Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

INDECT pod monitoring

Posted by Marucha w dniu 2012-04-18 (Środa)

Ministrowie spraw wewnętrznych oraz cyfryzacji będą musieli wytłumaczyć się przed sejmową Komisją Administracji i Spraw Wewnętrznych z prac nad projektem INDECT. Według posłów, jego realizowanie grozi totalną inwigilacją obywateli.

Obywatelu, nie masz się czego bać. Nie myśl, słuchaj władzy - a włos ci z głowy nie spadnie.

Projekt inteligentnego systemu obserwacji ludzi i wykrywania zagrożeń w przestrzeni miejskiej, czyli INDECT, będzie przedmiotem nadzwyczajnego posiedzenia komisji. Wniosek o jego zwołanie z udziałem ministrów: spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego i cyfryzacji Michała Boniego, złożyła poseł Barbara Bubula (PiS). Jej zdaniem, INDECT – w razie jego wdrożenia w miastach – niesie za sobą niebezpieczeństwo totalnej inwigilacji obywateli bez ich wiedzy, gromadzenia danych na temat poszczególnych osób i głębokiej ingerencji w naszą prywatność.

System ma automatycznie analizować dane z monitoringu, sensorów wykrywania obiektów ruchomych, wykrywać treści kryminalne w internecie, identyfikować przestępców i odnajdywać dokumenty za pomocą techniki cyfrowych znaków wodnych, łącząc przy tym rozproszone systemy komputerowe w jedną sieć zdolną do efektywnego przetwarzania informacji.

Wniosek o nadzwyczajne posiedzenie złożony został w piątek, 13 kwietnia. Tego samego dnia szef MSW min. Cichocki niespodziewanie wydał komunikat, w którym poinformował, że MSW wstrzymuje prace przy projekcie INDECT. Cichocki zadeklarował też, powołując się na swoją rozmowę z komendantem głównym policji Markiem Działoszyńskim, że policja nie zamierza wykorzystywać w przyszłości efektów prac badawczych nad INDECT. Prace te prowadzi konsorcjum instytucji naukowych, publicznych i komercyjnych pod kierunkiem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

– Prawdopodobnie nagła decyzja ministra Cichockiego jest pokłosiem naszego wniosku – powiedziała Barbara Bubula. Wcześniej, w połowie marca, posłanka wystosowała w sprawie INDECT interpelację do szefa MSW, na którą do dziś nie otrzymała odpowiedzi (minister zwrócił się o przedłużenie terminu udzielenia wyjaśnień). Być może komunikat MSW miał, w zamyśle szefa resortu, zamknąć temat. – Sprawa INDECT nadal pozostaje aktualna i musi być wyjaśniona przez ministerstwo do końca, zwłaszcza że zostały w ten projekt zaangażowane publiczne pieniądze – uważa Bubula.

W reakcji na decyzję ministra Cichockiego władze Akademii Górniczo-Hutniczej zwołały konferencję, na której rektor Antoni Tajduś poinformował, że AGH nie przerwie prac badawczych, bez względu na to, czy projekt zostanie wykorzystany przez Komendę Główną Policji, czy też nie. Prorektor ds. nauki Tomasz Szmuc zapowiedział, że jeśli MSW się wycofa, to AGH znajdzie innego partnera.

Wdrożeniem INDECT zainteresowany jest Europol oraz policje z Hiszpanii, Malty, Łotwy i Rumunii. Z liczącego 17 mln euro budżetu projektu 75 proc. stanowią środki z Unii. Rektor Tajduś powiedział, że na razie nie otrzymał oficjalnego pisma z MSW o wstrzymaniu prac.

Naukowcy po raz kolejny zapewnili też, że projekt nie zmierza do inwigilacji obywateli i jest bezpieczny z punktu widzenia ochrony danych osobowych, a jego celem jest wyłącznie ułatwienie pracy policji. [Oczywiście jakiekolwiek podejrzenia, że projekt właśnie zmierza do totalnej inwigilacji obywateli, a ochrona danych osobowych to gadka-szmatka, mogą wyjść tylko z zatrutych jadem nienawiści mózgownic wrogów demokracji – admin]

– Naukowcy, mówiąc o bezpieczeństwie INDECT w zakresie ochrony danych osobowych, za każdym razem odnoszą się do „projektu badawczego”, natomiast kompletnie abstrahują od rezultatu tych badań po wdrożeniu systemu – komentuje poseł Bubula. [No cóż, naiwni naukowcy nie mogą przecież zdawać sobie sprawy do czego będą wykorzystane rezultaty ich projektu badawczego, gdyż żyją na Marsie – admin]

Małgorzata Goss
http://naszdziennik.pl

Komentarze 3 do “INDECT pod monitoring”

 1. jaszmija said

  „… Pomieszczenia będą przyjmować nie tylko nietrzeźwych, lecz również inne osoby naruszające przepisy podczas turnieju…”

  Sposób na nietrzeźwych. Gdzie ich zamkną?

  W takim pokoju można spędzić nawet pół dnia bez jedzenia i picia. To pomysł rządu na Euro 2012.

  Resort spraw wewnętrznych chce odświeżenia przepisów dotyczących osób nietrzeźwych. Zmiany mają wejść w życie już w maju.

  – Projekt wprowadza szereg nowych regulacji prawnych. Jedną z nich jest możliwość tworzenia tzw. pokoi przejściowych – tłumaczy ministerstwo.

  Prawo do ich otwierania będzie miała policja. Jeśli ktoś tam trafi, to posiedzi maksymalnie 6 godzin. – W czasie pobytu nie będzie przysługiwać posiłek i napój – czytamy w uzasadnieniu projektu.

  Osadzony dostanie do dyspozycji 3 metry kwadratowe, na których znajdzie krzesło oraz stół. Będzie miał również dostęp do ubikacji. Za pozwoleniem funkcjonariusza zapali nawet papierosa. Nietrzeźwy będzie musiał zapomnieć jednak o wygodnej drzemce, ponieważ w pokoju nie będzie ani prycz, ani miękkich materacy.

  Bardziej spartańskie warunki mają panować w tzw. tymczasowych pomieszczeniach przejściowych. Tutaj projekt nie wspomina nawet o krześle. Zatrzymany ma przebywać tam do 8 godzin. W tym czasie nic nie zje, ale dostanie prawo do ugaszenia pragnienia. Podobnie jak w pokojach przejściowych i tutaj możliwe będzie – oczywiście w wyznaczonym miejscu – zapalenie papierosa.

  – Powstanie regulacji prawnej pozwalającej na tworzenie przez policję tymczasowych pomieszczeń przejściowych jest szczególnie istotne w kontekście Euro 2012 – twierdzi resort spraw wewnętrznych.

  Takie rozwiązanie ma być receptą na niewystarczającą liczbę miejsc w policyjnych izbach zatrzymań. Pomieszczenia będą przyjmować nie tylko nietrzeźwych, lecz również inne osoby naruszające przepisy podczas turnieju – przykładowo te, które postanowią wejść na stadion z własnym alkoholem.

  Pomieszczenia tymczasowe – w odróżnieniu od wspomnianych pokoi – będzie można utworzyć poza budynkiem policji. Niemożliwe będzie osadzenie tej samej osoby najpierw w jednym, a następnie w drugim miejscu.

  Kamery w toalecie i pod prysznicem

  Projekt ministerstwa precyzuje również zasady stosowania monitoringu. Wymieniono w nim pomieszczenia, gdzie mogą pojawić się kamery. Będą to policyjne izby zatrzymań czy wspomniane pokoje przejściowe.

  Śledzone będą też osoby, które pójdą do ubikacji lub pod prysznic. W takim przypadku postawiono jednak warunek. – W pokojach sanitarnych należy stosować kamerę wyposażoną w funkcję uniemożliwiającą ukazywanie intymnych części ciała oraz intymnych czynności fizjologicznych – zastrzega resort spraw wewnętrznych.

  Nowymi przepisami ministerstwo chce też rozwiązać problem z nietrzeźwymi osobami, które nie zgadzają się na badania lekarskie. Obecne regulacje nie podpowiadają, co ma zrobić policjant w sytuacji, gdy doprowadzony na izbę nie pozwala się przebadać.

  W konsekwencji lekarz nie może wystawić zaświadczenia, które jest niezbędne do przyjęcia na izbę. Po zmianach z zaświadczeniem czy bez – przyjęcie ma być możliwe. Ponadto zniknie zakaz umieszczania w policyjnych izbach nietrzeźwych kobiet w ciąży. Jeśli lekarz na to zezwoli, to przyszła matka spędzi tam nawet całą dobę.

  Kiedy zapłacisz za wytrzeźwienie?

  Wszystko zależy od tego, gdzie zostaniesz przewieziony. – Gdy zatrzymany nietrzeźwy jest sprawcą przestępstwa, to trafia do policyjnej izby zatrzymań – tłumaczy w rozmowie z e-prawnik.pl kom. Adam Jopek z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

  – Jeśli nietrzeźwy nie popełnił przestępstwa, ale okoliczności w jakich się znalazł stwarzają zagrożenie dla niego lub innych osób, to możemy go przewieźć do miejskiej izby wytrzeźwień. Tak samo jest, gdy nietrzeźwy sieje zgorszenie w miejscu publicznym – dodaje funkcjonariusz.

  Do policyjnych pomieszczeń można też przewieźć osoby, dla których zabrakło łóżka w izbie miejskiej. Projektowane przepisy stanowią, że będą one płaciły za nocleg tak samo, jak osoby trzeźwiejące w pomieszczeniach gminy. Maksymalna stawka to 250 złotych.

  Zwolnione z opłat będą oczywiście osoby, które w stanie upojenia złamały prawo. Wówczas za noc na komisariacie zapłaci państwo, czyli podatnicy.

  Na koniec warto wspomnieć, że do policyjnej izby mogą nas przewieźć nie tylko tej formacji. Takie prawo mają również inne służby, np. straż miejska.

  Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

  Źródło: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/sposob-na-nietrzezwych-gdzie-ich-zamkna.html

 2. Brat Dioskur said

  Ten system pracuje juz w Londynie.Nie mozna tam przejsc nawet kilku metrow nie bedac niezauwazonym.
  Oczywiscie w Londynie spelnia on inna role niz w Polsce .W stolicy UK zarzadzaja nim bowiem ludzie ,ktorzy nie wyssali totalitaryzmu z mlekiem matki jak to sie ma w odniesieniu do III juz pokolenia po „utrwlaczach” ,ktore na wladze patrzy przez pryzmat terroru i zamordyzmu.Inna rzecz ,ze kryminalisci maja bogata fantazje.W Holandii np. czekali na dzien z duzym zamgleniem ,zeby napasc na firme przewozaca pieniadze. Poscig zarowno na ziemi jak i w powietrzu byl tak utrudniony ,ze sprawcy napadu nie zostali schwytani.
  Przy okazji przyklad balcerowizny z Holandii.Otoz pewna stocznia rzeczna dostala zamowienie opiewajace na €140 mln. co zapewniloby 60 osobowej zalodze 5 lat pracy!Okazalo sie jednak ,ze pochylnia stoczni wymagala przedluzenia o 30 m a na to nie chciala sie zgodzic rada miejska .Tak wiec o glupie 30m na bruk mialoby wyleciec 60 ludzi z samej tylko stoczni nie liczac kooperantow.Dopiero interwencja ministra spowodowala ,ze rada ustapila ,ale…. „happy endu ” nie ma bo niespodziewanie dyrektor stoczni uznal ,ze sstocznia nie ma perspektyw i podal zaklad do likwidacji.!!!Wydawalo by sie ,ze na Zachodzie (bo w Polsce to niemozliwe) zaloga w takim wypadku bierze sprawy w swoje rece i kontynuuje dzialalnosc tymczsem jakiez p to otezne sily musza stac za ta dywersja skoro pracownicy mogli tylko doslownie wyplakac swoje zale do kamer TV a ich miejsca pracy ida do piachu.W nekanej coraz bardziej wzrastajacym bezrobociem Holandii wydaje sie to jakas absurdalna groteska ,ale czy nie sposob nie przypomniec sobie slow Rockefellera ,ktory powiedzial ,ze im glebszy kryzys tym predzej wprowadzi sie NWO?

 3. RomanK said

  Zygmunt Wrzodak do pana Dr. Ryszarda Opary

  Na stronie internetowej klubinteligencjipolskiej.pl (kip) ukazał się artykuł Dr. Opary, który ocenia ostatnie 23 lata tzw. ,,transformacji ustrojowej” w naszym kraju. Uważam, że tekst jest tylko częściowo trafny, dlatego postanowiłem kilka spraw wyprostować. W tekście tym najwięcej oberwało się Rosji i to że w Polsce jest żle to wina Rosji itd. Podaje Pan Opara, że ,, ,,Rosja okupuje do dziś połowę naszego kraju”. Niestety, ale Pan Opara nie wskazuje, którą połowę Polski Rosja okupuje!!! Może chodziło panu, o to, że Rosjanie wykupili polską ziemię, zakłady pracy, banki, elektrownie, elektrociepłownie, telekomunikację, przesył energii, stocznie itd. a może doprowadzili do rozbrojenia polskiej armii, służb specjalnych, doprowadzili do upadku polskiego przemysłu!!! Panie Opara nie zgadzam się z pana, tezą, że to Rosjanie okupują pół Polski. Taka teza polega na tym, że odwraca się uwagę czytelników od prawdziwego okupanta Polski. Niech Pan zauważy, że Rosjanie kręcili się wokół rafinerii gdańskiej, cóż był za huk pro-pisowskich działaczy aby bronić przed Rosjanami rafinerii gdańskiej (uważam, że przemysł petrochemiczny musi być w polskich rękach). Wszyscy mogą kupić rafinerię według pisowców, tylko aby nie Rosjanie, najlepiej ,,amerykanie”. ,,Obrońcy” rafinerii cicho siedzieli, gdy za dopłatą od skarbu państwa nawet Ukraińcy dostali stocznię gdańską, ci co dokonali ludobójstwa na narodzie polskim na Wołyniu, nawet ludobójstwo na narodzie polskim im nie przeszkadzało w nabywaniu polskiego majątku. Ma Pan podobny punkt widzenia jak pseudo – obrońcy rafinerii, ponieważ fałszywie widzi Pan wrogów nr. 1 czyli Rosjan. Nie odróżnia Pan sowieckiego imperium od narodu rosyjskiego – słowiańskiego, który to Naród pierwszy w historii świata zapłacił najwyższą cenę za wprowadzanie komunizmu w tej części świata. Bolszewicy – syjoniści wymordowali 30 mln Rosjan – białych, tylko po to aby zlikwidować Państwo Narodowe. Zwykli Rosjanie mieli tyle wspólnego z bolszewizmem co Polacy z PRL-em, ani w Rosji ani w Polsce Słowianie nie zakładali komunizmu, zrobili to siepacze wynajęci przez biznes syjonistyczny, celem było budowa jednego wielkiego Państwa globalnego pod szyldem komunizmu, co im się w zupełności nie udało i teraz budują ci spadkobiercy komunizmu – trockistowskiego, komunizm liberalno – lewacki, polegający na totalnym kłamstwie medialnym. Ci, którzy mają pieniądze (a Pan wie kto je ma) mają media, a ci co mają media mają za zadanie ogłupiania ludzi w interesie światowych utajnionych rządów syjonistycznych. Dlatego instalują w państwach swoich agentów na najwyższe stanowiska rządowe i prezydenckie, po to aby wciągać te kraje w wojnę przeciwko Rosji. Plan taki nazywa się ,,osaczania Rosji”. W tej grze pierwszą planową rolę odrywał L. Kaczyński oraz Kwaśniewski, Komorowski w tej grze stoi okrakiem. Plan ten finansowany jest przez sowieckich żydów z KGB, którzy zostali odsunięci od konfitur rosyjskich. Ośrodek ten znajduje się w Londynie, którym kieruje żyd z KGB – komunista Bierezowski, który uciekł przed Putinem z 15 mld $, to on opłaca min tzw. ,,prawicowe gazetki” w Polsce i w innych krajach europy wschodniej, które mają za zadanie skłócać słowian. Niech Pan zauważy, jak pisowcy bronią Chodorkowskiego i innych ,,więźniów politycznych” w Rosji. Dla nich złodziej – komunista z KGB ale żyd to swój, ale Rosjanin – Chrześcijanin ale nie żyd to wróg. Niestety, ale od 23 lat ,,rządy polskie” stoją po stronie budowy światowego rządu syjonistycznego. Polacy nie wybrali jeszcze ani razu swojego prezydenta, który byłby obrońcą narodowych interesów. Każdy z nich działał dla interesów syjonistycznych, a najbardziej ich oddanym prezydentem był L. Kaczyński ( mogę rozwinąć ten argument w innym artykule).
  Pisze Pan, że ,,Naród Polski idzie do utraty suwerenności na rzecz Niemiec i Rosji”. Panie Opara, czy Pan wzrok stracił i nie może Pan już analizować. Naród Polski nie miał od zakończenia II wojny światowej żadnej suwerenności i nie ma jej od 23 lat. Tu nad Wisłą instalowani są cały czas agenci obcych wywiadów i to oni kierują nami. My, Polacy nie mamy własnej, podkreślam własnej polityki obronnej, zagranicznej, gospodarczej, pieniężnej, podatkowej, rolnictwa, przemysłowej, technologicznej itd. jesteśmy nikim, ponieważ ci co mają pieniądze, mają media a te media wybierają nam w wyborach ,,demokratycznych” swoich do rządzenia i swoich do opozycji. Proszę zauważyć, że jedyne dwie partię LPR i Samoobrona broniły interesów narodowych w parlamencieu, jednych rozsadzili od środka za pomocą szubrawca politycznego Giertycha a drugich przez obyczajówkę i kto to zrobił, ano ,,prawicowy” Kaczyński, który już w dniu 14-03-2005 roku w siedzibie fundacji Batorego u swoich, zadeklarował zniszczenie LPR i Samoobrony. Dlatego na krótko dopuścili go władzy, zrobił swoje i odszedł do opozycji, by blokować odrodzenie się prawdziwego ruchu narodowego. Kaczyński zawsze będzie w opozycji a rządzić będą złodzieje, raz z Palikotem raz z PSL-em, aż wykończą Polskę i Polaków do końca. Dużo do powiedzenia w Polsce mają Niemcy, to prawda, ale ci Niemcy co są uzależnieni od rządów globalistycznych, gdzie Niemcy są traktowani podmiotowo. Polityka zagraniczna Polski polega na tym, że jak był Rząd i Prezydent z Pis, to oś poddańcza polityków była realizowana przez stolice, Waszyngtonu – Tel Avivu – Brukseli, a gdy do władzy doszli ci z peło, to oś trochę się zmieniła na Berlin-Waszyngton- Tel Aviv i w tych rządach, taką polityką kieruje ta sama Pani Anne Applenbaum.
  Wierzy Pan w NATO, moim zdaniem bardzo naiwnie, ponieważ NATO to zbrojne ramię utajnionych rządów światowych, kierowanych z terytorium USA. Amerykanie nadają dziś ton polityce światowej, polityce w imię obrony interesów świtowych gangsterów finansowych, to te Państwo napada na suwerenne Państwa narodowe. Nagle byli czerwoni są bardzo pro-amerykańscy, jak Kwaśniewski, Miller i inni. Chyba Pan domyśla się dlaczego??? Tacy ludzie nigdy nie zrozumieją prawdziwej Niepodległości Polski i suwerenności narodowej, oni będą zawsze służyć obcym. Ale obcym służą też ci z tzw. ,,obozu solidarnościowego”, dlatego Polska wygląda jak pole przygotowane do teatru wojennego, zamiast do uczty niepodległościowej. Bazy wojskowe sowieckie w Polsce zamieniono na bazy wojskowe amerykańskie, tylko nazwy się zmieniają. NATO ma wspólną komisję z Rosją i to Rosja jest ważniejsza dla NATO niż wszystkie kraje razem wzięte z tzw. ,,obozy wschodniego”. Dzięki Bogu, że w naszym kraju nie powstała tzw. ,,tarcza”, ponieważ w te bazy Rosjanie wycelowali by z 500 głowic nuklearnych, tak jak swego czasu NATO wycelowało 650 głowic nuklearnych w nasze terytorium w czasie gdy były tu sowieckie bazy. Czy wyobraża Pan sobie, gdyby nastąpił konflikt wojenny między wschodem i zachodem i co wtedy zostałoby z naszego terytorium i z naszym narodem. Niestety, ale dzięki naszym zdradzieckim politykom w ciągi 23 lat oraz naszym nowym okupantom, Polska jest w takiej sytuacji przeznaczona na likwidację. Tego trzeba mieć świadomość. Żadne NATO, żadne UE, nie będą z nami się liczyć. Polska nie ma żadnych przyjaciół wśród możnych tego świata, ponieważ jesteśmy bezbronni, wchodzą w nas jak w masło, ponieważ jesteśmy jako Naród naiwni i niestety leniwi w nauce, nie potrafimy odróżnić dobra od zła, prawie wszyscy pędzimy za okruchami z stołu. Komunizm zrobił swoje, szczególnie lata 44-56 zrobiły spustoszenie wśród Narodu Polskiego, który stracił około 250 tys. z rąk siepaczy żydo-bolszewickiej mafii, elitę narodu, silnych ludzi, następne pokolenie rodziło się o wiele słabsze. Teraz potrzeba jeszcze kilkudziesięciu lat niewoli by odrodziły się nowe silne elity, wtedy jak zdążą to coś dobrego zrobią dla dobra Narodu i może odbudują Polskę. Największą tragedią Polaków jest brak elit, które by rozumieli pojęcie prawdziwej ideologii Suwerenności i Niepodległości, tej w obszarze gospodarczej i tej w obszarze politycznej. Edukacja młodzieży Polskiej polega na tym, że mamy wolność, którą zapewniło nam środowisko gazety wyborczej, KOR, oraz jak wielki był ,,wódz” Józef Piłsudski, od najmłodszych lat wpajają młodym Polakom brednie. Nie uczą myśli Romana Dmowskiego, Feliksa Koniecznego, Ks. Prof. Krąpca, czy licznych encyklik Jana Pawła II, w obszarze ekonomi to góru do nauczania jest Balcerowicz a w świecie Soros, którego ,,prawicowy” kandydat na prezydenta Polski nazywa geniuszem ekonomicznym na spotkaniu w Ostrołęce w lipcu 2010 roku.
  Jeśli chodzi o sferę gospodarczą, to proszę zapoznać się panie Opara z moim tekstem o zadłużeniu wewnętrznym, który przesyłam panu w załączeniu, nadmienię, że jeżeli nie zrozumiemy na czym polega mechanizm okradania narodu polskiego, to nigdy go nie naprawimy. Niech Pan zwróci uwagę, że każdy Rząd zadłuża Polskę, ale żaden Rząd tym się nie przejmuje. Jeżeli nadal będzie obowiązywało ,,prawo” w Polsce, że Rząd ma zadłużać się zgodnie z tym prawem tylko w instytucjach prywatnych a nie u siebie w Narodowym Banku, to zawsze będzie uzależniony od zewnętrznej polityki gospodarczej. Musi być oddzielone finansowanie inwestycji państwowych od prywatnych. Inwestycje państwowe powinny być finansowane przez NB na 0% a prywatne banki finansują prywatne inwestycje. Politycy od 23 lat rok w rok płacą swoim mocodawcom około 80 mld zł w różnej postaci. (proszę spojrzeć na tekst drugi). Słusznie Pan wymienił wszystkie te partie, które odpowiadają za wyprzedaż Polski. Efektem czego jest, że majątek sprzedany, gospodarka Polska zlikwidowana, Polska myśl techniczna zlikwidowana, zadłużenie publiczne oficjalne wynosi około 1 bln zł, a nieoficjalnie około 3,3 bln zł. Politykę taką prowadzą ci sami politycy co byli przy okrągłym stole i knuli w Magdalence, to im mafia światowa powierzyła likwidowanie Polski, ci w podzięce wiernie to robią w imię ochrony przed odpowiedzialnością.
  Diagnoza, Polacy muszą dążyć do Powstania Narodowego, Powstania nie z kijem i oponą w ręku, tylko w powstaniu rozbudzonej świadomości, a więc wiedzy, prawdziwej diagnozie. Jaki cel przyświeca takiemu powstaniu??? Czy Polska ma być nadal w UE, czy ma być nadal psem gończym amerykanów w sprawie Rosji??? Jaka polityka pieniężna ma być w Polsce, podatkowa, ekonomiczna, obronna??? Jaki system nauczania itd. Krótko, kto ma być właścicielem Polski??? Czy chcemy zmienić dotychczasowy system??? Czy chcemy go tylko przypudrować??? Czy chcemy w nim trwać??? Będziemy mieli tyle Polski ile rozumu Polskiego, wtedy można określić, czy My, jako Naród Polski jesteśmy suwerenem w własnym kraju.
  Jeżeli krytykuję tzw. ,,zachód” to nie jestem za wschodem i odwrotnie. Takie myślenie jest od dawna wtłaczane w głowy Polaków. Nie jestem ani za wschodem ani za zachodem, jestem po stronie zawsze mojej umiłowanej Ojczyzny – Polski.
  Zygmunt Wrzodak – z wilczym biletem
  Poseł IV i V kadencji Sejmu
  Były członek KK ,,S”
  Były członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ ,,S”
  Szef ,,S” Ursusa w latach 91-2001 roku
  Działacz podziemnej ,,S”
  Skierniewice 18-04-2012 rok

Sorry, the comment form is closed at this time.