Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Elity chcą ograniczyć wolności obywatelskie?

Posted by Marucha w dniu 2012-01-25 (Środa)

W Polsce ważą się losy umowy ACTA, mającej rzekomo chronić przed piractwem internetowym, a w gruncie rzeczy służącej ograniczeniu dostępu obywateli do swobodnej wymiany myśli. W USA miliarder George Soros przewiduje rychłe ograniczenie swobód obywatelskich, wskutek nieuniknionego załamania systemu finansowego w Stanach Zjednoczonych i radykalizacji Ruchu Okupacji Wall Street. Na Forum Ekonomicznym w Davos najważniejsi światowi przywódcy mają dyskutować nad odejściem od „kapitalizmu” i zaproponować jeszcze ściślejszy niż obecnie nadzór nad gospodarką.

George Soros, znany amerykański miliarder żydowskiego pochodzenia, w rozmowie z Johnem Arlidge’em z „Newsweeka” zdecydowanie potwierdził, iż w jego opinii zbliża się fala zamieszek na amerykańskich ulicach. Według niego to proces nieunikniony. Stwierdził też, że masowe wystąpienia osób niezadowolonych ze stanu swoich portfeli, najprawdopodobniej zostaną wykorzystane przez rządzących do ograniczenia wolności obywatelskich. Wszystko oczywiście pod pretekstem konieczności zachowania bezpieczeństwa publicznego. – Może to doprowadzić do powstania represyjnego sytemu politycznego i takiego społeczeństwa, w którym wolność jednostki będzie o wiele bardziej ograniczona. Oznaczałoby to zerwanie z tradycją Stanów Zjednoczonych – wyjaśnił.

Soros ocenił, że sytuacja w kraju jest „bardzo poważna”. – Mamy do czynienia z niezwykle trudnym okresem, porównywalnym pod wieloma względami do Wielkiego Kryzysu z lat. 30. Stoimy w obliczu powszechnych cięć wydatków w krajach rozwiniętych, co grozi stagnacją. W najlepszym wypadku możemy mieć do czynienia z deflacją, w najgorszym – z upadkiem systemu finansowego – twierdzi przedsiębiorca.

O ograniczeniu wolności rozmawiać mają również w Davos najważniejsi politycy i ekonomiści. W szwajcarskim kurorcie co roku odbywają się spotkania w ramach Forum Ekonomicznego. Za zasadniczy cel tegorocznego, rozpoczynającego się w środę szczytu, obrano kwestię reformy systemu kapitalistycznego, który zdaniem pomysłodawcy szczytów w Davos, Klausa Schwaba, jest „przestarzały i nie sprawdził się”.

Schwab zapowiadając spotkanie stwierdził, że mamy dziś do czynienia ze „zbyt dużą luką moralną” i „osłabieniem spójności społecznej” w systemie ekonomicznym. Jego zdaniem „elitom grozi całkowita utrata zaufania przyszłych pokoleń”. Winą za ten stan rzeczy obarczył „obecny model kapitalizmu”.

Według Schwaba, jesteśmy „w epoce głębokich przemian, które wymagają nowych sposobów myślenia, a nie większej wolności gospodarczej”. – W otaczającym nas świecie nie ma miejsca na kapitalizm w obecnej postaci – dodał. Jaka jest więc alternatywa dla kapitalizmu? Więcej podatków, więcej ograniczeń, większy nadzór, głębsza integracja polityczna państw przeżywających problemy zadłużeniowe np. w Europie!

Światowi liderzy polityczni i ekonomiczni obawiają się przede wszystkim eskalacji zamieszek – wynika z amerykańskich badań. W 2011 r. 36 proc. przepytanych liderów wyrażało niepokój z powodu wybuchu napięć społecznych, a obecnie gwałtownych wystąpień obawia się już ponad 54 proc. z nich. Stąd coraz głośniejsze stają się propozycje ograniczania wolności obywatelskich – w celu zachowania porządku publicznego.

W grudniu Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) podała, że różnice w dochodach między bogatymi i biednymi osiągnęły najwyższy poziom od 30 lat. Nierównosci pogłębiły się głównie w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W swoim raporcie OECD ostrzega, iż największym zagrożeniem dla dobrobytu i bezpieczeństwa na świecie są właśnie zbyt duże dysproporcje między bogatymi i biednymi. Główny ekonomista OECD Pier Carlo Padoan postuluje bezwzględną walkę z „chciwością” i „nierównością”, aby zminimalizować ryzyko niebezpiecznych zachowań.

Już od kilkunastu miesięcy najważniejsi politycy na świecie pracują nad zmianą znanego nam modelu kapitalizmu. Prezydent USA Barack Obama zaproponował wprowadzenie nowego podatku dla milionerów – „Rule Buffett” – który miałyby płacić te gospodarstwa, których dochód przekracza milion dolarów rocznie. Nowy podatek miałby przyczynić się do obniżeniu deficytu. Angela Merkel zaproponowała ściślejszą integrację polityczną i większą kontrolę państw członkowskich Unii Europejskiej – Potrzebujemy jeszcze więcej regulacji, ponieważ każdy gracz musi być bardziej podporządkowany nadzorowi – mówiła podczas jednego ze szczytów europejskich niemiecka kanclerz.

Źródło: WorldNetDaily.com, euinside, AS.

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Przerażające są te krakania o odejściu od kapitalizmu w stronę podnoszenia podatków, większych ograniczeń, kontroli i głębszej integracji polityczna państw przeżywających problemy finansowe w Europie. Wszystko jak zwykle dla naszego dobra, którego tak mało nam już zostało.
Tymczasem to właśnie regulacje, gigantyczne podatki, „zusy” i inne daniny dobijają inicjatywę wielu ludzi. To nie nierówności są złe, ale nędza. Wygląda na to, że ktoś na siłę chce nam znów zainstalować jakąś wersję starej, śmierdzącej komuny!

http://www.piotrskarga.pl/

Komentarzy 8 do “Elity chcą ograniczyć wolności obywatelskie?”

 1. Kapsel said

  zdecydowanie potwierdził, iż w jego opinii zbliża się fala zamieszek na amerykańskich ulicach. Według niego to proces nieunikniony

  Obama o stanie państwa: USA wychodzą z kryzysu finansowego i recesji

  Barack Obama zapewniał, że w USA żyje się coraz lepiej, powstają nowe miejsca pracy, a kraj wychodzi z kryzysu. Podkreślał przy tym zasługi swojej administracji
  Orędzie zakończył patriotycznym oświadczeniem: Ameryka powróciła. Ktokolwiek mówi wam, że Ameryka jest w fazie zmierzchu, nie wie, o czym mówi. Obama wielokrotnie zbierał owacje na stojąco

  Jego polityczni przeciwnicy twierdzą jednak, że wystąpienie prezydenta to polityczne show, a zwykli Amerykanie i tak nie odczuwają rzekomych zmian.

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-obama-o-stanie-panstwa-usa-wychodza-z-kryzysu-finansowego-i,nId,430952

  A co na to sami Amerykanie ?

 2. Stwórzmy własne sądy w odpowiedzi na bandytyzm uzurpatorów.
  http://bgoczynski.wordpress.com/2012/01/25/stworzmy-wlasne-sady/

 3. Niedaleko said

  Na pewno przygotowują odpowiednich Leninów, Trockich, Berie, Jagody a NKWD-istów już tresują w Guantanamo Bay i Afganistanie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrystian_Rakowski

 4. mocniejszy said

  Dowody na totalitaryzm w Polsce w 16 punktach:

  Totalitaryzm w dzisiejszej Polsce

  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/01/25/totalitaryzm-w-dzisiejszej-polsce/

 5. czador said

  Elity ??? Polskie ELITY wymordowali „nosiciele teutonskiej kultury” zza zachodniej granicy oraz „niosacy swiatlo” chazarskie dzieci Lucyfera! -tzw.Zydzi.

 6. Rysio said

  Zawsze jak przeczytam, że zbliża się fala zamieszek na amerykańskich ulicach to dla polepszenia sobie humoru, przytulam się do swojej towarzyszki Broni http://www.123airsoft.fr/copyrighter.php?image=images/Image/cg280757a_1316773391.jpg słuchając przy tym wspaniałej muzyki http://www.youtube.com/watch?v=WwPZDz0kY0o

  😉

 7. Tomek-Kolejarz said

  Ad 6

  Broni palnej niestety nie posiadam, w Polsce o legalną trudno, ale mam sporo legalnej białej i gazowej nie wymagającej zezwolenia. Jak trzymam ją w rękach, to też humor mi się poprawia i mam ochotę się pośmiać z zamieszek, może nie tak jak śmieszek z podanego przez ciebie linku, bo niestety uzębienie mam kompletne.

 8. Rysio said

  re 7. Tomek-Kolejarz – samo pojęcie nielegalnej broni jest nielegalne.

  Zostało wymyślone przez bandytów i zbrodniarzy na najwyższych szczytach władzy.
  Ci polityczni bandyci od zawsze pragnęli i nadal pragną aby ich ofiary były bezbronne.

  Gdybyśmy mieli w Polsce taką stronę to zapewne wszyscy „polscy” politycy mieli by ocenę niedostateczną.

  http://gunowners.org/112thsrat.htm
  http://gunowners.org/112hrat.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: