pan analogii między takim atakiem DDoS a pikietą albo blokadą drogi przez rolników, to cóż mogę Panu odpowiedzieć?

 35. konserva-tor said

  jeszcza tak po worku semtex’u w co poniektóre miejsca i bum,pasożyty trzeba wytępić co do jednego

 36. Zbigniew Kozioł said

  @34

  Analogię w ogóle to widzę. Można się spierać, na ile etyczne jest urządzanie blokady drogi, ale to inny problem (czasem pewnie jest, czasem może nie jest – zależy od konkretnej sytuacji).

  Ale … o co chodziło właściwie w tej konkretnej sytuacji? Wszedłem na podaną przez pana stronę – tam nie napisane. Więc co, zrobimy DDoS na strony sejmu, bo to klawa zabawa? To żaden prostest, a dzicinada. Ktoś rzucił hasło (kto, dlaczego, po co, w jakim celu) a dziatwa zaczęła ściągać i instalować program, atakować sajty. Dobrze, że program z sourceforge.net, to zapewne posiada kod źródłowy i można sprawdzić, co on naprawdę robi. Gorzej, gdy naiwni zainstalują sobie przy okazji wirusa, albo trojana, albo program do szpiegowania albo do włamania się z internetu do własnego komputera… Rasowy haker w tym przypadku wcale nie potrzebuje żadnych programów: w minutę mogę sobie skrypt napisać pod Linuxa który będzie robił to samo a może i więcej.

 37. Robol said

  Ad 36. Zbigniew Kozioł

  Proszę mi wybaczyć, że nie będę kontynuować dalej dyskusji, ale zdechł mi system 🙂

  Nie! To nie to o czym Pan pewnie pomyślał. 🙂 Zrobiłem bardzo długo odkładaną aktualizację Gentoo i teraz chyba udev mi daje popalić. Chciałbym się z tym uporać jeszcze dzisiaj.

  Zatem pozdrawiam i dobranoc.

 38. 166 bojkot TVN said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: