Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie będzie debaty księży Stehlina FSSPX i Grygiela FSSP

Posted by Marucha w dniu 2012-03-21 (środa)

21 kwietnia br. odbędzie się w Warszawie organizowana przez Instytut Summorum Pontificum trzecia konferencja z cyklu „Zwróćmy się ku Panu”, której tytuł w tym roku nawiązuje do tytułu znanej książki prof. Dietricha von Hildebranda i brzmi: „Koń trojański w mieście Boga? Pytania na 50-lecie II Soboru Watykańskiego”.

Ostatnim punktem konferencji miała być dyskusja panelowa „Jaka Tradycja w Kościele XXI wieku?” z udziałem ks. Karola Stehlina, przełożonego wschodnioeuropejskiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, oraz ks. dr Wojciecha Grygiela, przełożonego krakowskiego domu Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra i prodziekana wydziału filozofii Uniwersytetu Jana Pawła II. Wczoraj jednak ks. Grygiel ogłosił na łamach swego bloga, że choć „z zaciekawieniem przyjął propozycję wystąpienia w panelu dyskusyjnym z ks. Karolem Stehlinem” i „bardzo ceni sobie możliwość takich debat”, to jednak – na skutek interwencji ks. Jana Berga, przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra – nie będzie mógł wziąć udziału w zaplanowanej debacie.

„Zaraz po ogłoszeniu programu konferencji – pisze ks. Grygiel – dotarła do mnie bardzo grzeczna prośba od mojego generała – ks. Johna Berga – o nieangażowanie się w jakiekolwiek publiczne dysputy w sprawach SSPX. Oznaczało to także, że w debacie z ks. Stehlinem wystąpić mi nie wolno. Jeżeli ktoś rzeczywiście na mnie do generała naskarżył – a uważam, że taki scenariusz jest całkiem realny – to odniósł swój efekt”.

O powodach, dla jakich ks. Jan Berg FSSP zabronił mu udziału w debacie, podobnie jak o tym, na czyje skargi mogło narazić go przyjęcie zaproszenia do udziału we wspomnianej konferencji, ks. Grygiel milczy (źródło: tksdk.blogspot.com, 18 marca 2012).

http://news.fsspx.pl

Wyjaśnienie: Bractwo Kapłańskie Św. Piotra, FSSP, to zgromadzenie zrzeszające katolickich księży tradycjonalistycznych, posiadające pełny mandat Stolicy Apostolskie i założone jako swoista konkurencja dla Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X.
Bractwo Św. Piotra „niekoniecznie jest przeciw II Soborowi Watykańskiemu” (http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/224), broni idei skandalicznych spotkań w Asyżu (http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/520) itd. Stanowi enklawę tolerowanej tradycji w ramach obecnego Kościoła, lecz – cytując abp. Lefebvre – „Pewnego dnia zostaną oni zmuszeni do zaniechania również tej odrobiny Tradycji, na jaką im się jeszcze zezwala”.
Zob. też  http://www.fssp.pl
Admin

Komentarzy 141 to “Nie będzie debaty księży Stehlina FSSPX i Grygiela FSSP”

 1. JO said

  Watykan, wciagajac Bractwo w „rozmowy”, proponujac Bractwu Piusa X danie pelnych Praw, ktore Jan Pawel II Tradycyjnym Katolikom odmowil – chce doprowadzic do stanu wchloniecia przez judeokosciol Bractwo Piusa X i postawic w szeregu takiego Bractwa Sw . Piotra, ktore akceptuje postanowienia Soboru Wat II.

  Takia „odmina” Bractwa Sw Piotra , mozna powiedziec jest Ksiadz Natanek

  Idea jak Ks Natanka dzialania (poki co) jak Bractwa Sw Piotra jest Mieszanie Prawdy z Falszem a wiec najgrozniejsza z Groznych, gdyz pozbawia Wiernych mozliwosci rozpoznawania Kramstwa i wymusza zycie w Falszu, ktore ma otwarte granice …

  To tak jak z Prawami Mniejszosci Narodowych, ktore kiedyc istnialy tylko po to by w przyszlosci ta mniejszosc narodowa byla stala sie Narodem o Kulturze Tego Gospodarza a nie mniejszosci

  Dzis mniejszosciom i Falszowi daje sie prawo istnienia nieograniczonego czasowo i ilosciowo, bez NAKAZU przyjecia Prawdy czy Przyjecia Kultury Gospodarza

  ———-
  ———–

  Bractwo Sw Piotra, czy Ks Natanek – pod wzgledem teologicznym to NOWUS a NIE TRADYCJA

 2. Dzięcioł said

  Przyczyna jest pewnie inna. Przełożony wystraszył się kompromitacji, wszak ks. Karol rozjechałby ks. Grygiela, jak żabkę na asfalcie.

 3. JO said

  ad.2. Ostatnio Watykan odmowil „poglebienia procesu integracji” Bractwa Piusa X z Watykanem, „proszac” Bractwo o wyjasnienie swojej Katolickiej Postawy wzgledem „propozycji Watykanu” do 15 Kwietnia br

  Bractwo zajmuje postawe EKUMENICZNA w starym tego slowa rozumieniu a Watykan, chce by Bractwo Przyjelo Filozofie Nowego Ekumenizmu w szczegolnosci do Judaizmu

 4. Marucha said

  Ks. Natanek jest patriotą. Powoli przestawia swe tory w kierunku Tradycji, ale na razie tkwi wciąż jedną nogą w modernizmie.
  Z drugiej strony, gdyby wyraził swe wątpliwości odnośnie pontyfikatu Jana Pawła II, nic by go nie uchroniło przed ekskomuniką oraz zbiorowym wyciem potępienia katolemingów.

 5. JO said

  ad.5. That is right opinion.

 6. JO said

  ad.4. To prawda.
  Panie Gajowy, nie ma dwoch stron w swietle Prawdy. Czy wiec Ks Natanek sie boji?Czy raczej stoi po Modernistow stronie? Czy tak, czy siak – ROBI ZLE, gdyz Tkwi w Bledzie i wciaga w blad Masy Ludzkie a tym jego odpowiedzialnosc Rosnie za to co Robi .

  Ksiadz Natanek Musi WYBRAC albo Prawo albo Lewo, bo poki co nawet nie jest po Srodku BO SRODKA NIE MA a tylko on „stwarza wrazenie” , ze zajmuje srodej jak to robia z Bractwa Sw Jozefa.

  Konkluzja jest jedna, POKI Ks Natanek nie opowie sie po stronie Tradycji w 100 % – to Ks Natanek jest Patriotycznym „Idiota” w stylu Powstancow Listopadowych , Styczniowych , Warszawskiego „idiotow”. …(albo jest wyrachowanym wrogiem – Klamca)

 7. JO said

  ad.6 .Troche zagmatwalem swoja wypowiedz :), wiec prosuje mysli:

  1. Ks Natanek jest po Lewej a nie Prawej stronie a „udaje” , ze jest po srodku
  2. Zgadzam sie z Pana mysla co do Konsekwencji Krytyki ewentualnej Papiezy, przez Ks Natanka i do Patriotycznych Wypowiedzi, ale czymze One sa , jak nie MICHNIKOWSZCZYZNA, gdy Patriotyczne Slogany prowadza na Manowce Falszu w ktorym Ks Natanek Siedzi?

  Jednego Walese juz mielismy a ponim cala reszte „patriotow”

  Nie mozna mowic o Polsce, Patriotyzmie jezeli nie bazuje sioe na PRAWDZIE

 8. JO said

  Pani Aga wskazuje za Ks Natankeim, ze JPII byl wiezniem Watykanu. Tak dzis niemalze sie sugeruje , czy tez juz mowi o Papiezu Benedykcie XVI.

  Kiedys mialem doczynienia i inni wciaz maja doczynienia zapewne d Dwoma wlascicielami jednej Firmy, zauzmy Ojcem i Corka. Corka Gra na te dobra dla pracownikow i wspolpracownikow a Ojciec na tego Zlego.

  Gdy Firma podejmuje tragiczne decyzje dla Pracownikow i wspolpracownikow i oszukuje w biznesie, to corka wskazuje na Ojca i Ona gra na dobra i lagodzi bunt a innych chcacych robic biznes wprowadza w blad pokazujac FALSZYWA Twaz.

  Dzis w moim mniemaniu Papiez Benedykt Gra taka „Core” w biznesie a Masoneria i ci ZLI biskupi tego zlego „Ojca”

  Ksiadz Natanek robi z JPII „taka Corke” wybielajac JPII dzialoania a nawet Klamiac wprost mowiac, ze byl wiezniem i musial tak robic dla wyzszych ideii . Robi z nas DURNIA i przyczynia sie do tego, ze patrzymy na Benedykta takimi wlasnie DURNYMI oczami, sadzac, ze a o to mamy kolejnego WIEZNIA Watykanu, co dobrze chce ale inni zle jego sluchaja, lub wcale
  ———-

  Metoda, ktora stosuja dzis – „gra w dobrego i zlego…” jest stara jak Swiat i dobrze znana w Swiecie Talmudycznego Biznesu

  Jeden zmiekcza „Pala” a drugi milym usmiechem i klamstwem, ze „corka jest niewinna” i firma bedzie dobrze dzialac i ta corka bedzie robic wrzystko co „w jej mocy”…

 9. zofia said

  KK coraz dalej od Jezusa Chrystusa.
  Watykan wyraził „głębokie oburzenie” tym mordem. Ksiądz Federico Lombardi, rzecznik Watykanu, nazwał strzelaninę „strasznym i haniebnym czynem”.
  Nie Nie! To nie masakra w Afganistanie!
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Watykan-gleboko-oburzony-to-straszne-i-haniebne,wid,14345098,wiadomosc.html
  Alez 16 Afganczykow w tym 9 dzieci ma mniejsza wartosc niz 1 jalowka w Palestynie prawda Jego Ex Federico!

 10. maran said

  ad 4 Ma pan racje.
  Ks Natanek jak na razie to ma wystarczajca ilosc wrogow, zeby sobie jeszcze robic nowych.
  Ja tez zrobilam sobie paru enemies wsrod rodziny i znajomych „osmielajac” sie zakwestionwac wiele dzialan JPII. Co ciekawe wiekszosc towarzystwa nie chce nawet posluchac poszczegolnych argumentow, ( juz nie mowic zeby je przemyslec).
  Wedlug nich to ja jestem jakims heretykiem, odszczepiencem, wichrzycielem i juz co niektorzy, wbrew nakazom KK, poczynili pewne oceny a propos mojej wiecznej przyszlosci ,( marnej moge tylko tyle dodac).
  Oczywisce wiekszosc argumentow jest typu: „Jak JA smialam/smie GO osadzac?? KImze JA jestem, zeby GO osadzac??A co JA w ogole wiem ( w domysle , jakim prawem JA mysle w ogole)”.
  A tak najlepiej to sie „idz pomodl a nie medrkuj”.
  Przyznam ze te argumenty ( a raczej ich kompletny brak) mnie powalaja.
  Tak jak powalila mnie ostatnia rozmowa na temat wiary,KK itp, z mmoimi dobrymi znajomymi,niby bardzo dobrymi , praktykujacymi katolikami, niby nieglupimi, wyksztalconymi ludzmi.
  W skrocie??
  Nie wiedzieli czym jest MSZA sw, o Soborze Watykanskikm to cos gdzies tam kiedys slyszeli, ale ZADNYCH szczegolow nie znaja, diabel i aniolowie to wlasciwie takie duchy dla dzieci itp., , o lefebrystach, ks Natanku zero wiadomosci. Co najciekawsze, oni nawwet nie chca sie o tym dowiedziec. Wola sie gapic w TVN-y, POlsaty i stamted czerpac swa wiedze o swiecie, Kosciele i ludziach.
  Rece opadaja. I oni raczej sa regula niz wyjatkiem.

 11. JO said

  Co do Intronizacji Pana Jezusa. Panie Gajowy, dobrze by bylo, by przedstwil To Pan tu w Gajowce jak ma sie sprawa tak, jak to widza Tradycjonalisci. Uwazam, ze Ks Natanek idzie w Kierunku , ktory byl przerobiony na zachodzie – kierunku, ktory mial zniechecic do tej Ideii, uczynic ja zwulgaryzowana,, ekstremalna, atomizujaca, sprowadzic ja do kolejnej Ideii Sekt JUDEOKOSCIOLA, ktory Udaje – gra na ten jeden – Jedyny Powszechny Apostolski KOSCOL

 12. JO said

  ad.9. To sie nazywa relatywizm Prawdy. Oburzenie i smutek z powodu smierci spowodowana zabojstwem jest wlasciwa ale w momencie gdy to uniwersalne podejscie stosuje sie do tylko wybranych, TRACI ono znaczenie w Swietle Jedynej Prawdy

  Powiem Pani, ze Pani spojrzenie jest pogladem Katolika ale nie Judeokatolika, ktory kieruje sie judaizmem – Talmudem, w ktorym Smierc Zyda jest tylko warta „Rozpaczy i wspolczucia…” ale nie smierc NIEzyda…..

  Czemu Pani wiec sie dziwi?? Raczej, niech Pani sie boi, bo Un przydzie , zgwalci Pania i corki Pani, poderznie gardlo i wynik bedzie taki, ze bedziecie tylko tym co zaspokoilo Unego Emocjonalne checi , ktore mial prawo zaspokoic tym co w Pani oczach jest zbrodnia a w oczach unych tym co mozna porownac do odsikania sie

 13. Brat Dioskur said

  Cytata:”Wyjaśnienie: Bractwo Kapłańskie Św. Piotra, FSSP, to zgromadzenie zrzeszające katolickich księży tradycjonalistycznych…….”

  W dalszym ciagu nie rozumiem pojecia „ksiadz tradycjonalistyczny”!Albo mamy do czynienia z ksiedzem albo z blaznem ubranym w sutanne.Problem ten przypomina mi wymiane zdan miedzy Rambo i afganskim mudzahedinem w czasie ogladania „buszkasi”.Na zapytanie Afganczyka jaki sport jest najbardziej popularny w Stanach Rrambo odpowieda ,ze pilka nozna .”Rozumiem,gra sie w niej nogami”-skonkludowal bojownik….. „niekoniecznie”-prawie ze odmruknal Rambo.
  Slucham regularnie ks. Natanka i nie dostrzegam w jego kazaniach zadnego szpagatu.Byc moze nie jestem biegly w niuansach teologii ,ale modernizm jest u ksiedza wrogiem nr1.Jedynym zastrzezeniem moze byc zwracanie sie do wiernych per „prosze panstwa”,Przyznam ,ze niezbyt kojarzy mi sie ten zwrot z charakterem Mszy Sw. i bardziej pasuje do swieckich imprez….

 14. maran said

  ad 8
  Jakim wiezniem?? Bzdury totalne. Wiezniem to byl przez pare lat wegierski kardynak Midszenty, oraz nasz Wyszynski.
  JPII jezdzil gdzie tam chcial , pisal co chcial, robil tez.
  Nikt mu pistoletu do gardla nie przystawial a jezeli nawet ,to jako duchowny KK mial obowiazek bronic prawdy do samego konca.
  Jak na wieznia to mial on calkiem klawe zycie.

 15. Marucha said

  Re 6, 7:
  Przyjmijmy, że ks. Natanek znajduje się obecnie w trudnym dla kapłana (i dla każdego wiernego) okresie przejściowym: porzucenie Posoborowia i powrót do Tradycji.
  Wówczas powinniśmy się modlić za niego, aby dokonał dalszy krok na drodze – zamiast mieć mu za złe, że całej drogi jeszcze nie przeszedł.

  Re 11:
  Jestem w kropce, bo nie wiem. Co najgorsze, nie mogę wykluczyć podanego przez Pana scenariusza, choć mam nadzieję, że do niego nie dojdzie.

 16. Joanna said

  ad/11-JO
  Ksiądz Natanek nie udaje, za ideę intronizacji Chrystusa został suspendowany, odsunięty od pracy ze studentami, którą bardzo lubił, zepchnięty przez szefa Kurii Krakowskiej na margines. Zostało to nazwane błędami teologicznymi. Ponieważ wystąpiła liczba mnoga, to zapewne ten drugi błąd teologiczny to oryginalne łączenie przez księdza wydarzeń historycznych (jest naukowcem historykiem) z objawieniami mistycznymi poprzedzającymi te wydarzenia. patriotyzm to zapewne trzeci błąd teologiczny. Ks. Piotr Natanek jest ponadto bardzo zdolny, o wiele bardziej niż kard.Dziwisz.

 17. Marucha said

  Re 13:
  O ile rozumiem, tradycjonalizm księży z FSSP polega na przywiązaniu do tradycyjnej Mszy Trydenckiej.
  To oczywiście bardzo dużo, bo Msza jest sednem naszej wiary, ale to nie wszystko.

 18. Joanna said

  Zauważyłam, że pan JO wszędzie, gdzie się da /na temat czy nie/ krytykuje ks.Natanka. Wystarczy drobny punkt zaczepienia.
  Szkoda, że Bractwo Św. Piotra nie zdobyło się na debatę publiczną z Bractwem Kapłańskim Św.Piusa X. Można domniemywać, że obawiali się argumentów a to o niczym dobrym nie świadczy.

 19. JO said

  ad.18. Nie jest Prawda, ze wszedzie i gdzie sie da.

  Pan siedzi gdzie siedzi a ja tam gdzie jestem i z punktu mojego wdzenia mowie co widze, a widze wiele podobienstw pseudokatolickich Ksiezy na Zachodzie z Ks atankiem – pod wzgledem teologicznym zaznaczam i Bractwem Sw Jozefa.

  Dziele sie swoimi spostrzezeniami

  I ja jestem pod wrazeniem Patriotycznych Slow Ks Natanka ale jak napisalem wyzej One sa niczym a nawet Grozne bez oparcia sie o PRAWDE

  Jezeli Pan mysli inaczej, ze mozna Byc Patriota Polskim (i Ksiedzem) i NIE opierac sie na Sw Magisterium – to niech Pan to Napisze…

 20. tralala said

  ad 9
  Zanim doszlo do zbrodni w Tuluzie, ten sam czlowiek (chyba ten sam) zabil dwoch komandosow w miasteczku 50 km na pn. od Tuluzy – jeden z nich byl katolikiem, jak podaja media. Wariat? Mozliwe, ale pewnie sprowokowany przez kogos.
  Politycy (okres przed wyborowy) zaraz po tragedii wypowiedzieli sie szalenie „madrze”: dla jednego mordu dokonali faszysci, dla innego integrysci itd.
  Mimo, ze okropnie przykro z powodu smierci tych kilku osob, a szczegolnie dzieci, atmosfera medialna dookola tej zbrodni jest jak zwykle paskudna.

 21. Piotrx said

  Kilka refleksji i kilka wskazań praktycznych o Komunii Świętej w postawie klęczącej

  http://www.bibula.com/?p=53711

  De Eucharistia numquam satis!

  O Eucharystii nigdy dosyć!

  Największym dobrem na polskiej ziemi jest Pan Jezus utajony w Najświętszym Sakramencie. W kształtowaniu naszej właściwej postawy wobec tego Największego Daru i w adekwatnym odniesieniu – sercem i zewnętrznym gestem – do Pana Jezusa utajonego w białej, milczącej Hostii, pomaga nam elementarne spostrzeżenie – mobilizujące (!):

  „Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»” (Bł. Jan Paweł II, Ecclesia de Eucharistia, 61).

  Pan Jezus dzisiaj w Polsce cierpi z racji ludzkich grzechów, z racji nieuszanowania Najświętszego Sakramentu. Polska dzisiaj cierpi, bo są w niejednym środowisku lekceważeni katolicy – dzieci, młodzież i dorośli – którzy, świadomi wielkości Daru, pragną przyjmować Komunię Świętą w postawie klęczącej. Postawa najbardziej właściwa wobec Rzeczywistości, z którą mamy do czynienia. Bóg prawdziwy!

  Pisał przed laty nasz papież Benedykt XVI: „Liturgia chrześcijańska jest właśnie dlatego liturgią kosmiczną, że zgina kolana przed ukrzyżowanym i wywyższonym Panem. To właśnie jest centrum rzeczywistej kultury – kultury prawdy” (Kard. J. Ratzinger, Duch liturgii).

  Wobec różnych trudności, które napotykają dzisiaj katolicy w Polsce i wobec różnorakich przejawów nieuszanowania Najświętszego Sakramentu, sensowne będzie podanie kilku wskazań praktycznych.

  Co robić?

  * Przyjmować Komunię Świętą w postawie klęczącej.

  Nie potrzeba do tego żadnych pozwoleń i uzgodnień z kimkolwiek.

  * Zachęcać cierpliwie i życzliwie innych do przyjmowania takiej postawy przy przyjmowaniu Komunii Świętej.

  * Modlić się o rozpowszechnienie – ściślej: powrót (!) – tej praktyki w Polsce i w Kościele Powszechnym.

  * Podejmować w tej intencji umartwienia i posty.

  * W razie potrzeby rozmawiać z kapłanami i biskupami na ten temat, przywołując wielowiekową tradycję pobożności eucharystycznej oraz wyraźny przykład naszego Ojca Świętego Benedykta XVI (od 2008 roku powrót do Komunii na klęcząco).

  Uwaga praktyczna: przedmiotem rozmowy z kapłanami nie może być jednak prośba o pozwolenie na przyjmowanie Komunii Świętej na klęcząco i dochodzenie do jakichkolwiek uzgodnień i kompromisów w tym względzie. Byłoby to błędem. Z szacunkiem należnym duszpasterzom trzeba powiedzieć jasno: w tej kwestii kapłan nie ma nic do pozwalania czy niepozwalania. Kościół tę kwestię precyzuje jasno. Kodeks Prawa Kanonicznego wyraźnie stanowi – warto znać ten kanon:

  „Kan. 843 – § 1. Święci szafarze nie mogą odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania”.

  Jeśli katolicy podchodzą do kapłana rozdającego Komunię Świętą i klękają, to można właśnie powiedzieć, że w ten sposób właściwie proszą o udzielenie Najświętszego Sakramentu. Kapłan odmówić nie może. Jego świętym obowiązkiem jest udzielenie sakramentów „tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie wzbrania im ich przyjmowania”.

  I jeszcze jedno – z pewnych względów przypomnienie ważne: Sobór Watykański II w żadnym z dokumentów nie nakazywał rezygnacji z przyjmowania Komunii Świętej w postawie klęczącej.

  Klękając dzisiaj przed Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie oddajemy hołd naszemu Zbawicielowi.

  Klękając dzisiaj przed Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie dajemy przejrzysty znak naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  Klękając dzisiaj przed Panem Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pełnimy dzisiaj służbę cywilizacyjną, kulturową, powszechną…

  Jeśli przestajemy klękać przed Panem Jezusem, niebezpieczeństwo tragicznych konsekwencji konstruowania wieży Babel już jest faktem. Stawka zbyt wielka – w wymiarze jednej duszy, w wymiarze Kościoła, w wymiarze cywilizacyjnym…

  Kultura zaczyna się od kolan ugiętych przed Bogiem. Termin „kultura” zaczyna się od terminu terminu „kult”. Kult, kultura. Nieprzypadkowa zbieżność.

  Kardynał Michael von Faulhaber, z estymą wspominany przez Kardynała Josepha Ratzingera, którego wyświęcił na kapłana, zostawił nam myśl światłą:
  „Kultura duszy jest duszą kultury”.

  Kto czyta, niechaj rozumie.

  Kto rozumie, niechaj wierzy.

  Kto wierzy, niechaj kocha.

  Kto kocha, niechaj adoruje.

  Kto adoruje, niechaj klęka.

  „Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»”.

  Ks. Jacek Bałemba SDB

 22. Joanna said

  ad/19
  Dobrze, że Pani wszystkie rozumy pozjadała, jeszcze wszystko przed księdzem Piotrem, byle pan Bóg go nie opuszczał.

 23. Piotrx said

  Pozdrowienie chrześcijańskie

  http://www.bibula.com/?p=53353

  Laudetur Iesus Christus

  in saecula saeculorum. Amen.

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

  na wieki wieków. Amen.

  W katolickich rodzinach tato i mama chętnie uczą swoje dzieci, aby – gdy spotykają księdza czy siostrę zakonną – pozdrowiły Pana Jezusa słowami Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  W katolickich rodzinach tato i mama nie dają tej nauki dzieciom na wynos (na widok księdza, do dziecka: „no, co się mówi, co się mówi?”), lecz sami dają dzieciom przykład: gdy spotykają księdza czy siostrę zakonną, pozdrawiają Pana Jezusa słowami Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Dzieci to widzą i uczą się z przykładu rodziców. Przejmują dobre wzorce.

  W katolickich rodzinach dzieci, spotykając księdza czy siostrę zakonną, chętnie pozdrawiają Pana Jezusa słowami Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Publiczne wyznanie Pana Jezusa – po imieniu! – jest świadectwem wiary i jest ewangelizowaniem serc i umysłów bliźnich naszych. Jest znakiem wspólnoty wiary. Przede wszystkim jest oddaniem chwały Panu Jezusowi – to najważniejsze!

  Ze szczyptą humoru zauważmy, że to pozdrowienie nie jest pochwaleniem księdza, lecz pochwaleniem Pana Jezusa. Nie mówimy przecież Niech będzie pochwalony czy Niech będzie pochwalony ksiądz. Mówimy Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Św. Paweł pisze: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie” (Rz 10, 9).

  A sam Pan Jezus mówi zrozumiale: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10, 32-33). Sprawa poważna.

  Ileż wymówek znajdujemy dzisiaj, aby tylko nie wypowiedzieć jasno i dobitnie – i publicznie – imienia Jezusa. Ateizm wyłazi… I coraz więcej „katolików” czuje się jakoś dziwnie zakłopotanych, gdy rozpoczynam z nimi rozmowę od pozdrowienia Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Nawet nie za bardzo są skorzy, aby odpowiedzieć na to pozdrowienie. Pytam: dokąd doszliśmy z naszą wiarą w Polsce?

  Oto, co mamy dzisiaj. Diabeł pozaklejał usta polskim katolikom samoprzylepnym plastrem. Niemowa. Nie mówi. Nie wypowiada chrześcijańskiego pozdrowienia Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Nie mówię o wszystkich, a jednak… Milczą w kościele, milczą przy kościele, milczą kiedy spotykają kapłana, milczą kiedy spotykają siostrę zakonną. Milczą opcje przedsoborowe i posoborowe. Milczą letni i zrzeszeni. Milczą dzieciaki, młodzi i dorośli. Milczą duchowni i osoby zakonne. Co to? Posoborowe farmazony o przemilczaniu imienia Pana Jezusa w sferze publicznej wydają owoc. Aby uniknąć nieporozumień, precyzuję: przez posoborowe farmazony rozumiem tutaj poglądy, opinie, treści, praktyki i zaniechania, które są odejściem od Tradycji i od szlachetnych zwyczajów zakorzenionych w Tradycji. Robaczywe poglądy owocują robaczywie. Zdrada i ateizm. Sami eliminujemy z polskiej ziemi znaki obecności Pana Jezusa. Sami zapieramy się Pana Jezusa. Destrukcyjne owoce widać gołym okiem. A gorzej będzie.

  Ostatnio, spotykając w kontekstach kościelnych ludzi z zaklejonymi plastrem przed diabła ustami, mówię głośno i dobitnie całe pozdrowienie od początku do końca: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus na wieki wieków. Amen! Może dla niektórych okaże się to egzorcyzmem? Oby.

  Powiedzmy to najprościej: jeśli znam Pana Jezusa z codziennej z Nim rozmowy, jeśli Go kocham, jeśli Mu ufam, to przywilejem i radością dla mnie jest wypowiedzieć Jego Imię!

  Póki czas wracajmy do katolickiej Tradycji. Póki czas wracajmy do szlachetnych zwyczajów zakorzenionych w Tradycji. W czasach pomieszania powszechnego droga niezawodna!

  Korci mnie, aby zakończyć tymi samymi słowami, co wczoraj. Tak zrobię.

  Powyższa refleksja?

  Dla ateisty z rodowodem katolika – bajka o żelaznym wilku.

  Dla katolika wierzącego – oczywistość.

  Laudetur Iesus Christus

  in saecula saeculorum. Amen.

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

  na wieki wieków. Amen.

  ks. Jacek Bałemba SDB

 24. JO said

  ad.13. To Pan sie nie zna. Na Mszy Trydenckiej glosi sie Kaznia a One poiewaja o Nauczanie Posoborowe, choc niby zwalczaja Modernizm. Moim zarzutem jest powolywanie sie na Modernistycznych Papiezy i jawna grozba ich dzialan KRYTYKI!!

  Nie majac wiedzy wielkiej na temat odprawiania Mszy…to jednak ja u Ks Natanka nie widze wyraznego rozroznienia Miejsc Oltarza i znaczenia, odroznienia ich Modlitw

  Msza to wierni, ktorzy dopuszczeni sa do Ofiary , Uczty Slowa i Ciala i Krwi Pana Boga – Ci wierni to kobiety z odkrytymi Glowami….

  Jak pisalem – idea Intronizacji , wydajje sie byc NIEKATOLICKA ( nie wiem jeszcze w jaki sposob niekatolicka ale takie mam wrazenie…, widzac to co jest na zachodzie…)

  ad.18-19. Powinno byc „Pani” a nie „Pan”….

 25. arpe said

  Komuś tu się marzy rozwalenie naszego Kościoła na kawałki i rozdeptanie butem na miazgę każdego z tych kawałków osobno. Niedoczekanie wasze. Kościół, to na pierwszym miejscu Jezus Chrystus, potem hierarchowie i my, zwykli ludzie. Nie jesteśmy żadnymi „judeo….” ani my, ani nasi kapłani, Ufamy, ze Duch Święty prowadzi Kościół, Czasem pewnie musi dopuścić zło.
  Nienawiść Maruchy i kolegów do Kościoła Katolickiego jest mocno czytelna. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego ze strony naszych braci w Chrystusie z Kościoła Prawosławnego. Więc kim jest Marucha??????

 26. JO said

  ad.22. Zycze wszystkiego Dobrego – Lask Bozych dla Kisedza Piotra. Nie zwalnia mnie to jednak z obowiazku pilnowania czystosci wiary wzgledem siebie i moich bliskich oraz bycia ostroznym w swietle FAKTOW

 27. JO said

  ad.25. Katolikiem Jedynego Powszechnego Kosciola Ortodoksyjnego-Katolickiego, poza ktorym nie ma ZBAWIENIA i Prawdy a Ktorego Reprezentuje Pius X i wszyscy Przedsoborowi Swieci conajmniej….

 28. 25godzina said

  „(…)Okazuje się, że wydatki na Sejm i Senat w roku 2011 wyniosły 606 mln złotych, do czego trzeba dodać 114,21 mln zł subwencji dla partii politycznych, przyznawanej pod pretekstem by się nie korumpowały. Oczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia, bo korupcja w Polsce, jak wiadomo kwitnie w najlepsze, zgodnie z zasadą, że najciemniej pod latarnią – ale mniejsza już z tym, bo z tego wynika, że nasza – pożal się Boże – „demokracja” kosztuje ponad 720 mln zł rocznie – a wszystko to przepuszczane jest przez przewody pokarmowe naszych jamochłonów, to znaczy pardon – oczywiście naszych Umiłowanych Przywódców – ale poza rosnącym zanieczyszczeniem powietrza i wód płynących oraz biegunką legislacyjną, nad którą nikt już nie panuje, żadnego pożytku z tego nie ma. To zresztą nie wszystko – bo do tych wydatków trzeba doliczyć też uposażenie 54 posłów do Parlamentu Europejskiego. Ci rzeczywiście doją Rzeczpospolitą bez opamiętania: poseł do PE dostaje 7 700 euro miesięcznie tytułem uposażenia. Do tego – 298 euro dziennie za udział w posiedzeniach PE. Do tego – 304 euro za udział w pracach komisji. Do tego – 4243 euro rocznie na podróże niesłużbowe – bo za służbowe – swoją drogą. Oprócz tego 4299 euro rocznie na biuro i 17 590 euro rocznie na „asystentów”, czyli służbę podręczną. Wynika z tego, że – nie licząc pieniędzy jakie europoseł dostaje za każdy dzień uczestnictwa w posiedzeniach PE i komisji – na każdego europosła przypada ponad 118 tys. euro wydatków rocznie, a zatem na wszystkich 54 – ponad 25,6 mln zł. (…)”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2437

 29. Marucha said

  Re 25:
  Sp…j, baranie.

 30. wet3 said

  Zobaczylem co to za „zwierz” to Bractwo sw. Piotra. Mozna rzeczywiscie zwariowac. Ile jeszcze nowych „bractw” propagujacych „osiagniecia” Vaticanum II i powodujacych zamet w glowach i sercach skolatanych wiernych powstanie? Kosciol przezywa niesamowity kryzys. Jedno tylko Bractwo SSPX zachowuje depozyt prawdziwej wiary. Tutaj zadnego kompromisu byc NIE moze. Watykan zaczyna prowadzic brudna gre.

 31. „trzecia konferencja z cyklu „Zwróćmy się ku Panu” ”

  – Jedni „zwracają się ku Panu”, a drudzy „modlą się do Boga”.

 32. Ad. 25

  „Nienawiść Maruchy i kolegów do Kościoła Katolickiego jest mocno czytelna.”

  – Jeśli jest, to proszę ją wskazać. Bo jakoś nie widać.

 33. Pokręć said

  Kościół zapomniał skąd mu nogi wyrastają. Czas na rekolekcje. Trzeba znów będzie posiać chrześcijaństwo krwią męczenników, bo ta, co płynie na całym świecie, to za mało i zbyt daleko od ośrodka decyzyjnego.
  Tu się w Asyżu robi spęd z satanistami i heretykami, przymila sie i usmiecha a potem oni wracają do siebie i w najlepsze dalej mordują tam naszych braci i siostry.
  Oj, Bóg Ojciec chyba znowu ściągnie pasa…

 34. wet3 said

  Jak zobaczylem „amerykanskiego doradce”, ktorego B16 sobie (tego zbrodniarza H. Kissingera!!!) to juz niczemu sie nie dziwie. Po prostu dostalem gesiej skorki!!! Czegos takiego NIGDY w zyciu sie nie spodziewealem.

 35. wet3 said

  @ Brat Dioskur (13)
  Zgromadzenie, ktore propaguje „osiagniecia” Vaticanum II nie ma prawa nazywac siebie „tradycjonaistycznym”. Niezaleznie od odprawiania i uznawania Mszy Trydenckiej, sa oni niczym wiecej, w tylko modernistami swiadomie wptrowadzajacmi ludzi w blad!

 36. Ad. 34

  „Jak zobaczylem “amerykanskiego doradce”,”

  – Doradców można słuchać. Ale można ich także tylko wysłuchiwać.

 37. wet3 said

  @ 36
  Odpowiem krotko. Sam wybor Kissingera – zbrodniarza jako doradce swiadczy bardzo zle o B16. Jest na swiecie wielu porzadnych katolikow, ktorzy nie maja rak zbroczonych krwia niewinnych ludzi!

 38. JO said

  Wczoraj sluchalem – ogladalem Kazanie Ks Natanka – Procz pieknych Tematow Padaly Slowa , ze Polski Rzad jest Winien, Panstwo Polskie jest winne…..po Uniwersytecie Gajowki wiem, ze to nie jest Prawda, ze Polski Rzad jest winien a Ci co Nami rzadza, bo Polskiego Rzada nie mamy i NIE Mamy Wlasnego Panstwa Polskiego – Pod Karygodnymi slowami wypowiadanymi przez Ks Natanka „ukrywa” on Prawde o Okupantach, ktorych nie wymienia i nie mowi o okupacji.

  Pewnie, ze mozna powiedziec, ze i tak to co mowi jest Wyczynem, ale taki „polprawdziwy” wyczyn Robil Tez Walesa….i inni i Hitler tez…

  Co do Ideii Chrystusa Krola Polski – To wiadomo jest, ze Pan Jest Ktolem Ktolow i Narodow – jest wiec i Krolem Narodu Polskiego, tak Jak Krolowa Jest Maria Bogurodzica. Idea ta to przeciez przywrocenie Pantwa Katolickiego!!!, to Nierozdzielanie Panstwa od Kosciola.

  Idea ta jest wazna nie tylko by kazdy indywidualnie Uznal Pana Jezusa za Krola i Oddal sie Sercu Jezusowemu ale By Pan Jezus Panowal Powszechnie – by Jego Prawa Panowaly Powszechnie.

  Ogladalem Wyklad pewnego Zakonnika, ktory wykladal dla polonii Kanadyjsiej – zenujace dla mnie bylo „odciaganie” jego od ideii Chrystusa Ktola Polski – w ktorej glosil , ze Chrystus Nie moze byc Ogloszonym Krolem Polski, gdyz Idea jest by byl Panowal w kazdym sercu Polskim.
  Moim zdaniem to polprawda, bo Rzadzacy bez decyzji poddania sie Prawu Sw Magisterium budujac Prawa Panstwa, beda zawsze ODCIAGAC ludzi od Ideii Panowania Jezusa w „ludzkich sercach”

  Oczywiscie, ze Ogloszenie Pana Jezusa Krolem Polski oczywososcia, ktora juz ma miejsce i fakt, bo to Krol Krolow i Narodow, ale Ogloszenie tego przez Panstwo – przeciez to Przywrocenie Katolickiego Panstwa a wiec Ma sens a przeciez Jest Idea Tradycjonalistwo! – przeciez przywrocenie Panstw Katolickicj jest celem Kazdego Tradycyjnego Katolika.

  W czym jest wiec Problem, ze Idea Chrystusa Krola nie ma poparcia wsrod no wlasnie kogo?

  Czy problem jest w FORMIE?

  Przyznam, ze do konca tematu nie rozumiem i widze po obu stronach jakies „dziwne podchody”

 39. Marucha said

  Re 38:
  Wczoraj sluchalem – ogladalem Kazanie Ks Natanka – Procz pieknych Tematow Padaly Slowa , ze Polski Rzad jest Winien, Panstwo Polskie jest winne…..po Uniwersytecie Gajowki wiem, ze to nie jest Prawda, ze Polski Rzad jest winien a Ci co Nami rzadza, bo Polskiego Rzada nie mamy i NIE Mamy Wlasnego Panstwa Polskiego – Pod Karygodnymi slowami wypowiadanymi przez Ks Natanka “ukrywa” on Prawde o Okupantach, ktorych nie wymienia i nie mowi o okupacji.

  Nie chcę bronić ks. Natanka, ale wydaje mi się, że używa po prostu popularnych skrótów myślowych. Mówiąc „państwo” ma na myśli rząd tego państwa.
  To, że nie mówi jasno, kto jest okupantem, może wynikać z obaw przed „niezależnymi” sądami w Polsce, również w dużej mierze będącymi pod kontrolą okupantów.
  Może lepiej, że nie mówi do końca, niż miałby w ogóle nic nie mówić, siedząc w więzieniu.

 40. JO said

  ad.39. I ja nie chce byc rozumiany, ze Nie wiadomo jak napadam i ATAKUJE Ks Natanka ( co mi niektorzy zarzucaja). Intencja moja jest glosne mowienie o tym co wg mnie jest zle , zle wypowiedziane z przyczyn byc moze takich jak Pan napisal, chce mowic o tym co powinno byc lepiej dla DOBRA WSPOLNEGO.

  I ja jestem POD WRAZENIEm Tego Co Ks Natanek Robi.

  Robi Piekne Rzeczy!

  Z powodow wielu, ktore znamy, chce zachowac dystans a jednoczesnie jak moge wesprzec i brac tyle ile sie da z tego co ten Ksiadz Daje.

  Chce analizowac dla dobra, dla bezpieczenstwa, chce krytykowac w dobrym slowa tego znaczeniu.

  Przeciez My rowniez Krytykujemy KKatolicki w tym Bractwo Piusa X. Forma wypowiadania sie na tak – tez jest Krytyka, ktora jest potrzebna w swiadomosci, ze jezeli cos bedzie Przeciw Sw Magisterium – to bedzie na NIE

  Szczerze Powiem, ze Bractwo Piusa X po tylu Latach i z powodu Takiego Osiagniecia….zajelo Pozycje niekwestionowanego Autorytetu, jednak To samo Bractwo WYMAGA od nas Czujnosci do Kazdych Dzialan – Nawet Tych, ktore dotycza Nas Samych w Tym Tradycjonalistow.

  Jezeli wiec, mamy byc czujni wzgledem samych siebie – to do Ks Natanka – TYM BARDZIEJ

 41. JO said

  Poza Tym, Ks Natanek powiedzial tyle slow, za ktore , gdyby ktos inny je wypowiedzial to dowiedzielibysmy sie, ze dokonal samopowieszenia, lub zginal w wypadku….

 42. aga said

  Panie JO ,musze nmiestety stwierdzić ,że jest pan udręczony przez jakiegoś demona. Pan nie wierzy w Boga tylko w Prawa Kościola KK przedsoborowego ale z wykluczeniem Miłości.
  Pan nie uwzględniasz Obrony Bożej,którą ma ks. Natanek,którego każdy szczery katolik poznawszy go uważą za ową „iskrę Bożą” , malego proroka.
  Pan soboe mpoczytaj wszystkie kazania a może cykle kazań ks. natanka a potem poddaj je „badaniu” i ewentualnej krytyce.
  Nie chce mi się już powtarzac pod wpisem o o. Pio ale muszę Pan powiedzieć ,ze Sw. O. Pio bronił Papieży – a jego zycie to pontyfikat 4 papieży – rownież JPII.A walił po gębie każdego takiego jak pan.Oczywiście może Pan zaraz stwierdzić ,ze ta jego świetość jest wąptpliwa,bo przecież wyniesiony przez JPII a wcześniej kanonizacha o. Pio byla zablokowana,ale to juz pozostawiam pańskiej Roztropności a może jej brakowi?

 43. aga said

  Panie Wet 3 a ile kazań księzy Bractwa Sw. Piotra Pann słyszał?Bractwo Sw. Piotra broni nie tylko Mszy wszechczasow ale i Tradycji. Formalnie AKCEPTUJE swii!!!
  Jak może katolik w ogóle tak pisać….
  We wspomnieniach ab. Lefebvre wyraźnie pisał,że byli gotowi ZAAKCEPTOWAĆ iisw, POD WARUNKIEM ZACHOWANIA sTAREGO rYTU mSZY wSZECHCZASOW I WYŁĄCZENIA 2 PUNKTOW TRAKTATU SOBOROWEGO : EKUMENIZMU I WOLNOŚCI RELIGIJNEJ.
  Niektorym z Państwa zapewne bardziej by odpowiadało postawienie Kościola na głowie a potem powrót do IXIwiecznego Kościola co dla każdego roztropnego katolika nie jest możliwe. Z rewolucji w Kościele teraz w druga stronę skorzystaliby tylko jego wrogowie.

  A skąd Panowie wiecie ,że to FSSP odwolało spotkanie?

 44. aga said

  Panie JO
  powiem Panu cos jeszcze; wszyscy współczesni nam mistycy jak Katarina Rivas, Mirra Nazzzour a także Agnieszka ,która prowadzi ks. natanek mowia oświętości JPII w oczach Pana Jezusa. oczywiście może Pan zaraz powiedziec ,że póki KK nie uzna tych objawień to Pan w nie nie uwierzy ,że one sa mamieniem szatańskim ,itd.
  Ale słowami Leona XIII zapytam czy to roztropne?Bo przeiceż jeśli sa prawdiwie to wysoce nieroztropne?
  A jesli nieprawdziwe to i tak uzyskałby Pan laski dltaego,że wierzył ,że były prawdziwe….

  A wykorzystując słowa Św. Pawla czy Pan je „zbadal”

  Jest Pan groźniejszy niz purytanin,bo ducha Pan gasi a nie rozpala,wbrew temu co się Panu wydaje.

  Dodam,że dzisiaj Księża odprawiający Msze Indultowe w Polsce borykają się nie tylko z niechęcia czy nawet wrogością swoich przełożonych proboszczy czy biskupów ale i z materialnym i psychicznym ich prześladowaniami. I to jest herozim. Pozostanie wśród wilków a nie ucieczka.
  O więcej szczegółów proszę pytać mnie prywatnie,wszak mój e-mail Panowie macie.
  pozdrawiam

 45. aga said

  Panie Dzięcioł pańska arogancja i zarozumiałość tak bliska innym członkom Bractwa Sw. Piusa X ,których znam..Cóz może niech Pan przestudiuje u Sw. Bernarda z Clairvaux skąd się bierze pycha?

 46. aga said

  http://pastorbonus.pl/index.php?page=harcerstwo-2

 47. JO said

  ad.44. Pani Ago, JPII zostal uznany Blogoslawionym przez Prawo Judeokosciola omijajace prawo Sw Magisterium – Tradycje i to jest jedna z Przyczyn dlaczego NIE uznaje prywatnie JPII za Blogoslawonego.

  Kolejna przeszkoda sa Fakty, ktorym jest mo ciezko obalic obciazajace JPII. Farmazony, ze byl Wiezniem Watykanu , etc i zrobil To by Ratowac Swiat przed Atomowa Wojna…..to ja powiem, ze JPII byl Politykiem, bo Papiez ratuje Dusze Ludzkie a nie Swiat przezd Atomowa Wojna.

  Chcialbym, by kiedys Tradycyjny KKatolicki Oswiadczyl , ze JPII Umarl w Swietosci Glorii…..chciec a Miec to jednak Roznica

  ———————————–

  Nie sadze Pani Ago bym byl Grozny…, bo moja Groza w Pani Oczach to rzeczywiscie jest Posluszenstwo Panu Jezusowi, Sw Magisterium. Judeokatolicki Kosciol NIE MA Prawa oglaszac Swietych, Blogoslawonych wytypowanych Ludzi przez judeokosciol, po prostu pozbawil sie tego Prawa.

  By NIE Powodewac Rozlamu – Tradycyjny Kosciol Milczy w sparwie, ale nie milczy w Nauczaniu o Prawdzie.

  Ja mam prawo i obowiazek byc przezorny i mowic czemu jestem przezorny

  ———————————————-

 48. Marucha said

  Re 43:
  1. Pani Ago, trudno być uważanym za tradycjonalistę, jeśli się popiera/akceptuje herezje II Soboru Watykańskiego.
  2. Nie chodzi o powrót do IX-wiecznego (czy może XIX-wiecznego) Kościoła, ale powrót do Jego Magisterium, które pozostaje niezmienne. Jak jeszcze za Piusa XII..
  Kościół, pani Ago, to nie jest partia polityczna, która ma dopasowywać się do nowych czasów.

 49. wet3 said

  @ Aga (43)
  Obok ekumenizmu i wolnosci religijnej zapomniala Pani o 3cim punkcie: ograniczeniu wladzy papieskiej. Czy nie widzi Pani, ze biskupi w ogole dzis nnie sluchaja co mowi papiez? Poza tym nie widze zadnych powodow do obchodzenia 50 rocznicy heretyckiego soboru.

 50. wet3 said

  @ Marucha (39)
  Podzielam wypowiedz „JO”. W tych sprawach wyraznie wypowiadal sie sp. ks. Henryk Jankowski – i chwala Mu za to. Tak samo powinni wypowiadac sie wszyscy ksieza, ktorzy sa Polakami – niezaleznie od szykan naszego episkopatu-sanhedrynu. Niestety, ale brak im odwagi cywilnej, lub prawdziwej (w co raczej w bardzo wielu przypadkach watpie!!!) wiedzy. Gdyby mowili od poczatku PRL-bis prawde na ten temat, to jestem bardzo gleboko przekonany, ze PRL-bis od bardzo wielu lat bylaby nieboszczka!

 51. wet3 said

  @ Joanna (18 i 22)
  Zgadazam i nie zgadzam sie z pania. Otoz, pomimo swych ladnych kazan, ks. Natanek nadal pozostaje dla mnie niewiadoma odnosnie jego pogladow na temat ostatniego soboru. Takie watpliwosci bede posiadal tak dlugo, jak dlugo ks. Natanek nie powie nam jednoznacznie jakie jest jego stanowisko. Dlatego radze pozostawic w spokoju tych, ktorzy ks. Natanka krytykuja. To nie jest ich wina, tylko ks. Natanka.
  Natomiast zgadzam sie z Pania w 100% na temat Bractwa sw. Piotra. Przelekli sie, ze SSPX doszczetnie pokaze swiatu ich modernizm – czyli przekresli ich domniemany „tradycjonalizm”. Dlatego tez zrobili klasyczny unik!

 52. zofia said

  @50
  Sp. ks Jankowski obudzil sie jak kor wdeptal go w bloto!
  Najpierw uwiarogodnil bufona i nieuka LW oraz szatanski kor. Znam to dokladnie. Jednym z tych, ktorzy zaufali jego roztropnosci byl ks.prof.prawa kanonicznego z KULu. Mialam szczescie rozmawiac ze sp. prof. czesto, niestety bronil LW.
  Kiedy rozpoznal kto stoi za LW zmarl na zawal.
  Na krotko przed smiercia zapytalismy sp.ks.prof. o biskupa Goclowskiego odpowiedzial „kiedy przygotowywalem przed smiercia ks.prof.(tu nazwisko) po spowiedzi powiedzial mi MODLCIE SIE ZA MNIE ABY BOG WYBACZYL MI ZE POPARLEM KS.G.DO OTRZYMANIA GODNOSCI BISKUPIEJ.
  Zal mi sp.ks. Jankowskiego, ze zostal tak potraktowany przez bp. G , LW i tych wszystkich zdrajcow

 53. zofia said

  @51
  Alez ks. Natanek dokladnie powiedzial, ze czytajac dokumenty IISW. sa niby czyste w tresci ale rozmywaja istote ciaglosci NAUCZANIA i TRADYCJI SW. KK
  Prosze posluchac jak pieknie mowi n/t samego KOSCIOLA czym jest w i dla naszej SWIETEJ WIARY i dla naszego PANA JEZUSA CHRYSTUSA

 54. maran said

  ad 44
  A co ci mistycy, ktorzy niby trabia o swietosci JPII ,mowia o Jego swietokradzczo-balwochwalczej incicjatywie zwanje modlitwa o pokoj w Asyzu, w czasie ktorych to dochodzilo do jawnego, publicznego, swiadomego zniewaznia 1 przykazania??
  A to skuteczne zamiatanie problemu pedofilli (inaczej seksulanego wykorzystywaani dzieci) pod dywanik ,bardzo skuteczenie przeprowadzane przez naszego JPII, to tez mialo mu niby pomoc w uzyskaniu statusu neo-swietego??
  Nie widzi pani pewnego falszu ,ze strony JPII.
  Z jednej strony, bardzo slusznie zreszta, bronil zycia nienarodzonych, z drugiej strony sprzjal tym, ktorzy te dzieci pozniej seksualnie wykorzystwali ( i niech pani Go glupio nie tlumaczy ze „on o niczym nie wiedzial”, sa juz ksaizki wydawane przez katolickich/tradycjonalsitycznych znawcow na ten temat, chyba ze uwaza pani ze „kara” dla pedofila jest przeniesienie go do innej parafii).
  Pani Ago , pitoli pani trzy po trzy.

 55. tralala said

  ad 51
  Panie Wet3, w ostatnich dniach ks. Natanek wiele mowil o dokumentach soboru 2 i podkreslal ich postepnosc.
  To nie bylo dawniej niz m-dzy 19 a 21 marca.
  Slucham tych kazan prawie codziennie, bo wlasnie chce dobrze znac jego stanowisko.

  ad 53
  pani Zofio, swieta racja.

 56. zofia said

  @54
  My katolicy musimy szanowac zmarlego, bo jest juz w rekach Boga i nic nie moze uczynic.
  Mozemy i powinnismy walczyc ze zlem w KK i z tymi co zamiast polozyc Zlo pod stopy Jezusa Chrystusa obdzieraja Go z Jego Boskosci, z Jego Krolestwa.
  Ks Natanek dokladnie powiedzial, ze w czsie SWII bylo 128 masonow a liczba ich sie napewno zwiekszyla czyniac ogromna rane SW KOSCIOLOWI

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE !
  Zawsze i wszedzie!

 57. maran said

  ad 56 A kto tu mowi o braku szacunku. Mamy nie tylko szanowac ,ale i modlic sie ,bo byc moze Jego dusza blaka sie gdzies po czyscu. Nie wiem, nie bede gdybac.
  Ale co do ew. swietosci JPII to mam wielkie zastrzezenia i w nia Nie wierze. Po prostu.
  Za duzo ukrytego zla dzialo sie za Jego pontyfikatu, za Jego przywolenim i wiedza, aby nawet sugerowac jego swietosc.

 58. wet3 said

  @ Zofia i Tralala
  W sprawie interpretacji dokumentow ostatniego soboru polegam tylko i wylacznie na Lefebvrystach. Bajanie o ich nieprzejrzystosci nie wnosi nic nowego. Poza tym martwi mnie zauroczenie ks.Natanka postacia JP2 – tego, ktory wyraznie odrzucil Tradycje i uprawial ekumenizm! Przeciez ks. Natanek zna chyba prawdziwa nauke przedsoborowego KK i powinien wiedziec, ze nauka prawdziwego KK jest nniezmienna i moze byc tylko precyzowana, ale NIE zmieniana!?

 59. Dzięcioł said

  Re 45: Pani Ago, brak w tej ripoście logiki natomiast zbyt dużo emocji. Gdybym napisał, że to ja rozjechałbym ks. Grygiela, to wtedy owszem, ten przytyk o pysze byłby zasadny.

  Re 43: „A skąd Panowie wiecie ,że to FSSP odwolało spotkanie?” – wiemy, bo ks. Grygiel o tym poinformował

 60. zofia said

  @Wet3
  Alez ks.N wyraznie mowi o posoborowych bp. wykladowcach i zarzuca im grzech produkowania MODERNISTOW gdzie ofira stal sie on sam!
  FSSPX chce powrotu (i slusznie)do Tradycji czyli wykreslenia SWII ale jest to niemozliwe!!
  Ks. Piotr jesli doprowadzi do Krolowania Jezusa Chrystusa Watykan bedzie musial przynajmniej zamienic „stoly jedzenia pokarmu duchowego” na Oltarze aby modlic sie do obecnego, zywego Jezusa Chrystusa mieszkajacego w Tabernakulum.
  A wtedy do ponownego reformujacego soboru juz blisko!
  Jestem pewna, ze PAN JEZUS SAM OSOBISCIE PROWADZI KS. PIOTRA!
  nie jest wymagane uznanie prez specjalna komisje koscielna zblizenie sie Boga Odkupiciela do swojego stworzenia jakim jest np ks.Piotr aby wypelnil misjeBoga dla niego przesznaczona

 61. Machaj said

  Sluchałem jednego kazania x. Natanka z marca. Pomijam juz, ze kiedys lansowal novusa, teraz lansuje Jana Pawla, jak to nic nie mogl. Jestem troche zdegustowany Jego tonem w stosunku do wlasnych wiernych w kaplicy, kilkakrotnie besztal ich w sposob niemilosierny, wyzywal od idiotow. Jak nieprzymierzajac nasz kochany pan JO.

  Obawiam sie, ze x. Piotr stosuje surfing, plynie na fali Tradycji, ale niekoniecznie ma zamiar zanurzyc sie w wodzie. Musi sie w koncu opowiedziec.

  Co do swII, sprawa jest w miare jasna: ten sobor powinno sie uniewaznic, ze wzgledu na bledy, niedomowienia i sposob jego przeprowadzenia.

  Rozmawialem z jednym z ksiezy Bractwa SPX o intronizacji. Byl przeciwny, tak samo, jak x. Trytek. Wszyscy oni maja w sercach Pana Jezusa jako Krola, ale jako „ducha”.

  Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus!

 62. wet3 said

  @ 59
  Droga Pani! Czy nie dostrzega pani braku konsekwencji ks. Natanka w tym wszystkim? Przeciez, na milosc Boska, nie mozna jednoczesnie potepiac ostatni sobor i pozostawac entuzjasta JP2 z jego ekumenizmem, zrownaniem wszystkich religii … … … ! Jesli potepia sie ostatni sobor to konsekwentnie nalezy potepic ekumenizm, przywrocic Tradycje i autorytet papieza. Ostatni sobor moze byc potepiony. To wszystko zalezy od papieza.

 63. Marucha said

  Re 60:
  Pani Zofio, ależ oczywiście możliwe jest anulowanie całego II Soboru Watykańskiego, i nawet w historii Kościoła istnieje już precedens.
  Anulowania dokonano by już dawno, gdyby nie fakt, że hierarchia jest zażydzona i pełno w niej masonów.

 64. Żona p.Kapsla said

  Krytycy ks.Natanka popełniają niewybaczalny błąd ,mówiąc bardzo grzecznie.Z tego widać że nie słuchają ale kraczą jak te wrony.Ksiądz Piotr bez uciekania się w szczegóły bo to jest w Jego kazaniach i naukach wyraźnie mówi:
  …..uparli się na ten Sobór Watykański II,a ja mówię zgoda ale dlaczego tylko na ten jeden i ostatni ? a gdzie nauka wszystkich soborów ? ,wszystkie sobory są Święte !,czego nie ma w Soborze Watykańskim II jako ciągłości i kontynuacji poprzednich nie można wprowadzać w życie…….tutaj wszystkie Sobory muszą się absolutnie pokrywać i być we wszystkich tych kwestiach jednakowe.Ksiądz Piotr Natanek poświecił czas na nauki na ten temat że jak ktoś zarzuca mu że nie zajmuje stanowiska czy popiera fałszywą naukę jest nie sprawiedliwe wobec ks.Natanka.

  Serdecznie pozdrawiam Panie :Aga,Joanna,Zofia,Tralala jak również Pana Brat Dioskur.

  To samo tyczy sie i osoby JP II.Ksiądz Piotr wcale nie gloryfikuje Papieży ale przede wszystkim chce nam pokazać i obnażyć potęgę manipulacji i pokazuje jakie szkody czyni powtarzanie tych manipulacji dla ichniej korzyści.Ks.Piotr mówi nie tylko o JP II i B XVI,bardzo dużo mówi i o innych Papieżach. Ci co piszą dzisiaj nową definicje Tradycyjny niech sobie dobrze poczytają o Papieżach z całej historii KK to zobaczą że i przed SW II też można by mieć do wielu poważne wątpliwości. Aby było jasne to zaznaczam że mówię o całej historii KK.A dlaczego nikt sie nie czepia że kardynałowie i biskupi tacy jak kard. Bea czy inni byli mianowani przez Papieży przed Soborem ? A przecież to właśnie tacy wyświęcali innych kapłanów którzy dopełniali dzieła.

  Dlatego w tych ocenach ja zawsze pamiętam…….Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ……bo Jestem cichy i pokornego serca….

  Jako że jest to mój pierwszy komentarz w Gajówce ,chciałabym z całego serca podziękować Panu Gajowemu za to wszystko co dla Nas robi. Najbardziej cenię u Pana to że dopuszcza Pan w dyskusjach ludzi z odmiennym zdaniem niż Nasze Tradycyjne i narodowe a to dlatego że w takich dyskusjach znakomicie można odsiewać plewy od zboża. Nauka w dyskusjach jest najlepsza dla tych którzy widza że coś jest nie tak ale z różnych powodów nie potrafią sami rozsupłać tych nitek.Takich nie zdecydowanych lub chwiejnych ludzi jest bardzo,bardzo dużo i takie właśnie dyskusje najlepiej pomogą im w podjęciu właściwej decyzji.Jako że tylko edukacja jest tą największą i skuteczna bronią na ten czas zamętu ,Gajówka jest nie do przebicia.

  Raz jeszcze serdecznie dziękuję i pozdrawiam Pana Maruchę jak i wszystkich Państwo z Gajówki.

  Elżbieta Głuchowska.

 65. tralala said

  Aby bylo po sprawiedliwosci i obiektywnie (nie jestem rycerzem ks. Natanka):
  – ks. Natanek wyraznie potepia ekumenizm, slyszalam wiele razy.
  – broni JPII, bo uwaza (slusznie, lub nie – tego nie moge wiedziec), ze papiez mial zwiazane rece.
  – wyraznie broni prawdy „tylko przez KK mozna osiagnac zbawienie”.
  – mowil o nieistniejacym od soboru autorytecie papieza.
  Po za tym ks.Natanek stale powtarza, ze ciagle odkrywa braki w swojej wiedzy, uczy sie, dowiaduje, rozwija sie.

  Jego sposob zwracania sie do wiernych jest b. bezposredni, „goralski”. Mnie to jakos nigdy nie razi.
  Czasem przekreca jakies wyrazy, ale zamiast wysmiewac sie, pomozcie mu.

  Im dluzej slucham go, tym wiecej mam dla niego estymy.
  Nie wymagajmy od ludzi wiecej niz moga z siebie dac, pomozmy im rozwijac sie w dobrym kierunku.
  A jego odwaga jest i tak wielka.
  Trzeba pamietac, ze ks. Natanek jest bardzo osamotniony i jezeli tak zostanie, to zacznie sie krecic w kolko. Moze nawet popasc w paranoje i nie dopuszczac do siebie nawet tych (madrzejszych) lekajac sie podstepu.

  Panie Wet3, bardzo Pana cenie, ale co i jak zrobilby Pan na miejscu tych skazanych na samotnosc kaplanow? Wielu jest takich, chocby we Francji, ktorzy nie maja zadnego przydzialu, bo „uczepili sie” trydentine, a z x powodow nie naleza do FSSPX. Czy mamy ich potepic?
  Pozdrawiam. T

 66. wet3 said

  @ 65
  Jesli SSPX moze jasno wyjasnic swoje przekonania, to ci, „ktorzy z X powodow nie naleza do SSPX” moga powiedziec wyraznie i otwarcie wiernym jaka jest inch postawa wobec ostatniego soboru oraz posoborowego papiestwa. W ten sposob wierni beda wiedziec „kto jest kim”. W czasach dzisiejszego zametu uwazam to za koniecznosc! Inaczej chaos polaczony z oglupieniem wiernych bedzie sie tylko poglebiac. Tu nie ma innego wyboru. Serdecznie pozdrawiam.

 67. JO said

  Ad.4,5! Mam Nadzieje, ze Pan „Kaspel” dochodzi do zdrowia, czego mu wszyscy zyczymy ! Czekajac na Jego Wpisy.

  Pani Elzbieto, w Gajowce Ks Natanek odbierany jest pozytywnie z przyczyn swej Odwagi, Patriotyzmu

  Ksiadz Natanek nie przekroczyl jednak Granicy, ktora nie przekroczyli Tradycyjni Katolicy skupieni w Kolo Bractwa Pisa X – My stoimy b blisko ale jednak w Innych „Panstwach” z wlasnej lub nie wlasnej przyczyny. Pan Gajowy mowi o przyczynie zwiazanej z konsekwencjami np wiezienia a Ks Natanek wprost o przyczynie wynikajacej z braku wiedzy…

  Pani Argument, ze Ks Natanek krytykuje Modernizm I to Powinno wystarczyc bo wskazuje na JPII I innych Papiezy jako wiezniow WATYKANU , nie moze byc uznany za wiarygodny. powtorze raz jeszcze, ze Papez jest od uswiecana Dusz a dopiero potem od polityki…

  ——-
  Ksiadz Natanek Naucza, jednak pozwala na Modernistyczna Rozwiazlosc Kobiet w Kosciele….

  Ksiadz Natanek wreszcie Glosi NIEkatolicka Idee Intronizacji Pana Jezusa Na Krola Polski, Glosi to co Zydzi chcieli zrobic juz dawniej a Pan Jezus Im odmowil…takiej Intronizacji NIEGODNEJ

  Czy Ksiadz Natanek idzie do wiernych swoich Domow I Poswieca Tam Obrazy Serca Jezusowego oddajace Rodzine Jezusowi Krolowi? Czy w akcie oddania sie Sercu Jezusowemu Poswieca Rodziny I czy Rodziny Uroczyscie Oddajace sie w Sercu JEZUSA KROLA??????

  Ja nie slyszalem o tym. Gdyby Tak bylo, zadna Rodzina nie osmielilaby sie byc na Mszy U Ks Natanka z kobietami w spodniach I odkrytymi Glowami, taka Rodzina nie musiala by sluchac pochukiwan Ks Gorala, ze Rodzice Maja sprowadzac dzieci z Zachodu bo to by bylo NIE POTRZEBNE, po takiej INTRONIZACJI
  ——
  Pani Aga, Brat Dyskusji , Pani Tralala…I inni wylacznie z Pania NIE widzicie BLEDU, bo ten Blad jest OLBRZYMI zarzucony wie loama Tradycyjnymi Gestami, Lacina, Polskoscia, Bohaterstwem, Patriotyzmem….Oduza Az, tak wciaga, ze ciezko sie Oprzec tej KANALIZACJI tego masowego Ruchu religijnego….az zaczyna Przerazac.

  Czy WY Panie sie czytacie? Z oddali wypowiedzi Pan sa jak oduzonych Sekta, bez obrazy….
  ——
  Pani Elzbieto, Pani widzi zagrozenie, ze Ks Natanek moze Czuc sie osamotniony. prosze to odwrocic, a moze ten caly roch Ma byc Osamotniony? Pani pojezdzi na zachod, gdzie takie ruchy juz byly przerabiane, te same, one maja swoje Koscioly Jezusa Krola!!!

  Co sie stalo? Ano to, ze kanalizuja ludzi , ktorzy poszukuja ratunku, Wiary, w ten Sam sposob, jak kanalizuja Baptysci, Zielonoswiatkowcy, etc, etc
  ——
  Oczywiscie, ze Ruch Ks Natanka jest inny. On jest na Polskiej ziemi, wsrod Polakow, ktorzy uwazaja sie za Katolikow ale w orbicie Judeokosciola jednak bedacych I mimo wszystko popierajacych JPII I Benedykta XVI I mimo Krytyki Soboru NIEDRZEGNUJACEGO sie od Soboru a jedynie Go krytykujacego, stawiajac Ruch Ks Natanka w Pozycji Bractwa Sw Jozefa, Patriotycznego Ruchu az tak bardzo, ze Majacego NIEPOKATOLICKU Koronowac -Intronizowac Pana Jezusa Na Krola Polski

  ——

  A jak ktos , np Ja, zaczyna mowic o nieprawidlowoscich wzgledem Wiary Katolickiej….zagrozeniach w Jakie Ks Natanek Wchodzi z Wiernymi, to Pani Aga zaczyna grac ponizej pasa…..I moze inni…..conajmniej jej dopinguja

 68. zofia said

  @63
  Panie Marucha!
  Gdyby Bog chcial wyrwac kakol „judaizacji wiary katolickiej” dawno by to uczynil.
  Widocznie bedzie czekal az do zniwa!
  A my rzymscy katolicy mamy trwac przy Panu Jezusie i walczyc z JEGO wrogami dla JEGO CHWALY.
  Czy Pan zauwazyl ze po wywiadzie bp W.nawet FSSPX nie zwalcza judaizacji KK a tylko islamizacje? Taki teraz klimat. Dlatego ks. Piotr tez mowi „powiedzieli wam ,ze w Buddyzmie i Islamie mozna byc zbawionym. To nie jest prawda TYLKO JEZUS CHRYSTUS ZBAWIA”.
  Nigdy nie slyszalam aby w jakims KK tak mowiono.
  Ale o tym ze czekajacy na przyjscie mesjasza beda zbawieni mowia w co drugim amerykanskim kosciele.
  A sluchajacy ich wierni mysla tak samo i to jest TRAGEDJA.
  Mozna tylko Bogu dziekowac, ze istnieje taka gajowka gdzie mozna spotkac Polakow zatroskanych o Sw Kosciol i Sw Wiare oraz walczacych z ta zaraza wywyzszania sie z powodu wybranstwa.
  Dziekuje p. Gajowy!

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE !

  FSSPX istotnie nie eksponuje zbytnio wątku judaizacji w Kościele, zastępując go wątkiem masonerii, co właściwie na jedno wychodzi. Natomiast w FSSPX mówi się wyraźnie, że zbawienie jest tylko w Kościele Katolickim – a wszelkie wyjątki od tej reguły, jakie być może robi (albo i nie robi) Bóg, pozostają Jego tajemnicą. – admin

 69. JO said

  Pani Tralala, samotnosc Kaplanow? Kaplani nie Msza byc samotni, wystarczy zawierzyc Jezusowi a nie judeokatobiskupom I zwrocic sie do Bractwa Piusa X. Ksiadz Prawdziwy zniesie upokozenia I nawet jezeli przyszloby mu czekac cale zycie az Bractwo Go Przyjmie, to bedzie To robil Walczac Pokazujac saw Wiare

  Przekonany Jestem, ze Bractwo nie odmawia Pomocy Duchowej zadnemu Ksiedzu spoza Bractwa….

 70. JO said

  Poza Tym, w Bractwie Piusa X planuja przedsoborowe zasady jak Widze. Albo jestes za albo przeciw a jak za to Masz byc posluszny…..I Chyba to jest najwiekrza przyczyna Czemu inni Ksieza sa „osamotnieni”….

 71. Piotrx said

  Re 42, 60, 64 i 65
  Dziekuję wszystkim Paniom za cenne wpisy , zgadzam się z zawartą w nich oceną działań ks. Natanka.

  Mnie np. bardzo podobał się jego cykl kazań (wykładów) nt. modernizmu – cytując zdanie po zdaniu Encyklikę papieża Piusa X „o zasadach modernistów” (Pascendi Dominici Gregis) , na bieżąco w oparciu o konkretne przykłady tłumaczył bardzo jasno i prosto (po góralsku) zawiłości modernizmu. I to jest własnie sposób jak należy dotrzeć z trudną ale ważną informacją do ludzi.

  Bardzo często w czasie swoich kazań ks. Natanek przytacza też ciekawe epizody z życia swiętcych , a to bardzo zapada w pamięć – np o św. proboszczu z Ars , który zdawał z wielkimi trudami egzamin z łaciny (był antytalentem z łaciny i ledwo zdał ten egzamin /i to nie z powodu znajomosci łaciny/ , co bylo warunkiem dopuszczenia go do stanu kapłańskiego), potem w czasie swoich kazań popełniał nieraz blędy teologiczne /co wytykali mu przysyłani wizytatorzy/ ale za to jakim był kapłanem i swiętym i ile osób nawrócił!
  Podobnie jak kiedyś św. Ojcu Pio niektórzy wizytatorzy z kurii rzymskiej mierzyli z zegarkiem w ręku czas „podniesienia” podczas Mszy Św. twierdząc że trwa to zbyt długo.

  http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_X/pascendi_dominici_gregis/

 72. maran said

  ad 67 Panie JO, czy pan sie za jakiegos nawiedzonego proroka uwaza ??
  Czyzby chodzenie przez kobiety w spodniach i z odkryta glowa bylo wedlug pana jednym z najwazniejszych problemow ,jakie dotycza obecnie KK??
  Pan jest zafiskowany na sprawach seksu ,mysle ,ze dobry psychiatra by sie tu przydal.
  Czemu pan patrzy na kobiety jako na obiekt seksualny.?? Czy panu juz odbilo??
  Usmiech na zdjeciu u kobiety interpretuje pan, jak nadmierna erotycznosc, spodnie sa be, glowa kobieca bez przykrycia tez panu przeszkadza i zle/erotyczne mysli naprowadza.
  To jest chore!!!!!!!!!!!!!!!! Pan sie tym osmiesza.

 73. JO said

  A poza tym Pani Elzbieto, Ks Natanek Wlanie ze Gloryfikuje Jana Pawla II, bo anyway Go Blogoslawionym, co dla Tradycjonalisty Katolika JEST ZGORSZENIEM!!!!!!

  My rozmawiamy Pani Elzbieto ale jednak nie slyszymy siebie. Tradycjonalisci I Wierni skupieni w kolo Ks Natanka graja na innych instrumentach…

  Ja uwazam judeoepiskopat za ZDRAJCow, wroGow Kosciola Katolickiego I po samym tylko jego postepowaniu widac, ze Ks Natanek dziala w judeoepiskopacie mysli…..bo Dzieli Kosciol Katolicki, Atomizuje, Kanalizuje jak Radio Maria, Radio Niepokalanow,…Bractwo Sw Jozefa, a teraz Ksiadz Natanek I to On teraz jest Gwiazda
  Zapomnialem dodac, ze kanalizujacym jest tez wg mnie Ks Isakowicz , kanalizujac Kresowiakow…
  ——
  Zydzi sa mistrzami Klamsta bo za ojca maja Szatana.
  W Anglii jak Pani spyta kogo trzeba kto jest na szczycie Muzelmanskiej Sekty, czy Buddyjskiej Sekty, czy Anglikanskiej, czy Katolickiej<nierzymskie), to dowie sie Pani, ze KROLOWA Elzbieta

  Ja takie podobienstwo Widze I w Polsce, bo rzadza Tymi co nawet "zlozecza" ale uznaja priorytety judeokatolicyzmu, rzadza jedni – modernisci z iCh Big Bratherem

 74. Marucha said

  Re 72:
  Pani Maran, zgodnie z dobrymi obyczajami i tradycją, kobieta winna mieć w kościele nakrycie głowy i odpowiedni ubiór.
  O ile Kościół – z tego co wiem – nigdy nie wypowiadał się w kwestii używania spodni przez kobiety przy pracy fizycznej, w sporcie, w turystyce itp., o tyle przepisy tyczące ich udziału w nabożeństwach są dość jednoznaczne. Podobnie zresztą jest dla mężczyzn.
  Czy to jest najważniejszy problem Kościoła? Może i nie, ale stanowi część większego problemu: brak należytego szacunku.

 75. JO said

  Panie Piotrze X, …I ty Brutusie ? 🙂

 76. Żona p.Kapsla said

  Drogi Panie JO
  Mąż po dzisiejszym dniu czuje sie dobrze a jutro rano ważne badanie które mam Nadzieję że potwierdzi to samopoczucie i „wysiłek” dnia dzisiejszego.Z niecierpliwością też czekam na listę pokarmów dla grupy 0 i przyznaje ze bardzo mnie zainteresowało to co Pan powiedział do mojego męża odnośnie takiego odżywiania. Z góry dziękuję.

  A co do pańskiego porównania ks.Piotra i Bractwa to ja to widzę tak:

  Nie ulega najmniejszych wątpliwości że tak jednym jak i drugiemu zależy na dobru KK i każdy z Nich na ile uważa za słuszne tak się stara.To takie dwa korpusy wojska na dzisiejszej arenie.Bractwo jest tym Korpusem Wojskowym ale Dyplomatycznym i zachowuje się jak prawdziwy dyplomata.Natomiast ks.Piotr jest tym Korpusem Wojskowym i zachowuje się jak prawdziwy żołnierz ,patriota i Polak.

  Kochany Panie JO.
  .My tutaj teraz mamy na tej Ziemi wojnę jakiej jeszcze nie było.Tutaj jest potrzebny każdy żołnierz nie tylko dyplomata ale i ten z dymu dział artyleryjskich.Pan daruje że nie wciągnę sie w dłuższe wywody bo szczerze mówię że modle sie tak za Bractwo jak i ks.Piotra a Duch Święty niech przewodzi Prawdziwym.
  Bardzo dziękuje Panu za troskę o zdrowie męża i gorąco pozdrawiam.

 77. maran said

  ad 74 Nie przypomina sobie nic o zakrywaniu glowy i nie chodzeniu na Msze w spodniach.
  Nie wiem gdzie pan to wyczytal?? Bardziej sensowne sa zasady dotyczce skromnego ubioru.
  Mozna sie ubrac w sukienke z dekoltem do pasa , z cienkiego materialu, ledwie zakrywajaca siedzenie.
  Mysle ,ze pan JO bedzie zadowlony, bo to nie spodnie.
  Mysle ze chodzi tu o uzycie tzw zdrowego rozsadku i ogolna skromnsoc w ubiorze, a nie konkretne zasady i spodnie z szelkami.

  Oczywiście, że można ubrać się b. wyzywająco w spódnicę i bluzkę. Nie ma co powtarzać oczywistych oczywistości,
  Co do kwestii ubioru, to dziwne, że Pani o tym nie słyszała.
  Admin

 78. wet3 said

  @ Maran (72)
  Jest to cnota nad cnotami trzymac jezor za zebami. Ty babsztylu nie wytrztymujesz i ciagle musisz ludzi obrazac, a potem sie dziwisz …
  Ty chyba nie jestes normalna!

 79. maran said

  ad 78 Traktuje pana jaka osobe lekko chora umyslowo i lekko opetana.
  A wiec ze spora doza wyrozumialosci i poniekad wspolczucia.
  Ja nic na pana dolegliwosci nie poradze.

 80. maran said

  Panie Marucha, skupianie sie na drobiazgach typy spodnie i szelki odwraca uwage od spraw naprawde waznych. Faryzeusze tez wieksza waga przywiazywali do drobizgowego prezstrzegania rytualow, niz autentycznej poboznosci.
  To nie są drobiazgi. Wiedzieli o tym najbiedniejsi wieśniacy, którzy mieli specjalne (może jedyne) buty do kościoła – admin

  I za to ich Jezus gonil na potege.Pan se poczyta fragment z 1 Listu do Tym. 6 (3-10), a zwlaszcza 6 (6-10). Tu lezy pies pogrzebany i to nalezy ganic ,bo pogona za mamona i rzeczami z tego swiata stala sie pulapka w ktora wpadlo wiekszosc tzw chrzescijan. Stad rodzi sie chciwosc, pycha, zawisc , egoizm , podejrzenia. itd.
  Ja zyje w kraju, w ktorym bozek mamony i bozek medialny to dwa podstawowe bozki, ktore zaciemnily dusze i serca wielu ludziom. Usiluja oni sluzyc tym panom i Bogu, (od czasu do czasu, raz w niedziele przez godzine). A tak sie nie da

 81. wet3 said

  @ JO
  Nie rozumiem czemu pozawala pan tej wariatce Maran opluwac pana?

 82. JO said

  Ad.81. Na takich co pluja na mnie nie reaguje, bo prowadzi wo do awantury ,z ktorej ONI sie Ciesza,a SONO robi destructed celowo. Przemilczenie takiego opluwacza skutkuje lepiej niz klutnia z nim…

  Ja reaguje tylko na manipulowanie I opluwanie Wiary, bo w tym temacie Trzeba Slowo Prawdy na Slowo Falszu Odpowiadac, Chios za ciosem, bo jak Lenin Powiedzial….Klamstwo powiedziane….

  Niech Pan przemilczy SONO jak pluje na Pana, Pan Ma tu niekwestionowany Autorytet a SONO pluciem na Pana sie osmiesza, Pali…..
  Pozdrawiam

 83. JO said

  Jak Wazny jest ubior w Zyciu czlowieka Naucza Sw Magisterium. Stary i Nowy testament mowi o waznosci ubioru – przeciez w Starym Testamencie Oddajacy Ofiare Byli Ubrani w Zloto, Piekne szaty a wiec ubior jest wazny dla Pana Boga a przez To i czlowieka.

  Najpiekniej Tlumaczy Sw Pawel czym Ubior jest …w relacjach Kobiety , Mezczyzny i Pana Boga – Mezczyzna reprezentuje Pana Jezusa i On , tylko Pan Jezus jest Jego Przykladem, Wzorem – NIKT INNY

  Kobieta zostala stworzona dla Mezczyzny i tylko dla Mezczyzny a przez to dla Pana Boga. Tu jest ukazana Chierarchia, ktora Kobieta Manifestuje na Mszy Okryciem Glowy. Kobieta z odkryta Glowa burzy Boski porzadek. Odkryta Glowa to nie tylko symbol ale wyrazny SPRZECIW Panu Bogu, ktory pociaga konsekwencje negatywne, gdyz to czyn a czyn powoduje skutki.

  Ubior Godny , skromny Kobiety laczy sie z Kobiety Pozycja, Rola. Jezeli Kobieta jest dla Mezczyzny, to Ona powinna wiedziec, ze jest w pozycji Podmiotu, ktory wplywa na zycie duchowe i Fizyczne Mezczyzny, Zycie Ku chwale Boga.

  KObieta nie jest dla Wielu Mezczyzn a jednego a wiec Jej Cialo jest dla Jednego Mezczyzny, ktoremu swoim Cialem ma sluzyc ku celowi Uswiecenia Duszy swojej i meza jak i celowi Malzenstwa, czyli splodzenia dzieci Ku Chwale Bozej Majacym Zyc

  To dlatego Kobieta w ubiorze ma byc skromna, zaslaniajaca swoje lono, cialo, ktore jest Swiatynia Pana Boga oraz za Jego Blogoslawienstwem cialem, ktore wydaje na swiat Dziecko.

  Na Swiat Dzieci Moze Wydawac za Laska Boza Kobieta Tylko Zyjaca w Czystosci Serca i Ciala.

  Czystosc Ciala symbolizuje przede wszystkim Sukienka, Spudnica, ktora okrywajac Lono Kobiety, symbolizuje oddanie sie Woli Bozej – Bozych Lask plodnosci…ale Darow Ducha Swietego, ktore w NIEGODNEJ Kobiecie nie wzrosna…..

  Cala Fizjologia Kobiety charmonizuje z Nauczaniem Sw Magisterium dotyczacym Ubioru ale i sposobu zycia, Roli Kobiety

  Fizjologia Mezczyzny ….rowniez

  ———————————-

  Kobieta, ktora idzie z odkryta glowa do Kosciola – idzie jako REWOLUCJONISTKA, Buntownik przeciwko Bogu, Mezczyznie….ladowi Bozemu

  ( to dlatego mamy gejow w kolo i lesbijek, bo KOBIETY lamia prawo Boze a lamia je bo Mezczyzna pozwala na to Kobietom , pozwalajac na panowanie Erotuzmu, namietnosci, klamstwu, swiatu a nie Prawdy)

  To samo jest z Kobieta ubierajaca sie nieskromnie- kobieta ktora nie nosi Sukni, spudnicy a Odkrywa swe Lono jak Mezczyzna, ktorego Meskiego Przyrodzenia nie ma a tym sposobem Wulgaryzuje swa Osobe – Sprzeciwia sie Panu Bogu, ktory stworzyl ja Kobieta.

  Kobieta ODKRYWAJACA swoje lono CZYNI Sie NIEPLODNA fizycznie ale i Duchowo

  ————————–
  ————————————–

  Kazdy Ksiadz Ktory Pozwala Na Lamanie Praw Bozych w Kosciele Podczas Mszy, kazdy Mezczyzna, ktory pozwala na Lamanie Praw Bozych podczas Mszy….winny jest i NIE jest Katolikiem a judeokatolikiem. Taki Ksiadz NIE jest Tradycyjnym Katolikiem a Judeokatolikiem

  ———————-
  —————————–

  Sw Pawel Mowi o Swietej Ofierze i Spozywaniu Ciala Bozego, Slowa Bozego podczas Mszy

  i

  ostrzega!

  Ze jezeli spozywany jest ten Pokarm NIEGODNIE

  SMIERC !

  Czy slyszycie, czytacie?

  Smierc Swoja Powodujecie

  Kara Tego jest WASZA SMIERC !

  ————————–

  Ksiadz Natanek jest winien Smierci…..pozwalajac Kobietam …..czcze sa Jego Nauki, jezeli pozwala na NIEGODNE czyny

 84. maran said

  ad 83
  „Ksiadz Natanek jest winien Smierci…..pozwalajac Kobietam …..czcze sa Jego Nauki, jezeli pozwala na NIEGODNE czyny”

  Panie JO,
  pan jest kolejny chory psychicznie albo opetany.
  Czy panu tez palma odbila??
  Pan juz zglupial od nadmiaru madrosci swojej. „Ksiadz Natanek jest winien smierci”???????
  To co pan napisal jest chore, a zarazem bardzo niebezpieczne i zupelnie niegodne katolika.
  Pan gada jak wytrawny FARYZYEUSZ, ktroych pan tak niby gani.
  Mam zero szacunku dla pana ,bo pana pycha i przekonanie o swojej wielkosci pana zjada jak zgnile robactwo od srodka. Pan se poczyta fragmemt o faryzeuszu i celniku.
  Pan jest owym klasycznym przykladem faryzesza.
  Wstydz sie pan. Jest pan wyjatkowo zalosny

 85. maran said

  Panie Marucha Skromny i godny ubior do Kosciola . Tyle w temacie. Reszta to faryzeuszostwo.

  Kościół nie uważał, by spodnie były skromnym i godnym ubiorem dla kobiety. – admin

 86. maran said

  Panie Marucha ,
  pan bierze na siebie pewna odpowiedzialnosc za bezmyslne propagowanie tych chorych tekstow.
  To co pan JO wysmazyl o Ks Natanku w ad 83 jest chore,diaboliczne.
  Wariatkowo.

  Pan JO trochę przesadził, ale Pani, ze swym gwałtownym atakiem, jeszcze bardziej. – admin

 87. maran said

  Pan bardziej sie martwi glupimi spodaniam niz czlowiekim ,ktory uwaza sie za nie wiadomo kogo, aby decydowac ze pobozny i szanowany kapaln jest winien smierci, bo nie robi tak jak to chore indywiduum uwaza???
  Niech pan sie powaznie zastanwoi nad tym.
  O ile pan potrafi.

 88. maran said

  ad 85
  za to sukieneka z dekoldem do pasa, lub ledwo zakrywajaca siedzenie tak????
  Odbija wam tu rowno.

  Nie, to Pani najwyraźniej odbiło.Kto tu mówił o dekolcie do pasa albo sukience ledwo zakrywającej siedzenie?
  Może by Pani dyskutowała z tym, co zostało powiedziane, a nie z własnymi fantazjami?
  Admin

 89. Marucha said

  Re 84:
  Prawie że bym stanął w Pani obronie, twierdząc iż ks. Natanek wciąż idzie po trudnej drodze do Tradycji, ale jeszcze nie doszedł – gdyby nie Pani brutalna replika skierowana do JO.

 90. maran said

  Panie marucha, moja brutalna replika????????????
  Ten chory czlowiek publicznie domaga sie smierci ks Natanka za to, ze ten ma nieco inny poglad na sprawy ubioru, pan na to laskawie NIE reaguje, a teraz jeszcze z alaski swojje mnie beszta ze sie na to oburzylam?????????
  Nie pan mnie nie wkurza, bo nie powiem tego co mysle.

  Domaga się „śmierci” ks. Natanka? Czy Pani aby jest zdrowa? Czy tylko w stanie wskazującym? – admin

 91. maran said

  „Troche przesadzil” (ad 86).
  Jezeli pan tak autentycznie uwaza , to moj komentarz z ad 84 odnosi sie rowniez do pana.

 92. maran said

  „Ksiadz Natanek jest winien Smierci…..pozwalajac Kobietam …..czcze sa Jego Nauki, jezeli pozwala na NIEGODNE czyny”
  Panie marucha czy pan potrafi czytac po polsku ze zrozumieniem??
  Czy panu juz calkiem odbilo???

  Pani Maran, to najwyraźniej Pani sama nie rozumie, co pisze.
  A napisała Pani, że JO „domaga się śmierci ks. Natanka”.

  Koniec żartów. Albo Pani przestanie tu wariować i przekręcać sens – nawet własnych – wypowiedzi, albo zmusi mnie Pani do zrobienia tego, czego robić nie lubię.
  Admin

 93. Marucha said

  Re 91:
  Wie Pani co?
  Jeszcze trochę, a przyłączę się do grupy osób uważających Panią za wariatkę.
  Proszę, niech Pani lepiej zajmie się np. zamieszczaniem pięknych wideo, niż osobistymi awanturami z innymi uczestnikami dyskusji.

 94. JO said

  Kazdy Ksiadz i czlowiek przyjmujacy Slowo i cialo Chrystusa podczas Mszy Niegodnie – winien jest Smierci, bo niegodne przyjmowanie do niej Prowadzi. Ubior to przeciez nie jest wszstko, za ubiorem jest cala relacja z nim zwiazana – mozna rozwinac, ze skoro ludzie niegodnie Uczestnicza we Mszy swietej i Niegodnie Przyjmuja Cialo Krew , Slowo Boze, to oznacza, ze nie przygotowali sie do Tego Aktu, ktory Wymaga Czystosci – BYCIA BEZ GRZECHU. Jezlei niegodnie przyjmujemy – to oznacza, ze nie przyjelismy Sakramentu Pokuty, nie odprawilismy Pokuty Wlasciwie a NIEWLASCIWIE…

  Ja nie jestem teologiem, ale tylko z Nauki Sw Pawla i logiki wysnuc wniosek mozna, ze Teza Napisana przeze mnie jest Prawdziwa

  Kosciol Katolicki to nie zabawa, Wiara Katolicka to nie gra wideo i Harry Poter, to Zycie, Prawda, Droga, ktora jezeli sie nie Kroczy – to czlowiek Umiera czego jestesmy swiadkami dzis w Polsce i nie tylko – Polacy Umieraja, gina i winien jest temu kazdy kto Uczestniczy we Mszy Swietej i przyjmuje niegodnie Slowo, Krew i Cialo Boze w tym i Ksieza, ktorzy czynia Swietokractwo w tym i Ksiadz Natanek

  W swoim Zyciu widzialem wiele Mszy ale tylko Msze Bractwa Pisa X i niektorych Prawoslawnych sa Godne……dotyczy to Ksiezy je odprawiajacych i rozdajacych Slowo, Cialo i Krew Chrystusa oraz Ludzi Przyjmujacych Slowo, Cialo i Krew Chrystusa.
  —–
  ——-
  Pani Maran, ja wiem, ze Pani robi swa gatke celowo…..by Macic….

 95. maran said

  Panie marucha
  Od dosc dawna zauwazyalam, ze ma pan w sobie sporo typowo chamskich odruchow.
  Temu tez pewnie pan, z taka luboscia ,umieszcza chamskie wypowiedza Rysiow, Wetow i tem podobnych.
  Swoj swego bedzie bronil i za nim obstawal.

 96. Joanna said

  ad/94
  Myślę Panie JO, że w okresie wielkanocnym pojedna się pan z panią Maran. W przeciwnym wypadku również będzie winien śmierci przyjmując Ciało Chrystusa.

 97. maran said

  „Kazdy Ksiadz i czlowiek przyjmujacy Slowo i cialo Chrystusa podczas Mszy Niegodnie – winien jest Smierci, bo niegodne przyjmowanie do niej Prowadzi.”
  Czy panu cos mowi zdanie” „nie sadzcie (nie potepiajcei),abyscie nie byli sadzeni(potepieni).
  Pan wchodzi w kompetencje Pana Boga i nawet w swej pysze i proznosci pan tego nie zauwaza.
  Za koga sie pan ma?? Nowego proroka JO??

  Pan JO nie wchodzi w kompetencje Pana Boga, co pani Maran w swym eskalującym się obłędzie sugeruje. Pan JO cytuje własnymi słowami Naukę Kościoła, którą p. Maran najwyraźniej zna tylko ze słyszenia. – admin

 98. Marucha said

  Re 96:
  Pani Joanno, nie wiem, jak takie pojednanie miało by wyglądać.
  Zgoda, p. JO dość często zamieszcza wypowiedzi dość apodyktyczne i przesadne – ale nie kłamliwe. Potrafi też przeprosić.
  P. Maran, zamiast dyskutować i przekonywać, obrzuciła go obelgami, w dodatku zupełnie przekłamując sens jego wypowiedzi (że niby p. JO „życzy śmierci” ks. Natankowi!). Przy okazji dostało się i mnie – a to za „chamstwo” i za to, że „swój swojego broni”. Posądzanie mnie np. o to, że bronię poglądów p. Rysia, zwłaszcza na gospodarkę, jest tak absurdalnie śmieszne, że nie wymaga repliki.
  P. Maran mimo upomnienia, dalej kontynuuje w tym samym stylu.
  Nie posądzam jej o bycie hasbarą, kryptożydówką itp. Po prostu taki ma charakter.

 99. JO said

  ad.95. Z wrogami Kosciola sie nie jednam a w duchu wybaczam bo wiem, ze nie widza co Czynia a jesli wiedza…. to oznacza, ze nie maja sily pokonac sztana, namietnosci i swiata.

  Wrogow Kosciola nalezy Po Katolicku Zwalczac i Likwidowac ich zle czyny oraz konsekwencje tych czynow

  Pojednac sie mozna tylko z tymi, co chca pojednania a Pojednanie mozna Zrobic Tylko w Chrystusie i przez Chrystusa.

  Logiczne jest, ze osoby, ktore zwalaczaja Chrystusa pojednac sie nie moga

  Do takiego Pojednania jakie Pani nawoluje, nawoluja tylko judeokatolicy……co widac na przykladzie Mazowieckiego Grubej Kreski i takich Jak On…….calego UdeoEpiskopatu niemalze i Tego co nie pisnal ani slowem na tego typu dzialania a Blogoslawil, Udzielal Slubu…..

 100. JO said

  ad.97. Kazdy jest Kryprozydem, kto nie jest Tradycyjnym Katolikiem i nie uznaje Chierarchii we wladzy w Kosciele

  Najwiekrza Wdzadza Kosciola jest Prawda

  Po niej najwiekrza Wladza w Kosciele sa Ci ca Ja Reprezentuja

  ——————–

  Prawde reprezentuje dzis Bractwo Pisa X i Tradycjonalisci i ono przejelo Role Papieza

  Kazdy Kto zaprzecza decyzjop Reprezentanta Prawdy jesy Kryptozydem

  ————————–

  Przedanem Bogiem padaly na Kolana Zwierzeta a coz mowic o ludziach, ktorzy nie chca pasc na kolana przed Prawda? lub tymi co ja Reprezentuja? Jak nazwac tych co odmawiaja prawy Bozemu, Tradycji Pierwszenstwa?

  Kim sa Kobitey, ktore Rewolucjonizuja WIARE?
  Kim sa Ksieza ktorzy pozawalaja na Swietokractwo?
  Kim sa wierni co Kradna Swietosc plugawym cialem , czynem i myslami?
  Kim sa Ci co nie chca sie oczyszczac z Grzechu wciaz , caly czas i upracie sie grzechu Trzymaja?

  Czy to nie Zydzi albo Kryptozydzi? Czy to nie Faryzeusza albo ich uczniowie?

 101. wet3 said

  @ Marucha
  Czy nie widzi Pan jeszcze, ze ma Pan przed soba wariatke? Przeciez ta baba poza obrzucaniem lajnem i blotem niczego wiecej tu nie robi! Specjalnie te jedze podjudzam gdyz widze jak obraza ludzi, ktorzy jej absolutnie nie prowokuja. Nie prowokowalem tej baby i, mimo to, nazwala mnie SBekiemm, a pozniej panszczyznianym pijakiem, glupkiem i szatanem. Od razu widac, ze to prawdziwa „katoliczka”. Przeciez zachowanie sie tej kobiety na forum nie ma nic wspolnego z normalnoscia ani z kulturana wymiana mysli! Nazwanie „JO” zboczencem seksualnym jest przekroczeniem wszelkich norm przyzwoitosci i powinno byc skwitowane natychmiastowym wywaleniem tej psychopatki z forum. Za malo jeszcze Pan tego zobaczyl?!

 102. Marucha said

  Re 100:
  Niekoniecznie zaraz „kryptożydem”.
  Oprócz ewidentnych przypadków kryptożydostwa mamy też ludzi, którzy jeszcze błądzą, szukając prawdy.
  A sam Pan dobrze wie, że odszukać prawdę w naszych czasach zamętu nie jest łatwo i wielu fałszywych proroków mąci ludziom w głowach.
  Pomóżmy ludziom odnaleźć właściwą drogę, zamiast krzyczeć na nich, że jeszcze nią nie idą, że jeszcze jej nie znają, że jeszcze nie doszli do celu.
  I odrzucajmy tych, których prawda nie interesuje.

 103. maran said

  ad 101 Apage satanas!!!!!!!!!!!!

 104. tralala said

  Panie Wet3 i panie Jo i inni mili rozmowcy.

  Ksieza FSSPX tez popelniaja bledy, tez zdarza sie im mowic glupstwa, dla usmiechu opowiem:
  po godzinnej katechizacji z historii KK, wywiazala sie prywatna dyskusja.
  Ksiadz (po 50) stwierdzil, ze najlepiej byloby zrobic z UE federacje jak USA, lub Meksyk.
  Jeden z wiernych wrzasnal „nie, bo zrobia nam protestantyzm”, ale ksiadz upieral sie przy swojej genialnej ideii twierdzac, ze wszyscy europejczycy sa tacy sami. Prosilam go o porownanie mentalnosci poludniowegp Portugalczyka do Szweda i zdziwil sie, ze faktycznie…..

  Ksiadz jest od wiary nie od polityki, ale…jego prywatne poglady nie sa bez wplywu na wiernych.

 105. JO said

  ad.103. Pani Tralala – Bractwo Piusa X NIE myli sie w gloszeniu Dobrej Nowiny Prawd i to jest Baza, na ktorej – Na Prawdzie – my Wierni budujemy terazniejszosc i przyszlosc.

  To , ze czasem jakis Ksiadz w prywatnej rozmowie wypowie sie „na bialo” w jakims temacie a potem zmieni zdanie ” na czarno” to jest chyba normalne, bo Ksiadz tez moze w tematach ludzi swieckich sie mylic…

  Natomiast Ksiadz taki jak Ksiadz Natanek i inni, ktorzy na oczach Polskiego Swiata ucza sie WIARY i Nauczaja Zle, DAJA baze falszywa – piasek, na ktorym DOMU nie zbudujemy

  ———————

  Taka jest Roznica pomiedzy Tradycjonalistami a Nietradycjonalistami

  ——————————

  …dugreska co do dzialenia KKatolickiego – To Bractwo Piusa X uparcie i wciaz glosi, ze jest Tym samym i jednym KKatolickim co Miliony Wiernych sluchajacych judeokatolickich Ksiezy i Biskupow. TYCH Ksiezy jak Ks Natanek, ktory DZIELI te Judeokatolicka czesc …….
  Ks Issakowicz dzieli swoja judaistyczna czesc

  Radiao Maryja, Niepokalanow – dzila swoja judaistyczna czesc…

  Panie Jozefie Bizon, niech Pan sie zastanowi – jak i kto dzieli i niech Pan sie zastanowi nad WEZWANIAMI o niedzielenie KKatolickiego!!

  ———————————-

  NIEDZIELENIE Koscila Katolickiego musi oznaczac tylko jedno – opusczenie Judeokatolikow i Ekumeniczne przylaczenie sie do Bractwa Piusa X

  —————————————————

  Ks Natanek, Bractwo Sw Jozefa, Radio Maryja, Niepokalanow, Trwam TV – To sa osrodki DZIELACE Kosciol Katoliki w Polsce, pod cichym przywodstwem judeoepiskopatu

  gdyby tak nie bylo, kazdy z nich przystapil by do Tradycjonalistow od razu, z Blaganiem, na Kolanach

 106. JO said

  ad.102. Jest kryptozyd zadeklarowany i kryptozyd z nieswiadomosci

  Panie Gajowy – nie ma srodka. Tylko Uni glosza idee ze mozna byc atista , co jest utopia, falszem.

  Kazdy, kogo Prawda interesuje – to nawet w burzy znajdzie droge i zadne slowa moje czy Panskie, Jgo nie powstrzymaja – jedni Potrzebuja Mocnych, ostrych slow a inni Filozofii – przyklad Ks Natanek i Bractwo…

 107. Joanna said

  Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu/sześć/ są niezmiennie takie same w katechizmach tj. przed i po II soborze. One prowadzą do śmierci. Jeżeli pan JO pisze, że ks.Piotr jest winien śmierci, to powinien przynajmniej podać na jakiej podstawie, gdyż w przeciwnym wypadku jest to jego, delikatnie mówiąc niezbyt przyjazna opinia na temat ks.Natanka.
  I jeszcze:
  Mt:5,20-26 „Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj, a kto dopuścił się zabójstwa podlega sądowi. A ja wam powiadam: Każdy, kto gniewa się na swego brata, podlega sądowi(..)A kto by mu rzekł :Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz swój dar przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciwko tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idż i pojednaj sie z bratem swoim”.

 108. JO said

  ad.106. a.)Prosze mi dac kilka godzin, nie mam aktualnie dostepu do Biblii. Za godzin kilka wkleje tu tekst Nauki Sw Pawla, ktory juz w Gajowce, coprawda juz dawno, by przedmiotem dyskusji jako ten, ktory judeokatolicy wykreslili a jest czescia Nauki Sw Magisterium , ktory porusza temat.

  b) Ja sie na nikogo nie gniewam Pani Joanno, Jezli Pani uwaza, ze pojednac sie z kims oznacza przyznac racje Falszowi – to Pani jest w Bledzie…

 109. aga said

  Panie Marucha

  aby unieważnić Sobór Watykański II należałoby usunąć najpierw wszsytkich masonów z Watykanu. Miał taki zamiar papież JPI i jak skończył?

  Bądźmy realistami; IISW był przygotowywany na około 100 lat wczesniej zanim się odbył. Te zmiany były jak stopniowe podmywanie fundamentow kościoła,prowadzone od wieków,systematycznie; w przeciwnym razie nie było na długo przed tym „nieszczęsnym soborem” encyklik potepiających modernizm, liberalizm pisanych przecież przez przedsoborowych papieży poczynając od Grzegorza XVI.

  Realizm nakazuje dzisiaj wystrzegać się wszelkich rewolucji, nawet tych w druga stronę ,bo na nich korzystaja zawsze wrogowie KK. Oni działali podstępnie i długafolowo,małymi kroczkami; my tez tak powinniśmy działać . A nie eskalowac żadania i stosować szantaż wobec BXVI.
  Dyplomatą jest włąsnie ks. Natanek,który prosi aby wierni kierowali się do swoich parafii, całując szaty kapłąńskie swoich proboszczów i prosząc o przyjmowanie Komunii klęcząc,prosic o przywr ócenie Chrystusowi należnego miejsca w kościlele, czyli w centralnej częsci ołtarza,itd.
  Z pokorą i miłościa a także z modlitwą za kapłanów , taka jest postawa katolicka, Chrystusowa,bo przecież niektórzy ” z nich nie wiedzą co czynią” ukończywszy posoborowe seminaria.
  To jeszcze Sw. Pius X wskazywał na nieprzyjaciela wewnątrz Kościoła,który znajdował się juz wtenczas w seminariach.
  I to jest właściwa droga. nawet nie wyobraża sobie jak wielu księży „nawraca się” chociaż ujawniaja się również ci zatwardziali,będący po stronie masonerii czyli szatana.

  (…)Znam tajemnicę konania papieża Piusa XII. W jakiej atmosferze boleści konał. Wiedział już co się wydarzy. Umarł w 1958 roku. Znam dramat ostatnich czterech czy pięciu lat uwięzienia, podbrania pod sobowtóra papieża Pawła VI. W jakich cierpieniach konał ten papież! Znam dramat ostatnich lat papieża Jana Pawła II, co z nim robiono. Jego najbliźsi.

  […]

  Dałem wam trzech papieży. A ten czwarty, obecny Benedykt, jak on cierpi! Ludzie, jak nie zwiększycie dostarczania aniołów do Rzymu papieżowi – ubiją nam go! Tam jest już wszystko przygotowane. Zamach nieprawdopodobny dla stanu Kościoła. Ci bandyci już czekają gotowi z nożami jak poprzednich papieży zamordowali

  słowa ks. Natanka:Kazanie z 9.08.2011

 110. Joanna said

  ad/JO
  Będę Panu wdzięczna.

 111. aga said

  Panie JO

  Pan jesteś jak ci skostniali „obłudnicy,faryzeusze, groby pobielane”; intencje Pan sa dobre ale dobrymi intencjami to wiesz Pan co jest wybrukowane?Panu też „zakony” zamykają drogę do Wiary i Miłości.
  Robisz Pan tę samą robotę co palikociarnia ; tylko inną metodą odstręczasz ludzi od Kościoła .
  Sam Pan jest heretykiem,skoro Orędowniczki Intronizacji Chrystusa na Króla Polski :Św. Faustynę i Bł. Rozalię Celakówną, o tej drugiej to śmiem twierdzić ,ze nawet nie słyszałeś ,bo gdzieżbys miał Pan słyszeć :))a i tę Pierwszą wątpię czy czytałeś ,bo innym językiem byś Waść tutaj o katolicyzmie i Tradycji prawił.

  Co do stroju to ks. Natanek już rok temu zarządził ,że Panowie pod karą 10 zł mają uczęszczać na Mszę Sw. w prasowanych spodniach i pod krawatem a panie w eleganckich spódnicach i białych zapinanych pod szyję bluzkach. Lub z dekoltem co najwyżej na nie więcej 3 palce poniżej podbródka. Oczywiście kto przyjeżdża do Grzechynii pierwszy raz uczestniczy we Mszy Sw. może tego nie wiedzieć..Pan zapewne by ich wygoniła:))Ale ks. Natanek nie wygania.I dobrze czyni.
  Panu bliżej do mormonow lub muzułmanów a także ortodoksów żydowskich ,Panie JO.Ich duch z Pana zionie.

 112. maran said

  ad 111 Zgadzam sie w 100% z pania Aga.
  Zwlaszcza a propos tego zionacego ducha.
  Ja to tez tak widze. Ciesze sie ze nie tylko ja.

 113. aga said

  Panie Marucha To włąsnie ks. Natanek powraca do nauczania Sw. Magisteruium KK i Tradycji tak jak powinien to robić ksiądz,krytykuje wszelkie przejawy modernizmu ale analizuje rownież pisma i orędzie mistyków i charyzmatyków XX wieku.Bo odrzucanie i ch z gory jest wygodnickie,bezpieczne i oportunistyczne a oportunizm w takim przypadku jest diabelską niegodziwością.

  Czy Panu się wydaje,że Chrystus Pan zapomniał o nas i przestał wysyłac nam proroków i ludzi świętych po II Soborze Watykańskim? To jest brak Wiary!
  Może to włąsnie ci księża ,którzy zwrócili uwage na słowa JPII że wiek XX będzie wiekiem świeckich mają rację?
  Bo rzeczywiście jeszcze nigdy nie było „wysypu” tylu mistyków i charyzmatyków wśród świeckich? I nawet jeśli odrzucimy połowę,to pozostaje piękna liczba.
  Czy któryś z Panów ,którzy przynależą się Bractwa SW.Piusa X sięgnał po którekolwiek Orędzia na czasy Ostateczne, Orędzia do kapłanów, Stefana Gobbiego,Marii Waltorty, bł. Katarzyny Emmerich? przecież mając formację przedsoborowego KK nie byłoby problemu znależć tam herezję,ale dużo łatwiej a przede wszystkim wygodniej, bezpieczniej kryć się za pismami już uznanymi ,niż przecierać może nowym świętym naszych czasow i zdobywać nowe serca lub odzyskiwać te stracone wskutek bezmiaru zła jakie dokonał II Sobór.

  Przypominam,że wszyscy święci KK byli prześladowani, wyśmiewani, nazywani dziwakiami a nawet heretykami.

 114. Marucha said

  Re 105:-
  I właśnie o to chodzi, aby szukających drogi zachęcić, a nie krzyczeć na nich, że jeszcze nią do celu nie doszli.

 115. aga said

  Panie Wet 3 :

  …)Tymczasem Jan Pawel II,przyjmując mnie na audiencji w listopadzie 1978 r.gotow był podpisać akt,mówiący,iż księża mogliby jednak odprawiać Mszę zgodnie ze swoim wyborem.Był gotów to uczynić.
  Lecz w Rzymie istnieje grupa kardynałów bardzo przeciwnych Tradycji:
  kardynał Casarolli,kardynał prefekt Kongregacji d/s Zakonów,kardynał Baggio, prefekt Kongregacji Biskupów.Następnie słynny Virginio Levi,osobistość numer dwa w Kongregacji d/s Kultu Bożego, a który być może jest nawet gorszy od Bugniniego.na koniec mamy kardynala Hamera,arcybiskupa belgijskiego, drugiego w Świętym Oficjum pochodzącego z okolic Lowanium,przepojonego wszystkimi modernistycznymi ideami Lowanium.Są oni niesłychanie przeciwni Tradycji; nie chcą nic o niej słyszeć.Sądzę ,że gdyby tylko mogli mnie uciszyć,chętnie by to uczynili.

  str.31

  – czy nie miał związanych rąk????

  (…)Praktycznie,obecnie jedyną przeszkodą pozostaje Msza.W końcu od początku wszystko sprowadzało się do Mszy,ponieważ oni doskonale wiedzą,iż nie jestem przeciwny soborowi.W soborze istnieją rzeczy,których nie akceptuję.Nie podpisalem na przykład schematu o wolności wyznań,nie podpisałem schematu o Kościele w współczesnym świecie.Lecz nie można powiedzieć ,że jestem całkowicie przeciwny soborowi; są jedynie sprawy, na które nie można się zgodzić,które są sprzeczne z Tradycją.Nie powinno to ich nadmiernie żenować,ponieważ sam papież powiedzial: Należy postrzegać sobór w świetle Tradycji.(…)
  str. 33

  Kardynał Seper przyszedł jednak i papież powiedział mu:
  „Sądzę ,iz wcale nie jest trudno porozumieć się z Arcybiskupem Lefbvrem.Wierzę,że będzie można znależć rozwiązanie.Pozostaje jedynie kwestia liturgii,która jest nieco skomplikowana.”
  „Och,niech wasza Świątobliwość niczego nie przyznaje Arcybiskupowi Lefebvrowi,wykrzyknął kardynał.Oni robią sztandar z Mszy świętego Piusa V” – Jest to prawdą,odparłem.Msza święta jest sztandarem naszej wiary.Mysterium fidei.Jest to wielka tajemnica naszej wiary.Oczywiście,iż jest to nasza chorągiew; jest wyrazem naszej wiary”.
  Wywarło to bardzo duże wrażenie na Ojcu Świętym,który zdawał się zmieniac w oczach.Moim zdaniem,wskazuje to,iż papież nie jest człowiekiem odważnym.Gdyby był odważny,powiedziałby:
  „Zbadam to osobiście. To się da załatwić”.
  Nie,natychmiast poczuł obawę.Stał się bojaźliwy i w momencie gdy opuszczał biuro,powiedział kardynałowi Seperowi:
  „Wasza Eminencja może teraz mowić.Może spróbować zalatwić sprawy z Arcybiskupem Lefebvrem. Możecie tutaj pozostać.Ja musze iść na spotkanie z kardynałem Baggio,który ma mi do przekazania niesłychanie duzo dokumentow dotyczących biskupów.Muszę już iść.”
  I na odchodnym powiedział mi:
  „Ekscelencjo,proszę zatrzymać się.Proszę zatrzymać się.”
  Był odmieniony.W przeciągu zaledwie kilku minut zupełnie się zmienił.

  str.35

  „Kościól przesiąknięty modernizmem” -Arcybiskup Marcel Lefebvre.

 116. JO said

  ad.110. A czy w Nakryciach Glowy Tez?

 117. Marucha said

  Re 108:
  Pani Ago, pozwalam sobie wyrazić wątpliwości co do intencji Jana Pawła II odnośnie usunięcia masonów z Watykanu. Przeciwnie, wszystko wskazuje, iż dobrze się czuł w ich towarzystwie. Poza tym nikt Go nie zamordował.

  Re 111:
  Z Pani wpisu wnioskuję, iż uważa Pani, że Tradycjonaliści odrzucają objawienia. Czy mogę się dowiedzieć, na jakiej podstawie wyrobiła sobie Pani tę zdumiewającą opinię? Czy Pani czyta np. „Zawsze Wierni”?

 118. aga said

  O mieście Cochabamba w Boliwii św. Jan Bosko powiedział: „W górach Ameryki Południowej, pomiędzy 15 a 20 równoleżnikiem, zostaną odkryte wielkie bogactwa, w postaci minerałów i surowców, jednak prawdziwe znaczenie będą miały nie te, ukryte w ziemi, lecz inne, cenniejsze od złota, których bogactwo rozciągnie się nie tylko na kontynent południowo-amerykański, lecz również na cały świat, tak że oczy wszystkich będą zwrócone na to miejsce”.
  Catalina Rivas jest mieszkanką tego właśnie boliwijskiego miasta. Ukończyła jedynie szkołę podstawową, dlatego kiedy zaczęła spisywać teksty o Męce Pana Jezusa, o Eucharystii, o Niebie wzbudziła wielkie zdumienie. Catalina przyznała, że słyszy głos Pana Jezusa i spisuje jedynie to, co od Niego słyszy.
  W 1994 r. modląc się pod krzyżem, odczuła pragnienie całkowitego oddania się Jezusowi. Ujrzała wtedy wielkie światło, które przeszyło jej dłonie i stopy, pozostawiając krwawiące rany. Usłyszała głos: „Raduj się z powodu daru, jakim cię obdarzyłem.” Odtąd pojawiają się na jej ciele stygmaty (na czole, dłoniach i stopach, w boku), a Catalina przeżywa cierpienia agonii, łącząc się cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Świadkiem tego zjawiska był w pierwszy piątek stycznia 1996 r. lekarz, doktor Ricardo Castanion, którego świadectwo przyczyniło się do uznania za prawdziwe doświadczeń Cataliny.
  9 marca 1995 r. Catalina kupiła gipsową figurkę Pana Jezusa, z której oczu zaczęły wypływać krwawe łzy. Zjawisko zainteresowało uczonych, którzy na prośbę dziennikarzy pobrali próbki i przebadali je w USA i w Australii, stwierdzając w nich obecność ludzkiej krwi. Badania przeprowadzone przez władze kościelne potwierdziły autentyczność tego wydarzenia, a niezwykła figurka stoi dziś w kościele w Cochabamba.
  Catalina Rivas zapisuje słowa skierowane do całego świata. Pan Jezus powiedział do niej: „Wieczna miłość szuka dusz, które mogą powiedzieć nowe rzeczy o starych, dobrze znanych prawdach… Kto korzysta i zachwyca się nimi, pomaga również i innym czerpać z nich pożytek. Kto ich nie rozumie, jest nadal niewolnikiem złego ducha.”
  Słowa przez nią zapisywane nie zawierają nowych prawd, ale przypominają ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, wzywają do przyjęcia Boga i Jego miłości oraz zachęcają do życia zgodnego z dekalogiem, Ewangelią i nauką Kościoła katolickiego.
  Władze Kościoła głęboko poruszone Bożymi znakami, przekonawszy się po ich zbadaniu, że są one prawdziwe i istotne w ewangelizacji dzisiejszego świata, powołały w Boliwii organizację pod nazwą Apostolat Nowej Ewangelizacji, która zajmuje się rozpowszechnianiem Bożego orędzia podyktowanego Catalinie.
  W najnowszym wydaniu jej książek, do których należy również „Tajemnica Mszy Świętej”, arcybiskup Apaza napisał: „Przeczytaliśmy książki Cataliny i jesteśmy przekonani, że jedynym ich celem jest prowadzenie nas wszystkich drogą zapoczątkowaną w Ewangelii. Książki te również podkreślają wyjątkowe miejsce Dziewicy Maryi – naszego wzoru w naśladowaniu i podążeniu za Jezusem Chrystusem – Matki, której powinniśmy się powierzyć z całkowitym zaufaniem i miłością. Książki te pokazują, jak powinien postępować prawdziwie wierzący chrześcijanin. Z tych wszystkich względów wyrażam zgodę na ich wydrukowanie i dystrybucję oraz polecam jako materiał do medytacji i duchowego kierownictwa, odpowiadając na wezwanie Pana, który pragnie zbawić wiele dusz, ukazując im, że jest Bogiem żywym, pełnym miłosierdzia i miłości.”

 119. Marucha said

  Re 113:
  Oczywiście Jan Paweł II bardzo sprzyjał Tradycji… muzułmańskiej, żydowskiej, buddyjskiej, hinduistycznej…
  A jedynym przypadkiem ekskomuniki u JP2 była ekskomunika Tradycji Katolickiej. Ekskomunika Bractwa i jego biskupów.

  Natomiast jakoś nigdy nie ekskomunikował teologów-heretyków, różnych Lubaców, Kungów i innych Luterczyków, nie mówiąc o takich płotkach, jak ks. Boniecki czy Sowa. Natomiast udzielał świadomie komunii innowiercy, „Bratu Rogerowi” i wychwalał zalety religii voodoo.
  Ale może czynił to bez swojej wiedzy i zgody?

 120. JO said

  Jestem Przekonany Ze Bl Rozalia Celakowna nie Taka Intronizacje Uslyszala by zrobic a taka jaka juz za czasow Piusa X gloszono :

  1. Godna
  2. Systematycznie odnawialna a wiec Zywa, realna
  3. Ustanowiaona przez przede wszystkim Rodziny poprzez Oddanie sie sercu Jezusowemu poprzez Aklamacje i Zycie i Poswiecenie Ikony i umieszczeniu jej w Najgodniejszym miejscu w Domu, Domu, gdzie domownicy beda ja sukcesywnie Odnawiac
  4. Wreszcie kolejnym etapem tej intronizacji jest oddanie sie Krolowi Jezusow Calkowite Rodow, Parafii, Diecezji a potem Panstwa

  ———————-
  Pani Ago, Pani glosi Intronizacje polegajaca na Ogloszeniu , ze Krolem Polski jest Pan Jezus – jak Krolem Polski byl Jan Kazimierz. To NIE tedy Droga, gdyz Krolestwo Pana Jezusa jest Duchowe i poki Duch Nie bedzie Rzadzil w Nas, Rodzinach, Rodach, – oglaszanie Pana Jezusa Krolem bedzie NIEGODNE i Niewlasciwe, gdyz On Krolem juz jest, ktory zada od nas bysmy Intronizowali Go wprzod sami i wprowadzajac Jego Prawa w Zycie – dokonali Intronizacji tym Sposobem Jego Samego, rekoma Czystych Sercem i Dusza Przywodcow – Calego Narodu

  —————-

  Tak, nie wiem wszystkiego o Ks Natanku, pisze co widze i nie po to by Pania czy Innych odprowadzic od Nauki Ks Natanka ale po to by ustrzec siebie i innych przez Zlem, ktore ja widze.
  Dziekuje, ze Pani widzi moje dobre intencje – szkoda, ze Pani nie widzi Faktow , ktore ja opisuje

 121. aga said

  Oczywiście,że czytam „Zawsze Wierni” ale być może przeoczylam. Może mi Pan przypomnieć czyi kiedy pisano tam o bł. Rozalii Celakownie?
  Albo o Katalinie Rivas?
  Napewno zagorzały zwolennik i czytelnik „zawsze wierni” JO uznaje tylko przedosborowych świętych jak to gdzieś powyżej napisał a ideę Intronizacji Chrystusa na króla Polski za herezję.

  A skąd ma Pan pewność,że JPI nie został otruty? Czytał Pan wspomnienia zakonnicy,ktora mu posługiwała?

 122. aga said

  Panie JO ,niech Pan sobie weżmie do swojego zakutego , opętanego…serca te słowa abp.Lefebbvre’a:

  „Praktycznie,obecnie jedyną przeszkodą pozostaje Msza.W końcu od początku wszystko sprowadzało się do Mszy,ponieważ oni doskonale wiedzą,iż nie jestem przeciwny soborowi.W soborze istnieją rzeczy,których nie akceptuję.Nie podpisalem na przykład schematu o wolności wyznań,nie podpisałem schematu o Kościele w współczesnym świecie.Lecz nie można powiedzieć ,że jestem całkowicie przeciwny soborowi; są jedynie sprawy, na które nie można się zgodzić,które są sprzeczne z Tradycją.Nie powinno to ich nadmiernie żenować,ponieważ sam papież powiedzial: Należy postrzegać sobór w świetle Tradycji”.

 123. JO said

  ad.119. Wstyd sie przyznac tak publicznie ale NIGDY NIE przeczytalem czasopisma Bractwa Zawsze Wierni, po prostu nie mialem okazji….zreszta tylko winny sie tlumaczy. Coz , jestem winien

  Czytam internet…..:)
  No glupio mi 😦

  Pani Ago, ja nie uwazam, ze Idea Pana Jezusa Krola Polski jest Cherezja. Uwazam, ze nalezy ja przeprowadzic GODNIE , w zgodzie z Nauka KKatolickiego.

  Pan Jezus Naucza, ze NIE RZUCA sie Perel Przed Wieprze.

  Niech Pani sobie Wyobrazi, ze nagle Pan Kwasniewski, ktory godzi sie na obeznosc Krzyza w Sejmie….., razem z RedbulemKomurowskim Oglaszaja Pana Jezusa Krolem Rzeczpospolitej – PRL BIS ktora zwa nieprawnie POLSKA

  I robia kupe jeszcze wiekrza niz zrobili do tej pory na KKatolicki, Na Polske

  Czyli ludzie wciaz cjodza do Tesko w Niedziele i w te niedziele Pracuja…etc, etc, etc Ludziom – Lemingom przechodzi ten Fakt kolo Uszu jako Kolejne PROpatriotyczne dzialanie Nasego Zambii-Zondu jak PiS dzialania z Samoobrona i LPRodzin o Fartuskach dla Dzieci w Skolach

  ———————————

  Pani wlasnie takiej chce Intronizacji – niegodnej a ja Chce Takiej jaka Bl Celakowna w zadaniu Bozym Uslyszala

  Teraz Pani Moze mnie powyzywac jeszcze bardziej…

 124. aga said

  ad.115
  Panie Marucha

  ja pisalam o Janie Pawle Pierwszym

  JPI.

 125. aga said

  Panie Jo
  to w/g Pana w Kolumbii koronowano Chrystusa niegodnie?

 126. zofia said

  Pani Ago!
  Piekne kom.mysle ze czasami wierni katolicy zapominaja ze trzeba z takim zarem trwac przy Jezusie Chrystusie a nie przy nawet swietym ks.
  Ks. N. pieknie to wyjasnil w istocie Sw. Kosciola. My wierni tworzymy cialo zywych slabych ludzi a wiec i grzesznych.
  Chcialam jeszcze przypomniec OBIETNICE Pana Jezusa, ze BEDE Z WAMI DO KONCA.
  poz. z

 127. aga said

  Panie JO
  co my sobie będziemy gdybać ; gdyby babcia miała wąsy to by byla dziadkiem.
  szkoda czasu. Nikt taki jak kwwaśniewski czy bul-komorowski nie zdobyliby się na ten krok.
  Nie chciał tego nawet ś.p. Lech Kaczyński,a jakże jeżdzili do niego Rycerze – Natankowcy. Może i dlatego Kara Boża go spotkala pod Smoleńskiem.
  Nie chcą tej Intronizacji nawet w Epejskopacie. I dlatego musimy wspierać wszystkich księży,ktorzy o nia się modlą , i tych z Bractwa Sw. Piotra i tych zakamuflowanych w posoborowym kościele ,którzy w miarę swoich skromnych mozliwości wracają pomalutku do Tradycji i in. zacnych księży ,którzy może dzisiaj nie maja odwagi ale jutro? Któż jak Bóg.

 128. JO said

  ad.123. Nie wiem co bylo w kolumbii Pani Ago. Wiem, ze Pan Jezus jest Naszym Krolem w tym Krolem Polski, ktora jego odrzuca.

  ..procz tych Polakow Jego nieodrzucajacych, ktorzy Oddali Sie Najsiwetrzemu Sercu Pana Jezusa i glosno Uznaja Swoim Zyciem Jego za Krola, uznajac Jego Prawa i dzien po dniu walczac z klamstwem, namietnosciami, swiatem….moze czasem ulomnie ale walczac WCIAZ BOGA-Prawdy poszukujac.

  Wiem, ze Glosne Oddanie Wladz i Narodu Polskiego Calego Panu Jezusaowi poprzez Uznanie Jego Praw i TYM SAMYM Pana Jezusa Intrinizacja – JEST Potrzebna Nam Ludziom i jest Zadaniem Samego Pana Boga i warunkiem Naszego Istnienie i istnienia Polski

  Ksiadz Natanek wydaje sie mi Robi to nieco z innej strony niz Bractwo Piusa X, z e strony pelnej zagrozen, choc b efektownej przyznam i efektywnej mam nadzieje – Patrzac Na Pani zaangazowanie (choc jest to wynik pani Grupy A a nie wiedzy,wiary ktora pani posiadala i wczesniej Pani Emocje sa grupy A emocjami i ni emaja nic wspolnego z Idea….)

  Ja maze o tym, by Wszyscy wlacznie z Ks Natankiem przylaczyli sie do Tradycjonalistow, by uznali, ze To dzieki Bractwu Odkopuja Tradycje, by Oddali Bractwu Nalezny Honor i poddali Sie mu calkowicie jako tym co Prawde w ciaglosci Reprezentuja, jako Tym co Trzymali nam Tradycje NIESKALANA modernizmem do tych czasow.

  Nazwano mnie butnym. Butnymi sa ci wszyscy co dzis niby powolujac sie na Tradycje, chca ominac Bractwo Piusa X i na „wlasna reke” tworzyc kosciol w Kosciele, jak Ks Natanek, ktory namieszal Pani w Glowie Pani Ago tym, ze JPII i inni Papieze sa po stronie Tradycji a tylko ta zla Masoneria im przeszkadza.

  Pani Ago, ja uwazam, ze Pani oszukuje sama siebie sadzac, ze mozna stac sie Tradycjonalista i NIE byc „Lefebrysta”

  To tak jak Ukraincy, chca byc wielcy i tak na prawde Katoliccy i zyc Od Krakowa po Morze Czarne i mowic jednym z Tysiecy Dialektow ….i NIE Byc Polakami

  Tak sie nie da Pani Ago

 129. JO said

  Nie chcą tej Intronizacji nawet w Epejskopacie. I dlatego musimy wspierać wszystkich księży,ktorzy o nia się modlą , i tych z Bractwa Sw. Piotra i tych zakamuflowanych w posoborowym kościele ,którzy w miarę swoich skromnych mozliwości wracają pomalutku do Tradycji i in. zacnych księży ,którzy może dzisiaj nie maja odwagi ale jutro? Któż jak Bóg. – Pani Aga

  Tak, musimy wspierac modlac sie o to oraz na wzajem SIE upominac by NIE zbladzic….

  Moje slowa niech Pani traktuje jako Katolickie Upominanie a nie „napad”, agresje majaca na celu zniszczyc….

  Pozdrawiam Pani Ago

 130. aga said

  Dziękuję Pani Zofio,
  też byłam kiedyś jak JO „albo wszystko albo nic:. Ale w sytuacji w jakiej dzisiaj znalazł się Kościół, taka postawa może więcej zrujnować niż odbudować. Musimy odzyskiwać, wyrywać coraz więcej przestrzeni dla Tradycji, zagospodarowywać i pilnować jak oka w głowie i potem następny kawałek odbijać od modernistów/ mozolna pracą ,modlitwą ,prośbami,tłumaczeniem.Wierni muszą sami podjąć walkę oddolną.Nie jest łatwo,bo księża w większości są przeciwn – nie ze zlej woli ale ze strachu,bo nie znają łaciny albo z zazdrości,z powodu róznych obaw rzucają księżom Tradycjonalistom kłody. Hierarchowie, bardzo możliwe ,że masoni. Chociaż n.p.taki biskup-poeta ,którego o masonerię raczej bym nie posądzała, potrafił całą sprawę Mszy Trydenckiej skwitować „po co nam ta łacina?”

 131. JO said

  ad.128. Zdaniem pewnego Wiejskiego proboszcza – Bractwo to taka grupa , ktora modli sie po Lacinie. Zero wiedzy albo Udawania Glupa. Ja sadze, ze to drugie, tym bardziej ze Kosciol nowy, w ktorym siedzi ma Ksztalt Masonski…

  Uwazam, ze po tylu latach – Nie ma prawie nigdzie Ksiedza, ktory by NIE siedziel po uszy w „Masonskim G-e”. Prosic takich to tak jak prosic Syjoniste o to by stal sie Katolikiem Tradycyjnym – rezultat = KWASNIEWSKI i jego owoce.

 132. aga said

  ad. 128
  Myli sie Pan Panie JO.Poza tym nie zdaje Pan sobie sprawy jaki jest „urodzaj” nowych powołań właśnie dla Bractwa Sw. Piotra w Polsce.

  Ja tez pozdrawiam

 133. aga said

  http://otoczyniewszystkonowe.pl/intronizacja.html

 134. tralala said

  Moze malo istotne (nie dla pana JO), ale we Francuskich kosciolach FSSPX niewiele kobiet ma nakryte glowy. Nigdy nie slyszalam zeby zwrocono komus uwage. Owszem, w miesieczniku Bractwa byla prosba o „godny ubior” – dlugosc spodniczki dla dziewczat, ogolone twarze dla panow, ale nie bylo nacisku na przykrycie damskich glow

  Wszystkim Dyskutantom zycze milego wieczoru.

 135. Marucha said

  Re 119:
  Pani Ago, nie jestem chodzącym komputerem i nie mam w głowie wszystkich świętych, o których pisano w „Zawsze Wierni”.
  Faktem jest, że pisze się o posoborowych świętych, ojcu Pio, ojcu Kolbe itd. Pisze się też o objawieniach prywatnych, o mistykach itd.
  I faktem jest, że JPII zaludnił Niebo większą liczbą świętych i błogosławionych, niż wszyscy inni papieże razem wzięci, co może nasuwać podejrzenia, że jakość przeszła w ilość.
  Napewno zagorzały zwolennik i czytelnik “zawsze wierni” JO uznaje tylko przedosborowych świętych
  Nie wiem, na czym Pani opiera swą pewność.
  A skąd ma Pan pewność,że JPI nie został otruty? Czytał Pan wspomnienia zakonnicy,ktora mu posługiwała?
  Oczywiście że takiej pewności nie mam, co więcej, sam skłaniam się ku takiemu podejrzeniu, więc nie rozumiem Pani sugestii, że „mam pewność iż nie został otruty”

  Re 120:
  Abp. Lefebvre do pewnego momentu chciał iść na ugodę, aby uniknąć rozłamu. Nic to oczywiście nie dało, o czym abp. Lefebvre się przekonał – i nic nigdy nie da żadne „odczytywanie II Soboru w świetle tradycji”. To jest oksymoron. To jest sprzeczność sama w sobie.
  A Sobór, który bodaj częściowo sprzeciwia się Magisterum i stawia na głowie to, co zawsze było uznane, nadaje się tylko na śmietnik.

  Re 122:
  To, że Pani pisała o Janie Pawle I, a nie II – zmienia zupełnie postać rzeczy. On, z tego co nam wiadomo, z tych ułamków informacji jakie się przedostały na zewnątrz, istotnie chciał zrobić porządek z masonerią i bardzo możliwe, że został otruty.

  Re 125:
  Tak, jak jestem zwolennikiem Koronacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski – tak też sprzeciwiam się, aby dokonał tego zażydzony polski Episkopat. Nie będzie to dokonane w sposób godny, a prawdopodobnie nie będzie też ważne, gdyż intencje tych ludzi nie mogą być szczere.

  Re 132:
  A jednak nakrycie głów dla kobiet jest w tradycyjnym Kościele wymagane. Św. Paweł w jednym ze swoich „Listów do Koryntian” naucza, że kobieta w kościele powinna mieć nakrycie głowy, ponieważ widok lub zapach kobiecych włosów wywołuje niepokój nawet u aniołów. A co dopiero zwykłych chłopów.

 136. JO said

  List Sw Pawla do Koryntian mowiacy jak nalezy przyjmowac Slowo, Cialo I Krew Pana Jezusa oraz konsekwencje niegodnego przymowania: „…ilekroc bowiem bedziecie Jedli ten Chleb I Pili Kielich, bedziecie Opowiadac Smierc Panska az Przyjdzie, tak wiec ktokolwiek by jail ten Chleb , albo pil Kielich Panski Niegodnie, bedzie WINIEN CIALA I KRWI PANSKIEJ.

  NIECH ZAS KAZDY BACZY NA SAMEGO SIEBIE …..KTO BOWIEM JE I PIJE NIEGODNIE , SAD (WYROK) SOBIE PIJE, nie rozrozniajac Ciala Panskiego.

  Dlatego WSROD WAS WIELU CHORYCH I SLABYCH I wielu P O M A R L O (zasnelo)… Gdy ZAS jestesmy sadzeni, Przez Pana jestesmy karani, abysmy
  Nie byli potepieni z tym Swiatem”

 137. JO said

  O nakrywaniu glowy : ” badzcie nasladowcami moimi, jak Ja Chrystusa…Kazda Niewiasta modlaca sie , albo prorokujaca z nienakryta glowa, HANBI saw Glowe….Niewiasta Ma miec Znak Zwierzchnosci na Glowie…”

  To sa slowa wypowiedziane Przez Natchnionego Chrystusem Swietegoawla, sa To Slowa Boze I ten kto jest nieposluszny skazuje siebie na Smierc I Smierci swej I innych … Jest winien

 138. maran said

  ad 137 Panie JO Sw Pawel tez mowil, ze biskup moze miec tylko jedna zone.
  Z tym tez sie pan zgadza???

  A czy słyszała Pani, że w dawnych czasach biskupi mogli być ludźmi świeckimi?
  Widzę, że z nauki i tradycji Kościoła wybiera Pani sobie to, co Pani pasuje… – admin

 139. JO said

  Kobieta modlaca sie , przyjmujaca Slowo, Cialo I Krew Pana Jezusa WINNA JEST SMIERCI KRZYZOWEJ Pana Jezusa, popelnia najstraszlowsza zbrodnie….

  Ksiadz ktory Karmi Slowem , Cialem I Krwia Panska Ludzi, pozwalajac Spozywac NIEGODNIE ten SKarb….WINIEN jest CIALA I KRWI PANSKIEJ

  Pani Ago , tak jak Ja dbam o Czystosc Wiary wsrod Tradycjonalistow po stronie Bractwa Piusa X, ktorych mam pod swym wladaniem, prosze by Pani przekazala
  Ksiedzu Natankowi, ze Winien jest Ciala I KRWI Panskiej pozwalajac na NIEGODNIE spozywanie SLOWA KRWI I ciala Pana Jezusa

  Kazda Kobieta nie noszaca nakrycia Glowy w szczegolnosci podczas Modlitwy, jest WINNA Upadku swego I mezczyzn, jest prostytutka

  No nie, teraz Pan przesadził. Po prostu może nie wiedzieć, że tak nie trzeba. Bo kto jej ma powiedzieć, skoro nawet księża Bractwa przymykają na to oko? – admin

 140. JO said

  Pani Maran jest b inteligientnym szpiegiem, taka SONO, ktora Ma olbrzymie wiedze I wykozystujac Ja by macic. Taki rodzaj ludzi jest najgrozniejszy, to neck wiekrzy wrog, bo wrog, ktory udaje Swojego…

  Kazdy Katolik I Katoliczka , winien poszukiwac Prawdy I pouczac sie Katolicy Powinni nawzajem a kazdego z Nas Prowadzi Nieskazitelne Swiete Magisterium Kosciola Swietego, ktory zostawil na ziemi Pan Jezus Chrystus – Swieci Tego Kosciola, Ksieza – DUCH Swiety, Sam Pan Jezus I Jego Aniolowie, na cele ktorych jest Michal I Gabriel….KROLOWA Polski…

  Majac taka taka Sile, Armie, Wiedze….za den Katolik bladzic nie musi. Trwac na Jedyej Drodze jest Najlepiej bo Sam Pan Jezus tak powiedzial, ze jego jazmo slotkie jest najleprze dla czlowieka, w ktorym On Zabiera Wrzystkie Troski nasze

  I tu zgadzam sie z Pania Aga, ze to my zwykle wierni wspierac Musimy naszych Ksiezy nasza WIARA a wiec WIEDZA I. Nawet w tak wydawaloby sie prozaicznej sprawie jak nakrycia glowy, ktore skoro sa tematem SLOWA BOZEGO to widac prozaicznymi byc NIE MOGA a przeciwnie sa na wage ZYCIA I SMIERCI naszej

 141. JO said

  Pani Ago, przeczytalem. I Ja Jestem za godna intronizacja Pana Jezusa Na Krola Polski, za uznaniem Przez Kazda Rodzine Polska , ze Pan Jezus Jest Krolem.

  Pan Gajowy Ma racje piszac, ze Tylko Godna intronizacja bedzie Wazna.

  Uwazam , ze godnosc Intronizacji Nie moze byc z Pominieciem zawierzenia sie Sercu Jezusowemu Rodzin Polskich

  Uwazam, ze Bractwio idzie wlasciwa droga

  Uwazam, ze Ks Natanek moze miec dobre intencje ale idzie troche na skroty

  Jak pisalem, intronizacji , a wiec Aktu oddania sie Panu Jezusowi Narodu Polskiego uznajacego Fakt, ze Pan Jezus Chrystus Jest Krolem Polski moze dokonac Dzis Godnie Tylko Bractwo Piusa X, Tradycjonalisci. Przekonany Jestem ze Tradycjonalisci dokonuja tego Aktu

Sorry, the comment form is closed at this time.