Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zbigniew Ziobro broni Orbána

Posted by Marucha w dniu 2012-01-21 (Sobota)

Ważne wystąpienie Zbigniewa Ziobro w Parlamencie Europejskim

B. Minister Sprawiedliwości w kilku słowach podsumował o co chodzi w ataku niedemokratycznej, bo niewybieralnej w drodze wyborów Komisji Europejskiej na demokratycznie wybrany rząd Victora Orbána.

”Naród węgierski musi bronić swoich wartości (…) przed zakusami ponadnarodowych korporacji, które wobec Węgrów reprezentuje Komisja Europejska”. Oczywiście, że chodzi o nałożone podatki na banki i międzynarodowe korporacje i odwołanie się do Chrześcijaństwa w Konstytucji, wzmocnienia instytucji rodziny.

Należy tu wyjaśnić, że Komisja Europejska ma największy problem ze zmianami jakie wprowadził Orbán w działaniu banku centralnego. Wprowadzoną w ub. roku ustawą odebrał prezesowi banku prawo powoływania zastępców oraz zwiększył liczbę członków Rady Monetarnej z siedmiu do dziewięciu, przy czym sześciu z nich ma być nominowanych przez parlament. Cóż złego jest w tych zmianach? Z punktu widzenia demokracji, są one jak najbardziej wskazane, ale dla międzynarodowej kliki oznaczają one ograniczenie kontroli. Podobna sytuacja była w Polsce na początku 2010 roku, gdy ówczesny prezes NBP ś.p. Sławomir Skrzypek reprezentował niezależną od MFW politykę pieniężną, i pewnie dlatego go zlikwidowano, wraz z Prezydentem i innymi 94 osobami.

Nie łudźmy się, jeśli Orbán będzie kontynuował swoje reformy, to może skończyć się to poważnymi sankcjami, które doprowadzą kraj do ruiny, albo nawet kolejną inwazją militarną. Dlatego tak potrzebne jest poparcie ze strony polityków innych państw. Wystąpienie Zbigniewa Ziobro jest niezwykle ważne.

„Proszę się trzymać Panie Premierze, jesteśmy z Panem”. Ja się przyłączam do słów Z. Ziobro.

http://monitorpolski.wordpress.com

Komentarzy 17 do “Zbigniew Ziobro broni Orbána”

 1. Kronikarz said

  —”Naród węgierski musi bronić swoich wartości (…) przed zakusami ponadnarodowych korporacji, które wobec Węgrów reprezentuje Komisja Europejska”. Oczywiście, że chodzi o nałożone podatki na banki i międzynarodowe korporacje i odwołanie się do Chrześcijaństwa w Konstytucji, wzmocnienia instytucji rodziny.—

  A kiedy Polacy ?

 2. Marucha said

  Re 1:
  Zdaniem p. Ziobro Polacy najwidoczniej nie muszą.

 3. Novy said

  Re 2:
  dobrze że nie wspomniał nic o Polsce, bo od razu byłby na niego atak że pisior ze ciemnogrod chce Polskę zacofac o milion lat. A taki delikatny, wręcz pokojowy przekaz może i do części lemingów trafi.

 4. Maciej said

  Pięknej narodowej tradycji … Hmmm …

 5. Zbigniew Kozioł said

  Jakoś w intencje tych panów uwierzyć nie bardzo mogę. Raczej boją się zbytniego wtrącania w polskie sprawy, podejrzewam, chcą zachować swoją kontrolę nad procesami w Polsce.

 6. maran said

  Bardzo pieknie i odwaznie powiedziial w wywiadzie z Poszpieszalskim o chrzescijanstwie, chrzescijanskiej Europie, Bogu ,modlitwie ,prezydent Wegier Victor Orban. Niesamowite.
  Powiedzial wyraznie , prosto i Konkretnie. Europa ma chrzescijanskie korzenie, mamy byc z nich dumni i je pielegnowac. I kuniec kropka . Prosi o modlitwe za siebie i dziekuje ludziom, ktorzy sie modle za niego, za narod wegierski itp. Ma koniec mowi ,zeby Bog poblogoslawil Polske i Polakow. Pokazcie mi obecnie innego znanego polityka/prezydenta, ktory by tak odwaznie i konkretnie wypowiedzial sie publicznie w sprawie wiary, Boga. Chwala Wegrom za to ,ze maja takiego prezydenta i niech Bog ma ich oraz Victora Orbana w swoje stalej opiece , a Euro-hieny niech przegania od nich Sw Michal archaniol.
  fragment z wywiadu z Orbanem:
  „dla których ważne jest chrześcijaństwo i tradycyjne wartości i wiem, że to mocne sojusze. Ja te ataki wytrzymuję, bo wiem, że mam sojuszników, którzy są ze mną solidarni. – mówił Orban i dodał jak wielkie znaczenie ma dla niego modlitwa: To jest dużo ważniejsze niż zwykło się myśleć w życiu publicznym. Chciałbym wspomnieć o jednej rzeczy. Pamiętam dobrze, że w drugiej połowie lat 50. był w Austrii potężny ruch modlitewny, który trwał przez kilka lat. Celem tej modlitwy było opuszczenie kraju przez Sowietów i okazała się ona skuteczna.
  W Europie Środkowej ruch modlitwy w intencji narodu ma duże tradycje i ta tradycja MA DLA MNIE OGROMNE ZNACZENIE. Za mnie też, przed trudnymi zadaniami, modlą się ludzie. I TO DAJE MI OGROMNA MOC” – podkreślił. ”
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/orban_do_pospieszalskiego_:_niech_bog_blogoslawi_polakom_18449

 7. maran said

  Tu swietna piosenka zespolu Karpatia. Duzo piosenek tego zespolu nawiazuje do momentow z wegierskiej historii w ktorych Wegrzy musieli walczyc w obronie swych chrzescijanskich wartosci. Zespol ten kladzie nacisk na obrone tych wartosci , nawet za cene zycia. Inaczej mozna powiedziec, ze budzi kolektywnego ducha narodu, ktory spedzany do rogu przez euro-lewackich-ateistyczno-lucyferianskich liberalow ma sie nie poddawac, ma sie bronic do konca.

 8. maran said

  My Polacy mozemy sie wiele nauczyc od Wegrow. Ale czy my w ogole potrafimy sie jeszcze uczyc?Jeszcze myslec?
  Papugi wgapione w telewizor, powtarzajace jak mantre slowa zaprzedajnych oficjeli? Udoopiajacy tych ktorzy chca cos dobrego zrobic?? Czy ten narod polski jest juz skazany na przegranie, czy potrafi sie jeszcze obudzic z letargu i tumiwisizmu?

 9. wet3 said

  Wystapienie Ziobry podsumowuje tak: dobre i to, bo gorzej by bylo gdyby nic nie powiedzial. Zreszta przypomnijcie sobie S.Skrzypka …
  PS – Na Wegrzech Fidesz ma pelnie wladzy a popatrzcie co wyprawia tam „opozycyjna”, antynarodowa zydokomuna – zaprzedane scierwo antywegierskie broniace swoich zlodziejskich apanazy. Mozemy sobie juz wyobrazic jak to by bylo u nas gdyby pelnie wladzy osiagnela prawdziwie polska partia narodowa i starala sie zaprowadzic propolskie porzadki …

 10. maran said

  super video i wypowiedz warta rozpwszechnienia

  wziete z http://katonisliwka.wordpress.com/

 11. Kapsel said

  Re 8
  Przynajmniej tak:

  to na początek….

 12. Kronikarz said

  Aga
  Zdejmie Zdejmie klątwę teraz ?
  Kłaniam się !

 13. Maciej said

 14. Kronikarz said

  http://katonisliwka.wordpress.com/2012/01/21/jak-wyglada-wegierska-faszystka/#comment-12810

 15. Z tej mąki ziobrystów [PiS-bis] nie będzie polskiego chleba.

 16. Kronikarz said

  Dobre i to co jest – niechże się Narodowcy i Tradycjonaliści zorganizują – tymczasem ktoś wstawił się za Węgrami.

 17. Kapsel said

  Ad. do 11
  ten komentarz jest dla p.wet3….zmiana numeracji komentarzy.(teraz 9)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: