Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Totalitaryzm w dzisiejszej Polsce

Posted by Marucha w dniu 2012-01-25 (Środa)

Totalitarny po polsku znaczy całkowity. System totalitarny jest układem całkowicie pod wpływem ośrodka rządzącego.

„W systemach totalitarnych życie ludzi podporządkowane jest wszechobecnej kontroli ze strony władzy. Wyznacza ona standardy i normy zachowania, określa status socjalny obywateli, ustala kierunki, obszary i granice aktywności publicznej oraz kształtuje wzorce życia osobistego” (Wikipedia, Totalitaryzm).

Państwo totalitarne jest takim, w którym mieszkańcy są niemal całkowicie poddani władzom. Niemal całkowicie, ponieważ nawet niewolnik może rozbudzić wolną wolę i zbuntować się.

Ilustracja pochodzi z Wikipedii: File. Jest to obraz Сергея Васильевичa Ивановa „Торг в стане восточных славян” będący dobrą ilustracją problemu niewolnictwa nie tylko w średniowieczu. Dzisiaj niewolników nazywa się obywatelami, zamiast piętnować – wydaje się im dowody osobiste, ale wolnymi ludźmi nie są.

Czy Polska jest krajem rządzonym totalitarnie?

Oto lista bardziej rzucających się w oczy objawów wszechwładzy panów w nadwiślańskim kraju:

1. Jeszcze przed narodzinami państwo obejmuje wpływ na dzieci poczęte przy pomocy zasad rozdzielania zasiłków na dzieci urodzone. Aby takowy otrzymać, matka dziecka poczętego musi poddać się odnotowywanej przez państwo kontroli lekarza ginekologa. Dokonuje się to pod pretekstem ochrony zdrowia dzieci w państwie, którego prawo pozwala na niemal swobodne zabijanie ich przed urodzeniem.

2. Po narodzinach wszystkie dzieci pod groźbą kar muszą być wpisane na listę w urzędzie stanu cywilnego, gdzie wzorem obozów koncentracyjnych otrzymują numer osobisty, jeden na całe życie. Imię i nazwisko będą mogły zmienić, ale tego numeru nie. Za dwoma wyjątkami: Po pierwsze, w przypadu urzędowej zmiany płci – wtedy numer zostanie częściowo zmieniony (cyfry odpowiadające za oznaczenie płci i cyfra kontrolna). Po drugie, gdy zostaną przestępcami, a po złapaniu w ramach programu ochrony świadków koronnych zostanie zmieniona ich tożsamość.

3. Narodzone dzieci pod groźbą kar muszą zostać poddane obowiązkowym szczepieniom. Mimo rozbieżności ocen ich skutków – rodzice nie mają wyboru.

4. Dzieci kilkuletnie poddawane są obowiązkowi przedszkolnemu, a następnie przez kilkanaście lat obowiązkowi szkolnemu. Rodzice muszą posyłać je pod groźbą kar do placówek, w których poddaje się podopiecznych obróbce według programów zatwierdzonych przez państwo. Nawet przedszkola i szkoły utrzymywane bezpośrednio przez rodziców muszą wdrażać programy nauczania i wychowania państwowe i państwo ma możliwości sprawdzania tego oraz karania szkół i nauczycieli za odstępstwa. Programy są tak ułożone, by zabić za młodu naturalną ciekawość, pęd do wiedzy, samodzielność ocen, by zmusić do posłuszeństwa urzędnikom państwa i pracodawcom bez względu na osobiste poczucie wolności i podstawową sprawiedliwość.

5. Osoby pełnoletnie otrzymują obowiązkowo i za opłatą współczesny odpowiednik hitlerowskiej Kennkarte i dodatkowy numer ewidencyjny – numer dowodu osobistego. Kenkarty zawierały dane biometryczne (odciski palców), rządzący planują przywrócić tą cechę do dowodów tożsamości wzbogacając je też o inne informacje (najpierw wzór siatkówki oka, potem zapewne kod DNA). Bez dzisiejszych kenkart nie da się niczego załatwić w urzędach.

6. Wolne gospodarowanie, nawet społecznie pożyteczne jest zabronione pod groźbą kar. Aby prowadzić jakąkolwiek samodzielną działalność zarobkową należy poddać się opodatkowaniu i urzędowym procedurom nadawania numerów, udzielania zezwoleń. Zarabianie poza kontrolą państwa jest nazywane przestępczością i szarą strefą.

7. Wolność wykonywania zawodów nie istnieje. Wiele zajęć pod groźbą kar można wykonywać tylko za zgodą państwa po spełnieniu urzędowych wymogów. Nie liczy się wiedza, umiejętności, rzetelność, ale państwowe zezwolenie. Państwo nie chroni swobody wyboru zawodu, ale chroni samowolę wybranych grup zawodowych zwalczających konkurencję. Niektóre zrzeszenia zawodowe otrzymały od państwa prawo do decydowania, kto może, a kto nie może wykonywać zajęcia, na które przyznano im monopol (wyłączność).

8. Wolność posiadania ziemi i budowy na niej domu nie istnieje. Kto posiada ziemię, nawet nie mając z niej żadnego dochodu, ani w ogóle nie mając dochodu, musi płacić podatek gruntowy. Jeśli go nie zapłaci, straci ziemię i nieruchomości. Aby wybudować dom na własnym gruncie, należy uzyskać urzędowe zezwolenie po uiszczeniu związanych z tym opłat, w tym po opłaceniu projektu podpisanego przez architekta, który zawód wykonuje za zgodą państwa.

9. Obłożone podatkami są nie tylko handel i usługi, ale również darowizny, spadki. Jest też podatek od posiadania odbiorników radiowych i telewizyjnych.

10. Państwo ustaliło nową definicję śmierci człowieka – niezgodną z odwiecznym rozumieniem człowieczeństwa. Uczyniono to w celu rozwoju transplantologii kosztem powszechnego prawa do życia, wbrew lekarskiemu obowiązkowi ratowania każdego życia ludzkiego do końca oraz wbrew zawartemu w lekarskiej przysiędze Hipokratesa etycznemu zakazowi szkodzenia jakiemukolwiek człowiekowi.

11. Ciało każdego obywatela należy do państwa tak długo, dopóki obywatel nie zapisze się na państwową listę osób nie zgadzających się na zabranie jego narządów w razie uznania go za dawcę do przeszczepów.

12. Po śmierci rodzina może pochować ciało zmarłego tylko w miejscach wyznaczonych przez państwo, nie wolno jej pod groźbą kar uczynić tego na własnej ziemi. Państwo unieważniło wielowiekowy uświęcony zwyczaj nienaruszalności grobów, wprowadzając system ich dzierżawy od właścicieli cmentarzy i możliwość zniszczenia przez zarządców cmentarzy, jeśli rodzina co 20 lat nie ponowi opłaty dzierżawnej.

13. Państwo posiada zupełną samowolę zmieniania praw bez liczenia się z prawem naturalnym, prawami zwyczajowymi społeczeństwa, wolą obywateli. System władzy wąskiego kręgu wierchuszki partyjno-państwowej czyni z parlamentu i trybunału konstytucyjnego organy boskiej wszechwładzy prawodawczej. Po przyłączeniu Polski do Unii Europejskiej część tej prawodawczej swawoli oddano unijnym organom prawodawczym.

14. Decyzje w sprawach zarządu mieniem państwowym, wysokości podatków, wysokości pensji urzędniczych są podejmowane w wąskim kręgu trzymającym władzę. Referenda ogólnokrajowe zależą od woli parlamentu i odbywają się tylko wtedy, gdy spodziewane jest głosowanie obywateli zgodne z wolą rządzących. W wyborach do władz krajowych można startować po spełnieniu szeregu warunków zazwyczaj uniemożliwających kandydowanie bez wielkich pieniędzy albo wsparcia wielkich organizacji. Mimo to ustrój polityczny kłamliwie nazywany jest demokratycznym.

15. Państwo zabrania swobodnej wymiany wiedzy na tematy nieosobiste używając w tym celu ochrony rzekomych praw autorskich, patentowych i gospodarczych oraz cenzury sądowej, a także zmierza do wprowadzenia systemu cenzury rozproszonej opartej na oświadczeniach osób fizycznych i prawnych.

16. Jawnie i niejawnie zbiera państwo osobiste informacje na temat obywateli. Wykorzystuje do tego obowiązkowe spisy powszechne, informacje podawane w procedurach urzędowych (edukacyjnych, podatkowych, medycznych i innych) oraz służby specjalne.

Czy jest totalitarnym kraj, w którym obywatel bez zgody władzy państwowej nie może podejmować działań, do których ma naturalne prawo, w którym rządzący nakładają na obywateli bez ich zgody dowolne obowiązki sprzeczne z naturalnym porządkiem społecznym? Oczywiście, że jest totalitarny. I Polska jest rządzona totalitarnie przynajmniej od II wojny światowej.

MORAŁ:
Żeby zbuntować się przeciw niewoli, trzeba wiedzieć, że jest się niewolonym.

http://mocniejszy.wordpress.com/

Komentarze 33 do “Totalitaryzm w dzisiejszej Polsce”

 1. logika said

  Poddanymi staja sie ci,ktozry chca byc poddani !
  Oni nie sa zdolni do samodzielnego myslenia i dzialania.

  Wspolczesnie tak programuje sie kolejne pokolenia .
  Myslacych beda unicestwiac ,a zaczna od tych co nie tylko mysla ale i dzialaja !

  GLUPIM i NAIWNYM BEDA CZYNIC CUDA .
  Wierzacych rzuca na kolana i zmusza do blagania o litosc .

  Oni nie maja milosierdzia ,to potwory !

 2. Kronikarz said

  Poddani ?!
  Taki dumny i waleczny narod ?!
  Nawet niedawno, bo w latach 80-tych XX wieku.
  Czyzby plany Bermana byly skuteczne :

  TAJNY REFERAT JAKUBA BERMANA

  Sekretarza Stanu Rady Ministrów i Członków Biuru Politycznego PPR, Członków Tymczasowego Rządu Jedności Narodu oraz Sekretarza Poalej – Syjon – wygło­szony w kwietniu 1946 r. na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Żydowskiego.

  (według stenogramu)

  Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie. Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa pol­skiego opinie i utwierdzać go w przekonaniu. że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.
  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami i prasą, filmem, radiem.

  W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocnoutwierdzać się w gospodarce narodowej.
  W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ich Żydami, wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Spra­wiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.

  W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję
  w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.
  Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko. Należy również tworzyć typowe ośrodki żydo­wskie przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – obecnie Dzierżoniów. W tych ośrodkach możemy przystoso­wywać przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi byliśmy słabo obeznani.

  Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku.

  Jeżeli stwierdzi się, że jakiś Polak jest antysemitą” natychmiast go zlikwidować przy pomocy władzy bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy. .
  Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwy­cięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.

  Są małe widoki, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.

  Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową, zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady. Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie różne koncepcje ustrojowe ­komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce. Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspó1nie z ZSRR wystąpiły do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów. Zrobili to Żydzi gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstw Osi, a głównie Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.
  Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.
  .
  Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów. Przed wkroczeniem Niemców, w poszczegó1nych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36200, Kijów – 17800, Moskwa – 53000, Leningrad -61000, w zachodnich republikach 184 730.
  .
  Żydzi skupieni w tych ośrodkach, to przeważnie inteligencja żydowska i dawne. kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski – tzn. zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsa­dzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozloko­wany głównie w centrum kraju.

  Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.
  Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i pro­tektorem narodu żydowskiego, że jakakolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność. Każdy Żyd musi mieć wpojone to przekonanie, że obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.

  Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.

  Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego, na terenie Śląska Górnego i Dolnego, jest obecnie ponad 40 000 Żydów. Około 15000 Żydów ma być zatrudnio­nych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa, są przewidziane do tych cclów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszów zagranicznych i pań­stwowych. Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych. Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.
  http://bronislaw-bartoszewski.blog.onet.pl/TAJNY-REFERAT-JAKUBA-BERMANA,2,ID259485003,n

 3. Kronikarz said

  http://katonisliwka.wordpress.com/2012/01/23/o-zydach-tylko-dobrze-albo-wcale/

  UNIWERSALNOŚĆ

  Ezra Pound

  Bolszewicka antymoralność wzięła się wprost z Talmudu, najbardziej sprośnego zbioru nauk, jaki spisała którakolwiek z ras ludzkich. Talmud jest pierwszym i jedynym źródłem bolszewii.
  Jeżeli więc POZOSTALI jeszcze w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jacyś chrześcijanie, niechaj zakarbują sobie w pamięci przestrogę Renana. Muszą oni zdać sobie sprawę z różnicy, jaka istnieje pomiędzy grecką i hebrajską częścią Biblii.
  Nie bez powodu muszą oni także w sposób obiektywny przyjrzeć się kronikom hebrajskiego barbarzyństwa i naturze Chrystusowego buntu, uwiecznionego w Ewangeliach. Nie proponuję tu nikomu zajmować się paleografią czy archeologią. Teologowie i religioznawcy powiedzieli już wszak to i owo na temat daty powstania i źródeł Starego Testamentu.
  Nie będę się tu też wgłębiał w kwestie, które lepiej pozostawić zawodowym archeologom. Jednak wprawiony w dzieciństwie do codziennej lektury Biblii, mam na jej temat bardziej obiektywne zdanie niż powiedzmy arcybiskup Canterbury, Temple.
  Proponuję przestudiować tu wstępy z Biblii Króla Jakuba, przyjmując ich znaczenie dosłownie. Na razie ograniczmy się do dwóch tylko z jej części, to znaczy do Starego Testamentu i do Ewangelii, problem świętego Pawła odkładając na bok. Otóż, jest Stary Testament zbiorem różnorodnego materiału, w tym kronik, psalmów, proroctw i kazań. Właśnie kroniki opisują w szczegółach obyczaje pewnej zniewalająco ohydnej rasy barbarzyńców.
  Prorocy biblijni nie ustawali więc w napominaniu współwyznawców. Powie ktoś, że w owych czasach w ogóle nie brakowało na świecie barbarzyńców. Zważcie jednak na to, że właśnie w tamtych czasach żył człowiek imieniem Perykles i drugi, zwany Arystotelesem, a oprócz nich istnieli rozmaici pisarze, jak Homer i Hezjod. I oni to właśnie stworzyli Kodeks Europy. Stworzyli w istocie całą europejską cywilizację i to, co się z niej przedostało wpierw na zewnętrzne wyspy, za północno-zachodnim skrajem kontynentu, i co prześliznęło się wreszcie na kontynent północnoamerykański. Dlatego właśnie osadnicy taszczyli ze sobą fortepiany i wieźli za Mississippi czy w sosnowe puszcze Michiganu gipsowe popiersia Mozarta i Haydna.
  CYWILIZACJA ta rozkwitła w basenie Morza Śródziemnego. Miała ona licznych WROGÓW, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Po jej krańcach buszowały barbarzyńskie plemiona, takoż wkradali się w jej łono szkodnicy, tacy sami jak ci, którzy od stu i stu sześćdziesięciu lat usiłują się wkradać do Stanów Zjednoczonych.
  Cóż mówi nam w takim razie nasza Biblia o organizacji społeczeństwa? Powiada, że żydzi poznali głównie niewolę, czyli stan, w którym nie ciążyła na nich żadna ODPOWIEDZIALNOŚĆ OBYWATELSKA. Co do wewnętrznej organizacji ich społeczności, zachowanej po dziś dzień, polegała ona na systemie kahałów, rad rabinicznych. Żydzi posiadali więc PRAWO, ale nie znali pojęcia SYSTEMU MORALNOŚCI. Prawo żydowskie stanowiło zbiór cudacznych zakazów i nie czyniło zasadniczej różnicy między rodzajami występku, niezależnie od ich powagi. Wykroczenia wyszczególniono w owym prawie głównie po to, by zadośćuczynić tegoż prawa NACZELNEJ zasadzie, nakazującej płacenie kar pieniężnych na ręce hordy czy gromady wyższych rangą zwierzchników – którzy sami jednak nie rościli sobie pretensji do wyższości etycznej.
  Jest to przykład NIEODPOWIEDZIALNEGO OPODATKOWANIA, opodatkowania na rzecz bandy wyzyskiwaczy.
  Dokładnie to samo czyni Bank of England, czy – w przypadku Stanów Zjednoczonych – system Morgenthaua i Warburga. Ściąga się po prostu od ludzi dwa dolary podatku za każdy dolar wydatkowany przez rząd.
  Jakież to PROSTE! Co więcej, wszystkie łapówki i szwindle przy dostawach dla armii, wszystkie kontrakty z lat pokoju to jedynie EKSTRA zarobek, ponad to, co wpada do kiesy CODZIENNIE. Nie będę się tu wdawał w szczegóły, ani w to, czego Mojżesz nauczył się w Egipcie, ani w to, co żydłactwo podłapało w Babilonie. Zapytam was tylko: DLACZEGO UKRZYŻOWANO CHRYSTUSA? Ukrzyżowano go za próbę zakłócenia GESZEFTU. W końcu długo jeszcze przed rokiem ZEROWYM naszej ery istniały w Palestynie sekty mistyków – ponoć jeszcze na dwieście lat przed narodzinami Chrystusa. Nie zamierzam wchodzić w gestię mistyki czy religii. Pytam tylko, DLACZEGO Sanhedryn, Kapłani i Lewici uparli się przy Ukrzyżowaniu? Poncjusz Piłat nijak nie mógł tego pojąć, a że nie bawiła go perspektywa rewolty wśród mieszkańców prowincji, oświadczył, że umywa ręce. Jednakowoż co tak rozsierdziło starszych wśród żydłactwa?
  Czyście zauważyli, że brak w Ewangeliach choćby jednej wzmianki na temat opodatkowania wiernych? Nie ma w nich słowa o ustanowieniu centralnej instytucji władzy, której wolno będzie ściągać od ludu PODATEK jako karę za występek i wykroczenie poza przepisy z cudacznego zbioru praw.
  Właśnie to, nic innego, tak ZABOLAŁO starego Kajfasza. Ukłuło go w miejsce, w którym mieszka każdy zżydziaty Anglik, czyli – prosto w kieszeń! Sam Talmud to już kwestia mniej istotna. Talmud to po prostu kodeks mściwości i lista tajnych sposobów zemsty, WYMIERZONA gwoli zniszczenia wszelkiego nieparchatego porządku. Sprośna to książka, a jej lekturę powinno się pozostawić dojrzałym, odpowiedzialnym badaczom psychozy i patologii.
  Z TEJ to właśnie księgi wypełzli bolszewicy. Z niej to wziął się zamysł, aby zrujnować Europę, złamać chrześcijaństwo i zacząć oddawać cześć Bezbożnictwu. Jest po części ironią losu, a po części tragedią, że chrześcijanie Anglii i Ameryki znaleźli się dziś w świńskich objęciach krwawej Rosji. Ja sam zresztą żywię daleko idący sceptycyzm co do rzeczywistej głębi tej anglosaskiej wiary. Mój stryjeczny dziad, Albert, powiadał snadź, że najbardziej odpowiada mu Kościół episkopalny, który nie wtrąca się ani do politycznych poglądów wiernych, ani do ich religii.
  Myślę jednak, że SĄ jeszcze w Ameryce chrześcijanie. Nigdy nie dorastali oni w moich oczach do chrześcijan z Niemiec i z Włoch, którzy okazali się ludźmi prawdziwej wiary. Nie moją jest wprawdzie rzeczą oddzielać owce od kozłów. Widzę jednak, jak mozoli się w Rapallo Ojciec Emiliani, dzień w dzień trudząc się nad wychowaniem gromadki sierot, które kształci na dobrych rzemieślników.
  Z okna sypialni widzę też kaplicę, powstającą na zrębie zdrowego systemu ekonomicznego. System wziął się stąd, że chłopi zasiedlający z tej strony stok góry deptali po kamieniach i chcieli wznieść kamienną kaplicę. Sięgnęli więc po kamień z górskiego zbocza i kaplicę wybudowali. Dla mnie jest to jakąś oznaką wiary. Jest też dla mnie rzeczą pewną, że FASZYSTOWSKIE władze pochwalają podobne działania. I ja sam mam swoją religię, lecz nikt nie bije mnie po łbie za to, że ją wyznaję. Nie twierdzę, że moja religia pasować będzie wszystkim typom ludzkim i przyda się w każdej sytuacji, lecz mnie samemu pasuje, nią się więc zadowalam. Nikt tutaj, nawet Arcybiskup, z którym czasami toczę zajadłe dysputy, nie kazał mi cisnąć mej religii w błoto. Czasem tylko Arcybiskup wtrąci słowo o tym, że Ewangelia snadź także niesie nam Dobrą Nowinę. Starszy jest on ode mnie, więc i mniej zapalczywy.
  Obserwuję więc i pochwalam krzątaninę ludku z Rapallo, który nadal schodzi na Wielkanoc ku morzu, choć pewnie nie tak już licznie, jak to bywało dawniej. Patrzę, jak w ową porę chłopki w fartuchach niosą do kościoła kokony jedwabników, by także i je ksiądz poświęcił. Wszystko to dowodzi szacunku dla wiary. Nikt też nie nakłada na owych ludzi podatku za to, że coś czynią, albo że NIE czynią. Chłopi rozsypują kiełkujące nasiona traw na flanelowych płachtach i rozpościerają tym sposobem uczynione łąki przed ołtarzem. Bardzo to wszystko piękne, i nieważne nawet czy stanowi część jakiejś doktryny, czy też zupełnie nie. Pasuje, rzekłbym, do całej reszty i tyle. TAK CZY SIAK, obyczaje te stanowią część sprawiedliwego żywota, część sztuki, jaką jest istnienie. Każdy chiński arystokrata z bocznej linii Wang-Chin-Wei i każdy japoński samuraj przyklasnąłby tym obyczajom.
  Poważam je i ja, w przekonaniu, że stanowią one cząstkę cywilizacji, na którą runęła dzisiaj horda krwawych barbarzyńców na żołdzie zgrai skunksów. Stawcie więc dziś czoła komunistom, czy to w wydaniu mongolskim, czy smoluchowatym. Stawcie czoła importowanym Baruchom i Warburgom, zstąpcie w dolne otchłanie, a poznacie nie tylko Williego Wisemana, któremu przydzielono szefostwo departamentu, lecz nadto staniecie oko w oko z resztą brudnych świń, pragnących zniszczyć muzykę Bacha.
  Bach? PRECZ.
  Szekspir? PRECZ.
  Chcą oni zniszczyć wszystko, co się składa na cywilizację. Fuj z cywilizacją! Żydłak chce tylko władzy. Żydłak, a razem z nim nieposkromione zło, które się skupiło w Londynie od czasów, kiedy rząd brytyjski poszczuł czerwonoskórych, by mordowali osadników amerykańskich – a zwłaszcza od czasów, kiedy Londyn otwarcie poszczuł słowiańskie, mongolskie i tatarskie hordy przeciwko Niemcom, przeciwko Polsce, przeciw Finlandii i Rumunii. Bez skrupułów nasłano zbirów na wszystko to, co w Ameryce GODNE. Nasłano ich przeciwko dziedzictwu Ameryki. Owszem, ta wojna jest i moją wojną, a toczę ją od dwudziestu lat. Przede mną toczył ją zaś mój dziad.

  4 V 1942

  Przełożył Tomasz Zalewski. Tekst ze zbioru Ezra Pound Speaking. Radio Speeches of World War Two pod redakcją Leonarda W. Dooba, Westport, Greenwich Press, 1978.

  http://niniwa2.cba.pl/uniwersalnosc.htm

 4. Zerohero said

  Dodałbym uwagi. Nazwijmy je 17a,17b, 17c, 17d…

  17a. Państwo zmusza nas do używania pieniądza, który ciągle traci wartość. Nie mamy prawa używać własnych konkurencyjnych pieniędzy i tworzyć alternatywnych obiegów. Na kruszce jest wysoki VAT.

  17b. Niewielka część podatków idzie na finansowanie usług państwa. Część to po prostu haracz jaki zbiera władza.

  17c. Dostęp do informacji publicznej został ostatnio utrudniony.

  17d. Zwykły obywatel nie może przelewać w te i z powrotem milionów. Za to „rynki finansowe” oraz „inwestorzy” mogą uciec z miliardami w jeden dzień.

  17e. Prokuratorzy i posłowie mają immunitety. Ostatnio prokurator powiedział taksówkarzowi, że mu nie zapłaci 40zł za kurs. I faktycznie, nie ma bata na pana prokuratora.

  17f. Hipermarket czy inny FIAT nie płaci podatków, ma „stratę”. A każdy pracownik płaci PIT, VAT i akcyczę. Finansowanie pańswa spoczywa na obywatelach, a elita jest z podatku zwolniona. de facto.

 5. Ola Gordon said

  polecam http://rebelya.pl/post/707/cejrowski-trzeba-obalic-rzad-ktory-chce-podpisa
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120123&typ=my&id=my03.txt

 6. […] ==> Totalitaryzm w dzisiejszej Polsce […]

 7. RomanK said

  A dlaczego ten hebes Cejrowski chce obalac rzady, dzieki ktoremu dorobil sie takiej kasy????
  Za opozycje???:-)))) CO nie zrobi , co nie wynmodzi wszystko kupuje od niego bez trargowania…. TelAwizja zwana -sam nie wiem dlaczego polska…co napodrukyje co na wesolkuje wsystko zamienia w tej panstwowej rzonodowi posusznej TelAvizji na kase…ze wystarczy na wygodne zycie na antypodach:))))
  No…. czasami Pan Bog odpowiada na zarliwe wolania:-))))) zebys sie nie doczekal tego o czum kpisz:-=)))

 8. Piotrx said

  Polecam zainteresowanym wykłady ks. Piotra Natanka

  A szczególnie bardzo dobry cykl o modernizmie w Kosciele
  „MODERNIZM – rozsadzenie Kościoła od wewnątrz” – wiele spraw sie wyjasni po ich wysłuchaniu.

  Pana Gajowego prosiłbym o ewentualne danie linka w sekcji polecane strony

  Telewizja Internetowa ChristusVincit-TV

  http://christusvincit-tv.pl/

 9. Re: 8 Piotrx

  Panie Piotrze, linki do stron ks. Piotra Natanka na gorze po lewej stronie.
  Ogladalnosc od miesiaca wzrosla jakies 500% i dzieki Bogu rosnie..:)))
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Brat Dioskur said

  Radiokomitet zablokowal juz Radiu Maryja dostep do multipleksu a jakis urzedas do luftu uspokoil o.Rydzyka ,ze moze przeciez dalej nadawac satelitarnie.Teraz czekamy na ustawe zabraniajaca montowania anten satelitarnych zwroconych na satelite przenoszacego audycje TV Trwam!

 11. Tomek-Kolejarz said

  Totalitaryzm panuje ci u nas w najlepsze caly czas od 1944 roku. zmieniła się tylko jego forma z siermiężnie opresyjnej, kiedy władza mordowała na miękki totalizm demokratyczny z całym jego bagażem w postaci polit-poprawności, ubezwłasnowolnienia ekonomicznego etc. Obecnie władza nas głównie okrada, po co morodować kiedy z martwego niewolnika pożytku nie ma. Jak to powiedział towarzysz Szmaciak – „trzeba golić, strzyc to bydło a jak umrze zrobić mydło”. I w taki właśnie sposób władze państw traktują swoich obywateli. No ale cóż – ludzie w swej głównej masie nie myślą i nie dostrzegają istoty rzeczy, nawet więcej w demokracji mają „słuszne poczucie” swojego wpływu na bieg wydarzeń. Tylko zdaje mi się, że jak kiedyś przeczytałem na stronie prof. Dakowskiego, z tą całą demokracją to jest tak, że to ustrój w którym większość nie ma pojęcia, że rządzi nimi mniejszość. Czemu nie ma? Wedlug mnie odpowiedź jest nader oczywista – bo jest na to, kolokwialnie mówiąc za głupia.

 12. mocniejszy said

  Dziwna sprawa. Może to jakiś techniczny przypadek, a może nie… Może coś się szykuje, więc na wszelki wypadek ostrzegam. W kokpicie sterowania WordPressa w „Statystykach witryn” jest dział „Odsyłający”, w którym pokazana jest liczba przekierowań z innych stron w internecie. Tak się składa, że zwykle w czołówce byli odwiedzający, którzy na mój blog trafili z blogu Gajowego. Dziś było podobnie. Sprawdzam nieraz skąd przybywają czytelnicy. Niedawno niemal na moich oczach zniknął ze statystyk nie tylko dnia dzisiejszego, ale i ze wszystkich poprzednich blog Gajowego.

  W pierwszej chwili myślałem, że skasowano blog Gajowego, ale na szczęście okazało się, że nie. Może ktoś nieudolnie chciał sfałszować statystykę wejść na mój blog. Nie wiem, czy to przypadek czy jakiś atak na mój blog albo przymiarki do skasowania blogu mojego lub Gajowego.

  Może napisanie o tym spowoduje zażegnanie jakichś działań cenzorskich.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Niewykluczone jednak, że chodzi o jakiś błąd techniczny – gdy gajówka po raz drugi zniknęła z rankingów, napisałem krótki i uprzejmy email do WordPressa. Niedługo potem gajówka znów wskoczyła na listę.

 14. Piotrx said

  Fe 9:
  Tak dziękuję zauważyłem ale tego linku chyba nie ma?
  http://christusvincit-tv.pl/

 15. Zbigniew Kozioł said

  Prosiłbym uprzejmie szanownych dyskutantów o niezamieszczanie pełnych tekstów, do których można przecie podać link. (ad Kronikarz, ale nie tylko, bardziej nie tylko).

 16. Marucha said

  Re 14:
  Już jest.

 17. Piotrx said

  Re 16: Dziękuję Panie Gajowy

 18. Mordka Rosenzweig said

  artykul,

  „Wolność wykonywania zawodów nie istnieje. Wiele zajęć pod groźbą kar można wykonywać tylko za zgodą państwa po spełnieniu urzędowych wymogów. Nie liczy się wiedza, umiejętności, rzetelność, ale państwowe zezwolenie.”

  Ja pan Mordka pszeczytal i sie usmial.

  A gdzie goje z Polszy chca pracowac? Mosze w bankach? Pszeciesz nawet nie znaja jezyk business.

  Albo jako kierownictwo? Chyba sze chca kierowac lopata.

  Do dobrych zawoduw to tszeba sie urodzic.

  To wszystko na tym forum to jest smiechu warte, a pan Mordka sie bardzo smieje.

 19. Zbigniew Kozioł said

  Panie mortka, pan to ma szczeńscie. Rze popadł na mnie.

  Bo ja też wiem, że to śmiechu warte, ale nie lubię pana.

  Goje z Polszy to mogą pracować, oczywiście, przy łopacie (jeśli dostaną pracę poprzez waszą agencję do spraw pomocy bez pracy). Ja ten argument już w życiu swoim słonym przerobiłem, przechorowałem, itp itd., gdy pracowałem w Kanadzie żywicą śmierdzącą.

  Panie Mortka, ja bym napisał książkę o tym. Ja wiem, że pan bogaty. Szukam sponsora. Moja książka nie obrażałaby wyznań. Albo, jeśliby pan zechciał, mogłaby obrażać. Włącznie albo rozłącznie z.

 20. Kronikarz said

  Mordka 18
  Pan to juz calkiem otwarcie jak talmud nakazuje o Polakach mowi – ggrrrr

 21. Ktoś sobie jaja robi… – admin

 22. Kronikarz said

  Gajowy
  Bez zadnych ambicji – no no !

 23. Zbigniew Kozioł said

  No, no, Panie Marucha, niechaj pan nie przesadza, pan nie ogrodnik.

  Wcale nie jest tak źle. Mi zaproponowano raz miłosiernie pracę ochraniarza. A to była propozycja z agencji żondowej.

 24. Mordka Rosenzweig said

  re 19

  Bo ja też wiem, że to śmiechu warte, ale nie lubię pana.

  Szanowny pan Zbigniew,

  Ja pan Mordka musi powiedziec, sze mnie nikt nie lubi, nawet moje Salcie, kture muwi sze mnie kocha ale tylko chce ode mnie duszo dolaruw.

  Ja mysle sze pszez moja Salcie to pszemawia prawo rasy wyszej.

  Ja muwie mojej Salcie sze jak ktos jest na szczycie to jest bardzo samotny.

 25. Kronikarz said

  Zyd zawsze pozalowania godny, Panie Mordka.

 26. wet3 said

  @ Tomek .. (11)
  Totalitaryzm panuje u nas nie od 1944r. a od przewrotu majowego w 1926r.

 27. j said

  W dniu 21 stycznia 2012 roku,
  na wygnaniu w Kanadzie dokończyła biegu ś.p. Elżbieta Gawlas.

  Od początku próby przemian w Polsce, aż do godziny śmierci wśród ciężkiego długotrwałego cierpienia, w materialnym niedostatku żyła walką o Polskę.
  Elżbieta Gawlas, rozpoczęła swą polityczną aktywność w sierpniu w stoczni, jako sekretarka Lecha Wałęsy, była tam czołową postacią z całego szerokiego frontu przywódców strajków sierpniowych.
  Swój koniec, Elżbieta zaznaczyła na wygnaniu, jako publicystyka internetowa.
  Rozpoczynając swą walkę, już w pierwszych dniach sierpniowych wykazała się „brakiem zdolności do zrozumienia drugiej strony”.
  Z tego powodu, szybko stała się wrogiem Lecha Wałęsy i jemu podobnej sitwy.
  Za swą nieugięta postawę, w wielu pryncypialnych sprawach, zapłaciła bezwzględnie postępująca izolacją i eliminacją z szeregów liderów solidarnościowych, skupiających głównie ubowców lub żydów.
  To antypolskie środowisko Elżbieta szybko przejrzała. Podjęta nierówna walka od początku była skazana na niepowodzenie.
  Bardzo szybko okazało się, że dla Elżbiety nie było dłużej miejsca ani w Solidarności, ani w Polsce w ogóle. Podzieliła Ona los ogromnej rzeszy Prawdziwej Solidarności – poszła na wygnanie.
  Tam, podobnie jak inni o podobnym losie, zyskała świadomość oszustwa intencji przemian sierpniowych i fasadowości struktur władz Solidarności, czy szeroko rozumianej opozycji.
  W przeciwieństwie do innych solidarnościowców, ducha Polski w swym sercu nigdy nie zaprzepaściła.
  Lepiej i jaśniej rozumiejąc to, co się stało, nie miała wątpliwości co do tego, że trzeba walczyć. Tak czyniła.
  A samotna, często nad wyraz egzaltowana w swych wypowiedziach, była łatwym obiektem do ataków.
  W poniżeniu czy śmieszności, bez zbroi, samotnie, w łachmaniarskiej biedzie potrafiła zdobyć się na coś, co potrafi jedynie prawdziwy żołnierz – stać na szańcach z gołym i słabym już ramieniem, ale wciąż wymierzonym we wroga, wroga Naszego Narodu.
  My pobici i śmieszni, nie poddajemy się, pozostajemy niezwyciężeni, tak jak Elżbieta.
  Jako tacy, prosząc Pana Boga o Wieczny Pokój dla Elżbiety, walczymy.
  Naszym trwaniem na posterunku, kontynuowaną walką przydajemy Jej zasług w Niebie.
  Niech Elżbieta Spoczywa w Wiecznym Pokoju, Bogiem w solidarnościowej mądrości niech wzrasta.

  (-) Krzysztof Cierpisz
  Lund 21.01.12

  http://gazetawarszawska.com/2012/01/25/1730/

  ____________________________________

  Panie, goraco modle sie do Ciebie o spokoj duszy Elzbiety Gawlas, z ktora tyle mnie dzielilo ale laczyla troska o nasza Ojczyzne Polske.

 28. coco said

  RADIO POLONIA 2000 z CHICAGO

  20-01-2012 – Zamknięty konfesjonał.

  [audio src="http://www.tv-pustelnia.pl/av/radio_polonia_2000_zamkniety_konfesjonal_20-01-2012.mp3" /]

 29. Jurand said

  ” 11. Ciało każdego obywatela należy do państwa tak długo, dopóki obywatel nie zapisze się na państwową listę osób nie zgadzających się na zabranie jego narządów w razie uznania go za dawcę do przeszczepów. ”

  Pięknie, po prostu k**** pięknie… Jeszcze ciekawszych rzeczy się można dowiedzieć w czwartkowy poranek, jakby sama wiadomość o przyjęciu tego ACTA nie była dobijająca. Czy ktoś wie, gdzie, i na jakich zasadach, mogę złożyć takie oświadczenie? Nie chcę, by jakiś współczesny Mengele odłączył mnie kiedyś od aparatury, bo jeden czy dwa narządy przestały działać.

  Panie MarkuS! Pilnie proszę o kontakt! Gajowy przekaże Panu mój adres e-mail, sprawa jest poważna!

 30. Tomek-Kolejarz said

  Ad 26

  No to temat na dłuższą dyskusję. Autorytaryzm panował od 1926 roku na pewno, ale czy aby władza była totalitarna jak od 1944 do 1989 i po 1989 do dziś?

 31. z sieci II said

  5 grudnia 2011

  Po śmierci mojej ś.p. Babci – w latach osiemdziesiątych – znalazłem w jej mieszkaniu duże ilości przedatowanej żywności, która miała już kilka lat i tęchła.
  Były to dziesiątki kilogramów mąki, cukru, kaszy i innych podobnych artykułów.
  Pomyślałem, że to niepotrzebne marnowanie jedzenia i objaw wojennej paranoi.

  Dziś mam na ten temat zupełnie inne zdanie i podobnie jak w innych kwestiach uważam swoją Babcię za wyjątkowo mądrą kobietę.
  Przeżyła dwie wojny i wielokrotny głód. Właściwie można by uznać, że i trzecią wojnę przeżyła – wojnę Jaruzelskiego przeciwko swojemu narodowi.

  Wiele osób – każdego roku płaci ubezpieczenie od różnych nieprzewidzianych zjawisk losowych.
  A kto płaci ubezpieczenie od głodu?
  Co są warte wszystkie polisy – gdy wybuchnie wojna i nie będzie jedzenia?
  Naiwni myślą, że jakaś makulatura zapewni im bezpieczeństwo.
  Już dziś doświadczają skutków własnej głupoty – gdy dowiadują się, że złodzieje z OFE zmarnowali ich pieniądze na emeryturę.

  A moja ś.p. Babcia po wprowadzeniu Stanu Wojennego płaciła ubezpieczenie od głodu – robiąc zapasy żywności dla całej rodziny.
  I była bardzo mądrą kobietą.
  Minęła 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce a ja pierwszy raz nie zabrałem głosu.
  Nie mam niczego do dodania ponad to – co wcześniej już napisałem.
  Obecny stan gospodarki świata był przepowiadany przeze mnie, przez wiele lat.
  Lecz gdy przestrzegałem – polityczny motłoch i jego agentura starała się ośmieszyć moje przestrogi.

  Wiele osób w kółko powtarza te same zdania z nadzieją, że lepiej dotrą do ludzi.
  Ja ograniczę się do przypomnienia tekstów napisanych wiele lat temu.
  Są one wystarczającym elementarzem świadomości politycznej.

  Globalizacja, czyli programowy upadek Świata. (2003 rok)
  http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=4310

  Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej (2004 rok)
  http://zaprasza.net/a_y.php?&mid=7555

  The message to the nations of Western Europe (2004)
  http://zaprasza.net/a.php?&article_id=30501

  Dzisiaj przygłup z polskojęzycznego rządu mówi Polakom:

  „Nie spotkałem nikogo w stolicach europejskich, kto miałby dzisiaj 100-procentową pewność, kiedy jest pytany o przyszłość UE – powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej.”

  A co nas obchodzą hochsztaplerzy – którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat?

  Polską rządzą przestępcy!
  I oni doprowadzili nasz Kraj do tragicznej sytuacji.
  Jeszcze orkiestra gra na tym tonącym okręcie o nazwie Polska.

  Do tekstów napisanych przed laty dodam pytanie retoryczne skierowane do polityków:

  Jak myślicie – co się z Wami stanie – gdy Naród nie wytrzyma?
  Czy historia Czauczesku i Kadafiego niczego Was nie nauczyła?
  15 grudzień 2011

  Artur Łoboda

  http://zaprasza.net/A.php?article_id=31688

 32. Niedaleko said

  Myślę że to pasuje świetnie tutaj 🙂 „Occupy” to o ruchu w USA.

  „Wielu z nas pracuje, aby zapewnić, żeby ruch „Occupy” miał trwały wpływ, ale warto wziąć pod uwagę inne kraje w których rzesze ludzi udało się bez przemocy doprowadzenie do wysokiego poziomu demokracji i sprawiedliwości gospodarczej. Szwecji i Norwegii, na przykład, zarówno doświadczyły znaczącą zmianę władzy w 1930 roku po dłuższej walce bez przemocy. Oni „zwolnili” górną 1 procent ludzi (elity rządzące- bogacze), którzy wyznaczali kierunek dla społeczeństwa i stworzyli podstawy dla czegoś innego.
  [Marsz w Ådalen, Szwecji, w ​​1931 roku.] Marsz w Ådalen, Szwecji, w ​​1931 roku.

  Obaj kraje w przeszłości mieli straszliwe nędzy. Kiedy 1 procent było przy władzy, setki tysięcy ludzi wyemigrowało, aby uniknąć głodu. Pod przywództwem klasy robotniczej, jednak oba kraje zbudowały bardzo wytrzymałe i rozwijające gospodarkie, ktore prawie wyeliminowały ubóstwo, rozszerzyły bezpłatna edukacje uniwersytecką, zlikwidowały slumsy, oferowały doskonała opiekę zdrowotna dostępnych dla wszystkich w zakresie prawa i stworzyły system pełnego zatrudnienia. W przeciwieństwie do Norwegów, Szwedzi nie znaleźli nafty, ale to nie powstrzymało by zbudować, co najnowsze World Factbook CIA nazywa „godną pozazdroszczenia standardem życia.””

  Na Zachodzie mało się mówi o modelu gospodarczym w Szwecji, Dani, lub Norwegi. Bo to nie pasuje do „melodii” Wall Street.

  http://www.commondreams.org/view/2012/01/26-3

  Warto zerknąć do historii, jak to zrobił kolega Gajówki „Kolejarz” bo lekcje z niej są bezwartościowe.

 33. Niedaleko said

  Ad. 3
  Znów mi ktoś otwiera oczy. Nigdy nic na ten temat o Pound nie słyszałem lub o jego audycja radiowych w czasie II WS.. Okazuje się że jest on większym Gigantem niż myślałem.

  Dzięki Kronikarz 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: