Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gość o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  I*** o Opłakane skutki dezinformacji
  Lily o Opłakane skutki dezinformacji
  kontra o Wolne tematy (40 – …
  abdualiwisimulacha o Opłakane skutki dezinformacji
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (40 – …
  Olo o Przed Ukraińcami ukrywana jest…
  Krzysztof M o Kartka z kalendarza, ciepło o…
  revers o Kadyrow ostrzega: dla Polski w…
  corintians o Wolne tematy (40 – …
  Krzysztof M o Francuski ekspert: Zachód glob…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 612 obserwujących.

Pikiety poparcia dla Węgier w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. Następna może być Polska.

Posted by Marucha w dniu 2012-01-23 (Poniedziałek)

„Dzieło, które podjęliście, służy dobru wspólnemu całej Europy, a szczególnie skrzywdzonym przez komunizm narodom naszego regionu – Europy Środkowej. Byliśmy i będziemy razem” – napisali do „Przyjaciół Węgrów” sygnatariusze listu, który odczytywano podczas pikiet przed przedstawicielstwami dyplomatycznymi Węgier w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz na wiecu poparcia przed Dworem Artusa w Gdańsku. Listy wręczono węgierskim dyplomatom. Podpisali się pod nimi m.in. Marek Jurek, Jan Maria Jackowski i Zbigniew Ziobro.

W Warszawie Imre Molnar, radca ambasady węgierskiej, podziękował za wsparcie i solidarność z jego państwem. – Słowa podziękowań premiera Orbána już słyszeliście. Ale obiecuję, że ten list będzie także przekazany i odczytany na demonstracji – mówił dyplomata, dziękując raz jeszcze za wyrazy solidarności. – Działania rządu węgierskiego służą nie tylko wam, ale całej Europie, służą wolności narodów w Unii Europejskiej – powiedział, wręczając tekst apelu, Marian Piłka.

Podczas pikiet zebrani skandowali: „Węgry, Warszawa – wspólna sprawa”, „Niech żyje Orbán”, „Precz z unijną okupacją!”. Trzymali flagi narodowe Polski i Węgier, odśpiewali hymny narodowe obu państw.

– Pikieta w stolicy zgromadziła około 300 osób, w Łodzi 150. Kilkadziesiąt osób przyszło również pod węgierski konsulat w Poznaniu – relacjonuje Lech Łuczyński, organizator sobotnich wieców. Zaplanowano je dokładnie w dniu, w którym na ulice Budapesztu wyszły setki tysięcy obywateli tego państwa manifestujących w obronie suwerenności i niepodległości.

– Chcemy zaprotestować przeciwko atakom międzynarodowej lewicy i Unii Europejskiej na Węgry. Chcemy opowiedzieć się w ten sposób za ideą Europy Ojczyzn, za solidarnością z Węgrami – państwem, które zawsze zachowywało w stosunku do Polski wyrazy sympatii i pomocy. Pamiętamy naszą solidarność w 1956 r. w czasie inwazji bolszewickiej Armii Sowieckiej na Budapeszt. Chcemy wyrazić naszą solidarność z Węgrami. Boże, błogosław Węgrom! – akcentował Krzysztof Kawęcki, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej.

– Zebraliśmy się tutaj w bardzo trudnym momencie dla Węgier. Mamy do czynienia z próbą ingerencji w wewnętrzne sprawy państwa węgierskiego. Fidesz i premier Orbán podjęli wysiłek na rzecz przywrócenia tego państwa narodowi węgierskiemu – wtórował mu Marian Piłka. Przypomniał, że w ciągu niecałych dwóch lat rządów Fidesz uchwalił nową konstytucję, która eksponuje chrześcijańskie zasady życia publicznego, przywraca zasadę suwerenności narodowej, zasadę poparcia politycznego dla rozwoju rodzin. – To zasady, które wywołały krytykę międzynarodowej lewicy, która wykorzystując preteksty, takie jak ustawa dotycząca sądownictwa, bankowości, danych osobowych, próbuje za pomocą Unii Europejskiej wymusić na Węgrach wycofanie się z zasad, które zostały uznane za podstawę życia państwowego na Węgrzech – mówił polityk PR.

W trakcie wiecu odczytano również przekazany przez ambasadę Węgier list Polonii węgierskiej, w którym Polacy mieszkający nad Dunajem wezwali do solidarności z rządem Viktora Orbána. „Teraz nie o partie chodzi, całe Węgry znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie zewnętrznym, będąc ściskane mackami globalnej, światowej finansjery. Wywierany jest na nie niespotykany dotychczas nacisk w celu pozbawienia ich narodowej niezależności” – czytał list Kawęcki. Jego autorzy przypominali, że w 2010 r. rząd Orbána opodatkował banki i wielkie firmy handlowe, które wcześniej były zwolnione z podatków, a zyski w dużej mierze transferowały za granicę. „Wszystko to odbywało się kosztem coraz bardziej ubożejącego, węgierskiego społeczeństwa. „Musimy pamiętać przy tym, że dziś atakowane są Węgry, bo one w sytuacji olbrzymiego wewnętrznego kryzysu i zadłużenia pierwsze miały odwagę przeciwstawić się światowemu złu. Jutro w analogicznej sytuacji może znaleźć się tak samo jakikolwiek inny kraj, który jest też okradany, a dla którego, podobnie jak dla Węgrów, ważna jest wolność narodu, własnej historii i kultury. Takim drugim krajem może niedługo okazać się Polska” – napisali do rodaków z Polski przedstawiciele węgierskiej Polonii.

Maciej Walaszczyk
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 9 do “Pikiety poparcia dla Węgier w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. Następna może być Polska.”

 1. Stała ich dewiza.
  Przezorny zawsze ubezpieczony.
  „Rzecz o Kaczyńskich, Marku Jurku i nie tylko – Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/09/rzecz-o-kaczynskich-marku-jurku-i-nie-tylko-zadymy-sejmowe-a-sprawa-odszkodowan-dla-zydow/
  Chłopcy już działają.

 2. zdrada said

  Oczywista prawda ze nastepna bedzie Polska !!! nie mozemy do tego dopuscic , aby POpaprancy Nas zniewolili bo to bedzie Nasz koniec !! , juz szykuja wszystkie sztuczki a wilkolak Tusk wie jak otumaniac tumanow bo tylko debil i bezmozgowiec da sie podejsc . Polacy nie dajmy sie musimy zakonczyc ten terror POpaprancow !!!

 3. Z całą pewnością wyzwoli nas PiS i PiS-bis [a może SLD i reszta] –
  tak jak profesjonalnie pomogli „Solidarności” w 1980 r. [mają w tym potrzebne doświadczenie i wprawę].
  „Judasz w cieniu Smoleńska”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/07/31/judasz-w-cieniu-smolenska/
  A w tym artykule jest m.in.
  jest i wystąpienie [z 01.04.2008] Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego:
  „Przed Sejmem Rzeczypospolitej staje dziś sprawa ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Jego przyjęcie będzie dobrą wiadomością dla Polski i dobrą wiadomością dla Europy. Polacy są zadowoleni z naszego członkostwa w Unii. Wysokie poparcie, jakim cieszy się Unia Europejska wśród naszych obywateli, to pozytywny czynnik, pomagający nam kształtować oblicze Unii z korzyścią dla Rzeczypospolitej i z korzyścią dla całej Europy.”- [str. 22 stenogramu] …
  „Dlatego też traktat europejski, choć, jak słusznie powiedziano, jest jedynie ludzkim dziełem i z tego punktu widzenia nie jest optymalny, w chwili obecnej jest dokładnie tym, co dało się – z punktu widzenia kraju, dla którego suwerenność jest wartością najwyższą – wywalczyć. A dało się wywalczyć niezwykle dużo. Wyjeżdżając latem zeszłego roku do Brukseli, nie byłem przekonany, czy da się wywalczyć aż tak dużo.
  Dziękuję bardzo. (Burzliwe oklaski, zebrani wstają, posłanki Izabela Kloc i Barbara Bartuś wręczają prezydentowi wiązankę kwiatów)” – [str. 24 stenogramu].

  oraz m.in.
  „Głosy za ratyfikacją oddało 112 posłów z PiS, w tym takie tuzy jak:
  Dorn Ludwik; Gosiewski Przemysław; Kaczyński Jarosław; Kamiński Mariusz; Kempa Beata; Kluzik-Rostkowska Joanna [obecnie PJN]; Szczygło Aleksander Marek; Wassermann Zbigniew; Ziobro Zbigniew.”

 4. AM said

  # 1, 3

  Dzikeuje za ciagle przypominanie rzeczyswistosci poslkim durniom.

 5. Mordka Rosenzweig said

  re 3

  Szanowny pan Bizon,

  Ja pan Mordka bardzo prosi aby nie wycierac sobie usta muwiac pan Judasz.

  Pan Judasz, niedlugo bedzie ogloszony pszez pan Benedykt z Watykan sze jest swiety i tszeba bedzie sie do niego modlic.

 6. maran said

 7. niereligijna said

 8. niereligijna said

  mam nadzieje ze Wegrzy swoja madroscia i razsadkiem wplyna pozytywnie na nala ludnosc euro-sojuza.

 9. niereligijna said

  cala*

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: