Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Modlitwa (hymn)

Posted by Marucha w dniu 2012-04-10 (Wtorek)

"Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia,bo zwykł klękać tylko przed Bogiem." - ks. Jerzy Popiełuszko

Modlitwa… Który to już raz?…
Święte Misterium… Święty Czas…
Minęło znowu tyle lat,
Czy z tego coś zrozumiał świat?…

Które z przykazań zechciał wziąć?
Nie kłam… Nie kradnij…
Wiernym bądź…
Czcij ojca swego… Matkę swą…
I nie zabijaj… To największe zło…

Obudź się, Polsko ma!
Niech opadnie kłamstwa mgła…
Powstań z kolan, Polsko!
Daj nam sprawiedliwość…
Bóg, Ojczyzna, Honor, Wiara –
W sercach naszych…
Na sztandarach…
Powstańcie!
Dzwon Zygmunta wzywa!

„Mieć albo być?” – pytania dwa…
Chciwość też swoją cenę ma…
Spytają dzieci kiedyś nas,
Kto ukradł im najlepszy czas.

Kto sprzedał pamięć dawnych lat?
Na poniewierkę wygnał w świat…
I kto zatracił prawdę tą:
Tu jest Ojczyzna… Tu nasz Dom…

Obudź się, Polsko ma!
Niech opadnie kłamstwa mgła…
Powstań z kolan, Polsko!
Daj nam sprawiedliwość…
Bądź nam zawsze
naszym Domem,
Wytęsknionym, wymarzonym…
Obudź się, Polsko! Biją dzwony!
Kraju mój!
Polsko ma!
Ojczyzno ma!

Lech Makowiecki
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 5 do “Modlitwa (hymn)”

 1. Z TVGloria said

  „Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia,bo zwykł klękać tylko przed Bogiem.” – ks. Jerzy Popiełuszko

  Pierwsi w Kościele komunię na stojąco i do ręki wprowadzili w IV w. heretycy ariańscy dla podkreślenia braku wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i dla wyrażenia, ze jest Ona tylko symbolem i znakiem jedności chrześcijan.

  A więc dla wyrażenia odmienności wiary wprowadzono nową formę w liturgii.

  Odwrotnie: Kościół dla podkreślenia dogmatu o obecności Pana Jezusa w Eucharystii wprowadził Komunię na klęcząco i do ust, odrzucając to wszystko w liturgii, co mogłoby wprowadzić w błąd.

  Ponownie Komunię na stojąco i do ręki wprowadzili w 1549 r. reformatorzy protestantcy, głównie w tym celu by ponownie zaprzeczyć katolickim dogmatom na temat kapłaństwa i rzeczywistej obecności Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie. Praktyka taka stała się od tego czasu oznaką antykatolicyzmu.
  …………………..
  Króluj nam Chryste !

 2. jowram said

  Męka Pana Jezusa wg.Wandy Malczewskiej -dalszy fragment
  Żal Piotra
  Widziałam Piotra, gdy się wmieszał w niewłaściwe towarzystwo i zaparł się trzykrotnie Pana Jezusa, nim kogut zapiał. „Nie znam tego człowieka” powiedział. To zaparcie się Piotra było dla mnie sztyletem, przebijającym serce… więc nie tylko Judasz jest zdrajcą, ale i ty Piotrze? Więc wszyscy Pana Jezusa opuścicie… W tym moim bólu spojrzałam w stronę, dokąd Pana Jezusa prowadzono. Pan Jezus przechodząc, spojrzał na Piotra i tym spojrzeniem przypomniał mu obietnicę niedawno daną: „Panie, ja Cię tak miłuję, że choćby się Ciebie wszyscy zaparli, ja się nie zaprę… na śmierć z Tobą pójdę”. „Piotrze! Nim kur zapieje, trzykroć Mnie się zaprzesz”. Kur zapiał, a Pan Jezus spojrzał na Piotra, którego oczy spotkały się z tym spojrzeniem. Przypomniał sobie swoją obietnicę i przepowiednię Pana Jezusa, rozpłakał się serdecznie, porzucił towarzystwo, które go do zaparcia się Pana Jezusa doprowadziło. .. poszedł za Panem Jezusem i do śmierci nie przestał płakać. W tej chwili przypomniałam sobie, ile to ludzi teraz zapiera się Pana Jezusa i zawołałam: „Panie, gdybyś spojrzał na nas, jak na Piotra, wszyscy byśmy się nawrócili…” Pan Jezus mi odpowiedział: „Na Piotra raz spojrzałem, a na dzisiejszych zaprzańców spoglądam z każdego Krzyża; spoglądam z Hostii Świętej, gdy Ją kapłan we Mszy Świętej podnosi; spoglądam z Komunii Świętej, gdy ją ksiądz rozdaje i mówi: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”; spoglądam często i mówię do duszy: „Grzeszniku, przy Chrzcie Świętym przyrzekłeś mi miłość, przy Spowiedzi Świętej, gdyś żebrał o rozgrzeszenie, przyrzekłeś, że będziesz wierny aż do śmierci, a gdzie są te obietnice i przysięgi? Zapierać się Mnie, jak Piotr, grzesznicy umieją, ale płakać jak Piotr, choć na nich spoglądam, nie chcą… ile razy spojrzysz na mnie rozpiętego na Krzyżu, lub utajonego w Najświętszej Hostii, odnawiaj wiernie złożone mi przyrzeczenia”. „Panie, serdeczne łzy żalu i wdzięczności… łzy nad męką Twoją wylane są szczególnym darem łaski Twojej, a więc błagam o ten dar, a płakać będę”. „Otrzymasz, o co prosisz” rzekł Pan Jezus. Odtąd na widok Krzyża lub Hostii Świętej zawsze serce mi płacze i oczy zachodzą łzami. Tamże, s. 65-66

 3. Wiersz ten jest poetycką ilustracją dzisiejszego tematu przewodniego w „Naszym Dzienniku”, jakim jest druga rocznica wypadku samolotu prezydenckiego w Smoleńsku i związane z nią „oblężenie” ambasady rosyjskiej w Warszawie („Budynek ambasady Federacji Rosyjskiej zmienił się wczoraj w pilnie strzeżoną fortecę. Powód? Protesty w przeddzień rocznicy katastrofy na Siewiernym” – pisze „ND”).

  Rocznicowe ilustracje różnego typu pojawiły się także w innych miejscach, w związku z czym Redakcja portalu konserwatyzm.pl skierowała pismo do władz kościelnych:

  „Jego Eminencja
  Ksiądz Kardynał
  Kazimierz Nycz

  Wierni, którzy w Wielką Sobotę odwiedzili warszawski kościół na Bielanach, zobaczyli całą świątynię przysłoniętą malowidłem pt. „Smoleńsk”. Jest to zdarzenie symboliczne dla tego, co ostatnio dzieje się w polskim Kościele. W dniu, w którym każdy katolik wchodząc do kościoła, kieruje wzrok w poszukiwaniu Grobu Pańskiego, symbolicznie całą rzeczywistość przesłania się obrazem odwołującym się do kultu /wątpliwych/ patriotycznych bohaterów.

  Widoczne są w ostatnim czasie działania zamierzone na laicyzację Polaków. Można je nazwać „laicyzacją wulgarną”. Kościół skutecznie broni się przed tym zagrożeniem. Rodzi się pytanie, czemu fala tej wulgarnej laicyzacji narasta akurat obecnie? Czy nie jest tak, że wulgarna laicyzacja ma stanowić trampolinę dla zjawiska prawdziwie groźnego, które wyrasta na pozornym jej zwalczaniu? Pojawiła się swoista „laicyzacja patriotyczna”, która zamienia wymiar religijny w znaczenia niby wzniosłe, ale jednak naturalistyczne i w istocie pozbawione wymiaru chrześcijańskiego. Najbardziej wymownie zjawisko to ujawniło swój mechanizm, gdy Krzyż stał się „substytutem” pomnika tego szczególnego patriotyzmu. Czy nie jest tak, że Polski nie udało się zlaicyzować tymi metodami, co Europę Zachodnią, więc chce się osiągnąć ten sam cel przez szerzenie pseudo-mistycznego patriotyzmu?

  Sprawa Krzyża sprowadzonego do niegodnej roli substytutu świeckiego pomnika przez dłuższy czas stanowił problem dla polskiego Kościoła. Dopiero interwencja Waszej Eminencji zakończyła publiczne zgorszenie, siejące zamieszanie w głowach wielu ludzi. Bardzo prosimy Waszą Eminencję o zbadanie, czy nie należy podjąć stosownych działań również w stosunku do bielańskiego malowidła.

  Redakcja portalu konserwatyzm.pl”

  http://konserwatyzm.pl/artykul/4166/list-redakcji-konserwatyzmpl-do-jego-eminencji-ks-kard-kazim

  * * *

  Jest rzeczą niezmiernie przykrą, że w te święta Polacy musieli „wybierać” pomiędzy ową „laicyzacją patriotyczną”, szerzącą za pomocą malowideł, poezji i prozy „kult (wątpliwych) bohaterów” i „pseudo-mistyczny patriotyzm”, a „laicyzacją wulgarną”, otwarcie drwiącą z Polaków i polskości, jak we wczorajszym filmie Stanisława Tyma pt. „Ryś”:

  „HYMN FUNDACJI SERCE CHOPINA

  Polska to polskie pola,
  To dym żelaza hut,
  To Żelazowa Wola
  Dźwięk chopinowskich nut.
  I w twarzach się powtarza
  Patriotyczny ton,
  Serce Chopina żyje i bije
  Tak jak dzwon.

  A stara polska strzecha,
  Kryjąca rzędy chat
  Do serca się uśmiecha
  Tak jak do brata brat.
  A słońce jasnym snopem
  Pośród polskich chmur
  Fryderyk Chopin gra nam
  Gra nam, gra w D-dur.

  Polska to polskie stawy,
  Jezior lustrzana toń
  Żółty piasek szarawy
  Strzeże dostępu doń.
  I to kryniczne studium
  Przywodzi na myśl
  Chopina preludium brzmi
  – brzmi nam – tu do dziś…

  Polska to polskie łąki
  Przezielony ich stół
  Trawy, sitowia, pąki,
  Osy, bąki, rój pszczół
  A orzeł orlim lotem
  W nieba nieboskłon
  Fryderyk Chopin
  Orli ton – to on, to on!

  Polska to polska skiba
  Co rodzi polski chleb
  Ozimina się skrywa
  Na tej skibie pod śnieg.
  A chopinowskie serce
  Wśród tych żyznych skib
  Rozbrzmiewa scherzem
  Przydrożnych lip!

  Polska to polskie drogi
  Poplątana ich sieć
  Nasze polskie tam nogi
  Pielgrzymują wciąż gdzieś.
  Bo nikt tak nie potrafi
  Dążyć, iść i biec,
  Tylko Chopin trafi
  Do polskich serc.

  Polska to szczera mowa,
  Słowa proste jak te,
  To współpracy odmowa
  Z tym, kto wrednie nam łże.
  Bo polski czysty wieniec
  Jasny bielą gryk,
  Ma w swoim Chopinie
  Muzykę wszechmuzyk.

  Polska to polskie myśli,
  Tylko Polak je zna
  I nikt się nie domyśli
  Co w polskiej duszy łka.
  Doświadczeń naszych cena
  Wysoka jest zbyt,
  Ale Chopina my mamy
  – więcej nikt.

  Polska to „Pan Tadeusz”,
  Konopnicka i Prus
  I ten uczniak, co wie już,
  Czyj był Drzymały wóz.
  To Wawel, to Kruszwica,
  Wisła, Odra, Bug
  Chopin zachwyca
  Od głów do stóp nóg.

  Łza się w oku rozbłyska,
  Że Polakiem się zwiesz,
  Że pradziadów kołyska
  Twoją Polską jest też.
  Że Chopin i Moniuszko,
  Których słucha lud
  To Polacy tacy sami
  Jak ty – wszak to cud!

  Tu gdzie serce Chopina
  Biło dla polskich serc
  Każdy musi doceniać,
  Że tu chodak i kierpc.
  I bosa polska stopa
  Czy żołnierski but,
  Każdy Polak stąpa
  W rytm chopinowskich nut.

  Polska to orzeł biały,
  Który w niebo się wzbił
  Patrzy w orła świat cały
  – czy wystarczy mu sił?
  Bo Polska w orlich trudach
  Pomoc zawsze ma
  Chopina etiuda
  „Rewolucyjna” nam gra!

  Przez serca się przewierca
  Ta Chopinowska pieśń
  I dusza się porusza
  Obłudy strąca pleśń.
  Aż się nam tutaj stanie
  Normalności cud
  Chopinowanie
  Ogarnie polski lud.”

 4. Toja said

  KLĄTWY

  Żaden król polski nie stał na szafocie,
  A więc nam Francuz powie: buntowniki.

  Żaden mnich polski nie bluźnił wszech-cnocie,
  Więc nam heretyk powie: heretyki.

  Żaden pług polski cudzej nie pruł ziemi,
  Więc poczytani będziem jak złodzieje.

  Żaden duch polski nie zerwał z swojemi,
  A więc nas uczyć będą – czym są dzieje?

  Ale czas idzie – Szlachty-Chrystusowej,
  Sumienia-głosu i wiedzy-bezmownej;

  Ale czas idzie i prości się droga…
  Strach tym – co dzisiaj bać się uczą Boga.

  (C.K.Norwid)

 5. Kapsel said

  Ks. Piotr Natanek – Poniedziałek Wielkanocny – Kazanie 09.04.2012

Sorry, the comment form is closed at this time.