Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Teraz Oskar, a potem Donald?

Posted by Marucha w dniu 2012-04-12 (Czwartek)

Amerykańska Akademia Filmowa bardzo zazdrośnie strzeże marki swojej nagrody znanej na całym świecie pod nazwą „Oscar”. Nie mogło się więc spodobać członkom tej organizacji, iż w Polsce przyznaje się nagrodę, w nazwie której również występuje to męskie imię. Chodzi o nagrodę zwaną „Ludowym Oskarem”.

Trzeba będzie retroaktywnie zmienić mu imię?

Od 10 lat Stowarzyszenie Twórców Ludowych przyznaje ją za realizację najciekawszych projektów folklorystycznych. Amerykanie twierdzą, że Polacy bezprawnie wykorzystują prestiż ich nagrody filmowej, czym psują jej markę, i dlatego żądają, abyśmy zmielili nazwę naszego wyróżnienia.

W reakcji na te zarzuty przedstawiciele Stowarzyszenia Twórców Ludowych spokojnie im tłumaczą, że nazywając swoją nagrodę Oskarem, bynajmniej nie mieli na myśli amerykańskiej statuetki, gdyż patronem naszego Ludowego Oskara jest… Oskar Kolberg, słynny polski etnograf.

Obecnie trwają więc pertraktacje między kancelariami prawniczymi reprezentującymi instytucje kultury obu państw. I tu jest serdeczna rada dla szefa polskiego rządu, żeby wsparł obronę naszego Oskara. To leży również w jego osobistym interesie, bo jak się w tym przypadku amerykańskim filmowcom ustąpi, to kto wie, czy następnego żądania nie skierują oni właśnie do… niego. Bo co się stanie, gdy zażądają, aby premier zmienił swoje imię, gdyż używając go, psuje markę słynnej postaci z kreskówek Disneya?

Adam Białous
http://naszdziennik.pl

Admin uprzejmie prosi osoby lubiące wyważać otwarte drzwi, aby nie zwracali mu uwagi, iż amerykański Oscar jest tak amerykański, jak „G. Wyborcza” jest polska.

Komentarze 2 to “Teraz Oskar, a potem Donald?”

  1. Bardzo treściwie. Psychopaci z uwidocznionymsyndromem pospolitego niedorozwoju intelektu. Wielka Akademia składająca się z nierozgarniętych gentelmenów.

  2. Rysio said

    „…Admin uprzejmie prosi osoby lubiące wyważać otwarte drzwi, aby nie zwracali mu uwagi, iż amerykański Oscar jest tak amerykański, jak “G. Wyborcza” jest polska….”

    😉

    O ile dobrze pamiętam to kilkanaście lat temu aktor Marlon Brando bardzo dokładnie się na ten temat wypowiedział.

    Ale potem ze łzami w oczach i na kolanach błagał o wybaczenie. Taki, k..wa twardziel… – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.