Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Strasburg, porażka Europy…
  lewarek.pl o Izrael przyznaje się do udział…
  Józef Bizoń o Wolne tematy (83 – …
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  lewarek.pl o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  NICK o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Izrael przyznaje się do udział…
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Ofensywa przeciwko ACTA w internecie i na ulicach

Posted by Marucha w dniu 2012-01-24 (Wtorek)

Kraków, Poznań, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Lublin, Kielce, Rybnik – między innymi w tych miastach ogłoszono już zgromadzenia protestacyjne, mające wyrazić społeczny sprzeciw dla podpisania przez polski rząd dokumentu ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) – międzynarodowego porozumienia dotyczącego walki z naruszeniami własności intelektualnej, będącego w rzeczywistości kolejną próbą ingerencji w prywatność i wolność wyboru obywateli.

ACTA będzie regulować nie tylko zawartość odwiedzanych przez nas stron internetowych (a więc je cenzurować), lecz będzie też zakazywać handlu poszczególnymi lekami i nasionami. Wprowadzenie w życie tego dokumentu doprowadzi do niebywałej kontroli rządu światowego nad większością usług i podejmowanych przez społeczeństwo czynności.

Oprócz zapowiedzianych w większości polskich miast protestów, które odbędą się w najbliższy wtorek i środę, aktywni przeciwnicy ACTA od kilku dni prowadzą również skuteczne działania w internecie. Tylko przez weekend udało się wyłączyć strony internetowe Sejmu, kancelarii premiera, Ministerstwa Obrony Narodowej, rzecznika rządu RP czy Ministerstwa Finansów. Nie oszczędzono również witryny Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. I choć biura prasowe poszczególnych rządowych instytucji marginalizują ataki internautów, ci drudzy zapowiadają, że to dopiero początek.

Wideo: Czym jest ACTA?

http://autonom.pl

Komentarzy 46 do “Ofensywa przeciwko ACTA w internecie i na ulicach”

 1. logika said

  PODPUCHA i PROWOKACJA !
  Przed wprowadzeniem STANU WYJATKOWEGO !!!

  Logika radzi nie wychodzic na ulice,oni tylko na to czekaja aby cie zdeptac !

  Licza na to,ze jak nie udalo sie w poprzednich latach sprowokowac Polakow to moze teraz to wyjdzie i utocza duzo polskiej krwi .

  BOJKOTUJ i SABOTUJ WSZYSTKO CO ICH !!!
  Siedz w domu ,zamknij radio i telewizor ich tuby propagandowe.

  Polska bez internetu zyla i zyc bedzie !

 2. Zbyszko said

  Komunikat grupy Anonymus do pilnego rozpowszechnienia:
  http://pogromca-elit.nowyekran.pl/post/49405,komunikat-anonymous-po-ataku-na-witryny-polskiego-rzadu

 3. hawo said

  znowu pewnie ściema i odwracanie uwagi od czego innego

 4. Zenon K. said

  Kto za ACTA, ten PIPA!

 5. Kapsel said

  Te wstrętne ACTA

  Od kilku dni anonimowi prowadzą protest przeciwko podpisaniu ustawy ACTA, która zgodnie ze swoimi zapisami ma chronić prawa własności autorów do wytworzonych przez nich dzieł. Chodzi tutaj o eliminację wszelkich podróbek i przywłaszczania sobie cudzych treści, a już nie daj Boże rozpowszechniania ich i krojenie na tym kasy.
  Cel szczytny – każdy tak naprawdę tworzy coś po to – by, gdy istnieje możliwość, sprzedać to i za zdobyte w ten sposób pieniądze mieć co do gara wrzucić. Nic nas tak nie wkurza, jak pomysł, który ukradł nam kolega z pracy i podał jako swój, awansując dzięki temu na lepsze stanowisko. Nie ma nic bardziej irytującego gdy narobiliśmy się nad wymyśleniem przepisu na dobry posiłek i dowiadujemy się, że ktoś handluje tym przepisem jak swoim…

  I pewnie nie byłoby takiego szumu w mediach z tego powodu, gdyby nie fakt, że szczytny cel podszyty jest trucizną, która może zabić zwykłych, szarych zjadaczy chleba.

  Z prostego powodu.

  Głośna ostatnio jest sprawa portalu Megaupload, którego właściciele zostali aresztowani przez amerykańskie służby. I nie byłoby w tym nic dziwnego, skoro właściciele prawo złamali, gdyby nie fakt, że te właśnie amerykańskie służby aresztowały obywatela Holandii przebywającego i mieszkającego w Nowej Zelandii.

  Nie wiem czy mi się wydaje, ale zachowania służb amerykańskich są chyba nadużyciem wobec prawa i konieczności decyzji sądu o aresztowaniu obywatela innego kraju w jeszcze innym kraju. Jeżeli będzie to normalna procedura teraz – to może się okazać, że obywatel polski będący na wakacjach w Chinach zostanie aresztowany bez nakazu sądowego przez policjanta amerykańskiego za to, że ściągnął coś w sieci i wcale to nie będzie oznaczać, że polski policjant będzie mógł aresztować amerykańca przebywającego na wczasach w Afryce z tego samego powodu

  Ponieważ podpisanie ustawy ACTA daje takie prawo tylko amerykanom i nakazuje dostosowanie się całego świata do prawa amerykańskiego.

  Nie ma nigdzie sprecyzowanej definicji WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA i walka w sądzie o swoją niewinnośc jest walką o określenie definicji. A to jest dokładnie to samo co zdefiniowanie pojęcia BÓG.

  I tutaj właśnie pies jest pogrzebany……..

  Komentarz

  Prosze Pana!
  Dochodzimy do niebywalych absurdow z ta ochrona. Czy zdaje Pan sobie sprawe, ze prawdopodobnie napisal pan tekst uzywajac czcionki, do ktorej nie ma pan prawa? Do tych ikonek na blogu takze Pan nie ma prawa. Logo salonu tez nie jest panska wlasnoscia a nawet kodowanie znakow na stronie. To wszystko jest wlasnosc intelektualna – i kazdy z nas jest od dawna przestępca!

  Całość tutaj:

  http://lubczasopismo.salon24.pl/pilot/post/384083,te-wstretne-acta

 6. Rysio said

  Użytkownicy internetu rozpuścili się jak dziadowski bicz.
  Wydaje im się że wszystko im wolno.
  Najwyższa pora aby nasz ukochany rząd to towarzystow wziął krótko za pysk, dokładnie uregulował przepisami i pokazał wszystkim bez wyjątku internautom gdzie jest ich miejsce w szeregu.

 7. Zerohero said

  Teraz budzą się (przynajmniej część) największe jełopy, które wcześniej wyśmiewały „spiskowe teorie” nt. banksterów, masonów, Żymian itp.

 8. Joanna said

  Ad/6
  Tak jest proszę Pana! Najbezpieczniej jest wcale nie zaglądać do internetu, bo wszędzie aż roi się od własności intelektualnej, a w dodatku nie wiadomo kto ją ostatnio od kogo odkupił. Bariery do handlu tą własnością mają być maksymalnie zniwelowane, a za naruszenie cudzej własności przewiduje się odpowiedzialność cywilną, karną a nawet konfiskatę mienia.

 9. Tom said

  Re. 1
  …”BOJKOTUJ i SABOTUJ WSZYSTKO CO ICH !!!”…

  Co jest „ich”, a co jest „nasze”? Co mam bojkotować i sabotować?
  Tak na prawdę, każda rzecz została przez kogoś wymyślona. Człowiek używając czegokolwiek, nigdy nie jest pewien, czy nie narusza czyjejś „własności intelektualnej”. Np. wycierając w lesie dupę liściem, można naruszyć „własność intelektualną” gajowego. W końcu on „wymyślił”, że w tym miejscu stoi drzewo liściaste. Z odpowiednio dużymi liśćmi. I już może nas ścigać jakiś prawnik (ciekawe jakiej narodowości?).

  Pozdro,

 10. jowram said

  Kochani Kto ma uszy, niechaj słucha. Kto ma oczy, niechaj patrzy. Kto ma rozum, niechaj myśli

  Oczywiscie ACta jest jednoznacznie szkodliwe, ale prawdopodobnie zostanie wprowadzone, gdyz jest to kolej ucisku, jaki szykuje na nas satanistyczny rzad swiatowy.

  Poza tym ACTA rzeczywiscie jest po to zeby likwidowac opozycje, ale ta prawdziwa, np. jak ten blog, po to aby sprzedawac masom juz tylko kontrolowana wiedze. Jest po to by wyeliminowac niewygodne jednostki, a nie rzesze dzieciarni buszujace po necie. Reszta jest sztucznie wytworzona opozycja, pseudo opozycja aby wyeliminowac rozumnych. To my katolicy jestesmy pierwsi do ostrzału. Cenzura w sieci i tak bedzie, inwigilacja juz jest zakrojona na szeroka skale. Kiedy za oknem bedzie armagegon, to nie rozwazne jest zostawic przy zyciu np. takie strony jak ten blog.
  Swoja droga dlaczego media tak pochwyciły buntownicze organizowanie sie i chec wychodzenia na ulice? a z drugiej str uciszajac tłumy marszu na Wegrzech, a uczestników dzielac przez5?
  Gy onet i tvn cos nagłasnia, wiedz, ze to SMIERDZI! NIGDY W POWSZECHNyCH MEDIACH NIE TRABI SIE O PRAWDZIWEJ OOZYCJI!!

  Wazne jest, jak juz protestowac, to tylko pokojowo, nie naruszajac prawa dlaczego?
  Bo kazdy inny sposob protestow jest po mysli wladzy, by wprowadzic stan wyjatkowy.

  A dzis mamy nagle wielce „przebudzone”, zwolujace sie rzesze hipsterskiej mlodziezy na facebooku, bo nagle odcinaja im dostep do darmowych, filmów, muzyki i pornografii. „Precz z ACTA!! ANONYMOUS!! VIVA la revolucia!”

  Problem w tym, ze mlodziez ta, chce sie bic, chce zamieszek! dlaczego?
  Bo, Inspirowana jest przez new age’ owski program grupy Anonymous (Oburzonych itd) http://www.youtube.com/watch?v=TUXLTYreJxk&feature=share, oraz ZEITGEIST, ktory kroluje na youtube juz od paru lat, ktory choc demaskuje masonerie to nie do konca, bo suma sumarum ta pozyteczni idioci, prowadzacy mase w paszcze lwa. (laczmy sie! wychodzmy na ulice! protestujmy! Nie wazne wyznanie, plec, status, ble, ble, ble. Zjednoczmy sie przeciw wspolnemu wrogowi!)
  Dodac do tego fakt, ich ludzie od lat byli urabiani poprzez odhumanizowanie, podjudzanie rzadz, brak samokontroli i otumanienie (aborcja, invitro, homoseksualizm, pornografia, narkotyki, uzywanie wszystkiego bez konsekwencji, gry komputerowe) No to mamy niezły pasztet! „Bydło” w chaosie i panice biegnie na oslep, a w koncu masonom zalezy, by troche to „bydło” przezedzic. A sprobujcie im wtedy katolicy wyjsc na przeciw w imie Chrystusa.

  Co do stanu wyjatkowego (pamietajmy o niedawno podpisanej nowelizacji ustawy, oraz o dozbrajaniu policji, podwyzkach itp), raczej na razie go nie wprowadza, watpie zeby Polska wybiła sie z szeregu, raczej wszystko zacznie dziac sie jednoczesnie w roznych krajach. Na razie testuja mase poprzez prowokacje, kontrolujac sfere ich oburzenia poprzez wytyczenie im scisle okreslonego obszaru i pozwalajac grac im w swoim spektaklu.

  Jednak, nie zmienia to faktu, ze przygotowywane jest wprowadzenie Polaków na ulice i wywołanie w pełni kontrolowanej rewolucji, nasi politycy to jedynie marioetki w rekach odpowiedzialnych za rewolucje w Afryce i na Bliskim Wschodzie. A nawet gdy ludzie beda chcieli protestowac pokojowo to zawsze znajdzie sie ktos kto rzuci kamieniem by rozpetac piekło (patrz Marsz Niepodleglosci)

  Pytanie, dlaczego nagle sie obudzili, pare dni przed podpisaniem ACTA? nie za pozno? mozna by bylo wczesniej zaczac „walke”, poczawszy od jesieni 2011, gdy prezydent podpisywał stosowne ustawy. Ataki anonymous nastąpiły w ostatniej cwhili, kiedy wszytsko już przesądzone

  Anonymous = Wikileaks = Ruch Oburzonych =Ruch Wall Street = Kontrolowana opozycja!! wszystkie te ruchy zostały odgórnie wykreowane aby stworzyc swoiste zbiorowe „przestepstwo” na potrzeby jego opanowania przez instytucje go kreujące

  Oburzeni, wiadomo lewacka mlodziez, ktorej skonczyła sie darmowa marihuana, podobnie jak Ruch Wall street

  Wikileaks: juz wiadomo ze to farsa, publikowane przecieki nie miały wartosci . A sam byl Assange wychowany w sekcie poddajacej go okultystycznej propagandzie. Jego działania byly świetnym pretekstem do rozpoczęcia tego światowego show, który kabaliści szykują nam już od bardzo długiego czasu.

  Anonymous: prawdopodobnie, to tylko popychadła, pozyteczni idioci. Swoja droga, prosze, nie wierzmy w ogromne, skoordynowane, ZDECENTRALIZOWANe organizacje hakerów.
  „Jestesmy Anonimowi, blebleble, jestesmy przeciwko syryjskiemu reżimowi i blokowaniu homoseksualizmu w krajach arabskich,jesteśmy sponsorowani przez izrael tak samo jak antifa oraz inne lewackie organizacje.a wy jesteście ciemmni i myślicie ze jesteśmy po waszej stronie.”

  -popatrzcie na ich logo, porownajcie z logiem ONZtu
  -ich symbolem jest maska, symbol lewackiego ruchu oporu, symbol kontroli umysłów.
  – pod pretekstem walki z koncernami przykładaja reke do cenzury internetu. Dają pretekst dla Protect IP
  – zasłyneli ze zwalczania wszystkiego co krytykowało Wikileaks
  – a w Polsce ostatnio zasłyneli blokujac serwet Ksiezy Marianów w celu poparcia umeczonego ks. Bonieckiego

  no coz, reka Pana nad Polska wyciagnieta
  „Tak nas skrusz, tak nas złam, tak nas wypal Jezu, Bys pozostał tylko Ty”
  modlmy sie za ateistow, obleczmy w Ducha Sw, spozywajmy Boze Ciało, a zedne wichury nas nie przemoga

 11. wielki wieszczu said

  Nie wiem czy ludzie sie nad tym zastanowili, ale aresztujac wlascicieli portalu megaupload i zaplombowanie ich serwerow daje sluzbom wglad we wszystkie transakcje oraz rozne dane zwiazane z uzytkownikami. A wiec jesli sciagnales lub zaladowales jakis plik na te serwery, oni maja twoj adres ip a z nim miejsce zamieszkania. Kazda kompania prowadzaca uslugi IP (jak megaupload) jezeli zostanie przechwycona przez jakiekolwiek sluzby, te sluzby wiedza wszysko kto co i kiedy ladowal czy sciagal z tych serwerow. A co za tym idzie, domyslcie sie panstwo sami.

 12. maran said

  Alex Jones wkurzony bo on juz widzi dokladnie co bedzie juz wkrotce.

 13. wielki wieszczu said

  Budowanie pustych osiedli oraz plastikowych trumien przez FEMA zdaje sie ze po takich akcjach jak z megaupload ma coraz wiekszy sens.

 14. 25 STYCZNIA W BYDGOSZCZY AKCJA PROTESTACYJNA NO ACTA

 15. 1. PONIŻEJ LISTA WYDARZEŃ W MIASTACH I INSTRUKCJA CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY PROTEST SIĘ UDAŁ! – aktualizujemy ją co kilka godzin, sprawdzajcie!

  2. A jeśli rząd podpisze ACTA? Co wtedy? Nasz protest musi trwać – dlatego „lajkujcie” tą stronę i polecajcie ją znajomym:
  https://www.facebook.com/pages/Podpiszecie-ACTA-obalimy-wasz-rz%C4%85d/280179102037788

  3.Na stronach wydarzeń w poszczególnych miastach dyskutujcie JAK TO MA WYGLĄDAĆ i kto jest za akcję odpowiedzialny, żeby potem nie okazało się, że nikt nic nie zrobił, chociaż wszyscy gadali…

  CO POWINIEN ZROBIĆ ORGANIZATOR PIKIETY?

  a) pójść do urzędu gminy/miasta i zarejestrować ją – sprawa jest prosta, wystarczy wypełnić odpowiedni druczek (każdy kto przeczytał już „Plastusiowy Pamiętnik” poradzi sobie)
  b) zorganizować tubę/szczekaczkę/megafon
  c) wydrukować i odczytać oświadczenie:
  http://niepodlegli.net/2012/01/22/oswiadczenie-w-sprawie-acta/

  DO DZIEŁA!
  nie bój się, nawet jeśli jest to TWÓJ PIERWSZY RAZ przy organizowaniu pikiety:)

  Wychodzimy na ulice w proteście przeciwko cenzurze internetu!

  NADESŁANE HASŁA:
  „ACTA drogą do niewoli, nie poddamy się kontroli”
  „Brak cenzury, wolność słowa, ACTA nam się nie podoba”
  „Powiedz nie cenzurze w necie! I stań z nami na pikiecie!”
  „Wolny internet !!! ”
  „Precz z cenzurą ”
  „Nie dla ACTA!”
  „ACTA nam dziś nie potrzeba, dajcie chleba dajcie chleba”
  „ACTA= Arogancki Cyniczny Traktat Antyspołeczny”

  Lista wydarzeń, miasta wojewódzkie:

  WARSZAWA 24.01 https://www.facebook.com/events/231718760242341/
  WARSZAWA 25.01 https://www.facebook.com/events/340004262690401/

  BIAŁYSTOK http://www.facebook.com/events/256392994434523/
  BYDGOSZCZ https://www.facebook.com/events/212620175499352/
  GDAŃSK https://www.facebook.com/events/353301034699480/
  GORZÓW https://www.facebook.com/events/135788003207252/
  KATOWICE https://www.facebook.com/events/174724099301513/
  KIELCE https://www.facebook.com/events/216763271746396/
  KRAKÓW https://www.facebook.com/events/215317315225357/
  LUBLIN https://www.facebook.com/events/174048566035586/
  ŁÓDŹ https://www.facebook.com/events/136075406511048/
  OLSZTYN https://www.facebook.com/events/349441668418318/
  OPOLE https://www.facebook.com/events/135063449946747/
  POZNAŃ https://www.facebook.com/events/174451399329583/
  RZESZÓW https://www.facebook.com/events/134706133314328/
  SZCZECIN https://www.facebook.com/events/280653448656301/
  TORUŃ https://www.facebook.com/events/239838672758381/
  WROCŁAW https://www.facebook.com/events/332274416793882/
  ZIELONA GÓRA https://www.facebook.com/events/177454789020878/

  Pozostałe miasta:

  BIAŁA PODLASKA https://www.facebook.com/events/154443481334137/
  BIELSKO- BIAŁA https://www.facebook.com/events/342876392398818/
  BOLESŁAWIEC https://www.facebook.com/events/343998868952536/
  CZĘSTOCHOWA https://www.facebook.com/events/223099951111876/
  ELBLĄG https://www.facebook.com/events/236217783124229/
  EŁK http://www.facebook.com/events/352653108080797/
  GDYNIA https://www.facebook.com/events/308132032565777/
  GNIEZNO https://www.facebook.com/events/195470430552322/
  GRUDZIĄDZ https://www.facebook.com/events/357412180938556/
  JASŁO https://www.facebook.com/events/342982022392629/
  JASTRZĘBIE ZDRÓJ http://www.facebook.com/events/277715198961253/
  JELENIA GÓRA https://www.facebook.com/events/205384372890047/
  KLUCZBORK https://www.facebook.com/events/229167883832495/
  KOŁOBRZEG https://www.facebook.com/events/203057679791290/
  KOSZALIN https://www.facebook.com/events/366544826693312/
  LEGNICA https://www.facebook.com/events/163491120425923/
  LIMANOWA https://www.facebook.com/events/303684566348641/
  LUBAŃ ŚLĄSKI https://www.facebook.com/events/332796930084967/
  LUBIĘCIN https://www.facebook.com/events/180049205428002/
  MIELEC https://www.facebook.com/events/215960131828288/
  MIŃSK MAZ. https://www.facebook.com/events/320709274639880/
  OSTROŁĘKA https://www.facebook.com/events/267309830002065/?context=create
  PIŁA https://www.facebook.com/events/363770730315314/
  PRZEMYŚL https://www.facebook.com/events/281405945253159/
  PŁOCKhttps://www.facebook.com/events/263187973749735/
  RADOM https://www.facebook.com/events/214278065333774/
  RADOMSKO https://www.facebook.com/events/333422520024895/
  RYBNIK https://www.facebook.com/events/217531361672321/
  SIEDLCE https://www.facebook.com/events/365880046761616/
  SKIERNIEWICE https://www.facebook.com/events/284492971613923/
  SŁUPSK https://www.facebook.com/events/355576864469738/
  SOSNOWIEC https://www.facebook.com/events/327134550660857/
  STAROGARD GDAŃSKI https://www.facebook.com/events/334562546565272/
  SZCZECINEK https://www.facebook.com/events/154152504698666/
  SZCZYTNO https://www.facebook.com/events/304287716283865/
  TARNÓW https://www.facebook.com/events/195948973836535/
  TARNOWSKIE GÓRY https://www.facebook.com/events/226874334064657/
  TOMASZÓW MAZOWIECKI https://www.facebook.com/events/217180361704882/
  WAŁBRZYCH https://www.facebook.com/events/315072275203053/
  ZAMOŚĆ https://www.facebook.com/events/272542776144232/
  ZGORZELEC https://www.facebook.com/events/310282209024031/
  ŻYWIEC https://www.facebook.com/events/216392175117035/

 16. wielki wieszczu said

  Pamietacie panstwo np. bittorrent? Nalezy on do ZDNet ktory nalezy do CBS Interactive, ktory nalezy do CBS – globalna siec medialna. Ta siec (wlacznie ze soimi podzespolami jak C|net) nawet reklamowala bittorrent na swoich stronach internetowych przez ktore mozna sciagac muzyke. Czy ktos zostal zaaresztowany?
  Jammie Rasset Thomas pociagnieta do sadu przez Virgin Records, Sony BMG Music, Interscope Records – Warner Bros oraz UMG Recordings za sciagniecie tylko garsc piosenek (dwadziescia pare) z Kazaa (ktora uzywa technologi bittorrent) przegrala sprawe kilka lat temu i ma wyplacic prawie $2 mln. Nawet jej to rozlozyli na raty ktore ma splacac do konca zycia.

 17. Obserwator said

 18. Ad 6 „Użytkownicy internetu rozpuścili się jak dziadowski bicz.
  Wydaje im się że wszystko im wolno.
  Najwyższa pora aby nasz ukochany rząd to towarzystow wziął krótko za pysk, dokładnie uregulował przepisami i pokazał wszystkim bez wyjątku internautom gdzie jest ich miejsce w szeregu.”

  Nie wiem jak mam to rozumieć, ale czy to jest żart tak cięzki? Czy Pan naprawdę tak myśli? Bo jeżeli, tak własnie Pan myśli i to nie ciężki żart z Pana strony, to znaczy, ze jest Pan totalnie bezmyślny.

 19. maran said

  Euro-global-mafia zwana tez dla niepoznaki ,oficjalnie Unia Europejska ,oglosila wczoraj ,ze nie bedzie od lipca kupowac ropy od Iranu w ramach narzucenia sankcji Iranowi za to, ze sie im opiera i nie skacze tak jak oni chca.
  Iran w odpowiedzi prawdopodobnie zamknie Ciesnine Ormuz, co drastycznie podwyzszy ceny ropy w Europie i USA. Globalisci i ich satanistyczne MSMedia juz piszcza i belkocza ,ze to bedzie akt wojny
  ( ze strony Iranu oczywiscie) i da im to pretekst do lucyferianskiej napasci na ten pokojowy kraj.
  Sytuacja ta prawdopodobnie rozegra sie w przeciagu pary tygodni, gora miesiecy.
  Ta wojna/atak na Iran JEST juz postanowiony/zdecydowany. Proch jest usypany, tylko trzeba palaca zapalke przystawic i pieklo wybuchnie na ziemi.
  Szykujmy sie na ostra walke bo do tego dojdzie. Nie zapominajmy . Globalisci posluguja sie tysiacami, milionami tzw uzytecznych idiotow, czyli inaczej zwyklych, przecietnych ludzi, ktorzy nie mysla, ktorzy sa naiwni, glupi, obojetni, ktorzy daja sie im sterowac jak jakies roboty. Bez nich globalisci niewiele by mogli ale dzieki nim maja tzw mieso armatnie ktore ma byc zuzytkowane do zniszczenia tych co sie globalistom beda opierac. Uzytecznych,sprzedajnych idiotow jest pelno, pracuja w sprzedajnych MSMedia, sa w policji, security forces, armii, na lotniskach, w administracjach. Wszedzie tam gdzie liczy sie bezmyslne posluszenstwo, gdzie za miske ziemniakow czy ryzu bezmyslny idota zrobi to co mu
  kaza. Mam nadzieje, ze w piekle bedzie dla nich oddzielny krag, krag Uzytecznych Idiotow, z muzyka Dody i Nergala ( dla polskiej publiki) i kadzidelkami Palikota.

 20. ŻYDOSKA "akademia filmowa" Oskarowa USizraelu FAŁSZYWIE nazywa siebie "amerykańska akdemia filmową" ... znówóż ta sama OSZUKAŃCZA żydo-KICHA tzw. "oskarów" ! said

  W USA przecietni ludzie sobie doskale zdają sprawę, że to nagłasniane gremium nazywanym OBŁUDNIE jako tzw. „amerykańska akademia filmowa” jest taką samą NIE WIAROGODNA MAFIĄ żydów jak ta złodzejsko-oszukańcza prywatna żydo-masónska własność tzw. „Federal Reserve” fałszywie podszywająca się za „amerykańską rządową agendę”.

  Ta zafałszowana żydoska z huczną nazwą: „amerykańska oskarowa akademia filmowa” to zwykłe żydowskie towarzystwo WZAJEMNEJ szowinistycznej ADORACJI, którzy nawzajem się nagradzaja, nie uczciwie wspierają jak tylko potrafią w tym żydoskim ZAKŁAMANYM światku, wiec absolutnie to nikogo nie dziwi, że akurat ta żydoska ośmiornica promuje „przemysł holocaustyczny” i wszelkie SZTUCZNE „autorytety żydoskie” które poza brutalnym interesem żydoskim NIC innego NIGDY nie dostrzegą co się na świecie dzieje.

  Nikogo to nie dziwi, że znowóż „nominują SWOJĄ” czyli nagłasniają żydówke z polskim obywatelstwem Agnieszki Holland z tą jej tendencyjną TANDETĄ, która ona FABRYKUJE. Jak by nie ona to ta gównia „żydoska akademia filmowa” by wyszukała jakiegoś ŻYDA z Włoch, czy nawet z Indii … itp.

  $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $

  Aby być nominowanym i otrzymać tego żydoskiego „Oskara” nominowany lub nagradzany MUSI spełniać zasadnicze KRYTERIUM: musi być żydem lub stworzyć jakąś produkcje filmową o żydach lub jakiś temat co jest w INTERESIE żydostwa !!!

  $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $

  Społeczeństwo amerykańskie o wiele BARDZIEJ ceni sobie wyróżnienia z ramienia „Golden Globe” http://www.goldenglobes.org/ które też jest zdominowane przez żydostwo amerykańskie i pedałow, ale nie do tego stopnia ZAKŁAMANE jak te żydo-oskary wreczne w wiekszości za fabrykacje obrazów o żydach.

 21. W moim odczuciu ustawa ACTA była bardzo dawno temu przygotowana przez mocodawców odgórnych a rząd polski marionetek pod naciskami mocodawców musi tą ustawę przepchnąć. Potrzebny tylko był dobry pretekst. Dlatego juz dużo wcześniej mówiło się o grupie ANONYMUS, czy ANONIMUS jak kto woli, aby niczego nieświadomych gojów przyzwyczajać powoli do tego terminu i prać im mózgi o niebezpieczeństwie w Internecie. Myslę, że grupa ANONIMUS jest taką samą prawdą jak Osama BinLaden. Tylko tamten był kreowany jako symbol terroryzmu w realu, a Grupa Anonimus jako symbol zagrożeń w Internecie. Kolejne psy op.

  Uważam, że grupa ANONIMUS albo w ogóle nie istnieje, a rząd sam blokuje swoje strony dla wywolania odpowiedniego efektu, albo jeżeli działa, to kryja się za tym ciemne siły, które napędzają tą kolejną fałszywą propagandę, aby mieć pretekst wprowadzenia kontroli, a nawet znacznego okrojenia Internetu ze źródeł alternatywnych, a w dalszej konsekwencji do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Sama nie wiem, czy lepiej wychodzić na ulicę, czy lepiej siedzieć w domu. Wydaje się, że ani jedno, ani drugie wyjście nie jest dostatecznie dobre. Nie wyjście z domu, świadczy o tchórzostwie i cichym przyzwoleniu na poczynanie zbrukanej władzy. Wyjście na ulicę, daje im pretekst do działań bezprawia, do aresztowań, wsadzania do psychiatrykółw oraz do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

  Jedyną pociechą jest to, że wobec tak radykalnych działań ze strony rządu, większa część spoleczeństwa się obudzi i choć większość lemingów, będzie sie martwić tylko o ograniczenia związane z rozrywką w sieci, to część z tych ludzi pojmie, że za tym kryje się coś jeszcze i przyłączą do klubu rozumnych ludzi. Każde takie destrukcyjne działanie ze strony rządu, będzie otwierać tylko puszkę pandory. Bo ich grzechy i kłamstwa urosły już do samego nieba i luidzie nawet Ci najciemniejsi w końcu to pojmą. Oby jak najwcześniej.

  Myślę, że powinniśmy się zebrać, szczególnie Ci najaktywniejsi ze wszystkich znaczących stron w tym temacie w realu i spotkać się na początek np z ugrupowaniem PIS w cztery oczy. Przedstawić im naszą dotychczasiową wiedzę i spytać dlaczego nic nie wiedzą, lub dlaczego udają, że nie wiedzą i dlaczego nic z tym nie robią, bo nasze narzekanie tylko nic nie da. Trzeba ich powstrzymać, a przede wszystkim obnażyć ich prawdziwe oblicze. W ten sposób zorientujemy się, kto gra jaką rolę i czym pachnie.

 22. Guła said

  Zbylu ale dlaczego na facebook’u?

  ACTA to mieżdunarodnaja akcja federacje gaspromu też obejmuje. Więc wszędzie równo.

 23. mgrabas said

  PRZESTRZEGAM przed używaniem facebooka!

  (w linku poniżej wyjaśnienie dlaczego)

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/05/21/oni-chca-zabic-ciebie-i-twoich-bliskich/#comment-974

 24. pracownik światła said

  I wygląda,niestety,na to,że „wódz Zielonej Wyspy” alias „Słońce Peru” urzeczywistni jednak swój zamysł.Co jeszcze można uczynić,żeby powstrzymać rządowe hieny?Pozostaje nadzieja,iż „Anonimowi” nie odpuszczą……….

 25. ktoś said

  Owsiak wypowiedział sie o ACTA:
  „Tak jak boimy się ocenzurowania internetu i walczymy, aby teraz do ograniczeń w publikowaniu swoich treści nie doszło, tak pragnąłbym, aby z podobną siłą, a nawet większą, protestować przeciwko anonimowej wulgarności i pomówieniom, dla których internet stał się także bardzo przyjaznym miejscem. Dopiero kiedy kogoś to dotknie, wtedy nabiera on innej perspektywy i zaczyna pojmować, jak ważna jest odpowiedzialność za słowo w internecie” – napisał Owsiak, odnosząc się do ataków na jego osobę i działalność, publikowanych w internecie podczas ostatniego finału WOŚP.

  http://wiadomosci.wp.pl/title,Strona-premiera-i-ABW-nie-dzialaja-protest-trwa,wid,14195248,wiadomosc.html

  Myślę, że wszelki komentarz pozostaje zbędny.

 26. z literatury said

  „ruszyć cyngla”

 27. Realista said

  re 12

  Pan Maran,

  Czy pan wie kim jest Alex Jones?

  Chyba nie, bo to wynika z panskiego komentarza.

 28. Rysio said

  re 18. Spokojnie Katerina404 – myślę dokładnie odwrotnie.

  Góra po prostu trzęsie portkami ze strachu, stracili kontrolę i starają się różnymi głupimi przepisami ograniczyć możliwość porozumiewania się ludzi za pomocą internetu.

  Dodajmy porozumiewania się całkowicie poza ich kontrolą.

  Rysio zawsze był za tym aby każdy miał w chacie internet, porządny komputer i parę innych dodatków.

  😉

 29. Rysio said

  re 12. Alex Jones pier..oli jak zwykle.

  Nic nie będzie.

  Jest po prostu fizyczną niemożliwością aby policja pozamykała w obozach koncentracyjnych FEMA miliony uzbrojonych po zęby obywateli.

  O święta naiwności… – admin

 30. Rysio said

  🙂

  PS. To wszystko cywile

 31. Rysio said

  A tu panienki

  🙂

 32. Panie Rysiu jak do tej uzbrojonej panienki, czy nawet mężczyzny uzbrojonego po zęby wpadnie wyszkolone komando, to na nic się zdadzą ich umiejętności strzeleckie. Już nie takich orłów likwidowano lub umieszczano w obozach internowania lub koncentracyjnych. To jest nie kwestia jednej grupy zamkniętej ludzi. To jest cała zorganizowana, niebezpieczna, zdyscyplinowana, międzynarodowa klika. Każdy współtworzący to zło jest szkolony indywidualnie lub w zamkniętych grupach i każdy ma prany mózg na inny sposób. Nikt z wspóltworzących ten chory system, nie ma do pewnego czasu pojęcia w co się wpakował, a kiedy przejrzy na oczy, jest już za późno, bo mają na taką osobę haki, a przede wszystkim dużo o niej wiedzą. Wobec tego część dla mamony, część z niewiedzy, a część ze strachu brnie w to gówno. A ponieważ morale ludzkie spada, więc każdy patrzy tylko na swoją piętkę i myśli sobie: „mnie to nie dotyczy”. Tymczasem nie zdają sobie sprawy barany, że to dotyczy dosłownie wszystkich. Dziś tamten, jutro drugi, a pojutrze Ty pójdziesz na odstrzał.

  Ludzie są zbyt zajęci sobą i zbyt odizolowani. Nad tym też nieźle się napracowali, aby taki stan się utrzymywał. Dlatego panuje w większości znieczulica społeczna. Jeżeli wejdą aresztować Twojego sąsiada, to będziesz siedział cicho, myśląc, ze coś przeskrobał, a jego jedynym przewinieniem może być właśnie nie akceptowanie systemu. Po co im burzyciele „porządku”, nad którym tak wiele wieków pracowali? No po co?

  Chciałabym być taką optymistką i myśleć, że to oni sie boją. Tylko czego, skoro wyprzedzają nas technologią, a przede wszystkim to oni ustalają zasady gry. Z czym Pan pójdzie na czołgi z wydmuszką, z łukiem, czy lotkami na strzelnicę. I co Panu da, że Pan strzeli do funkcjonariuszy, wykonujących bezmyślnie polecenia złych ludzi, skoro te prawdziwe hieny pozostaną na wolności i przy życiu przede wszystkim.

 33. Zerohero said

  Katerino. Rysio jest niereformowalny. On się zachowuje jak chłopak po 3 lekcjach Karate, któremu wydaje mu się, że każdemu zbirowi da radę.

  Armia USA jest w stanie rozbijać regularne armie działające na spójnym terytorium. Z tych uzbrojonych teksanskich pyskaczy 1/10 rzeczywiście umie strzelać, z tej 1/10 – 1/10 nie spietra w chwili próby, a z tej 1/100 – 1/10 zorganizuje się w oddziały więcej niż 1 osobowe. Z tej 1/1000 jakoś tak 1/10 trafi na dowództwo mające odpowiednie kompetencje. I w końcu dochodzimy do grupki bojowników, którzy i tak od dawna są pod obserwacją, nie mają broni ppanc, plot, kryptografii, łączności i transportu.

  W USA jest masa hołoty, a jak zabraknie, to się sprowadzi najemników z Afryki albo Meksyku, więc okupant partyzantów nakryje czapkami. Taka jest prawda o rozwiązaniu siłowym bez ściągnięcia na własną stronę części armii.

 34. Guła said

  Daj pan spokój panie Rysio z tymi rozpylaczami. Zademonstruj pan coś samopowtarzalnego o odpowiednim zasięgu i celności.

 35. maran said

  Pan Rysio to taki zartownisc/ zaczadzony optymista ,jak z tego zartu o dwoch swiniakach.
  Jedna świnia mówi do drugiej świni: „Słyszałam, że hodują nas tylko po to, by
  nas później zjeść”,
  na co ta druga: ( o imieniu Rysio),odpowiada: „co ty gadasz, toz to tylko teoria spiskowa”.

  „Zreszta jak ja chrumkne, to sie tak wystrasza, ze nic mi nie zrobia.”

 36. maran said

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/49456,wojna-w-necie
  „Generał Koziej chce wprowadzać stan wyjątkowy

  Generał Koziej chce wprowadzać stan wyjątkowy w wypadku zmasowanego ataku hakerów. I co zrobi? Wyprowadzi czołgi na ulice. I co mu to da, jak on nawet tych hakerów w dupę nie będzie mógł pocałować, bo nie będzie wiedział gdzie ta ich część ciała i reszta osoby jest. Tak samo jak teraz zresztą.
  Co zrobi? Wyłączy internet jak Jaruzelski telefony i… rozwali gospodarkę? Internuje te kilkaset tysięcy, które na Facebooku wyraziły swój sprzeciw wobec ACTA?
  Przebił tą wypowiedzią nawet Grasia, z jego wielkim zainteresowaniem stronami rządu. Zresztą cały ten rząd to jeno wielkie połączenie bezczelnych łgarstw i piramidalnej niekompetencji i lizusostwa wobec silniejszych. I nic więcej.

  ACTA jest tego najlepszym przykładem. Ten opiewany do niedawna (w stylu Orwella, zmieniono już zapisy) na stronach rządowych sukces polskiej prezydencji, kosztującej nas 430 mln. W efekcie mamy w nowym roku kolejny bubel prawny, kolejne protesty, kolejne problemy.
  Atak na hakerów, widać doceniających zasługi Tuska dla ACTA, którego podlizywanie się wielkim tego świata okazało się być bronią obosieczną, położył strony rządowe pokotem, bez najmniejszego problemu. Łącznie ze stronami ABW czy Policji. To już jest groźne, nawet w stabilnej sytuacji państwa. Na szczęście nie zaatakowano banków czy infrastruktury, bo wtedy problemy dotknęłyby wszystkich.
  Rząd i media starają się sytuację bagatelizować, swoim zwyczajem. Tyle, że od tego, że się problem umniejsza, to on się mniejszy nie staje, tylko rośnie. Państwo polskie w cyberprzestrzeni „nierządem stoi”. Gen Kozieja, szefa BBN nawet obecna sytuacja cieszy „myślę, że dobrze się stało, że taki proces się pojawił, że następuje chwila refleksji nad tą konwencją, która mieliśmy podpisać. Więc w sumie dobrze. Z punktu widzenia budowy systemu”
  Z mojego punktu widzenia, to system powinien być dawno zbudowany. Za to w końcu min. Koziejowi płacą. Ponieważ go nie ma, a być powinien być, oczywistą sprawa są w takim wypadku dymisje osób za to odpowiedzialnych. Też politycznie.
  Powinien ten system być choćby dlatego, że mieliśmy już w naszej okolicy przypadki cyberataków, cyberwojen jak w Estonii w 2007 i Gruzji w 2008. Wtedy, w Estonii zorganizowanie efektywnej obrony zajęło 3 tygodnie. Teraz mieści się tam NATOwskie centrum Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence, czyli centrum koordynującego obronę NATO-wskiej cyberprzestrzeni. Z którym od listopada zeszłego roku zaczęliśmy nawet współpracować. Za późno jak zwykle o kilka lat.

  Estoński rząd nie planuje walczyć, jak polski, z własnym społeczeństwem, tylko wspólnie z nim zwalczać niebezpieczeństwa. Dlatego współpracuje z osobami prywatnymi, biznesem w celu zabezpieczenia komputerów. Buduje się współpracę pomiędzy różnymi agendami rządowymi.
  Rozwija współpracę międzynarodową. Ministerstwem obrony kieruje były premier Estonii, jej największy reformator, Mart Laar.
  Istnieje ochotnicza organizacja specjalistów od internetu, młodzieży Cyber Defence League (KKL) wspomagająca agendy rządowe, której celem jest „ ochrona higch – tech stylu życia, ochrona infrastruktury informatycznej”

  Jak jest u nas, mówił gen Polko w zeszłym roku dla Stefczyk.info „należy w tym przypadku zwrócić uwagę na jedną podstawową kwestię.– Nawet najlepsza ustawa nie pomoże, jeśli eksperci zajmujący się ochroną przed cyberatakiem będą opłacani i traktowani tak, jak do tej pory – stwierdza gen. Polko. Zaznacza, że „radykalnie musi się zmienić myślenie urzędników w tej materii”.
  – Nie chodzi tu bowiem o wydawanie pieniędzy jedynie na dobry sprzęt a pozostała reszta jest już mniej istotna. Jakiś fachowiec musi siedzieć przy tym sprzęcie i musi być dobrze opłacany. Nie może być tak, że się skąpi pieniędzy na informatyków zajmujących się obroną przed cyberatakiem, nie może też być tak, że – obok względów ambicjonalnych – specjalista w tej dziedzinie odchodzi ze stanowiska, bo ma trzykrotnie niższe zarobki niż jego koledzy pracujący w cywilnych firmach – podkreśla gen. Polko.”

  PS. Na wydarzeniu „Nie dla ACTA – nie zgadzam się na podpisanie umowy przez Polskę” jest już 360 tys osób, o 100 tys więcej od wczoraj, drugi pod względem liczebności profil: „Nie dla ACTA w Polsce” 150 tys, trzeci: „Komentarz usunięty przez ACTA” 130 tys.
  Obejrzałem 3 dzienniki dziś wieczorem w telewizji. Ani słowa o facebookowej akcji, setkach tysięcy ludzi w niej uczestniczących. Tylko kupa relacji o blokowaniu stron.

  https://marucha.wordpress.com/2011/11/03/
  http://www.eesti.pl/index.php?dzial=panstwo&strona=cyberataki
  http://rosyjskieit.blogspot.com/2009/08/cyberwojna-o-gruzje.html
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Szef-BBN-nie-przejal-sie-atakiem-hakerow-To-normalne,wid,14188405,wiadomosc.html
  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-koziej-stan-wyjatkowy-jesli-ataki-hakerow-trwale-zakloca,nId,430597

 37. Zerohero said

  Uzupełniając wątek Rysiowy. Osobiście jestem za prawem do posiadania broni i uważam, że uzbrojone społeczeństwo może dla władzy stanowić niewiadomą. Podtrzymuję jednak pesymizm z wcześniejszej wypowiedzi na ten temat (nr. 33).

 38. brulionman said

  Idzie rok 1984…

 39. maran said

  a tu krotki wpis JKMikke ukazujacy jak zorganizowany jest protest Polakow.
  Jak?? Nijak. Czyli do doopy.
  A komentarze pod wpisem JKM tez duzo mowia, szczegolnie niejakiego Nathanela , ktory gromko zyczy JKM, aby ten „byl przeklety i szczezl w piekle”.
  Bardzo to po neo-chrzescijansku. Ale pan, ” katulik” wielki czyli Nathaniel zapominal,
  ze wedlug neo-Kosciola pieklo ma byc wygaszone, a diably maja wywedrowac do nieba, (lub na urlopy).
  Tak tak , znany profesur, ksiadz z Kul-u to powiedzial.
  Nie wymyslam.
  http://jkm.nowyekran.pl/post/49598,zgielk-jeszcze-wiekszy

 40. maran said

  Wojciech Cejrowski o ACTA
  Aktualizacja: 2012-01-24 8:17 pm

  Na temat ACTA myślę tak: ZAGROŻENIE.

  Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.
  Zwalczać… mało powiedziane! Władze, które wpadają na takie pomysły są niebezpieczne i należy je obalić, bo nawet jeśli dziś powstrzyma się ACTA, to jutro oni wymyślą coś następnego.
  Już teraz pełno jest kamer w miastach, pełno śledzenia obywatela w internecie, w sklepie, w zbliżeniowej karcie kredytowej, w komórce, w odciskach palców na granicy, w skanerach całego ciała przed wejściem do samolotu, w tych numerach pesel i NIP, które nam nadają, w kolczykowaniu każdej krowy na Twoim polu, w numerowaniu jajek w sklepie, znacznikowaniu każdego telewizora i komputera w fabryce, w montowanych na stale GPSach, które śledzą ruchy Twojego auta zawsze, chcesz, czy nie, w czytnikach do oka, które mają zastępować klucze do drzwi, w identyfikatorach głosu, które mają być „ułatwieniem dla Ciebie”, do obsługi „wyłącznie Twojego sprzętu”… Tęczówka, siatkówka, fale mózgowe, odciski palców, pomiary izometryczne głowy, kod kreskowy przypisany do obywatela… ZAGROŻENIE.

  A zatem władzę, która wprowadza ACTA należy obalić. Dla własnego bezpieczeństwa.

  A piractwo w sieci?
  Z piractwem się nie wygrywa zakazami – z piractwem należy walczyć poprzez wyprzedzanie piratów na zakrętach.
  Steve Jobs – ten od firmy Apple – wyprzedził piratów, gdy zaczął sprzedawać legalnie piosenki po 99 centów za sztukę. Skończyło się nielegalne kopiowanie , bo większość ludzi woli za dolara kupić sobie porządny plik z piosenką, okładką, opisem, niż niepewny od pirata za… no właśnie – za ile piratowi się opłaca, w sytuacji, gdy legalnie można kupić za 99 centów?

  W podobny sposób należy zwalczać piractwo we wszystkich miejscach – to znaczy, należy legalny towar oferować tanio w dobrej jakości.
  Pirackiej płyty DVD w USA się już nie kupi.
  Dlaczego?
  Bo nie ma klientów. Nie ma chętnych na pirackie kopie.
  A nie ma dlatego, że można sobie za 9 dolarów miesięcznie wykupić usługę NETFLIX, podłączyć internet do telewizora i oglądać wszystkie filmy świata w ramach tych 9 dolarów miesięcznie. Wykupiłem. Jestem w Polsce – działa, jestem w Meksyku – działa, a teraz jestem w USA na prerii, i też działa – odpalam laptopa, podłączam kabelek do telewizora i oglądam na co mi akurat przyjdzie chęć. Stare programy telewizyjne, stare filmy czarno-białe, najnowsze filmy z kina, wczorajszy mecz futbolowy… co tylko mi się podoba.

  ACTA wprowadzane dzisiaj jest potrzebne wyłącznie władzy.
  Dziesięć lat temu jakoś się za to nie brali, a wtedy piractwo było problemem prawdziwym. Dzisiaj już nie jest.

  I przypomnę Państwu kto to pisze: facet, który żyje ze sprzedaży dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, czyli facet, którego wkurza, gdy jest okradany przez internetowych piratów. Okradają mnie i denerwują codziennie. Wywieszają nielegalne wersje moich książek, audycji radiowych, moich programów telewizyjnych, potem kasują za to pieniądze, ale ze mną się nie dzielą – ZŁODZIEJE wartości intelektualnej. Ja z obrotu prawami do moich utworów utrzymuję rodzinę i kilkunastu pracowników, z których większość ma swoje rodziny i dzieci… A zatem pisze to wszystko facet, którego osobiście dotyka problem piractwa w internecie.
  I z tej mojej pozycji, osoby okradanej, poszkodowanej, piszę, że ACTA jest zagrożeniem większym dla mnie osobiście, niż wszyscy ci piraci. Bo ACTA to ograniczenie wolności osobistej, swobód obywatelskich, to wpieprzenie się władzy w przestrzeń, gdzie władzy być nie powinno.
  A ponieważ władza raczej nie zrezygnuje sama, to trzeba jej pomóc – OBALIĆ.
  Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w
  kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.

  Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?
  Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?
  To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor – my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.
  I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić – po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.
  Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.
  Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.

  http://www.bibula.com/?p=50669

 41. maran said

  I o to chodzi . Pan Cejrowski to ujal super.
  „Obudziłeś się lewaku, lemingu, czy kim tam chcesz być?
  Widzisz już, gdzie jest Twój wróg?
  To nie ja, nie Jarosław, nie Dyrektor – my mamy po prostu radykalnie odmienne poglądy w większości spraw. A wrogiem Twoim, moim, naszym jest ta władza.
  I nawet nie proszę Cię byś mi ją pomógł obalić – po prostu obalaj ją sam ze swojej strony, a ja z mojej.
  Będę wdzięczny, jeśli ktoś popchnie tę władzę w tym samym czasie, gdy ja popycham.
  Zacznie się kiwać, raz w lewo, raz w prawo i w końcu runie w cholerę.”

  To nie o to chodzi, ze mamy sie za raczki trzymac wszyscy razem i isc w strone slonca.
  Nie musimy sie wszyscy we wszystkim zgadzac, nie musimy sie nawet lubic, ale musimy sie szanowac i nie mozemy dac sie WLADZY podzielic, naskakiwac jedni na drugich z checia wyniszczenia. Wladza to uwielbia, bo wladza dzieki temu kwitnie jak chwast na gnojowisku.
  Im wiecej jestesmy skloceni, podzieleni o byle co i pstro , tym wieksza wladze ma nad nami WLADZA, ktora robi wszystko, aby te wladze utrzymac, zachowac, zwiekszyc.
  Naszym kosztem oczywiscie. A wiec klocmy sie o duperele, skaczymy sobie do gardla, nienawidzsmy sie nawzajem, wysmiewajmy jedni drugich, udoopiajmy sie,dzielmy sie na dobrych i tych jeszcze lepszych, a WLADZA bedzie rozkwitac i wkrotce slonca i nieba nie zobaczymy, tylko SAMA WLADZE nad nami, ZzA krat.

 42. maran said

  2 lata ostrzegania a tłum budzi się na kilka dni przed D-day. Szacun.

  Niektórzy pytają mnie dlaczego nic nie piszę o całej tej burzy z ACTA. No, nie piszę bo raz – mam teraz trochę mniej czasu, a dwa – za wcześnie jeszcze by wyciągać sensowne wnioski. Poczekamy do tego 26 stycznia, może jeszcze dłużej i dopiero wtedy zobaczymy co z tego wyniknie.

  Nasunęły mi się jednak pewne wnioski, w dużej mierze bardzo gorzkie wnioski, ale zdążyłem się przyzwyczaić że zazwyczaj nasuwają się tylko takie (nie z mojej winy). O fałszywej cyber-rewolucji pisałem już kilka razy w przeszłości i stwierdzam że od tamtego czasu niewiele się zmieniło, jeśli więc ktoś dopiero zaczął czytać Lożę może się zaznajomić z poniższymi artykułami:

  Dlaczego Wikileaks to farsa
  Nie przyzwyczajajcie się tak do tego internetu
  Cyber-terroryzm i zbiegi okoliczności w polskim wykonaniu
  A jaki wniosek na dziś?

  Po pierwsze – niezależni dziennikarze i ludzie od tzw. teorii spiskowych ostrzegali o ACTA jeszcze zanim zaczęły się międzynarodowe, tajne spotkania na których ustalano wszystkie te orwellowskie regulacje (masz na pieńku z sąsiadem? Naskarży na ciebie że ściągasz nielegalnie pliki, przyjdzie urzędnik z nakazem, z obstawą ludzi i zacznie przeszukanie. A jak nic nie znajdzie to będziesz mu mógł naskoczyć – jest nietykalny. Tak to będzie wyglądało jeśli podpiszą ACTA). Przez 2 lata cały czas ktoś o tym pisał, również w Polsce. Nikt się z tych obecnych, królujących na forach rewolucjonistów internetowych nie przejął. W dupie mieli. Nagle na kilka dni przed szczytem w Tokyo wszyscy się budzą.

  „Cooo? nie będę mógł sciągać muzy, filmów? A pornosy? NIE! Nie dla ACTA! Anonymous! Viva la revolution!”

  Nie przysyłajcie mi komentarzy z wezwaniem do walki, wspomaganiem Anonimowych i kopiuj/wklej wielką maskę Guya Fawkensa. Już teraz zaczynają przebąkiwać w mediach o tym w jakich wypadkach związanych z „cyberterroryzmem” powinno się wprowadzić stan wyjątkowy – chociażby teraz, w tym momencie, jąka się o tym Pawlak na TVP info. Do takiego wydarzenia jeszcze daleko, ale zaczyna się o tym mówić – Polacy mają wiedzieć że takie coś jest możliwe. Mają się powoli przyzwyczajać. Bo większość przegapiła najciekawsze informacje z jesieni 2011, między innymi to że prezydent już podpisał stosowne ustawy. Tak, w naszym obecnym prawie jest możliwość ogłoszenia stanu wyjątkowego lub wojennego z powodu ataku hakerów. Tak więc dalej młodzi, nie krępujcie się, dajcie im powód. Nadchodząca rewolucja będzie w pełni kontrolowana.

  Skoro większość z nich nie chce czytać Biblii, to przynajmniej niech w końcu przeczytają Protokoły Mędrców Syjonu. Tam jest wszystko opisane, na czym mają polegać te rebelie i obalanie „starego systemu”. Nasi politycy w większości są przeznaczeni na odstrzał, to nie oni są naszymi prawdziwymi wrogami, to tylko popychadła tak jak zresztą Anonimowi (ile trzeba mieć lat żeby wierzyć jeszcze w ogromne, skoordynowane, ZDECENTRALIZOWANE organizacje hakerów? Takie rzeczy to tylko w filmach). Wykorzystaj Google póki jeszcze umie szukać i znajdz powyższe Protokoły.

  Oczywiście na stany wyjątkowe jeszcze za wcześnie – Polsce nie pozwolą wyjść przed szereg, inne kraje też mają już za sobą stosowne zmiany w prawie. Kiedy się zacznie, wszystkie zrobią to mniej więcej w tym samym czasie. Przynajmniej w dniu dzisiejszym nie wiemy kiedy dokładnie zacznie się cenzura sieci ale w końcu ten moment nadejdzie. Nadejdzie dość szybko. Jak nie 26 stycznia to pózniej, ale już przy użyciu mocniejszych argumentów. Kiedy za oknem zaczną się sceny rodem z filmu Sci-fi/katastroficznego, nierozważnym z ich strony było by zostawić ludziom wyszukiwarkę internetową która wskazuje takie strony i kanały informacyjne jak ta.

  Dzisiaj większość z was myśli że to bajki.
  Dwa lata temu ACTA też była bajką.
  http://radtrap.wordpress.com/2012/01/23/2-lata-ostrzegania-a-tlum-budzi-sie-na-kilka-dni-przed-d-day/

 43. wielki wieszczu said

  Katarina, bo strzela sie do generalow. A ze generalowie nie pojda osobiscie podpalic twoj dom, to trzebe pojsc do nich. Proste.

 44. Konfuzjusz said

  Bron palna w prywatnym posiadaniu w USa sluzy do tego, prosze Was, azebysmy sie my wzajemnie wystrzelali, a nie, jak powiada poprawka druga, do ewentualnej obrony przed bezprawnymi wladzami. Zreszta wobec niedawno podpisanego NDAA, poprawka druga, podobnie jak wszystkie inne poprawki, traci swa waznosc.

  Bron palna trzeba miec, poniewaz wsciekly uzbrojony murzyn, a zwlaszcza cale morze wscieklych uzbrojonych murzynow to jest zywiol, przy ktorym dziki zwierz traci swa definicje. W Angoli, Nigerii, dawniej w Kongo i niedawno w Sudanie mozna bylo, jesli kto sobie tego zyczyl, zaobserwowac przyklady masowe na powyzsze.

  Dlatego trzeba niestety w domu trzymac bron palna w stanie gotowym do uzytku. Dla Guly polecam samopowtarzalny dobrze przestrzelany Dragunow produkcji wegierskiej, jako ze ruski za drogi, a chinski zbyt guwnianny. Dwojnog, optyka, hamulec. Owo urzadzenie nalezy wyposazyc w sredniej jakosci optyke dobrej firmy, 4 -20x, silniejszej nie trzeba, choc ze sportowymi Leupoldami nie przesadzajmy. Jesli wiemy, co robimy, kosztem ponizej tysiaca zielonych mozemy sie zaopatrzyc w sprzet trafiajacy precyzyjnie na osiemset jardow, choc sa szpenie, co startuja w zawodach na 1200. Rzecz jasna polecam ruski kaliber 7.62 x 54R, w odroznieniu od natowskiego, a to ze wzgledu na cene i prostote.

  Osobiscie optuje za mosinem w dobrym stanie zaopatrzonym w oprawe monte carlo z tworzywa, podpasowana za pomoca glass bedding, dwojnog, hamulec na lufe, bo to poczciwe ruskie cacko kopie jak osiol. Nie jest to samopowtarzalne, ale prostota jest kwintesencja. Podkreslam wyzszosc mosinka nad ciezkim i nieporecznym mauserem, ktory w dodatku zazwyczaj ustepuje celnoscia ruskiemu konkurentowi. Jesli juz musimy posiadac bron boczna, to absolutna rewelacja i niedrogo jest chorwacki TS 2000, produkowany obecnie w US przez Springfield, pod nazwa XD (extra duty). Najtanszy kaliber to rzecz jasna dziewiatka luger, choc produkuje sie 0.40 i 0.45 ASP. Poniewaz nie jestem zawodowcem, wybieram dluzsza lufe (5 cali). Ktokolwiek mial w reku XD, nawet nie spojrzy na Glocka. Ale bron krotka to moim zdaniem dla najwyzszej klasy profesjonalistow oraz dla mysliwych w stanach, gdzie jest dozwolone polowanie z tego typu sprzetem.

  Do obrony osobistej idealnym rozwiazaniem jest strzelba na srut, 12 GA z wymienna lufa. Zaklada sie lufe krotka, z celownikiem, przeznaczona do strzelania breneka (slug). Do magazynka wstawiamy na przemian slug i stalowy bird number six. Jesli poslugujemy siekrotka dwururka, coach gunem, czyli czyms w rodzaju lupary, do lewej rury wkladamy slug, do drugiej bird No6.

  Polecam strone http://www.KelTec.com. Na wiosne wychodzi do sprzedazy srutowka tej marki z dwoma magazynkami rurowymi, jeden obok drugiego, z ktorych jeden mozna zaladowac slugami, a drugi czym chcemy. Jest mozliwosc selekcji magazynka poprzez przestawienie lewarka. Produkty tej firmy charakteryzuja sie niesamowita brzydota, ale nie dajmy sie zwiesc pozorom. Ergonomia jest niewiarygodna i wykonanie staranne. Wyglad futurystyczny, jak w filmie barbarella sprzed dekad.

  Powszechnie dostepna, choc droga bron kalibru pol cala sluzy do zatrzymywania pojazdow z odleglosci dwoch kilometrow, choc dzielni jankkescy chlopcy walczyli tym z partyzantami w Afganistanie. Przerobka czeskiego mausera na kaliber 8 mm magnum, to ekstrawagancja dla wojskowych snajperow, nota bene stosowana z powodzeniem w wojsku.

  Tyle na dzis, poki jeszcze mozna sobie spokojnie i w miare legalnie takie rzeczy wypisywac publicznie. Mam nadzieje, ze ciekawosc Guly w tej materii zostala zaspokojona, a takze Rysio moze wypowie takze swoje zdanie w temacie taktyki obrony osobistej.

 45. Konfuzjusz said

  Podaje precyzyjny namiar na informacje o keltek. Sa tam tez odnosniki na inne produkty tej marki. Wyjasniam, ze nie uprawiam kryptoreklamy i ze sam nie posiadam i nie posiadalem sprzetu wyprodukowanego przez te firme, a podaje linka wylacznie w celach informacyjnych.

  http://www.keltecweapons.com/news/preview-kel-tec-shotgun-ksg

 46. Kapsel said

  Tusk: Dałem upoważnienia ambasador, by podpisała ACTA

  – Podpisałem upoważnienia dla ambasador w Tokio, aby podpisała ACTA – mówił na konferencji prasowej Donald Tusk. Zapewnił, że rząd będzie się starał zapewnić jak największą wolność w sieci: „Dopiero wtedy, gdy uzyskamy pewność, że polskie prawodawstwo zagwarantuje wolność w internecie, skierujemy wniosek o ratyfikację ACTA do Sejmu”

  Premier ogłosił, że Polska podpisze ACTA. – Podpisałem upoważnienia dla ambasador w Tokio, aby podpisała ACTA, ale czeka nas jeszcze długi proces ratyfikacji – zapowiedział premier. Umowa wymaga jeszcze ratyfikacji przez parlament i prezydenta.

  Tusk: Nie ustąpimy

  – Nie ustąpimy w żadnym wypadku wobec szantażu – oświadczył premier, odnosząc się do ataków na niektóre strony internetowe administracji państwowej. Szef rządu zapewnił, że jak na razie nie możemy mówić o zagrożeniach dla funkcjonowania państwa. – Nie wyobrażam sobie, aby polski rząd, polski parlament, polski premier ustępował przed kimś, kto mówi: „nie podpisuj, bo inaczej opublikujemy kompromitujące dane o twoich urzędnikach”. Tego typu metody uważam za niedopuszczalne – powiedział Tusk.

  Tylko Polska zgłaszała wątpliwości

  – Żadne z państw UE na żadnym etapie prac nad ACTA nie zgłosiło żadnych wątpliwości. Polska zgłaszała wątpliwości np. w związku ze zbyt jednoznaczną penalizacją niektórych działań w internecie i one zostały uwzględnione – powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Jak podkreślił wszystkie proponowane przez nasz kraj poprawki miały na celu dobro internautów

  Całość:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11024567,Tusk__Dalem_upowaznienia_ambasador__by_podpisala_ACTA.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: