Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielki Piątek – męka i śmierć Naszego Pana Jezusa Chrystusa

Posted by Marucha w dniu 2012-04-06 (piątek)

Wielki Piątek to dzień, w którym żądło śmierci dosięgło Głowę ludzkości, Jezusa Chrystusa. Dlatego w tradycyjnej liturgii używa się barwy czarnej. Korzymy się w poczuciu winy, która wymagała takiego okupu. Wszyscy chrześcijanie wiedzą jednak, że śmierć Chrystusa jest źródłem nowego życia. Dlatego Wielki Piątek, dzień żałoby, jest równocześnie dniem nadziei; przygotowuje bowiem zmartwychwstanie. W rocznicę krwawej ofiary Chrystusa na krzyżu Kościół wstrzymuje się od odprawiania ofiary bezkrwawej. W porze popołudniowej, w tych godzinach, w których dokonała się ofiara kalwaryjska, odprawia się specjalne nabożeństwo, którego forma sięga starożytności chrześcijańskiej.

UROCZYSTA LITURGIA POPOŁUDNIOWA KU CZCI MĘKI I ŚMIERCI PAŃSKIEJ

Liturgia rozpoczyna się przy ołtarzu pozbawionym wszelkich dodatkowych sprzętów. Kościół pragnie skupić uwagę wiernych na ołtarzu, który przedstawia samego Chrystusa Pana. Cały obrzęd liturgiczny obejmuje pięć części:

1. Czytania
Czyta się lekcję z proroka Ozeasza, opiewającą miłosierdzie Boże nad ludem, oraz z Księgi Wyjścia — opis zabijania baranka wielkanocnego przy wyjściu z Egiptu. Baranek wielkanocny był zapowiedzią «Baranka, który gładzi grzechy świata». Opis męki Pana Jezusa według św. Jana stwierdza spełnienie się tego proroctwa.

2. Uroczyste modlitwy za całą ludzkość
Na długo przed swoją męką powiedział Pan Jezus: «A ja, gdy nad ziemię podwyższony będę, wszystko do siebie przyciągnę». W czasie męki modlił się nawet za swych prześladowców. Naśladując Zbawiciela, zanosimy modlitwy za całą ludzkość odkupioną Jego Krwią.

3. Adoracja Krzyża
Kulminacyjny punkt liturgii dzisiejszej stanowi adoracja Krzyża. Obrzęd ten wziął swój początek od adoracji relikwii świętego Krzyża, która odbywała się w Jerozolimie już w IV w. Wszyscy przychodzą adorować symbol męki i zwycięstwa Chrystusa w duchu dziękczynienia za Odkupienie.


4. Komunia św.
Aby zaznaczyć jedność ofiary Wieczernika, tj. Mszy świętej, z krwawą ofiarą Pana Jezusa na krzyżu, Kościół św. poleca dzisiaj rozdawać Ciało Pana Jezusa pod postaciami konsekrowanymi w Wielki Czwartek. Jest życzeniem Kościoła św., aby wierni przyjmując w Komunii świętej Ciało Chrystusowe, w tym dniu za nich wydane, przyswajali sobie obficie owoce ofiary Chrystusowej.

5. Procesja do Bożego Grobu
Około X w. powstał zwyczaj przechowywania Eucharystii na specjalnym ołtarzu przypominającym spoczynek Ciała Chrystusowego w grobie. Z czasem wprowadzono wystawienie Najświętszego Sakramentu i figurę martwego Chrystusa w dolnej części ołtarza. «Boży Grób» uzmysławia wielkość ofiary Zbawiciela i ciężkość grzechu, który wymagał takiego okupu.

Źródło:
Mszał Rzymski, Wydawnictwo Pallottinum 1963, przekład polski i objaśnienia opracowali o.o. benedyktyni z Opactwa Tynieckiego
http://sanctus.com.pl/szczegoly/1484/mszal_rzymski_1963__mszalik_codzienny

Za: Sanctus.pl

Oremus et pro perfidis Judaeis

„Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
Módlmy się:
Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy,  którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.
Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.”

Modlitwa o nawrócenie wiarołomnych żydów Papieża św. Piusa V

(Modlitwa powyższa została zmieniona w 1960 r. przez Jana XXIII, a  następnie raz jeszcze w 1970 r. celem wyeliminowania “obraźliwych” słów wobec żydów)

http://www.bibula.com/

Komentarzy 20 to “Wielki Piątek – męka i śmierć Naszego Pana Jezusa Chrystusa”

 1. Kapsel said

  MODLITWA ZA KAPŁANÓW

  Modlitwa za kapłanów
  O Jezu, Odwieczny Arcykapłanie, Boski Ofiarniku, który w niezrównanym porywie miłości dla ludzi, Twych braci, sprawiłeś, że chrześcijańskie kapłaństwo wytrysnęło z Boskiego Serca Twego, nie przestawaj wlewać w Twych kapłanów ożywczych strumieni Twej nieskończonej miłości.

  Żyj w nich, o Panie, przeistaczaj ich w siebie, uczyń ich mocą łaski swojej narzędziami swego miłosierdzia. Działaj w nich i przez nich i spraw, by przyoblekłszy się zupełnie w Ciebie przez wierne naśladowanie Twych godnych uwielbienia cnót, wykonywali mocą Twego imienia i Twego ducha uczynki, któreś sam zdziałał dla zbawienia świata.

  Boski Odkupicielu dusz, spojrzyj, jak wielu jest jeszcze pogrążonych w ciemnościach błędu. Policz owieczki zbłąkane, krążące nad przepaścią, wejrzyj na tłumy ubogich, głodnych, nieświadomych i słabych, jęczących w opuszczeniu.

  Wracaj do nas, o Jezu, przez Twych kapłanów. Ożyj w nich rzeczywiście, działaj przez nich i przejdź znowu przez świat ucząc, przebaczając, pocieszając, poświęcając się i nawiązując na nowo

  KAPŁANI POTRZEBUJĄ MODLITWY

 2. Rysio said

 3. Rysio said

  Oremus et pro perfidis Judaeis

  „Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
  Módlmy się:
  Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
  wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.
  Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.”

  A może JPII tymi słowami modlił się pod ścianą płaczu?

 4. Brus_Zły_Lis said

  niedługo za rowery będziemy płacić OC – oto pomysł pOSŁA palikociarni
  http://czerwonykiel.blogspot.com/2012/04/pomrocznosc-mroczka-z-palikociarni.html

 5. Wosiu said

  Panie Gajowy, przepraszam za OT i naruszenie powagi Świąt, ale jak widać to jest tutaj nagminne, wypowiedzi w komentarzach są jedynym sposobem komunikacji z adminem, a przy tym jest to publiczne.

  Więc tak:

  jakoś zamilkł Pan na temat Smoleńska po kolejnych prezentacjach prac Biniendy i Nowaczyka. Ostatnio, po prezentacji Szuladzińskiego, milczy Pan jak grób. Niewygodna sprawa, co? Zważywszy na Pana poprzednie komentarze…

  Przypominam, że jako jeden z pierwszych tutaj napisałem kategorycznie, że to był zamach, z polskim, rosyjskim i jeszcze innym udziałem. Jednocześnie zastrzegając sobie, że jestem pro-rosyjski w sensie popierania Rosji rządzonej przez Rosjan, a nie Żydów (ot, taki nawet panslawizm z mojej strony).

  Nie dopowiedziałem tego, że wg mnie, żaden rosyjski udział nie był możliwy bez autoryzacji Putina (albo sił nim sterujących jeśli jest tylko marionetką).

  I co Pan na to?

  Naprawdę ciekawym by było dla wszystkich tutaj poznanie Pana obecnego stanowiska w sprawie.

 6. telimena50 said

  Czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego w jezyku angielskim Wielki Piatek nazywa sie Good Friday? Gdy pytam znajomych Amerykanow – patrza na mnie dziwnie i mowia, ze nigdy sie nad tym nie zastanawiali.

  A cóż oni mogą wiedzieć, ci reprezentanci „narodu” amerykańskiego?
  Najprawdopodobniej Good Friday pochodzi od God’s Friday, podobnie jak good-bye – od „God be with ye”.
  Admin

 7. Marucha said

  Re 5:
  Wywołany do tablicy – odpowiadam.

  1. Na temat Smoleńska milczę, albo co najwyżej coś tam odmruknę półgębkiem, od bardzo dawna. Niekoniecznie od czasu pojawienia się nowych rewelacji w temacie.
  A to dlatego, że sam temat mnie zmęczył przelewaniem z pustego w próżne.
  2. Jak wielokrotnie pisałem, dla mnie katastrofa była najprawdopodobniej wypadkiem spowodowanym wręcz tragiczną organizacją przelotu – choć zostawiałem pewną furtkę dla teorii zamachowej.
  3. Ale jeśli już teoria zamachowa miała by się uprawdopodobnić, to nadal, jak poprzednio, twierdzę, iż sprawców trzeba szukać na linii Warszawa-Telawiw. Chyba z naciskiem na Warszawę.
  4. Nadal nie rozumiem, jaki interes miałaby Rosja (czy sam Putin) w dokonaniu zamachu.

  I tyle.

 8. Realista said

  Agonia Jezusa Chrystusa w gaju oliwnym.

  The Agony of Jesus in the Garden

 9. Piotrx said

  Modlitwa do Chrystusa na krzyżu wiszącego

  Proszę cię, najukochańszy Panie Jezu Chryste !
  Dla tej niezmiernej miłości którą naród ludzki ukochałeś , gdy niebieskim będąc Królem Na ciele zraniony , z sercem włócznią przebitym, ze zmysłami cierpiącymi , ze smutkiem wyrytym na wszystkich rysach, z rękami rozciągnionymi, z nogami gwoźdźmi przybitymi, z ustami zsiniałymi, zbladły na twarzy, z głową nachyloną, z bokiem otworzonym i duszą strapioną zawisłeś na krzyżu – przez tę miłość, która Serce Twoje najsłodsze wówczas przeszyła, gdy dusza Twoja z ciałem się rozłączyła, zmiłuj się nad duszą moją przy jej wyjściu z ciała. Amen.

  Modlitwa do Rany Ramienia

  /Św. Bernard pytał raz Pana Jezusa która z jego boleści , jeszcze przed ludźmi utajona była największą?
  „Miałem ciężką ranę” odpowiedział Pan Jezus „w ramieniu na którym krzyż dźwigałem , ta rana była Mi najboleśniejszą. Ponieważ ludzie o tym nie wiedzą , nie pamiętają o niej, oddajże tej ranie cześć, a cokolwiek przez nią prosić będziesz , otrzymasz; wszyscy którzy tę ranę pozdrawiać będą , dostąpią odpuszczenia grzechów powszednich a śmiertelnych zapomnienie” – z aktów w Clairvaux./

  O Jezu Najukochańszy, Baranku Boży najukochańszy!
  Ja nędzny grzesznik pozdrawiam Cię i całuję Przenajświętszą Ranę ramienia Twego wskutek dźwigania krzyża. Krzyż ten odarłszy Ciało Twoje ciążył na nagich kościach Twoich i więcej zadał boleści , aniżeli wszystkie inne rany błogosławionego Ciała Twego. Ach! przez tę ranę i dla tego okropnego ciężaru krzyża Twojego , który z największą przykrością dźwigałeś, błagam Cię zmiłuj się nade mną grzesznym i odpuść mi grzechy tak powszednie jak i śmiertelne , a potem przez krzyżową mękę Swoją wprowadź , mnie do Królestwa niebieskiego. Amen.

 10. Kapsel said

  Re 3

  Świątynia Jerozolimska spełniła swoje posłannictwo w Planach Bożych i w ówczesnym czasie miała ogromne znaczenie.

  (Ew. Mt 5:17-20)
  (17)Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim.

  Dlatego do tych ocalałych murów należy podchodzić z rozwagą pomimo że żydzi urządzili to miejsce na swój własny użytek , zmuszają ludzi do pewnych procedur które Nam się jednoznacznie kojarzą z nimi samymi a przecież Ewangelii wyraźnie Nam mówi o wydarzeniach jakie tam się działy w czasie Pana Naszego:

  Gdy potem upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu.

  23 Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu.
  24 Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

  Starzec Symeon [Vt-1,53, Vt 1,54; Vt 4,184]
  25 A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim.
  26 Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego
  27 Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa,
  28 on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił:
  29 «Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu
  w pokoju, według Twojego słowa.
  30 Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie,
  31 któreś przygotował wobec wszystkich narodów:
  32 światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

  Proroctwo Symeona [Vt-1,54]
  33 A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. 34 Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą
  35 A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».

  Prorokini Anna [Vt-1,54]
  36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem
  37 i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą.
  38 Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy

  Powrót do Nazaretu
  39 [Vt-1,59] A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta – Nazaret.
  40 Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

  a kto z Nas jest pewien że nie ocalały te mury na które patrząc Nasz Pan zapłakał ?

  Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia (Łk 19, 41-44).

  A może JPII tymi słowami modlił się pod ścianą płaczu?

  A to wcale nie jest takie niemożliwe…..kiedyś dowiemy się Wszyscy.

 11. tralala said

  ad 9 Piotrx

  DZIEKUJE

 12. Rysio said

  re 6. Catholic Encyclopedia entry on „Good Friday” expresses uncertainty:

  The origin of the term Good is not clear. Some say it is from „God’s Friday” (Gottes Freitag); others maintain that it is from the German Gute Freitag, and not specially English. (T. P. Gilmartin, The Catholic Encyclopedia, Volume 6 (Robert Appleton Company, 1909)

  Warto zauważyć, że i w języku niemieckim słowo Gott (Bóg) często przechodziło w „gut” (dobry). – admin

 13. kroton0x1 said

  VIA CRUCIS (Droga Krzyżowa) – Lusia Ogińska

  http://komandir.wrzuta.pl/audio/aNqwS5Tbv6s/via_crucis_droga_krzyzowa_-_lusia_oginska

 14. Franek1 said

  Zawsze byłem dumny ze swojej pokory , ale niestety nigdy nie mogłem być dumny ze swojej pamięci i stąd nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że papież Benedykt XVI, po opublikowaniu Summorum Pontificum, jeszcze raz zmienił tekst wielkopiątkowej modlitwy za wiarołomnych Żydów, którzy i z tej poprawki oczywiście nie są zadowoleni.

 15. Z Monitorapolskiego said

  Krew Jezusa – Mesjasza odnaleziona i potwierdzona

  Historia odnalezienia Arki Przymierza i krwi Jezusa Chrystusa przez Rona Wyatta jest niemal fantastyczna. Natknąłem się na nią całkiem niedawno i nadal nie wiem co o niej sądzić. Święta Zmartwychwstania Pańskiego mogą być dobrym momentem do jej przypomnienia, choć na ten temat pojawiło się niewiele materiałów w języku polskim.
  Jak podaje Wikipedia, zmarły w 1999 roku Ron Wyatt był pseudo-archeologiem, a jego odkrycia są odrzucone przez naukę czy nawet liderów jego sekty – Kościoła Adwentystów Siódmego Dnia. Od 1977 roku dokonał szereg odkryć archeologicznych na Bliskim Wschodzie. Szczegóły odkryć Wyatta podaje artykuł “SZCZĄTKI RYDWANÓW w Morzu Czerwonym – kolejny dowód biblijnego exodusu?“

  “(…) Ronald Wyatt doszedł do wniosku, że biblijna góra Synaj leży nie na dzisiejszym Półwyspie Synajskim, ale w Arabii Saudyjskiej. Postanowił więc szukać przypuszczalnego miejsca przejścia Izraelitów przez morze nie nad Zatoką Sueską, ale nad Zatoką Akaba (…)”.

  Wyatt dokonał tam szereg odkryć, które są udokumentowane zdjęciami (patrz artykuł). Tak więc określenie go jako pseudo-archeologa świadczy o wyraźnej próbie zdyskredytowania w Wikipedii. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że Arabia Saudyjska zakazała dalszych badań tych miejsc, otaczając je w całości ogrodzeniem!
  Nie zraziło to jednak niezależnych badaczy, którzy kontynuują z powodzeniem poszukiwania.

  Jednak największym odkryciem Wyatta może być Arka Przymierza, którą rzekomo odkrył 6 stycznia 1982 roku w jaskimi Zedekiah w północnej Jerozolimie. Została ona tam ponoć ukryta w roku 586 pne. przez Jeremiasza. Jak podaje Wyatt, to właśnie na tej górze dokonano ukrzyżowania Jezusa Chrystusa ponad 500 lat później, nie wiedząc, że poniżej znajduje się Arka Przymierza. Jak podaje autor artykułu “The Story of Ron Wyatt and the Blood of Jesus Christ” (“Historia Rona Wyatta i Krwi Jezusa Chrystusa”):

  “(…) 14 Izraelczyków, którzy próbowali dotrzeć do Arki Przymierza schowanej w jaskini w Jerozolimie straciło życie. Powodem wg. autora artykułu jest to, że Bóg nie daje dostępu do Arki przebierańcom, którymi są chazarscy rzekomi Izraelici. Nawet prawdziwi Izraelici nie mogą jej dotykać. 4 Żydów ubranych w stroje Lewitów zmarło zaraz po wejściu do tej jaskini. Jeszcze jeden przewrócił się przy wejściu i przez 2 tygodnie leczył w szpitalu.
  Wtedy poproszono Rona Wyatta z Tennessee o pomoc, by zbadał co się tam dzieje. Wyattowi udało się wejść i znalazł Izraelczyków leżących na plecach – martwych z oczami ułożonymi w zeza. Sam ich stamtąd wyciągnął, gdyż nikt żaden izraelski Żyd nie był na tyle odważny by mu pomóc. Nie ma co się dziwić, że to “terrorystyczne państwo” trzyma całą sprawę w tajemnicy od 27 lat (…)”.

  „Pseudo-archeologowie” sortują wykopaliska

  Według autora, Wyatt jako członek syjonistycznego Kościoła Adwentystów 7-go Dnia współpracował blisko z izraelskimi fundamentalistami – dlatego też był przez nich akceptowany. Departament Starożytności zażądał od niego zachowania milczenia odnośnie dokonywanych odkryć. Tłumaczono mu to tym, że żydowscy ekstremiści mogą to uznać za znak do odbudowy starożytnej świątyni (Trzeciej Świątyni) w Jerozolimie, na miejscu dwóch wielkich meczetów Al Aksa oraz Dome of the Rock. Mogło to doprowadzić wojny z Arabami. Choć dla Wyatta odbudowa świątynie była niedorzecznością, gdyż oznaczało by to wznowienie praktyk rytuałów poświęcania ofiar krwi, na co Bóg na pewno by nie pozwolił, to jednak nie upublicznił wielu dokumentów i fotografii. Nie rozumiał w pełni, że Izraelczykom chodzi nie o świątynię i możliwe rozruchy, a o samą treść odkrycia.
  Zaraz nazajutrz po jego śmierci rozpoczęła się kampania dyskredytowania Wyatta, np. redakcja WorldNetDaily otrzymała e-mail o następującej treści “świat stracił jednego z najbarwniejszych szarlatanów”.

  Jak podaje transkrypt relacji Wyatta na temat odkrycia Arki Przymierza:
  “Zaskoczenie moje przekroczyło wszelkie granice, gdyż nie spodziewałem się odnaleźć Arki Przymierza. Nie miałem także w zamiarze odnalezienie miejsca ukrzyżowania, tak więc niesamowite szczęście i zbieg okoliczności, że dokonałem takiego odkrycia. Nie łączyłem też obecności krwi na Krześle Łaski Arki Przymierza”.
  Wyattowi udało się połączyć fakt obecności krwi z ukrzyżowaniem, dopiero gdy odkrył szczelinę w skale, która prowadziła wprost znad Krzesła Łaski Arki Przymierza w górę, do miejsca gdzie dokonano ukrzyżowania. Było tam kwadratowe wgłębienie, gdzie mógł być wbity krzyż, obok niego rozpoczynała się szczelina. Szczelina mogła powstać w momencie ukrzyżowania Chrystusa, gdy ziemia się zatrzęsła. Pobrał więc próbki krwi do analizy, nie wiedząc jeszcze, że może to być krew samego Jezusa Chrystusa.

  Najbardziej niesamowite jest nagranie wideo samego Rona Wyatta, który odpowiada na temat badań przeprowadzonych na odnalezionej krwi w jaskini:

  Ron Wyatt

  Kobieta: Mówiłeś, że masz krew naszego Pana, którą przebadali Izraelczycy?
  Ron Wyatt: Tak, to prawda.
  Kobieta: Co im się udało ustalić?
  Ron Wyatt: (…) Powiem krótko. Sucha krew jest martwa. Każdy to może potwierdzić, badano krew z mumii faraonów, można z nią robić pewne rzeczy, ale nie można policzyć chromosomów, przynajmniej metodami, które ja znam. Następuje jednak postęp, nie będę udawał że wszystko wiem. Z tego co jednak wiem, nie ma możliwości policzenia chromosomów w martwej krwi – można wyciągnąć DNA i inne rzeczy, ale nie policzyć chromosomy. One są w żywych białych krwinkach. Zrobiłem analizę w laboratorium w Izraelu, poradzili mi je badacze starożytności. Poprosiłem o analizę krwi i o to by powiedziano mi co można o niej powiedzieć. Postanowili ją odtworzyć, trzymając w temperaturze ciała przez 72 godziny lekko mieszając. Odszedłem zostawiając im to, oni się na tym znali i wiedzieli co z tym zrobić.
  Gdy wróciłem potwierdzili, że jest to krew ludzka, zrobili wszystkie potrzebne testy. Wtedy poprosiłem ich by umieścili białe krwinki na materiale do rozmnożenia i trzymali to w temperaturze ciała przez 48 godzin. Odpowiedzieli, że to nic nie da, bo krew jest martwa. Poprosiłem ich jednak by to zrobili dla mnie. Zgodzili się. Powiedziałem, że wrócę gdy będą to wyciągać i badać.
  Gdy wróciłem, zaczęli to badać pod mikroskopem i nagle jeden technik zawołał drugiego, potem zawołali szefa, rozmawiając cały czas po hebrajsku.
  Potem spojrzeli na mnie i zapytali: “- dlaczego ta krew ludzka ma tylko 24 chromosomy?!”
  Każdy z nas ma 46 – 23 od matki, 23 od ojca. 22 autosomy od matki, 22 autosomy od ojca i jeden chromosom X od matki oraz 1 chromosom X lub Y od ojca (decydujące o płci).
  Ta krew miała 23 chromosomy ze strony matki i tylko jeden chromosom Y. Dziecko nie mogłoby się rozwinąć gdyby nie miało autosomów od matki. Tak więc wszystkie jego cechy fizyczne były zdeterminowane z jej strony rodziny. Jego płeć męska była zdeterminowana przez ten jeden chromosom Y, który nie pochodził od ludzkiego mężczyzny.
  Wtedy oni powiedzieli: “- ta krew jest żywa”.
  Wtedy im odpowiedziałem: “- bo ta krew jest …. to jest krew waszego Mesjasza”.

  Ron Wyatt już dawno nie żyje, nie może więc potwierdzić czy też zaprzeczyć temu co powiedział. Próbki krwi są nadal w rękach rodziny Wyatta – badano je powtórnie i znów się okazało, że jest żywa. Dziwna cisza panuje wokół tej całej sprawy… Ron Wyatt dokonał tyle wspaniałych odkryć, że powinno być o nim głośno – a nie jest. W polskim internecie natknąłem się tylko na kilka artykułów, żaden nie mówi szerzej od odkryciu Krwi Pańskiej.
  Następcy Rona Wyatta jednak nie próżnują – dokonywane są kolejne odkrycia jak Sodoma i Gomora, a prace w jaskini są kontynuowane, oczywiście za zgodą władz Izraela.

  Materiały:

  “SZCZĄTKI RYDWANÓW w Morzu Czerwonym – kolejny dowód biblijnego exodusu?” (http://potop-exodus.w.interia.pl/exodus/rydwany.html)
  The Story of Ron Wyatt and the Blood of Jesus Christ http://web.me.com/skipbaker5/Revelation/Blood_on_the_Mercy_Seat.html
  Ron Wyatt o badaniach krwi Chrystusa: http://www.youtube.com/watch?v=EGLPADW_kUw
  Arka Przymierza odnaleziona! http://krolestwoboze.pl/Biblia/Arka/Arka_Przymierza.htm
  Arka Noego? – odkrycie Ronalda Wyatta http://potop-exodus.w.interia.pl/potop/wyatt/arkanoego1.html
  SZCZĄTKI RYDWANÓW w Morzu Czerwonym – kolejny dowód biblijnego exodusu? http://potop-exodus.w.interia.pl/exodus/rydwany.html
  Oficjalna strona Rona Wyatta: http://www.wyattmuseum.com/
  Fervent Heat Trailer – Wyatt Archaeological Research 2010: http://www.youtube.com/watch?v=Ncp2Tjvj8EU
  DRY BLOOD OF JESUS: DISCOVERY? http://www.youtube.com/watch?v=nDBGuU4k6aM
  The Ark of the Covenant http://wyattmuseum.com/arkofthecovenant.htm
  Ron Wyatt in Zedekiahs cave- part 1 http://www.youtube.com/watch?v=NrR0HYoV4sc
  Ron Wyatt – Ark of the Covenant 1999 – Hi Res http://www.youtube.com/watch?v=dfYpYv_A4Ns
  Ark of the Covenant – Ronn Wyatt – film http://video.google.com/videoplay?docid=99311203091155341&hl=cs

  Monitorpolski

 16. Kapsel said

  ŚWIĘTE TRIDUUM /2012/

  Ks. Piotr Natanek – Kazanie 05.04.2012

  Ks. Piotr Natanek – Kazanie 06.04.2012

  2012-04-07 – ks. Piotr Natanek

  http://pl.gloria.tv/?media=276727

 17. Piotrx said

  Bardzo mało znana ale piękna Bazylika Grobu Bożego w Miechowie z Kaplicą Grobu Bożego która jest wierną kopią kaplicy z Jerozolimy

  Historia jej wiąże się z zakonem Bożogrobców. Z ciekawostek to Bożogrobcy rozpowszechnili zwyczaj urządzania w kościołach w Wielki Piątek grobu Chrystusa. A Kaplica Grobu Bożego miechowskiego kościoła jest wierną kopią kaplicy z Jerozolimy

  Zdjecia w linku poniżej:
  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=244883

  Opis na temat Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie:
  http://miechow.info/?pId=2

  Strona oficjalna:
  http://www.sanktmiechow.kielce.opoka.org.pl/

  a na temat Historii Zakonu Bożogrobców
  http://miechow.info/?pId=3

 18. Piotrx said

  Bazylika Grobu Bożego w Miechowie cz1-5

 19. Piotrx said

  Sanktuarium Krzyża Swiętego Kraków – Mogiła
  http://www.mogila.cystersi.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=88

  Łaskami słynący wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego w Mogile
  http://www.mogila.cystersi.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=90

  „Obok Cudownego Krzyża Mogilskiego wiszą różne wota a wśród nich dwa małe samolociki. Jeden z nich to model dwupłatowca . To szczególne wotum ufundował w roku 1934 lotnik porucznik Władysław Polesiński, żołnierz 2 Pułku Lotniczego, który to pułk stacjonował wówczas na lotnisku Rakowice – Czyżyny. Ten maleńki model samolotu z biało czerwonymi szachownicami ma przypominać pielgrzymom odwiedzającym Mogilskie Sanktuarium niezwykłą historię cudownego ocalenia życia, jakiego doznali dwaj lotnicy w czasie katastrofy wojskowego samolotu na Kujawach. Miejsce, w którym spadł na ziemię samolot wracający na lotnisko z lotu do Lwowa, wskazuje nam krzyż teraz betonowy, a wcześniej drewniany. Poświęcenie drewnianego krzyża, ufundowanego przez porucznika Polesińskiego, odbyło się 2 listopada 1935 roku. W kronikach parafii pleszowskiej istnieje zapis oryginalnych ogłoszeń parafialnych. Ówczesny proboszcz pleszowski ks. Antoni Góralik tak zwracał się do parafian (27 X 1935r) na tydzień przed tą uroczystością:

  „W sobotę – Dzień Zaduszny po południu postawienie i poświęcenie krzyża dziękczynnego, fundowanego przez pewnego porucznika lotnictwa, który cudownie uniknął śmierci w płonącym samolocie i opadł na Kujawach. Tam właśnie o godz. 3-ej po południu będzie postawiony i poświęcony krzyż pamiątkowy. Ludność z Kujaw i Pleszowa oraz innych pobożnych wiernych zapraszam do udziału w tej niezwykłej uroczystości.” ”

  http://www.mogila.cystersi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=185:krzyz-na-kujawach&catid=49:doznane-aski&Itemid=149

 20. Kapsel said

  Ks. Piotr Natanek – Orędzie Wielkanocne 07.04.2012

  Ks. Piotr Natanek – Rezurekcja 08.04.2012

Sorry, the comment form is closed at this time.