Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Abba chce Apokalipsy?

Posted by Marucha w dniu 2012-04-18 (Środa)

Zgodnie z medialnymi doniesieniami Szwecja ma być pierwszym krajem Europy, który całkowicie zrezygnuje z obrotu gotówkowego. Poza szwedzkimi politykami i ekonomistami w propagowanie tego planu zaangażowali się także tamtejsi celebryci.

– Nie widzę żadnego powodu, dla którego mielibyśmy jeszcze drukować banknoty. Gdyby ludzie nie mieli przy sobie w ogóle pieniędzy, nikt by na nich nie napadał i nikt by ich nie okradał – przekonuje rodaków Björn Ulvaeus, nowy medialny autorytet ekonomiczny, przed laty bardziej znany jako członek grupy wokalnej Abba.

Być może już wkrótce w wyniku działań medialno-politycznych elit bez zgody bankowych administratorów żaden Szwed „nie będzie mógł kupić ani sprzedać”.

Tomasz Tobolski
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 21 do “Abba chce Apokalipsy?”

 1. olagordon said

  jeszcze tylko zaczipować nas, potem czipek wyłączyć i jesteśmy NIKIM, ale co się przejmować głupstwami, ci to wiedzą jak żyć:

  Co słychać w Brukseli?

  Podczas gdy UE przeżywa kryzys euro, zagrażający gospodarkom krajów posługujących się tą walutą, egoistyczni biurokraci unijni wydali £50 mln [PLN 250 mln] na muzeum, zwane „Domem Historii Europejskiej”, gdzie II wojna światowa jest tylko Europejską Wojną Domową, a „Rok 0” dla Europy to rok 1946, kiedy stworzono UE. Eurokraci zdecydowali, że w ten sposób będą promować „świadomość tożsamości europejskiej”.
  Powstał także kanał propagandy TV, o dziennej oglądalności aż 830 osób. Kosztuje £7 mln rocznie, programy są w 22 językach, m.in. w celtyckim, znanym tylko około 80.000 osobom.
  od powiększenia się liczby członków UE z 15 do 25 w 2004 roku, liczba euro-parlamentarzystów wzrosła tylko o 4 osoby, a całkowita liczba zatrudnionych zwiększyła się od 3,946 do 6,245.
  Całkowity koszt utrzymania Euro Parlamentu wynosi £1,69 bn [w por. z rokiem 2009 wzrost o 18%] rocznie. Unia dzierżawi, wynajmuje lub posiada 63 budynki, dwa razy więcej niż 10 lat temu.
  A w Hiszpanii bezrobocie wśród młodych wynosi 50%.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2131277/7m-TV-channel-WWII-airbrushed-European-history–eurocrats-spending-like-before.html
  * * *
  A w Londynie?
  Proszę spojrzeć na tę ‚wieżę obserwacyjną’ wys. 115 m straszącą w wiosce olimpijskiej
  http://en.wikipedia.org/wiki/ArcelorMittal_Orbit
  * * *
  Nowa kocia [tylko?] choroba

  Jak donosi wczorajszy Daily Mail, w wiejskich okolicach między Inverness i Aberdeen w Szkocji, jak również w Austrii i Szwecji, występuje epidemia bardzo dziwnej kociej choroby neurologicznej: sztywne łapy, sztywny ogon, wyglądają jak ‚żywe roboty’, zmiana kotowości [jak osobowość]. W przypadku szwedzkich i austriackich kotów nie występuje sztywność ogona.
  Naukowcy nie wykryli u chorych kotów żadnego wirusa. Ponieważ choroba nie przenosi się z kota na kota, a te są dobrymi łowczymi, można przypuszczać, że dostają ją od mysz, nosicieli zmutowanego wirusa.
  Choroba jest nieuleczalna, kot ma trudności z chodzeniem i jest zdezorientowany, w końcowym stadium nie może przełykać i jego stan się pogarsza, na przestrzeni roku zostaje uśpiony.
  więcej: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2130472/The-disease-turning-British-cats-living-robots–experts-say-theres-cure.html
  Opryski? Pestycydy? GMO? Ziemia?

 2. tralala said

  nie na temat, przepraszam!
  Uslyszalam w katolickim francuskim radiu (ktore zawsze udaje, ze Bractwo PX nie istnieje), ze „FSSPX podpisalo preambule, oficjalny komunikat nadazy w krotce”.

  Bzdura. – admin

 3. Kapsel said

  Panie Gajowy to te wszystkie informacje są nieprawdziwe ?
  Na przykład tutaj

  wtorek, 17 kwietnia 2012
  Biskup Bernard Fellay w imieniu Bractwa św. Piusa X podpisał preambułę doktrynalną

  Jak podaje Andrea Tornielli na stronie VATICAN INSIDER przełożony Bractwa św. Piusa X podpisał preambułę doktrynalną zaproponowaną przez Stolicę Apostolską we wrześniu ubiegłego roku. Podpisanie dokumenty było warunkiem osiągnięcia pełnej komunii i otrzymania przez Bractwo statusu kanonicznego w Kościele.

  Jednakże podpisanie preambuły nie zamyka uzasadnionych dyskusji, studiów i teologicznych wyjaśnień konkretnych wyrażeń i niejasności obecnych w dokumentach Soboru Watykańskiego II.

  Przewidywaną formą kanoniczną dla Bractwa będzie prawdopodobnie prałatura personalna, którą wprowadził Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 r. i stosowana było dotychczas w stosunku do Opus Dei. Prałatura personalna bezpośrednio podlega Stolicy Apostolskiej.

  Bractwo św. Piusa X będzie w dalszym ciągu sprawować Mszę św. według ksiąg liturgicznych z 1962 roku oraz będzie kształcić przyszłych księży w swoich seminariach duchownych.

  całość
  http://rzymski-katolik.blogspot.com/2012/04/bernard-fellay-w-imieniu-bractwa-sw.html

  te wiadomości już się pojawiają w necie

  http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x53699/bp-fellay-podpisal-preambule-doktrynalna/

 4. Kapsel said

  ad. do 3

  ….Preambuła nie jest niczym innym jak „Professio fidei” czyli wyznaniem wiary jakie wymagane jest od osób, piastujących urzędy kościelne….

  http://gloria.tv/?media=280345

 5. Teresa said

  re.2
  Tu też jest ta wiadomość

  http://rzymski-katolik.blogspot.com/2012/04/bernard-fellay-w-imieniu-bractwa-sw.html

 6. Czesław said

  Deo gratias!

 7. KaRabin said

  Czy pobieranie odcisków palców przy wyrabianiu paszportu jest zgodne z kostytucją RP?

 8. tralala said

  ad 2
  Panie Marucha, ja nie napisalam nic wiecej niz:

  „3. COMMUNIQUE FROM THE PONTIFICAL COMMISSION „ECCLESIA DEI”
  18/04/2012
  … – The Pontifical Commission „Ecclesia Dei”, today released the following communique:”On 17 April, as requested during the 16 March meeting held at the offices of the Congregation for the Doctrine of the Faith, the Commission received the response o… ”

  http://www.vis.va/vissolr/index.php?lang=en

 9. tralala said

  DICI, komunikat oficjalny Bractwa:
  http://www.dici.org/en/news/communique-from-the-general-house-of-the-society-of-saint-pius-x-april-18-2012/

  Cieszmy sie wiec z zakonczenia tego etapu i modlmy sie dalej!

 10. Brat Dioskur said

  Przypadkiem w sasiedztwie zwariowanej Szwecji odbywa sie proces Brevika ,ktory mimo tego ,ze toczy sie on za zamknietymi drzwiami przepuszcza na zewnatrz dosc ciekawe wypowiedzi oskarzonego. Przede wszystkim posluguje sie on okresleniem ‚kulturowy marksizm” o ktory oskarza europejskie elity. Prad ten prowadzi do zaglady tozsamosci Europy i stanowi zgube dla bialej rasy -twierdzi Brevik.Ciekawe bo juz dawno temu Michalkiewicz operowal podobnym okresleniem nazywajac kulture polityczna wspolczesnej Europy wlasnie kulturowym marksizmem.Sam Brevik podkresla ,ze nie jest chory psychicznie a zamach swoj wykonal z premedytacja .Wchodzac do sali zwraca sie do publicznosci tzw. pozdrowieniem templariuszy.Rozni sie ono od „rzymskiego” tylko tym,ze dlon jest zwinieta w piesc a nie rozpostarta na plask.Wydaje sie ,ze jednak Brevik mimo ideologicznej racji wybral niewlaciwe dzialanie.Wystrzelanie 70 niewinnych ludzi wcale nie spowoduje wzrostu sympatii do europejskich nacjonalistow ,do ktorych werbalnie pretenduje Brevik. Powinien on wziasc pod uwage pewien dialog z filmu „Red Hit”.W rozmowie miedzy swiezo przybylym z sowieckiej jeszcze Moskwy oficerem KGB (Schwarzenegger) a Lt.Rydzykiem (sic!) (Belushi) ten pierwszy mowi ,ze Chinczycy rozwiazali bardzo prosto problem prostytucji w Szanghaju.Wszystkie po wylapaniu -wystrzelali!Na to amerykanski policjant oznajmia ,ze u nas w USA tego nie mozna zrobic.Na pytanie dlaczego , odpowiada ,ze politycy nie pozwola.”Zastrzelcie wiec najpierw politykow” -pada prosta odpowiedz oficera KGB.Trzeba pamietac ,ze jest to produkcja Hollywoodu ,ktory wiadomo w czyich rekach sie znajduje !!!

 11. Marucha said

  Bardzo przepraszam, napisałem „Bzdura” pochopnie i bez zrozumienia tematu.
  Preambuła została istotnie podpisana.

  Natomiast nie ma to nic wspólnego z jakimś uznaniem zdobyczy Vaticanum II przez Bractwo.
  Nie wiem, czy jest się z czego cieszyć…
  A w ogóle to raczej Watykan, a nie Bractwo, powinien złożyć wyznanie wiary, bo coraz więcej ludzi ma wątpliwości, w co właściwie wierzy znaczna część hierarchii KK.

 12. maran said

  Racja lezy po stronie sedevacantystow.
  Nie ma pertraktacji ze Zlem.

 13. Rysio said

  Popatrz, popatrz, Inkwizytor – parchatka Maranka staje się sedewakantystką.

  Maranka – czy zdajesz sobie sprawę, że jako sedwakantystka – nie mogłabyś więcej walić swoim żydowskim łbem w ścianę płaczu?

 14. Marucha said

  Re 12:
  To nie tak.
  Nie ma pertraktacji z diabłem – z ludźmi ZAWSZE jest.
  Pertraktacje to nie uległe przyznawanie racji oponentowi. To próba ukazania mu prawdy i nawrócenia go.

  Re 13:
  A pan Rysio to bez tych swoich epitetów już nie potrafi?

 15. RSA said

  Czyli co? Szwedzi będą wpuszczać do siebie tylko turystów w kartami kredytowymi? Z gotówką już nie?

 16. Marucha said

  Re 15:
  A na to pytanie na pewno Panu kompetentnie odpowie – jeśli nie muzyk Ulvaeus, to jakiś inny „celebryta”, a może aktoreczka z filmów porno?

 17. maran said

  ad 15 Pewnie kaza panu na granicy wymienic gotowke na jakas karte i tyle.
  Jak wprowadza tylko obroty bezgotowkowe to i te pieniadze tam na nic sie panu nie przydadza.
  Chyba ze, w razie braku papieru toaletowego w lazience ,moze je pan uzyc do podtarcia siedzenia.

 18. Pokręć said

  @17: nie, po prostu (j)e/u|w/ro czy d/ebi|o/lar w postaci banknotów będą w Szwecji traktowane tak, jak u nas za komuny. To wszystko. Lewe interesy będzie się robiło przy uzyciu lewych pieniędzy. Na czarno będzie się pracowac za banknoty państw obcych. Tym samym będzie się płaciło za bimber…

 19. Mordka Rosenzweig said

  re 7

  Szanowny pan Rabin,

  Ja pan Mordka nie jest expert od konstytucja dla Polsza bo konstytutcja dla Polsza nie jest waszna.

  Ja pan Mordka mosze natomiast powiedziec, sze pobieranie odciskuw palcuw od gojuw jast jak najbardziej zgodne z nasz Talmud.

 20. Inkwizytor said

  Re : 12

  Maranka, zgadzam się z tobą 🙂

 21. Zbigniew Kozioł said

  Zło jest częścią naszego życia. Robienie zła innym. Nigdy przenigdy bez tego nie obejdzie się. To jest prawo człowieka żywego. My musimy mieć swobodę wyrządzania zła. Musimy mieć możliwość wyboru między dobrem a złem. Po to nas posłał Bóg do życia na Ziemi, którą mamy sobie przysposabiać, abyśmy wybierali między dobrem a złem, abyśmy mieli możliwość wyboru. Bez niej nie jesteśmy już ludźmi, przestajemy też być pożytecznymi dla idei Boga.

  Nie widzi się też tego, że czarny rynek, to co tak bardzo każdemu uczciwemu człowiekowi nie podoba się, te krętactwa, słów brak, one też mają sens.

  Ja wolę żyć razem z przestępcami niż w świecie fetyszyzmu równości i sprawiedliwości.

Sorry, the comment form is closed at this time.