Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r

Posted by Marucha w dniu 2012-02-06 (Poniedziałek)

Nadesłał p. Marcin.

Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r. opublikowany przez C.H. Weismana w 1992 r. „Jakimi sposobami Żydzi zdobywają władzę nad światem”.

(The Harold Wallace Rosenthal Interview 1976 by Charles A. Weisman, published June 1992).

Ta książeczka zawiera tekst rewelacyjnego i wręcz wstrząsającego wywiadu jakiego udzielił Żyd imieniem Harold Rosenthal patriocie Walterowi White’owi Juniorowi. Pan Rosenthal wpływowy Żyd, znający sprawy żydowskie i zaangażowany w prace rządu w stolicy Waszyngtonie wytłumaczył (w tym wywiadzie) przyczyny najważniejszych problemów jakim stawiamy czoło dzisiaj i żydowski w nich udział.

Rosenthal przedstawiając niektóre aspekty „wewnętrznego niewidzialnego świata żydowskiego” pokazał metody i taktyki żydowskie jakie oni używają dla niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej i dla kontrolowania naszego życia i rządów. Rezultatem jest „ukryta tyrania” w stosunku do nas, podobna do tej jaką przeciwko Świętym prowadził system czerwonej bestii określany jako „Tajemnica Babilonu”.

Ale jak mogła tak mała liczba Żydów zniewolić tak wielu ludzi i zyskać tak przygniatającą przewagę nad ich rządem, zwłaszcza, że (mieszkańcy) nie byli tego świadomi ? (- mowa o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej). Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w słowach Chrystusa o niesprawiedliwym słudze, który reprezentuje Żydów. Oni są zdolni do zdobycia przewagi w świecie pomimo bezbożnego postępowania dzięki swojej chytrości i bystrości. Jak Chrystus powiedział „ponieważ dzieci tego świata są w ich generacji mądrzejsi niż dzieci światła (Św. Łukasz 16:8).

Innymi słowy, Żydzi ze swoim światowym umysłem są mądrzejsi niż chrześcijański lud boży. Gdy czyta się słowa Rosenthala realność tego stwierdzenia ujawnia się. Ten problem jest tak ważny dla nas, aby go przezwyciężyć zgodnie ze wskazaniami Chrystusa „bądźcie mądrzy jak węże” (Św.Mateusz 10:16).

Ameryka i cały świat jest zawikłany w problemy polityczne, ekonomiczne, moralne i socjalne które muszą rozwiązać Chrześcijanie. Jak powiedział Edmund Burke: „Jedyną konieczną rzeczą, aby diabeł zatriumfował jest, aby dobrzy ludzie nic nie robili”. Jednak zanim my będziemy mogli właściwie działać, musimy mieć właściwe (nie tylko powierzchowne) zrozumienie problemu. Ta książeczka powinna ułatwić czytelnikowi to zadanie.

Charles A. Weisman, czerwiec 1992 r.

http://www.churchoftrueisrael.com/Ford/INDEX-1. html

W wysoce poufnym wywiadzie z żydowskim asystentem znacznego senatora żydowskiego ten pierwszy powiedział „ to jest wspaniałe, że naród amerykański nie wygnał wszystkich Żydów ze swego kraju. Żyd – pan Harold Wallace Rosenthal powiedział to po zaznaczeniu, że Żydzi dominują we wszystkich istotnych narodowych programach. Powiedział „my Żydzi stale jesteśmy zachwyceni łatwością z jaką Chrześcijańscy Amerykanie wpadli w nasze ręce. Podczas gdy Amerykanie czekają aż będą mogli pogrzebać Chruszczowa, my nauczyliśmy ich poddawać się każdemu naszemu żądaniu.” Zapytany – jak naród mógł zostać usidłany bez świadomości tego co się dzieje, Rosenthal przypisał to zwycięstwo całkowitemu zawładnięciu mediów. Chwalił się tym, że Żydzi mają całkowitą kontrolę nad wszystkimi nowościami w prasie. Jakakolwiek gazeta, która by odrzuciła przyjmowanie kontrolowanych nowości byłaby rzucona na kolana przez wstrzymanie reklam. Jeśliby to nie pomogło, Żydzi wstrzymaliby dostarczanie drukarek i atramentu. To jest bardzo prosta sprawa, stwierdził. Zapytany o ludzi na najwyższych politycznych stanowiskach, odpowiedział, że w ciągu ostatnich trzech dekad żaden z nich nie doszedł do władzy bez aprobaty żydowskiej. Od 1932 roku Amerykanie nie mieli wyboru co do prezydenta. Roosvelt był naszym człowiekiem i każdy prezydent po nim. W dyskusji co do George’a Wallace’a pan Rosenthal uśmiechnął się i zwrócił uwagę abyśmy spojrzeli gdzie Wallas znajduje się obecnie.

Gdy wspomniano politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych, poufałość wywiadu została zaniechana. Z pogardą i ironią on drwił z amerykańskiej głupoty, że wpadli do morza dzięki całemu kompleksowi Kissingerowskiej polityki zagranicznej. „To jest syjonistyczno – komunistyczna polityka od początku do końca. A mimo to obywatele ( Stanów Zj.) sądzą, że żydowska polityka przyniesie dobrodziejstwa Ameryce. On zacytował „zapadkę” i Angolę jako przykłady żydowskiej dyplomacji. Łatwowierna natura Amerykanów wywołała u niego tylko odruch wzgardy.

Wywiad trwał dalej i poruszane były najróżniejsze aspekty. My Żydzi stwarzamy Amerykanom jedną kwestię sporną po drugiej. Potem podsycamy obie strony sporu gdy panuje zamieszanie. Z oczyma wpatrzonymi w konflikt oni nie dostrzegają kto jest za każdą stroną sceny. My Żydzi bawimy się amerykańską publiką jak kot bawi się myszą.

W miarę jak rozmowa przedłużała się do późnych godzin nocnych, można było wyczuć, że może Ameryka zasługuje na panowanie terroru, który jest planowany dla niej. Żydowska myśl popycha każdą z etnicznych grup przeciw drugiej. Pan Rosenthal powiedział chłodno „krew mas będzie płynęła kiedy my czekamy na nasz dzień światowego zwycięstwa”.

Po tej niesamowitej dyskusji przez całe godziny pozostawało uczucie niewystarczalności. Czy jest możliwe, żeby jakaś inna grupa istot ludzkich była tak zdradziecka w swoim umyśle, tak zła w swoich intencjach? Nie mniej słowa słyszane i dowody pod ręką są realne. Czy jest możliwe, żeby naród amerykański pozostawał łagodny gdy wytacza się z nich żywą krew? Wydaje się, że tak jest.

Co to wszystko nam mówi? Po tym co przeczytaliście plus długi wywiad, który następuje pan Harold Wallace Rosenthal, asystent administracyjny senatora Jakuba K. Javitsa z Nowego Yorku został zabity w sierpniu roku 1976, będąc w wieku 29 lat w rzekomej próbie porwania samolotu izraelskiego w Stambule w Turcji.

Wydaje się, że pan Rosenthal mógł się wypowiadać zbyt odważnie. Można tak sądzić, gdyż, wprawdzie 4 osoby były zabite podczas próby porwania a 30 było rannych, ale Rosenthal nie był zabity kulą jak inni. Z poufnego śledztwa jakie ja Walter White przeprowadzałem wynika, że Harold Rosenthal został bez wątpienia zamordowany w Stambule w czymś co wyglądało na porwanie samolotu a dokonane było przez jego współziomków.

(Część tekstu jako mało istotną opuściliśmy) ….. My zdecydowaliśmy się czekać z opublikowaniem tego wywiadu rok od śmierci Harolda Wallace Rosenthala. Jak już wspomniano ten wywiad był długi ponieważ on wydawał się cieszyć z sączenia tej informacji i od czasu do czasu on przerywał i czas zbliżał się do nocy. Autora i edytora tych wiadomości nie jest łatwo zaszokować, ale jak ten egotyk Harold W. Rosenthal wywrzaskiwał swoje wyznania stwierdziłem, że to co on mówił to jest właśnie to co obecnie przeraża nas aktualną zdradą, której on był wyraźnie częścią i on wydawał się napawać widocznym sukcesem Żydowskiej Światowej Konspiracji. Ten wywiad pochodzi, przypominam od administracyjnego asystenta naszego znacznego senatora Jakuba K. Javitsa z Nowego Yorku.

To co czytacie powinno działać jako ostrzeżenie dla wszystkich nie-Żydów na świecie. Miejmy nadzieję, że to otworzy oczy wielu ludzi, którzy znali go (P. Rosenthala) w kołach rządu w Waszyngtonie. Staje się oczywistym, że to co on przedstawia nie jest fikcją. To nie jest imaginacja! On nie udawał, ponieważ mówił ze znajomością rzeczy i inteligentnie. Wiele rzeczy było napisane i powiedziane o Żydowskiej Konspiracji Światowej, ale nigdy to nie było powiedziane tak otwarcie. To poraża wyobraźnię. Ich plany są wstrząsające i wielu ludzi zadziwi się czytając ten dokument. NIC takiego nie było powiedziane dotychczas. My wolimy nie wyjaśniać szczegółowo. Sami wszystko osądzicie czytając. Wracając wstecz do czasu, kiedy ten dokument powstał i mając czas, aby zanalizować bezstronność Harolda Rosenthala, dochodzimy do przekonania, że był on próżny i chełpliwy, ale znający się na rzeczy. Ja bym go sklasyfikował jako egotyka i egoistę, Niekiedy jego okrucieństwo objawiało się jadem, zwłaszcza jak opisywał „głupich chrześcijan” lub „gojów” jak on często nas nazywał.

To mnie zadziwiało, bo słowa „goj” nie ma w naszym języku i on musiał o tym wiedzieć. Jego myśl była całkowicie pochłonięta Światowym planem Światowego żydostwa. Z arogancją przechwalał się, że żydowski podbój świata był możliwy dzięki głupocie Chrześcijan. Gdy go spytano czy jest syjonistą pan Rosenthal odpowiedział: na początku tego ruchu tradycyjnym pomysłem było ”aliyah” hebrajskie słowo oznaczające „zgromadzenie się” lub powrót Żydów z diaspory (rozproszenia) do ojczyzny w Palestynie. Zawsze od 1948 roku, od stworzenia państwa Izrael aliyah stał się podstawowym imperatywem państwowej polityki Izraela. Co to jest aliyah, czy może Pan wypowiedzieć to słowo? Pan Rosenthal zrobił to i zaczęliśmy poszukiwać prawdziwego znaczenia tego słowa. Pan Rosenthal powiedział: to jest emigracja do Palestyny na stałe a nie jakaś wizyta. Myśmy spytali – co to jest syjonizm? Słyszeliśmy jak niektórzy Żydzi określają to nie jako emigrację do Izraela na stałe ale jako duchowe i finansowe poparcie Izraela (przez Żydów) z całego świata.

Pan Rosenthal odpowiedział – Nasz pierwszy przywódca, były premier David Ben-Gurion powiedział, że syjonizm bez powrotu do Syjonu to tylko słowa. Nie wielu amerykańskich Żydow emigruje na stałe do Izraela. Niektórzy mówią, że wszyscy Żydzi, z definicji, są syjonistami. Inni mówią, że Żyd nie jest syjonistą o ile nie jest członkiem płacącym składki na syjonistyczną organizację. Definicje są wynajdywane wszędzie ponieważ żydowska ojczyzna stała się rzeczywistością.

Miliony dolarów wolnych od podatków są co roku wysyłane do Izraela i prawdziwy Amerykanin nie jest z tego zadowolony. Pan Rosenthal odpowiedział: naiwni politycy z Waszyngtonu są łatwowierni. Większość z nich to ludzie niezbyt bystrzy i potężni żydowscy lobbyści wpłynęli na tą praktykę przed laty i nie ma teraz silnego aby ją zatrzymać. Trochę tych pieniędzy nawet wraca do Stanów Zjednoczonych na propagandę syjonistyczną, duża część z tego przechodzi przez B’nai B’rith i przez Konferencję Żydowskich Organizacji oraz przez Żydowski Światowy Kongres. Żydowska Agencja jest ramieniem finansowym (rodzaj przedstawicielstwa) B’nai B’rith. Nie ma nic złego w przesyłaniu amerykańskich dolarów do Izraela bez podatków, tak długo jak my jesteśmy dość przebiegli, aby się ich pozbyć. Odwróćmy tę konwersację na chwilkę. Pan wyraził się jasno i całkiem krzykliwie, że Pan nie lubi Żydów. Dlaczego Pan nas nienawidzi? Panie Rosenthal, ja nikogo nie nienawidzę. Ja powiedziałem, że nienawidzę tego, co Żydzi z nami robią, a zwłaszcza tego, co dotyczy każdego chrześcijanina i wszystkiego co jest związane z chrześcijaństwem. Ja nienawidzę ich oszustw, chytrości i ich obrzydliwego braku honoru. Czy to mnie czyni antysemitą? Jeśli tak to jestem antysemitą!! „Antysemityzm nie oznacza przeciwstawiania się Semitom. Nie ma takiej rzeczy. To jest wyrażenie, które my Żydzi używamy skutecznie jako „obsmarowujące” słowo używane, aby kogoś napiętnować jako fanatyka, jak Was chłopcy, każdego, który krytykuje Żydów. My używamy go przeciwko ‘szerzycielom nienawiści’. Było jasne, że ja gardzę żydowskim wpływem korupcyjnym na chrześcijańska kulturę i na nasz, zorientowany na chrześcijańską religię, amerykański styl życia. Na to pan Rosenthal rzekł: Gdy Chrystus żył, Żydzi szukali materialnego i ziemskiego królestwa, a Chrystus oferował Żydom duchowe królestwo. Tego oni nie mogli kupić, więc odrzucili Chrystusa i go ukrzyżowali”. Co Pan chce powiedzieć przez to – że go ukrzyżowali? Czy historia dowodzi, że Żydzi ukrzyżowali Chrystusa? Na co on odpowiedział: Ja sądzę, że zrobili to. Wydaje mi się, że 2000 lat temu Wasi ludzie zrobiliby to samo człowiekowi, który by tak zmaltretował ich jak Chrystus Żydów”. Pan mówi o Chrystusie jako tylko o człowieku. „To jest wszystko kim był – człowiekiem, który chodził po ziemi jak każdy inny człowiek, a ten mit o Chrystusie, który powstał z martwych i powrócił na ziemię, aby odwiedzić swoich uczniów to kupa bzdur. Żydzi, którzy wygnali Arabów z Palestyny zrobili to, aby zaprzeczyć misji Chrystusa – stworzenia królestwa duchowego.. Widzi Pan, zamiast przywódcy, który stworzyłby imperium dla Żydów, ludzie podobni do Pana dali Żydom pokojowego kaznodzieję zwanego Chrystusem, który zamiast prawa „oko za oko” powiedział – nadstaw mu drugi policzek. Brednie! My budujemy i w rzeczy samej zbudowaliśmy światowe imperium bez waszego rodzaju (ludzi) i bez waszego Mesjasza”. Mogę dostrzec że to Wy i Wasz rodzaj (ludzi) próbuje usunąć Chrystusa z Bożego Narodzenia. Szkoda mi Was…na co on szybko odpowiedział: „ Nie wciskaj mi tego gówna. Ja nie życzę sobie Waszej litości. Nie potrzebuję jej! Zbyt wielu Żydów nie ma odwagi powiedzieć Wam jak my żyjemy i planujemy, ale ja nie tchórzę przed nikim i przed niczym. Ja wiem gdzie idę.

Myśmy spytali – dlaczego Żydzi tak często zmieniają nazwiska, on powiedział: „Żydzi są najinteligentniejszym narodem na świecie, więc jeśli jest dla nich korzystne zmienić nazwisko, czynią to. To jest wszystko na ten temat. Oni mieszają się z Waszym społeczeństwem, które jest zupełnie skorumpowane, więc gdy to jest korzystne dla Żydów głupi goj nie zdaje sobie sprawy z tego, że ci Żydzi, którzy mają nie-żydowskie nazwiska są Żydami.”

Ja wiem co Wy myślicie o Żydach, którzy są w rządzie i którzy używają nie-żydowskich nazwisk. Nie zwracajcie na to uwagi, gdyż w przewidywalnej przyszłości nie będzie władzy prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Niewidzialny rząd dąży w tym kierunku.

Według Pana wiedzy Żydzi w Rosji są prześladowani, czy też mają wszelką wolność? Na co on odpowiedział: „Większość Żydów na świecie, ja bym powiedział 90% wie co naprawdę dzieje się z naszym ludem. My wszędzie mamy niezrównaną komunikację. Tylko frajerzy i ignoranci, źle poinformowani i degeneraci znajdują spokój w Waszym społeczeństwie i Wy bastardzi ukrywacie Wasze grzechy ubierając się w owczą skórę. Wy jesteście hipokrytami a nie Żydzi, jak to piszecie i mówicie. Aby odpowiedzieć na pytanie o Rosję, są tam dwa rządy jeden widzialny i drugi niewidzialny. W widzialnym są ludzie różnych narodowości a w niewidzialnym sami Żydzi. Potężna sowiecka tajna policja otrzymuje rozkazy od niewidzialnego rządu. W Rosji jest sześć do siedmiu milionów komunistów, z tego 50% to Żydzi i 50% nie-Żydzi, ale tym ostatnim nie dowierza się. komuniści Żydzi są zjednoczeni i ufają sobie, podczas gdy inni szpiegują się wzajemnie. Mniej więcej co pięć do sześciu lat tajna Żydowska Rada zarządza czystkę w partii i wielu ludzi jest wtedy likwidowanych”. Gdy spytano go dlaczego? odpowiedział: „Ponieważ zaczynają zbyt dużo rozmieć co do tajnego żydowskiego rządu. Rosyjscy komuniści mają Tajny Zarząd składający się tylko z Żydów. Oni rządzą wszystkim co należy do widzialnego rządu. To jest ta potężna organizacja, która była odpowiedzialna za tajne przeniesienie centrum komunizmu do Tel Avivu skąd teraz przychodzą wszystkie instrukcje.

Czy nasz rząd i Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wiedzą o tym? On odpowiedział: „Organizacja Narodów Zjednoczonych jest niczym innym jak wejściem do pułapki, do wielkiego obozu koncentracyjnego Czerwonego Świata. My całkiem dobrze kontrolujemy ONZ”.

Na zapytanie, dlaczego komuniści niszczą klasę średnią lub ludzi wykształconych i ich rodziny gdy najeżdżają jakiś kraj, pan Rosenthal odpowiedział: „ To jest ustalona zasada aby zniszczyć wszystkich członków poprzedniego rządu, ich rodziny i krewnych, ale nigdy Żydów. Oni niszczą wszystkich członków policji, państwowej policji, oficerów wojska i ich rodziny ale nigdy Żydów. Widzi Pan, my wiemy, że gdy rząd zaczyna szukać komunistów wewnątrz swych granic oni w rzeczywistości chcą znaleźć Żydów na tym terenie. Nie jesteśmy zwariowani! Niewidzialni władcy w krajach komunistycznych mają światową kontrolę nad propagandą i rządami w wolnych krajach. Kontrolujemy wszystkie media włączając w to gazety, kolorowe periodyki, radio i telewizję. Nawet Waszą muzykę! Cenzurujemy piosenki przedkładane do publikacji na długo zanim są publikowane. Niezadługo będziemy mieli całkowitą kontrolę nad Waszym myśleniem”.

Kiedy Pan się chwali, jeśli to jest prawdą co Pan mówi, strasznym byłoby pomyśleć o naszej przyszłości i o przyszłości Chrześcijaństwa. Na to pan Rosenthal odpowiedział: Będzie narzucona Stanom Zjednoczonym wojna klasowa i wielu będzie zlikwidowanych. Pan nieodwołalnie będzie jednym z nich. Żydzi nie odniosą szkód. Ja się nie chwalę. Ja przedstawiam Panu fakty. I już jest za późno dla Pana chrześcijańskich wyznawców, aby zdobyć się na obronę!! Ten czas już dawno minął. Już bardzo dawno temu my winniśmy stać się agresorami!! To jest bez wątpienia wielkim celem naszego życia. My jesteśmy agresorami!! Ponieważ Wy ukradliście udane wierzenia religijne z naszego Talmudu.

Po tym, jak przypomnieliśmy mu, że uważamy, że jest inteligentny ale teraz zdaje sobie sprawę z tego, że nie wie o czym mówi odpowiedział: Judaizm jest niezrównaną kulturą, nieporównywalną z żadną, żadną inną na świecie. Wasze t. zw. chrześcijaństwo jest tylko odroślą judaizmu. Kulturalny i intelektualny wpływ judaizmu odczuwa się na całym świecie – tak, poprzez cywilizację.

Gdy spytałem czy on sądzi, że w końcu stanie przed nami problem Czarnych z powodu ich zastraszającego przyrostu naturalnego, odpowiedział, że Czarni pomagają służyć „naszym celom”, co może oznaczać szereg rzeczy.

Dyskutowaliśmy inwazję Czarnych na miasta, wieś i państwo i ich promowanie w telewizji, także jak śmieszne jest dla Czarnych gdy są nawracani na Żydów jak np. Sammy Davies. Pan R. odpowiedział: to nie ma znaczenia. My wiemy, że Czarny nie może być Żydem i że Sammy Davies just nadal czarny. To jego korzyść, że został nawrócony. W rzeczywistości on nadal jest murzynem a nie Żydem.

Powiedziałem mu o swoich głębokich studiach nad Żydami i że mało jest ludzi, którzy wykonali więcej badań nad Żydostwem niż Ja – i o moich nieprzyjemnych odkryciach, m.in., że nie ma moralności wśród Żydów. On odpowiedział:

Pieniądze są ważniejsze niż moralność. Możemy dokonać wszystkiego za pomocą pieniędzy. Nasz naród dowodzi tego w Izraelu, gdzie ich siła przeciwko atakowi jest ich stałym stanem gotowości do wojny. Izrael może teraz zwyciężyć w każdym spotkaniu. Intelektualne elementy są w stanie zamienić ten mały kraj środkowego wschodu w cudowną krainę. Może także stać się bazą dla głównej kwatery Rządu Światowego”. (Talmudyczny judaizm jest religią która zakłada kontrolę nad Światem przez Żydów i niewolnictwo).

Dyskutowaliśmy tragedię Watergate i korupcje na wszystkich szczeblach rządowych i sugerowaliśmy , żeby reprezentanci rządu byli bardziej otwarci i uczciwi w ich działaniach z ludźmi. Pan R. powiedział: „ A cóż dobrego by z tego wynikło? Co u diabła publika wie o rządzeniu? Ogromna większość to osły!!”

Czy możemy te Pana słowa zacytować?

„Nie dbam o to: to co Wy robicie, jak powiedziałem, nie wielu miałoby odwagę powiedzieć. My wszyscy rozumielibyśmy się lepiej między sobą Żydzi i nie-Żydzi, jeśli rozmawialibyśmy bardziej otwarcie. Wasz naród nie ma odwagi. My ustalamy Wasze myślenie, my nawet wpajamy w Was kompleks winy, tak że się boicie krytykować Żydów otwarcie.

Religia i wierzenia Żydów

W czasie tej spokojnej i wyjaśniającej konwersacji stało się jasne, że zrozumienie jakie następowało nie wyjdzie ze strony nowicjusza. Pan Rosenthal został zapytany dlaczego Żydzi zyskują akceptację tak łatwo między innymi rasami. Jego odpowiedź była długa i dokładna.

„Bardzo wcześnie, ponaglani przez chęć znalezienia sobie drogi w świecie, Żydzi zaczęli szukać sposobów jak można odsunąć uwagę od aspektów rasowych. Co mogło być bardziej skuteczne i jednocześnie ponad podejrzeniami jak zgromadzenie religijne? Zmuszeni byliśmy zapożyczyć tę ideę od Arian. My Żydzi nigdy nie posiadaliśmy żadnej religijnej instytucji, która by rozwinęła się z naszej własnej świadomości ponieważ nam brak idealizmu. Tak więc wiara w życie poza tą ziemską egzystencją jest nam obca. Istotnie, Talmud nie przedstawia zasad przy pomocy których osoba mogła by się przygotować na życie, które przyjdzie, a jedynie dostarcza reguł do wystawnego życia na tym świecie. To jest kolekcja instrukcji, aby utrzymać rasę żydowską i regulująca stosunki między nami a gojami. Nasze nauczanie nie zajmuje się problemami moralnymi ale tym jak coś zdobyć.(To tłumaczy pasożytniczą naturę narodu żydowskiego. Żydzi nigdy nie bogacą się jeden kosztem drugiego ale szukają jak zdobyć pracę i dobra od innych.

Co do wartości moralnej żydowskiego nauczania religijnego, istnieją wyczerpujące badania, które pokazują jaka jest nasza religia w takim świetle, które czyni ją niesamowitą dla umysłu aryjskiego. Jesteśmy najlepszym przykładem rodzaju „produktu”, który tworzą religijne ćwiczenia. Nasze życie jest tylko z tego świata i nasza mentalność jest tak obca prawdziwemu duchowi chrześcijaństwa jak nasz charakter jest obcy twórcy tego nowego wierzenia 2000 lat temu. Twórca chrześcijaństwa nie czynił tajemnicy ze swojego szacunku dla Żydów i z faktu, że nie był jednym z nas. Gdy to uważał za słuszne on wyganiał nas ze świątyni Boga, ponieważ wtedy, jak zawsze, my używaliśmy religię jako sposób polepszania naszych handlowych interesów (Kupcy babilońscy skomercjalizowali nasze społeczeństwo).

„Ale w czasie gdy przybiliśmy Jezusa do krzyża za jego postawę wobec nas; tymczasem teraz nowocześni chrześcijanie wchodzą do partii politycznych i aby wygrać wybory, oni poniżają się błagając Żydów o ich głosy. Oni nawet biorą udział w politycznych intrygach wspólnie z nami przeciwko interesom swoich własnych krajów. Tacy ludzie są różnie nazywani: polityczne prostytutki, szarlatani, zdrajcy, itd.

„My możemy żyć między innymi narodami i w ich państwach, tylko tak długo jak mamy sukcesy w wyperswadowaniu im, że Żydzi nie są odrębnym narodem, lecz jesteśmy tylko reprezentantami wyznania religijnego którzy dlatego tworzą religijną wspólnotę, chociaż ona ma szczególny charakter. W rzeczy samej to jest nasze największe kłamstwo.

Żydzi wymyślili pięć głównych kłamstw, które służą, aby ukryć ich naturę oraz zachować ich stan i moc, oto one:

1. Żydzi są Izraelitami i stąd, są narodem wybranym przez Boga
2. Jezus Chrystus był Żydem
3. Że 6 milionów Żydów zostało zamordowanych w czasie holokaustu w II wojnie światowej
4. Że wszystkie rasy są równe i wszyscy są braćmi
5. że Żydzi są tylko inną grupą religijną

„ My musimy ukrywać nasz specjalny charakter i sposób życia, tak abyśmy mogli nadal żyć w sposób pasożytniczy miedzy innymi narodami. Nasz sukces w tej materii jest tak wielki, że wielu sądzi, że Żydzi między nimi są autentycznymi Francuzami, Anglikami lub Włochami czy też Niemcami, którym zdarzyło się należeć do wyznania religijnego innego niż przeważające w ich kraju. Zwłaszcza w kołach zbliżonych do rządu, gdzie urzędnicy mają tylko minimum historycznego zmysłu, my jesteśmy w stanie narzucać nasze kłamstwa stosunkowo łatwo. Tak więc nie ma nawet najlżejszego podejrzenia, że my Żydzi tworzymy odrębny naród a sądzi się, że jesteśmy tylko wyznawcami innego wyznania. Mimo to jeden rzut oka na prasę, którą my kontrolujemy powinien dostarczyć wystarczające świadectwo, że jest zupełnie inaczej nawet dla tych, którzy posiadają najmniejszy stopień inteligencji.

Spytany o to w jaki sposób zdobyli swoją moc na świecie, p. R. powiedział:

Nasza moc wyrosła z manipulacji narodowym systemem monetarnym. My byliśmy autorami powiedzenia „Pieniądz to siła”. Jak było ujawnione w naszym głównym planie, najistotniejsze dla nas było założenie prywatnego banku narodowego. Federalny System Rezerw wspaniale nam pasował, gdyż był on naszą własnością, ale jego nazwa mówi, że jest państwową instytucją. Na samym początku naszym pomysłem było, żeby skonfiskować wszystko złoto i srebro zastępując je bezwartościowymi nie podlegającymi wykupowi papierowymi banknotami. I to zostało wykonane”.

Zapytany co znaczy słowo non-redeemable czyli nie podlegające wykupowi banknoty, pan R. powiedział:

Przed 1968 rokiem łatwowierni goje mogli zanieść banknot jednodolarowy Federalnej Rezerwy do jakiegokolwiek banku w Ameryce i wymienić go na dolar, który według prawa zawierał 412 i pół grana 90% srebra (1 gran = 0.0648 g), natomiast w 1933 r. można było wymienić taki sam banknot na monetę zawierającą 25 i 4/5 grana 90% złota. wszystko co robimy jest dać gojom więcej niewymienialnych banknotów lub lepiej miedzianych krążków. Ale nigdy nie oddajemy im ich złota i srebra. Tylko więcej papieru” potem powiedział ze wzgardą „My Żydzi cieszyliśmy się powodzeniem dzięki papierowej machlojce. To jest nasza metoda, poprzez którą my bierzemy pieniądze i dajemy w zamian papier” (ekonomiczne problemy Ameryki i świata są w końcu żydowskim problemem, lub jak Henry Ford powiedział „Kwestia monetarna należycie rozwiązana będzie końcem żydowskiego problemu i wszelkich innych kwestii światowej natury).

Czy może Pan nam dać jakiś przykład na to, o co pytaliśmy?

„jest wiele przykładów, ale niektóre łatwo dostrzegalne to rynek obligacji, wszelkie formy ubezpieczeń i system częściowych rezerw praktykowany przez korporacje Rezerw Federalnych, żeby nie wspomnieć o bilionach w złocie i srebrze, które zyskaliśmy na wymianie na papierowe banknoty idiotycznie nazywane pieniędzmi. Potęga pieniądza jest istotna dla przeprowadzenia naszego głównego planu podboju świata poprzez propagandę.

Na pytanie jak oni zamierzają to zrobić odpowiedział:

„Po pierwsze przez kontrolowanie systemu bankowego, jesteśmy zdolni kontrolować kapitał korporacyjny Następnie, dzięki temu zdobyliśmy całkowity monopol w przemyśle filmowym, w sieci radiowej i w rozwijającej się ostatnio telewizji. Przemysł wydawniczy, gazety, periodyki i techniczne periodyki już wpadły w nasze ręce. Najlepsza gratka przyszła później, gdy opanowaliśmy publikacje wszystkich materiałów szkolnych. W ten sposób my możemy kształtować opinię publiczną tak, aby odpowiadała naszym interesom. Ludzie są tylko głupimi świnkami, które kwiczą i piszczą piosenki, które my im poddajemy, czy są prawdziwe czy kłamliwe.

Kontrola umysłów i uzależnianie

Zapytany, czy Żydzi odczuwają jakieś zagrożenie ze strony „milczącej większości” on roześmiał się na tą myśl mówiąc:

„Nie ma czegoś takiego jak milcząca większość, ponieważ my kontrolujemy ich krzyk. Jedyna rzecz jaka istnieje to jest nie myśląca większość i oni pozostaną nie myślący tak długo aż do momentu gdy wymskną się spod rygorystycznej naszej służby to jest od narkotyku naszego przemysłu rozrywek. Przez kontrolowanie (tego) przemysłu my staliśmy się nadzorcami a naród (gojów) niewolnikami. Kiedy ciśnienie codziennego znoju wzrasta do stanu eksplozywnego, my dostarczyliśmy wentyl bezpieczeństwa w postaci chwilowej przyjemności. Telewizja i film dostarczają koniecznej chwilowej rozrywki. Te programy są starannie dobrane tak, aby odwoływały się do emocji zmysłowych a nigdy do logicznego myślenia. Dzięki temu ludzie są zaprogramowani zgodnie z naszym dyktatem, a nie zgodnie z rozumem. Oni nigdy nie są spokojni: myślący oni pozostaną”.

Kontynuując swoją myśl o kontroli Żydów nad gojami pan Rosenthal powiedział:

„Myśmy wykastrowali społeczeństwo poprzez strach i zahukanie. Ich męskość egzystuje tylko w kombinacji z kobiecym zewnętrznym wyglądem. Będąc tak zneutralizowani stali się łagodni i łatwi do rządzenia nimi. Jak u każdego trzebieńca w naturze, ich myśli nie krążą wokół przyszłości i ich dobrego losu w przyszłości (prosperity) lecz są tylko zajęte obecnym znojem i następnym posiłkiem”

Manipulacja pracą i przemysłem

było widoczne, że pan Rosenthal podniecił się gdy wspomniano przemysł narodowy.

„ Mieliśmy sukcesy w podzieleniu społeczeństwa przez skierowanie przeciwko sobie pracowników kontra właścicieli przedsiębiorstw. (Przez ruch socjalny ludzi pracy, używając związki zawodowe, manipulując płacami i cenami i stosując państwowe regulacje przedsiębiorczości wszystko to było wymysłem Żydów, takich jak Karl Marks i Samuel Gompers. Rezultatem było zniszczenie wolnej przedsiębiorczości). To było , być może naszym największym wyczynem, gdyż w rzeczywistości to jest coś jak trójkąt, choć tylko dwa punkty wydają się występować. W nowoczesnym przemyśle, w którym jest kapitał, którą to siłę my reprezentujemy, on jest na szczycie trójkąta. Własność przedsiębiorstw i praca są w podstawie tego trójkąta. One stale przeciwstawiają się sobie i ich uwaga nigdy nie jest skierowana na główną istotę ich problemu. Właściciele przedsiębiorstw stale są zmuszani do windowania w górę cen, gdyż my stale zwiększamy koszt kapitału. Pracownicy muszą zwiększać płace i właściciele muszą zwiększać ceny co stwarza diabelski krąg. My nigdy nie jesteśmy obciążani za naszą rolę, która jest prawdziwą przyczyną inflacji. Konflikt między pracownikami i właścicielami jest tak ciężki, że żaden (z nich) nie ma czasu obserwować co my robimy. Powodowany przez nas wzrost kosztów kapitału powoduje cykle inflacyjne. My nie jesteśmy pracownikami ani właścicielami a mimo to otrzymujemy zyski. Dzięki naszym manipulacjom z pieniędzmi kapitał którym my obdzielamy przemysł nic nas nie kosztuje. Przez nasz bank narodowy, Federalne Rezerwy, rozciągamy kredyt, który my stworzyliśmy z niczego na wszystkie lokalne banki, które są bankami członkowskimi. A one, z kolei rozciągają kredyt na przemysł. W ten sposób my stworzyliśmy więcej niż Bóg, gdyż całe nasze dobra są stworzone z niczego. Pan wydaje się zszokowany! Niech Pan nie będzie! To jest prawda, my obecnie robimy więcej niż Bóg. Za pomocą tego niby kapitału my czynimy naszymi dłużnikami zarówno przemysł, jak i posiadaczy i pracowników. Ten dług tylko wzrasta i nigdy nie jest likwidowany. Dzięki temu stałemu wzrostowi my jesteśmy zdolni przeciwstawić właścicieli przeciwko pracownikom, tak że oni nigdy się nie zjednoczą i nie zaatakują nas i nie zapoczątkują wolnej od długów przemysłowej utopii.

„My jesteśmy koniecznym elementem, ponieważ my nie wydajemy nic. Własność może stworzyć swój własny kapitał – zyski. Ich przedsiębiorstwa mogą rosnąć i zyski też. Pracownicy mogą prosperować również podczas gdy ceny produktów mogą pozostawać stałe, powodzenie przemysłu pracy i właścicieli może stale rosnąć. My Żydzi chlubimy się tym, że głupi goje nigdy nie zdali sobie sprawy z tego, że my jesteśmy pasożytami, które konsumują coraz to większą porcję produkcji, podczas gdy producenci otrzymują coraz mniej.

Kontrola nad religią

Gdy godziny mijały w tej intensywnej lecz serdecznej rozmowie, pan Rosenthal wyłożył swoje myśli dotyczące religii.

„ Religia także musi być nauczana i w tej dziedzinie my też pracowaliśmy. (Jak to powiedział Karol Marks: „religia to opium ludzkości”). Ponieważ zawiadujemy przemysłem podręczników i nowymi mediami my możemy mieć pozycję jako autorytety religijne. Wielu naszych rabinów jest profesorami w rzekomo chrześcijańskich teologicznych seminariach. My jesteśmy zdumieni głupotą chrześcijan, którzy przyjmują nasze nauki i rozpowszechniają je jako swoje. (To jest jeden z głównych powodów siły i wpływu Żydów jakie osiągnęli nad białymi narodami – że przyjęły Żydowski sposób bycia. Jak to wyraził Henry Ford: Chrześcijanie nie mogą czytać biblii inaczej jak tylko przez żydowskie okulary i przez to czytają ją źle”. (Międzynarodowy Żyd, tom IV, str. 238). W rezultacie, Chrześcijanie nie mają słowa bożego w pewnych sprawach, mają żydowskie słowo). Judaizm jest nie tylko nauczaniem w synagogach lecz także doktryną każdego ”Chrześcijańskiego Kościoła” w Ameryce. Dzięki naszej propagandzie Kościół stał się naszym najbardziej entuzjastycznym stronnikiem. To nam dało nawet specjalne miejsce w społeczeństwie, oni wierzą w kłamstwo, że my jesteśmy „narodem wybranym” a oni są gorszym ludem (gentiles).

Te zwodzone dzieci Kościoła bronią nas do takiego stopnia, że aż niszczą swoją własną kulturę. (Żydzi nie muszą trzymać swoich palców na wszystkich guzikach które powodują zniszczenie lub judeizację chrześcijańskiej cywilizacji, ponieważ w wielu przypadkach oni mają swoich prozelitów lub gojów-posłańców (szbesgojów) aby to uczynić. Ta prawda jest oczywista nawet dla tępaków, gdy przyjrzymy się historii i widzimy, że wszystkie wojny polegały na tym, że biali walczyli z białymi po to, abyśmy my utrzymywali nasze zwierzchnictwo. Myśmy kontrolowali Anglię w czasie Rewolucji, Północ w czasie amerykańskiej wojny domowej i Anglię i Amerykę w czasie I i II wojny światowej. Poprzez nasz wpływ na religię byliśmy w stanie włączyć nieświadomych tego białych chrześcijan w wojny miedzy sobą, które zawsze powodowały zbiednienie obu stron, podczas gdy myśmy zbierali finansowe i polityczne korzyści. Zawsze gdy prawda wychodzi na wierzch, co odsłania nas, my zawsze przychodzimy do siebie i skupiamy nasze siły – o nieświadomi chrześcijanie. Oni atakują krzyżowców (uczestników wypraw krzyżowych) nawet gdy ci są członkami ich rodzin”. (Każdy kto był na przedpolu walki objawiając prawdę o kwestii żydowskiej może zaświadczyć o prawdziwości tego faktu stwierdzonego przez pana Rosenthala).

„Poprzez religię my zdobyliśmy całkowitą kontrole nad społeczeństwem, rządem i ekonomią. Żadne prawo (ustawa) nigdy nie zostało uchwalone, jeśli jego zalety nie były wcześniej wykazane z kazalnic. Jako przykład można przytoczyć równość rasową co doprowadziło do integracji i w końcowym efekcie do skundlenia ludności. Łatwowierny kler jednym tchem instruował parafian, że my jesteśmy narodem specjalnym, wybranym, a drugim tchem wypowiadał, że wszystkie rasy są takie same. Ich niekonsekwencja nigdy nie została odkryta. Tak więc my Żydzi cieszymy się specjalna rolą w społeczeństwie, podczas gdy wszystkie inne rasy są zredukowane do równości. To dla tej właśnie przyczyny my popieramy równość, bujdę przez którą cała reszta (poza Żydami) jest zredukowana do niższego poziomu”.

Byliśmy uczeni, że nasze bieżące ekonomiczne praktyki pochodzą z dobrej woli a więc są zgodne z religią chrześcijańską. Te papugi z kazalnic wysławiają naszą dobroć, że pożyczamy im pieniądze na budowę ich świątyń, nigdy nie zdając sobie sprawy z tego, że ich święta księga potępia wszelkie lichwy. Oni są gotowi płacić wygórowane procenty. Pod względem politycznym oni głoszą błogosławieństwa dla demokracji a nigdy nie rozumieją, że poprzez demokrację myśmy opanowali ich naród. Ich księga (zwróćcie uwagę, że pan Rosenthal zawsze mówi o biblii jako o ich księdze – księdze białych ludzi, nigdy jako o naszej księdze czyli żydowskiej księdze) także uczy dobrowolnej despotycznej formy rządów zgodnie z prawem tej księgi, podczas gdy demokracja jest regułą motłochu, który my kontrolujemy poprzez ich Kościoły i media oraz instytucje ekonomiczne. Ich religia jest tylko innym kanałem, przez który możemy kierować siłę naszej propagandy. Głupota tych religijnych marionetek jest przewyższana tylko przez ich tchórzliwość, ponieważ z łatwością można nimi kierować.

Świt nadchodzi

Rzadko kiedy człowiek wyznaje jaki jest głąb jego duszy tak jak to zrobił pan Rozenthal. Spojrzenie wstecz (analiza tego co powiedział) sugeruje, że istniała potężniejsza siła która zmusiła tego człowieka do wyjawienia tego co było tutaj napisane. Pozostała część wywiadu wydaje się to potwierdzać.

„ Ponieważ my nie wierzymy w życie po śmierci, wszystkie nasze wysiłki są skierowane na „teraz”. My nie jesteśmy tak zwariowani jak Wy i nigdy nie przyjmiemy ideologii, która jest zakorzeniona w ofierze z samego siebie. Podczas gdy Wy będziecie żyć i umierać dla dobra wspólnoty, my będziemy żyć i umierać tylko indywidualnie dla siebie. Idea samo-poświęcenia jest obrzydliwa dla Żydów. Jest obrzydliwa dla mnie. Żadna przyczyna nie jest warta losu śmierci skoro śmierć jest końcem. Jedyny moment kiedy my jednoczymy się jest kiedy chronimy nasze indywidualne jestestwa. Jak stado wilków łączy się aby zaatakować ofiarę, ale potem rozprasza się gdy się najedzą, tak samo my Żydzi jednoczymy się gdy niebezpieczeństwo grozi, nie aby zachować wspólnotę, ale aby bronić naszej skóry”.

Ta postawa przenika całe nasze jestestwo i filozofię. My nie jesteśmy twórcami, ponieważ tworząc czynimy dobro dla innych. (Biała rasa jest w sposób oczywisty rasą twórców w sensie wynalazków, osiągnięć itd. i dzięki nim wszystkie rodziny (lub rasy) świata mają z tego korzyść. jak to zostało przepowiedziane w Genesis 12:3, 28:14. To udowadnia, że Żydzi nie są narodem wybranym przez Boga). My jesteśmy nabywcami i jesteśmy zainteresowani tylko w zaspokajaniu nas samych. Aby zrozumieć naszą filozofię, trzeba zrozumieć słowo „to get” (= uzyskać, zdobyć). My nigdy nie dajemy a tylko bierzemy. My nigdy nie pracujemy a tylko cieszymy się z owoców pracy innych. My nie tworzymy lecz zabieramy. My nie jesteśmy producentami lecz pasożytami. My możemy fizycznie żyć w danym społeczeństwie, ale duchowo zawsze pozostawać osobno. Pracować znaczy wytwarzać, a najwyższa forma tej pracy to tworzenie. Wasza rasa zawsze pracowała dla satysfakcji z tego co wytwarza. My nigdy nie pracowalibyśmy dla niczyjego dobra ale aby cos zdobyć. My korzystaliśmy z tej postawy Aryjczyków aby zapewnić sobie największe powodzenie (prosperity). Wy będziecie pracować dla radości jaką czerpiecie z produkcji, podczas gdy nigdy nie jesteście zainteresowani płacą (tu pan Rosenthal przesadził – przypisek tłumacza). My bierzemy Waszą produkcję za marny grosz i przekształcamy ją w fortuny”.

„ Do niedawna duma z pracy przewyższała dążenie do wysokich zarobków. Jednak, my byliśmy zdolni do zniewolenia społeczeństwa do naszej własnej potęgi, którą są pieniądze, aby zaczęli szukać ich. Nawróciliśmy społeczeństwo, tak że przyjęło naszą filozofię brania i zdobywania, tak że nigdy nie będą usatysfakcjonowani. Niezadowoleni w pełni ludzie, są zawsze pionkami w naszej grze o podbicie świata. Tak więc oni zawsze szukają i nigdy nie mogą znaleźć zadowolenia. W tym właśnie momencie, gdy oni szukają szczęścia na zewnątrz nich stają się naszymi chętnymi sługami”.

„Wasi ludzie nigdy nie zdają sobie sprawy z tego, że my ofiarowujemy im tylko bezwartościowe buble, które nie mogą przynieść spełnienia. Oni starają się o jedno, konsumują to i nie są zaspokojeni. My dajemy im coś innego. My dajemy im nieskończoną liczbę zewnętrznych rozrywek w takim stopniu, że (ich) życie nie może się zwrócić do wewnątrz, aby znaleźć ostateczne spełnienie. Jesteście przywiązani do naszej medycyny poprzez którą my staliśmy się Waszymi absolutnymi pryncypałami (masters) (Dlatego Chrystus powiedział „strzeż się zaczynu od Faryzeuszy”; Św.Mateusz 16:6). To było ostrzeżenie przeciwko ich talmudyczno – babilońskim doktrynom, które wyrosły w ludzkich umysłach i przenikały społeczeństwo dopóki w końcu nie zniewoliło ich (Col. 2:8).

„ Na tym pierwszym fundamentalnym kłamstwie, celem którego jest aby ludzie wierzyli, że my nie jesteśmy narodem lecz religią zbudowano następne kłamstwa. Naszą największą obawą jest, że ten fałsz zostanie odkryty. Wtedy bowiem zostaniemy napiętnowani jak tylko ogół społeczeństwa dowie się prawdy i zacznie działać zgodnie z nią. (Jedną rzeczą jest poznać prawdę a drugą zrozumieć ją a jeszcze inna rzeczą jest zacząć działać zgodnie z nią. Prawda, sama w sobie nie ma wartości dopóki nie jest użyta i nie zastosowana w jakiś sposób). Staje się widoczne, że obudzenie następuje nawet tu w Ameryce. Mieliśmy nadzieję, że poprzez naszą dewastację chrześcijańskich Niemiec każda sprawa tycząca nas będzie strasznym tabu. Jednak, wydaje się, że głowy podnoszą się nawet tu, w narodzie, który my tak mocno kontrolujemy. Obecnie robimy plany szybkiej ucieczki. Wiemy, że gdy zaczyna się świt, nic nie zdoła powstrzymać rodzącego się dnia. Wszystkie wysiłki z naszej strony wzmocnią tylko to światło i skierują oczy w jego kierunku.

„My obawiamy się, że światło nadchodzi w ruchach w poprzek tego kraju, zwłaszcza powodowanych przez Was. Zadziwia nas jak Wy byliście skuteczni w skontaktowaniu się z ludźmi, kiedy my zamknęliśmy wszelkie drogi komunikacji. To, jak obawiamy się jest znakiem, nadchodzącego pogromu, który będzie wkrótce miał miejsce w Ameryce. Amerykańska publiczność zdała sobie sprawę, że my ją kontrolujemy, co jest fatalnym błędem z naszej strony. Ten naród nigdy nie będzie obszarem wolności jak długo będzie obszarem Żydów. ( To jest myśl, której większość patriotów nie może zrozumieć. Patrioci spędzili niewyobrażalną liczbę godzin walcząc z IRS (co to jest?), z Urzędem Rezerw Federalnych, z mediami, Kongresem czy Rządem a te instytucje są tylko narzędziami, których Żydzi używają przeciwko obrzydliwym gojom. Problemem jest nie narzędzie czy środek ale poganin który to kontroluje). To jest rewelacja, która będzie naszym nieszczęściem.

Naród amerykański był z łatwością rządzony przy pomocy naszej propagandy, jako że pióro jest potężniejsze niż szabla. My rzeczywiście oddaliliśmy się od morderstw i jedyne co goje robią jest mówić o tym co jest nieefektywne, ponieważ my, mistrzowie propagandy zawsze publikujemy przeciwne artykuły. Jeśli Aryjczycy zrobią przegląd historii i zastosują lekcję z przeszłości, wówczas pióro zostanie odrzucone z obrzydzeniem i miecz zostanie użyty z sukcesem w ogniu gniewu. (wspomnienie historii winno działać budująco na nasze myślenie i pokazywać nam, że kraje europejskie rozwiązywały swoje żydowskie problemy tylko użyciem siły). Jak dotychczas myśmy unikali miecza, a jedynym odwetem było, że jakieś czasopismo traciło reputację, albo ukazywał się jakiś pamflet w ograniczonym obiegu. Ich pióro nie wiele znaczy wobec naszego, ale naszą stałą obawą jest, że oni mogą otworzyć oczy i dostrzec, że żadnej zmiany nigdy nie dokonali za pomocą pióra. Historia jest napisana krwią a nie atramentem. Żaden list, artykuł wstępny lub książka nie gromadziła ludzi po klęsce i nie wstrzymywała tyranii. My rozumiemy tę zasadę stale nakłaniamy ludzi do pisania listów do prezydenta, do Kongresu i do lokalnych mediów. My jesteśmy bezpieczni stale wykorzystując, zastraszając i odbierając głos białym Amerykanom tak długo jak oni są zaprzątnięci iluzją uczenia mas za pomocą drukowanego materiału. Biada nam, jeśli oni kiedykolwiek dojrzą próżność tych wysiłków, odłożą pióro i wezmą się za miecz.

„Historia potwierdza fakt, że pasja powstańczej mniejszości, nie istotne jak mała to jest grupa, wytwarza dość siły, aby wywrócić największe mocarstwo. Ruchy, które kierują losem to nie są te, które polegają na nieaktywnej większości, ale dokonują się poprzez siłę aktywnej mniejszości. Wola jest siłą a nie liczba, ponieważ silna wola zawsze rządziła masami!” (Analizując żydowską siłę i kontrolę nad Ameryką, Henry Ford stwierdził, że ta kontrola „może być wytłumaczona tylko żydowską wolą potęgi” >Międzynarodowy Żyd (1920 r.), tom I, str. 210.

„A więc znów, my jesteśmy bezpieczni tak długo jak nasza wola jest silniejsza, albo jak wola narodu (białego) jest skierowana na manowce, rozproszona i bez przywództwa. My nigdy nie będziemy zwaleni z tronu słowami, tylko siłą!” (Czy to nie będzie logicznym i właściwym sposobem działania potrzebnym, aby pozbyć się z kraju jakiegokolwiek najeźdźcy lub wrogiego nieprzyjaciela?).

Wiedza pana Rosenthala została przedstawiona wiarygodnie i dokładnie. Kwestią dla Was jest teraz co można zrobić, aby ochronić naród i każdego obywatela przed powyższą potęgą?

Ci z nas, którzy znajdują się w tej bitwie, aby wybawić nasz, niegdyś, przez tyle lat wielki naród, być może będą za mało wrażliwi na okropne rzeczy dziejące się wokół nas. Muszę jednak nadmienić, że Fakty przekazane nam przez Harolda Wallace’a Rosenthala zrobiły wrażenie na tym pisarzu. Wywiad lub może lepszym słowem byłaby spowiedź pomogły wywlec na powierzchnię rzeczywistość, o której my weterani wiedzieliśmy od lat, ale jaskrawa realność żydowskiej zdradzieckości jest bardziej wstrząsająca gdy mamy ją w jednym pakunku.

Pan Rosenthal, poprzednio wpływowy Żyd, chlubił się tym, że był istotnym uczestnikiem wspomnianej kontroli mediów i uczestnikiem ich niewidocznego rządu, w którym żadne polityczne moce nie mogą zaistnieć bez akceptacji żydowskiej. Przedstawmy (podsumujmy)

także inne kluczowe uwagi pana R.

– Że amerykański naród nie ma odwagi i Żydzi szydzą z ich głupoty.

– Żydowska moc polega na pieniądzach, a potęga pieniędzy pozwala im na realizację głównego planu, którym jest opanowanie świata poprzez propagandę.

– Że w Ameryce istnieje nie myśląca większość.

– Zdradzieckie działanie Żydów w przeciwstawianiu pracowników pracodawcom

– Żydzi uważają, że Chrystus był zwykłym człowiekiem na ziemi

– Żydzi są uważani za pasożytów, którzy zdobyli kontrolę nad naszym społeczeństwem, rządem i ekonomią poprzez ich religię.

– Mit, że Żydzi są narodem wybranym.

– Wyjawione kardynalne kłamstwo, że Żydzi są religią a nie narodem.

– Że Żydzi boją się tego, że ludzie dowiedzą się kim oni są.

Zaczynamy odkrywać całą konspiracje ze strony komunistów i światowego syjonizmu skierowaną na przechwycenie kontroli nad naszym narodem i Żydzi i ich sprostytuowane media zaczynają uznawać, że my ścigamy się z nimi. Wierz nam drogi czytelniku, że to będzie szok dla światowego żydostwa, gdy to pismo zacznie krążyć i że my mamy w rękach tą informacje z pierwszej ręki, od Żyda, który był przedtem poważany w rządowych biurach i to jest właśnie to sprawozdanie, które może wywołać cud. Jeśli z Waszą pomocą będziemy mogli rozpowszechnić ten materiał tak, aby dotarł do rąk obywateli, nawet do urzędów rządowych w naszym kraju. To może wywołać pożądaną „akcję”.

Jak zauważyliście, żydowska konspiracja dąży do wdrożenia naszego narodu do służalczego posłuszeństwa i przygotowania nas do międzynarodowej, kontrolowanej przez Żydów dyktatury żydowskich syjonistów i komunistów. To dzieje się i będzie kontynuowane, jeśli amerykański naród pozwoli, aby być tak podległym. (Ignorancja i apatia ludzi jest pięknym zaproszeniem dla Żydów aby złapać ich w pułapkę żydowskich socjalistycznych planów). Ci światowi wywrotowcy, którzy prowadzą naszą biurokrację w Waszngtonie pozwolili ponad 12 milionom obcych przybyć do tego kraju nielegalnie ze wszystkich narodów świata, włączając w to Chiny i Meksyk. Oni zajmują miejsca pracy, których liczba jest większa niż liczba bezrobotnych.

Ten manuskrypt może działać jako broń, którą my otworzymy oczy masom. One wiedzą, że coś jest źle, ale nie wiedzą co robić. Teraz my możemy im pokazać. Tylko wtedy, gdy poznamy prawdę możemy podjąć właściwe działanie. Tak więc rozpowszechnienie tego świadectwa wśród dziesiątków tysięcy ludzi jest konieczne, a wtedy zwycięstwo będzie w zasięgu ręki. Chociaż to jest przydługi rękopis, jego zawartość przyciągnie uwagę prawie każdego czytelnika. Dlaczego? Ponieważ dotyczy każdego mężczyzny, kobiety i dziecka w Ameryce. Tak! A nawet w całym świecie. JEST WIĘC TAK WAŻNY! Nie ma w tej chwili innego dokumentu o tak żywotnym znaczeniu.

To dotyczy spraw życia i śmierci. Rewelacje zawarte w tym dokumencie są wstrząsające i nieprawdopodobne dla nieświadomego, który zaledwie może sobie wyobrazić taką spowiedź złych ambicji. Pan Rosenthal wydawał się być dumny z tego, że był zdolny odkryć ich wewnętrzne niewypowiedziane (dotychczas) sekrety – z których wszystkie ujawniają się przed nami w miarę jak słyszymy każde wypowiedziane słowo (zarówno moje jak jego) w czasie tego długiego wywiadu (wywiadu pana Waltera White’a i pana Harolda Rosenthala), który był nagrany na kasetach jako nasza dokumentacja.

Naród żydowski jest wrogiem wszystkich narodów. Oni już wykazali histeryczne reakcje, gdy ten dokument wpadł im w ręce.

Niech nas Bóg strzeże! I to zwrócenie się do Boga nie jest pustym gestem. Moja wiara w Boga pozostaje nietknięta. „Niech Bóg ustrzeże (zbawi) nasz naród” nawet jeśli w chwili obecnej my jesteśmy więźniami propagandy zmonopolizowanej przez garść wywrotowców i manipulatorów. My możemy z Jego pomocą zrzucić jarzmo i zerwać więzy, tak że nasza większość przez prawowitą reprezentację może utwierdzić się w wolności, zgodnie z naszą Konstytucją Stanów Zjednoczonych.

OSTRZEŻENIE: Istnieje ryzyko w drukowaniu tego manuskryptu. Ten pisarz został powalony 13 marca 1978 r. i ciężko pobity. Jednak ja ryzykowałem moim życiem dawniej i z radością uczynię to jeszcze raz jeśli tylko zdołałbym dostarczyć tę wiedzę do rąk kilku milionów ludzi. Nagroda jaka czeka tych, którzy opowiadają się za Prawdą nie bacząc na koszty, jest podobna do tej jaką nasz Pan doświadczał gdy przeciwstawiał się szatanowi. Gdy szatan opuścił go, pisma mówią: „aniołowie zstąpili i służyli mu”. My jesteśmy już w końcowej fazie wojny. My musimy zrobić wszystko, aby „przekazać słowo…” łącznie z modlitwą. (Pan Bóg ma plan dla narodu, według którego działa, aby uwolnić go od obcej niewoli „ Jeśli mój naród, który jest nazywany moim imieniem, upokorzy się i będzie szukał mojej twarzy i odwróci się od złych dróg, wtedy ja usłyszę to z nieba i przebaczę ich winy i uzdrowię ich ziemię” (2 Chr. 7:14, Deut 30:1-4, I Kings 8:33-34)

W czasie mojego wywiadu z panem Rosenthalem zdawałem sobie sprawę z tego jak niesłychanie ważny jest to dokument i miałem przemożną ufność, że jego treść podniesie i obudzi wielu, którzy przedtem nie wierzyli. Jest ciekawe, jak dokument pana Rosenthala potwierdza treść książki „Protokoły mędrców Syjonu” Dokument pana Rosenthala może wiec być nazwany „Osobiste protokoły” wydane w r. 1979.

Każdy kto nie wie, że zorganizowane żydostwo jest podżegaczem światowego komunizmu i międzynarodowego syjonizmu oraz jest konspiracją dążącą do zniszczenia chrześcijańskiej cywilizacji jest zbyt naiwny i jest zbytnim ignorantem, aby zająć się problemem, któremu stawiamy czoło. Żydzi nienawidzący Chrystusa, którzy konspirują przeciwko naszemu chrześcijańskiemu dziedzictwu niczym więcej się nie cieszą jak ludźmi o postawie konserwatywnej, którzy chronią Żydów i będą mówić o wszystkim co grozi naszemu krajowi, za wyjątkiem Ukrytej Ręki żydowskiej konspiracji – przyczyny wszystkiego zła, które grozi chrześcijańskiej cywilizacji. (Podczas gdy to „miłość pieniądza jest źródłem wszelkiego zła” I. Tim. 6:10), a Żydzi wykazuję daleko więcej miłości do pieniądza niż inne narody i mają instynktowną i nieprzepartą chęć posiadania jak najwięcej dóbr, bez względu na środki jakimi się posługują i bez względu na szkody jakie to może poczynić.

Ta zła siła jest „anty-chrystem” jak objawiono w drugim liście św. Jana, który mówi: „On jest anty-chrystem, który zaprzecza (istnieniu) Ojca i Syna”. Amerykanie konserwatyści, którzy popierają Żydów, świadomie lub nieświadomie pomagają niszczyć swój własny kraj. W rezultacie Żydzi rządzą Ameryką – oni spiskują aby rządzić światem – my jesteśmy w niewoli – czy możemy uwolnić się? Tak ale…tylko jeśli konserwatyści chroniący Żydów, którzy pomagają antychrystom-syjonistom dzielić i rządzić poznają i zaakceptują Prawdę i pokierują się według ostrzeżeń naszego Zbawiciela (św. Jan 8:44, św. Mat.23:12 etc.) I gdy nigdy nie będą sądzić, że wiedzą coś lepiej niż On, oraz jeśli oni zjednoczą się z Amerykanami realistami, którzy znają Prawdę, w walce o ocalenie naszej Ojczyzny. Wtedy możemy wymsknąć się ze szponów największego wroga Chrystusa – Antychrysta Żyda, ponieważ to jest jedna z dróg, na których nasz Kraj może być uratowany.

To wszystko znaczy, że ktokolwiek zapomina lub omija kwestię żydowską, czy to przez nieświadomość, czy przez obawę, nie nadaje się na kaznodzieję, nauczyciela lub urzędnika. To oznacza, że każde ryzyko bezpieczeństwa jak organizacja syjonistów, która jest lojalna wobec innego kraju i wszyscy ich zdrajcy-agenci i słudzy muszą być wygnani przez prawdziwych Amerykanów z jakichkolwiek stanowisk które dają moc i wpływy w tym narodzie i zamiast tego dać tylko prawdziwych Amerykanów jako straż. W ten sposób nasza Ojczyzna zaczęła funkcjonować i w ten sposób może być uratowana.

Wywiad Harolda Wallace’a Rosenthala 1976. część pierwsza.

Część druga : Ukryta Tyrania

„Większość Żydów nie lubi tego wspominać, ale naszym Bogiem jest Lucyfer.” To co powiedziane jest dokładną cytatą słów Harolda Wallase’a Rosenthala, dawnego wysokiego urzędnika Pomocy Administracyjnej senatora Jakuba Javitsa, który potem przegrał w wyborach w 1980 r.

Ja Walter White Jr., przez 17 ostatnich lat Dyrektor i Wydawca konserwatywnego miesięcznika Western Front zostałem poinformowany o chwaleniu się pana Rosenthala co do Waszyngtonu i zdobyłem się na odwagę spotkać się z nim i mieć z nim wywiad (za pieniądze).

Pan Rosenthal oświadczył publicznie, że Żydzi będą kompletnie panować na całym świecie i że oni kontrolują wszystkie aspekty życia politycznego w Ameryce i wszystkie aspekty porozumiewania się przez media (podkreślenie pana Rosenthala).

Wreszcie pan Rosenthal i ja spotkaliśmy się i odbył się prywatny wywiad z nim, w czasie którego rozmowa była nagrywana na taśmie za jego wiedzą i zgodą. W czasie długiego wywiadu pan Rosenthal stał się niecierpliwy, szorstki i wulgarny (wszystko to znalazło się na taśmie) i on żądał reszty zapłaty zanim ja skończyłem moje pytania.

Ponieważ cały wywiad był tak długi, my opublikowaliśmy w 1977r. tylko pierwszą część pod takim samym tytułem jak powyżej: „Ukryta tyrania”. Kopie tego artykułu były poszukiwane przez ludzi z całego świata. Obecnie my uwalniamy resztę nagranego wywiadu jako Część drugą. Chociaż nie zamierzam robić dygresji, ale pewien analityk powiedział mi, że pierwsza część manuskryptu „Ukrytej Tyranii” trafiła do 7 milionów czytelników. Gdy ta końcowa, druga część zaczyna cyrkulować, jej rozchodzenie się wydaje się nawet większe. To zależy też od Ciebie czytelniku.

Zanim jakakolwiek umowa została zawarta między nami, ustaliłem z panem Rosenthalem, że on odpowie na nieograniczoną liczbę pytań całkowicie uczciwie i jak tylko będzie mógł najlepiej. To właśnie dzięki temu uzgodnieniu ja oskarżyłem pana Rosenthala , że nie odpowiada mi uczciwie w czasie końcowej fazy wywiadu na następujące pytanie: Czy Pan wie kiedy i dlaczego zaczęła się historia dotycząca Żydów jako narodu wybranego? To jest między innymi wtedy, kiedy on powiedział: „ Większość Żydów nie lubi wspominać tego, ale naszym bogiem jest Lucyfer – więc nie kłamałem – i my jesteśmy jego wybranym narodem. Lucyfer jest bardzo żywy.

Jak to poszło do prasy, my stale szukamy państwowego urzędu, aby badał twierdzenie pana Rosenthala. Mój słownik określa takie twierdzenie jako „zdradę stanu”.

My teraz podsumowujemy dysputę, w czasie której dyktafon był wyłączony. Kiedy pojawia się literka „W” to są moje słowa a kiedy „R” to są komentarze pana Rosenthala.

W- Panie Rosenthal, jak Pan przewiduje, co społeczeństwo Świata zdobi Wam Żydom, kiedy cała ta historia zostanie opublikowana w całości, kiedy prawda rzeczywiście wyjdzie na jaw?

R – Ja myślę, że myśmy skończyli już ten wywiad.

W – Ja jestem zainteresowany, wydaje mi się, że ta kwestia wymaga Pana odpowiedzi.

R – My wszyscy będziemy skończeni, Pnie White a Pan mnie teraz znów zaczyna pompować. Ja już dałem Panu „tablice z kamienia” i jeszcze Pan chce więcej.

R – Tak czy owak, czy Wyście jeszcze nie zrozumieli – Wy Chrześcijanie!!!

W – Teraz Pan mnie gani, ponieważ jestem chrześcijaninem. Myślałem, że próbujemy opierać się na podstawie jakby interesu (business-like basis).

R – (niezrozumiałe wykrzykniki pana Rosenthala)

W – Cokolwiek to jest lub znaczy, Pan używa słów, których ja nigdy przedtem nie słyszałem. Czy Pan (teraz) mówi po angielsku?

W – Czy Pan może to przeliterować?

R – (Rosenthal literuje M I S CH N A H i krótko komentuje, że jest to słowo z podstaw Talmudu. I dalej kontynuuje: Nie zatrzymujmy się nad tym bo nigdzie nie zajdziemy – poza tym my zakończyliśmy sprawę i to kończy naszą umowę.

W – Czy boi się Pan odpowiedzieć na pytanie, które zadałem?

R – Co u diabła Pan o mnie myśli? – Ja się nie boję odpowiedzieć na żadne pytanie, ale już dałem Panu dość informacji na całą książkę.

W – Czy ja nie zapłaciłem Panu według naszej umowy?

R – Ech! – oczywiście – ale znów Pan chce więcej. W porządku, chce Pan mojej opinii na temat co ludzie na świecie pomyślą, gdy ta historia będzie napisana.

W- Dobrze, ja nie postawiłem pytania dokładnie tak, ale proszę kontynuować.

R – Ja nie przysięgnę się co ludzie będą myśleć. Nie mniej kiedykolwiek to się stanie Pan i ja będziemy martwi. Po prostu nie żywi. Czy to Pana satysfakcjonuje?

W – Są jeszcze dwa lub trzy pytania w moich notatkach i jedno z nich jest bardzo ważne.

R – Jakie to pytanie?

W – Że 6 milionów Żydów rzekomo było spalonych (skremowanych) lub zamordowanych przez nazistów

R – Co na ten temat?

W – Czy Pan wie kto, albo jaka żydowska organizacja stworzyła to wielkie kłamstwo?

R – Nie, nie wiem nic na temat jego autentyczności. Nie myślę wszakże żeby to było ważne.

W- Panie Rosenthal, pan wie lepiej, co Pan myśli o młodej generacji, która wzrasta wierząc w to wielkie kłamstwo? I Pan myśli, że to nie jest ważne!!

R – To jest następstwo wojny i my wszyscy wiemy, że Hitler nienawidził Żydów, więc ktoś, kiedyś pomyślał, że przesadzi z tą liczbą. My wiemy, że wielu, wielu Żydów było zabitych przez nazistów.

W – Jestem pewien, że Pan wie, iż kiedy II wojna światowa wybuchła, w całych Niemczech było mniej niż ćwierć miliona Żydów. Wiele tysięcy Żydów już opuściło (wtedy) Niemcy. (Przypisek tłumacza: Pan White nie bierze pod uwagę, że w Polsce przedwojennej było 3.5 miliona Żydów i bardzo dużo ich było (kilka milionów) w sąsiednich państwach, Europy Środkowo-Wschodniej i na Białorusi i Ukrainie i ci Żydzi zostali w ogromnym procencie wymordowani. W Warszawie było ich pół miliona a kto wrócił? W Izraelu też ich nie ma, prócz nie wielu niedobitków. Liczba 6 milionów nie wydaje się bardzo przesadzona).

R- Więc co? Jak poprzednio powiedziałem, naród żydowski jest najmądrzejszym narodem świata. Tak wiec ktoś wymyślił wielką liczbę i może ta liczba rosła aż do dzisiaj i mamy 6 milionów Żydów zabitych. My kontrolujemy media i to jest wielka różnica. W innym przypadku Wasi ludzie mogliby puszczać Wasze wielkie kłamstwa.

W – Pan przeczesał to troszkę. Coś tak ogromnego…

R. – Przerwał mówiąc – Mój naród był uczony zważać (na słowa) naszych nauczycieli raczej niż na słowa waszych ludzi i na (wasze) prawa.

W – Pan żyje w Ameryce Panie Rosenthal i naszym obowiązkiem jest przestrzeganie praw naszego Kraju. Wasza religia uczy Was, że możecie składać przysięgę, taką jak wtedy gdy jesteście przyjmowani do urzędu związanego z polityką i jeśli przysięga Wam nie odpowiada możecie po cichu zaprzeczać faktowi że składaliście tę przysięgę. Ja mam teraz kopie żydowskiego dokumentu zwanego Kol Nidre i sprawdziłem jego autentyczność. (Dokument Kol Nidre (wszystkie śluby) znajduje się w księdze Talmudu Nedarim (Śluby) i jest odczytywany w synagogach każdego roku w Dniu Pokuty. To pozwala uznać za nie ważne i rozgrzeszone zapomniane i puste, bez efektu – wszystkie przyszłe zobowiązania, przysięgi i przyrzeczenia. To pozwala Żydom kłamać, oszukiwać i być przewrotnym.

R – Nie wszyscy Żydzi praktykują te sprawy z przysięgami. Jestem tego pewien.

W – Nie mniej czy to praktykują czy nie, ale robią to z przyzwoleniem Rabina

R – W pewnym stopniu tak. Prawdopodobnie gdy to jest korzystne dla jakiejś osoby.

W – Czy to nie jest grzech?

R – Być może z Waszego punktu widzenia. Powiedziałem Panu – Pan i ja jesteśmy różni. Jesteśmy odmiennymi ludźmi. Nasze wierzenia są całkowicie różne. My byliśmy chowani w ten sposób od stuleci tak, że dla nas nie jest żadnym grzechem składać przysięgę i łamać ją. To jest nasze nauczanie. (Ten punkt w różnicy charakterów był wyrażony przez wielu innych żydowskich pisarzy i mężów stanu i jest dobrze udokumentowany w historii i nauce. Nie mniej, co jest śmieszne, chrześcijanie nadal wierzą w żydowskie kłamstwo, że „wszyscy jesteśmy jednakowi lub równi”.

W – Prawdopodobnie zachowałem najważniejsze kwestie aż do teraz

R – Słuchaj White, jeśli będziesz nadal przedłużał, to mój czas to pieniądz. Zrobiliśmy umowę a Pan przedłuża ją poza granice rozsądku. Pan ma to wszystko na taśmach i proszę pamiętać, że uzgodniliśmy, że Pan może brać cokolwiek chce z tych nagrań i Pana notatek, ale pod żadnym warunkiem nie wolno Panu ich reprodukować. One powinny być zniszczone. Jeśli złamiesz tą umowę wytniemy Ci jaja.

W- Kto to „my”

R. Po prostu bądź mądry i będziesz wiedział. Pan nie chce mieć kłopotu i ja też. Niech Pan stosuje się do umowy i nic się nikomu nie stanie!! A teraz daj mi resztę pieniędzy Dobrze?

W – Zamierzam trzymać się naszej umowy co do litery i może Pan mieć moje słowo honoru, że te taśmy nie pójdą dalej i pozostaną w moim użyciu w przygotowaniu opowieści. Nie ma tu miejsca na niezrozumienie. My zgodziliśmy się na to i ja dotrzymam słowa. Za minutkę Pan otrzyma pieniądze.

R – Mam przyjaciół White i znam wielu ludzi i nie chcę, aby oni czytali rzeczy związane ze mną, których ja nie powiedziałem. Nie przeklinam tego co Pan lub ktokolwiek myśli, ale ja nie chcę drukowanych kłamstw – tylko pytania i odpowiedzi z tego wywiadu.

W. My rozumiemy się doskonale co do tego Panie Rosenthal. A teraz jeszcze jedno pytanie:

R – Strzelaj. Ale pamiętaj, że potrzebuję wielkich pieniędzy.

Komentarzy 89 do “Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r”

 1. Marucha said

  USS Enterprise – Operacja Fałszywej Flagi

 2. Krzysztof M said

  Lektura książki Forda „Międzynarodowy żyd” też sporo wyjaśnia.

  Zdobyli władzę nad całą kinematografią, całą prasą, większością stanowisk prawniczych, itp.

  Dopóki wierzymy mediom – będą wygrywali.

  Sęk w tym, że aby być w stanie oddzielić kłamstwo od prawdy trzeba mieć spore kompetencje, wymaga to często wnikliwej analizy. Nie każdy to potrafi… i koło się zamyka.

  Potrzebne jest forum wymiany myśli. Potrzebne jest źródło rzetelnej informacji. Tego nie mamy.

 3. Agnieszka said

  To nie całkiem na temat, ale ogólnie – nawet bardzo.
  Co zrobiono z ideą sportu i na co idą nasze pieniądze.
  Tymczasem polskim niedożywionym dzieciom szykuje się likwidacja setek szkół.

  http://euro2012.orange.pl/tpsa/run?n=euro2012_video_ntext&p1=233752&p2=1707

 4. dtzkyyy said

  Kontynuuję posuwać teksty, wyrabiane w leśnym laboratorium na rosyjski mediarynek: http://dtzkyyy.livejournal.com/121252.htm.

  Rodjanie po trochu zaczynają się uczyć polskiego.

 5. j said

  Tutaj wstrzasajacy i dramatyczny przyklad jak koscielne zydostwo raczka w raczke z zydostwem laickim usiluje zniszczyc ks. dr Piotra Natanka i jego dziela takie jak powrot do Tradycji, nawracanie zagubionych, zorganizowanie Rycerzy Chrystusa, walke o Intronizacje Chrystusa na Krola Polski, konsolidacje katolikow itd.

  _____________________________________

  Represje stalinowskie w stosunku do ks Natanka i jego parafian
  217 komentarzy Posted by monitorpolski w dniu 5 Luty 2012

  Z e-maila z 4 lutego:
  To stało się dzisiaj na pielgrzymce. Proszę to posłuchać, Boże co się dzieje !!!

  http://www.gloria.tv/?media=253157 – ks. Natanek, ogłoszenie 4 lutego 2012r.

  Po tym paszkwilu Dz..owskim nastąpił dzisiaj atak na pielgrzymkę, którą prowadzi i mistyczka AGNIESZKA OD ORĘDZI CZASÓW OSTATECZNYCH, które redaguje ks. Natanek. Rodzice jej są na przesłuchaniu jak za PRL – 3 godz.
  Jestem w szoku – oni do tej pory walczyli z Jezusem, w tej chwili już walczą z Matką Boską. Matka Boska powiedziała Agnieszce, że chce aby przychodziła do Wykrotu z pielgrzymką każdej pierwszej soboty miesiąca. Pielgrzymka idzie w nocy, 20 km pieszo bez względu na pogodę, bo to życzenie Matki Bozej. Dokonało się już wiele cudów i nawróceń.
  Szatan dzisiaj okazał swoją wyjątkową wściekłość na zlecenie kard. Dz. /jego wyraz twarzy świadczy komu służy/.
  Jak długo BÓG im jeszcze pozwoli bezcześcić Swoje Imię i Swojej Matki prawowitej KRÓLOWEJ POLSKI , KRÓLOWEJ ŚWIATA I POKOJU.
  Komu służą przebierańcy w NASZYCH KOŚCIOŁACH – W DOMACH BOGA !! BARBARZYŃCY… PASIBRZUCHY W PURPURACH, SIĘGAJĄCY BRUDNYMI ŁAPAMI ŚWIĘTOŚCI NAJWYŻSZYCH. BĘDĄ POTĘPIENI !!!!
  PANIE JEZU PRZYJDŹ JAK NAJSZYBCIEJ !

  Ks. Piotr Natanek przed pielgrzymką: Mamę Agnieszki zwolniono z pracy za pielgrzymkę. Rodzice Agnieszki na przesłuchaniach esbeckich i hitlerowskich – robią wszystko by odwołać Pielgrzymkę. Nie ulęgli się – idziemy! (…) To co było za komuny to jest dzisiaj w Kościele. Pielgrzymka to jest moja decyzja wiary, to nie jest żaden dekret (…) Ogłosiłem wam kiedyś, że to My rozwalimy Unię. Nie są w stanie … przewidzieć co Polak wymyśli…

  Komentarz po pielgrzymce: Nikt nie zamarzł !!! Nie szedł z nami kapłan ale szedł z nami sam Chrystus Król i Niepokalana . Zakończyliśmy Mszą Świętą w Ostrowi z niepojętą radością i oczami pełnymi łez. Niech będzie Bóg uwielbiony.

  Wcześniej otrzymałem następujący mail (frag):

  DEKRET, który wywiesili w gablotach po Parafiach to jedna sprawa. A druga to list tajny do ksiezy, oto treść, w której widać jak się boją:

  Czcigodni Księża Wicenotariusze!
  Uprzejmie proszę o przekazanie poniższych informacji Księżom Proboszczom i Administratorom, a także Księżom Wikairuszom w dekanacie, dotyczących publikacji i wystąpień ks. dr. hab. Piotra Natanka Uwaga: Ta wiadomość nie została na adresy parafialne, ani na prywatne adresy księży, dlatego proszę Księży wicenotariuszy, aby zadbali i dostarczyli tę informację szczególnie Księżom Proboszczom i Administratorom. – według informacji otrzymanych z Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. dr hab. Piotr Natanek, kapłan archidiecezji krakowskiej, otrzymał od Metropolity Krakowskiego zakaz publicznych wystąpień.
  Ponadto Metropolita Krakowski powołał komisję teologiczną celem zbadania zgodności z nauczaniem Kościoła wypowiedzi i wykładów ks. dr. hab. Piotra Natanka. – w związku z tym proszę zwrócenie uwagi, czy parafii nie są rozprowadzane książki, kasety i płyty związane z działalnością ks. dr. hab. Natanka oraz czy wierni nie organizują spotkań z ww. kapłanem. W razie zaistnienia takich sytuacji należy poinformować dotyczących wiernych o obowiązujących decyzjach Metropolity Krakowskiego względem ks. dr hab. Piotra Natanka oraz o powiadomienie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – powyższe informacje nie należy, bez potrzeby nagłaśniać, aby nie robić reklamy ks. Natankowi.

  Ksiądz Adam Nita – kanclerz Kurii
  źródło: http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/comments/3109/start/20

  to bardzo typowy sposób działania tej machiny – wyprodukowanie opinii o kimś, cichaczem jej rozesłanie i nakazanie przyjęcia jej przez ogół jako dogmat bez dania możliwości jej weryfikacji i bez dania możliwości obronienia się tego kogoś, jednym słowem inkwizycja, tylko w wydaniu współczesnym.

  http://monitorpolski.wordpress.com/2012/02/05/wydarzenia-i-komentarze-5-lutego-2012r/#comments

 6. Niedaleko said

  Możemy odetchnąć spokojnie, Doda znalazła prace w USA

  http://vigilantcitizen.com/musicbusiness/doda-and-vintage-bringing-the-illuminati-agenda-to-eastern-europe-pop/

 7. Godzimir said

  Myślę, że treść tego artykułu jest szkodliwa i trzeba podchodzić do niej z dużym dystansem, bo jak inaczej traktować zwierzenia syjonisty, który podcina gałąź na której siedzi? Celem jest prowokowanie rozwiązania siłowego, którego skutek w rzeczywistości jest odwrotny – polega na „oczyszczeniu” prześladowanych narodów ze światłych jednostek i prowadzi do jeszcze gorszego zniewolenia. Niby dlaczego chrześcijaństwo jest zwalczane z taką zaciekłością, skoro rzekomo służy interesom syjonistów? Chrześcijaństwo skłania do odrzucenia wartości tego świata, a więc do bojkotu zbędnych produktów oraz nachalnie propagowanej i demoralizującej rozrywki. Jest to najpierwszy krok na drodze nawracania się ku Bogu. W najważniejszym, duchowym sensie, miarą wolności człowieka jest liczba rzeczy i przyjemności z których dobrowolnie potrafi on zrezygnować. Z drugiej strony, konsumpcjonizm i hedonizm jest siłą sprawczą globalnej wszechwładzy i masowej niewoli. Władcy tego świata obawiają się właśnie prawdziwych nawróceń całych narodów, a nie wojen, powstań i rzezi, które są prowokowane wręcz z diabelską satysfakcją.

 8. Agnieszka said

  „Ponadto Metropolita Krakowski powołał komisję teologiczną celem zbadania zgodności z nauczaniem Kościoła wypowiedzi i wykładów ks. dr. hab. Piotra Natanka”

  Dopiero teraz?? Ciekawe, po co ta komisja, przecież x Natanek został już osądzony i skazany – suspendowany i wyklęty. Chyba że komisja wykaże, że niezgodność nauk x Natanka z dzisiejszymi naukami hierarchów istnieje w takich punktach, jak nieprzyjmowanie ekumenizmu, dni judaizmu, sprzedawania kościołów, niezgoda przyjmowania żydowskich nagród przez biskupów itp., itd. I stwierdzi, że oddawanie prawdziwej czci Bogu jest przesadą w dzisiejszym świecie i wierni popełniaja ciężki grzech słuchając nawoływań x Natanka do modlitwy do Chrystusa KRÓLA.

 9. Joanna said

  Ad/ 5 – Ja do Dziwisza nigdy nie miałam zaufania i uważam, ze jeżeli ktos slledził JPII to był to on. Był wtyczką „Stasiem” z gór do którego papiez miał zaufanie, i który miał duży wpływ na to co działo się w Watykanie. Myśle, że po jeszcze paru latach prawda wyjdzie na jaw.

 10. j said

  Ad. 9 – Joanna

  Pani Joanno! To wszystko bylo chyba bardziej skomplikowane niz nam sie wydaje. Dziwisz byl najprawdopodobniej wtyczka (ks. Natanek powiedzial miedzy innymi, ze teczka „Adiutanta” ciagle czeka na upublicznienie)
  JPII zdawal sobie sprawe ze wtyczka musi byc. I byla. Stasiu byl wtyczka ale powiedzmy sobie szczerze niezbyt inteligentna wtyczka. A i tak narobil wiele zla odgradzajac JPII od polskich patriotow, narodowcow i polskiej rzeczywistosci a naganiajac ku JPII wspolnie z ukochanym przez Polakow ks. Tischnerem wszelkiej masci miedzynarodowe wplywowe zydostwo.
  Co tu zreszta duzo dywagowac. Wiadomosc oddawania na biezaco agentowi Turowskiemu tajnych dokumentow Kosciola, rekopisow JPII nie spowodowaly takiego wstrzasu wsrod wiernych jak zaproszenie przez Dziwisza malzenstwa Joli i Olka Bezow do papamobilu.
  Z litosci nie wspominam o zlamaniu przez Stasia obietnicy danej w sprawie osobistej korespondencji JPII. Dla agentow bowiem lamanie obietnic to maly pikus.
  Stasiu mial o tyle ulatwione zadanie, ze podsuwanie jakichkolwiek dokumentow czlowiekowi tak ciezko choremu i zatruwanemu lekami – nie bylo zadaniem ponad jego agenckie sily.
  A teraz prosze sobie tylko wyobrazic co moglby zdzialac agent inteligentniejszy od Stasia?Zgroza!

 11. Ola Gordon said

  warto przeczytać

  Zamiary wobec Narodu Polskiego i Polski.
  Marek Finkelstein-Dobrowolski

  Dotyczy: informacji publicznej o zamiarach wobec Narodu Polskiego i Panstwa Polskiego.

  Po podrózy wielotygodniowej po Stanach Zjednoczonych i Francji, po aktualnym pobycie w Tel-Aviv jako pól-Zydowi i pól-Polakowi udalo mi sie uzyskac wiarygodne rozeznanie, w jakim kierunku zmierza aktualna polityka Swiatowej Rady Zydów (Jewish Consil) oraz spoleczenstwa Izraela i jego rzadu – zarówno Partii Likud i Pracy Rabina.

  Generalnym zamierzeniem tych trzech osrodków decyzyjnych spoleczenstwa zydowskiego jest:
  1. opanowac calkowicie ster wladzy w Polsce,
  2. odzyskac z terenów aktualnej Polski 40 miliardów dolarów USA, jakie dostaly sie w rece polskie w okresie likwidacji przez Hitlera 4 milionów Zydów oraz wypedzenie z Polski 40 tys. Zydów przez Gomólke. Te 40 miliardów dolarów USA, to majatki ziemskie, kamienice, wartosciowe nieruchomosci, lokaty bankowe i oszczednosciowe, które dostaly sie w rece polskie w czasie okupacji i po jej zakonczeniu. Ekonomisci zydowscy dokonali oszacowania tego majatku na najnowszych komputerach i ocenili sredni majatek jednego Zyda na 10.000 dolarów USA.

  Jako najbardziej skuteczne metody tej rewidencji uznano:
  1. przez odpowiednia polityke fiskalna zniszczyc przedsiebiorstwa panstwowe polskie i polskie spóldzielnie, aby nastepnie wykupic je od zaduszonej gospodarki za 1/10 czesci ich wartosci. W tym celu powolano do rzadu Mazowieckiego i Bieleckiego, niejakiego Balcerowicza…, którzy sterowani przez pseudokomuniste spod znaku syjonizmu Geoffreya Sachsa, zastosowali mordercze metody zniszczenia przedsiebiorstw polskich: kredyty bankowe – 80%; dewidendy – 32%; popiwek – 500%; odsetki za zwloke 150%.
  2. przez gloryfikowanie „wolnego rynku” doprowadzili do wywozu z Polski ponad 6 Miliardów dolarów USA za niechodliwe smiecie Zachodu, w tym glównie produkcji zalegajacej magazyny kapitalizmu.
  3. przez import taniej benzyny i stosowanie zanizonej o 50 % które wobec taniego transportu kolowego utracily przewozy i zmuszone zostaly na transport samochodowy, który musi byc finansowany importem benzyny za 5 miliardów dolarów USA.
  4. zniszczenia wydobycia polskiego wegla w wyniku zastoju w przemysle oraz transporcie kolejowym, a takze wylaczenie tego eksportu w ilosci 50 mln. ton po 60 dolarów za tone, plus wplywy za transport kolejowy – dalsze 500 mln. dolarów.

  Zrealizowany skutecznie przez agentów syjonizmu i Mosadu, finansowanych przez amerykanskie CIA, plan zniszczenia Polski udal sie niemal w 100 % przy aplauzie polskich „idyjotów” ekonomicznych i oblakanców z „Solidarnosci” czarowanych wizja bogatej kapitalistycznej Polski, teraz pozostaje tylko wykupic za 1/10 ceny najlepsze polskie galezie przemyslu, co udalo sie w 80 %, które przy wykorzystaniu w nich taniej sily roboczej Polaków zagrozonych bezrobociem, pozwola na planowane odzyskanie utraconego majatku zydowskiego w Polsce w okresie okupacji niemieckiej.
  Obok tego generalnego planu dokonala sie w okresie Panowania pierwszych rzadów syjonistycznych – Mazowieckiego i Bieleckiego indywidualna grabiez Polski przez zydowskich aferzystów: Grobelnego, Baksika, Gasiorowskiego i Bogatina, którzy wywiezli z Polski 1- szy miliard dolarów USA, lokujac go w Izraelu, Szwajcarii, Niemczech i w Austrii. Grabiezy tej dopuszczono sie na oczach i za przyzwoleniem zydowskich i polskich agentów swiatowego syjonizmu i kapitalizmu.
  Zydzi ci: Bagsik, Gasiorowski, Bogatin i Grobelny stali sie bohaterami zydowskiego narodu porównywalnymi z legendarnymi bohaterami Starego Testamentu i traktowani sa w Izraelu jak owi legendarni grabiezcy Egiptu i plemion z podbitej doliny Jordanu.

  Nowe legendy Izraela wynosza pod niebiosa równiez innych bohaterów – Zydów dzialajacych w Polsce, a miedzy innymi:
  1. Mazowiecki i Geremek porównywalni sa z legendarnymi zdobywcami Jerycha, którzy zamieszkawszy u przybramnej prostytutki Jerycha dokonali wylomu w murach i w ten sposób umozliwili zdobycie pierwszego miasta w dolinie Jordanu. Podobne mestwo wykazali Mazowiecki i Geremek, którzy oszukawszy byla milicje dostali sie do Gdanska w sierpniu 1980 roku i przy udziale Walesy zdobyli Gdansk jako pierwsza placówke zydowskiej „Solidarnosci”. Tym bohaterskim czynem Mazowiecki chwalil sie nawet w polskiej RTV w kwietniu 1997 r.
  2. Michnika Adama porównuje sie z Mojzeszem, który oszukal caly Egipt lupiac przed swoja zen ucieczka bogatych Egipcjan. Rabin Jerczel…my mamy go za prapape…wnuka Mojzesza z uwagi na jego jakanie sie, podobnie jak Mojzesz.
  3. Zona gen. Kiszczaka – Maria Krystyna porównywana jest do Biblijnej Estrey, która uwiódlszy króla Babilonii doprowadzila do uwolnienia Zydów z niewoli babilonskiej, Pani ta dr Maria Krystyna Kiszczakowa, która swoimi wdziekami doprowadzila swego hamana do zmiany wiary na judaistyczna, w Izraelu czczona jest na równi z Estera.
  4. Poprzedni i obecny minister wojny w Polsce – Janusz Onyszkiewicz, dawniej Jojne Grynberg ze Lwowa, bylego czlonka NKWD i bylego dyrektora departamentu w komunistycznym Ministerstwie Rolnictwa, jest popularny w Izraelu jak dawni slawni jego wodzowie, a szczególnie Bar-dochba – bohater powstan antyrzymskich. Jest obrzezany, bylem bowiem na tej uroczystosci we Lwowie w roku 1937. Narodowosc zydowska Naczelnego Wodza w Polsce jest pewna dla Polaków tajemnica nr. 1. Ojciec Janusza byl znany we Lwowie w Latach 1935-39 posrednikiem handlu nieruchomosciami. Podobnie tez malzenstwo Onyszkiewicz prowadzili w latach 1988-90 Agencje Handlu Nieruchomosciami – resztówkami ziemskimi w Polsce oglaszajac sie w prasie USA i Anglii. Jezeli wiec zdolnosci Jojne – Janusza odziedziczone po ojcu i poglebione w handlu wspomnianymi wyzej resztówkami zostana wykorzystane na stanowisku ministra Obrony Narodowej III Rzeczpospolitej, to za dwa lata Wojsko Polskie bedzie chodzic bez butów i karabinów.
  5. Sprawa masowego mordu w Katyniu, to druga w Polsce zagadka. Spotkalem sie w Izraelu z kilkoma osobnikami – repartiantami z bylego ZSSR, którzy chwalili sie, ze byli sprawcami owego mordu na zydozercach. Oto ich wersja likwidacji 15 tys. Polaków przez zydowskie NKWD w Rosji sowieckiej: po kompromitacji Armii Radzieckiej w wojnie z Finlandia w grudniu 1939 i w styczniu 1940, obozy jenców polskich, glównie oficerów, w marcu 1940 r, zostaly przejete przez zydowskie NKWD skladajace sie przewaznie z kryptosyjonistów, postanowilo wymierzyc sprawiedliwosc „sanacyjnym bandytom”, którzy sprzedali Polske wraz z Zydami samemu Hitlerowi. Ze jest w tym troche prawdy, trzeba wiedziec, iz w sanacyjnym Wojsku Polskim 3/4 generalów nosilo niemieckie nazwiska, za wyjatkiem gen. Monda, który byl autentycznym Zydem. Syjonisci oskarzali „sanacyjnych bandytów”, ze w wyniku ich filtru z Hitlerem (polk. Beck i gen. Kasprzycki) srodkowej Europy dostali sie w krwawe Lapy Hitlera i ich los juz w roku 1940 byl przesadzony. Wina za ten los Zydów obarczyli elite sanacyjna, która dostala sie do niewoli sowieckiej; dlatego tez ich zadza odwetu skierowala sie przeciwko tej elicie, tj. oficerom zawodowym i rezerwowym, sedziom i granatowej policji. Wykorzystuja ewakuacje wiezionych oficerów polskich z Kozielska i dwóch innych obozów, kierowali potajemnie transporty do Katynia, gdzie w osrodku wypoczynkowym NKWD mogli w tajemnicy dokonac zbrodni mordu na wielu tys. wiezniów cywilnych i wojskowych. Wszystkie prowadzone sledztwa odnosnie sprawców zbrodni-rozkazodawców i wykonawców, nie mogly ustalic przyczyn chowania zwlok w pelnym umundurowaniu, w tym takze nawet w plaszczach, tak jak ich wyciagnieto z wagonów. Otóz (jak sie dowiedzialem) przyczyna takiego marnowania dóbr materialnych byl fakt, ze zadne wyposazenie osobiste tych ofiar nie moglo pozostac nie zakopane, gdyz spowodowaloby to ujawnienie zbrodni i jej sprawców. Dlatego tez tak surowo przestrzegano calkowitego zachowania tajemnicy zarówno przed calym swiatem, jak przed wladzami sowieckim, które przede wszystkim mogly zostac oskarzone o ten masowy mord, chocby z uwagi na zadawniona nienawisc do Polaków za wyprawe Pilsudskiego na Kijów i przegrana wojne w 1920 prowadzona przez marszalka Tuchaczewskiego.
  I Dywersja syjonistów na arenie miedzynarodowej. Kierowana przez CIA, Jewish Concil, Mosad i aparat dzialaczy syjonistycznych na calym swiecie i polityka zydowska w Europie zmierzaja do wywolania zamieszek w calej Europie, doprowadzenie tzw. gojów do wzajemnej rzezi. Oslawiony Hans Dietrich Genscher, wiarolomny sojusznik socjal-demokratów w Niemczech, sprzedal ten sojusz na rzecz CSU Kohla za wiele milionów. Teraz, wywolal wojne w bylej Jugoslawii, aby przy pomocy przekupionego Franio-Tudjmann – równiez Zyda, wywolac wzajemna rzez Slowian. W tej grze uczestniczyl równiez inny syjonista – Krzysztof Skubiszewski, który takze na wschodzie polski mobilizuje wraz z Michnikiem litewskich Szaulistów przeciwko polskiej ludnosci na Litwie. Podobnie na Ukrainie dzialaja Michnik z Geremkiem zrzeszajac ukrainskich Banderowców, Upowców i innych morderców Zydów do walki z Rosja. Obydwaj ci dzialacze zaslepieni nienawiscia do Slowian, przywoluja do zycia najgorsze upiory faszyzmu: Szaulistów na Litwie – majacych na swoim sumieniu zycie ponad Miliona Zydów litewskich (obóz zaglady w Banarach), morderców z pod znaku Bandery i UPA oraz dywizji ukrainskich na których razem ciazy mord ponad miliona istnien ludzkich. W Czechoslowacji klika zydowsko-syjonistyczna: Havel, Klaus Diensthiar sprzedaja cale Czechy i Slowacje w rece kapitalu zydowskiego i niemieckiego zgarniajac olbrzymie prowizje za umozliwienie takich transakcji. w Polsce Zydzi syjonisci kierujacy Unia Demokratyczna i Kongresem Liberalno-Demokratycznym zorganizowali pelna wyprzedaz majatku polskiego na rzecz Zachodnich spólek kapitalistycznych, w których kapital zydowski ma decydowanie przewazajacy udzial. Mafie zydo-austriackie, zydo-niemieckie i zydo-francuskie wykupuja polskie przedsiebiorstwa za 1/10 ich wartosci. Aby stalo sie to mozliwe, niszczy sie je w sposób formalnie zwierzecy sposób udzielajac wysoko oprocentowanych kredytów 90%, rewidend, popiwków i odsetek skarbowych doprowadzajac je na skutek spreparowanego fikcyjnego zadluzenia wobec panstwa do zupelnego upadku.

  Upadajace w ten sposób przedsiebiorstwa, to typowy masowy objaw kryzysu gospodarczego celowo wywolanego przez opetanczo oblakanych ekonomistów, jak Balcerowicz, Lewandowski, sprzedajac obcemu kapitalowi przedsiebiorstwa za minimalne ceny urzedujacy w polskim Ministerstwach Zydzi i ich agenci, uzyskuja z a kazda udana transakcje miliony dolarów USA, które przekazuja nastepnie na szyfrowe konta w bankach szwajcarskich i amerykanskich. Bohaterski Naród Polski ocalil dziesiatki tys. polskich Zydów, dzieki wspólnej walce z Armia Radziecka, takze 3 mil. Zydów z terenów Rosji i Ukrainy, z których wladze w Rosji w roku 1941 objal faszystowski gen. Wlasow, nie ocalal by nikt. Dlatego tez ten Naród Polski nie moze pasc ofiara zydowskiego spisku zakrojonego na miare wytepienia przez Anglosasów Indian w Ameryce czy wymordowanie 7 plemion doliny Jordanu przez najezdzców zydowskich w wiekach XII – VI przed nasza era. II. Oblakany triumfalizm spoleczenstwa zydowskiego. Przebywajac ostatnio 8 miesiecy w Izraelu zostalem wprost przerazony oblakanczym triumfalizmem chasydzkiego, a nawet inteligenckiego odlamu spoleczenstwa zydowskiego. Wykarmieni na oblakanczej biblijnej idei Narodu Wybranego, glosza wszem i wobec sukcesy zydowskich finansistów, którzy obrabowali gojów wzorem Zydów uciekajacych z Egiptu, po uprzednim ograbieniu ze zlota, srebra i strojów zaprzyjaznionych z nimi Egipcjan jakoby za rada ich bozka Jehowy.

  A oto niektórzy ci bohaterzy wspólczesnego swiata:
  Boesky David – USA………
  Maxwel I synowie – Anglia
  Goldberg – Australia……..

  Bagsik Polska…………….. aferzysta gieldowy majacy na swoim kacie dokonanie oszustw na sume 700 milionów dolarów.

  podobni aferzysci których oszustwa siegaja sumy 1 miliarda 100 mln. dolarów USA.
  Malwersant gieldowy i podatkowy, którego oszustwa przekraczaja sume 700 milionów dolarów.
  malwersant wielobranzowy, oszustwa jego równiez przekraczaja, ale juz tylko 600 mln. dolarów USA. Wymienieni wyzej „bohaterzy”, to najzdolniejsi uczniowie Starego Testamentu, który w ksiedze powtórzonego prawa, daje takie oto wytyczne moralne dla Zydów wobec innowierców, nie Zydów.
  1. Jezeli Zydowi zdechnie bydlo domowe, to mieso nalezy sprzedac gojowi; 2. Jezeli Zyd stosuje lichwe, to tylko wobec goja; 3. Jezeli Zyd pozycza pod zastaw to tylko gojowi; 4. Jezeli obcy naród (w dolinie Jordanu) nie podda sie pod wladze Zydów, to nalezy wytepic go caly wraz ludzmi, kobietami i starcami, oraz wybic nawet jego zwierzeta domowe.
  Wszystkie narody zamieszkujace doline Jordanu zostaly poddane rzezi i zniewolnieniu, a nastepnie uzyto ich do niewolniczej pracy tak ciezkiej, ze doprowadzila ich do calkowitego wytepienia ( smiertelnego wyczerpania, wyduszenia z nich zycia). Nakazy takiego zbrodniczego postepowania, zydowscy prorocy i kaplani otrzymali podobno, jako Naród Wybrany, od Jehowy, Któremu protoplasta plemienia zydowskiego – Abraham, emigrant z biblijnego miasta Babilonii, z 3-letniej jalówki, 3-letniej kozy i 3-letniej owcy.
  Z tej racji, iz w polowie pochodze z Narodu polskiego (ze strony matki), z Narodu, który nigdy nie splamil sie agresja wobec innych narodowosci, a przeciwnie: bronil po wielokroc Polski i calego Zachodu przed zalewem Mongolów, Tatarów i Turków, uwazam za swój obowiazek przestrzec Naród Polski przed zagrazajacym mu zniewoleniem przez kapital zydowski i zachodni, kapital i kapitalizm germansko – anglosaski i zydowski splamiony krwia i grabieza narodów kolonizowanych i narodów europejskich dlawionych miedzynarodowym szachrajstwem finansowym, doskonalacych sie w grabiezy i zniewoleniu w czasie gdy Polacy walczyli pod Legnica i Wiedniem w obronie europejskiej cywilizacji.
  Polska zasobna w surowce, samowystarczalna w surowce i pod wzgledem produkcji, energii oraz dysponujaca dobrymi warunkami dla uprawy roslin, ma wszelkie warunki ku temu aby byc najbogatszym krajem w Europie, by stac sie organizmem niezaleznym gospodarczo, wolnym od zniewolenia finansowego i ekonomicznego.
  Te moje wiadomosci przesylam dzialaczom politycznym i spolecznym, przedstawicielom wladzy oraz duchowienstwu polskiemu – doslownie, a nie tym którzy w duchownym przebraniu udaja Polaków. Cale spoleczenstwo polskie musi poznac zagrozenia, jakie czychaja na Naród Polski ze strony oblakanych syjonistów (zwykle we wladzach panstwowych udajacych Polaków), kapitalistów, nieproszonych agresorów niemieckich lecz potajemnie zapraszanych przez syjonistów, oraz calej armii platnych agentów wszelkieo kapitalu budujacego swoje miedzynarodowe imperium mordu, grabiezy i zniewolenia. Rozpowszechniajcie te odezwe do Narodu Polskiego przez powielanie jej i przekazywanie sasiadom, przyjaciolom i wszystkim Polakom omamionym przez perfidna propagande syjonistyczno- internacjonalistyczna.

  Israel – Tel-Aviv Marek-Finkelstein-Dobrowolski
  http://www.jvlradio.com/wwwboard/messages/62.html

 12. Jakby narody były mądre, to powinniśmy po prostu przestać im wszyscy płacić podatki, nie zważac na ich przepisy i niech się wala w czapkę. Won z naszego kraju zażydzone, świńskie ścierwa. Wogóle nic im nie płacić, ale to wymaga mobilizacji całego narodu. Zrobić listę wszystkich Żydów i won. wszystkich do Izraela, a tam sąsiedzi niech się nimi skutecznie zajma, mi im możemy dopomoc.

 13. Mordka Rosenzweig said

  re 7

  Szanowny pan Godzimir,

  Ja pan Mordka sie bardzo zgadza z szanowny pan, sze artykul jest bardzo szkodliwy i w dodatek bardzo antysemiczny.

  Ja bardzo prosze wszystkie czytelniki aby natychmiast o ten artykul zapomnialy.

  Rozwiazanie silowe do niczego dobre nie doprowadzi i ja prosze wszystkie czytelniki, sze jesli sie nie podoba nasze rzadzenie w Polsza to niech wysla list otwarty do pan hrabia Komorowski, albo niech zrobia bojkot nasza telewizja i nasze banki, albo niech nas bardzo prosza szeby nasza rasa wyjechala do Izrael, albo niech wszystkie goje sobie wyjechaly na saksy do Bialorus.

 14. maran said

  Bardzo ciekawa wypowiedz pana Finkelsteina a propos Ghandiego, jego non-violence filozofii i jak to zastalo znieksztalcone przez ludzi. Warte przetlumaczenia.

 15. maran said

  ad 13 Mowi m.in ,ze Ghandi cenil non -violent ,( brak stosowania przemocy/agresji), ale BARDZIEJ cenil ODWAGE (courage). Ghandi mowil: ” jezeli nie masz odwagi aby sprzeciwisc sie czemus, bez stosowania przemocy (non-violent way ), WTEDY wiec zastosuj przemoc.
  Ale NIE uciekaj z pola walki tlumaczac sie, ze ty wierzysz w non -violence ( nie stosowanie przemocy) .
  TO NIE JEST non-violence, TO JEST tchorzostwo ( cowardice).
  Non-violent oznacza ,ze ty walczysz o cos , o sprawe ,ktora uwazasz za sluszna i jestes gotowy za nia oddac swe zycie ( have your skull cracked–miec swoja czaszek/glowe rozwalona). Inaczej: jestes gotowy aby byc meczennikiem za sprawe. Tak rozumowal Ghandii. Ghandi ceni odwage, determinacje , calkowite oddanie sie ideii, lacznie z decyzja oddania swego zycia za sprawe. Non-violent oznaczal ,ze sprzeciw mial byc, o ile to mozliwe BEZ stosowania przemocy ,ale ten sprzeciw onaczal calkowita gotowosc do poswiecenie, nawet swego zycia jesli by to bylo konieczne. Czyli tak cos w stylu pierwszych chrzescijan ,ktorzy nie wyrzekali sie swej wiary pod presja, a wrecz przecwienie , nawet skazani na meki i tortury znosili je do samego konca , do oddania zycia za nie jesli to bylo wymagane.
  Pzeciwienstow dzialan wspolczesnego Neo-Kosciola, ktory bardzo dba aby heretycy sie nie poobrazali, nosem nie krzywili,i w oogle aby bylo milo, tanecznie, lekko i przyjemnie. Czyli tanecznym krokiem i przy wtorach rytmicznej muzyki prowadza nas ….no gdzie???
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/mmm_18867

 16. maran said

  a tu piosenka Karpatii, ktora odzwierciedla podobna „filozofie” walki do konca o to, co dla nas najdrozsze.
  Ale czy my, „spiacy rycerze w cieplych papuciach i o anemicznych/rachitycznych duszach ,karmionych telewizyjna, zatruta papka bedziemy w stanie wykrzesac z siebie sile, moc, determinacje i odwage prawdziwych bojownikow/meczennikow??

 17. JO said

  ad.7. Pani ma czesciowo Racje.

  Poza Tym , bzdura jest, ze Zydzi to Narod. Zydzi i Zydostwo to Ideologia, duch zla, ktoremu czlowiek ulega w Ideologii judaistycznej, syjonistycznej, komunistycznej, nazistowskiej…..a podstawa tej ideologii jest Talmud-Judaizm Rabiniczny.

  Ten „kit” , ze Zydzi to Rasa i Narod, w dzisiejszym swiecie latwo przeciwstawic wynikom badan Grup genetycznych – Haplogrum, gdzie Zydzi dzis to zbiorowisko ludzi z roznych Plemion w Tym Slowianskich w wielkiej liczbie.

  Niemniej, nalezy brac pod uwage, czyuw w przeszlosci jakiegos czlowieka ojciec, dziadek etc nie byl Wyznawca Tej Ideologiii, bo przeciez „jablko czesto Pada niedaleko jabloni”. I przeciez Grzechy Rodzicow Padaja NA DZIECI……Dzieci wiec musza pracowac w dwojnasob by zmazac grzechy nie tylko swoje ale i Rodzicow i To jest prawidlowoscia, ktora Kazdy z Nas powinien sie Kierowac.

 18. JO said

  Artykul taki jest b potrzebny , bo Madry czlowiek, ma dzieki Temu tekstowi wiecej wiedzy a szczegolnie Katolik, ktory z zasady nie dopuszcza, ze inny ktos moze byc tak podly, chytry, klamliwy.

  Gdyby Kazdy z Nas powzial dezyzje splacic i NIE BRAC kredytow, nie kupowac w Tesco etc, etc , szyc w Domu Ubrania, Nie pozwalaz Zonie Pracowac a Pracowac wylacznie w DOMU a DOM traktowac jako miejsce Pracy Kobiety…..powrocic do Zycia naszych Przodkow – ZYDZI BY NIE MIELI amunicji, bo amunicja jest nasze upadle Zycie. To my jestesmy winni , ze Oni maja Wladze i ten Zyd Ma Racje w tym wzgledzie…

 19. Realista said

  Artykul,

  KaRabin zaraz powie, ze najwazniejsza jest milosc blizniego oraz milosierdze.

 20. Kudlaty said

  re18
  no wlasnie,a swoja droga ciekawe jakie jest zdanie Karabina o Rosentalu.
  Czy jako un byl kompetentny krytykowac unych czy nie byl?
  Bo przecie wiadomym jest ,ze goyim sa niekompetentni.

 21. wet3 said

  @ J (10)
  Wiadomo, ze Dziwisz to szuja. Tak bardzo bym nie bronil JP2. Nigdy nie uwierze aby on nie wiedzial, ze nasi narodowcy, jak Jedrzej Giertych czekali latami na audiencje i nigdy nie doczekali sie. Tak samo nie doczekal sie ks. Jankowski. Za to zawsze mial czas dla Bolkow, Gieremkow/Lewartowow, Suchockich czy innego jewropejsatego lewactwa. Zreszta podobnie zachowywal sie gdy byl w Polsce. Chyba te fakty mowia same za siebie.

 22. maran said

  ad 21 Zgadzam sie. Przestanmy uwazac JPII za jakiego pol-idiote, co to nie wiedzial co sie wokol niego dzieje. To byl w koncu nieglupi, wyksztalcony facet.
  Wladal wieloma jezykami i byl jak na papieza bardzo mlody, ( jak zaczynal papiezowanie oczywiscie).
  Wiedzial dokladnie co robi i dlaczego.

 23. Marucha said

  Re 21, 22:
  O ile ostatnich parę lat w życiu Jana Pawła II, znamionowanych przez ciężką chorobę i izolowanie go od świata zewnętrznego, można zrozumieć – o tyle w żaden sposób Jego wcześniejszych wypowiedzi i kroków nie można usprawiedliwiać niewiedzą.
  Dla człowieka jego kalibru intelektualnego jest to obelga.

 24. JO said

  ad.10. Czy Pani Bylo Malo? Jezeli Pani chce propagowac Swietosc JPII i jego „dobroc”, „poblazliwosc”, „chcenie tylko dobra, pokoju”, „godzenie sie JPII na istnienie wtyczki bo tak musialo byc…” to nie jest TO TO FORUM.

  CZY PANI TEGO NIE WIDZI?

  CZEmu PANI TU Z UPOREM MANIAKA WCISKA NAM TO CO TU NIKT NIE AKCEPTUJE, kto jest Tradycyjnym Katolikiem?

  Ma Pani tyle Forow internetowych na Gloszenie Swojej Teorii – idz Kobnieto tam a tu uszanuj Towarzystwo, ktore Go – na modernistycznego nie przyjmuje.

  To jest Forum Tradycjionalistow a nie judeokatolikow

  Tu Panuje Prawda a nie mix go-wna z Prawda

  Tu Panuje Wolnosc Katolicja a nie libelarno-judeokatolicka

  Tu Pabnuje Sw Magisterium KKatolickiego a nie judaizm

  Tu Panuja Tradycyjnie Katolicy a nie judeokatolicy

  Ile jeszcze do Pani pustego w tym temacie lba ma mowic?

  Kiedy Pani zajmie wlasciwe miejsce i uszanuje Chierarchie Kosciola Katolickiego, w Ktorej jezeli Tradycyjni Katolicy Ozekli, ze JPII przegial modernistyczna Filozofia i tym sie z piedestalu zdjal – TO TAK JEST i wszelka proba robienia go Swietym jest NIE NA MIEJSCU i jest Z G O R S Z E N I E M dla Katolikow

  Kobieto milcz w tym temacie tu

 25. j said

  Ad. 24-JO

  Pani Jolu! A czy ja z pania podjelam jakas dyskusje? Nie. Prosze wiec laskawie nie czytac moich wpisow i prosze doprawdy przestac sie niezdrowo podniecac wlasna niezwykla wiedza i wlasna niezwykla inteligencja, bo to zaczyna byc troche zenujace Poza tym zlosc pieknosci szkodzi pani Jolu 🙂

  Dla odstresowania i podleczenia starganych nerwow prosze sobie obejrzec a potem ewentualnie poczytac:

  Tajemnice Jana Pawła II – O czym wiedział Jan Paweł II

  Pozdrawiam

 26. Rozwydżona ludobujcza LICHWA ŻYDOSKA usiłuje podporzadkować sobie też cały Bliski Wschód said

  Feliks Koneczny pisze w książce „Cywilizacji żydowskiej” (wyd. Antyk Warszawa-Komorów 1999, str. 275), o tym jak powstawało bankierstwo żydowskie:

  „Było to bankierstwo od razu uniwersalne; każdy żydowski bank stanowił jakby filię wszystkich innych – co też trwa dotychczas. Jest to wielki międzynarodowy handel pieniądzem, z jakim chrześcijańskie bankierstwo nigdy nie będzie mogło się równać, bo krepuje się i ogranicza względami na interesy własnego narodu i państwa, często sprzeczne z interesami ościennych, gdy tymczasem tamci tych względów nie uznają, bo ich nawet nie odczuwają.”

  Ekonomia żydowska
  Cytata ta pochodzi z rozdziału pt. Ekonomia żydowska.
  Meir Tamari, profesor ekonomii na uniwersytecie Bar Ilan w Tel Avivie w Izraelu napisał książkę pt. „With all your Possessions. Jewish Ethics and Economic Life” (Całym swym majątkiem. Żydowska etyka i życie ekonomiczne), która stanowi treść jego wykładów z zakresu ekonomii żydowskiej.

  Koneczny nie cytował jej, bo zmarł przed jej ukazaniem się, ale na pewno byłby rad, że jego tezy znajdują potwierdzenie w pracy izraelskiego profesora.

  Tamari pisze, że bazując na tekście z Księgi Wyjścia rozdział 23 wiersz 24:

  „Jeśli pożyczasz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek.”

  Ekonomia żydowska oparta jest na wzajemnym udzielaniu sobie pożyczek BEZprocentowych. Oto kilka cytatów z jego książki:

  „Poprzez całą historię aż do dnia dzisiejszego, prawie żadna zorganizowana wspólnota żydowska nie istniała kiedykolwiek bez wolnych od odsetek pożyczek stanowiących stały element struktury społecznej” (str. 171).

  „Jest całkiem możliwe, że rozwój żydowskiego życia ekonomicznego w handlu, reklamie, obrocie nieruchomościami i jakiejkolwiek aktywności ekonomicznej byłby ograniczony, gdyby nie istniała społeczność dająca wolne od odsetek pożyczki we wszystkich tych krajach” (str. 171).

  „W państwie Izrael te wolne pożyczki istnieją równolegle z systemem bankowym” (str. 171).

  „Aby sfinansować absorpcję imigracji na dużą skalę oraz duży budżet wojskowy to nowe państwo wykorzystywało subsydiowane pożyczki i tani rządowy kredyt, aby stymulować produkcję, rolnictwo i turystykę” (str. 172).

  Żydowska ekonomia wymaga jednak od Żydów, również na bazie obowiązku moralnego, by dług był w terminie spłacany.
  „Odmawianie pożyczkodawcy pieniędzy na podstawie potrzeb pożyczkobiorcy zaciera rozróżnienie między sprawiedliwością a miłosierdziem, które stanowi tak ważny element Judaizmu” (str. 173).
  Z drugiej jednak strony, w relacjach z nie-Żydami Żydzi także trzymają się nakazów Biblii, a w szczególności wersetu 21 z rozdziału 23 Księgi Powtórzonego Prawa gdzie czytamy:

  „Od obcego możesz się domagać, ale od brata nie będziesz żądał odsetek”.
  Te zasady nadal obowiązują w ekonomii żydowskiej. Maimonides nawet uważał, że hebrajskie słowo tashikh należy tłumaczyć nie jako „możesz” ale jako „masz”, czyli nakaz. Oto dalsze cytaty z Tamariego.

  „Zakaz pobierania odsetek dotyczy wyłącznie transakcji między dwoma Żydami.

  Nie dotyczy on nie-Żydów, tak więc wolno pożyczać i brać pożyczki od nie-Żyda i z tego tytułu pobierać lub płacić odsetki. Pożyczki angażujące korporacje lub banki, których właścicielami lub depozytariuszami są nie-Żydzi mogą pobierać odsetki bez przekraczania biblijnych czy rabinicznych zakazów (str. 179)”.

  „[J]est oczywiste, że prawie wszystkie autorytety idą za ustaleniem Miszny [Talmudu], zezwalającym na pobieranie odsetek od pożyczek w relacjach z nie-Żydami” (str. 180).

  Autor cytuje traktat Talmudu Bava Metzia, rozdz. 5 „Dozwolone jest pożyczanie od nie-Żydów i pożyczanie im z odsetkami. To dotyczy również ger toshov (nie-Zyda mieszkającego w Izraelu i akceptującego siedem praw Noego) (str. 180)”.

  „Skoro Judaizm nie uważa brania odsetek od pożyczek za coś złego samo z siebie, dlaczego więc branie lub dawanie odsetek jest zakazane między Żydami?” (181-182).

  Tamari odpowiada na to analogią ze spożywaniem pokarmów nie-koszernych. Nie ma w tym nic złego i nie-Żydzi mogą to robić, ale Żydzi mają się wznieść na wyższy poziom w stosunku do rzeczy materialnych. Cytując 20-wiecznego komentatora Tory Tamari powiada:

  „Rezygnacja z pobierania odsetek między sobą jest na podobieństwo regulacji w stowarzyszeniach handlowych czy innych, w których członkowie udzielają sobie specjalnych ulg. Te ulgi nie są dostępne dla nie-członków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by inni też ustanawiali takie stowarzyszenia dla siebie i udzielali sobie pomocy” (str. 182).

  „Według prawa żydowskiego umowa o oprocentowanej pożyczce jest nielegalna tylko, gdy dotyczy dwóch indywidualnych Żydów. Wykorzystywanie nie-żydowskich pośredników, aby uniknąć zakazów dotyczących odsetek było bardzo częstym zjawiskiem życia żydowskiego…” (str. 188-9)

  Tak więc wszyscy Żydzi na świecie są jakby członkami tego samego stowarzyszenia i udzielają sobie ulg.
  Pokrywa się to w pełni z oceną Konecznego dotyczącą cywilizacji żydowskiej.

  Dodajmy, że Tamari nie ukrywa istnienia instytucji chazaki (str. 133), o której szeroko pisze Koneczny. Był to nadawany, lub sprzedawany, przez gminę żydowską monopol na prowadzenie interesów z daną osobą czy instytucją nie-żydowską – w rezultacie inni Żydzi nie konkurowali.

  Spółki kredytowe
  Tak więc Żydzi są zorganizowani na skalę światową, mając wspólną kasę zapomogowo pożyczkową. Czy takie urządzenia istnieją poza żydostwem? Oczywiście tak.

  Niedawno ciekawą wypowiedź na ten temat opublikował prof. Garrick Small (Culture Wars luty 2011).
  Wykłada on ekonomię islamską na wydziale biznesu Uniwersytetu Centralnej Queensland w Australii, przy okazji jak sam twierdzi, przemycając naukę św. Tomasza o lichwie.

  Według niego po ostatnim kryzysie powstało duże zainteresowanie finansami islamskimi, ponieważ odrzucają one lichwę zupełnie i funkcjonują na zasadzie mechanizmów uczciwego finansowania.

  Według prawa koranicznego pieniądze mogą być pożyczane bez lichwy. O ile dobrze rozumiem banki islamskie stosują tę zasadę nie tylko wobec swoich, muzułmanów, ale i wobec każdego, kto u nich pożycza.
  Na ten temat znalazłem też informację z Libii czasów obalonego Kadaffiego:

  http://dewjiblog.com/2011/09/27/the-gaddafi-they-are-not-telling-us-about-please-read/

  „Nie ma tam odsetek od pożyczek bankowych, banki w Libii są państwowe, a pożyczki udziela się obywatelom na 0% z mocy prawa”.

  O ile dobrze rozumiem, nie muzułmańskim obywatelom także, ale tylko obywatelom Libii. Libia jest bogata, więc ją na to stać – ale okazuje się, że banki mogą tak funkcjonować.

  W dniu 7.XII.11 agencja Deutsche Welle poinformowała:

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/pierwszy-islamski-bank-u-sasiada-polski-ma-byc-zgo,1,4958165,wiadomosc.html

  , że „w Mannheim działa pierwszy w RFN bank kierujący się zasadami obowiązującymi w religii islamskiej. Bank Kuveyt Türk działa … zgodnie z zasadami wiary muzułmańskiej, co określane jest jako „Islamic Banking” i jest rozpowszechnione przede wszystkim w państwach islamskich.
  Pierwszy bank działający na tych zasadach rozpoczął także działalność w Niemczech.

  KLUCZOWĄ zasadą bankowości islamskiej jest rezygnacja z oprocentowania oraz odsetek, bo tego zabrania Koran. Na takiej zasadzie zaczeły funkcjonować państwowe banki w Libji założone na polecenie Muammara al-Kaddafiego. Na bazie doświadczeń w Libii w 2009 roku kraje Afryki Północnej zaczeły tworzyć swój własny państwowy muzułmański system finasowy oraz banki w Maroku, Tunecji i Egipcie.

  Urząd państwowy w Syrii opracował swoje projekty, aby też utworzyć swoje własne systemy finansowe, tak aby żydzi nie byli w stanie kontralować przepływu pieniedzy w Syrii i Libanie.
  Od tego czasu zaczeła być finansowana na wielka skale przez skorumpowane rzady USA, Francji, Anglii i Włoch krawawe odziały organizujace rewoltę pod pretekstem „walczacych z reżimem” rządowym w Damaszku, którą obserwujemy dzisiaj.

  Na takiej samej zasadzie z rezygnacją z oprocentowania oraz odsetek dla prywatnych osób, bo tego zabrania Koran, utworzono bank w Turcji o nazwie „Kuveyt Türk” którego biznes opiera się nie na odsetkach, lecz na finansowym udziale w przedsiębiorstwach.

  O ile dobrze rozumiem doniesienie bank jest dostępny nie tylko dla muzułmanów.
  Z tego powodu po ataku na Syrię przez rozwydżone bezkarne żydoskie lobby finansowe majace w swoich rękach marionetkowe rządy USA, Francji, Niemczech czy Anglii, należy oczekiwać intryg politycznych w fabrykowaniu „walki o demekracje czy reżimem” w na państwie Tureckim też w celu z zdestabilizowania tego państwa w celu zniszczenia inegralności Turcji.

  A jak to jest u nas chrześcijan?
  Znamy pojecie „kasy zapomogowo-pożyczkowej”. Takowe funkcjonują w wielu zakładach pracy. Pracownicy łożą niewielkie sumy do tej kasy, stając się jej udziałowcami, a za to mogą, co jakiś czas, bez-odsetkowo pożyczać z kasy pewne sumy na swoje bieżące potrzeby. Praca z tym związana jest zwykle prowadzono honorowo lub za niewielką opłatą.
  Udziałowcy mogą swój wkład w każdej chwili wycofać – nie ulega on waloryzacji wraz z inflacją, tak, że efektywnie traci na wartości. Ta strata jest w istocie jałmużną na rzecz pożyczających, czyli tych, którzy w danej chwili są w biedzie.

  Na większą skalę takie kasy zakładał w Galicji nieodżałowanej pamięci Franciszek Stefczyk. Tzw. Kasy Stefczyka pozwoliły biedocie galicyjskiej pozyskać tani kredyt na swoje skromne potrzeby. Podobnie działał ks. Piotr Wawrzyniak w Wielkopolsce.

  W USA na początku XX wieku, gdy masowo ludność przenosiła się z prowincji do miast, rząd zorganizował tani albo w ogóle bezprocentowy kredyt w celu nabycia czy wybudowania mieszkań. Później zmieniono to na możliwość odpisania odsetek od kredytów mieszkaniowych w ramach rozliczeń podatkowych, co w praktyce dla ludności oznaczało to samo, co bez-odsetkowy kredyt. Odsetki te jednak trafiały do banków tyle, że z kasy państwowej. Tak jest do dziś (The Wanderer 14.VII.11).

  Wyobraźmy sobie, jaki powstałby szum gdyby dziś ktoś założył bank programowo udzielający pożyczki bezprocentowe tylko nie-Żydom.

  We Włoszech, w Mediolanie, powstał w 1896 r. Banco Ambrosiano, który wymagał, by jego klienci legitymowali się świadectwem Chrztu św., czyli był niedostępny dla Żydów (wtedy jeszcze muzułmanów we Włoszech nie było).
  Bank ten ściśle współpracował z bankiem watykańskim. W wyniku masońskiej intrygi Banco Ambrosiano uległ likwidacji w 1981 r.

  Nauka Koscioła
  Św. Tomasz z Akwinu poświęcił sporo miejsca tematowi lichwy. Napisał między innymi:

  „… pożyczający pieniądze przenosi posiadanie ich na tego, kto od niego pożycza; ten przeto, któremu pieniądze pożyczono, posiada je na własne ryzyko i obowiązany jest oddać je w całości; stąd wniosek, że nie wolno wierzycielowi żądać więcej, niż pożyczył. Człowiek natomiast, który powierza swe pieniądze czy to kupcowi, czy wytwórcy w formie jakiegokolwiek rodzaju spółki, nie przenosi na tego kupca czy wytwórcę posiadania swych pieniędzy, przeciwnie pieniądze te pozostają nadal jego własnością.
  Skutkiem tego kupiec handluje tymi pieniędzmi na ryzyko ich właściciela, podobnie wytwórca na jego ryzyko używa tych pieniędzy do produkcji; wobec takiego stanu rzeczy wolno pożyczającemu godziwie domagać się części zysku, płynącego z danego przedsiębiorstwa, jako, że zysk ten płynie z jego własności.” (S. Th. 2.2 qu LXXVIII a. 2 ad 5).

  Nauka Kościoła odróżnia więc pożyczkę konsumpcyjną, od której odsetek brać nie wolno, od pożyczki produkcyjnej, w której pożyczkodawca uczestniczy jako udziałowiec ponosząc ryzyko, ale i uczestnicząc w podziale dochodu od przedsięwzięcia.

  Czyli „kapitały nie powinny krążyć w życiu gospodarczym w formie pożyczek, lecz w formie udziałów” (Adam Doboszyński „Ekonomia miłosierdzia”) Jak pisze Tamari Żydzi w swych wzajemnych relacjach też mają podobne rozróżnienie (instytucja heter iska).

  W ramach uszczegółowienia św. Tomasz uznaje prawo wierzyciela do zwrotu straty na wartości tego, co pożyczył. Dziś to można potraktować jako zwrot kosztów inflacji. Jak pisze wspomniany wyżej Doboszyński, przy inflacji 5% odsetki na poziomie 5% to darmowa pożyczka, bez lichwy. Natomiast, gdy wartość waluty pożyczki rośnie (doświadczyli tego ostatnio pożyczający w frankach szwajcarskich), pożyczkodawca odbiera więcej niż ustalone odsetki, czyli mamy do czynienia z lichwą.

  Próby naprawy sytuacji
  Tragedią naszych czasów jest SIŁA PRYWATNYCH banków międzynarodowych, u których wszyscy są zadłużeni.
  Takie amerykańskie Biuro Rezerwy Federalnej, to prywatny bank emitujący dolary i pożyczający je rządowi USA.

  Dług USA jest astronomiczny – NIE do spłacenia kiedykolwiek. Płynął tylko stale odsetki do banków.

  W roku 1932 Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę (za 289, przeciw 60) znaną jako „ustawa Goldsborough” od nazwiska jej promotora. Jej tytuł był następujący:

  „Ustawa przywracająca Kongresowi jego konstytucyjne prawo do emisji pieniędzy, regulacji ich wartości i dostarczania dochodów ludności USA o trwałym i sprawiedliwym poziomie zdolności nabywczej dolara, wystarczających w każdym czasie, by ludzie mogli kupić dobra i usługi, których potrzebują na poziomie odpowiadającym pełnym mocom produkcyjnym przemysłu i handlu USA … Obecny system emisji pieniądza przez prywatne instytucje dla zysku, powodujący przemiennie szkodliwą inflację i deflację, ma ulec likwidacji”. Niestety, ustawę tę odrzucił Senat. Była ona oparta na projekcie „kredytu socjalnego” C. H. Douglasa (The Wanderer 11.VIII.11).

  Z okazji kryzysu greckiego usłyszeliśmy, że najpierw zmuszono banki, by zaakceptowały redukcję oprocentowania długu greckiego, a potem by zrezygnowały z 50% tego długu. Okazuje się, że można banki do tego zmusić groźbą bankructwa dłużnika.
  Zapewne i inne kraje ustawią się w kolejce do takiego potraktowania ich długu. A właściwie, czemu tylko redukcja o 50%? Dlaczego nie o 95%, albo nawet o 100%.

  Po wojnie secesyjnej w USA prezydent Lincoln jednym posunięciem SKASOWAŁ wszelkie długi bankowe mocno zadłużonego i pokonanego południa. Zaraz potem ZGINOŁ z ręki zamachowca, ale decyzja pozostała w mocy.

  Prezydent John Fitzgerald Kennedy opracował program znacjonalizowania prywatnej żydoskiej instytucji finasowej Biura Rezerwy Federalnej, czyli prywatny bank emitujący dolary USA i pożyczający je rządowi USA. Aby John Fitzgerald Kennedy nie wprowadził tego programu, niedługo potem został też zamordowany 22 listopada 1963 roku w Dallas.

  Długi bankowe można anulować decyzją polityczną. Ponieważ powstały z pożyczek oprocentowanych, trzeba je traktować jako „produkcyjne”, czyli pożyczkodawcy muszą uczestniczyć w konsekwencjach kryzysu zadłużeniowego.

  Żródło:

  Click to access 77.pdf

 27. JO said

  ad.25. Pani J, jak Pani mowi z szacunkiem to i rozmawiac z Pania sie Chce. Pani moze przytaczac materialy do omowienia ale NIGDY tu propagowac Swietosc JPII, ktora to opinia i jej proba uzasadnienia Gorszy Tradycyjnych Katolikow tym bardziej, ze Glowa Tradycyjnych Katolikow zakwestionowala Sw JPII Milczeniem oraz wieloma wykladami o Upadku JPII.

  Tu Panuje Cherarchia Tradycyjnego Kosciola Katolickiego

  Co do Filmu, ja nie moge z pozycji tej slyszec glosu. Przekonany jestem , ze to film Propagandowy Judeokatolikow, czytajac tytul i znajac zycie nieco JPII

  Na marginesie dodam, ze gdybym ja mial Kule w ciele, to moja Twarz Bylaby cala w Bolu a nawet prawdopodobnie stracilbym przytomnosc. Natomiast JPII Twaz wydaje sie byc nieco „teatrlana”, bez oznakow Bolu a raczej skwaszenia…… sekcja zwlok obowiazkowa dla Papiezy tez nie miala miejsca…..

 28. JO said

  ad.26. Talmudu nie trzeba czytac, zeby wiedziec jak Zydzi Dzialaja – o tym mowi Biblia nie tylko w Nowym Testamencie ale przeciez caly Stary Testament .

  Katolicy interpretuja Stary Testament przez pryzmat Nowego Testamentu i Tradycji Katolickiej

  Zydzi maja Stary Testament jako baze – Tore – w Talmudzie, ktora interpretuja nie tylko doslownie ale i nadinterpretowuja w kierunku calkowicie przeciwnym do Nowego Testamentu

  Tylko Na podstawie Starego Testamentu Polacy Maja Prawo Tworzyc Prawo i Zadac Prawa innego dla Zydoaw a Innego dla Polakow

  Emancypacja Zydow w swioetle Etyki Tory i Katolikow stawia Katolikow na pozycji Zagrozenia, przegranej….co widac nie tylko Po Polsce ale po calym post Katolickim Swiecie

  Zachowanie do Zydow powinno byc takie jak nakazuje Nowy Testament – Jan Pawel II zlamal Przykazania Nowego Testametu – postapil wbrew Ewangeliom, KTORE SA SLOWEM BOZYM –

  – JAN PAWEL II Postapil Wbrew Slowu Bozemu narazajac Nas na Utrate Uswiecenia Naszych Dusz….

 29. j said

  Ad.27- JO

  Po pierwsze nie jest to film propagandowy judeokatolikow ale film promujacy ksiazke Antonio Socci „Tajemnice Jana Pawła II” .

  „Tajemnice Jana Pawła II to historia, której nie sposób czytać bez dreszczu emocji. Bezwzględnie jedna z najbardziej frapujących i odkrywczych książek o polskim Papieżu!

  Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar: Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe doświadczenia mistyczne!

  „Jakich tajemnic strzegł Karol Wojtyła? O czym wiedział?” – pyta autor i by potwierdzić te informacje, podąża tropami tajemnic z Fatimy, związków z Ojcem Pio, przepowiedni i objawień maryjnych, wydarzeń z Medjugorje i wielu nadprzyrodzonych znaków towarzyszących posłudze – jak określa sam autor – Jana Pawła Wielkiego.

  Konfrontuje je z relacjami świadków, watykańskimi dokumentami, opiniami bliskich Papieżowi osób. Wyniki tego śledztwa są absolutnie zaskakujące! Rzucają zupełnie nowe światło na rolę, jaką odegrał Jan Paweł II w dziejach świata nie tylko jako wybitny przewodnik duchowy, ale i człowiek, który miał realny kontakt z Bogiem w wymiarze, jaki trudno sobie wyobrazić…”
  _________________________________________

  Po drugie ten zalosny dodatek na marginesie mowi sam za siebie i nie wymaga komentarza lecz naprawde zarliwej modlitwy do Pana Boga o laske oswiecenia 🙂
  „Na marginesie dodam, ze gdybym ja mial Kule w ciele, to moja Twarz Bylaby cala w Bolu a nawet prawdopodobnie stracilbym przytomnosc. Natomiast JPII Twaz wydaje sie byc nieco „teatrlana”, bez oznakow Bolu a raczej skwaszenia…… sekcja zwlok obowiazkowa dla Papiezy tez nie miala miejsca…..”

  _______________________________________________

  Po trzecie prawda niestety jest taka, ze ci ludzie, ktorzy naprawde czytaja i znaja stanowisko Bractwa Kaplanskiego Sw. Piusa X
  takie jak np. pod ponizszym linkiem zachowuja sie calkiem inaczej niz oszolomy ziejace zapiekla nienawiscia i zloscia do JPII. Ci ludzie z pokora zastanawiaja sie raczej nad niezbadanymi i niepojetymi wyrokami Boga Wszechmogacego i nasza tajemnicza rola w Jego planach.

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1540

  Pozdrawiam

 30. JO said

  ad.29. Pani J. Po calym pontyfikacie JPII i tym co sa Jego Owocami oraz roznych Trickach Mistrza Klamstwa i Jego Slug, podejrzliwie patrze na wszystko wlacznie z tym co Pani nazwala Zalosnym.

  Zalosna jest bezgraniczna, bezkrytyczna wiara Pani w Swietosc JPII w szczegolnosci, ze cytuje Pani wypowiedz Bractwa PIUSA X w Sprawie.

 31. j said

  Ad.30- JO

  Chyba szkoda czasu i atlasu na dalsze dywagacje. Prosze mi jednak nie wkladac do ust czegos czego nigdy nie napisalam. To raz. A dwa – mimo zacieklych atakow z panskiej strony nadal bede szukac klucza do poznania tej niezwyklej postaci, tego wielkiego czlowieka, ktorym byl JPII z taka sama konsekwencja z jaka pan te postac opluwa i szkaluje. Niech panu Bog to wybaczy, bo nie wie pan co czyni.
  Dobranoc

 32. Realista said

  re 31

  Siostra Lucja w 1984 powiedziala….

  Pani J,

  Zalaczyla pani filmik o JPII ale czy pani zdaje sobie sprawe, ze ta siostra Lucja, ktora cos tam mowila w 1984 to byl podstawiony agent watykanski?

  Prawdziwa siostra Lucja najprawdobodobniej zostala zamordowana przed 1962, aby nie wyjawic trzeciej tajemnicy co bylo zyczeniem NMP.

  JPII musial o tym wiedziec bo bylo niesposob niewiedziec.

 33. maran said

  Wczoraj w USA odbylo sie najwieksze swieto tego kraju ,czyli Super Bowl, a wraz z nim wielomilionowa publika rozsiadla sie na stadionach lub przed telewizornia, aby nakarmic swe malo jeszcze odmozdzone leptyny kolejne dawka pomyj. Na glownych uroczystosciac odbyl sie show znanej, wyrachowanej dziwki zwacej sie madonna. Oglupiajacy szol tego kobietona zostal przyjety z dzikim aplauzem ze strony zaczadzonych, wypranych z wszelkiego myslenia lemingow. Ameryki nic juz nie uratuje, nawet 1000 Ron Paulow.
  Ten kraj wprost pedzi do przepasci .
  Bardzo dobre video Marca Dice omawiajacego ten idotyczny show i miliony oglupialych ,zaczadzonych lemingow uwazajacych, ze ogladaja fantastyczny show z kurwiszonem Illumianti, madonna. Ten palce srodkowy mia nic nie znaczyl .
  Ten puppet iluminati , mia, pokazala go, gdy spiewala: ” I don’t give a bleep „(shit), czyli inaczej „pieprze wszystko”. Oczywisce lemingi sie beda teraz emocjonowac, co ona przez to chciala powiedziec. Ameryka „pieprznie” , i to niedlugo.
  Ludzie placa gruba kase, za Goowno, ktore nazywa sie obecnie ROZRYWKA.
  Co to za rozrywka?? Patrzenie na podstarzala lampucere przebrana za niby egipska kaplanke/boginie, wywijajaca jakies niby sexy pozy , spiewajcej o niczym jezykiem z rynsztoka, scenie pelnej satanistyczno-masonerskich symbolii, oglupiajcych swiatlach. Ludzie placa za to ze ktos ich kopie w tylek i daje im szmata po gebie. A oni nawet o tym nie wiedza.

 34. JO said

  ad.31. JPII dla Tradycjonalistow jest postacia tragiczna, calkowicie nieciekawa ( co Pani widzi ciekawego w tym czlowieku – skandale ???, Niezly Pani Ma gust…), JPII dla Tradycjonalistow JEST K A R L EM, upadlym czlowiekiem, za ktorego dusze sie modlimy.

  Pani jest spalona w moich oczach, Pani jest opetana w moich oczach…..

  Postacia Wielka, Ciekawa jest zalozyciel Bractwa Pisa X, …tacy ludzie jak Kardynal Wyszynski, Sapieha, Ci co zostali Zamordowani w Katyniu , co sie nie sprzedali…..nie kolaborowali, miliony zamordowanych Polakow, o ktorych z nazwieska nikt nie pamieta

  ale NIGDY czlowiek , ktory nawet wg wizji Pani Ochronil Swiat przed III wojna swiatowa, miliony LUDZI przed Smiercia!!!!!!!!!!!!!!!

  a spowodowal Miliony Ludzkich DUSZ UPADEK, odebral im mozliwosc uswiecenia ich DUSZ……………

  Pani J – precz

 35. maran said

  „Biada tym kapłanom, którym diabeł zamknął usta.
  Opowiadał mi ostatnio JEDEN ZE ZNAJOMYCH KSIEZY, pracujący w Niemczech, że na kazaniu wspomniał o szatanie i piekle. REAKCJA WIERNYCH I BISKUPA BYLA . ZAKAZ poruszania tego tematu. Czasy średniowiecza minęły. Znajomy się załamał.
  No cóż. I do Kościoła, jak to rzekł swego czasu papież Paweł VI, przedostaje się swąd szatana.
  Milczeć nie można. O szatanie i jego kłamstwach mówić trzeba i jest to świętym obowiązkiem kapłanów. Prawda o „ojcu kłamstwa” jest integralną częścią Bożego Objawienia. Nie sposób mówić o Chrystusie i Jego zwycięstwie nad śmiercią i grzechem, pomijając historię i podłą działalność „najpiękniejszego z aniołów”, który odrzucił Boga i z determinacją niszczy człowieka, robiąc wszystko, by maksymalnie zaludnić swoje królestwo, czyli piekło…………….”
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/gdy_diabel_zamyka_ksiezom_usta…_33810

 36. JO said

  …postacia wielka i ciekawa jest dziecko , ktore rozumie co oznacza walczyc z szatanem, swiatem i swoimi namietnosciami….dziecko, ktore potrafi odmowic sobie przyjemnosci ogladania poblicznej telewizji…..by nie narazic swojej DUSZY i Ciala na zgorszenie……………., dziecko ktore potrafi powiedziec Pani Nauczyciel, ze zostanie w Autobusie by jesc kanapke zrobiona przez Jej Mame zamiast isc – zachecana przez Nauczycielke wraz z calym autobusem dzieci – swoja klasa – na posilek w Mc Donaldzie, rozumiejac, ze jedzienie nie tylko w Fastfudzie jest niezdrowe , ale zdajac sobie sprawe, ze pieniadze z tego fastfudu ida na zabijanie innych dzieci….

 37. maran said

  Ksiedzom katolickim w Niemczech ZABRANIA sie mowic do wiernych o piekle i szatanie??????????
  Tragedia.
  I to tez jest efekt strasznych spustoszen ,jakie posoborowie dokonalo w Kosciele, wsrod duchowienstwa i wiernych. A ksiezom typu niejaki Hryniewcz, ktorzy pieprza 3 po 3 o wygaszonym piekle nikt nic nie mowi.
  U nas z koleji dygnitarze KK zajmuja sie przesladowaniami ks Natanka i jego zwolennikow.
  Ks Natanek tez duzo mowi o szatanie i piekle ,a to jak widac, w neo-Kosciele pelnym masonow, zdrajcow , i szarlatatnow i lucyferianow nie jest mile widziane. Za duszo duszyczek taki ksiadz jeszcze zabierze szatanom i nie wywiaza sie oni ze swych zobowiazan. Miszcz lucyfer bedzie na nich bardzo zly jak nie wyrobia przepisanej im ilosci.

 38. wet3 said

  @ J
  Powoluje sie Pani na SSPX i broni (bledow) JP2?! Cos tu nie tak. Nie da sie tych dwu stron polaczyc. To jest niemozliwe !!!

 39. JO said

  …………postacia Wielka jest dziecko, ktore potrafi umierac dla Grzechu by odradzac sie w Chrystusie………..a nie czlowiek, ktory Krzyczy, ze jest „Caly Twoj” a swoim zyciem odbieral Jej ukochane Dzieci, ktorych byl w obowiazku Dusze Prowadzic Do Raju………………

 40. maran said

  A ja mam pytanie.
  Czy nie majac mozliwosci chodzenie na Msze Trydencka ,moge/powinnam nadal chodzic na Msze modernistyczna??
  Zostalo mi zarzucone, ze nie chodzenie na taka Msze jest tylko pretesktem do niechodzenia w ogole , objawem lenistwa i lekcewazenia 3 przykaznia i oczywisce grzechem ciezkim.
  Przyznam sie ,ze sie bije z myslami i juz sama nie wiem co robic.

 41. JO said

  …………….postacia Wielka jest Dziecko, ktore w prezencie daje Ojcu Pismo Swiete Starego i Nowego Testamentu – Wujka – z dedykacja – Prosba, by jej Ojciec prowadzil Cala Rodzine do Raju…….

 42. maran said

  WAZNE!!!!!!!!!
  tu znowu krotki artykul o jakis dziwnych chemikaliach sprayowanych do Palestynskich samochodow zatrzymywanych na obowiazkowych checkpointach przez Israelskich zolnierzy.
  Czyzby testowali na Palestynczykach znowu jakas trucizne ktora zamierzja nastepnie uzyc na szersza skale???
  http://mondoweiss.net/2012/02/palestinian-cars-sprayed-with-unknown-materials-at-israeli-checkpoints.html

 43. JO said

  ad.39…..lepiej Samemu jest czytac tekst Mszy Swietej w Domu z Mszalu Rzymskiego….i rozpatrywac Tajemnice Rozanca Swietego….niz chodzic na Msze Judaistyczna co Niedziela…..

  Msza judaistyczna jest „ZAGROZENIEM UTRATY WIARY” – niech tylko to zdanie Bractwa Piusa X – przemowi do Pana. Jest Pan osoba Madra, prosze wiec przeanalizowac – czy dziecko swoje wyslal by Pan tam, gdzie jest miejsce, ktore zagraza Dziecka Zyciu? – napewno Nie!, wiec , czy tym bardziej wyslal by Pan swoje dziecko w miejsce, z ktorego idzie zagrozenie Jego Zycia Wiecznego? Przekonany jestem, ze tym bardziej nie….

 44. j said

  Ad.32 – Realista

  Ma pan racje, bazujac na dostepnych dokumentach
  http://www.antyk.org.pl/sporwokolzdjec.html
  rzeczywiscie mozna podejrzewac, ze cos nie tak z ta prawdziwa siostra Lucja. Jesli to prawda to mowi to jednoznacznie o tym, ze masoneria zawladnela Watykanem duzo wczesniej niz myslimy. Ale czy JPII o tym wiedzial? Trudno jednoznacznie zawyrokowac.

  Mnie nie przypadek siostry Lucji zainteresowal ale zupelnie co innego uderzylo mnie w tych informacjach a mianowicie to co wielu ludzi z otoczenia JPII od bardzo dawna sygnalizowalo aczkolwiek on sam nigdy sie tym publicznie nie podpieral – mianowicie to, ze juz w wieku 26 lat zaczal doznawac laski mistycznych objawien. I laska ta nie opuscila go do smierci.

 45. wet3 said

  @ Maran (39)
  Tez nie mam mozliwosci na uczestniczeniczenie we Mszy Trydenckiej. Chodzic mozna. Nowa msza jest wazna, ale moze byc niegodziwa. Prosze poszukac sobie madrego spowiednika.
  Pozdrawiam.

 46. j said

  Ad.37 –

  A gdzie to ja tych bledow tak bronie? 🙂
  Co innego widziec bledy i starac sie zrozumiec postepowanie a co
  innego godzic sie na bezmyslne i chamskie ataki pozytecznych idiotow na JPII. Pani Jola jest tego przykladem. I nie daj Bog jak poczuje jakies wsparcie – ujadania nie ma konca 🙂

 47. wet3 said

  @ J (45)
  „JO” jest mezczyzna. Wcale im sie nie dziwie. Przeciez nie kto inny a tylko JP2 oblozyl klatwa SSPX. Juz ten sam fakt powinien Pani wystarczyc z nadwyzka! Pozdrawiam.

 48. Realista said

  re 43

  pani J,

  To ze JPII doznawal mistycznych objawien od 26 roku zycia, to nie wiem jak to pogodzic z tym, ze byl jednym z glownych graczy razem z Ratzingerem w czasie II Soboru. Nagroda za to byla promocja przez modernistow na papieza.

  Czyzby Bog chcial zredukowac swoj kosciol do jednej z wielu malo znaczacych swiatyn na swiecie?

  Czyzby Bog tak chcial?

  Moze tak, bo niezbadane sa wyroki Boskie, ale ja osobiscie w to nie wierze, ze to bylo za blogoslawienstwem Boga.

 49. zofia said

  „Łatwowierny kler jednym tchem instruował parafian, że my jesteśmy narodem specjalnym, wybranym, a drugim tchem wypowiadał, że wszystkie rasy są takie same. Ich niekonsekwencja nigdy nie została odkryta. Tak więc my Żydzi cieszymy się specjalna rolą w społeczeństwie, podczas gdy wszystkie inne rasy są zredukowane do równości. To dla tej właśnie przyczyny my popieramy równość, bujdę przez którą cała reszta (poza Żydami) jest zredukowana do niższego poziomu”

  Kiedy wreszcie KK powie wiernym, ze Izrael o ktorym mowi Pismo Sw. NT to nie sa ludzie zyjacy tam dzis, ktorym dano ziemie w 1948 jako akt polityczny b niesprawiedliwy w stosunku do mieszkajacych tam ludzi.
  W tym „piekle” krzywdzonym ewangelicznym bliznim ktorego rany trzeba opatrzec jest palestynskie dziecko.

 50. Filomena said

  Niezupelnie jest tak do konca z supremacja zydow nad reszta. To ze zydowskim elitom przychodzi tak latwo manipulowac chrzescijanami czy nawet muzulmanami nie oznacza, ze tak latwo im bedzie szlo z innymi narodami, ktorych mentalnosc, moralnosc i kultura sa zupelnie inne. Mam tu na mysli przede wszystkim niektore narody dalekiej Azji jak i narody hinduistyczne, przede wszystkim Indie.

  Na przyklad w takich Indiach grupy zydow mieszkaly od wiekow, nawet dlugich wiekow. Indie byly tolerancyjnym spoleczenstwem i tolerowali wszelkie kulty z zydowska tradycja lacznie. Jednak zydom w Indiach nigdy nie udalo sie zostac najbardziej wplywowa i najbogatsza mniejszoscia religijna. Najbardziej wplywowa i najbogatsza mniejszoscia w Indiach byli i sa Zoroastrianie, potomkowie Persow, ktorzy uciekli do Indii z Iranu okupowanego przez Arabow. Nie inaczej wygladala sytuacja w Chinach. Do Chin zydzi docierali juz dawno, mieli tam nawet swoje kolonie podobnie jak kupcy sogdyjscy. Kiedy jednak zaczeli sobie za duzo pozwalac, ludnosc chinska wyciela ich w pien. I taki byl koniec.

  Dzisiaj tez obserwuje sie ciekawe zjawisko, moze nie we wszystkich dziedzinach i profesjach, ale w wielu. Jak wiadomo, zydzi od dawna juz dominowali dziedzine medycyny, ale dzis sie to zmienia. Tam gdzie dzis na Zachodzie mamy Chinczykow, Hindusow, Wietnamczykow tam coraz wiecej jest lekarzy wlasni z tych nacji. Bez problemu wypieraja zydow.

  Pamietam jak pan Albin Siwak wspominal w swoich tekstach jak to na przyklad w Kambodzy jest swiadomosc, ze komunizm w Europie czy Rosji zakladali zydzi a nie rodzima ludnosc i w ogole jest swiadomosc, ze zydzi maja wielkie wplywy na Zachodzie. Japonczycy, Chinczycy i inne narody dalekiej Azji nie sa glupie. Doskonale wiedza, kto u nas gra pierwsze skrzypce. Nielatwo bedzie zydom oglupic tamte spoleczenstwa. W takiej Japonii bez problemu mozna kupic Protokoly Medrcow.

  Mimo wysokiej inteligencji u wielu zydow, jest u tej nacji pewna slabosc, pewien brak racjonalizmu w dzialaniu. Mam na mysli to, ze zydzi nic nie ucza sie ze swoich poprzednich doswiadczen, ze nie wyciagaja wnioskow z historii – ciagle powtarzaja jeden i ten sam blad. Bogaca sie bez ograniczenia, pchaja na stanowiska, podwazaja fundamenty moralno-kulturalne i polityczne innych spoleczenstw i oczywiscie zawsze dbaja tylko o siebie. Predzej czy pozniej goje obracaja sie przeciwko nim i zaczyna sie na nich nagonka. Cos z ta ich inteligencja nie jest tak.

 51. dtzkyyy said

  Re. 49.

  Popieram całkiem, Pani Filomeno!

 52. Krzysztof M said

  Ad. 49

  „Cos z ta ich inteligencja nie jest tak.”

  – To nie o inteligencję tu chodzi. Oni po prostu tak mają. To ich natura. Nieliczenie się z nikim i z niczym. Cecha niespokojnego umysłu. Który do śmierci szuka rozwiązania, szuka uspokojenia „rozbieganych oczu”. I nie znajduje. To geny. Nad tym można zapanować. Ale to ciężka praca, wiążąca się ze sporym cierpieniem. Niewielu na to stać.

 53. Krzysztof M said

  Ad. 48

  „Kiedy wreszcie KK powie wiernym, ze Izrael o ktorym mowi Pismo Sw. NT to nie sa ludzie zyjacy tam dzis, ktorym dano ziemie w 1948”

  – Dlatego, że w pewnym sensie niegodnymi „nadania ziemi” jesteśmy także my sami… Kościół nie ma się zajmować sprawami ziemskimi, ale kwestią zbawienia duszy…

  Postulat wyrażony w cytacie mamy realizować MY, a nie Kościół.

 54. ahero said

  Wyglada na to ,ze chrzescijanskie zasady ulatwiaja zniewolenie ludzi ,poniewaz przebaczajac i wspolczujac wystawiamy sie s…synom na odstrzal .Jestem pewien ,ze tylko adekwatna reakcja przyniesc moze oczekiwany efekt !!!!!!!!

 55. j said

  Ad.46- Wet3
  Dura lex sed lex Panie Wet3. Ale potem sa amnestie, anulacje lagodzenie kary itd.itp., nieprawdaz? 🙂
  Takze w zyciu codziennym surowy ojciec ostro karci nieposluszne dzieci ale potem wybacza i jeszcze wieksza miloscia przywraca na lono rodziny. W Bibli nam to tak pieknie tlumacza….
  Tak stalo sie tez w przypadku Bractwa.
  Istotnie, Jan Pawel II w czerwcu 1988 r. nalozyl ekskomunike na Bractwo Kaplanskie Sw. Piusa X ale…. po wyswieceniu przez abp. Marcela Lefebvre’a 4 biskupow bez jego zgody. Wyswiecenie bez zgody papieskiej – w swietle prawa kanonicznego bylo jednoznacznym wykroczeniem przeciw wladzy papieza.
  Co z tego, ze Panu czy mnie serce z tego powodu krwawilo? Moze i JPII krwawilo… ale dura lex sed lex.
  A nasze, Pana i moje chalupnicze widzenie skomplikowanych mechanizmow funkcjonowania i praw KK oraz jego watykanskiej instytucji niewiele tu znacza.
  W styczniu 2009 r. Benedykt XVI zdjał te karę koscielną z czterech konsekrowanych wowczas hierarchow bowiem prawo kanoniczne przewiduje rowniez zdjecie ekskomuniki. I tyle.
  Nasza rola, rola wierzacych katolikow powinna sie sprowadzic do goracej modlitwy by postanowienia II Soboru Watykanskiego w taki czy inny sposob odeszly w mrok zapomnienia.
  W modlitwie nasza sila Panie Wet3 a nie w obrzucaniu blotem.
  Pozdrawiam

 56. Filomena said

  Nie chce aby mnie zle zrozumiano, ale podejrzewam, ze zydzi rozpanoszyli sie chocby czesciowo dzieki chrzescijanstwu. Zgadzam sie z wypowiedzia Ahero – chrzescijanstwo jest istotnie religia uczaca wybaczania, kochania itp i nie tylko. Chrzescijanstwo zawsze widzialo w zydach przedstawicieli dawnego biblijnego narodu Wybranego. Bylo nie bylo, chrzescijanstwo jest uzupelnieniem Starego Testamentu a wiec w taki czy inny sposob wiaze sie z hebrajska tradycja. Dlatego teologowie chrzescijanscy zawsze okazywali wzgledem zydow pewna laskawosc i wyrozumienie.

  Zydzi obrabiaja chrzescijanstwo na wszystkie strony, ale dziwnym trafem zawsze najwiecej ich sie osiedlalo w chrzescijanskich spoleczenstwach i na chrzescijanskich terytoriach. Zydzi opowiadaja jak to zle im sie zylo w chrzescijanskiej Europie. Wychwalaja za to islamska Hiszpanie i Osmanska Turcje, gdzie zydzi mieli miec rzekomo istny raj. Czemu wiec nie przeniesli sie cala granda do islamskich krolestw, czemu nadal mieszkali wsrod chrzescijan skoro wsrod chrzescijan bylo tak zle? Fakt jest taki, ze wsrod chrzescijan zydzi mieli najlepsze zycie. Dobre zycie w Hiszpaniu czy Turcji wiazalo sie rowniez scisle z faktem, ze pod wzgledem demograficznym byly to terytoria chrzescijanskie. Rzadzili muzulmanie, ale wiekszosc ludnosci byla chrzescijanska. Muzulmanie faworyzowali zydow ze wzgledu na ich wrogosc wzgledem chrzescijan. Mogli po prostu liczyc na lojalnosc zydow. Dawali im wiec liczne przywileje a nawet wladze. Inaczej rzecz sie miala w tych czesciach islamskiego swiata, gdzie chrzescijan jako takich nie bylo a jedyna mniejszoscia religijna byli zydzi. Tam zycie zydow nie bylo tak wspaniale. Zydzi mieli tam niesamowite ograniczenia. O wykorzystywaniu muzulmanow nie bylo mowy. Za to grozila kara smierci. Jedyne zawody jakie zezwalano zydom wykonywac byly to: grabarz, smieciarz, sprzatacz latryn, kat, hycel. Tylko nieliczni mieli troche wyzszy status. Lichwa byla jednak zakazana. Alkoholem tez nie mozna bylo handlowac. W swiecie islamskim zydzi nie mieli tych mozliwosci co w chrzescijanskim.

 57. wet3 said

  @ Filomena (49)
  Nie znam specyfiki Indii. Pamietam jednak dokladnie co mowila pracujaca ze mna zydowka pochodzaca z Indii. Otoz pomstowala niemilosiernie, gdyz, jak mowila, zgodnie z indyjskim prawem z Indii nic nie mozna wywiezc. Nie wiem czy to prawda, czy nie. Cos jednak w tym musi byc. Poza tym Hindusi nie sa az tak bardzo tolerancyjni. Przesladuja mocno chrzescijan, zabijaja ich lub przemoca nawracaja, a rzad sie tym nie przejmuje. Nie czytala Pani o tym?!
  PS – Problem zydowski w krajach chrzescijanskich sporowadza sie do tego, ze zydzi nie przestrzegaja podstawowych zasad moralnych, a chrzescijanie ze wzgledu na swoja religie sa zbyt poblazliwi, zbyt latwo daja sie nabrac przechrztom, pozwalaja na zazydzenie prawa rzymskiego i nie usuwaja politycznej poprawnosci – co doprowadzilo, tak w kosciele, jak i w rzadach swieckich do dzisiejszej sytuacji ktora jest tragiczna.

 58. Kapsel said

  Miłosierdzie Boże jest Nieskończenie Wielkie:

  …………. Cud w Sokółce…..

  Uroczystość wystawienia do adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z zachowaną Cząstką Ciała Pańskiego w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce.
  Uroczystej Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki

 59. maran said

  bardzo ciekawy artykul o satanizmie, ktory juz oficjalne ma ochrone panstwowa we Francyji i nie tylko. Ci co sie sprzeciwiaja sa karani, bici, represjonowani , karani.
  Krolestwo Sztana zaczyna powoli tryumowac na ziemie,a rozne Rysie i inne mu podobne kaza nam siedziec cicho w swych norkach i trzasc galotami ze strachu.

  http://www.bibula.com/?p=51449

 60. zofia said

  re52

  Przy slabej wiedzy religijnej dzisiejszych katolikow jest to bardzo zwodnicze

 61. maran said

  video z protestow we Francji

 62. Kapsel said

  Re 52
  „Kiedy wreszcie KK powie wiernym, ze Izrael o ktorym mowi Pismo Sw. NT to nie sa ludzie zyjacy tam dzis, ktorym dano ziemie w 1948″

  Dokładnie tak ! A wystarczy jedno konkretne zdanie jakie powiedział ks.Piotr 17 lipca 2011 roku…to nie są Żydzi…to Chazarzy…Apokalipsa mówi o nich Synagoga Szatana……

  I jak tu nie kochać ks.Natanka.

 63. Krzysztof M said

  Ad. 61

  Skutek jest taki: Chazarzy są be! Żydzi są cacy! :-))

 64. Krzysztof M said

  Ad. 59

  „Przy slabej wiedzy religijnej dzisiejszych katolikow jest to bardzo zwodnicze”

  – Oczywiście. Dlatego w sprawach podstaw należy najpierw wysłuchać Kościoła. I po formacji (Kościół) następuje informacja (MY), organizacja (MY), akcja (także MY).

  Roztropność
  Sprawiedliwość
  Umiarkowanie
  Męstwo

  A potem… DO ROBOTY!! Do działania!

 65. Kapsel said

  Re 62
  Skutek jest taki bo nie chce się pamiętać że:

  Naród żydowski został wymyślony…..

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/poznaj-zyda/narod-zydowski-zostal-wymyslony/

  https://marucha.wordpress.com/2011/01/13/benjamin-freedman-do-kadetow-amerykanskich-1974-rok/

  Ksiądz Piotr nie chwali żadnych żydów a jeśli odwołuje się do ST to tylko w odniesieniu do wiary katolickiej.

 66. j said

  ad.62 – Kapsel
  🙂

 67. Gość said

  ad. 50
  „Mimo wysokiej inteligencji u wielu zydow, jest u tej nacji pewna slabosc, pewien brak racjonalizmu w dzialaniu. Mam na mysli to, ze zydzi nic nie ucza sie ze swoich poprzednich doswiadczen, ze nie wyciagaja wnioskow z historii – ciagle powtarzaja jeden i ten sam blad. Bogaca sie bez ograniczenia, pchaja na stanowiska, podwazaja fundamenty moralno-kulturalne i polityczne innych spoleczenstw i oczywiscie zawsze dbaja tylko o siebie. Predzej czy pozniej goje obracaja sie przeciwko nim i zaczyna sie na nich nagonka. Cos z ta ich inteligencja nie jest tak.”
  Żydzi są mistrzami fałszu i manipulacji, stworzyli mit o geniuszu wszech czasów Einsteinie, a także mit o swojej „wysokiej inteligencji” i zdolnościach.
  W końcu lat 60 tych uczyłam się w najlepszych, w tym czasie, łódzkich szkołach. Łódź „obfituje” w korzennych, a ci korzenni w ŻADNEJ dziedzinie nie dorównywali Polakom, byli dystansowani, we WSZYSTKIM, ale dzisiaj kłamstwo, spryt, manipulacja są w cenie i w tym Polacy są dystansowani przez korzennych! Zresztą nie o dystansowanie chodzi, ale o wyniszczenie Polaków! Ciekawe, czy jakiś korzenny zamarzł, NIE, zamarzają TYLKO POLACY, których wyrzucono na ulice ( w kiedyś WŁASNYM DOMU, POLSCE (kiedyś)!

 68. Marucha said

  Re 55:
  Wątpię, aby JP II ekskomunikował Bractwo z krwawiącym sercem. Dokonał tego pochopnie (może poczuł się urażony?) i wbrew Prawu Kanonicznemu, które uwzględnia stan wyższej konieczności.
  Co więcej – wystarczy, aby ów stan wyższej konieczności był odczuciem subiektywnym.
  Istnieje na ten temat doskonała książka:
  Hirpinus, Causidicus – Ekskomunikowana Tradycja? Konsekracje biskupie arcybiskupa Lefebvre, wyd. Te Deum.

 69. JO said

  ad.68. Tak jak Pan napisal, bylo by ujma dla JPII sadzic, ze ten czlowiek nie wiedzial co czyni. Wiedzial co czyni nie bedac JPII a uczestnuiczac w Soborze Wat II , bedac Jego „Ojcem”

  Wiedzial, ze postepuje wbrew EWANGELII a wiec Slowu Bozemu

  Jego slowa Ex Catedra wypowiadane byly w momentach, gdy „Owoce” Jego Pontyfikatu , Soboru oraz polityki, przynosily Upadek czlowieka i dramat jak w Kosowie – Serbii – gdy zgwalcono Kobiety…jak dobrze Pamietam islamisci zgwalcili Kobiety, ktore nie chcialy urodzic dzieci oprawcow……Calosc Ex Catedra wystapienia to KPINA, Drwina z Pana Boga i On musial to wiedziec….

  Calowanie Koranu

  profanacja Oltarza….

  Caly Jego Ekumenizm

  Dialog z Zydami i judaizacja KK wbrew Naukom Sw Pawla….wbrew Ewangelii….

  etc, etc, etc…
  ……………………………………..

  Nalezy Sadzic, ze nie tylko nie bylo – Exkomunika – ruchem pochopnym ale z pelna , wyrafinowana premedytacja, jak i z pelna wyrafinowana premedytacja bylo czekanie na Smierc zalozyciekla Bractwa Piusa X w zwodzeniu go o zmianie „polityki”.

  W stanie wyzszej Koniecznosci Arcybiskup Lefebvre dokonal Swiecen, w stanie zagrozenia KK, w stanie permemantnego oszukiwania , zwodzenia Katolikow i Biskupa Samego Wlacznie….

  …………………………………………

  Osoby , ktore nie widza JPII upadku po prostu sa opentane, grozne….

  Osoby, ktore mimo wielkich dowodow na zbrodnie przeciwko Kosciolowi jaka dokonal Sobor Wat II i Pontyfikat JPII w tym sam JPII….. – Nie widza tej zbrodni, oraz Ci Katolicy, ktorzy nie szanuja Decyzji Biskupow Tradycyjego KKatolickiego – ci ludzie sa opetani, musza byc odsunieci jako Grozni dla Katolikow, zgodnie z Ewangela, nalezy „od nich sie otrzepac”….oddalic, odsunac….

 70. j said

  Ad.68-Marucha

  Drogi Panie Gajowy! No wiec zostawmy te watpliwosci dotyczace krwawiacych serc na boku 🙂

  Popatrzmy na fakty. Popatrzmy nieco inaczej. Postawmy pytania:
  Czy samowolne mianowanie biskupow przez Abp Lefebvre nie bylo wielka prowokacja wobec panujacego papieza?
  Czy przymkniecie oka na taka prowokacje nie swiadczyloby o slabosci papieza?
  Czy nie otworzyloby drogi do nastepnych niesubordynacji w KK? Czy papiez mogl sobie na to pozwolic?
  Czy Abp Lefebvre byl nieswiadom skutkow swojego postepowania?
  Prosze sobie uczciwie odpowiedziec na te pytania.

  Ksiazki „Ekskomunikowana Tradycja? Konsekracje biskupie arcybiskupa Lefebvre” nie czytalam ale za to dokladnie przeczytalam wywiad kardynala Georges’a Cottier, bylego teologa papieskiego, ktory bez emocji lecz bardzo rzeczowo nakresli tlo, konflikt i jego rozwiazanie.
  A najciekawsze dla mnie bylo – ze juz 2 lipca 1988, czyli tuz po ekskomunice, papiez JPII powolal do zycia watykanska Komisję „Ecclesia Dei” niejako otwierajac tym aktem furtke dla pozniejszej decyzji papieza Benedykta XVI, zdjecia ekskomuniki z Bractwa i biskupow.

  Serdecznie pozdrawiam

  _________________________________

  Sprawa schizmy lefebrystów

  Kard. Georges Cottier — były teolog papieski — komentuje burzę wywołaną decyzją Benedykta XVI o zniesieniu ekskomuniki z czterech biskupów tradycjonalistów.

  Włodzimierz Rędzioch: — Eminencjo, zaczniemy od historii: Jak doszło do schizmy tradycjonalistów?

  Kard. Georges Cottier

  Kard. Georges Cottier OP: — Do schizmy abp. Marcela Lefebvre′a doszło po Soborze Watykańskim, za pontyfikatu Pawła VI. Abp Lefebvre rozpoczął od założenia seminarium w szwajcarskiej miejscowości Ecône. Na początku biskupi Fryburga i Sionu popierali jego inicjatywę, gdyż uważali, że w ten sposób będzie można zachować tradycyjne wartości, które zatracały się w burzliwym okresie posoborowym. Niestety, z czasem okazało się, że chodzi nie tylko o podtrzymywanie tradycji, lecz o odrzucenie Soboru Watykańskiego II. Abp Lefebvre — emerytowany arcybiskup Dakaru w Afryce, który osobiście uczestniczył w pracach Soboru, kontestował nauczanie soborowe w wielu dziedzinach, takich jak wolność religijna, ekumenizm, liturgia, a następnie dialog międzyreligijny. Bardzo wielu wiernych poszło za nim, by zaprotestować przeciwko dokonywanym ówcześnie nadużyciom liturgicznym. Założone przez abp. Lefebvre′a Bractwo Kapłańskie św. Piusa X i związany z nim ruch tradycjonalistów rozwinęły się w wielu krajach, a szczególnie we Francji, w środowisku skrajnej prawicy (prawicowy ruch Action Française zawsze odwoływał się do wartości religijnych). W seminarium w Ecône było wielu seminarzystów i, w konsekwencji, abp Lefebvre zaczął wyświęcać kapłanów. Następnie dokonał kolejnego kroku — udzielił sakry biskupiej czterem kapłanom.

  — Dodajmy, że było to w 1988 r., a biskupami tradycjonalistami zostali: Bernard Fellay, Bernard Tissier de Mallerais, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta…

  — Problem w tym, że w Kościele katolickim biskupów mianuje Papież i nie mogą oni być konsekrowani bez jego zezwolenia (w katolickich Kościołach wschodnich biskupi są wybierani przez synod, lecz zawsze mają aprobatę Ojca Świętego). Ta nielegalna, choć ważna konsekracja biskupów ściągnęła na abp. Lefebvre′a ekskomunikę zwaną „latae sententiae”.

  — Co oznacza ekskomunika „latae sententiae”?

  — Ekskomunika „latae sententiae” oznacza, że wierny podlega jej w sposób automatyczny, po popełnieniu poważnego wykroczenia. W konkretnym przypadku Bractwa św. Piusa X chodziło o wykroczenie przewidziane przez kan. 1382 Kodeksu Prawa Kanonicznego, tzn. konsekrację biskupią bez upoważnienia Papieża. Ekskomunika dotyczyła zarówno biskupa konsekrującego, jak i biskupów konsekrowanych.

  — Bp Bernard Fellay, obecny przełożony Bractwa św. Piusa X, zapowiedział, że wyświęci nowych kapłanów. Czy będą to święcenia ważne?

  — Byłyby to święcenia ważne, chociaż nielegalne. Dziwi mnie jednak, że bp Fellay zapowiedział wyświęcenie nowych kapłanów już po cofnięciu ekskomuniki.

  — Jan Paweł II cierpiał z powodu schizmy i czynił wszystko, co było w jego mocy, by położyć jej kres…

  — Schizma jest dla Kościoła bardzo bolesną raną. Gdy dziś mówi się tyle o ekumenizmie, o woli doprowadzenia do zjednoczenia wszystkich chrześcijan, nie można tolerować nowej schizmy. Dlatego jeszcze w 1988 r. Jan Paweł II powołał do życia watykańską Komisję „Ecclesia Dei”, której celem jest utrzymywanie kontaktów z Bractwem św. Piusa X w celu położenia kresu schizmie oraz z tymi, którzy je opuścili, aby pozostać w jedności z Papieżem. Przewodniczy jej kolumbijski kardynał Darío Castrillòn Hoyos — emerytowany prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa.

  — Ekskomunikowani biskupi sami zwrócili się do Papieża z prośbą o cofnięcie ekskomuniki, podkreślając, że cierpią z powodu obecnej sytuacji i wyrażają pragnienie pełnej jedności z Kościołem. Czy zniesienie ekskomuniki było odpowiedzią Ojca Świętego na te prośby?

  — W czasie rozmów biskupi ci zawsze deklarowali, że uważają się za katolików i że bardzo cierpią z powodu ekskomuniki. Jednocześnie wyrażali pragnienie zachowania dawnej liturgii. Dlatego Benedykt XVI uczynił pierwszy krok: wydał motu proprio „Summorum Pontificum”, poszerzające możliwości, które istniały już wcześniej, celebrowania Eucharystii i sakramentów w starym rycie (chodzi o możliwość używania Mszału św. Piusa V, zreformowanego przez bł. Jana XXIII w 1962 r. — przyp. W. R.).
  Zniesienie ekskomuniki wcale nie oznacza, że czterej biskupi zostali w pełni włączeni w struktury Kościoła katolickiego — pozostają zawieszeni „a divinis”, lecz została usunięta przeszkoda na drodze do dalszych dyskusji. Centralnym problemem pozostaje negowanie ważności Soboru Watykańskiego II. Pełna komunia katolicka zakłada uznanie tego tak ważnego dla Kościoła soboru.

  — Wynika z tego, że punktem zapalnym w kontaktach z Bractwem św. Piusa X jest interpretacja Soboru Watykańskiego II. Ale sprawa ta dotyczy nie tylko lefebrystów, jest także tematem dyskusji w Kościele katolickim. Niektórzy katolicy twierdzą, że sobór oznaczał zerwanie z przeszłością, i mówią o „hermeneutyce nieciągłości” (hermeneutyka — badanie, wyjaśnianie i interpretowanie starych źródeł pisanych, szczególnie Pisma Świętego). Benedykt XVI natomiast głosi hermeneutykę reformy i ciągłości. W swym ważnym przemówieniu do Kurii Rzymskiej z 22 grudnia 2005 r. Papież cytuje Jana XXIII, który jednoznacznie określił poprawną hermeneutykę soborową, stwierdzając, że sobór „pragnie przekazać czystą i nienaruszoną doktrynę, niczego nie łagodząc ani nie przeinaczając (…). Konieczne jest, aby ta niezawodna i niezmienna nauka, którą należy wiernie zachowywać, była pogłębiana i przedstawiana w sposób odpowiadający potrzebom naszych czasów. Czym innym bowiem jest depozyt wiary, to znaczy prawdy zawarte w naszej czcigodnej doktrynie, a czym innym sposób ich przekazywania, przy zachowaniu wszakże ich niezmienionego znaczenia i doniosłości”. Czy nie uważa Eminencja, że za otwartą wrogością do lefebrystów niektórych środowisk katolickich, które określane są jako postępowe lub demokratyczne, w gruncie rzeczy kryje się pewna niechęć do Papieża głoszącego „hermeneutykę reformy i ciągłości”?

  — Po Soborze Watykańskim II mieliśmy do czynienia z dwoma rodzajami nadużyć: konserwatywnym i postępowym. Nie powstał jednak żaden Kościół „postępowy”.

  — To prawda, że nie doszło do powstania Kościoła „postępowego”, lecz może tylko dlatego, że tam, gdzie biskupi i kapłani interpretowali Vaticanum II w sposób radykalnie „postępowy”, Kościół przestał prawie istnieć, tak jak to miało miejsce w Holandii, Belgii czy w niektórych regionach Francji.

  — Katolicy zwani postępowymi to byli głównie nierozważni teolodzy i biskupi, którzy występowali tylko we własnym imieniu. Magisterium Kościoła nie milczało jednak w przypadku tego typu nadużyć. Kongregacja Nauki Wiary uznała wiele książek i idei katolików „postępowych” za niezgodne z doktryną katolicką.
  Wracając jednak do tematu hermeneutyki, chciałbym dodać, że Magisterium ostatnich wielkich papieży zawiera autentyczną interpretację Soboru. Paweł VI zakończył prace soborowe i uczynił bardzo wiele, by wprowadzić w życie soborowe nauczanie: powołał do życia nowe instytucje, wydał wiele dokumentów, a podczas środowych audiencji głosił autentyczną hermeneutykę soborową. Jan Paweł II zawsze podkreślał, że jego zadaniem jest realizowanie autentycznej nauki Vaticanum II. Jest to też kierunek, w którym działa obecny Papież. Wspomniał Pan o wspaniałym i bardzo ważnym przemówieniu do Kurii Rzymskiej w 2005 r., które dotyczyło poprawnej interpretacji Soboru. Zawiera ono krytykę tych wszystkich, którzy twierdzą, że historia Kościoła dzieli się na okres przedsoborowy i posoborowy, gdyż Sobór był zerwaniem z przeszłością. To brednie. Wystarczy przypomnieć, że w dokumentach soborowych najbardziej cytowanym papieżem jest Pius XII, uznawany za papieża „przedsoborowego”! Gdyby nie Pius XII, Soboru by nie było. To jeden z dowodów na jego ciągłość.
  Z drugiej strony Magisterium musi dawać odpowiedzi na problemy każdej epoki (dla przykładu, dzisiaj wielkim problemem są stosunki między Kościołem a państwem we wszystkich krajach świata) i na coraz to nowe zagrożenia dla Kościoła, lecz chodzi tu o aspekty duszpasterskie, co bardzo dobrze wyjaśnił Benedykt XVI.
  Niestety, po Soborze wielu biskupów nie spodziewało się tak gwałtownych reakcji i nie potrafiło odpowiednio zareagować na nadużycia. Wielki kryzys posoborowy był niespodzianką, chociaż historia powinna nas nauczyć, że po każdym soborze miały miejsce zawirowania.

  — Każda schizma w Kościele jest wielkim dramatem, bo dochodzi do dzielenia Ciała Chrystusa, który nakazał nam, abyśmy byli jedno. Czy papieska próba zakończenia ostatniej schizmy naszych czasów — schizmy lefebrystów — nie powinna być z entuzjazmem wspierana przez wszystkich katolików?

  — Problem schizmy lefebrystów jest wydarzeniem współczesnym, dlatego ludzie nie postrzegają go jako historii, lecz jako aktualny problem, który dotyczy ich bezpośrednio, często w sposób emocjonalny. Mogłem to stwierdzić w kantonie Valais w mojej Szwajcarii, gdzie ruch abp. Lefebvre′a podzielił rodziny. Gdy ktoś z rodziny jest lefebrystą, często dochodzi do dramatycznych dyskusji i napięć, kiedy trzeba przygotować wesele lub pogrzeb. Paradoksalnie łatwiej jest nam rozmawiać z protestantami, którzy są oddaleni od Kościoła katolickiego, lecz czasami tęsknią za jednością, niż z agresywnymi i wojującymi tradycjonalistami (w Paryżu zajęli oni siłą jeden z kościołów). Lecz ich postawa nie zmienia faktu, że są naszymi braćmi w wierze. Dlatego musimy popierać Ojca Świętego w jego odważnych i godnych uznania próbach zakończenia schizmy. Historia uczy nas, że schizma, która trwa zbyt długo, staje się nieodwracalna — ruch lefebrystyczny mógłby stać się więc rodzajem sekty. Dlatego należy działać bez zwłoki.

  — Pomówmy teraz o reakcjach na zniesienie ekskomuniki poza Kościołem. Czy nie jest rzeczą zdumiewającą, że kręgi liberalne — teoretycznie wrogie ograniczaniu wolności osobistej i każdej formie cenzury i ekskomuniki — tak bardzo krytykowały gest miłosierdzia Papieża w stosunku do tradycjonalistów, domagając się cenzury?

  — Widać z tego, że liberałowie, gdy działają w sposób stronniczy, stają się antyliberalni.

  — Negacjonistyczne tezy bp. Williamsona, jednego z czterech biskupów Bractwa św. Piusa X, przyczyniły się do całkowitego wypaczenia znaczenia faktu zdjęcia ekskomuniki. Niektóre kręgi żydowskie zareagowały na papieską decyzję z niebywałą wrogością, tak jak gdyby nie rozróżniały dwóch odrębnych aspektów problemu: aspektu czysto kościelnego (cofnięcie ekskomuniki nałożonej z powodu nielegalnej konsekracji biskupiej) i godnych potępienia, ale prywatnych opinii jednego z biskupów. Czy wynikało to z całkowitego niezrozumienia spraw kościelnych, czy raczej ze zwykłego braku dobrej woli?

  — Uważam, że chodziło o nieporozumienie, ponieważ ludzie nie wiedzą, co oznacza „zdjąć ekskomunikę”. Nawet wielu katolików było przekonanych, że po zniesieniu ekskomuniki lefebryści powrócili do Kościoła katolickiego. Kościół ma wiele terminów technicznych, które należałoby ludziom lepiej wyjaśnić. Tak jak nie można zrozumieć piłki nożnej, jeżeli ktoś nie wie, co znaczy „spalony”, „rzut karny” czy im podobne wyrażenia, tak samo nie można zrozumieć działań Kościoła, jeżeli nie zna się jego terminologii. To ignorowanie spraw kościelnych doprowadziło do poważnych nieporozumień. Jednym słowem należało wyjaśnić wszystko i od samego początku.
  Mnie jednak osobiście niepokoi fakt, że podanie informacji o cofnięciu ekskomuniki zbiegło się z nagłośnieniem deklaracji bp. Williamsona sprzed kilku miesięcy, o której w Watykanie nie wiedziano.

  — W Watykanie nie wiedziano o deklaracjach bp. Williamsona, lecz ktoś musiał o nich wiedzieć i nadał im światowy rozgłos w odpowiednim momencie, tzn. równocześnie z oficjalnym zdjęciem ekskomuniki…

  — Możemy stawiać jedynie hipotezy, ale jedno jest pewne — Kościół był i zawsze będzie krytykowany i oczerniany. Jezus powiedział: „Tak jak mnie prześladowali, tak i was prześladować będą”, dlatego nie musimy się za bardzo dziwić temu, co się stało. Zły jest ojcem kłamstwa.
  Ja mam wielu przyjaciół Żydów i musimy przyznać, że Kościół zrobił wiele pozytywnych kroków w dialogu z Żydami, lecz ich obecne pokolenie jest bardzo naznaczone tragedią zagłady. W planach Hitlera zagłada narodu żydowskiego miała poprzedzić zniszczenie Kościoła — ta próba zniszczenia planu Bożego to niezgłębiona tajemnica. Negowanie tego wszystkiego wprawia w wielkie zakłopotanie nie tylko Żydów, ale także sumienie chrześcijańskie.

  — W następstwie afery z bp. Williamsonem w świecie żydowskim podniosły się głosy, by zerwać wszelkie kontakty z Kościołem katolickim. Są Żydzi, którzy mówią nam: „Wy nas potrzebujecie, a my was nie potrzebujemy”, przypominając, że chrześcijanie nie mogą wyprzeć się żydowskich korzeni swej wiary. Spoglądając w przeszłość, odnosi się również wrażenie, że niektóre środowiska żydowskie podchodzą do dialogu z katolikami w sposób instrumentalny, aby osiągnąć określone cele, które niewiele mają wspólnego z wiarą. Przypomnijmy, że w przeszłości spotkania katolicko–żydowskie służyły między innymi: nakłanianiu Stolicy Apostolskiej, by uznała państwo Izrael, a następnie, by nawiązała z nim stosunki dyplomatyczne, wypędzeniu sióstr karmelitanek i usunięciu krzyży z obrzeży obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ciągłemu przypominaniu o konieczności zwalczania antysemityzmu itp. Jak należy więc prowadzić z nimi dialog? Zadaję to pytanie, gdyż jest Eminencja członkiem papieskiej Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem.

  — Nie jest rzeczą dobrą zredukowanie dialogu do dyskusji nad bieżącymi problemami. W komisji prowadzimy dialog religijny. Mamy kontakty z Wielkim Rabinatem Izraela i rozmawiamy na tematy religijne, dyskutujemy o wspólnych badaniach. Zdanie: „Wy nas potrzebujecie, a my was nie potrzebujemy” nie jest prawdziwe. Kościół otrzymał Stary Testament, lecz katolicka i protestancka lektura Biblii jest inna od sposobu, w jaki czytają ją rabini i tradycja Talmudu. Nasza więź ma nie tylko charakter historyczny, gdyż Jezus był Żydem, i Kościół powstał w tym środowisku. Jezus był Mesjaszem Izraela i uważam, że prawdziwy dialog musi zasadzać się na tym, co w rozdziałach 9–11 pisze św. Paweł w Liście do Rzymian. Fakt, że wielu Żydów nie uznaje Jezusa, jest problemem teologicznym. Nadzieja św. Pawła, że nadejdzie dzień pojednania, jest także nadzieją Kościoła. Kościół nie jest zaprzeczeniem narodu pierwszego przymierza, z którym łączą nas głębokie więzy. Jan Paweł II mówił o „naszych umiłowanych braciach”.
  Problem w tym, że również Żydzi — tak jak społeczności tradycyjnie chrześcijańskie — stają się coraz bardziej zlaicyzowani i przestają wierzyć, że święte księgi zawierają Słowo Boże. Gdy brakuje wiary, mamy do czynienia z upolitycznieniem dialogu. Natomiast z wierzącymi Żydami dialog jest zawsze owocny — nawet jeżeli dochodzi do tarć — gdyż łączy nas wspólne poszukiwanie woli Bożej.

  — Anna Foa, włoska historyk, wnuczka rabina Turynu, stwierdza w swej najnowszej książce, że nowa tożsamość żydowska nie jest już związana z wiarą, lecz z dwoma paradygmatami: Shoah i państwem Izrael (paradygmat to przyjęty sposób widzenia rzeczywistości, wzorzec — przyp. W.R.)…

  — To bardzo smutne, gdyż świadczy o tym, że również społeczność żydowska staje się zlaicyzowana. Dlatego Żydzi szukają swej tożsamości poza Biblią. Szukają jej — jak twierdzi francuski intelektualista Alain Besançon — w „religii Shoah”. Również powstanie państwa Izrael staje się faktem epokowym, z którym oni się utożsamiają. Gdy nie ma wymiaru transcendentnego, liczy się tylko historia i polityka.

  — Gary L. Krupp — Żyd i przewodniczący Fundacji Pave the Way z siedzibą w Nowym Jorku, której celem jest szerzenie tolerancji i zrozumienia między religiami przez wymianę kulturalną i intelektualną — twierdzi, że światowe mass media nagłośniły sensacyjnie i niekompletnie sprawę biskupów lefebrystów, dodając paliwa kontrowersjom i negatywnym reakcjom ludzi. Czyż nie kolejny już raz środki społecznego przekazu wykazały postawę uprzedzenia lub wrogości w stosunku do Kościoła katolickiego (prof. Jenkins nazywa antychrześcijaństwo „ostatnim tolerowanym uprzedzeniem” w dzisiejszym świecie)?

  — To oczywiste, że ktoś nagłośnił tak bardzo delikatną sprawę, jaką jest negowanie Shoah, by uderzyć w Kościół i wywołać nastroje antykatolickie. Największą odpowiedzialność ponoszą za to oczywiście media. Dać na pierwszą stronę gazety tytuł: „Papież znosi ekskomunikę z biskupa, który neguje Holokaust” to nadużycie. To nie jest już informowanie, lecz manipulowanie! Gdyby Benedykt XVI wiedział, że ten biskup jest negacjonistą, nie odwołałby ekskomuniki.

  Z kard. Georgesem Cottierem rozmawiał Włodzimierz Rędzioch

  Wywiad został przeprowadzony na początku marca 2009 r. — przed listem Benedykta XVI do biskupów w sprawie lefebrystów, który został ogłoszony 12 marca br.

  http://www.parafia.falenica.pl/index.php?pokaz=czytelnia/artykuly/artykuly07/cottier

 71. JO said

  ad.70 . Pani Wykazuje syndrom Zydowski, w ktorym Ambasador Izraela na wskazania Zydowskich Oprawcow Katynia itd – stwioerdzil, ze to nie Zydzi……inaczej mowiac, ma Pani syndrom zlodzieja, w ktorym zlapany za Reke – zlodziej mowi, ze to nie jego. Inaczej mowiac – Pani klamie przytaczajac swoje argumenty za dowod poprawnosci JPII decyzji, w swietle Dowodow Zlamania Praw Bozych, przeciwstawienia sie slowu Bozemu przez JPII, Vat II….i prawa Kanonicznego , co wyjasnil Gajowy – „Stan Wyzszek Koniecznosci” – Oraz wytlumaczylo To Samo Bractwo.

  Pani Jest Klamca

 72. Marucha said

  Re 70:
  Miła Pani J,
  Wyświęcenie biskupów-tradycjonalistów przez abp-a Lefebrvre było prowokacją, ale tylko dla modernistów i wrogów Kościoła.
  W rzeczywistości było świadomie podjętym aktem nieposłuszeństwa wobec zaistnienia wyższej konieczności, co nie powinno być powodem do ekskomuniki zarówno według starego Prawa Kanonicznego z 1917 roku, jak i nawet tego nowego z 1983 roku.

  O słabości Papieża świadczyło dużo bardziej tolerowanie szatańskich herezji różnych postępowych teologów czy przymykanie oczu na haniebne plugawienie Świętej Liturgii. Nieposłuszeństwo wobec Papieża w najlepsze kwitło w Kościele, ale tym się JPII jakoś nie przejmował.
  Akt ekskomuniki dowodził, ale zupełnie czego innego.

  Gdyby nie „nieposłuszeństwo” abp. Lefebvrea, dziś wiedzielibyśmy o naszej religii tylko tyle, ile by nam zechcieli przekazać Żydzi udający biskupów i kardynałów.

  Komisja „Ecclesia Dei”, o ile wiem, nie miała najmniejszego zamiaru, aby zawrócić Kościół na drogę Tradycji, lecz tradycjonalistów spacyfikować i wchłonąć w magmę modernizmu, liberalizmu, ekumenizmu etc. etc.

  Co do kard. Cottier, to już samo użycie przezeń słowa „schizma” w odniesieniu do prawowiernych katolików, nastraja mnie sceptycznie wobec jego wypowiedzi. Jest to ewidentny moderniacha, bełkocący o ekumenizmie.

 73. Filomena said

  Re 57
  Jesli chodzi o sytuacje chrzescijan w Indiach, to niechec do chrzescijan jest zjawiskiem niedawnym. Skad sie wziela. Chrzescijanie podobnie ja zydzi, Zoroastrianie i inne grupy zyli w Indiach od bardzo dawna. Jako takich problemow na tle religii nie bylo. Zaznacze, ze chrzescijanie ci nalezeli do kosciolow wschodnich. Najwieksza wsrod nich grupe stanowili Ormianie. W pozniejszych wiekach pojawili sie inni chrzescijanie; anglikanie, katolicy. Jesli kto stwarzal wtedy konflikty religijne w Indiach to byli to albo muzulmanie albo „nowi”chrzescijanie z Europy – czesto klocili sie miedzy soba, ktory kosciol jest prawdziwy. Nie dotyczyly to jednak „”dawnych” chrzescijan tych z kosciolow wschodnich.

  Dzisiejszy problem jest jednak bardziej skomplikowany. Nie wiadomo czemu indyjscy katolicy i protestanci zaczeli w Indiach identyfikowac sie z indyjska lewica i wspierac rozne programy marksistowskie. Podobnie robi wiele muzulmanow. Hindusi i sikhowie widza w nich czesto wichrzycieli, ludzi, ktorzy chca doprowadzic do podzialu Indii, ktorzy chca podwazyc hinduska kulture.

 74. j said

  Ad.72 – Marucha

  Drogi Panie Marucha, ujj zaciety Pan na te ekskomunike, zaciety 🙂

  Decyzja o ekskomunice nigdy nie jest decyzja jednoosobowa. Jak mozna mniemac, ten sam organizm, ta sama Komisja Kardynalow, ktora ustami papieza Pawla VI zawiesila dzialanie Bractwa, a abp.Marcela Lefebvre’a ukarala suspensa a divinis – tym razem ustami JPII ogłosila w motu proprio Ecclesia Dei adflicta, ze abp Lefebvre i czterej wyswięceni przezen biskupi zaciagnęli na siebie ekskomunikę latae sententiae poniewaz udzielenie swiecen biskupich miało miejsce bez mandatu Stolicy Apostolskiej.
  Na co oczywiscie Bractwo Kaplanskie sw. Piusa X zareagowalo brakiem akceptacji decyzji papieza, uznajac, ze ekskomunika byla od samego poczatku niewazna, gdyz zakazany czyn abp.Lefebvre popełnil sadząc, ze jest w stanie wyzszej koniecznosci zwiazanej z kryzysem w Kosciele, co zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego zwalnia go z kary ekskomuniki, nawet gdyby się myli.

  Ech…skomplikowane meandry definicji wyzszej koniecznosci i skomplikowana interpretacja praw kanonicznych….:)

  A na przyklad nie przymierzajac ja – pierwszy raz uslyszalam o abp. Lefebre wlasnie z okazji tego zdarzenia. Mnostwo moich znajomych ze srodowisk akademickich tez. Nie wiem jak potoczylyby sie wypadki gdyby ekskomuniki nie bylo; moze abp. Lefebre’a wyniesiono by na oltarze, a moze cala ta religijna „afera” zamieciona dyplomatycznie pod dywan spowodowalaby oslabienie ruchu Bractwa? Paradoksalnie ta ekskomunika przydala wielkiej waznosci dzialalnosci Bractwa i sprawila, ze wielu wiernych zaczelo sobie stawiac pytania co do charakteru Soboru Vaticanum II. Pytania, ktorych wczesniej byc moze nigdy by nie zadali.
  Nie wiem jakby bylo ale gleboko wierze, ze w naszym krotkim ziemskim pasazu, podczas ziemskiej wedrowki nie ma przypadkow. Sa znaki. Ten kto jest obdarowany laska Naszego Pana – umie je wlasciwie odczytywac.
  Reszta, w tym nizej podpisana, musi sie kontentowac domyslami i czasem bladzic.
  A duch Swiety wieje kedy chce….
  Bo jak na zdrowy rozum wytlumaczyc, ze hostia, ktora upadla na podloge malego wiejskiego kosciolka w Sokolce zamienila sie w komorki agonizujacego serca Jezusowego a nie stalo sie to na przyklad w Paryzu, w kosciele Saint-Nicolas-du-Chardonnet gdzie czasem i ja uczestnicze w regularnych Mszach Trydenckichj?

  Jak zwykle klaniam sie z szacunkiem

 75. JO said

  ad.74.”Ech…skomplikowane meandry definicji wyzszej koniecznosci i skomplikowana interpretacja praw kanonicznych….:)”
  – Pani J

  .”..waszej”

  Tak, nasze a nie Pani, ktora jest opetana i nie powinna tu byc na Forum. To nie jest dla Pani Miejsce. Czemu Pani sie uczepila tego Forum? Prosze znalezc sobie inne, te Pani…Wasze Forum. Czemu Pani tu bruzdzi i bruzdzi…?

  Jest Pani Gosciem tu i wchodzi z butami pelnymi Go–na….

 76. Marucha said

  Re 74:
  Tak, jestem bardzo zawzięty właśnie na tę ekskomunikę – ekskomunikę Tradycji.

  Przez parędziesiąt lat prawowierni katolicy, którzy ani na jotę nie odbiegli od Magisterium Kościoła, musieli znosić upokorzenia ze strony byle heretyków, którym Jan Paweł II w swej nieprzeniknionej mądrości nigdy nawet nie zwrócił ojcowskiej uwagi na – nazwijmy to po imieniu – przestępstwa przeciw naszej wierze.
  Byle „neon” spod znaku „Kiko i Carmen” mógł chlubić się oficjalnym statusem swej sekty i wyzywać nas od „schizmatyków”. Byle posoborowy kretyn, nie rozumiejący sensu słów, ciskał w nas słowem „heretycy” i powoływał się na „nieomylność papieską” w sytuacji, gdy nie mogła ona mieć miejsca. Byle niedokształcony, zjudaizowany proboszcz, mógł na nas bezkarnie szczuć swych wiernych.

  Mimo zdjęcia ekskomuniki niewiele się w tej materii zmieniło. Neokatechumenat cieszy się pełnią jedności z Kościołem, choć jest ewidentnie judaizującą sektą protestancką o pewnych cechach tajnych stowarzyszeń.

  Co do Pani spostrzeżeń, że ekskomunika mogła się jednak przysłużyć Bractwu, vide moja uwaga poniżej, skierowana do p. JO.
  Nie zmienia to jednak mojej, i nie tylko mojej, oceny tejże ekskomuniki jako niezwykle surowej kary wymierzonej – bezzasadnie – członkom Bractwa, przy jednoczesnym tolerowaniu oburzających i wołających o pomstę do Nieba herezji.

  Re 75:
  Pani J nie jest opętana, lecz docieka prawdy. Bardzo obcesowo i niesprawiedliwie Pan ją potraktował.
  Zaś jej spostrzeżenie, iż ekskomunika Bractwa mogła, paradoksalnie, przyczynić się do zwrócenia nań uwagi świadomych katolików, jest godne uwagi. Bo istotnie, Duch Święty wieje, kędy chce (i jak chce).

 77. JO said

  ad.76. Czy takie cos co Pani J robi – jest dociekaniem Prawdy?, czy z Prawda dyskutowaniem……….

  Ja mam przeciwne zdanie niz Pan. Osoby, ktore widza Wielkosc JPII i zarzucaja zalozycielowi Bractwa, ze postapil wbrew KK prawu….mimo takich argumentow jakie tu i nie tylko tu zostaly ukazane – w moim mniemaniu musza byc opetane przez Zlego Ducha, ktory nie pozwala rozumiec, slyszec, widziec….i nie tylko te osoby sa opetane Zlym Duchem ale nie wykazuja Woli, by ten Zly Duch ich opuscil.

  Wiele osob czyniacych zle, wie, ze czyni zle i jednak maja wole zmiany….

  Pani J, nie ma woli zrozumienia. Pani J autorytet Tradycji, Zalozyciela i calego Bractwa Piusa X jest za maly i mimo wszystko Uznaje Pani J Autorytet JPII, ktory sie Autorytetu pozbawil….

  Pan ma swoje zdanie w kwestii postawy Pani J a ja swoje

  Jestem do kazdego obcesowy, kto dyskutuje z Prawda

  Czemu mialbym robic wyjatek do Pani J ?

  Napewno nie jestem niesprawiedliwy

 78. Kapsel said

  ad.74 Pani J

  W nawiązaniu do …”Paradoksalnie ta ekskomunika przydala wielkiej waznosci.”..

  Gdy myślę o tym okresie czasu bardzo często przychodzą mi na myśl słowa św.Tomasza Morusa:…prowadzony na męczeńską śmierć i opłakiwany powiedział do swoich najbliższych…….nic takiego się nie dzieje,czego by nie chciał Bóg,a wszystko to czego Bóg chce,choćby wydawało się najgorsze,jest najlepsze…Pozdrawiam.

 79. JO said

  ad.78. Tylko, ze ja wole byc tym co Wierzy a nie skazuje na smierc….

  …i wole z Daleka od takich co nie wierza i sa przyczyna Smierci….

 80. Marucha said

  Re 77:
  Wie Pan, ja nie uważam się za wielkiego dyplomatę – ale przynajmniej tyle wiem, że waleniem oponenta po łbie na ogół nie przekonamy go do swojej racji. Chyba, że nie chodzi o przekonywanie, ale o zwykłe dowalenie oponentowi.

  Zbyt łatwo potępia Pan ludzi, zbyt pochopnie chyba zakłada Pan złą wolę.

 81. Kapsel said

  Re 79
  Szanowny Panie JO

  Ależ ja nigdy nie posądzałem Pana o złą wiarę a Pan to robi z innymi a jeśli miałem jakieś uwagi to po prostu to powiedziałem i może Pan nie pamięta to przypomnę że wyjątkowo właśnie dla pańskiej osoby podpisałem się imieniem,nazwiskiem i podaniem miejsca zamieszkania.

  Bardzo często przypominałem o ulotce i propagowaniu Gajówki..Chodzi o to żeby ludzie czegoś się nauczyli z Gajówki i pomogli dalej w propagowaniu.Tu chodzi o pozyskanie jak największej ilości sympatyków w związku z czym bardzo ważny jest sam przekaz. Widzi Pan…jeśli ktoś przeczyta o czymś o czym nie miał do tej pory pojęcia a będzie to dla niego bardzo ciężkie to gdy usłyszy o tym ustami np.Pana Gajowego to przysiadzie z wrażenia,złapie oddech,pomyśli i zacznie czytać jeszcze raz a potem dociekać i pytać.Zacznie o tym rozmawiać z następnym i tak dalej.Dla porównania przekaz z Pana strony jest taki że po pierwszym zdaniu nikt nie usiądzie z wrażenia bo albo padnie trupem albo po prosu zwieje stąd i drugiego będzie ostrzegał aby tu nie zaglądał.

  Polecam mój komentarz 58

  Pozdrawiam.

 82. JO said

  ad.80. 81. Ja wychodze z jednego zalozenia, ze ( wiem ze Gajowka to nie JO, ale czuje sie z nia zwiazany bb…jakby byla moja…) tu powinno sie mowic do Tych co Maja Laske widzenia, sluchania. Przyklad Pani J, przeciez ta Pani sluchala tylu argumentow i mimo wszystko propaguje tu tezy , ktore dla Tradycyjnych Katolikow sa niedozaakceptowania.

  Nazywanie JPII WIELKIM, czy wskazywanie na wyrywkowe JPII „osiagniecia” w swietle calego pontyfikatu i jego wielu tragicznych decyzji, pomniejszanie znaczenia Tradycji poprzez pomniejszanie Dziela Tradycjonalistow – Bractwa Piusa X…etc, etc, – jest ZGORSZENIEM dla nie tylko Tradycjonalistow, ale i jest grozne dla tu przychodzacych prawdziwie szukac Prawdy – czyli tych co Slysza i z Prawda nie dyskutuja.

  Osobiscie Uwazam, ze Watykan skompromitowal sie, pozbawil sie Autorytetu, ktory Ma wylacznie starona Tradycjonalistow i Ona Ten Autorytet – czyli Pana Jezusa Reprezentuje.

  Osoby , wiec, ktore nie uznaja Autorytetu Pana Jezusa, nie uznaja Chierarchii – nie rozpoznaja Jej – sa do „zablokowania” w wielu wypowiedziach, bo to starata czasu z nimi Rozmawiac. Tu sa osoby – jak Pan MARIAN, ktore chlonal Prawde i jak ostatnio prosza o pomoc np w pytaniu co robic, czy chodzic na NOWUSA czy NIE?…..Pan Marian nie krewstionuje, nie dyskutuje z Prawda BO JA ROZPOZNAJE, Ma Laske – i o takie osoby nalezy walczyc, bo to sa Glosiciele Dobrej Nowiny …….

  Jestem wdzieczny Panu, za podanie nazwiska i imienia-doceniam to ( i zapisalem 🙂 ) i szanuje to. Szanuje Pana Poglady, ktore Ma Pan zblizone do Pani J. Wdzieczny jestem jednak, ze nie jest Pan nachalny w gloszeniu ich tu publicznie jak Pani J. W moim mniemaniu szanuje Pan, ze to Forum jest Forum Tradycjonalistow i NIE JEST GRZECZNE pouczac Nas ani wiecej niz to zrobil Pan do tej Pory i Pani J – i w moim mniemaniu Pan to czuje, Pan zachowuje Kulture, zna swoje miejsce mimo, ze byc moze nie zgadza sie z Nami do konca. Nie przeszkadza Pan innym jak Pan Marian, czerpac z Tego co Tu Gajowka daje w Tym temacie….i za To Panu B dziekuje. mamy wiele wspolnego , wspolny poglad i dobrze jest poglebiac te wiedze, w ktorej sie zgadzamy w zgodzie z Tradycja( w tematach teologicznych bo nie w teologicznych to niemalze nie ma granic w dyskusji…)

  Co do Cudu w Sokolce, to zawsze Cieszy, ale Tradycjonalista czeka na proces, w ktorym bada sie zgodnie z dawnymi przepisami. Mamy „cuda JPII”, ktore niby swiadcza o Jego Swietosci, mamy jego „Swietosc” – jest ogloszony Blogoslawionym w swietle takich Norm, ktore Tradycjonalistow – Gorsza….Po wypowiedzi Pani J, ja zaczynam miec dystans do Cudu w Sokulce, bo widze, ze jest manipulowany w taki sposob, ze skoro to sie stalo w judeokosciele, to musi byc racja po stronie judeokosciola….. – TO OD RAZU MNIE zastanawia…staje sie podejrzliwy….

  Ufam, ze Pani J rozumie moja postawe, jak kazdy kto czyta to wyjasnienie j.w.

  Pozdrawiam

 83. Kapsel said

  Re 82
  ze skoro to sie stalo w judeokosciele, to musi byc racja po stronie judeokosciola…..

  To znaczy że :

  …………..Miłosierdzie Boże Jest Nieskończenie Wielkie……..

 84. JO said

  ad.83. I ja tak to odbieram…

 85. j said

  Ad.83 – Kapsel

  Ciesze sie, ze Pana spotkalam w Gajowce 🙂

 86. Kapsel said

  Re 85

  Jest taka chwila…… Mira Kubasińska & Blackout

 87. dtzkyyy said

  Re. 50, 73, add. 51

  Kilka lat temu czytałem bardzo interesującą książrę pt. „ZYDOWSKIE UGRUPOWANIA WYWROTOWE W POLSCE” (1925) Rudolfa KORSCHa. Zdaje mi się, że w Uwagach ogólnych tej książki autor daje odpowiedzi na zdumienie P, Filomeny, że „cos z ta inteligencja żydów jest nie jest tak”.

  Oto cytat:

  „W artykule, omawiajacym stulecie urodzin Karola Marksa*) A. Idelson, wbrew swej intencji, daje ujemna charakterystyke zydow wogole, a nietylko tych, ktуrzy biora oficjalny udzial w ruchach rewolucyjnych.

  „W samym koncu zeszlego stulecia, – pisze Idelson, – srod zydostwa w Niemczech dala sie juz stwierdzic kategorja zydow, bedacych posrednimi typami miedzy starem zydostwem, a nowa cywilizacja europejska. Nowe to srodowisko zydowskie nie jest
  zdolne do rozplyniecia sie w ogolnem otoczeniu. To nie sa ani zydzi, ani europejezycy, – mowi on. Ta kategorja ludzi jakby stworzona jest do tego, aby byc przednia placowka dla wszystkich spolecznych eksperymentow i doswiadczen. Od starego zydostwa ta kategorja typow zachowala brak poczucia rzeczywistosci… Zyd zyje ksiazka, cytata, fantazja z przeszlosci, a w odniesieniu do przyszlosci on nie jest zdolny do obserwacji, do doswiadczenia, do rzeczowej analizy… Rzeczywistosc z cala swoja roznorodnoscia dla zyda jest niedostepna. Drzewo, – mowi Idelson, – staje siе w pojеciu zyda drzewem tyko wowczas, gdy on taki wniosek wyprowadzil z jakiejs logicznej formuіki: Zyd sklonny jest glownie do pojec oderwanych. I kiedy zyd znajdzie sie wlasnie w cudzem srodowisku, to on wiecej odrywa sie od zycia realnego, gdyz mu brakuje wiezi z tem nowem zyciem… Dla zyda wszystko jest oderwana formulka, a stad plynie jego calkowita pewnosc co do slusznosci jego stanowiska, stad pochodzi jego brak watpliwosci i wszelkich wahan, brak poszukiwan, zazwyczaj wlasciwych ludziom, pracujacym nad zyciem, czerpiacym z jego roznorodnych przejawow swoje tworcze daznosci. Lecz pozatem u zydуw, ktorzy znalezli sie w tem nowem zyciu, pisze on, jest jeszcze jedna wlasciwosc: oni sa pozbawieni tradycji, w odroznieniu od otoczenia, ktore nie jest zdolne da uwolnienia sie od niej… gdy zyd tepi szlachte lub burzuazje, on nie zaіuje tego piekna zycia i wyzszej kultury, ktorych wyrazicielami byly te warstwy, W zydzie pozostala z przeszlosci jedynie nienawisc do istniejacego stanu rzeczy, ktory zawsze byl dla niego wstretny. Wszystko to razem wziete czyni z zydow typ glownie rewolucyjny, scislej mуwiac, typ okresu niszezenia; niz tworczosci, poniewaz tworczosc nie moze odbywac sie szablonowo i na podstawie wypracowanych formulek. We wszystkich rewolucjach, poczynajac od zeszlego stulecia, a konczac na obecnej rosyjskiej, ten typ zydowski bierze w nich udzial, odgrywa w nich duza role, stanowi czestokroc dusze tego ruchu, w zaleznosci od odpornosci i rozwoju umyslowego tych mas, srуd ktorych on dziala…

  „Do tej kategorji typow, – pisze Idelson, – nalezal rowniez Karol Marks”.

  *) „Razswiet” (Berlin) Nr. 49/1923 t, organ syjonistyczny w jezyku rosyjskim.

  Przekładu książki na rosyjską mowę nie istnieje

 88. JO said

  ad.87. Po Prostu , zedzi sa pozbawieni Pana Boga, Milosci…..i to jest odpowiedz, czemu sa „szalencami” a raczej satanistami….przeciez o tym Mowil Pan Jezus , ze Maja za Ojca Diabla…

 89. dtzkyyy said

  Re. 50 (P. Filomenie): http://dtzkyyy.livejournal.com/122120.html

Sorry, the comment form is closed at this time.