Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Biskup Bernard Fellay: Wbrew temu, co pisze Tornielli…

Posted by Marucha w dniu 2012-01-26 (Czwartek)

Na łamach włoskiego dziennika „La Stampa” oraz w związanym z gazetą portalu internetowym Vatican Insider watykanista Andrzej Tornielli zamieścił informację, że Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X jest gotowe zaakceptować określone części preambuły doktrynalnej, przekazanej mu we wrześniu ubiegłego roku przez prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Wilhelma Levadę. Przedstawiciele FSSPX mieli jednak prosić Stolicę Świętą o doprecyzowanie tych części dokumentu, które nadal budzą wątpliwości teologów Bractwa.

Według informacji Torniellego przedstawiciele kongregacji uznali, że „dokumentacja” przesłana 21 grudnia przez bp. Bernarda Fellaya jako odpowiedź na żądanie akceptacji treści preambuły była „niewystarczająca” i domagali się od przełożonego generalnego Bractwa sformułowania bardziej jednoznacznego stanowiska. Żądany dokument został przekazany 12 stycznia br.

J.E. bp. Bernard Fellay, przełożony generalny FSSPX

Włoski watykanista stwierdził, że jego związany z Kongregacją Nauki Wiary anonimowy informator nazwał drugą odpowiedź Bractwa „zdecydowanym krokiem naprzód” (źródła: vaticaninsider.lastampa.it, KNA, kreuz.net, 17/18 stycznia 2012).

Tymczasem przełożeni dystryktów FSSPX otrzymali w tej sprawie list bp. Bernarda Fellaya, z którego można się dowiedzieć, że:

1. Ponieważ odpowiedź na preambułę przesłana 21 grudnia 2011 r. zawierała tylko dokument doktrynalny, Rzym poprosił o sprecyzowanie stanowiska Bractwa. List z tym doprecyzowaniem bp Bernard Fellay wysłał 12 stycznia 2012 r. Wbrew temu, co twierdzi Tornielli, nie jest to jednak „druga odpowiedź” ani nie stanowi to „kroku naprzód ku akceptacji preambuły”.

2. W przesłanym do Rzymu liście bp Fellay po raz kolejny wskazał, że problemy doktrynalne nie zostały wyjaśnione, a „hermeneutyka ciągłości” nie jest wystarczającą podstawą ich rozwiązania.

3. Myślą przewodnią jego listu było to, że prawdziwą przyczyną kryzysu w Kościele jest II Sobór Watykański i jego reformy. Biskup Fellay ponownie zwrócił uwagę na główne źródła wszystkich złych owoców soboru: ekumenizm, kolegializm, nową liturgię, chęć dostosowania się do świata itd.

4. Biskup Fellay uznał za niedopuszczalne ratyfikowanie tekstów niejasnych i dwuznacznych [jakie są typową oznaką „dobrych owoców” II Soboru Watykańskiego i „wiosny Kościoła”- admin].

5. Biskup Fellay poprosił o jasną i wyraźną odpowiedź na pytanie, czy Rzym zechce gwarantować Bractwu całkowitą wolność głoszenia nieskażonej prawdy katolickiej oraz denuncjowania błędów (źródło: informacja przekazana przez przełożonego dystryktu Europy Wschodniej, ks. Karola Stehlina).

http://news.fsspx.pl

Komentarze 32 do “Biskup Bernard Fellay: Wbrew temu, co pisze Tornielli…”

 1. Boryna said

  Watykanowi bliżej do judaizmu niż dwutysięcznej tradycji wiary katolickiej. W posoborowej Polsce są dni judaizmu,ale nie ma miejsca dla Chrystusa Króla, który dla żydów jest największym zdrajcą żmijowego plemienia.

 2. Kapsel said

  Włoski watykanista stwierdził, że jego związany z Kongregacją Nauki Wiary anonimowy informator

  Dobre sobie !

 3. Zbyszko said

  są poważne problemy z wejściem na Nowy Ekran, czyżby już działała ACTA?

 4. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka uwasza, sze nasz gluwny teolog z nasza rasa wybrana pan Abe Foxmann, musi porozmawiac z pan Benedykt z Watykan i powiedziec mu co zrobic.

  To jest skandal aby jakies Bractwo mialo dialog z nasz Watykan.

  Dialog mosze byc tylko pomiedzy nasze ludzie w Watykan i nasz pan rabin.

  Abraham Foxman, ADL: Zniszczę FSSPX jeżeli nie przyjmie nauczania posoborowego | Nacjonalista.pl

  http://www.nacjonalista.pl/2011/09/23/abraham-foxman-adl-zniszcze-fsspx-jezeli-nie-przyjmiecie-nauczania-posoborowego/

 5. maran said

  I po co bractwo sie tak pcha do tego neo-Kosciola, ktore jak kazdy widzi jest parodia prawdziwego KK??
  Czego bractwo tam szuka?? Czego oczekuja??

 6. JO said

  Niegy nie zgodzimy sie na Uznanie Vat II.

  To Watykan ma sie nawrocic a nie my

  To Watykan ma przeprosic a nie my

  To Watykan ma Pasc na kolana przez Panem Jezusem, my Kleczymy przed Trojca

  Nigdy sie nie poddamy i o to sie modlimy by walczyc skutecznie z Szatanem, Swiatem i Namietnosciami – Pan Jezus Nasza Sila za wstawiennictwem Marii Panny w Sw Magisterium KKatolickiego i jego Tradycji

 7. Marucha said

  Re 5:
  Bractwo się nie pcha do Kościoła – Bractwo nigdy go nie opuściło, nawet w ciężkich chwilach, jakie przeżywa od czasów II Soboru.
  Bractwo nie walczy o siebie. Już dawno mogłoby uzyskać jakiś oficjalny status, albo oderwać się od Watykanu. Bractwo walczy o dusze wszystkich wiernych – tych nieświadomych owieczek, które ufnie idą za swymi pasterzami na bezdroża i bagna.

 8. Inkwizytor said

  FSSPX uznaje papieża ale go nie słucha. Jak to wytlumaczyć Panie Marucha ?

  Uznaje ważność jego wyboru, a nie słucha w tych sprawach, które ewidentnie gwałcą Magisterium Kościoła. – admin

 9. maran said

  bardzo ciekawy, dlugasny, w miare obiektywny artykul o Neokatechumenalnej „Drodze”.
  http://www.cathud.com/links/pages_MR/Neocatechumenal_Way_Kiko_Arguello.htm
  Fragment:
  „The biggest difficulty about coming to a balanced opinion about the Way is their institutionalized secrecy. Nothing is written down for public consumption. Their apologists are evasive. Public questions from those attending their introductory meeting are not invited.
  Questions are deflected with answers such as, „This will become clear in time.” There is no true dialogue with enquirers. You are expected for the most part to just sit and listen. Their sales technique is best described as „softly softly catchee monkey”.
  This hard-nosed stonewalling even extends to bishops.
  One hundred and twenty European bishops took part in a five-day presentation of the Way in April 1993 at a hotel in Vienna (all paid for by the Neocatechumenate). Many of the bishops were disturbed and disillusioned to find that they were required to sit down, shut up and just listen for five days! Those who wanted to ask questions were not permitted to do so.
  One brave Italian tried to speak up, but was rudely silenced by Carmen Hernandez, on the outrageous grounds that he had not allowed the movement to enter his diocese and was therefore not entitled to ask questions….”
  ….”The Way is like proceeding through a series of locked interconnected rooms. You enter the „first room” where you are told what your task is. When you have completed this task, the „next room” is unlocked and you learn your next task. When you enter „room one”, there is no way you can know what is in „room ten”, unless someone who has reached „room ten” has come out of the movement and is prepared to talk. To complete the process reputedly takes twenty years. I have not yet found anyone who has come out who has been in longer than four to five years..”
  „The only way to find out much about the Neocatechumenate Way is to question people who have come out of the movement.
  But members are bound to silence and I have found even ex-members sometimes feel constrained by this ethos of secrecy. Two ex-members I wanted to question felt they needed to be „absolved” by a priest from this obligation before they could talk freely about their experiences to me!…”

 10. maran said

  ad 7
  Tylko czy ten Kosciol Posoborowy jest jeszcze Kosciolem Katolickim, czy raczej jego namiastka, pozorem??
  Ten Neo-pseduo-Kosciol, po soborze VII ,zszedl z drogi Tradycji i wstapil na zdradziecka droge modernizmu ,tym samym zbaczajac z trasy i wiodac rzesze na manowce.
  Czy Bractwo chce dreptac za Tym neo-pseudo-Kosciolem?? W nadziei, ze co??
  Ze nawroca ten zdradziecki neo-Kosciol na wlasciwe droge?? A zdradziecki neo-Kosciol ma nadzieje ze bractwo ulegnie i sie nagnie. Dreptanie po manowcach naraza nas na ryzyko, ze sami wpadniemy w bagno.
  Lepiej isc stara, sprawdzona droga, a nie starac sie o approval kogos ,kto juz zszedl na manowce i bardzo zadowolony z siebie, twardo po nich kroczy.

 11. JO said

  ad.8. Papiez to uosobienie Glowy Kosciola, tego od zarania a wiec od poczatku , od Pana Jezusa Chrystusa. To tak jak Glowa Rodu i Rodziny, Maz i Ojciec. Moze byc Ojciec dobry lub zly ale to ON pozostaje personifikacja wszystkich z przeszlosci przodkow – reprezentantem , ale w mysl Filozofii Katolickiej – reprezentantem tylko tego co jest Dobre i to dlatego nawet do upadlego Ojca nalezy miec szacunek i uwazac go za Ojca bo nim jest….Nie oznacza to, ze nalezy jego sluchac, w szczegolnosci gdy Rodzine niszczy, ba nalezy nawet odsunac sie od niego ale tak jak Sw Magisterum pozwala i nakazuje.

  To Pan Bog pozwala by na Tronie papieskim byl Upadly czlowiek. Mysle, ze jest to wyrazem milosci do Nas ludzi – nas Upadlych, by zgorszenie tak wielkie za sprawa Ducha Swietego bylo widoczne i przyczynilo sie do Powrotu Ludzi na droge Prawdy , Zycia , by Nasze Dusze byly uswiecone.

  Wyraznie widac, ze Kosciol Walczacy jest Kosciolem Tryiumfujacym, zwycieskim. Watykan pada na kolana albo na „pysk”. Widac Sile Pana BOga, sile Prawdy, bezradnosc Szatana, bezradnosc zla w obliczu Jedynej Prawdy , Drogi.

  ————————————————————-

  Coz Pan Panie Inkwizytorze by chcial, by Katolik opuscil zblakana , upadla Rodzine?

  Najprosciej bylo by oglosic Papiezem Tradycjonaliste, ale z dystansu widac , ze byl by to ruch nieprawdziwy. Widac wyraznie, ze Watykan i modernistyczny Papiez ugina sie pod jasnoscia Prawdy. Ustepuje, czuje, ze grunt leci im spod nog.

  Desperackie Dzialania Watykanu, tak by zniszczyc Bractwo poprzez „obludne rozmowy” nie przynosza efektu, gdyz Rozmowami nie sa a mowa Tak , tak, nie , nie i to widac jednoznacznie . Po niby dlugich „dyskusjach” jest jedno pytanie, czy Watykan „pozwoli” na Gloszenie Wiary Katolickie? co oznacza, czy Watykan uznaje Wiare Katolicka ? takie jest pytanie. Proste. Czy Watykan – Papiez sie nawroci? Czy Upadly ojciec sie podniesie?

  Pan Bog przeciez juz niedlugo „odbierze Zycie” Racingerowi….. i innym modernistom a Koscol Tradycyjny Trwa i Trwac bedzie.

  Modernistyczny Judeokosciol sie rozlatuje w kawalki , wymiera

  a Kosciol Katolicki jest niewzruszony, jeden i jest wciaz Mlody, Zyje i ma kolejne mlode pokolenia , ktore rosmal ku chwale Bozej

 12. maran said

  Z jednej strony ten neo-Kosciol probuje zdobyc przychylnosc Bractwa, z drugiej akceptuje praktyke masonskich dzialan czynionych przez V kolumne zwana tez Droga Neokatechumenalna.
  Ni przypial, ni przylatal. Typowo swieczkowo-ogarkowe podejscie.
  No, ale w ramach Universalnego Kosciola, ktory jest w planach Glownych Architektow NWO, taka niedorzecznosc jest jak najbardziej OK.

 13. maran said

  Ta piosenka ma kapitalne slowa. Who will light your path?? Kto bedzie oswiecal Twoja Droge (zycia) , za kim pojdziesz, kogo wybierzesz za swgo przewodnika??
  Neo-Kosciol chce nam powiedziec ,ze tak wlasciwe to kazdy przewodnik/przewoznk, ktory krzyczy „ja was zaprowadze” jest dobry. Ze kazda „droga” jest wlasciwa.
  Czyzby??

 14. Marucha said

  Re 10:
  Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X nie „drepce” za Kościołem lecz – wbrew Panu – ma nadzieję na nawrócenie Kościoła na właściwą drogę. Tu chodzi o miliardy dusz – i walkę o nie należy podjąć, choćby na nasz ludzki rozum wydawała się beznadziejna.
  Niech Pan pamięta, że wystarczyłoby dziesięciu sprawiedliwych, aby ocalić Sodomę i Gomorę.

  Re 11:
  Zgadzam się z Panem.

 15. maran said

  walke nalezy a nawet trzeba podjac ,to fakt ,ale czy to prawowierny syn ma prosic wiarolomnego ojca o przebaczenie i akceptacje, czy moze na odwrot???

 16. Marucha said

  Re 15:
  O czym Pan w ogóle mówi?
  Czy Bractwo prosi o „przebaczenie”?
  Czy raczej naciska, aby Watykan uznał swe błędy i nie idzie na kompromisy?

  (Dwa takie błędy Watykan już uznał: nieważność ekskomuniki Bractwa i przywrócenie Mszy Trydenckiej)

 17. maran said

  czy mysli pan, ze wiarolomny ojciec ,ktory niedawno przytulil i dal buzi na oczach swiatowej publiki,
  V kolumnie ,czyli inaczej Drodze neokatechumenalnej uzna swe bledy??
  Ojciec chce, zeby wszyscy sie dobrze bawili i kazdy zadowolony byl.
  Prostytuka ma sie prostytuowac, dziewica ma byc dziewica, zlodziej ma zostac zlodziejem, a ten co chce byc uczciwy ,za wszelke cene ,niech se bedzie.
  Pan sie jeszcze ludzi, ja juz nie.
  Watykan nie uzna swoich bledow, bo Watykan jest skorumpowany do krwi i kosci.
  Watykan gra na zwloke, nie widzi tego Pan??

 18. Marucha said

  Re 17:
  Nie nam odgadywać, w jaki sposób Chrystus zrealizuje swą obietnicę, iż Kościoła bramy piekielne nie przemogą.

 19. maran said

  mamy isc za Prawda, a nie Watykanem, zwlaszcza widzac, ze droga, ktora Watykan obral prowadzi na manowc, do Nikad.
  To jest tak jakby ojciec jednej corce, ktora sie prostytuuje powiedzial: „o, corcia, rob jak chcesz, co ja ci moge pedziec , moze to takie twoje przeznaczenie,nie mi odgadywac ,
  a drugiej corce, ktora jest dziewica ,pedzial: „o, corcia ,rob jak chcesz , co ja ci moge pedziec , tylko nie dogaduj za bardzo siostrze, bo jej przykrosc niewymierna zrobisz?

  Ile razy można powtarzać, że Bractwo nie „idzie za Watykanem”?
  Proszę przyjąć do wiadomości, iż powołaniem Bractwa jest zawrócenie Kościoła ze złej drogi. A czy się to uda, czy nie – zostawmy Bogu. – admin

 20. maran said

  ad 4
  Czyli jak sam Abe Foxman daje blogoslawienstwo nauczniu posoborowemu i sie bardzo obawia, ze moze ono zostac zachwiane i chce niszczyc „wrogow” owego naucznia posoborowego. to o czym to swiadczy??
  Abe Foxman= rycerz i obronca Soboru Vatykasniego II.
  A czemuz to, o ile mozna zapytac.?? Jakiz to on w tym interesik ma??
  Pokaz mu swoich wrogow ,a powiem ci kim jestes.
  Pokaz mi swych „przyjaciol”, a powiem ci kim jestes.

 21. A czemusz to Maran tak usilnie stara się podgryzać Bractwo?

 22. maran said

  A niby gdzie ja „podgryzam ” bractwo. Uargumentowac to prosze.

 23. Proszę z uwagą przeczytać odnośne pwpisy P. Maruchy to uargumentowanie Pan znajdzie bez mojej pomocy.

 24. maran said

  Czyli nie ma pan argumentow. Zaognia pan konflikt nie wiadomo w jakim celu.
  Chociaz pan ma moze w tym jakis cel?

 25. Marucha said

  Re 24:
  Również moim zdaniem podgryzał Pan Bractwo, co być może wynikało z niewiedzy na jego temat.

 26. maran said

  Bractwa nie podgryzam panie Marucha. Dziwi mnie tylko fakt, ze bractwu tak zalezy na aprobacie neo-Kosciola. Pan ma nadzieje ,ze bractwo nawroci Watykan. Ja mysle, ze Watykan ma nadzieje ,ze nawroci Bractwo.
  Jak bedzie, zobaczymy.
  Moze ja sie myle, moze pan. Nie chodzi mi zreszta o to, ze to ja ma mam miec racje.
  Mam nadzieje, ze ja tej racji nie mam, ale moja intucja mi podpowiada ,ze nici wyjda z tego dialogowania z Watykanem. Zadnego nawrocenia nie bedzie i albo bractwo przejdzie na strone neo-Kosciola ,( w co watpie , przynajmniej taka mam nadzieja), albo po prostu zerwie dialog z neo-Kosciolem i bedzie ekskomunikowane i niszczone przez neo-Kosciol i pana Abe Foxmana jak to gromko zapowiedzial. Wydaje sie, ze pan Abe Foxman ma duze wplywy w neo-Kosciele jezeli pozwolil sobie na taka uwage ( a raczej grozbe).Ciekawe dlaczego?

 27. Re.24
  Tak, mam cel – aby nie podgryzać.

 28. Marucha said

  Re 26:
  Proszę naprawdę przyjąć do wiadomości, że Bractwu zależy tylko i wyłącznie na szerzeniu prawdy i tradycyjnej nauki Kościoła.
  Bractwo nie drepce za Kościołem, nie prosi go o przebaczenie i nie zależy mu na jego aprobacie. Bractwu zależy natomiast na zawróceniu Kościoła z błędnej drogi i na miliardach wiernych.

 29. Inkwizytor said

  Re 8

  Panie Marucha, kto właściwe ma ostatecznie decydować co jest zgodne z Magisterium Kościoła, bp Fellay czy każdy katolik ? Czy nie widzi Pan tu podobieństwa do protestanckiego „przebierania” w nauczaniu papieży ?

 30. JO said

  ad.29. Odpowiedz na to pytanie nie jest mozliwa jednym zdaniem a zadaja ja wlasciwie protestanci.

  Ciaglosc Sw Magisterium zapoczatkowana Nauka Pana Jezusa jest czynnikiem determinujacym a Papiez , czy Katolicy sa tylko „nosicielami klucza” Piotrowego, ktorego sie ma za Posrednictwem Ducha Swietego.

  Papiez, jest wyznaczony przez Boga jako osoba Odpowiedzialna ale odpowiedzialnosc spoczywa na Samym Calym Kosciele, na kazdym z Nas…..

 31. JO said

  Skoro relacje Kosciola sa jak w Malzenstwie pomiedzy Zona a Mezem – czyli Pomiedzy Panem Bogiem – Panem Jezusem a Kosciolem, a namiestnikiem jest Papiez, zgodnie z Cherarchia w „malzenstwie” to przeciez jasne jest, ze jak Papiez „upada”-maz upada, to Zona, czyli Kosciol musi wykonac prace Meza, czyli Papieza i kosciol jak i Zona nie jest SAM!!! bo przeciez Glowa Kosciola Jest Pan Jezus Chrystus pod postacia Ducha Swietego jest z Nami jak Malzenstwo istnieje tylko w i poprzez Pana Jezusa Chrususa….z Duchem Swietym tu na ziemi.

  Czy to tak ciezko zrozumiec?

 32. JO said

  Ostatnio bylem na pewnej „Mszy” gdzie czytanie bylo o pierwszym cudzie przemienienia wody w wino na weselu….

  Pewien ksiadz, powiedzial, ze w tradycji judaistycznej wino zawsze stanowilo symbol radosci. Przeslaniem wiec pierwszego cudu bylo , aby Ludzie byli zawsze szczesliwi, radosni

  Takie to mamy nauczanie w cheretyckich kosciolach….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: