Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szef CIA: Będziemy szpiegować wszystkich Amerykanów poprzez urządzenia elektryczne.

Posted by Marucha w dniu 2012-03-20 (Wtorek)

http://www.prisonplanet.com/cia-head-we-will-spy-on-americans-through-electrical-appliances.html
Steve Watson, Prisonplanet.com
USA
2012-03-19
Nauka i technologiaDyrektor CIA David Petraeus stwierdził, że rozwój nowych „inteligentnych” gadżetów oznacza w praktyce, że Amerykanie skutecznie rozlokowują urządzenia podsłuchowe we własnych domach, co oszczędza amerykańskim agencjom szpiegowskim pracy przy identyfikacji jakichkolwiek osób.

Przemawiając na szczycie zorganizowanym przez firmę In-Q-Tel, która jest firmą CIA zajmującą się inwestycjami w technologie, Petraeus wygłosił te komentarze przy omawianiu nowych technologii, których celem jest dodanie procesorów i systemów podłączeń internetowych do wcześniej “głupich”urządzeń domowych takich jak lodówki, kuchenki i systemy oświetleniowe.

Gazeta Wired podaje szczegóły tego zagadnienia na blogu “Danger Room”:
„” Transformacyjny” jest zbyt nadużywanym słowem, ale wierzę, że właściwie stosuje się do tych technologii,” powiedział z entuzjazmem Petraeus, „zwłaszcza ich wpływu na działania wywiadowcze”.

„Przedmioty zainteresowania będą umieszczone, identyfikowane, monitorowane i sterowane zdalnie przez technologie, takie jak identyfikacja radiowa RFID, sieci czujników, małe rozlokowane serwery i urządzenia wytwarzające energię – wszystko podłączone do wykorzystujących sieć Internetową nowej generacji, licznych, tanich, o dużej mocy obliczeniowej komputerów,” powiedział Petraeus.

„Te ostatnie obecnie zmierzają w wielu dziedzinach, w kierunku przetwarzania w chmurze (cloud computing), wykorzystującego coraz potężniejsze superkomputery, ostatecznie zmierzając, w kierunku informatyki kwantowej”. dodał szef CIA.

Petraeus stwierdził również, że takie domowe urządzenia „zmienią nasze pojmowanie tajemnicy”.

Komentarze Petraeusa pojawiły się w tym samym tygodniu, kiedy jedna z największych firm produkujących mikroukłady na świecie, ARM, pokazała nowe procesory, które mają na celu umożliwienie dostarczenia praktycznie każdemu urządzeniu gospodarstwa domowego połączenia internetowego, aby mogły być zdalnie kontrolowane i pracowały w parze z aplikacjami.

ARM opisuje ten koncept jako „Internet rzeczy”.

http://www.prisonplanet.pl/files/trendtrak_technologia.swf

Dokąd te wszystkie informacje z urządzeń będą przesyłane i analizowane? Nie może być przypadkiem, że NSA jest obecnie w trakcie budowy monolitycznego silnie ufortyfikowanego kosztującego 2 miliardy dolarów,  otoczonego górami ośrodka na pustyni Utah. Obiekt ma być w pełni gotowy do działania we wrześniu 2013 roku.

„Centrum danych w Utah jest głównym elementem Globalnej Sieci Informacyjnej, wojskowego projektu, który będzie obsługiwał yottabajty danych, liczba tak duża, że nie istnieje żadna inna jednostka danych po niej.”
 Donosi Gizmodo.

„To centrum- połączone ze wszystkimi punktami nasłuchowym, satelitami szpiegowskimi i centrum danych NSA, uczyni NSA najpotężniejszą z agencji szpiegowskich na świecie.”

Wired donosi, 
że przychodzące dane są zbierane przez podłączenia do przełączników firm telekomunikacyjnych, co jest zasadniczo tą samą metodą, którą NSA wykorzystuje do podsłuchiwania komunikacji krajowej bez zezwolenia sądowego, co zostało upublicznione sześć lat temu.

Były analityk wywiadu, który stał się najlepiej sprzedającym się autorem książek James Bamford, napisał długi artykuł o obiekcie NSA, ostrzegając: „Jest to w pewnym stopniu, realizacja ‚Całkowitej Świadomości Informacyjnej” programu tworzonego podczas pierwszej kadencji Busha- który został zatrzymany przez Kongres w 2003 roku po oburzeniu społecznym nad jego potencjałem do naruszania prywatności Amerykanów „.

http://www.prisonplanet.pl/

Komentarzy 28 to “Szef CIA: Będziemy szpiegować wszystkich Amerykanów poprzez urządzenia elektryczne.”

 1. Jakie to szczęcie, że mnie to nie dotyczy, tak więc z całym szacunkien dla ich wydatków mnie mogą pocować w to miejsce gdzie kończ się plecy a zaczyna d..a.

 2. Pokręć said

  To sie da zhakować, spokojnie. Nie będzie mnie czajnik szpiegował! Wystarczy na zasilaniu domu założyć odpowiednio dobry filtr i już po problemie. Nic nie przejdzie przez sieć energetyczną (oprócz energii jako takiej). Można założyć układ silnik – koło zamachowe – generator (drogi i duży, ale działa pancernie i żaden haker żadnej służby tego nie zhakuje na odległość – bedą musieli przysłac niebieskich z pałami), albo po prostu falownik przetwarzający prąd zmienny na prąd stały i z powrotem na zmienny, zasilający dom. Przez takie cos też nie przejdzie żadna informacja poza tylko taką, ile energii kiedy zużywam (to i tak już mają). Jeśli zastosować odpowiedni akumulator dodatkowo na etapie prądu stałego, to będą widzieli zasadniczo stałe zużycie średnie przez okrągłą dobę. I czopek im w odbyt.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Kiedykolwiek Pański router WiFi będzie włączony, tyle razy Pańskie urządzenia będą miały możliwość połączenia z Internetem.
  Prawdopodobnie również będą mogły wykorzystywać Pański smartphone.

 4. Kar said

  ..a po co sie stressowac…? popatrzmy jeszcze raz na zrelaksowanych happy fags (dobry podklad muzyczny)

 5. navajo88 said

  hahahahahahahaha a ciekawe czy świeczki także bendą podsłóchiwać ????? hahahahahahahahahahahaha

  To jest pomysł. Zamieszkać w jaskini albo własnoręcznie (to ważne!) zbudowanym szałasie gdzieś w górach, świecić sobie świeczkami i polować z łukiem na sarny – admin

 6. nobody said

  Niestety zaraz policja zatrzyma za kłusownictwo. Dodatkowo zwierzęta nie mają atestu UE i zawierają składniki zabronione przez prawo.

  Nam wolno jeść tylko to, co ma wszczepione odpowiednie geny i jest posypane solą drogową. Tak odpowiednio przygotowane jedzenie dopiero można „zdrowo” jeść….

 7. osoba prywatna said

  Krótki film na temat trojanów znalezionych w komputerach zwykłych obywateli w Niemczech. To oprogramowanie inwigilujące ma szpiegować internetowe usługi telefoniczne (także te szyfrowane) niczym „pluskwy” w tradycyjnych telefonach. Jednakże jego możliwości są potężne. Z analizy hakerów oraz ludzi z „Chaos Computer Club” wynika, iż ma on w swoim kodzie także zdolność do zdalnego włączania wbudowanych mikrofonów i kamerek internetowych. Może on także ściągać pliki, w tym inne komponenty szpiegujące lub obciążające posiadacza inwigilowanego komputera dokumenty. Po zakończeniu swojego działania zaciera wszelkie swoje ślady działania. Jak wykazano, mając odpowiednią wiedzę programistyczną można przejąć nad nim kontrolę i stać się zarówno wydającym mu komendy jak i inwigilowanym i „podkładać komuś świnie” umieszczając sfałszowane materiały dowodowe na jego komputerze.

  Rządowe trojany inwigilują obywateli Niemiec [HD 1080p]

 8. Pokręć said

  @3: router WiFi da się wyłaczyć i przejść na połaczenia kablowe, bez uzywania w nim radia. Poza tym żeby się do routera podłaczyć, trzeba podac klucz WEP. Skąd czajnik ma wiedzieć, jaki mam klucz WEP? Smartfona nie mam, mam staruteńką Nokię, która nawet MMS-a nie potrafi odebrać. Ale dzwoni i esemsy obsługuje.
  Najbardziej wrażliwy jest laptop, czy komputer, bo on się łączy z siecią z natury – kwestia odpowiedniego hardware’u, który będzie szpiegował. Hardeware’u, bo software firmy na M. da się jakims Linuxem załatwić bezproblemowo.

 9. Pokręć said

  @7: Jak sie używa jednynie słusznego oprogramowania i systemu operacyjnego, to nie ma wyjścia. Linux nie używa plików dll.

 10. Vajo 88 said

  # 8
  Jeszce lepszym pomysl – zalozyc niebieska koszulke z litera „S” i zaczac fruwac.
  Pokazywal to Holywood wszytkim inteligetnym hamerykanom, jak Navajo88, juz dawno temu. Wtedy nikogo nie zlapia.

 11. facet 63 said

  Wie może ktoś czego to tak panicznie boją się, że na wszelkie możliwe sposoby szpiegują ludzi. Ja myślę, że budzi w nich lęk myśl o tym co będzie jak ludzie tak naprawdę uświadomią sobie jakim gównem jest ten cały kapitalizm i jaką wielką lipą ta niby demokracja w tym ich fałszywym niby wolnym świecie. Boją się chyba reakcji ludzi…

 12. RomanK said

 13. Psychobserwator said

  @7, takich trojanów / virusów są na pęczki. wątpię, aby stały za tym służby, raczej pryszczaci hackerzy…

 14. Rysio said

  re 1. Walerian Dabrowski swoim wpisem na blogu udowodniłeś, że cię to także dotyczy tak, że z całym szacunkiem już niedługo pocałują cię w to miejsce gdzie kończą się plecy a zaczyna d..a.

  🙂

 15. Rysio said

  re 2. „…To sie da zhakować, spokojnie…”

  Jak cię wezmą na celownik – to święty Boże ci nie pomoże.

  😦

 16. Marucha said

  Re 8:
  Panie Pokręć, te wszystkie klucze WEP, WPA itd. to śmiech na sali, gdy w routerze stworzy się odpowiednią furtkę (backdoor).
  Oczywiście może Pan wyłączyć router, nie używać smartphone’a i w ogóle odciąć się od sieci elektrycznej, zakładając własny generator (o ile jest to legalne). Nie ochroni to Pana przed obecnością „pluskiew”, które można zainstalować niemal wszędzie.
  Zresztą, co ja tu będę gadał, są lepsi specjaliści od inwigilacji.

 17. Ubu said

  Ale elekronika moze nawalic. Proponuje bardziej niezawodny sposob. Pejsaty agent w kazdym domu – 24 godz/dobe. Oni maja doswiadczenie w roli kapo.

 18. Marucha said

  Re 9: k
  Ależ Linux używa dynamicznych bibliotek, acz nie nazywają się *.dll…
  Zresztą to nie ma większego znaczenia.

 19. maran said

  ja proponuja dzungle amazonska . Pan Cejrowski wspominal, ze sa plemiona ,ktore bialego czlowieka jeszcze
  (na szczescie) nie widzialy i maja sie dobrze.
  Na cicuhy/obuwie/meble nie musza wydawac. Zjedza to co upoluja/zlowia/zlapia.
  Do pracy/szkoly nie chodza, a wiec czasu maja duzo. Technologicznych zabawek nie uzywaja, a wiec czasu maja jeszcze wiecej. Zyja w grupie a wiec i razniej i weselej i w razie czego grupa pomoze.
  Fakt ,ze insektow pelno, anakondy zwisaja smetnie z drzew, piranie ochoczo klapna za palec/reke/tulow jak im sie nawinie, rozne robactrwo biega w te i we wte , czsem zje to co sie im napatoczy niechcacy.
  Deszcze leja przez pare mieiscy non-stop, a zar przez drugie pare.
  Ale w sumie da sie zyc ,( o ile sie zwieje w pore przed zwierzeciem/gadem/insektem/robactwem),i ma sie swiety spokoj od tzw cywilizowanego swiata ,z jego problemi i podsluchami.

 20. ad. 14 Rysio. Pozwollę sobie rozwinąć mój stosunek do tzw wolnego świata i ich demokracji. Jestem sobą, otwarty jak książka, nie mam nic do ukrycia w odróżnieniu od nich czyli wszelkiego zła i nikczemności. Z założenia to my ich wybieramy aby nam służyli za wysokie apanaże i przywileje w praktyce zaś to oni dobierają się pokoleniowo i pozwalają jedynie gosować na siebie. Im większa tyrania i zamordyzm tym bliżej końca i dlatego tak panicznie trzęsą portkami. Jeden z czołowych notabli Ś Ś /światowej śitwy / wraz z ochroną podjeżdża pod wasny dom i wysiada z limo. w kamizelce kuloodpornej. Nie mogłem od tego przecudnego widoku oczu oderwać a serce napełniło mi się otuchą raz na zawsze do pełna. Za tą fotkę warto dać każdy grosz, nawet ten złamany. Wyobrażacie sobie to, gdyby w tym momencie rozległ się trzask łamanej na wietrze gałązki albo inny podejżany dźwięk? Sześć luf skierowanych w tamtą stronę i ten przenikliwy fetor z majtkami pełnymi łajna popuszczonego ze strachu. To jest życie tylko pozazdrocić, a ja nic… Dzielę świat na dwie części dobry i zły. I ten właśnie wyszydzam i napiętnuję. Szkoda tylko, że dobro, którego jest o wiele więcej jest tak uśpione.

 21. Zerohero said

  Re 19

  Gdzieś widziałem wyniki analizy statystycznej z której wychodziło, że najniebezpieczniejszym fachem w średniowiecznej Anglii był król. Z lektury Pocztu Cesarzy Rzymskich tez mi wyszło, że sporo, jak nie większość, ginęła tragicznie. Ale co z tego wynika? Bojaźliwy psychol może wymordować pół narodu.

 22. Rysio said

  re 19. Obecny Stalin tak jak jego poprzednik w latach 1930-40-50 zacznie od tych dobrych, od tych co to nic do ukrycia nie mają.

  „… Im większa tyrania i zamordyzm tym bliżej końca i dlatego tak panicznie trzęsą portkami….”

  To nie całkiem tak – Szara Eminencja, która tak narawdę rządzi jest całkowicie niewidoczna – ich zdjęcia nie ukazują się ani w internecie, ani w gazetach.

 23. Marucha said

  Re 13:
  Oczywiście, że olbrzymia większość wirusów, trojanów itp. jest stworzonych przez indywidualnych programistów, zwanych niesłusznie „hackerami”.
  Jednak istnienie „rządowych” programów, przeznaczonych do szpiegowania osób i instytucji, jest sprawą udowodnioną i nie ma co temu zaprzeczać.

 24. Ad. 19

  „ja proponuja dzungle amazonska”

  – I właśnie taki jest cel! Wszyscy, którym się system nie podoba, mają się wynieść do dżungli.

 25. Chutor1 said

  „Będziemy szpiegować wszystkich Amerykanów poprzez urządzenia elektryczne.”

  Mala przesada.

  W Stanach Zjednoczonych istnieje grupa religijna „Amish” liczaca sobie okolo cwierc miliona czlonkow. Posluguja sie miedzy soba dialektem niemieckim z uwagi na ich pochodzenie.
  Zajmuja sie glownie rolnictwem i unikaja uzywania energii elektrycznej i pojazdow motorowych. Mozna by powiedziec, ze zyja tak jak wiesniacy europejscy w XIX wieku. Ich przyrost naturalny jest tak wysoki, ze po jakims czasie wszyscy postepowi wymra a ludzie staroswieccy posiada ziemie.

 26. zaskroniec said

  Maran: Anakonda nie zwisa z drzewa, tylko mieszka we wodzie. jesct za ciezka, zeby sie na ladzie poruszac sprawnie. Z drzew zwisaja pytony.

 27. jj said

  AD 2 PT Pokręć

  a może tak konkretnie nazwy użądzeń tego falownika i schemat gdzie go przyłączyć dodatkowo z akumulatorem.

 28. Kar said

  re: 25/Chutor1

  W US byl zyl niejaki David Koresh (Branch Davidian religious sect) ktory igral niesamowicie z chorym US systemem. FBI wkrotce znalazlo sposob, zeby wyeliminowc opornych-nieodpowiednich na zawsze-Waco Texas. „Amish” liczebnie jest wieksze ale to wcale nie znaczy i nie jest powod, zeby ktoregos dnia za oknem nie uslyszec yankee doodle:

  ..no problem, we can wipe you out anytime you fucking spoiled bastards..

Sorry, the comment form is closed at this time.