Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Isreal o Instynkt samozachowawczy i…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Joannus o Instynkt samozachowawczy i…
  Mietas o Instynkt samozachowawczy i…
  Krzysztof M o Wolne tematy (24 – …
  NyndrO o Wolne tematy (24 – …
  . o Policja interweniowała w spraw…
  sanning o Policja interweniowała w spraw…
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  Wanderer o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 511 obserwujących.

Oficjalne: Obama jest oszustem

Posted by Marucha w dniu 2012-04-15 (Niedziela)

Prawie rok temu informowałem (…) o dokumencie zamieszczonym na stronie Białego Domu, który miał rzekomo być skanem certyfikatu urodzin rzekomego Prezydenta USA Baracka Obamy. Dokument na pierwszy rzut oka budził zastrzeżenia, składał się on bowiem z 9 warstw, tak jakby był stworzony w Photoshopie lub innym podobnym programie, a osoba, która go zamieściła nie użyła tzw. “spłaszczenia”. Biały Dom usunął dokument ze strony, sprawę uciszono.

Szeryf Joe Arpaio

Sprawą certyfikatu Obamy zajął się szeryf wielkiego hrabstwa Maricopa w Arizonie, które z głównym miastem Phoenix i prawie 4-milionową ludnością jest czwartym co do zaludnienia w USA. Joe Arpaio, zwany “najtwardszym szeryfem w USA”, znany jest ze swojej nieugiętej postawy wobec nielegalnych imigrantów, szczególnie z Meksyku. Jest on otwartym obrońcą Konstytucji USA i otwarcie mówi, że nie ulęknie się żadnych gróźb.

Joe Arpaio podjął się najtrudniejszego zadania w swoim życiu – udowodnienia, że zarzuty wobec opublikowanego przez Biały Dom certyfikatu są bezpodstawne. W zeszłym roku duża grupa członków tzw. Tea Party zgłosiła się do niego z prośbą o wyjaśnienie kontrowersji wokół certyfikatu urodzenia Obamy. Wybrano Arpaio, właśnie z uwagi na jego odwagę i nieposzlakowaną opinię. Żadna inna osoba czy instytucja w wymiarze sprawiedliwości w USA nie chciała się podjąć tego zadania.

Arpaio się zgodził i wykorzystał tzw. cold case posse – grupę śledczych wolontariuszy, aby uniknąć zarzutów, że tego typu śledztwo jest finansowane z pieniędzy podatników. Grupa składa się z byłych policjantów i prawników. Praca zespołu badawczego trwała 6 miesięcy.

1 marca 2012 roku szeryf Arpaio zaprezentował wyniki badań komisji śledczej. Na wstępie zaznaczył wyraźnie, że zadaniem komisji było oczyszczenie prezydenta Obamy ze stawianych mu zarzutów. Byłoby to korzystne dla wszystkich obywateli USA, gdyż zakończyło by spekulacje na temat legalności obecnego rządu USA.

Największe oszustwo w historii USA

Śledztwo wykazało jednak, że tak nie jest – są podstawy by sądzić, że dokument został sfałszowany i że dokonano oszustwa. Co więcej, mogło zostać popełnione kolejne przestępstwo, jak podanie fałszywych informacji o tzw. “selective service”. Arpaio ani nie obarczył winą samego Obamy, ani też nie próbował połączyć rzekomego oszustwa z polityką – apelował tylko do Kongresu USA o powołanie komisji śledczej na ten temat. Oświadczył też, że sam podejmie odpowiednie kroki, gdyż zostało złamane prawo w Arizonie.

Podczas konferencji , która odbyła się 31 marca w Sun City w Arizonie, Arpaio i jego zespół śledczy oświadczyli, że są w 100% pewni tego, że certyfikat urodzenia zamieszczony na stronie Białego Domu został sfałszowany. Zaprezentowali specjalny 10 – stronicowy raport na ten temat. Są w posiadaniu konkretnych dowodów w jaki sposób dokonano fałszu i z jakie inne dokumenty wykorzystano do tego celu. Nie będę tu się rozwodził nad metodami oszustów – potrzeba na to cały osobny artykuł. Nadmienię tylko, że np. warstwa zielonego tła została wprowadzona opcją wypełniania kolorem w Photoshopie lub podobnym programie, przez co powstała biaława poświata w tej warstwie. Argumenty, że dokument został przetworzony przez tzw. OCR czy optymalizację, też został obalony.

Wręcz szokująca w tej całej aferze jest postawa mediów amerykańskich. Konferencja 1 marca została zupełnie przemilczana. Z gazet, tylko Washington Times, który jako jedyna duża gazeta nie jest własnością syjonistów, podał obszerną relację z konferencji (> link). Na kolejnej konferencji 31 marca nie zjawił się już nikt z wielkich telewizji czy gazet amerykańskich. Relację można znaleźć na YouTube tylko dzięki mediom alternatywnym. Media mainstremowe zajęły się natomiast dyskredytowaniem szeryfa Arpaio i zaczęły nawoływać do jego usunięcia. Nikt nie próbował nawet analizować opinii komisji na temat certyfikatu – widać stwierdzono, że lepiej unikać tego tematu, a skierować uwagę na inne sprawy, jak rzekomy rasizm Arpaio.

I tak, wpis na Wikipedii przedstawia go jako maniaka kierującego się nienawiścią rasową. 12 kwietnia na portalu powiązanym z latynoską mafią ujawniono informację rzekomo dyskredytujących szeryfa “taśmach Arpaio”. Latynosi robią to chętnie, bowiem szeryf skutecznie ukrócił nielegalną imigrację z Meksyku, która niszczy zarówno miejsca pracy dla Amerykanów, jak i pożera duże fundusze stanowe.

W walkę z dzielnym szeryfem włączył się nawet sam George Soros, który inwestuje miliony dolarów w umieszczenie przedstawicieli władz federalnych na kluczowych pozycjach w hrabstwie Maricopa, którzy mają “monitorować” działania Arpaio. Organizacje promujące tzw. amnestię dla nielegalnych, wystąpiły z żądaniem pozbawienia przez rząd wszelkich uprawnień dla szeryfa Arpaio. Na szczęście zarówno Konstytucja USA, jak i Arizony, nie zezwala na taką ingerencję władz federalnych – szeryf został wybrany w wyborach powszechnych i w hrabstwie pełni najwyższą funkcję. Dlatego też Soros oficjalnie oświadczył, że przeznacza 10 milionów dolarów na to by Arpaio nie został wybrany ponownie.

Obama wraz ze swoim izraelskim "opiekunem" Emanuelem

Są podstawy by sądzić, że Obama jest człowiekiem mafii, który dostał się na pozycję Prezydenta USA. Wokół niego kręcą się tak podejrzani ludzie, jak izraelski oficer Rahm Emanuel, nowo wybrany burmistrz Chicago, o którym się mówi, że jest ojcem chrzestnym żydowskiej mafii. Brat Rahma, Ezekiel, który jest obamowskim “carem służby zdrowia”, jest oficjalnie zwolennikiem ludobójstwa na wzór Hitlera. Wiadomo też kto sponsorował Obamę podczas wyborów – największe banki powiązane z Rotszyldami i Rockefellerami – ludźmi, którzy przez stworzenie rządu światowego i światowej tyranii chcą dokonać eksterminacji na większości ludności świata by zadośćuczynić swojej chorej, satanistycznej ideologii.

Dlatego też robi się wszystko by uniknąć dyskusji na temat certyfikatu. Ujawnienie oszustwa nie tylko pozbawi Obamy urzędu prezydenta i być może skończy on w więzieniu jako zwykły kryminalista – tego kryminaliści globalni się nie obawiają, wszak Obama to tylko pionek. Obawiają się tego, że wszystkie zarządzenia, które były autorstwa Obamy staną się nielegalne – spowoduje to najpoważniejszy kryzys konstytucyjny w historii USA. Za Obamą polecą inne głowy, także tych, którzy go sponsorowali. Wszystkie instytucje terroryzujące ludność USA stracą podstawę prawną do swojego istnienia. Wojny USA okażą się nielegalne w świetle prawa międzynarodowego – wszak to nie Kongres je zatwierdzał, ale nielegalny Prezydent.

Szeryf Joe Arpaio jest wielkim bohaterem USA, nie jest jednak wcale pewne, czy jako taki przejdzie do historii. Syjonistyczna mafia dysponuje obecnie taką siłą, że może zmiażdżyć wszelką opozycję, nawet jeśli jest to szeryf jednego z największych hrabstw w USA, popierany przez prawie 4 miliony ludzi. Nie byłoby więc zaskoczeniem, gdyby został on zamordowany przez latynoskiego zwolennika amnestii dla nielegalnych, lub też zginął w wypadku lub podczas bandyckiego napadu. Miejmy jednak nadzieję, że Arpaio jest dobrze chroniony i że uda mu się zakończyć śledztwo w.s. przestępstw dokonanych przez mafiozów władających Obamą.

Należy też dodać, że szeryf Arpaio na szczęście nie jest już osamotniony w walce o ujawnienie oszustwa – podobne kroki są podjęte przez inne grupy i osoby w USA, jak miliarder Donald Trump. Pojawiły się też dowody na to, że Obama jest Kenijczykiem.

http://monitorpolski.wordpress.com
Tamże sporo linków.

Komentarzy 17 to “Oficjalne: Obama jest oszustem”

 1. Праздников Праздник: http://dtzkyyy.livejournal.com/125442.html!

 2. Walerian Dąbrowski said

  Jeszcze przed pracami szeryfa z Arizony podważono wiarygodność metryki B. Obamy i nieudolne sfałszowanie widoczne gołym okiem, dot. wypełnienia rubryk nieaktualnymi w latach 50-tych, współczesnymi danymi. Pochodzenie ojca Obamy wpisano dot. obywatelstwa Kenia / na trzy lata przed powołaniem nazwy tej kolonii jako państwa / W rubryce rasa ojca wpisano afroamerican a przecież ten kretyński neologizm narodził się o więcej niż dekadę lat poźniej po narodzinach Baraka. W związku z tym natychmiast zdjęto z witryny ten proof /nieudolny gniot / a zastąpiono go wypełniaczem w postaci uśmiercenia , nieżyjącego od kilku dobrych lat, niejakiego B. Ladena. I znowu fatalna wpadka. Patrz Y. T. BBC Frost Benazir Bhutto. Tym razem trzeba było uśmiercić uczestjików mistyfikacjii rajdu na willę wywiadu armii pakistańskiej, w której mianozastrzelić nieżyjącego od dawna Ladena. To nie nastręczało wielkich trudności. Bohaterskie „Foczki” wsadzono w jeden duży śmigłowieć i wystawiono do odstrzału, podobno Talibom.

 3. Halina said

  Krypto-żydowska amerykańska mafia ma niestety dostęp do „nowych technologii”. Dlatego ta hołota czuje się bardzo pewnie i mało się interesuje opozycją – którą mogą uśmiercić w dowolnym momencie i z użyciem tych diabelskich „technologii”, bez możliwości wykrycia sprawców – jak to mogło być np. pod Smoleńskiem. Oni tymi „technologiami” mogą wywołać objawy różnych chorób, różnorakie bóle, napady duszności, dziwaczne doznania psychiczne – np lęk, strach, albo np. nawet – uspokojenie. Znają siłę tych oddziaływań i hołota zaczyna czuć się bezkarnymi „panami stworzenia”. Ich pokonanie – to już dzieło wykraczające poza możliwości zwykłego człowieka. Tylko nadprzyrodzona moc z wysoka – może to diabelstwo jeszcze powstrzymać.
  NIE WOLNO ICH SIĘ BAĆ! Nie darmo Jezus wielokrotnie nawoływał – „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Ten rodzaj DEMONÓW – można pokonać (czyli przegnać z tego świata) – tylko POSTEM I MODLITWĄ. Tak nauczał prawdziwy, żyjący Bóg i władca tego świata – Jezus. Kościół Katolicki wiele nie pomoże,bo prawie cała tzw. „hierarchia” – to krypto-żydostwo. Oni z prawdziwym Bożym porządkiem świata realnego – niewiele mają wspólnego. Wykorzystują okupowane stanowiska dla szerzenia krypto-syjonizmu. Bóg jednak poprowadzi każdego swojego „aniołka” – w taki sposób, że pokonanie hołoty krypto-żydowskiej – JEST MOŻLIWE!!!!

 4. Halina said

  Христос Воскресе.
  Воистину Воскресе!

  Chrystus zmartwychwstał.
  Rzeczywiście zmartwychwstał!

 5. Isreal said

  ad3
  „Ten rodzaj DEMONÓW – można pokonać (czyli przegnać z tego świata) – tylko POSTEM I MODLITWĄ”

  hm

 6. Kar said

  Są podstawy by sądzić, że Obama jest człowiekiem mafii..

  totalna bzdura! nigdy by sie nie odwazyl. Predzej undercover moher

 7. p.e.1984 said

  Jeśli ktoś pamięta historię Malmy – to tu jest coś podobnego ….

  Tragiczne bywają losy genialnych wynalazców – inżynierów. Mogliśmy być potegą – i dupa z królika. Tak jest niestety do dzisiaj.

  Tragiczne bywają losy genialnych wynalazców – inżynierów.
  Przypadek, który opisuję wydaje się być nieprawdopodobnym – jednak taka jest prawda.
  Rok 1971 – na wystawie w londyńskiej Olimpii stoją koło siebie komputery: brytyjski Modular One, maszyny amerykańskie i minikomputer polski K-202, zaprojektowany w roku 1969 przez Jacka Karpińskiego. Wszystkie maszyny są 16-bitowe. Mają 64 kB pamięci a K-202 ma aż 8 MB. Ponad milion operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Pamięć ferrytowa zamiast pamięci na układach scalonych. Wielkość małej walizki – czyli powstałego w roku 1981 PC firmy IBM – model IBM 5150.
  Warto jednak wiedzieć, że zbudowany przez IBM pierwszy pecet nie dorównywał K202.
  Wszyscy pytają Karpińskiego jak to zrobił?
  W tym samym roku 1971 K-202 zostaje wystawiony na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Jego stoisko znajduje się obok wystawionej 8-mio bitowej Odry Elwro.
  Stoisko Karpińskiego odwiedza ówczesny I sekretarz PZPR Edward Gierek. Obiecuje pomoc. Do stoiska Elwro w ogóle nie podchodzi. No i zaczyna się – rozgrywka polityczna.
  W tym samym mniej więcej czasie odwiedza Karpińskiego 2 inżynierów, przedstawicieli znaczących wówczas firm amerykańskich CDC i DEC. Pytają jak dokonał takiego cudu?
  Karpiński powiedział im, żeby się sami domyślili – jednak po 2 dniach – kiedy niczego nie wymyślili odkrył przed nimi swoje rozwiązanie – nie zawracając sobie głowy jego opatentowaniem (chodził o tzw stronicowanie pamięci).
  Jest rok 1972. Karpiński z Zakładem Minikomputerów rusza z produkcją. Spośród 30 pierwszych sztuk połowa trafia za granicę a pozostałe zainstalowane zostają w MSW, MSZ, Krajowej Dyspozycji Mocy, w Marynarce Wojennej, politechnikach i uniwersytetach, kilka sztuk tafia do biur projektowych i przemysłu ciężkiego. Użytkownicy są zachwyceni. Mówiło się również o jego zastosowaniu na statkach.
  W produkcji było wtedy następnych 200 sztuk, portfel zamówień liczył 3000 sztuk.
  Sytuacja wydaje się być doskonała. A jednak Karpiński zostaje wyrzucony z pracy, Zakład Minikomputerów zostaje zamknięty a 200 sztuk K-202 w trakcie produkcji zostaje „utopionych”. Mało tego, dostaje „wilczy bilet” nie pozwalając mu pracować w elektronice i informatyce.
  Czemu?
  1. Elwro zatrudniało wówczas 6 000 pracowników, Instytut Maszyn Matematycznych, gdzie pracował Karpiński tylko 200,
  2. Wkład dolarowy do K-202 wynosił ok. 1800 $, do Odry ok. 30 000 $,
  3. Elwro broniło własnej „pupy”, więc zwróciło się do ówczesnego premiera Polski, Jaroszewicza z prośbą o „pomoc”. No i tą pomoc dostali.
  4. W roku 1970 ZSRR wystąpił z inicjatywą stworzenia jednolitego typu komputera dla Układu Warszawskiego. Zerżnęli projekt IBM-360 i nazwali go RIAD. W każdym kraju satelitarnym produkowany był wówczas jeden typ komputera – w Polsce RIAD 30, na Węgrzech RIAD 10, w NRD RIAD 20 a w Moskwie RIAD 50.
  5. Ponieważ nikt w Polsce nie chciał sfinansować uruchomienia produkcji w Polsce, Karpiński uruchomił ją razem z Brytyjczykami, którzy na ten cel przeznaczyli odpowiednie środki finansowe oraz zajęli się sprzedażą K-202.
  Warto wiedzieć, że komputery Odra z systemem RIAD wymagały dużego pomieszczenia, klimatyzowanego – a K-202 tego nie potrzebował.
  W roku 1972 do Polski przyjechał z całą delegacją do Polski główny konstruktor RIAD-a – Ławronow. Obejrzał K-202 i powiedział: „niemożliwe, taka maszyna musi zająć całą ścianę dużego pomieszczenia”.
  Spytał Karpińskiego: „Czy K-202 jest odporny na wstrząsy i czy wymaga klimatyzacji (tak jak Odry)?
  Karpiński powiedział mu, że można na nim łupać kamienie po czym wylał na K-202 szklankę wody. K-202 pracował spokojnie dalej.
  Ławrow spytał go wówczas, czy można system przerobić na RIAD. Dowiedział się wtedy od Karpińskiego, że tak, tyle tylko, że poprzez emulację systemu z miliona operacji na sekundę pozostanie tylko 300 tys ale i tak będzie szybszy niż RIAD-y.
  Ławrow zaprosił Karpińskiego żeby poprowadził seminarium w Moskwie. Niestety, pojechał za niego profesor Andrzej Janicki, dyrektor naukowy Instytutu Maszyn Matematycznych, wg Karpińskiego „wyjątkowa glizda”.
  K-202 to tylko jeden z wielu pomysłów genialnego inżyniera, Karpińskiego.
  Kim był Jacek Karpiński?
  Urodzony 12 kwietnia 1927 r w Turynie – zmarł 21 lutego 2010 r we Wrocławiu.
  Ojciec, Adam Karpiński, inżynier konstruktor (zginął w wyprawie na Nanda Devi – pierwszej polskiej wyprawie w Himalaje), matka profesor medycyny. Oboje zasłużeni w wojnie z bolszewikami w roku 1920.
  W wieku 14 lat (wyglądał na starszego) wstąpił do Szarych Szeregów, batalion Zośka. Trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych. W pierwszym dniu Powstania Warszawskiego otrzymał kulę w kręgosłup, został sparaliżowany. Dzięki ogromnemu uporowi w procesie rehabilitacji wrócił do zdrowia (kula została w jego ciele).
  Od 1946 do 1951 studiował najpierw na Politechnice Łódzkiej, później Warszawskiej.
  Ponieważ chodził długo o kulach – ówczesne władze nie wsadziły go do więzienia ani nie zabiły za jego bohaterską przeszłość. Mimo wszystko bardzo długo był za nią prześladowany.
  Wyrzucany z pierwszych miejsc pracy (jako sabotażysta) w końcu zaczął pracować w ZWUE T-12 na Żeraniu w Warszawie, jednocześnie pracując jako starszy asystent w Katedrze Elektrotechniki Politechniki Warszawskiej (1951 – 1954). W r. 1954 pracował jako inżynier badawczy w laboratorium przemysłu samochodowego na Żeraniu. W r. 1955 został adiunktem i kierownikiem pracowni w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN.
  Skonstruował w tym czasie maszynę AAH do długoterminowych prognoz pogody.
  W 1959 r konstruuje maszynę AKAT-1 – pierwszy na świecie tranzystorowy analizator równań różniczkowych.
  Rok później jako jeden z 6-ciu nagrodzonych zwycięża w ogólnoświatowym konkursie młodych talentów techniki organizowanym przez UNESCO.
  Dzięki temu w latach 1961-1962 ma możliwość studiowania na Harwardzie i MIT w USA. O dziwo władze Polski zgodziły się na jego wyjazd.
  Amerykanie szybko orientują się z kim mają do czynienia i Karpiński dostaje różne propozycje pracy w USA. Proszą go o pozostanie w USA ważni naukowcy. Odmawia. Wraca do Polski.
  Czy to był jego błąd? Trudno to nam dzisiaj oceniać. Mógł zostać sławny i bogaty – mógł podkreślać, że jest Polakiem i sławić Polskę. Wybrał inaczej – niezależnie od sytuacji politycznej kochał Polskę.
  Trudno mu się dziwić. Tak był wychowany – a 3 Krzyże Waleczne nie wzięły się z nikąd.
  Ta decyzja skutkowała w jego życiu kolejną walką – trudniejszą niż ta z Niemcami.
  Karpiński wraca do kraju, pracując w Pracowni Sztucznej Inteligencji Instytutu Automatyki PAN konstruuje Percepton, uczącą się maszynę, rozpoznającą otoczenie przy pomocy kamery – była to wówczas druga na świecie maszyna, oparta na sieci neuronowej 2000 tranzystorów.
  Karpiński przechodzi następnie do pracy w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Warszawskiego i w ciągu 3 tygodni konstruuje skaner do analizy fotografii zderzeń cząstek elementarnych na kliszach CERN.
  Do obróbki tych zdjęć w latach 1965-1968 skonstruował w 11-osobowym zespole komputer KAR-65, pierwszy w Europie system asynchroniczny, ze zmiennym przecinkiem, 100 tys. operacji na sekundę. Maszyna ta pracowała w IFD 20 lat, co było rekordem światowym. Był on 30-krotnie tańszy niż 2 razy wolniejsze wtedy komputery Odra. Kosztował 6 mln złotych, podczas gdy każda Odra kosztowała 200 mln złotych.
  I wreszcie K-202.
  Nikt tego komputera w Polsce nie chciał produkować. Zjednoczenie MERA uznało , że projekt nie nadaje się do realizacji, bo gdyby taka technologia istniała to Amerykanie na pewno by ją już wykorzystywali.
  Tymczasem w Londynie uznano, że to najlepsza konstrukcja logiczna na świecie. Produkcja K -202 ruszyła za pieniądze brytyjskie. Polski ponoć na nią nie było stać.
  Brytyjczycy chcieli za wszelką cenę uruchomić produkcję u nich. Karpiński się nie zgodził, chciał by produkcja miała miejsce w jego ukochanym kraju – w Polsce.
  Jeden z ważnych decydentów brytyjskich (były pilot RAF-u) zrozumiał go i wyraził zgodę.
  MERA podpisała umowę z brytyjskimi firmami Data-Loop i MB Metals i stworzyła Zakład Mikrokomputerów. Jego dyrektorem został Jacek Karpiński.
  Jak to się skończyło wiecie z tekstu powyżej.
  Ale jako ciekawostkę warto wspomnieć i o tym, że kilku na wysokich stanowiskach towarzyszy partyjnych z PZPR próbowało Karpińskiemu pomóc. Szybko tracili stanowiska.
  Mimo tak wrogiego stosunku zakładów Mery do K-202 próbują one skopiować tą maszynę. Udaje się to po 5-ciu latach i chociaż Mera 400 (tak się nazywała ta maszyna) jest dwukrotnie wolniejsza i wielokrotnie droższa od K-202 to jednak staje się ona polskim hitem eksportowym, produkowana jest od roku 1976 do roku 1987 wZakładach Systemów Minikomputerowych MERA w Warszawie.
  W 1978 roku Karpiński ma już wszystkiego dosyć. Wynajął zrujnowaną chałupę pod Olsztynem i zaczął hodować świnie i kury. W 1980 zrobiono o nim reportaż – i znowu zaczęły się problemy. Ponoć Karpiński kradł kury z okolicy. Kompletne brednie. To jemu kradziono kury.
  Po tym wszystkim Karpiński wyjeżdża do Szwajcarii i pracuje w znanej z profesjonalnych magnetofonów firmie Polaka, Kudelski.
  Karpiński usiłował namówić Kudelskiego by przejść z technologii analogowej na cyfrową – bo w niej widział przyszłość. Ponieważ do tego nie doszło Karpiński stwierdził, że szkoda jego czasu i do spółki ze szwajcarskim matematykiem utworzył firmę Karpiński Computer Systems. Zrobił robota sterowanego głosem, pokazał go na wystawie w Zurychu – natychmiast znaleźli się inwestorzy ale szwajcarski wspólnik nie chciał się dzielić udziałami. Firma padła.
  Będąc w Szwajcarii Karpiński stworzył Pen-Readera – skaner i oprogramowanie do czytania tekstu.
  Karpiński wraca do Polski w roku 1990. Zachodziły wtedy w Polsce ogromne zmiany.
  Zostaje doradcą ministra finansów ds. informatyki. Współpracuje z Balcerowiczem i Olechowskim. Ich następca jest „tak głupi, wg Karpińskiego”, że rezygnuje on z tej posady.
  Postanawia produkować Pen-Readera w Polsce.
  Oto jak się to skończyło, cytat z wywiadu w czasopiśmie CRN :
  „Postanowiłem produkować Pen-Readera w Polsce. Znajomy polecił mi zakłady w Szczytnie. Tam wzięli się do roboty i wyprodukowali szybko partię 500 egzemplarzy. Miałem już zamówienia. Zacząłem starać się o kredyt, bo chciałem uruchomić własną produkcję. Założyłem dwie firmy: JK Computer Systems i JK Electronics. Potrzebowałem 800 tysięcy dolarów. Chciałem to wszystko zrobić z rozmachem, pewnie niepotrzebnie.
  Trafiłem do banku BRE. Bank powiedział, że da mi kredyt, jeśli biznesplan zostanie przygotowany przez fachowca z Ministerstwa Przemysłu. Ministerstwo przysłało mi jakąś panią. Wyszło na to, że potrzeba 860 tysięcy dolarów.
  Zabezpieczeniem był mój dom w Aninie wyceniony na 350 tysięcy dolarów. Kredyt miał przyjść w trzech transzach. Pierwsza wynosiła 126 tysięcy dolarów.
  Kupiłem maszyny, komponenty, zapożyczyłem się jeszcze u znajomych, wiedząc, że za parę tygodni przyjdzie druga, większa transza kredytu. Czekam, czekam. A pieniędzy jak nie było, tak nie ma.
  Poszedłem do banku i pytam, kiedy będzie druga transza. A oni na to:
  – A ma pan nowe zabezpieczenie?

  CRN: Potraktowali dom jako zabezpieczenie tylko pierwszej transzy?

  Jacek Karpiński: Nic o tym wcześniej, cholera, nie powiedzieli! Jeszcze nie zacząłem produkcji, a oni już weszli mi na konta. A że nie miałem czym płacić, zaczęli mi naliczać karne odsetki – 120 proc.! Sprzedałem Pen- -Readery wyprodukowane w Szczytnie, dostałem na konto w Banku Handlowym 30 tysięcy dolarów. Sprawdzam stan konta – pusto. BRE zabrał. Zostałem kompletnie bez pieniędzy.
  Żeby się ratować, zaprojektowałem kasy fiskalne. Zapożyczyłem się w paru bankach, otworzyłem zakład, byłem w przededniu produkcji. Jedno włamanie, drugie, trzecie – wszystko zniknęło. Po prostu rozkradli mi zakład. A miałem przecież ochronę!
  Podpisałem umowę na produkcję tych kas z Libellą. Zorganizowałem im zakład produkcyjny od zera. Przysłali mi na dyrektora jednego z członków rady nadzorczej. I zaraz się okazało, że nie mam wstępu do zakładów. Makabra!
  Zakłady były Libelli, ale projekty moje. Podpisałem umowę na produkcję z Apatorem. Zrobili prototypy, a ponieważ wszystko działało jak należy, zapadła decyzja o produkcji. I wtedy postanowili produkować płyty główne w Warszawie i zamówili od razu 3 tysiące.
  – Panowie – mówię. – Tak się nie robi. Niech najpierw przygotują próbną partię, zobaczymy, do czego to się w ogóle nadaje. Przecież trzeba sprawdzić kooperanta.
  Nie posłuchali. A w Warszawie spieprzyli wszystkie płyty, co do jednej. Okazało się, że ten sam zakład pracuje dla innego producenta kas fiskalnych, który ma siedzibę w tym samym budynku. Z mojego punktu widzenia to był ewidentny sabotaż.

  CRN: W rezultacie stracił pan dom.

  Jacek Karpiński: Sprawa kredytu w BRE ciągnęła się od 1996 do 2000 roku. W końcu wystawili mój dom przy Nawigatorów 11 na licytację. I sprzedali. za 200 tysięcy złotych! Tam była działka 2,5 tys. mkw. Jeszcze w 1996 był wyceniony na 350 tysięcy dolarów! Kupił go jakiś były policjant.
  Miałem mieszkać w tym domu do kwietnia 2001 roku. W październiku 2000 roku nowy właściciel zażądał, żebym się wyprowadził. Powiedziałem, że nie będę się wyprowadzał na zimę. Komornik ustalił przecież, że mogę mieszkać do kwietnia.
  Nowy właściciel nie miał co prawda wstępu do domu, ale miał za to wstęp do ogrodu. Zaczęły się świństwa. Najpierw pościnał wszystkie drzewa, potem sprowadził koparkę i rozorał wszystko tak, że nie było jak chodzić. Potem koparka uszkodziła dach. Przeprosił i obiecał, że naprawi – i w ramach tej naprawy zerwał cały dach. Siedziałem w pokoju i pracowałem. pod gołym niebem.
  Jak padał deszcz, brałem parasol, a komputer przykrywałem folią. W końcu pozrywał mi koparką przewody elektryczne.
  Któregoś dnia poszedłem do córki na kolację. A ten bezczelny łobuz przyjeżdża i mówi, że dom się zawalił! Rozjechał wszystko buldożerem! Wszystko zniszczył.
  Całą moją bibliotekę, wszystkie pamiątki, wyposażenie domu.
  Nie pamiętam, ile razy pisałem do policji, prokuratury, żeby poskromili jakoś tego łobuza. Bez odzewu. Pisałem do inspekcji budowlanej. Przyjechali dopiero wtedy, jak już z domu nic nie zostało. Przecież było wyraźnie widać, że to wszystko zrobiono ciężkim sprzętem.

  CRN: W jaki sposób znalazł się pan we Wrocławiu?

  Jacek Karpiński: Jak mi zabrali dom, pomieszkiwałem w Aninie. Potem wyjechałem na pół roku do Szwajcarii, żeby tam robić na zlecenie nowy skaner. To jest specjalny skaner do sprawdzania ksiąg rachunkowych. Sczytuje liczby, przesyła do komputera, gdzie są prowadzone obliczenia. Ja z synem Danielem zajmowałem się tylko konstrukcją. Sprzedaż będą prowadzić Szwajcarzy.
  Kiedy wróciłem, przyjaciółka namówiła mnie na przenosiny do Wrocławia. Mam stąd bliżej do synów. Dwaj mieszkają w Szwajcarii, trzeci, Daniel, przyjechał dwa lata temu do Wrocławia. Bardzo zdolny chłopak. Tak jak ja – elektronik i
  informatyk. Będziemy razem robić wersję mobilną tego skanera.

  CRN: Banki dały już panu spokój?

  Jacek Karpiński: Niezupełnie. Jeszcze spłacam długi. Idzie na to jedna czwarta mojej emerytury.”
  Jacek Karpiński, genialny wynalazca, inżynier, który mógł tak wiele osiągnąć, gdyby nie jego umiłowanie dla kraju, dla Polski, pod koniec swojego życia pracował przy stronach internetowych, żeby mógł przeżyć.
  Zmarł w biedzie.
  Piszę te słowa z ogromnym szacunkiem dla niego.
  Mógł być wielki w świecie – chciał być wielkim w Polsce. Czy przegrał?
  Andrzej Kusior Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka http://www.informatykapodkarpacka.pl
  http://akwedukt.nowyekran.pl/post/57678,byl-taki-polak-mogl-wzniesc-polske-na-wyzyny-swiata

 8. wet3 said

  Zycze panu Arpaio bardzo dlugich lat zycia i sukcesow. Obawiam sie jednak, ze moze on podzielic los JFK…

 9. Pokręć said

  Jak sobie przypominam historię p. Karpińskiego, to mnie szlag trafia. Nie wiem, czy Bóg o nas zapomniał? Robi sobie jakś eksperyment „na zywca”, czy co? Nic nie rozumiem, mam wrażenie, że zyjemy w jakiejś klatce ze szkalnymi scianami i sufitem – niby wolnośc, niby wszystko można ale jak się spróbuje cos zrobić – szkło. Jak sie przez to przebić?
  Ja juz od jakiegos czasu jestem na duchowej emoigracji. Modlę się i olewam resztę. Trudno. Gdyby Bóg chciał, żebym cos robił, to przynajmniej jakąś zachęte by mi dał w postaci czegoś, co sie uda. A tak, jak już na samym początku, za co się nie wezmę – to albo się okazuje, że sie nie opłaca, albo że zarobek na tym jest taki, że można z głodu zdechnąć. Nie rozumiem, czy naprawdę zostaliśmy stworzeni na pośmiewisko świata, jako to krzywe drzewo, co na nie każda koza leje?
  Na razie siedzę sobie spokojnie i chleję wiejski bimber (pychotka, swoja drogą, sklepowe berbeluchy się ani umywają). Co więcej mi potrzeba do zycia? A niech sobie będzie i krótkie, byle szybko minęło. To żadna przyjemność kopać się z koniem wiedząc, że na końcu i tak będzie grób.

  A Obama nie jest oszustem. On jest marionetką. Te papiery podrobili ci, co go wsadzili na ten stołek. Bez jego wiedzy i zgody – admin

 10. Kar said

  Na razie siedzę sobie spokojnie i chleję wiejski bimber (pychotka, swoja drogą, sklepowe berbeluchy się ani umywają).

  tylko Pan nie rozrabiaj i Pamietaj Pan o zero alcohol tolerance, na Gajowce !

 11. On said

  Skoro mowa o mafi, polecam to:
  http://www.zerohedge.com/contributed/2012-15-14/titanic-sinks
  Smieszne choc przerazajaco prawdziwe.

 12. On said

  Historia J. Karpinskeigo to typowy los ludzi utalentowanych z ambicjami ktorzy mieli nieszczescie urodzic sie wspod polactfa i ktorzy ZAWSZE tak koncza bez wyjatkow.

 13. Pokręć said

  @10: na gajówce nie piję. Poza tym picie sklepowej wódki to grzech! Bimber to co innego, to owoc ziemi i pracy rąk ludzkich!

 14. Nipies said

  Zazdroszcze bimberku. Jaka rasa? Z jakich stron Kraju? Bukwica moze podlaska?
  Misie za Oceanem skonczyl juz przed rokiem. Trzeba przemycic wiecej.

 15. Nipies said

  Spiesze wyjasnic mit o zabieraniu Amerykanom pracy przez nielegalnych imigrantow.
  Na takie roboty, jakich oni sie podejmuja, to Jankes by sie nie zechcial wysikac, excuse le mot. Meksyki nie walcza o przerwy w pracy na obiad, na kawke, na papieroska, tylko za tak powiem zapieprzaja bez oddechu. Placa podatki, a nie naleza sie im zadne beneficja. Czy mozna sobie wyobrazic, ze np. bezrobotna murzynka, matka osmiorga dzieci, kazde o innym nazwisku, pojdzie w miejsce muciacia zbierac ogorki za szesc bakow na godzine? Wolne zarty. Ona z pomocy socjalnej ma o wiele wiecej.

  Nie dajmy sie demagogii. Szeryf Arizony po prostu walczy o czysta litere prawa, a nawet o wszystkie cztery litery, a wcale nie o dobro bezrobotnych Amerykanow.

  Inna sprawa, ze zrobil dobra robote w sprawie ujawnienia zamulania mozgow populacji przez omabafilow.

 16. OKEJ ! Wiemy i Pamiętamy. JHS

 17. […] https://marucha.wordpress.com/2011/03/03/nie-wierza-urodzonemu-na-hawajach/ https://marucha.wordpress.com/2012/04/15/oficjalne-obama-jest-oszustem/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.