Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Yah o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Yagiel o Wolne tematy (22 – …
  JW o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Andy X o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  osoba prywatna o Wolne tematy (22 – …
  Aspera o Podlaskie: kościół pełen wiern…
  JW o Kobieta mnie doi
  bryś o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Sołtys o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
  Kar o Kobieta mnie doi
  laika o Wolne tematy (22 – …
  Stanisław Potocki o Kobieta mnie doi
  Mari o Rząd wprowadza nowe ograniczen…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 510 obserwujących.

Niemcy rzucają wyzwanie. Z samolotów spadną miliony ulotek.

Posted by Marucha w dniu 2012-02-15 (Środa)

Wiece w polskich miastach, w tym w Szczecinie, samoloty zrzucające miliony ulotek popierających roszczenia potomków niemieckich „wypędzonych”. Takie akcje szykuje na wiosnę w Polsce nowa niemiecka organizacja z Berlina.

W kilku polskich miastach, między innymi Szczecinie, Niemcy będą prowadzić tzw. „kampanie uświadamiające”.

„Późna sprawiedliwość: niemieccy wypędzeni otrzymują z powrotem swoją własność”.  E-mail z takim nagłówkiem dotarł do naszej redakcji. Jest napisany po polsku.

Rudi Pavelka

Rudi Pavelka: szef Ziomkostwa Śląskiego żąda przeprosin za wypędzenia.

Zawiera zaproszenie na konferencję prasową, organizowaną w pi- ątek, 17 lutego w Berlinie przez Eigentuemerbund Ost (Związek Właścicieli – Wschód), założony w styczniu 2012 roku. W emailu jest też informacja, że wiosną niemiecka organizacja planuje przeprowadzenie w Polsce „kampanii uświadamiającej”.

„Od maja będą rozdawane polskim gospodarstwom domowym miliony ulotek, które będą informować o polskich zbrodniach na niemieckich cywilach i polskich naruszeniach prawa międzynarodowego. Jednocześnie planowane są publiczne manifestacje. Pierwsze stacje akcji to Goerlitz (Zgorzelec – dop. red.), Stettin (Szczecin), Breslau (Wrocław) i Oppel (Opole)” – czytamy w tej dziwnej korespondencji.

Akcje „uświadamiające”, jak wynika z listu, to przedsięwzięcia towarzyszące pozwom niemieckich „wypędzonych” przeciwko Polsce i Czechom. Dzięki nim Niemcy mają móc odzyskać swoje mienie, „zrabowane po drugiej wojnie światowej”. Proces prawny przeprowadzony ma być przez „znanych adwokatów i specjalistów prawa międzynarodowego”, którzy rzekomo pomogli Związkowi znaleźć w styczniu 2012 roku luki w prawie międzynarodowym – i zabezpieczony finansowo „przez inwestora”.

Trafiliśmy do nadawcy emaila. To Lars Seidensticker, prezes EBO e. V. To on podniósł słuchawkę, gdy zadzwoniliśmy na podany w emailu numer w Berlinie.

Jak nam powiedział, podobne zaproszenia rozesłał na 120 adresów w Polsce, głównie do polskich mediów. Ponadto takie same zaproszenia otrzymały media i politycy niemieccy.

– Polska to przecież katolicki kraj. Liczę więc na to, że znajdziemy w Polsce wiele osób, które wesprą nas w walce z tą oczywistą niesprawiedliwością – powiedział nam Lars Seidensticker.

35-letni Niemiec jest bohaterem reportażu wyemitowanego przez szwajcarską stację telewizyjną SF. Link do materiału filmowego jest na stronie http://www.eigentumost.de. Przedstawia wizytę Seidenstickera w Otmuchowie na Śląsku, dokąd pojechał osobiście upomnieć się o dom babci, wysiedlonej (na mocy decyzji aliantów – dop. red.) w 1946 roku. W tym scenę, w której Niemiec chodzi po polskim miasteczku z przypiętym napisem, że jego dziadkowie, wywłaszczeni przez Polaków, nie byli winni wojnie i nie popełnili żadnej zbrodni.

– Choć mieszkają tu teraz Polacy, kamienie mówią tu wciąż po niemiecku – mówi Seidensticker w reportażu. Nam powiedział, że po ewentualnym odzyskaniu babcinego spadku, nie zamierza wypędzać obecnych polskich lokatorów.

– Chodzi tylko o sprawiedliwość, z niej nie może wynikać kolejna niesprawiedliwość – tłumaczy.

– A gdzie tkwi ta prawa luka, która ma być podstawą roszczeń? – dociekaliśmy. – Przed procesem nie mogę zdradzać szczegółów. Ale tkwią one w „Klein-Gutachten”, która też jest na naszej stronie – wyjawił niemiecki prezes. „Klein-Gutachten”, publikowana na stronie EBO e. V. to potoczna nazwa eksperyyzy prawnej, sporządzonej przez prof. dr. Eckart Klein na zlecenie niemieckiego Bundestagu.

http://www.gs24.pl/

Komentarzy 150 to “Niemcy rzucają wyzwanie. Z samolotów spadną miliony ulotek.”

 1. przemądrzałe bydlę said

  Od maja będą rozdawane polskim gospodarstwom domowym miliony ulotek, które będą informować o polskich zbrodniach na niemieckich cywilach

  RAŚ, organizując akcje pod tytułem „polskie obozy koncentracyjne”, już od dawna robi podkład propagandowy pod te roszczenia.

 2. przemądrzałe bydlę said

  Proces prawny przeprowadzony ma być przez „znanych adwokatów i specjalistów prawa międzynarodowego”, którzy rzekomo pomogli Związkowi znaleźć w styczniu 2012 roku luki w prawie międzynarodowym – i zabezpieczony finansowo „przez inwestora”.

  Idę o zakład, że ten inwestor to jakaś fundacja-słup finansowana przez rząd niemiecki.
  Zwłaszcza że:

  – A gdzie tkwi ta prawa luka, która ma być podstawą roszczeń? – dociekaliśmy. – Przed procesem nie mogę zdradzać szczegółów. Ale tkwią one w „Klein-Gutachten”, która też jest na naszej stronie – wyjawił niemiecki prezes. „Klein-Gutachten”, publikowana na stronie EBO e. V. to potoczna nazwa eksperyyzy prawnej, sporządzonej przez prof. dr. Eckart Klein na zlecenie niemieckiego Bundestagu.

  Warto podkreślić – NA ZLECENIE BUNDESTAGU!
  Ciekawe, co na to „polski MSZ”, bo skoro oficjalnie za akcją stoi niemiecki parlament federalny, to już udawać, że „to tylko jakieś niszowe, nic nie znaczące organizacje ziomkowskie” się nie da.

 3. przemądrzałe bydlę said

  Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem!

 4. RomanK said

  Bog tak chce!
  Bog- ktory za dobre wynagradza- a za zle karze!
  Wynagradza Niemcow glupotai naiwnoscia Polakow!
  Karze Polakow pycha Niemcow i Bezdennym Zaprzanstwem polskich Rzadow!
  Czy Bog moze wynagrodzic Polakom???
  Moze.,,.ale, jak widac – nie ma za co!

  Boze…. za co tak nas niecierpisz???

  – Za pogardzenie Najwiekszymi Darami Boga! Rozumem i Wplna Wola…..!~!!! mowi Pan.

 5. Ola Gordon said

  czy to mozliwe? areszt Putina? http://www.youtube.com/watch?v=v1hLtFn4CLU&feature=g-logo

 6. Marucha said

  Re 4:
  Ujjj, panie Romanie, Pan się znowu naraża. Jak Pan tak może źle o Polakach? Nieważne, czy to prawda, czy nie. Przecież jesteśmy wspaniali.

 7. Joanna said

  Ad/Roman K
  W Polsce nie rządzą Polacy tylko obywatele polscy> Najpierw otrzymali władzę od podobnych towarzyszy, a potem znowu ją sobie sprytnie przekazali. Aby ten stan zmienić wypadało ich tylko wyrzucić siłą. Oni powinni zapłacić za wysłaną oryginalną dokumentację strat z II wś do Niemiec. To dywersja. Rządząc rozdają polskie mienie na lewo i prawo, kto tylko wyciągnie łapę. Wczoraj dojrzały chłop prowadzący główne wydanie dziennika w programie I telewizora zakomunikował z całą odpowiedzialnością o pogrzebie małej Madzi. To są dopiero tematy dla Polaków!

 8. Na początek zaciągną do sądów tych co się uwałaszczyli, bo do sądu pozywa się aktualnego właściciela nieruchomości, a po uwłaszczeniu Skarb Państwa nie jest już stroną takiego procesu.
  Iksiński nie ma najmniejszych szans w takim starciu.
  Wyjdzie z tego goły i wesoły – z pieśnią na ustach: Alleluja i do przodu.
  Na tę okoliczność warto sobie poczytać to niżej o dobrodziejach z PiS.

  „Ustawa o ostatecznym wywłaszczeniu Narodu Polskiego !!!”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/20/ustawa-o-ostatecznym-wywlaszczeniu-narodu-polskiego/

 9. Rysio said

  re 7. Nic się w Polsce nie zmieni dopóki każdy rodak nie zrozumie, że do uzyskania wolności potrzebna jest nie tylko świadomość ale i uzbrojenie.

  Dopóki nie będzie powszechnej sprzedarzy broni palnej w skelpach bez żadnych ograniczeń doputy będziemy niewolnikami.

  Jak słusznie zauważył w latach 1700-nych sędzia Angielski William Blackstone – „free man have arms; slaves do not”.

 10. JO said

  Ma Pan Racje Panie Romanie K, smutne ale prawdziwe

 11. Re.9
  A ponieważ się na to nie zanosi, to Panie Rysiu sieje Pan w ten sposób defetyzm – że niby nic się nie da rady zrobić.

 12. RSA said

  @9 – Popieram w całej rozciągłości

 13. Niedaleko said

  Wiadomo ze Herr Tusk nie zareaguje na to. A „Krytyczna Polityka” z Agnieszką Graff jeszcze pomoże.

  A ciekawsze jest ze robią to przed Euro 2012 kiedy Niemcy będą jeździć po Polsce szukając drogi do Warszawy. Przy okazji przyjadą załatwiać inne sprawy, a Polska władza będzie grała głupiego nie wiedząc co jęknąć.

  Przypomina mi to Olimpiadę w Chinach. Wtedy to by nagonka na Chiny z powodu Tybetu. Krotko po imprezie Tybet zapomnieli Zachodnie Demokracje.

 14. Guła said

  No nie. Bo się całkiem zagubię. Pani Joanna ledwo co napomknęła… O co stronie chodzi? Władza jest ganc opcjonalna na tankach przywieziona! Więc w czym problem?
  Że będą latać, znów, „czarne krzyże” nad Polską? Potrzebne są, jak Rysiu zauważył, ziemia powietrze ręczne i PO problemie. Może też być kilka ziemia ziemia.

 15. Guła said

  Dopóki są i kaprale z bojówek, którzy potrafią, jak to pan Szeremietiew zauważył.

 16. Warszawiak said

  Obecna wartość należności – odszkodowań od Niemiec za straty wojenne Polski.

  24,780,068,000,000 czyli 24 bilionów 780 miliardów, 68 milionów dolarów, 406 tysięcy dolarów
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/05/polska-powinna-miec-roszczenia/

 17. Pokręć said

  Jakbym maił odpowiednio mocna flintę, to taki samolot sypiący hitlerowskimi ulotkami długo by nie polatał. Co to za jakies głupie pomysły, żeby hitlerowcy się na wschód od Odry i Nysy Łużyckiej pojawiali? jak ładnie mówi ten pomiot nazistowski, Polska to katolicki kraj, nie będzie wspierał niesprawiedliwości. Właśnie dlatego ja, jakem katolik i Polak – sprzątnąłbym to latadełko czym prędzej. W imię sprawiedliwości – a kto Niemcom kazał rozpętywać II WŚ? Kto kazał im włazić do Polski nieproszonymi i mordowac polskich obywateli?
  Cholera mnie bierze, jak słyszę tych hitlerowców i ani słowa kontry z Polski.
  No, czego się spodziewać po Zdradku? Chyba tylko tego, że z pieniędzy polskich podatników sfinansuje druk ulotek…

 18. Jurand said

  „– Polska to przecież katolicki kraj. Liczę więc na to, że znajdziemy w Polsce wiele osób, które wesprą nas w walce z tą oczywistą niesprawiedliwością – powiedział nam Lars Seidensticker.”

  A on w jakim współczesnym Towarzystwie Thule/Vril jest? Loża na Dorotheenstrasse wciąż działa?

  „W tym scenę, w której Niemiec chodzi po polskim miasteczku z przypiętym napisem, że jego dziadkowie, wywłaszczeni przez Polaków, nie byli winni wojnie i nie popełnili żadnej zbrodni.”

  Nie, masowo poparli Hitlera i jego klikę, rzucili się do wojny z ochotą niczym krwawi barbarzyńcy, niczym hordy mongolskie, niczym… Niemcy.

  „Choć mieszkają tu teraz Polacy, kamienie mówią tu wciąż po niemiecku – mówi Seidensticker w reportażu. Nam powiedział, że po ewentualnym odzyskaniu babcinego spadku, nie zamierza wypędzać obecnych polskich lokatorów.”

  Jak łaskawie, lokatorom pozwoli zostać, z czynszem 10 tysięcy euro miesięcznie. A w jakim języku wołają kamienie pod Berlinem,Lubeką,Rostockiem i Hamburgiem?

  „Chodzi tylko o sprawiedliwość, z niej nie może wynikać kolejna niesprawiedliwość – tłumaczy.”

  1. Natychmiastowa rezygnacja z Drang Nach Osten
  2. Wypłacić odszkodowania zarówno Państwu Polskiemu , jak i osobom prywatnym
  3. Nauczać Prawdy w szkołach niemieckich
  4. Zaprzestać szykanowania Polonii
  5. Prowadzić zapobiegawczą deimperialistyczną politykę i propagandę w społeczeństwie niemieckim
  6. Oddać wszelkie zagrabione dzieła sztuki. Za darmo! Jeśli w międzyczasie zostały sprzedane, odzyskać za wszelką cenę na koszt państwa niemieckiego
  7. Zaprzestać prześladowania Serbołużyczan, przyznać że Germanie są intruzami na połowie swojego dzisiejszego państwa
  8. Po spełnieniu powyższych, możemy zacząć mówić o normalizacji stosunków.

  re 2 „Warto podkreślić – NA ZLECENIE BUNDESTAGU!
  Ciekawe, co na to “polski MSZ”, bo skoro oficjalnie za akcją stoi niemiecki parlament federalny, to już udawać, że “to tylko jakieś niszowe, nic nie znaczące organizacje ziomkowskie” się nie da.”

  Jak to co, zdradek już się wypina i wazelinę podaje.

  A P. RomanK ma niestety rację. Polacy muszą poczuć głód w żołądku i gumową pałę na plecach, to zaczną myśleć.

  „Lud jego bowiem wymaga pilnowania na podobieństwo bydła i bata na podobieństwo upartego osła(…)”

  Tak pisał o nas tysiąc lat temu polakożerca z narodu naszych drogich sąsiadów Thietmar. Możemy go nie cierpieć, ale czyż nie miał ( i ma nadal! ) racji?

 19. Inaczej said

  ” Czasem odnoszę też wrażenie, że Polska jest krajem, w którym wszyscy chcą Polaków nabrać, oszukać i wykorzystać.”

  http ryszard opara nowyekran pl/post/52657,banki-sieci-handlowe-ubezpieczenia-mafia-oszustwa-miedzynarodowego

 20. JO said

  ad.16. Smierc czlowieka nie ma ceny. Wina Niemeic jest niewyplacalna….

  A co do ziem zachodnich, to oczywiscie sa to Polskie Ziemie a nie Niemieckie i moze cegla niektora mowi po niemiecku ale kazdy Kamien na tych ziemiach mowi po Polsku

  Niemcy znow chca sila odebrac nam ziemie, skonczy sie im jak zawsze, predzej czy pozniej…..

 21. Zbyszko said

  Jakiś czas temu w internecie można było zobaczyc mapę przygotowywanych roszczeń niemieckich do terenów Polski i był tam zaznaczony teren, chyba wielkości większej niż 1/3 Polski. Więc jeżeli teraz nie obudzi się cała Polska, odpychając sprawę że: mnie to nie dotyczy, to może się okazac za jakiś czas że takie ulotki będą samolotami „rozpylane” w coraz to innych regionach Kraju. O co na to nasze Ministerstwo Obrony? czy jakieś obce samoloty mogą bezkarnie latac nad Polską i coś tam kolportowac?!, co na to MSW, czy jakieś obce służby mogą bezkarnie kolportowac po miastach jakiś ulotki?! Jeżeli teraz np Wielkopolanie, Górale, Małopolanie, Dolno i Górnoślązacy, Pomorzanie Wschodni i in., nie pomogą Pomorzanom Zachodnim, to moze się okazac że gdy oni będą w potrzebie to nie będzie im już kto miał udzilic pomocy.

 22. JO said

  …a gdzie ta Polska – Polski juz nie ma , sa Tylko Polacy i Lemingi w wiekrzosci….na terenach III Zydowsko-masonskiej RP( w nazwie)

 23. Shakespear said

  Polecam monolog

  „Krajobraz po Grunwaldzie” Filipskiego

  Wszystko ladnie wyjasnione.

 24. Boryna said

  Tusek wyjdzie im naprzeciw z kwiatami.

 25. Zosia Maślanka said

  Ludzie, jak uny, te Niemce, zacznom zżucać te ulotki, to bendzie je można pozbierać i na gwoździu w wyhodku powiesić bo papier dópny podrożał i się w ten sposub da troche oszczendzić.
  Morze przy okazji Niemce nam zżucom troche konserw wiepszowych i sócharuw, bo w sklepie nie chce jusz Ceśka dawać nam na krede.

 26. Mieczyslaw said

  W zwiazku z powyzszym wpisem, byloby warto przypomniec naszym sasiadom zachodnim, skad pochodza, kim byli i kim sa. Gdzie byly ich ziemie i jak znalezli sie na wschod od Laby, pozniej Odry. Jak znalezli sie na Nad Baltykiem, na Pomorzu od Hamburga do Gdanska. O ziemiach Prusow nie wspomne bo historia jest bardziej znanna.
  ***
  ”O pangermańskim szowiniźmie i nacjonaliźmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA”.

  Wysoce Oświecone Kręgi w Polsce nieustannie wmawiają Polakom jak w Żyda chorobę, chorobliwy nacjonalizm, pansłowianizm, ksenofobię, szowinizm a nawet rasizm, a czasami także faszyzm. Ciekaw jestem co powiedzą owi Światli Europejczycy, Europofile, Salonowi Berlino-Paryżanie i jak nam wyjaśnią uporczywe germanofilskie i pangermańskie “zagrywki” stosowane na internetowych anglo-niemieckich stronach poświęconych projektowi Genetycznemu gdzie prowadzona jest klasyfikacja ras w oparciu o badania genetyczne haplogrup męskich Y-DNA?! Mam tu na myśli stronę Eupedii – czyli European Y-DNA haplogroups : http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

  Strona ta zawiera oczywiste fałszerstwo i jest żywym dowodem takiego naciągania faktów ku chwale Rasy Panów Germanów, że gdybyśmy coś podobnego zrobili w Polsce ciż sami Światli Europejczycy Polscy, kazali by nas zamknąć w psychiatryku, albo w kiciu, a przynajmniej zażądaliby ocenzurowania internetu i zamknięcia naszych faszystowskich stron WWW, gdzie uprawiamy jawny nazizm…

  Calosc z mapami na:

  http://bialczynski.wordpress.com/2011/12/26/o-germanskim-szowinizmie-nacjonalizmie-i-nieustannych-probach-naciagania-faktow-anglo-niemieckie-manipulacje-przy-y-dna/

  ***
  ”Zasięg Wenedów (Wędów), Lugiów (Lęgów) i Neurów (Nurów) – kontra dalszym fałszerstwom niemieckim”

  …Ponieważ ostatnio w Internecie pojawia się coraz więcej mapek przedstawiających niby to w obiektywnym świetle zupełnie fałszywy obraz zasięgu terytorialnego i przynależności plemion do rzekomego etnosu Germanii zamieszczamy tutaj kilka map dla sprostowania tej inwazji propagandowej prowadzonej w stylu iście goebelsowsko-hitlerowskim…

  …Jeszcze w XVIII wieku całe wybrzeże mówiło językiem wędlandzkim i drzewiańskim – bardzo podobnymi do kaszubskiego -a w X- XIII wieku obejmowało to zarówno ziemie za grodem Hammona (potem Hamburg) i okolice Kodenia (Kopenhaga)…

  …Rekonkwista pokazana powyżej (patrz mapa na stronie CB), pochodzi od Niemców z Drezna, a jest rozpowszechniana po Polsce przez działaczy Ruchu Autonomii Śląska, którzy zapomnieli, że na Dolnym Śląsku w większości żyją teraz Nadbużanie, Lwowiacy, Kijowianie i inni Polacy ze Wschodu, którzy wcale nie popierają żadnej formy oderwania Śląska od Polski…

  …A poza tym bez żadnego komentarza, niech mówią same mapy – które są w zgodzie absolutnej z rozprzestrzenieniem haplogrupy genetycznej Y-DNA R1a1 uznawanej powszechnie na świecie za Słowiańską -poza Niemcami, które dalej uprawiaja Drang nach Osten – niezmordowanie od 1000 lat.

  Calosc z mapami na:

  http://bialczynski.wordpress.com/2012/02/14/zasieg-wenedow-wedow-lugiow-legow-i-neurow-nurow-kontra-dalszym-falszerstwom-niemieckim/

  CB

 27. Tekla said

 28. RomanK said

  Szanowny panie Jo…nech pan czyta z drugiej strony,,prosze…
  bo..smierc jest darmowa. .zycie jest wartoscia…smierc jego brakiem…
  I jedno i drugie nie ma ceny… i nie da sie wycenic.,,w Cywilizacji Zycia!
  Cywilizacja Smierci…sama w sobie jest smiecierm bez zadnej wartosci..moze dlatego wielu tak ja sobie ceni:-)))

 29. Rysio said

  re 11. Byle coś to zwsze się da zrobić – tyle tylko, że znowu obudzimy się z ręką w nocniku.

 30. bobola said

  Niestety Niemiec wspomniany w artykule ma zupelna racje prawna i moralna. Panstwa moga przegrywac czy wygrywac wojny ale nie ma to wplywu na stan wlasnosci prywatnej obywateli. Wysiedlenie Niemcow z ich majatkow polozonych na ziemiach, ktore od 700 lat nalezaly do roznych administracji niemieckich (w tym do III Rzeszy) bylo bezsprawiem w swietle prawa miedzynarodowego. Obywatele niemieccy tak potraktowani powinni odzyskac swoja wlasnosc badz uzyskac odszkodowanie od III RP.

 31. Boomcha said

  @ Babola

  😀 Dawno masz te objawy? Bo jak nie i się pośpieszysz to może jakiś weterynarz ci pomoże.

 32. Zbyszko said

  @30 Bobala, a kto wypłaci Polakom odszkodowania za wszystkie straty wynikłe wyniku napaści Niemiec w ’39 na Polskę: 1. Szkody materialne, zniszczone, splądrowane miasta (także przez Sowietów którzy skorzystali z agresji hitlerwoskiej). 2. Niepowetowane Straty Ludzkie- cała Polska Inteligencja, Patrioci, wszyscy Polscy eksterminowani na różne wtedy sposoby. Te miliony które mogły dac Polsce pomyślnośc nie wiadomo czy teraz nie wiekszą niż w najlepiej rozwinietych krajach europejskich. Ciekawe jakby teraz wyglądała Polska na mapie Europy i Świata gdyby nie agresja hitlerowska i chyba jako pochodna sowiecka

 33. JO said

  ad.28. Ma Pan Racje Romanie K.
  Coz, ze Zycie ludzkie jest bezcenne, kiedy ta cena- bezcenna istnieje tylko dla swiata w Cywilizacji Zycia, ktorej nas pozbawiono a wielu z nas zamieniono na fanow Cywilizacji Smierci.

  Tak, to jak mowic do kogos , kto rozumie i tlumaczy na opak wszystko….

  Coz nam zostaje, modlic sie, trwac mimo wszytko z Wiara, ze Przyjdzie Sprawiedliwosc, Prawda, Zycie i Aniolowie Michal z Gabrielem i przywroca Nasze Utracione Krolestwo – ja w to wierze, ze tak bedzie. Przetrwalismy tak wiele, przetrwamy i To.

  Tak sobie mysle czesto o Panu Panie Romanie. Jestem mlodszy od Pana i dzis powiem, ze dzieki Panu Trwam. Pan mnie wzmocnil swoja wlasna postawa, ze Pan sie nie sprzedal i trwa Pan i przetrwal najgorsze chwile wyrzucienia z Ojczyzny sila. I pozwolono Panu przyjechac pod warunkami , ktore Pan odrzucil. Za To ja Panu bede dziekowal cale zycie. Ja z niej wyjechalem za przyczyna finansowa, to nie tak jak Pan mimo wszystko. Tyle mialbym tu okazji zdradzic Ojczyzne, Rodzine, zapomniec, tyle tu presji jest na Polakow by to wszystko rzucic, zapic, zaogladac, za , za, za, ..

  I tak sobie nie raz mysle, ze tylu Polakow Zdradza Ojczyzne, Rzuca ja , Rzuca Rodziny, Dzieci, Zony….
  I tak sobie mysle, gdzie sa Ci co nie Rzucaja, co Trwaja?

  I wtedy mysle o Panu,

  ze Pan nie zdradzil, nie przyjal „wygody”, „zapomnienia”….

  I ZA TO JA PANU BARDZO DZIEKUJE Panie Romanie K

  Pan Dal mi sily Trwac, Pan i Pan….

 34. Rysio said

  Młodzi tak ładnie zaprotestowali przeciwko ACTA.

  Ciekawe czy kiedykolwiek zaprotestują o to, że nie mają, niczym nieograniczonego dostępu do broni palnej.
  Myślę że nigdy – ich mózgi są już dokładnie wyprane.

  Co zdumiewa to to jak mało o tym powszechnym dojściu do broni piszą pisarze opozycjoniści.

  Kiedyś (poprzez e-mail) zapytałem o to Stanisława Michałkiewicza – i wiecie co – rżnął totalnego przygłupa i udawał że nie rozumie o co mi chodzi.

  😦

 35. JO said

  ad.30. Powinni otrzymac odszkodowania od Panstwa Niemieckiego a nie od III RP

 36. Marucha said

  Re 34:
  To prawda.
  Sama wzmianka o powszechnym dostępie do broni powoduje wśród mieszkańców Polski nerwowe reakcje.
  Nie pomaga podanie faktu, że ogromna większość zbrodni w Polsce jest dokonywana właśnie przy pomocy nielegalnej broni (lub w inny sposób – deską, siekierą, kamieniem itp).
  Nie liczmy jednak na to, że powszechny dostęp do broni rozwiąże jakiekolwiek problemy polityczne, bo nigdzie tak się nie stało. Broń jest po to, aby się bronić przed bandytą.

 37. Boomcha said

  Co do Niemców, to taka ostentacja na pewno nie jest w ich interesie. Tu chodzi o coś innego wg mnie.

 38. Boomcha said

  Ten film chciałem wstawić… 😉

 39. centurion said

  Ein Volk, Ein Reich, Ein Fuhrer. Heil Tusk. Tyle w temacie.
  Tych których historia nic nie nauczyła marnie kończą.

 40. Zawisza said

  Ta akcja i planowane podobno manifestacje Niemców na zachodzie Polski to czysta prowokacja.

  „Od maja będą rozdawane polskim gospodarstwom domowym miliony ulotek, które będą informować o polskich zbrodniach na niemieckich cywilach i polskich naruszeniach prawa międzynarodowego. Jednocześnie planowane są publiczne manifestacje. Pierwsze stacje akcji to Goerlitz (Zgorzelec – dop. red.), Stettin (Szczecin), Breslau (Wrocław) i Oppel (Opole)” – czytamy w tej dziwnej korespondencji.

  http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120213/SZCZECIN/346182509

  Chodzi o sprowokowanie Polaków do bójek, by potem wymusić coś na Tusku. Polacy nie dajcie się sprowokować!

 41. wet3 said

  @ Bobola (30)
  Ktos dostal najwyzszy stopien delirium tremens. Od wyplacania odszkodowan sa jasnie wielmozne rzady szkoplandii – te, ktore napadly na nas w 1939 r., i te, ktore sa ich spadkobiercami, skonczony osle dardanelski !!!

 42. Marucha said

  Re 30:
  Czy Panu coś rąbnęło w instalacji?
  Odszkodowania dla Niemców?
  Niech najpierw Niemcy zapłacą odszkodowania Polsce.

 43. wet3 said

  Lars Seidensticker jednak wie, ze moze zwracac sie do „naszego” episkopatu z pejsami. Biedaczysko „zapomina” jednak, ze t.zw. wypedzen NIE bylo! Byla to bowiem najbardziej w swiecie normalna rejterada (ktora widzialem na wlasne oczy) na rozporzadzenie szwabskich wladz cywilnych i wojskowych. Te zas szwaby, ktore nie zdazyly zwiac, zostaly przesiedlone do szkoplandii w latach 1945-50.
  PS – Wredne, swinskie, przesmiardle szwabstwo wyraznie dowodzi nam jeszcze raz, ze przez 1000 lat nie nauczylo sie co to znaczy byc normalnym czlowiekiem. Pewnie tego szwaby NIE ZROZUMIA NIGDY !!!

 44. maran said

  Polacy niech przedstawia Niemcom rachunek za zniszczenia i zbrodnie, jakich dokonali nie tylko w czasie 1 czy 2 wojny swiatowej, ale powinni sie cofnac do czasow rozbiorow a moze i dalej.
  A co se zalowac?

 45. maran said

  Tykko z drugiej strony kto to zrobi. Tusk klaniajacy sie przed Merkelowa do kostek, Sikorski, ktory juz na sile chcial cala POlske wciskac Germanom?? Buc bul Komorowski, bezmyslny cielak?
  Polacy w tej chwili moga jedynie liczyc na CUD aby swe siedzenia uratowac.

 46. revers said

  Czechow to tez dotyczy,

  http://www.sinagl.cz/deutsche-texte/pressemitteilung-und-einladung-zu-einer-pressekonferenz-berlin-1722012.html

  powluja sie na niby jeszcze wazne Bieruta, Benesza dekerty, a sprzeczne z prawem miedzynarodowym.

 47. Tutaj mamy roszczenia niemieckie i zadymę, a ciekawe co roszczeniami żydowskimi słychać na 65 mld. dolarów USA [ostatnimi czasy do pomocy dołączyły czynniki rządowe Izraela].
  A zaczęło się to tak:

  „Rzecz o Kaczyńskich, Marku Jurku i nie tylko – Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/09/rzecz-o-kaczynskich-marku-jurku-i-nie-tylko-zadymy-sejmowe-a-sprawa-odszkodowan-dla-zydow/

 48. Nie na temat, Ale może to temat?

  http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Tajemnicza-choroba-dziesiatkuje-cale-narody-Naukowcy-nie-znaja-przyczyn,wid,14255435,wiadomosc.html?smgajticaid=6ded5

  Jak do Polski Monsanto wejdzie na całego, to możemy mieć podobnie.

 49. Miroslaw Bernard D said

  Coz pamietam jak starzy ludzie na Slasku gadali ze Niemiec wroci polozyc lape na Slasku. Dziekuje Bogu ze mieszkam w czesci wywalczonej przez powstancow.

 50. Czy w końcu widać jak pięknie nas Polaków rozgrywa PiS z PO.
  Kiedy w końcu dotrze do głów, że PiS=PO – tylko, że PiS bardziej skrycie i pod katolików?

 51. Miroslaw Bernard D said

  Moze wkoncu Polacy zrozumia i sie obudza.No tylko poco Niemca ta ziemia jak u nich nie ma kto mieszkac na wschodzie niemiec ?

 52. Miroslaw Bernard D said

  Wschod az po Warszawe zgarna Zydzi Zachod Niemcy. No to gdzie beda mieszkac polacy ?

 53. Przeclaw said

  co robic ?
  a po co szukac nowych sposobow ?
  wykorzystac stary i sprawdzony, mianowac Rokossowskiego Marszalkiem Polski na nowo, on juz bedzie wiedzial co nalezy dalej robic.

 54. Re.52
  Mieszkać to będą – jako parobki. 16 milionów parobków im starczy.
  Jakoś się tym obdzielą [po uzgodnieniach].

 55. Miroslaw Bernard D said

  Jako autochtona z Slaska wstyd mi za RAS. Ale smutkiem napawa ze na pejsbuku 9500 osob popiera to dzialanie. Najsmieszniekjsze jest to ze duza czesc popierajacych RAS to nie sa rodowici Slazacy ale wlasnie przyjezdni z Polski. Przeciez Gorzelik zostal wypromowany przez Kaczynskich a wspierany przez PO.

  ad 54) A czy duza czesc Polakow juz nie jest parobkami bo jak zyc za 2000 PLN i utrzymac

  „Spozycie 100% alkoholu na jednego mieszkańca wzrosło w Polsce w
  ciągu ostatnich 10 lat o ponad 2 litry (na podstawie danych GUS):

  W porównaniu do roku poprzedniego w roku 2007 nastąpił nieznaczny wzrost
  cen napojów alkoholowych (o 0,6%). Jednak niekorzystnym zjawiskiem jest
  uwidaczniający się od roku 2000 spadek cen mocnych alkoholi (wyroby spirytusowe i
  likiery) przy jednoczesnym wzroście cen alkoholi słabszych (wina i piwa).

  j

 56. Miroslaw Bernard D said

  ad 40. A kto w tych miastach te protesty będzie robił bo jakoś sobie nie wyobrażam żeby np. w Wrocławiu Niemcy rozdawali ulotki o zwrot mienia.

 57. Mordka Rosenzweig said

  re 5
  Szanowna pani Ola,

  Z pan Putin to byl kawal.

  Putin seen behind bars in spoof video | World news | The Guardian
  http://www.guardian.co.uk/world/2012/feb/15/putin-behind-bars-spoof-video?newsfeed=true

 58. Chutor said

  Zgaduj Zgadula

  Od przybytku glowa nie boli? Tak, moze rozbolec gdy taki przybytek nadejdzie w zlym czasie.

  „Takie akcje szykuje na wiosnę w Polsce nowa niemiecka organizacja z Berlina.”

  Ta nowa niemiecka organizacja chce obdarzyc Niemcy kosztem Polakow, Czechow i Rosjan nie pytajac sie Niemcow i ich rzadu czy taki dar zaakceptuja. Czy taka darowizna nie spowodowalaby zawieruchy w Europie Srodkowej w momencie gdy EU moze sie rozpasc bez dodatkowych klopotow. Tego Rzad Niemiecki stara sie uniknac za wszelka cene. Chiny rowniez chca utrzymac EU przy zyciu dla wlasnej globalnej racji stanu.

  Aby uchronic EU Pani Markel nie jedzie do Washigtonu lecz do Pekinu, wyglada to na os Berlin – Pekin. Ta os ma wspolnego przeciwnika, to czyni ich „przyjaciolmi” przeciwko USA.
  Niemcy pozostajac pod amerykanska wojskowa okupacja chcialyby sie wyzwolic spod takiej opieki, Chiny chcialyby odzyzkac Taiwan ale nie ma na to zgody USA.
  Tak wiec: czy ze strategicznego punku USA powinno przysporzyc EU troche klopotow, wlasnie teraz. Cos takiego jak konflikt polsko-niemiecki moglby okazac sie przydatny – zgaduj zgadula?

 59. Re.58
  Jasne – Polska to mocarstwo
  – zgaduj zgadula?

 60. kil said

  gdyby niemcy mieli nam wyplacic odszkodowania wojenne (w tym zrabowane zloto i dziela sztuki)musieliby sprzedac polowe swojej gospodarki a i tak niewiem czy starczyloby im szmalu

 61. xyz said

  jesli przyjda do mnie z ulotkami to proponuje wziasc ze soba przynajmniej trzech ochraniarzy bo nie recze za siebie

 62. wet3 said

  Powinienem to napisac na poczatku.
  Rudy (Pavelka – co za iscie szwabskie nazwisko!!!) – do budy !!!

 63. Majdan said

  Nie podniecajcie się, tylko do roboty 🙂
  Adres e-mail tego skurwy…na jest następujący:
  lars.seidensticker@arcor.de

 64. ja cuś wiem ale nie powiem ;) said

  Grzegorz Braun odpowiada na nurtujące nas pytania cz.1

 65. ja cuś wiem ale nie powiem ;) said

  Grzegorz Braun odpowiada na nurtujące nas pytania cz.2

 66. nysz said

  ich tereny ?kamienie mówią prawdę! Polska Piastowska była pod łabę a zawiłości historii i imperializm szwabski połączony z mordowaniem i germanizacją rdzennych mieszkańców tych ziem czyni ich panami??? hańbę II wojny nie odkupią nawet wtedy gdy znikną z ziemi

 67. Ad. 65

  Polska piastowska była po Łabę. OK. Ale wcześniej Polska była od Renu po Berezynę. Od Bałtyku po Morze Czarne. Germanie wtedy siedzieli sobie na stepach w okolicach Morza Kaspijskiego. Aż ktoś ich stamtąd pogonił. No to poszli na zachód. Nacięli się na plemiona polskie, dostali po łbie i poszli na północ. Tam przez Wyspy Alandzkie do Skandynawii. Potem Dania, a potem to już wiadomo. Gdy my byliśmy ludem osiadłym o kulturze rolniczej, oni byli rabusiami i pasterzami. I tak im w genach zostało.

 68. Rysio said

  re 36. „….Broń jest po to, aby się bronić przed bandytą….”

  Gajowy, zapewne nieświadomie, podał baaardzo politycznie poprawdną definicję broni.

  Krzesiwo, zapałki, zapalniczka służą do rozpalania ognia.
  Broń służy do zabijania na odległość.

  I jednego i drugiego używają zarówno ludzie porządni jak i nieporządni (bandyci).

  Jak wszyscy dobrze wiemy największymi zdegerowanymi bandytami w historii – używającymi broń (także palną) do mordowania milionów porządnych ludzi w tym także ich kobiet i dzieci – byli, są i będą karni, posłuszni, należycie wyszkoleni urzędnicy państwowi. Mundurowi i po cywilu.

  W przeszłości mordowali nie tylko obywateli podbitych krajów ale również swoich rodaków w różnym wieku (znamy ich pod różnymi skrótami SB, UB, NKWD, Gestapo, DIA itd…) Zaliczają się to nich także wojskowi.

  Prawo posiadania broni jest boskim prawem. Dane nam jest przez Pana Boga.

  PS. Tak samo jak dane nam jest przez Boga narzędzie gwałtu do rozmnażania się.
  Swoje narzędzie gwałtu Rysio nosi przy sobie już wiele lat 24/7.

  I wiecie co?
  Jeszcze nikogo nim nie zgwałcił.

 69. maran said

  Niemcy niepotrzebni do wyniszczenia narodu polskiego.
  Wyglda na to, ze rzad, niby polski, sam to skutecznie robi.
  A tu jeden z konkretnych przykladow.
  „Zamach na zycie 2 milionow Polakow”.
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/zamach_34052

 70. Rysio said

  re 36. „….Sama wzmianka o powszechnym dostępie do broni powoduje wśród mieszkańców Polski nerwowe reakcje…”.

  Też często spotykam się z takimi neurotycznymi reakcjami.

  Wtedy bez pardonu takich osobników pytam:

  A co zrobisz w przyszłości gdy już Polska armia, wojsko, władze zostaną rozbite, rozstrzelane i zlikwidowane przez najeźdźców Niemckich czy Rosyjskich.

  Co zrobisz gdy przyjdą twoją rodzinę, twoje dzieci, wnuki, zagnać pod mur aby ich rozwalić?
  Czym będziesz walczył o ich życie?

  Wiem że te zidiociałe skurwysyny potem spać nie mogą – ale o to chodzi – niech mają zmory nocne najdłużej jak to możliwe.  PS. Czasami zaczynają pieprzyć że wojny w najbliższej przyszłości nie będzie – wtedy im mówię że ciebie może to nie dotknie ale twoje dzieci, wnuki albo i prawnuki na pewno.

  Czy łatwiej Ci będzie iść z tą myślą do grobu, że ich nigdy nie nauczyłeś walczyć o ich życie?

 71. j said

  Ad.5 – Ola Gordon

  Pani Olu! Jak ktos nie ma kompleksow i dla jaja oraz na luzie publicznie odspiewuje sobie muzyczny standard jak nizej to….
  Bo prosze sobie na przyklad w tej roli wyobrazic hyżego rója czy chrabjego Bula-Komorowskiego albo malzenstwo Joli i Olka Bezow albo nawet patriotycznie nadetych blizniakow 🙂
  No zgroza!

  to dla fantazji moze nawet wejsc do klatki by pokazac kuku swoim wrogom 🙂 A co mu szkodzilo? 🙂
  Jednakowoz sadze, ze to zgrabny fotomontaz.

  PS.

 72. j said

  PS. -u nie bedzie – hihihi 🙂 🙂

 73. maran said

  „………….Warto przy tym przypomnieć, że po rozwiązaniu Związku Sowieckiego i przyspieszeniu integracji europejskiej, zarówno Niemcy, jak i Francja, forsują „europeizację Europy”, wyrażającą się m. in. w stopniowym, cierpliwym i metodycznym wypychaniu Stanów Zjednoczonych z Europy. Nietrudno się domyślić, iż ostatecznym rezultatem ma być pełna emancypacja Cesarstwa Europejskiego z Niemcami jako politycznym kierownikiem – nie wiadomo jeszcze, czy w postaci „hegemona”, czy też „największego udziałowca” – a niezbędnym jej składnikiem jest – jak można się domyślić – wyprowadzenie Bundeswehry spod amerykańskiej kurateli, której narzędziem jest NATO. Rozwadnianie NATO strategicznym partnerstwem i „zacieśnianiem współpracy” z Rosją znakomicie temu celowi sprzyja. Wprawdzie za administracji prezydenta Busha, która przy pomocy środkowo i wschodnioeuropejskich dywersantów próbowała wzniecać zarzewie konfliktu między Cesarstwem Europejskim i Rosyjskim, proces ten był nieco hamowany, ale zielone światło w postaci deklaracji prezydenta Obamy z 17 września 2009 roku najwyraźniej go przyśpieszyło…..”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2398

 74. Chutor said

  Re 59

  Legalnie ta organizacja ma tyle uprawnien tyle co kazde kolko wzajemnej adoracji.
  Trzeba przyznac, ze zna sie na robieniu halasu.

 75. Rysio said

  re 68. Oto typowe żydowskie odwracanie uwagi (pieprzenie o cukrzycy) od najważniejszej rzeczy jaką w chwili obecnej powinno być całkowite uzbrojenie Polaków w broń palną.

  No ale nic w tym dziwnego – Maranka chce alby bezbronni Polacy się wykrawili na barykadach.

  A jak się ich wystarczająco wykrwawi to – vivat Judepolonia!

  Iudaeorum regnum Poloniae.

 76. maran said

  ad 73 Panie Marucha, prosze o czerwona kartka dla Rysia!!!!!!!!!!!

 77. Rysio said

  Tak więc Panie i Panowie, każdy jeden polityk, który unika, udaje zatroskanego głupa lub wprost wyraźnie mówi, że danie nieograniczonego dostępu do broni palnej Polakom narazi ich na niebezpieczeństwo od współobywateli jest wrogiem narodu Polskiego.

  Na takich polityków absolutnie nie ma po co głosować.

  I nie piszę tu o jakimś tam dostępie do pistoleciku na muchy (czego proponentem jest JKM) tylko do konkretnej, ciężkiej broni maszynowej.

  Tak jak to jest w Szwajacrii, tak jak to jest w USA.

 78. Rysio said

  re 74. Maranka – Rysio nie raz był na tym forum nazwany żydem i nie żalił się z tego powodu Gajowemu.

  Weź się kobito w garść.

  🙂

 79. Rysio said

  re 30. Bobola – a zrównanie z ziemią Warszawy, wielu innych miejscowości i wymordowanie milionów Polaków przez niemców w czasie II wojny światowej to było zgodne z prawem?

 80. 166 bojkot TVN said

  63/64
  Znalezione obok z Balcerowiczem wdeptanym w glebę przez G.Brauna

 81. piwozpianka said

  Mieszkam obecnie w Szczecinie więc już ja się postaram aby prowokatorów z ulotkami odpowiednio przywitać

 82. bobola said

  Ciesze sie, ze moja obserwacja spowodowala tak ozywiona reakcje. Szanowni dyskutanci maja racje pytajac dlaczego Niemcy nie placa odszkodowan za zniszczone mienie Polakow. Tuz po wojnie kazdy obywatel polski byl zobowiazany do przedstawienia rachunku strat materialnych poniesionych w wyniku wojny. Mam kopie tych roszczen mojej rodziny do dnia dzisiejszego. Dokumenty zostaly zlozone ale zadne pieniadze do nas nie dotarly. Odszkodowanie, jesli jakiekolwiek bylo, skonfiskowal owczesny rzad komunistyczny. Warto by spytac dlaczego rzad obecny nie poruszyl sprawy odszkodowan. Byc moze zreszta zrobione zostaly jakies ustalenia poza naszymi plecami. Polska ma za to uzasadnione pretensje do odszkodowan za zabrane majatki polskie na Litwie, Bialorusi i Ukrainie. Powinnismy utworzyc wlazne zwiazki wypedzonych z Kresow Wschodnich i domagac sie zwrotu polskich posiadlosci, prawa do powrotu oraz odszkodowan za mase zmarnowanego polskiego majatku narodowego. O ile wiem nikt nic nie robi w tym kierunku mimo, ze uzgodnienia Techeran-Jalta-Poczdam juz nie obowiazuja.
  Co sie zas tyczy roszczen niemieckich to jest jak napisalem i wyroki sadow polskich w sprawach o zwrot mienia obywateli niemieckich swiadcza o tym, ze polskie prawo takie roszczenia uznaje. W wyniku wygranej wojny Polska mogla zagarnac czesc terytorium Panstwa Pruskiego ale samo zwyciestwo nie upowaznia do zaboru wlasnosci prywatnej obywateli niemieckich na tych terytoriach zamieszkalych.Oczywiscie zasada: sila przed prawem w praktyce nadal obowiazuje. Ale w tej chwili to nie Polska dysponuje taka sila w Uniii.

 83. maran said

  a tak w ogole to z jakiej racji niemieckie samoloty maja przelatywac nad polskimi miastami i rozrzucac jakies smieci?? Lub lazic po gospodarstwach polskich z jakimis „uswiadamiajacymi” ulotkami??
  Kto im zamierza dac na to pozwolenie?? Sikorski czy Tusku??
  Ci sami lajdacy/zdrajcy/szumowiny, ktorzy sprowadzili niemieckich bandziorow z antify, aby rozwalili ostatnio manifestacje w Warszawie i bili polskich patriotow???
  Jezli ci lajdacy dostana potrzebne zezwolenia i faktycznie przeprowadza taka akcje,
  Polacy powinni przygotowac taczki z gnojem i wywiezc przedstawicieli niby polskiego rzadu tam gdzie ich miejsce.
  Na gnojowisko.

 84. Rysio said

  re 79. Piwozpianka – a jak? Procą będziesz strzelał do samolotów?

 85. maran said

  ad 82
  Jakich samolotow??
  Z jakiej racji niemieckie samoloty maja latac nad polskim niebem i rozrzucac goowno??
  Kto im na to da/dal pozwolenie??

 86. Chutor said

  Ad 80

  „W wyniku wygranej wojny Polska mogla zagarnac czesc terytorium Panstwa Pruskiego ale samo zwyciestwo nie upowaznia do zaboru wlasnosci prywatnej obywateli niemieckich na tych terytoriach”

  Ziemie w Zachodniej Polsce nazywaja sie Ziemiami Odzyskanymi. To znaczy, ze wydarcie tych ziem w przeszlosci nie mozna nazwac przeniesieniem wlasnosci. Totez, obywatele niemieccy nie mieli zadnych praw wlasnosciowych bo Polacy swoich praw nigdy nie utracili chociaz mogli utraci posiadanie dobr.

  Lekcja historii dla tych z zachodu: pod koniec 1939 r minister propagandy III Rzeszy pial z zachwytu, ze Polska zniknela z mapy Europy. Kilka lat pozniej Berlin lezal w gruzach a obok radzieckiej flagi powiewala tam flaga polska.

 87. zofia said

  „Solidarnosc” byla wlasnie po to aby mozna bylo wydusic z Polakow ODSZKODOWANIA

  http://www.gover.pl/k5/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/chwierut-janusz/interpelacja/interpelacja-w-sprawie-wyplaty-odszkodowan-wojennych

 88. zofia said

  Oczywiscie po tej interpelacji PiS przystapil do zniszczenia jedynych Polakow ze SOW, ktorzy opierajac sie na Ekspertyzie Podstaw Prawnych prof. dr A Klafkowskiego chcieli odszkodowan dla polskich ofiar wojny.
  Tak naprawde to nikt inny sie nie upomnial o odszkodowania dla polskich ofiar.
  Wszyscy lacznie z Watykanem cieszyli sie tylko z „obalenia muru berlinskiego”.

 89. Maciej said

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/opole/chrzastowice-dwujezyczne-tablice-na-dworcach,1,5027864,wiadomosc.html

 90. Marucha said

  Re 68:
  Tak, panie Rysiu: broń służy do obrony – i nie ma to nic wspólnego z żadną poprawnością polityczną, lecz z etyką.
  Jestem dumny z tego, że właśnie w języku polskim i polskiej kulturze słowo „broń” jest ściśle powiązane z „bronić się”, „obrona”. Cała niemal historia polskich wojen, to wojny obronne (które kończyły się z reguły źle dla napastnika).

  A zdaniem Pana do czego ma służyć broń? Do napaści? No to piękny z Pana katolicznik, nie ma co…

 91. Marucha said

  Ad 90:
  A w ogóle poglądy Rysia i sposób ich wyrażania dziwnie przypominają mi poglądy przywódców „rewolt studenckich” z roku 1968, jak np. Cohena-Bendita. T
  akie same demagogiczne uogólnienia.

 92. Toronto said

  Ad 5 – Ola

  To jest falszywka.

  A fake news report, giving Russians a chance to imagine what it would be like to see Prime Minister Vladimir V. Putin stand trial, has become a viral hit, racking up more than 2.1 million views since it was posted on YouTube on Tuesday.

  The fictional clip, “The Arrest of Vladimir Putin,” was made by remixing actual footage from the trial of one of Mr. Putin’s enemies, the former oil tycoon Mikhail Khodorkovsky, and digitally altering the video to place the prime minister in the dock instead of the jailed oligarch.

  http://thelede.blogs.nytimes.com/2012/02/15/video-imagining-putin-in-the-dock-is-a-hit/?smid=tw-thelede&seid=auto

 93. Ad. 80

  Balcerowicz się wybronił. Bo i pytanie trudne. 🙂 Balcerowicza taka, czy inna legitymacja, to temat zastępczy. Nie padło pytanie na temat przepływów kapitałów, procentów, towarów, na początku lat 90-tych… Wtedy urodziły się wielkie fortuny. Urodziły się z niczego. Więcej – niejedna fortuna urodziła się także za granicami naszego kraju. MY za to wszystko ZAPŁACILIŚMY.

  Pytanie o TE sprawy nie padło…

 94. Pytanie nie było trudne…. Przepraszam.

 95. Ad. 78

  „Rysio nie raz był na tym forum nazwany żydem”

  – Żeby myśleć, działać jak żyd – nie trzeba być żydem. 🙂

 96. Ad. 70

  „Co zrobisz gdy przyjdą twoją rodzinę, twoje dzieci, wnuki, zagnać pod mur aby ich rozwalić?
  Czym będziesz walczył o ich życie?”

  – Ech… Ty głupi Rysiu… Chcesz Polaków widzieć w trumnach… – A czym walczyli Powstańcy Warszawscy? I jak to się skończyło?

  Ty Rysiu skończyłeś ani chybi jakąś specjalistyczną szkołę, taką, gdzie trzymanie klap na oczach było obowiązkowe.

 97. Panie Marucha, fajnie, ze podał pan pierwsze źródło gs24.pl ale info o tym podwędził nie ze strony gazety w Szczecinie a z mojego profilu na FB lub raportnowaka.pl.
  Ładnie to tak, żeby nic nie podać na temat kto to wyszukał

 98. Joanna said

  ad/82
  „każdy obywatel powinien przedstawić rachunek zysków i strat..”, A co z mieniem publicznym? Na ile wycenia Pan życie ludzi, którzy zostali zabici przez Niemców w czasie II wś?oraz konieczność znoszenia okupacji? Straty były przeogromne /patrz: wpis P.Warszawiak/ Sądy zasądzają odszkodowania Niemcom wskutek celowych zaniedbań rządzacych w zakresie uregulowań prawnych. Zresztą uważam, że mogłyby na podstawie nawet istniejącego stanu faktycznego oddalać powództwa. Upolityczniony Sąd Najwyższy stanął kiedys na stanowisku, że trzeba, więc inne się nie chcą za bardzo wychylać.
  Fundamentalną kwestią jest fakt, że II wś była bezprawna. Zarówno Polska jak i Niemcy i Rosja były związane konwencjami międzynarodowymi m.in. regulującymi sposób wypowiadania wojny, jej prowadzenia w tym postępowanie z ludnością cywilną oraz jeńcami wojennymi. Niemcy i Rosja o tym wiedzą (chociaż nie mają podstaw do obaw od kliki rządzącej od zakończenia wojny )Dlatego też zależy im na utrzymaniu takiego status quo tj., aby broń Boże władzy nie zdobyli myślący patrioci polscy, np. śp. Adwent, czy takie partie jak LPR albo SO-zniszczone przez Kaczyńskich. Naszym sąsiadom zależy też na niszczeniu Polski, bo słabe państwo jest zależne od innych i nie upomni się o swoje.

 99. Joanna said

  Co do zrabowanych dzieł sztuki i innych rzeczy ruchomych – według niemieckiego prawa taka rzecz -nawet ukradziona-po 20 latach przechodzi na własność aktualnego posiadacza. Ich wartość można jednak wliczyć w odszkodowania, ale właśnie na podstawie przepisów prawa międzynarodowego a nie niemieckiego czy polskiego.

 100. Marucha said

  Re 97:
  Nie, nic nie podwędziłem z Pana strony, lecz po prostu użyłem linka gs24.pl wklejonego przez jednego z dyskutantów na tym forum.

 101. JO said

  Poza tym, chce napisac, ze bez watpienia wszelkie Ruchy Rewizyjne ze strony Niemiec sa podrzegane przez Unych i tylko maja sile dlatego, ze maja wsparcie finansowe i ideologiczne z Unych strony.

  Normalnie myslacy Niemiec – Nie Leming Niemiecki a Niemiec, nie ma problemu z Takim stanem rzeczy jaki jest po II Wojnie Swiatowej. Ja „mieszkam” w Kamienicy i jestem jej wlascicielem, ktora kiedys nalezala do Takiego Niemca. Spotkalem sie z Ta rodzina. Ona nie miala pretensji do Mojej Kamienicy dzis wlasnosci a jedynie prosila o inicjaly z Drzwi Wejsciowych ich pradziadka, ktory te kamienice wybudowal. Ja Oddalem im te inicjaly i wstawilem takie same – zrobilem u kowala artsty – i sa One po dzis Dzien. W Nowe Dzwi w Nowym Otworze, mam podobne inicjaly – Wlasne , po ten sam Styl. Ta kamienica w jakiejs mierze zawsze bedzie nalezala do Tej Niemieckiej Rodziny. Dzis i zawsze w jakiejs mierze ona bedzie nalezala do Mojej Rodziny.

  Uni Chca skonfliktowac Polakow dzis tak jak chca skonfliktowac Polakow dzis z Polakami na Ukrainie – Ukraincami

 102. Przeclaw said

  Dostep do broni powinien byc powszechny, za wyjatkiem skazanych za przestepstwa kryminalne oraz psychopatow.

  Jednak ludzie,ktorzy przytaczaja przyklad USA na poparcie tego wniosku z reguly nie wiedza co mowia. W wiekszosci stanow dostep do broni jest bardzo utrudniony a przemyt z innego stanu zagrozony wysoka kara.

 103. Chcecie strzelać z armaty do wróbla. Chcecie uzbroić Polaków. A skutkiem tego będzie dalszy zamordyzm. „no, bo przecież ludzie mają BROŃ! Wobec tego potrzebna jest właśnie TAKA KONTROLA!”.

  Myśleć…

 104. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/ogromne-bogactwo-niemiec-maja-10-bln-euro,1,5028345,wiadomosc.html

 105. konfuzjusz said

  Przeclawie, ograniczenia przewozowe w USA dotycza tylko broni krotkiej. Zreszta nowe prawo ccw (concealed carry weapon) zawiera klauzule o reciprocity miedzy stanami nawet i w takich przyppadkach. Jesli chodzi o bron dluga, nie ma ograniczen przewozowych, za wyjatkiem tych osrodkow administracyjnych, ktore wprowadzaja prawo lokalne, ktore tego zabrania (na przyklad Buffalo Grove – przedmiescie Chicago – w latach osiemdziesiatych i dziewiecdziesiatych).

  Dygresja: Pamietajmy, ze najniebezpieczniejsza bronia jest ludzki umysl.

 106. Toronto said

  Niemcom i zydom nie naleza sie zadne odszkodowania od Polski.

  Mapa z 808r sporzadzona przez Karola Wielkiego ukazuje granice pomiedzy Germanami a Slowianami – patrz strona:
  http://halat.pl/drang_nach_osten.html

  Taka mape nalezy wreczyc niemieckim propagandystom i poszukiwaczom odszkodowan od Polski z dopiskiem:
  NIEMCY WYP*ERDALAC Z POLSKI !

  Taka sama mape nalezy wyslac do wszystkich biur Ruchu Autonomii Slaska i dac im tydzien czasu na usuniecie niemieckich napisow w polskich miastach i miejscowosciach na calym Slasku.

  Nalezy tez rozdac takie mapy Polakom, zeby wiedzieli, ze mieszkaja u siebie w Polsce i gdy pojawia sie u nich Niemcy, to zeby ich poszczuli psami.

  Pora tworzyc polskie druzyny samoobrony i dzialac lokalnie.
  Kazdy Polak powinien miec wystrugane debowe „kropidlo” i „rozaniec” z lancucha lub uzywac to co ma najblizej pod reka – Niemiec ma prawo sie potknac i upasc na widly, szpadel lub siekiere.
  Tak sie walczy z robactwem i zaraza.

 107. konfuzjusz said

  Krzysztofie M, restrykcje posiadania broni i innych niebezpiecznych narzedzi (siekier, kos, nozy, widelcy, wykalaczek), to juz jest zamordyzm. Gorszym zamordyzmem jest kultywacja hoplofobii spolecznej.

  Telewizja w kazdym domu czyni wiecej spustoszen, niz moglyby dokonac przechowywane tam strzelby.

 108. Zerohero said

  Re Rysio, 70

  Nieszczęsny idioto. Po utracie regularnej armii dalszy opór jest bezcelowy. Przestań ludziom mydlić oczy, że pukawki jakimi brandzlują się teksańscy rednecy mogą coś zdziałać przeciw armiom XXI wieku. W najgorszym wypadku okupant oznajmi, że za jednego swojego żołnierza rozsztrzela 1000 tubylców albo zwyczajnie zatruje żródła wody. Sam byś dostał pare szybkich od zwodowca, to by ci odeszło ochota do napinki w Internecie, ty Rambo od siedmiu boleści.

 109. Zerohero said

  a co wpisów pana Boboli… Ten pan na swoim blogu przedstawia się jako profesor chemii (i tak zapewne jest), porusza czasem dość trudne tematy, czasem napisze z sensem, czym zyskuje zaufanie czytelnika jako osoba kompetentna i intleligentna. Niestety ma tendencje do prowokowania, bawienia się czytelnikiem, sprawiania wrażenia, że nie wiadomo kiedy żartuje a kiedy pisze poważnie. Postuluje np. odbicie przez Polskę ziem wschodnich, twierdzi, że ludzie na wsi to inny gatunek (z genetycznie niższym IQ) itd. Postulat by oddać Niemcom ich dobytki sprzed II Wojny mieści sie w tym prowokującym nurcie. Przyznam, że mi taki sposób bycia nie odpowiada i z odwiedzania bobolowiska zrezygnowałem.

 110. ahero said

  Rozmawialem z przyzwoitymi Niemcami ,ktorzy powiedziali ,ze musza zaplacic za zbrodnie z przeszlosci .
  Ludzie ci byli chrzescijanami .
  Niemcow zostanie tylu ,ze schowaja sie „pod polna grusze” ,z powodu ich nikczemnosc i barbarzynstwa .
  A ilu nas…..?

 111. 166 bojkot TVN said

  Tymczasem donoszą w naszej tv, że Świnoujście jest odcięte od Polski, bo kra uniemożliwia kursowanie promów przez kanał. Chodzi o 700 m. Ludzie nie mogą wrócić do domów, chyba, że przez Niemcy,ok. 250 km (?).
  Ładny objazd, jeśli prawdziwa jest ta informacja – może ktoś z tamtych okolic nam to potwierdzi?
  Ludzie zastanawiają się czy Świnoujście leży jeszcze w Polsce? Dziwna korelacja akcji ulotkowej z odcięciem Szczecina. Dziwi mnie jedno. promy samochodowe może i nie mogą kursować. Ale przecież są takie urządzenia jak wodoloty, może nie do transportowania samochodów, ale ludzi, żywność i leki można przewieźć bardzo szybko.
  Nie ma takich sprzętów?
  Nie ma wojska, czy ta sytuacja nie jest nadzwyczajna?
  Nie ma helikopterów?
  Jak słyszę takie biadolenie, to się pytam gdzie jest zarządzanie kryzysowe?
  Gdzie jest to ZAWODOWE WOJSKO I PO CO JEST? A w ogóle to mamy jeszcze jakieś wojsko w rejonie Szczecina w 5. roku rządów D. Tuska i prawie 2 latach prezydentury bula-Komorowskiego?

 112. Wosiu said

  Jak mi Niemcy gdzieś na zagranicznych forach pyskują, to im podaję, za Normanem Daviesem, że XVII-wieczni polscy magnaci, trzymali na swych dworach dla zabawy – oprócz połykaczy ognia, tańczących niedźwiedzi, karłów itp. – również niemieckich hrabiów. 🙂

 113. osoba prywatna said

  Ankieta na temat broni
  https://marucha.wordpress.com/2010/12/20/ankieta-na-temat-broni/

 114. Rysio said

  re 113. Z ankiety na temat broni: „Żadne pozwolenie nie powinno być wymagane, a jedynie rejestracja broni – 24,9%.

  Pierwszy który wprowadził rejestrację broni był wybitny przywódca socjalistyczny Adolf Hitler.

  Aż 25% przygłupów polskich zgadza się w tej kwestji z Hitlerem – największym mordercą narodu Polskiego.

  😦

  Powtarzam żadnej rejestracji, żadnych pozwoleń na broń.
  Broń musi być prywatną sprawą każdego jednego Polaka.
  W niepodległym społeczeństwie i państwie posiadanie broń musi być całkowicie poza kontrolą rządu.

  PS. Zresztą po co ja sobie strzępię język – przecież szybkimi krokami nadchodzi dzień, że fiuty będą rejestrowane.

 115. Katon Najmłodszy said

  NOWA LEWICA A SPRAWA ŻYDOWSKA

  Na stronie internetowej Forum Żydów Polskich ukazał się bardzo interesujący artykuł Dawida Wildsteina pt. Bejsbole i mordercy czyli Krytyka Polityczna a sprawa żydowska, w którym autor “rozprawia się” z tzw. nową lewicą skupioną wokół środowiska Krytyki Politycznej. Głos tym bardziej ważny, że pochodzący z opiniotwórczych kręgów żydowskich w Polsce i ukazujący faryzeizm tzw. nowej lewicy. czytaj: http://katonisliwka.wordpress.com/

 116. Rysio said

  re 50. Może zdarzy się cud Panie Józefie i „nasza” Bojkotka/Pisiura to w końcu zrozumie.

 117. Rysio said

  re 90. „…broń służy do obrony…” W początkowej fazie na pewno tak – ale przyna Gajowy, że broń jest też bardzo przydatna w ataku.

  Być może nie wyraziłem się precyzyjnie, ale jestem wielkim przeciwnikiem wszelkiej agresji i napaści na inne kraje. Za słuszną uważam tylko wojnę w obronie państwa i wtakiej sytuacji gdy trzeba przegonić panujących nie w naszym interesie tylko w interesie obcych państ.

  „…No to piękny z Pana katolicznik…” Nigdy tego nie kryłem, że daleko mi do wzorowego katolika Panie Gajowy.

  re 91. Jeżeli tak to zupełnie przez przypadek p. Gajowy – przyznam, że nigdy nie słyszałem i naprawdę nie wiem kto to jest Cohen-Bendit.

 118. Rysio said

  re 96. „….. Ech… Ty głupi Rysiu… Chcesz Polaków widzieć w trumnach… – A czym walczyli Powstańcy Warszawscy? I jak to się skończyło?…”

  Gó.wnem walczyli Krzysztofie M. Byli niedozbrojeni, nieuzbrojeni.
  Na temat ich bardzo słabego uzbrojenia jest pełno informacji na internecie.

  PS. I tak np. wszyscy Warszawiacy wymordowani przez pułk szturmowy SS złożony z Rosjan i Białorusinów, pod dowództwem majora SS-Sturmbannführer Iwana Frołowa byli bezbronni i nie mieli broni.

 119. Rysio said

  re 108 Swoim wpisem „Nieszczęsny idioto. Po utracie regularnej armii dalszy opór jest bezcelowy…” Zerohero wspaniale udowodniłeś, że jesteś z jednym z tych o których pisałem w #70 „… Wiem że te zidiociałe sku.rwysyny potem spać nie mogą…”.

  Wbij sobie do głowy – Zerohero – że gdy głównym celem okupanta jest całkowite biologiczne wyniszczenie naszego narodu – każdy nawet najmniejszy opór jest celowy.

  I tak w czasie II wojny światowej w Polsce:

  * straty wojska i cywili w skutek działań wojennych 644,000.
  * * straty w wyniku terroru okupanta 5,384,000.

  http://www.bibula.com/?p=13530

  Jak widać mordowali nas milionami ( uważam zresztą, że te 5 milionów jest bardzo zaniżone, np. o kilkunastu milionach wymordowanych Polaków pisze H.Pająk w swoich książkach).

  Zerohero, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gdyby nie wojna Niemiec z ZSRR w 1941 roku to by już nas nie było?
  Zerohero a skąd wiesz, skąd masz tę pewność, że następnym razem też coś odwróci uwagę mordujących nas milionami okupantów?

  Dlatego też posiadanie i trzymanie pod każdą strzechą kałacha (a jeszcze lepjej dwóch kałachów) jest po prostu niezbędne dla przetrwania narodu Polskiego.

  Gdybyśmy w Polsce w rękach prywatnych mieli tak jak w Teksasie po 4 sztuki broni na głowę to by było 160,000,000 kałachów w polskich rękach.

  PS. Zerohero – oczywiście podjęcie decyzji o obronie jest prywatną sprawą każdego człowieka. Nikt cię do tego nie może zmusić i nikt tobie i twojej rodzinie nie może nakazać walczyć jeżeli tego nie chcecie.
  Gdy okupant każe ustawić się pod ścianą – do rozwałki – to przecież nikt cię nie zmusi abyś o swoje, swoich dzieci i wnuków życie walczył.

  Inna sprawa, że będziesz się musiał bardzo dokładnie Panu Bogu wytłumaczyć dlaczego nie broniłeś swojego życia – daru Boskiego.
  Obawiam się, mało tego, jestem więcej jak pewien, że Pana Boga tak samo jak starego wróbla na plewy nie weźmiesz.

 120. Rysio said

  Jest bardzo dobra książka jak prowadzić ruch oporu – napisana przez szwajcarskiego majora H. von Dach pt. Total Resistance.

  ISBN-10: 0873640217
  ISBN-13: 978-0873640213

 121. Niedaleko said

  Te rosyjskie fotografie są warte 100 razy więcej niż nie jakie tam niemieckie ulotki. Mogą Odświeżyć Niemcom pamięć jakie ich rzeczy pozostały w Rosji.

  http://englishrussia.com/2012/02/16/all-they-that-take-the-sword-shall-perish-with-the-sword/#more-92517

 122. Jurand said

  re 112

  „Jak mi Niemcy gdzieś na zagranicznych forach pyskują, to im podaję, za Normanem Daviesem, że XVII-wieczni polscy magnaci, trzymali na swych dworach dla zabawy – oprócz połykaczy ognia, tańczących niedźwiedzi, karłów itp. – również niemieckich hrabiów”

  Skąd takie informacje?! Można prosić jakiś link? Aż się cieplej na sercu robi… Może jeszcze kiedyś… Ale to zależy od nas samych.

 123. przemądrzałe bydlę said

  http://konserwatyzm.pl/artykul/3697/takie-sobie-spekulacje

 124. Marucha said

  Re 114:
  Zlikwidujmy też prawa jazdy, przepisy drogowe i dyplomy lekarskie. A co tam – zlikwidujmy sądy, kodeks karny, policję, straż pożarną…
  Najlepsi, najzaradniejsi i mający najwięcej szczęścia przeżyją.
  Będzie darwinowska selekcja naturalna.

 125. Marucha said

  Re 119:
  Owszem, nas chcą eksterminować – ale nie bronią, nie militarnie. Nie pomoże najlepszy gnat czy giwera przeciwko zarazie GMO, Codex Alimentarius, chemtrailsom, wszechwładzy bankierów, ogłupianiu dzieci i młodzieży, „Madonnom” z USA, pornografii itd.

 126. Wosiu said

  re 122

  „Skąd takie informacje?! Można prosić jakiś link?”

  Jest taki ustęp w „Bożym Igrzysku” Normana Daviesa. Trzeba sobie poczytać.

 127. Jurand said

  re 126

  Dziękuję za informację, trzeba sobie załatwić.

 128. Konfuzjusz said

  Panie Gajowy, ale poczawszy od licencji na bron, dochrapiemy sie licencyj najrozmaitszych na cokolwiek. W USA nawet jest licencja na zawarcie malzenstwa, a w Europie licencja na oddychanie (kwoty na dwutlenek wegla). W USA wielu artykulow dostepnych do niedawna w sklepach, nie ma obecnie w sprzedazy, jako ze niebezpieczne. Na przyklad nie ma 12 procentowego octu. A niedawno byl nawet dynamit i nikt nie myslal o uzyciu tego materialu przeciwko innym. Bo to ludzka imaginacja jest najniebezpieczniejsza bronia. To jest marzenie demokratow, zeby kazdy, najdrobniejszy aspekt zycia indywidualnego czleczyny obwarowac drobiazgowymi przepisami i regulacjami. Na tym cierpia zwykli, normalni ludzie, bo prawopieriestupniki i tak sie smieja z wszelkich licencji. Najbolesniejsze jest, ze wiekszosc pod naciskiem indoktrynacji oraz faktow dokonanych swiecie jest przeswiadczona, ze wlasnie tak ma byc, licencje, nieograniczona podejrzliwosc wladz w stosunku do spoleczenstwa i nieograniczone zaufanie w druga strone i ze tak jest sprawiedliwie. W dobie agresji i pogardy szczegolnie trafny okazuje sie byc aforyzm rep. Freda Maslacka ze stanu Vermont, ze uzbrojone spoleczenstwo to uprzejme spoleczenstwo.

  Poza tym, bron powinno sie traktowac jako narzedzie, a nie jako obiekt sensacji.

 129. Rysio said

  re 124 Dlaczego Gajowy jest tak starszenie przesiąknięty tą socjalistyczną wiarą, że na wszysko musi być papiren i pozwolenie rządu?

  Smutno mi z tego powodu.

  ;(

  PS. re 128. „…bron powinno sie traktowac jako narzedzie..”

  Amen to that.

  Młotek służy do wbijania gwoździ, piła do cięcia drzewa, zapałki do rozpalania ognia a broń do zabijania na odległość.

  Nie ma w tym naprawdę żadnej wielkiej filozofii.

 130. Rysio said

  re 125. „…Nie pomoże najlepszy gnat czy giwera przeciwko zarazie GMO,..”

  Ale i nie zaszkodzi.

 131. Rysio said

  re 124. „…Zlikwidujmy też prawa jazdy, przepisy drogowe i dyplomy lekarskie. A co tam – zlikwidujmy sądy, kodeks karny, policję, straż pożarną…”

  Dokładnie tak – zlikwidujmy – i zastąpmy to tym o czym zadecydują lokalnie mieszkańcy wsi, miasteczek i gmin.

  Na pewno okazało by się, że wszystko działa lepjej, sprawniej i TANIEJ.
  Tak jak prywatne piekarnie które dostarczają co poranka do sklepów ciepłe chrupiące bułeczki.

  PS. I jeszcze jedno – żaden piekarz nie odchodzi na emeryturę w wieku 40 kilku lat tak jak policja i strażacy. Potem taki truteń żyje do 90-ki a my podatkowi niewolnicy musimy za nich płacić.

 132. Marucha said

  Re 128:
  Nie mówię o żadnej licencji, proszę po raz kolejny, aby nie przypisywać mi poglądów, jakich nie posiadam.
  Mówię jedynie o możliwości zakazu posiadania broni przez osoby chore psychiczne lub karane za pewne przestępstwa. Nie ma w tym nic dziwnego, ani, uchowaj Matka Boska i wszyscy Święci Anieli, „socjalizmu”.

  Re 131:
  Przykro mi, ale nie widzę sensu dalszej rozmowy z ludźmi chyba niespełna rozumu, którzy w imię jakichś pieprzonych teorii z piekła rodem chcą wywrócić do góry nogami to, co działało dobrze przez setki czy tysiące lat. Cohen-Bendit i Lenin się kłaniają.

 133. Jak rozmawiać z idiotami stawiającymi kałacha na równi z kosą? Bo „jednym i drugim można zabić”… Zabić to można śmiechem idiotę, który to porównuje… 🙂

 134. 166 bojkot TVN said

  124/Marucha
  Przecież prawa jazdy zostały wprowadzone dużo później niż samochody!
  Pierwsi kierowcy nie musieli mieć prawa jazdy – musieli umieć jeździć i znać podstawowe czynności przy urządzeniu o nazwie automobil.
  Co by było gdyby nie było praw: jazdy, wykonywania zawodu, prawa leczenie? NIC BY NIE BYŁO!
  Tzn wszystkie usługi BYŁYBY DUŻO TAŃSZE, wystarcza bowiem mieć uczciwe i mądre sądy, które każą przepadkiem mienia każdego winnego szkody kierowcę, lekarza,.nauczyciela, inżyniera, polityka, sprzedawcę. Każdy mógłby świadczyć usługi bez łaski urzędasów, świadomy takiej samej odpowiedzialności jaka na nim ciąży (teraz na jednych zawodach i funkcjach ciążą wielkie opłaty za prawo wykonywania zawodu, czyli obowiązkowy haracz na izby zawodowe, A NA INNYCH NIE CIĄŻĄ, i ci ostatni przeważnie zgarniają cały dochód zarodowy bez żadnej odpowiedzialności).

  W tej chwili urzędnicze przepisy stanowią pętlę na szyi ludzi aktywnych, którzy im więcej chcą zrobić i uwolnić, tym bardziej grozi im śmierć.
  Straszenie lekarzami niedokształconymi jest już nudne, choć jak widać działa.
  Skąd Marucha wie, ze idzie do uprawnionego lekarza? Skąd wiadomo, że nie popełni błędu? Dr G. jest bardzo wykształcony i był bardzo uprawniony!
  166 korzysta z lekarzy, których zna osobiście – np. ze szkoły, jako najlepszych uczniów z domów o znanych mi wartościach, z którymi może pogadać bez zahamowań o wszystkich dolegliwościach. Przecież lekarze to nasi sąsiedzi i koledzy i łatwo ich sprawdzić, Od nich dowiedzieć się o specjalistach w innych dziedzinach medycznych. URZĘDNIK NADAJĄCY UPRAWNIENIA DO WYKONYWANIA ZAWODU I BIORĄCY ZA TO CAŁY CZAS HARACZ NIE JEST POTRZEBNY.
  W razie złego leczenia, błędu lekarskiego mają działać natychmiast SĄDY!!!!

  Od dobrej woli lekarza powinno zależeć czy chce się ubezpieczyć od odpowiedzialności za swoje błędy – TO POWINNA BYĆ INFORMACJA ZNANA PACJENTOWI: że jego lekarz jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na kwotę np 2 mln. zł.
  Wówczas opłaca się ubezpieczyć lekarzom zespołowo. Powinni ubezpieczycielowi udowodnić swoją skuteczność i „bezwypadkowość”, czyli brak błędów lekarskich.
  Ubezpieczenie lekarzy NIE MOŻE BYĆ OBOWIĄZKOWE, bo wówczas horrendalnie wzrosną jego ceny. Każdy lekarz powinien wywiesić na drzwiach swój dyplom, świadectwa przebytych szkoleń i specjalizacji, i informację o ubezpieczeniu. Jeśli nie wykupił ubezpieczenia oznacza to tylko tyle, że ryzykuje całym swoim życie i majątkiem, jeśli popełni błąd lekarski. TO ZUPEŁNIE WYSTARCZA!
  Urzędnicy są zbędni. Jedyny urząd, który ma prawo kontaktować się z lekarzem, to urząd podatkowy.
  To samo DOTYCZY WSZYSTKICH ZAWODÓW, KTÓRE MUSZĄ PŁACIĆ PRZYMUSOWE HARACZE NA OBIBOKÓW W IZBACH ZAWODOWYCH.
  Jeśli izby zawodowe – to tylko z dobrowolnych składek dobrowolnych członków!

  W TEJ CHWILI DZIAŁALNOŚĆ POLAKÓW JEST OGRANICZANA PRZEPISAMI DOKŁADNIE TA SAMO JAK PALESTYŃCZYKÓW NA TERENACH ZAJĘTYCH PRZEZ IZRAEL.

 135. Rysio said

  re 132. Spokojnie Gajowy – ja naprawdę bardzo Pana cenię.

  Co do broni – zgoda – osoby psychicznie nie powinne jej posiadać – ale taka decyzja powinna zapadać na jak najniższym szczeblu – np. gminy.

  Wtedy okazało by się bardzo szybko że w jednej gminie Gajowy uważany byłby za wariata a w drugiej za zupełnie normalnego człowieka.

  Zapewne było by tak jak w USA – np. w takim Vermoncie każdy może mieć broń bez żadnych papierów, a w Nowym Yorku nie, bo żyd Bloomberg uważa każdego kto chce nosić przy sobie krótką broń za wariata.

  Rysio uważa wszystkich uzbrojonych członków UB, SB, SS, NKWD i wielu innych organizacji rządowych za chorych psychicznie, a taki Bloomberg czy obecne władze Polski nie.

  Panie Gajowy – wydrzeć władzę obecnym władcom Polski można tylko od spodu, od dołu.
  Dlatego uważam, że trzeba uświadamiąć ludzi że to oni mają prawo decyzji jak chcą żyć.
  Tak jak to było niedawno z referendum odnośnie elektrowni atomowej.
  Tak że jak najwięcej decyzji powinno być podejmowanych na poziomie gminy albo jeszcze niżej.

  PS. Lenin, o ile dobrze pamiętam, był za tym aby wszystkie decyzje były podejmowanie na górze centralnie.

 136. Rysio said

  re 135. zgubilem wyraz Pan – miało być:

  Spokojnie Panie Gajowy – ja naprawdę bardzo Pana cenię.

 137. Chyba zorganizuję zrzutę na broń dla Rysia. A niech ma! Niech się cieszy! Kupimy mu Kałacha!

 138. Rysio said

  re 133. „…Zabić to można śmiechem idiotę…”

  Będę musiał to wypróbować na najbliższym polowaniu.

  Za każdym razem tacham w lesie z sobą niepotrzebnie ciężką dubeltówke i noboje a tu się okazuje, że wystarczy tylko ryknąć śmiechem i zające i indyki popadają.

  🙂

  PS. Krzysztofie M. A na niedźwiedzie śmiech też tak śmiertelnie działa?

 139. Ad. 138

  Ja najpierw najpierw się śmieję, a potem strzelam. Działa. Dubeltówki nie używam. To dla kobiet. Rój śrutu po stu metrach, to koło o średnicy 6 metrów.

 140. Rysio said

  re 137. Przyznam że bardzo miło mi, ale ja nie potrzebuję – mam bardzo dużo tego żelastwa.
  Gdyby każdy miał tyle samo co Rysio, to w Polsce było by tak z pól miliarda sztuk broni.

  😉

 141. Rysio said

  Muchę można ukatrupić, łapką albo 5 kilgramowym młotem.
  Dla muchy i tak to obojętne.

  😉

  PS. Muchę owada – nie panią minister sportu.

 142. p.e.1984 said

  Jeśli ktoś do tego miejsca doczytał (nie każdy da radę, bo sporo bełkotu produkowanego przez standardowych spamerów, których zamiast Gajowy banować – publikuje) – to ja chciałbym poinformować o „patriotycznej” akcji Narodowego Odrodzenia Polski we współpracy z KNP:
  http://www.nacjonalista.pl/2012/02/16/walcz-komunistyczna-okupacja-to-nie-wyzwolenie/comment-page-1/#comment-8879
  Sądzę, że niemieccy rewizjoniści są dumni z postawy młodych polskich „narodowców”, twierdzących, że okupacja Wałcza (miasto w III Rzeszy, od 1932 miało status „Festung” w 1945 zajęte przez RKKA, przekazane Polsce po konferencji w Poczdamie – wraz z resztą ziem odzyskanych) przez komunistów i zbrodniczą Armię Czerwoną była bardziej krwawa niż okupacja niemiecka.

 143. Marucha said

  Re 134:
  Ręce opadają…
  Gdy jeszcze nie było praw jazdy, po ówczesnych drogach jeździł może jeden samochód na godzinę.
  A 166 niech sobie chodzi do lekarzy bez dyplomu. Jak umrze, to już będzie wiedział, że ten konkretny lekarz powinien być omijany dużym łukiem. I na pewno go pocieszy, że owemu „lekarzowi” zasądzą przepadek mienia, co z satysfakcją zaobserwuje z chmurki,

  Re 142:
  To cena wolności słowa, którą gajowy stara się (nieraz z zaciśniętymi zębami…) zapewnić uczestnikom dyskusji.

 144. 166 bojkot TVN said

  143/Marucha
  Teraz uprawnieni lekarze bezkarnie wysyłają ludzi na tamten świat i co? Płacą jakieś odszkodowanie?
  Tylko pacjenci muszą za to płacić więcej, bo jeszcze na urzędnika, który nic nie robi, nie leczy i nie płaci odszkodowania, a żyje z haraczu.
  166 leczyło się u profesora medycyny i o mało co nie zeszło, bo zapisał leki wycofane w USA!!!!!!
  Moje poglądy są naprawdę poparte doświadczeniem życiowym. Jeśli ktoś ma praktykę lekarską, to ma uczniów, którzy u niego praktykują i z czasem odchodzą na swoje – coś jak dr.G u prof. Dziatkowiaka – każdy profesor ma własna szkołę, dzięki temu nauka się rozwija, bo każdy idzie inną ścieką przez las i odkrywa nowe rzeczy.
  Ale to jedna strona patologii.
  Wielka patologia to pozwolenia budowlane, odlesienia, odrolnienia, zaświadczenia o …..
  Gdyby Wawel nie został wybudowany przez króla, dziś nikt nie wydałby pozwolenia na budowę tego obiektu!

 145. konfuzjusz said

  Pare watkow za jednym zamachem. Zgadzam sie rzecz jasna co do restrykcji posiadania broni, zakladania rodziny, jazdy samochodem i tak dalej przez osoby, ktore moga poslugujac sie bronia, wychowujac dzieci, prowadzac samochod, ogladajac glupowizje, zaszkodzic spoleczenstwu. Mam na mysli na przyklad chorych umyslowo. Tak jest w krajach nawet najbardziej liberalnych pod wzgledem uzbrojenia. Kto mianowicie powinien owe restrykcje egzekwowac, nie wiem i nie usiluje na razie o tym myslec. Moze sad lokalny?

  Teraz mam zarzut do pana Krzysztofa M. On jak widac jest produktem czasow wspolczesnych, znaczy sie nienormalnych, albowiem nie potrafi zwyczajnie rozmawiac. Mysli, iz agresywne slownictwo, ktore moze obrazic interlokutora, doda mu racji. Otoz smiem poinformowac, ze tak nie jest, a na argumenty w tej materii nie bede sobie strzepic klawiatury. Chyba, ze pan Krzysztof M odezwie sie ktoregos dnia ludzkim glosem. Tyle ze mi sie wtedy moze nie chciec rozmawiac.

  A do Rysia mam taka refleksje. Pod wzgledem liczby posiadanych sztuk, choc moze niekoniecznie roznorodnosci kolekcji, pokusilbym sie konkurowac z Rysiem. Ale jak dotad nikogo w zyciu jeszcze nie pozbawilem zycia. To o czyms swiadczy, prawda?

  Bron sluzy nie tylko do zabijania, choc na pewno do niszczenia. Czasem trzeba cos zniszczyc.

 146. j said

  Moze wreszcie bedzie koniec tej krwawej jatki Usraela i Jewropejczykow na Syrii i jej obywatelach? Dalby Bog. Dobrze, ze Rosjanie wyciagneli prawidlowe wnioski z ostatniej krwawej jatki w Libii.
  __________________________

  Конец ближневосточной игры
  Одиннадцать месяцев западные страны и государства Персидского залива пытались дестабилизировать ситуацию в Сирии
  Тьери МЕЙСАН, французский публицист, – специально для «КП»
  Если вам понравилась эта статья:

  Несколько тысяч наемников проникли в страну. Их набирали агентства, базирующиеся на территории Саудовской Аравии и Катара. Они рекрутировали суннитских экстремистов, целью которых было свержение «алавитского узурпатора» Башара Асада с последующим установлением диктатуры ваххабитского толка. Эти наемники имели на вооружении самое современное оружие, включая системы ночного видения, средства связи и даже роботов для ведения боя в городских условиях. Поддерживаемые силами НАТО наемники имели доступ к разведданным, включавшим спутниковые съемки передвижений сирийских войск и перехваченные телефонные разговоры правительственных функционеров.

  Эта операция была представлена западной публике, как революция, которую топит в крови безжалостная диктатура. Конечно, этой лжи поверили далеко не все. Россия, Китай, альянс стран Латинской Америки и Карибского бассейна отвергли подобную версию. Все эти страны имеют соответствующий исторический опыт, достаточный для того, чтобы распознать интригу.

  Самое удивительное в этой истории было то, как западные СМИ убеждали всех в том, что салафиты, ваххабиты и бойцы «Аль-Каиды» являются приверженцами демократии, хотя эти «демократы» только то и делают, что открыто призывают по всем саудовским и катарским спутниковым телеканалам безжалостно резать алавитских еретиков вместе с приехавшими в Сирию наблюдателями Лиги арабских стран. И не важно, что Айман аль-Завахири (нынешний номер один в «Аль-Каиде») призвал к джихаду против президента Асада, а Абдельхаким Бельхадж (номер два в «Аль-Каиде» и нынешний комендант ливийской столицы Триполи) лично привез своих боевиков на север Сирии. Западные СМИ по-прежнему живут в романтических мечтах о тамошней либеральной революции. А вот западным спецслужбам осталось только раскрутить марионеточный «Национальный совет Сирии» с социологом из Сорбонны в качестве его «президента» и любовницей бывшего шефа французской разведслужбы DGSE в качестве официального представителя, чтобы «террористы» сделались «демократами».

  В мгновение ока ложь стала медийной истиной, а похищенные, искалеченные и убитые руками бойцов ваххабитского легиона люди оказались «жертвами тирана Асада». Представители религиозных конфессий, которые защищали свою страну от фанатиков, превратились в «алавитских солдатов, подавляющих собственный народ», а дестабилизация Сирии руками иностранных наемников стала эпизодом «арабской весны». Так, эмир Катара и король Саудовской Аравии, два полновластных монарха (которые отродясь никаких национальных выборов в своих странах не проводили, зато отправляли за решетку любых протестующих), превратились в певцов революции и демократии, а Франция, Великобритания и США, уничтожившие 160 000 ливийцев вопреки мандату, полученному от Совбеза ООН, стали филантропами, ответственными за безопасность мирных граждан.
  Большинство сирийцев всегда поддерживали президента Башара Асада вопреки тому, что утверждают западные средства массовой информации.
  Большинство сирийцев всегда поддерживали президента Башара Асада вопреки тому, что утверждают западные средства массовой информации.
  Фото: REUTERS

  Однако «война низкой интенсивности», которую западная пресса и СМИ стран Залива скрывали за этим маскарадом, закончилась после вето, наложенного Россией и Китаем в Совбезе ООН 4 февраля. 7 февраля представительная российская делегация, в состав которой вошли руководители МИД и Внешней разведки России, прибыла в Дамаск, где ее приветствовала ликующая толпа (подробности – на kp.ru). В президентском дворце российские эмиссары встретились с делегациями Турции, Ирана и Ливана. Была заключена целая серия соглашений с целью установить мир. Сирия освободила 49 взятых в плен иностранных военных инструкторов. С помощью Турции были освобождены похищенные иранские инженеры, включая тех, что удерживались французами (кстати, лейтенант Тласс, который держал их в заключении по поручению французской разведки, был уничтожен). Турция также прекратила оказывать поддержку оппозиционной «Сирийской свободной армии».

  На следующий день госдеп США проинформировал сирийскую оппозицию, что она не может более рассчитывать на военную помощь Штатов. Члены оппозиционного Национального совета Сирии, понимая, что предали страну зря, отправились на поиски новых спонсоров. Один из них даже обратился к израильскому премьеру Нетаньяху с просьбой захватить Сирию!

  После двухдневной отсрочки, необходимой для оформления соглашений, армии Сирии и Ливана взяли штурмом военные базы ваххабитов. На севере Ливана захвачены арсеналы с оружием, четыре западных офицера были там арестованы. В Сирии не менее 1500 боевиков взяты в плен, включая полковника, осуществлявшего связь с французскими спецслужбами.

  Интеллектуалы спорят, не совершил ли Владимир Путин ошибку, поддержав Сирию ценой дипломатического кризиса с США, но вопрос ставится неправильно. Истина в том, что, восстанавливая силы государства в течение последних лет и утверждая Россию на международной политической сцене, Москва положила конец длившемуся два десятилетия однополярному мировому порядку, при котором Вашингтон мог распространять свою гегемонию на весь земной шар.

  СПРАВКА «КП»

  – Сунниты, представляющие доминирующую ветвь ислама (суннизм исповедует население большинства мусульманских стран), придерживаются концепции прямого поклонения Аллаху, без посредников.

  – Шииты, представляющие около 10% от общего числа мусульман (жители Ирана, части Ирака, Ливана и Сирии), считают, что толкование предписания Пророка возможно. Правда, только теми, кто имеет на это особое право. По мнению суннитов, шииты позволили себе внести в ислам «недозволенные» новшества, и в этом смысле две эти основные ветви противопоставляют себя друг другу.

  – Алавиты, составляющие 10% населения Сирии, являются потомками древнего армянского царства. В их религиозной доктрине остаточный ислам сочетается с элементами восточных астральных культов и христианства. За пределами Сирии алавитов не признают мусульманами, однако в стране они считаются частью шиитской общины. Вся сирийская элита, включая президента Асада, исповедует эту религию.

  – Салафиты – приверженцы «традиционализма» в исламе, призывающие ориентироваться на образ жизни и веру ранней мусульманской общины. Своей задачей они считают борьбу за очищение ислама от различных чуждых примесей, основанных на культурных и этнических особенностях мусульманских народов, в том числе привнесенных контактами с Западом.

  http://www.kp.ru/daily/25835/2808816

 147. Rysio said

  re 143.

  „…To cena wolności słowa, którą gajowy stara się (nieraz z zaciśniętymi zębami…) zapewnić uczestnikom dyskusji….”

  Ja bardzo to cenię u Gajowego.
  Panie Gajowy proszę uważać na ciśnienie i przynajmniej niektóre moje wypowiedzi traktować z przymrużeniem oka.

 148. efka said

  Trzeba dać im solidny mandat za zaśmiecanie taki ok. miliona euro.

 149. killfacist said

  chyba każdy polak teraz powinien powiedzieć ze za…e kazdego niemieckiego s…yna jesli tylko poł buta przekroczy nasza granice bo ja tak zrobie

 150. Wojciech MIara said

  Rozumiem ich świetnie. Dla mnie każdy kamień aż do Łaby i Sali mówi po słowiańsku….

Sorry, the comment form is closed at this time.