Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Miliony złotych na nagrody dla urzędników Donalda Tuska. Podsumowanie “taniego” państwa minionej kadencji.

Posted by Marucha w dniu 2012-01-31 (Wtorek)

Czy się stoi, czy się leży, nagroda i tak się należy – z takiego założenia mogli wychodzić ministerialni urzędnicy, którym rząd nie szczędził pieniędzy na dodatki do pensji – czytamy w tabloidzie „Fakt”. Chociaż bulwarówki są źródłem, które należy traktować z dystansem to w tym przypadku trudno przyczepić się do wyliczeń gazety. „Fakt” podsumował minioną kadencję rządu w kontekście praktycznej realizacji obietnicy Donalda Tuska budowy taniego państwa. Gazeta skoncentrowała się na obliczeniu dodatków, jakie poszczególni ministrowie przyznawali swoim urzędnikom.

Rekordzistą okazał się Cezary Grabarczyk, za którego kadencji 950 pracowników resortu infrastruktury otrzymało łącznie 48,5 mln złotych samych tylko nagród i premii! To średnio dodatkowy tysiąc złotych do każdej pensji dla każdego podwładnego przez 4 lata! Oczywiście w praktyce wyżej postawieni urzędnicy otrzymywali wyższe premie niż szeregowi urzędnicy ministerstwa, które w swojej domenie wykazało się szczególną nieudolnością. Hojną szefową okazała się również Ewa Kopacz, która w gabinecie Donalda Tuska kierowała resortem zdrowia. Średnio każdy z jej 500 podwładnych otrzymywał prawie 200 zł premii co miesiąc (ministerstwo przeznaczyło na nagrody 4.707.532 zł w ciągu całej kadencji). Gest miał również Radosław Sikorski, który szefując Ministerstwu Spraw Zagranicznych aż 60.255.490 zł przeznaczył na premie i nagrody (średnio 250 zł miesięcznie dla każdego z pokaźnej armii urzędników). Wyjątkowo dobrze wiodło się również podwładnym ministra Skarbu Państwa,Aleksandra Grada. 15.008.221 zł wydane na premie w ciągu 4 lat przełożyło się na średnio 408 zł do każdej urzędniczej pensji. O wyjątkowym szczęściu mogli również mówić pracownicy Ministerstwa Finansów. Jan Vincent Rostowski przeznaczył na dodatki 79 963 946 zł podatników (średnio 660 zł zł nagrody do każdej pensji, każdego miesiąca). Patrząc na powyższe sumy warto pamiętać, że w 2011 roku zarobki w administracji publicznej były o 23% wyższe niż w sektorze prywatnym (GUS).

Oczywiście trudno dziwić się członkom gabinetu Donalda Tuska. Mieli oni doskonały przykład w osobie swojego szefa. Przypomnijmy, że przez większość minionej kadencji (od 11.2007 do 03.2011 r.) premier latał rządowym samolotem do domu i z powrotem przynajmniej 285 razy czyli średnio 7 razy w miesiącu. Podatników kosztowało to ok. 6 mln złotych. Być może nie czepialibyśmy się przywilejów, w których lubuje się przecież każda władza gdyby nie były one podszyte hipokryzją. Kontekst dla urzędniczego rozpasania podczas minionej kadencji stanowił fragment expose premiera z 2007 roku: “Chciałbym, żebyśmy powrócili do idei prostej. Idei taniego państwa. Chciałbym państwa zapewnić, że te przywileje materialne, przywileje władzy przestaną drażnić Polaków, bo znikną”. Ponieważ kontekst dla obecnej kadencji rządu stanowi hasło „Polska w budowie” (budowa = wydatki, wydatki, wydatki…) to tylko nadmieniamy, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy premier 11 razy pokonał trasę Warszawa – Gdańsk rządowym samolotem. Koszt godziny lotu to ponad 11.000 złotych (łączny koszt weekendowych wypadów do domu Donalda Tuska to 120.000 zł).

http://nczas.home.pl/

Komentarzy 59 do “Miliony złotych na nagrody dla urzędników Donalda Tuska. Podsumowanie “taniego” państwa minionej kadencji.”

 1. navajo88 said

  Polski już nie ma !!!!!
  J.M.H

 2. leszek z żyrardowa said

  Ani jeden raz nie głosowałem na tego typa.I to nie ze względu na jakieś przemyślenia tylko na urywki wiadomości jak ,,nocna zmiana,, itp.Obecnie zdaje sie że w sumie był najgorszą opcją .Ostatnio do tysięcy zarzutów dołącza się podejrzenie że ta kanalia probuje wskrzesić państwo pruskie.Ale co ja moge?poczytać, popisać s poważaniem.

 3. wizzgaa said

  Uważają ,że przekupując / nagradzając/ kilka tysięcy podwładnych > mają tyluż ludzi po swojej stronie. Wraz z ich rodzinami .Nie rozumieją ,że po odliczeniu czarnych owiec to o wiele za mało.

  Jak się okazuje – to wystarcza. – admin

 4. wizzgaa said

  WYSTARCZAŁO – do niedawna , adminie. Myślę ,ze sytuacja się zmienia. Wielu ludzi na blogach też się zmieniło , sporo w realu się obudziło a dzieci tych „nagrodzonych” wcale nie chcą ACTA i nie będą się tłumaczyć swoim sponsorom / rodzicom /. Byłam na proteście i tak to widzę .

 5. Jeśli ktoś twierdzi, że w zbiurokratyzowanej z natury rzeczy UE można urządzić „tanie” państwo to jest w bardzo dużym błędzie.
  Setki tysięcy przeróżnych przepisów [związanych z trzymaniem wszystkich za puzdro] wymaga ich obsługi – inaczej byłyby przepisami martwymi – a to pociąga za sobą bardzo duże koszty.
  Oczywiście do tych kosztów dochodzą koszty związne z miłościwie nam panującymi [raz mniejsze, raz większe] od ponad 20 lat, bo inaczej te setki tysięcy przepisów by nie powstało lub przestałoby mieć rację bytu.
  Tylko ucieczka z UE może to zmienić – inaczej zabawa w eurokołchoz będzie kosztowała coraz więcej i więcej.

 6. maran said

  „Rząd i prezydent wypowiadają wojnę Bogu – mówił podczas kazania ks. Piotr Natanek, odnosząc się do sprawy podpisania przez Polskę umowy ACTA. Zwrócił uwagę na masowe protesty i zauważył, że narodu nie spytano w sprawie ACTA o zdanie.”

  A tu ,jak zwykle ciekawy komentarz @Polipid3 w odpowidzi na jojczenia i biadolenie co niektorych neo-katolisow.
  „Który z biskupów ryknął na rząd podpisujący po cichu umowy? A może już nas sprzedali?
  Bo podpisali coś gorszego tyle że nie mówią. Gdzie są biskupi obrońcy Narodu?”
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ks._natanek_o_acta_18721

 7. zdrada said

  To jest katastrofa Polski , !!

 8. maran said

  Boze jedyny , przecytalam pare komentarzy na Frudznie, pod tym wpisem o ks Natanku i rece opadaja.
  Poziom gluptoy , zaczadzenia , wrecz debilizmu tzw polskich katulikow jest wrecz zenujacy.
  KOMPLETNY brak zdolnosci do samodzielnego myslenia.
  Wycieraja gebe posluszenstwem tak jakby posluszenstwo bylo najwazniejsze i tylko ono sie liczylo. Co za stada tlumokow i lemingow . Hitlerowcy tez byli posluszni swemu wodzowi.
  Nalezy wiedzec komu za co i dlaczego byc poslusznym, a nie isc jak ta bezmyslna, wyprana z mogu owca za byle kim ,bo jej wtloczono, ze ma byc przede wszystkim posluszna.
  Podziwiam @Polipida, ze chce mu sie dyskutowac z tymi zaslepionymi neo-fanatykami.

 9. maran said

  Tu tez ciekawa, rozsadna, piekna wypowiedz:

  „Marcin Luter też miał dużo racji.”
  Wlasnie o to chodzi, ze on nie mial racji.
  Udowodniono mu bledy, herezje.
  Cala „racja” Lutra sprowadzala sie do tego:
  Potrafil palcem wskazac na grzechy kaplanow.
  (To kazdy potrafi, ktoz nie jest grzeszny?).
  I wywodzil z tego wniosek, ze „Kosciol Katolicji jest zly, nalezy zniesc Autorytet Papieza itp.”
  Luter potrafil wskazac grzesznosc kaplanow, nie umial wskazac BLEDOW ICH NAUKI.
  Poniewaz oni dobrze nauczali, a „tylko” grzeszyli (jak niemal zawsze bylo w Kosciele- dobrze mowiacy kaplan upadal z powoduludzkich slabosci. Ktoz nie upada?).
  Tutaj jest zas sytuacja na odwrot:
  Ksiadz pokazuje herezje i bledy, ktore szerza hierarchowie.
  Nie czepia sie grzechow ksiezy (ze np. „ktorys scudzolozyl z wlasna gosposia”- bo tak bylo i pewnie bedzie sie zdarzac az do Konca).
  Lecz czepia sie tego, ze oni falszuja Nauke i brataja sie z wrogami Kosciola.
  Ponadto ksiadz Natanek nie wyciaga z tego powodu wniosku, „ze Kosciol jest zly, nalezy go zlikwidowac” (jak Luter wyciagnaL), tylko nawoluje kaplanow do opamietania i przejrzenia na oczy.
  Do powrotu do Zdrowej Nauki i praktyki Kosciola.

  >Ale racje bez posłuszeństwa nie mają znaczenia.

  Nie istnieje w Kosciele dogmat „bezwzglednego posluszenstwa czlowiekowi, nawet przelozonemu”. (Za wyjatkiem posluszenstwa Papiezowi, gdy nieomylnie rozstrzyga)
  Moga byc sytuacje, w ktorych posluszenstwo nie obowiazuje.
  Czy np. Duch Swiety nawolywalby do „posluszenstwa wzgledem Judasza”?
  Nie ma w Kosciele dogmatu „slepego posluszenstwa”.
  Na takie posluszenstwo powolywali sie np. zbrodniarze wojenni, ktorzy „tylko wykonywali rozkazy przelozonych”.

  Wcale nie jest pewne czy ksiadz Natanek (jak wielu tutaj wierzy) ma „grzech nieposluszenstwa”.

  Prawdziwe posluszenstwo JEST ZAWSZE ROZUMNE.

  A to znaczy, ze MA ONO (wzgledem czlowieka!) swoje granice.

  Bo Bogu nalezy byc ZAWSZE poslusznym.”
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ks._natanek_o_acta_18721/strona/3

 10. Panie Szanowny Zdrada numero 7:
  Pan jesteś wyjątkowo bystry jak na Polaka. Pan zrobiłeś bardzo celne spostrzeżenie, które na pewno niejeden będzie zaskoczony.
  Gdyby było więcej takie ludzie, jak Pan…

 11. Re.6
  Wszystko dobrze, ale dlaczego w jesiennych wyborach parlamentarnych 2011 r. ks. Natanek nawoływał do głosowania na PiS?
  RM, NDz. też na PiS.
  Dlaczego abp. Dziwisz i EP jest za krótki na ks. Natanka?
  O co tu chodzi?

 12. maran said

  Rozlazi sie to wszystko na tym swiecie jak stare, sprane , rozpadajace sie gacie.
  Ci u gory, jak takie obmierzle nienasycone wieprze, stojace u zloba, chapia tylko dla siebie jak najwiecej, jak najwiecej.
  Juz ich nawet nie obchodzi co mysli o nich demokratyczna publika, ktora sama ich wzniosla do owego zloba. Maja to gdzies. Kradna, klamia, manipulaja,zaprzedaja siebie i swoj narod za chwile wladzy i pare zlotych monet. Nadzy przyszli na ten swiat i nadzy odejda. I guzik im przyjdzie z tego zlodziejstwa, wiarolomstwa, pychy, chciwosci,chamstwa i przekretow . Wierze, ze jest sprawdiedlwosc po drugiej stronie rzeki i ta sprawiedliwosc tam ich dosiegnie. A publika kotra sie dala i daje omamic owym wieprzkom niech tez uwaza. Kazdy ostatecznie bedzie odpowiadal za siebie, za swoje wlasne zycie, czyny. I nikt nie bedzie zwolniony z tej odpowiedzialnosci. Tlumaczenie typu: ” a bo oni mnie do tego zmusili, a bo mnie tak zbalamucili, a bo oni kazali mi byc poslusznym, zaczadzonym jak tabaka w rogu ” raczej nie przejdzie.
  Twoja/moja wola, twoj/moj wybor, twoje/moje konsekwencje.
  Kazdy stanie przed Bogiem goly i malo wesoly i bedzie rozliczony ze wszystkiego, z kazdego dnia, ,minuty, seckundy.

 13. navajo88 said

  Witam pana panie szanowny Baronie , a kapelusik dzisiaj nie uwiera w główkę ,cio ???????? hahahahahahahahahaha
  J.M.H

 14. Kapsel said

  Re 11
  Natanek nawoływał do głosowania na PiS?

  Ks.Piotr nie wymienił nazwy PiS.Powiedział…głosujcie tak jak głosuje Polonia,tam są prawdziwi patrioci i oni wiedzą jak głosować….równie dobrze mogło to się odnosić i do tych którzy nawoływali do bojkotu.Natomiast powiedział też….na wybory idźcie….ale ja to odebrałem jako sarkazm.
  Nie znam na pamięć wszystkich wypowiedzi ks.Piotra i jeśli mówił też inaczej to mogę nie wiedzieć.
  Ks.Piotr jeden robi o niebo więcej niż innych cała gromada.Nie wymagajmy od jednego człowieka za dużo.

  Dlaczego abp. Dziwisz i EP jest za krótki na ks. Natanka?

  Bo ks.Piotr mówi prawdę.

  O co tu chodzi?

  Chodzi o to że ci pierwsi to głupki a on mądry.Ci pierwsi to kosmopolici a on narodowiec i patriota.

 15. Re.14
  2 października 2011 r. [na 5 dni przed ciszą wyborczą]
  Tu jest to nagranie z Ks. Natankiem [na kogo głosować od 2 minuty]
  http://gloria.tv/?media=201024

  Przekaz jest oczywisty, że na PiS [aczkolwiek nie wymienia on bezpośrednio PiS].
  Ks. Natanek mówi tu – trzeba iść na wybory.
  Kogo wybierać – ano PiS, bo Macierewicz nie po to przecież jedził do USA aby polonia amerykańska nie popierała PiS.
  A masonerię w Polsce zatwierdził PiS.
  Czy ktoś coś z tego rozumie?

 16. Kapsel said

  Re 15
  czy zna Pan inną Polonię niż tą która popiera PiS…wszyscy znamy i tą Polonię która „głosowała na bojkot”.

  Problem z PiSem polega na tym że wśród nich pewnie jest wielu dobrych katolików i patriotów.Nie można mieć pretensji do ks.Natanka że jest słabym politykiem bo przede wszystkim jest kapłanem.Nie żądajmy od niego za wiele.

  A masonerię w Polsce zatwierdził PiS.
  Czy ktoś coś z tego rozumie?

  Ja też nie rozumiem dlaczego Pan podpisał się na listach popierających ks.Natanka.Wiem o tym bo sam podpisywałem i widziałem.

  Bardzo szanuję Pana pracę…wiele sie nauczyłem i rozpowszechniałem stronę gdzie mogłem ale kategorycznie nie zgadzam sie na sugestie pod adresem ks.Natanka.

 17. JO said

  Szanuje Ksiedza Natanka za wiele …ale za to , ze nawolywal do glosowania, mam dystans do Niego . Staram sie zrozumiec jego postawe usilnie. Ks Natanek rowniez nawolywal do modlenia sie za Rzad, Prezydenta jak i rozumiem modlenia sie za Dziwisza i innych.

  Ktos mi powiedzial niedawno, ze Mamy tzki Rzad na jaki zaslugujemy. My nie modlimy sie – Polacy sie nie modla …a wiec nie zyja po Katolicku, bo przeciez cale zycie jest Modlitwa. Nie tylko w Kosciele czlowiek sie modli, poprzez sluchanie Mszy….

  Moj znajomy Ma racje, my musimy sie modlic za Rzadzacych…i Zyc i Zyciem wymaagac, postawa wymagac od Rzadzacych. Skoro Polacy Zyja tak by zaspokoc namietnosci swoje, porzadania a nie dla Pana Boga, wiec mamy taki Rzad, ktory daje to „o co sie modlimy” – mamy Caly Swiat z jego „dobrami”

  Idac za tym rozumowaniem Ks Natanka, trudno mu odmowic pewnek konsekwencji rozumowania…jednak, skoro Ks Natanek zada od nas jako Ksiadz bysmy zyli po Katolicku, to przeciez Katolik nie moze glosowac na tych co sa zaprzeczeniem Katolicyzmu i Katolicyzm niszcza.

  Nawolywanie Ksiedza do uczestnictwa wyborach przez Polakow , jest wiec nonsensem

  Normalna reakcja wiec jest wielki dystans tego Ksiedza

 18. Re.16
  Jedynie na jednej liście i to dość dawno, gdzie sprawa była wg mnie słuszna.
  Nie zmienia to jednak faktu moich dociekań i poszukiwań odpowiedzi DLACZEGO na nurtujące mnie pytania. Przecież logicznie sprzeczne jest ‚iść i głosować tak jak ….” z twierdzeniem, że mógł on w ten sposób nawoływać do bojkotu. Do tego cały kontekst związny z tym zagadnieniem jednoznacznie wskazuje na PiS. Pada też hasło tyle wolności ile własności a obrońcą i darczyńcą własności [uwłaszczenie] dla Polaków mienił się PiS.
  Do tego – przecież przez 20 lat zadbano o to aby listy PiS były czyste jak łza [tak no. było u mnie].

  Właśnie życie i praca nad moimi publikowanymi materiałami nauczyło mnie, że należy dążyć do wyeleminowanianie wszelkich istotnych powstających wątpliwości.
  Jest jeszcze jeden aspekt sprawy bardzo istotny.
  Jesteśmy w sytuacji, gdzie saper myli się tylko raz,
  więc błędne wskazanie [z braku rozeznania lub bycia słabym politykiem] przez ks. Natanka może drogo nas wszystkich kosztować.

 19. Kapsel said

  Jestem więcej niż przekonany że tych kilka słów padło w dobrej wierze.I tu kategorycznie sie nie zgadzam.Ale niech Pan docieka …z pożytkiem dla wszystkich.

  .Dużo rozmawiam z ludźmi i wiem że cały czas jego głos jest mało słyszalny……..niestety ,więc póki co tak bardzo nie ma czego sie obawiać.

  może drogo nas wszystkich kosztować.
  .Będzie nas kosztować ale jak zaczniemy go tępić !!!. To na pewno.

 20. Re.19
  Tu nie chodzi o tępienie, ale o wyjaśnienie sprawy.
  Czy może ktoś podać źródło, gdzie ks. Natanek krytykuje wprost PiS?
  Ja np. też byłem przez pewien czas święcie przekonany do RM do czasu aż to święte moje przekonanie prysło pod wpływem faktów.
  Okazało się, że święte przekonanie to kiepski argument.
  Bardzo wiele słusznych rzeczy mówi ks. Natanek i dlatego nie powinno być żadnych niedomówień lub niejednoznaczności.

 21. Z zezem said

  Podobnie jak Pan Jozef Bizon widze wiele pozytywnych stron w wypowiedziach i dzialaniach ks. Natanka. Razi mnie jednak pewien brak logiki,bo jak mozna popierac ciaglych bywalcow fundacji Batorego,czy jeszcze gorzej ,masonskiej B’nai B’rith.
  Czy w koncu tych co z wielka radoscia niszczyli Biskupa Wielgusa,oinnych parchatych dzialaniach tych zdrajcow nie bede nawet wspominal ,bo jest tego znacznie wiecej, gajowkowicze i tak doskonale wiedza.

  Czy ktos wie,dlaczego w tym samolocie nie bylo „szarej eminencji”-Antoniego M. tzw.”Likwidatora”?

  Dziekuje Panu Jozefowi Bizoniowi jak rowniez Panu Gajowemu za wielka lekcje patriotyzmu.

  Co za parchate czasy.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Nie jest łatwo porzucić posoborowie, którym było się karmionym przez całe dorosłe życie.
  Być może ks. Natanek musi jeszcze bardziej dojrzeć. Wiele spraw już dojrzał…
  Możliwe też, że ze względu na ogólnie tragiczny poziom świadomości wiernych, nie chce ich szokować mówieniem całej prawdy, do której nie są przygotowani. Pamiętajmy, że większość katolików uważa Jana Pawła za największego papieża, jaki kiedykolwiek zasiadał w Stolicy Apostolskiej.

 23. Z zezem said

  Tak to sobie tlumacze,niestety.
  Tylko co z „Tak.Tak,Nie ,Nie. Gdzi jest miejsce na PRAWDE .
  Wszedzie kompromisy i polityka.

  Parchate te czasy.

 24. Boryna said

  Może kiedyśks. Natanek dołączy do do tych którzy trwają 20 wiekowej tradycji. Na razie jest w rozkroku. Walczy z objawami a nie z sprawcami nr 1 czyli z SW II.

 25. Kapsel said

  Re 20
  Tu nie chodzi o tępienie, ale o wyjaśnienie sprawy.
  Czy może ktoś podać źródło, gdzie ks. Natanek krytykuje wprost PiS?

  Problem w tym że Pan tak naprawdę niczego wyjaśniać nie chce ale jednoznacznie wskazuje ….Przekaz jest oczywisty…..A masonerię w Polsce zatwierdził PiS……
  W tych wypowiedziach które wiernie skopiowałem nie ma znaków zapytania.

  Na dowód tego świadczą tutaj wypowiedzi które też nie pytają a idąc za tymi stwierdzeniami są już przekonani i wrzucają ks.Natanka do jednego worka….
  ….jak mozna popierac ciaglych bywalcow fundacji Batorego,czy jeszcze gorzej ,masonskiej B’nai B’rith.
  Czy w koncu tych co z wielka radoscia niszczyli Biskupa Wielgusa,oinnych parchatych dzialaniach tych zdrajcow nie bede nawet wspominal ,bo jest tego znacznie wiecej, gajowkowicze i tak doskonale wiedza……
  …..ale za to , ze nawolywal do glosowania, mam dystans do Niego ….

  Ksiądz Piotr nie nawoływał a jak sam powiedział…pytacie na kogo głosować…więc jest to odpowiedź a nie nawoływanie.Przy czym ta nieszczęsna wypowiedź liczy sobie ledwie minuty w porównaniu z całością jego lekcji i kazań.Pierwsze odważne wystąpienie miało miejsce w Gietrzwałdzie w miejscu tak Cudownym i poparł go ówczesny proboszcz. A teraz do rzeczy.W miejscu klonu na którym Matka Boża Objawiała sie dzieciom jest tablica poświęcona śp.L.Kaczyńskiemu…czy tam w Gietrzwałdzie nadal jest miejsce Objawień czy już rządzi Bnai Brait ????!!!. Idąc dalej pańskimi stwierdzeniami czy też zapytaniami (chociaż wątpię) to ks.Natanek byłby wiarygodny tylko wtedy gdyby te rekolekcje zaczął od wyrwania tej tablicy.

  Re 24
  Na razie jest w rozkroku. Walczy z objawami a nie z sprawcami nr 1 czyli z SW II.

  Pan chyba w ogóle nie słucha kazań ks.Piotra albo bardzo niewiele.Bardzo dużo na temat modernizmu oraz innych wypaczeń.Omawiał działalność św.Piusa X ,często odwołuje się do Tradycji i Magisterium.

  Skąd to sie wzięło ?
  : … nie znaczy to, że dokumenty ostatniego Soboru same w sobie były sprzeczne z doktryną i dogmatyka katolicką. Chodzi o to, że niektóre poruszone tematy i problemy były często niejednoznaczne w swej treści i nadmiernie rozwinięte lub w ogóle niepotrzebnie poruszone (mogli to później w stosowny sposób i w stosownej chwili uczynić Papieże w swoich encyklikach). Stało się to później dla wielu modernistycznych teologów i duchownych okazją do samowolnej (bez zgody i wiedzy papieży) i fałszywej interpretacji poszczególnych dokumentów soborowych z wielką szkodą dla Kościoła Św. i całego świata…
  Jest to opinia bardzo wielu kapłanów np.śp.ks. Michał Poradowski i inni.
  Czy Bractwo walczy o anulowanie całego SW II ? Dlatego należy wspierać Bractwo bo kurczowo trzyma się jasnych interpretacji zgodnych z Tradycja a ks.Piotr wcale nie jest tutaj gorszy od Bractwa w tej najważniejszej kwestii.

  Re 22
  Bardzo rozsądnie.

 26. aga said

  ks. Natanek- Jarosław Kaczyński powiedział stanowcze NIE dla Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Wszelkie wnioski nasuwają się same- Kaczyński to farbowany lis, nie godzien zaufania katolików.

  http://pl.gloria.tv/?media=200983

 27. aga said

  ad. 17
  Panie JO a może raczej dystans to powinien Pan nabrać do ks. K.Stehlina…

  https://marucha.wordpress.com/2011/01/03/uniacki-arcybiskup-wychwala-bandere/#comment-69864

 28. Kar said

  …Szanuje Ksiedza Natanka za wiele …ale za to , ze nawolywal do glosowania, mam dystans do Niego . Staram sie zrozumiec jego postawe usilnie. Ks Natanek rowniez nawolywal do modlenia sie

  za Rzad, Prezydenta jak i rozumiem modlenia sie za Dziwisza i …

  …za Cykute

 29. 166 bojkot TVN said

  Ot ciekawostka samolotowa:
  http://janpinski.nowyekran.pl/post/50550,nik-arabski-bezprawnie-nie-dal-kaczynskiemu-samolotu
  Tu fragment:

  Tomasz Arabski odmówił bezpodstawnie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu samolotu, gdy ten w 2008 r. chciał lecieć do Brukseli – ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Do ustaleń NIK dotarła „Rzeczpospolita”.

  Zdaniem NIK Arabski, podejmując decyzję w sprawie lotu Lecha Kaczyńskiego, potwierdził, że był koordynatorem lotów VIPów, w tym do Smoleńska. Wcześniej szef KPRM utrzymywał, że nie odpowiadał za lot z 10 kwietnia 2010r.

  „Rzeczpospolita” dotarła do niepublikowanych dotąd ustaleń Izby, które znajdą się w końcowym raporcie z kontroli organizacji lotów najważniejszych osób w państwie, w latach 2005 – 2010. Wynika z nich, jaka była rola Kancelarii Premiera podczas organizacji podróży do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Kontrola rzuca też nowe światło na głośne wydarzenie sprzed trzech lat.

  Chodzi o wyjazd Lecha Kaczyńskiego do Brukseli w październiku 2008 r. na spotkanie unijnych przywódców i spór, jaki mu towarzyszył. Prezydentowi odmówiono wtedy rządowego TU154 M, jak i mniejszych jaków40, które były w 36. specpułku wożącym VIPów. Ówczesny szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski twierdził, że maszyny są potrzebne do zabezpieczenia delegacji, której przewodniczy premier. Ostatecznie Lech Kaczyński poleciał wyczarterowanym od LOT boeingiem 737, za co Kancelaria Prezydenta zapłaciła ok. 160 tys. zł.

  NIK ustaliła, że 36. specpułk w kluczowym dniu miał „techniczną możliwość wykonania przelotu do Brukseli”. W dyspozycji były wtedy dwa jaki40, z czego można wnioskować, że nie istniały przeszkody, by je udostępnić prezydentowi. Kontrola NIK potwierdziła, że odmowną decyzję podjął szef Kancelarii Premiera. Zdaniem NIK – zgodnie z porozumieniem regulującym zasady przewozu VIPów -„nie miał podstaw do takiej odmowy”.
  (….)

 30. Kapsel said

  Re 28
  Modlitwa o nawrócenie żydów z liturgii Wielkiego Piątku wg mszału św. Piusa V

  http://rzymskikatolik.blox.pl/2010/01/Modlitwa-o-nawrocenie-Zydow.html

  Tydzień modlitw o nawrócenie Żydów – katolicka odpowiedź na Tydzień Judaizmu

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/09/tydzien-modlitw-o-nawrocenie-zydow-katolicka-odpowiedz-na-tydzien-judaizmu/

 31. Kapsel said

  Re 26

  Dziękuję Pani Ago

 32. 166 bojkot TVN said

  Kapsel
  Co maję te dwa wpisy wspólnego z tematem wątku? Proszę o jakąś myśl przewodnią, skojarzenie?

 33. maran said

  Wypowiedz Pietrzaka o braku wolnosci w POlsce.
  „……W Polsce wolności jest za dużo, a nie za mało” – powiedział Stefan Niesiołowski. Jest pan człowiekiem, który latami zmagał się z cenzurą, walczył o wolność m.in. inteligentnym humorem. W Polsce jest dziś za dużo wolności?
  – Nie mam gdzie grać. Nie mam gdzie występować. Jestem ciągle z mediów przepędzany. Jaka to wolność? Jestem człowiekiem pozbawionym wolności. ZA DUZO WOLNOSCI JEST DLA TYPOW w rodzaju Niesiołowskiego.
  Wolność bowiem nie polega na tym, że może się mówić, ale jakie ma się medium, do kogo się mówi?
  Czy ma się do kogo mówić?
  Niesiołowski jako poseł, jako ulubieniec głównych mediów może więc mówić, co chce: każdą brednię, każdy paszkwil, każde chamstwo… a moje myśli i żarty nie są nagłaśniane. Więc on może mówić, że ma za dużo wolności, a dla mnie jest jej za malo……”
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/jan_pietrzak:_jestem_czlowiekiem_pozbawionym_wolnosci_18742

 34. Kapsel said

  Re 32
  Panu również dziękuję…zawsze wprowadza mnie Pan w dobry humor.Przypominam że jest mi Pan winny jabłko…jabłko z gatunku Lobo,duże i kupione u polskiego sadownika k.Góry Kalwarii,innego nie wezmę.

  A to dla Pana

 35. Niedaleko said

  A czy wiem że Sycylia jest zablokowana ? Tusk napewno tak.

  http://www.theepochtimes.com/n2/world/truck-strike-spreads-from-sicily-to-rest-of-italy-180926.html

  O co chodzi? Na razie ceny paliwa

 36. Inkwizytor said

  Za krótka w uszach jesteś Bełkotko,parchata stręczycielko, żeby Kapsla ustawiać. Sama wielokrotnie odwracałaś uwagę od ciekawych tematów stręczać PIS i kaczastrofe smoleńską więć się zamknij i nikogo nie pouczaj

 37. Re.25
  Co do JPII i SWII to swóje stanowisko w tym zakresie wyraziłem jasno w jedenj z wcześniejszych dyskusji na ten temat. Jest ono zbieżne ze stanowiskiem w tym zakresie Pana Maruchy pod ad. 22.
  Jest to zagadnienie złożone i wymagające rozsądku i czasu.

  Natomiast w kwestii którą podniosłem co do popracia PiS przez ks. Natanka.
  Przypatrzmy się jak zostały wykorzystane w technikach Public Relations wypowiedzi JPII w w Sejmie RP i na 7 dni przed referendum unijnym w kontekście całego dorobku pontyfikatu JPII dotyczącego rodziny, obrony życia, a i Jego zastrzeżeń co do samej UE.
  W ramach technik PR [posługując się autorytetem JPII] ekspolatowano dwa zdania powiedziane w różnym dość odległy czasie aby zalegalizować w referendum wepchnięcie Polski do bezbożnej UE. I to się im znakomicie udało.

  Ta sama technika PR [jeśli nie głośno wprost to metodą propagandy szeptanej] zostanie wykorzystana w sytuacji ks. Natanka jeśli chodzi o PiS jeżeli powstały stan nie zostanie zastąpiony jasnym przeciwnym stanowiskiem co do PiS w stosunku do stanu istniejącego. Zauważmy, że ta 2-minutowa dotychczasowa wypowiedź ks. Natanka [bez jest zneutralizowania przez samego ks. Natanka] jest wystarczająca dla speców od PR – i z całą pewnością jej nie przeoczyli [po to oni są i za to im płacą].
  Jest i inna też wypowiedź ks. Natanka wyrażona w tym samym duchu w stosunku PiS [również wyrażona pośrednio], a to gdy w jednym z publicznie dostępnych nagrań chwali RM, a wiadomo wszystkim jest, że póki co RM jest tubą PiS i nie zanosi się na rychłą zmianę w tym zakresie. O klonie nie wiedziałem, ale w takim układzie pięknie i to wkomponują spece od PR.

  Wreszcie wpadka wg mnie najgrubsza z 19 lipca 2011 r. gdy przy okazji oceny działalności śp. apb. Życimskiego [smarzy się w piekle przykuty grubymi łąńcuchami] dołącza do niego w tym samym stylu Mahometa [a widomo co to oznacza dla krajów islamu – jweszcze mało mamy wrogów?].
  Spece od PR mają teraz [póki co] alternatywne możliwości działania [łącznie z tzw. trzymaniem] – w obu wypadkach korzystne dla siebie.

  Czy mam być na to ślepy i tego nie widzieć?
  Czy widząc to mam milczeć i nie krytykować, nie ostrzegać?
  Przecież zniwelowanie tych błędów nie należy do mnie, należy tylko i wyłącznie do ks. Natanka.
  Myśmy nie przywykli do konstruktynej publicznej krytyki.

 38. mirek said

  A kto pracował z pół roku i tym czasie śmiał zachorować już13-tki nie dostanie od nowego roku,
  mała rzecz a cieszy pewnie, no nie mnie.

 39. 166 bojkot TVN said

  Mam bombowe wieści; Jak donosi dzisiejszy NDz
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=dd&dat=20120201&id=main

  Pstryk – mandacik w mig

  W tym roku wpływy do budżetu państwa z mandatów drogowych mają wynieść 1,2 mld złotych. Minister finansów Jacek Rostowski zapisał tę kwotę w projekcie budżetu na 2012 r. Swoją drogą – oryginalny to sposób. Zapobiegliwy minister chce wyciągnąć tę grubą sumkę z kieszeni kierowców poprzez zakup 300 nowych mobilnych fotoradarów. To znaczy najpierw kupi, a potem wyciągnie od nas kasę. Właśnie trwa przetarg na ich dostawę do Inspekcji Transportu Drogowego. Radary mają być rozmieszczane między 800 masztami stojącymi przy drogach krajowych. 300 nowych „aparacików”, które mają podreperować budżet, ma na nich zawisnąć już w maju. No i dobrze, bo przecież na Euro 2012 przyjadą kibole, a zamiast gnać po autostradach, będą się kulać po zwykłych drogach, spiesząc się na mecz. A wtedy pstryk – i budżet zasilony w mig.
  Adam Białous

  W Polsce jest (wg http://www.motokobiety.pl/Coraz,wiecej,kobiet,kierowcow,w,Polsce,721.html )

  Z raportu przygotowanego przez Centralną Ewidencje Pojazdów i Kierowców wynika, że na koniec 2009 roku w Polsce uprawnienia do prowadzenia pojazdów posiadało 10,5mln mężczyzn i aż 6,2mln kobiet! To oznacza, że kobiety stanowią 37proc. wszystkich kierowców. A każdego roku liczba kobiet za kółkiem rośnie o 1proc.

  Czyli można przyjąć, że na koniec 2011 było nas kierowców 10,8+6,4 = ok 17,2 mln kierowców.
  gdyby wszyscy jednakowo jeździli i popełniali wykroczenia drogowe to każdy powinien zasilić budżet państwa Tuska i Rostowskiego kwotą ok 70 PLN w 2012 roku, bo tyle wymyślił minister finansów, że mu brakuje iże mu mają tyle dostarczyć policjanci w postaci mandatów. To kierowcy. nie wiadomo ile zaplanował dochodów z kibiców np.jako mandaty za złe zachowanie na stadionach, ulicach.

  Policjanci zaczęli ćwiczyć nakładanie mandatów już w grudniu. Wówczas to nadgorliwy policjant zatrzymał samochód prawidłowo prowadzony przez 166. Policjant nałożył mandat za urojone wykroczenie.
  Ponieważ każdy będzie narażony na podobne atrakcje – przecież nie wszyscy kierowcy jeżdżą, więc każdy jeżdżący jest narażony na 2-3 razy większe mandaty.
  Proponuje więc jeździć ze świadkami i w razie zatrzymania nie płacić mandatu i kierować sprawy do sądu, żądając zwrotu kosztów postępowania, utraty dniówki w związku z rozprawą. Trzeba to przesłać swoim znajomym, ostrzec i uświadomić o roli i pomysłach rządu Donalda Tuska, pod parasolem bula Komorowskiego.

 40. Sołtys said

  Re.39
  Ten policjant to pewnie był agentem ruskiego FSB.

 41. Marucha said

  Re 40:
  W ogóle cały ten cyrk z mandatami, fotoradarami itd. został nam narzucony przez rosyjską razwiedkę, która z pozmienianymi nazwiskami zasiada w ławach sejmowych.

 42. 166 bojkot TVN said

  41/Marucha
  niech Marucha zacznie zbierać na mandaty w lecie ….

 43. 166 bojkot TVN said

  DOBRZE, ŻE BUL SIE SFOTOGRAFOWAŁ Z NOBLISTKA W TAMTYM ROKU, BO OD DZIŚ NIE MA SZANSY

  Zmarła Wisława Szymborska

  http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/50632,wislawa-szymborska-nie-zyje

 44. 166 bojkot TVN said

  Tanie państwo wnuka dziadka z Wehrmachtu podpisało drogi kontrakt na dostawę gazu. Tymczasem już po 3 dniach mrozów normatywnych w Polsce zaczynają się problemy:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazprom-ograniczyl-dostawy-gazu-do-polski,1,5015073,wiadomosc.html

  Gazprom ograniczył dostawy gazu do Polski, Włoch i na Słowację w związku ze srogą zimą w Rosji i tym samym większym zapotrzebowaniem na surowiec. Takie informacje przekazała Komisja Europejska.

  Dostawy zostały zmniejszone od 8 do 10 procent – powiedziała Polskiemu Radiu rzeczniczka Komisji Marlene Holzner. Gazprom poinformował wcześniej zarówno te trzy kraje, jak i Brukselę o ograniczeniach, które mogą być jeszcze większe za kilka dni, jeśli mróz nie ustąpi.

  ………………………….

 45. Sołtys said

  Re.43
  Aj waj ale sie narobilo.
  Re.44
  A to że Rosja przesyła nam niej gazu musi nas szanowna komisja poinformować? Sami tego nie możemy stwierdzić?Ciekawe.

 46. Rysio said

  re 44. Na a ty Bojkotka na niego głosowałaś!

  😦

  PS. Zarzekałaś się, że nie głosowałaś na PIS ( chociaż typowa z ciebie PISiura) not to pozostaje PO, SLD, Palikot..

 47. 166 bojkot TVN said

  Rysiu nie pisz do mnie, bo z kretynami nie lubię gadać – szkoda mojego cennego czasu i życia

 48. Ja tu widzę, że Bojkot ma za zadanie zrobić z gajówki onet i prawie mu się to udaje po ściągnięciu ostatnio osiłków.

 49. 166 bojkot TVN said

  48/JB
  166 nie musi się wysilać. sam pan dawno zrobił z gajówki onet.
  Jeszcze ze 100x powtórzy pan jak to kaczor w Izraelu Polskę oddawał, to będziemy mieć onet ugruntowany, a w tym czasie bul-Komorowski z Tuskiem wprowadzą tu niemieckojęzyczną administrację na zachód od Wisły i rosyjskojęzyczną na wschód od Wisły pod nadzorem kliki rabinów tutejszych i przyjezdnych.

  Czy Panu ktoś płaci za wypisywanie idiotyzmów? Czy Pan tak sam z siebie? – admin

 50. Panie Marucha
  To tylko efekt popijania przez Pana Bojkota Red Bulla.

  Red Bull Energy Drink to napój funkcjonalny. Dzięki unikalnej kombinacji wysokiej jakości składników Red Bull Energy Drink ożywia ciało i umysł.

 51. Kapsel said

  Re 37
  …..W miejscu klonu na którym Matka Boża Objawiała sie dzieciom jest tablica …
  Tutaj muszę pewne wyjaśnienie …….dokładnie w miejscu klonu stoi kapliczka a tablica jest na murze blisko kapliczki z prawej strony… .Muszę to dopowiedzieć bo jak ktoś tam nie był to pomyśli że to dokładnie na miejscu klonu.Tutaj zdjęcie na którym jest miejsce Objawień i w tle widoczny mur ale on z prawej strony gdzie jest tablica nie jest tak zarośnięty i tablica jest bardzo dobrze eksponowana.Mam chyba nawet zdjęcia a Pan Gajowy uczył jak wstawiać więc może spróbuję ale nie teraz.

  http://gietrzwald.mapofpoland.pl/Gietrzwald,zdjecie,1,31942,Kapliczka.html#galeria

  O JP II to już kiedyś rozmawialiśmy więc tutaj nie będę się powtarzał tylko przypomnę że zawsze krytykowałem powtarzanie za masonami manipulacje z Jego wypowiedzi i w ten sposób im pomagają…no ale cóż.

  Zastrzeżenia jakie miałem do ks.Piotra podałem tutaj:

  kom.37
  https://marucha.wordpress.com/2011/11/18/zakaz-dla-ksiedza-bonieckiego-podtrzymany/

  Natomiast co się tyczy wypowiedzi ks.Natanka na temat PiS u,wyborów i śp.L.Kaczyńskiego i loży można posłuchać gdzie Pani Aga przypomniała link do gloria.tv a ja na wszelki wypadek przypomnę to z innego portalu.

  ks.Piotr tak jednoznacznie o wszystkim się wypowiada że nie można mieć absolutnie żadnej wątpliwości…i nie robi tego pośrednio jak Pan tutaj sugeruje a krzyczy bezpośrednio.I nie jest to zdanie chwilowe i wyrwane z kontekstu a bardzo stanowcze , jednoznaczne i bardzo pewne kazanie.
  Proponuję na tym pozostać w tym temacie.

  Boże chroń ks.Piotra Natanka.

 52. Marucha said

  Re 51:
  Panie Kapsel, wypowiedzi można zmanipulować.
  Czynów nie.
  Jakie były czyny Jana Pawła II, te dobre i te złe, każdy widzi.

 53. Kapsel said

  Re 52
  Panie Gajowy.To prawda ale przecież my nie mamy żadnego obowiązku aby Go we wszystkim naśladować

 54. Marucha said

  Re 53:
  Oczywiście.
  Ale nie wszystko da się wyjaśnić manipulacjami.

 55. 166 bojkot TVN said

  Satyryk o tym jak Tusk planuje niskie podatki:

 56. Re.55
  No i w ramach tej satyry „166 bojkot TVN” bije podrzucaną smoleńską pianę aby Rostowskiemu bezboleśnie to się udało,
  a Tusk mógł ogłosić kolejny sukces – że go w ramch podziękowań nie wynieśli w lektyce wykonanej z taczek.

 57. 166 bojkot TVN said

  56/JB
  Pan jest chyba psychicznie chory …

 58. Re.57
  Ooooooooooo – to Pan Bojkot i spec od psychiatrii.

 59. Kapsel said

  e 54
  Ale też i ……nie taki czarny jak Go malują…..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: