Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Antares o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Duchowa przestrzeń Polski?
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

UWAGA! Youtube i Google szykują od 1 marca krytyczne zmiany!

Posted by Marucha w dniu 2012-01-27 (Piątek)

Google idzie o krok za daleko! Od 1 marca szykuje znacznie większe zmiany niż myślisz!

Google ogłosił we wtorek, że będzie łączył dane użytkowników tj historię ich e-maili, przeglądanych filmów wideo, aktywności społecznościowych i innych usług, mówiąc że stworzy to piękne proste i intuicyjne doświadczenie dla użytkowników. W ten sposób Google będzie tworzyło pełen profil użytkowników, sprzedając informacje pod “najbardziej przydatne” reklamy czy namierzając najbliższych internetowych znajomych.

Będą zbierane i łączone z kontem dane dotyczące urządzenia (takie jak model sprzętu, wersja systemu operacyjnego i unikalny identyfikator urządzenia, a także informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu). “Identyfikator urządzenia i numer telefonu mogą zostać powiązane z kontem Google”.

Kolejne kwiatki w nowej licencji to zbieranie informacji o:
– szczegółach dotyczących sposobu korzystania z usługi, np. wyszukiwane hasła;
– dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów, ustawienia przesyłania wiadomości SMS oraz typy połączeń telefonicznych.
– adres IP;
– dane o działaniu urządzenia, m.in. o awariach, aktywności systemu, ustawieniach sprzętu, typie i języku przeglądarki, datach i godzinach przesyłanych żądań oraz odsyłających adresach URL;
– pliki cookie, które mogą jednoznacznie identyfikować daną przeglądarkę lub konto Google.

Google będzie zbierał wszystkie dane z GPSów umieszczonych w urządzeniach poprzez które używa się usług: “Jeśli użytkownik korzysta z usługi Google, która uwzględnia jego lokalizację, możemy gromadzić i przetwarzać informacje na temat rzeczywistego miejsca pobytu użytkownika, takie jak sygnały GPS wysyłane przez jego komórkę. Możemy również stosować różne technologie, aby określić tę lokalizację, w tym dane z czujników urządzenia, np. dotyczące pobliskich punktów dostępu do sieci Wi-Fi czy stacji bazowych sieci komórkowej.”

Google będzie zapisywało unikalne numery aplikacji. “Ten numer wraz z informacjami na temat danej instalacji (takimi jak typ systemu operacyjnego i numer wersji aplikacji) może zostać wysłany do Google, gdy usługa jest instalowana lub odinstalowywana bądź okresowo kontaktuje się z naszymi serwerami (np. w celu automatycznej aktualizacji).” Czy chodzi również o numery seryjne oprogramowań firm trzecich nie zostało określone.

Eric Schmidt o prywatności. Wszystkie zmiany, które dziś wprowadza Google już działają tylko Eryk zapomniał wszystkim o tym powiedzieć:

Eric Schmidt był w tym roku na spotkaniu Grupy Bilderberg, grupy która zrzesza elity rządzące światem zachodnim gdzie dyskutowano problematykę internetu i niezależnych mediów:

Wszystkie zebrane dane będą mogły być udostępnione! Google pisze “Udostępniamy dane osobowe firmom, organizacjom i osobom spoza firmy Google, jeśli w dobrej wierze uznamy, że udostępnienie, wykorzystanie, zachowanie lub ujawnienie informacji jest uzasadnione w związku z:
– zapewnianiem zgodności z obowiązującym prawem, przepisami, procedurą prawną lub prawomocnym żądaniem instytucji państwowej;
– egzekwowaniem obowiązujących Warunków korzystania z usługi, w tym badaniem potencjalnych naruszeń;
– wykrywaniem oszustw i zapobieganiem im, a także rozwiązywaniem innych problemów dotyczących oszustw, bezpieczeństwa i kwestii technicznych;
– ochroną praw, własności lub bezpieczeństwa firmy Google, użytkowników jej produktów oraz pozostałych osób w sposób wymagany bądź dozwolony przez przepisy prawa.
Zgromadzone informacje, które nie umożliwiają identyfikacji konkretnej osoby, możemy udostępniać publicznie oraz naszym partnerom, takim jak wydawcy, reklamodawcy i podmiotom obsługującym powiązane witryny. Możemy na przykład opublikować dane, aby pokazać ogólne trendy dotyczące korzystania z naszych usług.”

To tylko niektóre ze zmian, które zostaną wprowadzone od 1 marca. Do tego czasu proponujemy szukania alternatywnych wyszukiwarek. Na początek proponujemy www.startpage.com

http://www.prisonplanet.pl

Komentarzy 46 do “UWAGA! Youtube i Google szykują od 1 marca krytyczne zmiany!”

 1. Brat Dioskur said

  Twitter tez nie jest gorszy zapowiadajac ,ze nie bedzie tolerowal na swoich lamach wiadomosci wchodzacych w kolizje z prawem kraju zamieszczenia.

 2. Joanna said

  Nie za bardzo znam się na tych szpiegostwach, ale wczoraj zdumiało mnie dodatkowe połączenie z internetem, tj. komputer wskazywał, że mam połączenie(ikonka na pasku oraz centrum sieci) podczas, gdy faktycznie nie podłączyłam się do internetu. W centrum sieci wskazywano, że jest to połączenie nr 3 i był narysowany telefon. Dodam, że nie aktywowałam internetu w telefonie. Przed chwilą na wszelki wypadek wywaliłam google.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Możliwe, że jakaś aplikacja, nie mogąc połączyć się przez Wi-Fi, automatycznie przeszła na połączenie przez sieć telefonii.
  Warto sprawdzić we własnym telefonie, czy istnieje możliwość zablokowania przesyłania danych przez sieć telefonii. Jeśli nie – poszukać na Internecie, czy istnieje jakaś aplikacja, która może to zrobić. Na Androidzie jest takich parę sztuk.

 4. Marucha said

  Re 1:
  Chyba, że chodzi o Rosję, Białoruś, Węgry…

 5. Joanna said

  ad/2
  Dziękuję bardzo-:))

 6. AV said

  Mam konto na gmail.com. Po przeczytaniu tego artykułu wiem, że trzeba będzie zmienić konto. Pytanie tylko jest jedno: na jakie? Macie jakieś propozycje? Co sądzicie o yahoo.com?? Jakaś alternatywa?? Pełna inwigilacja nwo-wska nadchodzi wielkimi krokami…

 7. palipies said

  ad. 5
  proponuję coś w domenie onet.pl lub gazeta.pl 🙂
  oczywiście żartuję mam ten sam problem

 8. tralala said

  A co google jeszcze tego nie robi co zapowiada? watpie,:)

 9. dtzkyyy said

  Google i dzisiaj nie pomaga odnalezc odpowiedzi na pytanie, jaki stosunek mial. Stanislaw LEM do Boleslawa BIERUTA i projektu Polski stalinowskiej. Nie pomaga i StartPage.

  Cala nadzieja na maruchowiczy.

 10. WW said

  Przygotowania trwają we wszystkich płaszczyznach i przekrojach czyli głębokościach. Internet i wszystkie środki międzyludzkiego kontaktu są pod szczególna pieczą. Nie jest to łatwa sprawa a więc to trochę potrwa. Muszą się jednak spieszyć.
  Przypominam, że w maju, zdaje się 20, 21 planowana jest odprawa dowódców NATO w powiązaniu z konferencją krajów G-8 w Chicago. Samo to ma ogromne znaczenie w obserwacji następstw kolejno postępujących po sobie faktów mających znaczenie także w Europie i dalej. Druga rzecz to wybory prezydenckie w US w listopadzie.
  W okresie lipiec, sierpień, wrzesień, październik może nastąpić coś tragicznego kiedy prezydent w US nie będzie potrzebny co już przygotowano „prawnie”. Trumny a właściwie pojemniki do transportu zwłok przygotowano w zastraszającej ilości już bardzo dawno.
  Zwykle ludzie cieszą się jak mają rację. Często trzeba się cieszyć jak się nie miało racji.

 11. Tom said

  Re. 2

  Rozumiem, ze był to komputer wyposażony w szajs firmy Microcośtam. Nic więc dziwnego, że następują nieautoryzowane połączenia. Firma Microcośtam, zbiera dane o swoich użytkownikach. Oczywiście wyłącznie dla ich dobra.! Jak się to mówi – „żeby podnieść jakość usług”.
  A z kim się tymi danymi dzielą? To już zupełnie inna sprawa

 12. Marucha said

  Re 11:
  Mam wrażenie, że chodziło o telefon z możliwością używania WiFi.

 13. Maciej said

  Każdy system totalitarny musi ufać swoim obywatelom, ale przedewszystkim ich kontrolować. Nic więc w tym dziwnego, że teczki internetowe powstają. Globalizm jako totalitaryzm który zbliża się nieuchronnie musi mieć takie zabezpieczenie dla dobra twórców globalnego kołchozu. Kiedy Niemcy wpadli ze sąsiedzką wizytą do Polski w roku 1939 mieli gotowy spis nazwisk by wyłapać szkodliwe elementy które mogą zagrozić nie tyle teraz co w przyszłości, kiedy wprowadzono stan wojenny także był gotowy spis nazwisk. Taki schemat totalitaryzmu … Historia magistra vitae est …

 14. niereligijna said

  moze trzeba ich „zakitowac strategicznie” az im sie te sklady informacji zagotuja z przepracowania,
  gdyby raz w zyciu caly swiat solidarnie przez tydzien uzywal slow i hasel w wyszukiwarkach na ktore sa najbardziej wrazliwi, to bysmy sie przekonali o mocy przerobowej ich procesorow i analizie informacji.

 15. Re said

  A co z Pejsbukiem, Tłiterem? Czy jest jakaś różnica?
  Za PRL ludzie wiedzieli że prasa kłamie i działa spółdzielnia ucho.
  Dziś media to źródła prawdy i elekroniczne spółdzielnie ucho dbają o nasze bezpieczeństwo przed razwiedką i teroryzmem.

  #14
  Nierealne.
  „Gdyby raz caly swiat…”
  „Jeden tydzien…” to by poszlo do smieci a nadzor byl kontynuowany.

 16. Drogie Uszanowaństwo,
  Ja myślę że kiedy kto ma czyste kalesony to się nie boi gdy mu kto inny do nich zaglądywuje.

 17. stfu said

  „Na początek proponujemy http://www.startpage.com

  Naprawdę? A autor nie popatrzył, że ona jest „enhanced by Google”?

 18. Kronikarz said

  Pan Baron juz exhibicjonista ?

 19. Antoni said

  Człowiek Sorosa wzywa Google by nadzorowało „Teorie spiskowe”, podważanie globalnego ocieplenia i sceptycyzm dotyczący szczepień.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/czlowiek_sorosa_wzywa,p905912220

  I kto jest kontrolowaną opozycją?

 20. nnka said

 21. albtp said

  kilka pomysłów:

  1. Przejdź na Firefox. W „tools” —> preferences —> privacy wybierz „private browsing”
  2. W „tools” click „Add-ons” i w okienku, które wyskoczy click „Get Add-ons”. Poszukaj i zainstaluj następujące dodatki do Firefoxa:
  Click&Clean
  Beef Taco
  Adblock Plus
  NoScript
  3. Zamiast Google, zmień wyszukiwarkę na Blekko, która nie zbiera danych (wg zapewnień twórców!) personalnych. (W okienku wyszukiwarki znajdziesz „Manage Search Engines”. Kliknij i w kolejnym okienku znajdziesz link: „Get more search engines”. Kliknij i szukaj Blekko. Powodzenia.)

 22. chemtrail said

  „ACTA oznacza Umowę handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami
  podrobionymi;”
  ACTA TO KONIEC TANICH LEKÓW
  dlaczego?

  Tanie lekarstwa zastępujące drogie leki, (produkowane przez
  światowe giganty farmaceutyczne) będą musiały zniknąć z
  rynku, jeśli podstawowa substancja czynna zostanie
  opatentowana przez jakiś koncern. By produkować zamienniki,
  firmy będą zmuszone wykupić prawa patentowe co znacznie
  podwyższy ceny tanich leków.

  ACTA NIE DOTYCZY JEDYNIE
  INTERNETU I PIRACTWA, ALE
  PRAKTYCZNIE WSZYSTKICH
  ASPEKTÓW ŻYCIA!

  Dotyczy wszystkich wynalazków w przemyśle,
  rolnictwie oraz medycynie. Wielu pomysłów nie
  będzie można wdrożyć do produkcji z powodu
  zastrzeżenia praw w jednym tylko z krajów
  należącym do ACTA

  ACTA TO KONIEC TAŃSZYCH ZAMIENNIKÓW
  Wejście w życie ACTA oznacza koniec tanich zamienników np.
  części samochodowych, maszyn, tonerów. Wiele produktów z
  których korzystamy na co dzień zniknie, z powodu
  zaklasyfikowania ich jako „podróbki”. Produkty te nie muszą
  udawać oryginałów. Wystarczy że oparte są na opatentowanych
  w jakimkolwiek kraju, technologiach lub wzorach.

  Co jeszcze?

  – Twój dostawca internetu będzie miał obowiązek
  kontrolować każdy Twój ruch.
  – Każda korporacja będzie mogła uzyskać Twoje dane
  osobowe omijając drogę sądową.
  – Niemożliwe do kontrolowania pylenie roślin GMO,
  doprowadza do zainfekowania patentowanymi genami,
  upraw tradycyjnych. Skutkiem tego jest nakładanie
  olbrzymich kar na rolników „nielegalnie” posiadających
  zastrzeżone geny w swoich roślinach. Nie będzie również
  możliwości stosowania tańszych zamienników środków
  ochrony roślin. Wszystko to skutkuje wzrostem cen
  żywności
  „Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania
  środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony (…)”
  ACTA art. 12 ust.2
  ODEPRZYJMY ZAMACH NA NASZE PRAWA!
  podpisz się pod wnioskiem w sprawie REFERENDUM

  http://www.referendumacta.pl

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 23. chemtrail said

  Ulotki STOP ACTA do pobrania i wydrukowania: http://polskaakcjaobywatelska.pl/wp-content/uploads/ACTA1.pdf

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 24. AS2 said

  AD5:

  Ja zakładam własny serwer. Serwer 1U z 1TB dyskiem można już kupić za ~200 USD. W zupełności wystarczy na email, a jak nie starczy miejsca to zawsze można dokupić hardware’u (dzisiaj bardzo tanio). Kolokacja 50 USD/mies.

  Myślę że rozwiązaniem mogą być taki „społecznościowe” serwery mailowe, w większej grupie nie wychodzi to drogo. Inna sprawa, że pewnie niedługo nie będzie już można ich legalnie posiadać, bo potencjalnie mogą tam być zabronione treści, a kontrola jest utrudniona. Następnie sprzedaż HDD zniknie i pozostanie już tylko cloud (zresztą już widać jaki jest napór na to żeby w chmurze mieć swoje rzeczy – google docs, iCloud, MS też miał jakiegoś cloudowego office’a. Gra wszak idzie o wysoką stawkę).

 25. Rysio said

  ACTA to wróg wolnego rynku kapitalistycznego.

  Rysiowi jest bardzo miło, że wszyscy blogowicze ( i cale rzesze internautów) murem stanęly w obronie Mizesowskiego laisses-fair kapitalizmu.

  🙂

 26. Piotrx said

  Przepraszam ale mam pytanie techniczne.
  Czy można w Gajówce wklejać bezpośrednio we własne wpisy np obrazki czy zdjęcia w formacie jpg , czy też jedynie poprzez link do zewnętrznego zrodła z tymi zdjęciami ?

 27. Tylka said

  Gogle, wywaliłam już kilka miesięcy temu, po tym, jak na moim pulpicie, wtrynili mi swoją, ogromną reklamę, której nie mogłam żadną miarą usunąć. Wywaliłam więc, tą szpiegowska wyszukiwarkę, bo aż mnie zatrzęsło!!!

 28. Marucha said

  Re 24:
  Założy Pan własny serwer, ok – ale niech Pan pamięta, że jest Pan podłączony do jakiegoś innego, większego operatora Internetu. I on ma nad Panem kontrolę, w razie czego.

 29. Zbigniew Kozioł said

  @26

  Marucha poprawi mnie, jeśli zechce: Tutaj zdjęć wklejać bezpośrednio nie można. Tylko przez linki http.

  @27

  Ja Google nie wywalam. To jest mój głowny adres email, i zapewne takim pozostanie, może i długo.

  Na temat Google krążą mity. Wypowiedzi tego typu jak pani niczemu nie służą. Nie pomagają zrozumieć „problemu” google. Osobiście nie myślę, że Google nastawione jest na szpiegowanie. To bardziej złożony problem.

 30. dtzkyyy said

  Re. 29

  Na temat Rosji i PUTINA też krążą różne mity, Panie Zbyszku Wypowiedzi „tego typu” niczemu nie służą. Nie pomagają zrozumieć „problemu”. Osobiście nie myślę, że Rosja i PUTIN są nastawione na szpiegowanie. To bardziej złożony problem…

  ;)))

 31. dtzkyyy said

  Add. 30.

  Ja Google nie wywalam też.

 32. Zbigniew Kozioł said

  Brakowało mi Pana, Panie Wladymirze.

  Nie, no czasem ręcę opadają. Co ci ludzie pisują. Zamiast analizy – napadanie.

  Czy Putin lepszy… dziecinada.

  Albo ktoś tu niedawno zaserwował: „polityk jest urodzonym kłamcą”. A idź ty spowiadać się do diabła który tak myśli. Chazarskie myślenie.

 33. Marucha said

  Re 26:
  Niestety, nie ma takiej możliwości.
  Zatem polecam założenie sobie na sieci darmowego konta, gdzie można sobie magazynować obrazki i wideo i wpisywać linki do nich na forum..

  Np. http://www.flickr.com
  Po załadowaniu zdjęć i filmów należy wykorzystać funkcję „Share” i „Grab the BBS/HTML code”, gdzie znajduje się adres obrazka/filmu (który normalnie jest ukryty aby utrudnić kopiowanie).
  I
  nne możliwości to (sam nie sprawdzałem):
  http://photobucket.com/
  http://imageshack.us/

  Można też wykorzystać dowolną darmową usługę sieciową, tzw. web storage, gdzie można zamieszczać dowolne pliki.
  http://www.mediafire.com
  http://www.adrive.com/ (wersja Free)
  http://www.hugedrive.com/

  Przypominam, jak wpisuje się obrazki:

  <img src=”http://adres_obrazka.jpg” width=”400″>

  Szerokość 400 pikseli jest podana przykładowo. Unikajmy używania więcej, niz 500 pikseli.

 34. Zbigniew Kozioł said

  @2 mnie gaz ulatnia się na kuchni

 35. Rysio said

  re 6. http://www.zoho.com

  AV – oczywiście musisz sobie sobie zdawać sprawę z tego, że wyszystko jest tajne tylko do momentu gdy ktoś tam, gdzieś tam, na górze zadecyduje że już dłużej to nie jest tajne.

  No i korporacje mogą dla zmyłki wrzeszczeć na cały internet, że ich dane są bezpieczne i tajne, jednocześnie mając otwarte połaczenie z „KGB”.

  Pisał już o tym Sołżenicyn, że wielu socjalistycznych urzędników/kapusiów ZSRR gdy natknęli się na krytykanta systemu to najpierw pozwalali mu się dokładnie wygadać cały czas mu przytakując i pojąc wódką. Dopiero potem pisali protokól i donosili na głupiego otwartego na świat nieszczęśnika. Doszło w końcu do tego, że wszyscy bali się wszystkich – a o polityce jeżeli już to gadali to szeptem i tylko z bardzo dobrymi znajomymi.

  Spotakłem w USA jeszcze w latach 80-tych paru Rosjan – i jak ich zapytałem o sprawy polityczne ZSRR – to było widać, że bali się własnego cienia.

  PS. AV jak chcesz być tak naprawdę bezpieczny – to napisz co myślisz na kartce papieru, spal ją, jej prochy wsyp do szklanego słoika a potem zakop to gdzieś głeboko w lesie – oczywiście nikomu o tym nie mówiąc.

  😉

 36. AS2 said

  Re 28: No tak, provider zawsze może blokować jakiś IP, tylko skąd ma wiedzieć który? Jak ma Pan własny serwer, komunikację przez TLS, może i własne root CA , zaszyfrowane wiadomości, zaszyfrowane dysk – to już jest coś. Własne algorytmy szyfrowe – raczej nie. Ale Open Source – tak. Można włączyć coś jak „odwrotny” honeypot dokonujący od czasu do czasu udawanej komunikacji z „poprawnymi” stronami www, żeby nie wzbudzać podejrzeń.

  Provider może po prostu zablokować Pana en bloc, nawet zakładając iż ma Pan do swej dyspozycji cały pakiet adresów IP – admin

 37. osoba prywatna said

  NO ACTA ! Jak działa ACTA. PL DUB

 38. Rysio said

  re 36. Dopóki jesteś pionkiem to nikt się Tobą nie będzie przejmował.

  🙂

  W momencie gdy cię wezmą na celownik – do Święty Boże Ci nie pomoże.

  😦

 39. osoba prywatna said

  Cip, cip, czip…

  Chipy RFID w ubraniach! (16.01.2012)

 40. Piotrx said

  Re 33: Panie Gajowy dziękuję za wyjaśnienia

 41. TEE said

  #21
  Do Firefox polecam dodatkowo:
  – BetterPrivacy (nie pozwala na ladowanie tzw. super kukis ktore gromadzi w osobnym miejscu Flash firmy Adobe – Flash dawno wywalilem)
  – Flashblock (zastepuje elementy Flash na stronach internetowych guzikiem ktory po nacisnieciu wyswietla ich zawartosc).

  #21
  Przeczytaj # 28 i nie miej zludzen. Chyba ze staniesz sie operatorem internetu z bezposrednim dostepem do sieci, o ile masz miliony na taka operacje, i nawet wowczas bedziesz nadzorowany i odpowiedzialny za innych uzytkownikow o ile bedziesz takich miec.

 42. Marucha said

  Ja swoją drogą polecam browser Iron (jest to wariant Chrome), który nie wysyła w sieć żadnych informacji na temat użytkownika, oprócz bodajże adresu IP.
  Adres IP można zmienić przy pomocy pakietu Tor (moim zdaniem najlepsza opcja):
  https://www.torproject.org/

 43. Zbigniew Kozioł said

  @42

  W środowisku linuksowców istnieje pojęcie „security by obscurity”. Bardzo obraźliwe.

  Adresu IP zmienić nie można, panie Marucha. Można tylko namieszać.

 44. Zbigniew Kozioł said

  Pożałsta:

 45. Marucha said

  Re 43:
  Oczywiście adresu IP zmienić sobie nie można, wyraziłem się używając skrótu myślowego.
  Można jednak sprawić, że strona, na którą wchodzimy, nie zna naszego prawdziwego adresu… zresztą, co ja będę Panu tłumaczył.

 46. […] Dziennik gajowego Maruchy […]

Sorry, the comment form is closed at this time.