Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Anioł Stróż i obita dusza

Posted by Marucha w dniu 2012-01-30 (Poniedziałek)

1. Na jednej z warszawskich ulic kilka dni temu byłem świadkiem wstrząsającej sceny.
Przede mna szła chodnikiem kobieta, nie wiem w jakim wieku, bo widziałem tylko jej plecy. Była niepełnosprawna, szła na podkurczonych jakims paraliżem nogach i głosno szurała butami po chodniku, w reku ściskała jakąś niewielka torbę.
Na przeciw tej kobiety, niemal całą szerokością chodnika, szło trzech młodych mężczyzn, ubranych w sportowe kurtki. Chłopy na schwał, jeden w drugiego po dwa metry wzrostu i po dobre sto dwadzieścia kilo żywej wagi. Z daleka słychac było ich głośny smiech, a gdy ta niepełnosprawna kobieta przeszła obok nich nagle odwócili się i przez dobrych kilka metrów szli za nią z podkurczonymi nogami, tak jak ona szurając butami i smiejąc się przy tym do rozpuku.
Kobieta skuliła sie jeszcze bardziej i skręciła w w drzwi pobliskiej apteki.

2. Działo się to wszystko kilka metrów ode mnie. – To podłość śmiać się z niepełnosprawnego człowieka – powiedziałem głośnow w ich stronę. Byli jednak tak rozbawieni, że nie usłyszeli, zresztą hałas samochodów i tramwajów zagluszył mój glos. Oddalali się ode mnie, wmieszani w tłum przechodniów. Miałem jeszcze odruch biec za nimi, zatrzymać ich i wygarnąć, co myślę o nikczemności ich zachowania. Niech na drugi raz się zastanowią… I wtedy mój Anioł Stróż szepnął mi – daj spokój…

3. Dobiegłbym, szarpnął któregoś za rękaw i zatrzymał. Stanęłoby na przeciw mnie trzech potężnych drabów. Z zasady nie pękam i jak śpiewał Wysocki – obcy mi cykor, bliski gniew – ale raczej mało prawdopodobne, żeby ze spokojem przyjęli moje reprymendy. Bardzo natomiast możliwe, że dostałbym w pysk, a potem jeszcze poprawkę z kopa. Przechodnie zaś ominęliby mnie leżącego śpiesznym krokiem…

4. Załóżmy, że bym przeżył, a ci trzej dżentelmeni nie uciekliby, tylko zostali, albo w jakiś sposób przez policję namierzeni.
– Ten pan nas zaczepił, ubliżał, szarpał kolegę za kurtkę, więc kolega tego pana odepchnął i ten pan sie przewrócił – zeznawaliby zgodnie. Ich by zeznawało trzech, a ja sam, świadka żadnego bym nie miał, no bo kto by się zgłosił zeznawać przeciw trzem osiłkom w dresach…
Na paskach telewizyjnych pojawiłaby sie sensacyjna wiadomość – europoseł, były prezes NIK uczestniczył w bójce w centrum Warszawy. Tabloidy by sie rzuciły chetnie – europoseł wywołał burde, w chuliganski sposób zaatakował trzech młodych ludzi. Na szpaltach zaś królowałaby moja obandażowana gęba.
I trwałyby spekulacje, że Wojciechowski na trzeźwo by sie raczej nie awanturował, pewnie sie napił z rana, tylko mu krwi nie zbadali, bo się schował się za immunitet. Tym politykom to już wszystko wolno, nawet chlać i awantury urządzać za nasze pieniądze.

5. Sprawą zajęłaby się stołeczna prokuratura, a ta już ma, oj ma ze mną porachunki. Całkiem niedawno robiłem jej koło pióra, że chłopak spadł i sie zabił z ruchomych schodów w „Złotych Tarasach”, a oni śledztwo tak prowadzili, jakby nie człowiek, tylko doniczka spadła. Nawet eksperyzy technicznej schodów nie zrobili. Wcześniej zaś publicznie łajałem ich w telewizji, że nic nie robią w sprawie morderstwa na sprzewaczyni, zatłuczonej łomem w sklepie na Pradze.

Miałbym za swoje, jak miał niegdyś eurpooseł Tomczak, który w obronie ludzi naraził się policji i prokuraturze, aż urządzili mu prowokację i oskarzyli o znieważenie policjantów. Dwanaście lat procesem go męczyli i choć nie skazali (bo go wybroniłem) to karierę polityczna mu złamali.

Ja też ani chybi po wyjściu ze szpitala miałbym wniosek o uchylenie immunitetu za udział w bójce, może nawet z pobudek chuligańskich.

I nie miałbym na swoja obrone nic, ani świadka, ani odrobiny społecznego zrozumienia. Jeszcze by sie ze mnie wszyscy śmieli, ze sie jakąś mityczną niepełnosprawna kobieta zastawiam, której nikt nie widział – wstyd! Prokurator zaś napisałby, ze to moja wykrętna linia obrony i próba usprawiedliwienia agresywnego zachowania, którego nic nie usprawiedliwia.
Zrzekłbym sie sam immunimetu, bo inaczej nie wypada, a potem zasłaniając gazetą twarz przed błyskającymi fleszami stanąłbym przed sądem.
A sąd, na widok pisowskiego polityka, w dodatku takiego, co to nie raz sądy krytykował, byłby, oj byłby rozgrzany…

A wy, szanowni Czytelnicy, przecież też zrobilibyście ze mnie wiatrak, zanim by mi blogów nie skasowali, bo jak tu trzymać na portalu blog byłego polityka, a obecnie chuligana.

6. Uff! W sumie nic się nie stało, Polacy, nic sie nie stało! Szydercy poszli w swoją stronę, być może szydzić z następnych kalek. Wyśmiewana kobieta schowała się do apteki, może tam otarła swoje łzy. Ja też odszedłem, i za parę minut schowałem się w bezpiecznym Sejmie.

7. Aniele Boży, stróżu mój, ty zwsze przy mnie stój. Dzięki Tobie jestem cały, zdrów i nadal sądownie niekarany.

Moralnie tylko obita została moja dusza…

Janusz Wojciechowski
http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/

1. Pod oryginalnym wpisem Janusza Wojciechowskiego widnieje mnóstwo komentarzy troglodytów, czyli tzw. „internautów”. Wiele widziałem na sieci, ale natężenie chamstwa i prostactwa, jakim epatuje ta hołota, przeważnie nawet nie umiejąca się poprawnie wysłowić po polsku, po prostu poraża.
2. W przeciągu 24 godzin złapano sprawcę fałszywego alarmu bombowego, który naraził zdrowie i życie pacjentów jednego ze szpitali we Wrocławiu, poddanych z konieczności ewakuacji. Dla 27-letniego bydlaka nie jest to już pierwszy taki przypadek! A jednak zamiast gnić w więzieniu (kara za takie rzeczy to nawet 12 lat odsiadki) – chodził sobie na wolności. 
3. Zachwyt nad protestami przeciwko ACTA… śmiechu warte. 95% uczestników tych protestów nie ma zielonego pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi, wolność słowa ma głęboko w dupie – a jedno, co dociera do ich mózgownic to to, że nie będzie można ściągać sobie za darmo filmów z sieci.
4. Trudno jest żywić dobre uczucia do społeczeństwa polskiego, będąc narażonym na kilka, kilkanaście takich wiadomości dziennie – i człowiek zaczyna się zastanawiać, czy Bóg nie mógł dlań wymyślić innej kary doczesnej, niż uczynienie go Polakiem. Członkiem narodu składającego się ze sprzedawczyków, złodziei, kryminalistów, chamów, bydlaków, degeneratów, totalnych debili, lemingów i całej reszty śmieciowiska. Giną wśród nich coraz mniej liczne, zahukane i pozbawiane praw obywatelskich jednostki, na miano Polaków zasługujące. 
5. A teraz się drodzy Państwo, poobrażajcie.
Admin.

Komentarze 84 do “Anioł Stróż i obita dusza”

 1. JO said

  Jak ktos mowi z Takim Bolem, to nie ma sie czego obrazac a wylacznie jest chec cos zrobic by pocieszyc. …

  Wie Pan co Panie Gajowy? A ja wczoraj wieczorem sie modlilem o wolna Polske, za Polski prawdziwie Rzad….

  Ja Modlilem sie za Pana i piszacych w Gajowce. By Pan mial sily, zdrowie wciaz prowadzic Gajowke i piszacy tu jak Aga, Przeclaw, Piotr X…i inni wciaz Pana Wspierali, budowali z Panem Gajowke – Wolne Krolestwo Katolickiej Rzeczpospolitej – Wolna Polske, te przez duze P, gdzie i Rusin i Kujawianin i Slazak i Litwin i Mazur i Mazowszanin i Lemek i Woloch.i Bojek i Wielkopolanin, Wolinianin..Pomorzanin, Zmudzin…etc, etc znajda Tu Ojczyzny Naszej Wspolnej Wolna Przestrzen….budujac Wolna Nasza Ojczyzne, Trwajac, mimo wszystko Trwajac.

  Pana Gajowego Wysilak daje plony, o Co Modle sie do Ciebie Panie Boze

  Wierze, ze modlitwy moje Pan Bog wysluchal

 2. Zagrypiona said

  Smutne ale niestety prawdziwe. Tacy są ‚niektórzy’ ludzie. 0 empatii, 0 ludzkich odruchów. Takie ot chodzące mięsko. Polacy, a jakże. Przecież niemożliwe żeby wszyscy co się tak durnie zachowują byli…. np ruskimi agentami albo pochodzili z ciepłych krajów. Dlatego wielce mnie irytuje gdy ktoś zabrania konstruktywnie krytykować Polaków za ich złe cechy i odmóżdżenie.

  A z przypisem admina zgadzam się w 200%. Polska jest bardzo dziwnym i do góry nogami postawionym krajem, jak ktoś tego nie widzi, i żyje czasami Mieszka I czy Bolesława Chrobrego to należy współczuć. Wymyśla się coraz więcej ustaw utrudniających życie przyzwoitemu obywatelowi a ludzie z wyrokami po wolności łażą a i tak robią dalej swoje. Dodatkowo panuje tolerancja dla chamstwa i wandalizmu.
  Co do zaś ACTA i internetu ogólnie, to znam takie osoby, które mówią: ‚dobrze że będzie ACTA, mi nie żal bo internet to samo zło…’ No ale TV w kółeczko włączone. 😉 A internet fe, bo stary nieuk nie umie komputera obsłużyć.

 3. JO said

  ad.2. A skad ludzie – mlodzi luidzie maja znac , wiedziec jak nalezy sie zachowywac? Jaka postawe zajac?

  Przeciez odebrano Polakom to co ich bronilo – WIARE

  Przeciez zlikwidowano Osrodki Wychowawcze, zmieniajac doktryne na szatanska

  Nie nalezy sie dziwic i biadolic a isc pod prad, swoja postawa pokazywac , uczyc…- zwyklym swoim ubiorem dawac przyklad -… jezeli nie mozna mowic?

  Czy ktos jak apelowalem tu nie raz, wyrzucil telewizor, czy ktos wyrzucil spodnie dzinsowe?

  Coz, Pan Gajowy przynajmniej Uczy i to chlernie dobrze, pracuje jak przyslowiowy wol wiec Panu Gajowemu wolno czasem miec chwile slabosci, ale tu piszacym zwyklym zjadaczom chleba nie wolno upadac na duchu a za przykladem Gajowego – Brac sie Do Pracy trzeba!!!!

  Zaczac od siebie.

  Przestac byc jak dziwka – ubierac sie…, czesac sie…jak…, malowac wlosy…,

  Przestac byc alfonsem i ubierac sie jak alfons…., pozwalac by rodzina byla upadla….

  Niech Kobieta bedzie kobieta a mezczyzna bedzie mezczyzna……

  Stanmy sie Katolikami

 4. Krzysztof Zagozda said

  Jakoś nie do końca wierzę w prawdziwość tej opowieści. Nie bardzo składa mi się Wojciechowski jako bohater i czuję fałsz w przyśpiewce: „Z zasady nie pękam i jak śpiewał Wysocki – obcy mi cykor, bliski gniew”. Tyle bowiem lat już w polityce ten nasz heros tkwi i ciągle z prądem, ciągle przy korycie… Szkoda, że choć raz nie wykazał się odwagą, by zaprotestować przeciw bitej i poniżanej Polsce. Cykor…

 5. JO said

  ad.4. Slowa Prawdy Pan Wypowiedzial. Wszyscy w sejmie od 20 lat to zdrajcy bez wyjatku. Cykorzy, zdrajcy, upadli ludzie.

 6. Zagrypiona said

  @3 Ja tam nie wiem, ja się wychowywałam w podobnym systemie jak ta banda durni co prześladowała tą biedna kobietę – było zabieranie WIARY, był system szkolnictwa szatański, była telewizja tez. Były wartości chrześcijańskie/katolickie w domu wpajane od małego i generalnie przyzwoitość – nikt nam tego nie bronił jako Polakom. I jakoś nie ciągnie mnie do tego żeby prześladować chorych. Po prostu, to jest nienaturalne, i durne.

  Ah telewizora to już nie mam od ho ho ho… Odkąd mi się zepsuł 15 lat temu. 😉 Ale babci nie zabiorę. Niech ma.

  Dżinsów nie nosze – nie lubię tego pospolitego materiału made in china. 😉 Makijażu, no w zasadzie też nie – po co się dodatkowo truć. A kompleksów by tapetą leczyć też nie mam. Ale nawet gdyby, to i tak nie czułabym potrzeby gnębienia chorych i starych ludzi. Z tym się trzeba urodzić. Z debilizmem tego pokroju.

  Żeby ludzi przekonać do tego co pan JO mówi, to oni najpierw muszą być zainteresowani. Na razie nie są bo jeszcze mają co do gara włożyć, maja gdzie spać. A tak to nie słuchają. Bo i po co.

 7. JO said

  „Żeby ludzi przekonać do tego co pan JO mówi, to oni najpierw muszą być zainteresowani. Na razie nie są bo jeszcze mają co do gara włożyć, maja gdzie spać. A tak to nie słuchają. Bo i po co.”

  Do tego potrzebna jest Laska Boza, Dary Ducha Swietego.

  My musimy sie modlic o kazdego upadlego, by Bobry Bog dal Laske odrozniania Dobra od Zla, Laske Wiary.

  Ba! my musimy sie modlic za Rzad w Polsce, Parlament, modlic sie Gorliwie…!

  …i walczyc, walczyc i nigdy sie nie poddawac. Codziennie musimy myslec, co mozemy zrobic wiecej. Jak sami … i jak w kolo….

  A ja myslalem, ze wychowany bylem po polsku i w wierze Katolickiej a okazalo sie, ze w wierze judeokatolickiej i po PRL owsku a nie po polsku…..

 8. Kar said

  ..Dżinsów nie nosze – nie lubię tego pospolitego materiału made in china. Makijażu, no w zasadzie też nie – po co się dodatkowo truć…

  ..dzielna plakatowa-kolchozowa traktorzystka?

 9. JO said

  Moje Polskie wychowanie bylo do 6 roku zycia, jak wychowywala mnie niania Pani Janina Jasinska, ktora nauczyla mnie pierwszego pacieza….potem nieco od Pana Orlika Feliksa….- choc dzis wiem, ze byl Pilsudczykiem!!! Oboje nauczyciele. Oni zmarli i skonczylo sie moje polskie wychowanie. Rodzice moji byli „po szkole stalinowskiej”, dzieci przesiedlencow, Kresowiakow po obu stronach. Tyle wiedzieli o Polsce i Polakach co Stalinowcy im przekazali :))) . Przykra Prawda. Rodzice Rodzicow zahukani, wpakowani do stalinowskich wiezien a dzieci wychowywal PRL …tacy Rodzice Kwasniewskiego…..

  Czuje sie czasem jak archeolog…. i odkrywam Prawdziwe Skarby!

  Gajowka, to prawdziwy Uniwersytet polskosci….

 10. Krzysztof M said

  Całym sercem i umysłem podpisuję się pod komentarzem Admina.

  Ładnych parę lat temu stałem na przystanku w środku miasta czekając na autobus. Obok mnie stała grupka rozdokazywanej starszej młodzieży i młoda kobieta z dzieckiem siedzącym w wózku-spacerówce. Autobus (nie ten mój) pojechał, drzwi się otworzyły i młodzież ochoczo zajęła miejsca wokół wejścia. Kobieta z wózkiem zaraz za nimi. Dwie osoby wysiadły, przecisnęły się między młodymi, a ci wsiedli. Autobus był pełen. Chociaż, jak znam takie sytuacje (a znam bardzo dobrze), w środku było jeszcze miejsca na dziesięć takich spacerówek – po prostu trzeba się przesunąć tam, gdzie jest luźniej. Młodzi jednak co innego mieli w głowie. Młoda matka, osłupiała z wrażenia, z miną niedowierzania, stała patrząc, jak drzwi autobusu zamykają się zaraz za plecami młodzieży, która jakby nie miała zielonego pojęcia, że tam ktoś chce wejść, jak i oni, że to jest MATKA Z DZIECKIEM!!! Sorry… poniosło mnie…

  W tym momencie pomyślałem sobie: „To już nie jest mój kraj…”.

  W latach mojej młodości taką matkę niemal wnosiliśmy do autobusu, Razem z wózkiem. A jak było trzeba, to jeden wysiadał i robił dla NIEJ miejsce… Sorry… Mam dość…

 11. Krzysztof M said

  Ad. 2

  „Tacy są ‘niektórzy’ ludzie. ZERO empatii, ZERO ludzkich odruchów.”

  – I ci zostają liberałami.

 12. Cyweta said

  Zgadzam się w całości z uwagami Gajowego.
  Zbieram za podobne refleksje cięgi na tzw. patriotycznych forach.
  To również nie jest mój kraj.
  Co więcej. Ci „ludzie” czuja się lepsi.Od Szwedów, od Niemców,od Włochów. I będą pouczać.
  A ja wszędzie gdzie nie pojadę czuję się lepiej niż w Polsce.
  Bo to strefy znacznie bardziej wolne od chamstwa.

  Ad. 11.
  Błędna diagnoza.
  To zsowietyzowanie społeczeństwa.
  A zresztą nie chce mi się już gadać po raz tysięczny.

 13. Polacy jak zwykle wydutkani :( said

  ks. Piotr Natanek na Pustelni

 14. Brat Dioskur said

  Re12@Cyweta napisal/a
  „A ja wszędzie gdzie nie pojadę czuję się lepiej niż w Polsce….”

  Nie wiem gdzie jest to „wszedzie” ,ale ostrzegam przed poruszanienm sie na wozku inwalidzkim(jakby juz los to sprawil)w Holandii !!!Inwalidzi bowiem padaja tam ofiara zwyklych napadow rabunkowych z tej prostej przyczyny ,zesa najbardziej bezbronni.Postawa tych 3 drabow z historyjki Wojciechowskiego jest typowo „europejska” czyli wyzuta z wszelkich wartosci chrzescijanskich.Zreszta w w Polsce poziom „” europejskosci” jest jeszcze stosunkowo niski bowiem we wspomnianej Holandii napastuje sie zalogi karetek ,gaszacych strazakow ,czy wkraczajacych do akcji w knajpianych bitkach policjantow.Skala tych napasci jest juz tak duza ,ze doszlo do interpelacji w tamtejszym parlamencie i poslowie domagaja sie drakonskich kar w wymienionych przypadkach.

 15. 166 bojkot TVN said

  10/KM
  Tylko wówczas młodzież miała w TV „Niewidzialną Rękę”, chodziła na religie dobrowolnie, zapisana przez rodziców, nie było takiej masy żydowsko-amerykańskiego g…a, czyli filmów dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Nie było kupy Wojewódzkiego, nie było Majewskiego szoł i takich debilnych kabaretów jakie z uporem żydowskiego maniaka propaguje TVP-2.
  Ta chamska młodzież jest produktem kultury żydowskiej dla gojów. Czas sobie z tego zdać sprawę i reagować na każdym kroku

  Bardzo sensowny wpis, panie Bojkot – admin

 16. z sieci II said

  KS. DR HAB. PIOTR NATANEK I JEGO PRAWDZIWA HISTORIA CZ.V – OSTATNIA

  Kośció
  Kraj
  Polska

  Kraj

  ALEKSANDER SZUMAŃSKI
  KORESPONDENCJA Z KRAKOWA

  KS. DR HAB. PIOTR NATANEK I JEGO PRAWDZIWA HISTORIA CZ.V – OSTATNIA

  Związek Polaków w Norwegii – Społeczny Ruch Zapotrzebowania Wiary – Koordynator Europejski przekazał list otwarty do Kurii Krakowskiej w sprawie ks. dr. hab., Piotra Natanka:

  „[…] Oslo, Norwegia 14 marca AD 2010

  Laudetur Jesus Christus!
  Eminencjo! Czcigodny Księże Kardynale Stanisławie!

  Piszę do Eminencji list otwarty będąc świadom wyzwania, jakie sobie stawiam. Jestem tylko zwykłym, grzesznym świeckim członkiem Kościoła, a zwracam się do księcia Kościoła, któremu Opatrzność powierzyła stolicę arcybiskupią w stołecznym Krakowie. Piszę ten list jednak, czując potrzebę dania świadectwa Prawdzie i aby uspokoić własne sumienie, które podpowiada mi, że milczenie byłoby grzechem…

  Piszę list w sprawie ks. Piotra Natanka, który dekretem, czy właściwie komunikatem Kurii Krakowskiej z dnia 2 marca 2010 został zawieszony w funkcjach duszpasterskich.

  Dekret Kurii Krakowskiej został umieszczony na stronach internetowych Kurii, szybko rozesłany po Polsce i świecie, rozpowszechnionych na różnych portalach w Internecie, dlatego ja również piszę mój list, jako otwarty i ogólnie dostępny. Piszę ten list wyłącznie we własnym imieniu, choć wiem, że wiele osób podziela moje poglądy.

  Było mi bardzo przykro zauważyć, że dekret Kurii Krakowskiej jest napisany bardzo niechlujnie., Fakt, że dekret nie jest imiennie podpisany, z punktu widzenia europejskiej kultury prawnej stawia jego ważność pod znakiem zapytania, czy jest on w ogóle ważny skoro nie jest imiennie podpisany? A może jest to jedynie projekt dekretu? Brak podpisu można także interpretować brakiem odwagi do wzięcia na swoje sumienie moralnej odpowiedzialności za ewentualny błąd podejmowanej decyzji.

  Musi się to kojarzyć trochę z umyciem rąk przez Piłata…

  Dekret jest niechlujny bo wydaje wyrok na kapłana – proroka (każdy kapłan jest prorokiem), a nie daje uzasadnienia. Jest mowa o błędach w nauczaniu, a nie podaje się żadnego błędu. Musi przypominać to sąd nad Jezusem.

  Jeżeli przez osiem miesięcy zespół ekspertów Kurii prowadził badania nad nauczaniem ks. Piotra Natanka, to dlaczego razem z dekretem nie opublikowano raportu na temat rzekomych błędów? Co to za eksperci, którzy nie są w stanie napisać uzasadnienia? Ewentualne poczucie sprawiedliwości nakazuje, że ewentualne błędy należy nie tylko wskazać, ale i udowodnić. Należy też dać oskarżonemu możliwość obrony.

  Co to za sąd kapturowy, który skazuje bez uzasadnienia, wykazania i udowodnienia błędów doktrynalnych.

  Niewymienienie konkretnych błędów pozbawia ks. Piotra Natanka prawa obrony, możliwości odparcia zarzutów, lub wycofania się z nich i poprawienia. Słuchających nauk ks. Piotra pozbawia się możliwości rozpoznania i unikania ewentualnych błędów.

  Zwracam się do Eminencji o anulowanie błędnej decyzji Kurii.

  Zgoda Eminencji na haniebny dekret, lub milczenie Ks. Kardynała podkopuje mocno tak wielki przecież autorytet, jakim Eminencja się cieszy wśród tysięcy, czy może nawet milionów wiernych w Polsce i na całym świecie…

  Komunikat jest niesprawiedliwy, narusza zasady legalności, jest swawolny, bo nie uzasadnia podejmowanych decyzji. Jest to wielka szkoda dla autorytetu moralnego biskupa oraz praworządności w Kościele!

  Ks. Piotr Natanek głosił publicznie swoje kazania w ważnych ośrodkach kultu, na zaproszenie i w obecności wielu wybitnych kapłanów i szerokich mas wiernych, których pobożność zawsze bardzo wzrastała.

  Tak było również w przypadku rekolekcji w grudniu AD 2008 w Norwegii po których dokonano intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polonii Norweskiej. Miałem wówczas możliwość poznać ks. dr Piotra Natanka.

  Konsultowałem się z wieloma wybitnymi teologami i dostojnikami Kościoła z Warszawy, Lublina i Rzymu i nikt mi żadnego istotnego istotnego błędu w nauczaniu ks. dr Piotra Natanka nie wskazał. Ksiądz Piotr Natanek w swoim nauczaniu opierał się na źródłach uznanych przez Kościół ( posiadających imprimatur), na nauczaniu papieży, na Piśmie Świętym i na zapiskach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, której dokumenty procesowe wysłane do Rzymu, razem z Księdzem Kardynałem podpisywał ks. dr. Piotr Natanek. Nie wątpię, że podpis Eminencji oznacza, że Ksiądz Kardynał wierzy w prawdziwość objawień danych Rozalii Celakównie.

  Dlaczego w takim razie próbuje się zamknąć usta gorliwemu kapłanowi, który tak bardzo przejął się objawionym Rozalii przesłaniem Jezusa dla Narodu Polskiego?

  Czy objawienia S.B. Rozalii Celakównej były, czy nie były prawdziwe?

  Istotą problemu nie jest ks. Piotr Natanek, lecz Orędzie, które Pan Jezus przekazał Służebnicy Bożej Rozalii.

  Kuria Krakowska wykazuje tutaj zadziwiający brak konsekwencji i sprzeczną, dziwną grę, godną może masona, ale nie mająca na pewno nic wspólnego z chrześcijańskim „niech mowa wasza będzie prosta”.

  Dokumenty procesowe wysyła się do Rzymu. Jednocześnie niszczy się największa relikwię przyszłej świętej, Jej dom rodzinny.

  Kapłanom głoszącym Jej przesłanie zamyka się usta!

  W oparciu o słowo Jezusa do Rozalii i w oparciu o całe Nauczanie i Tradycję Kościoła, ks. Piotr Natanek głosi, że Jezus Chrystus jest naszym Panem i Królem i że mamy za Króla go uznać, czyli intronizować.

  Istotą zagadnienia jest zatem, czy mamy uznać Pana Jezusa za naszego Pana i Króla, czy nie?

  Czy dla Kurii Krakowskiej Jezus jest królem, czy ma być tylko sługą i królem już tylko przeszłości?

  Dlaczego Kuria Krakowska tak bardzo boi się tematu intronizacji?

  Dekret Kurii jest niechlujny i przez to nie może być uznany za legalny.

  Dekret nakazuje np. dokonanie rzeczy niemożliwych, tj. usunięcie materiałów z Internetu.

  Jeden z filmów ks. Piotra Natanka pochodzi z sympozjum które odbyło się kierownictwem/patronatem Biskupa Żywieckiego.

  Czy nauczanie tego sympozjum również zawiera błędy? Jeżeli tak to jakie?

  I jakim prawem o błędach innego biskupa orzeka kanclerz Kurii Krakowskiej?

  Kogo i za co ma przepraszać ks. Piotr Natanek?

  A kto prze[rosi mnie i takich jak ja?

  Kto przeprosi za zgorszenie, cierpienie i załamania, jakie dla tak wielu przyniósł ten komunikat?

  Komunikat jako żywo przypomina Dekret o Stanie Wojennym. Podobna próba zastraszenia, wzięcia krzykiem, zahukania. To nie jest język Bożego Pasterza…

  Gdzie Boże Miłosierdzie, gdy brak elementarnej sprawiedliwości!!!

  Komunikat Kurii Krakowskiej nie jest napisany językiem chrześcijańskiej miłości. Przypomina raczej przewrotną mowę faryzeuszy. Czuć w nim zazdrość, mściwość, chciwość i fałsz i cynizm. Czuje się, że autor dekretu i jego zaplecze zazdrości ks. Piotrowi Natankowi jego duszpasterskiego sukcesu.

  To nie ksiądz Natanek, to Prawda, którą głosi ma taki szeroki odbiór i żadne zakazy na nic się nie zdadzą. Kapłan musi głosić prawdę i musi troszczyć się o zbawienie dusz.

  Jeżeli Bóg chce, aby Polska przeprowadziła intronizację, to stanie się to.

  KTOŚ MUSI POWIEDZIEĆ MASONOM Z BRUKSELI: NON POSSUMUS[…]”!

  Christus Vincit, Christus Regnat, Christus Imperat!
  Per signum Crucis, de inimicis nostris, libera nos, Deus noster!
  Bogdan Kulas – wiceprezes
  Społeczny Ruch Zapotrzebowania Wiary
  Koordynator europejski
  Związek Polaków w Norwegii

  Koniec cz. V (ostatniej)
  Aleszumm

  http://www.niepoprawni.pl/blog/2171/ks-dr-hab-piotr-natanek-i-jego-prawdziwa-historia-czv-%E2%80%93-ostatnia

 17. Marucha said

  Janusz Wojciechowski to, moim zdaniem, jeden z przyzwoitszych polskich polityków.
  Historia, jaką opowiedział, nosi wszelkie znamiona prawdy – każdy z nas był nie raz i nie dwa świadkiem chamskich zachowań – mających miejsce w biały dzień, publicznie, bez najmniejszej żenady, nawet ostentacyjnie.

  Re 1:
  Być może dzięki Pańskiej modlitwie przypomniałem sobie, iż każdemu Bóg dał jakiś krzyż, który można nieść z godnością, albo z krzykiem, wrzaskiem i protestami, które i tak nic nie dają.

  Re 2:
  Zgoda. Niestety.

  Re 3:
  Telewizora nie wyrzuciłem, bo oglądam sobie nieraz „Animal Planet”.

  Re 4:
  Na swoim blogu Janusz Wojciechowski wiele pisuje właśnie o Polsce. Może nie zawsze tak, jak byśmy sobie życzyli, może nie zawsze ma odwagę pisać całą prawdę. Jednak dość często tam zaglądam.

  Re 10:
  Panie Krzysztofie, w rzekomo barbarzyńskim i pogańskim Egipcie, gdy oddział wojska napotykał na swej drodze kobietę w ciąży, schodził z drogi i oddawał jej honory.
  Czy ta parszywe mendy, zwące się feministkami, kiedykolwiek ujęły się za kobietami w ciąży, za matkami z dziećmi?

 18. 166 bojkot TVN said

  Do 4 komentarza Admina
  Nie wiem jaką wielką nienawiść i pogardę żywi pan do rodaków, żeby na podstawie incydentu z 3 bydlakami, kto wie jakiej nacji tak naprawdę, pisać tak źle o CAŁYM NARODZIE!!!!
  Równie prawdziwe byłoby ocenianie wszystkich więźniów-Polaków w Auschwitz jako bandytów, bydlaków, złodziei, morderców, brudasów, zasrańców, zawszonych, chorych, kur.y.

  Porównanie jest jak najbardziej zasadne. Tym razem za kapo robią politycy i nadzór finansowy, a za udoskonalone szczekaczki – media g.ównego nurtu. Żyjemy nie wiedząc o tym nawet w obozie koncentracyjnym. kto nas tak urządził – wiadomo – odznaczają się za to orderami Orła Białego.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Każdy z nas – kaźdy! – był świadkiem dziesiątków podobnych (i gorszych) wydarzeń. A Pan mi tu pieprzy, że wyciągam wnioski na podstawie JEDNEGO incydentu, i jeszcze – po kiego ch…? – przywołuje Auschwitz…

  Owszem, wyrażam się źle, choć mógłbym jeszcze gorzej, bo jako gajowy potrafiłbym zarzucić mięsem chyba każdego śmierdziela, któremu się wydaje, że umie kląć – ale wyrażam się źle o polactwie, o tych lemingach, chamach, durniach.
  O tych Polakach, jacy jeszcze wegetują w społeczeństwie, nigdy się źle nie wyrażałem.

  Dlatego proponuję Panu jakieś kursy czytania ze zrozumieniem, najlepiej przy pomocy mózgu, a nie rdzenia kręgowego.

 20. Andrej said

  Czarnecki to typowy wazelina i nie warto zawracać sobie nim głowy. Wojciechowski też jest takim graczem , owszem w wielu sprawach , ktore opisuje zwłaszcza na swoim blogu , można mu przyznać racje, ale w sprawach najbardziej istotnych i żywotnych dla Polski , nie pamietam aby głośno tupnął nogą i powiedział stanowcze NIE!!!. To jest najczęściej takie ślizganie się, aby zrobić wokół siebie szum , jednocześnie nie narażąjąc się koterii.

 21. maran said

  Ten artykul, oprocz chamstwa i znieczulicy spolecznej ukazuje inny, wazniejszy problem.
  PRAWO, ktore w Polsce nie chroni ofiare, poszkodowanego, ale czesto wrecz z niego czyni przestepce i przesladowanego.
  Prawo, ktore dziala tak jak chce i kiedy chce. Prawo ,ktore dopuszcza sie manipualcji, klamstw, przestep,przekretow. Prawo, ktore jest skorumpowane,i zdolne jest uczynic winnym kompletnie niewinna osobe. Prawo, ktore pietnuje przyzwoite osoby, ktora maja odwage glosno to prawo krytykowac, a jest bardzo poblazliwe wobec przecietnych rzezimieszkow. Prawo, ktore sprawia, ze rzezimieszki i holota czuja sie bezkarne, a uczciwi obywatele czuja sie zagrozeni z ich strony, jak i ze strony niby Prawa.
  Prawo to ma na celu ochrone jak i pospolitych rzezimieszkow ,jak i WLADZY.
  I po to aby chronic WLADZE, to prawo dopuszcza sie najwiekszego bezprawia.
  Przecietni, uczciwi obywatele MAJA sie bac i nie fikac za bardzo. Bo wladza musi holubic i produkowac rzezimieszkow i chamska holote, bo ta moze sie okazac uzyteczna dla Wladzy.
  Gdy pospolstwo sie zorganizuje, ( w koncu), w pospolite ruszenie i trzeba bedzie przeciw niemu uzyc sily, wtedy wszelkiego rodzaju rzezimieszkom, psychopatom i chamstwu Wladza da bron i mundury ,aby zrobia z nich (prawny) uzytek.
  Bo Wladzy trzeba bronic, a psychopatyczna, bezlitosna, chamska Wladze obroni psychopatyczny, bezlitosny, chamski obronca najlepiej.

 22. 166 bojkot TVN said

  Trzech matołów wyśmiewających niedołężną kobietę wcześnie czy później spotka taki sam los. Chyba, że wykombinują coś jeszcze straszniejszego. Wówczas może ich spotkać los Zoi, ateistki, którą św. Mikołaj nawrócił dość drastyczną, ale w 100% skuteczną metodą kamienną
  http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=2274&id=2

 23. maran said

  a tu dalszy przyklad jak niby polska, targowiczna wladza dotuje i rozpowszechnia antypolskie wizerunki. Oczywisce, za to nikt nie bedzie ukarany. Bandy matolow i psychopatow na najwyzszych stolkach beda sie najwyzej z tego smialy. Mamy totalnych szubrawcow i kanali na szczycie i oni najgorsze plugastwa i scieki beda promowac. A narod zaczadzony na to patrzy.
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/bochwic:_polska_reklamuje_sie_burdelem___18678

 24. 166 bojkot TVN said

  TYLKO IDIOTA GŁOSUJE NA PALIKOTA
  http://niezalezna.pl/22597-palikot-wyjechal-na-kopach

 25. maran said

  Powoli nadchodzi czas proby i walki. Zlo wychodzi z ukrycia i maszeruje po swe ofiary.
  „All will be sarcificed.
  All will be lost .
  Unless ALL UNITE against Evil”.

 26. maran said

  „The journey ends.
  There can bo no triumph without loss.
  No victory without suffering.
  No freedom without sacrifice.”

 27. Joanna said

  Ad/21
  Ma Pan rację, prawo jedzie po równi pochyłej w dół. I bezmyślni p(osłowie) z zaklepują projekty, które zostały im podsunięte nie zastanawiając się dlaczego są wprowadzane zmiany, i jaki mają wpływ na życie przeciętnego obywatela i funkcjonowanie wszelakiej waadzy/sądy, samo-rządy, urzędy, polizei/. Dyskutują nad duperelami oderwani od rzeczywistości. Ważne projekty przechodzą nawet bez dyskusji a głosuje się tak jak
  guru kazali. Przykład? Ustawa o Prawie atomowym, gdzie tylko prof. Szyszko był przeciw. Jest coraz gorzej. To ułomne prawo jest stosowane przez ułomnych „oświeconych”. Prawo się ciągle zmienia, bo za każdy projekt zmiany można zarobić niebotyczną kasę.Potem p(osły) zaklepią. Dziennikarz np. (IV waadza)kojarzył się z osobą postępującą etycznie, szukającą prawdy. Teraz już się kojarzy z płatną dziwką. I nikomu nie przeszkadza upadek moralny. Przeciwnie- cool jest bycie niemoralnym. Waadza sobie nie uchwali prawa, na podstawie którego mogłaby być rozliczona. A Kowalski pójdzie zagłosować na tego, kto mu naobiecuje gruszek na wierzbie, a potem wścieka się na tego, kto mu na pietę nadepnie, tylko oczywiście nie na siebie i nie kojarzy przyczyn i skutków. Wynika to z długiego procesu ogłupiania począwszy od podstawówki, ba od przedszkoli. Ciekawe czy zydy u siebie stosują takie metody. Baron Srull by się wypowiedział. W przypadku opisanym kto miał temu osiłkowi jednemu z drugim powiedzieć, ze nie wypada? W domu taki matoł w ocenie jego rodzicieli „poradzi sobie w życiu”, w szkole- wszystko wolno, telewizor wytnie mu resztki zdrowego rozsądku i sumienia. Możnaby rzec: mają to, na co zasługują.

 28. Kar said

  ..Tylko wówczas młodzież miała w TV „Niewidzialną Rękę”, chodziła na religie dobrowolnie, zapisana przez rodziców, nie było takiej masy żydowsko-amerykańskiego g…a, czyli filmów dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Nie było kupy Wojewódzkiego, nie było Majewskiego szoł i takich debilnych kabaretów jakie z uporem żydowskiego maniaka propaguje TVP-2…

  bylo identyczne göwno kiedys tylko opakowane w inny papierek. Papierek lakmusowy zmienil kolor i zmienily sie subiektywne opinie uzytkownikow petentow/malkontentow. Kiedy byly chrzciny na osiedlu w tzw. blokach-betonach, to cale osiedle musialo wysluchiwac przez 2 dni z rzedu rozdarta pijacka twarz Pana Kowalskiego i jego chulaszczej kompani z okolicznych wiosek. A pozniej ojszczany, upstrzony od stop do glow fekaliami pan Kowalski podazal do pracy na nocna szychte…ale to juz prahistoria, i jakos wszyscy o niej zapomnieli

 29. KaRabin said

  Odnośnie trzech typów i staruszki (ad1)
  Przypomniałem sobie jak to kiedyś p.Gajowy rozpisywał się nad wyższością kultury chrześcijańskiej ….Ale pewnie to było trzech ogolonych na łyso dobrze zbudowanych Żydów przebranych za narodowców 😉

 30. Joanna said

  ad/29
  Ich postępowanie na to wskazuje, bo napewno nie jest chrześcijańskie.

 31. Inkwizytor said

  Tylko idiota stręczy PiS Bełkotko, zapamiętaj to )

 32. 166 bojkot TVN said

  29/ Ty Inkwizytorze bełkocie wybojkociłeś i Tuska i Palikota

 33. syzyf said

  „…sprzedawczyków, złodziei, kryminalistów, chamów, bydlaków, degeneratów, totalnych debili, lemingów i całej reszty śmieciowiska. Giną wśród nich coraz mniej liczne, zahukane i pozbawiane praw obywatelskich jednostki…” a gajowy z pewnoscia siebie zalicza do tych „zahukanych i pozbawionych praw obywatelskich jednostek” albo tylko po „naszemu” pisze……. nieladnie

 34. Realista said

  re 28

  Panie Rabin,

  Ja nie mysle, ze to byli zydzi przebrani za narodowcow.

  To byli zboczency, ktorzy wyrosli na zydowskim praniu mozgu i karmieni zydowska polityka niszczaca kultura chrzescijanska, narody i rodziny.

 35. Piotrx said

  „Giną wśród nich coraz mniej liczne, zahukane i pozbawiane praw obywatelskich jednostki, na miano Polaków zasługujące.”

  Krytyka obecnej sytuacji jest zrozumiała, ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Trudno jest mówić tylko o skutkach nie mówiąc nic o przyczynach. Według mnie jest to sterowany przez żydomasonerię walec który toczy się od wielu lat przez wiele państw i narodów ( w tym przez Polskę) i poprzez wojny, rewolucje, przewroty i rożne inne działania zakulisowe niszczy wszystko – struktury państwowe, społeczne, tożsamość narodów i patriotyzm, kulturę, system wartości, chrześcijaństwo i wreszcie rodzinę. Zgodnie z tymi zamierzeniami narody mają zostać „rozpuszczone” w globalistycznym tyglu. Dlatego też z taką zaciekłością walczy się z narodami, uderzając w trzy fundamentalne instytucje stanowiące ich podstawę : rodzinę, chrześcijaństwo oraz własność prywatną. Czasem się zastanawiam czy nie jest to jakiś „dopust Boży” za naszą /i także innych narodów/ niewierność Nauce Chrystusa Pana, a może i sprawdzenie naszych postaw w czasach ciężkiej próby – sam nie wiem, ale to sprawa do dyskusji dla mądrzejszych ode mnie. W każdym razie można wspomnieć bardzo skrótowo choćby o takich paru punktach:

  1.Planowe wieloetapowe niszczenie substancji narodu – przez wrogów zewnętrznych i wewnętrznych , zarówno poprzez fizyczną likwidację elit w czasie i po II WS jak i niszczenie kolejnych pokoleń w sferze biologicznej, ekonomicznej, moralnej – jak np. wcześniej wywózki, ekspatriacje , a teraz wymuszone emigracje (np po „stanie wojennym”, „za pracą”), tzw. „reformy” i wywłaszczanie Polaków z własności itd. – to wszystko podcięło i podcina korzenie narodu.

  2. Planowe i systematyczne niszczenie rodziny moralne i ekonomiczne . Promuje się modernistyczny tzw. „bezstresowy” system wychowania w myśl zasady „róbta co chceta” . rodzicom są stopniowo zabierane prawa do wychowywania dzieci w tym prawo do karania /nie chodzi tu bynajmniej o jakieś patologiczne znęcanie się fizyczne/ – za to grożą już sankcje karne. Wiele osób dla utrzymania rodziny zmuszonych jest pracować bardzo długo w ciągu dnia, stąd też dodatkowy brak nadzoru nad dziećmi. Często jeden z rodziców wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy co często powoduje rozpad rodziny.

  3. Planowe i systematyczne niszczenie oświaty i systemu edukacji w Polsce. Szkoła nie ma praktycznie żadnych praktycznych metod karania ucznia za jego złe czyny i coraz mniej wymaga w sferze edukacji. A jak wychowywać i uczyć kogoś bez stawiania wymagań ? Poprzez kolejne modernistyczne „reformy oświaty” planowo dokonuje się zmiany systemu postaw i wartości wśród uczniów i nauczycieli.. Wyreżyserowano kryzys wychowania w rodzinie, która jest systematycznie niszczona. Jak pisał M.Dybowski : „Znamy już antyrodzinną propagandę czasów komunizmu. Tym razem do starych metod ewolucjoniści dodadzą nowe. Poprzez nagłaśnianie patologii i grozy jej niepohamowanego i rozwoju, będą chcieli zagwarantować sobie prawo do ingerencji w święte prawa normalnej rodziny. Będą chcieli zmienić zdrowe normy a na zewnątrz dadzą temu szyld akcji przeciwko przemocy w rodzinie, wykorzystywaniu seksualnym dzieci, utworzą urząd rzecznika praw dziecka, wspomagać będą publikacje w stylu „Toksyczni rodzice”, założą telefoniczną błękitną linię… ”

  Te i inne zakulisowe działania są np. bardzo dobrze opisane w książkach:

  „Szkic o globaliźmie, rewolucji psychopedagogicznej i technikach manipulacji ”
  Marcin Dybowski
  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/humanizm/rewolucja.html

  Machiavel nauczycielem – manipulacje w szkolnictwie – reformy czy plan zniszczenia?
  Pascal Bernardin
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_107.html

  4. Planowe niszczenie Koscioła od środka przez modernizm – polecam ponownie wykłady ks. Piotr Natanka o modernizmie i współczesnych heretykach w Kościele: http://christusvincit-tv.pl/
  Jego zdaniem obecne pokolenie kapłanów w Polsce jest co najmniej w 80% skażone modernizmem a współczesne seminaria w większości są szkołami dla modernistów w sutannach. Kiedyś wróg był widoczny wyraźniej, Kościół i rodzina stanowiły oparcie dla zatruwania umysłów i serc. A teraz wroga właściwie nie widać i gdzie szukać tego oparcia skoro i wielu kapłanów a i nieraz rodzice są już zdemoralizowani modernizmem w sferze religii czy wychowania?

  6. Planowe systematyczne niszczenie porządku prawnego i moralnego w Polsce . „Prawo” karze bardzo często np. ludzi którzy usiłują się bronić przed atakiem bandyty (nawet we własnym domu) lub jakąś niesprawiedliwością – stąd wielu ludzi jest uczonych bierności wobec zła gdyż obawiają się o swój dalszy los. Czesto stający w obronie np przechodnia napadniętego przez wyrostków na ulicy jest potem karany przez „prawo” za ich np. poturbowanie.
  Znany jest przykład R.Kluski założyciela „Optimusa” którego „w majestacie” bezprawia zniszczono. Stanowione prawo ma coraz bardziej charakter aprioryczny i wręcz talmudyczny. Na każdy detal musi być przepis i paragraf oraz odpowiednia jego interpretacja, brak zupełnie w tym etyki chrześcijańskiej, z której powinno wynikać prawo. Nie darmo ciągle powtarza się slogan że Polska „musi być państwem prawa” , ale jakiego prawa? Na jakich fundamentach to prawo jest tworzone? ,a gdzie jest etyka? Jak zauważył już dawno, bo w 1943 r F.Koneczny „Póki nie jest za późno trzeba zawrócić z fatalnej drogi, iż ruguje się w życiu zbiorowym organizmy, a mechanizuje się coraz bardziej państwo i społeczeństwo; tępi się personalizm, a hoduje się coraz usilniej gromadność. Nasza państwowość totalna, wścibska, statystyczna, biurokratyczna, jest jakby kahałem na olbrzymią skalę. Zagłuszamy historyzm, a dajemy posłuch coraz cudaczniejszym wymysłom aprloryzmu i medytacyjnego. Całkiem po żydowsku zapatrujemy się na prawo, jako na jedyny regulator życia zbiorowego i wyłączną namiastkę sumienia. Paragrafiarstwo nas zżera, kruczkarstwo demoralizuje, a wyłączność kazuistyki wysusza umysłowość naszą. Do ciężkich niesprawiedliwości wiodą nasze kodeksy przez to, że wszystko chcą przewidzieć, a sędziego krępują nie dopuszczając do głosu słuszności i sumienia. W interpretacji prawa zapanowała metoda talmudyczna finezyjnego krętactwa i komentatorstwa bez granic. Prawo stało się doprawdy siecią pajęczą na drobne muchy, przez którą przebijają się jednak doskonale grube owady; najgorsze łotry rozbijają się bezkarnie „w zgodzie z ustawami” byle nakręcić do litery przepisu! Z tym musi się zerwać. Jeżeli nie mamy utracić sam zmysł moralności. Albowiem „zasada” interpretacji prawa polega na dokładnym rozumieniu całości przepisów, ich pobudek i celów, a nie na cząstkowym i oderwanym od całości ich stosowaniu. Prawo jest zasadniczo syntezą, analiza ma tylko rolę pomocniczą; przepis należy interpretować stosownie do syntezy (…) Zbliżamy się do nieuchronnego, ogólnego bankructwa państw, a wtedy czeka nas najgorsza rewolucja taka, iż z jej odmętów zdoła się wydobyć kiedyś dopiero jakieś późne pokolenie. Stoczymy się na poziomy społeczności Azji centralnej, jeżeli się spóźnimy z budową państwa cywilizacji łacińskiej, państwa obywatelskiego, opartego na aposterloryzmie, historyzmie, personalizmie i autonomicznych organizmach. W takim państwie cywilizacje obce stracą wpływy i znaczenie. Staczać się będzie coraz niżej nasza państwowość, sądownictwo, studium prawa, bezpieczeństwo życia i mienia, a wreszcie cała moralność publiczna i prywatna, jeżeli nie zerwiemy z dwoistością etyki, z zapatrywaniem, jakoby życie publiczne musiało być zwolnione od moralności , zwłaszcza polityka. Na spodzie tej równi pochyłej znajduje się stan acywilizacyjny ; gdy zaś poczniemy się do niego zbliżać , natenczas cywilizacja żydowska zatryumfuje , jako jedyna , która w Europie pozostała żywotna „.

  7. Planowe i systematyczne sączenie fałszerstw, manipulacji i demoralizacji w umysły i serca Polaków przez polskojęzyczne media (prasa, książki, radio, TV, nagrania muzyczne i filmowe, internet )

  8. Naszą winą jest to, że w dużej części ludzie w Polsce odwrócili się od nauki Chrystusa Pana zachłystując się pozornym dobrobytem i materializmem, ale dopiero wtedy jak się coś nie wiedzie to przypominają sobie o nim w myśl powiedzenia: „Jak trwoga to do Boga”. Stąd też umysłowe oraz moralne lenistwo i wygodnictwo wielu osób. A także przyzwolenie na panoszenie się zła i rządy naszych wrogów. Ludzie prawi, niewygodni lub sprzeciwiający się aktywnie temu są eliminowani często fizycznie – np. ks. Popiełuszko, M.Falzmann , W.Pańko, F.Adwent, A.Lepper , D.Ratajczak i wielu innych. Polska potrzebuje prawdziwego nawrócenia – stąd działania niektórych środowisk na rzecz intronizacji Chrystusa Króla – z wszystkimi tego konsekwencjami – prawnymi, moralnymi i etycznymi w skali całego państwa. Oczywiście prawdziwe nawrócenie to tylko początek długiej drogi , ale zacząć trzeba od tego w myśl starego i mądrego powiedzenia „Bez Boga ani do proga”. Może jestem nadal zbyt naiwny w swoich nadziejach na ratunek ale trudno.

  Dlatego też tak wielka jest rola uświadamiania i edukowania ludzi w duchu pełnej prawdy aby dowiedzieli się jak są manipulowani i oszukiwani. Wiem to także po sobie i po najbliższych.

  Zgadzam się w pełni ze zdaniem jakie wypowiedział kiedyś abp Marcel Lefebrve:

  „Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła”

  Pewnie przyczyn opisanego stanu rzeczy jest o wiele więcej ale na tą chwilę akurat tyle przyszło mi na myśl.

 36. KaRabin said

  Re Realista

  Panie Realista nik zobowiązuje.
  Cham ,prymityw w jakiej by kulturze nie był wychowywany chamem pozostanie. Teraz jest era kultu pieniądza który wyznają wszystkie narody, a Pan tylko” Żydy i Żydy”. Chcecie zmian?
  Zacznijcie się szanować .Ilu z krzykaczy na forum obwiniających Żydów o wszystko co złe pomogło starszej sąsiadce zakupy zrobić? Ilu z was odwiedziło na ostatnie święta chrześcijańskie jakiegoś staruszka w domu starości żeby potrzymać go za rękę bo rodzina o nim zapomniała , a może zaprosiliście jakiegoś bezdomnego?

  „To byli zboczency, ktorzy wyrosli na zydowskim praniu mozgu i karmieni zydowska polityka niszczaca kultura chrzescijanska, narody i rodziny.’

  Wyrośli tacy bo ich tak wychowano, pewnie chodzili na religię a w grudniu dzielili się opłatkiem. Dlatego ja ludzi dzielę na dobrych i złych . Rasa i wyznanie są bez znaczenia Niestety mało kto tu to rozumie .Niektórym się wydaję ,że jak nazywa się „Kowalski „i jest ochrzczony to automatycznie spełnia kryteria prawdziwego Polaka a to nie prawda

 37. Realista said

  re 33

  ‚Niektórym się wydaję ,że jak nazywa się „Kowalski „i jest ochrzczony to automatycznie spełnia kryteria prawdziwego Polaka a to nie prawda”

  oczywiscie ze nie, skoro przed tym sie nazywal applebaum.

 38. maran said

  Ciekwy artykul Alfa Sterna. Symbol mi sie nie podoba, ale artykul bardzo ciekawy
  Fragmencik:
  „Cały świat dziwi się Polsce. Dlaczego akurat u nas ACTA wywołała takie emocje.
  Cyrkowcy z Sejmu i inne twory ze szklanego ekranu mają swoje zdanie. „Polacy to złodzieje.”
  Ja mam zdanie odmienne. Polacy to głupcy , którymi rządzą złodzieje……”
  http://alefstern.nowyekran.pl/post/50242,pola-acta-a-s

 39. KaRabin said

  Re Realista
  I jak zwykle błyskotliwa riposta typu pomidor

 40. JO said

  Ad.35. zyd to projecie nie tylko narodowe,ethnic zone ale przedewszystkim swiatopogladowe panie rabin…w Polsce powiedzenie nie badz zydem..czy ty zydzie..Jasno mowi o tym. pan udaje zyda panie Rabin..

 41. maran said

  11:23:48
  „Moja wizja „refolucji”

  Wszyscy robią zakupy – zapasy na miesiąc. Nie idą do roboty nie oglądają telewizji. Czytają książki lub chodzą sobie na spacer. Nie używają komunikacji , samochodów , nie tankują paliwa. Nic przez miesiąc nie kupują. I nie płacą podatku za ubiegły rok. Nie używają bankomatów bo maja zapas gotówy. Rząd pada i jest zmuszony zmniejszyć administrację. Do nowej władzy nie dopuszcza się byłych polityków, ani członków ich rodzin. Jak również pracowników administracji. Oj wiele by się wtedy zmieniło.
  ALEF STERN..”
  CIEKAWE.

 42. Rysio said

  re 38. Maran – ja mam dla ciebie propozycję – od czasu do czasu wyjmij głowę i rozejrzyj się dookoła – uwierz mi – naprawdę dobrze ci to zrobi.
  Zaczerpniesz trochę świeżego powietrza i może co nieco zobaczysz przy okazji.

 43. Realista said

  re 36,

  dziekuje i nawzajem.

  A tak poza tym, to za kogo Rabin sie uwaza?

  Za Polaka czy za Zyda?

 44. KaRabin said

  JO

  „Ad.35. zyd to projecie nie tylko narodowe,ethnic zone ale przedewszystkim swiatopogladowe panie rabin…w Polsce powiedzenie nie badz zydem..czy ty zydzie..Jasno mowi o tym. pan udaje zyda panie Rabin..”

  Polak to pojęcie nie tylko narodowe, ethnic zone ale przede wszystkim światopoglądowe panie JO…W polsce powiedzenie ,że Polak katolik to miłosierny ,uczciwy i serdeczny człowiek.. jasno mówi o tym .Wnoszę więc po pańskich wypowiedziach, że pan udaje Polaka panie Jo..

 45. KaRabin said

  re Realista

  A jakie kryteria według Pana trzeba spełniać ,żeby nosić miano prawdziwego Polaka?

  Myśleć po polsku… – admin

 46. Agnieszka said

  5. A teraz się drodzy Państwo, poobrażajcie.
  Admin.

  Nie ma co obrażać się za prawdziwe słowa. Mam indentyczne spostrzeżenia. Ważne tylko, jaki procent stanowi to tatałajstwo w naszym narodzie. Że zagłusza swoim głośnym chamstwem istnienie porządnych ludzi to jasne. Jest dużo młodych ludzi nawet z dobrą wolą, ale tak tragicznie niewyedukowanych w podstawowych zasadach zachowania, że ręce opadają. Grozą wieje, jak przez 20 lat pracowały skutecznie media i inne diabelskie przemysły nad młodym pokoleniem!
  Nawet ten nienajgorszy materiał na dobrych ludzi udało im się uformować na bezmyślnych, pustych konsumentów.

 47. Realista said

  re 42

  Panie Rabin,

  Pytanie bylo bardzo proste, ale widze ze nie potrafi pan na nie odpowiedziec.

  „Mam dwie Ojczyzny
i obie nie moje.


  Jedna – bom jest Żydem


  druga – bom jest gojem.”

 48. KaRabin said

  re Realista

  A moje było dla Pana zbyt trudne?

 49. Realista said

  re 45

  Moje pytanie bylo pierwsze.

  Czy moze pan na nie odpowiedziec? Czy moze pytanie jest zbyt trudne aby zebrac mysli.

  „Tak się historii koło kręci,
  
że najpierw są inteligenci, 

  co mają szczytne ideały
  
i przeobrazić świat chcą cały. 


  Miłością płonąc do abstraktów, 

  najbardziej nienawidzą faktów, 

  fakty teoriom bowiem przeczą, 

  to jest karygodną rzeczą.”

 50. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie – kanclerz Jan Zamoyski”

  Z Układu Europejskiego z dnia 16 grudnia 1991 r.
  http://www.cie.gov.pl/HLP/files.nsf/0/B2A4F6D0D2C08ACFC1256E7B0049ED16/$file/ue.pdf?Open

  „Artykuł 76
  Edukacja i kształcenie
  1. Współpraca będzie przyczyniać się do podnoszenia poziomu ogólnego wykształcenia i kwalifikacji
  zawodowych w Polsce z uwzględnieniem priorytetów Strony polskiej.

  2. Współpraca obejmie następujące dziedziny:

  – reformę nauczania i kształcenia;

  – szkolenie w miejscu pracy i szkolenie ustawiczne;
  – kursy przekwalifikowywujące i przystosowujące do rynku pracy;
  – szkolenie umiejętności zarządzania;
  – nauczanie języków Wspólnoty;
  – tłumaczenia;
  – dostarczanie wyposażenia dla celów szkolenia;
  – popieranie nauczania w zakresie studiów europejskich w ramach odpowiednich instytucji.

  3. Ustanowione zostaną instytucjonalne ramy i plany współpracy (rozpoczynając od Europejskiej Fundacji
  Szkoleniowej, z chwilą jej powstania, i udziału Polski w programie TEMPUS). W tym kontekście może być też
  rozważany, zgodnie z procedurą Wspólnoty, udział Polski w innych programach Wspólnoty.

  4. Współpraca będzie sprzyjać bezpośrednim kontaktom między uczelniami oraz między uczelniami a
  przedsiębiorstwami, przepływowi i wymianie nauczycieli, studentów, personelu administracyjnego, zapewnieniu
  praktyk zawodowych i szkolenia za granicą; będzie pomagać w tworzeniu programów nauczania, w opracowywaniu
  materiałów do nauczania i w wyposażeniu uczelni i szkół.
  Współpraca ma również na celu wzajemne uznanie okresów studiów i dyplomów.
  .
  W celu popierania zbliżenia poziomu uczelni i instytutów naukowych Polski z uczelniami i instytucjami
  Wspólnoty, zgodnie z artykułem 75, Wspólnota podejmie odpowiednie działania w celu ułatwienia Polsce
  współpracy z odpowiednimi instytucjami europejskimi. Działania te mogą obejmować udział Polski w pracach tych
  instytucji, jak również tworzenie ich filii w Polsce. Cele powyższych przedsięwzięć powinny koncentrować się na
  kształceniu nauczycieli i naukowców, osób wykonujących wolne zawody i urzędników państwowych, którzy będą
  brali udział w procesie integracji europejskiej oraz będą współpracowali z instytucjami Wspólnoty.

  5. Zasadniczymi celami współpracy w zakresie tłumaczeń będzie:
  – szkolenie tłumaczy i rozwijanie bazy terminologicznej (słowniki, Euradicautom);
  – promowanie norm i terminologii obowiązujących we Wspólnocie;
  – rozwijanie odpowiedniej infrastruktury dla tłumaczenia z języka polskiego na języki obowiązujące we
  Wspólnocie i odwrotnie.”

  =============================
  Mamy pokłosie tego aktu prawnego i wepchnięcia Polski do UE.
  Wydanych na tej podstawie szeregu aktów prawnych dotyczących szkolnictwa, oświaty, edukacji.
  Nauczyciele zostali ubezwłasnowolnieni w procesie wychowania młodego pokolenia Polaków. Nauczyciele są indoktrynowani na przeróżnych kursach pod potrzeby bezbożnej UE.
  Promowane jest hodowanie a nie wychowywanie młodego pokolenia.

  Są to koszty straszliwe wielkie [przekładające się na następne pokolenia] wepchnięcia Polski do tego eurokołchozu.

  Po trupie Polski i Narodu polskiego parto wiele lat do UE, a po osiągnięciu tego celu jeszcze się chełpoli – tak jak Lech Kaczyński wraz z PiS.
  Przyjrzyjmy się jak o o zabiegano np. w 2000 r.

  „Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – AW$LD – lekcja 5”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/sprzedali-polske-i-polakow-unii-europejskiej-awld-%e2%80%93-lekcja-5/

  Dlaczego Pan europoseł Wojciechowski nie konkluduje swych spostrzeżeń wywodem co do generalnych przeczyn tego stanu rzeczy który opisuje?

  Dokonana zdrada stanu Rzeczypospoliej zaowocowała różnoraką demoralizacją we wszystkich sferach życia publicznego, a i rodzinnego.
  Kultywowane jest zjawisko cynizmu [również w mediach mieniących się czysto polskimi i katolickimi] np. poprzez twierdzenia wyboru „mniejszego zła” – widzicie i tak musicie nas wybrać chociaż zrobiliśmy z Polską i Narodem Polskim to co zrobiliśmy.
  Czy Pan europoseł Wojciechowski tego nie wie, nie widzi tego?

 51. KaRabin said

  re 46
  Moja odpowiedz:
  Panie Lista jedno nie wyklucza drugiego.

  „Mówię po polsku
  Bo nie jestem z Waszyngtonu
  Londynu, Rzymu, czy z nad Balatonu
  Nikogo nie klonuję, bo nie lubię klonu
  Nie chcę tronu i korony i salonu
  Nie chcę czapki, pałki, pagonu pentagonu
  Nie rymuję dla banknotów, ani dla bilonu
  Nie czepiam się tak, jak wagon wagonu
  Szybuję jak ptak lub pasażer balonu
  Nie niszczę jak crack
  Nie szkodzę nikomu
  Nie spuszczam z tonu
  Nie zaniżam poziomu”

  K44

  A jakie kryteria według Pana trzeba spełniać ,żeby nosić miano prawdziwego Polaka? Ponawiam pytanie.

 52. leszek z żyrardowa said

  10.Krzysztof M powiedział/a
  2012-01-30 (poniedziałek) @ 09:06:48
  Całym sercem i umysłem podpisuję się pod komentarzem Admina.

  Ładnych parę lat temu stałem na przystanku w środku miasta czekając na autobus. Obok mnie stała grupka rozdokazywanej starszej młodzieży i młoda kobieta z dzieckiem siedzącym w wózku-spacerówce. Autobus (nie ten mój) pojechał, drzwi się otworzyły i młodzież ochoczo zajęła miejsca wokół wejścia. Kobieta z wózkiem zaraz za nimi. Dwie osoby wysiadły, przecisnęły się między młodymi, a ci wsiedli. Autobus był pełen. Chociaż, jak znam takie sytuacje (a znam bardzo dobrze), w środku było jeszcze miejsca na dziesięć takich spacerówek – po prostu trzeba się przesunąć tam, gdzie jest luźniej. Młodzi jednak co innego mieli w głowie. Młoda matka, osłupiała z wrażenia, z miną niedowierzania, stała patrząc, jak drzwi autobusu zamykają się zaraz za plecami młodzieży, która jakby nie miała zielonego pojęcia, że tam ktoś chce wejść, jak i oni, że to jest MATKA Z DZIECKIEM!!! Sorry… poniosło mnie…

  W tym momencie pomyślałem sobie: „To już nie jest mój kraj…”.

  W latach mojej młodości taką matkę niemal wnosiliśmy do autobusu, Razem z wózkiem. A jak było trzeba, to jeden wysiadał i robił dla NIEJ miejsce… Sorry… Mam dość…

  Panie Krzysztofie niech Pan się uspokoi bo nie ma tego złego żeby na dobre nie wyszło.Ja wracałem z pracy i miałem podobną przygodę.Mianowicie wszyscy już wsiedli a matka z wózkiem stała i nijak nie mogła sobie poradzić wejść do ałtobusu.No to ja stary głupek poleciałem i jej pomogłem.I imaginuj Pan sobie że za chwile pajawili siem kanary i wlepili jej 200 złotych kary bo nie miała biletu.No i do dziś mam wyrzuty sumienia że jak bym jej nie pomugł to pojechała by następnym i może by jej się udało a tak to będzie musiała dziecku od ust odjąć i zapłacić kare abo odsiedzi w więźniu może nawet wykolei się w tym więźniu.Lepiei to siem paczyć w okno i udawać że siem niedowidzi nisz siem wychylić z jakom grzecznościom.Ciągle mnie ta skulona biedna dziewczyna z dzieckiem w wózku w głowie siedzi i spokoju nie daje.I poco mnie to było?

 53. Ad. 47 Ps.
  A czy w kontekscię tego co napisałem pod ad.47 Pan europoseł Janusz Wojciechowski nie ma wyrzutów sumienia z faktu korzystania z opisanego stanu rzeczy zasiadając w gremium UE za duże pieniądze?
  Pan poseł pokazuje nam trzech osiłków, a co robi UE nie z jedną staruszką, ale ze wszystkimi ludźmi jej już do dojenia nieprzydatnymi? Przecież to co Pan Wojciechowski opisuje powinno stać się przyczynkiem zadumy i własnej refleksji w stosumku do samego siebie – czy aby moje miejsce jest w tym eurokołchozie? No chyba, że chodzi o wybór na następną kadencję do eurokołchozu.

 54. A tak już na marinesie [chociaż to nie margines]
  Jest i piękna polska młodzież, ale jak kto się uprze siedzieć całe życie w pokrzywach, to i nic dziwnego, że tylko pokrzywy ciągle widzi wokół siebie.

 55. Realista said

  re 48,

  Nie odpowiedzial pan na moje pytanie czy jest pan Zydem czy Polakiem.

  To, ze mowi pan po polsku to nie jest zaden argument.

  Ale mysle, ze dyskusja z czlowiekiem ktory nie chce powiedziec kim jest, nie ma sensu.

  Dla pocieszenia pana musze powiedziec, ze takich osobnikow jak pan, ktorzy mowili, ze sa Polakami bo mowili po polsku, to w historii Polski bylo wielu.

  O takich jak pan to juz pisal Mickiewicz:

  Pół jest żydem, pół polakiem,
  Pół cywilem, pół żołdakiem,
  pół jakobinem, pół żakiem,
  Lecz za to całym łajdakiem.

 56. KaRabin said

  Re Realista
  Moja odpowiedz:
  Panie Lista jedno nie wyklucza drugiego.

  „Mówię po polsku
  Bo nie jestem z Waszyngtonu
  Londynu, Rzymu, czy z nad Balatonu
  Nikogo nie klonuję, bo nie lubię klonu
  Nie chcę tronu i korony i salonu
  Nie chcę czapki, pałki, pagonu pentagonu
  Nie rymuję dla banknotów, ani dla bilonu
  Nie czepiam się tak, jak wagon wagonu
  Szybuję jak ptak lub pasażer balonu
  Nie niszczę jak crack
  Nie szkodzę nikomu
  Nie spuszczam z tonu
  Nie zaniżam poziomu”

  K44

  A jakie kryteria według Pana trzeba spełniać ,żeby nosić miano prawdziwego Polaka? Ponawiam pytanie.

 57. Realista said

  re 56

  ponawiam odpowiedz:

  Nie odpowiedzial pan na moje pytanie czy jest pan Zydem czy Polakiem.

  To, ze mowi pan po polsku to nie jest zaden argument.

  Ale mysle, ze dyskusja z czlowiekiem ktory nie chce powiedziec kim jest, nie ma sensu.

  Dla pocieszenia pana musze powiedziec, ze takich osobnikow jak pan, ktorzy mowili, ze sa Polakami bo mowili po polsku, to w historii Polski bylo wielu.

  O takich jak pan to juz pisal Mickiewicz:

  itd, itd

 58. KaRabin said

  Realista
  ps
  Mickiewicz pisał też „Litwo ojczyzno moja…”
  A nędzne próby obrażania i poniżania przerabiałem już na tym forum, złotego medalu więc panie Lista nie otrzymasz 😉

 59. Marucha said

  Re 35:
  Zgadzam się z Pańską analizą obecnego stanu rzeczy.

 60. Marucha said

  Muszę przyznać, iż p. KaRabin, choć na pewno poglądy gajówkowiczów nie są mu miłe, nie traci opanowania i pisze z kulturą.

 61. Marucha said

  Jeszcze może mała uwaga o PiS, dowodząca – jak kto woli – albo naiwności, albo wyznawania zasady „wątpliwości na korzyść podejrzanego”.

  Być może w PiS istnieją przyzwoici ludzie, którzy wstąpili doń z podobnych powodów, co przyzwoici ludzie wstępujący do PZPR za czasów PRL: aby, kosztem kompromisów, móc coś jednak zdziałać.

 62. Rysio said

  Tacy przyzwoici ludzie to po prostu użyteczni durnie – Panie Gajowy.

 63. JO said

  ad.44. Powiedzial Rabin – „Polak to pojęcie nie tylko narodowe, ethnic zone ale przede wszystkim światopoglądowe panie JO…W polsce powiedzenie ,że Polak katolik to miłosierny ,uczciwy i serdeczny człowiek.. jasno mówi o tym .Wnoszę więc po pańskich wypowiedziach, że pan udaje Polaka panie Jo..”

  Panie udajacy Zyda Rabina. To prawda, ze Polak, to przede wszystkim pojecie geograficzno-swiatopogladowe…..choc i etniczne – Murzyna Polakiem zrobic jest ciezko, tak jak i Muzyna zrobic Anglikiem jest ciezko….a nawet nie jest to mozliwe….niemalze…. Polak to przeciwienstwo Zyda…. bo otrodoksyjny Zyd w Polsce byl Polakiem wyznania Mojzeszowego a zlodziej …i ten co ma Szatana za Ojca – to Zyd…

  Nigdzie nie jest napisane , ze Katolik nie moze sie bronic a przeciwnie – Pan Jezus Kazal na obrone wziac 2 miecze…, wystarczy dwa i bronic sie i bronic i nigdy sie nie poddawac, bronic sie przed „wilkami” nawet zabijac….ale nigdy nie mordowac…..

  Jezeli Katolik moze nawet zabic, to czy uwaza Pan , ze mozna zabic z serdecznosci :)))???.
  Natomiast Katolik zawsze jest uczciwy, milosierny i z powodu milosierdzia nawet zabije….
  Oczywiscie , ze Katolik jest Uczciwy, gdyby nie byl uczciywy a falszywy – grzeszylby przeciwko Duchowi Swietemu jak to robia Talmudzisci …(i przez to Talmudzisci ponosza zawsze nawyzsza Kare….)

  Widac wiec, ze nie tylko Pan nie jet Zydem ale i nie jest Polakiem. …a takim niewiadomo kim, siedzacym w rozkroczu…Z wypowiedzi Panskich odczytuje, ze jest Pan takim malym filozofem, ktory probuje zmierzyc sie z tymi , ktorym do piet niedorasta.

  Przerastaja Pana ambicje. Zamiast z pokora tu uczyc sie…i po nauce… i majac Dary…obdarowywac Nas Madroscia…., Pan tu probuje bez wiedzy i Darow Ducha Sw – nauczac, pouczac…..

  Najgozej jest udawac kogos kim sie nie jest – szydlo zawsze wyjdzie z worka Panie Rabin….

 64. JO said

  Rabin zapytal: „K44

  A jakie kryteria według Pana trzeba spełniać ,żeby nosić miano prawdziwego Polaka? Ponawiam pytanie.”

  To jasne ! :

  Byc Katolikiem i przynajmniej od 5 pokolen mieszkac w Polsce.

 65. Isreal said

  ad6 „Żeby ludzi przekonać do tego co pan JO mówi, to oni najpierw muszą być zainteresowani. Na razie nie są bo jeszcze mają co do gara włożyć, maja gdzie spać. A tak to nie słuchają. Bo i po co.” – i nigdy nie będą. Jak im poduszkę wyrwią spod łba, jak braknie michy, rzucą się wzajem do gardeł

  ad 10 „W latach mojej młodości taką matkę niemal wnosiliśmy do autobusu, Razem z wózkiem. A jak było trzeba, to jeden wysiadał i robił dla NIEJ miejsce… Sorry… Mam dość…”

  masz wnuki, dzieci może w wiosny wieku? Tak? To czemu ich nie nauczyłeś szacunku dla wartości, do szacunku godnych……..

  To nasza porażka, my mogliśmy to czemu nasze dzieci nie mogą być ludźmi? Zaspaliśmy gruszki w popiele.

  Pewnie Dzieci (?) Krzysztofa okazują szacunek, choćby ustępując miejsca w autobusie ( moje na szczęście tak), ale to nasze pokolenie spieprzyło sprawę.

 66. Isreal said

  61 Być może w PiS istnieją przyzwoici ludzie, którzy wstąpili doń z podobnych powodów, co przyzwoici ludzie wstępujący do PZPR za czasów PRL: aby, kosztem kompromisów, móc coś jednak zdziałać. (być może, lecz ja to między bajki włożę) )

 67. KaRabin said

  JO
  U Pana bez zmian czyli pomidor 🙂

 68. KaRabin said

  Z ostatniej chwili:
  „Kompromis zawarty podczas szczytu UE w Brukseli ws. paktu fiskalnego nie w pełni nas zadowala, jednak jest on na tyle satysfakcjonujący, że Polska zdecydowała się na podpisanie traktatu – powiedział w Brukseli premier Donald Tusk” 🙂 🙂 🙂 i to jest mistrzostwo wypowiedzi !
  Ucz się Panie JO od swojego idola 😉

 69. Karabella said

  #29
  Panie K. Rabinowicz czy nalezalo wczesniej wytykac glupoty Bojkotowi 166 beda samemu niewiele madrzejszym?
  To co opisuje artykul nie ma nic wspolnego z wiara tylko wychowaniem. Czy jest to Pan w stanie pojac?
  To co obserwujemy obecnie to wynik wychowania pod dyktando sowieckiej zydo-komuny za PRL zarowno glupiego polactfa jak rownie durnego zydostwa.
  Pana „rozmowy” z Realista to kopia odpowiedzi Bojkota na pytania ktorego zyda typowal w ubieglych wyborach jako porzadnego i godnego zaufania.

 70. JO said

  ad.65. Raz jeszcze napisze, ze ludzie nie sluchaja bo nie maja Laski Sluyszenia i trzeba sie z tym pogodzic. To jest prawo Boze, ze tak jest nawet, jezeli tym nieslyszacym jest Rodzina…jezeli Ona ginie, to jest tak i koniec a tylko modlitwa, blaganie do Boga moze to odmienic a nie czlowiek sam….

  My , naszym zadaniem jest robic to , czego od nas Pan Bog oczekuje, bez wytchnienia, bez pytania po co, dlaczego……mamy byc kosciolem Wojujacym a przeciez Zolnierz wykonuje a nie pyta i nie rozwaza dlaczego, po co….”tak, tak, nie nie”….

  Kto ma Dar Slyszenia- to do tego mowic a kto tego daru nie ma – to nie tracic czasu , otrzepac Pyl od takiego i isc dalej , oddalic sie od niesluchajacego od pouczajacego a modlic sie za nich, modlic mocno….,

  Nie wolno Nam Rzucac Perel Przed Wieprze, oznacza, ze nie wolno nam Mowic do Swini o Dobrej Nowinie….bo sami stajemy sie Swinia….i nigdy ze swinia nie zrealizujemy Wiary w Czynach, bo Wiara to czyny…..

 71. Ogólnie ujmując to jest bardzo wielu uczciwych ludzi skutecznie oszukiwanych przez wszelkiej maści wierchuszki partyjne [i nie tylko przez nie] – a do tego nie zdający sobie sprawy z tego, że są oszukiwani. Osoba oszukana i skutecznie nadal oszukiwana wchodzi w daną strukturę z fałszywego przekonania o słuszności działania sktruktury w którą wchodzi – nie zaś z innych pobudek.
  Różnica w stosunku do okresu PRL jest taka, że obecnie stworzono tak wyrafinowane mechanizmy, że nic nie można zdziałać wchodząc w te mechanizmy – one wessą każdego delikwenta który w nie wejdzie.

  „Diabelski mechanizm został już zbudowany”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/diabelski-mechanizm-zostal-juz-zbudowany/

 72. JO said

  Panie Jozefie, czy mozna od Pana Kopuc Pana informacje na plycie CD? …, pytam bo Pana Praca jest bezcenna dla przyszlych pokolen i warto ja miec i zachowac tak by nie przepadla….

 73. Re.71
  Panie JO
  toż to dałem mechanizm do zrobienia sobie samemu za darmo płyty CD z tym co opublikowałem – i właśnie z tą myślą co Pan pisze.
  Wszystko ma swój odpowiednik w formacie PDF – można ściągać pojedynczo, ale to trwa.

  Lepiej i wygodniej jest skorzystać z „Karty Nawigacyjnej KN1_LOK”

  Click to access 998_karta_nawigacyjna_kn1_lok.pdf

  Wywoływanej z Karty Nawigacyjnej KN1_WPISY

  Click to access 999_karta_nawigacyjna_kn1_witryna.pdf


  [na stronie 2 tej karty – żółty pasek od góry z napisem
  „KLIKNIJ TU: Wywołanie karty nawigacyjnej KN1_LOK szybkich grupowych pobrań materiału i jego obsługi z własnego dysku”

  Jest tam podana instrukcja co i jak wykona aby mieć z tych materiałów własny dysk CD i co więcej poruszać się po nim [po tym materiale] jak po witrynie [ale bez użycia internetu].
  Ostatecznie w razie problemów zawsze można poprosić młodych ludzi bardziej oblatanych w komputerach i zrobią oni to co trzeba w oparciu o podane informacje na tych kartach nawigacyjnych.

 74. JO said

  ad.73. Dziekuje

 75. Rozeznać mechanizmy zbudowane przez przeciwnika, poznać jego metody działania, poznać jego mentalność, poznać kto imiennie za tym stoi – to punkt wyjścia do skutecznej walki z nim.
  Od tego się nie ucieknie.
  Dlatego tego typu materiały są zajadle zwalczane na przeróżne sposoby przez przeciwnika.

 76. Re.69
  „To co opisuje artykul nie ma nic wspolnego z wiara tylko wychowaniem.”

  Nic bardzie błędnego,
  bo jaka wiara takie i wychowanie.

 77. JO said

  ad.75. Panie Jozefie, dla mnie osobiscie stworzyl Pan cos co przyrownalbym tylko do tego co Zrobilo Bractwo Piusa X – i Pan i Bractwo rozebralo granat-Bombe na drobne i pokazalo jej mechanizmy dzialania, sposob zabijania a nawet I Pan Rowniez wskazuje na droge jak Przezyc…..

  Za to Panu dziekowal bede zawsze

  Za to Panu beda dziekowac pokolenia Polakow

 78. KaRabin said

  Karabella

  Panu udało się uniknąć złych „wpływów sowieckiej zydo-komuny za PRL” i dobre wychowanie oraz nieprzebrana wiedza wynikająca z Pańskiej wypowiedzi jest poza dyskusją

  Pisze Pan:
  „To co opisuje artykul nie ma nic wspolnego z wiara tylko wychowaniem. Czy jest to Pan w stanie pojac?”

  Karabin napisał:

  Odnośnie trzech typów i staruszki (ad1)
  Przypomniałem sobie jak to kiedyś p.Gajowy rozpisywał się nad wyższością kultury chrześcijańskiej ….Ale pewnie to było trzech ogolonych na łyso dobrze zbudowanych Żydów przebranych za narodowców

  Co ma wiara do kultury? Czy zna Pan treść mojej dyskusji z p.Gajowym? Zakładam ,że nie .
  Diagnoza dysleksja(dla pociechy nie jest Pan jedyny na tym forum)

  Ps

  Jako ,że NIK wybrałeś Pan sobie niewąski zacytuję mistrza:

  „Waść machasz jak cepem” 😉

 79. Panie JO, ale z tym trzeba iść do ludzi – teraz i tu żyjących.
  Iść jak najszerzej pomimo tego, że bardzo wielu będzie pluć, bić i złorzeczyć, będzie mówiło co najgorsze w imię zabicia prawdy.
  Tyle dane mi było zrobić – teraz kolej na innych.

 80. JO said

  Ludzie pracuja, walcza a Pan Bog zwycieza.

  Zostawmy Panu Bogu rozgrywanie Bitwy Zwycieskiej. My , musimy walczyc na przydzielonych nam Frontach i nigdy sie nie poddawac.

  Pana Praca juz plony przynosi. Zboze zostalo rozsiane i widac jak sie zieleni.

  Niech Pan tylko pilnuje tej pracy by nie przepadla.

  Pozdrawiam,
  JO

 81. Karabella said

  #76

  „To co opisuje artykul nie ma nic wspolnego z wiara tylko wychowaniem.”
  Odp: „Nic bardzie błędnego, bo jaka wiara takie i wychowanie”.

  No to popatrzmy na moj blad : -)
  Pan twierdzi ze brak wiary (rozumiem ze mamy na mysli religie) = brak wychowania. Czy w/g Pana wiara/religia ma decydujacy wplyw na wychowanie?
  Ja mysle ze najwiekszy wplyw ma rodzinny dom i rodzice. Wiekszosc moich kolegow nie wyniosla z domu zadnego wychowania pomimo ze rodzice niektorych chodzili co niedziela do kosciola i spowiedzi, a innych nie. Wiekszosc uwazala ze od wychowywania jest szkola i nauczyciel, a oni na to nie mieli czasu, checi i prawdopodobnie przygotowania. Dlatego wtychowala ich ulica.
  Jesli religia jest, jak Pan twierdzi, podstawa wychowania to skad tyle szumowin?
  Przeciez Polska to katolicki kraj. Mimo ze bolszewicka zydo-komuna walczyla z KK i zniesli w szkolach religie to nauczano jej w kosciolach, prywatnych lekcjach, a koscioly byly pelne i do dzis odbywaja sie pielgrzymki. Czy dopuszca Pan mozliwosc istnienia ateisty bedacego uczciwym i porzadnym czlowiekiem?
  A jak rozume Pan przyslowie: „Zlego kosciol nie naprawi, dobrego…..” Czy jest tu jakas madrosc czy „Nic bardzie błędnego”?
  Daje Panu pozywke do przemyslen, bo to temat „mucho kompikado” nad ktorymn warto sie zastanowic i zdjac klapki z oczu.

  #78
  Panie Rabinowicz niech Pan nie traci tu czasu bo kumple niecierpliwie czekaja w piaskownicy i chca z grac w Pomidor i w Berka.

  „„Waść machasz jak cepem” 😉

  Bo to wielce stosowne narzedzie do rozmow z Wacpanem i najlepsza metoda lagodnej perswazji : -)

 82. Karabella said

  # 78

  I jeszcze ten drobiazg:

  „Co ma wiara do kultury?”

  A co ma piernik do wiatraka? : -)
  „Pokrecenie z pomyleniem czy zmiana tematu?
  Artykul jest o zachowaniu. Pisalem o wychowaniu bo kultura i zachowanie wynika z wychowania.

 83. Re.81
  Swym wywodem sam Pan udowodnił to:
  „jaka wiara takie i wychowanie”.
  Przy czym wiara to nie nalepka, to nie pusta nazwa.

 84. Marucha said

  Re 81:
  Religia jest podstawą wychowania – a tyle szumowin bierze się stąd, iż:
  – nie wszyscy to rozumieją
  – religia jest zwalczana i ośmieszana przez wiadomo kogo
  Religijnych szumowin nie ma.

Sorry, the comment form is closed at this time.