Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Rosja przygotowuje Zakaukazie do wojny w Iranie

Posted by Marucha w dniu 2012-01-25 (Środa)

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=32948
Data publikacji: 24.01.2012.
Tłum. z j. ros. wMordechaj

Coraz bardziej gęstniejąca sytuacja geopolityczna, która dotyczy Syrii i Iranu, skłania Rosję do przyspieszenia działań mających na celu wzmacnianie swoich oddziałów wojskowych na terenie Zakaukazia, nad Morzem Kaspijskim, a także w rejonie Morza Śródziemnego i Czarnego. Źródła„Niezawisimoj Gaziety” z resortu spraw wojskowych FR donoszą, że na Kreml docierają informacje o przygotowywanym przy wsparciu USA ataku Izraela na cele atomowe w Iranie.

Daje się do zrozumienia, że uderzenie nastąpi gwałtownie i zostanie przeprowadzone już niebawem w dzień „X”. Należy przypuszczać, że środki odwetowe Teheranu nie każą długo na siebie czekać, co może doprowadzić do wojny z użyciem wszelkich metod, której skutków nie da się z góry przewidzieć. Ten problem, jako mający priorytetowe znaczenie, jest omawiany dzisiaj na spotkaniu FR-UE w Brukseli z udziałem prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. W przeddzień tejże inicjatywy Kreml ustami swojego rzecznika prasowego przy UE, Władimira Czyżowa, oświadczył że atak Izraela lub USA na Iran doprowadzi do„katastroficznego rozwoju wypadków”.

W dziedzinie wojskowej, Rosja już rok temu rozpoczęła przygotowania zmierzające do zminimalizowania ewentualnych strat wskutek przyszłych działań wojennych wymierzonych w Teheran. W obecnej chwili te działania są już prawie zakończone. Według źródeł informacji z Ministerstwa Obrony, w okresie październik-listopad 2011 r. doszło do postawienia w stan pełnej gotowości 102-giej bazy wojskowej w Armenii. Rodziny żołnierzy zostały wywiezione do Rosji, a garnizon rosyjski rozmieszczony w pobliżu Erewania został zmniejszony, natomiast moblilne jednostki, jakie się tam znajdowały, przemieszczono w rejon Gyumri, opodal granicy z Turcją.

„To właśnie z terytorium Turcji bardzo prawdopodobne są ataki wojsk USA na obiekty w Iranie. Ale jakie zadania w związku z tym przypuszczalnym scenariuszem będzie wypełniać baza nr 102 – tego jeszcze nie wiadomo. Natomiast już wiadomo, że z dniem 1 grudnia ubiegłego roku w stan pełnej gotowości bojowej zostały postawione wojska rosyjskie w bazach na terenie Osetii Południowej i Abchazji. Okręty floty czarnomorskiej już patrolują strefę w pobliżu granicy z Gruzją, która w przypadku tego konfliktu może wystąpić po stronie sił antyirańskich”-informuje oświadczenie.

Na tle przewidywanej interwencji w Iranie dojdzie do gwałtownej eskalacji problemu wynikającego z zaopatrzenia rosyjskiego kontyngentu wojskowego w Armenii, w taki sposób, jak to miało już miejsce w kwietniu zeszłego roku, gdy Gruzja zerwała obowiązującą umowę o tranzycie transportów wojskowych z Rosji do Armenii. W praktyce zgrupowanie wojsk rosyjsko-ormiańskich w południowym Kaukazie zostało już odizolowane. Zaopatrzenie armii rosyjskiej (w środki bojowe, żywność, itd.) odbywa się wyłącznie drogą powietrzną i przy pomocy bezpośrednich umów z Armenią, która ze swojej strony zbliżone produkty ( benzyna, paliwo dieslowskie, naftę) kupuje od Iranu. Wojna w Iranie będzie oznaczać przerwanie zaopatrzenia baz poprzez ten kanał.

Generał Jurij Nietkacziow, który przez dłuższy czas był zastępcą dowódcy Grupy wojsk rosyjskich na Zakaukaziu i osobiście zajmował się sprawami zabezpieczenia dróg dostaw, a częściowo również zapasami wojskowymi i uzbrojeniem (w tym także dla 102-iej bazy), uważa że w przypadku wybuchu wojny przy użyciu wszelkich sił przeciwko Iranowi, Rosja będzie zmuszona poszukać realnego sposobu na niezakłócone zaopatrzenie swoich obiektów wojskowych przez terytorium Gruzji. Liczy się tym samym z możliwością przerwania gruzińskiej blokady transportowej.

„Możliwe, że trzeba będzie przerwać gruzińską blokadę transportową i zabezpieczyć przy użyciu środków wojskowych korytarze transportowe prowadzące do Armenii” – uważa ekspert wojskowy. Kierujący Centrum Analiz Wojskowych, Anatolij Cyganok podkreślił, że Ministerstwo Obrony FR już obecnie bardzo uważnie odnosi się i do ruchów Azerbejdżanu, który w ciągu ostatnich 3 lat podwoił swój budżet wojskowy i kupił od izraelczyków samoloty bezzałogowe oraz inne zaawansowane środki wywiadowcze i namierzania topograficznego, wskutek czego wywołał „zrozumiałe zdenerwowanie Teheranu i Armenii”. Oprócz tego, zwrócił on również uwagę na fakt, że Baku już teraz wzmogło nacisk na Moskwę w sprawie wysokiej podwyżki stawki za dzierżawę Gabalińskiej Bazy Radiolokacyjnej. „Jednakże, nawet jeśli wziąć pod uwagę spory pomiędzy Iranem a Azerbejdżanem z tytułu roszczeń do złóż naftowych znajdujących się w południowej części Morza Kaspijskiego, z pewnością nie można twierdzić, że Baku wesprze antyirańską kampanię wojenną. Nader mało prawdopodobne jest również twierdzenie, że użyje on sił wojskowych przeciwko Armenii”.

Z poglądem powyższym nie zgadza się ekspert wojskowy, pułkownik Władimir Popow, który swego czasu zajmował się analizowaniem działań zbrojnych w konflikcie między Baku a Erewaniem w latach 1991-93, a w chwili obecnej monitoruje reformy wojskowe w Azerbejdżanie. Według jego relacji proces negocjacyjny w sprawie uregulowania konfliktu w Karabachu został „bezzasadnie zahamowany” i w Baku otwarcie deklarowane są oświadczenia o potrzebie rewanżu. „Całkiem zasadne jest przyjęcie założenia, że nastąpią ataki prewencyjne armii Azerbejdżanu przeciwko terytorium Armenii i Nagornego Karabachu, lecz z uwzględnieniem poprawki na to, iż Azerbejdżan będzie chciał w ten sposób przechylić szalę na swoją korzyść w przedmiocie sporu terytorialnego”-uważa ekspert.

Jego zdaniem, w takim wypadku, ważną kwestię stanowi postawa Rosji w tym sporze. Zakłada on, że przy jednocześnie toczącej się wojnie w Iranie, napad Azerbejdżanu przy wsparciu Turcji na Armenię spowoduje, że wszelkie ataki z powietrza na Armenię będą rozbijane przez siły Rosji współdziałające z wojskami obrony przeciwlotniczej Armenii. „Czy zostanie to uznane za czynny udział Moskwy w działaniach zbrojnych, trudno jest dzisiaj powiedzieć. Z pewnością wojska FR nie będą uczestniczyć w działaniach wojennych na obszarze Nagornego Karabachu. Lecz w przypadku pojawienia się gróźb militarnych w stosunku do Armenii na przykład ze strony Turcji lub Azerbejdżanu, udział Rosji w walkach lądowych będzie mieć miejsce”-mówi Popow.

Ekspert nie wyklucza również wojskowego zaangażowania Rosji w konflikt w Iranie. W myśl jego przewidywań, Rosja udzieli Iranowi wsparcia choćby tylko w wymiarze wojskowo-technicznym, jeżeli dojdzie do realizacji najbardziej niesprzyjającego scenariusza, to jest, gdy Teheranowi będzie zagrażała całkowita porażka i nastąpi to w ramach przeciwdziałań wobec ataku lądowych sił USA i NATO na terytorium Iranu.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

Komentarzy 13 do “Rosja przygotowuje Zakaukazie do wojny w Iranie”

 1. navajo88 said

  Spokojnie panie Gajowy ,na wojenkę to jeszcze trochę poczekamy ,teraz wydaje się że ważniejszą jest kwestia rozliczeń za ropę pomiędzy Indiami , Chinami i tutaj bym upatrywał przyszły problem ! a na wojnę to zawsze jest czas cgyba że Izrael nie wytrzyma nerwowo i uczyni pochopnie jaiś krok ktury zaowocuje wojenką . Na razie to tylko gotuje się pod przykrywką i bulgocze !!!!!
  J.M.H

 2. Krzysztof M said

  „Daje się do zrozumienia, że uderzenie nastąpi gwałtownie i zostanie przeprowadzone już niebawem w dzień „X”.”

  – Teraz wystarczy obserwować, kto i kiedy będzie wyjeżdżał z Izraela. 🙂

 3. Miroslaw Bernard D said

  Los Iranu jest przesadzony. Zdjecia typu wiwatujacy ludzie na czesc prezydenta znamy z Libi a potem rach ciach i prezydenta nie ma. Rosja w razie czego zaatakuje OSetie ale tak jak Serbia, potem Libia, teraz Syria na pomoc sojusznika liczyc nie moze. Tylko ktos kto nie rozumie sytuacji w Rosji USA i na swiecie moze myslec ze Rosja gra po stronie swoich sojusznikow. Oczywiscie tak jak Polska miala sojusznikow w Francji i Angli przed 1939. Ba nawet wojne Hitlerowi wypowiedzili. Los bliskiego wschodu jest przypieczetowany. Wielki Izrael bedzie tam rzadzil sam i niepodzielnie.

  Dzis w wojnie liczy sie technika a w polityce oglupiale masy. I jedno i drugie jest po stronie libertynow, komunistow nie wazne jak ich zwal.

  Ostatnie sadaze pokazuja ze „hrabia” Komor ma 70% poparcia. Dramat.

 4. Kronikarz said

  Zbigniew Kozioł
  powiedział 2012-01-25 (środa) @ 18:08:57

  Prosiłbym uprzejmie szanownych dyskutantów o niezamieszczanie pełnych tekstów, do których można przecie podać link. (ad Kronikarz, ale nie tylko, bardziej nie tylko).

  TERAZ Pan Kozioł rozumie, po co wstawiłem cały tekst ?

  – Na wszelki wypadek !

 5. Kronikarz said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/01/24/wojna-z-iranem-to-juz-nie-kwestia-%E2%80%9Eczy/

 6. Stanley said

  Warto przypomniec ze nasz s.p.prezydent Lech Kaczynki
  w czasie konfliktu w Gruzji, wbrew stanowisku przywodcow czolowych panstw UE, ignorujac interesy Polski, prowokowal swoim postepowaniem Rosje,
  wspierajac rownoczesnie izraelskich lobbystow w rzadzie Saakasvilego, ktorzy chcieli przeksztalcic Gruzje w rodzaj „niazatapialnego lotniskowca,” przygotowanego na wypadek ataku lotnictwa izraelskiego na Iran

  .http://grypa666.wordpress.com/2010/04/21/wielka-hutzpa-sayan-na-wawelu/

 7. Amerykański dziennikarz oskarża CIA, Mossad i M16 o wspólne działania w Syrii.

  Zachodnie kraje robią wszystko aby zakłócić pokój w Syrii oświadczył telewizji RT (Russia Today) będący w Damaszku amerykański pisarz i dziennikarz Webster G. Tarpley. Zgodnie z tym co powiedział cywile w Syrii muszą stawiać czoła szwadronom śmierci i ślepemu terroryzmowi, który jest częścią akcji sabotażowych i destabilizacyjnych inicjowanych przez CIA.

  To co naprawdę się dzieje to to, że cywile są atakowani przez profesjonalne szwadrony śmierci. Jest to typowa metoda stosowana przez CIA. „W tym przypadku jest to tajna i zaplanowana akcja CIA,MI6 i Mossadu sfinansowana z pieniędzy Arabii saudyjskiej, Emiratów Arabskich i Kataru” powiedział Webster.

  Profesor Webster zauważa, że Syria jest jednym z najbardziej tolerancyjnych społeczeństw na Bliskim Wschodzie, jedynym miejscem gdzie ludzie z różnych narodowości mogą żyć razem w harmonii; muzułmanie, chrześcijanie i inni. „Syria jest modelowym przykładem dla współżycia ze sobą różnych grup etnicznych. Polityka stanów zjednoczonych w tym momencie ma na celu rozbicie tej harmonii i wprowadzenie chaosu na Bliskim Wschodzie. Aby to osiągnąć niezbędnym jest atakowanie grup etnicznych tak aby rozpoczęły walkę w bratobójczej wojnie” dodał.

  „Pani Clinton i Pani Rice kontynuują nawoływanie i proponowanie rewolucyjnego modelu zwanego kolorową rewolucją. Tym razem używają do tego celu ludzi z grup terrorystycznych, najemników, fundamentalistów, ludzi z Al-Kaidy i Bractwa Muzułmańskiego.Tymczasem istnieje coraz większy ruch wewnątrz społeczeństwa który mówi „chcemy pojednania, chcemy praw, porządku i legalności” podkreślił Profesor Webster G. Tarpley.

  Całość tu: http://www.prisonplanet.pl/polityka/amerykaski_dziennikarz,p1416091218

 8. Rysio said

  „…W przeddzień tejże inicjatywy Kreml ustami swojego rzecznika prasowego przy UE, Władimira Czyżowa, oświadczył że atak Izraela lub USA na Iran doprowadzi do„katastroficznego rozwoju wypadków”….”

  A to znaczy, że nastąpi koniec telefonów komórkowych, komputerów, internetu, blogów, facebooka i elektryczności.

  Wszyscy (którzy nie zginą) będą używać – tak jak nasi starsi bracia w wierze – wyłącznie narzędzi ręcznych.

  😦

 9. Lindsey Williams: 2012- najciekawszy rok od 2 tysięcy lat.

  Artykuł też ze strony prisoplanet. Pragnę zaznaczyc, że Lindsey Wiliams jest doskonałym analitykiem geopolitycznym i świetnie rozeznaje się w taktyce liderów politycznych współczesnego świata. On rzadko kiedy się myli, a jego przepowiednie i analizy sprawdzają się niemal w 100%.

  8 i 9 grudnia Lindsey Williams w Alex Jones Show, przekazał szereg nowych informacji z kręgu globalistów na temat Iranu i niektórych wydarzeń, które będą miały miejsce w nadchodzącym roku 2012.

  Na przestrzeni 2012 roku anglo-amerykański establishment planuje zaatakowanie Iranu. Plan ten zakłada jednak nietypową taktykę, zakładającą zmuszenie Iranu, aby na oczach wszystkich, oficjalnie wystrzelił jako pierwszy. Tak więc ani USA, ani Izrael ani NATO oficjalnie nie wystrzelą jako pierwsi. Natomiast nieoficjalnie będą bombardować jednostki, ludzi, zabudowania na terenie Iranu, co zresztą już ma miejsce. Do tej pory zbombardowano dwie bazy wojskowe. Pytanie ile tego typu aktów terroru będzie tolerował Iran na swoim terytorium? Oprócz zaczepnych działań terrorystycznych, anglo-amerykańskie imperium nałoży wszystkie możliwe ekonomiczne i prawne ograniczenia, embarga, utrudnienia, blokadę środków finansowych itp.

  Głównie ze względów politycznych wojna z Iranem planowana jest na wrzesień-październik 2012. Wybory w stanach odbędą się w listopadzie 2012, a obecnie zasiadający prezydent Obama ma minimalne szanse na reelekcję. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej, wybory muszą się odbyć w aurze zagrożenia narodowego. W ten sposób Obama będzie mógł pokazać silną rękę przywódcy i obrońcy narodu. W terminologii wyborów w stanach zjednoczonych akt wojny/terroru zaraz przed wyborami nazywany jest „October suprise” (październikowa niespodzianka). Żaden zasiadający prezydent nie przegrał wyborów w kontekście wojny/zagrożenia wojną, obywatele boją się zmiany w szeregach całej administracji w sytuacji zagrożenia. Czy i tym razem historia się powtórzy?

  Według L. Williamsa rok 2012 będzie również rokiem krytycznych zmian społecznych. Społeczeństwa będą poddane bardzo agresywnej demoralizacji, co w kręgach elit określane jest jako „mesjasz diabła”. W mediach i przez polityków promowana będzie kampania strachu. W ten sposób wszyscy będą żyli w strachu, pozbawiając się krytycznego myślenia i analizowania zdarzeń. Oczywiście odpowiedzią na wszystkie lęki i demoralizację społeczeństwa będzie nowy globalny Anglo-Amerykański system, nowa waluta światowa i system ekonomiczny, jednym słowem Nowy Porządek Świata, przed którym od lat wszyscy znający problematykę ostrzegają.

  W kręgach elit, których system religijny jest daleki od etyki chrześcijańskiej zachodu i opiera się na wierze w Lucyfera, wierzy się, że ten agresywny ruch po stronie elit, będzie miał swój wydźwięk po drugiej stronie. Mówią oni o tym, że coś się wydarzy w 2012 roku co można określić jako „manifestacja obecności” sił dobra.

  Więcej i szerzej na stronie http://www.prisonplanet.pl/polityka/lindsey_williams_2012,p96542396

 10. ktoś said

  Nowe wieści. Bez zaskoczenia:
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Sikorski-Polska-podjela-optymalna-decyzje-ws-ACTA,wid,14198870,wiadomosc.html
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html

 11. coraz wieksze g…no zydostwo robi…no i moze sie na nim „przejechac…”…z wyparowanym telAviwem…

  Szybko, to dzisiaj zydzi moga sobie zrobic jedynie „lewatywe”…choc doskonale wiedza, ze jedynym dla nich wyjsciem z wielowiekowego g…na jakie w wielu krajach narobili jest rozpetanie III wojny swiatowej…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Rysio said

  Czasami Jasiek piszesz całkiem do rzeczy.

  🙂

 13. Witamy serdecznie.

  Zachęcamy do oglądania naszej strony Internetowej póki może istnieć, bo ACTA to jest jak wojna z terroryzmem tzn. wszystko co dla rządu niewygodne będzie pod danym hasłem barbarzyńsko niszczone bądź usuwane…

  FILMY PRAWDY:

  https://filmyprawdy.wordpress.com/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: