Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

LISTA HAŃBY – Plebiscyt (ranking) polityków i decydentów „III RP”

Posted by Marucha w dniu 2012-04-02 (Poniedziałek)

Ryszard Opara na Nowym Ekranie zaprasza do współudziału w ustaleniu listy rankingowej największych szkodników III RP. Zadanie niełatwe, bo konkurencja jest wyjątkowo silna. – admin.
Zapraszam do głosowania na listę największych szkodników III RP. Głosy będą zliczone w tabeli. Można dawać swoje kandydatury, jeżeli zostaną one sensownie i zgodnie z prawdą uzasadnione. Czym więcej twardych danych i głosów tym lepiej.

Historia III RP zaczęła się od rewolucji Solidarności, której niewątpliwym sukcesem (w teorii), były zmiany systemu funkcjonowania Państwa i sprawowania władzy w Polsce. Niestety – kolejne ekipy Rządowe, które w sposób – „teoretycznie” demokratyczny, uzyskując mandat wyborców na sprawowanie władzy w Kraju: na zarządzanie gospodarką, finansami, zasobami ludzkimi, oraz całym majątkiem narodowym – nie wykonały swych historycznych zadań w interesie Polskiej racji stanu. Zaprzepaszczono ogromne szanse rozwoju, a poprzez wyprzedaż prawie całego majątku narodowego doprowadzono Kraj do niewypłacalności (brak majątku-brak pieniędzy). Zlikwidowano armię i siły bezpieczeństwa. Podstawowe instytucje Państwa np. Wymiar Sprawiedliwości, Służba Zdrowia, Policja – nie funkcjonują. ZUS jest bankrutem. Nie ma nowych miejsc pracy. Demoralizujące reformy edukacji i manipulacje medialne, skutecznie zwalczają się Polskość, patriotyzm, tradycje narodowe. Młodzieży brak wzorców, autorytetów.

Ruch Solidarność – jego liderzy (jak również społeczeństwo), nie były przygotowane do Rewolucji Polskiej, zapoczątkowała zmiany w Europie i na całym Świecie. Niestety, najgorzej chyba na tych zmianach wyszło nasze społeczeństwo, obecna Polska. Brak przygotowania elit politycznych kraju, ignorancja, brak doświadczenia i wiedzy o Świecie, zasadach ekonomii, finansów – spowodowały, że Polsce narzucono wiele bardzo niekorzystnych rozwiązań. Nasze społeczeństwo dało się nabrać, wykorzystać, zmanipulować.Większość naiwnie uważała, że skoro proponowane rozwiązania gospodarcze są Unijne/Natowskie lub „Amerykańskie” –to znaczy że są dobre, że muszą sprawdzić się również w naszym kraju.

Nie wystarczyło zrobić rewolucję, trzeba było dokładnie wiedzieć co robić z Rzeczpospolitą.
Uchwalono nawet nową Konstytucję, ale dla niektórych „decydentów”-jakby ona nie istniała. Działania różnych koalicji Rządowych w przeszłości, często naruszały Ustawę Zasadniczą. Np. obecny system finansowy w wielu wypadkach nie jest zgodny z zapisami konstytucyjnymi. Polska stacza się po równi pochyłej w niebyt UE Niemiec. Należy ten proces zatrzymać za wszelką cenę – rozpocząć następną, prawdziwą odbudowę Kraju – w interesie wszystkich obywateli, tak aby zapewnić Polsce właściwe, należne jej miejsce w Europie i na Świecie. Należy rozpocząć budowę IV Rzeczpospolitej,opierając się na doświadczeniach ostatnich lat.

Jedną z wielu przyczyn obecnej słabości Naszego Kraju jest to, że nigdy nie przeprowadzono właściwie procesu dekomunizacji i lustracji. Trzeba uczyć się z historii – tak aby od samego początku pokojowej Rewolucji IV RP- uniknąć problemów z przeszłości. Trzeba wykonać Listę (Ranking) głównych winowajców obecnego stanu rzeczy. Tych, którzy zrobili na zlecenie obcych Polsce interesów, działając na szkodę kraju. Trzeba zebrać wszystkie istotne dane, opracować „faktografię” działalności tych osób –na forum publicznym. Osoby te będą miały możliwość obrony. Kiedy zbierzemy wszystkie prawdziwe fakty, kiedy wreszcie dokona się Rewolucja przemiany III w IV RP – Naród zadecyduje (w formie referendum?) o losach najbardziej winnych. Wierzę w Demokrację bezpośrednią. Naród, społeczeństwo – decyduje! Ale jeszcze Polska nie zginęła – Póki my – Naród żyjemy!!!

Poniżej LISTA HAŃBY: (winnych upadku III RP) osób, które szczególnie przyczyniły się do obecnego kryzysu III RP oraz krótki opis ich działalności.

1. Jan Krzysztof Bielecki: Premier III RP – od 04.01.1991-06.12.1991 – zaledwie 340 dni.
Sprzedał 1208 zakładów! Absolutny rekordzista – 3.6 firm państwowych dziennie!Będąc premierem otrzymał od Michała Falzmana, ówczesnego szefa NIK informacje o aferze FOZZ. Nic w tej sprawie nie zrobił ! Zasadniczym problemem prywatyzacji w tamtym okresie było celowe zaniżanie wartości sprzedawanych spółek w niejasnych procesach prywatyzacyjnych. JKB,po odejściu z Rządu, reprezentuje Polskę w EBOiR. Kontynuuje działalność handlową Polskimi firmami (bankami). Po przejęciu kontroli Pekao SA przez Unicredit (z pomocą JKB)- dziwnym zbiegiem okoliczności? –zostaje ON Prezesem Zarządu tegoż Banku, z pensją 5.8 mln zł (w ciągu kilku lat ponad 20mnl zł + premie)!!! W tym czasie miliardowe transakcje, oraz dywidendy z korzyścią dla Włochów, nie dla Polski. Obecnie JKB jest Szefem Doradców Gospodarczych Tuska – „szarą eminencją” Rządu! Kontynuuje politykę wyprzedaży majątku narodowego. „Nieformalnie”, dzięki bliskiej znajomości z Premierem mianuje lojalnych, oczywiście sobie i PO – prezesów na kluczowe stanowiska strategicznych firm państwowych.

2. Leszek Balcerowicz:Niekwestionowany lider reformy i destrukcji Polskiej gospodarki, finansów, majątku. Były pracownik naukowy Instytutu Marksizmu i Leninizmu. Firmował autorytetem profesora „finansów”, przy poparciu „światowej finansjery” -etapy Polskiej rewolucji (transformacji) gospodarczej – z komunistycznej na „wolno-rynkową”. Program przygotowany w całości i na zlecenie George’a Sorosa, który przyjechał doPolski jako przedstawiciel kapitału zachodniego, celem przeprowadzenia reform. Tak aby możliwie najtaniej i najszybciej przejąć własność i kontrolę nad polskim majątkiem narodowym. Balcerowicz i kolejne rządy nigdy nie ujawniły tego, że był alternatywny, lepszy plan reform – wzorowany na szwedzkim modelu „społecznej gospodarki wolnorynkowej”. Wprowadzenie tego programu uratowałoby miliony Polaków przed strukturalnym, niekontrolowalnym bezrobociem i przed kredytami, które np. rozłożyły na łopatki polskich rolników.Balcerowicz będąc członkiem RN FOZZ, brał udział (razem z premierem JK Bieleckim) w słynnej naradzie 14.06.1991, na której Michał Falzman zaprezentował dowody na transfer pieniędzy z Polski. Kiedy Balcerowicz był prezesem NBP – jego żona była szefem CASE (Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych), które utrzymywało się z dotacji banków, które nadzorował… jej mąż. Balcerowicz jest odpowiedzialny również, a za politykę sztywnego kursu złotego do dolara (1990r) umożliwiając transfery olbrzymiej gotówki spekulacyjnej z Polski. W kraju szalała inflacja, a rząd uparcie bronił kursu dolara.

3. Adam Michnik:„Legenda Polskiego Podziemia” wykreowana, w dużej mierzedla własnych celów.Uczestnik wydarzeń marcowych w 1968r, działacz KOR,założyciel ROAD, później UD (Unia Wolności). Opowiadał się zdecydowanie za powszechną prywatyzacją i reform gospodarczych przeprowadzanych przez Balcerowicza. Będąc początkowo w bardzo dobrych relacjach z NSZZ Solidarność,przejął kontrolę, nad utworzoną przez Związek – Gazetą Wyborczą, zktórejbardzo umiejętnie stworzył imperium medialne „Agora” (nigdy nie rozliczono pieniędzy, które miały pochodzić na budowę wolnych mediów w Polsce – nie zaś jednego koncernu). „Agora” z Michnikiem od wielu latzwielkim powodzeniemkontroluje i manipuluje umysłami znacznej częścipolskiegospołeczeństwa.Mając dostęp do niewyczerpanych zasobów finansowych oraz zastępy firm prawników- wszystkie niewygodne dla siebie,(orazprowadzonej przez siebie polityki), osoby, aktywność i publikacje pozywa do Sądu. Wykorzystując nieudolność Wymiaru Sprawiedliwości, w swoich poczynaniach jest praktycznie ponad prawem. Michnik,pomimo swojej opozycyjnej działalności, jako pierwszy „rozgrzeszył” Jaruzelskiego/Kiszczaka, odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego, nazywając członków PRON ludźmi honoru. Poprzez podległe sobie media blokował „publiczny sąd” nad autorami Stanu Wojennego. Agora i Michnikprzez dekady skutecznie torpeduje lustrację i dekomunizację w Polsce.W grudniu 2002 Adam Michnik upublicznił tzw. aferę Rywina. W czasach Prezydenta Kwaśniewskiego, Michnika nazywano nieformalnym „Vice-Prezydentem” kraju. Michnik jest/był niewątpliwym rozgrywający i rozdającym karty ostatnich30 lat. Ponosi odpowiedzialność za całkowite zniekształcenie najnowszej historii Polski.

4. Wiesław Kaczmarek: minister afer (głównie gospodarczych) tzw. „afera Orlenu” „afera osocza”. Od 1985 do końca członek PZPR. W 1989r poseł Sejmu kontraktowy z ramienia PZPR, później wybierany z list SLD i SDPl. Pełnił funkcję ministra Skarbu Państwa 2001-03; przekształceń własnościowych 1993-96, ministra gospodarki (1997r) w rządzie Premiera Cimoszewicza. W 2004 roku publicznie deklarował, że rzeczywistym celem zatrzymania szefa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego przez UOP, była chęć jego odwołania i zablokowania kontraktu na dostawy ropy. W tym celu powołano sejmową komisję śledczą do zbadania tzw. „afery Orlenu”. W październiku 2006 przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga rozpoczął się proces karny byłego ministra, oskarżonego o wydanie w 1997 nierzetelnej opinii przesądzającej o udzieleniu spółce LFO poręczenia ze strony Skarbu Państwa, pomimo braku przesłanek dla takiej gwarancji. Wiesław Kaczmarek nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Postępowanie w toku. Największy błąd Kaczmarka to stworzenie Programu Powszechnej Prywatyzacji. (PPP) Program ten zamiast uwłaszczyć społeczeństwo, skorumpował klasę polityczną. To wspólne dzieło SLD i tzw. liberałów. „PPP połączył akcjonariat obywatelski z szansą naprawy przedsiębiorstw w postaci NFI – przekonywał w 1995 r. Janusz Lewandowski – współautor koncepcji PPP. „Program NFI to program o charakterze masowym, dotyczy wszystkich obywateli, a z drugiej strony – znaczącej grupy 512 przedsiębiorstw – około 10% całego polskiego majątku i potencjału wytwórczego sektora publicznego”- wtórował mu W. Kaczmarek, minister przekształceń własnościowych w rządzie SLD-PSL. Do NFI, przekazano najcenniejsze państwowe spółki, a udziały rozdano całemu społeczeństwu (według daty urodzenia). Czyli nikomu. A władzę przejęły firmy zarządzające, zagraniczne. NFI zarządzały firmy, które nie odpowiadały przed nikim, a ich wynagrodzenie było niezależne od wyników. Powstanie NFI stało się początkiem budowy kapitalizmu politycznego ze wszystkimi jego patologiami.

5. Janusz Lewandowski: Minister Przekształceń Własnościowych (1990-93) w Rządach Premierów: J.K. Bieleckiego i Hanny Suchockiej Opracował Program Powszechnej Prywatyzacji. To w jego czasach rozpoczęto wyprzedaż majątku narodowego. Założyciel Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Fundatorów. W latach 1980-89 doradca ekonomiczny NSZZ „Solidarność”. W 1989 współzałożyciel KLD. Związany ze środowiskiem tzw. gdańskich liberałów. Lewandowski, to cała epoka nieszczęść i prywatyzacji III RP, dla których Lewandowski był kasjerem i bramkarzem. Dlatego został po latach komisarzem UE (emerytura liczona w mln złotych).Już jako komisarz UE JL uczestniczył w Międzyparlamentarnej Konferencji poświęconej finansom i podatkom w UE. Wśród poruszanych zagadnień był m.in. temat podatku od transakcji finansowych, propozycja przyszłego budżetu Unii Europejskiej oraz nowy Pakt Fiskalny. Komisarz Lewandowski podkreślił znaczenie Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2014 -2020 w walce z kryzysem w Europie. Jeden ze współautorów pomysłu, żeby Polska wspierała kraje strefy euro znajdujące się w kłopotach finansowych – w związku ze swoją nieodpowiedzialną polityką. Odpowiada również za szkodliwy dla Polski Pakt Fiskalny. Zgodnie z projektem m.in. Lewandowskiego Unia Europejska ma wprowadzić nowe podatki pośrednie, czyli: zwiększyć część przekazywanej składki VAT do budżetu unijnego, podatek za emisje CO2, podatki za transakcje bankowe i elektroniczną komunikację. Wiele niejasności związanych z prywatyzacjami przeprowadzanymi przez rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego wciąż pozostaje.

6. Bronisław Komorowski – zniszczenie Wojska Polskiego. Komorowski to człowiek bez dorobku. Ma wpływ na rządy od ponad 20 lat a osiągnięcia tylko negatywne.Każdemu ministrowi obrony (z nielicznymi wyjątkami) można przypisać destruktywną role w niszczeniu Polskich sił zbrojnych ale największy udział i rolę ma w tym procesie, bez wątpienia Bronisław Komorowski (w duecie z Januszem Onyszkiewiczem). Oni bowiem razem, najdłużej na stanowiskach ministerialnych i parlamentarnych kontrolowali MON, tworząc prawne i ustawowe podwaliny dzisiejszego rozkładu WP. Ich propagandowe zawołanie ”armia mniejsza ale sprawniejsza” zawierał pretekst do celowej, systematycznej likwidacji określonych struktur organizacyjnych, zmniejszania środków finansowych, zaniechania szkolenia, likwidacja akademii, szkół oficerskich, obniżania sprawności bojowej Wojska Polskiego. Dzisiejszy ”uzawodowiony” zbiór masy ludzkiej, dawno przestał być armią i jest jedynie zdolny do ograniczonego wykonania zadań o charakterze policyjnym. Kilka wrogich dywizji pancernych, wspomaganych przez odpowiednio wyposażone lotnictwo – mogłoby bez trudu całkowicie przejąć kontrolę nad Naszym Krajem – w okresie znacznie krótszym niż Kampania Wrześniowa. Wiadomo, że nie mamy co liczyć na interwencję NATO. Ostatnie dwudziestolecie, to bezustanna gonitwa, kolejnych ekip rządowych o jak najskuteczniejsze zniszczenie obronności kraju. Pod pozorem koniecznych zmian, reform, rzekomej modernizacji prowadzonej przez poszczególne opcje polityczne, pod hasłem cywilnej kontroli nad armią, dokonuje się gospodarka rabunkowa i dezorganizacja Wojska Polskiego. Obecnie człowiek, ponoszący największą odpowiedzialność w rozkładzie Wojska Polskiego – Bronisław Komorowski jest jako Prezydent, również naczelnym zwierzchnikiem Wojska Polskiego. Teoretycznie – bo WP po prostu już nie ma. Ile jednak więcej szkód może zrobić Prezydent Komorowski?

7. Donald Tusk: Najdłużej urzędujący premier RP. Polityk od zawsze. Człowiek bezwzględny i egocentryk. Współzałożyciel i przewodniczący PO od 2001r., pozbywając się konkurentów na przewodniczącego partii – (M. Płażyński i A. Olechowski). Współzałożyciel KLD i jej przewodniczący w 1991r. W 1994 wiceprzewodniczący Unii Wolności, powstałej po połączeniu się KLD z UD. W wyborach 1997 mandat senatora z ramienia UW – znalazł się w koalicji popierającej rząd AWS – Jerzego Buzka. Wicemarszałek Senatu IV kadencji. Na początku 2001, po przegraniu rywalizacji o stanowisko przewodniczącego z B. Geremkiem odchodzi z UW – tworząc PO. W maju 2005 deklaruje zamiar ubiegania się o urząd Prezydenta RP z ramienia PO – przegrywa z Lechem Kaczyńskim. Obecnie doprowadził do kryzysu finansowego ZUS. Tusk nieodmiennie zapewnia, że polska gospodarka to „zielona wyspa na mapie Europy”. Jest Premierem, którego rządy ciągle i drastycznie zwiększały pośrednie i bezpośrednie podatki. Za jego kadencji spadła dzietność Polaków, wzrosła zaś migracja zarobkowa młodych obywateli RP. Dziadek Tuska był żołnierzem Wermachtu. Za rządów Tuska Polska spadła na 102 miejsce (z 67) w rankingu kosztów działania firm (TTR) Jeszcze gorzej wypadamy w rankingu Banku Światowego i PWC – przyjaznych systemów podatkowych -121 miejsce (na 183 kraje). Wyprzedzają nas Iran – 115 i Tanzania – 120. Do tego dodajmy wzrost zadłużenia państwa o 300 mld zł. Tylko jedną na pięć obietnic z 2007 r. dotrzymał rząd Tuska –jak wynika z raportu Fundacji Republikańskiej. Tusk zrobił niewiele podczas swoich rządów: ulegając antyrozwojowym grupom interesu, prowadził politykę nieracjonalnego zadłużania państwa. Wyraził milczące przyzwolenie na niespotykaną w historii inwigilacje obywateli (polskie służby sprawdzają największą liczbę obywateli w UE -protestowała w tej sprawie Naczelna Rada Adwokacka).

8. Bronisław Geremek:współtwórca iorędownik „Sejmu kontraktowego”, który dokonał oficjalnego podziału władzy i majątku między PZPR i Polską. W „kontraktowym” i pierwszym wolnym Sejmie przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych. W rządzie koalicyjnym AWS/UW, szef MSZ. Zaakceptował niemieckie żądania odstąpienia Polski od sprawy reparacji wojennych oraz zamianę roszczeń na symboliczne renty. Wspólnie z Wł. Bartoszewiczem, w ramach źle pojętego pojednania polsko-niemieckiego, doprowadził do sytuacji, w której za zniszczony przez Niemców majątek żydowski, płaci dzisiaj Skarb Państwa RP. Działając przez lata na forum międzynarodowym torpedował „pro-polskie” inicjatywy. Ponosi niewymierną wprost odpowiedzialność, za osłabienie autorytetu Polski na arenie międzynarodowej. W rezultacie działań Geremka obywatele i ich potomkowie pochodzenia Żydowskiego mogą dochodzić swoich roszczeń w sądach powszechnych. Natomiast organizacje żydowskie mają prawo domagać się, aby majątek, który należał do Żydów, którzy zginęli w holokauście przeszedł na własność organizacji żydowskich, a nie skarbu państwa, którego byli obywatelami. Geremek nic w tej sprawie nie zrobił.

9. Hanna Gronkiewicz-Waltz: wiceprzewodnicząca PO, II kadencję prezydent Warszawy. W 1991 roku członek Komisji Prawa Bankowego, pracującej nad zasadami nowego prawa bankowego. To jej zawdzięczamy obecny kształt bankowego tytułu egzekucyjnego. Prezes NBP (1992-98) i przewodnicząca RPP. Odpowiedzialna za stan polskiej gospodarki, szczególnie za niekorzystną dla naszego kraju prywatyzację sektora bankowego. Z punktu widzenia zachodnich inwestorów przejmujących, polski majątek narodowy– była bardzo dobrym prezesem. Dostała zresztą w nagrodę funkcja wiceprezesa EBOR. Za jej kadencji upłynniono kurs złotego wobec walut wymienialnych, natomiast w 1995 przeprowadzono denominację złotego. Jako szefowa RPP odpowiadała za spowolnienia polskiej gospodarki związane z traktowaniem waluty, jako narzędzia do uprawiania polityki. Opis działalności: w skrócie: karierowicz, manipulant i ślepy wykonawca – nieudacznik. Od 2005 działa w PO, w której przyjęła na siebie zadanie przebudowy struktur partii w Warszawie.

10. Tadeusz Mazowiecki – Pierwszy premier wolnej Polski – „sejmu kontraktowego”. Wyraził zgodę i aktywnie popierał „Plan Balcerowicza”. Kosztem milionów Polaków ich majątku i pracy – wprowadzono przygotowany przez „Wall Street” – Georga Sorosa program reform gospodarczych, niekorzystny dla Polski -a „Eldorado” dla reformatorów i obcego kapitału. Efekty reform Balcerowicza są główną przyczyną obecnych problemów gospodarczych kraju. Wiedząc, że istnieje alternatywny plan wolnorynkowych zmian gospodarczych, bez wielkich wyrzeczeń społeczeństwa i bezrobocia strukturalnego, Mazowiecki rozpoczął bezprecedensową w Europie Środkowej i Wschodniej wyprzedaż majątku narodowego i gigantycznej prywatyzacji, (po zaniżonych cenach),która de facto zlikwidowała polski przemysł. W sprawach politycznych Mazowiecki akceptował brak działań dotyczących lustracji/dekomunizacji, jednocześnie przyzwalając na niszczenie ważnych dokumentów i przekazywanie kopii materiałów dotyczących polskich służb specjalnych do Moskwy.

11. Jerzy Buzek: Premier w czasach AWS. Odpowiedzialny za instytucjonalną grabież oszczędności Polaków w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE). Prowizje dla firm „zarządzających” sięgały 10% wartości składek. Autorzy reformy pracowali później w spółkach, które zarabiały na OFE. Patologiczne prywatyzacje: PZU – sprzedaż pakietu 30% za 3 mld zł (największego ubezpieczyciela RP)- pakietu kontrolnego za 6,5 mld zł). Wartość giełdowa firmy po „prywatyzacji”, w czasie kryzysu, wynosiła ponad 30 mld zł. Prywatyzacja TP S.A., podczas którego „sprywatyzowano monopol” Państwa oraz zahamowano rozwój jego informatyzacji – pozwalając drenować kieszenie obywateli. Na dodatek podczas prywatyzacji sprywatyzowano „przypadkiem” infrastrukturę obrony. Premier Buzek to także tragiczna reforma służby zdrowia (stworzenie kas chorych), błyskawicznie anulowana z uwagi na nieefektywność. Najgorszy premier w historii III RP – W nagrodę za zasługi dla UE Niemiec – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

12. Władysław Bartoszewski: dwukrotny minister spraw zagranicznych. W rządzie Józefa Oleksego i Jerzego Buzka. W czasie II Wojny Światowej był więzień Auschwitz, żołnierzem AK, uczestnik powstania warszawskiego. Były ambasador RP w Austrii. Kandydat z list UW do Sejmu/Senatu, choć formalnie do tej partii nigdy nie należał. Będąc szefem dyplomacji, rządu Premiera Buzka decydował o tym, na jakich warunkach Polska będzie współpracować z Unią Europejską. Kwestia mienia poniemieckiego i pożydowskiego, które obecnie jest lub będzie przedmiotem roszczeń potomków mieszkańców Polski innych narodowości, jest owocem jego działań. Bartoszewski negocjował i podpisywał umowy międzynarodowe, na mocy których Rząd RP zgodził się na to, żeby spadkobiercy np. Niemców mogli dochodzić swoich praw przed sądami powszechnymi. Jednocześnie w imię pojednania polsko-niemieckiego był orędownikiem zrezygnowania Polski z ewentualnych roszczeń odszkodowawczych za okupację i zniszczenie kraju przez Niemców w czasie II Wojny Światowej.
Od listopada 2007 sekretarz stanu, pełnomocnik do spraw dialogu międzynarodowego w Kancelarii Premiera D. Tuska Przewodniczący komitetu honorowego PO

13. Marek Belka: Obecny prezes NBP. Stypendysta Fundacji Fulbrighta- Columbia University, Amerykańskiej Rady Towarzystw Naukowych – University of Chicago oraz London School of Economics. Możliwość zagranicznych wojaży zawdzięczał oczywiście nie tylko opinii zdolnego naukowca, ale także przynależności do PZPR, datującej się od 1973 r. Jako TW „Blech” współpracował z SB i WSI. W 1996 objął stanowisko konsultanta Banku Światowego. Równolegle, w latach 1994–1996, był wiceprzewodniczącym Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów, a następnie doradcą ekonomicznym prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W lutym 1997 został powołany na funkcje wicepremiera oraz ministra finansów w rządzie Cimoszewicza, zastępując w nim Grzegorza Kołodkę. Jest jednym z ministrów wprost odpowiedzialnym za olbrzymie zubożenie społeczeństwa.

Powstaje pytanie jak to wszystko było możliwe? Panie Boże i Ty Narodzie – patrzycie na to wszystko i nie grzmicie?

To tylko wstępna lista. Proponuje zastanowić się, dopisać komentarze i wspólne głosowanie aby ustalić (Ranking) Listę Hańby największych szkodników III RP.

Lista Hańby – Ranking największych szkodników III RP
1. Jan Krzysztof Bielecki głosów: ….
2. Leszek Balcerowicz
3. Adam Michnik
4. Wiesław Kaczmarek
5. Janusz Lewandowski
6. Bronisław Komorowski
7. Donald Tusk
8. Bronisław Geremek
9. Hanna Gronkiewicz-Waltz
10. Tadeusz Mazowiecki
11. Jerzy Buzek
12. Władysław Bartoszewski
13. Marek Belka
14.
15.

Głosujemy do Wielkiego Czwartku. Tabela będzie sukcesywnie aktualizowana z podaniem dnia i godziny wyników.

http://ryszard.opara.nowyekran.pl

Komentarze 34 do “LISTA HAŃBY – Plebiscyt (ranking) polityków i decydentów „III RP””

 1. nemezis said

  To marionetki, szkodliwe owszem, ale kto nimi steruje, jakie instytucje i przez jakie szare eminencje reprezentowane.

 2. Na jakich glownych „kryteriach” nalezy sie oprzec – czy ma byc to zlodziej i oszust czy szubrawiec i s….wysyn (zdrajca)…???
  =========================
  jasiek z toronto

  P.S. krzaklewski, walesa, sp. kaczynski (b.prezydent), bagsik, grobelny, suchocka, pawlak, kwasniewski i inni…

  Jak na razie na zapodanej liscie osoby lacza w slusznej wiekszosci „ich” korzenie…koszerne korzenie..

 3. konstanty said

  Ruch,, Solidarnosc,, w zasadzie tylko przed stanem wojennym reprezentowal jakas polska orientacje Po stanie wojennym przychodzili panowie tajniacy i mowili czesto; wyjezdzasz pan z kraju albo pana corka bedzie plywac w Wisle ,Odrze, Warcie,,moze wpasc pod pociag, moze sie powiesic ( wieszac szczegolnie lubia, co ostatnio widac). Stad czesto najbardziej wartosciowi i ideowi ludzie bezpowrotnie opuszczali Polske Na to miejsce wchodzili ludzie z narodu ,,dobranego,, I tak przy ,,kwadratowym ,,stole zasiadla ,,solidarnosc,, opanowana przez nurt zydowski ( polski byl tylko szyld ), natomiast z parti PZPR zostal z kolei wyrzucony na zbity pysk element polski, a zostal wylacznie zydowski I tak oto do rozmow zasiedli ,, sami swoi,, Pan Geremek pozniej wpadl na szatanski pomysl aby Zydzi z ,,solidarnosci,, potworzyli rozne partie ,partyjki aby niezorientowani Polacy mysleli ze jest zycie polityczne, orientacje polityczne, rozne poglady. Ta lajdacka partia ZCHN to i ch pomysl z piekla rodem ! I tak to trwa do dzis. Nie ma z a d n e j parti reprezentujacej polski interes narodowy ( to ze krzycza rozne smiecie rozne haselka nie znaczy ze oni reprezentuja naprawde Polakow ) Trzeba bylo to towarzystwo obalic a nie przeprowadzac jakichs ,,kwadratowych,, stolow, wowczas bylaby tylko mozliwa dekomunizacja i lustracja, w obecnej sytuacji nie bylo to mozliwe od samego poczatku

 4. Sarmata said

  Ale odlot. LISTA HAŃBY p. Ryszarda Opara pokrywa się w 100% z listą żydów p. Leszka Bubla. Ale jazda, cha, cha…
  Szczęść Boże Wszystkim

 5. efka said

  Największym szkodnikiem jest Lech Wałęsa, który zgodził się firmować największy przekręt jakim była zmowa w Magdalence. Do dziś nikt tak nie zaszkodził robotnikom jak „Bolek”.

 6. Kris said

  Mysle, ze Jan Krzysztof Bielecki jest szykowany na Premiera, albo na jakas inna wazna funkcje.

  Dlaczego na liscie brakuje Walesy, Kwasniewskiego, Krzaklewskiego, Kaczynskiego?

 7. Brat Dioskur said

  Naturalnie Bolek ,bo reszta jest tylko prosta konsekwencja zdrady tego montera wozkow akumulatorowych.Tak wiec Bolek na pierwszym miejscu a po nim mozna sobie pozostale „tuzy” ustawiac do woli .

 8. wet3 said

  Za najwiekszych szkodnikow uwazam tych, ktorzy przygotowali grunt pod wyprzedanie i rozkradniecie kraju. W pierwszym rzedzie bedzie to Jaruzelski z Michnikiem Walesa i Kiszczakiem. Zawladneli Solidarnoscia, a najbardziej wartosciowy jej element sila wypchneli za granice, aby nie przeszkadzano im gdy nadejdzie czas „prawdziwego dzialania”. Nastepnie byla Magdalenka. Potem na scenie pojawil sie Icek Dickman vel Mazowiecki ze swoja gruba krecha i dal wolna reke elementom kryminalnym na rodzkradniecie i wyprzedaz kraju. Wowoczas to pojawily sie na scenie hieny umieszczone na wyzej wymienionej liscie. Nie bede sie licytowal, ktora z wyzej wymienionych hien jest wiekszym, a ktora mniejszym szkodnikiem – bo to absolutnie nie ma sensu. Wszystkim im i wielu nie wymienionym, nalezy sie miejsce przed plutonem egzekucyjnym!

 9. Marucha said

  Re 6:
  Na stronie źródłowej można dopisywać swoje kandydatury.
  Jeśli chodzi o mnie, to nie zapominam o Emilu Wąsaczu.

 10. Piotrx said

  Owszem można sobie robić takie rankingi tzw. „polityków” ale pamiętać należy że są tylko „kukiełki” , a najwięksi szkodnicy to ci których nie widać i którzy siedzą w lożach i pociągają za odpowiednie sznurki….. Politycy , partie , szyldy i hasła się zmieniają a zmiany idą cały czas w jednym kierunku po rowni pochyłej w dół – niszczenie Polski trwa cały czas i to praktycznie niezaleznie od ekipy która jest u steru ….

 11. Maverick said

  Ja pamietam jak tepe mundre glowy wmawialy naiwnym potrzebe liberyzacji ekonomi i prywatyzacji przy pomocy inwestorow strategicznych. Tak naprawde byla to banda zlodzieji ktora sie uwlaszczyla kosztem reszty.

  To zlozony proces i wszyscy co spartolili idac na ugode z betonem komuszym, a pozniej sie uwlaszczajac i walnie im w tym pomogl komunisztyczny ekonomista Balcerowicz, ktoremu paru doradcow z zachodu wmowilo jak ma przeprowadzic reformy aby zapewnic uwlaszczenie sie wlasciwym ludziom z klucza partyjnego. Wszyscy sa odpowiedzialni demagodzy, tak samo bo przyczynili sie uspienia narodu, gdy ciemne typki jak Balcerowicz dyrygowali.

 12. Kibic said

  Rzecz o polityce Generala Jaruzelskiego
  poniedziałek, 02 kwietnia 2012 17:57
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 13. pilarz said

  mój typ spod ciemnej gwiazdy to Balcerowicz znakomicie scharakteryzowany przez Waldemara Łysiaka bodajże w „Stuleciu kłamców”.

 14. Kronikarz said

  DO WIELKIEGO CZWARTKU !?

  Dlaczego niby ?
  Jakieś pomieszanie.

  Zresztą, nikt sie w takim terminie nie wyrobi !

 15. Kapsel said

  12 maja 1974 r. w Krakowie Prymas Tysiąclecia mówił: Największa miłość to Polska. Dla nas po Bogu, największa miłość to Polska. Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej. Będziemy kochali wszystkich ludzi na świecie, ale w porządku miłości. Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie dziejom, kulturze, z której wyrośliśmy na polskiej ziemi…

  Sługa Boży kard.Stefan Wyszyński

  a co na to „nasi” purpuraci ?

 16. wet3 said

  @ Kapsel (15)
  Tutaj wlasnie postawa Stefana kard. Wyszynskiego – Polaka z krwi i kosci rozni sie zasadniczo od Wojtylly, ktory okreslal siebie jako syna ziemi polskiej !!!

 17. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka bedzie glosowal na nasz wielki papiesz Jan Pawel der Zwei.

 18. Kapsel said

  Panie Wet3

  Chciałem tym komentarzem zwrócić uwagę na rolę kleru ……tam też można znaleźć kandydatów do tej listy.A jeśli Pan uważa że na takiej liście nie może zabraknąć Wojtyły to niech Pan tam się po prostu wpisze ,zwłaszcza dzisiaj w rocznicę śmierci Papieża…… autor Pan Ryszard Opara zaprasza do współtworzenia tej listy.

 19. wet3 said

  @ Kapsel
  Chyba nie porozumielismy sie. Przez nazywanie siebie synem ziemi polskiej” JP2 dawal nam chyba do zrozumienia, ze nie czuje sie Polakiem. Gdyby takim sie czul, to nazywalby siebie Polakiem.
  PS – Z wpisaniem Wojtylly na liste nie mam problemu. Powinien na niej byc razem z wieloma innymi z judeoepiskopatu.

 20. alexirin said

  Piotrx 10
  ale pamiętać należy że są tylko “kukiełki” , a najwięksi szkodnicy to ci których nie widać i którzy siedzą w lożach i pociągają za odpowiednie sznurki…
  kolego własnie te kukiełki są największymi łajdakami sprzedali polskę i polaków za dużą łapówkę niestety w naszym kraju jest dużo takich elemetów

 21. Kapsel said

  Re 19
  dawal nam chyba do zrozumienia, ze nie czuje sie Polakiem.

  Być może….. ale zwrot Matka Polska ,Matka Ojczyzna czy też Macierz jest nawet często spotykany w takich określeniach tak jak i Jej (Polski) synostwo.

 22. Piotrx said

  Re 20 : Oczywiscie że się sprzedają – dzisiaj ci , jutro inni, – tak było jest i niestety chyba bedzie – nie chodzi mi aby usprawiedliwiać czy pomniejszac ich winy ale aby nie tracic z oczu takze tych najwazniejszych co nimi kierują i konsekwentnie krok po kroku realizują swój odwieczny „Wielki Plan”. Przeciez ktoś ten system wykreował i podtrzymuje – taki system (znany tez z lóż) że łajdacy i sprzedajni ludzie windowani są na szczyt a uczciwi są odsiewani i niszczeni na starcie albo w skrajnym wypadku nawet giną .

 23. Wszyscy oni równi jeden drugiemu. A każdy diabła warty.

  Można dogadać się nawet z PZPR. Ale to musi być POLSKA PZPR.

 24. GB said

  Znowu nastepna lista by durnie mieli zajecie? Od czego teraz odwracaja uwage?
  Wpiszcie wszystkich zydow lacznie z miedzynarodowymi „sterujacymi” – ranking nieistotny.

 25. MatkaPolka said

  Służby Specjalne pociągają za sznurki od strajków w stoczniach w latach 80

  To zaczęło się od Okrągłego Stołu

  My SS (SpecSlużby – wojskowe i cywilne) – DAJEMY Wam OD (Opozycji Demokratycznej (przez nas tj SS stworzonej i wyselekcjonowanej)) Władzę polityczna, a sami przejmujemy Gospodarkę (przede wszystkim Banki ). Ponadto uwłaszczyła się była Nomenklatura Partyjna, która i tak była kontrolowana przez służby

  Wcześniej oczywiście wszystko zostało zażydzone zgodnie z referatem Bermana.

  W Polsce nie ma partii politycznej, która nie byłaby stworzona przez Służby Specjalne

  Polska to dyktatura wojskowa z pozorami demokracji, ku uciesze gawiedzi

  Kto im dal taką władze.? Przez kogo sa wybrani?

  Ano przez siebie samych i przez jakieś nieznane Kahały

  Dziwne , że podobne zjawiska polityczno społeczno gospodarcze jak w Polsce zachodzą we wszystkich Krajach Europy Wschodniej

 26. Z zezem said

  A nad tym wszystkim trzyma piecze „likwidator”-najbardziej parchata „szara eminencja”.
  Bestia o wielu obliczach, szczwany JUDZICIEL, Antoni!!!

  Trzeba dokladnie przesledzic jego sposob dzialania,zeby wyzbyc sie watpliwosci.

  Najwiekszy parch w tej parchatej rzeczywistosci.

 27. Za dwie godziny w Sądzie Lubelskim będzie trwała kontynuacja procesu nad polskim historykiem Grzegorzem Wysokiem oskarżonym o antysemityzm za podanie historycznych materiałów w wydawanym biuletynie a Wy mości Państwo urządzacie sobie ranking nad zdrajcami mojej Ojczyzny i do tego jeszcze terminowy ponieważ po czwartku nadchodzi okres Paschalny. Od „Okrągłego Stołu” wszyscy piastujący stanowiska kierownicze, admin. i polit. bez wyjątku są zdrajcami naszego Narodu i Ojczyzny. Ranking zamykam pozycją numer jeden dla nich wszystkich. Kara dwojaka, banicja z utratą praw i stanu posiadania lub dożywocie z takowąż utratą. w przypadku dożywocia, praca na koszty więzienia i wyżywienia.

 28. Stolnik said

  Czy na pewno jesteś Polakiem?
  (Test polskości )

  O narodowości decyduje etnika i kultura. Etniki nie można zmienić – jest jaka jest, co najwyżej można jej się wstydzić lub ukrywać… Natomiast duch, wyrażający się poprzez kulturę: w poglądach, postawach i czynach, jest podatny na oddziaływanie świata zewnętrznego – można go osłabić, zdezorientować, a nawet przekabacić na coś zupełnie innego! Zapytajmy siebie: czy jestem na właściwej drodze, czy nie osłabł we mnie duch polskości, czy nadal jestem Polakiem?!
  A więc sprawdź! Oto prosty test.

  1. Bronię krzyża!
  Wiara katolicka, to istota polskości i kto występuje przeciwko krzyżowi, ten jest wrogiem Polski.
  Wrogość do krzyża, to znak rozpoznawczy Żyda.

  2. Po wierze, interesy mojego narodu są dla mnie najwyższym dobrem!
  Jednostka sama nie poradzi sobie w życiu, musi mieć pomoc społeczności! Jeśli w państwie zapanuje sprawiedliwość, ład moralny i prawda, to każdy Polak będzie mógł żyć godnie i dostatnio.
  Narzucana nam siłą ideologia liberalna , to trucizna do zniszczenia państwa; atomizuje ludzi, zabija solidarność międzyludzką, poddaje morderczej kontroli pieniądza wszystkie dziedziny życia ludzkiego. Państwo liberalne, o paradoksie!, w ramach demokracji, staje się odrażającym reżimem!
  Liberalizm musi być z Polski wyrzucony!

  3. Nie każdy, kto mieszka w Polsce i płynnie mówi po polsku, jest Polakiem!
  Jest nim ten, kto posiada w sobie ducha polskiego i walczy o urzeczywistnienie ideałów polskości.

  4. Jestem Polakiem, a więc polskim nacjonalistą! To jest tożsamość!
  Jeśli ktoś mówi, że jest Polakiem, ale nie nacjonalistą – takim stwierdzeniem ośmiesza się, bo to lo-giczna sprzeczność i świadczy o ideowym zagubieniu.
  Być polskim nacjonalistą, to chluba, gdyż prawy i rozumny człowiek ma ideały, które może zrealizować jedynie w myśl konkretnej doktryny i wynikającego z niej racjonalnego planu politycznego – a tym właśnie jest polski nacjonalizm.
  Patriotyzm to chwilowe uczucie – dzisiaj jest, jutro go nie ma; brak mu korzenia ideowego, nie posiada przemyślanego planu działań i wytrwałości. Jest bezradny wobec doskonale wyposażonych ideowo wrogów i zawsze przegra. Czy chcesz być ofiarą losu z własnego wyboru?, zawsze przegranym?, fru-stratem mającym żal i pretensję do świata? Jeśli tak, to bądź dalej sentymentalnym, naiwnym „patriotą”.

  5. Paszli won! wyznawcy cierpiętnictwa, martyrologii, piewcy bezmyślnego czynu zbrojnego!
  Takie wzorce patriotyzmu propagują wrogowie, aby ośmieszyć i wypaczyć polskość. To jest destruk-cyjny sentymentalizm i sławienie głupoty politycznej!

  6. Potrafię rozpoznać Żyda.
  Żydzi, to najgroźniejsi nasi wrogowie, którzy realizują ideę Judeopoloni, tzn. stworzenie państwa ży-dowskiego na ziemi polskiej poprzez eksterminację Polaków.
  Rozpoznanie kto swój, a kto obcy, to obecnie najważniejsza umiejętność Polaka.

  7. Nie ukrywam metryki, bo nie wstydzę się rodziny!
  Pogarda do przodków, to obrzydliwe kulturowe pigmejstwo!
  Dzisiaj nawet psa legitymuje się metryką…

  8. Nie koligacę się z Żydami, bo pragnę pozostać Polakiem!
  Równi z równymi, szlachetni ze szlachetnymi.
  Jasnogród z Jasnogrodem, kołtun z kołtunem – to zdrowe zasady społeczne!

  9. Dość narzekania! To nie buduje, to tylko zniechęca.
  Działania Polaków mają być pozytywne, długomyślne i wytrwałe!
  Polityka, to przede wszystkim tajne budowanie elity narodowej na bazie narodowej ideologii i plano-wanie posunięć na kilka pokoleń naprzód.
  Wychowam i wykształcę moje dzieci tak, aby znały prawdziwą historię Polski, umiały rozeznawać kto swój, a kto wróg. Muszą mieć w sobie ciąg do zdobycia rzeczywistych instrumentów władzy ( bankowość, media, służby specjalne); wszczepię im ambicję do zajmowania stanowisk biskupów w KK, zasiadania na katedrach uniwersyteckich, itp.,
  Nasz program i nasze działania nie mogą być tylko „reakcją Pawłowa” na posunięcia przeciwnika! Bez względu na sytuację, mamy swój narodowy program i go realizujemy.

  10. Nie unikam wojska, bo nie jestem śmierdzielem!
  To mój kraj i chcę mu służyć ze wszystkich moich sił i umiejętności!
  Brak troski o stan Armii Polskiej, to jakby skazanie najbliższych osób w nieodległej przyszłości na śmierć!

  11. Nie opuszczam Polski, bo mam honor! Tylko szczur ucieka z tonącego okrętu…
  Tu będę walczył o lepsze jutro, to moja ziemia – jestem jej prawowitym gospodarzem!
  Muszę być inteligentnym żołnierzem…gdyż wojna przeciwko Polsce rozgrywa się na arenie religii, mediów, bankowości, kultury, nauki, gospodarki…

  12. Potępiam dzieciobójstwo, bo nie podeptałem w sobie człowieczeństwa.
  Kto morduje niewinnych i bezbronnych, to ohydny barbarzyńca o zdeprawowanym sumieniu; taki nie cofnie się przed popełnieniem każdej innej zbrodni!

  13. Kocham prawdę, piękno, normalność…
  Nie cierpię kołtunów: … takiej Środy, Biedronia, Owsiaka, Bartoszewskiego, Lipińskiej, karczmarza z Biłgoraja, rebe Bonieckiego, „prymasa” Kowalczyka (TW „Cappino”)…
  Obmierzłe kreatury!…Twu!…Ścierwo!

  14. Dbam o higienę ducha: wyłączam telewizor na widok medialnych skunksów!
  Utytułowane tłumoki, gadające głowy, eksperci wszystkologii…
  Łżą w żywe oczy, dzielą i skłócają społeczeństwo, wymiotują jadem pogardy i nienawiści.
  Media jako strategiczny instrument władzy muszą być w polskich rękach. Mają krzewić i umacniać polskość, zachęcać do dobra, pokazywać piękno – uszlachetniać, a nie degradować ludzi!

  15. Brzydzę się antykulturą!
  Krzewienie homoseksualizmu, demoralizacja dzieci, wprowadzanie wielokulturowości, wyczyny „ar-tystycznej” kołtunerii, wulgarny język…to wszystko jest obrzydlistwem! To nas degraduje!
  To przemoc psychiczna – tego nie wolno tolerować!
  Czas na przemyślane, radykalne działania propolskie!

  16. Wolność słowa – tak!, ale swawola słowa – nie!
  Wolność ma być podporządkowana prawdzie, moralności i narodowym interesom polskim!
  Przysługuje każdemu, a nie tylko tym, którzy mają pieniądze i władzę!

  17. Posłuszeństwo Bogu – zawsze!, ale fałszywym pasterzom – nigdy!
  Nie każdy, kto nosi sutannę jest wierny Bogu, jest Polakiem i służy Polsce. Wielu z nich, to wilki w owczej skórze niszczące Kościół od środka!
  Polska owczarnia wymaga oczyszczenia!
  Kościołowi w Polsce mogą przewodzić tylko biskupi-Polacy!

  18. Żądam lustracji w Radiu Maryja! Ma być katolickie i narodowe – wg woli jego donatorów!
  Obecne radio, to Radio Rydzyk: pseudokatolickie, pseudopatriotyczne i zażydzone!

  Trzeba je postrzegać w prawdzie! Sutanny i modły nie mogą zamulić mi umysłu. „Po czynach ich po-znacie”:
  – Propaguje wypaczoną, nieudaczną, ofermowatą wiarę. Z tej mąki…nie będzie rycerzy Chrystusa, z ambicjami przemiany świata, zdobycia władzy w naszym państwie! Nieustanne wylewanie przygnę-biających żalów i narzekań, wielość podejmowanych jednocześnie wątków… dołuje słuchaczy, roz-prasza uwagę, zniechęca i odwodzi od czynu…
  – Podstępnie i przebiegle zwalcza ideę ukoronowania Jezusa Chrystusa na króla Polski (o. Mikrut).
  – Znieważa Boga w Jego świątyniach: prezbiterium zamienia się na scenę teatralną, gdzie tabernakulum staje się tylko dekoracją! (uroczystości rocznicowe w Toruniu, poniedziałkowe wizyty RR w parafiach na terenie Polski). Żadnej czci dla Boga!!!, człowiek stawiany na pierwszym miejscu, przed Bogiem?! I śmie się nazywać radiem katolickim!
  – Prowadzi wiele niby patriotycznych inicjatyw, ale tak, aby w efekcie końcowym nic skutecznego nie wynikło…W taki sposób to może działać następne 20 lat, cały czas podniecając słuchaczy nadzieją, że już, już zwyciężymy…Państwo polskie zaniknie, wrogowie zapędzą nas do obozów pracy, a przywią-zani do radia słuchacze będą je bezkrytycznie wspierać, wciąż łudząc się nadzieją …To majstersztyk zwodzenia Polaków na manowce…Świadczy to o głębokiej perfidii agentury radiomaryjnej!
  My twardo domagamy się pozytywnych, wymiernych owoców. Jeśli po 20 latach nie ma takich (a nie ma!) to wynocha! Radio jest nasze! To my je utrzymujemy; wy redemptoryści jesteście tylko dzier-żawcami z naszej woli! Trzeba dogłębnie wymienić personel rozgłośni! Powinna w nim być przewaga liczebna świeckich, mądrych, przebojowych, narodowo myślących katolików, a duchowni tylko jako kapelani! Świeccy teraz tam funkcjonujący, to osoby o mentalności zakrystianina, księże popychadła, potulni i bojący się własnego cienia…
  – Milczy o konfidentach w sutannach, co utrzymuje Kościół w paraliżu i niemocy.
  – Wiadomości identycznie zakłamane jak w mediach reżimowych, bez żadnej oceny moralnej!
  – Antena zdominowana przez Żydów: Macierewicz, JR Nowak, Michalkiewicz, Szaniawski, Bender, K. Czuba, J.Kaczyński i wielu, wielu innych…
  – Najczęściej występują rozwodnicy, oszuści polityczni, ateiści, intelektualne miernoty, judaiści…

  Polaku używaj rozumu, nie oceniaj z pozorów! Patrz na efekty końcowe!
  Radio Rydzyk, to integralny element zakłamanego, złowrogiego systemu niszczącego Polskę. Najbar-dziej szkodliwy, bo na polu wiary, gdzie Polacy są tak łatwowierni!

  19. Precz z reżimem demokracji!
  Nie bądźmy naiwni, celem wyborów ( zawsze zmanipulowanych) jest tylko legitymizacja władzy.
  Rzeczywista władza jest gdzie indziej i nie podlega naszym wyborom! (właściciele banków, mediów, kierujący służbami specjalnymi).
  Musimy ustanowić sprawiedliwy system polityczny w służbie narodu polskiego.
  Polską mogą rządzić tylko Polacy!

  20. Legitymizacja (prawowitość) władzy zawsze ponad formalnym wynikiem wyborów (legalizm)!
  Kierujący państwem o tyle są uprawnieni do sprawowania władzy, o ile działają dla dobra narodu. Jeśli sprzeniewierzą się temu, automatycznie stają się uzurpatorami! Interes narodu domaga się odsunięcia ich od władzy! Taka jest nauka Kościoła katolickiego!
  Dowodów antypolskiej działalności rządów po 1989 r. jest nazbyt wiele i są dla każdego oczywiste!
  Rodacy! Trzeba zorganizować się! Czas przejść do czynów!

  21. Tylko burak wierzy w utopię wolnego rynku.
  Przecież to ukryty system międzynarodowych monopoli, bez litości grabiących narody. Wolny rynek, swobodny przepływ kapitału, niezależny od rządu bank, prywatyzacja, itp. hasła… to broń ideowa Żydów w wojnie przeciwko ludzkości, aby nas ograbić, upodlić i zniewolić!

  22. Walczę o wprowadzenie sprawiedliwego, nie- żydowskiego systemu bankowego.
  Nasze banki podstępem zagrabili Żydzi, którzy dzięki temu mogą z nami zrobić co chcą!
  Bankowość to strategiczny instrument władzy. Musi funkcjonować wg zasad chrześcijańskich, być w rękach Polaków i na służbie narodu polskiego!

  Powyższe punkty odzwierciedlają chrześcijański system wartości, gdyż

  PEŁNOKRWISTY POLAK, TO KATOLIK!

  Oto impresje zwykłego, przyzwoitego Polaka, żadne tam wygórowane aspiracje…Jeśli utożsamiasz się z tymi poglądami, to jesteś Polakiem. Zachowałeś w sobie ducha polskości, pomimo otaczającego chaosu i moralnego bagna. Gratulacje!
  Drogi Rodaku, w pojedynkę nic nie zwojujesz. Czas na mądre zorganizowanie się: najpierw tajne zor-ganizowanie elity, z dokładnym sprawdzeniem metryk! Do naszych organizacji nie wolno dopuścić ani jednego Żyda. Musimy wyzwolić Polskę od ukrytej tyranii żydowskiej!
  Naszym celem jest godne, pełne i twórcze życie w Katolickim Państwie Narodu Polskiego! To państwo umożliwi odrodzenie się narodowi; będzie także naszym orężem do przebudowy Europy: oczyszczenia jej z satanizmu i zaprowadzenia cywilizacji łacińskiej!

  Tolo, III/2012

 29. Sław. said

  Ad.26.Popieram, banicja z utratą praw, stanu posiadania oraz kolonia karna o zaostrzonym rygorze. Kamieniołomy dla wszystkich w/w.

 30. Sław. said

  Poparcie dotyczy Ad.27. i 28.

 31. efka said

  Należy pamiętać że do tych co kręcą kukiełkami należy Kalisz.

 32. błysk said

  Sądzę,ze faktyczna władza nad Polska kryje się w cieniu , i że ta władza opanowała zarówno instytucje świeckie jak i duchowne .Wróg atakuje każda polska wartość.A zaczęło się to wszystko od zamachu majowego .J. Piłsudskiego i trwa do dziś. Oczywiście,nie należy lamentować , o co apeluje Pan Stolnik ,tylko walczyć .

 33. Sybirak said

  Wcześniej czy później lawina musiała ruszyć, draństwa było za wiele…
  Wszyscy się zastanawiali jak to zacząć !

  Demonstracje i protesty nie miały sensu. Sprzeciw siłowy też. Władza od czasów Gierka ma zmechanizowane oddziały policji, (dawniej ZOMO) areszty, prokuratorów sędziów broniących władzy, choć na nią zagłosowało zaledwie kilkanaście procent uprawnionych do głosowania, w większości skołowanych masmerdiami wyborców.
  Poza tym władza ma długie ręce. Może „przekonać” pracodawcę aby niesfornego obywatela zwolnić z pracy, a niesfornego pracodawcę doprowadzić do bankructwa. Obywatel z gołymi, czy nie gołymi rękami nie ma szans.
  Okazało się jednak że władza ma pietę achillesową. Najgroźniejsze jest dla niej ujawnienie prawdy o działaniach we własnym interesie na szkodę społeczeństwa i udaje się to tak długo jak długo społeczeństwo nie bardzo zdaje sobie z tego sprawę. Lista hańby nie mówi: „na szfot !” „rozstrzelać” „wsadzić do paki” ale mówi co złego narobili. Trudno temu zaprzeczyć, z faktami się nie dyskutuje. Jest to bomba zegarowa, która na pewno zadziała…

  Dla pokrzepienia serc przytoczę autentyczny przykład, że sposobem można wszystko.
  Za komuny nie sposób było wyrzucić z pracy żyda, który zamiast pracować myślał o geszeftach,przerzucając swoje obowiązki na tubylca, a państwo (społeczeństwo) do takiego zakładu pracy dopłacało.
  W Szczecinie niedługo przed paleniem komitetów partyjnych była spółdzielnia pracy w której pracowali sami żydzi i tylko dwóch Polaków. Żydzi mieli się dobrze a spółdzielnia pracy była deficytowa. Aby temu zaradzić komitet PZPR skierował do tej spółdzielni na prezesa towarzysza „K”. Był on nie tyle aparatczykiem co autentycznym menadżerem. Natychmiast zrozumiał, że nie wyprowadzi spółdzielni z deficytu dopóki nie pozbędzie się większości żydów. Ale oni mieli wsparcie z różnych stron w tym również komitetu partii.
  Towarzysz „K” rozpoczął od tego, że wyrzucał z pracy jednego żyda a drugiemu dawał premię. Oczywiście powstawała afera, skargi do komitetu partii. Przychodzili towarzysze z Komisji Kontroli Partii, oczywiście żydzi, bronić współplemieńca przed wyrzuceniem z pracy. Lecz wtedy żyd, który premię otrzymał, tak zaciekle bronił decyzji towarzysza „K”, że w końcu przechodzili na jidysz mimo, że prezes towarzysz „K” ni w ząb tego języka nie rozumiał.
  W ten sposób towarzysz „K” doprowadził do tego, że gdy odchodził z prezesury spółdzielnia przynosiła zyski, a pracowali w niej Polacy i tylko dwóch żydów…
  Na wszystko jest sposób !

 34. alexirin said

  Polska ma być
  Obszarem nieustabilizowanym, bez narodowego centrum władzy, bez armii , bez przemysłu, bez pluralizmu w mediach.
  Ma być zapleczem sezonowej , taniej siły roboczej skrzyżowane z domem publicznym dla Niemiec.

  Takie są faktyczne efekty rządów liberalno-lewicowych po 1989 r.
  Rząd Tuska przyczynił sie w znacznym stopniu do osiągnięcia tego stanu.

  Będą prześladować ludzi dążących do niepodległości, dopóki wystarczy kasy na bezpiekę i policję.
  Kiedy kasy zabraknie nawet na te filary reżymu, po prostu wsiądą do śmigłowców i odlecą tam gdzie mają konta bankowe.

  http://adnovum.nowyekran.pl/post/53556,czy-tusk-chce-unicestwic-polske

Sorry, the comment form is closed at this time.