Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  cep o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
  Emilian58 o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  JW o Polska wzywa do demilitaryzacj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

USA kręci nosem w sprawie legalnych transakcji obrotu cygarami!

Posted by Marucha w dniu 2012-02-29 (Środa)

Unia Europejska przyzwyczaiła nas już do tego, że np. hiszpański sędzia może nakazać holenderskiej policji aresztowanie Greka przebywającego w Austrii za złamanie szwedzkiego prawa na terenie Francji.
Teraz kolejne łajno z tej samej serii: USA bezczelnie kradnie pieniądze obywateli krajów trzecich jako karę za dokonywanie transakcji, które nie podobają się władzom USA, ale które są legalne w owych krajach trzecich. To już przekracza ludzkie pojęcie!
Admin.

Źródło: http://cphpost.dk/news/international/us-snubs-out-legal-cigar-transaction
28.02.2012 r.
Tłum. wMordechaj

Interwencji musiał się podjąć aż minister spraw zagranicznych Danii po tym, jak Duńczyk przegrał odwołanie w sprawie zwrotu przez amerykanów kwoty 137 tysięcy koron duńskich. W związku z embargiem handlowym, obrót kubańskimi cygarami w USA jest nielegalny.

Władze amerykańskie odmówiły zwrotu kwoty 137 tys. koron, jakie zarekwirowano duńskiemu policjantowi, który legalnie starał się kupić kubańskie cygara w Niemczech.

[Proszę państwa, powtórzmy, bo to się w pale nie mieści: Duńczyk LEGALNIE kupuje kubańskie cygara w Niemczech. USA wtrąca się w transakcję i zabiera Duńczykowi pieniądze, choć Duńczyk w żaden sposób nie podlega ani prawom, ani władzom amerykańskim, ani nawet nie przebywa na terenie USRaela! – admin]

Torben Nødskouv zamierzał sprzedać kupiony towar w swoim small-biznesie „Cigarhuset” i zawarł transakcję w dolarach z dystybutorem cygar z siedzibą w Hamburgu. Lecz transakcja, która została automatycznie przekierowana do USA, została przez władze amerykańskie wychwycona, a następnie wszczęto procedurę zamrożenia przelewu pieniężnego argumentując, że transakcja narusza amerykańskie embargo handlowe nałożone na Kubę.

Nødskouv odwołał się od tej decyzji, a środki w przeliczeniu na dolary 20 tysięcy, były od jesieni ubiegłego roku zabezpieczone w depozycie, lecz mogą zostać całkowicie utracone, gdyż ostatnio poinformowano go, że nie otrzyma ich zwrotu.

Interwencja władz amerykańskich w legalną transakcję dokonywaną na terenie dwóch krajów europejskich wywołała wielki krytycyzm szeregu polityków i ekspertów, którzy podnieśli argumenty, że USA przekroczyła swe uprawnienia w zakresie polityki dotyczącej transakcji finansowych, jaka dokonuje się pod płaszczykiem zwalczania terroryzmu.

Villy Søvndal, minister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla gazety Berlingske, powiedział że jest bardzo zatroskany z powodu decyzji Amerykanów i dodał, że w związku z tym, iż ta sprawa wymaga wspólnego rozstrzygnięcia europejskiego, zostanie podniesiona jako punkt toczącego się dialogu UE z USA.

“Napawa nas niepokojem fakt, że USA eksterytorialnie stosują prawodawstwo amerykańskie, aby regulować działalność gospodarczą poza obszarem USA”. Søvndal powiedział także: „Nie sądzę, aby to było w porządku, że USA ingeruje w stosunki gospodarcze państw europejskich , szczególnie w sprawy transferów pieniężnych między dwoma krajami Europy”.

Hans Jørgen Bonnichsen, poprzedni szef krajowej agencji wywiadowczej PET, wezwał Danię do użycia swej pozycji jako kraju przewodzącego teraz Unii do wywarcia nacisku na USA w sprawie zwolnienia depozytu.

“Ta sprawa to oczywista okazja dla duńskiej prezydencji, aby postawić sprawę jasno” powiedział gazecie Bonnichsen. „To wyraźny przykład, że amerykańskie łamanie zasad, zostało wprowadzone do porządku prawnego państwa, aby zwalczać terroryzm. Że władze USA mogą zablokować całkowicie legalną transakcje finansową między dwoma krajami europejskimi, a to jest z kolei naruszeniem praw obywateli UE”.

Sprawa Nødskouva nie jest pierwszym przypadkiem, gdy władze amerykańskie konfiskują pieniądze obywatela Danii. W 2008 roku, sprzedawczyni wyrobów tekstylnych Christa Møllgaard-Hansen z Maribo straciła 205 $ w wyniku transakcji zakupu 6 sukien z Pakistanu.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

Z tego mamy morał taki, że prawdopodobnie dużo więcej, niż przeciętny człowiek sobie wyobraża, transakcji finansowych zawieranych poza USRaelem przechodzi przez łapy żydowskich banków i innych instytucji finansowych ulokowanych w tym kraju. Nie ma się co dziwić. Około 80% gospodarki światowej znajduje się w rękach kilku rodów żydowskich.
Admin.

Komentarzy 9 do “USA kręci nosem w sprawie legalnych transakcji obrotu cygarami!”

 1. zdrada said

  Zgadzam sie calkowicie z poprzednikiem .. Zyd opanowal wszystko i pragnie opanowac wszystkich . Mieszkam i zyje w USA juz 27 lat , i widze na co dzien co zydostwo wyprawia. Ropa , mamy swoja nie jestesmy uzaleznieni od Arabow , a zyd podnosi ceny i wciska nam ze Arabia podwyzsza , co araby maja do nas ? majacych wlasna rope , Nadchodzi czas najwyzszy wywalic na zbity pysk Obame a co za tym idzie tych zlodziei i nieudacznikow democtatow !!! najwyzszy czas odsunac ich ma wieki i powrocic do polityki s.p. Ronalda Reagana !!!! pozdrawiam wszystkich ale nie zydostwo !!

 2. centurion said

  Ad1 Czyli co uważasz że republikanie nie są na sznureczku żydowszczyzny no to powodzenia. szalom

 3. Rysio said

  re 2. Ron Paul

  No chyba że parchy mu kazały „End the Fed”.

 4. TomUSAA+ said

  Tyle, ze Ron Paul nie jest czescia tego cyrkowego establishmentu Romney/Santorum/ Gingrich. On jest uczciwy, i dlatego osiaga takie niskie wyniki.

 5. revers said

  Predzej FED zrobi end the World, lub RESET

 6. mocniejszy said

  Warto zadać proste pytanie.
  Jaki cudem USA przechwytuje pieniądze przepływające z jednego kraju europejskiego do drugiego?

  Jest to możliwe tylko wtedy, gdy pośrednik w transakcji ma siedzibę w USA.

  MORAŁ: Europejczycy powinni bojkotować banki i innych finansowych pośredników z USA. Aby to robić, trzeba świadomie wybierać sposób przesyłania pieniędzy.

  A teraz ćwieczenie na wyobraźnię:

  Proszę sobie wyobrazić, że nie ma na świecie gotówki, a całość globalnego obrotu finansowego przejął największy bank, z siedzibą oczywiście w USA… Czy to tylko koszmar? A może plan?

 7. Nemo said

  Jestem z tobą Zdrada.Pozdro z Polski!!!

 8. Niezyt muzgu said

  Zdrado, ten caly circensis jest po to, zeby zostal ten czerwony mieszaniec (bo brzeciez nie czarny). To chucpa szyta grubymi nicmi. Za rok nie bedzie juz nam wolno w ogole pisac na tym Forum. I myslec bedziemy szeptem. A moze i wczesniej, niz za rok.

 9. Pokręć said

  Gdyby rozliczali się w złocie albo w tym zakichanym euro i nie korzystali z pośrednictwa banków w USA (jak widać, koniecznej przy transakcjach dolarowych)…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: