Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niepublikowany wywiad z Cejrowskim dla „Newsweeka”

Posted by Marucha w dniu 2012-03-13 (wtorek)

Chyba nie tylko gajowemu Wojciech Cejrowski ciężko podpadł skandalicznymi i zgoła nie pasującymi katolikowi wypowiedziami o Rosjanach, do których „trzeba strzelać”, bo to nasi „odwieczni wrogowie”. Ale wywiad jest interesujący. – admin.

W zeszłym tygodniu skontaktował się ze mną Newsweek. Prosili o wywiad. Zgodziłem się, na osobistą prośbę koleżanki z podstawówki, która tam pracuje. Lubimy się, znamy od lat, a do tego koleżanka pomogła mi kiedyś w ciężkich czasach. Odwdzięczyłem się Jej. Odpowiedziałem na pytania i postawiłem redakcji jeden warunek: tekst ma być opublikowany dokładnie w takiej formie jaką zamieszczam poniżej – żadnych skrótów, żadnych dopisków. Newsweek odpowiedział, że nikt im nie będzie stawiał warunków. Hmm..

Zamiast wywiadu opublikowali nieprzyjemny tekst na mój temat i równie nieprzyjemną rozmowę z ks. Sową. Ksiądz Kazimierz Sowa występuje jako kapłan i głos Kościoła, a na dołączonej do tekstu fotografii jest rozchełstany, potargany i bez koloratki. Ksiądz K.Sowa był dyrektorem kanału Religia należącego do TVN. Kanał ten ma w swoim logo rybę – znak Chrystusa – ale jednocześnie prezentował wszelkie możliwe religie w tym pogańskie i wrogie Kościołowi. [Admin od siebie doda, że „ksiądz” Sowa to zwykły gnojek. Przepuścił również 5 milionów złotych dane mu na stworzenie konkurencji dla Radia Maryja. – admin]

Dla równowagi medialnej, proponuję Państwu ten wywiad, którego Newsweek nie zdecydował się opublikować. Newsweekowi wolno wybierać, jakie treści publikuje. Mnie wolno wybierać Gościa Niedzielnego.

Poniżej tekst nieopublikowanego wywiadu dla „Newsweeka”:

Newsweek: W jakich relacjach jest Pan z prawicowymi publicystami m.in. Piotrem Semką, Piotrem Zarembą, braćmi Karnowskimi?

WC: Nie jestem w żadnych relacjach, bo nie mam okazji zawierać znajomości z publicystami. Nie bywam na otwarciach ani na zamknięciach, nie przyjmuję zaproszeń, po salonach się nie szwendam – jeśli gdzieś idę, to jest to manifestacja pod Pałacem Namiestnikowskim, Msza za
Ojczyznę albo pogrzeb. Ostatni pogrzeb, na którym byłem, to pogrzeb Stanisława Szwarc-Bronikowskiego. Poza tym, że Szwarc był podróżnikiem i filmowcem, był też cynglem AK – wykonywał zasądzone przez Podziemne Państwo Polskie wyroki śmierci na szpiclach, kolaborantach i Szkopach. Cześć Jego pamięci!!!

W koligacjach ani koteriach nie uczestniczę. Pracuję zawsze u siebie, we własnej firmie, nigdy w czyjejś redakcji. A zatem nie mam okazji poznawać dziennikarzy. Żadnego z wymienionych Panów nie znam osobiście, choć o każdym słyszałem. Jeden z braci Karnowskich jest kłamczuchem – tyle wiem na pewno. Nie może się skutecznie wyspowiadać, a w konsekwencji nie powinien przyjmować Komunii Świętej. Opublikował kiedyś ogromny wywiad ze mną, którego mu nigdy nie udzieliłem. Ogłaszał publicznie, że ma taśmy z nagraniami i mi je wyśle. Jakoś nie wysłał. Ten „wywiad” był nieprzyjemny i szkodliwy dla mnie. Fałszerstwo. Do czasu naprawienia szkody, każda spowiedź Pana Karnowskiego jest nieważna – takie mamy reguły w Kościele Katolickim. Trwa Wielki Post, może się chłop nawróci.

Z takich mniej więcej powodów trzymam się w ostrożnej odległości od publicystów, nawet prawicowych. Klucze od domu powierzyłbym Rafałowi Ziemkiewiczowi, którego szanuję i czytam z uwagą, oraz Krzysztofowi Skowrońskiemu, którego lubię i się z nim koleguję. Resztę znam raczej z daleka.

A czy oni prawicowi? To niedobre słowo, bo nic nie definiuje. Dużo bardziej adekwatne jest określenie „opozycja niepodległościowa” zdefiniowana jako przeciwieństwo antypolskiej, poddańczej polityki Donalda, Zdradka, Komoruska i reszty Padalców. Przy czym słowo Padalec oznacza kogoś, kto pada na twarz przed obcymi w celu wylizania butów.

N: Wróg – proszę o zdefiniowanie, kim są Pana wrogowie.

WC: Wrogami mojej Ojczyzny, czyli moimi osobistymi również, są Niemcy, Rosja i Unia Europejska. Dużo łatwiej byłoby nam współpracować z Unią lub Niemcami, zawierać z nimi roztropne sojusze, gdybyśmy stawiali tę sprawę jasno. Z wrogiem można się dogadywać, niekoniecznie trzeba strzelać. Dużo łatwiej byłoby nam handlować z Rosją, gdybyśmy handlowali z pozycji: jesteś naszym wrogiem, starasz się nas pożreć od stuleci, dzisiaj ci się to nie uda, dzisiaj chcesz nam sprzedać gaz, za ile? Z wrogiem można rozmawiać bez potrzeby rzucania się mu w ramiona lub do nóg. A Tuski, Zdradki i Padalce mają wobec Rosji syndrom sztokholmski.

Co do wrogów osobistych, to nie zajmuję się nimi, czyli nie ma między nami relacji – oni czują do mnie wrogość, a ja do nich nie czuję nic. Niekiedy docierają do mnie sygnały o wrogości poprzez mojego Facebooka lub stronę internetową. Bluzgów i anonimów nie czytam (trzeba się podpisać), na listy interesujące odpowiadam, i to częściej na te od wrogów niż te od przyjaciół.

Są też zawzięte środowiska, które zwalczają mnie od lat – Gazeta Wyborcza i pederaści (termin medyczny, stosuję go zawsze świadomie w kontraście do nowomowy wypranej z osobistego stosunku do zjawiska).

N: Co to znaczy być „radykalnym katolem”?

WC: Jezus był radykałem, nie ściemniał, nazywał rzeczy po imieniu, mowa jego była prosta: tak-tak, nie-nie. Doktryna Jezusa była bardzo radykalna wtedy i jest radykalna dzisiaj. Dlatego Kościół Katolicki ma co roku tysiące męczenników za wiarę. Katolików zabija się za przekonania religijne! Moje poglądy w sprawach doktrynalnych się nie zmieniają, bo doktryna Kościoła jest niezmienna. Z tymi samymi poglądami co dziś, trzydzieści lat temu nie byłem radykałem, a teraz jestem. Dlaczego? Świat zdziczał. Coraz więcej dzikusów dookoła. Kiedyś byli na marginesie, dziś siedzą w Sejmie – facet z torebką, facet ze gumowym siurkiem – jako elita narodu. Fuj! Wolę być radykałem

Zresztą radykalizm to nic złego, to raczej cecha, a nie wada. Idzie Pani do lekarza, a on mówi: poprzednia kuracja nie przyniosła efektów, zastosujemy radykalne metody. Czy ma mu Pani za złe? Narzędzia dobiera się stosownie do okoliczności. Kiedy dobre słowo nie skutkowało, moja babcia sięgała po pasek. Mądra babcia. Cześć Jej pamięci!

Świat zrobił się rozmemłany, ludzie ukrywają, kim są, wstydzą się przyjmować jasne stanowiska – dlatego wylądowałem na pozycji radykała. Inni zmienili swój język i dostosowali sformułowania, a ja po staremu mówię, że aborcja to zbrodnia z premedytacją, a nie „zabieg”. Zbrodnia, w której uczestniczy matka. Wszyscy uczestnicy tej zbrodni to dzieciobójcy. Za zabójstwo z premedytacją powinni być ukarani ciężkim więzieniem. Kiedyś nazwanie aborcji zbrodnią to była definicja, dzisiaj to jest „radykalna ocena”. A aborcja jest przecież wciąż taka sama. Co się więc zmieniło? Świat zdziczał.

N: Ma Pan poczucie, że jest w Polsce jedynym „radykalnym katolem”?

WC: Co Pani, oszalała??? Polska się skończyła? Zostały tylko lemingi?! Mam nadzieję, że są nas – radykalnych katolików – miliony. Na zimę wyjechałem na prerię, siedzę daleko od świata, ale coś tam do mnie dociera. Jedyna polska telewizja dostępna na terenie USA to… TV Trwam. TV Polonia, której obowiązkiem jest docierać do Polonii zagranicznej, wyświetla mi się na komputerze jako „niedostępna na tym obszarze”. (To samo TVP Info, TVP2.) Skandal, bo na jakim obszarze niby ma być dostępna, jeśli nie za granicą, w USA, gdzie Polaków mieszka kilkanaście milionów? Na szczęście Telewizję Trwam odpalam gdzie chcę i kiedy chcę. Chwała im za to!
No i z oglądania codziennie wiadomości z Polski wynika mi, że nas, radykałów katolickich, jest wielu.

N: Uważa Pan, że jest misjonarzem?

WC: Mam nadzieję, że jestem. Prowadzenie pracy misyjnej to jeden z obowiązków, który ciąży na każdym katoliku, nie tylko na księżach, którzy jadą do Afryki. Mamy być misjonarzami wszędzie i zawsze. Mówiąc językiem niższym: mamy nawracać świat dookoła siebie, poprawiać świat, budować dobro, zwalczać zło, NAWRACAĆ. Każdy z nas ma taki obowiązek. Dlatego na początku wspomniałem o tym Karnowskim, bo jeśli ja mu przestanę przypominać, a on sam zapomni, że musi naprawić wyrządzone szkody, to jego wina przejdzie na mnie.

N: Pytam o to, bo chciałabym wiedzieć, czy postawił Pan sobie za cel rozpropagowywanie rzymskiego katolicyzmu i przestrzeganie Polaków przed innymi religiami, i najlepszym do tego narzędziem są media?

WC: Media są takim samym narzędziem jak każde inne – niekoniecznie najlepszym. Świadectwo mamy dawać całym swoim życiem, każdym naszym czynem, a zatem nawet kiedy jestem w toalecie, to mam pozostać katolikiem i nawet tam dawać dobre świadectwo. Katolik zostawia czysty kibel, nawet gdy go nikt nie obserwuje. Katolik nie przeklina, nawet gdy go nikt nie słucha. To są uniwersalne zasady i nieważne, czy w mediach takich jak telewizja, czy takich jak woda w łazience.

N: Czy podróżując próbuje Pan nawracać spotkanych ludzi?

WC: Zawsze i wszędzie. W tej chwili próbuję nawracać Panią. Nie mówię nic wprost do Pani, ale może po tej rozmowie będzie Pani trochę inna. Środki dobieramy stosownie do okoliczności. Tego mnie uczyli na politechnice.

N: Ma pan wśród przyjaciół i znajomych księży katolickich?

WC: Bardzo wielu

N: Jeśli tak, to z jakimi reakcjami z ich strony Pan się spotyka. Jak reagują na Pana poglądy? Czy mówią, że robi Pan dobrą robotę?

WC: Zależy od roboty. Czasami moja robota ich w ogóle nie interesuje, bo ja się głównie zajmuję prowadzeniem interesów, a to księdza może interesować w wąskim zakresie od strony konfesjonału: czy jestem kapitalistą etycznym? A zatem, kiedy spotykam się z moimi kumplami księżmi, to raczej nie gadamy o mojej robocie, tylko o sprawach Kościoła, Ojczyzny i o prywatnych.

N: Ma Pan poczucie, że jest Pan przez nich traktowany poważnie?

WC: Jak najbardziej. Relacja między katolikami nie może polegać na fałszowaniu, na lukrowaniu, na omijaniu niewygodnego tematu. Traktujemy się z szacunkiem, czyli poważnie.

N: Czy żyje Pan zgodnie z Dekalogiem?

WC: Żyję. I chodzę też często do spowiedzi. To właśnie częsta spowiedź pozwala żyć w zgodzie z Dekalogiem. Częsta, podkreślam, częsta i regularna spowiedź stawia człowieka do pionu i pozwala pion utrzymać. Staram się sobie nie ufać. Mam sumienie, modlę się, ale dobrze jest, kiedy ksiądz mi regularnie zagląda pod maskę i robi rutynowy przegląd silnika.

N: Ma pan wśród przyjaciół i znajomych buddystów? Jeśli tak, to jak zareagowali na pana program?

WC: Nie koleguję się z innowiercami, to niebezpieczne duchowo i katolik takich rzeczy unika. Znam ogólnikowo jednego, jedynego – na Facebooku występuje jako Chopin. Wydałem mu książkę podróżniczą „Prowadził nas los”. Od kilku lat bestseller. Płacimy tłuste honoraria. No i tyle mojej osobistej znajomości z buddystami. A reakcja Pana Chopina jest widoczna na Facebooku obok wielu innych.

N: Dlaczego uważa Pan, że należy ludzi ostrzegać przed Nergalem i buddyzmem (przestrzegając jednocześnie przed działaniem demonów)?

WC: Bo jestem katolikiem – dlatego.

N: W jaki sposób demony mogą stanowić zagrożenie?

WC: Szanowna Pani, na ten temat są całe biblioteki. Załamka! No dobra, na poziomie lekcji religii w szkole podstawowej to byłoby tak: demony to byty duchowe, czyli nie mające ciała, ale mające rozum (a więc myślą), własną osobowość i inteligencję. Ponadto, najogólniej mówiąc, są przeciwieństwem aniołów. Anioły nas kochają– demony nienawidzą. Każde działanie demona zawsze i wszędzie jest nastawione na zniszczenie człowieka. Nawet jeśli pozornie demon jest w danej chwili milutki. Kiedy demon daje ci cukierki, to nie po to, by ci było słodko, tylko po to, by ci się zęby popsuły. Na zakończenie dodam, że demony są sprytniejsze, bardziej inteligentne i ogólnie pod każdym względem szybsze i sprawniejsze od człowieka. A zatem nie da się przechytrzyć demona, wykołować go ani oszukać. Nie da się też demona oswoić dla swoich celów, co próbują robić buddyści. Skoro demon zawsze i wszędzie nienawidzi człowieka, to nawet jeśli chwilowo daje się udobruchać, to ma w tym jakiś cel skierowany przeciwko człowiekowi. Koniec lekcji.

N: Czy Pan kiedyś na własnej skórze odczuł działanie demonów – jakie?

WC: Nie. I codziennie odmawiam modlitwę z egzorcyzmem do św. Michała Archanioła, aby mnie ustrzegł od demonów. Mam wujaszka egzorcystę i raz w życiu byłem u niego w gabinecie. Nigdy więcej nie chcę tam pójść. Kiedyś wujaszek miał jedną osobę na miesiąc, teraz pracuje wiele godzin każdego dnia – tyle jest w Polsce opętań. Brakuje egzorcystów do roboty. Wujaszek mówi tak: „kiedy zostałem egzorcystą straciłem wiarę – ja już teraz nie wierzę, że Bóg istnieje, ja WIEM, z całą pewnością wiem, że istnieje, bo widziałem na własne oczy i odczuwałem na własnym ciele istnienie demonów”.

Ten świat to nie bajka ze średniowiecza. Jakby Pani raz jeden poszła do tego jego gabinetu, to by Pani od razu nie tylko uwierzyła w istnienie Boga, ale bardzo szybko przypomniała sobie, co to konfesjonał i kurczowo złapała się Dekalogu. Widziałem w życiu rzeczy radykalne i dlatego jestem radykalnym katolem. A osoby niewierzące… niech to nazywają syndromem posttraumatycznym – to mi chyba wolno mieć? Czy też nie?

eMBe/Wojciech Cejrowski Facebook
http://www.fronda.pl/

Komentarze 104 to “Niepublikowany wywiad z Cejrowskim dla „Newsweeka””

 1. Zerohero said

  Apelował by do Rosjan strzelać bo to nasi odwieczni wrogowie? No, no…Dziwnym trafem Cejrowski ma na koncie kilka żydofilskich wypowiedzi, a w kwestii Izraela doradzał daleko idącą współpracę. Za każdym razem gdy w sposób niepolitycznie poprawny mówi o kwestiach religii, to jako przykład negatywny podaje islam. To samo w sobie nic jeszcze nie znaczy, ale mamy komplecik:

  -żydolfilstwo
  -nienawiść do Rosjan
  -niechęć do islamu

  do tego jeszcze dochodzi wręcz głupkowate uwielbienie dla USA. Cejrowski miał okazję zobacyzć nędzę krajów Ameryki Południowej w których tamtejsi „balcerowicze” opłacani z USA robili swoje „reformy”. I co? Gucio. Jemu się podoba.

  Komplecik poglądów które możemy znaleźć u Ziemkiewicza, Wildsteina, nowej ekipy Frondy. Czyli judeochrześcijan, przechrzt, kryptożydów, całej tej frankistowskiej szlachty jerozolimskiej udającej „katoli” albo „prawicę”.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Wypada się zgodzić z Panem.
  Nawiasem mówiąc, dla Newsweeka stonował nieco swą rusofobię. Taktycznie.

 3. Rosomak said

  @ 1. Podzielam w tej kwestii opinię n/t WC

 4. Zerohero said

  Ale o Komorowskim mówi w tym wywiadzie „komoruski”. Mnie te przekręcanki rażą, bo dotyczą gościa, który planował wziąć ślub w Jerozolimie a jest prezydentem kraju leżacego całkowicie w strefie wpływów zachodnich bankierów.

  Tak samo irytujące jest mówienie na Sikorskiego „Zdradek”. Pamiętam dobrze. Zdradek to się z niego zrobił jak powaśnił się z PiS. Wcześniej nikomu nie przeszkadzało, że pracował w American Enterprise Institute, że ma żone Żydówkę neokonkę, że w Afganistanie był agentem brytyjskim a nie dziennikarzem, że miał brytyjskie obywatelstwo…

  No oczywiście, bo jak święty Kazyński mógł brać do rządu jawnego zdrajce?

  Zdradzić to można wspaniały PiS, ale nie ten śmieszny kraj zwany Polską. Taki jest mental wielu publicystów prawicowych. Takie są ich horyzonty. Niestety.

 5. Zerohero said

  PS. Napisałem o planach ślubnych, a zapomniałem dodać, że „komoruski” ma żonę Żydówkę. Tak samo jak „zdradek” i tak samo jak swego czasu mający jakies polskie odruchy Gomułka – co prawdopodobnie złagodziło traktowanie zbrodniarzy żydowskich w 1968.

 6. AQQ said

  http://astromaria.wordpress.com/2012/03/13/prokuratura-okregowa-w-poznaniu-nie-wyrazila-zgody-na-opublikowanie-list-firm-ktore-mogly-uzywac-niejadalnej-soli-ale-my-ich-do-tego-zmusimy/
  Działajmy!

 7. Gdyby Polska powróciła na rynki Rosji, nie to nie jest możliwe, do tego nie dopuszczą. To groziłoby z czasem samodzielnością gospodarczą.
  Tak więc jesteśmy szczuci na Rosjan, naszych odwiecznych wrogów, dobre sobie. Nawet całkiem niezłe.

 8. C W raczej trci bardziej populizmem niż patriotycznym uczuciem do mojej Ojczyzny.

 9. dendrolog said

  Tak się składa, że żaden z panów ani nie ma ,ani mieć nie będzie i dziesiątej części tych talentów , które ma Cejrowski.
  To bardzo dobrze. ;-).

 10. husarz said

  ad 1 zgoda co do oceny ,choc jak by nie patrzec ma troche racji jesli chodzi o Rosje.
  Ta byla imperialna i tego sie nie wyrzeknie . A dilowac na kolanach to zaden byznes.

 11. wi42 said

  Re:9
  Gratuluje mu talentow.
  Interesuje mnie bardziej jak on tymi talentami pomaga Polsce.

 12. Zbigniew Kozioł said

  Talenty, panie mądry z pod @9, to zależy, co kto uznaje za talenty. Istnieją, że tak powiem, różne talenty 😉 A i realizują się lub nie, przy odpowiednich uwarunkowaniach życiowych. Które raczej same z siebie w życiu się nie przydarzają się, nam się, same, się. Przypuszczam, że tak ze 30 % pisujących tutaj ma talenty duże.

  Sam to do Cejrowskiego odnosiłem się z dużą rezerwą od wielu lat. Taki rodzaj intuicji podejrzliwej. Chyba już coś wspomniałem na ten temat. A teraz żem rad, że tu tak bardziej otwarcie, że się rypło (no i było przecież gdzieś tutaj niedawno wideo z Cejrowskim). Bo ja akurat to nie jestem wyrobiony na tyle, by mieć na 100 % zdanie swoje i je głosić w podobnych trudnych przypadkach.

  Ileż to ludzi się nabiera. Cejrowskiego wprawdzie jakby odstawiono od głównego żłoba. On raczej jest skończony. Teraz eksperymentują z innymi metodami kształtowania myślenia.

 13. RSA said

  No, panowie, bez przesady. Jako fan twórczości Cejrowskiego pozwolę sobie sprostować parę rzeczy:
  1. Sikorskiego zaczęto przezywać „zdradek” nie kiedy opuścił PiS, ale wygłosił wiernopoddańcze przemówienie w Berlinie
  2. Co do wrogości wobec islamu – proszę sobie porównać dwa odcinki „Boso…” – o buddyzmie i o islamie. O tym o islamie nie da się powiedzieć, że był nasycony „wrogością”. Ten o buddyzmie w sumie też nie – ale był b. krytyczny.
  3. Żydzi i Arabowie a Cejrowski – proszę sobie oglądnąć cykl reportaży z Palestyny. Jak już panowie obejrzą, to proszę uczciwie, sami sobie odpowiedzcie, czy autor faworyzuje Żydów względem Arabów. Ja przynajmniej odniosłem odmienne wrażenie.
  4. Co do fascynacji Ameryką, to W.C. zawsze mówił, że woli ją od Europy ze względu na większy zakres wolności, a A. Południową, także ze względu na klimat. W Szwecji bogactwo, w Peru bida – ale w Peru do domu nie przyjdzie urzędnik państwowy zabrać dziecka w majestacie prawa. Co kto woli.

  Natomiast rzeczywiście Ruskich W.C. nie lubi, co mnie akurat nie odpowiada.

  Pozdrawiam

 14. vera said

  jest znakomicie zadaniowany przez prez ojcow z TVN-u ! PIERWSZY KOWBOJ 2 RP JUZ SIE SKONCZYL ! А ВОТ ! КАК ЖЕ ЖАЛЬ !

 15. Kapsel said

  Notatka o przodkach WC „wisiała” kiedyś na jego oficjalnej stronie…..teraz sprawdziłem i nie ma.Jego programy przyrodnicze są dosyć dobrze zrobione i dają się oglądać a reszta to jest taka naciągana i jakby sztuczna.Tutaj znalazłem to co zniknęło z jego oficjalnej strony czyli o przodkach a jest i trochę więcej z jego życiorysu:

  Nakładem wydawnictwa Zysk ukazała się biografia Wojciecha Cejrowskiego pióra Grzegorza Brzozowicza pod tytułem „Cejrowski. Biografia”. Niestety nie odpowiada ona na trzy ważne pytania: czemu Cejrowski nie wszedł w politykę, kim w jego życiu jest Joanna Najfeld i jak to było z unieważnieniem jego małżeństwa. Pomimo to książka przynosi wiele ciekawych informacji o Cejrowskim.

  Za czasów Jana III Sobieskiego przodek Cejrowskiego (pół szlachcic hiszpański, pół żyd) osiedlił się na Pomorzu. Prababcia Wojciecha nazywała się Lejman i była żydówką (jej matka nazywała się Najfeld). Dziadek Antoni Cejrowski zrobił majątek na handlu z żydami i był członkiem Ligi Morskiej i Kolonialnej. Po wojnie rozdał chłopom swoje ziemie by uniemożliwić komunistom parcelacje swoich gruntów, prowadził w PRL sklep z warzywami. Ojciec Stanisław Cejrowski był fizykiem z wykształcenia, zajmował się promowaniem muzyki (jazzu i rocka – w tym zespołów takich jak: Brygada Kryzys, Odział Zamknięty i Lady Pank), był tajnym współpracownikiem SB (bezpieka wykreśliła go jednak z agentury z powodu braku donosów). W 1981 tata Wojciecha był organizatorem Przeglądu Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Mama Wojciecha Cejrowskiego z wykształcenia jest astronomem.

  Wojciech Daniel Cejrowski urodził się 27 czerwca 1964 roku. Kiedy był dzieckiem wycięto mu chore płuco.

  Od dziecka zarabiał pieniądze (zbierał i handlował pustymi butelkami, handlował domowymi przetworami, wyrabiał lody, handlował w szkole pączkami, dostarczał prywaciarzom kupowane w wiejskich sklepach plastikowe artykuły na surowiec do produkcji, handlował walutą i był kurierem cinkciarzy). W 1981 roku po raz pierwszy wyjechał do pracy do Szwecji, w latach osiemdziesiątych…
  Całość
  http://jan.bodakowski.salon24.pl/255187,cejrowski-biografia

 16. wet3 said

  Nie dopatrzylem sie w wypowiedziach Cejrowskiego lacznosci z tradycyjnym KK. Jesli sie myle, to prosze mnie poprawic. Doceniam bardzo powiedzenie jego wujka – egzorcysty: stracilem wiare. Teraz juz nie wierze, ze Bog istnieje, ja WIEM, ze istnieje …”. Doceniam unikanie innowiercow. Jesli chodzi o Rosje, to jestem wstrzemiezliwy gdyz do tej pory Rosja zadnych pozytywnych (poza negatywnymi!) krokow w naszym kierunku NIE zrobila. Moze jest to skutek „polskich rzadow” od 1989 r. – dla ktorych Polska i polskosc sa czyms absolutnie obcym? – Tak moze, rownie dobrze byc, lub nie byc! Niepokoi mnie natomiast zarzucane mu zydofilstwo zarzucane przez „Zerohero”. Malo o CW czlowieku wiem. W sumie, odpowiedzi WC odebralem jako cos pozytywnego.

 17. Zbigniew Kozioł said

  Tak sobie patrzę. I próbuję analizować.

  No ja akurat agentem nie jestem niczyim (może i szkoda dla mnie, ale nie mogę inaczej, mnie wogóle mierzi sama idea pracy dla systemu, jestem indywidualistą do stopnia nieprzyjmowalnego przez nikogo).

  Pani Vera, pani russkaja?

  Panie Wet Trzy, niechże pan nieco ochłonie. Najeżdżanie na ruskich ot tak bo to wygodne to jest pozytywne?

 18. Joanna said

  Ja tak jak WCejrowski staję się fundamentalistką (mimo, że nie jestem typem Judith wojującej)wobec wszechogarniającego rozmemłania wartości, przeinaczania znaczeń, zakłamania. A tu ładna piosenka w wykonaniu zespołu Bel Canto:

 19. Sybirak said

  Ad 1+ 2 i …

  Z tym Cejrowskim zawsze mi się coś nie zgadzało. Był jakiś dziwny (dawno, dawno temu) z programem politycznym w naszej telewizji. Był dziwny z nadmiernie demonstracyjnym katolicyzmem. Był dziwny w swoich programach podróżniczych ”Boso przez świat” w zachwytach o darmowej energii elektrycznej w slumsach, choć to była zwykła kradzież aczkolwiek nie ścigana (siódme nie kradnij !). Był dziwny we wrogości do innych Słowian – Rosjan. Był dziwny w wielu swoich poglądach a nawet antropologicznie niezbyt bliski Słowianinowi. Był dziwny w dobieraniu sobie przyjaciół (Ziemkiewicz, Skowroński) – francuzi mawiają: „pokaż mi swych przyjaciół a powiem ci kim jesteś”.
  Jeżeli ktoś jest tak „pomieszany” nie może być prostolinijnym Słowianinem. Nam Słowianom trudno zrozumieć „starszych braci w wierze” mimo, że mówią po polsku. Stworzyli oni szczególna lingwistykę stosowną w każdym języku. To samo znanie dla tubylca wyraża jedno, dla „starszego brata w wierze” zupełnie co innego. Kto czytał Sołżenicyna „Dwieście lat razem” doszedł do tego samego wniosku. Sumując – zgadzam się to – sayanim

 20. Zbigniew Kozioł said

  Pani Joanno, akurat o sobie nie powiedziałbym, że jestem fundamentalistą. No chyba, że szukanie prawdy za takie uznawać trzeba. Wogóle nie przypisuję sam się ze siebie się do nikogo. Ani do szybko naciskających na pedały rowerzystów ani do tym bardziej do zwrotkarzy czy kolejarzy. Pani ładna Bel Conto niczego tu nie zmienia.

 21. Zbigniew Kozioł said

  Pani Joanno, to jest przepiękne, to Bel Canto. Ono zmienia.

 22. Joanna said

  ad/Zbigniew Kozioł
  Jutro znajdę Panu coś równie ładnego-:))

 23. maran said

  Glupota niektorych komentarzy przekaracza granice zdrowego rozsadku.
  Typowa polska zawisc, ignorancja, plycizna ujawania sie od dolu do gory.
  Jedni zadrosza WC majatku, ktorego sie uczciwie, wlasna praca, pomyslem i inteligencja dorobil, innym nie podoba sie jego rusofobia do ktorej ma prawo.
  Czemu ma niby kochac Ruskich, co oni niby tak wspanialego dla Polski i Polakow zrobili??
  Moze ktos mi to przypomni, uzasadni???
  Innym sie nie podoba, ze pan WC podrozoje po Amerykach i nawet mu sie tam zycie, o zgrozo, podoba.
  Inni wesza psim szwedem w jego zyciorysie, aby tam sie czegos brudnego dokopac, aby mu potem dowalic.
  Polska nigdy ne wejdze na wyzyny, bo Polacy scigana kazdego kto sie probuje wspiac ponad zaczadzony tlum do dolu. Sciagna, dokopia, zohydza i zostawia. A potem sami ,siedzac w roznych dziurach po calym swiecie, robiac najczarniejsza robote, kwekaja i psiocza ,jak to im niedobrze, jacy to oni pokrzywdzeni sa przez los.

 24. Romir said

  Do pana Gajowego.
  Mija rocznica apelu pana Marka. S dotyczącego akcji ulotkowej, warto przypomnieć o ulotce odwiedzającym gajówkę.

 25. Marucha said

  Re 23:
  Pani Maran, a czy my nie mamy prawa do tego, aby nam się nie podobała rusofobia Cejrowskiego, i do tego wyrażona w taki sposób? Do ruskich powinno się strzelać???

 26. wet3 said

  @ Z.Koziol
  Moja postawa wobec Rosjan jest taka iz jestem otwarty na wzajemne zrozumienie i wspolprace – czego dotychczas absolutnie zwe strony Rosji nie zauwazylem. Natomiast nie podzielam „strzelania do ruskich”. Cos musialem przeoczyc.

 27. maran said

  Panie Marucha, z tego co ja wyczytalam to WC powiedzial: „z wrogiem można się dogadywać, niekoniecznie trzeba strzelać”. Czemu pan przeinacza jego wypowiedzi???
  A nie odpowiedzial pan na moje pytanie” czemuz to , dlaczegoz to mamy niby kochac Ruskich????
  Co oni dla nas, w naszej calej ponad 1000 letniej historii takiego super zrobili????
  Od kiedy to ma nas zobowiazywac milosc do Ruskich??????

  Pani Maran, proszę uważnie czytać.
  W TV Cejrowski powiedział właśnie, że do „ruskich trzeba strzelać”, co słyszałem i widziałem osobiście.
  Natomiast w zamieszczonym wywiadzie, jak już podkreśliłem, złagodził swoją wypowiedź.
  Poza tym – kto i gdzie napisał, że mamy „kochać ruskich”? Coś się Pani pomyliło. Ja Rosjan lubię, ale między państwami nie ma uczuć, tylko są interesy. I to jest w polskim interesie mieć jak najlepsze układy z Rosją, a kto tego nie rozumie, ten już niech lepiej pójdzie owe kury szczać prowadzać…
  Admin.

 28. Inkwizytor said

  Maran aka Sono, jesteś do bólu przewidywalna, i epatujesz swoim niby to niezadowoleniem z Neokościoła podobnie jak szubrawiec Cejrowski katolicyzmem. Poznaliśmy was szabesgojki 🙂

 29. maran said

  a tu dowod ze polskie spoleczenstwo jest spoleczesntwem idiotow.
  „57 proc. ankietowanych Polaków uważa, że Unia Europejska zmierza w dobrym kierunku, by wyjść z kryzysu i stawić czoła nowym, globalnym wyzwaniom; przeciwnego zdania jest 21 proc. – wynika z Eurobarometru przeprowadzonego jesienią 2011 roku.

  Polacy pytani byli o to, jak oceniają elementy strategii „Europa 2020″, czy są one ważne dla wyjścia przez UE z kryzysu finansowego i gospodarczego oraz przygotowania się na następne dziesięciolecie.

  Najwięcej badanych – 77 proc. – za ważne uznało podejmowanie działań na rzecz unowocześnienia rynków pracy w celu zwiększenia zatrudnienia. 17 proc. oceniło, że jest to średnio ważne, 3 proc. – że nieważne i taki sam odsetek nie miał w tej sprawie zdania.

  Drugim pod względem ważności zadaniem dla UE – w opinii 76 proc. ankietowanych – jest pomoc dla osób ubogich i wykluczonych społecznie oraz umożliwienie im odgrywania aktywnej roli w społeczeństwie. 19 proc. uznało te działania za średnio ważne, 3 proc. za w ogóle nieważne, a 2 proc. nie wiedziało jak odpowiedzieć.

  69 proc. uznało za ważne wspieranie gospodarki, która zużywa mniej zasobów naturalnych i emituje mniej gazów cieplarnianych. Średnio ważna ta kwestia jest dla 22 proc. ankietowanych, nieważna dla 5 proc., a 4 proc. nie miało zdania.

  Pomoc w zwiększaniu konkurencyjności bazy przemysłowej UE poprzez promowanie przedsiębiorczości i rozwijanie nowych umiejętności jest ważna dla 65 proc. respondentów. 25 proc. uznało to za średnio ważne, 5 proc. za nieważne i tyle samo nie wiedziało jak odpowiedzieć.

  Na piątym miejscu znalazły się działania dotyczące poprawy jakości i atrakcyjności unijnego systemu szkolnictwa wyższego – ważne jest to dla 64 proc.; średnio ważne dla jednej czwartej, nieważne dla 8 proc., 3 proc. nie miało zdania.

  59 proc. ankietowanych jest zdania, że ważny jest rozwój e-gospodarki za pomocą superszybkiego internetu w obrębie UE; 25 proc. uważa działania w tej kwestii za średnio ważne; 8 proc. za nieważne i taki sam odsetek nie miał zdania w tej sprawie.

  Zwiększenie wsparcia dla polityki w dziedzinie badań i rozwoju oraz przekształcenie wynalazków w produkty jest ważne dla 56 proc. badanych; średnio ważne dla 29 proc., w ogóle nieważne dla 11 proc., 4 proc. nie wiedziało jak odpowiedzieć.

  Biorąc pod uwagę powyższe priorytety, 57 proc. Polaków uznało, że Unia Europejska idzie w dobrym kierunku, by wyjść z kryzysu i stawić czoła nowym wyzwaniom. Więcej optymistów jest tylko wśród Szwedów – 67 proc., Litwinów – 65 proc. i Bułgarów – 60 proc.

  O tym, że UE idzie w złym kierunku przekonanych jest 21 proc. Polaków. Więcej negatywnych opinii jest wśród Hiszpanów – 46 proc., Greków – 42 proc., Brytyjczyków – 42 proc.

  15 proc. Polaków jest zdania, że kierunek w jakim zmierza Unia nie jest ani dobry, ani zły, a 7 proc. nie miało zdania.

  41 proc. Polaków oceniło, że są dobrze poinformowani o sprawach europejskich, ponad połowa – 57 proc. – uznała, że jest odwrotnie, a 2 proc. respondentów nie miało zdania. Swoją wiedzę – spośród innych krajów europejskich – najlepiej oceniają Luksemburczycy – 52 proc., Finowie – 47 proc., Irlandczycy – 46 proc. Najsłabiej poinformowani czują się Hiszpanie – 79 proc., Cypryjczycy – 76 proc., Francuzi – 73 proc.

  Wiedzę o europejskich sprawach politycznych Polacy czerpią głównie z telewizji – taką odpowiedź wybrało 82 proc. ankietowanych; 37 proc. dowiaduje się o tych kwestiach z radia, 33 proc. z internetu, 32 proc. z prasy, 7 proc. nie poszukuje takich informacji, a 2 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

  Telewizja jest również głównym źródłem informacji na temat ogólnie Unii, jej instytucji – z tego medium korzysta 53 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest internet – 28 proc., na kolejnych: radio – 15 proc., gazety – 13 proc., dyskusje z krewnymi, przyjaciółmi – 8 proc., książki, broszury – 2 proc.

  Badania pokazują, że mniej Polaków interesuje się sprawami UE; w porównaniu z wiosną 2005 roku ponaddwukrotnie, z 7 proc. do 15 proc., zwiększył się odsetek Polaków niezainteresowanych UE.

  Prezes Instytutu Spraw Publicznych dr Jacek Kucharczyk uważa, że spadek zainteresowania sprawami Unii wynika paradoksalnie z tego, że członkostwo Polski w UE okazało się sukcesem. Ciekawość Polaków wynikała z obaw i kontrowersji, które były w Polsce silne tuż przed i po wejściu do Unii.

  Wtedy – jak mówił Kucharczyk – wiele osób miało sprzeczne uczucia, później zmieniło zdanie i coraz więcej zaczęło uważać, że Unia dobrze służy naszemu krajowi, co przełożyło się na mniejszą chęć zdobywania informacji na temat Unii.

  Zdaniem Kucharczyka, badania pokazują oczekiwania – zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich – co do tego, by UE miała wymiar społeczny. „To nie jest tylko strefa wolnego handlu, a wręcz przeciwnie – od instytucji europejskich oczekujemy tego, by pewnym negatywnym skutkom wolnego rynku, w ramach UE, aktywnie przeciwdziałały” – mówił.

  Zwrócił uwagę, że badanie Eurobarometru zostało przeprowadzone pod koniec polskiej prezydencji, która obrała sobie za cel rozbudzenie zainteresowania sprawami europejskimi. Według Kucharczyka, wynik 41 proc., jeśli chodzi o Polaków dobrze poinformowanych o sprawach europejskich, nie jest powodem do dumy.

  Badanie Eurobarometr przeprowadzone zostało w Polsce w dniach 5-20 listopada 2011 roku na reprezentatywnej próbie 1000 osób w wieku powyżej 15 lat. Eurobarometr jest badaniem cyklicznym, realizowanym co pół roku we wszystkich państwach UE oraz w krajach kandydujących.

  http://www.bibula.com/?p=53465

 30. maran said

  „………Wiedzę o europejskich sprawach politycznych Polacy czerpią głównie z telewizji – taką odpowiedź wybrało 82 proc. ankietowanych;..”

 31. Kapsel said

  Re 23
  Inni wesza psim szwedem w jego zyciorysie, aby tam sie czegos brudnego dokopac, aby mu potem dowalic.

  Domyślam sie że to do mnie więc odpowiadam…….

  Polska nigdy ne wejdze na wyżyny bo …….rządzą Polską nie sprawdzone życiorysy…..
  A dlaczego Maran tak nerwowo na to reaguje ???
  Są kraje na świecie gdzie sprawdzenie życiorysów jest wpisane w ich ustawy i nikt nie stanie do wyborów dla rządzących jak nie ma czystego ,rodzimego życiorysu.
  Ja chcę tego samego.
  Pan Cejrowski nie kandyduje ale za to popiera Marka Jurka który będąc marszałkiem sejmu składał „nasim posłom” życzenia z okazji Hanuki i systematycznie próbuje sił w wyborach.

  W swoich komentarzach nie raz mówiłem ze nie ufam takim „katolikom” jak…Terlikowski,Hołownia,Jurek,Ziemkiewicz,Sakiewicz i inni i podawałem dowody lub takie dowody podawali inni…dlaczego.A jak ktoś jeszcze nie rozumie dlaczego to mu tak odpowiem:.

  Bo moja Matka miała zdrowe polskie mleko w swoich piersiach…

 32. Rysio said

  re 23. Żydowska kobyła Maranka jak tyko może stara się nas skierować na boczny tor.

  Marnka napisz – a czemu to niby Cejrowski ma kochać żydów?
  Co oni niby tak wspanialego dla Polski i Polakow zrobili??

  PS. Nie z nami te numery Bruner.

  🙂

 33. z sieci said

  Śmierć noworodka zaostrza debatę o obrzezaniu
  http://religia.onet.pl/publicystyka,6/smierc-noworodka-zaostrza-debate-o-obrzezaniu,34898.html

 34. lake of fire said

  Tu pozwolę sobie za WC sprecyzować, do „ruskich chazarów” i wspierających chazarską dzicz, trzeba „strzelać”. Prawdziwi Rosjanie, Ukraińcy i inne narody byli i są uciemiężeni jak, my Polacy.

  Nie inaczej – admin

 35. Kapsel said

  Re 30
  …..Osoby posiadające w organiźmie wirusa opryszczki najczęściej wyczuwają kiedy zaczyna się wysyp. Skóra wtedy czerwienieje, zaczyna swędzić, często na 2-3 dni przed pojawieniem się pechęrzy. Te natomiast napełniają się płynem surowiczym, który zawiera aktywnego replikacyjnie wirusa. Dlatego niezwykle ważne w tym okresie jest zachowanie higieny i nie dotykanie pęcherzy. Dotykając i pocierając opryszczkę można ją nieświadomie rozprzestrzenić na skórze twarzy lub zarazić innych. Absolutnie nie wolno przebijać pęcherzy….
  http://www.calinatural.pl/artykuly/poznaj_sposoby_na_pokonanie_opryszczki_druga/

 36. revers said

  Moze juz Cejrowski napisal cos lepszego do gazety warszawskiej?

  Ciemna hołoto mająca się za Polaków !!

  Zachciało się wam własnych rządów tym kraju â rządziliście już

  dwa lata, ale na tym koniec! Pamiętaj ciemna hołoto, że to my Żydzi

  jesteśmy panami tego świata, a Polska jest naszą ziemią obiecaną. Ten kraj jest wykupiony przez łzy, krew i poniewierkę naszego narodu â dlatego jesteśmy prawowitymi właścicielami tego kraju i mamy prawo zwać się Polakami.

  â Ciemna hołoto słowiańska nie masz tu już nic do szukania bo tym krajem mogą rządzić tylko Semici za pozwoleniem Światowego Związku Żydów. Wszystkie urzędy, parlament i rząd musi być nasz. Czy wam brudne świnie podoba się, czy nie â jest Nam obojętne, bo to my ustanawiamy kto obejmie rządy w tym kraju.

  Wy goje jesteście ciemną masą przeznaczoną do pracy u Nas Żydów jako parobki i służące. Przypominamy wam bydlaki zwący się polakami, że za krzywdy holokaustu wyrządzone naszemu Narodowi Światowy Związek Żydów ściągnie z was odpowiednie odszkodowanie. Przypominamy wam zbrodniarze, że wraz z niemieckimi, ukraińskimi, litewskimi, rosyjskimi wściekłymi psami nie ujdziecie Naszej kary. Oby was, wasze dzieci i wszystkie następne pokolenia toczyły jak najcięższe choroby i oby wasze brudne baby nie rodziły więcej plugawego potomstwa. Nie możecie mieć bez Naszego przyzwolenia żadnych środków masowego przekazu, które mącą wam w głupich łbach i mówią wam o waszych parszywych narodowych tradycjach. Zniszczymy to wasze wstrętne radio maryja, telewizję trwam i nasz dziennik. Dla tego plugastwa w Naszej Polsce nie może być miejsca. My Żydzi jesteśmy dobrymi panami i jako że mamy dobre serca w każdym woreczku z ulotką znajdziecie 2 złote na bułki żebyście z głodu nie zgrzytali zębami na nas Żydów, a waszych panów. Przypominamy, że lepiej będzie dla was, byście w ślad za tymi którzy już wyjechali, zaczęli i wy opuszczać nasz kraj.

  Bojownicy Sjonu

  Â http://gazetawarszawska.com/

 37. Wosiu said

  Cejrowski ma swoje różne dziwactwa oraz poglądowe odchyły, zapewne wynikające z niewiedzy, jak te dotyczące rusków czy buddyzmu. Jak bym go spotkał, to powiedziałbym mu, że nie tylko co do buddyzmu, ale i chrześcijaństwa, musi się przebić kilka poziomów głębiej, żeby załapać o co chodzi. Np. taki D.T. Suzuki od buddyzmu zen (będącego jądrem prawdziwego buddyzmu) dawno temu wskazał na pewne istotne podobieństwa między światopoglądem buddyzmu zen a światopoglądem chrześcijańskich nauk Mistrza Eckharta (jak ktoś ich nie zna, podobnie jak nauk Hildegardy z Magdeburga, niech żałuje, że nie wie nic o głębiach duchowych chrześcijaństwa, przebijających daleko nawet tzw. „mistycyzm” nauk Ojców Pustyni czy Św. Jana od Krzyża).

  Ale na miłość boską! Ten facet ma zasług stokroć albo tysiąckroć więcej niż wszyscy tu zebrani tylko za „WC Kwadrans”!!! Nie mówiąc o innych sprawach, gdzie ciągle od lat jako jedyna osoba w Polsce z dopuszczanych do mediów głównego nurtu, mówi śmiało językiem prawdy! Nie chcę go gloryfikować, ale to taki mały bohater narodowy w istocie (no bohater na miarę czasów niestety).

  Poza tym, w końcu kto inny oprócz niego pokazał na wizji do kamery niewyretuszowane zdjęcie Michnika, i powiedział, że radzi mu zmienić dentystę ? 🙂 Facet ma jaja po prostu.

 38. Piotrx said

  Mnie zastanowiła kiedyś wypowiedź W.C. w której sens był mniej więcej taki, że bardziej przemawia do niego Stary Testament niż Nowy.

  „Wrogami mojej Ojczyzny, czyli moimi osobistymi również, są Niemcy, Rosja i Unia Europejska.”

  no a ten czwarty wewnętrzny i zewnętrzny ? Trudno mowić enigmantycznie o UE nie wspominając o jej inspiratorach , podobnie często mówi się o „systemie komunistycznym” przemilczając jego architektów.

 39. Wosiu said

  Re 38

  Może nie chce jawnie obrazić „honoru Izraela” * aby nie znaleziono jego ciała jako ofiary samobójstwa? 🙂
  Gość jest inteligentny, ma interesy, więc może słusznie daje sobie spokój z tematami „żydowskimi”? Nie wiem w sumie.

  * Co do „honoru Izraela”, wielu tu zapewne wie o co chodzi w kontekście polskiej delegacji do Wersalu.

 40. jaszmija said

  Jakoś, nie mogę się do Pana Cejrowskiego przekonać,

  „… Nawet jeśli pozornie (…) jest w danej chwili milutki …” 😉

  i ma

  „… rozum (…), własną osobowość i inteligencję …” 😉

  to jednak, coś mnie w nim okropnie irytuje.

 41. Kapsel said

  Re 40

  To nie ten wiatr !!! …… i to się czuje.

 42. Zbyszko said

  A tu bardzo ciekawa wypowiedz Grzegorza Brauna w Chicago

 43. maran said

  „Wujaszek (ksaidz) mówi tak: „kiedy zostałem egzorcystą straciłem wiarę – ja już teraz nie wierzę, że Bóg istnieje, ja WIEM, z całą pewnością wiem, że istnieje, bo widziałem na własne oczy i odczuwałem na własnym ciele istnienie demonów”.
  Zgadzam sie z tym w zupelnosci. Jak ktos tak sobie wierzy, powinien zglosic sie do ks. Egzorcysty w ramach pomocy i na wlasne oczy zobaczyc straszliwe skutki opetania i ogromna moc modlitwy oraz potege Boga.
  Mysle ,ze to niejednego nadetego kmiotka spusciloby z proznej pychy i wiedzy wlasnej o swiecie i wszechswiecie, oraz tym co pomiedzy. Wielu mysli ze jak zyja w 21 wieku, maja skore, fure i komore ,
  to i przy okazji wszystkie mundrosci pozjadali i Boga traktuja jak kumpla ,co to na skiniecie dloni ma robic tak jak mu kaza, a z szatanem tez sztame trzymaja, bo on tania rozrywke i przyjemnosci im dostarcza.
  Ta swieczko-ogarkowa mentalnosc siedzenia okrakiem pomiedzy niebem a pieklem, wydaje sie byc dla wielu sposobem na przslizniecie sie przez zycie. No bo Bog w koncu milosierny jest i ma im zawsze wszystko, wszystkim przebaczac ,po to by oni dalej mogli bezkarnie grzeszyc i to na maksa olewac.
  A pieklo tez ma byc niby puste, wygaszone i zamkniete na 4 spusty.
  Czyli inaczej hulaj dusza, piekla nie ma, jak powiadal znany , nie ekskomunikowany hau-torytet i profesur KOOL-owski, niejaki ks Hryniewicz.

 44. j said

  „Jeżeli znajdą się chętni,to w ciągu kilku dni ułożę indywidualną modlitwę do prywatnego odmawiania za wrogów Ojczyzny”
  ks. Adam Skwarczyński
  _______________________________________

  Jest wspanialy duchowny gotowy do pomocy. Jest idea. Czy znajda sie chetni Polacy????????????????
  ___________________________________

  ks. Adam Skwarczyński pisze:
  11 Marzec 2012

  Ks. Dziwisz zastał Jana Pawła II leżącego krzyżem, przyciągnięty jego płaczem i błaganiem: “Boże, zlituj się nad Polską!”. “Dlaczego Ojciec Święty płacze?” “Ty też byś płakał, gdybyś widział to co ja widziałem…”
  Polska ma tak wielu Orędowników w Niebie, że dzięki Nim “uczy się chodzić na swoim krzyżu” i tak musi być aż do czasu, gdy zostanie z niego zdjęta. Jeszcze nie dzisiaj, bo nie ustałaby bez niego na własnych nogach. Mickiewicz tak się modli (“Dziady” cz. III): “I Polski Ty, o Boże, nie odepniesz z krzyża, aż będziesz wiedział, że się jako trup nie zwali”. Pisze, że ten krzyż ma “długie na całą Europę ramiona”. TAKIE JEST W OBECNYM MOMENCIE POWOŁANIE POLSKI: w męce oczyszczać się szybciej niż inne narody, by mogła im pomóc w czasie ich bolesnego oczyszczenia; nie narzekać, nie przeklinać, nie nienawidzić nieprzyjaciół, którymi posługuje się Bóg dla naszego oczyszczenia, lecz ich MIŁOWAĆ. Gdyby znalazł się ktoś, kto by w tej chwili potrafił w Polsce wzbudzić wielką falę miłości do nieprzyjaciół – jawnych i ukrytych – najlepiej przyczyniłby się do zdjęcia nas z krzyża. Ale KTO to zrobi, jeśli my nie potrafimy patrzeć dalej, niż na “cyfrowy multiplex” (którego już i tak nie będzie) i narzekać, biadolić, płakać, oburzać się… A może byśmy tak, przy pomocy ćwiczenia “RAMIONA SERCA”, umówili się na jakąś godzinę i wszyscy – tysiące nas – wzbudzili taką FALĘ MIŁOŚCI, WSPÓŁCZUCIA, PRZEBACZENIA, ŻYCZLIWOŚCI DO TYCH BIEDAKÓW Z RZĄDU, PO I INNYCH, że Bóg odpowiedziałby zdjęciem z nas więzów? Czy będą chętni? Czasu zostało niewiele, Przyjście Pana jest już strasznie bliskie, ale kto wie, czy On nie czeka jeszcze na to OSTATNIE SŁOWO POLAKÓW – słowo MIŁOŚCI NIEPRZYJACIÓŁ???

  Jeżeli znajdą się chętni, to w ciągu kilku dni ułożę indywidualną modlitwę do prywatnego odmawiania za wrogów Ojczyzny.

  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/ks-adam-skwarczynski/ksiadz-adam-skwarczynski-ivan-novotny-ksiadz-jerzy-nemo-list-do-%E2%80%9Eziemskich-aniolow-krawedzi/#comment-1167

 45. mariusz z wiednia said

  Podpisuje sie obiema rekami pod pogladami WC !!!!

 46. maran said

  a tu pani Walesowa ,w przeciwienstwie do swojego meza, bardzo madrze mowi o macierzynstwie ,rodzinie, zadaniu kobiet i przeciw aborcji.
  Salony za to ja pewnie wkrotce bardzo ostro zrugaja.
  Jak smie glosno mowic takie nie-POstemPOwe rzeczy.
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/walesa:_aborcja_to_ponizanie_kobiet_19755

 47. maran said

  a tutaj ciekawy wpis, swietnie odzwierciedlajacy „sentymentalno-obyczajowa” katolickosc sporej czesci polactwa. Prostactwo, chamstwo, zawisc, obledna pogon za mamona i te „ale dziada rznie” ,jak ktos nie goni oblednie za….. mamona.
  Zal dusze sciska jak sie na to patrzy i widzi.
  Drugi po Izraelu narod wybrany. Wybrany ,ale chyba tak jak on (Israel)…na zatracenie.
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/czarny_sk….syn_34726

 48. wi42 said

  Re: 45 Mariusz – Zapomnial Pan jeszcze o nogach

 49. Inkwizytor said

  Mariusz, cieszymy się twoim szczęściem 🙂

 50. u said

  Gamoniow politycznych jest jednak duzo, Cejrowski takze pozytywnie sie nie wychyla. Rosje widzi jako nieublaganego wroga, Niemcow takze zaliczyl to nieprzyjaciol, ale z Niemcami zaleca wspolprace. Ciekawe, z jakich powodow tak Niemcow wyroznil?. Toc oni bardziej nam dopiekli, kwiat Polakow wyginal i jednoczesnie w nastepstwie wojennej agresji pomieszali nam szyki – zydokomuna hulala sobie bezkarnie i powiekszala liczbe ofiar.
  Rosjanie to rowniez ofiara zydokomuny, wycierpieli swoje, a nieszczescie laczy, do tego dochodza wspolne slowianskie korzenie i potega tego panstwa w porownaniu z naszym. Nie mamy innego wyjscia, powinnismy klin wbic pomiedzy Rosje i Niemcow, to moze ZZ zostalyby w naszych granicach. Niemcy wykorzystuja nasza slepote, glupote i wyplywjace stad – zacietrzewienie, umizguja sie jak potrafia najlepiej do kremlowskich wladcow, wlasnie w tym celu, zeby palcem nie kiwneli w naszej obronie, jak zazadaja zwrotu Ziem Odzyskanych.

 51. Peryskop said

  Obnoszenie się z emblematami – typu T-shirt z Maryją z Gwadelupe – i buńczucznymi deklaracjami jest typowe dla fałszywych wyznawców wiary, a charakterystyczne dla genotypu handlowego.

  Ponieważ szwendając się po świecie poznałem także wielu muzułmanów, którzy są zazwyczaj autentycznie bogobojni, oraz buddystow, którzy są zazwyczaj szczerzy i pozytywni – pan W.C. podpadł mi znów za ten akapit:

  …Na zakończenie dodam, że demony są sprytniejsze, bardziej inteligentne i ogólnie pod każdym względem szybsze i sprawniejsze od człowieka. A zatem nie da się przechytrzyć demona, wykołować go ani oszukać. Nie da się też demona oswoić dla swoich celów, co próbują robić buddyści. Skoro demon zawsze i wszędzie nienawidzi człowieka, to nawet jeśli chwilowo daje się udobruchać, to ma w tym jakiś cel skierowany przeciwko człowiekowi. Koniec lekcji…

  Wykład, pewniki wyciągnięte zza pazuchy, oplucie ofiary (tu buddystów) i na wszelki wypadek zerwanie dyskusji !

  Tak postępuje megaloman strojący się na antymaterialnego fakira.

 52. Polo said

  Proponuję artykuł o Jezusie.
  A pewnie będą takie komentarze:
  1)Był Żydem
  2)Kolegował się z prostytutką
  3)Był wandalem bo porozbijał stragany
  4)Kochał swoich uczniów czyli był zydofilem

  Życzę wszystkim szczęścia, bo chłop żywemu nie przepóści.

  Panie Polo, Pan ześ mnie zaszokował! To Jezus był Żydem? Pierwsze słyszę!
  To obala wszystko, co wiedziałem przedtem i cały mój światopogląd.
  Admin

 53. Jurand said

  Poniższy fragment znalazłem w biografii WC autorstwa G.Brzozowicza:

  ” W książce „Podróżnik WC” Wojciech w taki oto sposób opisał jeden z wielu uczniowskich happeningów:
  ” Na środku dzisiejszego placu Bankowego w Warszawie stał pomnik Feliksa Dzierżyńskiego. Felek to był wielki Polak, wielki obywatel sowiecki, twórca systemu tajnej policji i obozów koncentracyjnych, patron Kiszczaka i w ogóle bohater na miarę Wallenroda (w końcu żaden inny Polak nie wysłał na tamten świat więcej Ruskich niż on). Postać dramatyczna pod każdym względem. ”

  W dalszej części tekstu był opis obrzucania pomnika Dzierżyńskiego słoikami z czerwoną farbą, zwłaszcza rąk, oraz perypetii związanych z próbami wyczyszczenia rąk przez władzę ludową, co miało wymiar symboliczny. Jest również wzmianka o obrzuceniu pomnika słoikiem z walerianą, i próbą rozpędzenia przez milicjantów następującej po tym kociej orgii.

 54. Kapsel said

  Nie na temat ale myślę że trzeba krótko wspomnieć:

  30. rocznica katastrofy samolotu Ił-62

  Była to pierwsza z wielkich katastrof samolotów Ił-62 jakie przydarzyły się w Warszawie. 14 marca przypada 30. rocznica tej tragedii.
  14 marca 1980 roku o godzinie 11:15 rozbił się wracający z Nowego Jorku samolot Ił-62 „Mikołaj Kopernik”. Katastrofa, w której zginęło 87 osób należy do jednej z najtragiczniejszych w historii polskiego lotnictwa. Wśród ofiar była piosenkarka Anna Jantar.
  Samolot runął na ziemię niespełna kilometr od płyty lotniska Okęcie. Rozpadł się na wiele części. 77 pasażerów i 10 członków załogi zginęło. Wśród nich byli między innymi piosenkarka Anna Jantar oraz 22 członków amerykańskiej reprezentacji boksu amatorskiego.

  Pośrednią przyczyną katastrofy było zniszczenie turbiny lewego, wewnętrznego silnika. Częściami zniszczonej turbiny zostały uszkodzone dwa inne silniki i układy sterowania samolotem: ster wysokości i kierunku. Bezpośrednim powodem było pęknięcie wadliwie wykonanego wału silnika silnika nr 2, który zawierał tzw. karb. W miejscu tym doszło do spiętrzenia naprężeń i zmęczenia materiału, w efekcie czego nastąpiło tam pęknięcie wału silnika.

  14 marca o godz. 11 w Warszawie w miejscu upadku samolotu Ił 62,
  SP-LAA nieopodal al. Krakowskiej (Fort na Okęciu – zakończenie ul. kpt. Pawła Lipowczana), odsłonięto nową tablicę pamiątkową. Odprawiono również nabożeństwo poświęcone pamięci ofiar.

  14 marca o godz. 13 i 23 na kanale Discovery będzie można obejrzeć dokumenty o katastrofach samolotów Kopernik i Kościuszko.

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/30_rocznica_katastrofy_samolotu_il_62_129557.html

  Anna Jantar – Nic nie może wiecznie trwać

 55. Jurand said

  P.S. 53

  Wytłuszczenie fragmentu tekstu jest moją sprawką.

 56. Zbigniew Kozioł said

  Pamiętamy, panie Kapsel. ja Pamiętam.

  Jeśli o Rosję idzie, to przecie czuję Ją na własnej skórze. Rosja musi się zmienić. Ale tylko trochę. Tylko trochę. Więcej nawet sam nie chcę. Przypuszczam, że Putiny o tym wiedzą. I robią, co mogą. Po rosyjsku robią. Oni mają do rozwiązania zadanie na miarę matematycznego problemu kwadratury koła.

 57. Kapsel said

  Re56
  Ja Panu i Panu Władymirowi bardzo dziękuję za wszystkie komentarze o Putinach i o Rosji.Przyznaję że do Putina jednak zachowuję pewną rezerwę ale tak naprawdę to w skrytości serca jestem jego sympatykiem.I to Panu powiem że gdyby mi powiedziano…nie masz wyboru musisz opuścić Polskę i masz do wyboru nowego mercedesa i apartament u Niemców lub piechotką i namiot w Rosji……bez wahania wskakuję w trampki i ruszam na wschód.T

 58. Marucha said

  Re 51:
  Panie Peryskopie, co bym nie myślał o Cejrowskim, to nie powiedział na temat demonów nic, czego by już uprzednio nie mówił Kościół i jego egzorcyści.
  Tak, że Pańskie złośliwości o „pewnikach wyciągniętych zza pazuchy” obracają się przeciwko Panu, dowodząc braku wiedzy u Pana.

  Co do „oplucia buddystów” to Cejrowski też nie powiedział nic, co nie zgadza się z prawdą. Urok osobisty, jaki roztaczają buddyści, nie zmienia faktu, iż czczą demony.

  I, jak słusznie kiedyś powiedział Cejrowski, z głupkami się nie dyskutuje, przed głupkami trzeba się bronić. Adresatem jego wypowiedzi była niejaka Senyszyn,

 59. dziadek said

  Prosze prosze jak korzenie davidowe wspieraja sie wzajemnie w „polskim lesie ” !
  Moze by tak zareklamowac w gajowce jakiegos znanego madrego,utalentowanego POLAKA ???

  Cholera gdzie nie spojrzysz wszedzie „cejrowskie,braunowskie,wojewodzkie i inne ” korzenie.
  Strach otworzyc szafy z ubraniami bo „cajmer” wypadnie i bedzie gral,albo „chor czejanda” zacznie spiewac pieknymi glosami !
  Oczywiscie ,ze po polsku.
  „WSZYSCY WON !” – Polska dla ……. .
  Kto,co ?
  Kto ma wiac ,Polacy z Polski ???
  Niedoczekanie wasze !
  Przyjdzie aniol i wyrowna.

  No to weźcie, dziadku, i zareklamujcie jakiegoś Polaka. Mądrego, utalentowanego i znanego. A poza tym nauczcie się czytać. O takich Polakach jest tu bardzo wiele informacji. – admin

 60. Zbigniew Kozioł said

  Dziadek, degeneracie myślowy, nikt Ciebie nie zmusza do czytania ani pisania tutaj. Pokręć sobie gdzie indziej.

  Dziadek = Młody = Logika lubi sobie pogadać. Może nie ma z kim pójść na piwo… – admin

 61. Zbigniew Kozioł said

  Jacek Kossut jest dyrektorem Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk.

  Pamietam jego z czasu, gdy byłem studentem na Uniwersytecie Warszawskim. Uczęszczałem na seminaria naukowe, mimo, że one nie były obowiązkowe. Bardzo lubiłem te seminaria.

  Latem dwa lata temu spotkałem się, wraz z żona, z moim profesorem, który wcześniej byl dyrektorem IF PAN, przez wiele lat. Profesor Szymczak. On mnie wysłał za granicę. Ja nie rozumiem wszystkiego.

  Podczas tego spotkania (profesor Szymczak był bardzo miły, ciastka nam podał, ja wogóle to bardzo dobrze odnoszę się do niego) siedzieliśmy sobie na powietrzu tuż obok.

  Pojawił się Jacek Kossut, dyrektor instytutu.

  Szymczak, do Kossuta: czy zna pan pana Zbigniewa?

  Kossut: nie znam.

  A Kossuta spotkałem w Holandii. On miał wtedy ze mną do czynienia.

  Tu chyba trzeba rewolucji aby coś zmienić. Ja nie wiem. Nie jestem za rozlewem krwi. Ale to już ta durność do takiego stopnia panuje, ten szatan i głupota, że ja sam nie wiem.

  Ja poślę tę moja wypowiedź również panu profesorowi Szymczakowi.

 62. j said

  W Nowym Testamencie, w 1 – szym liscie do Tymoteusza, rozdz. 2 znajdujemy znamienne slowa:
  ” Albowiem jeden jest Bog, i jeden posrednik Boga i ludzi, czlowiek Chrystus Jezus ”

  A posrednicy Jezusa Chrystusa…. czy sa posrod nas……czy my ich slyszymy……czy my ich chcemy slyszec….
  Czyzby Jezus Chrystus tak ukochal Polaka, syna wsi polskiej, Piotra, noszacego nazwisko Natanek, ksiedza – zeby jego ustami nas nawracac? Nami kierowac? Nas prowadzic ku Bogu?

  Nastepne wielkie kazanie ks. P. Natanka. Glebokoscia duchowej refleksji, czystoscia i czytelnoscia znowu powala z nog. Dzieki Ci Panie Boze za ks. Piotra.
  Kroluj nam Chryste! Zawsze i wszedzie!
  http://gloria.tv/?media=267467

  PS. „Jakim wielkim darem Boga jest dla ludzi internet”. Kiedy wiele lat temu uslyszalam te slowa od samego papieza JPII – nie zrozumialam przekazu, usmiechnelam sie i powiedzialam do meza, ze nie wiekszym niz pralka, lodowka czy samochod. Jakaz glupia bylam 🙂 I pewnie dalej taka jestem 🙂
  Nie myslalam wtedy o tym, ze miliony ludzi na swiecie bedzie mialo dostep do wszelakiej wiedzy. Ale glownie do wiedzy oficjalnie niedostepnej. Dzis maja ten dostep. Nie myslalam, ze ewangelizacja takze moze isc z internetu. Dzis setki tysiecy ludzi slucha ludzi Kosciola Katolickiego, slucha i czyta oredzia papieza Benedykta XVI, czyta i slucha kazan kaplanow takich jak ks. Piotr Natanek. Przewidzial to w swej wielkiej natchnionej madrosci bl. JPII.

 63. JO said

  ad.62. Pani J, prosze nie mieszac JPII z Ks Natankiem, bo zaczne i ja sie wypowiadac na temat….
  Czy Pani nie rozumie do jasnej Anielki „glupia kobieto”, ze tu jest strona Tradycjonalistow i my nie uznajemy Blogoslowianego JPII za Blogoslowianego?????

  Wbij sobie to Kobieto do Glowy i idz glosic swe brednie do judeokatolikow a nie TU.

  —–

  Teraz Pani moze wstawic modlitwe do Aniolow

 64. splot literek said

  Pelne poparcie dla dzialan pana Cejrowskiego i jednoczesnie apel do komentatorow gajowski o zwiekszona poswiagliwosc i pokore, bo czytajac niektorych mam wrazenie, ze zagalopowaliscie sie panstwo i zaczynacie zjadac swoj wlasny ogon. Naszym wrogiem nie jest pan Cejrowski i nie widze powodu aby krazyc wokol niego niczym hieny i wytykac nieistotne szczegoly z jego zycia, ktore maja na celu podwazyc jego wiarygodnosc. Czemu to ma sluzyc, drodzy panstwo? Malo jestescie juz wszyscy skloceni, zeby jeszcze dodatkowo rzucac sobie nawzajem klody? Myslcie wszyscy lepiej o zwieraniu szykow, bowiem nasz wspolny wrog jest poteznie zorganizowany.
  Pozdrawiam tych, którzy rozumieja w czym problem (Maran), pozostalych uzytkownikow tez!

 65. Jurand said

  re 64

  Również pozdrawiam, to raz. Dwa, osobiście „nie rzucam” W.Cejrowskiemu kłód pod nogi, a jedynie stawiam uzasadnione pytania. Sam jestem fanem jego twórczości podróżniczej, ale po przeczytaniu biografii zaczęły mi się świecić w głowie pewne czerwone lampki. Jak już pisałem, jest kilka epizodów do wyjaśnienia, kilka „cudów życiowych”. Wierzyłem w 2005 roku że PiS uratuje Polskę, Radiu Maryja,
  a później trafiłem do Gajówki i na kilka innych stron. Jakby mnie ktoś obuchem uderzył. Jesteśmy na wojnie, która (na razie) jest wojną ekonomiczno-moralną. Żołnierzami są szpiedzy i agenci wpływu, jest więc uzasadnione prześwietlanie różnych osób, także tych stojących po naszej stronie. To się nazywa kontrwywiad.

  „Czemu to ma sluzyc, drodzy panstwo?”

  Określeniu kto jest z Polakami, a kto przeciwko nim.

 66. Brat Dioskur said

  Krytycy Cejrowskiego zanim wypowiedza swoje zastrzezenia powinni sie dobrze i conajmniej dwa razy zastanowic.Facet bowiem jest nietuzinkowy a mierzenie go tradycyjnymi dla prawicy kryteriami prowadzi w slepy zaulek.Dzialalnosc jego mozna porownac do stapania po rozzarzonych weglach i wydaje sie ,ze najblizszy prawdy w ocenie Cejrowskiego jest Wosiu (37) wiec nie bede powtornie wytaczal tych samych argumentow.Od siebie dodam ,ze to wlasnie Cejrowski w swoim „Kwadransie” pierwszy zdarl maske obludy z twarzy …Owsika i od razu zostal zaatakowany przez najbardziej fanatyczna strazniczke politycznej poprawnosci jaka byla A.Grabowska znana z wprost z histerycznego,zeby nie powtorzyc za klasykiem -zwierzecego- antypolonizmu.Pozniej pokazowo spisal sie WC w dyskusji panelowej z udzialem Senyszyn oswiadczajac bez ogrodek ,ze z glupimi ludzmi nie wchodzi sie w dyskusje i wtedy w slowo wpadl mu obecny tam Palimlot wypowiadajac pogrozki ,ktore nawet srednio utalentowany adwokat potrafilby zinterpretowac jako zagrazajace zyciu!Praktycznie posuniecia te w warunkach „wolnej” Polski sa medialnym samobojstwem zatem tym bardziej powinno sie podziwiac jego cywilna odwage a proby „lapania na linie rownowagi” poprzez wypowiedzi typu ,ze do „Ruskow nalezy strzelac” nalezy rozpatrywac pod katem uwarunkowan panujacej rzeczywistosci politycznej.Nie sadze ,zeby naprawde tak myslal ,jest na to za inteligentny.

 67. Miet said

  Ad 63.
  Panie JO, niech Pan sobie da na wstrzymanie – szklanka rycyny mogłaby pomóc, bo wtedy trzeba własnej d..py pilnować a nie czyjejś.
  Tą wypowiedzią wobec Pani J wydał Pan świadectwo o sobie.
  Po tym występie zapytam Pana, czy rzeczywiście jest Pan obrońcą tradycyjnego KK, czy tylko takiego Pan udaje?

  I jeszcze jedno – Pan nie jest tutaj od tego aby decydować dla kogo jest przeznaczona ta strona zwana Gajówką.

 68. Inkwizytor said

  Re: 63

  Panie JO, musi pan uznawać JP II za błogosławionego jeżeli uznaje pan Benedykta za prawowitego papieża. Innego wyjścia nie ma, chyba, ze jest pan tak jak ja sedewakantystą. Uznawać papieża i sprzeciwiać się jego nauczaniu, aktom kultu, dyscyplinie jest niekatolickie

 69. Kapsel said

  Re 63
  prosze nie mieszac JPII z Ks Natankiem

  …..tylko umyj Pan dobrze uszy żeby nie było że nie słyszy co ks.Natanek mówi o Papieżach…..

 70. JO said

  Panie Inkwizytorze, my Tradycyjni Katolicy I Sedekwantysci w tym Pan uznajemy
  Pana Boga jako glowe Kosciola I sluchamy Jego Sw Magisterium I to jest podstawa do tego kogo mamy uznawac za Blogoslawinego a kogo Nie.

  Pan przeciez wie, wiec traktuje Pana Mysl jako wyraz Bolu, ktory Pan Nosi.
  Gdybym Ja byl na Pana miejscu, zostalbym Ksiedzem Obrzadku Wschodniego, czego od serca Panu Zycze. Pana Powolaniem jest Byc Duchownym..I nie na Darmo Pan zostal Rzucony Tam.

 71. Jurand said

  re 66

  Wiem o tych wszystkich zasługach, pamiętam i doceniam. Nurtuje mnie jednak to „strzelanie do Rusków”. Może być i tak, że to dla równowagi, ale jest jedno „ale”… W chwilach kryzysowych tłum nie będzie myślał logicznie, tylko emocjami. Nigdy nie myślał logicznie, w całej spisanej kilkutysiącletniej historii świata. I w takiej właśnie sytuacji tłum będzie pamiętać „że Ruscy to nasi wrogowie i należy do nich strzelać” , natomiast wyleci mu z głowy kto u tych „Rusków” zorganizował rewolucję, kto kontroluje system finansowy, media…

  Przypadek podobny do St.Michalkiewicza.

 72. RR said

  Cejrowski jak typowy przemądrzały człowiek lubi mówić radykalnie aby zwrócono uwagę na to co mówi. Inna sprawa, że to nie jest pozytywnie odbierane.
  Stąd stwierdzenia że do ruskich trzeba strzelać itp… Trafiło, było głośno i o to w tym chodzi.
  Jest przemądrzały, poglądy ma różne, jedne lepsze inne gorsze i tyle.

  Szukanie przyczyny w korzeniach Cejorowskiego jest wg mnie głupie. Wydaje mi się bardziej, że to problem jego przerośniętego ego. Silna nuta szaleństwa.
  Doszukiwanie się wszędzie starozakonnych przodków, jest o tyle głupie że jest to w zasadzie kopiowanie zachowań samych żydów, którzy również uznają za swoich tylko tych co byli czystej krwi a nie tych co czynem i ideą są im bliscy. Nie mówię tu że zgadzam się we wszystkim z Cejrowskim, żeby była jasność.

  Ja odrobinę boję się też tej krążącej tu myśli politycznej o przyjaźni Polsko-Rosyjskiej. Mówię tu o polityce, przyjaźń między narodami to inna sprawa. W polityce nie ma przyjaźni, a jest dwulicowość i zdrada. Jeżeli patrzymy przez pryzmat polityki na Rosję to ja nie widzę żadnej możliwej przyjaźni. Mamy konflikt interesów praktycznie od dawien dawna. To się nie zmieni czy będziemy mieć rządy proeuropejskie, proamerykańskie, patriotyczne czy prorosyjskie.
  Po prostu Rosja ma swoje plany również względem nas i nie są to plany kierowane do bratniego państwa polskiego a raczej państwa które winno się słuchać. To jest kwestia rosyjskiej mocarstwowości. Podobnie obecnie Rosja nie jest żadnym przeciwległym biegunem dla zachodu, który jest alternatywą abyśmy się mieli z nią kolegować politycznie. Jest na to zbyt słaba, zbyt skorumpowana i bez perspektyw.

  Z panslawistami wogóle nie mam zamiaru dyskutować, braterstwo Słowian to mit. Nasze języki i wspólne korzenie naszych kultur jak do tej pory w czasach gdy panslawizm był w modzie nie spowodowały tego że przymknięto oczy na polityczne czy religijne wpływy a wręcz przeciwnie.

 73. Kapsel said

  Re 71
  W pełni się z Panem zgadzam .Mnie też czegoś u Pana Wojtka brak i dlatego te czerwone lampki ale jak miałem okazje to podałem mu rękę i podziękowałem jak najbardziej szczerze za wszystkie wyżej wymieniane zasługi.

 74. JO said

  Panie Kapsel, dziekuje za film. Po umyciu uszu stwierdzam, ze uslyszalem Piekne slowa o JPII z ktorych Moje serce sie raduje. Chce wierzyc , ze JPII nie jest w Piekle.
  Uslyszalem rowniez, ze JPII w ktoryms momencie sie zagubil.., uslyszalem, ze byl b uwiklany, jak rozumiem z powodu Soboru, ktorego Byl Ojcem I Pewnie wielu sytuacji, ktorych nie znam….wielkiej Polityki jak Sadze.
  ——-
  Jednak Ja nie Jestem judeokatolikiem. Kobiety w mojej rodzinie maja zakryte glowy na Mszy a nie jak u Ks Natanka….

  Jestem Tradycjonalista, I Tradycja mowi, ze JPII proces Beatyfikacyjny zostal zlamany, Przez prowadzonie go niezgodnie z Tradycja a wiec jest decyzja o JPII Blogoslawienstwie niewazna.

  Osobiscie , po Nauce Ks Natanka Jestem upewniony, ze ten Papiez byl uwiklany I w jakims okresie zagubil sie, co potwierdzaja dowody tu wielokrotnie rowniez przytaczane..

  Prywatne Objawienie, jak Pan wie, nie jest ostatecznym dowod em na swietosc, musi byc Proces z Prawdziwego zdazenia.

  Wykrzykiwanie wiec tu kogokolwiek, w tym Pani J o Blogoslawienstwie JPII jest nienamiejscu, to STRONA TRADYCJONALISTOW a Tradycyjny Kosciol zachowuje milczenie w sprawie Swietosci JPII uznajacej JPII przez Watykan, jako Blogaslawionego

  ——

  Szanuje Pana Prywatne zdanie I Pani J ale zaprzeczam mu Publicznie I zabraniam Publicznie go Glosic jako Swietokractwo, jako szerzenie bledu, ktory zagraza ludzim Utrata iCh Wiary

  Pan zna tu reguly Gry, kto poucza tu , przeinacza Sw Magisterium, zaprzecza mu I jego doktrynom, musi byc zbanowany albo milczec

  Stosujcie sie wiec do regul

 75. JO said

  Panie RR, Zyd, to Czlowiek I Zly Duch

 76. maran said

  Panie JO pan jest tak meczacy, ze to az zenujace.
  „My tradycjonalisci”.
  Co panu jakies stare nawyki partyjne zostaly??
  Pan chyba zaczyna juz glupiec ,od tego nadmiaru mundrosci swojej wlasnej.

 77. Kapsel said

  Panie JO
  Chce wierzyc , ze JPII nie jest w Piekle.

  Bogu Niech Będą Dzięki….to chyba cud a nie tylko postęp.
  Tak bardzo się cieszę że nawet nie zapytam co Pan jeszcze słyszał bo tyle mi wystarczy.

  Stosujcie sie wiec do regul

  jak najbardziej tak….i najważniejsze że te reguły ustala Nasz Gajowy Marucha jako właściciel i on tutaj rządzi…..bo chyba nie podpisał z Panem umowy o przeniesienie własności Gajówki w celu wykonania umowy z następcą o czym czasami świadczy pańskie zachowanie.

 78. Sybirak said

  Ad 65

  Jurand – bardzo celne spostrzeżenie (!) :

  „…Jesteśmy na wojnie, która (na razie) jest wojną ekonomiczno-moralną. Żołnierzami są szpiedzy i agenci wpływu, jest więc uzasadnione prześwietlanie różnych osób, także tych stojących po naszej stronie…”

  Jeśli chodzi o hazarów, zaliczanie ich do ludzi moralnych i prawych, w rozumieniu chrześcijańskim, słowiańskim, jest wyjątkowo niebezpieczne. To plemię w większości żyjące w diasporze, o obcej kulturze, hermetycznej religii i społeczności, wmawiającej sobie i innym, że jest „narodem wybranym” i któremu inne narody musza służyć pod rygorem zemsty ich boga plemiennego Jahwe(Stary Testament), tylko czeka aby mu zaufać.

  Ponieważ obecnie nie da się pasożytować jawnie, wymyśliło cały arsenał sposobów dla realizacji swoich celów. Uczeni są tego od dziecka. Posługują się zmianą nazwisk, kłamstwem, które uważają za taktykę handlową, kamuflażem intencji w wypowiedziach i działaniach. Mówią i robią to, czego oczekują goje, są mili, przyjacielscy a nawet pomocni, nigdy bezinteresownie, zawsze traktując to jak „kredyt”. Usypiają czujność tubylców. Robią to naturalnie, sami w to wierząc, jak dobrzy aktorzy!
  Ale przychodzi moment, w którym realizują swoje interesy, wtedy staja się bezwzględni obcy i bezlitośni.

  Zobrazował to szczegółowo Sołżenicyn w dwutomowym dziele historycznym: „Dwieście lat razem”. Szczególna wartość tego dzieła polega na tym, że niemal całe składa się z cytatów publicystów żydowskich XIX i XX wieku, co pozwala na poznanie mentalności, widzenia świata i filozofii życia w diasporze tego plemienia –jako obcego Słowianom i chrześcijanom.

  „…jest więc uzasadnione prześwietlanie różnych osób, także tych stojących po naszej stronie…”

  Krótko mówiąc – czuj duch !

  Pan nasz zalecał: „…bądźcie łagodni jak gołębie i mądrzy ja węże !”

 79. jaszmija said

  Ad. 71. (Jurand)

  „… W chwilach kryzysowych tłum nie będzie myślał logicznie, tylko emocjami … I w takiej właśnie sytuacji tłum będzie pamiętać “że Ruscy to nasi wrogowie i należy do nich strzelać” …”

  „… Tłum jest tylko chwilami niebezpieczny, głupi jest zawsze !…”
  W. Łysiak – Flet z mandragory

 80. wet3 said

  Dziwie sie ks. A. Skarczynskiemu. Chyba niejaki pan Dziwisz udowodnil nam wiele razy, ze na jego relacjach absolutnie nie mozna polegac!

 81. Inkwizytor said

  Panie JO

  Jeżeli Benedykt XVI, którego uznaje pan za prawowitego papieża ( dla mnie jest on oczywiście okupantem Stolicy Piotrowej ) beatyfikował JP II to musi pan ten fakt zaakceptować, jak też jego ekumenizm i inne dziwne rzeczy jeżeli chce być pan katolikiem. Nie może pan sobie przebierać w jego nauczaniu i akceptować to co jest katolickie a odrzucać co nim nie jest.

 82. L'an-nu said

  Jak uwielbiałem Cejrowskiego, tak po tym wywiadzie przestałem. Znaczy się, neutralny.
  A myślałem, że my bratnie dusze.
  No a jak tu się polubić z człowiekiem, który nie wie z czym się je buddyzm i mówi, że demony są z nim związane…

  Panie Cejrowski odsyłam do filozofii wschodu!

 83. maran said

  Pan Cejrowski w swojej opinii o buddyzmie ma nie tylko racje.
  ON ma swieta racje.
  Jest sporo materialow, ktore to udowadniaja ,a ci co tego nie widza, sa albo opetani, albo sa slepcami duchowymi z wlasnego wyboru.


 84. JO said

  ad.81. Pan musi wiedziec, ze tylko wowczas akceptujemy, gdy jest ciaglosc , gdy nie ma sprzecznosci z Tradycja. Czemu Pan sie upiera? Czy az Tak Pana Boli to co Pana spotkalo? Niech Pan sobie juz odpusci. Czemu Pan Patrzy na swoj Bol ? Niech go Pan odda Panu Bogu, wybaczy i idzie do przodu. Pan ma takie zdolnosci, ktore przez namietnosc swoja Pan marnuje.

 85. maran said

  Ten wywiad z ks. egzorcysta Piotrek Glas jest REWELACYJNY.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Warto przesluchac.
  Ks Piotr posluguje od ok 20 lat w Wielkiej Brytanii. Mowi m.in ,ze Londyn jest jednym z najbardziej satanistycznych miast swiata, ( ma na mysli tzw podziemie Londynu, niewidoczne dla turystow).
  Mowi ,ze Anglicy masowo oddaja sie praktykom poganskim, okultystycznym. Jest tylko 15 egzorcystow na 80 mln Wielka Brytanie. Mowi tez ciekawie o roznicy pomiedzy uwolnieniem a egzorcyzmem.
  I ciekawostka.
  Sa dwa ryty ,wedlug ktorych odprawiane sa egzoryzmy. Jeden stary z 16 wieku , drugi z 1992/3 roku (poprawiony przez JPII). Ks Piotr mowi ,( w ok 18 min), ze jak uzywa nowego rytu to „diabel sie z niego smieje”, nie ujawnia sie ,czyli inaczej ma gdzies ten nowy ryt.
  Ciekawe dlaczego???

 86. maran said

  sorry, ok 16 min. Ale to niewazne,calosc jest bardzo ciekawa i warta przesluchania.

 87. Inkwizytor said

  O kim pan mysli mówiąc MY ? Kto ostatecznie akceptuje ( przyjmijmy, ze jest to katolicka postawa ) co jest zgodne z Tradycją a co nie ? Abp Lefebvre, przełożony FSPX, czy każdy katolik sam ? Papież mówi, TY decydujesz !!! To czysty protestantyzm. Nie można tak robić, bo czynimy z papieskiego Autorytetu groteskę.

  Mnie nic nie boli panie JO, stwierdziłem tylko ( po zapoznaniu sie z katolicka teologią moralna i prawem kanonicznym ) że postawa FSSPX, przesiewania i przebierania jest heretycka i nie słucham już Mszy w kaplicach Bractwa ani ich nie popieram

 88. maran said

  Jeszcze raz goraco zachecam do posluchania wykladu (powyzej) ks Piotra Glas ( spotkanie z egzorcysta). REWELACJA.
  A przy tym ks Piotr ma swietne poczucie humoru.
  W ok 50-55 min opisuje zdarzenie z nawiedzaniem przez “oswojone duszki” klasztoru siostr zakonnych. Boki mozna zrywac ze smiechu:)))

 89. JO said

  ad.85. Decyduje Pan Bog poprzez Prawo Sw Magisterium – Tradycje-Ducha Swietego-Wiernych KKatolickiego, na czele ktorych jest Papiez jako Glowa Kosciola – Namiestnik Pana Jezusa.

  Nikt z Tradycjonalistow nie robi z Papieskiego Autorytetu Groteski a przeciwnie, buduje Papieski Autorytet, oddaje mu szcunek, BRONI GO – Papieski Autorytet ( co innego jest z prywatna osoba Paieza…)

  Nie jestem Teologiem , ale zwyklym wiernym. Nic nie widze by Bractwo Przesiewalo , przebieralo a przeciwnie, Bractwo jest konsekwentne i kontynuuje to co bylo od wiekow.

 90. Marucha said

  Re 87, 89:
  Acz mam b. wiele sympatii dla sedewakantystów i rozumiem w dużej mierze ich postawę, przypomnę tylko, że:
  – Bractwo stara się naprawić Kościół od środka, sedewakantyści wyszli na zewnątrz, przez co ich siła oddziaływania jest słabsza.
  – Jedynym sitem, przez jakie przesiewamy nauki i decyzje papieskie, jest wierność Magisterium. Nie mamy gwarancji bezbłędności naszych ocen, ale unikamy większości poważnych nadużyć.

 91. Inkwizytor said

  Naprawiają Kościół „od środka” będąc nieposłusznym Najwyższemu Prawodawcy, którego uznają za przedstawiciela Chrystusa na ziemi. To jest stawianie konia przed wozem panie Marucha. Kiedyś również myślałem, że można interpretować sobór w „świetle Tradycji” ale teraz wiem, ze to niekatolicka postawa. Prawowity papież musi być słuchany gdy naucza, rządzi i uświęca. Koniec, kropka. Postawa przeciwna to schizma.

 92. Marucha said

  Re 91
  Bractwo na pewno nie próbuje „interpretować II Soboru Watykańskiego w świetle Tradycji”; taką interpretację uznaje za niemożliwą.
  Prawowity papież nie musi być słuchany, jeśli naucza błędnie.
  Nie wszystko, czego naucza papież, obowiązuje katolików – a tylko to, co ogłasza ex cathedra jako nieomylne.
  W ogóle to trochę dziwne, że zarzuca Pan Bractwu, które uznaje papieża, postawę schizmatyczną. Co w takim razie powiedzieć o sedewakantystach, którzy odrzucają wszystko, co od papieża pochodzi, gdyż nie uznają jego papiestwa?

  Czy sedewakantystom zależy na tym, by zawrócić Kościół ze złej drogi? Czy wolą pozostawać w izolacji? Z kim mają rozmawiać na temat powrotu do Tradycji i przestrzegania Magisterium? Sami za sobą?

 93. maran said

  a tu reklama super ksiazki pana Cejrowskiego.
  Co co mysla przeczytaja . Ci co nie mysla. ??
  Oh, oni i tak oprocz swoich wypocin nic nie czytaja
  http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/cejrowski_wsrod_dzikich_34808

 94. Zbigniew Kozioł said

  Jakięż to myślące. Aż posikać się.Cejrowski uderzył do głowy.

 95. zofia said

  ad. 23),37),64)
  Cejrowski reklamuje sie i jest przez media reklamowany jako katolik.

  „WC: Media są takim samym narzędziem jak każde inne – niekoniecznie najlepszym. Świadectwo mamy dawać całym swoim życiem, każdym naszym czynem, a zatem nawet kiedy jestem w toalecie, to mam pozostać katolikiem i nawet tam dawać dobre świadectwo. Katolik zostawia czysty kibel, nawet gdy go nikt nie obserwuje. Katolik nie przeklina, nawet gdy go nikt nie słucha. To są uniwersalne zasady”

  Katolik nie zapraszalby do swojego programu osoby, ktora dla mnie jest satanistka i nie uzywalby takiego jezyka!

  http://video.google.com/videoplay?docid=-3171915968844167966#docid=4318875361681770484

 96. zofia said

  WC:Katolik zostawia czysty kibel, nawet gdy go nikt nie obserwuje

  Co za inteligencja?

 97. maran said

  ad 95 i 96 Glupoty pani gada i to do kwadratu.
  Przeszkadza pani jak widac krytyka wyrazona prez Cerowskiego casual sexu jaki pani Frytka preferuje.
  Widac ze strasznie pania oburzaja ataki Cejrowskiego na szanowna pania Frytke i jej postawy moralne.
  A moze pani Frytka to jakas rodzina czy sasiadka pani Zofii???

  Pani Maran, a po co takie osobiste ataki?
  Cejrowski mógłby zająć się poważniejszymi sprawami, niż jakąś pseudocelebrytką – admin

 98. zofia said

  WC-zarliwy katolik, jak sie reklamuje krytykowalby program „reality show” a nie satanistke, ktorej zrobil reklame.
  Ostatniego zdania z litosci nie komentuje.

 99. maran said

  jak reklame, kobieto. To co ta panienka robi powiela wiekszosc tzw katolickiej mlodziezy w Polsce i inie tylko..
  Nalezy sie z tym problemem jawno zmierzyc, a nie chowac glowe pod poduszke i udawac, ze go nie ma.
  Cejrowski to robi, krotko, zwiezle i dosadnie. Pani udaje ze wszystko jest Ok tam gdzie ewidentnie nie jest. I jeszcze ma pani czelnosc krytykowac odwaznych ludzi, ze ten tenmat poruszja i przedstawiaja jak jest versus jak powinno byc.
  Mam na to pare slow: dewotyzm , slepota umyslowa i ignrancja.
  No i teraz ma pani przyczne aby sie na mnie tez obrazic.

 100. zofia said

  Uwazam, ze WC moze byc dla kogos intelektualnym „bozyszczem”ale przedstawianie jego osoby jako zarliwego katolika szkodzi.
  I jeszcze raz zapraszanie takiej osoby,ktora potrzebuje egzorcyzmu do swojego programu jest celowe reklamowanie satanizmu i WC zrobil to swiadomie. Swiadomie zaprosil on katolik i dal mozliwosc wypowiedzenia sie publicznie przed tysiacami widzow.

  Ten film jest tylko dla p. Maran
  B prosze Sz. Adm. o jego usuniecie

 101. zofia said

  Łukasz Adamski w katolickim portalu Fronda zyczy „frytce”(teraz Maji Frykowskiej) porownujac ja do sw. Pawla wytrwalosci w wierze.

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/frytka_kocha_jezusa_18053

 102. zofia said

  „Frytka na ołtarze” – tego chcą fani Facebooka

  Frytka mowi, że życie z Jezusem Chrystusem jest niesamowite

  Szymon Hołownia ufa w jej przemiane:
  http://www.reality-tv.pl/2012/01/11/szymon-holownia-o-nawroceniu-frytki/

 103. Husarz:”A dilowac na kolanach to zaden byznes.”
  Po polsku sie nie nauczyl a po angielsku niggy nie umial?

  Jerzy Ulicki-Rek

 104. betka said

  przedstawione treści i poglądy WC to jedno, ale czy naprawdę nie zwróciliście uwagi na to, jaka jest forma tego wywiadu?! przecież to nie jest rozmowa, tylko oczekiwanie odpowiedzi na zadane pytanie, bez jakiejkolwiek refleksji, odniesienia, powiązania z wypowiedzią… nie jestem dziennikarką, nie wiem, jak to wygląda technicznie, ale poraża mnie poziom prowadzenia „dialogu” przez „dziennikarkę”. koncentracja na wcześniej przygotowanych pytaniach… czyżby stażystka ucząca się zawodu od słabo przygotowanych nauczycieli? nasuwa mi się pytanie… czy nie jest to zmanipulowane?

Sorry, the comment form is closed at this time.