Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Lichwa

Posted by Marucha w dniu 2012-01-31 (Wtorek)

Feliks Koneczny pisze w Cywilizacji żydowskiej (wyd. Antyk Warszawa-Komorów 1999, str. 275), o tym jak powstawało bankierstwo żydowskie: „Było to bankierstwo od razu uniwersalne; każdy żydowski bank stanowił jakby filię wszystkich innych – co też trwa dotychczas. Jest to wielki międzynarodowy handel pieniądzem, z jakim chrześcijańskie bankierstwo nigdy nie będzie mogło się równać, bo krepuje się i ogranicza względami na interesy własnego narodu i państwa, często sprzeczne z interesami ościennych, gdy tymczasem tamci tych względów nie uznają, bo ich nawet nie odczuwają.”

Ekonomia żydowska

Cytata ta pochodzi z rozdziału pt. Ekonomia żydowska.

Meir Tamari, profesor ekonomii na uniwersytecie Bar Ilan w Tel Avivie w Izraelu napisał książkę pt. With all your Possessions. Jewish Ethics and Economic Life (Całym swym majątkiem. Żydowska etyka i życie ekonomiczne), która stanowi treść jego wykładów z zakresu ekonomii żydowskiej. Koneczny nie cytował jej, bo zmarł przed jej ukazaniem się, ale na pewno byłby rad, że jego tezy znajdują potwierdzenie w pracy izraelskiego profesora.

Tamari pisze, że bazując na tekście z Księgi Wyjścia rozdział 23 wiersz 24: „Jeśli pożyczasz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek.” Ekonomia żydowska oparta jest na wzajemnym udzielaniu sobie pożyczek bezprocentowych. Oto kilka cytatów z jego książki:

„Poprzez całą historię aż do dnia dzisiejszego, prawie żadna zorganizowana wspólnota żydowska nie istniała kiedykolwiek bez wolnych od odsetek pożyczek stanowiących stały element struktury społecznej” (str. 171).

„Jest całkiem możliwe, że rozwój żydowskiego życia ekonomicznego w handlu, reklamie, obrocie nieruchomościami i jakiejkolwiek aktywności ekonomicznej byłby ograniczony, gdyby nie istniała społeczność dająca wolne od odsetek pożyczki we wszystkich tych krajach” (str. 171).

„W państwie Izrael te wolne pożyczki istnieją równolegle z systemem bankowym” (str. 171).

„Aby sfinansować absorpcję imigracji na dużą skalę oraz duży budżet wojskowy to nowe państwo wykorzystywało subsydiowane pożyczki i tani rządowy kredyt, aby stymulować produkcję, rolnictwo i turystykę” (str. 172).

Żydowska ekonomia wymaga jednak od Żydów, również na bazie obowiązku moralnego, by dług był w terminie spłacany.

„Odmawianie pożyczkodawcy pieniędzy na podstawie potrzeb pożyczkobiorcy zaciera rozróżnienie między sprawiedliwością a miłosierdziem, które stanowi tak ważny element Judaizmu” (str. 173).

Z drugiej jednak strony, w relacjach z nie-Żydami Żydzi także trzymają się nakazów Biblii, a w szczególności wersetu 21 z rozdziału 23 Księgi Powtórzonego Prawa gdzie czytamy:

„Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek”.

Te zasady nadal obowiązują w ekonomii żydowskiej. Maimonides nawet uważał, że hebrajskie słowo tashikh należy tłumaczyć nie jako „możesz” ale jako „masz”, czyli nakaz. Oto dalsze cytaty z Tamariego.

„Zakaz pobierania odsetek dotyczy wyłącznie transakcji między dwoma Żydami. Nie dotyczy on nie-Żydów, tak więc wolno pożyczać i brać pożyczki od nie-Żyda i z tego tytułu pobierać lub płacić odsetki. Pożyczki angażujące korporacje lub banki, których właścicielami lub depozytariuszami są nie-Żydzi mogą pobierać odsetki bez przekraczania biblijnych czy rabinicznych zakazów (str. 179)”.

„[J]est oczywiste, że prawie wszystkie autorytety idą za ustaleniem Miszny [Talmudu], zezwalającym na pobieranie odsetek od pożyczek w relacjach z nie-Żydami” (str. 180).

Autor cytuje traktat Talmudu Bava Metzia, rozdz. 5

„Dozwolone jest pożyczanie od nie-Żydów i pożyczanie im z odsetkami. To dotyczy również ger toshov (nie-Zyda mieszkającego w Izraelu i akceptującego siedem praw Noego) (str. 180)”.

„Skoro Judaizm nie uważa brania odsetek od pożyczek za coś złego samo z siebie, dlaczego więc branie lub dawanie odsetek jest zakazane między Żydami?” (str. 181-182).

Tamari odpowiada na to analogią ze spożywaniem pokarmów nie-koszernych. Nie ma w tym nic złego i nie-Żydzi mogą to robić, ale Żydzi mają się wznieść na wyższy poziom w stosunku do rzeczy materialnych. Cytując 20-wiecznego komentatora Tory Tamari powiada:

„Rezygnacja z pobierania odsetek między sobą jest na podobieństwo regulacji w stowarzyszeniach handlowych czy innych, w których członkowie udzielają sobie specjalnych ulg. Te ulgi nie są dostępne dla nie-członków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by inni też ustanawiali takie stowarzyszenia dla siebie i udzielali sobie pomocy” (str. 182).

„Według prawa żydowskiego umowa o oprocentowanej pożyczce jest nielegalna tylko, gdy dotyczy dwóch indywidualnych Żydów. Wykorzystywanie nie-żydowskich pośredników, aby uniknąć zakazów dotyczących odsetek było bardzo częstym zjawiskiem życia żydowskiego…” (str. 188-9)

Tak więc wszyscy Żydzi na świecie są jakby członkami tego samego stowarzyszenia i udzielają sobie ulg. Pokrywa się to w pełni z oceną Konecznego dotyczącą cywilizacji żydowskiej.

Dodajmy, że Tamari nie ukrywa istnienia instytucji chazaki (str. 133), o której szeroko pisze Koneczny. Był to nadawany, lub sprzedawany, przez gminę żydowską monopol na prowadzenie interesów z daną osobą czy instytucją nie-żydowską – w rezultacie inni Żydzi nie konkurowali.

Spółki kredytowe

Tak więc Żydzi są zorganizowani na skalę światową, mając wspólną kasę zapomogowo pożyczkową. Czy takie urządzenia istnieją poza żydostwem? Oczywiście tak.

Niedawno ciekawą wypowiedź na ten temat opublikował prof. Garrick Small (Culture Wars luty 2011). Wykłada on ekonomię islamską na wydziale biznesu Uniwersytetu Centralnej Queensland w Australii, przy okazji jak sam twierdzi, przemycając naukę św. Tomasza o lichwie. Według niego po ostatnim kryzysie powstało duże zainteresowanie finansami islamskimi, ponieważ odrzucają one lichwę zupełnie i funkcjonują na zasadzie mechanizmów uczciwego finansowania. Według prawa koranicznego pieniądze mogą być pożyczane bez lichwy. O ile dobrze rozumiem banki islamskie stosują tę zasadę nie tylko wobec swoich, muzułmanów, ale i wobec każdego, kto u nich pożycza.

Na ten temat znalazłem też informację z Libii czasów obalonego Kadaffiego (http://dewjiblog.com/2011/09/27/the-gaddafi-they-are-not-telling-us-about-please-read/):

„Nie ma tam odsetek od pożyczek bankowych, banki w Libii są państwowe, a pożyczki udziela się obywatelom na 0% z mocy prawa”. O ile dobrze rozumiem, nie muzułmańskim obywatelom także, ale tylko obywatelom Libii. Libia jest bogata, więc ją na to stać – ale okazuje się, że banki mogą tak funkcjonować.

W dniu 7.XII.11 agencja Deutsche Welle poinformowała (http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/pierwszy-islamski-bank-u-sasiada-polski-ma-byc-zgo,1,4958165,wiadomosc.html), że „w Mannheim działa pierwszy w RFN bank kierujący się zasadami obowiązującymi w religii islamskiej. Bank Kuveyt Türk działa … zgodnie z zasadami wiary muzułmańskiej, co określane jest jako “Islamic Banking” i jest rozpowszechnione przede wszystkim w państwach islamskich. Pierwszy bank działający na tych zasadach rozpoczął także działalność w Niemczech. Kluczową zasadą bankowości islamskiej jest rezygnacja z oprocentowania oraz odsetek, bo tego zabrania Koran. Bank Kuveyt Türk swój biznes opiera nie na odsetkach, lecz na finansowym udziale w przedsiębiorstwach.”  O ile dobrze rozumiem doniesienie bank jest dostępny nie tylko dla muzułmanów.

A jak to jest u nas chrześcijan?

Znamy pojecie „kasy zapomogowo-pożyczkowej”. Takowe funkcjonują w wielu zakładach pracy. Pracownicy łożą niewielkie sumy do tej kasy, stając się jej udziałowcami, a za to mogą, co jakiś czas, bez-odsetkowo pożyczać z kasy pewne sumy na swoje bieżące potrzeby. Praca z tym związana jest zwykle prowadzono honorowo lub za niewielką opłatą. Udziałowcy mogą swój wkład w każdej chwili wycofać – nie ulega on waloryzacji wraz z inflacją, tak, że efektywnie traci na wartości. Ta strata jest w istocie jałmużną na rzecz pożyczających, czyli tych, którzy w danej chwili są w biedzie.

Na większą skalę takie kasy zakładał w Galicji nieodżałowanej pamięci Franciszek Stefczyk. Tzw. Kasy Stefczyka pozwoliły biedocie galicyjskiej pozyskać tani kredyt na swoje skromne potrzeby. Podobnie działał ks. Piotr Wawrzyniak w Wielkopolsce.

W USA na początku XX wieku, gdy masowo ludność przenosiła się z prowincji do miast, rząd zorganizował tani albo w ogóle bezprocentowy kredyt w celu nabycia czy wybudowania mieszkań. Później zmieniono to na możliwość odpisania odsetek od kredytów mieszkaniowych w ramach rozliczeń podatkowych, co w praktyce dla ludności oznaczało to samo, co bez-odsetkowy kredyt. Odsetki te jednak trafiały do banków tyle, że z kasy państwowej. Tak jest do dziś (The Wanderer 14.VII.11).

Wyobraźmy sobie, jaki powstałby szum gdyby dziś ktoś założył bank programowo udzielający pożyczki bezprocentowe tylko nie-Żydom.

We Włoszech, w Mediolanie, powstał w 1896 r. Banco Ambrosiano, który wymagał, by jego klienci legitymowali się świadectwem Chrztu św., czyli był niedostępny dla Żydów (wtedy jeszcze muzułmanów we Włoszech nie było). Bank ten ściśle współpracował z bankiem watykańskim. W wyniku masońskiej intrygi Banco Ambrosiano uległ likwidacji w 1981 r.

Nauka Koscioła

Św. Tomasz z Akwinu poświęcił sporo miejsca tematowi lichwy. Napisał między innymi:

„… pożyczający pieniądze przenosi posiadanie ich na tego, kto od niego pożycza; ten przeto, któremu pieniądze pożyczono, posiada je na własne ryzyko i obowiązany jest oddać je w całości; stąd wniosek, że nie wolno wierzycielowi żądać więcej, niż pożyczył. Człowiek natomiast, który powierza swe pieniądze czy to kupcowi, czy wytwórcy w formie jakiegokolwiek rodzaju spółki, nie przenosi na tego kupca czy wytwórcę posiadania swych pieniędzy, przeciwnie pieniądze te pozostają nadal jego własnością. Skutkiem tego kupiec handluje tymi pieniędzmi na ryzyko ich właściciela, podobnie wytwórca na jego ryzyko używa tych pieniędzy do produkcji; wobec takiego stanu rzeczy wolno pożyczającemu godziwie domagać się części zysku, płynącego z danego przedsiębiorstwa, jako, że zysk ten płynie z jego własności.” (S. Th. 2.2 qu LXXVIII a. 2 ad 5).

Nauka Kościoła odróżnia więc pożyczkę konsumpcyjną, od której odsetek brać nie wolno, od pożyczki produkcyjnej, w której pożyczkodawca uczestniczy jako udziałowiec ponosząc ryzyko, ale i uczestnicząc w podziale dochodu od przedsięwzięcia. Czyli „kapitały nie powinny krążyć w życiu gospodarczym w formie pożyczek, lecz w formie udziałów” (Adam Doboszyński „Ekonomia miłosierdzia”) Jak pisze Tamari Żydzi w swych wzajemnych relacjach też mają podobne rozróżnienie (instytucja heter iska).

W ramach uszczegółowienia św. Tomasz uznaje prawo wierzyciela do zwrotu straty na wartości tego, co pożyczył. Dziś to można potraktować jako zwrot kosztów inflacji. Jak pisze wspomniany wyżej Doboszyński, przy inflacji 5% odsetki na poziomie 5% to darmowa pożyczka, bez lichwy. Natomiast, gdy wartość waluty pożyczki rośnie (doświadczyli tego ostatnio pożyczający w frankach szwajcarskich), pożyczkodawca odbiera więcej niż ustalone odsetki, czyli mamy do czynienia z lichwą.

Próby naprawy sytuacji

Tragedią naszych czasów jest siła prywatnych banków międzynarodowych, u których wszyscy są zadłużeni. Takie amerykańskie Biuro Rezerwy Federalnej, to prywatny bank emitujący dolary i pożyczający je rządowi USA. Dług USA jest astronomiczny – nie do spłacenia kiedykolwiek. Płyną tylko stale odsetki do banków.

W roku 1932 Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę (za 289, przeciw 60) znaną jako „ustawa Goldsborough” od nazwiska jej promotora. Jej tytuł był następujący: „Ustawa przywracająca Kongresowi jego konstytucyjne prawo do emisji pieniędzy, regulacji ich wartości i dostarczania dochodów ludności USA o trwałym i sprawiedliwym poziomie zdolności nabywczej dolara, wystarczających w każdym czasie, by ludzie mogli kupić dobra i usługi, których potrzebują na poziomie odpowiadającym pełnym mocom produkcyjnym przemysłu i handlu USA … Obecny system emisji pieniądza przez prywatne instytucje dla zysku, powodujący przemiennie szkodliwą inflację i deflację, ma ulec likwidacji”. Niestety, ustawę tę odrzucił Senat. Była ona oparta na projekcie „kredytu socjalnego” C. H. Douglasa (The Wanderer 11.VIII.11).

Z okazji kryzysu greckiego usłyszeliśmy, że najpierw zmuszono banki, by zaakceptowały redukcję oprocentowania długu greckiego, a potem by zrezygnowały z 50% tego długu. Okazuje się, że można banki do tego zmusić groźbą bankructwa dłużnika. Zapewne i inne kraje ustawią się w kolejce do takiego potraktowania ich długu. A właściwie, czemu tylko redukcja o 50%? Dlaczego nie o 95%, albo nawet o 100%. Po wojnie secesyjnej w USA prezydent Lincoln jednym posunięciem skasował wszelkie długi bankowe mocno zadłużonego i pokonanego południa. Zaraz potem zginął z ręki zamachowca, ale decyzja pozostała w mocy.

Długi bankowe można anulować decyzją polityczną. Ponieważ powstały z pożyczek oprocentowanych, trzeba je traktować jako „produkcyjne”, czyli pożyczkodawcy muszą uczestniczyć w konsekwencjach kryzysu zadłużeniowego.

Prof. Maciej Giertych
Za: OPOKA W KRAJU 77(98) – Kórnik grudzień 2011 (pdf)

http://www.bibula.com/

Komentarzy 28 do “Lichwa”

 1. Kronikarz said

  Chińczycy trzymają swojego yuana na pozycji stałej a zmiennymi są inne czynniki, łącznie z pracownikami, rezultaty tego widzimy.

 2. leszek z żyrardowa said

  Hmmmm profesor Giertych.Żem przebrnoł.A żem nie miałem zaufania do tego nazwiska.A okazywa siem że to nie jest tak że tyko żytki majom sfojego talmuda.Każden jeden jak chce to też może mieć swój talmud a jak go nie ma to może się posłużyć żydoskimi przemyśleniami.I nic to nie ujmuje ani jego przemyśleniom ani żydoskim.No po prostu ludzie tym się różnią od zwierząt że potrafią kożystać z dorobku innych ludzi.A przynajmniej powinni.S poważaniem leszek.

 3. Kronikarz said

  Stanisław Michalkiewicz: Tatuś się czołga i jeszcze dopłaca

  Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2012-01-31

  Jeszcze IV Rzesza nie powstała, przynajmniej oficjalnie – a nie wiadomo nawet, czy nie rozleci się jeszcze przed powstaniem – a już pokazuje wilcze kły i pazury. Widok francusko-niemiecko-żydowskiego śmierdziela, sławnego niechluja, zresztą takiego samego, jak i ten nasz, czyli Daniela Cohn-Bendita, wymyślającego węgierskiemu premierowi Wiktorowi Orbanowi, wezwanemu na dywanik do „cygańskiego obozu” – jak Władimir Bukowski słusznie nazywa bajzel zwany patetycznie Europejskim Parlamentem – byłby tylko obrzydliwy i skandaliczny. Ponieważ jednak za śmierdzielem stoi nie tylko Nasza Złota Pani Aniela ze swoim francuskim kolabem Mikołajem Sarkozym, ale przede wszystkim – międzynarodówka finansowych grandziarzy, to taki widok jest groteskowy, z przewagą elementów tragicznych – bo nie wiadomo, czy Węgry nie ugną się przed dyktatem tych wszystkich Józików Barrosów, których tylu wyjrzało z rozporka.

  Okazuje się, że nie tylko demoniczni dyktatorzy, jak wybitny przywódca socjalistyczny Adolf Hitler, czy kondotierzy, jak Hermann Goering stosują takie metody. Bezbarwni biurokraci są może jeszcze gorsi, bo – jak zauważył Leopold Tyrmand – „sztafaż obojętnej pospolitości, czy chamstwa wcale nie brzmi zabawnie, gdy siedzi się tam, przeciwnie, wzmaga wulgarną potęgę maszynerii”. Bo w gruncie rzeczy chodzi o to samo: zgodę na uczynienie z całego węgierskiego narodu na wieki wieków niewolników lichwiarskiej międzynarodówki, tak samo, jak w marcu 1939 roku chodziło o to, by czeski prezydent Hacha przyłączył Czechy i Morawy do Rzeszy, czyniąc z Czechów i Morawian niewolników Hitlera. Lichwiarska międzynarodówka najwyraźniej na tym etapie dziejowym popiera budowę IV Rzeszy w nadziei, że Nasza Złota Pani ze swoim francuskim kolabem Mikołajem Sarkozym zapewni im możliwość bezproblemowego eksploatowania 400 milionów europejskich niewolników.

  Dopiero na tym tle możemy lepiej zrozumieć ponurą konsekwencję, z jaką żydowska gazeta dla Polaków „niepokoi się” o przyszłość „demokracji” na Węgrzech. Okazuje się, że trybalizm w Europie wcale nie jest żadnym przeżytkiem, przeciwnie – w sytuacji programowego odrzucania, czy wręcz zwalczania więzi narodowych – a takiej właśnie operacji poddawane są dzisiaj europejskie narody – połączona z przywilejem swoistej nietykalności więź trybalistyczna daje lobby żydowskiemu niezwykłą siłę i skuteczność w doprowadzaniu europejskich narodów do stanu bezbronności. Nic zatem dziwnego, że Wiktor Orban, który miał odwagę podjęcia próby wyzwolenia narodu węgierskiego z niewoli lichwiarskiej międzynarodówki, a także zahamowania jego ześlizgu do stanu bezbronności, stał się obiektem nienawiści ze strony grandziarzy, którym w podskokach wysługują się europejscy łowcy synekur.

  Dlatego nie ma co po doktrynersku dzielić włosa na czworo, zwłaszcza, że – na co zwrócił uwagę pan prof. Gwiazdowski – Orban w gruncie rzeczy przeciwko doktrynie nie wykracza, a jeśli nawet przykręca śrubę, to przecież po to, by zahamować przyrastanie, a w konsekwencji – spłacić dług publiczny i w ten sposób zrzucić węgierskiemu narodowi kajdany. Weźmy koronny zarzut, jaki kieruje pod jego adresem brukselska łobuzeria, wspierana przez wspomniana żydowską gazetę w Warszawie: likwidację niezależności banku centralnego. W przypadku Węgier chodzi tak naprawdę o zmiany personalne, dzięki którym bank będzie wykazywał większe zrozumienie dla zamiarów rządu.

  Tymczasem gdy premier Tusk, w nadziei, że w ten sposób zasłuży sobie u Naszej Złotej Pani na jakąś trafikę w Brukseli na stare lata, ogłosił, że przekaże Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu prawie 7 mld euro z rezerw walutowych NBP, nikt nie pisnął słówkiem, że to zamach na niezależność centralnego banku – chociaż jego prezes Marek Belka podobno dowiedział się o wszystkim z gazet. Od razu widać, że te oskarżenia, to tylko preteksty – bo tak naprawdę chodzi o próbę wydobycia się z domu niewoli – co mogłoby podziałać zaraźliwie na inne zniewolone narody europejskie, które nie tylko przerwałyby w ten sposób etap nasiąkania a kto wie – może nawet przeszłyby do etapu wyciskania? W tej sytuacji bardzo dobrze, że 21 stycznia w Warszawie i innych miastach Polski odbyły się demonstracje solidarności z Węgrami – ale oczywiście nie tymi, którzy pod wodzą komucha Gurcsanyi’ego, co to doprowadził Węgry do zapaści, a teraz liczy, że brukselska łobuzeria ponownie wystawi go na fasadę za cenę wtrącenia Węgrów w babilońską niewolę, demonstrowali przeciwko Orbanowi – tylko z węgierskimi patriotami, którzy szanują „Świętą Koronę” i uznają „niezbędną potrzebę duchowej odnowy”.

  Tymczasem nasi Zasrancen – akurat odwrotnie. Premier Tusk włóczy się po Europie próbując skaptować zwolenników dopuszczenia przedstawicieli naszego nieszczęśliwego kraju do gabinetu, gdzie naradzają się starsi i mądrzejsi w charakterze obserwatora bez prawa głosu – bo widać nawet i on poczuł się urażony w miłości własnej, kiedy za jego skwapliwą gotowość do zapłacenia frycowego kazano mu czekać pod drzwiami. Podobno Włosi już mu obiecali, że wstawią się za nami u Naszej Złotej Pani i jej francuskiego kolaba – bo co im szkodzi obiecać? – w związku z czym minister Sikorski nadyma się nad skutecznością swojej „dyplomacji”, zapoczątkowanej hołdem pruskim w Berlinie.

  O żadnej „duchowej odnowie” oczywiście nie może być mowy, przeciwnie – „od ósmej do trzeciej Tatuś się czołga” i w dodatku – jeszcze do interesu dopłaca, jak nie Funduszowi Walutowemu, to Żydom. Ale wszystkich przelicytował biłgorajski błazen. Najpierw odgrażał się, że zapali w Sejmie „jointa”, ale oczywiście zmiękła mu rura i tylko zabździał kadzidełkiem. Nie tylko błazen, ale i cienki Bolek – bo przecież nikt by mu nic nie zrobił nie tylko z uwagi na immunitet, ale przede wszystkim – na protekcję razwiedki, dzięki której niezawisłe sądy puszczają mu płazem finansowe tricki jako „filozofowi”, co to ma „poglądy”, a niezależne prokuratury w podskokach umarzają śledztwa w sprawie finansowania kampanii wyborczej przez biednych studentów, emerytów a podobno nawet – nieboszczyków. Biłgorajski błazen urasta do rangi symbolu moralnego i politycznego upadku naszego narodu – bo popatrzmy, jakie zmartwienia mają Węgrzy, a jakie – nasi Zasrancen. Tamci próbują wydobyć się ze stanu politycznej i duchowej bezbronności, podczas gdy ten chciałby zepchnąć Polaków na jeszcze niższy poziom równi pochyłej – żeby zabździani od rana do wieczora nawet nie zauważyli, że państwa już nie ma.

  Stanisław Michalkiewicz

  http://michalkiewicz.pl/

 4. leszek z żyrardowa said

  Felieton pana Michalkiewicza jak zwykle bardzo efektowny ,nawet olśniewający ale właśnie te ALE .No bardzo ładnie ukazuje te wszystkie zabiegi,podchody i umizgi które są codzienną pracą polityków żeby się ustawić a w miarę możności ustawić państwo które reprezentują na dobrych pozycjach wyjściowych przed następną zawieruchą wojenną po której trudno przewidzieć skutki i pozycje zajmowane przez poszczególne wysokie strony umawiające sie.Czy będzie wojna? Jak uczy historia pewno że będzie.W takim razie każdy stara się ratować siebie i najbliższych a państwa, jedne upadają inne powstają.Choćby takie Prusy , najpierw doprowadziły do upadku Rzaczypospolitą aby same w niedługim czasie zniknąć z mapy świata.Taka niby sprawiedliwość dziejowa. Ale nie ma nic stałego ani nic za darmo.Wszystko ma swoją cenę.Dla tego myślę sobie że jednak ceną jest krew.Czy to na polu chwały z nosem w błocie jako trup.Czy też z nosem w błocie jako ofiara systemu.Zresztom s poważaniem ale chyba nawet żytki nie znaleźli na to sposobu i w sumie ich udział w udoju krwi nie odbiega od przeciętnej.

 5. Rysio said

  Kłania się Bohm-Bawerk i jego wspaniałe dzieło pt. „Kapitał i Zysk”.

  Click to access bbkapitalzysk.pdf

  Click to access bbkapitalzysk2.pdf

  Bez uważnego przeczytania tej wspaniałej ekonomicznej książki ( jednej z najlepszych na świecie) całe życie będziecie się kręcić jak pies starający się złapać swój krótki ogon.

  😦

  PS. Ach i jeszcze jedno – Bohm-Bawerk to goj.

 6. Krzysztof M said

  Ad. 5

  „PS. Ach i jeszcze jedno – Bohm-Bawerk to goj.”

  – Szabes-goj. 🙂

 7. Kapsel said

  A tymczasem:

  Wczoraj Iran oglosil, ze zgadza sie na inspekcje swoich zakladow wzbogacania uranu, przez miedzynarodowych inspektorow pod auspicjami ONZ. Oznacza to, ze zostal obalony kolejny powod do wybuchu wojny, ktorej coraz bardziej zniecierpliwiony domaga sie Izrael.
  Całość:
  http://slepamanka.salon24.pl/386781,wojna-w-zatoce-al-khaida-w-iranie-widziane-z-usa

 8. Marucha said

  Re 7:
  I co to da, że Iran się zgodził na inspekcję?
  Irak też się zgadzał na wszelkie możliwe inspekcje. NIC nie znaleziono.
  (Opinia typowego Polaka: „Nie znaleziono broni, bo Saddam ją dobrze ukrył”. A po kilku latach: „Wojna była słuszna, bo wtedy wyglądało na to, że Irak miał broń”. Ręce opadają ).

 9. Rysio said

  „Jak się chce psa uderzyć to kij się znajdzie”

  Director of National Intelligence James R. Clapper zeznawał dzisiaj przed przed kongresem – mówił że Iran nie buduje broni nuklearnej. Tak samo uważa szef CIA David Petraeus, który odbył spotaknie w tej sprawie z szefem Mosadu.

  Click to access clapper.pdf

  PS. Panowie – ale fakty! Panowie fakty! Tym gorzej dla faktów.

 10. Kapsel said

  Re 8
  Ten facet dalej wskazuje że jak nie broń atomowa to obecność Al kaidy….zawsze znajdą usprawiedliwienie…
  A czy to jest opinia typowego Polaka to nie jestem pewien ale że typowego kosmopolity to na pewno i to nie tylko kosmopolity z Polski.

 11. maran said

  no tak , ale w tzw miedzy czasie poczytny dziennik nowojorski , odpowiednik naszej GooWnianej, czyli NYT ,umiescil pokazny artykul dziennikarza izraelskiego w ktorym ostrzega, ze jak USA nie przylacza sie do zaatakowania Iranu, to Israel, czyli inaczej self-chosen nation , tak czy siak to zrobi i bedzie pozoga na caly Bliski Wschod.
  Ta gromada bandytow/szatanow za wszelka cene chce zmusic USA do tej wojny, ktora sobie juz dawno zaplanowali. Spac nie beda mogli ,jak jej nie zrealizuja.
  W piekle ich zdegraduja za kare jak tego nie osiagna.

  http://mondoweiss.net/2012/01/nyt-gives-israelis-its-magazine-to-make-an-attack-on-iran-normal.html

 12. Piotrx said

  Przy okazji co nieco o kahale i metodach przezeń stosowanych (Hazaka i Meropije). Znając ich przywiązanie do swojej „talmudycznej tradycji” zapewne podobne metody stosowane są nadal.

  Brafmann – „Żydzi i Kahały”
  z objaśnieniem T.J.Choińskiego – Warszawa 1914

  /fragmenty/

  (…)Lecz oto wychodzi w 1870 r. dzieło pod tytułem Książka o Kahale, napisane przez Brafmann’a, żyda przechrzczonego, dzieło, w którem natrafiamy na owe terytoryum, do jakiego Kahał po wszystkie czasy rościł i nie przestaje w teraźniejszych czasach rościć pretensyi, co więcej powiemy, terytoryum, jakiem Kahał zawsze władał i dzisiaj rzeczywiście posiada w swej władzy. Z tego to powodu wyżej przytoczone zdanie wielkiego po ety nabiera mocy i znaczenia niezwalczonej prawdy, a problemat staje się aksiomatem. O tem terytoryum Państwa żydowskiego potrzebnej wiadomości rzeczy dostarcza prawo Kahału „Hezkat Iszub” czyli prawo władzy kahalnej nad ludnością swego obrębu. Z reguł tego prawa wypada, iż władza Kahału rozciąga się daleko po za granicę wszelkich znanych nam praw jakiegokolwiekbądź prywatnego towarzystwa.
  Nie należący do żydowskiej narodowości mieszkańcy kahalnego obrębu z całymi swoimi majątkami występują tutaj „jako jakieś wolne terytoryum” skła-dające, że tak powiemy, państwową czyli skarbową własność Kahału. którą sprzedaje cząstkami żydowskim mieszkańcom. Albo też, dokładniej określając to po-jęcie (jak to czyni jeden z najznakomitszych tłumaczów talmudowego prawodawstwa, niejaki Rabbi Kulun) mienie ich i osoby uważane są przez żydów „jakby jakieś wolne jezioro”, w którem każdy żyd może zapuszczać sieci, byle na to prawo od Kahału posiadał. Na podstawie prawa Hezkat Iszub żyd zamieszkujący inną miejscowość, a życzący trudnić się handlem lub innem rzemiosłem w jakiemś mieście, zamieszkałem przez żydowską ludność, daremnie będzie szukał opieki praw i ustaw krajowych co do swego przesiedlenia się; nie otrzyma on tego przesiedlenia, jeżeli nie dostanie na to pozwolenia od swego Kahału równie jak od Kahału gromady żydowskiej, do ja-kiej chce się przeprowadzić. Znaczenie przeróżnych opinii za i przeciw innomiejscowym żydom Hoszennamiszpot (zbiór żydowskich praw) wykłada jak następuje: „W obecnej chwili, zwłaszcza kiedy żydzi żyją pod władzą obcych narodów i z powodu skupienia się gromadnego żydowskich mieszkańców w razie wybuchu jakichkolwiek zamieszek każdy obcy żyd staje się łatwo prześladowcą miejscowych żydów. Na podstawie więc tego doświadczenia nadaje się każdemu Kahałowi prawo zamknięcia drzwi przed każdym nowym przychodniem, a dla dopięcia tego celu pozwala mu się użyć wszelkich środków możebnych, nawet władzy Goimów”.W pewnych miejscowościach weszło w zwyczaj utrzymywanie tego prawa przy Kahale za pomocą Herem. Jeden tylko Talmud-kahan (uczony Talmudzista) może zamieszkiwać tam gdzie mu się podoba.

  Wracając teraz do prawa Hazaka i Meropije nadmienić wypada, że każdy kahał w swym obrębie sprzedaje, jako swym wiernym poddanym, żydom cząstkami prawo eksploatowania własności i osób nieżydowskich. Dla niewtajemniczonych w kahalne subtelności sprzedaż, o jakiej tu jest mowa, może się okazać dziwaczną i niepodobną do uskutecznienia Tak naprzykład:
  Kahał na podstawie praw swoich, uważając kraj zamieszkały przez ludność nieżydowską jakby Wolne jezioro do zdobycia, sprzedaje żydowi np. dom, który według wszelkich praw hypotecznych kraju stanowi własność chrześcianina; naturalnie że ten ostatni nie jest wcale uwiadomionym o podobnej sprzedaży. Bardzo właściwe pytanie nastręcza się tutaj, co za korzyść odnosi z tego żyd kupujący i płacący pewną sumę Kahałowi za to prawo? Akt sprzedaży Kanału nie może przecież służyć nabywcy do wydziedziczenia z majętności prawdziwego hypoteeznego jej właściciela chrześcianina, bo Kahał nie posia-da takiej władzy, aby mógł wyrugować prawdziwego właściciela i oddać jego własność żydowi, któremu ją sprzedał?

  Brafmann w swej Książce o Kahale daje najkategoryczniejszą na to zapytanie odpowiedź następującą: „Po opłaceniu się Kahałowi za taki akt kupna żyd nabył Hazaka (władzę czyli prawo) na majętność chrześcianina, w skutek czego ma on wyłączne prawo i to bez współzawodnictwa innych żydów starać się zawładnąć tą majętnością, — i to, jak w kahalnym akcie sprzedaży jest wymienionem, „jakimikolwiekbądż sposobami”. Nabywca jedynie ma prawo nająć ma-jętność od właściciela prawdziwego prowadzić w niej handel, pożyczać właścicielowi pieniędzy na lichwę, również jak i innym lokatorom tejże majętności, być faktorem tak właściciela, jako też i lokatorów. Słowem, on tylko ma prawo eksploatowania wszystkich Chrześcian, którzy wraz z właścicielem majętności są jego ofiarami, przeznaczonemi do wyzyskiwania przez niego, ponieważ nabył od Kahału prawo Hazaka.

  Kiedy zaś Kahał sprzedaje prawo wyzyskiwa-nia samych osób chrześciańskich, nieposiadających żadnego majątku nieruchomego lub ruchomego, nazywa się to Meropije czyli zaćmienie chrześcianina. Tekst tego cudackiego prawa jest następujący: Jeżeli człowiek żydowskiego pochodzenia posiada prawo wyzyskiwania nie żyda, to zabrania się wtedy wszystkim innym żydom wchodzić w jakiekolwiekbądź stosunki z przeznaczonym do wyzyskiwania chrześcianinem. Ten żyd tylko, który kupił prawo wyzyskiwania go od Kahału, może mu wypożyczać pieniądze na lichwę, nasyłać innych żydów na oszukanie go rozma-itymi sposobami, słowem obedrzeć go i pogrążyć w nędzę, bo każda osobistość nieżydowska jest Hefker (wolną) i kto wcześniej nią zawładnie, do tego ona należeć musi”. Takie to są poglądy talmudowego prawodawstwa na istniejący obecnie u żydów Hezkat-lszub. Brafmann w swej Książce o Kahale przytacza 37 aktów i dokumentów dowodzących wszystkiego, cośmy tu wyżej powiedzieli. Dokumenta, z których wybraliśmy najważniejszych 9, oznaczonych numerami 22, 23, 57, 77, 98, 99, 100, 101, 102, przytoczone będą na końcu tego rozdziału. Dokumenta ta podnoszą ową zasłonę, która od tylu wieków pokrywała tajemnicze,, niedostępne i nie-złomnie stwardniałe królestwo Izraela. Przy świetltych dokumentów po raz pierwszy wyjaśnionem zostaeje w jaki sposób Heder Hakahał (Kahalna Izba), pradziadowska, podziemna instytucya żydów, przywłaszczyła sobie prawa:

  1. Pozwalania lub zabraniania żydom pobytu w obrębie, w którym Kahał despotycznie panuje.

  2. Sprzedawania żydom prawa i władzy na eksploatowanie placów, domów, magazynów i t. d. będących posiadłościami albo miasta, albo klasztorów, albo wreszcie prywatnych osób, należących do chrześciańskiej ludności.

  3. Sprzedaży prawa wyzyskiwania samychże osób nie należących do religii Izraela.

  4. Nareszcie samowolnego nakładania rozmaitych podatków na handel, przemysł, rzemiosła, wykonywane przez żydów w obrębie Kahału.
  Rozważywszy dobrze dokumenta o jakich mowa, nie ma wątpliwości, że zadanie Kahału wyda się czytelnikowi o tyle potężnem, o ile w istocie jest śmiałem. Lecz chociaż zdaje się napozór trudnem do wypełnienia,—zapewnić można, iż jest wykonywanem przez Kahał w całej i swej mocy i rozciągłości.

  (….)

 13. Guła said

  Myślę ze gdyby armia Iraku była wyposażona w broń biologiczną, raczej nie uderzyliby. Analogicznie jeżeli Iran ma broń A w życiu nie uderzą.

 14. Rysio said

  re 13. Aleś zrobił odkrycie!

  🙂

  Przecież wiadomo że zawsze atakuje się słabszego.
  Tyle tylko, że czasami atakujący się pomyli.

 15. Ola Gordon said

  PUTIN VS. SOROS
  Putin kontra Soros
  http://www.fourwinds10.net/siterun_data/government/new_world_order/news.php?q=1327627147
  Tom Heneghan – expert ds. wywiadu międzynarodowego – 24.01.2012
  tłumaczenie [z kłopotami] Ola Gordon

  USA – Federacja Rosyjska i jej premier, Władimir Putin, wydali nakaz aresztowania znanego terrorysty finansowego, węgierskiego q**sa bankowego, George’a Sorosa.
  Rosyjski wywiad wskazał Sorosa za stosowanie [cross-collateralized* compounded szwedzkiej i duńskiej waluty obcej derivative] w celu ataku na rosyjską giełdę.
  * zabezpieczenie jednego kredytu stosowane jako zabezpieczenie kolejnego kredytu http://en.wikipedia.org/wiki/Cross-collateralization
  Uwaga: Stosowanie przez Sorosa [cross-collateralized compounded derivatives] wykorzystując banki w Luksemburgu, narusza przepisy porozumienia bankowego UE Bazylea II.
  Zarówno MFW jak i europejski Interpol przygotowują „czerwone zawiadomienie” przeciwko nie tylko Sorosowi, lecz i finansowemu figurantowi kryminalnego rodzinnego syndykatu Bush-Clinton, Marcowi Rich, i jego szwajcarskiej firmie Richfield Commodities Brokerage.
  Putin niedawno również sprzeciwił się prezesowi Rezerwy Federalnej Bernarowi Bernanke i powiedział mu, że Federacja Rosyjska nie będzie tolerować wykorzystywania ludzi takich jak George Soros i Marc Rich w ogromnych oszustwach w walutach obcych, przez co destabilizuje gospodarkę światową. Inaczej mówiąc, nie będzie wyjścia tylnymi drzwiami QE3 [program wykupu aktywów] […] dla George’a Sorosa i Marca Rich.
  P.S. Możemy również ujawnić, że rząd Grecji dołączył firmę ubezpieczeniową Johna Hancocka do pozwu zbiorowego przeciwko kryminalnym amerykańskim gigantom bankowym Goldman Sachs i J P Morgan. Pozew zbiorowy oskarża zarówno Goldmana Sachsa i J P Morgan o nieuczciwe praktyki handlowe w sprzedaży fałszywych papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką w latach 2003 – 2007. Firmy te sprzedały te fałszywe instrumenty finansowe rządowi Grecji, i równocześnie skracali [?] te instrumenty finansowe na Wyspie Man i na Kajmanach.
  P.P.S. W tej chwili rząd grecki jest gotowy wyjść z UE i próbuje uratować państwo w podobny sposób jak zrobiła to Islandia.
  P.P.P.S. Jest to bezpośrednie ostrzeżenie dla prywatnej Rezerwy Federalnej:
  Każda próba ‚wykupienia’ Goldman Sachs i J P Morgan, jak również ich fałszywe roszczenia finansowe wobec Grecji, przy pomocy pieniędzy amerykańskich podatników, doprowadzi do ostrej reakcji amerykańskiej armii.
  Na zakończenie, wiadomość dla rzekomego pRezydenta Baracka Husseina Obamy-Soetoro:
  Kiedy podpisał Pan ZDRADZIECKI, NIE-konstytucyjny NDAA, który na stałe podarł amerykańską Konstytucję, wypowiedział Pan wojnę amerykańskiemu narodowi i stracił wszelką szansę na rzekomą reelekcję.
  Patriotyczni członkowie amerykańskiej armii, przy współudziale agentów amerykańskiego skarbu, wkrótce ujawnią dowody głównym amerykańskim oficerom flagowym, pokazujące MILIARDY dolarów w łapówkach, które Obama, Bill i Hillary Clinton, neonazistowska rodzina Bushów, oraz republikański kandydat na prezydenta, Mitt Romney, ulokowali na Kajmanach.
  Są to wpływy i prowizje osiągnięte z nielegalnej sprzedaży i marketingu tych zabezpieczonych hipoteką papierów wartościowych.

 16. Guła said

  I czego Rysiu rży jak kobyła na błoniach? Nie wszyscy mają twoją lotność…obieżyświata. Wiem wiem, to jest tak oczywiste że nie raczyłeś nawet o tym wspomnieć. Pewnie coby inter(kon)lokutorów nie obrażać.

  A co do inspekcji to nie pomylą się. To oni opracowali ABC i o ile ktoś taką broń posiada jest inspekcja w stanie to stwierdzić.

  Całkiem już hipotetycznie;

  Gdyby pomyliła się ta komisja, to nie USiA byłoby celem odwetu, bo to nawet nie 5% szans że cokolwiek USiA uczynią. Ale ci drudzy mogliby zniknąć z powierzchni ziemi. Co byłoby bardzo możliwe.

 17. Kronikarz said

  Posłuchaj najpierw dobrze :

  Mozna gadać na Nowaka ALE :

  – ile on dobrej roboty zrobił w walce z Grossem !
  – ile może zrobić dobrego na rzecz Węgier !

  Niech Polacy biorą z Nowak przykład – i w dupie mam dogmatycznych wojowników antypisowców !

 18. Kronikarz said

  No bo proszę !
  Kto sie odważa na taka wypiwiedz ?

 19. Kronikarz said

  A to !!! no proszę :

  Kto o tym mówi prócz niego ???!!!

 20. Kronikarz said

  No i co – zwracam sie do dogmatyków politycznych : ze to Nowak pisowiec, ze cos tam… nie se będzie, ale posłuchaj go !

 21. aga said

  Na temat JRNowaka pisał Pan Marek S. szkoda,że nie pisuje już w gajowce.a znamienne jest to,że Bubel ,ktory chętnie drukowal wszelkie sensacje z internetu,nie opublikował Skowytu psa poety….

  „Na temat JRN wypowiadalem sie wczesniej.

  https://marucha.wordpress.com/2010/09/15/wolnosc-jest-zagrozona-polska-jest-w-stanie-rozsypki/#comment-57699

  https://marucha.wordpress.com/2010/09/15/wolnosc-jest-zagrozona-polska-jest-w-stanie-rozsypki/#comment-57741

  Do tych punkow moge jeszcze dodac nastepne

  7. JRN wylasowal haslo „Nie wazne skad kto przychodzi, wazne co reprezentuje”. Jest to haslo falszywe i mowiac je mial na mysli zapewne siebie. Bo jak mozna stwierdzic co kto reprezentuje gdy nie wie sie skad ktos przychodzi? Jest to niemozliwe. Uni podsylaja wiele osob ktore dostosowuje sie do zapotrzebowanie srodowiska i mowiat dokladnie to co ta grupa osob oczekuje tylko po to aby wzbudzic zaufanie i w momentach krytycznych sugerowac i promowac zozwiazania ktore sa zle dla Polakow a dobre dla zydow.

  Wazne jest nie tylko CO ktos mowi ale rowniez KTO to mowi. Jest to jednak tylko poszlaka ktora jakos moze nam umozliwic dotarcie do INTENCJI tej osoby. Ale nawet to jest niewystarczajace bo wiele osob chce dobrze ale nie jest w stanie tego osiagnac bo nie ma ZDOLNOSCI, WIEDZY, ODPORNOSCI, i ZDOLNOSCI PRZYWODCZYCH. Tak wiec to wszystko jest wazne.

  8. JRN mowil ze wladze w USA maja WASP-y, gdy w rzeczywistosi to zydzi calkowicie kontroluja USA. Kontroluja Kongres, Prezydenture, system monetarny, ekonomie, sa wlascicielami wszystkich srednich i wiekszych bankow i przedsiebiorstw, Holywoodu, firm reklamowych, prasy, radia i telewizji, jak tez to oni stworzyli biznes porno, i kontroluja nawet koscioly „chrzescijanie” a zwlaszcza tzw kosciol ewangelistow ktory liczy ok 70 mln czlonkow. Tak wiec taka uwaga JRN miala chyba na celu umniejszenie ich roli w swiecie co jest zgodne z zydowska metoda i tak wlasnie zydzi mowia w USA o swoich wplywach.

  9. JRN popiera i popieral Jaroslawa i Lecha Kaczynskiego pomimo czesciowej ich krytyki. Nalezy jdnak zauwazyc roznice w podejsciu JRN do Jaroslawa i Lecha Kaczynskich w kontrascie do jego podejscia do Leppera i Giertycha. JRN nie krytykowal LPR i SO i ich liderow w czasie gdy byly u steru wladzy co podkreslal i uwazal za swoj wklad. Nalezy to skonfrontowac z jego podejsciem do LK i JK. Ilez tam bylo dorad co powinni robic i checi niesienia pomocy, ktorych to dorad nie bylo dla Leppera i Giertycha bo juz w podswiadomosci zyda jest zakaz dobrych dorad dla gojow. Fakt ten wskazuje gdzie lezy serce LRN. Jego serce lezy w calkowitej promocji i urabiania zydow na tzw: „dobrych patriotow” a co jeszcze nikomu i nigdzie sie nie udalo bo zyd zawsze zostanie zydem i bedzie sluzyl tylko sprawie zydowskiej czyli niszczeniu i eksterminacji gojow.

  10. Dziwne (a raczej nie dziwne) jest to ze popieral i lansowal Camerona jeszcze zanim ten zostal premierem WB. Dosc latwo mozna sie dowiedziec z roznych portali ze Cameron jest zydem i nigdy nie przeciwstawil by sie swoim mocodawcom poprzez nie poparcie Traktatu Lizbonskiego. To co ten mowil przed premierostwem jest nie istotne bo Obongo rowniez mowil ze wycofa „natychmiast” wszystkie wojska z Iraku po osiagnieciu prezydentury. Oni wogole sie nie licza ze zdaniem spoleczenstwa. To dla nich nic nie znaczy i JRN dobrze o tym wie, wiec po co opowiada bajki?

  11. JRN promowal rozwiazanie aby oddac zydom 15% tego co wyliczyli, a co jest tylko poczatkiem ich zadan ktore nigdy sie nie skoncza. Tak wiec pod pozorem zakonczenia tej sprawy rozpetuje wojne i proces ktory mozne zniszyc Polakow. Nie slyszalem aby mowil ze majatki przejete po Polakach po powstaniu styczniowym sa bezprawne i powinny byc zwrocone potomkom Polakow ktorzy wyladowali na Sybirze. I ze aukcje na ktorych zlicytowano te majatki, i w ktorych Polacy nie mogli uczestniczyc, powinny byc uniewaznione. Gdyby tak zrobione to by sie okazalo ze zydzi NIC nie posiadaja i jeszcze sa nam winni odsetki za urzytecznosc wlasnosci ktora nie byla ich.

  JRN mowi wiele prawdziwych rzeczy o negatywnym wplywie zydow w historii Polski. Jednak tu nalezy sobie zadac pytanie jaka jest jego intencja? Sadze ze jego intencja jest zdobycie zaufanie srodowiska RM.

  Jednak ta wiedza calkowicie jest nieprzydatna jesli podejmuje sie zle decyzje. Jest to tak jakbysmy dotarli na rozwidlenie drog i mamy wybrac ktora droga mamy kroczyc. Czy ta na prawo? Czy ta na lewo? Mamy wiedze historyczna z ktorej wynika ze powinnismy wybrac ta droge na prawo. Jednak w tym momencie wkracza JRN i mowi nam ze mamy wybrac ta droge na lewo. Poniewaz mamy zaufanie do niego poparte jego wieloma historycznymi prawdziwymi wypowiedziami o zydach, wiec mu UFAMY i ZAKLADAMY ze wie lepiej i ze DZIALA W NASZYM INTERESIE. Jednak ta lewa droga jest falszywa.

  To wlasnie w takich KRYTYCZNYCH SYTUACJACH takie osoby jak JRN sa bardzo uzyteczne dla zydow. Takimi sytuacjami sa np: wybory w ktorych to JRN promuje osoby (jak mi sie wydaje) sa zydami lub pochodzenia zydowskiego i dzialajace w ich interesie a ktore, jak mozna bylo stwierdzic po telefonach od sluchaczy, wcale nie byly dobrymi kandydatami. Promowal Jacka Kurskiego na szefa TVP a ten okazal sie zwyklym klamca pogardzajacym Polakami. JRN jego bledy nie wzruszaja i nie ma poczucia winy.

  Jedna z metod dzialania zydow jest wlasnie najpierw UWIARYGODNIENIE sie w srodowisku tylko po to aby wykorzystac to ZAUFANIE w krytycznym momencie dla zydow w celu przeforsowanie rozwiazanie ktore jest dobre dla nich.

  Wiele lat temu czytalem ksiazke o podwojnym agencie angielsko-niemieckim ktory byl Polakiem i dzialal na terenie Angli w czasie II wojny swiatowej. W istocie byl on agentem angielskim ale niemcy mysleli ze tak naprawde dziala dla nich. Przez wiele lat dostarczal Niemcom informacje ktore zawsze byly prawdziwe. Raz tylko dostarczyl informacje ktore byly bledne i bylo to przed inwazja Amerykanow i Anglikow na Europe w 1944. Ta informacja i to ZAUFANIE ktore Niemcy mieli do tego agenta spowodowalo ze Niemcy niespodziewali sie inwazji w Normandii i w tym czasie. Mysleli ze bedzie to Can i tam trzymali swoje dywizje pancerne bo tak im powiedzial ten agent.

  Oplaca sie bowiem dostarczac drugorzedne prawdziwe informacje tylko po to aby sie uwiarygodnic, i po to aby w KRYTYCZNYM MOMENCIE wypromowac zle rozwiazanie dla Polakow a dobre dla zydow.

  Tak ja to odczytuje odnoscie funkcji JRN jak i Marka Chodakiewicza ktory mowi wiele prawdy ale promuje zle rozwiazania

 22. aga said

 23. Kronikarz said

  Aga

  Co do Dmowskiego, to oczywistość = nasz punkt odniesienia !

  A JRN Pani wysluchala – po dokrynerstwo, pytam ?

 24. Kronikarz said

  Aga

  A to – mowa tu o faktach – nie widzę żadnych przekrętów w tak trudnym temacie :

  Podaje i to, bo wiem, ze jest mu Pani à priori niechętna a nawet wroga; widzi Pani, ja juz nie pojmuje postawy polskich Tradycjonalistow – ktorych szanuje bardzo – bo oni kryteria dziwne chca w polityce stosowac, co spycha przeciez na margines.

 25. Kronikarz said

  taki wściekły pies jak ten, to jest problem, fakt – podaje te rzeczy, by gajowkowicze sobie przypomnieli historie !

 26. Kronikarz said

 27. Kronikarz said

  http://www.we-dwoje.pl/jak;mieszkaja;polskie;gwiazdy,artykul,17850.html

  Jak mieszkają polskie gwiazdy

 28. Rysio said

  http://lewrockwell.com/rep3/facebook-us-intel-op.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: