Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  wanderer o Polska odrodzi się z Chao…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Pacyfikacja strajku w Hucie Batory?

Posted by Marucha w dniu 2012-04-05 (Czwartek)

W Grecji policja brutalnie tłumi demonstracje, w Polsce ochroniarze rozbijają strajki.
Ale nasze oczy zwrócone są na „prześladowania opozycji” na Białorusi. Opozycji, która bez przeszkód jeździ w te i nazad przez polską granicę.
Admin.

Wynajęli ochronę do usunięcia związkowców

2012-04-04, Aktualizacja: dzisiaj 11:22 tekst i foto. Łukasz Respondek

Jak udało się nam ustalić, strajkujący od poniedziałku pracownicy Huty Batory w czwartek rano mieli zostać usunięci siłą przez wynajętą przez zarząd firmę ochroniarską. – Takie głosy również do mnie dotarły – potwierdza nasze informacje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, który wczoraj bezskutecznie próbował skontaktować się z zarządem huty.

[Galeria zdjęć]

Aktualizacja, 5 kwietnia, godz. 10:25

[Video]

Aktualizacja, 5 kwietnia, godz. 10:02

Sytuacja w Hucie Batory od wczoraj jest bardzo napięta. Nieoficjalnie wiadomo, że zarząd zagroził, że usunie hutników siła z terenu zakładu. Dziś pracownicy zaproponowali wypuszczenie transportu produkcyjnego i powrót do negocjacji. Nie wiadomo jeszcze jak dalej potoczą się rozmowy.

Hutnicy podkreślają, że na przybycie ochroniarzy są przygotowani. – Nie spaliśmy całą noc i jesteśmy przygotowani na obronę naszych stanowisk pracy – zapewnia Grzegorz Golik, jeden z pracowników.- Czy prezes jest zdolny do użycia siły? To człowiek bezwzględny i nieoficjalnie wiemy, że ochroniarze są gdzieś w okolicy. To czwarta doba tego strajku. Ludzie jak na razie wytrzymują

Wytrzymują też dzięki wsparciu swoich rodzin. Przy szlabanach stalowni co jakieś czas pojawiają się żony hutników. – Mamy troje dzieci i po ponad 20 latach małżeństwa taka rozłąka robi swoje. Wspieramy męża jak tylko możemy. Ale i innych, bo wszyscy pracownicy tego zakładu są jak jedna wielka rodzina – przyznaje Anna Burda. Jeżeli strajk potrwa do świąt to na polowym ołtarzy ma się odbyć kolejna msza święta. – Nie ważne czy w domu przy białym obrusie, czy tutaj, na pewno będziemy razem. Jesteśmy na to przygotowani. Nie ważne jest to co na stole, tylko to co ludzi łączy.

Aktualizacja, 5 kwietnia, godz. 8.50:

W czwartek od rana trwają rozmowy między strajkującymi pracownikami a zarządem huty. O ich przebiegu będziemy informować na bieżąco. Zostańcie z nami!

Wśród strajkujących krążą pogłoski, że w razie ewentualnej interwencji ze strony ochroniarzy, strajkujących mieliby wesprzeć… kibice Ruchu Chorzów. Dwa dni temu, po meczu Ruchu w Wisłą Kraków, grupa kibiców poszła pod bramę huty, by okazać w ten sposób swą solidarność z protestującymi.

Kolejnym krokiem ma być podobno wynajęcie przez zarząd firmy ochroniarskiej, która siłą ma usunąć hutników. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć żadna ze śląskich firm nie chciała przyjąć tego zlecenia i do jego realizacji wynajęto łódzkich ochroniarzy. – Decyzja o siłowym rozwiązaniu sporu zapadła podobno na szczeblu warszawskim Grupy Kapitałowej Alchemia – przyznaje Andrzej Kotala. Strajk w hucie jest nielegalny i zarząd ma do tego prawo.

Prezydent Chorzowa chciał się dziś spotkać i porozmawiać z zarządem huty. – Niestety prezes nie znalazł dla mnie czasu. Dostał się do niego mój zastępca, ale również nie chciano z nim rozmawiać -tłumaczy Kotala. – Jedna ze stron tego konfliktu wyraźnie odmawia negocjacji w tej sprawie.

Kotala pozostaje w stałym kontakcie z hutnikami. Jego zdaniem działania zarządu są niemoralne. – Nie można proponować ludziom, którzy są jedynymi żywicielami swoich rodzin ciężkiej pracy za tak niskie stawiki – twierdzi prezydent.- Sugerowałem hutnikom, aby wypuścili transport produkcyjny i nie dawali zarządowi dodatkowego pretekstu do zastosowania rozwiązania siłowego.

O wynajęcie ochrony zapytaliśmy w biurze prasowym, które obsługuje Grupę Kapitałową Alchemia. – Nie potwierdzamy tych informacji. Nie mamy pojęcia skąd się pojawiły. Nic nie wiemy na ten temat – mówi Sandra Wierzbicka

http://chorzow.naszemiasto.pl

Komentarzy 11 to “Pacyfikacja strajku w Hucie Batory?”

 1. meno said

  Wpis z forum GW :

  „Witam. Parę prawd o strajku w Hucie Batory: po pierwsze strajk jest nielegalny i to jest pewnik. Jest to spontaniczny protest pracowników którzy mieli już dość prowadzonych od kilku miesięcy negocjacji z zarządem Huty Batory które to nie przyniosły żadnych rezultatów. Dlaczego ??? Ano dlatego i to druga prawda właściciel „Pan” Karkosik działa zgodnie z prawem tylko pytam KTO TO PRAWO USTANOWIŁ ???
  „Prezes zarządu ” to burak i cham i nadaje się jedynie do wywiezienia na karze ( tł. Dlo goroli taczka). Nie rozumie postępowania Pana Tuska i ministra gospodarki dlaczego dopuszczają tych pseudo kapitalistów do tego żeby tak poniewierali ludźmi pracy . Wprawdzie pracownicy którzy otrzymali wypowiedzenia w Hucie Batory dostali propozycję pracy na tych samych stanowiskach w agencji pracy tymczasowej na śmieciowej umowie za ½ tego co dotychczas zarabiali !!!!! Praca w hucie to nie bułka z masłem na nie jednym wydziale ludzie harują gorzej jak na grubie ( kopalnia). Co mają zrobić pracownicy z wieloletnim stażem pracy z tymi drobnymi które im się oferuje. A co ma z tego państwo pytam ??? Ano mniejsze składki odprowadzane na fundusz zusowski, mniejsze podatki od zarobków a ludzie których nie będzie stać na utrzymanie swoich rodzin pójdą do mopsu po zasiłek , dofinansowanie do czynszu i kółko się zamyka zapłacą wszyscy podatnicy !!! A Kapitalista ma z tego wszystkiego czysty zysk.
  Panie Premierze proszę się puknąć w czoło i pomyśleć nie trzeba być ekonomistą żeby się ze mną zgodzić.
  Bo już niebawem możemy się wszyscy zjawić w Warszawie !!!!!!!!!!!!!!!!

  Dziękuję wynajętej ochronie że nie dała się nabrać na wierutne kłamstwa Prezesa Huty Batory że niby pracownicy niszczą mienie Firmy i park maszyn nic takiego nie ma tam miejsca !!!!
  Nie interweniujcie nie dajcie się podpuścić. Hutnicy nie chcą rozlewu bratniej krwi chcą pracy która jest i należytego wynagrodzenia i niczego więcej.

  NIE DAJCIE SiĘ !!!!

  CAŁA POLSKA Z HUTNIKAMI !!!! ”

  pwrentom

 2. osoba prywatna said

  I znow powracajacy nowy stary temat :

  GAZ ŁUPKOWY – Żurawlów w obronie swojego być i mieć

  Przeciwko korporacji Chevron – Gaz łupkowy – Dr Paweł Ziemiński – Żurawlów 2012 / Korupcja

  Gaz łupkowy – Szokujące Fakty i Mity

 3. osoba prywatna said

  Re 2

  W styczniu byliśmy we wsi Żurawlew na Zamojszczyźnie, kiedy to zebranie społeczeństwa tej wsi pokazało rzeczywiste intencje i cele Chevronu( jednego z kilku łupieżczych koncesjonariuszy gazu łupkowego, tego jak to określił eufemistycznie J.Kaczyński – “daru losu”): wyeksploatować zasoby nie licząc się z konsekwencjami środowiskowymi, gospodarczymi i społecznymi; Polaków potraktować jak tubylczych dzikusów, których można kupić za świecidełka; Miejscowych “czarowników” tj. wójtów i sołtysów przekupić za obietnice stada tłustych krów ….

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2012/04/05/chevron-chce-zgwalcic-polakow-nie-na-sile-ale-lagodnie/#comment-10512

 4. Brat Dioskur said

  Gdyby „Wujka” czy „Manifest Lipcowy” mialy pacyfikowac dzisiejsze prywatne sluzby ochroniarskie to jaruzel and Company siedzieli by na emigranckim chlebie.

 5. wojtekr said

  „Ale nasze oczy zwrócone są na “prześladowania opozycji” na Białorusi.”

  Oczy ludności aktualnie zwrócone są na sprawę „matki Madzi”.
  Widać, że macherom „przemysłu przykrywkowego” nawet już nie chce się zmieniać przykrywki. Bo i po co, skoro ten sam temat można obracać miesiącami, a ludność wciąż zadowolona.

 6. Obawiam sie , ze sytuacja w Hucie Chorzow Batory moze byc niebezpiecznym ogniskiem zapalnym a moze tu celowo , chodzi aby w Polsce wybuchla wojna domowa?

 7. Proszę o kilka słów wprowadzenia na temat statusu własności Huty. Sama propozycja zamiany umów jest korupcyjna, i antypaństwowa. CO NA TO INSPEKCJA PRACY i M O P?

 8. Jak strajk może być nielegalny, skoro zastosowano niewolnicze metody płacowe, okradające Pracowników i państwo z podatku przy całkowitej bierności Zw. Zawodowych.
  Gdzie ta zas…a Państwowa Inspekcja Pracy?

 9. ad. 2 Bardzo istotna sprawa ale nie na temat i rozprasza meritum zagadnienia dotyczącego niewolnictwa w Polsce.

 10. Zbyszko said

  Co to znaczy strajk legalny czy nielegalny??? Strajk to jest strajk. Inaczej, gdyby był „legalny” czyli za zgodą prezesa zakładu, to byłby to urlop bezpłatny a nie strajk. Nie dajmy sobą manipulowac!!!

 11. hjk said

  ad 8
  Gdzie ta (,,,) Państwowa Inspekcja Pracy?

  Człowiek sprzedający warzywa na targu powiedział, ze natworzyli tych wszystkich organów kontrolnych, które … nic nie robią, a jedynie łupią takich właśnie drobnych sprzedawców, a nie ‚swoich” czy z sitwy, bo takich włąsnie mają ochraniać, m. in. przez nękanie „drobnej konkurencji”…

Sorry, the comment form is closed at this time.