Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pola ACTA A.S.

Posted by Marucha w dniu 2012-01-30 (Poniedziałek)

Cały świat dziwi się Polsce. Dlaczego akurat u nas ACTA wywołała takie emocje. Cyrkowcy z Sejmu i inne twory ze szklanego ekranu mają swoje zdanie. „Polacy to złodzieje.” Ja mam zdanie odmienne. Polacy to głupcy , którymi rządzą złodzieje.
Alef Stern
http://alefstern.nowyekran.pl/

Przypominam, że zamieszczenie czyjegoś artykułu nie oznacza automatycznie, iż zawarte w nim opinie są całkowicie kompatybilne z poglądami gajowego. – admin

Komentarze 43 do “Pola ACTA A.S.”

 1. Krzysztof M said

  Tekst jest szkodliwy. Nawołuje do rewolucji, ale nie wskazuje rozwiązań. Gniew niczego nie buduje. Gniew jest paliwem. Jednak paliwo to za mało. Potrzebna jest kierownica. Taka zwrócona we właściwą stronę. W KTÓRĄ STRONĘ? Coś czuję oddech SLD za plecami….

 2. jaszmija said

  Cały świat dziwi się Polsce. Dlaczego akurat u nas, praktycznie jedynym kraju na świecie ACTA wywołała takie oburzenie i protesty.

  Źródło:
  http://www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow

 3. — Pan Alef Stern wie na kogo nie glosowac w najblizszych wyborach i wymienia
  PO i PIS .
  Panie Stern , nawet powiedziec ze na cala „Bande Czworga” tzn.-PO PIS SLD PSL to nie wystarczy , bo oni przed wyborami rozczlonkuja sie na „Bande Szesciorga” a jak uznaja ze tak trzeba to i „Osmiornice” nam zafunduja . Po wyborach , te same buzki .
  Tylko okregi jednomandatowe moga cos zmienic .

 4. jaszmija said

  Jakoś nieudolnie chciałem wkleić obrazek powyżej.

  http://www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow

  Mapa protestów przeciw ACTA

  Europejska mapa planowanych protestów przeciw ACTA – luty 2012 . Aby dodać manifestację, podeślij informację na redakcja@mediarp.pl , 533 526 266, GG 57 97 27 . Pół Europy protestuje !

  Źródło:
  http://www.mediarp.pl/acta/mapa-protestow

 5. Rysio said

  Alef Stern to zapewne kumpel Bojkotki. No i artykuł niesamowicie chamski.

 6. kama said

  To co pisze Stern to obraz naszego kraju.Kto glosował na PO?Teraz sie budzą ,a premier w Brukseli odnosi kolejny sukces.Jak nie bedzie oporu i referendum obudzimy się w jeszcze większej dupie.Mamy czekać jak barany?Nic nie robić?

 7. Kronikarz said

  http://www.youtube.com/all_comments?v=RvwEGLrATAk&email=comment_reply_received

  ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJEZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE są tu :

 8. Realista said

  Izrael spowodowal tragedie Fukushimy. Bardzo ciekawe.

  Jimstonefreelance.com – Did the Dimona Dozen murder the Fukushima 50?

  http://www.jimstonefreelance.com/fukushima1.html

  http://www.jimstonefreelance.com/fukushima.htm

 9. Kronikarz said

  Tusek i jego Pice !

 10. wet3 said

  Nie pochwalam brukowego jezyka. Nie wiem czy Polacy to glupcy, ktorymi rzadza zlodzieje. Tym niemniej jestem przekonany iz Polacy niesamowicie potrzebuja tego typu wypowiedzi aby otworzyly sie ich oczy na otczajaca rzeczywistosc – polskojezyczne rzady i poskojewropejsate partie polityczne rozniace sie tylko nazwami. Wiem natomiast, ze brak prawdziwie polskiej partii narodowej oraz brak prawdziwie polskich srodkow masowego przekazu pokazuje nam jak na dloni, jak to latwo jest otumanic narod. W czasach komuny PRLowskiej bylo latwiej gdyz Kosciol pod przewodem kard.S.Wyszynskiego oddzialywal na nich orzezwiajaco. Wielkie to nieszczescie ze w czasach PL-bis zabraklo nam wyraznie propolskich przywodcow politycznych a obecny zazydzony posoborowy KK absolutnie nie wypelnia swej misji. Natomiast jewropejsate masmerdia wysmienicie wykonuja swe zadanie oglupiania narodu.

 11. Rysio said

  re 9. Niestety Wet3 to tak nie działa.

  Gdyby na rozdwajającej się drodze po jednej stronie stał miły, ciepły, „przystojny” i znajomy oficer gestapo

  i z uśmiechem wskazywał ręką kierunek, przyjaźnie przy tym mówiąc „tędy, tędy bardzo proszę – do obozu koncentracyjnego, od przyjemnych czystych, ogrzewanych pokoji”.

  A po drugiej stronie drogi nikomu nie znany, brudny, zawszony, szczerbaty, Rysio

  w zapchlonych, w zawszonych łachmanach, który zapieniony, wku.rwiony, klnący by wrzeszczał na całe gardło „Dokąd chcecie iść sku..syny? To nic że leje jak z cebra – tędy, tędy do lasu !!!”

  To jestem wiecej jak pewien, że rodacy posłuchali by gestapowca pod krawatem.

  😦

 12. maran said

  Ja tez bym chyba sie posluchala gestapowca ,majac za alternatywe zawszonego, szczerbatego, zapchlonego , wpienionego i wrzeszczacego Rysia.
  A stac pod drzewem i moknac to zadna przyjemnosc.

 13. jaszmija said

  ACTA a światowa żywność

  W kontrolowanych przez koncerny mediach kłamliwie wmawia się mieszkańcom naszego kraju, że ACTA to jedynie walka z piractwem w Internecie. Dlatego wiele ludzi nie związanych z Internetem uważa, że całe zamieszanie to jakaś pomyłka. Myślą sobie jedynie, że „banda złodziei chce chronić swoje prawo do złodziejstwa”. Jednakże, Acta jest dokumentem mówiącym o wszystkich występujących przypadkach łamania praw autorskich w całej światowej gospodarce. Nikt nie wychodziłby na ulice, gdyby chodziło jedynie o ochronę praw autorskich. W ACTA jest mowa o ochronie praw autorskich i dóbr, towarów i znaków podobnych. Podobnych, to nie znaczy identycznych, ukradzionych, lub skopiowanych. Cały Internet huczy już o upadku leków zastępczych, które są w składzie, nazwie i opakowaniu podobne do leków oryginalnych.

  W podobnym duchu ACTA będzie prawdopodobnie wpływało na światowy dostęp do nasion, a co za tym idzie do żywności. Budzi się we mnie uzasadniona obawa, że porozumienie to znacznie ułatwi wprowadzenie w życie monopolu żywnościowego największych na świecie producentów nasion, dodatków do żywności, suplementów diety itp. Chodzi tu o firmy Monsanto i Bayer, które już od kilku lat nie kryją się ze swoimi dążeniami do przejęcia władzy nad globalną żywnością.

  Co się działo przed ACTA?

  Nie będę się dokładne zagłębiać tutaj w historie tych firm, ponieważ ta wiedza jest dostępna (jeszcze) w Internecie. Wszystko na YOUTUBE – Filmy „Życie wymyka się spod kontroli” „Świat wg Monsanto” Wykład dr Ratha o kartelach farmaceutycznych, i „Food INC” dostępny na YOUTUBE pod polskim tutyłem „ Korporacje a żywność”. W skrócie ujmę to tak. Firmy te do tej pory zbierały patenty na najbardziej popularne na ziemi nasiona. Patent powstawał w wyniku nieznacznej modyfikacji genetycznej. Wprowadzano małą zmianę genetyczną do soi, ryżu, kukurydzy i ją patentowano. Patentowano oczywiście swoją odmianę. Opatentowano również już i trzodę chlewną, gdzie jak podają genetycy świnia firmy Monsanto w 99% genetycznie pokrywa się ze wszystkimi świniami świata. Kiedy już w 2008 albo 2009 oglądałam film o patentowaniu świń byłam przerażona, ponieważ już wtedy mówiono, że 70% świń na całym świecie posiada to samo DNA co świnia firmy Monsanto. Ze strachem w oczach rolnicy z całego świata mówili o ogromnym zagrożeniu nieuprawnionego przejęcia ich wieloletnich hodowli. Po zdobyciu patentu firma Monsanto automatycznie staje się właścicielem 70% wszystkich świń na świecie. Ten sam współczynnik podobieństwa dotyczy wszystkich opatentowanych przez nich roślin.

  Ale im nie chodzi o jakiś tam procent. Chcą zgarnąć wszystko.

  Jak chronią swoje patenty?

  W tej chwili tylko przez sądy. Ścigają każdego rolnika u którego wykryto choćby jedno ich ziarno. Ścigają mając świadomość, że ziarna się rozsiewają bez wiedzy rolnika. Wystarczy jedno pole obsiane kukurydzą Monsanto, a wszystkie pola kukurydzy wokół będą w jakimś tam stopniu zainfekowane kukurydzą Monsanto. Nie mają w tym litości. Powoli wykańczają wszystkich rolników, którzy chcą uprawiać bez współpracy z Monsanto. Zniszczyli (i niszczą nadal) wolnych rolników w Kanadzie, USA. Niszczą różnorodność Meksykańskiej kukurydzy, uprawy ryżu i bawełny w Indiach. Tylko to się dzieje powoli. Jak dla nich zbyt powoli.

  Dlatego potrzebują ACTA z zapisem o produktach podobnych.

  Mając patent na świnię, kukurydzę, soję, ryż i wiele innych będą mogli zniszczyć bez sądu wszystkich za nielegalne produkowanie produktów podobnych do ich już opatentowanych. W tym tkwi szkopuł. W PODOBIEŃSTWIE zapisanym w ACTA. Wszystkie rośliny genetycznie są zbliżone, lub identyczne z opatentowanymi roślinami przez firmę Monsanto i Bayer. Wszystkie. Po wprowadzeniu ACTA w każdym Państwie, które podpisało ten dokument te dwie firmy będą mogły bez sądów wywołać wojnę z każdym rolnikiem, każdym producentem nasion, z każdym hodowcą trzody chlewnej.

  I to tylko dlatego, że produkt firmy Monsanto i Bayer chroniony prawem ACTA będzie podobny do wszystkiego co stworzyła natura.

  Możemy sobie tylko wyobrazić jakich konsekwencji możemy się spodziewać, gdy te firmy rozpętają wojnę ze światową żywnością. Najedzone będą chodziły tylko te Państwa, które wymuszą na swoich obywatelach płacenie wysokich koncesji tym firmom. Po ACTA żaden sąd ich nie powstrzyma.

  Mam nadzieję, że się mylę i że nigdy do tego nie dojdzie. Zapewnienia Rządu starają się nas za wszelką cenę uspokoić, że ACTA dotyczy jedynie piractwa w necie i że żadna inna część gospodarki nie ucierpi. Ale czy można im wierzyć? Czy można im wierzyć po tym wszystkim co już „Dla Nas zrobili” – Ustawy wprowadzające kilka tysięcy nowych chemicznych dodatków do żywności, ustawa zabijająca sklepy zioło lecznicze, działania na rzecz promowania tylko dużych dostawców żywności, ulgi podatkowe, prawne dla wielkich zagranicznych koncernów wchodzących na polski rynek, brak wsparcia dla małych przedsiębiorstw, małych rolników, kolejne zakazy sprzedaży kolejnych produktów spożywczych przez prywatne osoby, niejasne przepisy dotyczące przechowywania nasion. Czy to wszystko co dla nas zrobili do tej pory może nas napawać nadzieją? Czytając cały ten dokument … wiele złego będzie możliwe.

  Źródło:
  http://www.layo.priv.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=85:acta-a-wiatowa-ywno&catid=4:zdrowie&Itemid=3

 14. jaszmija said

  A tu Mistrzostwo Świata 😉

  Śledztwo w sprawie majątku Palikota 28 grudnia 2011 r. umorzyła prokurator Joanna Chojnowska. Uznała, że działalność Palikota nie miała „znamion czynu zabronionego”. Zdaniem prokuratury Palikot nie ujawnił wszystkich składników swojego majątku, ale „nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych”

  Źródło:
  http://fakty.interia.pl/polska/news/cba-i-byla-zona-skarza-umorzenie-palikota,1748977

 15. MatkaPolka said

  Bank Światowy do polskiego rządu: świetna robota z planem obniżenia emerytur, jeszcze tylko podnieście składkę do OFE
  – Robert Gwiazdowski
  http://www.bibula.com/?p=32806
  Aktualizacja: 2011-02-18 10:33 am
  Gazeta Wyborcza „dotarła” do raportu przygotowanego dla polskiego rządu w marcu ubiegłego roku przez Bank Światowy. „Polska reforma emerytalna to świetna robota” – piszą w nim eksperci banku

  Reformy emerytalne w krajach postkomunistycznych i afrykańskich zostały zainspirowane i z premedytacją przeprowadzone przez Bank Światowy w celu zasilenia rynków finansowych przez podatników z tychże krajów.
  To niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę starzenie się polskiego społeczeństwa” – ocenia BŚ. „Eksperci przyznają jednak, że udało się to osiągnąć, bo emerytury w przyszłości będą bardzo niskie. Stopa zastąpienia (czyli stosunek ostatniej pensji do pierwszej emerytury) spadnie z obecnych 65% do 40% w 2035 roku i zaledwie 30% w 2075 roku”!!!!!
  .

  Ja natomiast „dotarłem” do książki Mitchella A. Orensteina – Profesora Johns Hopkins University – „Privatizing Pensions: The Transnational Campaign for Social Security Reform” (Pricenton University Press, 2009), za którą autor otrzymał nagrodę International Political Science Association ′s Research Committee on the Structure of Governance.
  Bardzo chciałbym się dowiedzieć, co sądzą o niej twórcy Wielkiej Kapitałowej Reformy Emerytalnej? Nie znam profesora Orensteina. Może to jakiś amerykański „oszołom”? No bo chyba nie może to być nikt poważny, skoro pisze, że reformy emerytalne w krajach postkomunistycznych i afrykańskich zostały zainspirowane i z premedytacją przeprowadzone przez Bank Światowy w celu zasilenia rynków finansowych przez podatników z tychże krajów

  http://www.przeglad-tygod…zono-polsce-ofe

  Ta książka wywoła szok! Amerykański profesor ujawnił, czym i jak bankierzy przekonali naszych polityków, związkowców i dziennikarzy do OFE

  ATRAKCYJNE ŹRÓDŁO ZYSKÓW

  dla wielkich międzynarodowych firm ubezpieczeniowych i banków. Od 1994 r. BŚ bardzo się zaangażował w promowanie tego rodzaju reformy.

  Ważnym instrumentem wprowadzania przymusowego filara kapitałowego była polityka pożyczkowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. I tak np. jednym z warunków udzielenia Argentynie w 1992 r. pożyczki w wysokości 40 mld dol. przez MFW było sfinalizowanie prywatyzacji emerytur w tym kraju. Ponadto Bank Światowy w latach 1996-1997 udzielił Argentynie pożyczek w wysokości 320 mln dol., by wesprzeć realizację reformy emerytalnej (s. 152). Orenstein stwierdza, że BŚ, MFW i regionalne banki rozwoju udzielały często pożyczek i pomocy różnym krajom, pod warunkiem że wprowadzą one prywatyzację emerytur. Z drugiej strony, instytucje te zapewniały pożyczki na sfinansowanie luki w finansach publicznych, powstałej z powodu skierowania do prywatnych instytucji części składek emerytalnych, tak by można było wypłacać bieżące emerytury (s. 89).

 16. MatkaPolka said

  Kto stoi za OFE?
  http://mercurius.myslpolska.pl/2011/03/kto-stoi-za-ofe/

  Trwająca od pewnego czasu dyskusja na temat Otwartych Funduszy Emerytalnych jest u nas jaskrawo jednostronna. Gdyby przeanalizować głosy za i przeciw – to okazałoby się, że jakieś 90 proc. przekazów medialnych można zakwalifikować jako broniących dotychczasowego status quo, a tylko 10 proc. popierających propozycje rządowe. Jak to się dzieje, że w tej sprawie ręka w rękę idą „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita”, Polsat i TVN? Odpowiedź na to pytanie łatwo sobie wyrobić po przeczytaniu artykułu Andrzeja Dryszela pt. „Kto stoi za OFE?”, który ukazał się na łamach tygodnika „Przegląd” (nr z 13 marca 2011 roku).

  OSTSTECZNE ROZWIĄZANIE KWESTII EMERYTÓW
  http://gwiazdowski.blogbank.pl/2011/03/09/oststeczne-rozwiazanie-kwestii-emerytow

  Od razu w Necie pojawiły się nowe, „ostateczne rozwiązania kwestii” emerytów.

  Plan daje każdemu, kto ma 65 lat lub więcej, pistolet i 4 kule. Może zastrzelić 2 posłów i 2 ministrów. Oczywiście to znaczy, że pójdzie do więzienia, gdzie będzie dostawał 3 posiłki dziennie, miał dach nad głową, ogrzewanie i opiekę zdrowotną, a dzieci i wnuki będą mogły przyjechać w odwiedziny tak często jak to robią teraz. A kto będzie za to płacił? Oczywiście podatnicy, ale rękami tego samego rządu, który twierdzi, że go na to nie stać na zapewnienie emerytom miejsca w domach opieki społecznej! I jeszcze będzie bonus: więzień nie musi płacić podatku dochodowego!!! Interesujące? Nie? Proszę się zastanowić i policzyć do dziesięciu….

 17. Peryskop said

  Przypomnę, że autor Alef Stern został przyłapany na oszustwie przez jednego z czytelników Monitora Polskiego. Mianowicie swoją (czy na pewno?) książkę „Pola laska” lansował jako prorocze przedstawienie scenariusza tragedii smoleńskiej bo jej fragmenty opublikował w internecie rzekomo przed zamachem. Dzięki czujności i dociekliwości jednego z blogerów archiwalne zapisy ujawniły przeróbki w datowaniach „proroczych” wpisów, które faktycznie powstały po 10.04.2010.

  Obecny tekst jest – jak już tu zauważono – podpuszczaniem ludzi i programowaniem ich preferencji wyborczych. Niewykluczone, że jest to prowokacja.

  Dla dociekliwszych polecam sprawdzenie znaczeń imienia „alef”.
  A znaczenia różnych wariantów słowa „stern” są powszechnie znane.

 18. Marucha said

  Re 11:
  Rację ma Pan Rysio.
  A jako ilustracja:

  Stanisław Trembecki – Myszka, kot i kogut

  Co by to była za szkoda!
  O kąsek nie zginęła jedna myszka młoda,
  Szczera, prosta, niewinna; przypadek ją zbawił.
  To, co ona swej matce, ja wam będę prawił:

  „Rzuciwszy naszych pieczarów głębiny,
  Dopadła jednej zielonej równiny,
  Dyrdając jako szczurek, kiedy sadło śledzi.
  Patrzę, aliści dwoje żywiąt siedzi:
  Jeden z nich trochę dalej, z milczeniem przystojnym,
  Łagodny i uniżony,
  Drugi zaś zdał mi się być burdą niespokojnym:
  W żółtym bocie z ostrogą chodził napuszony,
  Ogon zadarty do góry,
  Lśniącymi błyskotał pióry,
  Głos przeraźliwy, na łbie mięsa kawał,
  Jakby go kto powykrawał;
  Ręce miał, którymi się sam po bokach śmigał
  Albo na powietrze dźwigał.
  Ja, lubo z łaski boskiej dosyć jestem śmiała,
  Ażem mu srodze naklena,
  Bo mię z strachu drżączka wziena,

  Jak się wziął tłuc z tartasem obrzydły krzykała.
  Uciekłam tedy do jamy.
  Bez niego byłabym się z zwierzątkiem poznała,
  Co kożuszek z ogonkiem ma, tak jak my mamy.
  Minka jego nienadęta,
  I choć ma bystre ślipięta,
  Dziwnie mi się z skromnego wejrzenia podobał.
  Jak nasze, taką samą robotą ma uszka,
  Coś go w nie ukąsiło, bo się łapką skrobał,
  Mój duszka!
  Szłam go poiskać, lecz mi zabronił ten drugi
  Tej przyjacielskiej usługi,
  Kiedy nagłego narobił kłopotu,
  Wrzasnąwszy na mnie z fukiem: «Kto to tu? kto to tu?»”

  „Stój – rzecze matka – córko moja luba,
  Aż mrowie przechodzi po mnie.
  Wiesz – li, jak się ten zowie, co tak siedział skromnie?
  Kot bestyja, narodu naszego zaguba!
  Ten drugi był to kogut, groźba jego pusta.
  I przyjdą może te czasy,
  Że z jego ciała jeść będziem frykasy,
  A zaś kot nas może schrusta.
  Strzeż się tego skromnisia, proszę cię jedynie.
  I tę zdrową maksymę w swej pamięci zapisz:
  Nie sądź nikogo po minie,
  Bo się w sądzeniu poszkapisz.”

 19. Zagrypiona said

  Co do Alefa… To na tego czlowieka trzeba bardzo uwazac – to manipulator i zartownis z niewiadomymi intencjami. On pisze pod publike albo pod…. Chociaz w przypadku tego artykulu to sporo racji ma, co do zusu, sluzby zrowia i tego ze ilosc podatkow jakie placimy to kosmos. Jak ktos uwaza to za klamstwa to chyba z Polski nie pisze, albo obraca sie w towarzystwie ‚lepsiejszych’ i nie ma zielonego pojecia jak tu sie fajnie zyje typowemu obywatelowi.

  Chociaz co do tego 1500 brutto starczajacego na miesiac to…. Poniosl go OPTYMIZM troche. Bo netto to jest cos okolo 1000, to chyba od pierwszego do pierwszego o chlebie i wodzie przy swiecach. A tyle rzeczywiscie sie ludziom placi. I to jeszcze na smieciowej umowie.

  Alef cos tam tez pisze o pracy na czarno. 😉 Smiechu warte. W takich sytuacjach gdy ktos pracuje na czarno to ta zaosczedzona na zusie nfzecie i czymtam kasa, nie trafia do tego ktory ja zarobil. W kazdym razie nie w takiej ilosci jak powinna.Takie odnosze wrazenie.

  Ja czuje oddech sld albo palikota. 😉 Palikota – tratwy ratunkowej dla tonacego okretu. SLD w sumie jest skonczone… Wiec nie wiem. Nawet jakby Alef ich wsparl to im nie pomoze.

 20. dziki said

 21. Wandaluzja said

  CAŁY ŚWIAT SIĘ DZIWI, dlaczego ACTA tylko w Polsce wywołały ŚCIEKŁOŚĆ? Tłumaczyć to mozna tym, że u nas jest to Jedyne Narzędzie Opozycji Antyrządowej. Program MATOLE, TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE upadł, gdzyż kibole nie sięgneli do internetu, co zrobili opozycjoniści arabscy. Nie udało się to w Syrii, gdyż Syria jest potrzebna dla szachowania Izraela.
  Ja tłumaczę ACTA obroną Holokaustu, Satelitarnej Detekcji Złota i tajnych kont izraelskich. ACTA zostały tylko STĘPIONE, wobec czego Pierwszym Obrońcą Holokaustu został Prezydent Obama.

 22. Veritas said

  Re 10 i 11. Zgadzam się z Panami. To coś to nie Polska, to jest judeopolonia III, czyli łupiestwo, lichwa,podłość i zło. Większość Polaków nie rozumie swojej Racji Stanu i „służy” nieświadomie żydowszczyźnie. Pozdrawiam.

 23. Shakespear said

  Ad. 15
  „prywatyzację emerytur.”
  Wtedy te pieniadze były inwestowane w bardziej ryzykowne instrumenty na gieldach NY i London. A cyklów znikaly z powodow recesji i z tym zwiazanych spadkow na gieldach. „Ktos” swietnie na tym zarabial.

 24. wiktor said

  ad 11
  Nie,nie ma Pan racji.
  Na codzień,wokół ,w gazetach,a szczególnie w tv i tzw. Sztuce pełno jest tego plugawego jezyka,który i w tym tekście został użyty.
  Dlatego zgoda z Wet3 (10).Dość mamy tego rynsztoku dookoła.Czyż nie można do nas mówić zwyczajnym językiem? Nie zrozumiemy go?

 25. Brat Dioskur said

  Byc moze tutaj ta wiadomosc bedzie najbardziej adekwatna.Mianowicie wlasnie w Brukseli zakonczyl sie sped gubernatorow prowincji Eurokolchozu na ktorym miano uzgodnic wspolna polityke w kwestii finansow ,majaca na przyszlosc zapobiec przypadkom w rodzaju Grecji czy Hiszpanii.Z niezwykle metnie sformulowanego komunikatu koncowego wynika ,ze wiekszosc czlonkow zgadza sie z koniecznoscia ….bla ,bla ,bla , ….tylko na koncu okazuje sie ,ze ani Czechy ani UK tego nie podpisaly. Cos wiec musi byc na rzeczy,naturalnie Tuskorak podpisal wszystko ,moze nawet juz wczesniej zostawil jakies blanco formularze ze swoim podpisem.
  Okazuje sie ,ze Polska i Ukraina znalazly sie na czele listy krajow w ktorych padlo najwiecej ofiar mrozow!Pieja o tym wszystkie zachodnie TV, o tyle dziwne ,ze przemilcza sie masowe demonstracje na ulicach polskich miast przeciwko ATACA !

 26. aga said

 27. Ad 17 Na temat Alefa Sterna też rozmyślałam i mam podobne odczucia, choć moge sie mylić, nikt nie jest nieomylny. Fakt jest faktem, czytałam te sugestie Internauty, który wyszukał to oszustwo odnośnie daty ukazania się jego książki. Ale mnie nie to zastanawia. Alef Stern pisze językiem dośc zagmatwanym, używa pokrętnej retoryki i mimo, że kreuje się na niemal jasnowidza, nie daje gotowych rozwiązań, a często zaprzecza sam sobie. Jednym razem twierdzi, że jego powołaniem jest pisanie i uświadamianie ludzi, twierdzi, że nie jest sam i że jest „nas wielu”, że ich dni są policzone, a innym razem snuje ponure wizje przyszłości. Raz namawia do czynnego oporu, a innym razem do biernego oczekiwania. Jest niespójny i niejasny w swoich przekazach. W ogóle teraz nie wiadomo komu zaufać, bo oprócz świadomych dezinformatorów, jest mnóstwo ludzi, którzy korzystając ze złożonej sytuacji na świecie, próbują zaistnieć medialnie. Ja cały czas tego Sterna obserwuję i na razie całkowicie go nie skreślam, ale jestem bardzo ostrożna jeżeli chodzi o jego osobę.

 28. Zgroza said

  Marucha, takim językiem do nas więcej nie przemawiaj. Dałeś dowód, że i Ty jesteś tak samo ogłupiony przez media jak większość mieszkańców Priwislanskiego Kraju. Że coś takiego Tusk i kamaryla przeprowadza, to sonda, to próba jak głęboko nasze myślenie i poglądy są spreparowane przez dwadzieścia lat pracy polskojęzycznych antypolskich mediów. Nawiasem mówiąc nagminnie używających takiego języka, jakiego właśnie użyłeś. (Vide kretyńskie kabarety dla imbecyli.)

  Lat temu chyba piętnaście, na pewnym konwentyklu związanym z mediami, odezwał się nieśmiały głos, że nasze media już w 80% są nie nasze, że Francja ma ustawę, że tylko 13% mediów może być w obcych rękach. Na sali odezwało się psykanie i szemranie, że obcy przynajmniej płacą, a polskie gazetki drukują za darmo i z łaski, że w ogóle drukują.

  Acta to atak okrążający na najpoważniejsze strategiczne dziedziny gospodarki światowej. Furda internet… Ale świnie, mleko, zboża, soja, kukurydza opatentowane! – I to sformułowanko, (które tak łatwo da się pięknie wyinterpretować w każdym sądzie), o znakach takich siakich i „podobnych” to już przepiekle. Za stado baranów trzeba uważać narody, aby najbezczelniej proponować coś podobnego!! Jakimż debilem trzeba być aby coś takiego od razu, bez dyskusji, akceptować! Tutaj widać jak na dłoni – jak rozkosznie śmieszny jest, polski ubolewający, indolentny, zapieckowy patriotyzm, dla animatorów światowych geszeftów . A – proszę zauważyć – „nasze” media natychmiast przedstawiły sprzeciw wobec Acta, jako opór przed ukróceniem złodziejstwa i piractwa internetowego, clou sprawy pozostało w głębokim cieniu. Pewnie przeprowadzi się rzecz nieco ustępując w sprawach internetowych, których przecież czy tak, czy siak opanować żadną siłą się nie da.

  No i to by było na razie, na tyle.

 29. Marucha said

  28:
  Panie Zgroza, nie jesteśmy na „Ty”, bo nie zwykłem pijać bruderszaftu z analfabetami, którzy nawet nie potrafią się doczytać, kto jest autorem zamieszczonego powyżej artykułu (i że nie jest nim gajowy).

  „No i to by było na razie, na tyle.”
  To co, będzie jeszcze następny raz? Nowe rewelacje, równie aktualne, jak jajeczko sprzed miesiąca?

 30. wet3 said

  @ Rysio (11)
  Czy przeczytal pan dokladnie moja wypowiedz? Przeciez w swojej wypowiedzi (natomiast jewropejskie merdia wykonuja wysmienicie swe zadanie oglupiania narodu), podobnie jak pan Marucha w pozniejszej wypowiedzi, powtarza pan jej sens!

 31. alexirin said

  Polacy to głupcy , którymi rządzą złodzieje.
  w 100% podpisuje się pod tym zdaniem
  gdzie mieliście rozum jak były wybory ?

 32. alexirin said

  haha taki jeden gościu tusek sam się nie wybrał 🙂 wybrali go polacy 🙂

 33. wet3 said

  @ Alexirin (31)
  Naprawde???! To prosze mi wskazac na kogo w ostatnich wyborach powinno sie glosowac.

 34. Rysio said

  re 12. Ooooo właśnie.

  I dlatego nie ma co się dziwić, że otoczeni jesteśmy durniami identycznymi jak Maran czy Bojkotka – to przecież z nich składa się polskie społeczeństwo.

 35. maran said

  ad 34
  Pod przewodnictwem slepego, szczerbatego , zapchlonego, podartego Rysia o IQ -10,
  to bysmy faktycznie zaszli baaardzo daleko. Na takie manowce, ze heja hej.

 36. Rysio said

  re 32. Bo gdyby wygrał żydowsko-socjalistyczny PIS w ostatnich wyborach to nie było by ACTA.

  Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhaahhahaaaaaaaaaaaaaaa!!! O Jezu chyba się posikam!

 37. Rysio said

  Oglądałem dzisiaj przez krótką chwilę (strasznie mi rośnie ciśnienie) program – Lis na żywo.
  Pieprzyli o ACTA.

  Co mnie uderzyło to to, że (ci niby) przeciwnicy ACTA strasznie przypminali młodzieżówkę ZSMP z czasów PRLu.

 38. Rysio said

  re 35. Ależ skąd Maran!

  Ty dużo dalej zajdziesz pod przewodnictwem CZYSTEGO żydowskiego PIS.

  🙂

 39. maran said

  ad 37
  Rysio, a moze to nic cie nie uderzylo??
  Moze to twoje myslenie sie na minute wlaczylo?? Szkoda, ze juz jest off.

 40. alexirin said

  wet3 33
  na pewno lepiej by było poprzeć pis ale mamy co mamy naród wybrał 🙂

 41. 166 bojkot TVN said

  39/Maran
  Rysio ma również obrzezany mózg, bo jakiś rabin rozpędził się za bardzo, i kiedy obie główki Rysio miał jednakowo małe, obrzezał pierwszą nie tę co potrzeba, więc musiał obrzezać obie. Inaczej tego przypadku nie idzie wytłumaczyć, ani zrozumieć.
  Każdy jego wpis to coraz większe guano.

 42. Rysio said

  Sure Bojkotka – widzisz, że wyszło mi to na dobre – nigdy nie głosowałem i nie nawoływałem do głosowania na parchów tak jak robiłaś to ty.

 43. Zgroza said

  „Panie Zgroza, nie jesteśmy na „Ty”, bo nie zwykłem pijać bruderszaftu z analfabetami, którzy nawet nie potrafią się doczytać, kto jest autorem zamieszczonego powyżej artykułu (i że nie jest nim gajowy).”
  Panie Marucha, za „Ty” przepraszam. Nie wiedziałem, że jest Pan aż tak drażliwy. A co do analfabetyzmu to sprawa co najmniej dyskusyjna: jeśli Pan przytaczasz czyjąś wypowiedź, i wyraźnie od niej się nie dystansujesz, zwłaszcza gdy jest tak długa i zawiera tyle plugawych słów, to znaczy, że ją akceptujesz. Notka na końcu, wentylek bezpieczeństwa, że jednak może niezupełnie, to przecież czysty wykręt.
  No to do miłego.
  Analfabeta Zgroza

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: