Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UK: Press TV na cenzurowanym

Posted by Marucha w dniu 2012-03-28 (Środa)

Dwa miesiące po anulowaniu licencji medialnej dla irańskiej stacji Press TV, Ofcom, ciało angielskiego rządu odpowiedzialne za media nałożyło na agencję grzywnę w wysokości stu tysięcy funtów, grożąc konfiskatą sprzętu w razie nie uiszczenia opłaty. Ofcom zagroził także likwidacją londyńskiego biura Press TV.

Dzieje się to w cieniu nielegalnych sankcji finansowych nałożonych przez Wielką Brytanię na irańskie banki. Sankcje te są sprzeczne z prawem międzynarodowym i nie posiadają mandatu ONZ. Rząd brytyjski wykorzystał sankcję również po to, by uciszyć irańską agencję informacyjną, zamykając kilka z jej kont bankowych w Zjednoczonym Królestwie.

Kara nałożona została na agencję pod pretekstem wykorzystania w serwisie informacyjnym 10-sekundowego nagrania uwięzionego wówczas dziennikarza kanadyjskiego irańskiego pochodzenia, Maziara Bahari. Bahari przebywając w więzieniu powiedział, że wysłał raport o ataku na bazę Basij w Teheranie do angielskiej stacji Channel 4 News.

Największe brytyjskie media, BBC oraz Channel 4 nadały zmanipulowane informacje, które przedstawiały zbrojny atak na Basij jako zamieszki, w których siły rządowe strzelają do „pokojowych demonstrantów” na placu Azadi w Teheranie. Po tych doniesieniach brytyjskich mediów, Press TV wyemitowała bardziej szczegółowy materiał ukazujący demonstrantów atakujących bazę wojskową koktajlami mołotowa i próby opanowania sytuacji przez personel bazy.

Zwolniony za kaucją 20 pażdziernika 2009 roku, Bahari uciekł z Iranu i zeznał, że Press TV sfilmowała wywiad z nim bez jego zgody a także, że to co mówił zostało na nim wymuszone. Bahari złożył skargę na irańską agencję. Uczynił to jednak 166 dni po emisji programu, podczas gdy regulacje Ofcom wymagają, aby skargi takie dostarczać najpóźniej do 20 dni po emisji. Jednak skarga ta została wykorzystana jako pretekst do cofnięcia licencji i nałożenia kary finansowej.

Ofcom nigdy nie odpowiedział na listy irańskiej agencji, zamiast tego odciął ją od nadawania. Press TV naraziła się brytyjskiemu rządowi m.in za krytyczne podejście do udziału brytyjskiej armii w wojnach w Iraku i Afganistanie. Przecieki udostępnione przez Wikileaks mówią o rozmowach prowadzonych przez oficjeli British Foreign Office i amerykańskich dyplomatów, dotyczących ograniczenia działalności Press TV w Wielkiej Brytanii.

http://autonom.pl

Komentarze 4 to “UK: Press TV na cenzurowanym”

 1. szperacz said

  Proszę Państwa ten komentarz powstał pod tematem „Głupota, czy zdrada”, jako reakcja na wpis nr 31, ale ponieważ artykuł bieżący w pewnym sensie pokazuje jak powstaje „ich historia”, więc zdecydowałem się go umieścić również tutaj, bez dodatkowych uwag odnośnie samego artykułu.

  @wet3(31)
  W odniesieniu do Rewolucji Francuskiej Francuzi zachowuja sie jak debile! Jak mozna uwazac za osiagniecie rozwalenie wlasnego narodu i oddanie go pod wladze masonsko – zydowska? Od tej rewolucji uplynelo ponad 200 lat a Fraqncuzi i reszta swiata nie nauczyli sie niczego! Nigdy tego nie zrozumiem.

  No tak to jest praktycznie niewytłumaczalne, ale czy na pewno?.

  Może na początek dwa cytaty:
  Otto von Bismarck – kanclerz niemiecki, raczej trudno go podejrzewać o brak wiedzy
  „Trzymać obce państwa pod ciągłym zagrożeniem rewolucją jest już od dawna specjalnością Anglii.”
  Aleksej Vandam – rosyjski generał:
  „Źle mieć Anglosasa za wroga, jeszcze gorzej mieć go za przyjaciela”

  Etapy powstawanie Imperium Brytyjskiego:
  1. Pokonanie Wielkiej Armady w 1588 r. (czego nie zrobili Anglicy dokończył sztorm)
  Ważniejsze przyczyny wypłynięcia Wielkiej Armady:
  a) Zniszczenie przez byłego korsarza obecnie admirała Drake’a części floty hiszpańskiej w Kadyksie
  b) Rabunek przez piratów brytyjskich (za cichym przyzwoleniem Elżbiety I statków hiszpańskich wracających z olbrzymimi bogactwami z Indii Zachodnich)
  c) Wsparcie finansowe i wojskowe powstańców w Niderlandach Hiszpańskich w 1585r. (dzisiaj po prawie 450 latach wolność już wszystkim przyniesiono wobec tego wspiera się powstańców walczących z dyktaturą np. Libia).
  Teraz na morzach i oceanach panowała flota holenderska
  2. Zniszczenie floty holenderskiej w latach 1627-1666.

  I tak z grubsza Anglia stała się pierwszą potęgo świata. Wolność narodom nieśli tak intensywnie, że nad Imperium Brytyjskim nie zachodziło słońce

  Teraz podstawowymi zadaniami Imperium, aby utrzymać zdobycze były:

  1. Stworzenie i utrzymanie najsilniejszej w świecie floty
  2. Niedopuszczenie do powstania na kontynencie europejskim silnego państwa – konkurenta

  I tak w skrócie:
  Francja za Ludwików zaczęła aspirować do roli mocarstwa, konflikty przy opanowywaniu Ameryki Północnej itd.
  Jest rok 1784 (lub coś koło tego), premierem Anglii jest lord William Pitt.
  Jego plan osłabienie potęgi Francji zakładał:
  1. Uczynić z Francji jedno wielkie miasto portowe poprzez blokadę morską.
  2. Doprowadzić do niepokojów wewnętrznych (rewolucja) przeciwko absolutnej władzy królów francuskich (dyktatura). Przecież to już ćwiczyli wcześniej (powstania – walka o wolność).
  I tak doszliśmy do pierwszej w historii ludzkości rewolucji – nigdzie w historii nas nie uczą jakie koszty trzeba ponieść przygotowując rewolucję, one same z siebie nie powstają, ktoś musi je finansować, no mimo wszystko koszty rewolucji są mniejsze w porównaniu z kosztami wojny.
  Ameryka Północna 1776 to jeszcze nie rewolucja, to próba wyzwolenia się z pod panowania Brytyjskiego i utworzenie nowego państwa ( w szczegóły tutaj nie będę wchodził).
  Jest rok 1789 i mamy krwawą rewolucję – obecne są kolorowe (a jak już nawet to krwi się nie pokazuje.
  Napoleon nie był głupi, ale nie mógł doprowadzić do morskiej blokady Anglii (brak odpowiednio silnej floty), próbuje zatem izolować Anglię poprzez wymuszenie na krajach europejskich zakazu handlu z Anglikami, stąd ciągłe wojny przeciwko tym, którzy nie chcieli się temu podporządkować.
  Ostatecznie dogadał się z carem Rosyjskim Pawłem I aby, celem osłabienia Anglii, uderzyć wspólnie na Indie. Kiedy w 1801r. car wysyła do Indii korpus kozaków pod dowództwem atamana Orłowa, w przeciągu ok. 2 miesięcy zostaje zamordowany. Jego następca Aleksander I odwołuje wyprawę Orłowa do Indii i wchodzi w sojusz z Anglią. (szczęściarze ci Anglicy – prawda?).
  I tak dalej itd. itd….

  Ktoś powie: głupoty, żarty, bajki, kpiny – być może.

  Ale, za epoki Jelcyna w latach 90-tych po „samoczynnym” rozpadzie Związku Radzieckiego pojawiły się nagle i zostały wprowadzone nowe podręczniki historii do szkół rosyjskich, opracowane w USA.
  Widać z tego, że Anglosasi wiedzą, jakie jest znaczenie historii dla bytu narodów i robią wszystko aby to była ich historia, w przeciwnym przypadku takie rewolucje staną się niemożliwe.

 2. asta said

  dla mnie to praktycznie główne źródło informacji do wyryfikacji wielu newsow- pisanie o presstv na polskich mendialnych portalach jest praktycznie niemożliwe bo posty znikają błyskawicznie – presstv ma wydanie internetowe…poza tym powiem wam szczerze że długo nie zdawałam sobie sprawy z tego że to rządowa telewizja bo nie czuło się żadnej propagandy w odróznieniu od wielu polskich niby prywatnych i niezależnych telewizji…

 3. konstanty said

  Te prywatne media naleza do narodu,,dobranego,, Ta BBC jest tylko z nazwy brytyjska. To ich ulubiona metoda. Opanowac cos od srodka, mowic swoim glosem,poslugujac sie cudzym szyldem.

 4. wet3 said

  BBC, wszystkie glowne stacje TV w USraelu (1,2,4,5,7,11,13,21 …) oraz Izraelu, PRL-bis … to to samo pejsate g…o w pazlotku. Kto tego nie widzi, ten jest kaleka umyslowym.

Sorry, the comment form is closed at this time.